STRONA TYTUŁOWA ORGBUD-SERWIS Poznań PRZEDMIAR ROBÓT Budowa : Rozbudowa drogi powiatowej nr 3913P na odcinku DK5 - Słonin Obiekt : Rozbudowa drogi powiatowej nr 3913P na odcinku DK5 - Słonin Inwestor : Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie Adres : 64-000 Kościan ul. Gostyńska 38
Budowa : Rozbudowa drogi powiatowej nr 3913P na odcinku DK5 - Słonin Obiekt : Rozbudowa drogi powiatowej nr 3913P na odcinku DK5 - Słonin 1 D-01 Roboty przygotowawcze 1 D-01.01.01b KNNR 001-0111-01-00 MRRiB 1,54 km Roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych (drogach) wraz z okresleniem granic pasa drogowego (wkopanie słupków pasa drogowego) 1537 / 1000 = 1,54 Razem = 1,54 km 2 D-01.02.04 KNNR 006-0806-02-00 MRRiB 1 187,00 m Rozebranie krawężników betonowych ułożonych na podsypce cementowo-piaskowej wraz z wywozem Oborzyska Stare - str. L: 367 + 58 + 144 + 38 = 607,00 Oborzyska Stare - str. P: 144 + 268 + 118 + 50 = 580,00 Razem = 1 187,00 m 3 D-01.02.04 KNNR 006-0807-05-00 MRRiB 1 187,00 m Rozebranie ścieków z elementów betonowych szer. 20 cm wraz z ławą betonową wraz z wywozem Oborzyska Stare - str. L: 367 + 58 + 144 + 38 = 607,00 Oborzyska Stare - str. P: 144 + 268 + 118 + 50 = 580,00 Razem = 1 187,00 m 4 D-01.02.04 KNNR 006-0806-07-00 MRRiB 1 761,00 m Rozebranie obrzeży trawnikowych ułożonych na podsypce piaskowej, przy wymiarach obrzeża 6x20 cm str. P: (408-77) * 2 + 143 + 30 = 835,00 str. L: (404-61) * 2 + 120 * 2 = 926,00 Razem = 1 761,00 m 5 D-01.02.04 KNR 003-0101-02-00 ATHENASOFT Warszawa 1 024,00 m Roboty remontowe - cięcie piłą nawierzchni : bitumicznych,na głębokość od 6 do 10 cm 520 + 100 = 620,00 przykanaliki nowe: 15 * 7 * 2 = 210,00 przykanaliki stare: (8 + 7 + 8 + 11 + 9 + 8 + 8 + 8 + 13 + 12) * 2 = 184,00 przepust: 5 * 2 = 10,00 Razem = 1 024,00 m 6 D-01.02.04 KNKRB 006-0802-04-00 WACETOB Warszawa 512,50 m2 Rozebranie nawierzchni o grubości 8 cm z mas mineralno-bitumicznych, wykonane: mechanicznie z odwozem gruzu Str. L: 330 * 1 + 50 * 0.5 + 100 * 0.5 = 405,00 Str. P: 100 * 1 = 100,00 przepust: 5 * 1.5 = 7,50 Razem = 512,50 m2 7 D-01.02.04 KNNR 006-0801-02-00 MRRiB 512,50 m2 Rozebranie podbudowy grubości 15 cm z kruszywa, wykonane mechanicznie z wywozem Str. L: 330 * 1 + 50 * 0.5 + 100 * 0.5 = 405,00 Str. P: 100 * 1 = 100,00 przepust: 5 * 1.5 = 7,50 Razem = 512,50 m2 8 D-01.02.04 KNR 231-0815-01-00 WACETOB Warszawa 1 577,90 m2 Rozebranie chodników: płyty betonowe 35x35x5 cm, na podsypce piaskowej Str. L: (408-70) * 1.4 + 143 * 1.5 + 30 * 1.4 + 40 * 3 + 20 * 3 = 909,70 Str. P: (404-61) * 1.4 + 120 * 1.4 + 20 = 668,20 Razem = 1 577,90 m2 9 D-01.02.04 KNNR 006-0803-07-00 MRRiB 499,60 m2 Rozebranie nawierzchni wjazdów z trylinki na podsypce piaskowej, wykonane ręcznie wraz z wywozem do Racotu 33 * 3 + 16 * 2.6 + 16 * 3.5 + 8 * 2 + 5 * 3 * 5 = 287,60 38 * 4 + 20 * 3 = 212,00 Razem = 499,60 m2
