THE POWER OF DELIVERY. Wydajny system zarządzania magazynem

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "THE POWER OF DELIVERY. viad@t Wydajny system zarządzania magazynem"

Transkrypt

1 THE POWER OF DELIVERY Wydajny system zarządzania magazynem

2 viastore systems Twój partner w dziedzinie WMS Firma viastore należy do wiodących międzynarodowych dostawców kompleksowych systemów intralogistycznych do zastosowań przemysłowych i handlowych. Należą do nich systemy kompletacyjne, magazyny wysokoregałowe, automatyczne magazyny drobnych części oraz centra dystrybucyjne i logistyczne. Planujemy, projektujemy i realizujemy nowe instalacje. Modernizujemy istniejące magazyny różnych producentów oraz dostosowujemy je do aktualnych potrzeb. Nasze urządzenia takie, jak układnice magazynowe typu viaspeed, viapal i viasprint gwarantują szybką dopasowaną do potrzeb Klienta logistykę magazynową. Infolinia oferująca kompetentne doradztwo jest dostępna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu a rozbudowane usługi serwisowe i płynna logistyka części zamiennych doskonale uzupełnia ofertę. Nowe instalacje Modernizacja Doradztwo i planowanie Systemy kompletacji Układnice magazynowe WMS SAP Special Expertise Partner SCE (LES i EWM) Serwis, infolinia, oryginalne części Istotnym czynnikiem wydajnej i przejrzystej intralogistyki jest kompleksowa architektura oprogramowania, począwszy od zarządzania magazynem za pomocą programu przeznaczonego w równym stopniu do magazynów automatycznych jak i konwencjonalnych, poprzez systemy przepływu materiału, aż po sterowanie procesami. Ponadto jesteśmy partnerem SAP Specialist Expertise Partner Supply Chain Execution (LES i EWM). składa się z podstawowego pakietu, którego funkcje można dołączać i odłączać w zależności od wymagań, typu instalacji i wydajności. To sprawia, że WMS doskonale nadaje się do kompleksowych instalacji działających z dużą wydajnością, do automatycznych magazynów o niewielkim lub średnim poziomie przeładunków, jak również do konwencjonalnych obszarów magazynowych i ośrodków logistycznych. jest elastycznym systemem i z biegiem lat ma możliwość dostosowywania się do rozwoju biznesu, zmieniających się wymagań czy nowych procesów.

3 03

4 Standardowy system WMS do każdego typu magazynu to nowoczesne, wydajne, sprawdzone, standardowe oprogramowanie służące do zarządzania systemami intralogistycznymi niezależnie od ich typu: systemy przepływu materiałów i komisjonowania, konwencjonalne i zautomatyzowane magazyny, centra logistyczne i dystrybucyjne. jest doskonałym rozwiązaniem dla niewielkich magazynów o niskim poziomie przeładunków, jak również ośrodków dystrybucyjnych obsługujących kilka tysięcy zamówień w ciągu dnia. Wykorzystywany w wysoce zautomatyzowanych systemach, jak i w obiektach obsługiwanych w sposób manualny lub przy użyciu wózków widłowych. to system wielojęzyczny i niezależny od baz danych, systemów operacyjnych i elementów sprzętowych, mający możliwość łatwej konfiguracji i rozbudowy. to stabilny produkt rezultat 40 lat doświadczenia w zakresie intralogistyki. Oprogramowanie posiada certyfikaty ISO 9001, IFS i GAMP. Obsługa jest łatwa i intuicyjna, więc pracownicy mogą pracować szybko i wydajnie. Ponadto jest dostępna szczegółowa dokumentacja oprogramowania w postaci instrukcji obsługi oraz systemu pomocy online dla użytkowników i administratorów. Dlaczego Szczegółowo przetestowany, stabilny standardowy produkt z szerokim zakresem funkcjonalności Szybkie uruchomienie bez żadnego ryzyka Szybkie indywidualne dopasowanie dzięki modułowej budowie Obsługa bieżących technologii, takich jak RFID, przeglądarki itp. Ciągłe prace rozwojowe Wielojęzyczność Dowolność w wyborze wersji wszystkie wersje są poddawane pracom rozwojowym Brak rocznych kosztów licencji

5 05 oprogramowanie dla całego systemu intralogistycznego wydajny system zarządzania dla magazynów konwencjonalnych i automatycznych oraz centrów dystrybucyjnych o dowolnym poziomie przeładunków wstępnie skonfigurowany system WMS obejmujący system przepływu materiału do magazynów i centrów dystrybucyjnych o niewielkiej złożoności inteligentny system służący do przyporządkowywania i zarządzania miejscami magazynowymi dla jednostek ładunkowych w automatycznym magazynie działającym pod kontrolą systemu ERP lub zewnętrznego systemu WMS wydajny system zarządzania do magazynów obsługiwanych ręcznie i przy użyciu wózków widłowych oraz centrów dystrybucyjnych o dowolnym poziomie przeładunków inteligentny system zarządzania przepływem materiałów wizualizacja instalacji zapewniająca większą przejrzystość i szybszy dostęp do dóbr system wydajnego sterowania przenośnikami system nowoczesnego sterowania układnicami o najwyższym stopniu funkcjonalności system sterowania do wysoce wydajnych sorterów Funkcja i obszary zastosowań Interfejs do nadrzędnych systemów: ERP, system spedycji, system wysyłkowy, system celny, PPS(MES) Przyjęcie towaru: Rejestrowanie towaru Paletyzacja Składowanie Zarządzanie jakością, zwroty Dokowanie poprzeczne Uzupełnianie zapasów Wydanie towaru: Procesy falowe Rezerwacja Udostępnienie Kompletacja Współprowadzenie Pakowanie Załadunek Podstawowe funkcje Funkcje stanowiska sterującego System sterujący układarkami System informacyjny Zarządzanie użytkownikami Dane stałe Inwentaryzacja Funkcje ogólnosystemowe: Zarządzanie partiami, terminami ważności i numerami seryjnymi Zarządzanie konsygnacją Możliwość dostępu klientów Możliwość zarządzania kilkoma magazynami (centralny, lokalne) VAS itd. Typy magazynów: Automatyczny magazyn drobnych przedmiotów, magazyn paletowy, magazyn z zastosowaniem tac Magazyn półkowy Magazyn blokowy i podłogowy Magazyn przepustowy (kanałowy) Magazyn wysięgnicowy Magazyn windowy o typu paternoster Magazyn dystrybucyjny, produkcyjny i usługowy Interfejs do podrzędnych systemów: System przepływu materiału, automatyczne układnice magazynowe, system przenośnikowy, elektryczne przenośniki podwieszone, bezobsługowe systemy transportowe, sortery, Systemy robotów, Pick-by-Voice, Pick-by-Light itp.

