THE POWER OF DELIVERY. Wydajny system zarządzania magazynem

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "THE POWER OF DELIVERY. viad@t Wydajny system zarządzania magazynem"

Transkrypt

1 THE POWER OF DELIVERY Wydajny system zarządzania magazynem

2 viastore systems Twój partner w dziedzinie WMS Firma viastore należy do wiodących międzynarodowych dostawców kompleksowych systemów intralogistycznych do zastosowań przemysłowych i handlowych. Należą do nich systemy kompletacyjne, magazyny wysokoregałowe, automatyczne magazyny drobnych części oraz centra dystrybucyjne i logistyczne. Planujemy, projektujemy i realizujemy nowe instalacje. Modernizujemy istniejące magazyny różnych producentów oraz dostosowujemy je do aktualnych potrzeb. Nasze urządzenia takie, jak układnice magazynowe typu viaspeed, viapal i viasprint gwarantują szybką dopasowaną do potrzeb Klienta logistykę magazynową. Infolinia oferująca kompetentne doradztwo jest dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu a rozbudowane usługi serwisowe i płynna logistyka części zamiennych doskonale uzupełnia ofertę. Nowe instalacje Modernizacja Doradztwo i planowanie Systemy kompletacji Układnice magazynowe WMS SAP Special Expertise Partner SCE (LES i EWM) Serwis, infolinia, oryginalne części Istotnym czynnikiem wydajnej i przejrzystej intralogistyki jest kompleksowa architektura oprogramowania, począwszy od zarządzania magazynem za pomocą programu przeznaczonego w równym stopniu do magazynów automatycznych jak i konwencjonalnych, poprzez systemy przepływu materiału, aż po sterowanie procesami. Ponadto jesteśmy partnerem SAP Specialist Expertise Partner Supply Chain Execution (LES i EWM). składa się z podstawowego pakietu, którego funkcje można dołączać i odłączać w zależności od wymagań, typu instalacji i wydajności. To sprawia, że WMS doskonale nadaje się do kompleksowych instalacji działających z dużą wydajnością, do automatycznych magazynów o niewielkim lub średnim poziomie przeładunków, jak również do konwencjonalnych obszarów magazynowych i ośrodków logistycznych. jest elastycznym systemem i z biegiem lat ma możliwość dostosowywania się do rozwoju biznesu, zmieniających się wymagań czy nowych procesów.

3 03

4 Standardowy system WMS do każdego typu magazynu to nowoczesne, wydajne, sprawdzone, standardowe oprogramowanie służące do zarządzania systemami intralogistycznymi niezależnie od ich typu: systemy przepływu materiałów i komisjonowania, konwencjonalne i zautomatyzowane magazyny, centra logistyczne i dystrybucyjne. jest doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich magazynów o niskim poziomie przeładunków, jak również ośrodków dystrybucyjnych obsługujących kilka tysięcy zamówień w ciągu dnia. Wykorzystywany w wysoce zautomatyzowanych systemach, jak i w obiektach obsługiwanych w sposób manualny lub przy użyciu wózków widłowych. to system wielojęzyczny i niezależny od baz danych, systemów operacyjnych i elementów sprzętowych, mający możliwość łatwej konfiguracji i rozbudowy. to stabilny produkt rezultat 40 lat doświadczenia w zakresie intralogistyki. Oprogramowanie posiada certyfikaty ISO 9001, IFS i GAMP. Obsługa jest łatwa i intuicyjna, więc pracownicy mogą pracować szybko i wydajnie. Ponadto jest dostępna szczegółowa dokumentacja oprogramowania w postaci instrukcji obsługi oraz systemu pomocy online dla użytkowników i administratorów. Dlaczego Szczegółowo przetestowany, stabilny standardowy produkt z szerokim zakresem funkcjonalności Szybkie uruchomienie bez żadnego ryzyka Szybkie indywidualne dopasowanie dzięki modułowej budowie Obsługa bieżących technologii, takich jak RFID, przeglądarki itp. Ciągłe prace rozwojowe Wielojęzyczność Dowolność w wyborze wersji wszystkie wersje są poddawane pracom rozwojowym Brak rocznych kosztów licencji

