Incy-Wincy Żłobek i Przedszkole KADRA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Incy-Wincy Żłobek i Przedszkole KADRA"

Transkrypt

1 Incy-Wincy Żłobek i Przedszkole KADRA MAŁGORZATA MEDYŃSKA właściciel i dyrektor żłobka i przedszkola. Ukończyła Wydział Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wschodniosłowiańskich, specjalność nauczycielska i tłumaczeniowa z języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Nauczycielskie Kolegium Języka na kierunku filologia w zakresie nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz praktyki tłumaczeniowej ma duże doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zarówno dzieci, jak i dorosłych. Od kilkunastu lat zajmuje się różnymi projektami edukacyjnymi m.in. współtworzyła podstawową szkołę niepubliczną oraz prowadziła zajęcia dla dzieci i rodziców. W 2009 r. założyła Incy-Wincy Klub Niemowlaka i Przedszkolaka, a następnie żłobek i przedszkole. W zerówce prowadzi zajęcia MÓWIĄ DZIECI, podczas których dzieci nabierają wprawy w spontanicznym wypowiadaniu się na różne tematy, a także mają okazję zapoznawać się z zasadami prowadzenia dyskusji. Bazą zajęć jest bogaty świat polskich przysłów, powiedzeń, aforyzmów i frazeologizmów. JOANNA RATOWSKA zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i programowych. Ukończyła Wydział Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowe studia logopedyczne na UW oraz dwuletnie studium pedagogiczne dla czynnych zawodowo nauczycieli. Pracuje jako logopeda, instruktor zajęć logorytmicznych i muzykoterapeutycznych. Jest trenerem Metody Ruchów Artykulacyjnych J. Falany-Kozłowskiej dla dzieci dyslektycznych oraz z innymi zaburzeniami mowy. Ukończyła kursy z zakresu arteterapii i pedagogiki zabawy. W żłobku i przedszkolu prowadzi LOGORYTMIKĘ, a także zajmuje się indywidualną terapią logopedyczną dzieci. MARIA KARDAŚ zastępca dyrektora ds. dydaktycznych - pełni nadzór pedagogiczny w przedszkolu. Ukończyła Studium Wychowania Przedszkolnego im. Marii Weryho-Radziwiłłowiczowej, Wydział Pedagogiczny UW na kierunku wychowanie przedszkolne oraz Studia Podyplomowe w zakresie Zarządzania i Marketingu w Oświacie. Ma stopień nauczyciela dyplomowanego. Jest doświadczonym pedagogiem, a od 20 lat pracuje na stanowisku dyrektora w placówkach publicznych i niepublicznych. WYCHOWAWCY, NAUCZYCIELE, OPIEKUNOWIE SYLWIA FADEREWSKA wychowawca grupy 5-latków. Ukończyła Pedagogikę na Akademii Podlaskiej, a następnie studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Ma doświadczenie w pracy w placówkach państwowych jako wychowawca. Ukończyła kursy z zakresu: Dziecięcej Matematyki, Metody Dobrego Startu, Ruchu Rozwijającego. Ponadto jest instruktorem języka migowego III stopnia.

2 KATARZYNA IGNATIUK opiekun w grupie dwulatków. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: Pedagogika ze specjalizacją Profilaktyka Społeczna, Pedagogika, Opiekuńczo-Wychowawcza z Terapią Pedagogiczną oraz Pedagogika Społeczno-Wychowawcza z Resocjalizacją. Jest instruktorem I i II stopnia języka migowego dla nauczycieli. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłą, pracując jako wychowawca w niepublicznym żłobku. IZABELA JAKUBIK opiekun w grupie żłobkowej. Ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi jako młodszy wychowawcza w Domu Dziecka w Warszawie. MARZENA JAMORSKA pomoc wychowawcy w grupie 4-latków. Wykwalifikowany opiekun dziecięcy, absolwentka Policealnego Studium, które obejmuje pierwszą pomoc dziecięcą, okresy i fazy rozwoju psychicznego dziecka, psychologię wychowawczą oraz współczesne koncepcje wychowania. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi żłobkowymi i przedszkolnymi. KATARZYNA KRAK wychowawca grupy 4-latków. Ukończyła Wydział Polonistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Ma ukończone kursy z tańca integracyjnego, kinestezjologii edukacyjne Paula Dennisona, pedagogiki Marii Montessori, metody projektu i obserwacji. Ma doświadczenie w pracy w przedszkolach niepublicznych w różnych grupach wiekowych. MARTA MARUSZEWSKA wychowawca w grupie 2-latków. Ukończyła studia licencjackie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna, a następnie studnia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej z terapią zajęciową. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. MARTYNA OLENDZKA pomoc opiekunów. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach na kierunku Pedagogika, specjalność opiekuńczo-wychowawcza. Odbywała praktyki w świetlicy terapeutycznej przy Instytucie Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie i internacie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Otwocku. W przedszkolu Incy-Wincy prowadzi zajęcia z JĘZYKA MIGOWEGO. MAGDALENA REMPALSKA wychowawca w grupie 3-latków. Ukończyła pedagogikę ogólną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej ze specjalizacją nauczycielską: pedagogika przedszkolna. Uczestniczyła w wielu szkoleniach, m.in.: Metoda projektów badawczych w przedszkolu, Pedagogika zabawy - muzyka i ruch w przedszkolu, Zabawy rozwijające umiejętności społeczne dzieci w wieku przedszkolnym. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku 3-6 lat. W przedszkolu prowadzi WARSZTATY KULINARNE. MARLENA SULEJ pomoc opiekunów. Ma doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, z wykształcenia technik żywienia.