2. Nawierzchnie 2 D-05 Nawierzchnie 2.1 Poszerzenie pasa ruchu do 3,00 m (szerokość jezdni 6,00 m) 10 D-04.01.01 KNNR 006-0101-09-00 MRRiB 1 525,00 m2 Koryta na całej szerokości jezdni, z zagęszczeniem walcem wibracyjnym, przy głębokości koryta 50 cm i gruncie kat.iii-iv str. L: 250 * 0.5 + 500 * 0.6 = 425,00 str. P: 960 * 1 = 960,00 skrzyżowania: 50 + 40 + 50 = 140,00 Razem = 1 525,00 m2 11 D-04.02.01 KNNR 006-0104-01-00 MRRiB 1 525,00 m2 Warstwy odsączające z piasku, wykonane ręcznie z zagęszczeniem mechanicznym, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym str. L: 250 * 0.5 + 500 * 0.6 = 425,00 str. P: 960 * 1 = 960,00 skrzyżowania: 50 + 40 + 50 = 140,00 Razem = 1 525,00 m2 12 D-04.05.01 KNNR 006-0109-01-00 MRRiB 15,25 100 m2 Podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o Rm=2,5 MPa wraz z pielęgnacją przez posypywanie piaskiem i polewanie wodą, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 15 cm str. L: (250 * 0.5 + 500 * 0.6) / 100 = 4,25 str. P: (960 * 1) / 100 = 9,60 skrzyżowania: (50 + 40 + 50) / 100 = 1,40 Razem = 15,25 100 m2 13 D-04.04.02 KNNR 006-0113-02-00 MRRiB 1 275,00 m2 Podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przy grubości dolnej warstwy po zagęszczeniu 20 cm str. L: 250 * 0.3 + 500 * 0.4 = 275,00 str. P: 960 * 0.9 = 864,00 skrzyżowania: 48 + 40 + 48 = 136,00 Razem = 1 275,00 m2 14 D-04.07.01a KNNR 006-0110-02-00 MRRiB 1 179,00 m2 Podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC22P 50/70, transportowanych sam.samowyładowczym do 5 t na odległość 5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 6 cm - mieszanka standard II str. L: 250 * 0.3 + 500 * 0.4 = 275,00 str. P: 960 * 0.8 = 768,00 skrzyżowania: 48 + 40 + 48 = 136,00 2.2 D-05.03.11 Frezowanie nawierzchni asfaltowych na zimno Razem = 1 179,00 m2 15 D-05.03.11 KNR 003-0102-01-00 ATHENASOFT Warszawa 2 636,16 m2 Roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej z wywozem materiału z rozbiórki w miejsce wskazane przez Inwestora w odległości do 10 km - grubość frezowania : do 4 cm, na 30%powierzchni (900 * 5.8 + 637 * 5.6) * 0.3 = 2 636,16 2.3 Podbudowa - remont Razem = 2 636,16 m2 16 D-01.02.04 KNNR 006-0801-02-00 MRRiB 83,00 m2 Rozebranie podbudowy grubości 15 cm z kruszywa, wykonane mechanicznie przykanaliki: ((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5 = 83,00 Razem = 83,00 m2 17 D-04.01.01 KNNR 006-0101-09-00 MRRiB 283,00 m2 Koryta na całej szerokości jezdni i chodników, z zagęszczeniem walcem wibracyjnym, przy głębokości koryta 50 cm i gruncie kat.iii-iv w miejscach wskazanych przez Inwestora: 200 = 200,00 przykanaliki: ((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5 = 83,00 Razem = 283,00 m2
2. Nawierzchnie 18 D-04.02.01 KNNR 006-0104-01-00 MRRiB 283,00 m2 Warstwy odsączające z piasku, wykonane ręcznie z zagęszczeniem mechanicznym, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym w miejscach wskazanych przez Inwestora: 200 = 200,00 przykanaliki: ((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5 = 83,00 Razem = 283,00 m2 19 D-04.05.01 KNNR 006-0109-01-00 MRRiB 2,83 100 m2 Podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem o Rm=2,5 MPa wraz z pielęgnacją przez posypywanie piaskiem i polewanie wodą, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 15 cm w miejscach wskazanych przez Inwestora: 200 / 100 = 2,00 przykanaliki: (((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5) / 