WYSTĘPUJĄCY: klasa III( 13 osób),liczbę występujących można dowolnie zmieniać

Podobne dokumenty
POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE

Katarzyna Panek Program edukacyjny Pocztówkowe przedszkole

Zespół Szkolno Przedszkolny w Skrzynce PRZEDSZKOLE. Projekt edukacyjny. Ludzie listy. Opracowany przez mgr Anetę Pachołek. Skrzynka, dnia

Scenariusz zajęd nr 45 Temat: Piszemy życzenia świąteczne.

Scenariusz zajęć do Nauczania Zintegrowanego w kl. II.

sprzętu rehabilitacyjnego Tekst łatwy do czytania foto: Anna Olszak Dofinansowanie zakupu

Scenariusz zajęd nr 92 Temat: W jaki sposób listy trafiają do adresatów? Cele operacyjne: Uczeo:

r. Jadą, jadą sanie, księŝyc złoty świeci. Hej, jedzie w nich Mikołaj do wszyściutkich dzieci.

Poprawne adresowanie przesyłek listowych PORADNIK

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

SPRAWDZIAN W SZÓSTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Tekst łatwy do czytania. foto: Anna Olszak. Dofinansowanie zakupu sprzętu lub wykonania usług z zakresu likwidacji barier technicznych

Kielce, Drogi Mikołaju!

Tekst łatwy do czytania. foto: Anna Olszak. Dofinansowanie zakupu sprzętu lub wykonania usług z zakresu likwidacji barier w komunikowaniu się

Spis barier technicznych znajdziesz w Internecie. Wejdź na stronę

Opracowały: Beata Radziejewska Jolanta Wcisło. Scenografia dostosowana do aktualnego święta. Uczniowie poubierani odświętnie stoją na scenie.

Przebieg zajęć 1. Wprowadzenie do tematu zajęć poprzez rozwiązywanie krzyżówki.

SCENARIUSZ Z UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA

Numer 1 oje nformacje wietlicowe

Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty 2014

Zima LEON. Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Język Polski Klasa IV Rok szkolny 2013/2014. Tekst do zadań 1-10.

Drużynowa/drużynowy to:... Jej/jego numer telefonu to:...

Wywiady z pracownikami Poczty Polskiej w Kleczewie

1) Nadawanie przesyłek pocztowych i kurierskich przez jednostki organizacyjne Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

ZUS czy OFE: podejmij decyzję do 31 lipca

Copyright SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015 Copyright for the illustrations by SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015

MAŁGORZATA PAMUŁA-BEHRENS, MARTA SZYMAŃSKA. W szpitalu

Scenariusz nr 4. I. Tytuł scenariusza: Pragniemy zatrzymać kolorowy świat. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Koniec lata

30-dniowe #FajneWyzwanie Naucz się prowadzić Dziennik!

Nowe piosenki z Caritasu r.

Spis treści. Od Petki Serca

Adresat Forma Temat. Pijak On sam Pamiętnik Refleksja nad własnym życiem.

INSCENIZACJA NA DZIEŃ MATKI I OJCA!!


Tekst zaproszenia. Rodzice. Tekst 2 Emilia Kowal. wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić

GAZETKA NASZE PRZEDSZKOLE Nr 3

Filip idzie do dentysty. 1 Proszę aapisać pytania do tekstu Samir jest przeziębiony.

luty TYDZIEŃ 3.: prawda zawsze wygrywa, prawdy się nie ukrywa

ABC poczty elektronicznej

Zał. Nr 3 do Zarządzenia Nr 61/0809. Instrukcja działania Referatu Pocztowego

ZADANIA DYDAKTYCZNE NA STYCZEŃ

Ćwiczenia do pobrania z Internetu

KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE

Święty Mikołaj nadchodzi powoli! Czas przedszkolną salę świątecznie wystroić! Przyszła sobota. Gdy będziesz w domku, wstań wcześniej z łóżka.

ZARZĄDZENIE NR 33/2012 STAROSTY LUBIŃSKIEGO. z dnia 6 kwietnia 2012 r. w sprawie obiegu korespondencji i wysyłania pism

MAŁGORZATA PAMUŁA-BEHRENS, MARTA SZYMAŃSKA. Kim będę?