3 ILONA ŻYWICKA-STRUG pomoc wychowawcy w grupie 3-latków. Polonista, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi przedszkolnymi, jak i żłobkowymi. JĘZYK ANGIELSKI ENGLISH NATIVE SPEAKERS: JUSTIN GREYSMARK posiada uprawnienia do nauczania języka angielskiego jako obcego. Pracował w szkole językowej w Londynie jako nauczyciel i opiekun młodszych dzieci. Od 10 lat zajmuje się sztukami walki, ma czarny pas I stopnia w karate Shukokai, reprezentował RPA w Mistrzostwach Świata na Florydzie. Każdego roku w wakacje uczy karate dzieci na kursach w Londynie. W Incy-Wincy pełni codziennie funkcję pomocy wychowawców, prowadzi zabawy z dziećmi oraz zajęcia karate w grupie 5-, 4- i 3- latków. DOLAPO MORONFOYE ma kilkuletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi w warszawskich przedszkolach. Prowadzi zajęcia ruchowe z dziećmi, wykorzystując własny program oparty na zasadzie uczenia przez imersję. LEKTOR JĘZYKA ANGIELSKIEGO: SANDRA MAJ ukończyła psychologię społeczną ze specjalizacją psychologia twórczości w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zna biegle język angielski, przez 5 lat pracowała w Londynie. W Polsce uczyła języka angielskiego w szkołach językowych. Obecnie prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. W Incy-Wincy prowadzi zajęcia z dziećmi we wszystkich grupach. NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO, POMOC WYCHOWAWCY W GRUPIE 4-LATKÓW I W ZERÓWCE: ALEKSANDER KULIK - absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia angielska ze specjalizacją nauczania języka angielskiego. Pracował jako wychowawca i nauczyciel j. angielskiego w polsko-angielskich przedszkolach. ANGLISTKA, POMOC OPIEKUNÓW: ANNA WOŹNIAK ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie na kierunku filologia angielska, specjalizacja amerykanistyka. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W Incy-Wincy pełni funkcję pomocy nauczycieli, komunikując się z dziećmi wyłącznie w języku angielskim. Prowadzi również zabawy ogólnorozwojowe w języku angielskim.

