SABRE POLSKA Sabre Travel Network Sabre Airline Solutions Sabre Hospitality Solutions Travelocity

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SABRE POLSKA Sabre Travel Network Sabre Airline Solutions Sabre Hospitality Solutions Travelocity"

Transkrypt

1 SABRE POLSKA Spółka Sabre Polska powstała w roku 2000 i prowadzi działalność jako kluczowe Centrum Rozwiązań Globalnych naszej spółki matki - Sabre Holdings (Sabre), światowego lidera w przemyśle podróżniczym. Naszą misją jest łączenie ludzi z największymi możliwościami podróżowania. Nieważne, gdzie i jak podróżujesz, prawdopodobnie Sabre miało w tym swój udział. Dzieje się tak, ponieważ Sabre dotyka każdego aspektu przemysłu podróżniczego, zapewniając produkty, usługi oraz szeroki wachlarz rozwiązań służących sprzedaży (w tym detalicznej) produktów podróżniczych, jak również dystrybucji i zapewnianiu rozwiązań technologicznych dla celów rozwoju tej gałęzi przemysłu. Cztery grupy firm składające się na Sabre Holdings istnieją po to, by oferować swoje usługi: podróżnym, agencjom turystycznym, przedsiębiorstwom oraz przewoźnikom na całym świecie. Sabre Travel Network, obejmująca największy na świecie system dystrybucji globalnej (GDS), łączy agentów podróży i dostawców wycieczek podróżnych (linie lotnicze, hotele, firmy wypożyczające samochody i usługi przewozu kolejowego) dla podróżujących. Sabre jest liderem globalnym, mającym na swym koncie prawie 40% rezerwacji za pośrednictwem GDS. Sabre Airline Solutions jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań dla linii lotniczych i lotnisk. Sabre Airline Solutions pomaga sektorowi transportu lotniczego zwiększyć dochody i zrmniejszyć koszty poprzez optymalizację systemów kontroli rezerwacji i odlotów, operacji lotniczych i rozwiązań marketingowych. Ponad 300 przewoźników lotniczych i 100 portów lotniczych korzysta z naszych rozwiązań Software as a Service (SaaS), aby szerzej oferować swoje usługi, sprzedawać swoje produkty, poprawić obsługę klientów i sprawniej funkcjonować. Sabre Hospitality Solutions jest wiodącym dostawcą rozwiązań sprzedażowych i marketingowych dla branży hotelarskiej. Wykorzystując całą gamę technologii stworzonych przez Sabre dla hotelarstwa, narzędzi marketingowych i dystrybucyjnych, nasza najnowsza jednostka biznesowa dostarcza globalnych rozwiązań end-to-end dla hotelarzy. Wiedza Sabre w zakresie usług hotelowych i portfolio rozwiązań wzrosła, poszerzając się o nowe technologie, takie jak SynXis - technologię dystrybucji i usług marketingowych, E-site Marketing, Sabre Hotels GDS oraz Bidstork hotel RFP. Travelocity jest wiodącym dostawcą usług turystycznych zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Indywidualnym klientom promuje i sprzedaje produkty oraz usługi związane z podróżami poprzez Travelocity oraz inne strony internetowe i centra kontaktowe, jak też poprzez strony internetowe należące do ich dostawców i partnerów dystrybucyjnych.

