Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE. Pliki konfiguracyjne

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE. Pliki konfiguracyjne"

Transkrypt

1 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 1 SYSTEMY OPERACYJNE I SIECI KOMPUTEROWE Pliki konfiguracyjne 011

2 2 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 011. I. Narzędzie msconfig Narzędzie konfiguracji systemu automatyzuje rutynowe procedury rozwiązywania problemów, które stosują pracownicy pomocy technicznej firmy Microsoft w celu diagnozowania problemów z konfiguracją systemu. Podczas używania tego narzędzia do modyfikowania konfiguracji systemu można zaznaczać pola wyboru w celu eliminowania problemów, które nie dotyczą konfiguracji użytkownika. Ten proces ogranicza ryzyko popełnienia literówek, które mogą wystąpić podczas używania edytora tekstu, na przykład Notatnika. Aby korzystać z narzędzia konfiguracji systemu, należy się zalogować jako Administrator lub członek grupy Administratorzy. Aby uruchomić narzędzie konfiguracji systemu, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie msconfig w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK. Za pomocą programu Msconfig.exe można łatwo zresetować lub zmienić ustawienia konfiguracji systemu Windows i wprowadzić zmiany w następujących plikach i ustawieniach: Plik System.ini Plik Win.ini Plik Boot.ini Programy skonfigurowane do ładowania podczas procesu rozruchu (te programy są określone w folderze Autostart oraz w rejestrze) Ustawienia środowiska Ustawienia międzynarodowe Wyłączenie ładowania elementów usługowych firmy Microsoft Aby uniemożliwić ładowanie tych elementów podczas ponownego uruchamiania komputera, użyj jednej z następujących metod: Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij opcję Uruchamianie diagnostyczne - załaduj tylko podstawowe urządzenia i usługi. Po wybraniu tej opcji sterowniki urządzeń i oprogramowanie są ładowane interaktywnie podczas ponownego uruchomienia komputera. Uwaga: Ta metoda powoduje tymczasowe wyłączenie usług firmy Microsoft (na przykład Sieć, Plug and Play, Dziennik zdarzeń i Usługa raportowania błędów) i trwałe usunięcie wszystkich punktów przywracania narzędzia Przywracanie systemu. Nie należy wykonywać tej czynności, jeśli chce się zachować punkty przywracania narzędzia Przywracanie systemu lub jeśli do przetestowania problemu konieczne jest użyciu usługi firmy Microsoft. lub

3 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 3 Kliknij kartę Ogólne, a następnie kliknij opcję Uruchamianie selektywne. Można wybrać opcje, które nie mają być ładowane podczas ponownego uruchamiania komputera. Opcje te są następujące: Przetwarzaj plik System.ini Inne narzędzia Narzędzie Msconfig jest użyteczne, ponieważ umożliwia szybkie i efektywne kontrolowanie środowiska uruchomieniowego komputera, jednak firma Microsoft oferuje również inny atrakcyjny program umożliwiający regulację systemu w szerszym zakresie: Tweak UI. MSConfig jest narzędziem dostarczanym przez system operacyjny Windows. Pozwala on na zarządzanie aplikacjami ładującymi się przy starcie systemu. Nie umożliwia jednak całkowitego usunięcia wpisu z listy. Dzięki MSConfig Cleanup usuniesz na stałe dowolny uprzednio wyłączony w MSConfig wpis. (http://www.eprogramy.net/programy/systemowe/msconfig-cleanup/)

4 4 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 011. II. Instalacja nienadzorowana Instalacja nienadzorowana polega na utworzeniu niewielkiego pliku odpowiedzi zawierającym informacje, o które pyta nas instalator podczas standardowego procesu wgrywania Windows XP. Uwalnia on nas od siedzenia przed komputerem i prekonfigurowania systemu. Dodatkową pozytywną cechą tego pliku jest możliwość podania parametrów, o które standardowo nie pyta nas kreator przez co mamy możliwość większej kontroli nad procesem instalacji. Aby stworzyć nienadzorowaną instalację Windows XP kopiujemy zawartość płyty z systemem na twardy dysk np. do katalogu C:\WindowsXP. W celu utworzenia pliku odpowiedzi uruchamiamy Kreatora Menedżera instalacji Setupmgr.exe znajdującego się na każdej instalacyjnej płycie systemu Windows XP w katalogu SUPPORT\ TOOLS\DEPLOY.CAB\. Tworzymy nowy plik odpowiedzi. Krok po kroku wykonujemy polecenia kreatora. W sekcji Interakcja użytkownika wybieramy opcje Całkowicie zautomatyzowane.

