SystimPlus. Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "SystimPlus. Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v1.14.05.12"

Transkrypt

1 SystimPlus Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v Spis treści 1.Co to jest SystimPlus? Instalacja i wymagania Jakie drukarki fiskalne obsługuje SystimPlus? Jak połączyć się z drukarką fiskalną? Jak połączyć się z drukarką za pomocą portu COM? Jak połączyć się z drukarką za pomocą portu USB? Jak drukować paragony z Systim? Jak w Systimie zmienić domyślny port dla drukarki? Czy mogę zmienić stawki VAT drukarki w SystimPlus? Czy mogę ustawić nagłówek dla paragonów w SystimPlus? Czy w SystimPlus mogę drukować raporty? Czy SystimPlus loguje ewentualne błędy? Na jakich systemach operacyjnych działa SystimPlus? Jak ustawić części dziesiętne w ilości dla paragonów w SystimPlus? Mam problem, który nie został opisany w FAQ, gdzie go zgłosić? Co to jest SystimPlus? SystimPlus to aplikacja rozszerzająca możliwości integracyjne programu Systim z innymi urządzeniami użytkownika. W obecnej wersji SystimPlus pozwala na wykorzystanie drukarek fiskalnych, dzięki czemu można drukować paragony bezpośrednio z Systim. 2. Instalacja i wymagania SystimPlus należy pobrać z adresu: https://www.systim.pl/drukarka_fiskalna.php. Następnie uruchamiamy pobrany plik i przechodzimy przez proces instalacji. SystimPlus wymaga aby Framework.NET 4.0 był zainstalowany na komputerze. Widok z panelu sterowania na zainstalowany pakiet.net 4.0

2 Podczas instalacji zostanie wykryte czy użytkownik ma zainstalowany dodatek.net 4.0, po akceptacji zgody na instalacje aplikacja automatycznie pobierze i zainstaluje wymagane pliki, dlatego zaleca się aby komputer był połączony z internetem podczas instalacji programu. Framework.NET 4.0 można pobrać również samodzielnie między innymi na stronie Microsoftu, poprzez Windows Update lub z innych stron internetowych z aplikacjami. Jeśli instalacja przebiegła pomyślnie, możemy uruchomić program bezpośrednie po zakończeniu instalacji.

3 Wymagania sprzętowe SystimPlus Procesor: 1 Ghz lub szybszy RAM: 512 MB Dysk twardy: minimum 20 MB Inne: dostęp do internetu (w celu łączenia z Systim), Port COM (lub USB) Przy pierwszym uruchomieniu system zapyta o dostęp sieci dla programu SystimPlus. Należy kliknąć na "Zezwalaj na dostęp". 3. Jakie drukarki fiskalne obsługuje SystimPlus? SystimPlus domyślnie obsługuje następujące modele drukarek fiskalnych: Innova (DF-1 i kompatybilne); Epson (TM-T801FV i kompatybilne); Posnet (Thermal i kompatybilne).

4 Najszybszym i najwygodniejszym sposobem obsługi drukarki jest komunikacja poprzez port szeregowy (serial port) COM. Port szeregowy COM 4. Jak połączyć się z drukarką fiskalną? Najłatwiejszym sposobem komunikacji jest wykorzystanie portu szeregowego COM. W przypadku korzystania z transmisji za pomocą interfejsu USB konieczne będzie zainstalowanie sterowników drukarki dołączonych przez producenta podczas zakupu. Większość nowych drukarek fiskalnych ma ustawioną opcję rodzaju połączenia na automatyczne wyszukiwanie. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni ustawień rodzaju połączenia z komputerem, można sprawdzić (i ustawić) ręcznie rodzaj komunikacji drukarki z komputerem w opcjach urządzenia. Przykład dla drukarki INNOVA DF-1: Aby wejść w MENU należy wyłączyć drukarkę i ponownie ją włączyć trzymając wciśnięte oba przyciski umieszczone na konsoli, następnie przechodzimy do: Konfiguracja -> COM -> Interfejs drukarki do wyboru mamy 2 opcje; AUTO lub RS-232 (COM), najlepiej jest ustawić na AUTO. UWAGA: Zmiany opcji drukarki należy przeprowadzać z zachowaniem dużej ostrożności, zmiana ustawień może spowodować błędne działanie programu. Dla każdej drukarki opis ustawień i dostęp do menu jest umieszczony w instrukcji użytkownika dołączanej do sprzętu podczas zakupu. Przykład dla drukarki NOVITUS DEON: W przypadku drukarki NOVITUS DEON ważne jest ustawienie metody komunikacji, w zależności od tego, czy będziemy korzystać z portu COM (RS-232) czy USB. W tym celu należy nacisnąć przycisk MENU na drukarce. Następnie: 2 Ustawienia 2.2 Konfiguracja Komunikacja Połączenia Dla połączenia COM ustawiamy (ustawienie domyślne) :