6 Nasi eksperci towarzyszą klientom od momentu rozruchu do czasu, gdy użytkownicy zaczną czuć się pewnie w obsłudze. Program szkoleniowy uczy pracowników w zakresie różnych zagadnień. Dodatkowo nasi inżynierowie z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania za pośrednictwem infolinii. W razie potrzeby mogą oni uzyskać zdalny dostęp do instalacji użytkowanych przez klientów 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. to oprogramowanie dla magazynów manualnych, od wstępnie skonfigurowanego oprogramowania dla automatycznych magazynów o niewielkim stopniu złożoności, do indywidualnych rozwiązań dla kompleksowych instalacji kompleta cyjnych o dużej wydajności, w których zazwyczaj są zintegrowane obszary automatyczne i manualne. wspiera przy tym wszystkie możliwe metody kompletacji. Magazyn konwencjonalny czy instalacja automatyczna: zawsze dynamicznie dobiera odpowiednie miejsce składowania dla urządzeń automatycznych szybko lub wolnobieżnych, zapewniając przy tym optymalny poziom wykorzystania magazynu. Standardowo pakiet obejmuje również funkcje optymalizujące procesy przyjęć, wydań i przeładunku. Odpowiednie rozwiązania są zawsze zależne od indywidualnych wymagań. Zależna od użytkownika wersja językowa ułatwia pracę operatorów i zapewnia możliwość stosowania oprogramowania w każdym miejscu na świecie. Oprogramowanie w każdym przypadku ewoluuje razem z przedsiębiorstwem, stosowanymi procesami i wymaganiami w każdej chwili możliwe są uaktualnienia i modernizacje. Wszystko to w celu uzyskania optymalnego kosztu użytkowania i błyskawicznego zwrotu z inwestycji. Przyszłościowe rozwiązania gwarantują długoterminowe zabezpieczenie inwestycji i działań.

7 07

8 Dla wydajnych centrów logistycznych Centra logistyczne i dystrybucyjne, w których duża część procesów magazynowych i transportowych przebiega automatycznie, stawiają wysokie wymagania względem systemu zarządzania magazynem. Wszystkie procesy są z góry precyzyjnie obliczane, aby zapewnić bezawaryjną pracę bez utraty czasu. Dlatego wymagana jest pewna elastyczność, pozwalająca na szybkie i niezawodne przyjmowanie i przetwarzanie nawet pilnych zleceń niezależnie od różnych rodzajów kompletacji, które są niezbędne w centrum logistycznym. Zakres funkcji oprogramowania obejmuje standardowo następujące metody kompletacji: Towar do operatora Operator do towaru Pick-to-light Pick-by-light Pick-by-voice HPPS (wysoko wydajny system kompletacji) viapick (w pełni automatyczny system kompletacji) Potężny pakiet oprogramowania jest w pełni kompatybilny z innymi systemami oraz ma możliwość rozbudowy w zakresie funkcjonalności i wydajności. Dla każdego procesu wykorzystywana jest najlepsza możliwa strategia. Dane zleceń z nadrzędnych systemów są zapisywane w bazach danych, a następnie przetwarzane według zoptymalizowanych strategii. Pracownicy mogą przeglądać wszystkie dane w czasie rzeczywistym. Obsługa i sterowanie są dokładnie dopasowane do procesów magazynowych. Jednorazowy proces skano

9 09 HPPS Wysoce wydajny system pobierania towarów HPPS (High Performance Picking System) to nowoczesny sposób wydajnej kompletacji typu Pick-Pack. Zaletą jest elastyczna metoda kompletacji, gdzie w tle odbywa się, dynamiczne i zautomatyzowane przygotowywanie i odbieranie towarów, które później są kompletowane przez operatora, bez użycia dokumentów, poprzez Pick-by-Light lub Pick-by-Voice. viapick W pełni automatyczne rozwiązanie kompletacji z zastosowaniem robota viapick kompletuje, uporządkowane i ułożone w stosy produkty o różnych rozmiarach i kształtach. Robot, tak samo jak osoba kompletująca, pobiera przy tym towary ze standardowych pojemników i kontenerów magazynowych, a następnie odkłada je w dowolnych pojemnikach. Możliwa jest również kompletacja ciężkich i nieporęcznych produktów. wania lub naciśnięcie przycisku wystarczy, aby natychmiast wyzwolić następne etapy procesu. otrzymuje wszystkie dane wymagane do sterowania układnicami, systemem przenośników i innymi komponentami mechanicznymi. Ponadto reguluje sterowanie i wizualizację kompleksowych systemów przepływu materiału. Modułowe elementy zintegrowany system Za pomocą standardowych interfejsów system można dodatkowo połączyć z produktami innych firm, takimi jak specjalne oprogramowanie spedycyjne, celne i wysyłkowe. System umożliwia także śledzenie przetwarzania towarów zgodnie z rozporządzeniem UE nr 178/2002. jest niezależny od systemów operacyjnych i działa na wszystkich powszechnie stosowanych platformach systemów UNIX i Windows. W celu przechowywania danych można używać wszystkich wiodących systemów, np. ORACLE, SQL-Server lub DB2. Nowoczesna architektura typu klient -serwer umożliwia rozdzielenie aplikacji i baz danych na kilka różnych komputerów w sieci. obsługuje kilka równoległych systemów oraz kilku klientów z całkowicie oddzielnymi stanami magazynowymi.

10 Wstępnie skonfigurowany system WMS do automatycznych instalacji o niewielkim stopniu złożoności Nie jest potrzebny dodatkowy system przepływu materiału jeden poziom oprogramowania mniej Niewielkie koszty Szybkie wdrożenie Bezproblemowe rozszerzanie to kompletne oprogramowania do automatycznych magazynów o niewielkim stopniu złożoności. Standardowy pakiet oprogramowania obejmuje podstawowe i najważniejsze funkcje potrzebne do zarządzania magazynem, sterowania przepływem materiału i wizualizacji układu. Główny rdzeń pakietu jest taki sam jak w systemie Dzięki temu można go w prosty sposób rozszerzać i dopasowywać do specyficznych wymagań. Kolejne zalety to niewielkie koszty wdrożenia i krótki czas realizacji projektu. Zakres funkcji Przyjmowanie towaru, zarządzanie nim i wydawanie go z magazynu muszą przebiegać płynnie i bezproblemowo. Tylko w ten sposób można zapewnić wydajne funkcjonowanie. Dlatego obejmuje te główne funkcje już w standardowej wersji pakietu. Wydajność i pojemność poszczególnych komponentów instalacji są przy tym wykorzystywane w najbardziej optymalny sposób. Na przykład przez składowanie na kilku głębokościach lub przez użycie układnicy magazynowej wyposażonej w różne urządzenia podające. Funkcje specjalne Oprócz samych procesów przyjmowania i wydawania towarów zapewnia także liczne możliwości sterowania i optymalizowania pracy na magazynie przy inwentaryzacji, rejestrowaniu różnic stanów, sterowaniu instalacją, administracją systemu i zarządzania użytkownikami te funkcje są zintegrowane w pakiecie Za pomocą różnych okien dialogowych pracownik na stanowisku sterującym w każdej chwili ma wgląd w postępy przetwarzania zleceń. Zmiany stanu są natychmiast archiwizowane i są dostępne do analizy za pośrednictwem okien dialogowych. Opcje Interfejsy do systemów SAP i innych systemów nadrzędnych, zarządzanie magazynami obsługiwanymi zdalnie i przy użyciu dokumentów, zarządzanie partiami, obsługa klientów, zarządzanie specjalnymi stanami zasobów klientów czy sterowanie dostawami i zaopatrzeniem te funkcje są dostępne, jako opcje.

