Szanowni Państwo, Emilia Bożek

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Szanowni Państwo, Emilia Bożek"

Transkrypt

1 OFERTA WSPÓŁPRACY Szanowni Państwo, rozpoczynamy przygotowania do III edycji programu stażowego Kariera na Start. W związku z tym pragniemy przedstawić Państwu nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz zaproponować współpracę przy realizacji projektu. Emilia Bożek Koordynator Programu Kariera na Start Wspieranie rozwoju młodych ludzi to niezawodna inwestycja. Program stażowy Kariera na Start pozwala połączyć działania w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu z inwestowaniem w rozwój regionu, zapewniając firmie wymierne korzyści Atutem naszego projektu jest zespół ekspertów, zapewniających zarówno medialną oprawę przedsięwzięcia, jak i wyspecjalizowane narzędzia rekrutacji stażystów. Współpraca z nami to nie tylko najlepszy sposób na wsparcie ambitnych, młodych ludzi, ale także opłacalna i trafna decyzja biznesowa. Zapraszamy do współpracy!

2 Projekt Kariera na Start jest projektem stażowym skierowanym do prestiżowych Firm i Uczelni województwa śląskiego. Ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej zmotywowanych Studentów i Absolwentów, którzy będą mieli szanse odbyć staże w renomowanych śląskich firmach. W obecnej sytuacji społeczno ekonomicznej istnieje duże zapotrzebowanie na programy, umożliwiające młodym ludziom rozpoczęcie kariery zawodowej. Dlatego też obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania naszym Projektem. W drugiej edycji otrzymaliśmy prawie dwa razy więcej zgłoszeń podwoiła się nie tylko liczba zainteresowanych Uczestników, ale także Firm fundujących staże. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego. Naszym celem jest uzyskanie poparcia władz strategicznych miast województwa śląskiego. Partnerami medialnymi Kariery na Start są: Dziennik Zachodni, Radio Katowice, Telewizja Katowice. W projekt zaangażowały się także media studenckie: Radio Egida, Miesięcznik Manko, Śląskie Studenckie Forum Business Centre Club.

3 Patronat Merytoryczny został zapewniony przez ekspertów z: Fundatorami miejsc stażowych w II edycji Projektu, były następujące firmy

4 [ Twórcami Projektu są: SMG/KRC Poland Human Resources oraz PolskaPresse S.A. wydawca m.in. Dziennika Zachodniego. SMG/KRC Poland HR jest czołową firmą doradztwa personalnego, obecną na polskim rynku od 1992roku. Usługi firmy obejmują szeroko pojęte doradztwo personalne od podjęcia decyzji o zatrudnieniu pracownika poprzez jego rekrutację selekcję a skończywszy na warsztatach, szkoleniach i indywidualnych sesjach. Wszystkie usługi SMG/KRC Poland HR są dostosowane do indywidualnych i realnych potrzeb naszych Klientów. Grupa PolskaPresse S.A. należy do największych wydawców prasy w Polsce i jest liderem na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Z tytułami prasowymi są obecni w 8 największych regionach Polski, gdzie wydają 10 dzienników regionalnych w tym 8 połączonych wspólną marką Polska (Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazeta Krakowska, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Kurier Lubelski), Express Ilustrowany, Dziennik Polski a także 90 tygodników lokalnych oraz bezpłatną gazetę miejską Nasze Miasto. Średnia dzienna sprzedaż wszystkich naszych dzienników to prawie 320tys. Dziennik Zachodni to gazeta codzienna o największym nakładzie na Śląsku. Serwisy internetowe Grupy PolskaPresse S.A. zajmują 12 miejsce w polskim Internecie z 5,8 mln użytkowników i zasięgiem 30, 62% (PBI/Gemius, 01 12). Grupa jest właścicielem portalu ogłoszeniowego Gratka.pl, który co miesiąc generuje prawie 2mln użytkowników, serwisów informacyjnych: m.in. portal społeczności lokalnych Naszemiasto.pl, serwis dziennikarstwa obywatelskiego Wiadomości24.pl, Polskatimes.pl. Koncern jest także współwłaścicielem serwisu zakupów grupowych Gruper.pl.

