HANDEL PRZEZ INTERNET. Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "HANDEL PRZEZ INTERNET. Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci"

Transkrypt

1 HANDEL PRZEZ INTERNET Szkolenie wprowadzające w tematykę zakupów w sieci

2 Definicja Handel elektroniczny (e-commerce) to sprzedaż prowadzona za pośrednictwem sieci WWW.

3 Dane dla Polski W 2009 Polacy wydali na zakupy przez Internet 13,43 miliarda zł (2,2% obrotów w handlu ogółem). Prognoza na 2010 wzrost o 20%. Liczba zarejestrowanych, zweryfikowanych sklepów (kwiecień 2010). Liczba osób kupujących w Internecie 8,5 mln (2009).

4 Sieć gdzie Polacy robią zakupy? 60% platformy aukcyjne 40% sklepy internetowe

5 Sklepy i aukcje podstawowe różnice Sklepy Sprzedaż towarów nowych Stała cena Aukcje Sprzedaż towarów nowych i używanych Cena licytowana Wśród sprzedających są sklepy i osoby indywidualne

6 Co najczęściej kupujemy? Kategoria Auto & Moto Delikatesy Dom & Ogród Dziecko Foto & RTV-AGD Hobby Komputer Książki & Multimedia Odzież Prezenty & Akcesoria Sport & Turystyka Zdrowie & Uroda Udział w sprzedaży on-line 6,6 1,3 14,3 1,3 27,6 3,7 10,9 10,5 6,4 5,4 7,6 4,4 Tabela 1: źródło e-handel Polska 2009, Sklepy24.pl

7 Najpopularniejsze sklepy Merlin.pl muzyka, film, książka Komputronik.pl - oprogramowanie Militaria.pl akcesoria militarne Intymnie.pl odzież damska i bielizna Travelplanet.pl - turystyka Euro.com.pl RTV, AGD, elektronika Źródło: Money.pl 2009

8 Najpopularniejsze serwisy aukcyjne allegro.pl ebay.pl świstak.pl

9 Porównywarki cen Porównywarki to platformy, które zbierają informacje o cenach nowych towarów w Internecie. W porównywarkach można znaleźć opinie o sklepach internetowych. Najpopularniejsze porównywarki to: ceneo.pl cokupic.pl nokaut.pl

10 E-apteki (I) Główną zaletą internetowych aptek są ceny. Ceny leków mogą być niższe nawet o kilkadziesiąt procent. Apteka internetowa, aby działać legalnie, musi mieć placówkę prowadzoną w sposób tradycyjny. (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 14 marca 2008 r.) Wszystkie apteki prowadzące sprzedaż wysyłkową znajdują się na ogólnie dostępnej liście Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego. Każda apteka internetowa powinna na swojej stronie zamieścić skan zezwolenia na prowadzenie działalności wydany przez WIF.

11 E-apteki (II) W aptekach internetowych możemy kupić leki nierecepturowe (OTC) oraz leki wydawane wyłącznie na receptę (RX). Leki OTC możemy otrzymać przesyłką. Leki RX możemy odebrać wyłącznie we wskazanej w zamówieniu internetowym tradycyjnej aptece po okazaniu recepty. Należy pamiętać, że ceny leków w dniu odbioru mogą się różnić od ceny w dniu zamówienia. Najpopularniejsze e-apteki:

12 E-apteki (III) Zanim kupisz lek sprawdź, czy kupujesz w legalnie działającej aptece. Inaczej nie masz pewności, gdzie przechowywane są leki. To może zagrażać zdrowiu.

13 Rodzaje handlu w Internecie Handel pośredni zamawianie towarów materialnych i usług przez Internet a następnie dostarczanie ich tradycyjnymi kanałami (poczta, kurierzy) do klienta. Handel bezpośredni zamawianie niematerialnych towarów i usług przez Internet, płatność i dostarczenie do klienta odbywa się również przez Internet (na przykład oprogramowanie). Handel bezpośredni + pośredni zamawianie towarów przez Internet, a odbieranie w placówce tradycyjnej.

