Co Powinno Się Wiedzieć Przed Wzięciem. Reverse Mortgage. Fair Housing Legal Support Center & Clinic

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Co Powinno Się Wiedzieć Przed Wzięciem. Reverse Mortgage. Fair Housing Legal Support Center & Clinic"

Transkrypt

1 Co Powinno Się Wiedzieć Przed Wzięciem Reverse Mortgage Fair Housing Legal Support Center & Clinic

2 Reverse Mortgage Plusy i Minusy Plusy Reverse mortgage może pozwolić właścicielom emerytom mieszkać dłużej w tym domu. Wpływy z reverse mortgage mogą dostarczyć gotówki: na długoterminowy okres, wydatki z kieszeni nie pokryte przez inne ubezpieczenia na spłatę istniejącego kredytu, co zmniejsza miesięczne wydatki jako alternatywnego źródła dodatkowych dochodów na emeryturę HECM reverse mortgage jest bez regresu co oznacza ze należna kwota nie może przekroczyć wartości rynkowej domu, gdy przyjdzie czas spłaty pożyczki. Reverse mortgage może być odpowiedny dla emerytów, których dzieci są w lepszej sytuacji ekonomicznej niż ich rodzice, i nie spodziewają się pieniędzy z rodziców majątku. Minusy Reverse mortgage nie ma przepisów dotyczących konta escrow. Właściciele domów musza płacić roczne podatki i ubezpieczenie zagrożenia. Pożyczka bez reverse mortgage HECM może mieć brak ubezpieczenia w celu ochrony kredytobiorcę przed nie zapłaceniem dla pożyczkodawcy. Reverse mortgage jest kosztownym sposobem żeby pożyczyć pieniądze. Właściciele domów powinni upewnić się ze wzięli pod uwagę wszystkie dostępne opcje. Doradztwo jest wymagane aby otrzymać HECM reverse mortgage, gdyż sam w sobie nie jest w stanie uchronić pożyczkobiorców od podejmowania złych wyborów związanych z opcjami płatności i kredytodawców. Współmałżonkowie, którzy nie mają wieku kwalifikacyjnego gdy jest brany reverse mortgage mogą być w niebezpieczeństwie utraty swojego domu, jeżeli saldo pożyczki nie może być spłacone z innych źródeł w przypadku śmierci współmałżonka który wziął pożyczkę. Reverse mortgage pożyczki nie są ani dobre ani złe, są prawnie skomplikowane i finansowo złożone. Pożyczkobiorca musi upewnić się i zrozumieć jak reverse mortgage będzie miał efekt na niego, oraz zapoznać się z innymi alternatywnymi rozwiązaniami, które będą pasować do jego sytuacji finansowej. Aby znaleźć HUD certyfikowanego reverse mortgage konsultanta w twojej okolicy, zadzwoń do HUD konsultanta na tel albo wiech na hsg/sfh/hecm/rmtopten.cfm.