5 Dlaczego warto zaangażować się w Projekt? Nieustający rozwój technologii i postęp globalizacji jest nierozerwalnie związany ze zjawiskiem migracji zwłaszcza ludzi młodych, kreatywnych i wykształconych. Do 2030 roku liczba mieszkańców Śląska zmniejszy się o 800 tysięcy ludzi. Województwo Śląskie jedno z ostatnich miejsc pod względem zameldowanych młodych ludzi (Raport Młodzi 2011) Często już momencie wyboru studiów młodzi podejmują decyzję o opuszczeniu swojego regionu a po zakończeniu edukacji często zaczynają pierwszą pracę w nowym miejscu zamieszkania. Podobne skutki mają liczne programy stażowe, w ofertach których przeważają firmy zlokalizowane w innych regionach Polski lub za granicą. To powoduje, że wielu absolwentów śląskich uczelni podejmuje decyzję o wyjeździe. W ten sposób śląskie przedsiębiorstwa tracą najbardziej zmotywowanych i ambitnych studentów. Bo właśnie tacy podejmują ryzyko i próbują swoich sił w programach stażowych. Jednym z celów projektu Kariera na Start jest zapobieganie tego typu zjawiskom. Chcemy zatrzymać najzdolniejszych i zdeterminowanych młodych ludzi, umożliwiając im realizację swoich marzeń tutaj, na Śląsku. Chcemy, aby poprzez staże w znanych i cenionych firmach zlokalizowanych na terenie Górnego Śląska, studenci związali się z naszym regionem na stałe. Studenci mają w sobie niewyobrażalny potencjał, który należy wydobyć i dobrze nim pokierować. Wspomaganie wejścia na rynek pracy młodych ludzi zawsze było postrzegane, jako działanie wyróżniające i nobilitujące firmy. Dziś ze względu na pogarszające się warunki na rynku edukacyjnym zawodowym działania mające na celu przybliżyć młodym specyfikę pracy w danym zawodzie są niezwykle konieczne i niezbędne.

6 Idea Kariery na start doskonale wpisuje się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgodnie z założeniami CSR, uwzględnianie interesów młodych ludzi w swojej strategii jest postrzegane jako wyraz dojrzałości organizacyjnej. Firmy i instytucje, uczestniczące w Karierze na start i podobnych programach stażowych, szczycą się podjętymi działaniami. I mają rację! Inwestycja w młodych Problemem związanym z wejściem młodych ludzi na rynek pracy jest niedostosowanie programów nauczania oraz oferowanych kierunków do szybko ewaluującego rynku pracy. Najchętniej wybierane kierunki nie zawsze odpowiadają zapotrzebowaniu pracodawców. Absolwenci opuszczają mury uczelni wyższych z bardzo dużą wiedzą teoretyczną lecz brakiem praktycznych umiejętności. Wynika to między innymi z nieprzystającej do rzeczywistości świadomości, jaką w młodych ludziach wykształciły lata w systemie edukacji. Przekonanie o tym, że sukces zapewnić mogą jedynie dobre oceny na świadectwie i wzorowe zachowanie. Często młodzi ludzie nie mają świadomości własnych mocnych i słabych stron, dlatego podejmują dalszą naukę na kierunkach dających bardzo ogólne wykształcenie, modnych i dostępnych dla dużego grona osób. Kończąc studia przekonują się, że wyższe wykształcenie i dyplom z oceną celującą nie gwarantują wcale znalezienie satysfakcjonującej pracy w zawodzie. Wielu z nich, chcąc zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, podejmuje się studiowania dwóch lub nawet trzech kierunków niestety to również nie przynosi efektów. Sytuację pogarsza stale zwiększający się dostęp do studiów kontynuacja edukacji na uczelni wyższej staje się dla wielu ludzi przedłużeniem dzieciństwa i beztroski, a decyzje o wyborze realnej drogi zawodowej są odkładane w nieokreśloną przyszłość. W efekcie, na obecnym rynku pracy coraz więcej jest bezrobotnych tuż po studiach, którzy mają nikłe szanse na znalezienie pracy w swoim zawodzie.