14 Formy i sposoby zapłaty KIEDY Klient płaci przy zamawianiu towarów. Klient płaci przy odbiorze towarów. JAK Tradycyjnie: przelew z placówki banku, przekaz bankowy. Elektronicznie.

15 Rodzaje płatności elektronicznych (I) Karta kredytowa. Karta płatnicza do płatności w Internecie (w Polsce na razie tylko PKO BP Inteligo wydaje taką kartę). Karta do płacenia przez Internet taką kartę ładuje się bezpośrednio z konta w trakcie dokonywania zakupów w Internecie (mbank, Multibank, BZW WBK).

16 Rodzaje płatności elektronicznych (II) System kontowy (indywidualna umowa klienta ze sprzedającym, w której ustalają oni warunki dostawy, wielkość, kwoty dostawy, szczegóły umowy. Sprzedający otwiera klientowi konto, a ten reguluje zapłatę raz na jakiś czas. Ten system stosuje się najczęściej przy transakcjach sklepów z dostawcami). Czeki elektroniczne (Digital Checks, Digital Bank Checks). Płatność poprzez SMS.

17 Systemy PayPal, PayU Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie chcemy przez Internet płacić kartą (kredytową, płatniczą), warto skorzystać z systemów PayPal lub PayU. Systemy umożliwiają szybkie i bezpieczne regulowanie płatności online. Płacąc za pomocą któregoś z tych systemów, nie musisz podawać numeru swojej karty ani danych bankowych. Umożliwiają one wysyłkę pieniędzy za pomocą poczty elektronicznej. Wystarczy, by wpłacający i odbiorca posiadali konto . Większość sklepów internetowych i aukcji obsługuje systemy PayPal lub PayU.

18 Regulacje prawne Ustawa z dnia 2 marca 2000 roku o Ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (ustawa DzU 144, poz. 1204). Dostosowuje ona rodzime prawo do standardów unijnych w zakresie uprawnień konsumentów. Krajowe przepisy znajdują zastosowanie we wszystkich sytuacjach, gdy umowa zostaje zawierana na odległość. Art. 6 ust. 1 ustawy ustala, co oznacza umowa zawierana na odległość. Umowy zawierane za pośrednictwem Internetu należy uznać za jeden z rodzajów umów zawieranych na odległość. Definicja konsumenta została zawarta w art. 22 kodeksu cywilnego, zgodnie z którym za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

19 Odstąpienie od umowy Kupujący ma prawo odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od zakupu bez podania przyczyny (art. 7 ustępu 1 ustawy). Odstąpienie przyjmuje najczęściej postać zwrotu zakupu. W przypadku towarów zwrot musi nastąpić w ciągu 10 dni od daty otrzymania towaru. W przypadku usług zwrot musi nastąpić w ciągu 10 dni od zawarcia umowy. Sprzedający nie ma prawa nie przyjąć towaru lub kwestionować odstąpienia od umowy. Sprzedający nie ma prawa żądać odstępnego (kary).

20 Kiedy nie można odstąpić (I) Nie można odstąpić od umowy, gdy usługa już trwa i rozpoczęła się za zgodą konsumenta, przed upływem 10-dniowego terminu do odstąpienia od umowy (np. wakacje). Nie można zwrócić nagrań audialnych i wizualnych oraz Nie można zwrócić nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu ich oryginalnego opakowania (kasety video i audio, CD, DVD i inne).

21 Kiedy nie można odstąpić (II) Nie można odstąpić: od świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą (np. usługa krawiecka), od świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu (np. artykuły spożywcze), od świadczenia usługi dostarczania prasy.

22 Wyłączenia dotyczą również: Sprzedaży z licytacji. Umów dotyczących nieruchomości, z wyjątkiem najmu. Sprzedaży artykułów spożywczych dostarczanych okresowo przez sprzedawcę do mieszkania lub miejsca pracy konsumenta. Świadczenia usług turystyczno-wypoczynkowych (tj. zakwaterowania, transportu, rozrywek, gastronomii).

23 Zalety zakupów w Internecie (z punktu widzenia klientów) Oszczędność czasu. Wygoda łatwy i szybki dostęp do informacji. Możliwość porównywania konkurencyjnych ofert. Możliwość lepszego zapoznania się z ofertą (brak ograniczeń czasowych). Dostęp do szerszego asortymentu towarów. Dostęp do oferty sklepów na całym świecie. Bardziej szczegółowe opisy towarów.

24 Zalety zakupów w Internecie (II) Niższe ceny. Możliwość przeglądania oferty oraz obsługa klienta 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Możliwość wyszukiwania towarów według dowolnego kryterium, na przykład ceny, rodzaju, koloru. Nowe możliwości niedostępne w tradycyjnych sklepach, na przykład: możliwość wysłuchania części utworu w sklepie sprzedającym płyty, możliwość przeczytania recenzji książki w internetowej księgarni.

25 Wady Obawy towarzyszące potencjalnym klientom: Brak zaufania do sprzedawców. Brak fizycznej możliwości obejrzenia towaru. Strach przed podaniem danych osobowych. Czas oczekiwania na przesyłkę.

26 Komentarze Zaufanie wśród kupujących i sprzedających budują systemy komentarzy i opinii: Serwisy aukcyjne tworzą specjalne systemy komentarzy. Sklepy proszą kupujących o opinie. Im większa ilość dokonanych transakcji, tym większa ilość komentarzy i opinii. Bardziej szczegółowy komentarz pozwala na wyrobienie bardziej szczegółowej opinii.

27 Zalety handlu elektronicznego dla firm (I) Redukcja kosztów. Dostęp do nowych klientów. Efektywność prezentacja oferty 24 godziny na dobę, 365 dni w roku bez zwiększenia kosztów oraz szybki kontakt z partnerami. Interaktywność handel on-line może dostarczyć sprzedającemu znacznie więcej informacji o kliencie, jego potrzebach, guście, upodobaniach itd.

28 Zalety dla firm (II) Brak konieczności zdobywania specjalnych zezwoleń na otwarcie sklepu internetowego. Obniżenie kosztów połączeń telekomunikacyjnych. Wzrost poziomu sprzedaży. Wzrost wartości firmy, wzmocnienie jej pozycji.

29 Wady Zapewnienie bezpieczeństwa płatności przez Internet. Niepewność co do rzetelności kontrahenta. Brak możliwości obejrzenia, przymierzenia towaru. Niewielka liczba wydanych kart kredytowych oraz kart płatniczych (do płatności w Internecie) w Polsce. Brak możliwości bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, który może doradzić, rozwiać wątpliwości (w przypadku mniej rozbudowanych serwisów).

30 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ

Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A. Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych.

Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A. Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych. Opracowała: Adw. Ewa Marciszak Kownacka 2. S P R Z E D A Ż K O N S U M E N C K A Scenariusz do wykorzystania podczas godzin wychowawczych Cele: I wskazanie aktów prawnych normujących zagadnienie sprzedaży

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO "multilampy.pl" ważny do 24.12.2014 r. Sklep internetowy pod adresem www.multilampy.pl prowadzony jest przez Firmę:

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO multilampy.pl ważny do 24.12.2014 r. Sklep internetowy pod adresem www.multilampy.pl prowadzony jest przez Firmę: REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO "multilampy.pl" ważny do 24.12.2014 r. Sklep internetowy pod adresem www.multilampy.pl prowadzony jest przez Firmę: LEMIR Wosik i Wesołek Sp.j. Libidza k/częstochowy, ul.

Bardziej szczegółowo

Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ

Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ Konsumenci zawieraj¹cy umowy przy pomocy œrodków porozumiewania siê na odleg³oœæ raport z badañ Listopad 2012. Konsumenci zawierający umowy przy pomocy środków porozumiewania się na odległość Raport z

Bardziej szczegółowo

(NIE)BEZPIECZNE e-zakupy

(NIE)BEZPIECZNE e-zakupy (NIE)BEZPIECZNE e-zakupy Gdy idziemy do sklepu, spotykamy sprzedawcę, obsługę bezpośredni kontakt z drugą osobą daje nam poczucie bezpieczeństwa. Myślimy: w razie problemów z towarem wrócę tu. Gdy wchodzimy

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG.

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG. REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ EZDROWIE.ORG.PL Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRODUKTÓW ELAMED MEDIA GROUP SŁOWNIK POJĘĆ

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRODUKTÓW ELAMED MEDIA GROUP SŁOWNIK POJĘĆ REGULAMIN SPRZEDAŻY PRODUKTÓW ELAMED MEDIA GROUP Niniejszy regulamin określa zasady sprzedaży Produktów przez ELAMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Katowicach,

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO Niniejszy regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym prowadzonym przez Sprzedającego pod adresem www.telmobile.pl. Sprzedającym jest Tel Mobile Sp.

Bardziej szczegółowo

Prawa konsumenta w Internecie

Prawa konsumenta w Internecie W T Y M N U M E R Z E : Prawa konsumenta w Internecie Warunki odstąpienia od umowy zawieranej na odległość. Skutki odstąpienia od umowy 2-5 6-11 Newsletter nr 9 styczeń 2014 Projekt realizowany przy wsparciu

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY W SKLEPIE INTERNETOWYM

REGULAMIN SPRZEDAŻY W SKLEPIE INTERNETOWYM REGULAMIN SPRZEDAŻY W SKLEPIE INTERNETOWYM Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia usług przez sklep internetowy "DoDo4Story działający pod adresem: http://sklep.dodo4story.com prowadzony przez:

Bardziej szczegółowo

Regulamin sklepu internetowego www.superprezenty.eu (ważny od 25.12.2014 do 20.02.2015)

Regulamin sklepu internetowego www.superprezenty.eu (ważny od 25.12.2014 do 20.02.2015) Regulamin sklepu internetowego www.superprezenty.eu (ważny od 25.12.2014 do 20.02.2015) 1. DEFINICJE 2. POSTANOWIENIE OGÓLNE 3. ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH 4. WARUNKI ZAWIERANIA UMOWY SPRZEDAŻY 5.

Bardziej szczegółowo

1 Postanowienia ogólne

1 Postanowienia ogólne 1 Postanowienia ogólne 1. Regulamin określa zasady dokonywania zakupów w sklepie internetowym DRECOTTON.pl prowadzonym przez Sprzedającego. Właścicielem witryny DRECOTTON.pl i Sprzedającym jest spółka

Bardziej szczegółowo

e-commerce (konspekt wykładów)

e-commerce (konspekt wykładów) e-commerce (konspekt wykładów) kontakt / informacje mgr inż. Paweł Morawski e-mail: pmorawski@swspiz.pl www: http://pmorawski.swspiz.pl konsultacje: wtorek 16:00-17:30, Sienkiewicza 9, p.16 (parter) 2

Bardziej szczegółowo

Sklep internetowy, działający pod adresem www.apetete.pl prowadzony jest przez:

Sklep internetowy, działający pod adresem www.apetete.pl prowadzony jest przez: Sklep internetowy, działający pod adresem www.apetete.pl prowadzony jest przez: WITMALU Sp. z o.o. ul. Jagiellońska 76, 03-301 Warszawa, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ ORAZ ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ OBOWIĄZUJĄCY OD DN. 25.12.2014 Indeks: 1. Pojęcia i definicje zawarte w Regulaminie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO SKRZYNIE.COM.PL

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO SKRZYNIE.COM.PL REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO SKRZYNIE.COM.PL Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: http://www.skrzynie.com.pl/regulaminsklepu.html Regulamin można także utrwalić, pozyskać

Bardziej szczegółowo

1. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

1. Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawartej na odległość. REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO WLOSKIEROSLINY.PL 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE 2. RODZAJE I ZAKRES USŁUG ELEKTRONICZNYCH 3. WARUNKI ŚWIADCZENIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIE USŁUG ELEKTRONICZNYCH 4. WARUNKI

Bardziej szczegółowo

ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI

ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI ZAKUPY W SIECI PYTANIA I ODPOWIEDZI Warszawa, listopad 2013 Spis treści Obowiązki informacyjne i regulaminy... 7 1. O czym konsument powinien zostać poinformowany przed dokonaniem zakupu przez Internet?..