WOJEWÓDZKI KONKURS FIZYCZNY

Odp... Zadanie 2. Jeżeli 30 jajek pakuje się do 5 opakowań, to ile opakowań potrzeba, aby zapakować 48 jajek? Ile, aby zapakować 51jajek?

MIESIĄC LISTOPAD 2014r. W GRUPIE JAGÓDKI

Pocztówkowa mapa Polski

Metody: pogadanka, pokaz, symulacja, ćwiczenie interaktywne, ćwiczenia praktyczne.

Świat naszym domem. Mała Jadwinia nr 29

Matematyka test dla uczniów klas trzecich

BAZGROŁEK. NUMER 2. GRUDZIEŃ 2014 r. KOLEŻANKI I KOLEDZY PRZECZYTAJCIE, A BĘDZIECIE WIEDZIELI WIĘCEJ

O tym, jakie będziesz miał zabiegi rehabilitacyjne na turnusie, decyduje twój lekarz rodzinny lub specjalista, u którego się leczysz.

GRUPA III : "ZAJĄCE" DZIECI 5 - LETNIE NAUCZYCIEL : Magdalena Kutyła

SCENARIUSZ UROCZYSTOSCI

PROCEDURY POSTĘPOWANIA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY PODNOSZĄCE POZIOM BEZPIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY NA TERENIE PUBLICZNEGO GIMNAZJUM

SCENARIUSZ 2-GODZINNYCH ZAJĘĆ, WYCHOWAWCZYCH NA TEMAT: ASERTYWNOŚĆ - JAK BYĆ SOBĄ

BEZPIECZNY MALUCH NA DRODZE Grażyna Małkowska

Chrzest. 1. Dziękuję za uczestnictwo w Sakramencie Chrztu Świętego

Po co istnieją muzea?

" To jestem ja" " Moja grupa" Moja droga do przedszkola " Idzie jesień przez las, park"

Akademia Zaruskiego III edycja r.szk.2016/2017 ODZNAKA MATEMATYK KLASY II-III

Demokracja co to znaczy?

Ludzie listy piszą. Struktura i forma listu

Scenariusz zajęć nr 6 Temat: Czytamy list od kolegi z wakacji.

Scenariusz nr 8. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Spotkania z ciekawymi ludźmi

Kolejne osoby możemy wyświetlać naciskając przyciski do przesuwania rekordów.

Tymek był w Tatrach. To najwyższe góry w Polsce. W Tatrach Wysokich znajdują się Rysy.

3 Działania pisemne. 1 Dodawanie pisemne. 2 Odejmowanie pisemne. P 1. Oblicz pisemnie. a) b) P 2. Oblicz pisemnie.

Akademia Zaruskiego III edycja r.szk.2016/2017 ODZNAKA MATEMATYK KLASA I

PRACE DOMOWE listopada Ćwiczenia z pomysłem Str 98 /2, 3, 4

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa VI marzec 2015

I. Procedury postępowania w USOS wg nowego mechanizmu skreśleń

ZARZĄDZENIE NR 9/2013 Burmistrza Miasta Mława z dnia 30 stycznia 2013r.

Regulamin konkursu Bezpieczna jazda z Michałem Kościuszko. 1 Organizacja

Zindywidualizowana praca z całà klasà Klasy I II C 2.3. List od Bartka WP Specjalne potrzeby edukacyjne i rozwojowe

W MOJEJ RODZINIE WYWIAD Z OPĄ!!!

Autorka: Scenariusz lekcji dla uczniów klas 4 6 SP Temat: Cele lekcji: Wymagania Metody: Kluczowe pojęcia: Materiały dydaktyczne:

Scenariusz nr 7. Autor scenariusza: Danuta Bezczyńska. Blok tematyczny: Pisanki, kraszanki, jajka malowane

Egzamin do gimnazjum. Tekst 1

MARKETING, CZYLI JAK NAPISAĆ PORYWAJĄCEGO A

Magiczne słowa. o! o! wszystko to co mam C a D F tylko tobie dam wszystko to co mam

PŁOCKA MIĘDZYSZKOLNA LIGA PRZEDMIOTOWA MATEMATYKA klasa V szkoła podstawowa 2016r.

Metody i techniki: pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia ruchowe, praca plastyczna.

OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

Irena Sidor-Rangełow. Mnożenie i dzielenie do 100: Tabliczka mnożenia w jednym palcu

Instrukcja postępowania przy doręczania korespondencji Urzędu Gminy w Brojcach na obszarze Gminy Brojce

Zarządzenie Nr 302/2018 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 7 maja 2018 r.

Scenariusz zajęć nr 6

Grudzień u Misiów. 1. Grudniowe życzenia

II WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Lokomotywa 2. Czytam i piszę. Część 1

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Plik do pobrania : PZU wkładka NNW

Temat: Pomóżmy naszej Ziemi po co segregujemy odpady?

XII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

ALLELUJA. Ref. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja. Alleluja, alleluja, alleluja, alleluja.

Transkrypt:

MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY +(konkurs dla klas) z okazji DNIA ŁĄCZNOŚCIOWCA przygotowany i przedstawiony 18.10.2000r. przez ILONĘ BIEDAK i dzieci z klasy III WYSTĘPUJĄCY: klasa III( 13 osób),liczbę występujących można dowolnie zmieniać DEKORACJA: w tle napis Dzień Łącznościowca i data, obok powiększone wielokrotnie druki pocztowe m.in. telegram, przekaz pieniężny, dowód nadania paczki i listu poleconego itd. Obok stoisko na wzór okienka pocztowego z napisem: Naczelnik Poczty, Doręczyciel. REKWIZYTY: przebranie listonosza dla jednego z uczniów, koperty, pocztówki, znaczki, druki, telefon, karton, papier, sznurek, długopisy, stoliki, krzesła, Laurka dla pani Zosi Wykorzystano wiersze wielu autorów, niektóre z nich skrócono, w innych zmieniono fragmenty dostosowującjedo potrzeb. Gość: Zaproszona pani Zosia Andrzejewska, listonosz z naszego rejonu ciocia Krzysia

Wędrówka listu Do Tereski do Krakowa Pisze Janka ze wsi Młynki Trzeba list zaadresować Potem wrzucić go do skrzynki Teraz list wędrować będzie, A z nim innych listów wiele Już w pocztowym jest urzędzie Już na znaczku ma stempelek Już na dworzec kolejowy Długi pociąg wpadł ze świstem O tu wagon jest pocztowy W tym wagonie jadą listy Teraz jazda samochodem Do rozdzielni list już doszedł I co dalej? W chwilę potem powędrował z listonoszem Zabrzmiał dzwonek w drzwiach Tereski Wielka radość dla dziewczynki: List ze znaczkiem ma niebieskim, to od Janki ze wsi Młynki Dz. Mateusz o czym myślisz? Kim można zostać będącleniem? Interesuje mnie szalenie, Kim można zostać będącleniem Hutnikiem? W hucie skwar za duży. Praca przy ogniu bardzo nuży Rybakiem? To nie łatwa sprawa. Rybak o świcie musi wstawać Rolnikiem? W żadnym razie, Przecież rolnik ma dużo pracy w lecie Kowalem? Też się nie opłaca, Kuć młotem to męcząca praca Lekarzem też nie, lekarz bowiem Musi się martwić cudzym zdrowiem Śpiącym rycerzem? Tak pasuje W tym fachu leń się dobrze czuje. Amoże listonoszem? No coś ty listonoszem! Nie, nóg szkoda Na to by biegać wciąż po schodach Dz. Atokto?TochybaMichał,alesię przebrał! Wchodzi przebrany uczeń )

Dzieci śpiewają Izwrotkę piosenki, a Michał - listonosz refren Chodzi listonosz I refren: Chodzi listonosz tu i tam Dzień dobry, dzień dobry, Puka do mieszkań stuk witam pana! Ja listonosza dobrze znam Czy niesie pan w torbie listy dla nas? Dzień dobry mówię mu Torba jest wypchana aż do dna, I dla nas i dla nas list pan ma. List Moja mama dziś dostała List od cioci Danki z Łodzi Ajasiedzę irozmyślam Kto ten list do skrzynki włożył? Może przyniósł go gołąbek? Może pliszki go wrzuciły? Nie, nie ptaki listy noszą, Lecz listonosz bardzo miły Gdy napiszesz list lub kartkę Kolorowy dodasz znaczek Wrzucasz go do skrzynki, która Jest na poczcie, nie inaczej! II zwrotka piosenki Wysłał marynarz listy dwa Listy za siedem mórz Już je listonosz w torbie ma Ludziom roznosi już Urzędnicy posortują listy, Karty, duże paczki, Dadzą stempel i odeślą Całą pocztę wnet na stację Mkną pociągi w różne strony Do miast i do wsi A znajomy pan listonosz Stanie z listem u twych drzwi Refren... Dz. Znamy już drogę listu i paczki, ale jak ten list napisać i co zrobić, żeby doszedł do właściwej osoby?

Jak napisać iwysłać list? Weź papieru kartkę białą Równym pismem zapisz całą Data, miejscowość po prawej stronie Po lewej napisz Szanowny Panie, Najdroższa Mamo, Bracia Kochani, Miły Kolego lub Droga Pani! Po tym już pisać możesz, co chcesz, Aconapisać to sam już wiesz. Kończąc list dodaj: do zobaczenia, Załącz uściski i pozdrowienia, Podpisz się ładnie i list swój złóż, Złożony do koperty włóż. Gdzie list doręczyć, poczta odgadnie, Jeżeli adres podasz dokładnie; Imię, nazwisko- bardzo czytelnie, Poczta, ulica- wszystko oddzielnie, Domu, mieszkania, kodu numery, Adres nadawcy i znaczki cztery, Trzy, dwa lub jeden- to już zależy Jak długą drogę list ma przemierzyć. III zwrotka piosenki refren... Chodzi listonosz całe dnie, Drogę ma długą,złą, Więc, gdy u ciebie zjawi się Ładnie przywitaj go. Listonosz On ludziom co dzień listy nosi, Bo tak od wieków robią listonosze. Chodzi z listami dzień calutki- W jego torbie radości i smutki. Czasem się dziwię jak się zmieści Wniejtylenajróżniejszych wieści. Gdy z wieścią złą jest przed domem, Wtedy jego torba waży chyba całą tonę

Akiedyzradością wchodzi na podwórko, Staje się lekka niczym jedno piórko. Odlatprzemierzatesameulice I powierza ludziom ich tajemnice. Zna tu wszystkie dzieci najdokładniej Ityleonaswie,że nikt nie zgadnie. Dz. Ale chyba zapomnieliście o naszym gościu! Pamiętamy, pamiętamy i ostatni wiersz dla gościa mamy. Tatuś (ciocia, pani ) listonosz Ja wiem, że pani Zosia jest Mikołajem Ona co dzień ludziom paczki rozdaje. Z workiem prezentów chodzi od rana Pęka od listów torba skórzana. Wnajwiększe śniegi, w największe błoto, Ciocia Zosia Mikołaj chodzi piechotą Lub na rowerze śpieszy, Aby nie opóźnić ważnej depeszy I w domu listonosz torbę odmyka - masz tu dziewczynko, numer Świerszczyka a potem jeszcze dodaje skromnie numer Świerszczyka z wierszykiem o mnie. Dzieci przeprowadzają wywiad z listonoszem. ( propozycje pytań ) 1. Jak inaczej nazywamy listonosza? 2.Jak długo, czyli od ilu lat jest pani listonoszem? 3.Jakie obowiązki ma doręczyciel? 4.W jakim rejonie pani pracuje? 5.Czy obliczyła pani ile kilometrów pokonuje dziennie? 6. Co najbardziej lubi pani w swojej pracy? 7.Czy mogłaby pani opowiedzieć najciekawsze lub najśmieszniejsze wydarzenie, które ją spotkało? 8.Czego nie lubi pani w swojej pracy? 9.Czym jeszcze zajmuje się poczta? 10.Oczym wszyscy powinni pamiętać,chcąc korzystać zusługpoczty?

ZADANIA KONKURSOWE- przedstawiciele klas (np.4) (propozycje) KLASA I- należywybrać ze zgromadzonych kopert i kartek pocztowych te prawidłowo zaadresowane i nakleić w odpowiednim miejscu znaczek. KLASA II powinna samodzielnie zaadresować list. KLASA III-adresuje kartkę pocztową na adres szkoły. KLASA IV- adresuje list polecony i wypełnia stosowny druk KLASAV-wypełnia prawidłowo przekaz pieniężny (korelacja z matematyką) KLASA VI- pakuje paczkę, adresuje, wypełnia dowód nadania. NAD KONKURSEM CZUWA PROWADZĄCA I PANI LISTONOSZ Na zakończenie klasy otrzymują dyplomy, a pani listonosz dziękujemy kwiatami i laurką.