5 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 5 Natomiast w sekcji Lokalizacja plików instalacyjnych należy wskazać folder \i386 znajdujący się we wcześniej utworzonym przez nas katalogu C:\WindowsXP.

6 6 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 011. Teraz określamy lokalizację folderu dystrybucyjnego (nowy folder do którego kreator zapisze pliki konfiguracyjne wraz z plikiem odpowiedzi - domyślnie jest to C:\windist). W polu Udostępnij jako pozostawiamy windist Po tym kroku aktywuje nam się Menadżer Instalacji Systemu. W formularzu umieszczamy wszystkie niezbędne informacje dotyczące konfiguracji komputera, które staną się domyślnymi ustawieniami naszej samoinstalującej się płyty.

7 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 7 Ostatnim krokiem w Menadżerze jest sekcja Polecenia dodatkowe. Naciskamy Zakończ, po czym ukazuje nam się okno, w którym możemy wybrać ścieżkę zapisu nowoutworzonego pliku odpowiedzi (np. C:\windist) oraz nazwę. Zamieniamy frazę unattend.txt na winnt.sif i zatwierdzamy klikając OK. Po kilku minutach kreator zakończy pracę. Przechodzimy do folderu C:\windist. Znajdziemy tam plik winnt.sif. Umieszczamy go w podkatalogu C:\windist\i386, a następnie cały folder i368 w katalogu C:\windist przenosimy do katalogu naszej instalacji, czyli do C:\WindowsXP. Edytujemy plik winnt.sif za pomocą notatnika. Teraz możemy dodatkowo dostroić parametry automatycznej instalacji. Wpisanie komendy Repartition=Yes w sekcji [Unattended] spowoduje automatyczne sformatowanie pierwszego dysku na komputerze w systemie plików NTFS. Parametr WaitForReboot= Yes pozwoli na pominięcie 15 sekund po zakończeniu instalacji, aby ponownie uruchomić naszego PC. W sekcji [Data] polecenie AutoPartition=1 spowoduje, iż system zainstaluje się na pierwszej wolnej partycji, zaś z parametrem ustawionym na 0 mamy możliwość wyboru partycji. Jeżeli chcemy pominąć wszystkie okna Centrum Zabezpieczeń to dodajemy frazę AutomaticUpdates=yes. Ustawienie parametru TimeZone=100 w sekcji [GuiUnattended] określa strefę czasową dla Polski.

8 8 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 011. Tak dostosowany plik odpowiedzi pozwoli nam na zoptymalizowanie i zautomatyzowanie procesu stawiania systemu. Mamy jednak możliwość jeszcze większego usprawnienia tej czynności. Tworzymy folder $OEM$ w katalogu gdzie mamy gotową do nagrania zautomatyzowaną instalkę (C:\WindowsXP\). Wszystkie pliki, które znajdą się w tym folderze $OEM$ podczas instalacji zostaną przekopiowane na twardy dysk naszego komputera. Elementy podkatalogu $$, który kolejno tworzymy skopiują się do folderu C:\Windows. Jeśli zatem umieścimy w nim katalog \Resources\Themes i załączymy ulubiona tapetę to stanie się ona domyślnym tłem po wgraniu systemu. Tworząc automatyczną płytę instalacji możemy również zadbać o niezbędne do prawidłowego działania naszego PC sterowniki. Mogą one zostać automatycznie dodane podczas procesu instalowania. W tym celu w katalogu $OEM$ tworzymy folder $1\Drivers. Sterowniki, które chcemy automatycznie zainstalować umieszczamy w osobnych folderach podkatalogu C:\WindowsXP\$OEM$\$1\Drivers (np. 01_PlytaGlowna, 02_KartaSieciowa... itd). Numery w nazwie folderu oznaczają kolejność wgrywania oprogramowania. Jeśli wszystko mamy już przygotowane to pozostają nam tylko małe modyfikacje w pliku odpowiedzi (winnt.sif). Wystarczy, że w sekcji [Unattended] w linijce OemPnDriversPath dopiszemy ścieżki z których będzie korzystał instalator oddzielając je średnikami (OemPnDriversPath= Drivers\01_PlytaGlowna;Drivers\02_KartaSieciowa... itd).

9 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 9 Ostatnim etapem tworzenia naszej instalacyjnej płyty jest nagranie całej zawartości folderu C:\WindowsXP na krążek. Należy tu pamiętać aby płyta była bootowalna. Duplikacja dysków polega na utworzeniu obrazu partycji z zainstalowanym systemem a następnie przeniesieniu go na inne komputery. Proces ten trwa bardzo krotko jednak wymaga od nas spełnienia pewnych kryteriów. Aby przenieść system z jednego komputera na ich większą ilość za pomocą obrazu partycji musimy spełnić następujące wymagania: komputer główny i docelowe muszą mieć identyczne warstwy abstrakcji sprzętowej identyczne kontrolery dysków twardych identyczne wersje BIOS-ów. inne komponenty takie jak karty dźwiękowe, sieciowe mogą się różnić. dysk twardy w komputerze docelowym musi mieć przynajmniej taką pojemność jak dysk w komputerze z którego kopiowany był system musimy również posiadać program do tworzenia obrazów dysków (np. DriveImage) Jeżeli spełniamy te kryteria możemy przystąpić do pracy. Naszym pierwszym krokiem będzie zainstalowanie Windows XP na jednym komputerze. Posłuży on nam do utworzenia obrazu dysku, który będziemy potem przenosić na wszystkie pozostałe jednostki, dlatego też powinniśmy ten jeden system skonfigurować tak jak chcemy aby wyglądały wszystkie pozostałe. Jednak nie twórzmy kont użytkowników, je konfiguruje się juz później. Zainstalujmy tam wszystkie programy i skopiujmy pliki jakie mają znaleźć na reszcie komputerów. Kiedy nasz szablonowy OS jest już gotowy tworzymy na partycji systemowej katalog \Sysprep. Następnie z płyty instalacyjnej Windows XP z katalogu \SUPPORT\TOOLS\DEPLOY.CAB kopiujemy programy Sysprep.exe, Setupcl.exe do wcześniej utworzonego folderu. Uruchamiamy Sysprep.exe, komputer się zresetuje lub pojawi się okienko, w którym klikamy na przycisk zapieczętuj ponownie

10 10 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. Część 011. a następnie OK. Sysprep.exe usuwa identyfikator systemu przed sklonowaniem go. Musimy go użyć dlatego, że w sieci nie mogą istnieć dwa komputery o takich samych numerach. Jeżeli zrobilibyśmy obraz dysku nie używając tego malutkiego programiku komputery w sieci generowały by błędy. Włączamy ponownie komputer i za pomocą np. DriveImage tworzymy kopie naszego "źródła". Ten obraz przenosimy do komputerów docelowych. I tam wgrywamy. Po kolejnym włączeniu systemu, z którego tworzyliśmy obraz przywita nas Instalator Systemu Windows, który zapyta nas o klucz do systemu, hasło administratora, pomoże nam ustawić sieć i dodać użytkowników. Następnie program Sysprep.exe sam skasuje katalog \Sysprep i odda nam we władanie stacje.

11 Systemy operacyjne i sieci komputerowe. 11 Jeżeli jednak zdecydujemy się na standardową instalację systemu Windows XP możemy użyć dodatkowych przełączników, które usprawnią wgrywanie systemu. SPIS TREŚCI I. Narzędzie msconfig... 2 Wyłączenie ładowania elementów usługowych firmy Microsoft... 2 Inne narzędzia... 3 II. Instalacja nienadzorowana... 4

Przygotowanie płyty do instalacji nienadzorowanej

Przygotowanie płyty do instalacji nienadzorowanej Przygotowanie płyty do instalacji nienadzorowanej Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że "postawienie" systemu operacyjnego wraz ze sterownikami to z reguły długotrwały proces. Pół biedy, gdy instalację

Bardziej szczegółowo

Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone

Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone WSCAD 5.5 Instalacja Copyright 1990-2010 WSCAD electronic GmbH Wszelkie prawa zastrzeżone Copyright 1990-2010 by WSCAD electronic GmbH D-85232 Bergkirchen Internet: Dystrybucja w Polsce Sigma CE Sp. z

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 3 Wersja 1.2 Luty 2015 Copyright TRX Dotyczy programu Automat 3 w wersji 1.0.0.6 TRX ul. Garibaldiego

Bardziej szczegółowo

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Str. 1 Ćwiczenie 1 Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Cel ćwiczenia: Zapoznanie się z planowaniem instalacji, instalacją i podstawową konfiguracją systemu Windows 2000 Professional

Bardziej szczegółowo

Instrukcjainstalacji KS-CRM

Instrukcjainstalacji KS-CRM System Zarządzania Relacjami z Klientami Instrukcjainstalacji KS-CRM Katowice 2012 2213PI01.00 Nazwa dokumentu: Instrukcja instalacji systemu KS-CRM Wersja dokumentu: 2015.00.0.0 Data aktualizacji: 03.07.2014

Bardziej szczegółowo

Rozpoczęcie pracy. Komputery HP Business

Rozpoczęcie pracy. Komputery HP Business Rozpoczęcie pracy Komputery HP Business Copyright 2010 HewlettPackard Development Company, L.P.Informacje zamieszczone w tym dokumencie mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Microsoft, Windows, Windows

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Centralne Zarządzanie Data aktualizacji: 02.12.2014r. Spis treści Centralne Zarządzanie... 1 Instalacja aplikacji... 2 Pierwsze logowanie... 5 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

RTM. Podręcznik użytkownika

RTM. Podręcznik użytkownika RTM Podręcznik użytkownika Copyright Acronis International GmbH, 2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager, Acronis Secure Zone, Acronis

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 10 Home

Backup & Recovery 10 Home Paragon-Software Poland Sp. z o. o. ul. Śląska 22/21, 42-217 Częstochowa, Polska Tel.: +48 (34) 343 81 81 Email: kontakt@paragon-software.pl www.paragon-software.pl Backup & Recovery 10 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Hard Disk Manager 14 Suite

Hard Disk Manager 14 Suite Paragon Software Poland sp. z o.o. ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Hard Disk Manager 14 Suite Podręcznik

Bardziej szczegółowo

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji...

1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6. 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... Spis treści 1 Wprowadzenie...6 1.1 Co to jest Acronis True Image 2015?... 6 1.2 Nowości w tej wersji... 6 1.2.1 Alternatywy dla usuniętych funkcji... 7 1.3 Wymagania systemowe i obsługiwane nośniki...

Bardziej szczegółowo

PodrÊcznik U ytkownika

PodrÊcznik U ytkownika Wies³aw M. Tr mpczy¼ski PodrÊcznik U ytkownika 2009 W.T. 1 Spis treści Projekt EOS założenia ogólne...3 Bardzo ogólnie...3 Bardziej szczegółowo...3 Zalety i Wady...4 Dodatkowe informacje...4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 11 Home

Backup & Recovery 11 Home Paragon-Software Poland Sp. z o.o. ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Backup & Recovery 11 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa. Przełącz się na nowoczesne nauczanie

Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa. Przełącz się na nowoczesne nauczanie Instrukcja obsługi oprogramowanie eklasa Przełącz się na nowoczesne nauczanie 2011 Podręcznik COPYRIGHT (C) 2011 Integrit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte w tym dokumencie mogą

Bardziej szczegółowo

2005 porad dla peceta

2005 porad dla peceta 2005 porad dla peceta Spis porad PC FORMAT 1 2005 porad dla peceta Windows XP Service Pack 2 1. Blokowanie wyskakujących okienek Po zainstalowaniu dodatku SP2 w programie Internet Explorer zostanie włączona

Bardziej szczegółowo

Najważniejszą częścią każdego systemu operacyjnego Windows jest rejestr.

Najważniejszą częścią każdego systemu operacyjnego Windows jest rejestr. Najważniejszą częścią każdego systemu operacyjnego Windows jest rejestr. GENEZA REJESTRU: Inicjalizacja systemu Windows w wersji 3.1 opierała się na plikach: win.ini zawierał podstawowe informacje dotyczące

Bardziej szczegółowo

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc.

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Copyright Acronis, Inc., 2000 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Acronis Compute with Confidence, Acronis Startup Recovery

Bardziej szczegółowo

Administrowanie systemem operacyjnym Windows opartym na technologii NT 312[01].Z4.01

Administrowanie systemem operacyjnym Windows opartym na technologii NT 312[01].Z4.01 MINISTERSTWO EDUKACJI i NAUKI Tomasz Krupa Administrowanie systemem operacyjnym Windows opartym na technologii NT 312[01].Z4.01 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 PC Factory S.A. Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 Krok po kroku Spis treści 1. Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7... 3 Wprowadzenie... 3 Sprawdzenie,

Bardziej szczegółowo

Update 2. Podręcznik użytkownika

Update 2. Podręcznik użytkownika Update 2 Podręcznik użytkownika Spis treści 1 Wprowadzenie...7 1.1 Co to jest Acronis True Image 2014?... 7 1.2 Co to jest Acronis True Image 2014 Premium?... 8 1.3 Nowości w tej wersji... 8 1.4 Wymagania

Bardziej szczegółowo

informatyk Krzysztof Pytel, Sylwia Osetek Systemy operacyjne i sieci komputerowe

informatyk Krzysztof Pytel, Sylwia Osetek Systemy operacyjne i sieci komputerowe titechnik informatyk Krzysztof Pytel, Sylwia Osetek Systemy operacyjne i sieci komputerowe Cz 1 Autorzy: Krzysztof Pytel, Sylwia Osetek Recenzenci: dr Stanisław Szabłowski, mgr Jan Bogdan Projekt graficzny

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2 TRX Krzysztof Kryński Cyfrowe rejestratory rozmów seria KSRC PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA programu Automat 2 Wersja 1.7 Wrzesień 2013 Copyright TRX Dotyczy programu Automat 2 w wersji 2.2.x TRX ul. Garibaldiego

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI

PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI Kaspersky Administration Kit 8.0 PODRĘCZNIK ZDALNEJ INSTALACJI W E R S J A A P L I K A C J I : 8. 0 Drogi Użytkowniku! Dziękujemy za wybór naszego produktu. Mamy nadzieję, że ta dokumentacja będzie pomocna

Bardziej szczegółowo

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED

KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED KOMPUTEROWY SYSTEM WSPOMAGANIA OBSŁUGI JEDNOSTEK SŁUŻBY ZDROWIA KS-SOMED Podręcznik użytkownika Katowice 2011 Producent programu: KAMSOFT S.A. ul. 1 Maja 133 40-235 Katowice Telefon: (0-32) 209-07-05 Fax:

Bardziej szczegółowo

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1

Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 Instrukcja numer D1/04_03/Z Pracownia internetowa w każdej szkole (edycja Jesień 2007) Opiekun pracowni internetowej cz. 1 (D1) Przygotowanie własnego obrazu systemu operacyjnego dla stacji roboczych Kolejne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji Instrukcja instalacji programu 4Trans, TachoScan, GBOX autorstwa: PC NET SERVICE Stocerz Sp. J. 4Trans, TachoScan, GBOX Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie i wszelkie wykorzystywanie

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 12 Home

Backup & Recovery 12 Home Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Backup & Recovery 12 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

RTM Podręcznik użytkownika

RTM Podręcznik użytkownika RTM Podręcznik użytkownika Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 1.1 Wprowadzenie... 7 1.1.1 Co to jest Acronis True Image Home 2012?... 7 1.1.2 Co to jest Acronis True Image Home 2012 Plus Pack?... 7 1.1.3

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms

Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Pierwsze kroki: Wprowadzenie do systemu Proficy* WebSpace 4.71 PL firmy GE Intelligent Platforms Wydanie 1.0 Podręcznik opracowany przez VIX Automation sp. z o.o. Autoryzowanego Dystrybutora GE Intelligent

Bardziej szczegółowo

System Windows zapewnia szereg narzędzi umożliwiających zarządzanie nim.

System Windows zapewnia szereg narzędzi umożliwiających zarządzanie nim. LABORATORIUM 5 Administracja systemem Windows System Windows zapewnia szereg narzędzi umożliwiających zarządzanie nim. Menedżer zadań Menedżer zadań to narzędzie, które pozwala na szybkie uzyskanie informacji

Bardziej szczegółowo