7 Sytuacja ta negatywnie odbija się na pracodawcach. Firmy zmuszone są prowadzić niekończące się procesy rekrutacyjne, aby wśród nieprzygotowanych do wykonywania zawodu absolwentów odnaleźć tych, którzy dysponują potrzebnymi umiejętnościami praktycznymi. W konsekwencji, choć miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów na polskim rynku nie brakuje, bezrobocie utrzymuje się na wysokim poziomie. Pracodawca, chcąc zatrudnić absolwenta bez doświadczenia, musi liczyć się z wysokimi kosztami szkoleń i ryzykiem, że pracownik, w którego zainwestował, nie sprawdzi się. Projekt Kariera na Start wychodzi naprzeciw pojawiającym się problemom inicjatywa ta ma na celu zwiększenie wśród młodych ludzi świadomości zawodowej oraz uzmysłowienie studentom i absolwentom konieczności nabywania doświadczenia od pierwszych lat studiów. Program promuje przedsiębiorczość i podejmowanie inicjatyw, wykraczających poza programy nauczenia. Projekt Kariera na Start, to jedyny tego rodzaju projekt na terenie województwa śląskiego. Łączy on w sobie dwie idee promocję firm jako organizacji Odpowiedzialnych Społecznie oraz promocję najzdolniejszych studentów, jako młodych, kreatywnych i dobrych pracowników. W trakcie dotychczasowych dwóch edycji projektu dotarliśmy do ponad 1500 śląskich firm. Do Projektu przystąpiło ponad 600 studentów. Zorganizowaliśmy prawie 70 miejsc stażowych dla naszych Laureatów. Dzięki profesjonalnej i darmowej rekrutacji w ramach Kariery na start możliwe jest pozyskanie zmotywowanych, wykształconych i pełnych energii młodych pracowników. Jak pokazały poprzednie edycje programu, wielokrotnie efektem stażu jest nawiązanie długofalowej współpracy z Laureatami

8 połowa z naszych Laureatów w chwili obecnej została zatrudniona na stałe w firmach, w których odbywali staże, ponieważ sprawdzili się jako kreatywni, odpowiedzialni i rzetelni pracownicy. Profesjonalny dobór stażystów: Kariera na Start różni się od innych programów stażowych ze względu na profil jednego z Organizatorów SMG/KRC Poland Human Resources, która jest czołową firmą doradztwa personalnego. Specjalizuje się w rekrutacji na poziomie poszukiwań bezpośrednich. Siłą SMG/KRC Poland HR jest zespół wyspecjalizowanych praktyków w dziedzinie budowania strategii personalnych, trenerów biznesu, psychologów, socjologów, reasercherów, analityków rynku oraz administratorów baz danych. Ten potencjał, wsparty odpowiednią strukturą techniczną, pozwala zagwarantować profesjonalną selekcję kandydatów na miejsca stażowe. Wykorzystując autorską baterię testów psychologicznych eksperci z SMG/KRC Poland HR przygotowują profile kandydatów, z którymi spotka się firma współpracująca podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wstępna selekcja pozwala zaoszczędzić czas na spotkania z osobami niezdecydowanymi, o niskich kompetencjach i nieodpowiednich kwalifikacjach. Firmy otrzymują od SMG/KRC Poland HR krótki raport na temat kandydata, pomocny podczas dalszych etapów rekrutacji. Wymierną korzyścią jest pozyskanie zmotywowanych, wykształconych i pełnych energii młodych ludzi. Jak pokazały poprzednie edycje programu wielokrotnie efektem stażu jest nawiązanie długofalowej współpracy z Laureatem. Szczegółowy opis Projektu III edycja Kariery na Start będzie przebiegała w uzupełniających się etapach: Etap I przyjmowanie zgłoszeń studentów przez cały czas trwania Konkursu Etap II przyjmowanie zgłoszeń Firm Etap III przesyłanie prac problemowych Etap IV ocena przesłanych rozwiązań Etap V ocena potencjału przez SMG/KRC Poland HR Etap VI rozmowy kwalifikacyjne w Firmach