2 Sabre Polska zajmuje dwa obiekty w Krakowie. Największe biuro zlokalizowane jest w kompleksie Buma Square, a drugie w krakowskim business parku w Zabierzowie. Obecnie w obiektach tych pracuje ponad 1200 pracowników Sabre Polska, w porównaniu z 580 pracownikami na początku roku 2008, a w naszych planach rozwoju na rok 2012 przewiduje się poziom zatrudnienia przekraczający 1400 pracowników. Ok. 850 spośród wymienionych członków różnych zespołów stanowią osoby pracujące przy projektowaniu oprogramowania, opracowujące rozwiązania dla naszych klientów. Kolejne 300 osób świadczy różnorodne usługi z zakresu obsługi klienta, zapewniając wsparcie bezpośrednio klientom Sabre, a pozostałe 50 pełni funkcje wspierające, w tym np. kadrowe, w kadrowym centrum usług wspólnych dla spółek z siedzibą w Europie. Nasze środowisko pracy jest zarówno wymagające jak i satysfakcjonujące. Jesteśmy spółką proponującą unikalne wartości polegające na dostarczaniu biurom podróży (organizującym wyjazdy służbowe i wypoczynkowe), liniom lotniczym, hotelom, wypożyczalniom samochodów, liniom rejsowym i innym, najlepszych, najbardziej wydajnych i kompleksowych rozwiązań. Nasze sprawdzone rozwiązania czynią z nas niekwestionowanego lidera na rynku. Rodzina Sabre Polska postępuje zgodnie z zasadami zaangażowania korporacyjnego lepsze podróże, lepszy świat. U źródła działalności pracowników Sabre Polska we wszystkich naszych spółkach leży podróżowanie. Podróże są siłą napędową łączącą narody, ludzi i interesy. Jako jeden z kluczowych graczy w tym największym światowym przemyśle, dotykamy każdego aspektu podróżowania, co z kolei nakłada na nas większą odpowiedzialność za innowacyjność oraz propagowanie zdrowego i stabilnego przemysłu, za wspieranie społeczności, w których żyjemy i w których prowadzimy działalność, za troskę o naszych własnych ludzi. Dostarczając lepsze rozwiązania dotyczące podróżowania i dzieląc się doświadczeniami, możemy uczynić świat lepszym. Naszą chlubą jest łączenie pasji do technologii i podróżowania w celu dostarczenia naszym klientom namacalnych i istotnych wartości. W Sabre, najlepsi i najzdolniejsi mają nie tylko pracę, lecz szansę na rozwój zawodowy. Nasi pracownicy z biur w Polsce korzystają z innowacji, aby opracowywać i rozwijać rozwiązania pomagające napędzać olbrzymi przemysł podróżniczy.

3 Dobre Praktyki Program Praktyk Letnich dla Studentów Program Praktyk Letnich w Sabre Polska w Krakowie jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą rozpocząć karierę zawodową i zdobyć praktyczne umiejętności techniczne. Pierwszy Program Praktyk Letnich w Sabre Polska miał miejsce w 2004 roku i co roku cieszy się wielkim powodzeniem wśród studentów. Liczba studentów, którzy uczestniczą w Programie Praktyk Letnich z roku na rok wzrasta, obecnie będziemy mieć około 50 studentów. Każdy uczestnik naszego Programu Praktyk Wakacyjnych pracuje jako członek zespołu nad autentycznym projektem. W realizacji kolejnych zadań wspierają go indywidualnie przydzieleni menedżer oraz opiekun, którzy poświęcają każdej osobie odpowiednio dużo uwagi i czasu, a także przekazują cenne wskazówki dotyczące metodyki pracy. Równocześnie nasi praktykanci otrzymują wysoki zakres autonomii w działaniu, aby mogli rozwijać umiejętności oraz wykazywać się własnymi pomysłami. Jako, że Sabre Polska jest ważną częścią Sabre Holdings, mamy wielu gości i klientów z zagranicy. Nasi praktykanci, jako integralna część naszego zespołu, są również zaproszeni do udziału w spotkaniach z gośćmi i klientami. Poszukujemy studentów, którzy ukończyli co najmniej trzeci rok studiów, mają wiedzę na temat programowania, biegle komunikują się w języku angielskim i studiują na jednym z następujących kierunków: Informatyka, Automatyka i Robotyka, Ekonometria, Matematyka, Elektronika, czy Telekomunikacja. Wszyscy zainteresowani kandydaci, którzy zaaplikowali do naszej firmy uczestniczą w specjalnie zaprojektowanym na potrzeby praktyk letnich procesie rekrutacji. Rekrutacja zazwyczaj zawierające następujące etapy: wybór aplikacji, wstępna rozmowa telefoniczna (pre-screening), test techniczny, bezpośrednia rozmowa z przyszłymi współpracownikami i przełożonym. Studenci mogą dowiedzieć się więcej o procesie rekrutacji oraz o Programie Praktyk Letnich odwiedzając naszą stronę internetową oraz podczas targów pracy i innych wydarzeń na uczelniach, gdzie Sabre promuje i reklamuje Program Praktyk Letnich. Każdego roku ponad 60% z naszych Praktykantów zostaje z nami na dłużej już jako pracownicy.

4 Następujący komentarz pochodzi od jednego z naszych praktykantów: My internship with Sabre was an enriching and fascinating experience. I had a chance to take part in the development of a high-profile Airline Solutions project and to collaborate with people from all over the world, in Australia, the U.S., the U.K., and the Philippines. I learned on a daily basis. I worked with a professional team, and that was a great opportunity to enhance my technical skills. I also learned how to follow agile process and familiarized myself with enterprise class application architecture. Despite the fact that it was a busy time due to an impending product release, my co-workers were always willing to give me their time and advice, and I really appreciated that. Apart from hard work, I ve refined my foosball skills. The annual family picnic has also left me with a lot of good memories. Last year, there was volleyball, basketball competitions, kart racing, quads and much more. This was a great internship that I would definitely recommend to my University colleagues. Dobre Praktyki Benefity W Sabre wierzymy, że zaangażowanie pracowników jest napędzane przez coś więcej niż tylko dobre wynagrodzenie. Pracownicy obecnie szukają firm, które oferują im coś więcej, coś na kształt całkowitego pakietu. Dlatego Sabre, oprócz filozofii wynagradzania opartej na trendach rynku (pensja i bonusy) oferuje szeroki zakres korzyści dla naszych pracowników i stale pracuje nad udoskonaleniem oferty świadczeń. Słuchamy naszych pracowników i oferujemy im takie benefity, które pasują do ich obecnej sytuacji życiowej (na przykład: dla młodej samotnej osoby lub dla kogoś, kto ma rodzinę). Aby pomóc naszym pracownikom w łatwiejszym przemieszczaniu się pomiędzy naszym szerokim zakresem świadczeń, podzieliliśmy je na kilka kategorii, które regularnie promujemy, aby pracownicy mogli łatwo zapamiętać, z czego mogą korzystać. Nasze benefity obejmują: Zdrowie & Środowisko Sabre Polska oferuje Pakiet Medyczny dla wszystkich pracowników i ich rodzin. Dotyczy to zarówno współmałżonków jak i dzieci. Ubezpieczenie na życie - Sabre daje mozliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego. Profilaktyczne Programy Medyczne w trosce o zdrowie naszych pracowników, Sabre proponuje coroczną kontrolę zdrowia, która jest indywidualnie dostosowna do potrzeb pracownika, wieku i płci. Każdego roku są proponowane różnego rodzaju seminaria dotyczące profilaktyki zdrowia, takie jak szczepienia na grypę, ergonomia miejsca pracy itp.

5 Chill out Strefa W biurze znajduje się specjalna strefa wypoczynkowa, gdzie pracownicy mogą się zrelaksować, zagrać w WII lub gry planszowe, poczytać gazety lub napić się kawy podczas przerwy. Pokój do piłkarzyków w specjalnym pokoju pracownicy mogą się zrelaksować przy grze w piłkarzyki TV z pakietem Cyfry + - jeśli ktoś nie może żyć bez świeżych wiadomości z kraju i ze świata, w ramach relaksu może oglądać telewizję w pokoju wypoczynkowym. Pokój dla mam Mamy powracające z urlopu macierzyńskiego lub będące w ciąży, mogą skorzystać z pokoju dla mam, odpocząć na wygodnej sofie lub w ciszy i imtymności przygotować pokarm dla dziecka. Ergonomiczny Sprzęt Biurowy każdy pracownik posiada bardzo dobrze wyposażone stanowisko pracy. Są to duże biurka, bardzo wysokiej jakości krzesła z możliwością regulacji do każdej sylwetki. Do tego w pierwszym dniu pracy pracownicy dostają laptopy, monitor LCD i pozostały sprzęt niezbędny do pracy. Rodzina & Przyjaciele Spotkania Rodzinne - Każdego roku w okresie letnim, wszyscy pracownicy są zapraszani na wielki piknik rodzinny, gdzie odbywają sie różnego rodzaju zawody i imprezy towarzyszące zarówno dla doroslych jak i dla dzieci. Aktywności Funduszu Socjalnego Fundusz Socjalny oferuje różnego rodzaju aktywności sportowe. Można z nich skorzystać poprzez zapisanie się do programu Multisport lub poprzez uczestnictwo w programie partnerskim zawartym między Sabre a największymi kompleksami sportowymi w Krakowie. Inne aktywności sportowe to wyjazdy na narty, lodowisko, go-karty i wiele więcej. Dodatkowo Fundusz Socjalny organizuje różnego rodzaje uroczystości i imprezy okolicznościowe dla naszych pracowników i ich rodzin, w tym również Piknik Rodzinny dla wszystkich pracowników, jak również Dzień Dziecka i obchody dnia Świętego Mikołaja. Bonus dla Rodziców - Sabre wypłaca jednorazowy bonus pieniężny dla świeżo upieczonych rodziców. Możliwość pracy z domu i elastyczne godziny pracy każdy pracownik ma możliwość pracy z domu do 8 dni w miesiącu. Dodatkowo firma oferuje elastyczne godziny pracy, co umożliwia pracę studentom, a szczególnie pozwala godzić role pracownika i rodzica. Bilety do Kina/Teatru Dwa razy w roku wydawanych jest 6 biletów do kin krakowskich i dodatkowo co miesiąc są losowane bilety do teatru. Dodatkowe wakacje Sabre Polska dodaje dodatkowo 3 dni urlopu, które pracownik może wykorzystać w odpowiednim dla siebie czasie.