4 NAUCZYCIELE ZAJĘĆ DODATKOWYCH GIMNASTYKA KOREKCYJNA: MAGDALENA STAWCZYK fizjoterapeutka. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada duże doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. MARTA LIPCZYŃSKA absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest instruktorką gimnastyki korekcyjnej, specjalizuje się w ortopedii i neurologii. Ukończyła kursy: PNF, kinezjotaping, Medycyna Ortopedyczna wg Cyriaxa. MAŁY PIŁKARZ ZAJĘCIA SPORTOWE: TOMASZ MIELCZAREK absolwent warszawskiej AWF, magister wychowania fizycznego. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej w szkole podstawowej. Instruktor pływania i snowboardu. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. ZABAWY Z PSYCHOLOGIEM - PSOTTOWANIE : ANETA BABIUK- MASSALSKA psycholog, fotograf. Studiowała psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy wykorzystuje wiele elementów z pedagogiki Marii Montessori. Obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich pod kierunkiem naukowym prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. W żłobku prowadzi zabawy ruchowe, logiczne i sensoryczne, podczas których dzieci uczą się nazw emocji, nabywają świadomość ciała w Ruchu Rozwijającym oraz ćwiczą koordynację i zmysły. RYTMIKA: MIROSŁAW CHOJNACKI nauczyciel muzyki. Ukończył Wydział Pedagogiczno-Artystyczny na Akademii Świętokrzyskiej oraz Szkołę Muzyczną I i II stopnia na instrumentach: skrzypce oraz klarnet. Ma bardzo duże doświadczenie jako nauczyciel rytmiki zarówno w grupach przedszkolnych, jak i żłobkowych. Uczy gry na instrumentach dętych i jest trenerem wokalnym zespołu folklorystycznego Świętokrzyskie Uśmiechy. W przedszkolu prowadzi zajęcia rytmiczne przy akompaniamencie keyboardu. ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE: ELIZA STAWICKA ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im F. Chopina w Warszawie na kierunku rytmika. Jest nauczycielem muzyki z wieloletnim doświadczeniem w pracy w przedszkolach. Prowiadzi zajęcia rytmiczne i umuzykalniające we wszystkich grupach. TAEKWONDO: BARTŁOMIEJ WALCZAK wychowanek Klubu Taewo, Klubu Wschodnich Sztuk Walki i trenera kl. I Ewarysta Myszewskiego. Wielokrotnie brał udział w zawodach w kraju i za granicą, gdzie zajmował miejsca medalowe. Posiada stopień I Dan i uprawnienia instruktorskie. Ma doświadczenie w pracy z młodzieżą szkolną i dziećmi w wieku przedszkolnym. BALET I TANIEC: KATARZYNA WAROWNA instruktor tańca. Tancerka, pedagog tańca i choreograf. Swoje umiejętności zdobywała i wciąż rozwija pod kierunkiem pedagogów tańca współczesnego, klasycznego i modern jazzu. Wielokrotnie występowała na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tańca współczesnego. Ukończyła dwuletni kurs kwalifikacyjny organizowany przez Mazowieckie Centrum Kultury

5 i Sztuki w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom instruktora i choreografa tańca współczesnego. Prowadzi zajęcia dla dorosłych i dzieci w wielu grupach wiekowych. MARIA NOSAL dyplomowany choreograf i instruktor tańca, współpracuje m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. Od 7 lat prowadzi zajęcia baletowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. ZAJĘCIA TEATRALNE: MONIKA IWANOW instruktor zajęć teatralnych dla dzieci i dorosłych. Związana z teatrem od 12 roku życia. Zaczynała w zespole BLUBLUBY, tańczyła w KS Grawitacja, była też instruktorką tańca. Od 1996 roku gra w Teatrze NIC PEWNEGO, współorganizując od początku istnienia Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana na festiwalach teatralnych jako autorka i aktorka. Absolwentka pedagogiki UW ze specjalizacją Animacja Społeczno-Kulturalna oraz studiów podyplomowych na UW - Sztuka. Od 10 lat prowadzi Teatr Ruchu i Tańca M.I.N., zajęcia teatralne w szkołach, przedszkolach oraz dla dorosłych i młodzieży. ROBOTYKA: RAFAŁ KNIEĆ instruktor zajęć edukacyjnych z Lego dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Absolwent Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie o specjalności Animator i Menedżer Kultury. Posiada doświadczenie w pracy jako animator zajęć teatralnych i muzycznych. Ukończył szkolenie z zakresu Wykorzystania zestawów Lego Education w pracy z dziećmi. WARSZTATY FOTOGRAFICZNO-FILMOWE BYSTRE OKO : KAROLINA PONIKOWSKA - z wykształcenia polonista, instruktor zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży, z zamiłowania i zawodowo fotograf. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w charakterze nauczyciela i instruktora zajęć dodatkowych w przedszkolach i szkołach podstawowych. BYSTRE OKO to autorskie zajęcia dla pięciolatków wprowadzające dzieci w świat kolorów, kompozycji i fotografii.

podyplomowe 2011/2012

podyplomowe 2011/2012 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu STUDIA podyplomowe 2011/2012 WYDZIAŁ BIOLOGII WYDZIAŁ CHEMII WYDZIAŁ FILOLOGII POLSKIEJ I KLASYCZNEJ WYDZIAŁ FIZYKI WYDZIAŁ HISTORYCZNY WYDZIAŁ MATEMATYKI I

Bardziej szczegółowo

INFORMACJA O STANIE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH MIASTA LIMANOWA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

INFORMACJA O STANIE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH MIASTA LIMANOWA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011 INFORMACJA O STANIE REALIZACJI ZADAŃ OŚWIATOWYCH MIASTA LIMANOWA W ROKU SZKOLNYM 200/20 Obowiązek sporządzania i przedstawiania informacji o stanie realizacji zadań oświatowych gminy w roku szkolnym wynika

Bardziej szczegółowo

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO

PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PRACA Z UCZNIEM ZDOLNYM W PLACÓWKACH WYCHOWANIA POZASZKOLNEGO PRZEGLĄD DOBRYCH PRAKTYK (opracowanie materiału:

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Bielany w roku szkolnym 2010/2011

Spis treści. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w dzielnicy Bielany w roku szkolnym 2010/2011 Spis treści 1. Wprowadzenie... 7 2. Jednostki systemu oświaty nadzorowane przez dzielnicę podsumowanie... 8 1. Informacje ogólne, specyfika jednostek... 8 a. Przedszkola i inne formy wychowania przedszkolnego...