11 Odpowiednie rozwiązanie z zakresu zarządzania automatycznymi elementami instalacji w istniejącym systemie WMS 11 Zintegrowanie automatycznego obszaru magazynowego w istniejącym centrum logistycznym może być nie lada wyzwaniem dla stosowanego systemu WMS. Większość bowiem używanych systemów nie obsługuje funkcjonalności automatycznego magazynu. Odpowiednie rozwiązanie to (Container Location Management). zostaje połączony z istniejącym systemem WMS lub ERP i skupia się na przydzielaniu miejsc składowania i zarządzaniu nimi oraz na strategii składowania i transportu jednostek ładunkowych w automatycznej części centrum logistycznego. Przyjmowanie towarów do magazynu odbywa się w automatycznym punkcie, obejmującym skaner i obszar z punktem pomiaru profilu. Zarządzanie pojedynczymi stanami i miejscami składowania dla jednostek ładunkowych, jak również rejestracja stanów, kompletacja itd. są odwzorowane przez system ERP lub przez WMS. Dlatego to kompaktowe rozwiązanie doskonale nadaje się do automatycznych magazynów buforowych lub sortowni, w których najistotniejsze są proste i szybkie operacje przyjmowania i wydawania kompletnych pojemników.

12 Skuteczne zarządzanie magazynów i centrów logistycznych obsługiwanych manualnie oraz przy użyciu wózków widłowych (Radio Frequency Management) to potężne oprogramowanie przeznaczone do magazynów i ośrodków logistycznych sterowanych radiowo z obsługą manualną lub za pomocą wózków widłowych. Oprogramowanie można bez problemu rozszerzyć do pełnego zakresu funkcjonalności Aby zautomatyzować cały magazyn lub jego pojedyncze elementy, w każdej chwili można uaktywnić odpowiednie funkcje. doskonale nadaje się także do połączeń różnych typów magazynów. Magazyny przelotowe, blokowe, z regałami wspornikowymi, ze składowaniem na półkach, wielokondygnacyjne czy obsługiwane ręcznie lub przez wózki widłowe wszędzie zadba o to, aby wszystkie procesy przebiegały płynnie i bez najmniejszych problemów. Korzyści Symulacja przebiegu zlecenia/planowanie wykorzystania personelu Konfiguracja systemu magazynowego (regałów, stref magazynowych itd.) za pomocą okien dialogowych Konfiguracja systemu sterowania wózkami widłowymi (trasy, dopuszczalne strefy, dopuszczalne obciążenia także w zależności od wysokości itd.) Obliczanie płac zależnych od wydajności Określanie standardowych czasów realizacji działań magazynowych/rozszerzone statystyki Nadzorowanie czasów kompletacji itd. Możliwość obsługi magazynów złożonych Pełna funkcjonalność dla Cross-Dockingu

13 Podsumowanie 13 Interfejs do systemu nadrzędnego Statystyki Zarządzanie systemem/użytkownikami Zarządzanie zleceniami Zarządzanie stanem magazynowym Okno dialogowe na stanowisku pracy Klient Zarządzanie partiami Minimalna data przydatności do spożycia Sterowanie dostawami i zaopatrzeniem Magazyn zautomatyzowany Magazyn sterowany drogą radiową Magazyn obsługiwany przy użyciu dokumentów Pick-by-Light/Pick-by-Voice System sterujący wózkami widłowymi Pakowanie/wysyłka Zarządzanie jakością Numer seryjny Kody dat Cross Docking Value Added Services Zwroty Inwentaryzacja Zintegrowany system MFC Wizualizacja Towar niebezpieczny Zintegrowany projektant etykiet Optymalizacja składowania/optymalizacja przesunięć towaru w magazynach o wielokrotnej głębokości Wielojęzyczność Optymalizacja drogi pobierania Zarządzanie energią Zarządzanie rotacją towarów (analiza ABC) = zawarte w standardowej konfiguracji = możliwość rozszerzenia o daną funkcjonalność

14 Szkolenie dla pracowników z zakresu oprogramowania oferuje duży zakres funkcji dla efektywnego zarządzania magazynem. Aby umożliwić ich skuteczne wykorzystanie, oferujemy szczegółowo dopracowany program szkoleniowy, podczas którego szybko i praktycznie omawiane są wszystkie funkcje i zastosowania. Wprowadzenie do Szkolenie w zrozumiały i kompaktowy sposób objaśnia podstawowe procesy przebiegające w magazynie. W ramach szkolenia zostaje pokazane, w jaki sposób system pozwala na optymalne opracowanie procesów intralogistycznych. Uczestnicy poznają podstawy obsługi i zasady działania Seminarium jest zwłaszcza przydatne na etapie projektowania i podejmowania decyzji. Praca z W ramach szkolenia prezentowane są podstawowe zasady obsługi systemu oraz najważniejsze procedury przy przyjmowaniu i wydawaniu towaru. Ponadto przedstawiane są proste zadania związane z zarządzaniem. Całość jest uzupełniona praktycznymi ćwiczeniami przy użyciu demonstracyjnej wersji oprogramowania. Szkolenie jest przeznaczone w szczególności dla kierowników magazynów, pracowników stanowisk sterujących i brygadzistów oraz dla wszystkich, którzy w praktyczny sposób chcą poznać możliwości Prezentacja jest kierowana bezpośrednio do konkretnych klientów i w razie potrzeby można ją dostosować do specyficznych potrzeb. i systemów przepływu materiału. W celu dokładniejszego przedstawienia możliwości realizowane są praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem demonstracyjnej wersji oprogramowania. Jeżeli klient jest już użytkownikiem instalacji, możliwe jest skontaktowanie się z doświadczonymi pracownikami infolinii, którzy udzielą wartościowych wskazówek dotyczących zapobiegania oraz usuwania usterek instalacji. Programowanie z Przy odpowiednim zakresie projektu w ramach szkolenia doświadczeni pracownicy naszego działu badań i rozwoju mogą przekazać programistom klienta wymagany know-how, dzięki któremu będą mogli aktywnie uczestniczyć w tworzeniu końcowego układu systemu. Szkolenie może również obejmować praktyczne ćwiczenia w zakładzie. Zarządzanie magazynem z Szkolenie bazuje na szkoleniu i pogłębia znajomość funkcji zarządzania i stanowiska sterującego. Seminarium jest przeznaczone dla pracowników odpowiedzialnych za eksploatację magazynu, zapewnienie bezpieczeństwa oraz prawidłowej obsługi całej instalacji. Podczas szkolenia prezentowana jest konfiguracja, tworzenie list i etykiet, zasada działania programów w tle oraz interfejsy do systemów nadrzędnych

15 Infolinia Nasi specjaliści zawsze służą pomocą 24/7 15 viastore systems oferuje różnorodne usługi serwisowe dostosowane do potrzeb klientów. Dotyczy to w szczególności systemu zarządzania magazynem W systemie jest zintegrowana baza danych, w której są zapisywane wszystkie występujące usterki. Dzięki temu wszystkie zdarzenia i przypadki operatora oraz innych użytkowników są gromadzone centralnie w firmie viastore i analizowane pod kątem bieżących działań zapobiegawczych i ulepszeń systemu. Ponadto monitorujemy wszystkie procesy i funkcjonowanie twardych dysków, baz danych lub procesora, aby zapewnić szybkie reagowanie na występujące usterki. Jeżeli jednak wystąpią problemy z instalacją, nasi pracownicy infolinii są do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Zamiast wysłuchiwania automatycznego głosu nagranego na taśmie, masz możliwość rozmowy z doświadczonymi specjalistami z branży IT, systemów sterujących, techniki i części zamiennych, którzy z chęcią udzielą pomocy. Inżynierowie z naszej infolinii podłączają się bezpośrednio do instalacji klienta aż do poziomu sterownika układnic i systemu przenośników. Pozwala to na błyskawiczną analizę i usuwanie błędów. Jeżeli jednak nie będzie możliwe usunięcie błędu za pośrednictwem infolinii, do dyspozycji pozostaje rozległa sieć kompetentnych specjalistów, którzy szybko zjawią się w odpowiednim miejscu. Komfortowy system diagnostyczny zapewnia pełny wgląd w instalację i umożliwia szybkie wykrywanie oraz usuwanie błędów. Pozwala to na znaczne zredukowanie czasu przestojów i tworzenie rozbudowanych statystyk instalacji.

