Audio Kurs TECHNOLOGY & SCIENCE Lesson 12. Przebieg SCENARIUSZ 15. Materia dydaktyczny: Pomoce dydaktyczne: Poziom: Cele ogólne: Czas: Forma pracy:

Podobne dokumenty
Materiały dydaktyczne. Język angielski. Semestr III

Tychy, plan miasta: Skala 1: (Polish Edition)

Audio Kurs ADVENTURE Lesson 2. Przebieg. Klucz do zadaƒ SCENARIUSZ 1. Forma pracy: Materia dydaktyczny: Poziom: Pomoce dydaktyczne: Cele ogólne: Czas:

Wojewodztwo Koszalinskie: Obiekty i walory krajoznawcze (Inwentaryzacja krajoznawcza Polski) (Polish Edition)

Wielcy malarze na lekcji języka angielskiego opis ilustracji na podstawie materiału stymulującego Opracowała: Marta Gajda-Bławat

Karpacz, plan miasta 1:10 000: Panorama Karkonoszy, mapa szlakow turystycznych (Polish Edition)

Wojewodztwo Koszalinskie: Obiekty i walory krajoznawcze (Inwentaryzacja krajoznawcza Polski) (Polish Edition)

Zakopane, plan miasta: Skala ok. 1: = City map (Polish Edition)

JĘZYK ANGIELSKI GRAMATYKA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Zajęcia z języka angielskiego TELC Gimnazjum Scenariusz lekcji Prowadzący: Jarosław Gołębiewski Temat: Czas Present Perfect - wprowadzenie

PRESENT TENSES IN ENGLISH by


New English Zone 3. Szczegółowe wymagania edukacyjne z języka angielskiego (klasy 6.) (rok szkolny 2015/2016)

SSW1.1, HFW Fry #20, Zeno #25 Benchmark: Qtr.1. Fry #65, Zeno #67. like

WYMAGANIA EDUKACYJNE DLA KLASY III GIMNAZJUM POZIOM ROZSZERZONY

Sprawdzian kompetencji językowych do klasy dwujęzycznej z językiem angielskim

JĘZYK ANGIELSKI ĆWICZENIA ORAZ REPETYTORIUM GRAMATYCZNE

PRE TEST, UNIT TEST, POST TEST, ankieta ewaluacyjna

LONGMAN. REPETYTORIUM DO MATURY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Steps in English 1: Kryteria oceny Oxford University Press Strona 1

EGZAMIN MATURALNY Z J ZYKA ROSYJSKIEGO

ZDANIA ANGIELSKIE W PARAFRAZIE

GRAMATYKA ANGIELSKA DLA ZAAWANSOWANYCH

X KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW ZESTAWY PYTAŃ dla ucznia (część ustna).

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM SZKOLENIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Domy inaczej pomyślane A different type of housing CEZARY SANKOWSKI

Evolution plus 3 PLAN WYNIKOWY UNIT 1. Środki językowe. Umiejętności językowe wg NPP

PAST PRESENT FUTURE PRESENT PAST. 1. I was 1. We were 2. You were 2. You were 3. He, she, it was 3. They were

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

Klasa 6: Ocenę dopuszczającą otrzymuje uczeń, który:

NA POZIOMIE B1 TEST PRZYK 0 9ADOWY. Za ca 0 0y egzamin mo 0 4esz uzyska punkt w

Angielski dla klasy I gimnazjum

Katowice, plan miasta: Skala 1: = City map = Stadtplan (Polish Edition)

Audio Kurs. W gierski. Kurs podstawowy. Dodatkowe materia y do kursu na p ycie CD

Stargard Szczecinski i okolice (Polish Edition)

Emilka szuka swojej gwiazdy / Emily Climbs (Emily, #2)

ARNOLD. EDUKACJA KULTURYSTY (POLSKA WERSJA JEZYKOWA) BY DOUGLAS KENT HALL

SCENARIUSZ LEKCJI OTWARTEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 2f

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM ROZSZERZONY MAJ 2010 CZĘŚĆ I. Czas pracy: 120 minut. Liczba punktów do uzyskania: 23 WPISUJE ZDAJĄCY

Kryteria oceniania z języka angielskiego dla klasy 6

SCENARIUSZ LEKCJI Opracował: mgr inż. Szymon Surmacewicz ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH CKP NR 2 W BIAŁYMSTOKU

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego na poszczególne oceny klasa V

5 SEMESTR Ocena


Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym Rozmowa wstępna (wyłącznie dla egzaminującego)

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ISBN

Zestawienie czasów angielskich

POMOCE DYDAKTYCZNE: tablica, kreda, nagranie CD, kopia ksero z tekstem piosenki zawierającym luki lub podręcznik z takim tekstem, zeszyty

Maximum Ride Ostatnie Ostrzezenie Globalne Ocieplenie (Polska Wersja Jezykowa)

UNIT 1 OCENA BARDZO DOBRA DOBRA DOSTATECZNA DOPUSZCZAJĄCA. imię w odpowiedzi na pytanie o nie,

WELCOME WYMAGANIA PODSTAWOWE

Wojewodztwo Koszalinskie: Obiekty i walory krajoznawcze (Inwentaryzacja krajoznawcza Polski) (Polish Edition)

Egzamin pisemny: Zakres treści (KATALOG TEMATÓW)

Kurs języka angielskiego w ramach oferty studiów podyplomowych kwalifikacyjnych: Wczesne nauczanie języka obcego


MaPlan Sp. z O.O. Click here if your download doesn"t start automatically

Blow-Up: Photographs in the Time of Tumult; Black and White Photography Festival Zakopane Warszawa 2002 / Powiekszenie: Fotografie w czasach zgielku

Lekcja 5. Rozdział 1 Lekcja 5. Rozpoczęcie lekcji. Zagrajcie w Disappearing words

w, na (ze stronami świata)

CJ FORWARD PROGRAM NAUCZANIA JĘZYK OGÓLNY SEMESTR ZIMOWY

Welcome ŚRODKI I UMIEJĘTNOŚCI JĘZYKOWE WYMAGANIA PODSTAWOWE WYMAGANIA PONADPODSTAWOWE

Machine Learning for Data Science (CS4786) Lecture 11. Spectral Embedding + Clustering

Wymagania edukacyjne na poszczególne stopnie z języka angielskiego dla klasy IV semestr I

Patients price acceptance SELECTED FINDINGS

PLAN PRACY ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO- WYRÓWNAWCZYCH PROWADZĄCY: MGR INŻ. ANNA BLOK. TERMIN ZAJĘĆ: PIĄTEK GODZINA 13:30 Sala nr. 16

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klasy VI

JĘZYK ANGIELSKI POZIOM PODSTAWOWY

Angielski Biznes Ciekawie

KRYTERIA OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KL.V SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SIETESZY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

NEW FRIENDS 3 KLASA VI KRYTERIA OCENIANIA

Machine Learning for Data Science (CS4786) Lecture11. Random Projections & Canonical Correlation Analysis

WSTÊP. S³uchaj i mów poznaj praktyczne zwroty; szlifuj gramatykê i doskonal wymowê. Opanuj podstawy angielskiego.

LEKCJA OTWARTA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

EGZAMIN MATURALNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM ROZSZERZONY MAJ 2010 CZĘŚĆ I. Czas pracy: 120 minut. Liczba punktów do uzyskania: 23 WPISUJE ZDAJĄCY

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE PIERWSZEJ GIMNAZJUM (GR. MNIEJ ZAAWANSOWANA)

EGZAMIN MATURALNY Z J ZYKA ANGIELSKIEGO POZIOM ROZSZERZONY MAJ 2010 CZ I. Czas pracy: 120 minut. Liczba punktów do uzyskania: 23 WPISUJE ZDAJ CY

Wirtualna wycieczka do biblioteki

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Unia Europejska.

Poziom podstawowy brak wymagań

GRAMATYKA: CZASOWNIK

Jak działa grawitacja?

Zakres materiału z j. angielskiego do testów sumujących w klasach pierwszych

EGZAMIN MATURALNY Z INFORMATYKI CZERWIEC 2011 POZIOM ROZSZERZONY WYBRANE: CZĘŚĆ I. Czas pracy: 90 minut. Liczba punktów do uzyskania: 20

Pielgrzymka do Ojczyzny: Przemowienia i homilie Ojca Swietego Jana Pawla II (Jan Pawel II-- pierwszy Polak na Stolicy Piotrowej) (Polish Edition)

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z J. ANGIELSKIEGO DLA KLASY V SZKOŁY PODSTAWOWEJ POZIOM KOMPETENCJI JĘZYKOWEJ WG CEF A1-A2. Rozdział Starter: Join Discovery Web!

Atlas Samochodowy Polska: Kontrola Drogowa, Pierwszy Radioatlas, Czarne Punkty, Najciekawsze Zabytki, Miejscowosci, 16 Wojewodztw (Polish

PRZEWODNIK PO PRZEDMIOCIE RODZAJ ZAJĘĆ LICZBA GODZIN W SEMESTRZE WYKŁAD ĆWICZENIA LABORATORIUM PROJEKT SEMINARIUM 30

CZASY ANGIELSKIE W PIGUŁCE

Plan wynikowy Look! 3 PLAN WYNIKOWY

Dolny Slask 1: , mapa turystycznosamochodowa: Plan Wroclawia (Polish Edition)

Immigration Housing. Housing - Renting. Szukam do wynajęcia. Stating that you want to rent something. pokoju (mianownik: pokój) Type of accommodation

English Plus 1 Kryteria oceny

CZAS PRZESZŁY UPRZEDNI

Logowanie do mobilnego systemu CUI i autoryzacja kodami SMS

Miedzy legenda a historia: Szlakiem piastowskim z Poznania do Gniezna (Biblioteka Kroniki Wielkopolski) (Polish Edition)

Helena Boguta, klasa 8W, rok szkolny 2018/2019

Temat: The weather. Przebieg zajęć 1.Przywitanie z uczniami: T: Hello, children. Ss: Hello, teacher.

Transkrypt:

SCENARIUSZ 15 Audio Kurs TECHNOLOGY & SCIENCE Lesson 12 Materia dydaktyczny: Internet. Poziom: Êrednio zaawansowany i zaawansowany; szko a Êrednia. Cele ogólne: çwiczenie umiej tnoêci rozumienia ze s uchu, utrwalanie s ownictwa zwiàzanego z Internetem, powtórzenie strony biernej. Forma pracy: praca samodzielna, praca w parach oraz grupach. Pomoce dydaktyczne: materia audio pochodzàcy z Audio Kursu, seria World Today, cz Êç Technology & Science, lekcja 12, Êcie ka 36 (nagranie trwa 1 min. 51 s.), odtwarzacz CD lub odtwarzacz MP3, tablica, ewentualnie s owniki, karty pracy uczniów. Czas: oko o 45 minut. Przebieg 1. Nauczyciel przedstawia temat lekcji Internet. Uczniowie pracujà w parach, ich zadaniem jest stworzenie listy powodów, dla których ludzie korzystajà z Internetu (je eli nauczyciel dysponuje s ownikami, na tym etapie mogà byç one pomocne). Po up ywie czasu (5 minut), nauczyciel zbiera propozycje od uczniów zapisujàc je na tablicy It is used for: downloading data, itp. Czas: oko o 8 min. 2. Nauczyciel rozdaje karty pracy. Po uprzednim zapoznaniu si z pytaniami do zadania 1, uczniowie dwukrotnie s uchajà wywiadu z ekspertem, a nast pnie ustnie odpowiadajà na pytania; uczniowie pracujà samodzielnie. Nauczyciel sprawdza odpowiedzi z ca à klasà. Czas: oko o 5 min. 3. Uczniowie czytajà zadanie 2, pracujàc samodzielnie àczà czasowniki z kolumny A z wyra eniami z kolumny B. Po up ywie czasu (2 minuty), nauczyciel prezentuje nagranie raz jeszcze, uczniowie sprawdzajà swoje propozycje z odpowiedziami z nagrania. Czas: oko o 4 min. 4. Uczniowie zapoznajà si z trzema kolejnymi zadaniami s u àcymi powtórzeniu strony biernej. W zadaniu 3 uczniowie decydujà, które ze zdaƒ sà prawdziwe, a które fa szywe; w zadaniu 4 uzupe niajà tabelk wed ug przyk adu; w zadaniu 5 czasowniki w nawiasach wstawiajà w odpowiedniej formie; uczniowie pracujà w parach lub samodzielnie. Nauczyciel monitoruje klas, s u y pomocà; odpowiedzi sprawdzane sà na forum klasy. Czas: oko o 15 min. 5. Nauczyciel dzieli klas na ma e grupy (3-4 osoby). Zadaniem ka dej grupy b dzie przygotowanie krótkiej instrukcji obs ugi do wymyêlonego uprzednio przez grup urzàdzenia, np. samoczyszczàca si tablica szkolna, lodówka robiàca zakupy, itp. Uczniowie proszeni sà o stosowanie strony biernej, ale tylko w tych zdaniach, w których brzmi to naturalnie. Po up ywie czasu (8 minut), grupy czytajà swoje instrukcje. Czas: oko o 11 min. 6. Praca domowa zadaniem uczniów jest u o enie 7 zdaƒ z wyra eniami z zadania 2, w stronie biernej w oparciu o t umaczenie z zadania 4. Czas: oko o 2 min. Edgard, Scenariusz lekcji j zyka angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs Technology & Science www.jezykiobce.pl 56

SCENARIUSZ 15 Klucz do zadaƒ Zadanie 1 1 a director of the cyberspace research unit, 2 the Internet is still growing; a lot of crime is not reported, 3 enjoyment and education, 4 basic safety guidelines, 5 children, online shoppers, single people looking for a partner, 6 by taking due precautions. Zadanie 2 1 c, 2 f, 3 e, 4 g, 5 b, 6 a/d, 7 d/a. Zadanie 3 Zdania 1a i 2b sà zdaniami w stronie biernej. True or False: 1 T, 2 T, 3 F, 4 T, 5 T. Zadanie 4 Infinitive Perfect infinitive Present Simple Present Continuous Present Perfect Past Simple Past Continuous Past Perfect Modals Active make have made make/makes am/is/are making have/has made made was/were making had made can/could/etc. make Passive be made have been made am/is/are made am/is/are being made have/has been made was/were made was/were being made had been made can/could/etc. be made Zadanie 5 1 has been designed, 2 be done, 3 become, 4 are underestimated, 5 be still growing. Edgard, Scenariusz lekcji j zyka angielskiego przy wykorzystaniu Audio Kurs Technology & Science www.jezykiobce.pl 57

Imi i nazwisko: Klasa: Zadanie 1 Us yszysz wywiad radiowy z ekspertem od przest pstw w sieci. Odpowiedz na pytania. Nagranie us yszysz dwukrotnie. 1. What is Malcolm Green s post? 2. Why are there no conclusive statistics about Internet crime? 3. What are the main reasons for using the Internet? 4. What are many Internet users unaware of? 5. Who is most likely to fall victim to cybercrime? 6. How can Internet crime be minimised? Zadanie 2 Po àcz czasowniki z kolumny A z wyra eniami z kolumny B, a nast pnie wys uchaj nagrania w celu sprawdzenia swoich odpowiedzi. COLUMN A 1. scan 2. accumulate 3. approach 4. underestimate 5. fall 6. prevent 7. detect COLUMN B a. a crime b. victim c. a computer d. a crime e. a problem f. data g. the dangers 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 58

Zadanie 3 Porównaj pary zdaƒ poni ej, znajdê ró nic mi dzy nimi, a nast pnie zdecyduj, które ze zdaƒ od 1 do 5 sà prawdziwe (T), a które fa szywe (F). 1. a. Large amount of crime is not reported. b. Victims do not report a large amount of crime. 2. a. People can use the Internet for good and bad. b. The Internet can be used for good and bad. True or False 1. The passive is formed by using to be + the past participle. 2. In passive sentences the main focus is on the action. 3. A passive sentence must include who or what does the action. 4. If we say who or what does the action we use by. 5. In order to change tense, we change be, but the past participle stays the same. Zadanie 4 Uzupe nij tabelk wed ug podanego wzoru. Infinitive Perfect infinitive Present Simple Present Continuous Present Perfect Past Simple Past Continuous Past Perfect Modals Active make have made make/makes am/is/are making have/has made made was/were making had made can/could/etc. make Passive be made 59

Zadanie 5 Czasowniki w nawiasach wstaw w odpowiedniej formie strony biernej lub czynnej. 1. The website (design) to inform the users about all government projects. 2. The question is what should (do) to stop Internet crime. 3. Online shoppers can easily (become) victims. 4. Internet dangers (underestimate). 5. The Internet is said to (still/grow). Ocena: 60