Bardziej szczegółowo

INNOWACJA PEDAGOGICZNA TANIEC JAKO ELEMENT EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ IX 2015 VI 2018

INNOWACJA PEDAGOGICZNA TANIEC JAKO ELEMENT EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ IX 2015 VI 2018 INNOWACJA PEDAGOGICZNA TANIEC JAKO ELEMENT EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ IX 2015 VI 2018 MIEJSCE REALIZACJI: SZKOŁA PODSTAWOWA 108 WROCŁAW UL. B. CHROBREGO 3 AUTOR I REALIZATOR : ELŻBIETA GRZELAK 1 I. Wstęp....

Bardziej szczegółowo

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1

Działamy Razem 3. Przewodnik po projekcie. Edycja III. Strona 1 Działamy Razem 3 Strona 1 Edycja III Przewodnik po projekcie luty grudzień 2014 Witamy w projekcie Działamy razem 3 Szanowni Państwo, Strona 2 Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce Przewodnik po III

Bardziej szczegółowo

450.000,00 zł. Koszt całkowity projektu w zł. Koszty kwalifikowalne. 450.000,00 zł. Koszty niekwalifikowalne. 0,00 zł

450.000,00 zł. Koszt całkowity projektu w zł. Koszty kwalifikowalne. 450.000,00 zł. Koszty niekwalifikowalne. 0,00 zł Nazwa projektu Beneficjent Koszt całkowity projektu w zł Koszty kwalifikowalne Koszty niekwalifikowalne Aktywizacja społeczno zawodowa osób zagroŝonych wykluczeniem społecznym poprzez realizację warsztatów

Bardziej szczegółowo

JAK PRACOWAĆ Z SZESCIOLATKIEM

JAK PRACOWAĆ Z SZESCIOLATKIEM JAK PRACOWAĆ Z SZESCIOLATKIEM Bydgoszcz 2013 Recenzent merytoryczny: dr hab. Krystyna Żuchelkowska prof. UKW Recenzent językowy: Danuta Potręć ZESPÓŁ REDAKCYJNY: Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy: Małgorzata

Bardziej szczegółowo

SYSTEM EDUKACJI W POLSCE

SYSTEM EDUKACJI W POLSCE SYSTEM EDUKACJI W POLSCE MARZEC 2014 1. Populacja uczących się i język nauczania W grudniu 2012 r. liczba osób w wieku poniżej 29 lat wynosiła 14 150 000, co stanowiło 36,7 % ogółu ludności. Językiem nauczania

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY NORWEGIA

SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY NORWEGIA SYSTEMY EDUKACJI W EUROPIE STAN OBECNY I PLANOWANE REFORMY NORWEGIA Grudzień 2011 1. Populacja uczących się i język nauczania W styczniu 2011, 38 % populacji stanowiły osoby w wieku 0-29 lat. Na koniec

Bardziej szczegółowo

FORUM WYMIANY KONTAKTÓW RADY OSIEDLI - NGO 14 grudnia 2011r. Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3

FORUM WYMIANY KONTAKTÓW RADY OSIEDLI - NGO 14 grudnia 2011r. Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3 Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" Na jakich osiedlach działacie lub chcecie Działamy: Księże, szkoły w kilku innych lokalizacjach we Wrocławiu Chcemy: każde osiedle, które chce podnosić jakość życia mieszkańców

Bardziej szczegółowo

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej Dziękujemy sponsorom projektu Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać

Bardziej szczegółowo

Rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Bibliografia w wyborze.

Rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Bibliografia w wyborze. Rozwój mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Bibliografia w wyborze. 1. Dzieci z zaburzeniami mowy / Barbara Sawa.- Warszawa : Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1990. Sygnatura: 83695, 75667, 75668, 75669

Bardziej szczegółowo

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Komorowskiej Projekt dofinansowany ze rodków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Szanowni Państwo, Mam zaszczyt przekazać Państwu publikację prezentującą sylwetki Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet

Bardziej szczegółowo

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Grodzisk Mazowiecki za rok szkolny 2013/2014

Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Grodzisk Mazowiecki za rok szkolny 2013/2014 Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Grodzisk Mazowiecki za rok szkolny 2013/2014 /zgodnie z art.5a ust.4 ustawy o systemie oświaty/ Organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego

Bardziej szczegółowo

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR 2015/2016 Spis treści Informacje o Uczelni Słowo od Rektora...4 Władze Uczelni...5 Nasi wykładowcy...6 Dlaczego warto studiować w KPSW?...8 Dołącz

Bardziej szczegółowo

Warszawa, wrzesień 2013 r.