5 Natomiast dla USB wybieramy opcję: UWAGA: W przypadku korzystania z trybu USB drukarka NOVITUS DEON tworzy wirtualny port COM. W razie potrzeby należy zainstalować sterowniki dołączone przez producenta. Przykład dla drukarki POSNET Temo HS: W przypadku drukarki Posnet Temo HS należy ustawić najpierw interfejs komunikacji. W tym celu należy wejść do menu i kolejno przejść do opcji konfiguracja parametry ogólne interfejs pc a następnie wybrać rodzaj interfejsu (USB, COM czy Moduł zewnętrzny). Po wybraniu rodzaju interfejsu musimy wybrać protokół komunikacyjny (w naszym przypadku to Thermal). Po zatwierdzeniu wybieramy stronę kodową znaków Mazovia i znów zatwierdzamy nasz wybór. W celu obsługi menu należy przeczytać instrukcję dołączoną do drukarki. Ponadto oczywiście należy pamiętać, by zainstalować sterowniki USB na systemie Windows. 5. Jak połączyć się z drukarką za pomocą portu COM? W celu połączenia z portem COM (zakładamy, że opcje wyszukiwania połączenia drukarki są domyślne czyli AUTO lub COM (RS-232)) wystarczy podłączyć drukarkę do komputera, uruchomić ją oraz uruchomić aplikację SystimPlus. Następnie wybieramy model drukarki jaki posiadamy oraz port COM do którego została podłączona drukarka i naciskamy przycisk Połącz. W przypadku gdy drukarka jest połączona, został wybrany odpowiedni port oraz drukarka jest włączona zostanie wyświetlony komunikat o połączeniu z urządzeniem: W tym momencie SystimPlus i drukarka fiskalna są gotowe do dalszej pracy. W celu poprawnego rozłączenia z drukarką należy najpierw nacisnąć przycisk Rozłącz a dopiero potem wyłączyć urządzenie.

6 6. Jak połączyć się z drukarką za pomocą portu USB? W celu połączenia z USB należy zainstalować sterowniki drukarki według instrukcji i materiałów dołączonych podczas zakupu. W przypadku drukarki EPSON należy zainstalować program EPSON COM EMULATOR i odpowiednio ustawić emulowane porty. Gdy zostały już zainstalowane sterowniki to dalszy proces jest analogiczny do połączenia za pomocą COM. Po uruchomieniu SystimPlus oraz drukarki wybieramy odpowiednio emulowany port COM oraz klikamy na Połącz. Pojawienie się komunikatu o poprawnym połączeniu informuje nas, że drukarka jest gotowa do pracy. 7. Jak drukować paragony z Systim? Aby drukować paragony z Systim, program SystimPlus musi być połączony z drukarką. Jeśli już połączyliśmy się z drukarką, sprawdzamy jaki jest status połączenia, na którym nasłuchuje program SystimPlus. Poprawny status:

