ZWYCIĘSKA STRATEGIA TWOJEJ FIRMY

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "ZWYCIĘSKA STRATEGIA TWOJEJ FIRMY"

Transkrypt

1 Program edukacyjny Warsztat + konsultacje wdrożeniowe ZWYCIĘSKA STRATEGIA TWOJEJ FIRMY Szukasz innowacyjnego pomysłu na biznes? Prowadzisz już własną firmę i widzisz, że w Twojej branży toczy się zażarta walka o klienta, a Ty chcesz się wyraźnie odróżnić od konkurencji? Chcesz, aby konkurencja przestała być dla Ciebie istotna? Szukasz niszy rynkowej dla swojej firmy? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś lub odpowiedziałaś TAK, to jest to szkolenie dla Ciebie! We współczesnym biznesie konkurencja zaostrzyła się niemal w każdej branży. Przedsiębiorstwa oferują niespotykany wcześniej wachlarz produktów i usług, przez co w coraz większej liczbie branż podaż przewyższa popyt. W zatłoczonych branżach marka traci na znaczeniu, standardem staje się konkurowanie poprzez obniżanie cen, oznacza to jednak coraz niższe marże zysku. Potrzeba sięgania poza tradycyjne granice rynku staje się coraz bardziej palącą koniecznością. Jednocześnie istnieje szereg dowodów na to, że innowacyjne podejście do strategii po prostu się opłaca. Rozwiązaniem tego problemu może być sięgnięcie po spójny zestaw narzędzi opracowanych na podstawie wieloletnich badań kilku tysięcy posunięć strategicznych przeróżnych przedsiębiorstw. Właśnie dzięki tym decyzjom firmy te, niezależnie od branży, otworzyły i zajęły nowe rynki i osiągnęły znaczący wzrost zysków. Ponieważ udało się odkryć spójny wzorzec podejścia do strategii i do procesu jej tworzenia, z łatwością można się go nauczyć i przenieść do własnej firmy. Podejście to określane jest jako Strategia Błękitnego Oceanu. Strategia Błękitnego Oceanu to jasno określony sposób kreowania strategii firmy, prowadzący do tworzenia nowych rynków, na których nie ma jeszcze konkurencji, a zasady funkcjonowania na nim dopiero się tworzą. Co ważne ta strategia jest możliwa do zastosowania niezależnie od branży, wielkości firmy, jej doświadczenia na rynku czy też cech organizacyjnych przedsiębiorstwa. Jest to więc strategia możliwa do wdrożenia dla każdego!

2 Program szkolenia: Dzień 1: Podczas pierwszego dnia zajęć przyjrzymy się najbardziej klasycznym przykładom zastosowania narzędzi Strategii Błękitnego Oceanu. Przeanalizujemy strategie firm Cirque du Soleil (http://www.cirquedusoleil.com) oraz Casella Wines (http://www.casellawines.com). Program zajęć został opracowany tak, aby to Uczestnicy analizując strategie wymienionych firm i zastanawiając się dlaczego odniosły one sukces, sami odkryli podstawy metodologii, która zadecydowała o spektakularnym sukcesie obu przedsięwzięć. Dopiero w drugiej kolejności trener zaprezentuje metodologię SBO odwołując się do wcześniej przeprowadzonych dyskusji, analiz i wspólnie wypracowanych wniosków. Najważniejszym pojęciem wprowadzonym tego dnia jest "innowacja wartości - kamień węgielny Strategii Błękitnego Oceanu", jak określają ją w książce sami autorzy Strategii. Dowiecie się czym są kluczowe czynniki konkurencyjności i jak je definiować, nauczycie się ich konstruowania i rozumienia krzywych wartości, które pozwalają szybko zilustrować przewagi konkurencyjne danego przedsięwzięcia biznesowego. Dowiecie się czym jest tzw. "schemat czterech działań: Eliminuj-Redukuj-Wzmocnij-Stwórz". Poznacie też podstawowy, składający się z pięciu kroków, proces tworzenia strategii opartej o metodologię SBO. Proces ten wykorzystacie projektując w grupach zadaniowych konkurencyjne strategie dla branży motoryzacyjnej. Będą to Wasze pierwsze "Strategie Błękitnego Oceanu". Aby zagwarantować jak najbardziej praktyczny charakter zajęć, już pierwszego dnia przejdziemy do pracy na Waszych działalnościach biznesowych. Wstępem do stworzenia strategii opartej o narzędzia SBO jest zdefiniowanie branży, w której działacie lub zamierzacie działać, odpowiednie zdefiniowanie konkurencji oraz czynników konkurencyjności dla branży i opracowanie krzywych wartości dla Waszej konkurencji oraz Waszej działalności.

3 Będzie to ilustracja stanu obecnego - stanu z którym zapisaliście się na zajęcia. Pozwoli ona na uświadomienie/przypomnienie sobie silnych i słabych stron Waszych rywali oraz Waszej działalności, także przygotuje przestrzeń do opracowania nowych projektów biznesowych. Będzie też okazją do zaprezentowania efektów pracy, po to aby pozostali Uczestnicy mogli w kolejnych dniach lepiej doradzić i udzielić pełniejszej informacji zwrotnej dotyczącej wypracowanych przez Was rozwiązań. Następnie rozszerzymy proces tworzenia strategii opartej o metodologię SBO o 6 inspirujących metod kreowania innowacji wartości (lub prościej: 6 sposobów wpadania na oryginalne pomysły biznesowe). Każda z metod ilustrowana będzie zarówno przykładami klasycznymi - książkowymi, jak i ich odpowiednikami z rynku polskiego (także małe i średnie firmy). Ta część zajęć jest jedną z bardziej efektywnych: w jej trakcie Uczestnicy uaktywniają kreatywne myślenie i naśladując innowacyjne myślenie firm, którym udało się stworzyć swój "błękitny ocean", stworzą wstępne warianty nowych projektów biznesowych. Dzień drugi Polegać będzie na wprowadzeniu nowych, uzupełniających narzędzi SBO, takich jak "mapa użyteczności", która pozwala jeszcze precyzyjniej zlokalizować punkty w procesie oferowania Waszego produktu/usługi, w których można będzie wyzwolić nową wartość i zdystansować konkurencję, a także "Diagram ERWS", który porządkuje nasze poszukiwania innowacji wartości. Kontynuować będziemy tworzenie Strategii Błękitnego Oceanu dla Waszej firmy: uporządkujecie zebrane wcześniej pomysły, zastosujecie poznane narzędzia. Efektem będzie Wasz indywidualny "Diagram ERWS", "mapa użyteczności", a przede wszystkim kanwa strategii z nową krzywą wartości odzwierciedlającą zmianę profilu strategicznego lub wprowadzenie nowego projektu biznesowego. Na poszczególnych etapach, kolejne efekty prac będą konsultowane z grupą i trenerem, co pozwoli Wam na otrzymanie cennych uwag i dodatkowych pomysłów.

4 Ostatni etap to tzw. "kiermasz strategii". Polega on na prezentacjach wypracowanych Strategii Błękitnego Oceanu oraz ich weryfikacji przez pozostałych Uczestników, którzy wraz z trenerem wcielają się w doradców. Najważniejsze korzyści z udziału w szkoleniu: Każdy Uczestnik opracuje dokładną diagnozę sytuacji we własnej branży oraz zidentyfikuje istniejące w niej czynniki konkurencyjności oraz opracuje elementy, które wyróżnią jego firmę na tle konkurencji i pozwolą wypłynąć na nowy rynek, Uczestnicy poznają, zrozumieją oraz zdobędą umiejętności praktycznego zastosowania narzędzi Strategii Błękitnego Oceanu (SBO), Uczestnicy nauczą się za pomocą SBO tworzyć wolną przestrzeń rynkową, identyfikować dodatkowy popyt na swoje produkty i usługi ze strony nieklientów, modyfikować strategię własnej firmy, tak, aby konkurencja stała się nieistotna, Uczestnicy poznają liczne przykłady zastosowania innowacyjnych strategii biznesowych z rynku polskiego oraz zagranicznego oraz ich przełożenie na biznes każdego z Uczestników, Uczestnicy będą pracowali na swoich własnych pomysłach na biznes lub strategiach prowadzonych już firm, Pobudzenie kreatywności każdego z Uczestników w obszarze planowania rozwoju własnej firmy, Możliwość konsultacji na etapie wdrożenia wypracowanych rozwiązań biznesowych, Zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie.

5 Metody pracy: W czasie treningu wykorzystane zostaną następujące metody: Studia przypadków uczestnicy będą analizowali opisy realnych sytuacji biznesowych w celu wyciągnięcia określonych wniosków. Jest to nie tylko inspiracja dla wprowadzenie zmian w swojej własnej firmie ( skoro ktoś to zrobił w taki sposób, to i ja mogę wprowadzić coś podobnego ), ale też świetne ćwiczenie angażujące uczestników i ułatwiające zapamiętanie prezentowanych treści. Praca indywidualna i w małych grupach uczestnicy podzieleni na małe grupy będą mieli okazję pracować nad konkretnymi zadaniami związanymi z wypracowywaniem strategii swojego biznesu. Prezentacje pomysłów z rundą informacji zwrotnej uczestnicy będą prezentować swoje strategie oraz ich fragmenty przed grupą i od każdego z pozostałych uczestników otrzymają informacje o mocnych stronach swojego pomysłu oraz elementach, które wymagają dopracowania. Mini-wykłady służą przekazaniu niezbędnej wiedzy w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla uczestników szkolenia. Dyskusja grupowa jej celem jest umożliwienie przepływu informacji między wszystkimi uczestnikami grupy i wspólne opracowanie treści przekazanych w trakcie mini-wykładów. Sesje pytań i odpowiedzi trener będzie starał się odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania, związane z prezentowanymi zagadnieniami. Termin i czas trwania: grudnia 2012 (Pt, Sb) Szkolenie trwa 2 dni szkoleniowych po 8 godzin zegarowych od g. 10:00 18:00 (w ramach każdego dnia wliczone są przerwy kawowe oraz przerwa obiadowa). Miejsce szkolenia: Kraków, ul. Biskupia 10/2 Liczebność grupy: osób. Jakość szkolenia Warsztat oparty jest na programie szkolenia Zyskowna Strategia, które odbywało się cyklicznie w latach 2010 i 2011 zbierając bardzo pozytywne opinie uczestników (http://strategiablekitnegooceanu.pl). Prowadzący: Piotr Chmielewski Trener biznesu, właściciel Akademii Rozwoju Biznesu. Zrealizował ponad 150 dni, godzin szkoleniowych, między innymi z zagadnień związanych ze Strategią Błękitnego Oceanu. Praktyk:

6 przedsiębiorca, ekonomista, wspólnik i członek zarządu Delta Interactive Sp. z o.o., były prezes Fundacji Instytut Spraw Zagranicznych. Jest autorem programów warsztatów dla przedsiębiorców z zakresu zarządzania strategicznego, przedsiębiorczości, e-marketingu i umiejętności sprzedażowych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Trenerów Biznesu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Więcej informacji na jego temat: Organizatorzy edycji krakowskiej: Za organizację i promocję programu Zwycięska Strategia Twojej Firmy odpowiedzialna jest firma szkoleniowo-doradcza Intuikon (www.intuikon.pl). Misją firmy jest pomaganie ludziom i organizacjom rozwijać się tak, aby mogli sprostać wyzwaniom jakie stawia współczesny świat. Cena szkolenia: 587 zł brutto Cena obejmuje: 2 dni szkolenia, materiały szkoleniowe, certyfikaty, serwis kawowy podczas każdego dnia szkoleniowe. Cena NIE obejmuje: kosztów obiadu, noclegu (dla osób przyjezdnych).! UWAGA! Wśród uczestników szkolenia zostanie rozlosowana 1 nagroda książkowa związana z tematyką szkolenia. Szkolenie polecamy: Właścicielom firm niezależnie od ich wielkości, Osobom chcącym założyć własną działalność gospodarczą, w tym także pracownikom korporacji pragnącym przejść na swoje, Menadżerom projektów w dużych firmach, którzy w swojej codziennej pracy szukają pomysłów na znaczące innowacje w realizowanych zadaniach i prowadzonych działach, Studentom planującym swoją przyszłość zawodową i rozważającym uruchomienie własnego biznesu,

7 Wszystkim osobom, które pasjonuje temat innowacji w biznesie i które chcą nauczyć się jak praktycznie wprowadzić Strategię Błękitnego Oceanu w przedsiębiorstwach. ZAPISY: Aby zapisać się na szkolenie wyślij swoje zgłoszenie wraz z numerem telefonu oraz tytułem szkolenia na adres: Następnie przedstawiciel firmy Intuikon skontaktuje się z Tobą w celu poznania Twoich potrzeb, oczekiwań i motywacji dzięki temu szkolenie będzie jeszcze lepiej do Ciebie dopasowane. Następnie na podane przez nas konto bankowe należy przelać kwotę za szkolenie.!!!uwaga!!! o zapisach decyduje kolejność wpłat! Zapisy na szkolenie przyjmujemy do 9 grudnia. SERDECZNIE ZAPRASZAMY Zastrzegamy sobie prawo odwołania szkolenia, jeśli nie zbierze się określona ilość uczestników.! POINFORMUJ O SZKOLENIU SWOICH ZNAJOMYCH! Dla osób, które pomogą nam w skutecznej promocji szkolenia przewidzieliśmy dodatkowe wynagrodzenie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z nami.

Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu

Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu PROJEKT Ekoinnowacje od pomysłu do biznesowego sukcesu CZEGO POTRZEBUJĄ TWOI KLIENCI? JAK MOŻESZ POMÓC IM TO OSIĄGNĄĆ? ZA CO, ZA JAKIE WARTOŚCI TWOI KLIENCI SĄ W STANIE ZAPŁACIĆ? JAK MOŻESZ SKUTECZNIE

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ!

PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! PRZEDSIĘBIORCO! SKORZYSTAJ! Warszawa 2010 Praca zbiorowa redakcja: Anna Forin Aleksandra Herba Małgorzata Seruga Adam Badach Maciej Kopytek Krzysztof Dudek Marek Hryniewicki Jakub Rawski Andrzej Szwoch

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania

TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. Zero rutyny. Adaptacyjny charakter spotkania WYBIERZ GRĘ Limity uczestników! TRZY GRY SYMULACYJNE! Weź udział, by nauczyć się jak efektywnie zaplanować i wdrożyć dobry projekt. 2Forum KIEROWNIKÓW PROJEKTÓW 2012, Warszawa 23-24 kwietnia INNOWACJE

Bardziej szczegółowo

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY

Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY HARVARD BUSINESS REVIEW POLSKA REKOMENDUJE: Praktyczny i zorientowany na wyniki program dla działów marketingu B2B ICAN TOTAL MARKETING B2B Skuteczny marketing B2B = WZROST SPRZEDAŻY Zintegrowane podejście

Bardziej szczegółowo

BIZNESPLAN. Materiały szkoleniowe są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

BIZNESPLAN. Materiały szkoleniowe są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego BIZNESPLAN Materiały szkoleniowe są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA Projekt Pełnosprawna firma realizowany w ramach

Bardziej szczegółowo

Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym

Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym wsparcie 3D Diagnoza. Definicja. Działanie. Podręcznik świadczenia nowej usługi doradczej o charakterze proinnowacyjnym AUDYT MARKETINGOWY MŁODEJ FIRMY Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y

Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem. p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem p o r a d n i k efek t y wnej w s p ó ł p r a c y Spis

Bardziej szczegółowo

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów

100 MIEJSC. Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016. Nowe tematy, studia przypadków i przykłady sukcesów TYLKO 100 MIEJSC ZAJĘCIA I MATERIAŁY W JĘZYKU POLSKIM! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) EDYCJA 2016 Wizja poprawia jakość przywództwa Strategic Leadership Academy 2016 Nowe tematy,

Bardziej szczegółowo

Własna firma. zanim zrealizujesz pomysł. www.wup-krakow.pl

Własna firma. zanim zrealizujesz pomysł. www.wup-krakow.pl P o r a d n i k Własna firma zanim zrealizujesz pomysł www.wup-krakow.pl Własna firma zanim zrealizujesz pomysł Wprowadzenie WPROWADZENIE Niniejsza publikacja jest skierowana do osób rozważających możliwość

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne

Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Jak organizować i prowadzić gimnazjalne projekty edukacyjne Strona1 Strona2 Spis treści: 1. PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...5 2. DLACZEGO PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM...7 2.1. Nowa podstawa programowa...7

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca tylko 100 miejsc Zajęcia i materiały w języku polskim! (dostępne także materiały źródłowe w języku angielskim) edycja 2015 Wizja poprawia jakość przywództwa Advanced

Bardziej szczegółowo

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Inwestujemy w Waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki PODRĘCZNIK STANDARDU ŚWIADCZENIA NOWEJ USŁUGI DORADCZEJ O CHARAKTERZE PROINNOWACYJNYM AUDYTU POTRZEB MARKETINGOWYCH [Podręcznik dystrybuowany

Bardziej szczegółowo

Narzędzie do badania 11 kompetencji Podręcznik użytkownika i instrukcja

Narzędzie do badania 11 kompetencji Podręcznik użytkownika i instrukcja Narzędzie do badania 11 kompetencji Podręcznik użytkownika i instrukcja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PI-PWP Jestem przedsiębiorczy kształtowanie

Bardziej szczegółowo

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost.

Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Wyniki dzięki szkoleniom. Wiedza zapewniająca wzrost. Katalog szkoleń 2014 Spis Treści JAKOŚĆ...6 Audytor wewnętrzny ISO 9001:2008...7 Audytor wiodący systemu zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 (rejestrowane

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

Perfected to your needs

Perfected to your needs Perfected to your needs Firma TTS CONSULTING Training & Translation Services współpracowała z nami przez 4 lata w obszarze szkoleń językowych dla pracowników banku oraz najwyższej kadry menedżerskiej.

Bardziej szczegółowo

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników

Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników Agata Dragan Szkolenia i rozwój kompetencji pracowników WSTĘP Kapitał ludzki jest zasobem każdego przedsiębiorstwa, który w znacznym stopniu wpływa na jego konkurencyjność, ale jednocześnie wymaga szczególnych

Bardziej szczegółowo

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych

Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości. Pomyśl o studiach podyplomowych Jedna myśl potrafi odmienić milion rzeczywistości Pomyśl o studiach podyplomowych Studia podyplomowe 2012/2013 Studia podyplomowe w WSE Dlaczego my? Na pierwszym miejscu stawiamy jakość dydaktyki oraz

Bardziej szczegółowo

SKIEROWANA SPECJALNIE DO

SKIEROWANA SPECJALNIE DO OFERTA SZKOLENIOWA SKIEROWANA SPECJALNIE DO DORADCÓW ZAWODOWYCH str. 1 WSTĘP Niniejsza oferta szkoleniowa została przygotowana specjalnie dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy, w szczególności

Bardziej szczegółowo

Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik

Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik Skrypt ABC tworzenia projektu praktyczny przewodnik - materiał opracowany przez Zespół Centrum PISOP - Spis treści DEFINICJA... 3 CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU... 3 CYKL ŻYCIA PROJEKTU... 5 TWORZYMY PROJEKT...

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca Advanced Executive Education UWAGA: Tylko 100 miejsc. Start od września 2012 r. Wybitni światowi eksperci i najnowsze metody budowy wartości firmy w warunkach niepewności

Bardziej szczegółowo

21 22 kwietnia 2015 ROBERT LAUTERBORN MATEUSZ GRZESIAK WARSZTATY KONGRES ŁUKASZ JAKÓBIAK HOTEL RADISSON BLU SOBIESKI PLAC ARTURA ZAWISZY 1, WARSZAWA

21 22 kwietnia 2015 ROBERT LAUTERBORN MATEUSZ GRZESIAK WARSZTATY KONGRES ŁUKASZ JAKÓBIAK HOTEL RADISSON BLU SOBIESKI PLAC ARTURA ZAWISZY 1, WARSZAWA ROBERT LAUTERBORN KONGRES 21 22 kwietnia 2015 WARSZTATY 20 MATEUSZ GRZESIAK HOTEL RADISSON BLU SOBIESKI PLAC ARTURA ZAWISZY 1, WARSZAWA ŁUKASZ JAKÓBIAK 5 SESJI PLENARNYCH Z UDZIAŁEM POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

Bardziej szczegółowo

Warto mieć standardy. czyli Kodeks odpowiedzialnego Biznesu oraz podręcznik do jego wdrażania

Warto mieć standardy. czyli Kodeks odpowiedzialnego Biznesu oraz podręcznik do jego wdrażania Warto mieć standardy czyli Kodeks odpowiedzialnego Biznesu oraz podręcznik do jego wdrażania czyli Kodeks Odpowiedzialnego Biznesu oraz podręcznik do jego wdrażania Spis Treści 005 Wprowadzenie do Kodeksu

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Podręcznik Kompetentny trener agroturystyki wsparciem rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej

Szanowni Państwo, Podręcznik Kompetentny trener agroturystyki wsparciem rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej Szanowni Państwo, Podręcznik Kompetentny trener agroturystyki wsparciem rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej został przygotowany w ramach projektu Agroturystyka i turystyka wiejska realizowanego przez

Bardziej szczegółowo

Brytyjskie Standardy Zarządzania

Brytyjskie Standardy Zarządzania Brytyjskie Standardy Zarządzania Akademia Biznesu Zajmuje się organizacją profesjonalnych szkoleń, konsultacji oraz wdrożeń z zakresu zarządzania projektami. Specjalizacją firmy są brytyjskie standardy

Bardziej szczegółowo

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu

Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Standardy AA1000. Narzędzie społecznej odpowiedzialności organizacji. Przewodnik dla biznesu Wydawca: CSRinfo

Bardziej szczegółowo

Harvard Business Review Polska poleca

Harvard Business Review Polska poleca Harvard Business Review Polska poleca General Management Program Uwaga: Tylko 175 miejsc. Start od września 2012 r. Najnowsze światowe metody i sprawdzone narzędzia zwiększenia efektywności menedżerów!

Bardziej szczegółowo