Warszawa, wrzesień 2013 r. Informacja ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania o stanie przygotowań organów prowadzących do objęcia obowiązkiem szkolnym dzieci sześcioletnich Warszawa, wrzesień 2013 r. 1. Wstęp 3 2. Przygotowanie

Bardziej szczegółowo

Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno- -pedagogicznej uczniom z dysleksjà

Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno- -pedagogicznej uczniom z dysleksjà Przewodnik dla nauczyciela Marta Bogdanowicz Aleksandra Bućko Renata Czabaj Modelowy system profilaktyki i pomocy psychologiczno- -pedagogicznej uczniom z dysleksjà Modelowy system profilaktyki i pomocy

Bardziej szczegółowo

Opisy zawodów, które możecie w przyszłości wybrać realizując swoją ścieżkę zawodową.

Opisy zawodów, które możecie w przyszłości wybrać realizując swoją ścieżkę zawodową. Przedstawiam Opisy zawodów, które możecie w przyszłości wybrać realizując swoją ścieżkę zawodową. Zawody są podzielone na grupy: edukacja: nauczyciel,bibliotekarz, opiekunka dziecięca, pedagogika finanse

Bardziej szczegółowo

Pracownik socjalny. czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R.

Pracownik socjalny. czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R. Pracownik socjalny czyli rzecz o bardzo specjalnym zawodzie KONFERENCJA PROMOCYJNO-INFORMACYJNA TORUŃ, 28 29 LISTOPADA 2011 R. Zapraszamy do udziału w konferencji i życzymy owocnych dyskusji w sesjach

Bardziej szczegółowo

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020

Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Załącznik do Uchwały Nr LXIII/1751/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 29 sierpnia 2013 r. Program rozwoju edukacji w Warszawie w latach 2013-2020 Warszawa, 2013 r. 1 Program rozwoju edukacji w Warszawie w

Bardziej szczegółowo

Justyna Rutkowska. Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii. Brytyjski system edukacji

Justyna Rutkowska. Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii. Brytyjski system edukacji Justyna Rutkowska Ekspertyza dotycząca szkolnictwa artystycznego w Wielkiej Brytanii Ekspertyza ta powstała na podstawie materiałów publikowanych przez rządowe i pozarządowe organizacje zajmujące się wyznaczaniem

Bardziej szczegółowo

Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015

Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015 Akademia16+ oferta zajęć dydaktycznych 2014/2015 Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa Użycie niekomercyjne Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe Zespół: Katarzyna Górak-Sosnowska,

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

Stan realizacji zadań oświatowych w Powiecie Kętrzyńskim w roku szkolnym 2013/2014

Stan realizacji zadań oświatowych w Powiecie Kętrzyńskim w roku szkolnym 2013/2014 Stan realizacji zadań oświatowych w Powiecie Kętrzyńskim w roku szkolnym 2013/2014 Opracowanie: Powiatowy Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół w Kętrzynie Kętrzyn 2014 Spis treści I. Wstęp 3 II. Charakterystyka

Bardziej szczegółowo

Pedagog szkolny w opiniach uczniów

Pedagog szkolny w opiniach uczniów U N I W E R S Y T E T Z I E L O N O G Ó R S K I WYDZIAŁ PEDAGOGIKI, SOCJOLOGII I NAUK O ZDROWIU SPECJALNOŚĆ: PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZA I PROFILAKTYKA Renata Kapica Pedagog szkolny w opiniach uczniów

Bardziej szczegółowo

dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk

dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk Sylwetki trenerów dr inż. Agnieszka Kołodziejczyk Menedżer, trener, mentorka, konsultantka zarządzania z wieloletnim doświadczeniem. Doktor nauk ekonomicznych, o specjalności kompetencje menedżera w kierowaniu

Bardziej szczegółowo

Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart

Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart Wpływ działań realizowanych w ramach Programu KidSmart na rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na przykładzie doświadczeń z 15 krajów brozura_kidsmart_148x210_pol_1.indd

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ Opole, lipiec 2010 r. Spis treści I. Wstęp 3 II. Informacja o realizacji zadań 3 1. Sieć

Bardziej szczegółowo