Bardziej szczegółowo

ZAKUPY PRZEZ INTERNET

ZAKUPY PRZEZ INTERNET ZAKUPY PRZEZ INTERNET Warszawa 2014 Zakupy przez internet to istotna część konsumenckiej rzeczywistości. Pozwalają zaoszczędzić czas, a często także pieniądze. Warto poznać prawa i obowiązki związane z

Bardziej szczegółowo

E- commerce- własny biznes w sieci

E- commerce- własny biznes w sieci E- commerce- własny biznes w sieci 6 maja 2010 E-commerce, e handel, e- biznes- kwestie definicyjne, Aspekty prawne funkcjonowania e- sklepów, Sklep internetowy a logistyka, Jak osiągnąć sukces w e- handlu,

Bardziej szczegółowo

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu

POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH. Krzysztof Dobosz. Handel elektroniczny. skrypt dla uczestników kursu POLSKO-JAPOŃSKA WYŻSZA SZKOŁA TECHNIK KOMPUTEROWYCH Krzysztof Dobosz Handel elektroniczny skrypt dla uczestników kursu Notka biograficzna Dr inż. Krzysztof Dobosz pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale

Bardziej szczegółowo

Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów

Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów ISBN: 978-83-930264-0-1 Patronat merytoryczny: Patronat branżowy: Patronat medialny: 2 Wprowadzenie Wprowadzenie Raport e-handel Polska 2009 jest pracą

Bardziej szczegółowo

Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów

Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów Badanie polskich sklepów internetowych i konsumentów ISBN: 978-83-930264-1-8 Patronat merytoryczny: Patronat branżowy: Patronat medialny: 2 Wprowadzenie Wprowadzenie Raport e-handel Polska 2009 jest pracą

Bardziej szczegółowo

Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: http://liczniki4u.pl/pl/i/regulamin/2

Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: http://liczniki4u.pl/pl/i/regulamin/2 Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: http://liczniki4u.pl/pl/i/regulamin/2 Regulamin można także utrwalić, pozyskać i odtworzyć w każdym czasie poprzez jego wydrukowanie,

Bardziej szczegółowo

Regulamin serwisu Douglas.pl

Regulamin serwisu Douglas.pl Regulamin serwisu Douglas.pl Wersja z dnia 15.01.2013 1 Zakres obowiązywania regulaminu i jego treść 1. Niniejszy regulamin normuje wszelkie sprawy związane z korzystaniem z serwisu Douglas.pl (zwanego

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ REGULAMIN SPRZEDAŻY PRZY WYKORZYSTANIU ŚRODKÓW POROZUMIEWANIA SIĘ NA ODLEGŁOŚĆ I ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ DATA WYDANIA REGULAMINU: 25.12.2014 I. Definicje Użyte w niniejszym regulaminie pojęcia

Bardziej szczegółowo

Zakupy przez Internet

Zakupy przez Internet Zakupy przez Internet Zakupy dokonywane przez Internet cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich konsumentów. Pozwalają zaoszczędzić czas, a często także pieniądze. Warto zatem poznać prawa

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO POOLMATE.PL

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO POOLMATE.PL Treść poniższego regulaminu jest dostępna na stronie internetowej: http://poolmate.pl/regulamin Regulamin można także utrwalić, pozyskać i odtworzyć w każdym czasie poprzez jego wydrukowanie, zapisanie

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN. Niniejszy regulamin określa zasady składania i realizacji zamówień poprzez stronę internetową działającą pod adresem URL: www.sellsmart.

REGULAMIN. Niniejszy regulamin określa zasady składania i realizacji zamówień poprzez stronę internetową działającą pod adresem URL: www.sellsmart. REGULAMIN Niniejszy regulamin określa zasady składania i realizacji zamówień poprzez stronę internetową działającą pod adresem URL: www.sellsmart.pl ROZDZIAŁ I - DEFINICJE: Użyte w niniejszym regulaminie

Bardziej szczegółowo

Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa.

Zadanie finansowane jest przez Ministerstwo Gospodarki ze środków budżetu państwa. 1 Autorzy: Mateusz Staszek dr Andrzej Ogonowski Koncepcja publikacji: Paweł Chaber Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Wydanie I Publikacja

Bardziej szczegółowo