7 Jeśli status jest ustawiony na Nasłuchiwanie oznacza to, że SystimPlus oczekuje danych na porcie 9999 (port 9999 jest domyślny, można użyć innego, dostępnego portu). Następnie uruchamiamy przeglądarkę i logujemy się na nasze konto Systim oraz przechodzimy do zakładki: Handel i magazyn -> Sprzedaż Po kilku sekundach SystimPlus poinformuje nas o połączeniu z Systim. Jeśli posiadamy już wystawiony paragon odszukujemy go, oraz klikamy na sfiskalizuj paragon : W tym momencie zostaje wydrukowany paragon na drukarce. Należy pamiętać o tym by SystimPlus był cały czas uruchomiony podczas drukowania paragonów. Przed wydrukowaniem paragonu należy również upewnić się, że jesteśmy wciąż zalogowani w Systim oraz, że posiadamy aktywne połączenie z internetem. 8. Jak w Systimie zmienić domyślny port dla drukarki? Aby zmienić domyślny port 9999 poprawnie, należy podać nowe wartości portu zarówno w SystimPlus jak i Systim. W Systim zmiana portu jest dostępna w zakładce: Administracja -> Opcje -> Ustawienia

8 9. Czy mogę zmienić stawki VAT drukarki w SystimPlus? Tak, można zmienić stawki PTU, jednak należy robić to bardzo ostrożnie. W większości drukarek stawki VAT można zmienić maksymalnie 30 razy dla jednego modułu pamięci, po czym następuje blokada stawek. Aby zmienić stawki należy połączyć się z drukarką, przejść do zakładki "Ustawienia nagłówka i stawek VAT" w SystimPlus, pobrać obecne stawki VAT, wpisać nowe wartości (w formacie XX.XX np ) i zapisać stawki na drukarce. Należy pamiętać o tym, że nagłówek i stawki PTU można ustawiać tylko jeśli nie ma wydrukowanych nowych paragonów od ostatniego raportu dobowego, w przeciwnym wypadku należy przed zmianą nagłówka wydrukować raport dobowy. Ponadto dla stawki nieaktywnej wpisujemy w pole nieaktywna, a dla zwolnionej zwolniona. Uwaga: Przed rozpoczęciem korzystania z drukarki fiskalnej należy sprawdzić czy symbole stawek VAT pokrywają się z symbolami stawek wprowadzonymi w ustawieniach konta Systim (administracja -> stawki VAT). 10. Czy mogę ustawić nagłówek dla paragonów w SystimPlus? Tak, w SystimPlus można ustawić nagłówek dla drukarki fiskalnej. Opcja ta dostępna jest w zakładce "Ustawienia nagłówka i stawek VAT". Należy pamiętać o tym, że nagłówek i stawki PTU można ustawiać tylko jeśli nie ma wydrukowanych nowych paragonów od ostatniego raportu dobowego, w przeciwnym wypadku należy przed zmianą nagłówka wydrukować raport dobowy.

9 11. Czy w SystimPlus mogę drukować raporty? Tak, można w SystimPlus drukować raporty: dobowy oraz okresowy. Aby to zrobić, należy przejść w programie do zakładki "Raporty". 12. Czy SystimPlus loguje ewentualne błędy? Tak, SystimPlus loguje błędy i zapisuje je bieżąco do pliku log.txt znajdującego się w głównym katalogu programu. 13. Na jakich systemach operacyjnych działa SystimPlus? SystimPlus działa na systemach rodziny Windows: Windows XP Windows Vista Windows 7 Windows Jak ustawić części dziesiętne w ilości dla paragonów w SystimPlus? Części dziesiętne można ustawić w Systim, w zakładce administracja-> ustawienia, opcja "Zezwalaj na części dziesiętne w paragonach fiskalnych". Domyślnie ta opcja jest wyłączona. 15. Mam problem, który nie został opisany w FAQ, gdzie go zgłosić? Wszelkie problemy i sugestie dotyczące SystimPlus można zgłaszać na adres

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2012 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2015.00.0.0 Data aktualizacji: 03.07.2014

Bardziej szczegółowo

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2012 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2012.02.0.0 Data aktualizacji: 15.03.2012

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA CZĘŚĆ 2 WINDOWS 7 MacOS X Panther (10.3) URUCHAMIANIE POŁĄCZENIA KONFIGURACJA DOMOWEJ SIECI BEZPRZEWODOWEJ ELEKTRONICZNE BIURO OBSŁUGI KLIENTA BEZPŁATNE KONTO POCZTOWE/WWW LOGOWANIE

Bardziej szczegółowo

INSTALACJA I KONFIGURACJA. 1.1. Instalacja systemu WF-Mag Mobile 2

INSTALACJA I KONFIGURACJA. 1.1. Instalacja systemu WF-Mag Mobile 2 INSTALACJA I KONFIGURACJA 1.1. Instalacja systemu WF-Mag Mobile 2 System WF-Mag Mobile 2 dostępny jest na jednej płycie instalacyjnej wraz z innymi aplikacjami Asseco WAPRO. Oprócz aplikacji wchodzących

Bardziej szczegółowo

ELKONTROL MOBILE wersja 1.4.*

ELKONTROL MOBILE wersja 1.4.* ELKONTROL MOBILE wersja 1.4.* Instrukcja obsługi ELOG Krzysztof Górniak 01-227 Warszawa ul. Szymczaka 5/7 www.elog.com.pl Spis treści 1. Wstęp 2. Okno główne programu a) Informacje ogólne b) Dodawanie

Bardziej szczegółowo

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI SKRó CONA INSTRUKCJA OBSŁUGI dla systemu Windows Vista SPIS TREśCI Rozdział 1: WYMAGANIA SYSTEMOWE...1 Rozdział 2: INSTALACJA OPROGRAMOWANIA DRUKARKI W SYSTEMIE WINDOWS...2 Instalowanie oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji programu 4Trans, TachoScan, GBOX autorstwa: PC NET SERVICE Stocerz Sp. J. 4Trans, TachoScan, GBOX Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie

Bardziej szczegółowo

Co nowego w systemie Kancelaris 3.34 STD/3.44 PLUS

Co nowego w systemie Kancelaris 3.34 STD/3.44 PLUS Ten dokument zawiera informacje o zmianach w wersjach: 3.34 STD w stosunku do wersji 3.33 STD 3.44 PLUS w stosunku do wersji 3.43 PLUS Co nowego w systemie Kancelaris 3.34 STD/3.44 PLUS Praca z urządzeniami

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Centralne Zarządzanie Data aktualizacji: 02.12.2014r. Spis treści Centralne Zarządzanie... 1 Instalacja aplikacji... 2 Pierwsze logowanie... 5 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1 2 1.Wstęp...4 2.Instalacja...5 2.1 Instalacja z CD (wersja płatna)...5 2.1 Instalacja z pliku pobranego z internetu...5 2.3 Instalacja wersji jednostanowiskowej...5 2.4 Uaktualnienie...5

Bardziej szczegółowo

Drukarka fiskalna Posnet Thermal-A HS EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal-A HS EJ Drukarka fiskalna Posnet Thermal-A HS EJ Wersja dokumentu 1.0 Prawa autorskie: Posnet Polska S.A. ul. Municypalna 33; 02-281 Warszawa; tel. +48 (0) 22 8686888; faks +48 (0) 22 8686889; www.posnet.com;

Bardziej szczegółowo

Współpraca programu Fakt. z urządzeniami fiskalnymi

Współpraca programu Fakt. z urządzeniami fiskalnymi Współpraca programu Fakt z urządzeniami fiskalnymi (wersja 2011.02) Arkadiusz Kukliński arek@fakt.com.pl Fakt Dystrybucja Sp z o. o. ul. Wielkopolska 21/2 81-552 Gdynia Spis treści 1. Wykaz urządzeń fiskalnych,

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Pilot Wersja 2.1 Maj 2013 Dotyczy programu Pilot w wersji 1.6.3 TRX ul. Garibaldiego 4 04-078 Warszawa Tel.

Bardziej szczegółowo

Dostępność funkcji programu GALILEO zawartych w niniejszej instrukcji zależy od wersji posiadanego oprogramowania oraz innych uwarunkowań.

Dostępność funkcji programu GALILEO zawartych w niniejszej instrukcji zależy od wersji posiadanego oprogramowania oraz innych uwarunkowań. Prawa autorskie do niniejszej instrukcji przysługują Producentowi, którym jest firma GS Software Grzegorz Stolarski Robert Trawiński Spółka Jawna, ul. Półłanki 80 lok 402, 30-740 Kraków. Firma GS Software

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WERSJA 13.05.a SYSTIM 1 Spis treści SYSTIM...1 Rozdział 1. Wstęp...5 1.1 logowanie do systemu...5 Rozdział 2. Handel i Magazyn...7 2.1 Sprzedaż...7 2.1.1 sprzedaż...7 2.1.2 nowa

Bardziej szczegółowo

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej (wersja 2012.06) Fakt Dystrybucja Sp. z o. o. 81-552 Gdynia, ul. Wielkopolska 21/2 www.fakt.com.pl serwis@fakt.com.pl Spis treści Wstęp... 3 1.Czynności

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA

Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA Instalacja aplikacji dostępowej KSOmniPharm dla KS-ZSA 1 / 22 Table of contents Aplikacja dostępowa KS-OmniPharm... 3 1. Instalacja aplikacji dostępowej... 4 1.1 Problemy z aplikacją dostępową... 11 2.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX Interfejs (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 SPIS TREŚCI 1. Dane techniczne... 3 2. Przeznaczenie... 3 3. Zasada działania...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych

Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych Instrukcja konfigurowania poczty Exchange dla urządzeń mobilnych Wersja 1.4 / 11-10-2012 / autor: Dariusz Jaruga Spis treści Spis treści Spis treści... 2 Dostęp do konta na serwerze pocztowym MS Exchange

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Rachunek Small Business

Instrukcja programu Rachunek Small Business Instrukcja programu Rachunek Small Business 1 / 25 Table of contents Wstęp... 3 O programie... 4 Możliwości programu... 4 Przydatne funkcje programu... 4 Instalacja programu... 5 Licencja i aktywacja programu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2010 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2011.00.0.0 Data aktualizacji: 25.06.2010

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo

Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ

Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ Wersja dokumentu 1.0 Prawa autorskie: Posnet Polska S.A. ul. Municypalna 33; 02-281 Warszawa; tel. +48 (0) 22 8686888; faks +48 (0) 22 8686889; www.posnet.com; posnet@posnet.com

Bardziej szczegółowo

INTUICA System Pomocy

INTUICA System Pomocy INTUICA System Pomocy 1 / 96 Spis treści Korzystanie z pomocy... 5 Instalacja programu... 6 Instalacja... 6 Praca w sieci... 10 Instalacja serwera... 11 Konfiguracja serwera... 11 Wymagania... 13 Klucz

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń. wersja 9

Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji. Manager Połączeń. wersja 9 Instrukcja instalacji i obsługi aplikacji Manager Połączeń wersja 9 Spis treści 1. Wstęp 2. Instalacja Managera Połączeń 3. Panel zarządzania Managera Połączeń 4. Uruchamianie Managera Połączeń 5. Połączenia

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O PROGRAMIE

INFORMACJE O PROGRAMIE Użyte narzędzia: Microsoft.Net Framework 2.0, Microsoft Microsoft Visual Studio 2005, Microsoft InstallShield 12 Proffesional Edition, InstallShield Software Microsoft Office FrontPage XP, Microsoft DemoShield

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH

INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH INSTRUKCJA INSTALACJI OPROGRAMOWANIA MICROSOFT LYNC 2010 ATTENDEE ORAZ KORZYTANIA Z WYKŁADÓW SYNCHRONICZNYCH Wstęp Warunkiem uczestnictwa w wykładzie zdalnym jest zainstalowanie na komputerze ucznia uczestnika

Bardziej szczegółowo

NMS Novus Management System

NMS Novus Management System instrukcja obsługi NMS Novus Management System SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 3 1. INFORMACJE WSTĘPNE... 5 1.1. Charakterystyka ogólna... 5 1.2. Zalecana konfiguracja komputera PC... 6 1.3. Wymagane oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programisty drukarki fiskalnej INNOVA DF-1 FV

Instrukcja programisty drukarki fiskalnej INNOVA DF-1 FV Instrukcja programisty drukarki fiskalnej INNOVA DF-1 FV wersja oprogramowania 02.1 kwiecień 2010 Uwagi dotyczące formy instrukcji, informacje o zauważonych błędach prosimy kierować na adres wdobraczynski@innova-sa.pl.

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 PC Factory S.A. Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 Krok po kroku Spis treści 1. Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7... 3 Wprowadzenie... 3 Sprawdzenie,

Bardziej szczegółowo