100 = 0,83 Razem = 2,83 100 m2 20 D-04.04.02 KNNR 006-0113-02-00 MRRiB 283,00 m2 Podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przy grubości dolnej warstwy po zagęszczeniu 20 cm w miejscach wskazanych przez Inwestora: 200 = 200,00 przykanaliki: ((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5 = 83,00 Razem = 283,00 m2 21 D-04.07.01a KNNR 006-0110-02-20 MRRiB 283,00 m2 Podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC22P 50/70, transportowanych sam.samowyładowczym 5-10 t na odległość 5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 6 cm - mieszanka standard II w miejscach wskazanych przez Inwestora: 200 = 200,00 przykanaliki: ((15 * 6) + (6 + 6 + 6 + 9 + 7 + 7 + 7 + 7 + 11 + 10)) * 0.5 = 83,00 2.4 D-05.03.26a Zabezpieczanie geosiatką nawierzchni asfaltowej przed spękaniami odbitymi Razem = 283,00 m2 22 D-05.03.26a KNR 231-0117-01-00 IGM Warszawa 8 787,20 m2 Wzmocnienie istniejącej nawierzchni geosiatką (wytrzymałość na rozciąganie przy zerwaniu - 100 kn/m,wydłużenie przy zerwaniu max. 12%.) 900 * 5.8 + 637 * 5.6 = 8 787,20 2.5 D-04.03.01a Oczyszczenie nawierzchni drogowej Razem = 8 787,20 m2 23 D-04.03.01a KNR 003-0202-02-00 ATHENASOFT Warszawa 9 463,20 m2 Mechaniczne oczyszczenie i skropienie podbudowy lub nawierzchni betonowej (bitumicznej) emulsją, przy zużyciu 0.5 kg/m2 emulsji asfaltowej 900 * 5.8 + 637 * 5.6 = 8 787,20 skrzyżowania: 48 + 40 + 48 + 61 + 40 + 108 + 164 + 167 = 676,00 2.6 D-05.03.05b Wyrównanie podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną Razem = 9 463,20 m2 24 D-05.03.05b KNNR 006-0108-01-20 MRRiB 755,90 t Wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną asfaltową AC11W 50/70, transportowaną sam.samowyładowczym 10-15 t na odległość 5 km, wbudowaną ręcznie - mieszanka asfalt.standard II 900 * 5.85 * 0.03 * 1 * 2.65 = 418,57 637 * 5.6 * 0.03 * 1 * 2.65 = 283,59 skrzyżowania: (48 + 40 + 48 + 61 + 40 + 108 + 164 + 167) * 0.03 * 1 * 2.65 = 53,74 2.7 D-05.03.13a Nawierzchnie twarde ulepszone Razem = 755,90 t 25 D-05.03.13a KNNR 006-0309-02-40 MRRiB 9 463,20 m2 Warstwa ścieralna nawierzchni, wykonana z mieszanki mastyksowo - grysowej SMA 8 50/70, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 4 cm, kruszywa do masy wg. PN-EN 13043(44) i WT-1, skropienie międzywarstwowe, kruszywo na warstwę uszorstniająca o uziarnieniu 2/4 mm w ilości do 1,5 kg/m2 900 * 5.8 + 637 * 5.6 = 8 787,20 skrzyżowania: 48 + 40 + 48 + 61 + 40 + 108 + 164 + 167 = 676,00 Razem = 9 463,20 m2
3. Elementy ulic 3 D-08 Elementy ulic 3.1 D-08.01.01b Krawężniki betonowe 26 D-08.01.01b KNNR 006-0403-03-00 MRRiB 2 280,00 m Krawężniki betonowe o wymiarach 15/30 wystające wraz z wykonaniem ławy betonowej C12/15 str. L: 1556 = 1 556,00 str. P: 724 = 724,00 Razem = 2 280,00 m 27 D-08.05.06a KNR 003-0402-01-00 ATHENASOFT Warszawa 2 280,00 m Ścieki uliczne (na ławie betonowej C12/15 o grubości - 25 cm) z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm układanej w : dwóch rzędach str. L: 1556 = 1 556,00 str. P: 724 = 724,00 3.2 D-05.03.23a Chodnik i ciąg pieszo-rowerowy z kostki Razem = 2 280,00 m 28 D-05.03.23a KNNR 006-0101-01-00 MRRiB 1 881,50 