9 Etap I : Pierwszy etap to promocja projektu i rejestracja studentów (III, IV, V roku) oraz absolwentów na stronie internetowej Etap II: Firmy zainteresowane ufundowaniem staży zobowiązane są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie konkursu Efektem nawiązania współpracy z Fundatorem jest podpisanie umowy, precyzującej ilość i rodzaj miejsc stażowych. Fundator przesyła Organizatorom tematykę zadań problemowych, których rozwiązanie umożliwia aplikację na staż. Etap III: Do trzeciego etapu konkursu przechodzą automatycznie wszyscy Studenci i Absolwenci, którzy przesłali kompletny formularz zgłoszeniowy. W trzecim etapie konkursu zadaniem każdego z Uczestników jest przesłanie pisemnej pracy do dnia na temat sprecyzowany przez Firmy. Podczas trwania II i III etapu konkursu organizowana jest szeroko zakrojona akcja promocyjna. Organizatorzy uczestniczą w targach pracy, spotkaniach ze studentami i absolwentami, współpracują z Biurami Karier oraz mediami rozpowszechniając informacji o projekcie. Na łamach Dziennika Zachodniego, Naszego Miasta oraz Jarmarku są publikowane artykuły zachęcające do przystąpienia do Konkursu. Etap IV: Prace zostają przesłane do Firm najpóźniej do dnia Prace zostają oceniane przez Firmy, które wyznaczyły dany temat zadania. Ocena prac musi się zakończyć najpóźniej do dnia Etap V: Do tej fazy projektu dostaną się studenci, których prace otrzymały największą ilość punktów. Uczestnicy projektu zostaną poddani badaniom za pomocą baterii testów psychologicznych i ocenieni według kryteriów przygotowanych przez firmę SMG/KRC Poland HR. Efektem końcowym tego etapu będzie sporządzenie krótkiego raportu o każdym z uczestników. Etap VI: Polega na rozmowie kwalifikacyjnej, która odbywa się w siedzibie Firmy. Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną skierowane osoby, których prace zostały najlepiej ocenione oraz otrzymały rekomendację SMG/KRC Poland HR. Zespół Kariery na Start pośredniczy między Firmami a Stażystami w umawianiu rozmów kwalifikacyjnych. Ostateczna decyzja o przyjęciu Uczestników na staż należy do Firmy. Rozstrzygnięcie VI etapu konkursu nastąpi do

10 Na łamach Dziennika Zachodniego ukaże się lista Laureatów, którzy wygrali staże. Na zakończenie III edycji zostanie zorganizowana Gala Finałowa, na którą zostaną zaproszeni wszyscy Partnerzy projektu oraz Laureaci. Gala Finałowa odbędzie się we wrześniu 2013r. Co o projekcie mówią nasi Partnerzy?

11

12

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY

RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY RAPORT Z PRZEBIEGU REALIZACJI PROJEKTU REJS DO KARIERY 1 Spis treści WSTĘP... 3 WSPARCIE STUDENTÓW W UCZELNIACH EUROPEJSKICH... 6 1. Podsumowanie kontaktów z uczelniami zagranicznymi... 6 2. Seminaria

Bardziej szczegółowo

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju

KUŹNIA KADR IV. Dlaczego współpraca z praktyką gospodarczą jest tak istotna dla Uczelni. Satysfakcja z rozwoju Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Numer projektu: POKL.04.01.01-00-311/10 FABER EST SUAE QUISQUE FORTUNAE Magazyn nr 2/2013 (6) KUŹNIA KADR IV Dlaczego

Bardziej szczegółowo

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM Dynamiczny rozwój w Infosys BPO Poland www.eurostudent.pl październik 2014 Rozwiń się z Nami! KONKURS PZU: INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ WYGRAJ 5.000 ZŁ! WYDANIE TARGOWE SZUKAJ PRACY RAPORT SPECJALNY ZRÓB KARIERĘ

Bardziej szczegółowo

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania

Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Współpraca firm z sektorem edukacji Raport z badania Raport powstał jako część projektu Kwalifikacje dla potrzeb

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH

PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO PROGRAMÓW REFERENCYJNYCH Wywiad z Michael B. Junge, Irvine Technology Corporation JAK WYGLĄDA EFEKTYWNA REKRUTACJA W CZASACH KRYZYSU? Monika Konopka, TATA Global Beverages TRENDY W

Bardziej szczegółowo

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników marzec (50) 2014 ISSN 2083-5302 W numerze Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników A w nim: Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym

Bardziej szczegółowo

Praktyki i staże w IT

Praktyki i staże w IT LUTY 2013 RAPORT MAGAZYNU MENEDŻERÓW I INFORMATYKÓW COMPUTERWORLD.PL/PRACA Praktyki i staże w IT Jak staż pomoże Ci w karierze Ile można zarobić na stażu Jak znaleźć pierwszą pracę w IT Kogo szukają pracodawcy

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE

Szanowni Państwo, SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE SŁOWO WSTĘPNE prof. UAM dr hab. Jacek Guliński 1. PIERWSZE KROKI DO ZAŁOŻENIA WŁASNEJ FIRMY, CZYLI JAKĄ FORMĘ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ WYBRAĆ Marcin Błaszyk, Krzysztof Jarosiński

Bardziej szczegółowo

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji Raport Dobrych Praktyk CSR spis treści Wstęp List Prezesa Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Bardziej szczegółowo

Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego

Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego Model współpracy systemu edukacji z gospodarką województwa wielkopolskiego Agnieszka Różycka Marcin Dwórznik Justyna Gać Adam Miller Marcin Steć Case-Doradcy Sp. z o.o SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 2. CHARAKTERYSTYKA

Bardziej szczegółowo

Najbliższe miesiące będą stabilne

Najbliższe miesiące będą stabilne 30 NAJLEPSZY PRACODAWCA 2015 Najbliższe miesiące będą stabilne dla pracowników Rok 2015 rozpoczął się w atmosferze bardzo dynamicznego tempa zmian na rynku pracy oraz wzrostem publikowanych ofert zatrudnienia.

Bardziej szczegółowo

WYDANIE DLA INŻYNIERÓW

WYDANIE DLA INŻYNIERÓW WYDANIE DLA INŻYNIERÓW www.praktyki.eurostudent.pl ZESKANUJ KOD I WEJDŹ NA PRAKTYCZNĄ STRONĘ KARIERY grudzień 2013 Raport KARIERA INŻYNIERA RYNEK PRACY DLA INŻYNIERÓW Raport specjalny BRANŻA IT ROŚNIE

Bardziej szczegółowo

człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki

człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki człowiek najlepsza inwestycja Podręcznik outplacementu w ramach programu operacyjnego kapitał ludzki Ministerstwo Rozwoju Regionalnego PODRĘCZNIK OUTPLACEMENTU W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI

Bardziej szczegółowo

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Plan realizacji Gwarancji dla młodzieży w Polsce Warszawa, grudzień 2013 SPIS TREŚCI I. Kontekst wdrożenia w Polsce Gwarancji

Bardziej szczegółowo

Jolanta Perek-Białas. Hanna Strzałkowska. Konrad Turek

Jolanta Perek-Białas. Hanna Strzałkowska. Konrad Turek Jolanta Perek-Białas Hanna Strzałkowska Konrad Turek ANALIZA DESK RESEARCH W RAMACH BADAŃ DOT. STWORZENIA MODELU ŚWIADCZENIA USŁUG DORADZTWA I ROZWOJU KARIERY PRACOWNIKÓW 50+ Raport opracowany na zlecenie

Bardziej szczegółowo

ROLA MARKETINGU UCZELNI WYŻSZYCH W KREOWANIU WIZERUNKU MIAST I REGIONÓW

ROLA MARKETINGU UCZELNI WYŻSZYCH W KREOWANIU WIZERUNKU MIAST I REGIONÓW ROLA MARKETINGU UCZELNI WYŻSZYCH W KREOWANIU WIZERUNKU MIAST I REGIONÓW mgr Anita Kijanka Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Kochanowskiego w Kielcach Biuro Promocji i Informacji Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy

Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy Sylwia Stachowska * Agata Zielińska ** Budowanie zewnętrznego wizerunku pracodawcy z wyboru na przykładzie banku Citi Handlowy Wstęp Obserwując działania, jakie aktualnie podejmują pracodawcy, walcząc

Bardziej szczegółowo

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin

Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski. - Benjamin Franklin Uczenie się jest procesem, z którym stykamy się całe życie, nie ogranicza się wyłącznie do dzieciństwa i młodości. Człowiek przez

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 RAPORT 2014 Raport 2014 Spis treści Wprowadzenie Rok 2014 w PSZK Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 ` Projekty realizowane przez firmy wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości CSR Allianz Centrum Rozwoju

Bardziej szczegółowo

Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 2013 Każdy pracownik jest ważny - doświadczenia projektu Raport z działalności Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości za rok 2007 Każdy pracownik jest ważny doświadczenia projektu Niniejszy raport

Bardziej szczegółowo

Raport Dobroczyńca Roku 2005 www.dobroczyncaroku.pl

Raport Dobroczyńca Roku 2005 www.dobroczyncaroku.pl Raport Dobroczyńca Roku 2005 Spis treści Wstęp 4 Niezależny audytor Konkursu firma Ernst & Young 6 Statystyki 6 Informacja o Konkursie 7 Jak dokonano wyboru laureatów 8 Darczyńcy o Konkursie 10 Laureaci

Bardziej szczegółowo

RAPORT POLSKIEGO STOWARZYSZENIA ZARZĄDZANIA KADRAMI STAN KAPITAŁU LUDZKIEGO W POLSCE

RAPORT POLSKIEGO STOWARZYSZENIA ZARZĄDZANIA KADRAMI STAN KAPITAŁU LUDZKIEGO W POLSCE RAPORT POLSKIEGO STOWARZYSZENIA ZARZĄDZANIA KADRAMI STAN KAPITAŁU LUDZKIEGO W POLSCE ROK 2008 Raport Stan Kapitału Ludzkiego został przygotowany w ramach obchodów Roku Kapitału Ludzkiego w Polsce PATRONAT

Bardziej szczegółowo

BIULETYN WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W WARSZAWIE EGZEMPLARZ BEZPŁATNY

BIULETYN WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W WARSZAWIE EGZEMPLARZ BEZPŁATNY BIULETYN WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU PRACY W WARSZAWIE EGZEMPLARZ BEZPŁATNY 2 Nasze adresy: Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie ul. Młynarska 16 01-205 Warszawa tel. (22) 578-44-00 wup@wup.mazowsze.pl www.wup.mazowsze.pl

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK KSZTAŁCENIA A MOŻLIWOŚC ZNALEZIENIA PRACY. WYBRANE ZAGADNIENIA RYNKU PRACY Sytuacja młodych ludzi na rynku pracy

KIERUNEK KSZTAŁCENIA A MOŻLIWOŚC ZNALEZIENIA PRACY. WYBRANE ZAGADNIENIA RYNKU PRACY Sytuacja młodych ludzi na rynku pracy 1 Pozycja młodych ludzi na rynku pracy nie jest stabilna oraz podlega częstym zmianom. Międzynarodowa Organizacja Pracy ostrzega, że obecnie 75 milionów młodych w skali globu pozostaje bez pracy, zaś w

Bardziej szczegółowo

Ministra Edukacji Narodowej

Ministra Edukacji Narodowej Prezydent Miasta Białegostoku Konferencja Kierunki zmian w kształceniu zawodowym w ramach VI edycji Kształcenie zawodowe egzaminy zewnętrzne rynek pracy zorganizowana pod honorowym patronatem Ministra

Bardziej szczegółowo

Jak się wyszkolić, by szkolić innych

Jak się wyszkolić, by szkolić innych Jak się wyszkolić, by szkolić innych Wprowadzenie w problematykę zawodu trenera Wydanie I Wydawca: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa www.parp.gov.pl Copyright by

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo