E- commerce- własny biznes w sieci

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "E- commerce- własny biznes w sieci"

Transkrypt

1 E- commerce- własny biznes w sieci 6 maja 2010

2 E-commerce, e handel, e- biznes- kwestie definicyjne, Aspekty prawne funkcjonowania e- sklepów, Sklep internetowy a logistyka, Jak osiągnąć sukces w e- handlu, Przydatne linki.

3 E- commerce to różne działania wykorzystujące środki elektroniczne (telefon, faks, telewizja, internet, telefon komórkowy), mające na celu zawarcie transakcji finansowej. Handel internetowy jest popularną formą e- biznesu. Tak jak w zwyczajnym handlu występują interakcje pomiędzy sprzedającym a kupującym. Najbardziej znane formy e- handlu to sklepy i aukcje internetowe. Zgodnie z raportem Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów e-handel Polska 2009, e- Handel jest podzbiorem całego rynku e- Commerce. W zakres e- Commerce wchodzi dodatkowo m. in. cała sfera usług finansowo- ubezpieczeniowych oraz turystycznych sprzedawanych przez Internet, a także inne świadczenia, jak bilety wstępu, dostęp do płatnych treści online itd. Nierzadko wyniki sprzedaży e- sklepów zawierają wartości osiągnięte za pomocą portali aukcyjnych (bez licytacji, za stałą cenę). Odbiorcami e- sklepów nie są wyłącznie osoby prywatne- sporą część stanowią inni przedsiębiorcy i urzędy.

4 Typologia e- handlu: - bezpośredni- całość transakcji, od zamówienia do realizacji i dostawy towaru odbywa się wyłącznie przez internet, - pośredni- wyszukiwanie towarów i usług oraz płatność odbywa się przez internet a dostawa jest w formie tradycyjnej, - mieszany, hybrydowy- stosowane są różne formy w zależności od potrzeb lub sytuacji losowych.

5 Handel elektroniczny może odbywać się: - pomiędzy firmami (business-to-business B2B), - pomiędzy firmą a konsumentem (business-toconsumer B2C), - pomiędzy konsumentami (consumer-to-consumer C2C), - pomiędzy konsumentem a firmą (consumer-tobusiness C2B).

6 Najczęściej spotykane kategorie e- sklepów (źródło: Raport z monitoringu sklepów internetowych): - Komputery i akcesoria komputerowe, - Wyposażenie domu i ogrodu, - Artykuły dziecięce, - RTV, AGD i elektronika użytkowa, - Księgarnie i sklepy z multimediami, - Sklepy hobbystyczne (dla wędkarzy, dla hodowców zwierząt itp.), - Sklepy z odzieżą i obuwiem, - Sklepy z upominkami, prezentami, - Sklepy z akcesoriami sportowymi i turystycznymi, - Sklepy z kosmetykami, odżywkami i akcesoria erotyczne, - Delikatesy. Prawdziwą furorę w sieci robią tzw. outlety, czyli końcówki serii a także wyprzedaże i sklepy typu tania książka. Biorąc pod uwagę zamówienia, najwięcej zrealizowano w branży Książki i multimedia, następnie RTV & AGD oraz Odzież. Pod względem sprzedaży wyniki przestawiają się następująco- Foto i RTV & AGD, później Dom i ogród i Komputery.:

7 Zalety e- handlu to przede wszystkim oszczędność czasu dla klienta i możliwość indywidualizacji zamówień. Z punktu widzenia firmy handel w sieci redukuje koszty funkcjonowania (wyposażenie, personel, dystrybucja) oraz pozwala na szersze dotarcie z ofertą do konsumenta. Ograniczenia e- handlu to przede wszystkim brak możliwości wypróbowania towaru i koszty przesyłki.

8 Wartość e- handlu w Polsce w 2009 roku oscylowała w granicach 13 mld zł. Z tego 6 mld zł przypada na sprzedaż za pośrednictwem znanego serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Często spotykaną formą jest łączenie sprzedaży produktów za pomocą swojego sklepu internetowego oraz na aukcjach. W ciągu kilku ostatnich lat rozwój e- commerce był bardzo dynamiczny, stąd pomimo powolnego nasycania rynku sieciowego firmami i asortymentem, nadal istnieją nisze, w których można szukać swojej szansy.

9 Coraz bardziej masowy dostęp do internetu w Polsce niewątpliwie będzie sprzyjał rozwojowi e- handlu. W zestawieniu z szeroką ofertą rozwiązań hostingowych, gdzie aplikacje i platformy sklepowe są preinstalowane w ramach planów wraz z konfiguracją, można pokusić się o stwierdzenie, że zakupy w sieci będą stanowić w przyszłości ważną część obrotów handlowych. Czynnikiem decydującym będzie atrakcyjna oferta cenowa.

10 Za rosnącą chęcią bycia przedsiębiorcą w sieci nie idzie świadomość prawna właścicieli firm oraz przestrzeganie grzecznościowych zasad funkcjonujących w życiu codziennym. Aby handlować w sieci należy dokonać wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, trzeba zostać przedsiębiorcą. Może to być działalność jednoosobowa lub spółka. Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą w każdej chwili może otworzyć sklep internetowy. W większości nie potrzeba specjalnych pozwoleń, warto uzupełnić wpis w ewidencji o kod PKD Z- Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet. Aby nie narazić się na problemy trzeba zadbać o dokładne sprecyzowanie informacji zawartych na stronie. W przypadku ewentualnych roszczeń klientów jasne i czytelne zasady korzystania ze sklepu pozwolą na minimalizację strat (finansowych jak i prestiżowych).

11 Najważniejsze akty prawne regulujące handel w sieci to: - Kodeks cywilny, - Kodeks postępowania cywilnego, - Ustawa z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.), - Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz z późn. zm.), - Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.), - Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz z późn. zm.).

12 Zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o: - imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany, - istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu, - cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki, - zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia, - kosztach oraz terminie i sposobie dostawy, - prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3, - miejscu i sposobie składania reklamacji. Informacje powinny być podane w sposób zrozumiały i łatwy do odczytania.

13 Zgodnie z Raportem z wyników monitoringu sklepów internetowych, aż 6 na 10 e- przedsiębiorców nie podaje formy prawnej, pod którą działa przedsiębiorca. O 20% więcej podaje numer, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany, ale już tylko 39% e- sklepów podaje jaki organ zarejestrował działalność. Firmy rzadko chwalą się obecnością na rynku, a informacja o długości prowadzenia działalności gospodarczej pozwala na wyrobienie sobie zdania o sklepie. Warte zamieszczenia na stronie są także informacje o nagrodach, certyfikatach, opinie klientów i FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania, pozwalające zorientować się w układzie strony oraz teksty aktów prawnych lub linki do tychże. Z raportu wynika, że tylko dwa sklepy zdecydowały się na podlinkowanie aktów prawnych. W celu stworzenia wrażenia otwartości sklepu należy podać linki do innych sklepów, zasługujących naszym zdaniem na uwagę lub do porównywarek cenowych (ceneo.pl, skapiec.pl, nokaut.pl, radar.pl, 9sekund.pl).

14 Wśród najczęściej wskazywanych win przedsiębiorców handlujących w internecie są: - brak działu pomocy i FAQ na stronie, - brak dokładnych informacji o właścicielu (np. kontaktowych- , nr telefonu), - mało czytelny regulamin (zbyt dużo tekstu, zbity tekst), - rozbieżności pomiędzy informacjami w regulaminie i podawanymi podczas akcji płatności, - zła nawigacja sklepu (trudne do odnalezienia warunki zakupu), - brak szczegółowych informacji o niektórych produktach (np. artykuły dla dzieci, elektronika), - wymuszanie rejestracji w sklepie podczas składania zamówienia.

15 Logistyka w sklepach internetowych odgrywa niebagatelną rolę. Zanim otworzy się sklep internetowy warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, ważnymi z punktu widzenia przedsiębiorcy. Są to m. in. kwestie związane z: - magazynem, czy będziemy gromadzić towary we własnym i ile będzie dostępnych od zaraz a jaki asortyment towarów będzię dostępny w przypadku zamówienia (just-in-time), - dostawcą lub dostawcami, ile będzie trwało zamówienie produktów, w jakich seriach będą dostarczane, jak zmieniają się ceny u dostawcy/ producenta, jakie będą formy dostawy i przez kogo będą dostarczane przesyłki (kurier, poczta). Coraz częściej przedsiębiorcy korzystają z usług wyspecjalizowanych firm umożliwiających pakunek przesyłek i nadanie ich.

