FUNDRAISING PAKIET NA START!

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "FUNDRAISING PAKIET NA START!"

Transkrypt

1 FUNDRAISING PAKIET NA START! Chcesz pomagać lepiej niż dotychczas? Oprzeć działanie na zaangażowanych darczyńcach? Dowiedzieć się jak efektywnie pozyskać fundusze? Jak zbudować stabilną organizację? Poznaj niezbędnik fundraisera praktyczną wiedzę jak finansować działanie organizacji i instytucji społecznych. DO KOGO SKIEROWANY JEST PAKIET NA START? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się profesjonalnego fundraisingu. Jeśli: jesteś początkującym fundraiserem, chcesz nauczyć się nowych metod pozyskiwania funduszy usprawnić swoje działania pozyskać środki na szczytną działalność Twojej organizacji te szkolenia są właśnie dla Ciebie! Cykl 3 szkoleń przygotowujący do pracy w zawodzie fundraisera, da Ci wiedzę i rozwiązania, których odpowiednie zastosowanie gwarantuje wzrost liczby darczyńców Twojej organizacji, a co za tym idzie stabilizację finansową i jej rozwój. 56 godzin szkoleniowych - 80% czasu to zajęcia praktyczne.

2 PROGRAM FUNDRAISING PAKIET NA START! SESJA PIERWSZA: PODSTAWY FUNDRAISINGU 3 DNI SZKOLENIA, 24 GODZINY WARSZTATOWE Warsztat skierowany do osób, rozpoczynających przygodę z fundraisingiem lub chcących uporządkować swoją wiedzę. I dzień: Podstawy fundraisingu. Fundraising jako zmiana w funkcjonowaniu organizacji (8 godzin). Podstawy fundraisingu, czyli seminarium z elementami ćwiczeń i warsztatów. Podstawowe mechanizmy zbierania funduszy dla organizacji. Ćwiczenia dla uczestników pokazujące jak być darczyńcą i efektywnym fundraiserem? Jak tworzyć i budować relacje z otoczeniem, aby pomogły nam zmienić naszą organizację? Jak wdrożyć fundraising w organizacji i od czego zacząć? II dzień: Praktyczne warsztaty z profesjonalnego fundriasingu (8 godzin). Zapoznanie uczestników z ponad 30 narzędziami fundrasingowymi. Przedstawienie nowych pomysłów i rozwiązań na kampanie fundraisingowe. Zapoznanie się z oceną skuteczności i kosztami wybranych metod fundraisingowych. III dzień: Planowanie działań fundraisingowych warsztaty (8 godzin). Zapoznanie z działaniami i narzędziami planowania fundrasingu oraz zastosowaniem ich w praktyce. Warsztaty - budowanie relacji z darczyńcami i długotrwałej współpracy. Sporządzanie listy potrzeb i kalendarza możliwych działań. Budowanie podstawowego planu działań fundraisingowych.

3 SESJA DRUGA: NARZĘDZIA FUNDRAISINGU 2 DNI SZKOLENIA, 16 GODZIN WARSZTATOWYCH Zajęcia dedykowane są absolwentom szkolenia z podstaw fundraisingu. I dzień: Zastosowanie narzędzi fundraisingu. Mechanizmy działania (8 godzin). Cele organizacji i sposób jej działania. Dopasowanie narzędzi fundraisingu oraz omówienie mechanizmów ich działania. Fundraising a organizacja niezbędne warunki organizacyjne do prowadzenia działań fundraisingowych. Dobór narzędzi fundraisingu jak dostosować je do profilu organizacji? Jak zbudować zestaw własnych metod. Używanie wybranych narzędzi i ich efektywność w kontekście celów organizacji. Kampanie Fundraisingowe. Jak zorganizować, jak określać skuteczność. II dzień: Komunikacja z darczyńcą. (8 godzin). Komunikacja z potencjalnym darczyńcą (indywidualnym, spotkania, listy, rekomendacje, szeroko pojętą społecznością, komunikaty medialne, narzędzia komunikacji społecznej). Oddziaływanie poprzez wybrane narzędzia informatyczne i zastosowanie programów wspierających procesy fundraisingowe (Dotpay, PayPal, a także Google Analytics, AdWords). Ćwiczenia - pisanie listu do darczyńcy, spotkanie z darczyńcą. Komunikacja poprzez media - warunki, skuteczność i efektywność.

4 SESJA TRZECIA: SPONSORING, CSR, RELACJE Z BIZNESEM 2 DNI SZKOLENIA, 16 GODZIN WARSZTATOWYCH Warsztat dedykowany absolwentom szkoleń z podstaw fundraisingu, narzędzi fundraisingu i osób chcących poszerzyć praktyczny warsztat nawiązywania relacji z II sektorem. I dzień: Marketing, sponsoring, Public relations w biznesie (8 godzin). Jak odróżniać darczyńcę od sponsora. Cele marketingowe i wykorzystywanie sponsoringu w firmach. Co trzeba rozumieć ze świata biznesu. Podstawowe pojęcia. Jak biznes widzi organizacje pozarządowe. Jak organizacje społeczne i instytucje zniechęcają do współpracy. Mali i wielcy sponsorzy - interesy, korzyści, inwestycje, koszt i zysk. Jakie znaczenie w biznesie mają relacje publiczne (PR). Partner czy sponsor jak wykorzystać skłonności do sponsorowania język korzyści. Czy każda organizacja może być podmiotem sponsoringu. Niebezpieczeństwa mechanizmu. Tworzenie partnerstwa. Standardy działań czyli jak rozumieć CSR i inne zaawansowane normy i systemy zarządzania. II dzień: Praca ze sponsorem (8 godzin). Przygotowanie organizacji do sponsoringu. Standardy niezbędne w pracy ze sponsorem. Komunikacja ze sponsorem/ partnerem. Gdzie go szukać? Opracowanie oferty sponsorskiej - ćwiczenia. Efektywne spotkanie ze sponsorem ćwiczenia. Jak utrzymać sponsora? Koszty sponsoringu. Jak budować budżet działań sponsorskich? Jakie firmy nadają się do sponsoringu. Sponsoring w planie fundraisingowym organizacji.

5 TRENERZY: Robert Kawałko Z wykształcenia historyk, absolwent UJ i stypendysta Uniwersytetu we Fryburgu (Szwajcaria). Przez 8 lat pracował kolejno w administracji rządowej i w działach marketingu firm teleinformatycznych. Od roku 2000 prowadzi własną firmę zajmującą się szkoleniami i doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy. Jeden z założycieli i pierwszy Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu od 2006 roku. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa PSF, jest również członkiem Komitetu Certyfikującego EFA. Wykładał fundraising na kilku uczelniach oraz na licznych konferencjach i seminariach, m.in. w Holandii, Japonii, Francji, Gruzji, Czechach, Izraelu i na Ukrainie. Jest członkiem Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Pracował w Towarzystwie Doradczym Ryszard Stocki, gdzie był audytorem projektu NonProfitIndex. Jerzy Mika Od czerwca 2012 roku Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Zajmuje się szkoleniami, zarządzaniem i doradztwem strategicznym dla organizacji społecznych, biznesowych i samorządowych. Absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego. Wykładowca - współpracownik Wyższej Szkoły Bankowej, UPJPII, Wicedyrektor Katolickiego Instytutu Zarządzania. Prezes Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia TAK w Opolu. Instruktor ZHR, współpracownik i doradca firm. Trener zarządzania i konsultant wielu organizacji społecznych, fundacji i stowarzyszeń, administracji samorządowej. Współpracownik Towarzystwa Doradczego Ryszard Stocki, audytor projektu NPI audyt organizacyjny. Trener i konsultant programu naprzemiennego kształcenia inżynierów Silesianum Professional. Coach w systemie kształcenia ICAM. Właściciel firmy szkoleniowej. Dominika Langer-Gniłka Wiceprezes i Dyrektor Działu Budowania Relacji Partnerskich w Stowarzyszeniu WIOSNA, gdzie pracuje od 2008 roku i odpowiada za pozyskiwanie funduszy, współpracę z darczyńcami indywidualnymi oraz sektorem biznesowym. Pozyskuje partnerów biznesowych, dzięki którym Stowarzyszenie jest nie tylko finansowane, ale też się profesjonalizuje. Pracując w Stowarzyszeniu WIOSNA nawiązała współpracę m.in. z PZU, Poczta Polska, Bank PKO BP, C&A, State Street Corporation, UBS, TK MAXX. Posiada kilkuletnie doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji, z której zrezygnowała w 2007, żeby realizować życiowe marzenie rocznej podróży dookoła świata. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła program Professional Diploma in Marketing (CIM), studia podyplomowe z Psychologii Biznesu oraz Zarządzania Projektami. Certyfikowany Menedżer Projektów (IPMA, Level D), Fundraiser (Polski Certyfikat Fundraisingu, zgodny ze standardami EFA), trener. Członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