5 05 oprogramowanie dla całego systemu intralogistycznego wydajny system zarządzania dla magazynów konwencjonalnych i automatycznych oraz centrów dystrybucyjnych o dowolnym poziomie przeładunków wstępnie skonfigurowany system WMS obejmujący system przepływu materiału do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niewielkiej złożoności inteligentny system służący do przyporządkowywania i zarządzania miejscami magazynowymi dla jednostek ładunkowych w automatycznym magazynie działającym pod kontrolą systemu ERP lub zewnętrznego systemu WMS wydajny system zarządzania do magazynów obsługiwanych ręcznie i przy użyciu wózków widłowych oraz centrów dystrybucyjnych o dowolnym poziomie przeładunków inteligentny system zarządzania przepływem materiałów wizualizacja instalacji zapewniająca większą przejrzystość i szybszy dostęp do dóbr system wydajnego sterowania przenośnikami system nowoczesnego sterowania układnicami o najwyższym stopniu funkcjonalności system sterowania do wysoce wydajnych sorterów Funkcja i obszary zastosowań Interfejs do nadrzędnych systemów: ERP, system spedycji, system wysyłkowy, system celny, PPS(MES) Przyjęcie towaru: Rejestrowanie towaru Paletyzacja Składowanie Zarządzanie jakością, zwroty Dokowanie poprzeczne Uzupełnianie zapasów Wydanie towaru: Procesy falowe Rezerwacja Udostępnienie Kompletacja Współprowadzenie Pakowanie Załadunek Podstawowe funkcje Funkcje stanowiska sterującego System sterujący układarkami System informacyjny Zarządzanie użytkownikami Dane stałe Inwentaryzacja Funkcje ogólnosystemowe: Zarządzanie partiami, terminami ważności i numerami seryjnymi Zarządzanie konsygnacją Możliwość dostępu klientów Możliwość zarządzania kilkoma magazynami (centralny, lokalne) VAS itd. Typy magazynów: Automatyczny magazyn drobnych przedmiotów, magazyn paletowy, magazyn z zastosowaniem tac Magazyn półkowy Magazyn blokowy i podłogowy Magazyn przepustowy (kanałowy) Magazyn wysięgnicowy Magazyn windowy o typu paternoster Magazyn dystrybucyjny, produkcyjny i usługowy Interfejs do podrzędnych systemów: System przepływu materiału, automatyczne układnice magazynowe, system przenośnikowy, elektryczne przenośniki podwieszone, bezobsługowe systemy transportowe, sortery, Systemy robotów, Pick-by-Voice, Pick-by-Light itp.

6 Nasi eksperci towarzyszą klientom od momentu rozruchu do czasu, gdy użytkownicy zaczną czuć się pewnie w obsłudze. Program szkoleniowy uczy pracowników w zakresie różnych zagadnień. Dodatkowo nasi inżynierowie z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania za pośrednictwem infolinii. W razie potrzeby mogą oni uzyskać zdalny dostęp do instalacji użytkowanych przez klientów 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. to oprogramowanie dla magazynów manualnych, od wstępnie skonfigurowanego oprogramowania dla automatycznych magazynów o niewielkim stopniu złożoności, do indywidualnych rozwiązań dla kompleksowych instalacji kompleta cyjnych o dużej wydajności, w których zazwyczaj są zintegrowane obszary automatyczne i manualne. wspiera przy tym wszystkie możliwe metody kompletacji. Magazyn konwencjonalny czy instalacja automatyczna: zawsze dynamicznie dobiera odpowiednie miejsce składowania dla urządzeń automatycznych szybko lub wolnobieżnych, zapewniając przy tym optymalny poziom wykorzystania magazynu. Standardowo pakiet obejmuje również funkcje optymalizujące procesy przyjęć, wydań i przeładunku. Odpowiednie rozwiązania są zawsze zależne od indywidualnych wymagań. Zależna od użytkownika wersja językowa ułatwia pracę operatorów i zapewnia możliwość stosowania oprogramowania w każdym miejscu na świecie. Oprogramowanie w każdym przypadku ewoluuje razem z przedsiębiorstwem, stosowanymi procesami i wymaganiami w każdej chwili możliwe są uaktualnienia i modernizacje. Wszystko to w celu uzyskania optymalnego kosztu użytkowania i błyskawicznego zwrotu z inwestycji. Przyszłościowe rozwiązania gwarantują długoterminowe zabezpieczenie inwestycji i działań.

7 07

8 Dla wydajnych centrów logistycznych Centra logistyczne i dystrybucyjne, w których duża część procesów magazynowych i transportowych przebiega automatycznie, stawiają wysokie wymagania względem systemu zarządzania magazynem. Wszystkie procesy są z góry precyzyjnie obliczane, aby zapewnić bezawaryjną pracę bez utraty czasu. Dlatego wymagana jest pewna elastyczność, pozwalająca na szybkie i niezawodne przyjmowanie i przetwarzanie nawet pilnych zleceń niezależnie od różnych rodzajów kompletacji, które są niezbędne w centrum logistycznym. Zakres funkcji oprogramowania obejmuje standardowo następujące metody kompletacji: Towar do operatora Operator do towaru Pick-to-light Pick-by-light Pick-by-voice HPPS (wysoko wydajny system kompletacji) viapick (w pełni automatyczny system kompletacji) Potężny pakiet oprogramowania jest w pełni kompatybilny z innymi systemami oraz ma możliwość rozbudowy w zakresie funkcjonalności i wydajności. Dla każdego procesu wykorzystywana jest najlepsza możliwa strategia. Dane zleceń z nadrzędnych systemów są zapisywane w bazach danych, a następnie przetwarzane według zoptymalizowanych strategii. Pracownicy mogą przeglądać wszystkie dane w czasie rzeczywistym. Obsługa i sterowanie są dokładnie dopasowane do procesów magazynowych. Jednorazowy proces skano

9 09 HPPS Wysoce wydajny system pobierania towarów HPPS (High Performance Picking System) to nowoczesny sposób wydajnej kompletacji typu Pick-Pack. Zaletą jest elastyczna metoda kompletacji, gdzie w tle odbywa się, dynamiczne i zautomatyzowane przygotowywanie i odbieranie towarów, które później są kompletowane przez operatora, bez użycia dokumentów, poprzez Pick-by-Light lub Pick-by-Voice. viapick W pełni automatyczne rozwiązanie kompletacji z zastosowaniem robota viapick kompletuje, uporządkowane i ułożone w stosy produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Robot, tak samo jak osoba kompletująca, pobiera przy tym towary ze standardowych pojemników i kontenerów magazynowych, a następnie odkłada je w dowolnych pojemnikach. Możliwa jest również kompletacja ciężkich i nieporęcznych produktów. wania lub naciśnięcie przycisku wystarczy, aby natychmiast wyzwolić następne etapy procesu. otrzymuje wszystkie dane wymagane do sterowania układnicami, systemem przenośników i innymi komponentami mechanicznymi. Ponadto reguluje sterowanie i wizualizację kompleksowych systemów przepływu materiału. Modułowe elementy zintegrowany system Za pomocą standardowych interfejsów system można dodatkowo połączyć z produktami innych firm, takimi jak specjalne oprogramowanie spedycyjne, celne i wysyłkowe. System umożliwia także śledzenie przetwarzania towarów zgodnie z rozporządzeniem UE nr 178/2002. jest niezależny od systemów operacyjnych i działa na wszystkich powszechnie stosowanych platformach systemów UNIX i Windows. W celu przechowywania danych można używać wszystkich wiodących systemów, np. ORACLE, SQL-Server lub DB2. Nowoczesna architektura typu klient -serwer umożliwia rozdzielenie aplikacji i baz danych na kilka różnych komputerów w sieci. obsługuje kilka równoległych systemów oraz kilku klientów z całkowicie oddzielnymi stanami magazynowymi.

10 Wstępnie skonfigurowany system WMS do automatycznych instalacji o niewielkim stopniu złożoności Nie jest potrzebny dodatkowy system przepływu materiału jeden poziom oprogramowania mniej Niewielkie koszty Szybkie wdrożenie Bezproblemowe rozszerzanie to kompletne oprogramowania do automatycznych magazynów o niewielkim stopniu złożoności. Standardowy pakiet oprogramowania obejmuje podstawowe i najważniejsze funkcje potrzebne do zarządzania magazynem, sterowania przepływem materiału i wizualizacji układu. Główny rdzeń pakietu jest taki sam jak w systemie Dzięki temu można go w prosty sposób rozszerzać i dopasowywać do specyficznych wymagań. Kolejne zalety to niewielkie koszty wdrożenia i krótki czas realizacji projektu. Zakres funkcji Przyjmowanie towaru, zarządzanie nim i wydawanie go z magazynu muszą przebiegać płynnie i bezproblemowo. Tylko w ten sposób można zapewnić wydajne funkcjonowanie. Dlatego obejmuje te główne funkcje już w standardowej wersji pakietu. Wydajność i pojemność poszczególnych komponentów instalacji są przy tym wykorzystywane w najbardziej optymalny sposób. Na przykład przez składowanie na kilku głębokościach lub przez użycie układnicy magazynowej wyposażonej w różne urządzenia podające. Funkcje specjalne Oprócz samych procesów przyjmowania i wydawania towarów zapewnia także liczne możliwości sterowania i optymalizowania pracy na magazynie przy inwentaryzacji, rejestrowaniu różnic stanów, sterowaniu instalacją, administracją systemu i zarządzania użytkownikami te funkcje są zintegrowane w pakiecie Za pomocą różnych okien dialogowych pracownik na stanowisku sterującym w każdej chwili ma wgląd w postępy przetwarzania zleceń. Zmiany stanu są natychmiast archiwizowane i są dostępne do analizy za pośrednictwem okien dialogowych. Opcje Interfejsy do systemów SAP i innych systemów nadrzędnych, zarządzanie magazynami obsługiwanymi zdalnie i przy użyciu dokumentów, zarządzanie partiami, obsługa klientów, zarządzanie specjalnymi stanami zasobów klientów czy sterowanie dostawami i zaopatrzeniem te funkcje są dostępne, jako opcje.

11 Odpowiednie rozwiązanie z zakresu zarządzania automatycznymi elementami instalacji w istniejącym systemie WMS 11 Zintegrowanie automatycznego obszaru magazynowego w istniejącym centrum logistycznym może być nie lada wyzwaniem dla stosowanego systemu WMS. Większość bowiem używanych systemów nie obsługuje funkcjonalności automatycznego magazynu. Odpowiednie rozwiązanie to (Container Location Management). zostaje połączony z istniejącym systemem WMS lub ERP i skupia się na przydzielaniu miejsc składowania i zarządzaniu nimi oraz na strategii składowania i transportu jednostek ładunkowych w automatycznej części centrum logistycznego. Przyjmowanie towarów do magazynu odbywa się w automatycznym punkcie, obejmującym skaner i obszar z punktem pomiaru profilu. Zarządzanie pojedynczymi stanami i miejscami składowania dla jednostek ładunkowych, jak również rejestracja stanów, kompletacja itd. są odwzorowane przez system ERP lub przez WMS. Dlatego to kompaktowe rozwiązanie doskonale nadaje się do automatycznych magazynów buforowych lub sortowni, w których najistotniejsze są proste i szybkie operacje przyjmowania i wydawania kompletnych pojemników.