16 Lista platform wysyłkowych (zródło: forum ecommerce.helion.pl): Dwie Paczki Paczkarnia Wysyłaj Taniej Kurier Online Tanie Wysyłanie Tani Kurier Carrock 4logis Euro Kurier PolKurier Kurier Polska Wg raportu E- zakupy oczami klientów najlepiej oceniani kurierzy to: BPS- PACZKA, DPD, Schenker, UPS, DHL, GLS- Poland, Siódemka, Opek, Poczta Polska. Pozycja Poczty Polskiej jest wymowna.

17 Jak osiągnąć sukces w e- handlu? Oprócz odpowiedniego pozycjonowania i nazwy sklepu w połączeniu z domeną ważne są zdjęcia produktów, ich opisy oraz cena. Sprzedawcy stosują także bannery reklamowe, umieszczają swoje sklepy w katalogach i porównywarkach cen oraz używają płatnej reklamy w wyszukiwarkach. Aby uatrakcyjnić ofertę stosowane są promocje, głównie obniżki cen, bezpłatna dostawa powyżej określonej kwoty zamówienia; niektóre e- sklepy obdarowują prezentami, organizują konkursy i dbają o stałych klientów. Sklep powinien posiadać określoną wizję lub cel, do którego się dąży. Dobrze napisana deklaracja misji czyli wyznaczenie celu, środków i czasu ich osiągania powoduje nie tylko większą rozpoznawalność sklepu ale i ułatwienia przy staraniu się o kapitał. Sposobem promocji są także...podziękowania, dołączane do zakupionych produktów.

18 Jakie środki promocji wykorzystać? Sklep internetowy zazwyczaj reklamuje się poprzez pozycjonowanie i płatne reklamy w sieci. Dodatkowo wykorzystuje się marketing szeptany i partyzancki (np. naklejki reklamowe- vlepki). W przypadku sklepu internetowego wskazane jest użycie form marketingu wirusowego (krótkie filmiki, demotywatory). Wśród tradycyjnych form reklamowych znajdują się m. in.: - ulotki, - zakładki do książek (księgarnie online), - gadżety reklamowe, dostępne realnie (kalendarze, długopisy, kubki, koszulki, pendrive'y), jak i wirtualne, jako wartość dodana (wygaszacze ekranu, tapety, gry), - plakaty reklamowe, - wizytówki, - tablice reklamowe, - reklama radiowa, prasowa i telewizyjna.

19 Z raportu e- Handel Polska 2009 wynika, że najbardziej popularnym oprogramowaniem sklepu internetowego jest oscommerce, następne w kolejności są: Sote, Shoper, KQS, istore, i-sklep, Joomla! Iai-Shop, Quick Cart i oscgold. Z wymienionych darmowe są: oscommerce, Joomla! i Quick Cart w wersji podstawowej. Wśród hostingów najczęściej wybierano oferty: Home.pl, Netart (nazwa.pl, serwery.pl), OVH (ovh.com, ovh.pl), KEI (kei.pl), Hetzner (hetzner.de), Superhost (superhost.pl).

20 Przydatne linki: - Raport e-handel 2009, - Raport z wyników monitoringu sklepów Internetowych, - Raport e-zakupy oczami klientów, - Forum dyskusyjne o e-handlu,

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu

Jak założyć. sklep. internetowy. ABC Biznesu ABC Biznesu Jak założyć sklep internetowy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. W jakiej branży założyć sklep internetowy / 4 1.1. Kim są klienci sklepu internetowego? / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4

Bardziej szczegółowo

e-commerce (konspekt wykładów)

e-commerce (konspekt wykładów) e-commerce (konspekt wykładów) kontakt / informacje mgr inż. Paweł Morawski e-mail: pmorawski@swspiz.pl www: http://pmorawski.swspiz.pl konsultacje: wtorek 16:00-17:30, Sienkiewicza 9, p.16 (parter) 2

Bardziej szczegółowo

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH Krzysztof Dobosz Handel elektroniczny skrypt dla uczestników kursu Notka biograficzna Dr inż. Krzysztof Dobosz pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale

Bardziej szczegółowo

ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI

ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI Warszawa, listopad 2013 Spis treści Obowiązki informacyjne i regulaminy... 7 1. O czym konsument powinien zostać poinformowany przed dokonaniem zakupu przez Internet?..

Bardziej szczegółowo

Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ

Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ Listopad 2012. Konsumenci zawierający umowy przy pomocy środków porozumiewania się na odległość Raport z

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie

Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie 2012 Rozpoczęcie sprzedaży w Internecie SPIS TREŚCI 1. Założenie e-sklepu... 3 1.1. Co jest potrzebne do rozpoczęcia e-działalności gospodarczej w Internecie?... 3 1.2. Rejestracja działalności gospodarczej...

Bardziej szczegółowo

(NIE)BEZPIECZNE e-zakupy

(NIE)BEZPIECZNE e-zakupy (NIE)BEZPIECZNE e-zakupy Gdy idziemy do sklepu, spotykamy sprzedawcę, obsługę bezpośredni kontakt z drugą osobą daje nam poczucie bezpieczeństwa. Myślimy: w razie problemów z towarem wrócę tu. Gdy wchodzimy

Bardziej szczegółowo

RAPORT POKONKURSOWY BEZPIECZNY ESKLEP 2013. Instytut Logistyki i Magazynowania Poznań, 2013r.

RAPORT POKONKURSOWY BEZPIECZNY ESKLEP 2013. Instytut Logistyki i Magazynowania Poznań, 2013r. RAPORT POKONKURSOWY BEZPIECZNY ESKLEP 2013 Instytut Logistyki i Magazynowania Poznań, 2013r. SPIS TREŚCI 5 7 13 25 29 41 45 51 57 61 65 71 75 81 87 WPROWADZENIE GDZIE UKRYWA SIĘ E-HANDEL BEZPIECZNY ESKLEP

Bardziej szczegółowo

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga

Autorzy: Wojciech Kyciak, Marek Kończal, Łukasz Majewski, Paweł Regiec, Barbara Molga 1 e-book stanowi przedmiot praw autorskich icomarch24 S.A. z siedzibą w Krakowie zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 0000328672. e-book podlega ochronie na podstawie ustawy o prawie

Bardziej szczegółowo

Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A. Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych.

Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A. Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych. Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych Cele: I wskazanie aktów prawnych normujących zagadnienie sprzedaży

Bardziej szczegółowo

RAPORT DOTYCZĄCY PRZESTRZEGANIA PRAW KONSUMENTÓW W WYBRANYCH TRANSAKCJACH ZAWIERANYCH NA ODLEGŁOŚĆ

RAPORT DOTYCZĄCY PRZESTRZEGANIA PRAW KONSUMENTÓW W WYBRANYCH TRANSAKCJACH ZAWIERANYCH NA ODLEGŁOŚĆ RAPORT DOTYCZĄCY PRZESTRZEGANIA PRAW KONSUMENTÓW W WYBRANYCH TRANSAKCJACH ZAWIERANYCH NA ODLEGŁOŚĆ Warszawa, maj 2010 Opracowanie: Departament Polityki Konsumenckiej UOKiK 2 Spis treści I. WSTĘP... 4 1.

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu internetowego eryko.pl

Regulamin sklepu internetowego eryko.pl Regulamin sklepu internetowego eryko.pl Niniejszy Regulamin Sprzedaży nie wyłącza ani nie ogranicza praw konsumenta, wynikających z bezwzględnie obowiązujących przepisów, które nie mogą być zmienione ani

Bardziej szczegółowo

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw branży e-commerce w Polsce perspektywa klienta

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw branży e-commerce w Polsce perspektywa klienta Dorota Teneta-Skwiercz * Paulina Sarnowska ** Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw branży e-commerce w Polsce perspektywa klienta Wstęp Lata 90. XX wieku oznaczały dynamiczny wzrost popularności

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG.

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG. REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG.PL Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie

Bardziej szczegółowo

E-biznes rozwój przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu Internetu

E-biznes rozwój przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu Internetu Acquitec - Ebiznes Rafał Rozwadowski rafal.rozwadowski@acquitec.pl E-biznes rozwój przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu Internetu Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 17 Listopada 2008 O firmie Acquitec

Bardziej szczegółowo

Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: www.monashe.pl/regulamin_sklepu

Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: www.monashe.pl/regulamin_sklepu Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: www.monashe.pl/regulamin_sklepu Regulamin można także utrwalić, pozyskać i odtworzyć w każdym czasie poprzez jego wydrukowanie, zapisanie

Bardziej szczegółowo

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. spożywczy

ABC Biznesu. Jak założyć sklep. spożywczy ABC Biznesu Jak założyć sklep spożywczy Spis treści 2 Pomysł na firmę / 3 1. Klienci sklepu spożywczego / 4 2. Cele i zasoby osobiste / 4 2.1. Wykształcenie i doświadczenie / 4 2.2. Wiedza o własnym produkcie/usłudze

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa.

Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa. 1 Autorzy: Mateusz Staszek dr Andrzej Ogonowski Koncepcja publikacji: Paweł Chaber Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Wydanie I Publikacja

Bardziej szczegółowo

e-commerce - handel elektroniczny cz.2

e-commerce - handel elektroniczny cz.2 e-commerce - handel elektroniczny cz.2 promocja sklepu Internetowego GŁÓWNE OBSZARY: - REKLAMA W MASS MEDIACH ORAZ OUTDOOR - PROMOCJA TRADYCYJNA SKLEPÓW INTERNETOWYCH - PROMOCJA SPRZEDAŻY 2 promocja sklepu

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu internetowego chiantivini.pl (obowiązujący od dnia 26 marca 2012 r. do dnia jego odwołania)

Regulamin sklepu internetowego chiantivini.pl (obowiązujący od dnia 26 marca 2012 r. do dnia jego odwołania) Regulamin sklepu internetowego chiantivini.pl (obowiązujący od dnia 26 marca 2012 r. do dnia jego odwołania) I. POSTANOWIENIA OGÓLNE 1. Właścicielem sklepu internetowego www.chiantivini.pl jest firma SEI

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ OBOWIĄZUJĄCY OD DN. 25.12.2014 Indeks: 1. Pojęcia i definicje zawarte w Regulaminie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN KSIĘGARNIA INTERNETOWEJ WYDAWNICTWA SŁOWA I MYŚLI Obowiązujący do 24.12.2014 r.

REGULAMIN KSIĘGARNIA INTERNETOWEJ WYDAWNICTWA SŁOWA I MYŚLI Obowiązujący do 24.12.2014 r. POSTANOWIENIA OGÓLNE REGULAMIN KSIĘGARNIA INTERNETOWEJ WYDAWNICTWA SŁOWA I MYŚLI Obowiązujący do 24.12.2014 r. 1. Sklep Wydawnictwa Słowa i Myśli - www.sklep.slowaimysli.pl, zwana dalej witryną, jest prowadzony

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DATA WYDANIA REGULAMINU: 25.12.2014 I. Definicje Użyte w niniejszym regulaminie pojęcia

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla konsumentów usługi telekomunikacyjne

Poradnik dla konsumentów usługi telekomunikacyjne Poradnik dla konsumentów usługi telekomunikacyjne Warszawa, czerwiec 2014 r. Opracowanie: Departament Detalicznego Rynku Telekomunikacyjnego Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) 1. Zawieranie umów o

Bardziej szczegółowo

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010

e-biznes 5KroKÓW NIE BÓJMY SIĘ INTERNETU nr 1/Marzec 2010 NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z DZIENNIKIEM GAZETą prawną nr 1/Marzec 2010 e-biznes 5KroKÓW do UdANeGo e-biznesu E-sklep Dla przedsiębiorcy to duża maszyneria logistyczna E-usługi Gospodarki

Bardziej szczegółowo

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska

Poradnik e-commerce. Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska Poradnik e-commerce Przygotowane przez grupę roboczą ds. e-commerce działającą w strukturach IAB Polska IAB Grupy robocze Poradnik e-commerce Spis treści 03 Wstęp. Michał Kraus 04 Obowiązki internetowego

Bardziej szczegółowo

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international

Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych. biznes 2.0 contium divante imas international Co działa w polskim e-commerce Raport z badania sklepów internetowych biznes 2.0 contium divante imas international wrzesień 2009 Dodaj form p atnoêci dla Twoich Klientów LUKAS Raty dla Twojego Sklepu

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI PRZEPISY KONSUMENCKIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW KRZYSZTOF LEHMANN

SPIS TREŚCI PRZEPISY KONSUMENCKIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW KRZYSZTOF LEHMANN PRZEPISY KONSUMENCKIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW KRZYSZTOF LEHMANN Warszawa, październik 2014 3 Wstęp Niniejszy poradnik stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat najważniejszych obowiązków przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Jak zarabiać w domu. e-poradnik

Jak zarabiać w domu. e-poradnik e-poradnik Praca i Ubezpieczenia Praca i Ubezpieczenia Jak zarabiać w domu 25 pomysłów na zarabianie w domu Firma, praca na zlecenie czy chałupnictwo Jak płacić niższe podatki Jakie są zasady zwolnienia

Bardziej szczegółowo