3 Reverse Mortgage Podstawy Informacja w tej broszurce odnosi się głownie do FHA ubezpieczonej Home Equity Conversion Mortgage (HECM) na reverse mortage pożyczkę. Co to jest HECM reverse mortgage? Jaki jest proces płacenia HECM reverse mortgage dla pożyczającego? Najprościej, reverse mortgage jest to pożyczka w której właściciel domu w wieku 62 lat albo starszy może zamienić trochę equity z domu na gotówkę. Reverse mortgage to jest pożyczka która musi być spłacona gdy właściciel już nie mieszka w tym domu. Splata nie jest konieczna tak długo jak właściciel mieszka w tym domu, płaci podatki, placi hazard ubezpieczenie, i dba o dom. Jest pięć sposobów wzięcia reverse mortgage: 1. Cala suma gotówki 2. Spłata tak długo jak długo pożyczający mieszka w domu 3. Spłata na okresowa ilość lat 4. Line of credit z którego kredytodawca może zabrać gotówkę 5. Kombinacja miesięcznej spłaty i line of credit Czy są jakieś warunki aby pożyczkobiorca spełniał żeby dostać HECM reverse mortgage pożyczkę? Jak reverse mortgage rożni się od zwykłej pożyczki? Obecnie jedyny warunek dla właściciela domu aby dostać HECM reverse mortgage to: Pożyczający ma co najmniej 62 lat Jest wystarczająco kapitału w domu aby zapłacić jakiekolwiek zastawy nałożone w domu łącznie z zakupiona pożyczką Pożyczkobiorcy muszą wiedzieć ze nie ma escrow account na podatki i ubezpieczenie w przypadku reverse mortgage i kupujący muszą zapłacić te wydatki. Pożyczkobiorca musi również skonsultować się z bankierem z HUD aby być zaakceptowany na HECM reverse mortgage. Zwykła pożyczka co zna większość ludzie to pożyczka na zakup domu. Dla celów ilustracji jak pracuje pożyczka to może być zwana forward mortgage. Czyli jak nota jest spłacona, dług się zmniejsza a kapitał na domie się zwiększa aż dług się skończy i właściciel nie ma już nic do zapłaty. To jest sytuacja na zmniejszający się dług i zwiększający się kapitał. A reverse mortgage działa przeciwnie. Przez cały okres kredytu, dług zwiększa się i właściciela domu kapitał się zmniejsza. To jest przykład na zwiększający się dług, i zmniejszający się kapitał sytuacja.

4 Jak jest suma dostępnego kapitału w HECM reverse mortgage obliczona? Są cztery kluczowe elementy w obliczaniu ile kapitału można zamienić na gotówkę przez reverse mortgage: 1. Wycena domu im wyższa wartość to wyższa pożyczka 2. Wiek kupującego generalnie, starsi pożyczkobiorcy mogą dostać więcej 3. Procent od pożyczki im mniejszy procent, tym większa pożyczka 4. Sposób w którym są wykonane wpływy Rzeczywiste obliczenia są skomplikowane i kredytobiorca musi się upewnić ze skonsultował wszystkie możliwe opcje. HECM reverse mortgage jest ubezpieczony przez. agencje Federal Housing Adminstration (FHA) z wkładką ubezpieczeniową płaconą przez kredytobiorcę. Jedna z kluczowych cech pożyczki HECM jest to, ze balans pożyczki nie przekroczy wartości domu kiedy przyjdzie termin do spłacenia. Co to jest składka ubezpieczeniowa i jak jak jest dodana do salda kredytu? HECM reverse mortgage jest ubezpieczony przez FHA. To zabezpiecza kredytobiorcę w przypadku gdy pożyczający nie dokona zaplanowanej płatności dla kredytobiorcy. Ubezpieczenie również zabezpiecza pożyczającego w przypadku gdy cena rynkowa domu jest niewystarczająca aby zapłacić saldo kredytu kiedy przyjdzie termin. Składki są dodawane do salda kredytu i maja wpływ na całość kapitału, który kredytobiorca może zamienić na gotówkę. Wyliczenie sumy pożyczki jest skomplikowane i zależy od kilka zmiennych. Czy kredytodawca reverse mortgage zostaje właścicielem domu jak pożyczka jest dana? Nie. Tak jak w zwykłym mortgage, w reverse mortgage pożyczkobiorca zachowuje tytuł do domu. Kiedy kredyt staje się wymagalny (kiedy najmłodszy pożyczający nie mieszka w domu), dom może być sprzedany aby spłacić dług gdy nie ma na to innych środków. Kiedy HECM reverse mortgage jest pożyczka bez regresu, kwota która musi być spłacona nie może być większa niż wartość rynkowa domu kiedy przychodzi termin spłaty.

