Serdecznie witamy! w Niepublicznym Przedszkolu. i zapraszamy do zapoznania się z naszym królestwem :-)

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Serdecznie witamy! w Niepublicznym Przedszkolu. i zapraszamy do zapoznania się z naszym królestwem :-)"

Transkrypt

1 Serdecznie witamy! w Niepublicznym Przedszkolu i zapraszamy do zapoznania się z naszym królestwem :-)

2 Posłuchajcie bajki...

3 Niedawno, niedawno temu w pięknym, zielonym zakątku królestwa warszawskiej Sadyby wyrosło nowe, niezwykłe królestwo FlQMlKU dla małych, dzielnych królewiczów i pięknych, mądrych królewien Przedszkole FIQMIKU mieści się w wolnostojącym, świeżo wyremontowanym budynku przy ul. Okrężnej 95, w zacisznej, zielonej części Sadyby na warszawskim Mokotowie. Jest doskonale usytuowane dla pociech z dzielnic: Sadyba, miasteczko Wilanów, Mokotów oraz Ursynów.

4 Fiqmikowa kraina była spełnieniem marzeń Przybyłych gości witały przestronne, różnobarwne komnaty do zabawy i rekreacji pełne klocków, książek, lalek, kreatywnych zabawek rozwijających :-) Duże, jasne, kolorowe sale o sympatycznych nazwach np. kokosowa, słoneczna, arbuzowa, zostały wyposażone i urządzone przytulnie z artystycznym smakiem oraz zgodnie ze obowiązującymi najnowszymi przepisami.

5 W tym zacnym królestwie dla królewiczów i królewien, spragnionych sportów, ćwiczeń i wszelkich aktywności, czekała słoneczna sala turniejowa. Przedszkole posiada przestronną salę do zabaw ruchowych, wyposażoną w podwieszane haki, pufy i kolorowe rekwizyty sportowe.

6 Po szrankach i zawodach turniejowych był czas na przyjemności dla ducha. W paradnej sali balowej mistrzowie od magii dźwięku uczyli książęta śpiewu, tańca i gry na niezliczonych instrumentach rodzimych i egzotycznych. Przedszkole FIQMIKU jest bogato wyposażone w imponujący wybór instrumentów akustycznych i melodycznych.

7 Alternatywą dla zajęć pod dachem była zimą czy latem zabawa na świeżym powietrzu w bajecznym królewskim ogrodzie.

8 W przedszkolu znajduje się duży, bezpieczny ogród (ok. 500 m²), w którym dzieci mogą miło spędzać czas korzystając ze sprzętów i urządzeń posiadających wszelkie niezbędne atesty.

9 Po zabawach i radosnej aktywności służba serwowała smakowity i zdrowy posiłek :-) przyrządzany w bajecznej kuchni przez królewskiego kuchmistrza i szalonego cukiernika. Z pewnością chlubą przedszkola jest piękna kuchnia, pozwalająca na przyrządzanie jedzenia na miejscu. Wszystkie posiłki przygotowywane są w trosce o najwyższe standardy i zgodnie z obowiązującymi normami. Fiqmikowe przedszkolaki jedzą smacznie i zdrowo.

10 SZATNIA KUCHNIA Prócz wielu pięknych komnat, niezwykłego ogrodu i imponujących sal turniejowych w pałacu tym znajdowały się legendarne królewskie łazienki w stylu FlQMlKU. SZATNIA Wszystkie pomieszczenia w Przedszkolu FIQMIKU są bezpieczne i przytulne. Wszelkie sprzęty, meble, pomoce dydaktyczne posiadają atesty, a przestrzenie są urządzone zgodnie z najnowszymi wymogami sanepidu i p-poż.

11 Wchodząc do komnat królewskich szaty i obuwie książęta zostawiali w przestronnej garderobie. Przestronna przedszkolna szatnia posiada wyłącznie atestowane mebelki.

12 W królestwie FlQMlKU każdy młody mieszkaniec posiadał swój własny unikalny herb, zaprojektowany przez Mistrza pędzla. Herbami tymi książęta pieczętowali swoje biureczka, fotele i szafki. W całym przedszkolu funkcjonuje spójny system oznakowania szafek, półek, krzesełek dzieci. Sympatyczne stylizowane na rysunki dziecięce znaczki są indywidualnie zaprojektowane dla każdego dziecka.