6 Zniżki - Mamy wynegocjowane rabaty dla naszych pracowników wśród lokalnych, krajowych i międzynarodowych firm. Pracownicy mają możliwość zakupu na korzystnych warunkach produktów i usług oferowanych przez firmy, w tym m.in.: wynajem samochodów, hotele, wycieczki morskie, warsztaty samochodowe, sklepy meblowe, kwiaciarnie, naprawa rowerów i nart i wiele więcej. Hobby i Zainteresowania Multisport Program Program Multisportu daje nieograniczoną możliwość korzystania z ponad 2375 obiektów sportowych w całej Polsce. Aktywności sportowe - Sabre Polska podpisało umowy partnerskie z krakowskimi basenami oraz innymi obiektami sportowymi, które są dostępne dla pracowników nie będących w programie Multisoprtu. Konsola WII - Nintendo's Wii, konsola najnowszej generacji znajduje się w pokoju wypoczynkowym. Pracownicy mogą z niej korzystać w ramach relaksu. Gry Planszowe Pracownicy w ramach odpoczynku mogą korzystać z gier logicznych dostępnych w każdej kuchni. Gokarty Fundusz Socjalny gwarantuje rezerwację toru gokartowego dla pracowników. Zespoły Siatkówki/Koszykówki/Piłki nożnej każdy pracownik może zostać członkiem zespołu siatkówki, koszykówki lub piłki nożnej. Firma dla tych osób rezerwuje sale gimnastyczne oraz przeprowadza zawody.

Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz

Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz Spis treści Poznaj nas! 1 Czy wiesz, że...? 2 Wybierz swoją ścieżkę kariery 4 Czym się zajmujemy? 6 Proces rekrutacji

Bardziej szczegółowo

Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz

Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz future present Twoja przyszłość zależy od Ciebie Dołącz do Accenture i osiągnij to, czego pragniesz Spis treści Poznaj nas! 1 Czy wiesz, że...? 2 Wybierz swoją ścieżkę kariery 4 Czym się zajmujemy? 6 Praktyki

Bardziej szczegółowo

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013. Katalog wystawców

Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013. Katalog wystawców Inżynierskie Targi Pracy na Politechnice Krakowskiej 22 X 2013 Katalog wystawców Honorowy patronat objął Jego Magnificencja Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak Sponsorzy

Bardziej szczegółowo

TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 MAJA 2015 KATALOG WYSTAWCÓW

TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 MAJA 2015 KATALOG WYSTAWCÓW TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 11-12 2015 KATALOG WYSTAWCÓW SPONSOR GŁÓWNY SPONSORZY BRANŻOWI PARTNER STRATEGICZNY WYSTAWCY WSTĘP TRÓJMIEJSKIE TARGI PRACY 2015 WSTĘP Szanowni Państwo, Witamy na XVIII edycji

Bardziej szczegółowo

Najlepsze połączenia do Australii i Nowej Zelandii

Najlepsze połączenia do Australii i Nowej Zelandii nauka i praca Spis treści Dlaczego Bridge Agency? 2 Dlaczego Australia? 3 Słowo od Ambasadora Australii w Polsce 4 Bridge Agency w Polsce 6 Bridge Agency w Australii 8 Praca w Australii 10 Pomagamy w znalezieniu