12 Skuteczne zarządzanie magazynów i centrów logistycznych obsługiwanych manualnie oraz przy użyciu wózków widłowych (Radio Frequency Management) to potężne oprogramowanie przeznaczone do magazynów i ośrodków logistycznych sterowanych radiowo z obsługą manualną lub za pomocą wózków widłowych. Oprogramowanie można bez problemu rozszerzyć do pełnego zakresu funkcjonalności Aby zautomatyzować cały magazyn lub jego pojedyncze elementy, w każdej chwili można uaktywnić odpowiednie funkcje. doskonale nadaje się także do połączeń różnych typów magazynów. Magazyny przelotowe, blokowe, z regałami wspornikowymi, ze składowaniem na półkach, wielokondygnacyjne czy obsługiwane ręcznie lub przez wózki widłowe wszędzie zadba o to, aby wszystkie procesy przebiegały płynnie i bez najmniejszych problemów. Korzyści Symulacja przebiegu zlecenia/planowanie wykorzystania personelu Konfiguracja systemu magazynowego (regałów, stref magazynowych itd.) za pomocą okien dialogowych Konfiguracja systemu sterowania wózkami widłowymi (trasy, dopuszczalne strefy, dopuszczalne obciążenia także w zależności od wysokości itd.) Obliczanie płac zależnych od wydajności Określanie standardowych czasów realizacji działań magazynowych/rozszerzone statystyki Nadzorowanie czasów kompletacji itd. Możliwość obsługi magazynów złożonych Pełna funkcjonalność dla Cross-Dockingu

13 Podsumowanie 13 Interfejs do systemu nadrzędnego Statystyki Zarządzanie systemem/użytkownikami Zarządzanie zleceniami Zarządzanie stanem magazynowym Okno dialogowe na stanowisku pracy Klient Zarządzanie partiami Minimalna data przydatności do spożycia Sterowanie dostawami i zaopatrzeniem Magazyn zautomatyzowany Magazyn sterowany drogą radiową Magazyn obsługiwany przy użyciu dokumentów Pick-by-Light/Pick-by-Voice System sterujący wózkami widłowymi Pakowanie/wysyłka Zarządzanie jakością Numer seryjny Kody dat Cross Docking Value Added Services Zwroty Inwentaryzacja Zintegrowany system MFC Wizualizacja Towar niebezpieczny Zintegrowany projektant etykiet Optymalizacja składowania/optymalizacja przesunięć towaru w magazynach o wielokrotnej głębokości Wielojęzyczność Optymalizacja drogi pobierania Zarządzanie energią Zarządzanie rotacją towarów (analiza ABC) = zawarte w standardowej konfiguracji = możliwość rozszerzenia o daną funkcjonalność

14 Szkolenie dla pracowników z zakresu oprogramowania oferuje duży zakres funkcji dla efektywnego zarządzania magazynem. Aby umożliwić ich skuteczne wykorzystanie, oferujemy szczegółowo dopracowany program szkoleniowy, podczas którego szybko i praktycznie omawiane są wszystkie funkcje i zastosowania. Wprowadzenie do Szkolenie w zrozumiały i kompaktowy sposób objaśnia podstawowe procesy przebiegające w magazynie. W ramach szkolenia zostaje pokazane, w jaki sposób system pozwala na optymalne opracowanie procesów intralogistycznych. Uczestnicy poznają podstawy obsługi i zasady działania Seminarium jest zwłaszcza przydatne na etapie projektowania i podejmowania decyzji. Praca z W ramach szkolenia prezentowane są podstawowe zasady obsługi systemu oraz najważniejsze procedury przy przyjmowaniu i wydawaniu towaru. Ponadto przedstawiane są proste zadania związane z zarządzaniem. Całość jest uzupełniona praktycznymi ćwiczeniami przy użyciu demonstracyjnej wersji oprogramowania. Szkolenie jest przeznaczone w szczególności dla kierowników magazynów, pracowników stanowisk sterujących i brygadzistów oraz dla wszystkich, którzy w praktyczny sposób chcą poznać możliwości Prezentacja jest kierowana bezpośrednio do konkretnych klientów i w razie potrzeby można ją dostosować do specyficznych potrzeb. i systemów przepływu materiału. W celu dokładniejszego przedstawienia możliwości realizowane są praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem demonstracyjnej wersji oprogramowania. Jeżeli klient jest już użytkownikiem instalacji, możliwe jest skontaktowanie się z doświadczonymi pracownikami infolinii, którzy udzielą wartościowych wskazówek dotyczących zapobiegania oraz usuwania usterek instalacji. Programowanie z Przy odpowiednim zakresie projektu w ramach szkolenia doświadczeni pracownicy naszego działu badań i rozwoju mogą przekazać programistom klienta wymagany know-how, dzięki któremu będą mogli aktywnie uczestniczyć w tworzeniu końcowego układu systemu. Szkolenie może również obejmować praktyczne ćwiczenia w zakładzie. Zarządzanie magazynem z Szkolenie bazuje na szkoleniu i pogłębia znajomość funkcji zarządzania i stanowiska sterującego. Seminarium jest przeznaczone dla pracowników odpowiedzialnych za eksploatację magazynu, zapewnienie bezpieczeństwa oraz prawidłowej obsługi całej instalacji. Podczas szkolenia prezentowana jest konfiguracja, tworzenie list i etykiet, zasada działania programów w tle oraz interfejsy do systemów nadrzędnych

15 Infolinia Nasi specjaliści zawsze służą pomocą 24/7 15 viastore systems oferuje różnorodne usługi serwisowe dostosowane do potrzeb klientów. Dotyczy to w szczególności systemu zarządzania magazynem W systemie jest zintegrowana baza danych, w której są zapisywane wszystkie występujące usterki. Dzięki temu wszystkie zdarzenia i przypadki operatora oraz innych użytkowników są gromadzone centralnie w firmie viastore i analizowane pod kątem bieżących działań zapobiegawczych i ulepszeń systemu. Ponadto monitorujemy wszystkie procesy i funkcjonowanie twardych dysków, baz danych lub procesora, aby zapewnić szybkie reagowanie na występujące usterki. Jeżeli jednak wystąpią problemy z instalacją, nasi pracownicy infolinii są do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zamiast wysłuchiwania automatycznego głosu nagranego na taśmie, masz możliwość rozmowy z doświadczonymi specjalistami z branży IT, systemów sterujących, techniki i części zamiennych, którzy z chęcią udzielą pomocy. Inżynierowie z naszej infolinii podłączają się bezpośrednio do instalacji klienta aż do poziomu sterownika układnic i systemu przenośników. Pozwala to na błyskawiczną analizę i usuwanie błędów. Jeżeli jednak nie będzie możliwe usunięcie błędu za pośrednictwem infolinii, do dyspozycji pozostaje rozległa sieć kompetentnych specjalistów, którzy szybko zjawią się w odpowiednim miejscu. Komfortowy system diagnostyczny zapewnia pełny wgląd w instalację i umożliwia szybkie wykrywanie oraz usuwanie błędów. Pozwala to na znaczne zredukowanie czasu przestojów i tworzenie rozbudowanych statystyk instalacji.

16 Systemy intralogistyki Konsulting i projektowanie systemów Instalacje systemowe Modernizacja Urządzenia do obsługi regałów Systemy Shuttle Serwis Oprogramowanie intralogistyczne Pakiet SAP Logistics Solutions Aby uzyskać kontakt z Projektantem Systemów Logistycznych lub Doradcą Technicznym zadzwoń: Centrum Obsługi Klienta: lub napisz: Wyłączny dystrybutor na Polskę Wandalex S. A. ul. Taśmowa 7, Warszawa WMS_vsPL_pl_

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie T H E P O W E R O F D E L I V E R Y viastore: Doświadczenie i zaufanie na całym świecie 03 Kompetentni dostawcy napędzają handel. My dajemy im te kompetencje. Naszym hasłem przewodnim jest The Power of

Bardziej szczegółowo

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie THE POWER OF DELIVERY Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie Zawsze odpowiednie rozwiązanie Układnice magazynowe firmy viastore są zawsze doskonałymi rozwiązaniami. Na życzenie Klienta możemy

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie zarządzać magazynem

Jak skutecznie zarządzać magazynem wm Warehouse Management System Software reguły narzędzia zadania przyjęcia magazynowanie inwentaryzacja wydania bezpieczeństwo kontrola Jak skutecznie zarządzać magazynem Jak zarządzać magazynem przy pomocy

Bardziej szczegółowo

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw

ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw Dynamiczne infrastruktury dla dynamicznych przedsiębiorstw WPROWADZENIE Aby zapewnić sobie elastyczność i możliwość szybkiego

Bardziej szczegółowo

Kompleksowe rozwiązania informatyczne

Kompleksowe rozwiązania informatyczne HIT - KODY KRESKOWE Kompleksowe rozwiązania informatyczne dla logistyki i produkcji HIT-Kody Kreskowe HIT-Kody Kreskowe oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne usprawniające procesy logistyczne i

Bardziej szczegółowo

Magazyn firmowy. ssi-schaefer. www. .com. Nr 25 Wydanie 1/2015. 16 Suer: Zautomatyzowane 18 Indywidualnie dostosowane rozwiązanie dla branży napojów

Magazyn firmowy. ssi-schaefer. www. .com. Nr 25 Wydanie 1/2015. 16 Suer: Zautomatyzowane 18 Indywidualnie dostosowane rozwiązanie dla branży napojów Nr 25 Wydanie 1/2015 Magazyn firmowy Przemysł Temat przewodni Przemysł spożywczy Przemysł samochodowy ebm-papst: Wydajność procesów na najwyższym poziomie 4 Vectura AS: 16 Suer: Zautomatyzowane 18 Indywidualnie

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH

PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH Anna Sołtysik-Piorunkiewicz PROJEKTOWANIE LOGISTYCZNYCH SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH Wprowadzenie Współcześnie realizowana logistyka opiera się na technologiach informatycznych i bez nich byłaby niewydolna.

Bardziej szczegółowo

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7 SIMATIC PCS 7 System sterowania procesami www.siemens.pl/pcs7 Całkowicie zintegrowana automatyka SIMATIC PCS 7, jako jeden z czołowych w świecie systemów sterowania procesami, w aktualnej wersji 8.0 cechujący

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y S P O Ż Y W C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie. Może być z powodzeniem stosowany również

Bardziej szczegółowo

System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace

System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace System automatycznej identyfikacji danych - ProTrace Proponujemy Państwu nowoczesne oprogramowania stworzone w oparciu o platformę Microsoft.NET i J2EE, które pozwala na doskonalenie wewnętrznych procesy

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw Microsoft Dynamics NAV 2009 Zarządzanie łańcuchem dostaw Dokument oficjalny Niniejszy dokument opisuje sposób, w jaki aplikacja Microsoft Dynamics NAV 2009 może poprawić przejrzystość łańcucha dostaw,

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

OPERA v.5 System Realizacji Produkcji

OPERA v.5 System Realizacji Produkcji OPERA v.5 System Realizacji Produkcji październik 2011 Strona 1/11 SPIS TREŚCI: WSTĘP... 3 KORZYŚCI PŁYNĄCE Z WYKORZYSTANIA OPERA MES:... 3 PRODUKCJA... 4 KONTROLA JAKOŚCI... 7 TESTOWANIE DANYCH W LINII

Bardziej szczegółowo

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie

Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Exact Globe Wzrost produktywności w całym przedsiębiorstwie Spis treści 2 Stworzone z myślą o wyzwaniach Twojej firmy 4 Exact Globe 6 Księgowość finansowa i administracja 10 Zakupy i magazynowanie 14 Planowanie

Bardziej szczegółowo

Systemy informatyczne w logistyce (konspekt wykładu)

Systemy informatyczne w logistyce (konspekt wykładu) Systemy informatyczne w logistyce (konspekt wykładu) semestr zimowy 2013/2014 kontakt / informacje dr inż. Paweł Morawski e-mail: pmorawski@spoleczna.pl www: http://pmorawski.swspiz.pl konsultacje: środy,

Bardziej szczegółowo

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J

przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J przyjazny system ERP D L A B R A N Ż Y O D Z I E Ż O W O - T E K S T Y L N E J I O B U W N I C Z E J Navireo to łatwy w obsłudze zintegrowany system informatyczny wspomagający zarządzanie w średniej firmie.

Bardziej szczegółowo

WMS: System zarządzania magazynem. POZIOM 2: Zarządzanie przy pomocy terminali RF. Przykład: Centres Autoequip, S.A.

WMS: System zarządzania magazynem. POZIOM 2: Zarządzanie przy pomocy terminali RF. Przykład: Centres Autoequip, S.A. 1 WMS: System zarządzania magazynem POZIOM 2: Zarządzanie przy pomocy terminali RF Przykład: Centres Autoequip, S.A. 2 SPIS TREŚCI WMS Co to jest magazyn? Podstawowe korzyści z posiadania magazynu Operacje

Bardziej szczegółowo

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III.

QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. Services Management Handboo Spis treści I. QAD ENTERPRISE APPLICATIONS 2011... 3 II. BRANŻOWE MAPY PROCESÓW... 9 III. OPINIE KLIENTÓW I ANALITYKÓW... 16 IV. QAD W BADANIACH FIRM ANALITYCZNYCH... 19 V.

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11

SPIS TREŚCI. Możliwość adaptacji... 2. Otwartość... 3. Niezawodność... 6. Współpraca... 8. Technologia.NET...11 MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION /STRUKTURA TECHNOLOGII Struktura technologii systemu Navision stanowi zbiór rozwiązań informatycznych, tworzących platformę użytkową systemu Microsoft Business Solutions

Bardziej szczegółowo

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ

SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ Krótki opis rozwiązania SAP SAP Business One SPRAWNIEJSZA FIRMA, SZYBSZY ROZWÓJ KORZYSTNA CENOWO APLIKACJA DLA MAŁYCH I ŚREDNICH FIRM Aplikacja SAP Business One to jedno rozwiązanie o przystępnej cenie

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW

Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Szczegółowy opis rozwiązania SAP GWARANCJA NOWEJ EFEKTYWNOŚCI, KONTROLI I RENTOWNOŚCI DLA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW Copyright 2005 SAP AG. Wszystkie prawa zastrzeżone. Żadna część broszury nie

Bardziej szczegółowo

System Zarządzania Forte

System Zarządzania Forte System Zarządzania Forte Zarządzaj skutecznie swoim biznesem System Zarządzania Forte jest rozwiązaniem ERP ułatwiającym zarządzanie małymi i średnimi firmami. Umożliwia osiąganie trwałych i wymiernych

Bardziej szczegółowo

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży

Magazyn fi rmowy. www.ssi-schaefer.pl. Wydanie 2/2013. Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Wydanie 2/2013 Magazyn fi rmowy Branża farmaceutyczna Temat główny Salus: modelowe rozwiązanie w branży Przemysł spożywczy Organizacje charytatywne 4 Gerolsteiner: logistyka 9 Unicef: centrum ogólnoświa-1towych

Bardziej szczegółowo

Bezpieczne, wydajne maszyny

Bezpieczne, wydajne maszyny No.18 PL Bezpieczne, wydajne maszyny Technology & Trends 04. Zintegrowane bezpieczne sterowanie ruchem 12. Funkcja rozpoznawania twarzy współgra z interfejsem HMI 16. Szybka i bezpieczna rejestracja danych

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU

SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU SYSTEMY I FORMATYCZ E W ZARZĄDZA IU Ewa Dudek-Dyduch, Systemy informacyjne zarządzania produkcją, POLDEX, Kraków 2002 1. Organizacja i zarządzanie 2. Systemy informatyczne w zarządzaniu wprowadzenie 3.

Bardziej szczegółowo

Integrator Systemów Informatycznych

Integrator Systemów Informatycznych Integrator Systemów Informatycznych Profil Działalności Nasze działania są odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw produkcyjnych, firm handlowych i usługowych oraz instytucji finansowych, sektora publicznego

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań

Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Rozwiązania wspomagające zarządzanie w małych i średnich przedsiębiorstwach Przegląd rozwiązań Spis treści Wstęp 3 SAP Business One: kluczowe cechy 4 Korzyści biznesowe 5 Przegląd funkcjonalności 6 Finanse

Bardziej szczegółowo

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE?

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? CO ZROBIĆ BY TWÓJ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? Oprogramowanie magazynowe Software Solutions Dlaczego WMS może sprawić, że Twój magazyn będzie efektywny? Zainstalowanie oprogramowania magazynowego (WMS)

Bardziej szczegółowo