16 Systemy intralogistyki Konsulting i projektowanie systemów Instalacje systemowe Modernizacja Urządzenia do obsługi regałów Systemy Shuttle Serwis Oprogramowanie intralogistyczne Pakiet SAP Logistics Solutions Aby uzyskać kontakt z Projektantem Systemów Logistycznych lub Doradcą Technicznym zadzwoń: Centrum Obsługi Klienta: lub napisz: Wyłączny dystrybutor na Polskę Wandalex S. A. ul. Taśmowa 7, Warszawa WMS_vsPL_pl_

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie

Doświadczenie i zaufanie na całym świecie T H E P O W E R O F D E L I V E R Y viastore: Doświadczenie i zaufanie na całym świecie 03 Kompetentni dostawcy napędzają handel. My dajemy im te kompetencje. Naszym hasłem przewodnim jest The Power of

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet

Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet Przypadek praktyczny: Cogeferm Różnorodne rozwiązania do składowania i kompletacji pojemników i palet Lokalizacja: Francja Cogeferm, francuska firma specjalizująca się w dystrybucji artykułów ślusarskich,

Bardziej szczegółowo

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie

THE POWER OF DELIVERY. Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie THE POWER OF DELIVERY Układnice magazynowe Większa wydajność w magazynie Zawsze odpowiednie rozwiązanie Układnice magazynowe firmy viastore są zawsze doskonałymi rozwiązaniami. Na życzenie Klienta możemy

Bardziej szczegółowo

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015

Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja (picking) prof. PŁ dr hab. inż. Andrzej Szymonik www.gen-prof.pl Łódź 2014/2015 Kompletacja def. Operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania

Bardziej szczegółowo

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE?

ZROBIĆ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? CO ZROBIĆ BY TWÓJ MAGAZYN DZIAŁAŁ EFEKTYWNIE? Oprogramowanie magazynowe Software Solutions Dlaczego WMS może sprawić, że Twój magazyn będzie efektywny? Zainstalowanie oprogramowania magazynowego (WMS)

Bardziej szczegółowo

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS

ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS ZAAWANSOWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA MAGAZYNEM WMS SYSTEM MAGAZYNIER JEST PRODUKTEM DEDYKOWANYM DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYCH OPROGRAMOWANIE ERP COMARCH CDN XL. JEST TO KOM- PLEKSOWE ROZWIĄZANIE INFORMATYCZNE

Bardziej szczegółowo

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych

Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Zastosowanie systemu AssetTrace w automatyzacji procesów magazynowych przy pomocy kodów kreskowych Przemysław Bartoszek www.goldensoft.pl pbartoszek@goldensoft.pl tel. 697-695-662 Cel prezentacji Prezentowane

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM OPRACOWANIE MARCIN REWERS MAREK PLUCINSKI Głównym zadaniem zarządzania magazynem jest właściwa obsługa gromadzonego zapasu poprzez: zapewnienie identyfikacji dóbr wchodzących do magazynu,

Bardziej szczegółowo

Planowanie tras transportowych

Planowanie tras transportowych Jerzy Feldman Mateusz Drąg Planowanie tras transportowych I. Przedstawienie 2 wybranych systemów: System PLANTOUR 1.System PLANTOUR to rozwiązanie wspomagające planowanie i optymalizację transportu w przedsiębiorstwie.

Bardziej szczegółowo

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji

zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji zaawansowane IT dla Twojej firmy Expert w logistyce i produkcji DataConsult Nagrody DataConsult Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania informatyczne wspomagające zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

Bardziej szczegółowo

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego.

1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. Obsługa Klientów 1000 powodów by wybrać kompletny serwis. 10 niepodważalnych przyczyn dominacji koloru żółtego. 01 18.500.000 produktów FANUC zainstalowanych na całym świecie 55 lat doświadczenia średni

Bardziej szczegółowo

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ

WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS WEAVER WMS NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI MAGAZYNOWEJ WMS Zintegrowany system zarządzania magazynem Zwiększ konkurencyjność Twojej firmy już dziś dzięki poprawie działań magazynowo-logistycznych

Bardziej szczegółowo

innowacyjna magazynowa LogistyKa

innowacyjna magazynowa LogistyKa innowacyjna magazynowa LogistyKa Zaawansowane systemy zarządzania magazynem WMS SYSTEM EXPERTWMS to kompleksowe rozwiązanie informatyczne pozwalające na zarządzanie ruchem produktów w magazynie oraz optymalizujące

Bardziej szczegółowo

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów

PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów PROMAG S.A. jedna firma, tysiące wyposażonych magazynów OD PONAD 30 LAT WYPOSAŻAMY MAGAZYNY Już od ponad 30 lat, optymalizujemy przestrzeń magazynową i produkcyjną Klientów zgodnie z najnowszymi osiągnięciami

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie magazynowe. Wzrost wydajności dzięki optymalizacji i kontroli procesów magazynowych. Software Solutions

Oprogramowanie magazynowe. Wzrost wydajności dzięki optymalizacji i kontroli procesów magazynowych. Software Solutions Oprogramowanie magazynowe Wzrost wydajności dzięki optymalizacji i kontroli procesów magazynowych. Software Solutions Easy WMS umożliwia skuteczne zarządzanie zarówno małymi magazynami obsługiwanymi manualnie,

Bardziej szczegółowo

THE POWER OF DELIVERY. Urządzenia do obsługi regałów większa wydajność w magazynie

THE POWER OF DELIVERY. Urządzenia do obsługi regałów większa wydajność w magazynie THE POWER OF DELIVERY Urządzenia do obsługi regałów większa wydajność w magazynie viaspeed sz ybsze i bardziej kompaktowe Duża przepustowość oraz duża intensywność pakowania utrzymują koszty magazynu drobnych

Bardziej szczegółowo

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu

Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu SYSTEMY DYNAMICZNE Więcej przestrzeni Systemy dynamiczne i automatyczne Wydajna logistyka magazynowa dzięki indywidualnej technice składowania i transportu MOBILNE ROZWIĄZANIA - OPTYMALIZACJA PROCESÓW

Bardziej szczegółowo

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI

PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MARCIN FOLTYŃSKI PODSTAWY LOGISTYKI ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM MAGAZYN Jednostka funkcjonalno - organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów) czasowo wyłączonych z użycia w wyodrębnionej przestrzeni

Bardziej szczegółowo

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL

Kim jesteśmy ReWistA Wms GLOBAL Kim jesteśmy REWISTA WMS GLOBAL Zmienia się technologia, zmieniają się potrzeby. Nasza misja wciąż pozostaje ta sama. Usprawnić życie firmy, ułatwić pracę człowieka, udoskonalić proces. Od blisko 15 lat

Bardziej szczegółowo

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania

SCP SCHÄFER CASE PICKING. W pełni zautomatyzowany system komisjonowania SCP SCHÄFER CASE PICKING W pełni zautomatyzowany system komisjonowania Laureat Targów Wzorcowych Logistic Award 2008 Schäfer Case Picking: wydajność zdefiniowana na nowo Szybciej, wydajniej, w dostosowaniu

Bardziej szczegółowo

Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP

Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP Weaver WMS http://weaversoft.pl/pages/products/wms/ Założenia sytemu Weaver WMS Architektura systemu Weaver WMS Integracja z systemami finansowo-księgowymi oraz ERP Założenia systemu Weaver WMS Zrozumienie

Bardziej szczegółowo

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego)

Opis systemu CitectFacilities. (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) Opis systemu CitectFacilities (nadrzędny system sterowania i kontroli procesu technologicznego) I. Wstęp. Zdalny system sterowania, wizualizacji i nadzoru zostanie wykonany w oparciu o aplikację CitectFacilities,

Bardziej szczegółowo

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu

PRODUKCJA BY CTI. Opis programu PRODUKCJA BY CTI Opis programu 1. Opis produktu. Moduł Produkcja by CTI jest programem w pełni zintegrowanym z systemem Comarch ERP Optima. Program ten daje pełną kontrolę nad produkcją, co pozwala zmniejszyć

Bardziej szczegółowo

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania

We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania We engineer your success. All over the world. Systemy Automatycznego Magazynowania Wprowadzenie Systemy Magazynowania Oprogramowanie zarządzające magazynem tworzone wedle standardów bądź na indywidualne

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Polska Sp. z o.o. (dawniej Corporate Express Polska Sp. z o.o.) to jeden z największych na świecie dostawców

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie procesami w Twojej firmie Wygodne. Mobilne. Sprawdzone.

Zarządzanie procesami w Twojej firmie Wygodne. Mobilne. Sprawdzone. - monitorowanie zgłoszeń serwisowych - kontrola pracy serwisantów - planowanie przeglądów i odbiorów - mobilna obsługa zgłoszeń - historia serwisowania urządzeń - ewidencja przepływu części serwisowych

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONY OPIS systemu lojalnościowego

SKRÓCONY OPIS systemu lojalnościowego SKRÓCONY OPIS systemu lojalnościowego na podstawie wersji 2.0 PRODUCENT: Basic-Soft Ostrów Wlkp. AKTUALNA WERSJA: Kontrahent GT wersja 2.0 Zabrania się powielania, publikowania i rozpowszechniania bez

Bardziej szczegółowo

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE

TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Tomasz Pisarek Jantar sp. z o.o. Elżbieta Hałas Instytut Logistyki i Magazynowania GS1 Polska TAG RADIOWY W MAGAZYNIE Technologia zwana często EPC/RFID wykorzystuje identyfikację za pomocą fal radiowych

Bardziej szczegółowo

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych

Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Składowanie dynamiczne z użyciem konstrukcji regałowych Regały przepływowe - regał jest nieruchomy, natomiast składowane towary przemieszczają się w stosunku do konstrukcji regału. Składowanie w regale

Bardziej szczegółowo

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42

SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH. info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 SYSTEM VILM ZARZĄDZANIE CYKLEM ŻYCIA ŚRODOWISK WIRTUALNYCH info@prointegra.com.pl tel: +48 (032) 730 00 42 1. WPROWADZENIE... 3 2. KORZYŚCI BIZNESOWE... 4 3. OPIS FUNKCJONALNY VILM... 4 KLUCZOWE FUNKCJE

Bardziej szczegółowo

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH

LAT DATACONSULT KOMPETENCJE DOŚWIADCZENIA W BRANŻY WMS PONAD 10 BLISKO 200 KLIENTÓW W POLSCE I ZA GRANICĄ PONAD 300 PROJEKTÓW LOGISTYCZNYCH DATACONSULT DataConsult jest dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych, które wspomagają zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw. Firma specjalizuje się w optymalizacji przepływów procesów

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów

Elastyczny system. Apteki Automatyzacja komisjonowanie ECOMAT MEDIMAT ROBOMAT Fill IN BOX SPEED BOX Blistrowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia optymalną lokalizację, która zapewni najlepszą efektywność. Przy tym nie

Bardziej szczegółowo

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS

YOU. Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS YOU Łączymy Ciebie z Twoimi pacjentami w Europie Środkowo-Wschodniej CEE BRIDGE YOUR PATIENTS Odkryj WIĘCEJ możliwości pomiędzy Tobą a Twoimi pacjentami Jako dostawca zintegrowanych usług w sektorze ochrony

Bardziej szczegółowo

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym Gęste składowanie i automatyczny transport palet System AutoSAT to doskonałe rozwiązanie do gęstego składowania dużej ilości palet

Bardziej szczegółowo

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości?

SSI SCHÄFER. Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? SSI SCHÄFER Aktualne trendy rozwiązań magazynowych w branży mięsnej. W co inwestują producenci mięsa, wędlin aby zwiększyć swoje możliwości? Warszawa 04.11.2015 Andrzej Bonk 2 Regały stacjonarne rzędowe,

Bardziej szczegółowo

ZAMÓWIENIA GIS BY CTI. Opis programu

ZAMÓWIENIA GIS BY CTI. Opis programu ZAMÓWIENIA GIS BY CTI Opis programu 1. Opis programu GIS to System Informacji Geograficznej służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych. Program został stworzony

Bardziej szczegółowo

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A.

Case Study. aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0. Wdrożenie w firmie Finder S.A. Case Study aplikacji Microsoft Dynamics CRM 4.0 Wdrożenie w firmie Finder S.A. PRZEDSTAWIENIE FIRMY Finder jest operatorem systemu lokalizacji i monitoringu, wspomagającego zarządzanie pracownikami w terenie

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI

SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI SKUTECZNE ROZWIĄZANIA DLA LOGISTYKI Jak skutecznie planować, nadzorować i rozliczać proces dostawy w firmie produkcyjnej? Studium przypadku. Andrzej Kułakowski interlan SP. J. systemy informatyczne dla

Bardziej szczegółowo

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska.

platforma informatyczna do gromadzenia danych w procesach logistycznych i produkcyjnych z wykorzystaniem automatycznej identyfikacji www.bcspolska. BCS POLSKA www.bcspolska.pl Obsługa dokumentów logistycznych Weryfikacja danych na dokumentach magazynowych Rejestracja zdarzeń Formowanie nośników logistycznych na końcu linii produkcyjnej (traceability)

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński

Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów. Dawid Doliński Zarządzanie Zapasami System informatyczny do monitorowania i planowania zapasów Dawid Doliński Dlaczego MonZa? Korzyści z wdrożenia» zmniejszenie wartości zapasów o 40 %*» podniesienie poziomu obsługi

Bardziej szczegółowo

TSM TIME SLOT MANAGEMENT

TSM TIME SLOT MANAGEMENT TSM TIME SLOT MANAGEMENT System zarządzania zamówieniami i oknami czasowymi dostaw Spis treści O Firmie Nam zaufali Możliwości rozwiązań О produkcie Bezpieczeństwo i dostęp do informacji Problemy produkcyjne

Bardziej szczegółowo

VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN. www.ec-systems.pl

VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN. www.ec-systems.pl VIBcare ZDALNE MONITOROWANIE STANU MASZYN www.ecsystems.pl ZDALNY NADZÓR DIAGNOSTYCZNY EC SYSTEMS WIEDZA I DOŚWIADCZENIE, KTÓRYM MOŻESZ ZAUFAĆ N owe technologie służące monitorowaniu i diagnostyce urządzeń

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja i planowanie dostaw

Dystrybucja i planowanie dostaw Terminy szkolenia 15-16 październik 2015r., Kraków - Hotel Aspel*** Dystrybucja i planowanie dostaw 7-8 kwiecień 2016r., Poznań - Hotel Platinum Palace Residence**** Opis Efektywna dystrybucja produktów

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl

Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Dane Klienta: Staples Polska Sp. z o.o. ul. Bysewska 18 80-298 Gdańsk www.staplesadvantage.pl Staples Inc. jest największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się dostawą rozwiązań biurowych. Istnieje

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu

Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu POŁĄCZ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PROCESU Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal dla handlu i przemysłu Jedna platforma IT wszystko pod kontrolą Rozwiązania SCM i Portal Świat kręci

Bardziej szczegółowo

Relentless Innovation

Relentless Innovation IBCS Poland www.ibcs.pl system zarządzania magazynem Accellos One Warehouse to system wspomagający nadzorowanie procesów magazynowych od chwili przyjęcia produktu, przez cały czas jego przebywania w magazynie,

Bardziej szczegółowo

CRM VISION FUNKCJE SYSTEMU

CRM VISION FUNKCJE SYSTEMU www.crmvision.pl CRM VISION FUNKCJE SYSTEMU www.crmvision.pl CRM VISION FUNKCJE SYSTEMU CRM Vision to nowoczesne, bezpieczne oprogramowanie wspomagające zarządzanie firmą poprzez usprawnienie przepływu

Bardziej szczegółowo

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych

czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych Inżynier Procesu Zarobki: min. 3500 zł brutto (do negocjacji) czynny udział w projektowaniu i implementacji procesów produkcyjnych określenie cyklu produkcyjnego opis działań produkcyjnych dla nowych projektów,

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy

Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy Przypadek praktyczny: Kern Pharma Kern Pharma rozbudowuje centrum logistyczne w związku z rozwojem firmy Lokalizacja: Hiszpania Nowy automatyczny magazyn samonośny zbudowany dla firmy Kern Pharma w hiszpańskiej

Bardziej szczegółowo

ORACLE ZARZĄDZANIE ZAMÓWIENIAMI

ORACLE ZARZĄDZANIE ZAMÓWIENIAMI ORACLE ZARZĄDZANIE ZAMÓWIENIAMI Aplikacja Oracle Zarządzanie Zamówieniami została zaprojektowana na potrzeby E-biznesu. Otwarta architektura oparta na przepływie pracy pozwala na automatyczną obsługę niestandardowych

Bardziej szczegółowo

Droga do Industry 4.0. siemens.com/tia

Droga do Industry 4.0. siemens.com/tia Totally Integrated Automation dla Cyfrowych Przedsiębiorstw Droga do Industry 4.0. siemens.com/tia Na drodze do Cyfrowego Przedsiębiorstwa z firmą Siemens Internet stał się realną częścią rzeczywistości

Bardziej szczegółowo

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl

Nowoczesny system informatyczny. zarządzanie magazynem. wspomagający BCS POLSKA. www.bcspolska.pl BCS POLSKA www.bcspolska.pl Optymalizacja procesów i operacji magazynowych Zarządzanie przestrzenią składowania Rozbudowane moduły funkcjonalne Monitorowanie stanu magazynu w czasie rzeczywistym Zgodność

Bardziej szczegółowo

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji.

produkować, promować i sprzedawać produkty, zarządzać i rozliczać przedsięwzięcia, oraz komunikować się wewnątrz organizacji. Wspieramy w doborze, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów informatycznych. Od wielu lat dostarczamy technologie Microsoft wspierające funkcjonowanie działów IT, jak i całych przedsiębiorstw. Nasze oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

ZAMÓWIENIA GIS BY CTI

ZAMÓWIENIA GIS BY CTI ZAMÓWIENIA GIS BY CTI 1. Opis produktu. GIS to System Informacji Geograficznej służący do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji danych geograficznych. Program został stworzony z myślą

Bardziej szczegółowo

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill

Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Ogólna oferta logistyczna firmy Pro.fill Spis treści Wstęp Zarządzanie bazą nagród i materiałów promocyjnych Obsługa zamówień Zakup produktów Magazynowanie Dystrybucja nagród Logistyka dokumentacji IT

Bardziej szczegółowo

Możliwość dodawania modułów pozwala na dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych w firmie.

Możliwość dodawania modułów pozwala na dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych w firmie. zajmuje się wdrażaniem koncepcji CRM Eroica CRM bazującej na najczęściej używanym rozwiązaniu Open Source vtiger. Eroica CRM posiada wiele funkcji ułatwiających zarządzanie relacjami z klientem w kancelarii.

Bardziej szczegółowo

BSX PRINTER INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Autor: Karol Wierzchołowski 30 marca 2015

BSX PRINTER INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Autor: Karol Wierzchołowski 30 marca 2015 ! BSX PRINTER INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Autor: Karol Wierzchołowski 30 marca 2015 SPIS TREŚCI WSTĘP... 3 INTERFEJS PROGRAMU... 5 KONFIGURACJA PROGRAMU... 6 DRUKOWANIE PARAGONÓW I FAKTUR... 8 REJESTRACJA PROGRAMU...

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie taborem kolejowym w czasie rzeczywistym. Michał Szlendak Rail-Mag Logistics

Zarządzanie taborem kolejowym w czasie rzeczywistym. Michał Szlendak Rail-Mag Logistics Zarządzanie taborem kolejowym w czasie rzeczywistym Michał Szlendak Rail-Mag Logistics Agenda Wprowadzenie dlaczego warto monitorować tabor kolejowy Istniejące systemy umożliwiające monitorowanie ładunków

Bardziej szczegółowo

Investing f or Growth

Investing f or Growth Investing for Growth Open Business Solution OB One - zintegrowane oprogramowanie modułowe wspomagające zarządzanie firmą w łatwy i przejrzysty sposób pozwala zaspokoić wszystkie potrzeby księgowe, administracyjne

Bardziej szczegółowo

Elastyczny system. Szpitale Automatyzacja komisjonowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów MEDIMAT ROBOMAT FILL IN BOX SPEED BOX.

Elastyczny system. Szpitale Automatyzacja komisjonowanie. Trójwymiarowe rozpoznawanie obrazów MEDIMAT ROBOMAT FILL IN BOX SPEED BOX. Elastyczny system Każde rozwiązanie systemowe jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb danej apteki. Takie podejście umożliwia nie tylko sensowną lokalizację przy optymalnym wykorzystaniu powierzchni,

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych

Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Gospodarka magazynowa z elementami projektowania zagospodarowania magazynów istniejących i nowo planowanych Cele szkolenia Zasadniczym celem szkolenia jest rozpracowanie szeregu zagadnień, dotyczących

Bardziej szczegółowo

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r.

Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA. 31 stycznia 2011 r. Otwarcie Magazynu Centralnego w Ołtarzewie Centralizacja logistyki w Grupie NEUCA 31 stycznia 2011 r. Agenda 1. Przepływ leków od producenta do pacjenta 2. Strategia centralizacji logistyki Grupy NEUCA

Bardziej szczegółowo

Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi

Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi Nowe spojrzenie na systemy monitoringu i sterowania sieciami ciepłowniczymi Leszek Jabłoński Cele optymalizacja pracy sieci ciepłowniczej zwiększenie efektywności energetycznej większe bezpieczeństwo dostaw

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników.

Wdrożenie oprogramowania klasy WMS, dostarczenie licencji na oprogramowanie dla użytkowników oraz szkolenia dla użytkowników. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z wdrożeniem oprogramowania klasy WMS (Warehouse Management System) dla Zamawiającego w ramach projektu realizowanego przez przedsiębiorcę: Modernizacja magazynu

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl

Dane Klienta: PHP Maritex. ul. Rdestowa 53D. 81-577Gdynia. www.maritex.com.pl Dane Klienta: PHP Maritex ul. Rdestowa 53D 81-577Gdynia www.maritex.com.pl Firma P.H.P. Maritex została założona w 1987 roku i jest obecnie jedną z największych, dynamicznie rozwijających się hurtowni

Bardziej szczegółowo

LOGISTYKA. Definicje. Definicje

LOGISTYKA. Definicje. Definicje LOGISTYKA Magazynowanie Definicje Magazyn: jednostka funkcjonalno-organizacyjna przeznaczona do magazynowania dóbr materialnych (zapasów w wyodrębnionej przestrzeni budowli magazynowej według ustalonej

Bardziej szczegółowo

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni.

o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. SAUTER AUT AU UTE E ER Visio Vision sio io o Center SAUTER Vision Center wszystko jak na dłoni. Nowoczesna automatyka budynkowa staje się coraz bardziej skomplikowana, ale dzięki SAUTER Vision Center,

Bardziej szczegółowo

Kompleksowy system zarządzania lekiem

Kompleksowy system zarządzania lekiem Kompleksowy system zarządzania lekiem ZARZĄDZANIE I CONTROLLING ODDZIAŁY SZPITALNE APTEKA CENTRALNA ZLECENIE LEKU WYDANIE ZAMÓWIENIA LOGISTYKA NA ODDZIALE KONTROLA TERAPII PACJENTA PODANIE LEKU PACJENTOWI

Bardziej szczegółowo

Zastosowania aplikacji B2B dostępnych na rynku zalety aplikacji online

Zastosowania aplikacji B2B dostępnych na rynku zalety aplikacji online 2012 Zastosowania aplikacji B2B dostępnych na rynku zalety aplikacji online Sławomir Frąckowiak Wdrożenie systemu B2B Lublin, 25 października 2012 Aplikacje B2B do czego? Realizacja najważniejszych procesów

Bardziej szczegółowo

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety:

PlusFlex IT-Concepts. Automatyzacja i usprawnienie procesów. Główne zalety: PlusFlex IT-Concepts Automatyzacja i usprawnienie procesów Główne zalety: Elastyczny, skalowalny system Standard internetowy Prosta dystrybucja danych do operatorów Przyjazny interfejs operatora Prosta

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie magazynem gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu

Zarządzanie magazynem gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu Firma szkoleniowa 2014 roku. TOP 3 w rankingu firm szkoleniowych zaprasza na szkolenie: Zarządzanie magazynem gospodarka magazynowa dla praktyków biznesu Ekspert: Dr Bogdan Kroker- trener z wieloletnią

Bardziej szczegółowo

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy.

Istnieje możliwość prezentacji systemu informatycznego MonZa w siedzibie Państwa firmy. system informatyczny wspomagający monitorowanie i planowanie zapasów w przedsiębiorstwie System informatyczny MonZa do wspomagania decyzji managerskich w obszarze zarządzania zapasami jest odpowiedzią

Bardziej szczegółowo

ZAPYTANIE OFERTOWE. b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem

ZAPYTANIE OFERTOWE. b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem 15 marca 2016 roku... pieczęć zamawiającego ZAPYTANIE OFERTOWE 1. Przedmiot zamówienia: a) Oprogramowanie do zarządzania produkcją i magazynem b) Sprzęt do zintegrowanego zarządzania produkcją i magazynem

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW EDYCJA I

KATALOG PRODUKTÓW EDYCJA I KATALOG PRODUKTÓW EDYCJA I Kim jesteśmy? Trutek Fasteners jest częścią międzynarodowego holdingu skupiającego kilkanaście firm produkcyjnych i handlowych operujących we wszystkich regionach świata. Działalność

Bardziej szczegółowo

System automatycznego operatora

System automatycznego operatora System automatycznego operatora System automatycznego operatora stanowi wielofunkcyjne narzędzie o szerokich możliwościach, pozwalające na łatwe zarządzanie przychodzącymi do przedsiębiorstwa połączeniami

Bardziej szczegółowo

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM

TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM TECHNOLOGIE JUTRA DZISIAJ NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE MAJĄTKIEM PODSTAWA PRAWNA Każda instytucja publiczna oraz przedsiębiorstwa zobowiązane są do prowadzenia ewidencji majątku oraz jego okresowej inwentaryzacji.

Bardziej szczegółowo

Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii

Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii Przypadek praktyczny: Unilever Maksymalna pojemność i efektywność centrum dystrybucyjnego Unilever w Brazylii Lokalizacja: Brazylia Mecalux wyposażył zlokalizowany w Brazylii magazyn firmy Unilever w regały

Bardziej szczegółowo

firmy produkty intranet handel B2B projekty raporty notatki

firmy produkty intranet handel B2B projekty raporty notatki firmy mail intranet produkty DOKUMENTY handel raporty B2B projekty notatki serwis zadania Dlaczego warto wybrać Pakiet ITCube? Najczęściej wybierany polski CRM Pakiet ITCube jest wykorzystywany przez ponad

Bardziej szczegółowo

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT

HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT HP Service Anywhere Uproszczenie zarządzania usługami IT Robert Nowak Architekt rozwiązań HP Software Dlaczego Software as a Service? Najważniejsze powody za SaaS UZUPEŁNIENIE IT 2 Brak zasobów IT Ograniczone

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników

Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników ZADOWOLENI KLIENCI Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal dla operatorów logistycznych i przewoźników Jedna platforma IT wiele możliwości Rozwiązania SCM i Portal Rozwiązanie IT dla

Bardziej szczegółowo

Opis Przedmiotu Zamówienia

Opis Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do SIWZ/ załącznik nr 1 do umowy OP/UP/099/2011 Opis Przedmiotu Zamówienia 1. Przedmiot zamówienia 1.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług konsultancko-developerskich dla systemu

Bardziej szczegółowo

Oferta na program komputerowy System SPA

Oferta na program komputerowy System SPA Oferta na program komputerowy System SPA Wstęp Szanowni Państwo, System SPA jest programem komputerowym zaprojektowanym z myślą o uproszczeniu obsługi salonów piękności, salonów kosmetycznych, SPA, solariów,

Bardziej szczegółowo

SiR_13 Systemy SCADA: sterowanie nadrzędne; wizualizacja procesów. MES - Manufacturing Execution System System Realizacji Produkcji

SiR_13 Systemy SCADA: sterowanie nadrzędne; wizualizacja procesów. MES - Manufacturing Execution System System Realizacji Produkcji System informatyczny na produkcji: Umożliwi stopniowe, ale jednocześnie ekonomiczne i bezpieczne wdrażanie i rozwój aplikacji przemysłowych w miarę zmiany potrzeb firmy. Może adoptować się do istniejącej

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto nas wybrać?

Dlaczego warto nas wybrać? Dlaczego warto nas wybrać? Kompetencja SLS jest specjalistycznym dostawcą kompleksowych rozwiązań sprzętowych dla logistyki wewnętrznej. Nasz najcenniejszy kapitał to zespół pracowników, posiadających

Bardziej szczegółowo

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie

System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie System CMMS Profesal Maintenance wspiera prace UR w firmie MC Bauchemie Firma MC Bauchemie Firma MC Bauchemie w Środzie Wielkopolskiej to wyspecjalizowany zakład produkcyjny dodatków do betonu, produktów

Bardziej szczegółowo

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A.

Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne. Mariusz Malczewski PROMAG S.A. Wyposażenie nowoczesnego magazynu w urządzenia techniczne Mariusz Malczewski Magazyn - regały dynamiczne Regały przejezdne Regały przepływowe Regały paletowe przejezdne Nowoczesne systemy magazynowania

Bardziej szczegółowo

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów

Gospodarka magazynowa. Definicja magazynu (1) Definicja magazynu (2) 2014-10-06. Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Gospodarka magazynowa Podstawowe pojęcia i definicje. Zadania i funkcje magazynów Definicja magazynu (1) Wyodrębnione: pomieszczenie zamknięte (budynki), przestrzeń zadaszona (wiata), otwarte składowisko

Bardziej szczegółowo

Co to jest GASTRONOMIA?

Co to jest GASTRONOMIA? Co to jest GASTRONOMIA? Program Gastronomia to w pełni zintegrowana aplikacja, która znajduje zastosowanie w obsłudze punktu sprzedaży produktów gastronomicznych i może być dostosowana do indywidualnych

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania branżowe dla dostawców energii. Kompleksowa oferta BTC

Rozwiązania branżowe dla dostawców energii. Kompleksowa oferta BTC Rozwiązania branżowe dla dostawców energii Kompleksowa oferta BTC 2 Rozwiązania branżowe dla dostawców energii Rozwiązania branżowe dla dostawców energii 3 Wydajne rozwiązania IT dla energetyki Dla zachowania

Bardziej szczegółowo

NASZĄ KOMPETENCJĄ JEST PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ZARGES PAŃSTWA PARTNER W POSZUKIWANIU ROZWIĄZAŃ, PRODUKTÓW I SERWISU

NASZĄ KOMPETENCJĄ JEST PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ZARGES PAŃSTWA PARTNER W POSZUKIWANIU ROZWIĄZAŃ, PRODUKTÓW I SERWISU NASZĄ KOMPETENCJĄ JEST PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO ZARGES PAŃSTWA PARTNER W POSZUKIWANIU ROZWIĄZAŃ, PRODUKTÓW I SERWISU Z PEWNOŚCIĄ WŁAŚCIWY PRODUKT Istotny wpływ na bezpieczeństwo ma właściwy wybór i należyte

Bardziej szczegółowo

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych.

Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. BRB Doradztwo Biznesowe doradzamy, szkolimy, rozwijamy Systemy bezpieczeństwa i ochrony zaprojektowane dla obiektów logistycznych. Krzysztof Bełdycki Właściciel tel. 722-529-820 e-mail: biuro@brb-doradztwobiznesowe.pl

Bardziej szczegółowo

Sage ERP X3 dla dystrybucji

Sage ERP X3 dla dystrybucji Wstęp Sage ERP X3 jest systemem oferującym szeroką gamę rozwiązań dla firm z branży dystrybucyjnej. Poprzez szerokie możliwości parametryzacji system można dopasować do konkretnych potrzeb w zależności

Bardziej szczegółowo

...Gospodarka Materiałowa

...Gospodarka Materiałowa 1 Gospodarka Materiałowa 3 Obsługa dokumentów magazynowych 4 Ewidencja stanów magazynowych i ich wycena 4 Inwentaryzacja 4 Definiowanie indeksów i wyrobów 5 Zaopatrzenie magazynowe 5 Kontrola jakości 5

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania automatyzacji STILL igo. Automatycznie w każdej sytuacji.

Rozwiązania automatyzacji STILL igo. Automatycznie w każdej sytuacji. Rozwiązania automatyzacji STILL igo. Automatycznie w każdej sytuacji. first in intralogistics @ 2 intro Najwyższej jakości produkty o wysokiej wydajności w połączeniu z szybką i niezawodną obsługą serwisową

Bardziej szczegółowo

Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS

Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS Systemy Monitorowania Produkcji EDOCS Kim jesteśmy? 5 Letnie doświadczenie przy wdrażaniu oraz tworzeniu oprogramowania do monitorowania produkcji, W pełni autorskie oprogramowanie, Firma korzysta z profesjonalnego

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM

ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM Głównym zadaniem zarządzania magazynem jest właściwa obsługa gromadzonego zapasu poprzez: zapewnienie identyfikacji dóbr wchodzących do magazynu, właściwe składowanie, zapewnienie

Bardziej szczegółowo

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows

Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Instrukcje instalacji pakietu IBM SPSS Data Access Pack dla systemu Windows Spis treści Rozdział 1. Przegląd......... 1 Wstęp................. 1 Wdrażanie technologii Data Access........ 1 Źródła danych

Bardziej szczegółowo

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl

Dane Klienta: ul. Towarowa 9. 10-959 Olsztyn. www.agroma.olsztyn.pl Dane Klienta: Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. ul. Towarowa 9 10-959 Olsztyn www.agroma.olsztyn.pl Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. to firma z wieloletnimi tradycjami. Istnieje na polskim

Bardziej szczegółowo

Prowadzący Andrzej Kurek

Prowadzący Andrzej Kurek Prowadzący Andrzej Kurek Centrala Rzeszów Oddziały Lublin, Katowice Zatrudnienie ponad 70 osób SprzedaŜ wdroŝenia oprogramowań firmy Comarch Dopasowania branŝowe Wiedza i doświadczenie Pełna obsługa: Analiza

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu e STOMis wraz z pakietem Microsoft SQL Server 2005 Express Edition. e STOMis

Instrukcja instalacji programu e STOMis wraz z pakietem Microsoft SQL Server 2005 Express Edition. e STOMis Instrukcja instalacji programu e STOMis wraz z pakietem Microsoft SQL Server 2005 Express Edition e STOMis Strona:1 z 10 I. Wymagania sprzętowe i wymagania w zakresie programowania systemowego. Wymagania

Bardziej szczegółowo