Marty Parker, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Don Van Doren, dyrektor w UniComm Consulting, LLC

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Marty Parker, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Don Van Doren, dyrektor w UniComm Consulting, LLC"

Transkrypt

1 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i oszczędne wykorzystanie zasobów Zalety ujednoliconej komunikacji w trudnych warunkach ekonomicznych oraz rozwiązania firmy Microsoft umożliwiające przedsiębiorstwom skorzystanie z tych zalet Marty Parker, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Don Van Doren, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Marzec 2009 r.

2 ii Ujednolicona komunikacja niższe koszty i oszczędne wykorzystanie zasobów Streszczenie Przedsiębiorstwa nieustannie szukają sposobów, które pozwolą im zmniejszyć koszty i zoptymalizować wykorzystanie zasobów. Tego typu działania są niezbędne szczególnie dzisiaj, gdy sytuacja ekonomiczna jest tak skomplikowana i niepewna. W tym artykule omówiono możliwość zaoszczędzenia ponad 5 mln USD rocznie na 1000 pracowników dzięki wdrożeniu systemów ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft zarówno na potrzeby bieżącej działalności, jak i do obsługi działu informatycznego. Ujednolicona komunikacja to nowe podejście do rozwiązań i metod komunikacji. Stwarza ono nowe, bardzo obiecujące możliwości zmniejszenia kosztów oszczędności można uzyskać zarówno jednorazowo, jak i w długim okresie funkcjonowania firmy. W przeszłości większość działań biznesowych opierających się na komunikacji musiała być wykonywana ręcznie. Często było to przyczyną opóźnień i zmuszało do stosowania doraźnych rozwiązań. Teraz, dzięki ujednoliconej komunikacji, działania te można usprawnić przy użyciu oprogramowania, co pozwala równocześnie obniżać koszty i osiągać lepsze efekty. W tym artykule wskazano możliwe oszczędności i posunięcia pozwalające uzyskać korzyści w trzech sferach działalności: Obniżanie wydatków bezpośrednich na usługi telekomunikacyjne, takich jak rachunki za telefony stacjonarne i komórkowe oraz hosting konferencji wideo i audio, a także wydatków pokrewnych m.in. na wyjazdy służbowe i powierzchnię biurową. Potencjalne oszczędności wynoszą od 2,6 mln USD do ponad 8 mln USD na każdy 1000 pracowników rocznie. Konsolidowanie infrastruktury komunikacyjnej w celu obniżenia kosztów operacyjnych przez zastąpienie wielu zróżnicowanych i rozproszonych produktów starego typu zintegrowanymi funkcjami oferowanymi przez nowe rozwiązania ujednoliconej komunikacji. Potencjalne oszczędności wynoszą około 0,9 mln USD na każdy 1000 pracowników rocznie. Wykorzystanie kapitału ludzkiego przez wspomaganie produktywności poszczególnych osób, grupy robocze i współpracę oraz ład korporacyjny. Potencjalne oszczędności wynoszą co najmniej 2 mln USD na każdy 1000 pracowników rocznie. Koszty działań oszczędnościowych proponowanych w tym artykule mogą się zwrócić w ciągu niespełna roku w trakcie jednego rocznego cyklu budżetowego. Wiele z nich może się zwrócić nawet po niecałych sześciu miesiącach, jeśli odpowiednie czynności zostaną podjęte w przypadkach stwarzających okazję do szczególnie wysokich oszczędności. Do każdego opisanego przypadku zmniejszenia kosztów dzięki zastosowaniu ujednoliconej komunikacji dołączono konkretne zalecenia dotyczące użycia zestawu rozwiązań ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft produktów Office Communications Server 2007 R2 i Exchange Server Zamieszczono również wskazówki pozwalające obliczyć potencjalne oszczędności poparte odniesieniami do analiz przypadku.

3 iii Ujednolicona komunikacja niższe koszty i oszczędne wykorzystanie zasobów Spis treści Streszczenie... ii Prognoza sytuacji gospodarczej na rok 2009 i lata następne... 1 Co to jest ujednolicona komunikacja i dlaczego jest to interesujące rozwiązanie... 2 Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft... 3 Potencjalne oszczędności dzięki systemom ujednoliconej komunikacji... 3 Zmniejszanie wydatków bezpośrednich... 4 Sposób: Zmniejszenie wydatków na wyjazdy służbowe... 4 Sposób: Zmniejszenie opłat za usługi konferencyjne... 6 Sposób: Zmniejszenie rachunków za korzystanie z telefonów stacjonarnych i komórkowych... 7 Sposób: Zmniejszenie kosztów powierzchni biurowej... 9 Optymalizacja infrastruktury komunikacyjnej...10 Sposób: Konsolidacja systemów komunikacyjnych Sposób: Konsolidacja infrastruktury i systemów przesyłania wiadomości Sposób: Konsolidacja pakietów oprogramowania ujednoliconej komunikacji...14 Sposób: Optymalizacja sposobów licencjonowania programów Wykorzystanie kapitału ludzkiego Sposób: Zwiększenie efektywności personelu Sposób: Usprawnienie przebiegu procesów w grupach roboczych i projektach opartych na współpracy Sposób: Uproszenie sposobów zapewniania zgodności z regułami ładu korporacyjnego i wymogami dotyczącymi przestrzegania przepisów Podsumowanie Dodatek A: Konsolidacje aplikacji autonomicznych Dodatek B: Informacja o autorach... 27

4 1 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Prognoza sytuacji gospodarczej na rok 2009 i lata następne Pogarszająca się od ubiegłego roku globalna koniunktura gospodarcza to bezprecedensowe wyzwanie, które jednak oznacza nowe okazje dla menedżerów działów informatycznych i biznesowych. Zawirowania wywołane przez krach światowego systemu finansowego spowodowały niestabilność gospodarczą i mają negatywny wpływ na działalność biznesową. Oznacza to, że wiele spraw uznawanych wcześniej za priorytetowe trzeba odłożyć na bok, aby sprostać nowym, pilnym potrzebom. Sytuacja gospodarcza jest trudniejsza także dlatego, że w ciągu ostatniej dekady przedsiębiorstwa stały się o wiele bardziej globalne. Czasami firmy rozrastają się na skalę globalną, aby móc korzystać z tańszej siły roboczej lub bardziej ekonomicznych zakładów produkcyjnych. W innych przypadkach firmy dokonują ekspansji globalnej poprzez kanały internetowe i rozwijające się możliwości współpracy międzynarodowej. Wiele firm znalazło dostawców i partnerów w innych krajach świata. Niepewność i nowe wyzwania mogą paraliżować, ale nie jest to dobry sposób na przetrwanie trudnych czasów. Rozważni menedżerowie dokładnie przemyślą wszystkie opcje i sporządzą plan działań uwzględniający silne strony przedsiębiorstwa, jego potrzeby i sytuację finansową oraz typ oferowanych produktów i usług. Wezmą także pod uwagę sposób, w jaki kryzys może wpłynąć zarówno na klientów, jak i na konkurencję. W takich warunkach menedżerowie działów biznesowych muszą zazwyczaj skorygować procedury, stosownie do tego, w jakim stopniu sytuacja gospodarcza oddziałuje na dane przedsiębiorstwo. Konieczne jest oczywiście intensywne wdrażanie działań oszczędnościowych: zarówno po to, aby zmniejszyć koszty, jak i po to, aby umożliwić wprowadzenie głębszych zmian w procesach. Kierownicy działów informatycznych skupią się najpierw na szybkim obniżeniu wydatków bezpośrednich na towary i usługi, których wysokość zależy od liczby produktów lub pracowników. W tym samym czasie będą rozważali wprowadzenie zmian strukturalnych w infrastrukturze, kosztach obsługi działań operacyjnych i w zakresie obsługiwanych usług. Wszytko po to, aby uzyskać długofalowe, narastające oszczędności. W każdej instytucji i przedsiębiorstwie koniecznością stanie się zmniejszanie kosztów i wydatków w celu uzyskania oszczędności. Presja ekonomiczna spowoduje ograniczenie zatrudniania nowych pracowników lub redukcję personelu. W wielu przypadkach wydatki na projekty lub zobowiązania kapitałowe bez krótkiego terminu zwrotu lub wyraźnej wartości strategicznej będą odkładane lub anulowane. W tym artykule przedstawiono możliwości obniżenia kosztów przy użyciu rozwiązań ujednoliconej komunikacji, które umożliwiają zwrot inwestycji w ciągu jednego rocznego cyklu budżetowego.

5 2 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Co to jest ujednolicona komunikacja i dlaczego jest to interesujące rozwiązanie W dzisiejszej sytuacji gospodarczej ujednolicona komunikacja stwarza możliwość zyskania olbrzymich korzyści: pozwala nie tylko natychmiast zredukować koszty, jak i długofalowo zwiększyć efektywność wykorzystania zasobów. Najprościej mówiąc, ujednolicona komunikacja to rozwiązanie skupiające w sobie wiele technologii komunikacyjnych. Umożliwia oszczędność kosztów poprzez konsolidację dotychczas odizolowanych systemów i usług w jeden efektywny pakiet funkcji komunikacji tekstowej, głosowej i wideo, dostępny praktycznie z każdego miejsca za pośrednictwem komputerów, smartphonów i podobnych urządzeń. Ujednolicona komunikacja pozwala korzystać z poczty e mail, wiadomości tekstowych i błyskawicznych, rozmów grupowych, połączeń i konferencji głosowych i wideo, katalogów, kalendarzy i zadań. Funkcje te mogą być łączone w różny sposób w programach przeznaczonych do konkretnych zadań, takich jak aplikacje do zastosowań mobilnych lub wspólne obszary robocze. Możliwe są także bardziej zaawansowane zastosowania: funkcje oprogramowania ujednoliconej komunikacji można zintegrować z procesami biznesowymi użytkowników i grup w celu ograniczenia dublowania, marnotrawienia i powtarzania pracy podczas wykonywania czynności w wysokim stopniu zależnych od komunikacji. Pozwoli to na skuteczniejsze zarządzanie niezbędnym wstrzymywaniem rekrutacji lub redukcjami personelu przez podniesienie efektywności procesów i zmniejszenie nakładu pracy. Wprowadzenie ujednoliconej komunikacji może doprowadzić do obniżenia kosztów bezpośrednich komunikacja prawie zawsze jest istotną zmienną składową kosztów, która nabiera tym większego znaczenia, im bardziej globalna jest działalność przedsiębiorstwa. Rachunki telefoniczne, opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych, opłaty za usługi konferencyjne, koszty wyjazdów służbowych i wydatki na spotkania to wszystko są różne oblicza kosztów komunikacyjnych, które można szybko zredukować poprzez efektywne zastosowanie rozwiązań ujednoliconej komunikacji. Znaczące oszczędności można także uzyskać dzięki skonsolidowaniu wielu starszych systemów komunikacyjnych w jednej, zintegrowanej platformie ujednoliconej komunikacji. Oba typy oszczędności zostały szczegółowo omówione w tym artykule. Rozwiązania ujednoliconej komunikacji umożliwiają redukcję kosztów związanych z wykorzystaniem zasobów. Mogą spowodować wzrost efektywności procesów biznesowych, a w efekcie skrócić czas potrzebny na czynności związane z komunikacją oraz zmniejszyć ilość poświęcanej na nie pracy. Eliminują także opóźnienia wynikające z niedostatecznej komunikacji oraz pozwalają uniknąć dublowania i powtarzania czynności w procesach biznesowych. Korzyści wynikające ze zmian procesów mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach lub kwartałach, ale zwykle są to duże oszczędności, ponieważ wprowadzone zmiany wpływają na sposób działania przedsiębiorstwa, a nie tylko na koszty infrastrukturalne. Szczegółowe informacje dotyczące potencjalnych oszczędności kosztów i zasobów znajdują się w następnych rozdziałach.

6 3 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft łączą pocztę e mail, kalendarze, wiadomości błyskawiczne, pocztę głosową, konferencje w sieci web, audio i wideo oraz połączenia VoIP (Voice over Internet Protocol) oraz oferują interfejsy do innych aplikacji biznesowych. Dzięki unifikacji każdy użytkownik ma tylko jedną tożsamość, a w efekcie może sprawniej komunikować się ze współpracownikami na wiele różnych sposobów. Unifikacja pozwala także fachowcom z działu informatycznego na efektywne i ekonomiczne zarządzanie usługami obsługi wiadomości i telefonii w ramach jednej infrastruktury. Z możliwości tych można skorzystać, stosując produkty firmy Microsoft: Office Communications Server 2007 R2 (OCS R2) i Exchange Server 2007, oferowane zarówno w postaci systemów dostępnych na miejscu, jak i usług zewnętrznego usługodawcy. Użytkownicy mogą korzystać z systemów ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft za pośrednictwem dobrze znanego interfejsu użytkownika klientów pakietu Microsoft Office programów Office Outlook i Office Communicator. Jest on dostępny w wersjach dla komputerów, przeglądarek sieci Web i smartphonów. Systemy ujednoliconej komunikacji są obsługiwane przez najliczniejszą w branży społeczność partnerów technologicznych, integratorów systemów i deweloperów, co zapewnia wiele różnorodnych sprawdzonych rozwiązań. Więcej informacji o systemach ujednoliconej komunikacji oferowanych przez firmę Microsoft można znaleźć na stronie W następnych rozdziałach przedstawiono potencjalne oszczędności, jakie można uzyskać, wprowadzając system ujednoliconej komunikacji, oraz sposoby wdrażania tych rozwiązań w przedsiębiorstwach w celu zredukowania kosztów. Potencjalne oszczędności dzięki systemom ujednoliconej komunikacji W artykule omówiono trzy główne sfery, w którym możliwe są oszczędności, odpowiadające opisanym wcześniej wyzwaniom: Zmniejszanie wydatków bezpośrednich: skupienie się na natychmiastowym ograniczeniu kosztów wyjazdów służbowych, opłat za usługi konferencyjne, rachunków za korzystanie z telefonów stacjonarnych i komórkowych oraz wydatków na powierzchnię biurową. Optymalizacja infrastruktury komunikacyjnej: zalecenia dotyczące szybkich i narastających redukcji kosztów oraz oszczędności związanych z personelem działu informatycznego, możliwych do uzyskania dzięki konsolidacji oprogramowania i pozbyciu się przestarzałych lub nadmiarowych urządzeń i aplikacji komunikacyjnych. Wykorzystanie kapitału ludzkiego: skupienie się na sposobach zmniejszenia ilości pracy potrzebnej na wykonanie czynności związanych z komunikacją. Chodzi zarówno o reakcję na doraźne skutki redukcji zatrudnienia, jak i o zmniejszenie liczby nadgodzin oraz dostosowanie się do limitów rekrutacji i erozji siły roboczej. W każdej sferze możliwe są różne oszczędności, opisane w poniższych rozdziałach.

7 4 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Zmniejszanie wydatków bezpośrednich Głównym celem jest uzyskanie natychmiastowych lub szybko zauważalnych oszczędności w czterech dziedzinach, w których zmienne wydatki bezpośrednie odgrywają zazwyczaj znaczną rolę. Są to wyjazdy służbowe, usługi konferencyjne, rachunki telefoniczne i opłaty za powierzchnię biurowa. Oszczędności mogą się pojawić natychmiast lub narastać w czasie. Wdrożenia systemu ujednoliconej komunikacji służące uzyskaniu tych oszczędności mogą także przyczynić się do lepszego wykorzystania kapitału ludzkiego, co opisano w rozdziale trzecim. Poniżej przedstawiono cztery najważniejsze sposoby uzyskania oszczędności. Sposób: Zmniejszenie wydatków na wyjazdy służbowe Potencjalne oszczędności Wydatki na wyjazdy służbowe, zarówno lokalne, jak i do innych miast, są bardzo widoczne. Jest to ta sfera działalności, w której zastosowanie ujednoliconej komunikacji może dać duże oszczędności. Efektem ograniczenia wyjazdów pracowników może być natychmiastowe zmniejszenie wydatków bieżących. Ujednolicona komunikacja pozwala wprowadzić zakaz wyjazdów bez zakłócania działalności firmy. Jest to możliwe dzięki takim sprawdzonym rozwiązaniom, jak konferencje audio, wideo i w sieci web. Opcje nagrywania i możliwość publikowania treści spotkania w udostępnionej przestrzeni roboczej zapewniają dodatkowe korzyści: członkowie zespołu, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach, mogą zapoznać się z jego przebiegiem i mają wszystkie aktualne informacje. Rozszerzenie funkcji konferencyjnych na dostawców i klientów, o ile jest to możliwe, może przynieść jeszcze większe oszczędności. Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft pozwalające uzyskać oszczędności Rozwiązania konferencyjne firmy Microsoft, takie jak narzędzie konferencyjne usługi Live Meeting, oferowane przez program Office Communications Server 2007 R2 (OCS R2) lub używane jako rozwiązanie usługodawcy zewnętrznego, to znakomity sposób na uzyskanie tych oszczędności. Usługa Live Meeting to jedno z najlepszych ujednoliconych rozwiązań konferencyjnych. Zapewnia pełny zestaw funkcji konferencji głosowych, wideo i w sieci web oraz dostęp z dowolnego miejsca z klientów uruchamianych na komputerze, przeglądarek sieci web, urządzeń przenośnych (z programem OCS R2) i sal konferencyjnych. W konferencjach głosowych programu Live Meeting można uczestniczyć, korzystając z funkcji połączeń VoIP komputera lub za pośrednictwem sieci telefonicznej z dowolnego telefonu stacjonarnego lub komórkowego.

8 5 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów W przypadku spotkania odbywającego się w sali konferencyjnej można skorzystać z unikalnego i niezwykle funkcjonalnego urządzenia Microsoft RoundTable 1, które wyświetla wszystkich uczestników i wskazuje tego, który aktualnie zabiera głos. Wersja programu Live Meeting dla programu OCS R2 oferuje ponadto integrację z istniejącymi urządzeniami audio i wideo sali konferencyjnej i systemami teleobecności, jeśli są one wymagane. Program Live Meeting zawiera zintegrowaną, łatwą w użytku funkcję nagrywania spotkań. Pozwala ona na publikowanie przebiegu spotkania w sesji rozmowy grupowej programu OCS R2 lub w programie SharePoint. Na każde spotkanie głosowe, w sieci web lub wideo można zaprosić zarówno dostawców, jak i klientów, umożliwiając im bezpieczny dostęp z klienta programu Live Meeting lub przeglądarki sieci web. Wszystkie te funkcje pozwalają pracownikom wykonywać ich obowiązki bez straty czasu i pieniędzy na wyjazdy służbowe. Oszacowanie potencjalnych oszczędności Oszczędności będą efektem obniżenia dotychczasowych wydatków na wyjazdy służbowe oraz ewentualnej redukcji personelu, spowodowanej wykorzystaniem czasu zaoszczędzonego na wyjazdach. Zwrot może nastąpić w ciągu 6 miesięcy w przypadku wdrożenia uwzględniającego często wyjeżdżające osoby. Jeśli dział finansowy lub zarząd dysponuje analizą kosztów wyjazdów służbowych w poszczególnych działach, będzie ona najlepszą podstawą do wyliczenia potencjalnych oszczędności. Modele zwrotu z inwestycji pokazują, że zwykle oszczędności wynoszą 913 USD na pracownika. Można to obliczyć, korzystając z następującej formuły: (30% wszystkich pracowników wyjeżdża służbowo x 5 wyjazdów rocznie na wyjeżdżającego pracownika x 1522 USD na jeden wyjazd 2 ) x redukcja o 40% (lub 2 wyjazdy rocznie) Przykłady oszczędności Crédit Agricole S.A., jedna z największych w Europie grup bankowych, korzysta z funkcji konferencji programu OCS R2 do organizowania zdalnych spotkań zespołów specjalistów, prowadzenia szkoleń i coachingu pracowników oddziałów poprzez nagrane wideokonferencje oraz odbywania rozmów trójstronnych między klientem, przedstawicielem banku a ekspertem w danej dziedzinie bankowości. Wydatki na wyjazdy służbowe zostały zmniejszone o 10 do 20% w pierwszym roku, zgodnie z podanymi wyżej danymi dotyczącymi potencjalnych oszczędności Przy założeniu czterech podróży krajowych po 1110 USD i jednej podróży zagranicznej za 3171 USD, zgodnie z dokumentem American Express Travel Forecast na rok 2008:

9 6 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Sposób: Zmniejszenie opłat za usługi konferencyjne Potencjalne oszczędności Każde przedsiębiorstwo, które korzysta z przynajmniej jednej, rozliczanej na podstawie intensywności użytkowania usługi zewnętrznej do obsługi konferencji audio, wideo lub w sieci web, może szybko zmniejszyć te koszty, przechodząc na własny system konferencyjny lub wybierając usługę zewnętrzną rozliczaną według stawki ryczałtowej. Największe oszczędności prawdopodobnie będą widoczne w zakresie konferencji w sieci web (udostępnianie pulpitów, prezentacji i aplikacji) oraz konferencji wideo, ponieważ w przypadku tych usług koszt za minutę połączenia jest najwyższy. Oszczędności można także uzyskać, wprowadzając własne systemy do konferencji audio. Ponieważ koszt za minutę konferencji audio jest o wiele niższy niż w przypadku konferencji wideo, są one często wykorzystywane znacznie intensywniej, co stwarza okazję do większych oszczędności. Będą one zwiększały się z czasem i mogą być nawet większe niż zakładano. Zależy to od intensywności wykorzystania nowych metod biznesowych i konferencji jako alternatywy dla wyjazdów służbowych. Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft pozwalające uzyskać oszczędności Program Microsoft Live Meeting, wykorzystywany w ramach programu OCS R2 lub oferowany przez zewnętrznego usługodawcę, pozwala skutecznie zmniejszyć opłaty za usługi zewnętrzne lub całkowicie je wyeliminować. Jak już wspomniano w rozdziale Zmniejszenie wydatków na wyjazdy służbowe, program Live Meeting to jedno z najlepszych ujednoliconych rozwiązań konferencyjnych. Zapewnia on pełny zestaw rozwiązań do konferencji głosowych, wideo i w sieci web oraz zawiera tak unikalne funkcje, jak moduł obsługi głosu i wideo w sali konferencyjnej RoundTable. Umożliwiają one przejęcie i zastąpienie wszystkich usług zewnętrznych. Całkowity koszt użytkowania jest niski, ponieważ funkcje te są integralną częścią programu OCS R2 lub są stosowane jako usługa zewnętrzna rozliczana według ekonomicznej zryczałtowanej stawki około 5 USD za jednego użytkownika miesięcznie. Szersze omówienie tego tematu i powiązanych z nim oszczędności oraz wartości biznesowej zawiera artykuł z 2009 r.: Niepodważalne zalety wirtualnych konferencji. Oszacowanie potencjalnych oszczędności Okres zwrotu własnego systemu konferencyjnego jest zazwyczaj bardzo krótki, wynosi mniej niż 6 miesięcy, a jego koszt jest z pewnością niski po uwzględnieniu opcji ujednoliconych funkcji konferencyjnych programu Microsoft Live Meeting. Ponieważ usługi konferencji audio kosztują zazwyczaj około 0,10 USD za minutę, a usługi konferencji wideo kosztują około 0,35 USD za minutę, opłaty zależne od intensywności użytkowania w przypadku 100 użytkowników mogą z łatwością przekroczyć USD miesięcznie. Koszty posiadania własnego narzędzia konferencyjnego Live Meeting z programu OCS R2 wynoszą znacznie mniej niż 10 USD za użytkownika miesięcznie oraz mniej więcej tyle, jeśli program Live Meeting jest używany jako usługa zewnętrznego usługodawcy. Oznacza to, że czas zwrotu wynosi zwykle mniej niż kwartał i od tego momentu uzyskuje się już stale oszczędności. Szacunkowe wyliczenie oszczędności w przypadku 1000 użytkowników: (koszty rozliczane według intensywności użytkowania: 100 USD za użytkownika miesięcznie 10 USD kosztów programu Live Meeting OCS R2 za użytkownika miesięcznie) x 1000 x 12 miesięcy = 1,08 mln potencjalnych oszczędności rocznie

10 7 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Przykłady oszczędności Bank Crédit Agricole S.A. nie tylko zmniejszył koszty, ograniczając liczbę wyjazdów, tak jak opisano powyżej. Zyskał także dalsze oszczędności: wprowadzenie własnego systemu OCS R2 pozwoliło uniknąć opłat za usługi konferencyjne w wysokości USD rocznie. W innym przykładzie firma Syngenta, światowy gigant z branży rolniczej, zastąpiła wirtualne (używane jako usługa przez sieć web) rozwiązanie konferencyjne funkcją konferencji w sieci web firmy Microsoft i obniżyła koszty prowadzenia konferencji o 50%. Sposób: Zmniejszenie rachunków za korzystanie z telefonów stacjonarnych i komórkowych Potencjalne oszczędności Firmy mogą sporo zaoszczędzić na rachunkach telefonicznych lub opłatach za karty telefoniczne pobieranych przez operatorów obsługujących połączenia zamiejscowe i sieci komórkowe. Chociaż taryfy za połączenia zamiejscowe w Stanach Zjednoczonych znacznie spadły, koszty połączeń międzynarodowych nadal są dość wysokie i wynoszą zazwyczaj od 0,19 USD za minutę rozmowy z Wielką Brytanią do 0,34 USD za minutę rozmowy z Chinami i większością krajów azjatyckich 3. Rachunki za telefony komórkowe wynoszą około 100 USD za użytkownika, a mogą być znacznie wyższe, jeśli telefony są wykonywane przez osoby wyjeżdżające za granicę, które dzwonią do pracowników, klientów lub partnerów w innych krajach. Dzięki rozwiązaniom VoIP (jak OCS R2) rachunki telefoniczne mogą być znacznie niższe, gdyż wszystkie połączenia mogą być przekierowywane do firmowej sieci danych lub Internetu. W ten sposób można ominąć wszystkie płatne sieci. Kolejną sprawdzoną metodą zmniejszania rachunków za korzystanie z telefonów stacjonarnych i komórkowych jest stosowanie sygnalizacji obecności. Pozwala to wyeliminować chybione połączenia, zwłaszcza z urządzeń przenośnych, i zastąpić wiele krótkich rozmów telefonicznych wymianą wiadomości błyskawicznych. Jeśli użytkownik mobilny przebywa w kraju, gdzie koszt połączenia komórkowego ponosi strona wywołująca, system ujednoliconej komunikacji może do niego zadzwonić, a następnie połączyć z żądanym numerem, aby uniknął on opłat za korzystanie z sieci komórkowej. 3 Opłaty za karty telefoniczne firmy AT&T, pierwszy kwartał 2009 r.:

11 8 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft pozwalające uzyskać oszczędności Program OCS R2 oferuje bezpieczny zestaw komunikacji VoIP, który może radykalnie zmniejszyć bezpośrednie wydatki na rachunki telefoniczne i opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych. Trzy najważniejsze metody służące do uzyskania tych oszczędności: 1) Program OCS R2 zapewnia bardzo prosty sposób komunikowania się użytkowników przy użyciu ich komputerów, przeglądarki sieci Web lub urządzenia VoIP partnera firmy Microsoft. Wyróżnia się pod względem liczby obsługiwanych urządzeń oraz zapewnia możliwość objęcia bezpiecznymi połączeniami dowolnego klienta lub partnera biznesowego. Dzięki temu oszczędności mogą być jeszcze większe. 2) Użytkownicy sieci komórkowych korzystający ze smartphonów Windows Mobile, BlackBerry lub Nokia, na których jest zainstalowany klient programu Communicator Mobile, mogą sprawdzić, czy dana osoba jest obecna, a następnie w niektórych przypadkach użyć wiadomości błyskawicznych zamiast zadzwonić. 3) Użytkownicy mogą zażądać, aby ich własny serwer OCS R2 zadzwonił na telefon komórkowy, aby uniknąć opłat za korzystanie z telefonu komórkowego w krajach, gdzie koszt połączenia ponosi strona wywołująca. Pozwala to uniknąć opłat na przykład wtedy, gdy osoba przebywająca za granicą loguje się do serwera OCS R2 z innego kraju, korzysta z internetowych połączeń VoIP ze swoim biurem macierzystym, a następnie bezpłatnie rozmawia z kolegami z biura i wykonuje połączenia lokalne z serwera OCS R2. Opłat za korzystanie z telefonów komórkowych nie ponoszą użytkownicy mobilni, którzy klikają, aby połączyć się z rozmówcą; program OCS R2 najpierw dzwoni na ich telefon komórkowy, a następnie łączy z żądanym numerem po stawkach telefonii korporacyjnej. Ponadto przejście na połączenia VoIP umożliwia zmniejszenie liczby operatorów telekomunikacyjnych obsługujących przedsiębiorstwa i/lub renegocjację planów taryfowych sieci komórkowych, a nawet ogłoszenie przetargu na umowy. W efekcie może to przynieść znaczne oszczędności na rachunkach za korzystanie z telefonów stacjonarnych i komórkowych. Oszacowanie potencjalnych oszczędności W zależności od obowiązujących zasad należy oszacować, jakie rachunki i opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych płaci przedsiębiorstwo, lub dokonać wyrywkowej analizy zwrotu wydatków i rachunków za karty telefoniczne, jeśli pracownicy bezpośrednio płacą te rachunki. Szybka analiza w arkuszu kalkulacyjnym często pozwala zidentyfikować przypadki intensywnego korzystania i zaplanować ich szybką konwersję na połączenia z użyciem ujednoliconej komunikacji. Ogólny wzór umożliwiający oszacowanie oszczędności: (Średnie rachunki (50 USD miesięcznie) x redukcja o 70%) + (średnie opłaty za korzystanie z telefonu komórkowego (90 USD miesięcznie) x redukcja o 30% w Stanach Zjednoczonych) x 12 miesięcy x 1000 użytkowników = USD potencjalnych oszczędności rocznie

12 9 Ujednolicona komunikacja niższe koszty i ograniczenie wykorzystania zasobów Wielkość oszczędności zależy od ról użytkowników i ilości wykonywanych połączeń międzynarodowych. Zwrot w okresie krótszym niż 6 miesięcy jest możliwy, jeśli wdrożenie zostanie ukierunkowane na użytkowników mających wysokie rachunki i opłaty. Przykłady oszczędności W firmie Global Crossing personel biurowy i mobilny zaczął komunikować się przy użyciu platformy OCS R2. Pozwoliło to zaoszczędzić ponad 1 mln rocznie na kosztach telefonii i wyjazdach służbowych pracowników, z uwzględnieniem zmniejszenia rachunków za telefony komórkowe dzięki użyciu serwera OCS R2 w sposób opisany powyżej. Okres zwrotu wyniósł 7 miesięcy. Oprogramowanie OCS R2 działa na istniejących komputerach i urządzeniach przenośnych, więc użytkownicy bez problemów zaakceptowali tę zmianę. Sposób: Zmniejszenie kosztów powierzchni biurowej Potencjalne oszczędności W trakcie wdrażania działań oszczędnościowych zawsze należy uwzględnić koszty powierzchni biurowych, które obejmują zarówno opłatę za wynajem, jak i koszty bieżące, taki jak rachunki za oświetlenie, ogrzewanie, energię i ochronę. Wiele firm stosuje rozwiązania ujednoliconej komunikacji, aby pracownicy mogli pracować zdalnie, przynajmniej przez część czasu pracy, i korzystać z tych samych miejsc pracy po przyjściu do firmy. Badania wykazują, że im większe przedsiębiorstwo i dłuższy czas dojazdu do pracy, tym większe korzyści dla produktywności i satysfakcji pracowników przynosi wdrożenie funkcji pracy zdalnej. Po wprowadzeniu programu pracy zdalnej można rozpocząć oszczędzanie, przegrupowując personel i odłączając oświetlenie, elektryczność i ogrzewanie w całych sekcjach, na całych piętrach lub w całych budynkach. Jeśli mniejsze zapotrzebowanie na powierzchnię utrzyma się przez dłuższy czas, można część powierzchni podnająć, rozwiązać umowy wynajmu lub sprzedać lokale będące własnością firmy. Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft pozwalające uzyskać oszczędności Systemy ujednoliconej komunikacji firmy Microsoft są znakomitym narzędziem do elastycznego organizowania pracy. Programy Exchange 2007 i OCS R2 oferują najlepszą w swojej klasie obsługę wszystkich metod komunikacji i wielu typów narzędzi. Dzięki nim pracownicy mogą efektywnie pracować z dowolnego miejsca. Funkcje sygnalizacji dostępności w programie OCS R2 sprawiają, że każdy pracownik jest widoczny dla innych członków zespołu lub grupy tak jakby wszyscy przebywali w jednym budynku. Ponadto zdalni użytkownicy pracują z tymi samymi programami pakietu Microsoft Office i korzystają z tej samej struktury katalogów, co pracownicy w firmie, więc zdalna praca może przebiegać bez zakłóceń, a poziom produktywności i bezpieczeństwa nie odbiega od tego, jaki mają członkowie personelu pracujący w budynku firmy.

Marty Parker, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Don Van Doren, dyrektor w UniComm Consulting, LLC

Marty Parker, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Don Van Doren, dyrektor w UniComm Consulting, LLC Ujednolicona komunikacja niższe koszty i oszczędne wykorzystanie zasobów Zalety ujednoliconej komunikacji w trudnych warunkach ekonomicznych oraz rozwiązania firmy Microsoft umożliwiające przedsiębiorstwom

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie Dwie wersje: do domu i dla firmy. Do kogo adresowany? Komponenty

Wprowadzenie Dwie wersje: do domu i dla firmy. Do kogo adresowany? Komponenty Office 365 dla firm Wprowadzenie Jednym z głównych produktów działających w chmurze oferowanych przez firmę Microsoft to Office 365. Czym jest to rozwiązanie, jakie ma sposoby wykorzystania, do kogo jest

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Aplikacja UC Pro oferuje szeroki zakres możliwości Wykonywanie połączeń Szybkie i

Bardziej szczegółowo

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz

Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro. Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Elastyczność i mobilność w jednym, kompletnym pakiecie Panasonic UC Pro Doskonała łączność gdziekolwiek się znajdujesz Chcesz oszczędzać czas i zwiększyć produktywność? Chcesz bezproblemowo pozostawać

Bardziej szczegółowo

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze.

Czym. jest. Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. Twoje biuro tam, gdzie Ty. Nowy Office w chmurze. Czym 365? jest Office Odkryj nowe możliwości dla swojej firmy dzięki usłudze Office 365. To aplikacje Office, które znasz i lubisz, powiązane z olbrzymimi możliwościami chmury obliczeniowej wideokonferencje

Bardziej szczegółowo

Zunifikowna Komunikacja

Zunifikowna Komunikacja Zunifikowna Komunikacja jako element usprawniający funkcjonowanie Administracji Samorządowej Adam Dolega Architekt Rozwiązań Biznesowych, Microsoft adam.dolega@microsoft.com Szybka i łatwa komunikacja

Bardziej szczegółowo

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT

SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT SERWERY KOMUNIKACYJNE ALCATEL-LUCENT OmniPCX Enterprise Serwer komunikacyjny Alcatel-Lucent OmniPCX Enterprise Communication Server (CS) to serwer komunikacyjny dostępny w formie oprogramowania na różne

Bardziej szczegółowo

Klient poczty elektronicznej

Klient poczty elektronicznej Klient poczty elektronicznej Microsoft Outlook 2010 wysyłaj i odbieraj pocztę elektroniczną, zarządzaj kalendarzem, kontaktami oraz zadaniami. Aplikacja Outlook 2010 to narzędzie spełniające wszystkie

Bardziej szczegółowo

Serwer komunikacyjny SIP dla firm

Serwer komunikacyjny SIP dla firm Serwer komunikacyjny SIP dla firm KX-NS1000 Panasonic {tab=wstęp} 1 / 7 Panasonic KX-NS1000 to oparty na protokole SIP serwer do obsługi ujednoliconej komunikacji i współpracy, który ma na celu zwiększenie

Bardziej szczegółowo

MWI2007 Product Overview

MWI2007 Product Overview MWI2007 Product Overview Wprowadzenie do Produktu Message Waiting Indicator MWI2007 Powiadomienia o wiadomościach głosowych dla Microsoft Exchange Unified Messaging MWI2007: Flagowa aplikacja Geomant rozszerza

Bardziej szczegółowo

Przetwarzanie w chmurze

Przetwarzanie w chmurze Przetwarzanie w chmurze Opracował: Zb. Rudnicki 1 Chmura w Internecie 2 1 picasaweb.google.com - Fotografie w chmurze 3 Octave - podobny do Matlaba - także w chmurze (uproszczony) i dostępny w iphone 4

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office 365 omówienie usług

Microsoft Office 365 omówienie usług Microsoft Office 365 omówienie usług Wszystkie niezbędne funkcje w jednym miejscu. Oferta Office 365 łączy usługi biurowe firmy Microsoft w chmurze w pojedynczym bardzo bezpiecznym, niezawodnym i wszechstronnym

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

Historia naszego klienta. Rozwiązanie MDM w FM Bank PBP SA.

Historia naszego klienta. Rozwiązanie MDM w FM Bank PBP SA. Historia naszego klienta Rozwiązanie MDM w FM Bank PBP SA. Nasz klient FM BANK PBP SA FM Bank PBP SA powstał na bazie połączenia FM Banku i Banku Polskiej Przedsiębiorczości. Od kilku miesięcy instytucja

Bardziej szczegółowo

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość.

Ćwiczenie. Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Ćwiczenie Temat: TeamViewer - zarządzanie komputerami na odległość. Zastosowanie: Śledzenie ustawień energetycznych, elektrycznych w programie i sterowanie nimi na odległość Wytłumaczenie ćwiczenia Ćwiczenie

Bardziej szczegółowo

co to oznacza dla mobilnych

co to oznacza dla mobilnych Artykuł tematyczny Szerokopasmowa sieć WWAN Szerokopasmowa sieć WWAN: co to oznacza dla mobilnych profesjonalistów? Szybka i bezproblemowa łączność staje się coraz ważniejsza zarówno w celu osiągnięcia

Bardziej szczegółowo

SIŁA PROSTOTY. Business Suite

SIŁA PROSTOTY. Business Suite SIŁA PROSTOTY Business Suite REALNE ZAGROŻENIE Internetowe zagrożenia czyhają na wszystkie firmy bez względu na to, czym się zajmują. Jeśli masz dane lub pieniądze, możesz stać się celem ataku. Incydenty

Bardziej szczegółowo

Geomant Mobile Presence

Geomant Mobile Presence Geomant Mobile Presence Geomant Presence Suite dla Microsoft OCS Mobile Presence WSKAZUJE LOKALIZACJĘ GEOGRAFICZNĄ Rozwiązanie Geomant Mobile Presence wzbogaca informację o dostępności o szczegóły lokalizacji

Bardziej szczegółowo

Można rozpatrywać dwa sposoby zapewnienia obsługi informatycznej firmy:

Można rozpatrywać dwa sposoby zapewnienia obsługi informatycznej firmy: Oferta firmy W swojej codziennej pracy pomagamy firmom w kompleksowej obsłudze informatycznej. Jesteśmy dynamicznym, młodym zespołem techników i informatyków. Nasza oferta oparta jest na sprawdzonych i

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

z kapitałem polskim Zatrudnienie 1 10 osób osób 2,27% osób 11,36% osób osób powyżej osób 20,45% 50,00% 13,64%

z kapitałem polskim Zatrudnienie 1 10 osób osób 2,27% osób 11,36% osób osób powyżej osób 20,45% 50,00% 13,64% Profil uczestników badania Firma 6,8% 9,1% sektor publiczny służby mundurowe z kapitałem zagranicznym 5 z kapitałem polskim 5 13,6% banki 9,1% instytucje finansowe 4, telekomunikacja Zatrudnienie 2,2 2,2

Bardziej szczegółowo

Symantec Backup Exec System Recovery 7.0 Server Edition. Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni

Symantec Backup Exec System Recovery 7.0 Server Edition. Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni GŁÓWNE ZALETY Odtwarzanie systemu Windows w ciągu najwyżej kilkudziesięciu minut nie godzin czy dni Firma Symantec wielokrotnie publicznie udowadniała, że dzięki oprogramowaniu Backup Exec System Recovery

Bardziej szczegółowo

Oferta Obsługi Informatycznej

Oferta Obsługi Informatycznej Oferta Obsługi Informatycznej Strona 1 z 6 Outsourcing IT Oznacza powierzenie zarządzania systemem informatycznym w ręce fachowców, przeniesienie odpowiedzialności i ciężaru zarządzania systemem komputerowym

Bardziej szczegółowo

sprawdź korzyści płynące ze współpracy z nami

sprawdź korzyści płynące ze współpracy z nami outsourcing IT Analizy przedsiębiorstw, które zdecydowały się na przeprowadzenie outsourcingu wykazują, iż w następstwie odnotowano obniżkę kosztów uzyskania danej usługi, poprawę jej jakości, restrukturyzację

Bardziej szczegółowo

Case Study: Migracja 100 serwerów Warsaw Data Center z platformy wirtualizacji OpenSource na platformę Microsoft Hyper-V

Case Study: Migracja 100 serwerów Warsaw Data Center z platformy wirtualizacji OpenSource na platformę Microsoft Hyper-V Case Study: Migracja 100 serwerów Warsaw Data Center z platformy wirtualizacji OpenSource na platformę Microsoft Hyper-V Warszawa, 6 lutego 2014 www.hypermixer.pl 01 1 2 3 4 Rynkowe wyzwania Poszukiwania

Bardziej szczegółowo

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE

TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE TELEMEETING ZAMAWIANY BLISKI KONTAKT NA ODLEGŁOŚĆ PROFESJONALNE ROZWIĄZANIE TELEKONFERENCYJNE CZYM JEST TELEMEETING? Telemeeting to innowacyjna usługa telekonferencyjna, która umożliwia prostą, szybką

Bardziej szczegółowo

Prawne aspekty wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej. Michał Kluska

Prawne aspekty wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej. Michał Kluska Prawne aspekty wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej Michał Kluska Prawne aspekty wykorzystania chmury obliczeniowej w administracji publicznej Łopuszna, 6-7 lutego 2012 r. Agenda:

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a. 80-557 Gdańsk. www.interszyk.pl

Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a. 80-557 Gdańsk. www.interszyk.pl Dane Klienta: Inter Szyk J. Kozikowski Sp.J. ul. Narwicka 11a 80-557 Gdańsk www.interszyk.pl InterSzyk jest jedną z największych hurtowni odzieżowych działających na terenie całej Polski. Poza sprzedażą

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia Dostawa licencji na oprogramowania Microsoft Znak postępowania: RZ/37/ZP/2013/PLNG OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do SIWZ I. Przedmiot Zamówienia obejmuje

Bardziej szczegółowo

Firma Informatyczna ASDER. Prezentacja. Serwer danych lokalnych. Przemysław Kroczak ASDER 2012-08-06

Firma Informatyczna ASDER. Prezentacja. Serwer danych lokalnych. Przemysław Kroczak ASDER 2012-08-06 2012 Firma Informatyczna ASDER Prezentacja Serwer danych lokalnych Przemysław Kroczak ASDER 2012-08-06 Szanowni Państwo, W dzisiejszej coraz częściej trzeba współdzielić pliki między pracownikami/działami

Bardziej szczegółowo

Włącz autopilota w zabezpieczeniach IT

Włącz autopilota w zabezpieczeniach IT Włącz autopilota w zabezpieczeniach IT POLICY MANAGER Scentralizowanie zarządzania zabezpieczeniami jest dużo łatwiejsze F-Fecure Policy Manager zapewnia narzędzia umożliwiające zautomatyzowanie większości

Bardziej szczegółowo

BPOS i Office 365. - rozpoczynamy o godz. 11.00

BPOS i Office 365. - rozpoczynamy o godz. 11.00 BPOS i Office 365 - rozpoczynamy o godz. 11.00 Agenda Microsoft Online Services Business Productivity Online Suite Przykładowe zastosowania BPOS -->> Office 365 Kolejne kroki Q & A Microsoft Online Services

Bardziej szczegółowo

Licencjonowanie rozwiązań. Aplikacje Office Web

Licencjonowanie rozwiązań. Aplikacje Office Web Licencjonowanie rozwiązań Aplikacje Office Web Pytanie: Klient ma licencje EAS dla Microsoft Office. Czy partner może ich użyć do licencjonowania dostępu klienta do funkcjonalności Office Web Apps hostowanej

Bardziej szczegółowo

Rynek zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Polsce 2015. Analiza pakietów i usług wiązanych

Rynek zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Polsce 2015. Analiza pakietów i usług wiązanych Rynek zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Polsce 2015 Rynek zintegrowanych usług telekomunikacyjnych w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Grudzień 2015 Format: pdf Cena od:

Bardziej szczegółowo

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7

AUREA BPM HP Software. TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 AUREA BPM HP Software TECNA Sp. z o.o. Strona 1 z 7 HP APPLICATION LIFECYCLE MANAGEMENT Oprogramowanie Application Lifecycle Management (ALM, Zarządzanie Cyklem życia aplikacji) wspomaga utrzymanie kontroli

Bardziej szczegółowo

SHAREPOINT SHAREPOINT QM SHAREPOINT DESINGER SHAREPOINT SERWER. Opr. Barbara Gałkowska

SHAREPOINT SHAREPOINT QM SHAREPOINT DESINGER SHAREPOINT SERWER. Opr. Barbara Gałkowska SHAREPOINT SHAREPOINT QM SHAREPOINT DESINGER SHAREPOINT SERWER Opr. Barbara Gałkowska Microsoft SharePoint Microsoft SharePoint znany jest również pod nazwą Microsoft SharePoint Products and Technologies

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express

Rozwiązania biznesowe na żądanie. IBM Workplace Services Express Rozwiązania biznesowe na żądanie IBM Workplace Services Express Elastyczny dostęp do dokumentów i aplikacji biznesowych Oprogramowanie IBM Workplace Services Express dostarcza zintegrowane narzędzia umożliwiające

Bardziej szczegółowo

Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta w programie Outlook

Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta  w programie Outlook Najczęściej zadawane pytania dotyczące migracji konta e-mail w programie Outlook Spis treści Ogólne informacje dotyczące migracji konta e-mail... 3 Migracja konta e-mail w programie Outlook... 3 Współpracownicy,

Bardziej szczegółowo

Alcatel-Lucent OmniVista 8770

Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Alcatel-Lucent OmniVista 8770 Network Management System ZINTEGROWANY interfejs zarządzania systemami i urządzeniami ZINTEGROWANY PAKIET OPROGRAMOWANIA Dzisiejsze przedsiębiorstwa stawiają czoła wyzwaniom

Bardziej szczegółowo

FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny

FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny FOCUS TELECOM POLSKA SP. Z O.O. Materiał Informacyjny I. INFORMACJE OGÓLNE Focus Telecom Polska Sp. z o.o. działa w branży ICT od 2008 roku. Firma specjalizuje się w tworzeniu i dostarczaniu innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Inc. jest największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się dostawą rozwiązań biurowych. Istnieje

Bardziej szczegółowo

Dlaczego outsourcing informatyczny? Jakie korzyści zapewnia outsourcing informatyczny? Pełny czy częściowy?

Dlaczego outsourcing informatyczny? Jakie korzyści zapewnia outsourcing informatyczny? Pełny czy częściowy? Dlaczego outsourcing informatyczny? Przeciętny informatyk firmowy musi skupić w sobie umiejętności i specjalizacje z wielu dziedzin informatyki. Równocześnie musi być administratorem, specjalistą od sieci

Bardziej szczegółowo

HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE

HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. BACKUPCUBE BUNDLE APPLIANCE Dlaczego bundle CommVault i Huawei? CommVault jest światowym liderem w kategorii Enterprise Backup&Recovery, czego dowodem jest 19 000 zadowolonych

Bardziej szczegółowo

Licencjonowanie SQL Server. Licencje SAL

Licencjonowanie SQL Server. Licencje SAL Licencjonowanie SQL Server Licencje SAL Pytanie: Klient ma zainstalowane oprogramowanie SQL Server w środowisku z wieloma dzierżawcami i ma dwóch (2) użytkowników, którzy potrzebują dostępu do niego. Czy

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA

Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Slican dla Twojego hotelu, sanatorium i SPA Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko

Bardziej szczegółowo

Analiza kosztów stosowania bilingu

Analiza kosztów stosowania bilingu Warszawa, 11.10.2010 r. Analiza kosztów stosowania bilingu System bilingowy Kobi w firmie X * * firma X to jeden z większych banków w Polsce, w związku z obowiązującą nas umową, nie możemy podać nazwy

Bardziej szczegółowo

Slican RecordMAN2 profesjonalne zarządzanie nagrywaniem.

Slican RecordMAN2 profesjonalne zarządzanie nagrywaniem. Slican RecordMAN2 profesjonalne zarządzanie nagrywaniem. Rozmowa telefoniczna, to najczęściej pierwsza forma kontaktu klienta z firmą. Wiele przedsiębiorców i instytucji nagrywa rozmowy telefoniczne w

Bardziej szczegółowo

OFERTA ABONAMENTOWA OBSŁUGI INFORMATYCZNEJ

OFERTA ABONAMENTOWA OBSŁUGI INFORMATYCZNEJ OFERTA ABONAMENTOWA OBSŁUGI INFORMATYCZNEJ INTAR sp. z o.o. Al. Korfantego 105/224 40-142 Katowice biuro@intar-it.pl USŁUGA ABONAMENTOWEJ OBSŁUGI INFORMATYCZNEJ Mając podpisaną umowę abonamentową z INTAR

Bardziej szczegółowo

Zwiększ mobilność małej firmy. z usługą Microsoft Office 365 ZWIĘKSZ MOBILNOŚĆ MAŁEJ FIRMY Z USŁUGĄ MICROSOFT OFFICE 365 1

Zwiększ mobilność małej firmy. z usługą Microsoft Office 365 ZWIĘKSZ MOBILNOŚĆ MAŁEJ FIRMY Z USŁUGĄ MICROSOFT OFFICE 365 1 Zwiększ mobilność małej firmy z usługą Microsoft Office 365 ZWIĘKSZ MOBILNOŚĆ MAŁEJ FIRMY Z USŁUGĄ MICROSOFT OFFICE 365 1 Spójrzmy prawdzie w oczy: Twoi klienci i pracownicy są już w większości mobilni.

Bardziej szczegółowo

Slican dla Twojego hotelu

Slican dla Twojego hotelu Slican dla Twojego hotelu Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. Właściciel hotelu zapewniając swoim klientom wysoką jakość obsługi oferuje nie tylko wygodne pokoje i

Bardziej szczegółowo

BCC ECM Autorskie rozwiązanie BCC wspomagające zarządzanie dokumentami oraz procesami biznesowymi

BCC ECM Autorskie rozwiązanie BCC wspomagające zarządzanie dokumentami oraz procesami biznesowymi BCC ECM Autorskie rozwiązanie BCC wspomagające zarządzanie dokumentami oraz procesami biznesowymi Prezentacja rozwiązania Co to jest ECM? ECM (enterprise content management) to strategia świadomego zarządzania

Bardziej szczegółowo

e-administracja: nowe technologie w służbie obywatelowi

e-administracja: nowe technologie w służbie obywatelowi e-administracja: nowe technologie w służbie obywatelowi Co niesie administracji chmura obliczeniowa? dr inż. Dariusz Bogucki Centrum Projektów Informatycznych Wrocław, 3 października 2012 r. Paradoks wykorzystania

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl

Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10. 87-100 Toruń. www.trokotex.pl Dane Klienta: ZLP Trokotex Sp. z o.o. ul. Wapienna 10 87-100 Toruń www.trokotex.pl Zakłady Laminatów Poliestrowych Trokotex Sp. z o.o. są obecne na polskim rynku od 1987 roku, a ich produkty, głównie zbiorniki

Bardziej szczegółowo

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 1. WPROWADZENIE... 3 2. KORZYŚCI BIZNESOWE... 4 3. OPIS FUNKCJONALNY VILM... 4 KLUCZOWE FUNKCJE

Bardziej szczegółowo

innovaphone Case Study Rozwiązanie komunikacyjne innovaphone gwarantuje na lotnisku Münster/Osnabrück większą mobilność i elastyczność

innovaphone Case Study Rozwiązanie komunikacyjne innovaphone gwarantuje na lotnisku Münster/Osnabrück większą mobilność i elastyczność innovaphone Case Study Rozwiązanie komunikacyjne innovaphone gwarantuje na lotnisku Münster/Osnabrück większą mobilność i elastyczność Lotnisko Münster/Osnabrück Lotnisko Münster/Osnabrück (FMO) zostało

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania HP Pull Print

Rozwiązania HP Pull Print Rozwiązania HP Pull Print Jakie rozwiązanie Pull Print jest odpowiednie dla Twojej firmy? HP rozumie, że Twoja firma jest wyjątkowa. Dlatego oferujemy szereg rozwiązań, aby wdrożyć Pull Print. Odpowiedz

Bardziej szczegółowo

usługi informatyczne dla firm

usługi informatyczne dla firm usługi informatyczne dla firm 1 opieka informatyczna wsparcie techniczne, bezpieczeństwo danych, sprzęt komputerowy, integracja systemów kompetencje diagnozowania i napraw dokonują wyłącznie wykwalifikowani

Bardziej szczegółowo

Składamy zapytanie ofertowe na wykonanie niniejszych dostaw urządzeń komputerowych i informatycznych oraz oprogramowania systemowego :

Składamy zapytanie ofertowe na wykonanie niniejszych dostaw urządzeń komputerowych i informatycznych oraz oprogramowania systemowego : Katowice, dnia 0.09.204 r. ZAPYTANIE OFERTOWE Bumerang Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Gliwicka 5, 40-079 Katowice, NIP: 635-0-9-784, REGON: 27220875, Szanowni Państwo, W związku z realizacją

Bardziej szczegółowo

Do kogo skierowany jest system obiegu dokumentów?

Do kogo skierowany jest system obiegu dokumentów? 9 Obieg dokumentów Do kogo skierowany jest system obiegu dokumentów? Dla kogo? Obsługa rosnącej liczby faktur, umów, czy korespondencji wymaga coraz większych nakładów pracy. Dzięki wdrożeniu sprawnego

Bardziej szczegółowo

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION

PLATFORMA Microsoft MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION PLATFORMA Microsoft TECHNOLOGIE FIRMY MICROSOFT W SYSTEMIE MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION W każdym obszarze systemu Microsoft Business Solutions Navision kluczową

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża Handel Produkty i usługi Obrót owocami i warzywami Strona WWW www.nowalijka.pl

Bardziej szczegółowo

Licencjonowanie System Center 2012 R2

Licencjonowanie System Center 2012 R2 Licencjonowanie Opis produktu Microsoft zapewnia rozwiązania służące do zarządzania zasobami centrów przetwarzania danych, prywatnymi chmurami obliczeniowymi i urządzeniami klienckimi. Zarządzanie prywatną

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Slican w Twoim hotelu, sanatorium, i SPA.

Slican w Twoim hotelu, sanatorium, i SPA. Slican w Twoim hotelu, sanatorium, i SPA. Hotel jest wyjątkowym wyzwaniem dla integratora sieci telekomunikacyjnej. W dobie powszechności telefonii GSM oraz dostępu do Internetu centrala telefoniczna w

Bardziej szczegółowo

Serwer druku w Windows Server

Serwer druku w Windows Server Serwer druku w Windows Server Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się drukarki sieciowe. Często w domach użytkownicy posiadają więcej niż jedno urządzenie podłączone do sieci, z którego

Bardziej szczegółowo

Office, który znasz. Możliwości, których potrzebujesz.

Office, który znasz. Możliwości, których potrzebujesz. Office, który znasz. Możliwości, których potrzebujesz. W sercu Office 365 znajdują się dobrze znane aplikacje Office, używane każdego dnia przez miliony firm na całym świecie. Teraz są one dostępne jako

Bardziej szczegółowo

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN

FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN FUNKCJE REALIZOWANE PRZEZ PRZYKŁADOWE APLIKACJE CRM W OPARCIU O DANE Z CENTRAL SLICAN Integracja serwerów / central telekomunikacyjnych Slican z aplikacją ProfitCRM, firmy AC SOFTWARE poprzez protokół

Bardziej szczegółowo

SYMANTEC TO SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. ODZYSKIWANIE DANYCH.

SYMANTEC TO SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. ODZYSKIWANIE DANYCH. SYMANTEC TO KOPIE ZAPASOWE. Firma Symantec oferuje szybkie i skuteczne kompleksowe rozwiązania do ochrony danych i systemów w środowiskach wirtualnych i fizycznych. SYMANTEC TO ODZYSKIWANIE DANYCH. Wirtualizacja

Bardziej szczegółowo

Sieciowe dyski wirtualne oraz VM platforma jako usługa. Bogusław Kaczałek Kon-dor GIS Konsulting

Sieciowe dyski wirtualne oraz VM platforma jako usługa. Bogusław Kaczałek Kon-dor GIS Konsulting Sieciowe dyski wirtualne oraz VM platforma jako usługa Bogusław Kaczałek Kon-dor GIS Konsulting Rola służby GiK w tworzeniu polskiej IIP Wisła 8-10 września 2010 Wirtualne dyski sieciowe co to jest? Pod

Bardziej szczegółowo

ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE CISCO IP KLASY SMB: PODSTAWA WSPÓLNEGO DZIAŁANIA

ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE CISCO IP KLASY SMB: PODSTAWA WSPÓLNEGO DZIAŁANIA ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE CISCO IP KLASY SMB: PODSTAWA WSPÓLNEGO DZIAŁANIA SCENARIUSZ Rozwiązania Cisco przeznaczone dla małych i średnich firm Wdrażając zaawansowane rozwiązania, Państwa firma może skorzystać

Bardziej szczegółowo

ROADSHOW2016. Wprowadzenie. Rynek telekomunikacji w Polsce. Marcin Bieńkowski. kontakt: marcin.w.bienkowski@gmail.com

ROADSHOW2016. Wprowadzenie. Rynek telekomunikacji w Polsce. Marcin Bieńkowski. kontakt: marcin.w.bienkowski@gmail.com Wprowadzenie Rynek telekomunikacji w Polsce Marcin Bieńkowski kontakt: marcin.w.bienkowski@gmail.com Rynek telekomunikacyjny w Polsce W 2014 r. łączna wartość polskiego rynku telekomunikacyjnego wyniosła

Bardziej szczegółowo

Licencjonowanie funkcji zarządzania System Center 2012 Server

Licencjonowanie funkcji zarządzania System Center 2012 Server Spis treści Licencjonowanie funkcji zarządzania System Center 2012 Server... 2 1. Co nowego w licencjonowaniu programu System Center 2012?...... 2 2. Czy można uzyskać opis edycji produktu System Center

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ul. Wejherowska 29/4. 84-217 Szemud

Dane Klienta: ul. Wejherowska 29/4. 84-217 Szemud Dane Klienta: Biuro Rachunkowe "ULGA" s.c. W. Wild & L. Toruńczak ul. Wejherowska 29/4 84-217 Szemud Biuro Rachunkowe ULGA s.c. W. Wild & L. Toruńczak powstało w 2008 roku w wyniku przekształcenia jednoosobowej

Bardziej szczegółowo

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300

Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Internet TeleControl VITOCOM 300 VITODATA 300 Aktualne, przejrzyste i w korzystnej cenie Vitocom 300 oraz Vitodata 300 pozwalają na dostęp do wszystkich parametrów instalacji, również w przypadku szczególnie

Bardziej szczegółowo

Często zadawane pytania: Ceny i licencjonowanie systemu MOM 2005. Najnowsze informacje znajdujà si pod adresem: http://www.microsoft.

Często zadawane pytania: Ceny i licencjonowanie systemu MOM 2005. Najnowsze informacje znajdujà si pod adresem: http://www.microsoft. Często zadawane pytania: Ceny i licencjonowanie systemu MM 2005 Najnowsze informacje znajdujà si pod adresem: http://www.microsoft.com/poland/mom/ Ceny i licencjonowanie systemu MM 2005 Czy można wypróbować

Bardziej szczegółowo

Licencjonowanie serwerów do zarządzania wydajnością. Office Web Apps Server

Licencjonowanie serwerów do zarządzania wydajnością. Office Web Apps Server Licencjonowanie serwerów do zarządzania wydajnością Office Web Apps Server Pytanie: Dostawca usługi planuje dostarczać udostępnianie prezentacji programu PowerPoint wykorzystując Lync jak część swojej

Bardziej szczegółowo

ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI

ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI ROZMOWY W CYFROWEJ JAKOŚCI Strona 2 cloud.pbx Cloud.PBX to wirtualna centrala telefoniczna, obsługująca połączenia przychodzące i wychodzące oraz połączenia wewnątrz firmy, która swoimi możliwościami przewyższa

Bardziej szczegółowo

System automatycznego operatora

System automatycznego operatora System automatycznego operatora System automatycznego operatora stanowi wielofunkcyjne narzędzie o szerokich możliwościach, pozwalające na łatwe zarządzanie przychodzącymi do przedsiębiorstwa połączeniami

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

innovaphone Case Study

innovaphone Case Study innovaphone Case Study Przedsiębiorstwo handlowe TEDi zdecydowało się na rozwiązanie komunikacyjne od innovaphone i połączyło w sieć firmową różne oddziały firmy Przedsiębiorstwo handlowe TEDi: Dostawca

Bardziej szczegółowo

Aplikacje Dynamics 365.

Aplikacje Dynamics 365. Microsoft Dynamics 365 to usługa dająca możliwość wyboru. Połączenie aplikacji biznesowych w tym CRM i ERP na jednej platformie pozwala rozwijać firmę na własnych warunkach. Możesz dodawać aplikacje wraz

Bardziej szczegółowo

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej

Collaborate more. Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Collaborate more Praca grupowa nad dokumentacją i komunikacja pomiędzy zespołami. Rzecz o mobilnej pracy w administracji publicznej Microsoft Unified Communication Name: Artur Racinowski Title: UC Product

Bardziej szczegółowo

Wykorzystanie potencjału internetu

Wykorzystanie potencjału internetu Wykorzystanie potencjału internetu Blok 11 Internet a przedsiębiorczość podejście holistyczne Internet właściwie ICT information and telecommunication technologies połączenie technologii informacyjnych

Bardziej szczegółowo

Specyfikacje. Tabela 1. Cechy usługi. Sposób realizacji usługi. Dostęp do zasobów technicznych. Analiza i rozwiązywanie

Specyfikacje. Tabela 1. Cechy usługi. Sposób realizacji usługi. Dostęp do zasobów technicznych. Analiza i rozwiązywanie Arkusz danych Usługi wsparcia dotyczące Usługi Care Pack i usługi kontraktowe, część pakietu HP Care Korzyści z usługi Dostęp do zasobów technicznych HP w celu rozwiązywania problemów Potencjalne obniżenie

Bardziej szczegółowo

Przedstawiamy produkt KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS

Przedstawiamy produkt KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS Przedstawiamy produkt KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS 1 Czynniki biznesowe i ich wpływ na środowisko IT SPRAWNOŚĆ Bądź szybki, zwinny i elastyczny 66 proc. właścicieli firm uważa sprawność prowadzenia

Bardziej szczegółowo

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook

OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Integracja z programem Microsoft Outlook OmniTouch 8400 Instant Communications Suite Przewodnik informacyjny R6.1 Alcatel-Lucent OmniTouch 8400 Instant Communications Suite zapewnia wiele usług po skojarzeniu z aplikacją Microsoft Outlook. Integracja

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft i Windows są zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych znakami

Bardziej szczegółowo

System CRM jako wsparcie procesów sprzedaży i serwisu w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej

System CRM jako wsparcie procesów sprzedaży i serwisu w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej System CRM jako wsparcie procesów sprzedaży i serwisu w przedsiębiorstwach z branży produkcyjnej bez inwestycji» Nasi klienci odnoszą więcej sukcesów. Michał Rok CEE Business Unit Director, Update CRM

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. T-Mobile wprowadza platformę T-Mobile Cloud - aktualizacja Polski T-

GSMONLINE.PL. T-Mobile wprowadza platformę T-Mobile Cloud - aktualizacja Polski T- GSMONLINE.PL T-Mobile wprowadza platformę T-Mobile Cloud - aktualizacja 2 2013-04-22 Polski T- Miroslav Rakowski Mobile zaprezentował dziś pierwsze usługi z pakietu T-Mobile Cloud. Na razie będą to usługi

Bardziej szczegółowo

M4B S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD DNIA 01 KWIETNIA 2011 ROKU DO DNIA 30 CZERWCA 2011 ROKU

M4B S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD DNIA 01 KWIETNIA 2011 ROKU DO DNIA 30 CZERWCA 2011 ROKU M4B S.A. RAPORT KWARTALNY ZA OKRES OD DNIA 01 KWIETNIA 2011 ROKU DO DNIA 30 CZERWCA 2011 ROKU Spis treści: 1. Wybrane dane finansowe z bilansu i rachunku zysków i strat 2. Komentarz Zarządu na temat czynników

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN. www.ec-systems.pl

VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN. www.ec-systems.pl VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN www.ecsystems.pl ZDALNY NADZÓR DIAGNOSTYCZNY EC SYSTEMS WIEDZA I DOŚWIADCZENIE, KTÓRYM MOŻESZ ZAUFAĆ N owe technologie służące monitorowaniu i diagnostyce urządzeń

Bardziej szczegółowo

Orkanika Sp. z o.o. Lublin, Mełgiew Minkowice Kolonia 53. ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/17.

Orkanika Sp. z o.o. Lublin, Mełgiew Minkowice Kolonia 53. ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/17. Orkanika Sp. z o.o. Lublin, 01.07.2017. 21-007 Mełgiew Minkowice Kolonia 53 ZAPYTANIE OFERTOWE nr 1/17. Szanowni Państwo, W związku z realizacją projektu nr RPLU.03.07.00-06-0363/16 pt. Sieć Europejskich

Bardziej szczegółowo

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie Firma MC Bauchemie Firma MC Bauchemie w Środzie Wielkopolskiej to wyspecjalizowany zakład produkcyjny dodatków do betonu, produktów

Bardziej szczegółowo

Celem naszej firmy jest budowanie trwałych relacji z naszymi Klientami poprzez zapewnienie pełnego wsparcia informatycznego nad całym sprzętem

Celem naszej firmy jest budowanie trwałych relacji z naszymi Klientami poprzez zapewnienie pełnego wsparcia informatycznego nad całym sprzętem Celem naszej firmy jest budowanie trwałych relacji z naszymi Klientami poprzez zapewnienie pełnego wsparcia informatycznego nad całym sprzętem komputerowym i oprogramowaniem. Szanowni Państwo! Firma PROSID

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM PODSTAWA PRAWNA Każda instytucja publiczna oraz przedsiębiorstwa zobowiązane są do prowadzenia ewidencji majątku oraz jego okresowej inwentaryzacji.

Bardziej szczegółowo

CallShop. Usługi. Oferta dla firm PostPaid. tel. (12) 350 63 70

CallShop. Usługi. Oferta dla firm PostPaid. tel. (12) 350 63 70 PostPaid Uruchom z nami swój własny Usługa Call-Shop, dająca możliwość korzystania z telefonii internetowej w miejscach publicznych, staje się coraz bardziej popularna. Call-Shop nie jest nowym pomysłem,

Bardziej szczegółowo

dla biznesu usługi enova365 na Platformie Microsoft Azure Oprogramowanie ERP do zarządzania

dla biznesu usługi enova365 na Platformie Microsoft Azure Oprogramowanie ERP do zarządzania dla biznesu usługi enova365 na Platformie Microsoft Azure Oprogramowanie ERP do zarządzania enova365 szyta na miarę skalowalna System enova365 jest dostępny w trzech wariantach funkcjonalnych oznaczonych

Bardziej szczegółowo

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions

Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Client Management Solutions i Mobile Printing Solutions Instrukcja obsługi Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation,

Bardziej szczegółowo

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze

Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 firmy Bosch Ochrona tego, co najcenniejsze 2 Centrala sygnalizacji pożaru serii 1200 Instalacja dająca poczucie bezpieczeństwa Pełna ochrona na miarę potrzeb Centrala

Bardziej szczegółowo