5 Dla kogo HECM reverse mortgage nadaje się najlepiej? HECM reverse mortgage daje ulgę finansowa dla emerytów właścicieli którzy mają małe oszczędności i małe aktywy finansowe inne niż kapitał własny w ich domu. Wpływy z reverse mortgage może być stosowany w celu uzupełnienia, płacić rachunki medyczne, lub dokonać niezbędnych napraw w domu. Jednak jeżeli w domu kapitał jest zamieniony na gotówkę w wieku minimum kwalifikacyjnego i dla mniej ważnych wydatków, to właściciel domu może zostać bez żadnych rezerw finansowych w późniejszych latach. Czy HECM reverse mortgage może być podjęty przez bank? HECM reverse mortgage daje ulgę finansowa dla emerytów właścicieli którzy mają małe oszczędności i małe aktywy finansowe inne niż kapitał własny w ich domu. Wpływy z reverse mortgage może być stosowany w celu uzupełnienia, płacić rachunki medyczne, lub dokonać niezbędnych napraw w domu. Jednak jeżeli w domu kapitał jest zamieniony na gotówkę w wieku minimum kwalifikacyjnego i dla mniej ważnych wydatków, to właściciel domu może zostać bez żadnych rezerw finansowych w późniejszych latach. Jak ostatnie zmiany wpływają na HECM reverse mortgage program? We Wrześniu 2013, FHA zredukowała całkowitą sumę kapitału dostępnego do przeliczenia na reverse mortgage. Zredukowała również całkowita kwotę która może być wypłacona w pierwszym roku kredytowania. Te zmiany były zrobione żeby wzmocnić FHA program i chronić jego rentowność. Dla konsumentów, głównym skutkiem tych dwóch zmian był gwałtowny wzrost złożoności pożyczki HECM. Teraz jest tym bardziej ważne dla potencjalnych kredytobiorców żeby zrozumieć jak działa ta pożyczka zanim rozważa zaciągniecie reverse mortgage.

6 The John Marshall Law School Fair Housing Legal Support Center & Clinic The John Marshall Law School Fair Housing Legal Support Center został założony w Klinika edukuje publiczność o nie dyskryminacji i prowadzi pomoc dla publiczności, organizacji i ludzi w celu wyeliminowania praktyk dyskryminacyjnych przy zakupie domu. Klinika całkowicie się poświęca dla prawa o nie dyskryminacji i jego wcielania w życie. To prawo pozwala ludziom ze mogą kupować albo sprzedawać domy tam gdzie chcą, a tym samym wzmocnić środowisko w którym żyją. The John Marshall Law School Fair Housing Legal Support Center & Clinic 315 S. Plymouth Court Chicago, Illinois Telefon: Fax: Fair Housing Legal Support Center & Clinic 315 S. Plymouth Court, Chicago, Illinois Praca, która stała się podstawą tej publikacji była wspierana przez finansowanie w ramach dotacji z U.S. Department of Housing and Urban Development. Opis tej broszurki jest przeznaczony dla publiczności. Autor i publikator jest wyłącznie odpowiedzialny za prawidłowość sprawozdań i interpretacji zawartych w niniejszej publikacji. Te interpretacje nie muszą odzwierciedlać poglądu Rządu.

Banki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, hipoteka odwrócona w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA

Banki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, hipoteka odwrócona w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA Warszawa, dnia 14 grudnia 2012 r. Banki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, hipoteka odwrócona w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA 1. Bank hipoteczny, kredyty hipoteczne Bank hipoteczny jest specjalistyczną

Bardziej szczegółowo

FAIR HOUSING LEGAL SUPPORT CENTER PRZEWODNIK DLA KONSUMENTA RZETELNE POŻYCZKI I ZACHOWANIE WŁASNOŚCI DOMU

FAIR HOUSING LEGAL SUPPORT CENTER PRZEWODNIK DLA KONSUMENTA RZETELNE POŻYCZKI I ZACHOWANIE WŁASNOŚCI DOMU FAIR HOUSING LEGAL SUPPORT CENTER PRZEWODNIK DLA KONSUMENTA RZETELNE POŻYCZKI I ZACHOWANIE WŁASNOŚCI DOMU PRZEWODNIK DLA KONSUMENTA RZETELNE POŻYCZKI I ZACHOWANIE WŁASNOŚCI DOMU INFORMACJE OGÓLNE Niniejszy