m2 Koryta na całej szerokości chodników, wykonane mechanicznie w gruncie kat.ii-vi, przy głębokości koryta 20 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym chodnik str. L: 37 * 2 = 74,00 chodnik str. P: ((202 + 228) - 85) * 1.5 + 6 * 2 = 529,50 5 + 5 + 5 + 5 = 20,00 ciąg str. L: ((300 + 100 + 54 + 138) - 101) * 2 = 982,00 ciąg str. P: (36 + 40) * 2 = 152,00 22 + 5 + 5 + 22 + 10 = 64,00 dojścia do furtek: 60 = 60,00 Razem = 1 881,50 m2 29 D-05.03.23a KNNR 006-0106-02-00 MRRiB 1 881,50 m2 Warstwy odcinające zagęszczane ręcznie, przy grubości warstwy piasku po zagęszczeniu 10 cm chodnik str. L: 37 * 2 = 74,00 chodnik str. P: ((202 + 228) - 85) * 1.5 + 6 * 2 = 529,50 5 + 5 + 5 + 5 = 20,00 ciąg str. L: ((300 + 100 + 54 + 138) - 101) * 2 = 982,00 ciąg str. P: (36 + 40) * 2 = 152,00 22 + 5 + 5 + 22 + 10 = 64,00 dojścia do furtek: 60 = 60,00 Razem = 1 881,50 m2 30 D-04.06.01 KNNR 006-0109-01-00 MRRiB 18,82 100 m2 Podbudowy z chudego betonu Rm 6-9 MPa, przy grubości 10 cm chodnik str. L: (37 * 2) / 100 = 0,74 chodnik str. P: (((202 + 228) - 85) * 1.5 + 6 * 2) / 100 = 5,30 (5 + 5 + 5 + 5) / 100 = 0,20 ciąg str. L: (((300 + 100 + 54 + 138) - 101) * 2) / 100 = 9,82 ciąg str. P: ((36 + 40) * 2) / 100 = 1,52 (22 + 5 + 5 + 22 + 10) / 100 = 0,64 dojścia do furtek: 60 / 100 = 0,60 Razem = 18,82 100 m2 31 D-05.03.23a KNNR 006-0404-02-00 MRRiB 1 874,00 m Obrzeża betonowe na ławie betonowej C12/15, z wypełnieniem spoin piaskiem i wymiarach obrzeża 20x6 cm ciąg str. L: ((300 + 100 + 54) - 101) * 2 + 138 = 844,00 ciąg str. P: (36 + 40) * 2 = 152,00 chodnik str. L: 37 = 37,00 chodnik str. P: ((202 + 228) - 85) * 2 + 6 = 696,00 dojścia do furtek: 60 + 45 + 40 = 145,00 Razem = 1 874,00 m 32 D-05.03.23a KNNR 006-0502-01-00 MRRiB 683,50 m2 Chodniki z kostki brukowej betonowej, układanej z wypełnieniem spoin piaskiem, na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm przy grubości kostki szarej 6 cm chodnik str. L: 37 * 2 = 74,00 chodnik str. P: ((202 + 228) - 85) * 1.5 + 6 * 2 = 529,50 5 + 5 + 5 + 5 = 20,00
3. Elementy ulic dojścia do furtek: 60 = 60,00 Razem = 683,50 m2 33 D-05.03.23a KNNR 006-0502-01-10 MRRiB 1 198,00 m2 Ciąg pieszo-rowerowy z kostki brukowej betonowej bezfazowej, układanej z wypełnieniem spoin piaskiem, na podsypce cementowo-piaskowej gr. 4 cm przy grubości kostki szarej 6 cm wraz z regulacją zaworów i studzienek ścieżka str. L: ((300 + 100 + 54 + 138) - 101) * 2 = 982,00 ścieżka str. P: (36 + 40) * 2 = 152,00 22 + 5 + 5 + 22 + 10 = 64,00 3.3 D-08 Ciąg pieszo-rowerowy z mieszanki mineralno-asfaltowej Razem = 1 198,00 m2 34 D-04.01.01 KNNR 006-0101-02-00 MRRiB 1 480,50 m2 Koryta na całej szerokości chodników, w gruncie kat.ii-vi, przy głębokości koryta 20 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym (905-200) * 2.1 = 1 480,50 Razem = 1 480,50 m2 35 D-04.02.01 KNNR 006-0104-01-00 MRRiB 1 410,00 m2 Warstwy odsączające z piasku, wykonane ręcznie z zagęszczeniem mechanicznym, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym (905-200) * 2 = 1 410,00 Razem = 1 410,00 m2 36 D-04.04.02 KNNR 006-0204-01-00 MRRiB 1 410,00 m2 Podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przy grubości warstwy po uwałowaniu 10 cm (905-200) * 2 = 1 410,00 Razem = 1 410,00 m2 37 D-05.03.05b KNNR 006-0308-01-40 MRRiB 1 410,00 m2 Warstwa wiążąca nawierzchni, wykonana z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC11W 50/70 transportowanych sam.samowyładowczym 5 do 10 t na odl.5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 3 cm -, oczyszczenie i skropienie podbudowy (905-200) * 2 = 1 410,00 Razem = 1 410,00 m2 38 D-05.03.05a KNNR 006-0309-02-10 MRRiB 1 410,00 m2 Warstwa ścieralna nawierzchni, wykonana z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC8S 50/70, transportowanych sam.samowyładowczym do 5 t na odl.5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 4 cm, oczyszczenie i skropienie warstwy wiążącej, regulacja zaworów i studzienek (905-200) * 2 = 1 410,00 Razem = 1 410,00 m2 39 D-08.03.01 KSNR 006-0404-03-00 WACETOB Warszawa 705,00 m Obrzeża betonowe o wymiarach obrzeża 30x8 cm na ławie betonowej C12/15 905-200 = 705,00 3.4 D-08.04.01 Wjazdy i wyjazdy z bram z masy mineralno bitumicznej i z kostki Razem = 705,00 m 40 D-08.04.01 KNNR 006-0101-04-00 MRRiB 652,00 m2 Koryta na całej szerokości chodników, z zagęszczeniem walcem wibracyjnym, przy głębokości koryta 40 cm i gruncie kat.i-ii 200 * 2 + 140 * 1.8 = 652,00 Razem = 652,00 m2 41 D-08.04.01 KNNR 006-0104-03-00 MRRiB 652,00 m2 Warstwy odsączające z piasku, wykonane mechanicznie z zagęszczeniem mechanicznym, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 10 cm i zagęszczeniu walcem statycznym 200 * 2 + 140 * 1.8 = 652,00 Razem = 652,00 m2
3. Elementy ulic 42 D-04.04.02 KNNR 006-0204-02-00 MRRiB 652,00 m2 Podbudowa z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, przy grubości warstwy po uwałowaniu 20 cm 200 * 2 + 140 * 1.8 = 652,00 Razem = 652,00 m2 43 D-05.03.05b KNNR 006-0308-01-40 MRRiB 400,00 m2 Warstwa wiążąca nawierzchni, wykonana z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC11W 50/70 transportowanych sam.samowyładowczym 5 do 10 t na odl.5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 4 cm - oczyszczenie i skropienie podbudowy 200 * 2 = 400,00 Razem = 400,00 m2 44 D-05.03.05a KNNR 006-0309-02-10 MRRiB 400,00 m2 Warstwa ścieralna nawierzchni, wykonana z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC8S 50/70, transportowanych sam.samowyładowczym do 5 t na odl.5 km, przy grubości warstwy po zagęszczeniu 4 cm, oczyszczenie i skropienie warstwy wiążącej, regulacja zaworów i studzienek 200 * 2 = 400,00 Razem = 400,00 m2 45 D-08.04.01 KNNR 006-0502-03-10 MRRiB 252,00 m2 Nawierzchnia zjazdu z kostki brukowej betonowej, na podsypce cem.-piask. gr. 4 cm przy grubości kostki 8 cm, grafit 140 * 1.8 = 252,00 Razem = 252,00 m2 46 D-08.03.01 KSNR 006-0404-03-00 WACETOB Warszawa 260,00 m Obrzeża betonowe o wymiarach obrzeża 30x8 cm na ławie betonowej C12/15 260 = 260,00 3.5 D-08.04.01 Wjazdy i wyjazdy z bram z kostki brukowej Razem = 260,00 m 47 D-08.04.01 KNNR 006-0101-03-00 MRRiB 807,65 m2 Koryta na całej szerokości chodników, wykonane mechanicznie, w gruncie kat.ii-vi, przy głębokości koryta 30 cm i zagęszczeniu walcem wibracyjnym przy ścieżce: 7 * 3.2 + 8 * 3.7 + 5 * 4.2 + 4 * 4.3 + 4 * 4.3 + 13 * 4.2 + 4 * 4 + 8 * 3.8 + 7 * 3.3 + 9 * 3.6 + 4 * 4 + 4 * 4.2 + 8 * 4.2 + 7 * 6.9 + 4.5 * 3.6 + 4.5 * 4 + 13 = 425,80 przy chodniku: 7 * 4.5 + 4 * 4.6 + 4 * 4.2 + 10 * 3.8 + 4 * 3.9 + 4.5 * 4 + 4 * 4.1 + 3.5 * 4.3 + 4.5 * 4.4 + 3.5 * 4.4 + 5 * 4.3 + 4 * 3.6 + 4 * 3.5 + 4.5 * 3.4 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 2 + 5 * 6 + 4.5 * 3 + 17 = 381,85 Razem = 807,65 m2 48 D-08.04.01 KNNR 006-0106-02-00 MRRiB 807,65 m2 Warstwy odcinające zagęszczane ręcznie, przy grubości warstwy piasku po zagęszczeniu 10 cm przy ścieżce: 7 * 3.2 + 8 * 3.7 + 5 * 4.2 + 4 * 4.3 + 4 * 4.3 + 13 * 4.2 + 4 * 4 + 8 * 3.8 + 7 * 3.3 + 9 * 3.6 + 4 * 4 + 4 * 4.2 + 8 * 4.2 + 7 * 6.9 + 4.5 * 3.6 + 4.5 * 4 + 13 = 425,80 przy chodniku: 7 * 4.5 + 4 * 4.6 + 4 * 4.2 + 10 * 3.8 + 4 * 3.9 + 4.5 * 4 + 4 * 4.1 + 3.5 * 4.3 + 4.5 * 4.4 + 3.5 * 4.4 + 5 * 4.3 + 4 * 3.6 + 4 * 3.5 + 4.5 * 3.4 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 2 + 5 * 6 + 4.5 * 3 + 17 = 381,85 Razem = 807,65 m2 49 D-04.06.01 KNNR 006-0109-01-00 MRRiB 8,08 100 m2 Podbudowy z chudego betonu Rm 6-9 MPa, przy grubości 20 cm przy ścieżce: (7 * 3.2 + 8 * 3.7 + 5 * 4.2 + 4 * 4.3 + 4 * 4.3 + 13 * 4.2 + 4 * 4 + 8 * 3.8 + 7 * 3.3 + 9 * 3.6 + 4 * 4 + 4 * 4.2 + 8 * 4.2 + 7 * 6.9 + 4.5 * 3.6 + 4.5 * 4 + 13) / 100 = 4,26 przy chodniku: (7 * 4.5 + 4 * 4.6 + 4 * 4.2 + 10 * 3.8 + 4 * 3.9 + 4.5 * 4 + 4 * 4.1 + 3.5 * 4.3 + 4.5 * 4.4 + 3.5 * 4.4 + 5 * 4.3 + 4 * 3.6 + 4 * 3.5 + 4.5 * 3.4 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 2 + 5 * 6 + 4.5 * 3 + 17) / 100 = 3,82 Razem = 8,08 100 m2 50 D-08.04.01 KNNR 006-0502-03-10 MRRiB 202,00 m2 Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej bezfazowej, układanej z wypełnieniem spoin piaskiem, na podsypce cem.-piask. gr. 4 cm przy grubości kostki szarej 8 cm wraz z regulacją zaworów i studzienek
3. Elementy ulic ścieżka: 101 * 2 = 202,00 Razem = 202,00 m2 51 D-08.04.01 KNNR 006-0502-03-10 MRRiB 605,65 m2 Nawierzchnia z kostki brukowej betonowej, układanej z wypełnieniem spoin piaskiem, na podsypce cem.-piask. gr. 4 cm przy grubości kostki grafitowej 8 cm przy ścieżce: 7 * 3.2 + 8 * 3.7 + 5 * 4.2 + 4 * 4.3 + 4 * 4.3 + 13 * 4.2 + 4 * 4 + 8 * 3.8 + 7 * 3.3 + 9 * 3.6 + 4 * 4 + 4 * 4.2 + 8 * 4.2 + 7 * 6.9 + 4.5 * 3.6 + 4.5 * 4 + 13-202 = 223,80 przy chodniku: 7 * 4.5 + 4 * 4.6 + 4 * 4.2 + 10 * 3.8 + 4 * 3.9 + 4.5 * 4 + 4 * 4.1 + 3.5 * 4.3 + 4.5 * 4.4 + 3.5 * 4.4 + 5 * 4.3 + 4 * 3.6 + 4 * 3.5 + 4.5 * 3.4 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 3.6 + 4 * 2 + 5 * 6 + 4.5 * 3 + 17 = 381,85 Razem = 605,65 m2 52 D-08.04.01 KNNR 006-0404-03-00 MRRiB 385,20 m Obrzeża betonowe na ławie betonowej C12/15, z wypełnieniem spoin piaskiem i wymiarach obrzeża 30x8 cm 174.6 + 210.6 = 385,20 3.6 Zjazdy na drogi boczne Razem = 385,20 m 53 D-04.04.02 KNNR 006-0204-02-00 MRRiB 42,00 m2 Nawierzchnia z kruszywa łamanego o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm i zasypaniem grysami o uziarnirnieniu ciągłym 0-3 mm gr. 2 cm, przy grubości warstwy po uwałowaniu 20 cm wraz z wykonaniem koryta i profilowaniem pobocza 5 * 3 + 4 * 3 + 5 * 3 = 42,00 3.7 D-06.03.01a Naprawa poboczy gruntowych Razem = 42,00 m2 54 D-06.03.01a 006-0202-01-00 436,50 m2 Wzmocnienie pobocza pofrezem przy grubości warstwy po uwałowaniu 10 cm wraz z wykonaniem koryta (894-5 - 4-5 - 7) * 0.5 = 436,50 Razem = 436,50 m2 55 D-06.04.01 KNNR 006-1302-02-00 MRRiB 873,00 m Skarpowanie pobocza wraz z usunięciem korzeni drzew i ich wywozem (894-5 - 4-5 - 7) = 873,00 3.8 D-09.01.01 Zieleń drogowa Razem = 873,00 m 56 D-09.01.01 KNNR 001-0507-01-00 MRRiB 2 350,00 m2 Humusowanie skarp z obsianiem trawą z gatunków niskich - grubość warstwy humusu 5 cm str. L: 500 * 1.7 = 850,00 500 * 3 = 1 500,00 4 D-03 Odwodnienie korpusu drogowego 4.1 D-03.02.01 Kanalizacja deszczowa Razem = 2 350,00 m2 57 D-03.02.01 KNR 201-0239-01-00 IZOiEPB ORGBUD W-wa 1 095,90 m3 Roboty ziemne w gruncie kat. I-II, pod kanalizację deszczową wraz z usunięciem korzeni drzew z transp. poza teren budowy (260 + 155 + 295 + 95 + 600) * 0.6 * 1.3 = 1 095,90 Razem = 1 095,90 m3 58 D-03.02.01 KNR 1501-0206-01-00 IGM Warszawa 155,00 m Rozbiórka rurociągów z rur o średnicy: 30 cm z wywozem 155 = 155,00 Razem = 155,00 m
4. Odwodnienie korpusu drogowego 59 D-03.02.01 KNR 1501-0206-01-00 IGM Warszawa 600,00 m Rozbiórka rurociągów z rur o średnicy: 60 cm z wywozem 600 = 600,00 Razem = 600,00 m 60 D-03.02.01 KNNR 004-1308-02-00 MRRiB 197,00 m Kanały z rur kanalizacyjnych PP SN8 łączonych na wcisk /rury łącznie z uszczelką/, o średnicy zewnętrznej: 160 mm - przykanaliki 15 * 7 = 105,00 (8 + 7 + 8 + 11 + 9 + 8 + 8 + 8 + 13 + 12) = 92,00 Razem = 197,00 m 61 D-03.02.01 KNNR 004-1308-05-00 MRRiB 415,00 m Kanały z rur kanalizacyjnych PP SN8 łączonych na wcisk /rury łącznie z uszczelką/, o średnicy zewnętrznej: 300 mm 260 = 260,00 155 = 155,00 Razem = 415,00 m 62 D-03.02.01 KNNR 004-1308-06-00 MRRiB 295,00 m Kanały z rur kanalizacyjnych PP SN8 łączonych na wcisk /rury łącznie z uszczelką/, o średnicy zewnętrznej: 400 mm 295 = 295,00 Razem = 295,00 m 63 D-03.02.01 KNNR 004-1308-08-00 MRRiB 695,00 m Kanały z rur kanalizacyjnych PP SN8 łączonych na wcisk /rury łącznie z uszczelką/, o średnicy zewnętrznej: 600 mm 95 = 95,00 600 = 600,00 Razem = 695,00 m 64 D-03.01.01 KNR 1312-0216-01-00 MGiEn 821,93 m3 Zasypywanie wykopów piaskiem z ukopu wraz z zagęszczeniem-zasypanie kanalizacji - poz. 59 x75% (260 + 155 + 295 + 95 + 600) * 0.6 * 1.3 * 0.75 = 821,93 Razem = 821,93 m3 65 D-03.02.01 KNNR 004-1414-01-00 15,00 szt Ustawienie nowych studni ściekowych o głębokości do 1,5 m, z rur betonowych o średnicy 500 mm z wpustami ulicznymi żeliwnymi typu ciężkiego krawężnikowo-ściekowe wraz z robotami ziemnymi i 15 = 15,00 Razem = 15,00 szt 66 D-03.02.01 KNNR 004-1414-01-00 20,00 szt Rozebranie istniejących i ustawienie nowych studni ściekowych o głębokości do 1,5 m, z rur betonowych o średnicy 500 mm z wpustami ulicznymi żeliwnymi typu ciężkiego krawężnikowościekowe wraz z robotami ziemnymi i przykanalikami długości 2m 20 = 20,00 Razem = 20,00 szt 67 D-03.02.01 KNNR 004-1413-01-00 MRRiB 10,00 studnia Rozebranie istniejących i ustawienie nowych studni rewizyjnej z kręgów betonowych, o głębokości 2,0 m - średnica kręgów: 1000 mm wraz z włazem żeliwnym i z robotami ziemnymi 10 = 10,00 Razem = 10,00 studnia 68 D-03.02.01 KNNR 004-1413-01-00 MRRiB 6,00 studnia Ustawienie nowych studni rewizyjnej z kręgów betonowych, o głębokości 1,5 m - średnica kręgów: 1000 mm wraz z włazem żeliwnym i z robotami ziemnymi 6 = 6,00 Razem = 6,00 studnia 69 D-03.02.01 KNNR 004-1417-01-01 MRRiB 10,00 szt Studzienki kanalizacyjne systemowe PCV, o średnicy 425 mm, zamknięte stożkiem betonowym z: pokrywą żeliwną /kinieta z PE/ 10 = 10,00 Razem = 10,00 szt
4. Odwodnienie korpusu drogowego 70 D-03.02.01 KNNR 006-1305-02-00 7,00 szt Regulacja pionowa istniejących studni rewizyjnych z wymianą włazów żeliwnych na płytę żelbetową prostokątne z otworem na właz żeliwny zatrzaskowy typu ciężkiego, 7 = 7,00 Razem = 7,00 szt 71 D-03.02.01 KSNR 006-1305-01-00 5,00 szt Regulacja wysokościowa studzienek telekomunikacyjnych 5 = 5,00 4.2 Przepust pod drogą Razem = 5,00 szt 72 D-06.02.01 KNNR 001-0202-04-00 MRRiB 15,00 m3 Roboty ziemne wykonywane koparkami podsiębiernymi, z transportem urobku samochodami samowyładowczymi na odległość do 1 km, przy pojemności łyżki koparki: 0,25 m3 /grunt kat. III/ 10 * 1.0 * 1.50 = 15,00 Razem = 15,00 m3 73 D-06.02.01 KNR 231-0816-03-00 IGM Warszawa 10,00 m Rozebranie przepustów rurowych: - rur betonowych o średnicy 60 cm 10 = 10,00 Razem = 10,00 m 74 D-03.01.01 KNR 231-0605-02-00 IGM Warszawa 1,60 m3 Elementy przepustów rurowych - ławy fundamentowe betonowe B 7,5 gr. 20 cm 10 * 0.8 * 0.2 = 1,60 Razem = 1,60 m3 75 D-03.01.01 KNNR 006-0605-08-00 MRRiB 10,00 m Przepusty rurowe pod drogami, wykonane z rur PP SN8 o średnicy 60 cm 10 = 10,00 Razem = 10,00 m 76 D-03.01.01 KNR 1312-0216-01-00 MGiEn 4,00 m3 Zasypywanie wykopów, sposobem: - ręcznym 10 * 0.4 * 1 = 4,00 5 D-07 Oznakowania i urządzenia bezpieczeństwa ruchu 5.1 D-07.01.01 Oznakowanie poziome Razem = 4,00 m3 77 D-07.01.01 KNNR 006-0705-03-00 MRRiB 212,46 m2 Oznakowanie poziome jezdni grubowarstwowe - malowanymi mechanicznie - zgodnie z organizacją ruchu P-10: 6 * 6 * 0.5 * 4 = 72,00 P-6: 414 * 0.08 = 33,12 P-4: 257 * 0.24 = 61,68 P-1e: 99 * 0.12 = 11,88 P-1b: 751 * 0.04 = 30,04 P-2b: 9 * 0.24 = 2,16 P-13: 6 * 0.2625 = 1,58 5.2 D-07.02.01 Oznakowanie pionowe Razem = 212,46 m2 78 D-07.02.01 KNNR 006-0702-01-10 MRRiB 49,00 szt Słupki pionowych znaków drogowych z rur stalowych ocynkowanych o średnicy 2" i grubości ścianki 3,2 mm (do 30 % giętych) znaki miejscowości i obszaru zabudowanego na podwójnych słupkach: 49 = 49,00 Razem = 49,00 szt 79 D-07.02.01 KNNR 006-0702-05-00 MRRiB 63,00 szt Tablice znaków drogowych zakazu, nakazu,ostrzegawczych i informacyjnych, wielkości średnie, folia II generacji A-7: 1 + 1 + 4 = 6,00 C-13/16 (kreska pozioma): 1 + 2 + 2 + 6 + 2 = 13,00 C-13a/16a: 1 + 2 + 2 = 5,00
5. Oznakowania i urządzenia bezpieczeństwa ruchu D-6: 2 + 2 + 2 + 8 = 14,00 E-17a (Stare Oborzyska),: 1 = 1,00 E-18a (Stare Oborzyska): 1 = 1,00 E-2a: 1 = 1,00 D-42: 1 = 1,00 D-43: 1 = 1,00 T-1: 1 = 1,00 A-17: 1 + 1 = 2,00 D-1: 1 + 1 + 1 = 3,00 T-27: 2 = 2,00 F-6: 3 = 3,00 A-9: 1 = 1,00 G-1a: 1 = 1,00 G-1b: 1 = 1,00 G-1c: 1 = 1,00 T-inf: 4 + 1 = 5,00 Razem = 63,00 szt --- Koniec wydruku ---