Bardziej szczegółowo

USŁUG KARIERY CENTRA PIERWSZE ABSOLWENTÓW W AUTOMOTIVE WSPÓLNYCH: www.eurostudent.pl KROKI W KIERUNKU WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ

USŁUG KARIERY CENTRA PIERWSZE ABSOLWENTÓW W AUTOMOTIVE WSPÓLNYCH: www.eurostudent.pl KROKI W KIERUNKU WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ www.eurostudent.pl czerwiec 2015 WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW RAPORT SPECJALNY INŻYNIER W AUTOMOTIVE RAPORT CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH: BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ PIERWSZE KROKI W KIERUNKU KARIERY SPRAWDŹ NA S. 9 KARIERA

Bardziej szczegółowo

Najbliższe miesiące będą stabilne

Najbliższe miesiące będą stabilne 30 NAJLEPSZY PRACODAWCA 2015 Najbliższe miesiące będą stabilne dla pracowników Rok 2015 rozpoczął się w atmosferze bardzo dynamicznego tempa zmian na rynku pracy oraz wzrostem publikowanych ofert zatrudnienia.

Bardziej szczegółowo

MOTOROLA SOLUTIONS NADCHODZI TWÓJ MOMENT. CZY JESTEŚ GOTÓW PODJĄĆ WYZWANIE?

MOTOROLA SOLUTIONS NADCHODZI TWÓJ MOMENT. CZY JESTEŚ GOTÓW PODJĄĆ WYZWANIE? MOTOROLA SOLUTIONS NADCHODZI TWÓJ MOMENT. CZY JESTEŚ GOTÓW PODJĄĆ WYZWANIE? MOTOROLA SOLUTIONS Motorola Solutions jest liderem w branży telekomunikacyjnej, dostarczającym od ponad 80 lat produkty instytucjom

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI AKADEMIA ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KATALOG TARGOWY B i u r o K a r i e r U A M w w w. b i u r o k a r i e r. a m u. e d u. p l Akademia Rozwoju i Przedsiębiorczości to wydarzenie organizowane z myślą

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

XVI TARGI PRACY PRZEWODNIK TARGOWY

XVI TARGI PRACY PRZEWODNIK TARGOWY PRZEWODNIK TARGOWY 14 listopada 2012 Akademia Techniczno-Humanistyczna...... zapraszamy na www.ath.bielsko.pl PRZEWODNIK TARGOWY 14 listopada 2012 Enjoy IT tieto.cz Jav a SQ L SAP C # Unix Oracle Exchange

Bardziej szczegółowo

Engineering Design Center

Engineering Design Center Engineering Design Center Przyjazny pracodawca i rzetelny partner biznesowy Raport CSR za 2012 rok Działania CSR w Engineering Design Center w 2012 roku Spis treści 1. Społeczna odpowiedzialność biznesu

Bardziej szczegółowo

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK

2 dni Targów. każdego dnia inne firmy. szkolenia i warsztaty. spotkania z pracodawcami. katalog wystawców. Partner Złoty GDANSK 2 dni Targów każdego dnia inne firmy szkolenia i warsztaty spotkania z pracodawcami katalog wystawców Organizator partner strategiczny Partner Złoty GDANSK Organizator Board of european students of technology

Bardziej szczegółowo

Raport Zrównoważonego Rozwoju RWE Polska 2011

Raport Zrównoważonego Rozwoju RWE Polska 2011 Zrównoważony rozwój w RWE Polska Strategia zrównoważonego rozwoju stanowi integralną część strategii biznesowej RWE Polska. Zarząd RWE Polska zatwierdza kierunek działań strategicznych oraz otrzymuje roczne

Bardziej szczegółowo

ZAKRĘĆ SIĘ W FMCG JAKICH SPECJALISTÓW POTRZEBUJE RYNEK PRACY? www.praktyki.eurostudent.pl WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW. Raport. Kariera.