Bardziej szczegółowo

Podstawowa lektura dla tych, którzy chcą zachować kontrolę nad swoimi finansami

Podstawowa lektura dla tych, którzy chcą zachować kontrolę nad swoimi finansami Moneymanual Pomyśl o pieniądzach To doskonały przewodnik, który pozwoli czytelnikom uzyskać kontrolę nad ich finansami, pełen rozsądnych porad i przydatnych wskazówek. Credit Action zasługuje na gratulacje

Bardziej szczegółowo

Formy kredytu senioralnego w wybranych krajach i w Polsce

Formy kredytu senioralnego w wybranych krajach i w Polsce Formy kredytu senioralnego SZYMON PAWLĘGA Formy kredytu senioralnego w wybranych krajach i w Polsce Autor podejmuje się opisania przyjętych i planowanych rozwiązań prawnych dotyczących kredytu senioralnego.

Bardziej szczegółowo

Odwrócony kredyt hipoteczny

Odwrócony kredyt hipoteczny Nowa usługa finansowa w Polsce Odwrócony kredyt hipoteczny Rosnąca przeciętna długość życia Polaków oraz niepewność co do wysokości świadczeń emerytalnych mogą stanowić zachętę dla starszych osób do korzystania

Bardziej szczegółowo

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta

Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Jak bezpiecznie korzystać z kredytu? Poradnik dla konsumenta Poradnik dla konsumenta SPIS TREŚCI SŁowniczek... 4 Wstęp... 6 Co to znaczy nadmiernie się zadłużyć?... 6 Kogo dotyczy ten problem?... 6 Problem

Bardziej szczegółowo

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH PRODUKTY BANKOWE DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH SEMINARIUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA TRENERÓW EDUKACJI FINANSOWEJ W PROGRAMIE ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ Przewodnik Domowych Finansów Dofinansowanym ze środków Narodowego

Bardziej szczegółowo

Kto może dostać kredyt hipoteczny (i jakie warunki musi spełnić)?

Kto może dostać kredyt hipoteczny (i jakie warunki musi spełnić)? ROZDZIAŁ I Kto może dostać kredyt hipoteczny (i jakie warunki musi spełnić)? 1. Ogólne warunki uzyskiwania kredytów hipotecznych Bogacenie się społeczeństwa, powszechna zmiana wymagań, migracje do wielkich

Bardziej szczegółowo

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców

Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla wnioskodawców Pomoc prawna w sprawach cywilnych informacje dla Niniejsza ulotka dotyczy zarówno pomocy prawnej w sprawach cywilnych, jak i porady i wsparcia Do prawników należy przekazać niniejszą ulotkę klientowi,

Bardziej szczegółowo

NIE TAKI KREDYT STRASZNY USTAWA O KREDYCIE KONSUMENCKIM W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH

NIE TAKI KREDYT STRASZNY USTAWA O KREDYCIE KONSUMENCKIM W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH NIE TAKI KREDYT STRASZNY USTAWA O KREDYCIE KONSUMENCKIM W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH MACIEJ CZAPLIŃSKI Warszawa, sierpień 2012 Copyright by Maciej Czapliński and Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po us ugach bankowych

Przewodnik po us ugach bankowych URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach bankowych Publikacja przygotowana dzi ki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej URZÑD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW Przewodnik po us ugach

Bardziej szczegółowo

opracowanie: Katarzyna Marczyńska, Arbiter Bankowy redakcja: Grażyna Rokicka, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

opracowanie: Katarzyna Marczyńska, Arbiter Bankowy redakcja: Grażyna Rokicka, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich ISBN 978-83-60632-18-5 URZĄD OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW 00-950 Warszawa, Plac Powstańców Warszawy 1 tel. 022 55 60 800 www.uokik.gov.pl opracowanie: Katarzyna Marczyńska, Arbiter Bankowy redakcja:

Bardziej szczegółowo

PrzeWodnik po usługach finansowych

PrzeWodnik po usługach finansowych PrzeWodnik po usługach finansowych Warszawa, 2012 r. Spis treści Wstęp... 5 Pytania i odpowiedzi... 7 1. Jakie są rodzaje kredytów?...7 2. Jaka jest różnica między kredytem a pożyczką?...9 3. Czy w przypadku

Bardziej szczegółowo

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ

MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ AGORA EUROPE II - WSPÓLNY ZINTEGROWANY SYSTEM E- LEARNINGOWY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ ZAWODOWYCH UMIEJĘTNOŚCI KONKURENCYJNYCH W HANDLU MIEJSKIM

Bardziej szczegółowo

www.agora-eu.org MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ 2011-1-DE2-LEO05-07994 AGORA EUROPE II - WSPÓLNY

www.agora-eu.org MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ 2011-1-DE2-LEO05-07994 AGORA EUROPE II - WSPÓLNY MODUŁ VII OPERACJE/ZARZĄDZANIE RACHUNKOWOŚCIĄ AGORA EUROPE II - WSPÓLNY ZINTEGROWANY SYSTEM E- LEARNINGOWY W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA WSPOMAGAJĄCY ROZWÓJ ZAWODOWYCH UMIEJĘTNOŚCI KONKURENCYJNYCH W HANDLU MIEJSKIM

Bardziej szczegółowo

Wdrożenie w Polsce. korzyści dla banków i polskiego systemu bankowego. Błażej Lepczyński Monika Litkiewicz Marta Penczar

Wdrożenie w Polsce. korzyści dla banków i polskiego systemu bankowego. Błażej Lepczyński Monika Litkiewicz Marta Penczar Wdrożenie w Polsce ubezpieczenia typu Mortgage Insurance korzyści dla banków i polskiego systemu bankowego Błażej Lepczyński Monika Litkiewicz Marta Penczar Gdańsk wrzesień 2008 Spis treści Wdrożenie w

Bardziej szczegółowo

Zaplanuj swoją przyszłość

Zaplanuj swoją przyszłość 100 Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników szkoleń z zakresu edukacji finansowej Program dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego Zaplanuj swoją przyszłość poradnik dla uczestników

Bardziej szczegółowo

Szkoła mądrego pożyczania

Szkoła mądrego pożyczania L Szkoła mądrego pożyczania poradnik dla uczestników szkoleń z zakresu edukacji finansowej i zarządzania długiem Program dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego Szkoła mądrego pożyczania poradnik

Bardziej szczegółowo

ABC KREDYTU HIPOTECZNEGO

ABC KREDYTU HIPOTECZNEGO ABC KREDYTU HIPOTECZNEGO Redakcja: Agnieszka Bąk Kredyt hipoteczny jest często jedyną szansą na zakup własnego mieszkania. Zaciągnięcie takiego zobowiązania to ryzyko zarówno dla kredytobiorcy, jak i dla

Bardziej szczegółowo

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik

Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Maksymalizacja dochodów Gospodarowanie pieniędzmi - podręcznik Planowanie budżetu Pożyczanie pieniędzy Radzenie sobie Z zadłużeniem Oszczędzanie pieniędzy Spis treści Rachunki bankowe 2 Maksymalizacja

Bardziej szczegółowo

dodatkowe źródło zabezpieczenia emerytalnego

dodatkowe źródło zabezpieczenia emerytalnego Odwrócony kredyt hipoteczny Patrycja Kowalczyk-Rólczyńska Tomasz Rólczyński Odwrócony kredyt hipoteczny dodatkowe źródło zabezpieczenia emerytalnego Wprowadzenie odwróconego kredytu hipotecznego na rynek

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek

Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Przewodnik po labiryncie na własny rachunek Książka ta jest przeznaczona jedynie jako przykład i nie jest interpretacją wykładni prawnej każdego tematu zawartego w środku. Finansowane przez Departament

Bardziej szczegółowo

Informacja. Nr 359. Rola państwa w organizacji amerykańskiego rynku hipotecznego KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ

Informacja. Nr 359. Rola państwa w organizacji amerykańskiego rynku hipotecznego KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ KANCELARIA SEJMU BIURO STUDIÓW I EKSPERTYZ WYDZIAŁ ANALIZ EKONOMICZNYCH I SPOŁECZNYCH Rola państwa w organizacji amerykańskiego rynku hipotecznego Listopad 1995 Zbigniew Kudaś Informacja Nr 359 Przesłanki

Bardziej szczegółowo

Mam kredyt hipoteczny PORADNIK DLA KLIENTÓW BANKOWOŚCI HIPOTECZNEJ

Mam kredyt hipoteczny PORADNIK DLA KLIENTÓW BANKOWOŚCI HIPOTECZNEJ Mam kredyt hipoteczny PORADNIK DLA KLIENTÓW BANKOWOŚCI HIPOTECZNEJ Serdecznie dziękujemy za skorzystanie z usług Banku Millennium i wybór naszego kredytu. Jesteśmy przekonani, że umożliwi on realizację

Bardziej szczegółowo

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH

USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH USŁUGI FINANSOWE PORADNIK DLA OSÓB STARSZYCH BIULETYN RPO-Materiały nr 73 Usługi finansowe. Poradnik dla osób starszych Redaktor Naczelny: Stanisław Trociuk Opracowanie: Publikacja przygotowana w ramach

Bardziej szczegółowo

OFERTA PRODUKTÓW BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIE SA DLA PRACOWNIKÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

OFERTA PRODUKTÓW BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIE SA DLA PRACOWNIKÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ OFERTA PRODUKTÓW BANKU HANDLOWEGO W WARSZAWIE SA DLA PRACOWNIKÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ 20/11/2003 Bank Handlowy w Warszawie SA ma przyjemność przedstawić Państwu ofertę produktów bankowych dla klientów

Bardziej szczegółowo

Copyright by Dom Kredytowy Notus S.A zdjęcia: Fotolia, istcok International Inc., Shutterstock, Inc. Warszawa, 2013 r.

Copyright by Dom Kredytowy Notus S.A zdjęcia: Fotolia, istcok International Inc., Shutterstock, Inc. Warszawa, 2013 r. Drogi Czytelniku, Copyright by Dom Kredytowy Notus S.A zdjęcia: Fotolia, istcok International Inc., Shutterstock, Inc. Warszawa, 2013 r. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, przedrukowywanie i rozpowszechnianie

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z RYNKU KREDYTÓW HIPOTECZNYCH MAJ-LIPIEC 2015

RAPORT Z RYNKU KREDYTÓW HIPOTECZNYCH MAJ-LIPIEC 2015 1 S t r o n a RAPORT Z RYNKU KREDYTÓW HIPOTECZNYCH MAJ-LIPIEC 2015 Witam Cię bardzo serdecznie! Chcąc spokojnie spać we wrześniowe noce, trzeba działać JUŻ TERAZ! Tymi słowami chciałbym obudzić wszystkich

Bardziej szczegółowo

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt

WNOP odcinek 009. Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym. Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt Podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy - transkrypt WNOP odcinek 009 Kredyt hipoteczny krok po kroku rozmowa z doradcą finansowym Opis odcinka: /009 To jest podcast Więcej niż oszczędzanie pieniędzy,

Bardziej szczegółowo