13 Królewskie przedszkole FlQMlKU zamieszkiwali weseli i spontaniczni mieszkańcy, mądre damy dworu władające biegle cudzoziemskimi językami, eksperci od magii dźwięków, kształtów i kolorów oraz ujmujący, serdeczni gospodarze. Kadra przedszkola FIQMIKU to zespół świetnie wykwalifikowanych i przygotowanych do pracy z małymi dziećmi najlepszych pedagogów. Realizując program przedszkola korzystają oni z nowoczesnych metod pedagogiki, ale także sięgają po autorskie pomysły. Fiqmikowi nauczyciele pracują z wielkim zaangażowaniem, dbają o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków, otaczają podopiecznych troską, ciepłem i uśmiechem. Każdego dnia z entuzjazmem i pomysłowością uczą, wyjaśniają, inspirują, jednocześnie pozostawiając przestrzeń na odkrycia i własną twórczość dzieci.

14 Stefan Łęski Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, matematyk, współautor serii podręczników i zbiorków zadań do matematyki I ty zostaniesz Pitagorasem, Mogę zostać Pitagorasem, Liczę z Pitagorasem ; dyrektor i założyciel Szkoły Podstawowej nr 292 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Warszawie; nauczyciel matematyki Szkoły Podstawowej nr 272 w W-wie; wieloletni organizator i kierownik kolonii letnich i zimowisk dla dzieci; nauczyciel, wychowawca i autorytet w dziedzinie nauczania wczesnoszkolnego; dyrektor ds. oświatowych w Oficynie Wydawniczej ADAM. Jak głosiła legenda fiqmikowe królestwo było marzeniem jej twórców, marzeniem o stworzeniu miejsca, w którym dzieci byłyby szczęśliwe, kochane, dużo się śmiały, uczyły bawiąc, stawiały pierwsze ważne pytania i rozwijały zainteresowania. Beata Łęska-Jasiak Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; wykładowca przedmiotów graficznych i projektowych Warszawskiej Szkoły Reklamy; wychowawca młodzieży obozach i koloniach; grafik, ilustratorka książek i podręczników dla dzieci; założycielka portaluspołecznościowego PAJDOKREACJA, adresowanego do rodziców, dbających o rozwój dzieci; prywatnie mama Kingi, Moniki i Tomka.

15 Jolanta Nowicka Dyrektorka Przedszkola FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego o kierunku Pedagogika Rewalidacyjna i Edukacja Przedszkolna oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Edukacją i Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim; uczestniczka licznych kursów doskonalenia zawodowego, doświadczony nauczyciel stale podnoszący swoje kwalifikacje, wychowawca przedszkolny, uwielbiany zarówno przez dzieci jak i przez rodziców. Mali adepci królestwa FlQMlKU mieli z pomocą mądrych nauczycieli odkrywać swoje talenty i z pasją badać otaczający świat, by zdobytą wiedzę i umiejętności móc wykorzystać potem w szkole i całym dorosłym życiu. Aleksandra Bąk Nauczycielka w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach o kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego; znakomity lektor; świetnie wykwalifikowany nauczyciel oddany pracy z dziećmi; cierpliwy i serdeczny, dbający o to, by wszystkie dzieci czuły się w przedszkolu kochane. Alicja Fic Asystentka nauczyciela w Przedszkolu FIQMIKU; absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Studium Pedagogicznego; Trener Umiejętności Poznawczych na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego; specjalista od inteligencji emocjonalnej; doświadczenie zawodowe zdobyła prowadząc treningi koncentracji i radzenia sobie ze stresem dla młodych zawodników klubów sportowych; w pracy z dziećmi największą radość sprawia jej obserwowanie postępów i osiągnięć jej podopiecznych.

16 Danuta Borowiec Doświadczony nauczyciel matematyki uczący w mokotow-skich szkołach Nr 169 i Nr 292; znany i ceniony pedagog i wychowawca dzieci i młodzieży, który wykształcił wielu laureatów olimpiad matematycznych dla szkół podstawowych; z-ca dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 292 w Warszawie, członek Komisji Konkursów matematycznych tj. Mały Pitagoras. Pogłoski mówiły, że sekretem sukcesu królestwa FlQMlKU, jest Szmaragdowa Rada Królewska dbająca o właściwą edukację młodych książąt, czyli grono zacnych doradców o niezwykłych umysłach i wielkich sercach. Teresa Oleksak Wychowawca i nauczyciel, mający na koncie liczne sukcesy pedagogiczne; ceniony pedagog SP Nr 103 w W-wie, kierownik świetlicy i z-ca dyr. SP nr 292 w W-wie; nauczyciel matematyki oraz dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Edukacyjnej Varsovia w W-wie; autorka podręczników szkolnych do nauczania wczesnoszkolnego - popularnej serii Edukacja Smyka i licznych opracowań metodycznych dla nauczycieli; z-ca dyrektora ds. wydawnictw oświatowych oraz redaktor merytoryczny w Oficynie Wydawniczej ADAM. W Przedszkolu FIQMIKU pieczę nad prawidłowym przebiegiem nauki i wychowania dzieci sprawuje Społeczna Rada Nadzorcza składająca się z mądrych i lubianych pedagogów. Przewodniczącym Rady jest współzałożyciel przedszkola Stefan Łęski, a w jego skład wchodzą Teresa Oleksak i Danuta Borowiec.

17 PASOWANlE NA PRZEDSZKOLAKA FlQMlKU W fiqmikowym królestwie dużo serdeczności i uśmiechu okazywano sobie na co dzień. To młode jeszcze przedszkole w ciągu swojej krótkiej działalności zdążyło już zorganizować i przeprowadzić z sukcesem wiele wyjątkowych imprez.

18 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Z przyjemnością zajeżdżali do królestwa FIQMIKU liczni i niezwykli goście, a ich wizyty zazwyczaj stawały się okazją do weselenia się i hucznego świętowania Z przyjemnością zajeżdżali do królestwa FIQMIKU liczni i niezwykli goście, a ich wizyty zazwyczaj stawały się okazją do weselenia się i hucznego świętowania.

19 BAL HALLOWEEN Słynęło fiqmikowe królestwo z dobrych pomysłów, inspirujących festynów oraz mądrości, którą chętnie dzieliło się z innymi.

20 BAL BOLLYWOOD Ciekawość świata oraz pasja do poznawania nieznanych lądów i odległych krain skłaniała mieszkańców Królestwa FiQMIKU do zamorskich podróży

21 W ramach czesnego zapewniamy Zajęcia dydaktyczno -wychowawcze (codziennie) Język angielski (codziennie) Gimnastyka umysłu (2 w tygodniu) Rytmika (2 w tygodniu) Kreatywne warsztaty plastyczne (1 w tygodniu) Gimnastykę korekcyjną (1 w tygodniu) Warsztaty teatralne (1 w tygodniu dla 5-6-latków) Klub kulinarny (1 w miesiącu) Klub podróżnika w cyklu Poznajemy inne kraje (3 w semestrze) 4 posiłki: śniadanie, obiad i dwa podwieczorki ubezpieczenie przez 24h na cały świat bezpłatną konsultację psychologa i logopedy Fiqmikowe Królestwo zapraszało w swoje progi od późnego ranka do wczesnej wieczerzy. Proponowało niezwykłe przyjemności ćwiczące umysł, uczące gracji i doskonalące artystyczny smak. Zapewniało wykwintną kuchnię, troskliwą opiekę i bezpieczeństwo. Niepubliczne Przedszkole FlQMlKU jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach

22 Niepubliczne Przedszkole FIQMIKU zostało zarejestrowane w ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez m. st. Warszawa pod nr 360 PN Królestwo FlQMlKU znajdowało się w spisie Wielkiej Księgi Edukacji pod sygnaturą 360. Nasze przedszkole realizuje program pt. Dziecko w swoim żywiole, który został opracowany zgodnie z wymaganiami określonymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dziecko będąc w swoim żywiole radosne, ciekawe, aktywne jest również w świecie żywiołów, zgłębia ich tajemnice i oblicza. Głównymi założeniami programu jest poznawanieprzez dzieci otaczającego je świata przez działanie, tworzenie i odczuwanie, które prowadzą do odkrywania rzeczywistego potencjału tkwiącego w dziecku. Przedszkole posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych tj. aikido, balet, szachy, klub małego Einsteina, język francuski, hiszpański, chiński, basen, gra na skrzypcach. Oferta ta stale powiększa się o kolejne interesujące propozycje.

23 Język jest bardzo ważny Przedszkole FIQMIKU jest placówką dwujęzyczną. Codzienne zajęcia z języka angielskiego prowadzone są także w Klubie Malucha. Angielski jest drugim obowiązującym w przedszkolu językiem, w którym nauczyciele zwracają się do dzieci podczas codziennych czynności. Zajęcia językowe w naszym przedszkolu trwają ok. 30 minut i składają się z piosenek, rymowanek, gier językowych, aktywności plastycznej oraz zabaw ruchowych i tanecznych. Język angielski w naszym przedszkolu odbywa się w wymiarze min. 5 zajęć tygodniowo. Pod okiem mądrych nauczycieli fiqmikowe królewiątka bawiąc się i śpiewając doskonaliły cudzoziemskie języki. Zabawa ponad wszystko Dzieciństwo to czas niezwykły, gdy dziecko ma prawo do zabawy. W naszym przedszkolu jest to sposób na przekazanie ważnych treści. Preferowane przez nas formy to: zabawy ruchowe, słowne, logiczne, śpiewane, relaksacyjne, drama, ale też tak uwielbiana zabawa swobodna, dająca pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni.

24 W zdrowym ciele, zdrowy duch W naszym przedszkolu zachęcamy dzieci do wszelkich form aktywności fizycznej: spacerów, ćwiczeń ruchowych, rytmiki i tańców oraz różnych gier i zabaw na świeżym powietrzu w naszym dużym ogrodzie. Od przedszkola do szkoły Stosowana przez naszych nauczycieli Glottodydaktyka to innowacyjna metoda prof. B. Rocławskiego, przygotowująca już bardzo małe dzieci do nauki czytania i pisania. Młodzi adepci fiqmikowej akademii dbali o formę, sprawność manualną i odkrywali arkana sztuki czytania i pisania. Małe sprawne rączki wszystko robią same U naszych podopiecznych staramy się wykształcić umiejętności samodzielnego radzenia sobie z prostymi czynnościami dnia codziennego: ubieranie, toaleta, wiązanie butów, chwytanie, rysowanie. By wzmocnić sprawność manualną używamy w naszym przedszkolu przyborów i narzędzi ćwiczących zręczność palców, podejmujemy szereg ćwiczeń związanych z grafomotoryką, wykorzystujemy metody pracy z dziećmi stworzone przez wielki autorytet w tej dziedzinie Marię Montessori.

25 Gimnastyka umysłu a bystre główki Prowadzona w naszym przedszkolu Gimnastyka umysłu polega na różnorodnych grach, zabawach na spostrzegawczość, ćwiczeniach pamięciowych, prostych pytaniach matematycznych związanych liczeniem i przeliczaniem, zagadkach i łamigłówkach stymulujących logiczne myślenie. Inteligencja emocjonalna i co to takiego Chcemy wyposażyć dziecko w umiejętność identyfikowania i panowania nad swoimi emocjami. Staramy się wychowywać naszych podopiecznych w duchu tolerancji i prawa do własnych opinii, ale również uczymy ich radzenia sobie z niepowodzeniami, porażkami i twórczego rozwiązywania konfliktów. Fiqmikowe zuchy ćwiczyły umysły rozwiązując zagadki i łamiąc najtrudniejsze nawet szyfry. Jednocześnie odkrywały przyjemność tworzenia i uczyły się, jak panować nad swoimi emocjami. Sztuka to kolor, dźwięk, faktura, smak i zapach W naszym przedszkolu staramy się uwrażliwić dzieci na piękno obecne wokół nas na co dzień. Odkrywamy przed nimi świat kolorów, dźwięków, Kształtów, faktur, smaków i zapachów. Pokazujemy, czym jest sztuka, tworzenie, inspirujemy i podpowiadamy, by za chwilę zachwycać się dokonaniami małych artystów.

26 Klub Malucha FIQMISIE to przyprzedszkolna grupa adaptacyjna dla dzieci, które nie ukończyły 3 roku życia. W Klubie Malucha zapewniamy: profesjonalną opiekę wykwalifikowanych pedagogów; pomoc w usamodzielnianiu się dziecka; zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku dziecka: Klejnotem fiqmikowego królestwa były kochane FlQMlSlE, czyli grupa najmłodszych podopiecznych, w której w sposób szczególny troszczono się o potrzeby młodych infantów okazując im wiele serca, czułości i tworząc rodzinną atmosferę. Każdemu dziecku, które ma stać się mieszkańcem naszego przedszkola proponujemy tygodniowy udział w bezpłatnych zajęciach adaptacyjnych, które odbywają się w godz. od zabawy z językiem angielskim; ruchowe ćwiczenia ogólnorozwojowe; ciekawe zajęcia plastyczne rozwijające dziecięcą wyobraźnię; Gimnastykę pana języka rymowane zabawy z językiem rozwijające aparat mowy; zajęcia umuzykalniające.

27 Niepubliczne Przedszkole FIQMIKU ul. Okrężna Warszawa Tajny adres miejsca, w którym znajdowało się Królestwo FlQMlKU przekazywano sobie w najgłębszej tajemnicy a tu link do PAJDOKREACJI, czyli tworzonej przez nas skarbnicy inspiracji

28 Och, jakże zachwycali się tym miejscem goście, którzy mieli szczęście tam trafić... znawcy sztuki z krainy Sanepidu i rycerze z Ognistego Zakonu, familie znanych rodów, których potomkowie tam przynależeli, ale najlepszą rekomendacją był fakt, że fiqmikowe maluchy uwielbiały to magiczne i niezwykłe miejsce Zapisy do przedszkola i do Klubu Malucha trwają cały rok. Jesteśmy elastyczni i potrafimy wyjść naprzeciw potrzebom Rodziców tworząc indywidualne, dostosowane dla danej sytuacji rozwiązania cenowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu Zawsze uśmiechnięci Gospodarze Przedszkola FIQMIKU :-) Made by: Sonia /