ZAKRĘĆ SIĘ W FMCG JAKICH SPECJALISTÓW POTRZEBUJE RYNEK PRACY? www.praktyki.eurostudent.pl WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW. Raport. Kariera. www.praktyki.eurostudent.pl czerwiec 2013 WYDANIE DLA ABSOLWENTÓW Raport JAKICH SPECJALISTÓW POTRZEBUJE RYNEK PRACY? Kariera ZAKRĘĆ SIĘ W FMCG ZESKANUJ KOD I WEJDŹ NA PRAKTYCZNĄ STRONĘ KARIERY 217 raport

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

Praktyka Kariera Warsztaty

Praktyka Kariera Warsztaty POLITECHNIKA OPOLSKA AKADEMICKIE TARGI PRACY Praktyka Kariera Warsztaty Doradztwo Doświadczenie Wydawca Politechnika Opolska Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Zespół redakcyjny mgr Maciej Gruszecki

Bardziej szczegółowo

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.

FMCG SZANSĘ IT BRANŻA Z PRZYSZŁOŚCIĄ DAJ SOBIE PROGRAM MENADŻERSKI WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent. WIELKI ZIMOWY KONKURS: WYGRAJ CIEKAWE NAGRODY! www.eurostudent.pl grudzień/ styczeń 2014/15 RAPORT NUMERU FMCG BRANŻA WARTA UWAGI PROGRAM MENADŻERSKI W GRUPIE EUROCASH DAJ SOBIE SZANSĘ ODKRYJ SWOJE KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia 2012/2013

studia II stopnia 2012/2013 studia II stopnia 2012/2013 www.wsb.pl NOWOŚĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE w przygotowaniu NOWOŚĆ CORPORATE FINANCE MANAGEMENT studia anglojęzyczne DWA DYPLOMY W DWA LATA tytuł magistra i studia podyplomowe na

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI

studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI DYPLOM LICENCJATA LUB INŻYNIERA Informator 2013/2014 A jak wybrać

Bardziej szczegółowo

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA 2 3 raport roczny 2010 4 spis treści 5 List Prezesa Zarządu Comarch SA do Akcjonariuszy... 6 Organy spółki... 8 Zarząd... 8 Rada Nadzorcza... 8 Akcjonariat stan na dzień 31 grudnia 2010... 18 Kurs giełdowy

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 RAPORT 2014 Raport 2014 Spis treści Wprowadzenie Rok 2014 w PSZK Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 ` Projekty realizowane przez firmy wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości CSR Allianz Centrum Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór)

Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór) Dobre praktyki CSR w aspekcie pracowniczym (Wybór) Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Region Warmińsko-Mazurski NSZZ Solidarność 10-448 Olsztyn

Bardziej szczegółowo

Antoni Sobolewski (redakcja)

Antoni Sobolewski (redakcja) Antoni Sobolewski (redakcja) Krzysztof Matlak (sekretarz redakcji) Przemysław Piechota i Michał Matlak (tłumaczenie) Projekt graficzny: Kazimierz Krystosik Wydawca Pomorska Akademia Kształcenia Zawodowego

Bardziej szczegółowo

Wpływ nowych technologii na rynek usług pośredników turystycznych

Wpływ nowych technologii na rynek usług pośredników turystycznych Magdalena Kachniewska Katedra Turystyki Szkoła Główna Handlowa Wpływ nowych technologii na rynek usług pośredników turystycznych Wstęp Fizyczne oddalenie miejsca zakupu i konsumpcji turystycznej sprawia,

Bardziej szczegółowo

Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków

Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy i udziału w kolejnych Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków na 22 X 2012! Kontakt: Dorota Myko, d.myko@elka.pw.edu.pl tel. +48(0)22 234 70

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

GRUPA KAPITAŁOWA BENEFIT SYSTEMS WARSZAWA, 5 LISTOPADA 2014 R. SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY GRUPY KAPITAŁOWEJ BENEFIT SYSTEMS

GRUPA KAPITAŁOWA BENEFIT SYSTEMS WARSZAWA, 5 LISTOPADA 2014 R. SKONSOLIDOWANY RAPORT KWARTALNY GRUPY KAPITAŁOWEJ BENEFIT SYSTEMS GRUPA KAPITAŁOWA BENEFIT SYSTEMS WARSZAWA, 5 LISTOPADA 2014 R. SPIS TREŚCI I. ISTOTNE ZDARZENIA I CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI FINANSOWE GRUPY... 4 1. CZYNNIKI ZEWNĘTRZNE... 6 2. CZYNNIKI WEWNĘTRZNE...

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo