Nieoficjalny Przewodnik Trenera

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Nieoficjalny Przewodnik Trenera http://plat.arhn.eu"

Transkrypt

1 1 Darmowy przewodnik do nieoficjalnego tłumaczenia gry Pokémon Platinum. Wersja 0.99 PONIŻSZY PRZEWODNIK JEST W 100% DARMOWY, A JEGO NAJNOWSZA WERSJA DOSTĘPNA JEST WYŁĄCZNIE NA OFICJALNEJ STRONIE TŁUMACZENIA: POBIERANIE OPŁAT ZA UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTU I/LUB TŁUMACZENIA ZABRONIONE.

2 2 SPIS TREŚCI 1. Witaj w świecie Pokémonów! (str. 3) 2. Instalacja Spolszczenia (str. 4) 3. O tłumaczeniu (str. 5) a. Co przetłumaczono? b. Znane Problemy c. Najczęściej Zadawane Pytania 4. Co nowego w Pokémon Platinum? (str. 7) 5. Rozpoczynanie nowej przygody (str. 8) a. Start gry b. Wskazówki 6. Tabele Tłumaczeń (str. 9) a. Nazwy Przedmiotów b. Nazwy Ataków (str. 17) c. Zdolności (str. 31) d. Lokacje, Określenia, Natury, Trenerzy, Tematy Pokazów (35) e. Aplikacje Pokétcha (str. 41) f. Efektywność typów (str. 42) 7. Mystery Gift (str. 43) 8. O Autorach (str. 44)

3 3 1. Witaj w Świecie Pokémonów Witamy w polskiej wersji Pokémon Platinum. Nasze darmowe i nieoficjalne tłumaczenie powstało po to, by każdy fan cyklu mógł w pełni docenić fabułę, niezależnie od stopnia znajomości języka angielskiego. Nie tracimy nadziei, że w Art by demetrix25 przyszłości, dane nam będzie zagrać w oficjalne tłumaczenia gier z serii Pokémon, jednakże do tego czasu, zmuszeni jesteśmy zadbać o nie sami. Pokémon Platinum jest rozszerzeniem do wersji Diamond i Pearl z nowymi elementami fabularnymi, zmienioną dostępnością pewnych gatunków Pokémonów i wieloma innymi poprawkami, o których więcej w sekcji Co nowego w Pokémon Platinum?. Mamy nadzieję, że czas spędzony z naszym przekładem chociaż w małym stopniu wzbogaci Twoje doświadczenie z grą, a poniższy poradnik pomoże Ci przebrnąć przez nawet najtrudniejsze problemy czyhające na Ciebie w Sinnoh. Miłej Zabawy, Dark Archon

4 4 2. Instalacja Spolszczenia Spolszczenie oparte jest o wersję 1.0 go romu: 3541 Pokemon Platinum (U) (Xenophobia) i taki też jest wymagany do jego uruchomienia. Plik ten NIE JEST dołączony do patcha i należy zdobyć go na własną rękę. Aby zainstalować spolszczenie potrzebna jest podstawowa znajomość obsługi komputera, w tym otwieranie i rozpakowywanie plików. Instrukcja Instalacji: 1. Uruchom program xdeltaui.exe znajdujący się w katalogu ze spolszczeniem. 2. Użyj pierwszego przycisku Open, by wyszukać na swoim dysku plik platinum099.xdelta. Powinien znajdować się on w katalogu ze spolszczeniem (w tym samym katalogu co program xdeltaui.exe). 3. Użyj drugiego przycisku Open, by wyszukać na dysku amerykański Rom Pokémon Platinum. 4. Kliknij na przycisk, by wybrać miejsce w którym utworzony ma zostać spolszczony plik i nadaj mu nazwę kończąc ją rozszerzeniem.nds, na przykład platinumpl.nds 5. Gotowe! Jeśli patchowanie powiedzie się, a wszystkie kroki zostały wykonane prawidłowo o powodzeniu poinformuję cię komunikat File patched succesfully. Oznacza to, że Rom gotowy jest już do gry!

5 5 3. O tłumaczeniu a. Co przetłumaczono? Tłumaczenie w wersji 0.99 zawiera w sobie tłumaczenie ponad 99%tekstów w grze oraz prawie wszystkie grafiki. W niedalekiej przyszłości planowane jest wydanie wersji 1.00, która zawrze w sobie 100% tłumaczenia oraz poprawki nadesłanych błędów. Do nieprzetłumaczonych tekstów w wersji 0.99 należą: - Losowe teksty trenerów w obiektach Obszaru Walki - Pojedyncze przeoczone kwestie - Pojedyncze przeoczone grafiki Dodatkowo, w ramach ciekawostki dodam, że: - wszystkie miary zostały skonwertowane z cali i funtów na kilogramy i metry na podstawie oficjalnej, japońskiej wersji gry. - Wszelkie nazwy własne występujące w wersji polskiej zostały skonsultowane z oficjalnymi nazwami zatwierdzonymi do potrzeb dubbingu anime w wersji polskiej. b. Znane problemy Jak w przypadku każdego tak dużego projektu w trakcie pracy pojawić mogą się problemy na które autor nie był w stanie znaleźć rozwiązania. - W rozmowach z reporterami nie działa sortowanie alfabetyczne odpowiedzi. Odpowiedzi wciąż sortowane są według kolejności w wersji angielskiej, a nie faktycznego stanu. - Niektóre kobiety wypowiadają kwestie w rodzaju męskim z uwagi na konstrukcję języka angielskiego w większości wypadków na podstawie dialogu nie da się wywnioskować, czy rozmawia się z mężczyzną, czy z kobietą. Większość dialogów żeńskich została wyłapana i poprawiona, ale wciąż może znajdować się kilka, w których postaci niepoprawnie odnoszą się do własnej płci. - Z uwagi na brak osobnych list dialogowych dla postaci żeńskiej, większość postaci w grze traktuje gracza jak mężczyznę, nawet jeśli wybrał postać żeńską.

6 6 - Pojedyncze błędy graficzne w niektórych przetłumaczonych grafikach. Ich źródła nie udało mi się do tej pory wyśledzić. Są w większości niezauważalne, ale postaram się je poprawić do wersji 1.0 c. Najczęściej zadawane pytania P: Dlaczego przetłumaczyłeś nazwy ataków/przedmiotów itd. O: Dlaczego nie? Chciałem stworzyć pełne tłumaczenie gry. Wszystkie inne wersje językowe tłumaczą ataki i przedmioty. P: Nie podoba mi się twoje tłumaczenie nazwy X, czemu nie Y? O: Najczęściej odpowiedź jest bardzo prosta. Limit miejsca. Nie chodzi o jakiś czarodziejski limit długości tekstu w plikach Powód jest bardziej prozaiczny: chodzi o wielkość okienek w grze. Niektóre są zwyczajnie za małe, żeby pomieścić dłuższe nazwy. Chodzi tu głównie o przedmioty, których można użyć w walce i nazwy ataków. Musiałem wybrać takie odpowiedniki nazw, które najlepiej zmieszczą się w okienku, a jednocześnie oddadzą sens nazwy. Wraz z użytkownikami grajpopolsku.pl oraz forum.xipog.pisz.pl przez kilka tygodni staraliśmy się wybrać odpowiednie nazwy. Jeśli nadal uważasz, że któraś nazwa nie pasuje, bądź ci nie odpowiada cóż, już trochę za późno, żeby ją zmienić! P: Czy aby pobrać tłumaczenie będzie trzeba je kupić? O: NIE! Tłumaczenie jest w pełni darmowe i jeśli ktokolwiek namówił cię do kupienia go, kopnij go w kroczę, żeby oddał ci pieniądze. Za tłumaczenie i jego pobranie NIE SĄ POBIERANE ŻADNE OPŁATY. P: W miejscu X znajduje się błąd. O: Dzięki za spostrzeżenie! Dzięki waszej pomocy będę w stanie wyłapać wszystkie błędy i wydać poprawioną wersję tłumaczenia. Jeśli znajdziesz jakiś błąd, wejdź na oficjalną stronę tłumaczenia: i poinformuj nas o tym na forum. Nie zapomnij dołączyć opisu problemu i jeśli wiesz jak go rozwiązać, swoją propozycję jego poprawienia. Bardzo pomocne są też screenshoty z gry opisujące problem.

7 7 4. Co nowego w Pokémon Platinum? Tak jak i poprzednie wersje uzupełniające, Pokémon Platinum zawiera szereg usprawnień, zmian i dodatkowych lokacji, które niedostępne były w podstawowych wersjach gry. Oto skrócona lista ciekawszych funkcji Pokémon Platinum: Nowe Lokacje: - Park Bitew zastąpiony został Strefą Walk. - Obszar Przetrwania zawiera nowy budynek. - Obszar Wypoczynku zawiera Willę, którą można wyposażać w meble. - Zniekształcony Świat to zupełnie nowa lokacja, gdzie zakrzywione zostają czas i przestrzeń - Plac Wi-Fi Pokémony: - Rotom, Shaymin i Giratina otrzymują nowe Formy dostępne tylko w wersji Platynowej. - Zaktualizowane występowanie Pokémonów łączące ze sobą cechy wersji Diamond i Pearl - Pokédex Sinnoh poszerzony został o dodatkowe 59 Pokémonów - Animowane są teraz tyły Pokémonów Inne: - Zmiany w fabule w znaczny sposób modyfikujące przebieg gry - Graficzna aktualizacja wielu lokacji - Dostępne jest wiele nowych legendarnych Pokémonów I wiele, wiele innych!

8 8 5. Rozpoczynanie nowej przygody Jeżeli instalacja spolszczenia przebiegła prawidłowo, po uruchomieniu gra przywita gracza polskim ekranem tytułowym. Ta wersja tłumaczenia powinna być kompatybilna z istniejącymi zapisami gry z wersji US, nie została jednak pod tym względem przetestowana ani zoptymalizowana. By pomóc początkującym graczom postawić pierwsze kroki w świecie Pokémonów, przy pierwszym uruchomieniu gra oferuje zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami. WSKAZÓWKI: Jeśli gra uruchamiana jest po raz pierwszy wciśnięcie przycisku START automatycznie rozpocznie nową grę. W przeciwnym wypadku gracz przeniesiony zostanie do Menu Głównego gry. - jeśli utknąłeś, porozmawiaj z mieszkańcami miasta w którym utknąłeś, być może będą w stanie pomóc ci z twoim zadaniem - w walkach pamiętać musisz o efektywności typów. Skorzystaj z tabelki g w rozdziale szóstym - przycisk Y użyty może zostać jako przycisk szybkiego dostępu do przedmiotu kluczowego. Aby zarejestrować przedmiot dla tej funkcji zaznacz wybrany przedmiot z kieszeni KLUCZOWE w swoim plecaku i wybierz opcję ZAZNACZ.

9 9 6. Tabele tłumaczeń Aby w yszukać w yrażenia, skorzystaj z opcji w yszukiw ania tw ojego programu. a. Przedmioty Potion Super Potion Hyper Potion Max Potion Antidote Burn Heal Ice Heal Awakening Parlyz Heal Full Restore Full Heal Revive Max Revive Fresh Water Soda Pop Lemonade Moomoo Milk EnergyPowder Energy Root Heal Powder Revival Herb Ether Max Eter Elixir Max Elixir Lava Cookie Berry Juice Mikstura Super Mikstura Hiper Mikstura Maks. Mikstura Antidotum Lek Oparzeń Odmrażacz Przebudzacz Lek Paraliżu CałePrzywrócenie Pełne Wyleczenie Ocucacz Maks. Ocucacz Świeża Woda Napój Gazowany Lemoniada Mleko Moomoo Proszek Energii Korzeń Energii Leczący Proszek Ziele Ocucania Eter Maksymalny Eter Eliksir Maks. Eliksir Ciastko Lawowe Sok Jagodowy

10 10 Sacred Ash HP Up Protein Iron Carbos Calcium Rare Candy PP Up Zinc PP Max Old Gateau Guard Spec. Dire Hit X Attack X Defend X Speed X Accuracy X Special X Sp. Def Poké Doll Fluffy Tail Blue Flute Yellow Flute Red Flute Black Flute White Flute Shoal Salt Shoal Shell Red Shard Blue Shard Yellow Shard Green Shard Super Repel Max Repel Święty Popiół Wzrost HP Białko Żelazo Węglowodany Wapń Rzadki Cukierek Wzrost PP Cynk Maksymalne PP Stara Babka Ochrona Spec. Potężny Cios X Atak X Obrona X Szybkość X Celność X Specjalne X Sp. Obrona Poké Lalka Puszysty Ogon Niebieski Flet Żółty Flet Czerwony Flet Czarny Flet Biały Flet Sól Ławiczna Muszla Ławiczna Czerwony Odłamek Niebieski Odłamek Żółty Odłamek Zielony Odłamek Super Odstraszacz Maks. Odstraszacz

11 11 Escape Rope Repel Sun Stone Moon Stone Fire Stone Thunderstone Water Stone Leaf Stone TinyMushroom Big Mushroom Pearl Big Pearl Stardust Star Piece Nugget Heart Scale Honey Growth Mulch Damp Mulch Stable Mulch Gooey Mulch Root Fossil Claw Fossil Helix Fossil Dome Fossil Old Amber Armor Fossil Skull Fossil Rare Bone Shiny Stone Dusk Stone Dawn Stone Oval Stone Odd Keystone Lina do Ucieczki Odstraszacz Kamień Słoneczny Kamień Księżycowy Kamień Ognia Kamień Piorunu Kamień Wody Kamień Liścia Mały Muchomor Duży Muchomor Perła Duża Perła Gwiezdny Pył Kawałek Gwiazdy Samorodek Sercowa Łuska Miód Ściółka z Nawozem Wilgotna Ściółka Stabilna Ściółka Lepka Ściółka Skamielina Korzeń Skamielina Pazur Skamielina Ślimak SkamielinaSkorupa Stary Bursztyn SkamielinaPancerz SkamielinaCzaszka Rzadka Kość Błyszczący Kamień Kamień Zmierzchu Kamień Świtu Owalny Kamień Kamienny Klucz

12 12 Griseous Orb Adamant Orb Lustrous Orb Grass Mail Flame Mail Bubble Mail Bloom Mail Tunnel Mail Steel Mail Heart Mail Snow Mail Space Mail Air Mail Mosaic Mail Brick Mail BrightPowder White Herb Macho Brace Exp. Share Quick Claw Soothe Bell Mental Herb Choice Band King's Rock SilverPowder Amulet Coin Cleanse Tag Soul Dew DeepSeaTooth DeepSeaScale Smoke Ball Everstone Focus Band Lucky Egg Perłowoszara Kula Kula Nieugiętości Połyskująca Kula Trawiasty List Płomienny List Bąbelkowy List Kwitnący List Tunelowy List Stalowy List Serdeczny List Śnieżny List Kosmiczny List Powietrzny List Mozaikowy List Ceglany List Jaskrawy Proszek Białe Ziele Klamra Maczo Rozdzielacz Dośw. Pazur Szybkości Kojący Dzwonek Ziele Umysłu Opaska Wyboru Skała Króla Srebrny Proszek Szczęśliwa Moneta Nalepka Ochronna Rosa Duszy Głębinowy Ząb Głębinowa Łuska Kula Dymna Wieczny Kamień Opaska Skupienia Szczęśliwe Jajko

13 13 Scope Lens Metal Coat Leftovers Dragon Scale Light Ball Soft Sand Hard Stone Miracle Seed BlackGlasses Black Belt Magnet Mystic Water Sharp Beak Poison Barb NeverMeltIce Spell Tag TwistedSpoon Charcoal Dragon Fang Silk Scarf Up-Grade Shell Bell Sea Incense Lax Incense Lucky Punch Metal Powder Thick Club Stick Red Scarf Blue Scarf Pink Scarf Green Scarf Yellow Scarf Wide Lens Soczewka Celności Metalowa Powłoka Resztki Jedzenia Smocza Łuska Świetlna Kula Delikatny Piasek Twardy Kamień Cudowne Nasiono Ciemne Okulary Czarny Pas Magnes Mistyczna Woda Ostry Dziób Trujący Kolec Nietopniejący Lód Zaklęta Nalepka Wygięta Łyżka Węgiel Drzewny Smoczy Kieł Jedwabny Szalik Aktualizacja Muszlowy Dzwonek Morskie Kadzidło Kadzidło Spokoju Szczęśliwy Cios Metalowy Proszek Gruba Kość Patyk Czerwony Szalik Niebieski Szalik Różowy Szalik Zielony Szalik Żółty Szalik Szeroka Soczewka

14 14 Muscle Band Wise Glasses Expert Belt Light Clay Life Orb Power Herb Toxic Orb Flame Orb Quick Powder Focus Sash Zoom Lens Metronome Iron Ball Lagging Tail Destiny Knot Black Sludge Icy Rock Smooth Rock Heat Rock Damp Rock Grip Claw Choice Scarf Sticky Barb Power Bracer Power Belt Power Lens Power Band Power Anklet Power Weight Shed Shell Big Root Choice Specs Flame Plate Icicle Plate Opaska Siły Okulary Mądrości Pas Eksperta Świetlista Glina Kula Życia Ziele Siły Toksyczna Kula Płomienna Kula Proszek Szybkości Szarfa Skupienia SoczewkaZbliżenia Metronom Żelazna Kula Zawaliogon WięźPrzeznaczenia Czarny Muł Lodowata Skała Gładka Skała Ciepła Skała Wilgotna Skała Chwytny Pazur Szalik Wyboru Kleisty Kolec Bransoleta Siły Pas Siły Soczewka Siły Opaska Siły Obrączka Siły Obciążnik Siły Zrzucona Skorupa Duży Korzeń Okulary Wyboru Płomienna Płyta Lodowa Płyta

15 15 Insect Plate Iron Plate Meadow Plate Mind Plate Sky Plate Splash Plate Spooky Plate Stone Plate Toxic Plate Zap Plate Fist Plate Earth Plate Draco Plate Dread Plate Odd Incense Rock Incense Full Incense Wave Incense Rose Incense Luck Incense Pure Incense Protector Electirizer Magmarizer Dubious Disc Reaper Cloth Razor Claw Razor Fang Explorer Kit Loot Sack Rule Book Poké Radar Point Card Journal Insekcia Płyta Żelazna Płyta Trawiasta Płyta Płyta Umysłu Płyta Nieba Płyta Rozprysku Płyta Strachu Kamienna Płyta Tokstyczna Płyta Rażąca Płyta Płyta Pięści Płyta Ziemi Smocza Płyta Płyta Obawy Dziwne Kadzidło Kamienne Kadzidło Pełne Kadzidło Kadzidło Fali Różane Kadzidło Kadzidło Radości Czyste Kadzidło Protektor Elektryzer Magmazer Podejrzany Dysk Szata Rozpruwacza Ostry Szpon Ostry Kieł Zestaw Odkrywcy Torba na Łupy Instrukcja Poké Radar Karta z Punktami Dziennik

16 16 Seal Case Etui na Pieczęci Fashion Case Pudło Akcesoriów Seal Bag Torba na Pieczęci Pal Pad Kumplonotatnik Works Key Klucz Elektrowni Old Charm Stary Talizman Galactic Key Galaktyczny Klucz Red Chain Czerwony Łańcuch Town Map Mapa Regionu Vs. Seeker Wyszukiwacz Walk Coin Case Etui na Żetony Old Rod Stara Wędka Good Rod Dobra Wędka Super Rod Super Wędka Sprayduck Chlapduck Poffin Case Pudełko Pofinek Bicycle Rower Suite Key Klucz do Pokoju Oak's Letter List Prof. Oaka Lunar Wing Lunarne Skrzydło Member Card Karta Członka Azure Flute Lazurowy Flet S.S. Ticket Bilet na Statek Contest Pass Bilet na Pokazy Magma Stone Magmowy Kamień Parcel Paczka Coupon 1 Kupon 1 Coupon 2 Kupon 2 Coupon 3 Kupon 3 Storage Key Klucz do Składu SecretPotion Tajemna Mikstura Vs. Recorder Nagrywarka Walk Gracidea Gracidea Secret Key Sekretny Klucz

17 17 b. Ataki Pound Uderzenie Karate Chop Cios Karate DoubleSlap Podwójny Klaps Comet Punch Grad Ciosów Mega Punch Mega Pięść Pay Day Dzień Wypłaty Fire Punch Ognista Pięść Ice Punch Lodowa Pięść ThunderPunch Pięść Gromu Scratch Drapanie ViceGrip Kleszcze Guillotine Gilotyna Razor Wind Ostrza Wiatru Swords Dance Taniec Mieczy Cut Cięcie Gust Podmuch Wiatru Wing Attack Atak Skrzydłem Whirlwind Zdmuchnięcie Fly Lot Bind Oplecenie Slam Trzaśnięcie Vine Whip Dzikie Pnącze Stomp Stratowanie Double Kick Podwójny Kop Mega Kick Mega Kop Jump Kick Kop z Wyskoku Rolling Kick Kop z Obrotu Sand-Attack Atak Piaskiem Headbutt Taran Horn Attack Atak Rogiem Fury Attack Wściekły Atak Horn Drill Świdroróg

18 18 Tackle Pchnięcie Body Slam Atak Cielskiem Wrap Omotanie Take Down Szarża Thrash Łomot Double-Edge Ryzykowny Atak Tail Whip MerdanieOgonem Poison Sting Trujące Żądło Twineedle Podwójna Igła Pin Missle Pocisk z Igieł Leer Łypanie Bite Ugryzienie Growl Warczenie Roar Ryk Sing Śpiew Supersonic Ultradźwięki SonicBoom Grom Dźwiękowy Disable Wyłączenie Acid Kwas Ember Żar Flamethrower Miotacz Ognia Mist Mgła Water Gun Wodna Broń Hydro Pump Pompa Wodna Surf Surfowanie Ice Beam Lodowy Promień Blizzard Zamieć Śnieżna Psybeam Psychopromień BubbleBeam Bąblopromień Aurora Beam Promień Zorzy Hyper Beam Hiperpromień Peck Dziobanie Drill Peck Świdrodziób Submission Poddanie

19 19 Low Kick Niski Kop Counter Kontra Seismic Toss RzutSejsmiczny Strength Siła Absorb Absorpcja Mega Drain Mega Wyssanie Leech Seed NasionoPijawka Growth Wzrost Razor Leaf Ostry Liść SolarBeam PromieńSolarny PoisonPowder Trujący Pyłek Stun Spore Pyłek Paraliżu Sleep Powder Pyłek Snu Petal Dance Taniec Płatków String Shot Strzał Nicią Dragon Rage Smoczy Gniew Fire Spin Wir Ognia ThunderShock ElektroWstrząs Thunderbolt Błyskawica Thunder Wave Fala Piorunów Thunder Piorun Rock Throw Rzut Skałą Earthquake Wstrząs Fissure Szczelina Dig Zakopanie Toxic Toksyny Confusion Konfuzja Psychic Psychokineza Hypnosis Hipnoza Meditate Medytacja Agility Zwinność Quick Attack Szybki Atak Rage Wściekłość Teleport Teleportacja

20 20 Night Shade Nocny Cień Mimic Mimikra Screech Skrzeczenie Double Team Rozdwojenie Recover Uzdrowienie Harden Utwardzanie Minimize Minimalizacja SmokeScreen Zasłona Dymna Confuse Ray Mylący Promień Withdraw Wycofanie się Defense Curl KulenieObronne Barrier Bariera Light Screen Ekran Świetlny Haze Mgiełka Reflect Odbicie Focus Energy Skupienie Bide Cierpliwość Metronome Metronom Mirror Move Lustrzany Ruch Selfdestruct Autodestrukcja Egg Bomb Jajeczna Bomba Lick Polizanie Smog Smog Sludge Muł Bone Club Atak Kością Fire Blast Podmuch Ognia Waterfall Wodospad Clamp Zatrzaśnięcie Swift Gwiezdny Pęd Skull Bash Atak Głową Spike Cannon Kolcodziało Constrict Ściśnięcie Amnesia Amnezja Kinesis Kineza

21 21 Softboiled Jajo Na Miękko Hi Jump Kick Wykop z Kolana Glare Wzrok Węża Dream Eater Pożeracz Snów Poison Gas Trujący Gaz Barrage Ogień Zaporowy Leech Life Wyssanie Życia Lovely Kiss Buziak Sky Attack Podniebny Atak Transform Transformacja Bubble Bąbelki Dizzy Punch Błędna Pięść Spore Zarodniki Flash Błysk Psywave Psychofala Splash Pluskanie Acid Armor Kwasowa Zbroja Crabhammer Krabi Młot Explosion Eksplozja Fury Swipes Dzika Furia Bonemerang Kościorang Rest Odpoczynek Rock Slide Skalna Lawina Hyper Fang Hiper Kieł Sharpen Zaostrzenie Conversion Konwersja Tri Attack Trójatak Super Fang Super Kieł Slash Siekanie Substitute Zastępca Struggle Szamotanie Sketch Szkic Triple Kick Potrójny Kop Thief Złodziejaszek

22 22 Spider Web Pajęcza Sieć Mind Reader Czytanie Myśli Nightmare Koszmar Flame Wheel Krąg Płomieni Snore Chrapanie Curse Klątwa Flail Wymachiwanie Conversion 2 Konwersja 2 Aeroblast Aerobuch Cotton Spore Bawełniany Pył Reversal Odwrócenie Spite Złośliwość Powder Snow Śnieżny Pył Protect Ochrona Mach Punch Machowa Pięść Scary Face Straszna Twarz Faint Attack Znikający Atak Sweet Kiss Słodki Buziak Belly Drum BębniącyBrzuch Sludge Bomb Bomba z Mułem Mud-Slap Rzut Błotem Octazooka Ośmiozooka Spikes Kolce Zap Cannon Elektrodziało Foresight Przezorność Destiny Bond Więź Losu Perish Song Pieśń Zguby Icy Wind Lodowaty Wiatr Detect Wykrycie Bone Rush Rzut Kośćmi Lock-On Naprowadzenie Outrage Oburzenie Sandstorm Burza Piaskowa Giga Drain Giga Wyssanie

23 23 Endure Wytrwanie Charm Urok Rollout Walec False Swipe FałszyweCięcie Swagger Zuchwałość Milk Drink Łyk Mleka Spark Iskra Fury Cutter WściekłeCięcie Steel Wing Skrzydło Stali Mean Look Złe Spojrzenie Attract Zwabienie Sleep Talk Lunatykowanie Heal Bell LeczniczyDzwon Return Powrót Present Prezent Frustration Frustracja Safeguard Zabezpieczenie Pain Split Podział Bólu Sacred Fire Święty Ogień Magnitude Siła Wstrząsu DynamicPunch DynamicznyCios Megahorn Megaróg DragonBreath Smoczy Oddech Baton Pass Sztafeta Encore Bis Pursuit Pościg Rapid Spin Nagły Obrót Sweet Scent Słodki Zapach Iron Tail Żelazny Ogon Metal Claw Metalowy Szpon Vital Throw Rzut Witalny Morning Sun Poranne Słońce Synthesis Fotosynteza Moonlight Blask Księżyca

24 24 Hidden Power Ukryta Moc Cross Chop Krzyżowy Cios Twister Tornado Rain Dance Taniec Deszczu Sunny Day SłonecznyDzień Crunch Schrupanie Mirror Coat Lustropowłoka Psych Up Autosugestia ExtremeSpeed Megaszybkość AncientPower Pradawna Moc Shadow Ball Kula Cienia Future Sight Wizja Rock Smash Łupacz Kamieni Whirlpool Wir Beat Up Pobicie Fake Out Ogłuszenie Uproar Hałas Stockpile Zbieranie Spit Up Wyplucie Swallow Przełknięcie Heat Wave Fala Ciepła Hail Grad Torment Udręka Flatter Pochlebstwo Will-O-Wisp Ognik Memento Memento Facade Brawura Focus Punch Skupiona Pięść SmellingSalt Sól Trzeźwiąca Follow Me Chodź Za Mną Nature Power Siła Natury Charge Ładunek Taunt Drwiny Helping Hand Pomocna Dłoń

25 25 Trick Sztuczka Role Play Gra Aktorska Wish Życzenie Assist Asysta Ingrain Zakorzenienie Superpower Supersiła Magic Coat Warstwa Magii Recycle Recykling Revenge Zemsta Brick Break Łamacz Cegieł Yawn Ziewanie Knock Off Wytrącenie Endeavor Śmiałek Eruption Erupcja Skill Swap WymianaTalentu Imprison Uwięzienie Refresh Odświeżenie Grudge Uraza Snatch Chwytanie Secret Power Tajemna Moc Dive Nurkowanie Arm Thrust Natarcie Camouflage Kamuflaż Tail Glow Świecący Ogon Luster Purge Połysk Czystki Mist Ball Mglista Kula FeatherDance Taniec Piór Teeter Dance ChwiejnyTaniec Blaze Kick Ognisty Wykop Mud Sport Zabłocenie Ice Ball Lodowa Kula Needle Arm Igłoramię Slack Off Rozluźnienie Hyper Voice Hiper Głos

26 26 Poison Fang Trujący Kieł Crush Claw Kruszący Pazur Blast Burn Wybuch Ognia Hydro Cannon Hydrodziało Meteor Mash Cios Meteoru Astonish Zaskoczenie Weather Ball Pogodowa Kula Aromatherapy Aromaterapia Fake Tears Fałszywe Łzy Air Cutter Cięcie Wiatru Overheat Przegrzanie Odor Sleuth Węszenie Rock Tomb Kamienny Grób Silver Wind Srebrny Wiatr Metal Sound MetalowyDźwięk GrassWhistle TrawowyGwizdek Tickle Łaskotki Cosmic Power Kosmiczna Moc Water Spout Chluśnięcie Signal Beam Sygnalizator Shadow Punch Pięść Cienia Extrasensory Pozazmysłowość Sky Uppercut Podniebny Hak Sand Tomb Piaskowy Grób Sheer Cold Czyste Zimno Muddy Water Mętna Woda Bullet Seed Pocisk Nasion Aerial Ace As Przestworzy Icicle Spear Lodowy Oszczep Iron Defense Żelazna Obrona Block Blok Howl Wycie Dragon Claw Smoczy Pazur Frenzy Plant SzalonaRoślina

27 27 Bulk Up Naprężenie Bounce Wybicie Mud Shot Strzał Błotem Poison Tail Zatruty Ogon Covet Pożądliwość Volt Tackle Woltowy Cios Magical Leaf Magiczny Liść Water Sport Rozchlapanie Calm Mind Spokój Umysłu Leaf Blade Ostrze Liścia Dragon Dance Smoczy Taniec Rock Blast Wybuch Skał Shock Wave Rażąca Fala Water Pulse Puls Wody Doom Desire Chęć Zagłady Psycho Boost Psycho Wzrost Roost Grzęda Gravity Grawitacja Miracle Eye Cudowne Oko Wake-Up Slap Rozbudzenie Hammer Arm Pięść Młota Gyro Ball Żyroskop Healing Wish ŻyczenieWigoru Brine Solanka Natural Gift Dar Natury Feint Zmyłka Pluck Skubanie Tailwind Wiatr w Plecy Acupressure Akupresura Metal Burst Pękanie Metalu U-turn Odwrót Close Combat Zwarcie Payback Odpłata ASsurance Zapewnienie

28 28 Embargo Embargo Fling Rzut Psycho Shift Zmiana Woli Trump Card Karta Atutowa Heal Block Blok Leczenia Wring Out Wyciskanie Power Trick Sztuczka Mocy Gastro Acid Kwas Żołądkowy Lucky Chant Radosna Pieśń Me First Najpierw Ja Copycat Naśladowca Power Swap Zamiana Mocy Guard Swap Zamiana Gardy Punishment Kara Last Resort OstatniaSzansa Worry Seed ZiarnoZgryzoty Sucker Punch Tandetna Pięść Toxic Spikes ToksyczneKolce Heart Swap Zamiana Serc Aqua Ring Wodny Krąg Magnet Rise MagnetycznyLot Flare Blitz Błysk Płomieni Force Palm Dłoń Mocy Aura Sphere Sfera Aury Rock Polish Wypolerowanie Poison Jab Trujący Cios Dark Pulse Mroczny Puls Night Slash Nocne Cięcie Aqua Tail Wodny Ogon Seed Bomb Bomba Nasienna Air Slash Ostrze Wiatru X-Scissor KrzyżoweCięcie Bug Buzz Brzęczenie Dragon Pulse Smoczy Puls

29 29 Dragon Rush Pośpiech Smoka Power Gem Klejnot Mocy Drain Punch WysysającyCios Vacuum Wave Fala Próżni Focus Blast SkupionyWybuch Energy Ball Kula Energii Brave Bird Dzielny Ptak Earth Power Moc Ziemii Switcheroo Wymiana Giga Impact Giga Wstrząs Nasty Plot Złowrogi Plan Bullet Punch Pociskowy Cios Avalanche Lawina Ice Shard Odłamek Lodu Shadow Claw Pazur Cienia Thunder Fang Kieł Gromu Ice Fang Lodowy Kieł Fire Fang Ognisty Kieł Shadow Sneak Atak Cieniem Mud Bomb Bomba Błotna Psycho Cut Psycho Cięcie Zen Headbutt Taran Zen Mirror Shot LustrzanyCios Flash Cannon Błyskodziało Rock Climb Wspinaczka Defog Odmglenie Trick Room Pokój Podstępu Draco Meteor Smoczy Meteor Discharge Rozładowanie Lava Plume Pióropusz Lawy Leaf Storm Burza Liści Power Whip Bicz Mocy Rock Wrecker Głazodziało Cross Poison KrzyżoweTrucie

30 30 Gunk Shot Kleisty Strzał Iron Head Żelazna Głowa Magnet Bomb BombaMagnesowa Stone Edge Skalna Krawędź Captivate Urzekanie Stealth Rock PułapkaKamieni Grass Knot Trawowy Supeł Chatter Paplanie Judgment Osąd Bug Bite Kąsanie Robaka Charge Beam PromieńŁadunku Wood Hammer Drzewny Młotek Aqua Jet Strumień Wody Attack Order Rozkaz Ataku Defend Order Rozkaz Obrony Heal Order RozkazLeczenia Head Smash WalnięcieGłową Double Hit Podwójny Cios Roar of Time Ryk Czasu Spacial Rend KosmoRozdarcie Lunar Dance Lunarny Taniec Crush Grip MiażdżącyChwyt Magma Storm Magmowa Burza Dark Void Otchłań Mroku Seed Flare Nasienna Raca Ominous Wind Złowrogi Wiatr Shadow Force Siła Cienia

31 31 c. Zdolności (Nazwy kapitalizowane oznaczają nazwy, które wykorzystane zostały też w tłumaczeniu Pokémon FireRed). SMRÓD STENCH MŻAWKA SZYBKOŚĆ ZBROJA KRZEPA WILGOĆ ZWINNOŚĆ Ziemny Schron STATYCZNOŚĆ PRĄDOLUBNOŚĆ WODOLUBNOŚĆ NIEPAMIĘĆ SIÓDME NIEBO Złożone Oczy BEZSENNOŚĆ ZMIANA KOLORU ODPORNOŚĆ BŁYSK OGNIA Osłonka Pyłu WŁASNE TEMPO PRZYSSAWKI ZASTRASZENIE OGON CIENIA TWARDA SKÓRA CUDNA STRAŻ LEWITACJA ZARODNIKI SYNCHRONIZM CZYSTE CIAŁO DRIZZLE SPEED BOOST BATTLE ARMOR STURDY DAMP LIMBER SAND VEIL STATIC VOLT ABSORB WATER ABSORB OBLIVIOUS CLOUD NINE COMPOUNDEYES INSOMNIA COLOR CHANGE IMMUNITY FLASH FIRE SHIELD DUST OWN TEMPO SUCTION CUPS INTIMIDATE SHADOW TAG ROUGH SKIN WONDER GUARD LEVITATE EFFECT SPORE SYNCHRONISE CLEAR BODY

32 32 LEK Z NATURY PIORUNOCHRON LEKKI WDZIĘK CHYŻY PŁYWAK CHLOROFIL OŚWIETLENIE ODTWORZENIE WIELKA SIŁA Trujący Szpic SKUPIENIE MAGMOZBROJA WODNY SCHRON MAGNESOWANIE Dźwiękoszczelny ZBIERAK WODY POTOK PIASKU PRESJA OTYŁOŚĆ Ranny Ptaszek ŻAR CIAŁA UCIECZKA BYSTRY WZROK HIPERKRAJACZ ZBIERACZ BŁĘDNOŚĆ POŚPIECH SŁODKI UROK PLUS MINUS PROGNOZA LEPKI UŚCISK ZMIANA SKÓRY TWARDZIEL ŁUSKA CUDÓW NATURAL CURE LIGHTNINGROD SERENE GRACE SWIFT SWIM CHLOROPHYLL ILLUMINATE TRACE HUGE POWER POISON POINT INNER FOCUS MAGMA ARMOR WATER VEIL MAGNET PULL SOUND PROOF RAIN DISH SAND STREAM PRESSURE THICK FAT EARLY BIRD FLAME BODY RUN AWAY KEEN EYE HYPER CUTTER PICKUP TRUANT HUSTLE CUTE CHARM PLUS MINUS FORECAST STICKY HOLD SHED SKIN GUTS MARVEL SCALE

33 33 PŁYNNY SZLAM PRZEROST GORZENIE RWĄCY POTOK RÓJ TWARDOGŁOWY SUSZA Pułapka Areny ŻYWIOŁOWOŚĆ BIAŁY DYM CZYSTA SIŁA SKORUPA KAKOFONIA BLOK NIEBA PRZEJRZENIE OSTRZEŻENIE Splątane Nogi Elektronapęd Rywalizacja Niezachwiany Okrywa Śniegu Obżarstwo Punkt Wrzenia Odciążenie Ciepłoodporny Prostota Sucha Skóra Pobieranie Żelazna Pięść Leczący Jad Przystosowanie Łącze Zdolności Nawodnienie Siła Słońca LIQUID OOZE OVERGROW BLAZE TORRENT SWARM ROCK HEAD DROUGHT ARENA TRAP VITAL SPIRIT WHITE SMOKE PURE POWER SHELL ARMOR CACOPHONY AIR LOCK FRISK FOREWARN Tangled Feet Motor Drive Rivalry Steadfast Snow Cloak Gluttony Anger Point Unburden Heatproof Simple Dry Skin Download Iron Fist Posion Heal Adaptability Skill Link Hydration Solar Power

34 34 Szybkie Stopy Unormowanie Snajper Straż Magii Bez Ochrony Przeciąganie Technik Straż Liści Łamaga Pionier Szczęściarz Pokłosie Wyczekiwanie Nieświadomy Cień Soczewki Filtr Wolny Start Dziarski Odsączanie Lodowe Cielsko Twarda Skała Zaśnieżanie Miodołap Obszukiwacz Lekkomyślność Wielotypowy Kwieci Dar Złe Sny Quick Feet Normalize Sniper Magic Guard No Guard Stall Technician Leaf Guard Klutz Mold Breaker Super Luck Aftermath Anticipation Unaware Tinted Lens Filter Slow Start Scrappy Storm Drain Ice Body Solid Rock Snow Warning Honey Gather Frisk Reckless Multitype Flower Gift Bad Dreams

35 35 d. Lokacje, Określenia i Trenerzy (Większość lokacji przetłumaczona w oparciu o oficjalne nazwy Contests Sandgem Town Jubilife City Spear Pillar Great Marsh Old Chateau Shoal Cave dokumentacji dubbingu anime) Pokazy Miasteczko Sandgem Jubilife City Kolumna Włóczni Wielkie Bagna Stary Zamek Jaskinia Ławiczna Valley Windworks Dolina Wiatraków Battle Frontier Battle Tower Battle Factory Battle Castle Battle Hall Battle Arcade Battle Room Battle Zone Battle Area Fight Area Survival Area Resort Area Union Room Spin Trade Plaza Tap Toy Footprint Stamp Plaza News Iron Island Fullmoon Island Newmoon Island Fight Area Wayward Cave Strefa Walk Wieża Bitew Fabryka Bitew Zamek Bitew Hala Bitew Arkada Bitew Pokój Bitew Pole Bitwy Obszar Walk Obszar Bitew Obszar Przetrwania Obszar Wypoczynku Pokój Przymierza Wymianowa Ruletka Plac Klik Zabawka Stempel Stóp Wieści Placu Żelazna Wyspa Wyspa Pełni Wyspa Nowiu Strefa Walk Błędna Jaskinia

36 36 Friend Code Kod Przyjaciela Pokémon Mansion Rezydencja Pokémon Communic. Club Klub Komunikacji Day Care Opiekun Ravaged Path Groźna ścieżka Oreburgh Gate Brama Oreburgh Trainer Case Etui Trenera Underground Man Człowiek Podziemia GTS Globalna Stacja Wymian Berry Master Mistrz Jagód Lost Tower Zaginiona Wieża Huego Ironworks Huta Fuego Rad Rickshaw s Cycle Shop Sklep Rowerowy Radka Rykszy Name Rater Krytyk Imion Lake Valor Jezioro Męstwa Sendoff Spring Źródło Pożegnań EXCHANGE SERVICE CORNER Zakątek Wymiany Ribbon Syndicate Syndykat Wstęgi COOL FAJNOŚĆ BEAUTY URODA CUTE SŁODKOŚĆ SMART BYSTROŚĆ TOUGH SIŁA NORMAL RANK GREAT RANK ULTRA RANK MASTER RANK NORMALNY RANKING DOBRY RANKING ULTRA RANKING MISTRZOWSKI RANKING Trenerzy Trainer Youngster Lass Camper Trener Nastolatek Panna Obozowicz

37 37 Picnicker Bug Catcher Aroma Lady Twins Hiker Battle Girl Fisherman Cyclist Cyclist Black Belt Artist Breeder Cowgirl Jogger Pokéfan Poké Kid Young Couple Ace Trainer Waitress Veteran Ninja Boy Dragon Tamer Bird Keeper Double Team Rich Boy Lady Gentleman Madame Beauty Collector Policeman Ranger Scientist Swimmer Obozowiczka Łapacz Robali Perfumiarka Bliźniaki Góral Wojowniczka Rybak Cyklista Cyklistka Czarny Pas Artysta Hodowca Kowbojka Biegacz Pokéfan/Pokéfanka Pokédzieciak Młoda Para As Trenerów Kelnerka Weteran Ninja Dzieciak Poskramiacz Smoków Hodowca Ptaków Podwójna Drużyna Bogacz Lady Gentleman Dama Piękność Kolekcjoner Policjant Strażnik/Strażniczka Naukowiec Pływak

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Soul Calibur IV. autor: Maciej Shinobix Kurowiak

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Soul Calibur IV. autor: Maciej Shinobix Kurowiak Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Soul Calibur IV autor: Maciej Shinobix Kurowiak Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Namco Bandai,

Bardziej szczegółowo

Język angielski grupa 30-minutowa

Język angielski grupa 30-minutowa Słowa i zwroty, które pojawią się na spotkaniach w GRUDNIU (Christmas Time): Powitanie piosenka Hello, reindeer. Hello, snowman. Hello, Santa. Merry Christmas, everyone Let's sing it once again. Hello,

Bardziej szczegółowo

Beast Master. Ścieżka bestii

Beast Master. Ścieżka bestii Beast Master Ścieżka bestii 1. Infinitive Bearer Pozwala na stałe przyzwanie 2 bestii. Zużycie many: 1950 Czasowe zużycie many: 300 co 5 sekund 2. Forbidden Fusion of Life (zakazana fuzja życia) Fuzja

Bardziej szczegółowo

Płytka elewacyjna 71x240x10 (Format NF) - Płytka elewacyjna 71x240x14 (Format NF)

Płytka elewacyjna 71x240x10 (Format NF) - Płytka elewacyjna 71x240x14 (Format NF) ELEWACJE /Kolekcje 65x250x10 (Format RF) 71x240x10-71x240x14 120/250x65x10 115/240x71x10 ostra 120/35x65x10 115/240x71x14 DREAM HOUSE Kolekcja - RF m² * - RF - NF m² * - NF - NF m² * - NF - RF / NF - RF

Bardziej szczegółowo

Brain Game. Wstęp. Scratch

Brain Game. Wstęp. Scratch Scratch 2 Brain Game Każdy Klub Kodowania musi być zarejestrowany. Zarejestrowane kluby można zobaczyć na mapie na stronie codeclubworld.org - jeżeli nie ma tam twojego klubu sprawdź na stronie jumpto.cc/18cplpy

Bardziej szczegółowo

MATERIAŁY TRENINGOWE

MATERIAŁY TRENINGOWE MATERIAŁY TRENINGOWE First Kick, moduł I, sesje 1-4 wiek 4-7 lat FIRST KICK ORGANIZACJA ZAJĘĆ 1.Maksymalnie 10 zawodników na jednego trenera (preferowany model 1trener + asystent na grupę 12 15 osób).

Bardziej szczegółowo

Ilość. 246g A4 20 6,60 zł 100 29,00 zł Papier wizytówkowy tkanina lniana biały/ecru (Linen 203)

Ilość. 246g A4 20 6,60 zł 100 29,00 zł Papier wizytówkowy tkanina lniana biały/ecru (Linen 203) Ilość Ilość Nazwa papieru Gramatura Format arkuszy Kod netuno Cena A arkuszy Cena B Papiery z grupy Koehler : Elfenbens i Marble Cover Papier wizytówkowy kratka biały/ecru (Linen 137) Papier wizytówkowy

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Niniejszy dokument przeprowadzi krok po kroku użytkowników oprogramowania RadioOS przez proces instalacji i rejestracji systemu. Kolejne kroki do wykonania

Bardziej szczegółowo

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek EPIONKOWO KROPECZKI MIESIĄC: PAŹDZIERNIK 2013R. TEMAT MATERIAŁ Hello again! What s your name? Proste powitania Wskazywanie kolegów/koleżanek Śpiewanie piosenki Dialogi A. Hello! I am Kasia. My name is Kasia What

Bardziej szczegółowo

Kody do gry Gothic II Noc Kruka (PC)

Kody do gry Gothic II Noc Kruka (PC) Kody do gry Gothic II Noc Kruka (PC) Na tej stronie znajdziesz tylko kody z dodatku. Sprawdź więc także KODY DO GOTHIC 2. AKTYWACJA KONSOLI POLECEŃ I TRYBU MARVIN: Na ekranie współczynników postaci ( Okienko

Bardziej szczegółowo

Skrypty staticobjects.inc Tworzenie Jednostek cz. 3/6 Plik staticobjects.inc jest to plik który zawiera informacje odnośnie umieszczonych na mapie e różnych obiektów, takich jak postacie, budynki, jednostki,

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. Forgotten Realms. Demon Stone. autor: Rafał Yossa Nowocień

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. Forgotten Realms. Demon Stone. autor: Rafał Yossa Nowocień Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry Forgotten Realms Demon Stone autor: Rafał Yossa Nowocień Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do użytych w tej publikacji tytułów,

Bardziej szczegółowo

Pirates of the Savage Sea

Pirates of the Savage Sea Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Might & Magic: Heroes VI Pirates of the Savage Sea autor: Asmodeusz Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

RAL 10xx grupa odcieni żółtych (30 kolorów)

RAL 10xx grupa odcieni żółtych (30 kolorów) RAL 10xx grupa odcieni żółtych (30 kolorów) Oznaczenie RAL RAL 1000 Green beige RAL 1001 Beige RAL 1002 Sand yellow RAL 1003 Signal yellow RAL 1004 Golden RAL 1005 Honey yellow RAL 1006 Maize yellow RAL

Bardziej szczegółowo

DEFENSE propozycje ćwiczeń

DEFENSE propozycje ćwiczeń DEFENSE propozycje ćwiczeń 1) POSTAWA (STANCE) LUSTRO (MASS DRILL) PRZYJMOWANIE POSTAWY OBRONNEJ Z RÓŻNYCH POZYCJI WYJŚCIOWYCH I NA ROŻNE SYGNAŁY 1) MASS DRILL: STANCE, SLIDE, STEP Zawodnicy ustawieni

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Wolf Among Us. Smoke and Mirrors. autor: Jacek Ramzes Winkler

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Wolf Among Us. Smoke and Mirrors. autor: Jacek Ramzes Winkler Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry The Wolf Among Us Smoke and Mirrors autor: Jacek Ramzes Winkler Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Niniejszy dokument przeprowadzi krok po kroku użytkowników oprogramowania RadioOS przez proces instalacji i rejestracji systemu. Kolejne kroki do wykonania

Bardziej szczegółowo

KALEJDOSKOP JESIENNO-ZIMOWE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE. Niskie ceny? NATURALNIE! Naturalny mus do ciała Body Sign 180 ml cream & blackcurrant bs24

KALEJDOSKOP JESIENNO-ZIMOWE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE. Niskie ceny? NATURALNIE! Naturalny mus do ciała Body Sign 180 ml cream & blackcurrant bs24 KALEJDOSKOP OKAZJI DLA PARTNERÓW BIZNESOWYCH 09.11.2016-07.12.2016 Nr 8 / 2016 JESIENNO-ZIMOWE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE -25 % Naturalny balsam do ust Body Sign 15 g cherry & chocolate bs05 cream & blackcurrant

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Aktualizacji Map. Do pobrania na kartę SD dla R300

Instrukcja Aktualizacji Map. Do pobrania na kartę SD dla R300 Instrukcja Aktualizacji Map Do pobrania na kartę SD dla R300 Ważne informacje dla użytkowników Tajwan / Chiny / Izrael Dla Tajwanu Aby pobrać aktualizację proszę udać się na witrynę PaPaGO: http://www.papago.com.tw/download/download_asus.asp

Bardziej szczegółowo

Płytka kątowa FORMAT RF 120/250x65x10 NF 115/240x71x10. Płytka kątowa ostra 120/35x65x10

Płytka kątowa FORMAT RF 120/250x65x10 NF 115/240x71x10. Płytka kątowa ostra 120/35x65x10 ELEWACJE /Kolekcje OLD CASTLE Kolekcja - RF Płytka klinkierowa FORMAT RF 65x250x10 NF 71x240x10 - NF FORMAT RF 120/250x65x10 NF 115/240x71x10 ostra 120/35x65x10 120/35x120x10 30x250x10 PICCOLO m² - NF

Bardziej szczegółowo

Rozkład materiału do podręcznika Join Us 1

Rozkład materiału do podręcznika Join Us 1 Rozkład materiału do podręcznika Join Us 1 Magdalena Kaleta Podręcznik dopuszczony przez Ministra Edukacji Narodowej do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników do nauczania języka angielskiego

Bardziej szczegółowo

TRUST USB VIDEO EDITOR

TRUST USB VIDEO EDITOR TRUST USB VIDEO EDITOR Instrukcja szybkiej instalacji PL Wersja 1.0 1 1. Wstęp Podręcznik ten przeznaczony jest dla użytkowników Trust USB Video Editor. Do instalacji tego produktu nie jest wymagane doświadczenie

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Revenant. autor: Jarosław Sir Dakr Oziemblewski

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Revenant. autor: Jarosław Sir Dakr Oziemblewski Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Revenant autor: Jarosław Sir Dakr Oziemblewski Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Cinematix Studios,

Bardziej szczegółowo

Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker. autor: Jacek Stranger Hałas. (c) 2011 GRY-OnLine S.A.

Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker. autor: Jacek Stranger Hałas. (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Mass Effect 2: Lair of the Shadow Broker autor: Jacek Stranger Hałas (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Producent BioWare Corporation, Wydawca Electronic Arts Inc. Prawa

Bardziej szczegółowo

ZESTAWY ŚWIĄTECZNE. dla Twoich najbliższych

ZESTAWY ŚWIĄTECZNE. dla Twoich najbliższych ZESTAWY ŚWIĄTECZNE dla Twoich najbliższych BONY PODARUNKOWE ZESTAWY- TWARZ AZJATYCKI PORANEK Stop The Clock Anti-Aging Cream (50 ml) Firmox Ampule (3 ml) Beautiful Morning Regenerating Night Mask (30 ml)

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

Nagrywamy podcasty program Audacity

Nagrywamy podcasty program Audacity Pobieranie i instalacja Program Audacity jest darmowym zaawansowanym i wielościeżkowym edytorem plików dźwiękowych rozpowszechnianym na licencji GNU GPL. Jest w wersjach dla systemów typu Unix/Linux, Microsoft

Bardziej szczegółowo

64 kafelki z dinozaurami 4 kafelki muzeów (po 1 w każdym z kolorów) 4 kafelki Muzeum Narodowego 1 kostka

64 kafelki z dinozaurami 4 kafelki muzeów (po 1 w każdym z kolorów) 4 kafelki Muzeum Narodowego 1 kostka WPROWADZENIE Gracze wcielają się w dyrektorów muzeów historii naturalnej i będą starali się pozyskać i skompletować najlepsze eksponaty skamielin dinozaurów i kamieni szlachetnych. Muzeum wysyła swoich

Bardziej szczegółowo

4. Projekt Bazy Danych

4. Projekt Bazy Danych 4. Projekt Bazy Danych 4.1. Opis rozdziału W tym rozdziale przedstawiono prosty projekt bazy danych dla naszej gry. 4.2. Dane logowania Na początku zastanówmy się jakie dane będą nam potrzebne do zarejestrowania

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Cave. autor: g40st

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. The Cave. autor: g40st Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry The Cave autor: g40st Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Double Fine Productions, Inc., Wydawca

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. infamous 2. (zadania poboczne i sekrety) autor: Michał Kwiść Chwistek. (c) 2011 GRY-OnLine S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. infamous 2. (zadania poboczne i sekrety) autor: Michał Kwiść Chwistek. (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry infamous 2 (zadania poboczne i sekrety) autor: Michał Kwiść Chwistek (c) 2011 GRY-OnLine S.A. Producent Sucker Punch, Wydawca Sony Computer Entertainment,

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Fable II. oficjalne dodatki. autor: Artur Arxel Justyński. (c) 2009 GRY-OnLine S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Fable II. oficjalne dodatki. autor: Artur Arxel Justyński. (c) 2009 GRY-OnLine S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Fable II oficjalne dodatki autor: Artur Arxel Justyński (c) 2009 GRY-OnLine S.A. Producent LionHead Studios, Wydawca Microsoft Game Studios, Wydawca PL Microsoft.

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

1 B o h a t e r M a g i i. Drzewko Zdolności Bohatera Magii

1 B o h a t e r M a g i i. Drzewko Zdolności Bohatera Magii 1 B o h a t e r M a g i i Drzewko Zdolności Bohatera Magii 2 B o h a t e r M a g i i Huragan I Bohater wzywa wiatry, by osłabić ataki jednostek przeciwnika na 5 tur. Obrażenia stworzeń wroga są zmniejszone

Bardziej szczegółowo

Koń - czyli co wiedzieć należy

Koń - czyli co wiedzieć należy Koń - czyli co wiedzieć należy Informacje tu zawarte sporządzono na zasadzie najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami - FAQ. W pierwszej kolejności przypomnijmy, że w Metin2 podobnie jak w innych

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2

Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2 zintegrowane środowisko tłumaczeniowe Instrukcja dotycząca aktualizacji programu z wersji 5.0 lub 6.0 do wersji 6.2 2004-2013 Kilgray Translation Technologies Wszelkie prawa zastrzeżone. Tłumaczenie: GET

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21

Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21 Instrukcja instalacji programu SPSS Statistics 21 UWAGA: DO POPRAWNEGO, PEŁNEGO ZAINSTALOWANIA (AKTYWACJI) PROGRAMU SPSS Statistics 21 NIEZBĘDNE JEST AKTYWNE POŁĄCZENIE Z INTERNETEM PODCZAS INSTALACJI

Bardziej szczegółowo

PIERWSZE KROKI I USTAWIENIA

PIERWSZE KROKI I USTAWIENIA INSTRUKCJA OBSŁUGI ŚCIĄGNIJ APLIKACJĘ Szukaj "Babolat POP" w AppStore (wersja ios) lub w Google Play (wersja Android), by pobrać i zainstalować aplikację Babolat POP BABOLAT POP ZAŁÓŻ OPASKĘ Załóż opaskę

Bardziej szczegółowo

Władca Pierścieni: Podbój

Władca Pierścieni: Podbój Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Władca Pierścieni: Podbój autor: Jacek Stranger Hałas Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent Pandemic

Bardziej szczegółowo

antyteksty.com - teksty, które coś znaczą Anna Mazur Rihanna - Diamonds

antyteksty.com - teksty, które coś znaczą Anna Mazur Rihanna - Diamonds Rihanna ma na swoim koncie wiele wspaniałych hitów, a Diamonds to jedna z piosenek z jej płyty pt. Unapologetic. Warto posłuchać i dowiedzieć się o czym śpiewa, szczególnie jeśli ktoś wybiera się na jej

Bardziej szczegółowo

http://www.thc-thc.com http://www.seedbay.pl CENNIK ODMIAN

http://www.thc-thc.com http://www.seedbay.pl CENNIK ODMIAN http://www.thc-thc.com http://www.seedbay.pl CENNIK ODMIAN Producent - Akseeds: Ak482 Feminizowane - 25.00zł szt - pakowane po 3-5-10szt Big Poison Feminizowane - 28.00zł szt - pakowane po 3-5-10szt Big

Bardziej szczegółowo

Alchemia Duszy Smoka

Alchemia Duszy Smoka Alchemia Duszy Smoka Dragon Soul Alchemy Dragon Soul Alchemy jest systemem którego celem jest stworzenie szerszych możliwości rozgrywki dla graczy wysoko poziomowych. Możecie uzyskać Dragon Stone Shard

Bardziej szczegółowo

Samouczek. zespół BeeFighters.com. https://www.facebook.com/beefighters. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Samouczek. zespół BeeFighters.com. https://www.facebook.com/beefighters. Kopiowanie bez zgody autora zabronione. Samouczek zespół BeeFighters.com https://www.facebook.com/beefighters Kopiowanie bez zgody autora zabronione. Spis treści 1. Początki... 2 2. Przygoda... 2 3. Akcje... 3 4. Ogród/Wymiana miodu... 3 5.

Bardziej szczegółowo

Maria Jolanta Piasecka MGNIENIA

Maria Jolanta Piasecka MGNIENIA Maria Jolanta Piasecka MGNIENIA obrazu mgnienie słowa otwarte litery spirala nasion mgnienie MGNIENIEmostśnieggradbóbźdźbłanasionamotylmotylliściejezioro czascieńniebokrukwiatrkotskórawydechjesionrosawinogronapomi

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja modemu LTE Speed 1000

Aktualizacja modemu LTE Speed 1000 Aktualizacja modemu LTE Speed 1000 1. Wstęp zasady działania Modem LTE Speed 1000 jest wyposażony w funkcję automatycznej aktualizacji oprogramowania zarówno urządzenia (firmware), jak i aplikacji manager

Bardziej szczegółowo

Jakie nowości i udogodnienia niesie za sobą przejście do Sidoma 8, część z tych różnic znajdziecie Państwo w tabeli poniżej.

Jakie nowości i udogodnienia niesie za sobą przejście do Sidoma 8, część z tych różnic znajdziecie Państwo w tabeli poniżej. Instrukcja generowania klucza dostępowego do SidomaOnLine 8 Szanowni Państwo! Przekazujemy nową wersję systemu SidomaOnLine 8. W celu zalogowania się do systemu niezbędny jest nowy klucz dostępu, a niniejsza

Bardziej szczegółowo

Produkty perfumeryjne FM FM Perfumery products

Produkty perfumeryjne FM FM Perfumery products ZMIANY W OFERCIE FM GROUP WORLD, KWIECIEŃ 2010 CHANGES IN FM GROUP WORLD S OFFER, APRIL 2010 Produkty perfumeryjne FM FM Perfumery products Kolekcja klasyczna damska 30 ml Classic collection women 30 ml

Bardziej szczegółowo

UWAGA : hasło jest jednorazowe i ważne tylko 1 godzinę i tylko w tej sesji. Po zalogowaniu wyświetli się okno z listą Twoich wniosków:

UWAGA : hasło jest jednorazowe i ważne tylko 1 godzinę i tylko w tej sesji. Po zalogowaniu wyświetli się okno z listą Twoich wniosków: KG PANEL KLIENTA INSTRUKCJA OBSŁUGI 1. Logowanie a. Podaj swój numer Pesel oraz adres e-mail podany podczas sporządzenia umowy i użyj przycisku Dalej. Na podany adres e-mail zostanie wysłane jednorazowe

Bardziej szczegółowo

The Night of the Rabbit

The Night of the Rabbit Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry The Night of the Rabbit autor: Maciej Psycho Mantis Stępnikowski Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A <=> SATA/IDE, 0,53 m

Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A <=> SATA/IDE, 0,53 m INSTRUKCJA OBSŁUGI Przejściówka, adapter Digitus USB 2.0, wtyk USB A SATA/IDE, 0,53 m Numer produktu: 986091 Strona 1 z 11 1. Właściwości Obsługuje nadajniki SATA Obsługuje funkcję SATA II Asynchronous

Bardziej szczegółowo

Zimna otoczka to także zimna końcówka skupiająca. Teraz bez obawy możesz odbijać włosy od skóry bez ryzyka oparzenia!

Zimna otoczka to także zimna końcówka skupiająca. Teraz bez obawy możesz odbijać włosy od skóry bez ryzyka oparzenia! Katalog produktów ghd MK IV ghd MK V ghd air ghd aura Aura to obecnie najbardziej zaawansowana i najnowocześniejsza suszarka na rynku! Dwa kanały dystrybucji powietrza jednocześnie sprawiają, iż jest

Bardziej szczegółowo

Instrukcja pobrania i instalacji wersji testowej Invest for Excel

Instrukcja pobrania i instalacji wersji testowej Invest for Excel Instrukcja pobrania i instalacji wersji testowej Invest for Excel Drogi Użytkowniku! Dziękujemy za zainteresowanie. Zapraszamy do pobrania i instalacji wersji testowej Invest for Excel. Proces składa się

Bardziej szczegółowo

WINDOWS 7 ENTERPRISE. Pobieranie, Instalacja, Spolszczanie

WINDOWS 7 ENTERPRISE. Pobieranie, Instalacja, Spolszczanie WINDOWS 7 ENTERPRISE Pobieranie, Instalacja, Spolszczanie SPIS TREŚCI Pobieranie obrazu Windows 7 Enterprise Instalacja Windows 7 Enterprise Spolszczanie Windows 7 Enterprise POBIERANIE OBRAZU PŁYTY Instalacyjnej

Bardziej szczegółowo

BABY BEETLES ZOOM/SPLISH SPLASH GRUDZIEŃ 2016

BABY BEETLES ZOOM/SPLISH SPLASH GRUDZIEŃ 2016 BABY BEETLES ZOOM/SPLISH SPLASH Grudzień Yes! No! Nauka słów: yes, no. Nauka zwrotów: Yes, please oraz No, thank you. Grudzień Happy! Nauka piosenki Happy. Nauka wyrażeń: happy, sad, tired, hungry. Grudzień

Bardziej szczegółowo

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl Instrukcja odnawiania certyfikatów przez stronę elektronicznypodpis.pl Lipiec, 2015 Spis treści 1. WPROWADZENIE... 3 2. WYPEŁNIENIE FORMULARZA WWW... 4 3. ODNAWIANIE CERTYFIKATU KWALIFIKOWANEGO... 7 3.1

Bardziej szczegółowo

Instrukcja wejścia na lekcje on-line

Instrukcja wejścia na lekcje on-line Instrukcja wejścia na lekcje on-line Spis treści I. Przygotowanie techniczne... 3 II. Logowanie... 4 III. Wejście do lekcji on-line... 6 IV. Instrukcja obsługi platformy (moduł transmisji on-line TO )...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UZYSKANIA DOŻYWOTNIEJ AKTUALIZACJI MAP (LIFETIME MAP UPDATES) W URZĄDZENIACH BECKER

INSTRUKCJA UZYSKANIA DOŻYWOTNIEJ AKTUALIZACJI MAP (LIFETIME MAP UPDATES) W URZĄDZENIACH BECKER INSTRUKCJA UZYSKANIA DOŻYWOTNIEJ AKTUALIZACJI MAP (LIFETIME MAP UPDATES) W URZĄDZENIACH BECKER Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, iż każdemu klientowi, który dokonał zakupu nawigacji firmy BECKER

Bardziej szczegółowo

Wersja polska. Wstęp. Instalacja software. MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player

Wersja polska. Wstęp. Instalacja software. MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player MP508FMV2 Sweex Black Onyx MP4 Player Wstęp Nie należy wystawiać Sweex Black Onyx MP4 Player na działanie wysokich temperatur. Nie należy wystawiać produktu na bezpośrednie działanie promieni słonecznych

Bardziej szczegółowo

League of Legends (TOP Lane)

League of Legends (TOP Lane) Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry League of Legends (TOP Lane) autor: Michał Hłasko (c) 2014 GRY-Online S.A. Producent Riot Games, Wydawca Riot Games Prawa do użytych w tej publikacji tytułów,

Bardziej szczegółowo

Przemysłowa 14-15 66-400 Gorzów Wlkp www.mspnails.pl mspnails@mspnails.pl 095 7 354 918 506615971

Przemysłowa 14-15 66-400 Gorzów Wlkp www.mspnails.pl mspnails@mspnails.pl 095 7 354 918 506615971 Przemysłowa 14-15 66-400 Gorzów Wlkp www.mspnails.pl mspnails@mspnails.pl 095 7 354 918 506615971 Lampy UV Elegance 179,00 Styl z wyłącznikiem czasowym 289,00 Perfect Effect z wyjmowaną podkładką pod dłoń,

Bardziej szczegółowo

podręcznik użytkownika showtime

podręcznik użytkownika showtime podręcznik użytkownika showtime pokaż innym o czym mówisz dlaczego showtime? Z pewnością wiesz jak pożyteczne mogą być połączenia konferencyjne. A gdybyś mógł do nich dodać obrazy? Właśnie to umożliwia

Bardziej szczegółowo

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron.

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. 1. Wprowadzenie Program KSS Patron Zawody został stworzony celem ułatwienia rejestracji

Bardziej szczegółowo

Poradnik korzystania z usługi FTP

Poradnik korzystania z usługi FTP Poradnik korzystania z usługi FTP 1. Wstęp FTP (ang. File Transfer Protocol) to usługa pozwalająca na wymianę plików poprzez Internet w układzie klient-serwer. Po podłączeniu się do serwera za pomocą loginu

Bardziej szczegółowo

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta

Platforma szkoleniowa krok po kroku. Poradnik Kursanta - 1 - Platforma szkoleniowa krok po kroku Poradnik Kursanta PORA - 2 - Jeśli masz problemy z uruchomieniem Platformy szkoleniowej warto sprawdzić poprawność poniższych konfiguracji: - 3 - SPRZĘT Procesor

Bardziej szczegółowo

The Sims 2: Czas wolny

The Sims 2: Czas wolny Oficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry The Sims 2: Czas wolny autor: Katarzyna Major Doktor Upiorna Grysiewicz Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent

Bardziej szczegółowo

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu

Serwis jest dostępny w internecie pod adresem www.solidnyserwis.pl. Rysunek 1: Strona startowa solidnego serwisu Spis treści 1. Zgłoszenia serwisowe wstęp... 2 2. Obsługa konta w solidnym serwisie... 2 Rejestracja w serwisie...3 Logowanie się do serwisu...4 Zmiana danych...5 3. Zakładanie i podgląd zgłoszenia...

Bardziej szczegółowo

AGIELSKI MATERIAŁ DO NAUKI :XII-II

AGIELSKI MATERIAŁ DO NAUKI :XII-II AGIELSKI MATERIAŁ DO NAUKI :XII-II TREŚCI NAUCZANIA XII,I, II 3 latki 4 latki 4/5 latki Boże Narodzenie Christmas Utrwalanie słownictwa związanego ze Świętami Bożego Narodzenia Nauka piosenki o choince

Bardziej szczegółowo

JDK 7u25 NetBeans 7.3.1 Zajęcia 1 strona - 1

JDK 7u25 NetBeans 7.3.1 Zajęcia 1 strona - 1 JDK 7u25 NetBeans 7.3.1 Zajęcia 1 strona - 1 Uwaga: INSTALACJA NOWEJ PLATFORMY JAVA SE Wygląd stron WWW pobieranych z serwera może być inny (aktualizacje), od tych pokazanych w instrukcji, ponieważ instrukcja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl Instrukcja odnawiania certyfikatów przez stronę elektronicznypodpis.pl Czerwiec, 2016 Spis treści 1. Wprowadzenie... 3 2. Złożenie zamówienia na odnowienie... 4 3. Odnawianie certyfikatu kwalifikowanego...

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista

Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista Instalacja aplikacji iplus Manager na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista Aplikacja iplus Manager (wersja 1.91), współpracująca z systemem operacyjnym Microsoft Windows Vista, została

Bardziej szczegółowo

W nowej wersji aplikacji Plansoft.org wprowadzono liczne zmiany w module Tabela Przestawna.

W nowej wersji aplikacji Plansoft.org wprowadzono liczne zmiany w module Tabela Przestawna. Tabela przestawna-zmiany... 1 Wiele wartości w wierszu... 1 Raport w formacie Excel... 1 Nazwy skrótowe... 2 Zachowywanie ustawień okna... 2 Nadgrupa, liczność grupy... 3 Inne zmiany... 3 Poprawki... 3

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Metal Gear Rising. Revengeance. autor: Jakub Bugielski

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry. Metal Gear Rising. Revengeance. autor: Jakub Bugielski Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Metal Gear Rising Revengeance autor: Jakub Bugielski Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Producent PlatinumGames,

Bardziej szczegółowo

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze?

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? Poradnik zetula.pl Jak założyć konto na zetula.pl i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? 1.Wejdź na stronę www.zetula.pl 2.Kliknij na odnośniku Utwórz nowe konto 3.Wypełnij formularz rejestracyjny. Pola

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry RIFT. autor: Bartek Snek Duk. (c) 2013 GRY-Online S.A.

Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry RIFT. autor: Bartek Snek Duk. (c) 2013 GRY-Online S.A. Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry RIFT autor: Bartek Snek Duk (c) 2013 GRY-Online S.A. Producent Trion World Network, Wydawca Trion World Network, Wydawca PL Licomp Empik Multimedia Prawa

Bardziej szczegółowo

Instalacja NotifySync

Instalacja NotifySync Instalacja NotifySync WPROWADZENIE OD DYSTRYBUTORA SUN CAPITAL: Opis instalacji oraz konfiguracji rozwiązania NotifySync zawarty jest w bardzo przystępnym przewodniku dostępnym na: http://help.notify.net/techdocs/device/notifysync/installregguide/nethelp/default.htm?t

Bardziej szczegółowo

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie

Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie 1 (Pobrane z slow7.pl) Windows 10 - Jak uruchomić system w trybie awaryjnym? Najprostszym ze sposobów wymuszenia na systemie przejścia do trybu awaryjnego jest wybranie Start a następnie Zasilanie i z

Bardziej szczegółowo

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0

Wersja polska. Wstęp. Zawartość opakowania. Uwaga! WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 WC050 Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0 Wstęp Dziękujemy za zakup Sweex Webcam 1.3 Megapixel USB 2.0. Ta kamera internetowa umożliwia prowadzenie rozmów wideo ze wszystkimi przyjaciółmi na całym świecie.

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. UFO: Afterlight. autor: Marcin jedik Terelak

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry. UFO: Afterlight. autor: Marcin jedik Terelak Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry UFO: Afterlight autor: Marcin jedik Terelak Copyright wydawnictwo GRY-OnLine S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.gry-online.pl Prawa do użytych w tej publikacji

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer

Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer Instrukcja instalacji programu GfK e-trendy dla przeglądarki Internet Explorer Niniejsza instrukcja podpowie Państwu jak zainstalować oraz aktywować program GfK e-trendy poprzez przeglądarkę Internet Explorer.

Bardziej szczegółowo

DA Podręcznik użytkownika. Kabel USB 2.0 DLA IDE i SATA

DA Podręcznik użytkownika. Kabel USB 2.0 DLA IDE i SATA DA-70200-1 Podręcznik użytkownika Kabel USB 2.0 DLA IDE i SATA 1. Własności Obsługuje nadajnik SATA z widmem rozproszonym Obsługuje własność SATA II asynchronicznego odzyskiwania sygnału (Hot Plug) Zgodny

Bardziej szczegółowo

Witaj w Programie Partnerskim StarGames

Witaj w Programie Partnerskim StarGames Witaj w Programie Partnerskim StarGames Jesteś już gotowy do reklamowania StarGames.com na swojej stronie i zarabiania w ten sposób pieniędzy! StarGames.com gwaiazda kasyn online. StarGames.com oferuje

Bardziej szczegółowo

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi

Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Aktualizacje oprogramowania Instrukcja obsługi Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation, zarejestrowanym w USA. Uwagi

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji środowiska testowego na TestingCup wersja 1.0

Instrukcja instalacji środowiska testowego na TestingCup wersja 1.0 Instrukcja instalacji środowiska testowego na TestingCup 2017 wersja 1.0 Spis treści: 1. Wstęp Błąd! Nie zdefiniowano zakładki. 2. Konfiguracja sprzętowa 2 3. Instalacja bazy danych MySQL 5.7 2 4. Import

Bardziej szczegółowo

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry CSI: Kryminalne zagadki Miami. autor: Jacek Stranger Hałas. (c) 2007 GRY-OnLine sp. z o.o.

Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry CSI: Kryminalne zagadki Miami. autor: Jacek Stranger Hałas. (c) 2007 GRY-OnLine sp. z o.o. Nieoficjalny poradnik GRY-OnLine do gry CSI: Kryminalne zagadki Miami autor: Jacek Stranger Hałas (c) 2007 GRY-OnLine sp. z o.o. Prawa do użytych w tej publikacji tytułów, nazw własnych, zdjęć, znaków

Bardziej szczegółowo

w o l f e n s t e i n ENEMY TERRITORY P O R A D N I K INSTALACJA GRY W SYSTEMIE WINDOWS et.wrocek.com:27960

w o l f e n s t e i n ENEMY TERRITORY P O R A D N I K INSTALACJA GRY W SYSTEMIE WINDOWS et.wrocek.com:27960 w o l f e n s t e i n ENEMY TERRITORY P O R A D N I K INSTALACJA GRY W SYSTEMIE WINDOWS design by focus Wstęp: Proces instalacji trwa około 5 minut. Gra znajduje się w jednym pliku instalacyjnym, lecz

Bardziej szczegółowo

Mu-so Wireless Music System - Instrukcja aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego systemu muzycznego

Mu-so Wireless Music System - Instrukcja aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego systemu muzycznego Mu-so Wireless Music System - Instrukcja aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego systemu muzycznego Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez proces aktualizacji oprogramowania Twojego bezprzewodowego

Bardziej szczegółowo

RACING PROGRAM LINDSEY VONN PETER FILL MAX BLARDONE LAVA 7.6 A002 MATT ORANGE LAVA VULCANO 6.8 W002 VULCANO 6.8

RACING PROGRAM LINDSEY VONN PETER FILL MAX BLARDONE LAVA 7.6 A002 MATT ORANGE LAVA VULCANO 6.8 W002 VULCANO 6.8 RACING PROGRAM LINDSEY VONN PETER FILL VULCANO 6.8 VULCANO 6.8 W002 LAVA 7.6 A002 MATT ORANGE LAVA MAX BLARDONE VULCANO 6.8 B004 LAVA 7.6 A001 MATT ORANGE LAVA MATT WHITE VULCANO FIS 6.8 SH0001 RACE PROTETTO

Bardziej szczegółowo

Spotkania z wiedzą webinarium

Spotkania z wiedzą webinarium Spotkania z wiedzą webinarium Korespondencja Seryjna Co to jest korespondencja seryjna Korespondencja seryjna - technika tworzenia w edytorze tekstów jednobrzmiących dokumentów, różniących się jedynie

Bardziej szczegółowo

Instalacja aplikacji

Instalacja aplikacji 1 Instalacja aplikacji SERTUM... 2 1.1 Pobranie programu z Internetu... 2 1.2 Instalacja programu... 2 1.3 Logowanie... 3 2 Instalacja aplikacji RaportNet... 4 2.1 Pobranie programu z Internetu... 4 2.2

Bardziej szczegółowo

2. Tworzymy bootowalny pendrive z obrazu ISO - zobacz poradnik, jak tego dokonać.

2. Tworzymy bootowalny pendrive z obrazu ISO - zobacz poradnik, jak tego dokonać. Windows 8.1 w wersji testowej ujrzał już światło dzienne i każdy zainteresowany może go zainstalować na swoim komputerze całkowicie za darmo. Niestety ze względu na brak polskiej wersji językowej, aktualizacja

Bardziej szczegółowo

JUNIOREK. Pisemko Niepublicznego Przedszkola Juniorek w Inowrocławiu LADYBIRDS/BIEDRONECZKI

JUNIOREK. Pisemko Niepublicznego Przedszkola Juniorek w Inowrocławiu LADYBIRDS/BIEDRONECZKI JUNIOREK Pisemko Niepublicznego Przedszkola Juniorek w Inowrocławiu NR 1, LISTOPAD 2013 r. LADYBIRDS/BIEDRONECZKI SECTION: TOYS/ZABAWKI W listopadzie Lulu wyciąga ze swojej kieszeni różne ciekawe zabawki

Bardziej szczegółowo

WC053 - Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2.0. Uwaga! Przed podłączeniem Sweex Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2. należy zainstalować sterownik!

WC053 - Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2.0. Uwaga! Przed podłączeniem Sweex Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2. należy zainstalować sterownik! WC053 - Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2.0 Wstęp Nie należy wystawiać Sweex Foldable Hi-Def 1.3M Trackcam USB 2. na działanie wysokich temperatur. Nie należy wystawiać produktu na działanie bezpośrednich

Bardziej szczegółowo

Oferta Atrakcji Wodnych Rave Sports

Oferta Atrakcji Wodnych Rave Sports Oferta Atrakcji Wodnych Rave Sports Aqua Jump 120 371cm x 66cm Aqua Jump to jedyna taka trampolina na rynku, która nie Aqua Jump 150 wymaga dodatkowego stelaża na środku. Minimalna 455cm x 91cm głębokość

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid

Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid Instrukcja obsługi aplikacji QR Droid QR Code (ang. Quick Response, szybka odpowiedź) to kod graficzny wynaleziony przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Można go stosować m.in. do zapisywania i

Bardziej szczegółowo

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP

5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP 5.4.2 Laboratorium: Instalacja systemu Windows XP Wydrukuj i uzupełnij to laboratorium. W tym ćwiczeniu zainstalujesz system Windows XP Professional. Zalecany sprzęt Do tego ćwiczenia wymagany jest następujący

Bardziej szczegółowo

Jak na telefonie używać śladów trasy KML/GPX

Jak na telefonie używać śladów trasy KML/GPX Jak na telefonie używać śladów trasy KML/GPX informacja dla uczestników EDK, z systemem Windows Phone 10 Spis treści 1. Przygotowanie pliku ze śladem trasy i stacjami (konwersja KML > GPX)... 1 2. Pobierz

Bardziej szczegółowo

ZAIMKI OSOBOWE. 1. I ja 2. you ty 3. he on. 1. we my 2. you wy 3. they oni, one she ona it ono, to

ZAIMKI OSOBOWE. 1. I ja 2. you ty 3. he on. 1. we my 2. you wy 3. they oni, one she ona it ono, to Liczba pojedyncza ZAIMKI OSOBOWE 1. I ja 2. you ty 3. he on 1. we my 2. you wy 3. they oni, one she ona it ono, to CZASOWNIK to be - być Liczba pojedyncza 1. I am ja jestem 2. you are ty jesteś 3. he is

Bardziej szczegółowo

Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web

Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web Spis Treści: 1. 2. 3. 4. Wstęp Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web 1. Wstęp Witaj w podręczniku instalacji i pracy w trybie Live systemu

Bardziej szczegółowo

Wysyłka wniosko w ZUS - EKS. Instrukcja użytkownika aplikacji Wysyłka wniosków ZUS EKS

Wysyłka wniosko w ZUS - EKS. Instrukcja użytkownika aplikacji Wysyłka wniosków ZUS EKS Wysyłka wniosko w ZUS - EKS Instrukcja użytkownika aplikacji Wysyłka wniosków ZUS EKS Spis treści Wysyłka elektronicznych wniosków ZUS EKS do portalu PUE ZUS... 2 Instalacja aplikacji... 2 Aktualizacja

Bardziej szczegółowo

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst Nieoficjalny polski poradnik GRY-OnLine do gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst autor: Marcin Xanas Baran (c) 2013 GRY-Online S.A. Producent CyberConnect2, Wydawca Namco Bandai Games,

Bardziej szczegółowo