6 TERMINY SZKOLEŃ: I sesja: Podstawy fundraisingu 4-6 marzec 2015 r. II sesja: Narzędzia fundraisingu 8-9 kwiecień 2015 r. III sesja: Sponsoring, CSR i relacje z biznesem 6-7 maj 2015 r. CENY SZKOLEŃ PAKIETY CENOWE: POJEDYNCZE SZKOLENIE: Podstawy fundraisingu zł +VAT Narzędzia fundraisingu zł + VAT Sponsoring, CSR i relacje z biznesem zł + VAT PEŁNY PAKIET 3 szkolenia Cena regularna: zł + VAT Cena po rabacie 10% zł + VAT Pakiet dwóch szkoleń 1) I i II/III sesja szkoleniowa Cena regularna: zł + VAT Cena po rabacie 5% zł + VAT 2) II i III sesja szkoleniowa Cena regularna: zł + VAT Cena po rabacie 5% zł + VAT Cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały edukacyjne, przerwy kawowe oraz obiad każdego dnia, dyplom potwierdzający nabyte podczas szkolenia umiejętności, sygnowany przez Przedstawiciela Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Program szkoleń jest zgodny ze standardami Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA).

7 MIEJSCE: Siedziba Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu ul. Szewska 20/4, Kraków KONTAKT: Justyna Junga Specjalista ds. promocji i sprzedaży Tel.:

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1 Działamy Razem 3 Strona 1 Edycja III Przewodnik po projekcie luty grudzień 2014 Witamy w projekcie Działamy razem 3 Szanowni Państwo, Strona 2 Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce Przewodnik po III

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja

Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking. Innowacyjna Komunikacja Program specjalizacji: Innowacyjna Komunikacja Akademia Arinova. Innovation Leader Thinking oferuje wiele możliwości wyboru najbardziej

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego

Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Centrum Kształcenia Podyplomowego i Kursowego Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Korczaka w Warszawie jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

STUDIA PODYPLOMOWE. Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. www.wzieu.pl

STUDIA PODYPLOMOWE. Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. www.wzieu.pl STUDIA PODYPLOMOWE Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego www.wzieu.pl KRAKOWSKA Kontakt: mgr Kinga Cieślicka Dziekanat WZiEU(pokój 014) ul. Cukrowa 8, 71-004 Zapraszamy do elektronicznej

Bardziej szczegółowo

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku,

Konferencja. GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, Organizator: Patroni honorowi: konferencje GDZIE I KIEDY: 25 października 2011 roku, NAJWAŻNIEJSZE ZAGADNIENIA: Standardy CSR narzędzia ułatwiające zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu CSR

Bardziej szczegółowo

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ

KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ 2014 KONGRES EDUKACJI POZAFORMALNEJ Jak rozwijać się przez całe życie? Program pierwszego dnia kongresu 25 listopada 2014 r. Centrum Nauki Kopernik Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków

Studia podyplomowe. Wyróżnij się na rynku pracy. w Uczelni Kwiatkowskiego. Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Studia podyplomowe w Uczelni Kwiatkowskiego Wyróżnij się na rynku pracy Zajęcia prowadzone przez ekspertów-praktyków Współpraca z partnerami biznesowymi oraz organizacjami Zajęcia w formie warsztatów,

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Pozyskiwanie Funduszy zewnętrznych dla organizacji fundraising i sponsoring. Ewa Visan, Fundacja MY Pacjenci

Pozyskiwanie Funduszy zewnętrznych dla organizacji fundraising i sponsoring. Ewa Visan, Fundacja MY Pacjenci Pozyskiwanie Funduszy zewnętrznych dla organizacji fundraising i sponsoring Ewa Visan, Fundacja MY Pacjenci Definicja fundraisingu wg Wikipedii Fundraising proces zdobywania funduszy poprzez proszenie

Bardziej szczegółowo

P R O F E S J O N A L N Y S E K R E T A R I A T

P R O F E S J O N A L N Y S E K R E T A R I A T F A B R Y K A K O M P E T E N C J I M A R I O L A K U L A W C Z U K OFERTA SZKOLENIOWA P R O F E S J O N A L N Y S E K R E T A R I A T Szanowni Państwo, zapraszam do udziału w szkoleniu: Profesjonalny

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

Strategie w czasach kryzysu

Strategie w czasach kryzysu Strategie w czasach kryzysu Jak podnieść efektywność? BĄDŹ SKUTECZNY Dobrze zarządzać sobą i czasem BO CZAS TO PIENIĄDZ! Zarządzanie wiedzą od WIESZ do UMIESZ Zarządzanie zmianą NOWE NIESTRASZNE Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

KONSULTANT DS. POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UE NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTW W LATACH 2014 2020

KONSULTANT DS. POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UE NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTW W LATACH 2014 2020 NOWE SZANSE DLA PRZEDSIĘBIORSTW KONSULTANT DS. POZYSKIWANIA ŚRODKÓW UE NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTW W LATACH 2014 2020 Termin i miejsce szkolenia: Edycja VIII: Wrocław: 15-16 czerwca 2015 r. i 22-23 czerwca

Bardziej szczegółowo

Magazyn o zarządzaniu i filantropii. styczeń 2014. Jak zarządzać. klub sportowy. w sieci. Firma i klub pod jednym dachem

Magazyn o zarządzaniu i filantropii. styczeń 2014. Jak zarządzać. klub sportowy. w sieci. Firma i klub pod jednym dachem 2 nr Magazyn o zarządzaniu i filantropii styczeń 2014 Jak zarządzać Koncertowe zarządzanie fundraisingiem klub sportowy Firma i klub pod jednym dachem w sieci Robimy ruch w mediach społecznościowych 2

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika zarządzania projektami w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. ZAŁĄCZNIK do wniosku o utworzenie studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego Projekt studiów podyplomowych: Ekonomiczna efektywność i opłacalność projektów. Ekonomika

Bardziej szczegółowo

ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji

ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji ROZVIYAK szkoła trenerów organizacji Szkoła Trenerów Organizacji ROZVIYAK to jedna z najlepszych szkół trenerów biznesu w Polsce. Dotychczas w ramach 31 edycji szkoleń wykształciliśmy 372 trenerów biznesu.

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo

Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu

Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu PROJEKT Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu CZEGO POTRZEBUJĄ TWOI KLIENCI? JAK MOŻESZ POMÓC IM TO OSIĄGNĄĆ? ZA CO, ZA JAKIE WARTOŚCI TWOI KLIENCI SĄ W STANIE ZAPŁACIĆ? JAK MOŻESZ SKUTECZNIE

Bardziej szczegółowo

informator2014/2015 www.wsb.edu.pl Studiuj w: DĄBROWIE GÓRNICZEJ CIESZYNIE OLKUSZU ŻYWCU KRAKOWIE Wydziały Zamiejscowe:

informator2014/2015 www.wsb.edu.pl Studiuj w: DĄBROWIE GÓRNICZEJ CIESZYNIE OLKUSZU ŻYWCU KRAKOWIE Wydziały Zamiejscowe: Studiuj w: DĄBROWIE GÓRNICZEJ CIESZYNIE OLKUSZU ŻYWCU KRAKOWIE Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej ul. Cieplaka 1c tel. 32 262 28 05 rekrutacja_wsb 4736950 e-mail: info@wsb.edu.pl Kraków *Wydział

Bardziej szczegółowo

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów TYLKO 100 MIEJSC ZAJĘCIA I MATERIAŁY W JĘZYKU POLSKIM! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) EDYCJA 2016 Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016 Nowe tematy,

Bardziej szczegółowo

dla firm, które chcą zyskać moc

dla firm, które chcą zyskać moc KONFERENCJA dla firm, które chcą zyskać moc 12 maja 2015 r., Warszawa, Hotel Sheraton salon A Wszystko co przedsiębiorcy, firmy szkoleniowe i doradcze muszą wiedzieć o pozyskiwaniu środków z Programu Operacyjnego

Bardziej szczegółowo

Fundraising w polskim sporcie zarys problemu

Fundraising w polskim sporcie zarys problemu Rozdział 6 Fundraising w polskim sporcie zarys problemu Paulina Piotrowska 1 Streszczenie: Działalność statutowa organizacji społecznych wymaga finansowania z różnych źródeł. Jedną z form jest fundraising,

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY HARVARD BUSINESS REVIEW POLSKA REKOMENDUJE: Praktyczny i zorientowany na wyniki program dla działów marketingu B2B ICAN TOTAL MARKETING B2B Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY Zintegrowane podejście

Bardziej szczegółowo

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing

questus Diploma in Professional Marketing Programy certyfikowane Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing questus Programy certyfikowane The Chartered Institute of Marketing Diploma in Professional Marketing Akredytowane Centrum Szkoleniowe i Egzaminacyjne The Chartered Institute of Marketing CIM The Chartered

Bardziej szczegółowo

Pharmaceutical Business Management Diploma

Pharmaceutical Business Management Diploma www.pwcacademy.pl Pharmaceutical Business Management Diploma Jesień/Zima 2013/2014 Program edukacyjny dla menedżerów firm farmaceutycznych Program realizowany przy współpracy: O programie Pharmaceutical

Bardziej szczegółowo

STUDIA PODYPLOMOWE A POTRZEBY RYNKU PRACY

STUDIA PODYPLOMOWE A POTRZEBY RYNKU PRACY Studia podyplomowe a potrzeby rynku pracy XIX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyczna pt. Nauczanie przedmiotów ilościowych a potrzeby rynku pracy Łódź, 7 8 czerwca 2010 Grażyna Trzpiot Zakład Demografii

Bardziej szczegółowo