Zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej- edukacja polonistyczna klasa IIIA. Zajęcia przeprowadzone przez Alicję Zawadzką

Podobne dokumenty
Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 5. Temat: Przezorny jak Tygrys.

Kampania Bezpieczne wakacje BEZPIECZNIE I ZDROWO TAK SPĘDZA WAKACJE BEMOWO. Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy I

Scenariusz zajęć nr 4

Temat: Czujny jak Tygrys. Metody pracy: podająca działań praktycznych

Cel główny: Uświadomienie uczniom, kiedy i jak należy używać numeru alarmowego 112.

Projekt Na ratunek propozycja dla II etapu edukacyjnego

Scenariusz nr 46 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

I etap edukacyjny, uczeń kończący klasę III, edukacja matematyczna

Scenariusz zajęć Temat: Jak bezpiecznie się bawić i spędzać czas?

Scenariusz zajęć integralnych Dzień aktywności klasa III a

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

klasa I czerwiec - blok 4- dzień 3 Scenariusz zajęć Blok tematyczny: Z Liczmankiem witamy wakacje. Temat dnia: Dobre rady na bezpieczne wakacje.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ 2. Temat: Rozważny jak Tygrys.

Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Scenariusz zajęć nr 5

KONSPEKT ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH W KLASIE I

Metody i techniki: pokaz, ćwiczenia praktyczne, ćwiczenia ruchowe, praca plastyczna.

Małgorzata Prusak Kraków Scenariusz zajęć całodziennych. Kształcenie zintegrowane kl.i

Scenariusz zajęć nr 3

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 4

Scenariusz zajęć nr 7

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Wędrówki po świecie. Scenariusz nr 2

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy III Opracowała: Aurelia Joachimiak Temat bloku: Zimowe marzenia

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz nr 4. Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Zima w przyrodzie

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Scenariusz zajęć nr 5

Formy organizacji zajęć: Praca jednolita z całą klasą, praca w parach, praca indywidualna.

Przez cały rok towarzyszyły nam działania wynikające z. Zatem i na koniec roku szkolnego poświęciliśmy trochę

KONSPEKT LEKCJI MATEMARTKI DLA KLASY 5

Scenariusz zajęć nr 5

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz nr 6. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Jestem bezpieczny

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz zajęć nr 2

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 5

Scenariusz zajęć z wykorzystaniem metody projektu

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Metody pracy: czynna, słowna, oglądowa, działań praktycznych. Formy pracy: indywidualna jednolita, grupowa.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Lekcja jest zapisana w programie SMART Notebook i znajduje się na moim chomiku aniador3. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna.

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Jestem bezpieczny. Scenariusz nr 4

Autor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: muzyczna Cel/cele zajęć: Temat lekcji: Deszczowa muzyka

Scenariusz zajęć dla klasy III. Temat ośrodka pracy: Morskie opowieści. Temat dnia: Spotkanie z deszczem.

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 1

Po pierwsze - Po drugie - Po trzecie - Po czwarte - 1. Jak wezwać pogotowie ratunkowe? 2. Telefony alarmowe:

Scenariusz nr 80 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Scenariusz zajęć nr 4

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: Oznaki wiosny. Scenariusz nr 2

Blok tematyczny: Bezpiecznie na wakacje. Scenariusz nr 1

Klasa 2 czerwiec blok 4 dzień 1. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: To już lato. Temat dnia: Dobre rady na wakacje. Cele zajęć: Uczeń:

Autor: Małgorzata Urbańska. Temat lekcji: Pieszy i znaki

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Jestem bezpieczny. Scenariusz nr 1

Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Historia książki. Scenariusz nr 3

PROJEKT EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW KLAS 0-III JESTEM BEZPIECZNY- BO WIEM, UMIEM I STOSUJĘ.

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja

Program zajęć wyrównawczych z matematyki dla grupy 5.3. zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach projektu

WAŻNE Kiedy widzisz, że ktoś się przewrócił i nie wstaje, powinieneś zawsze zapytać, czy możesz jakoś pomóc. WAŻNE

KONSPEKT LEKCJI- I. Temat: Zdrowie i jego wymiary

Scenariusz zajęć nr 7

Scenariusz nr 3. Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Moja mała ojczyzna

Temat bloku: Nasze przyjaźnie, zainteresowania i marzenia Temat dnia: Wyobraź sobie...

poznawanie nowego słownictwa kształtowanie postaw proedukacyjnych i zainteresowania językiem obcym

Scenariusz zajęć nr 3

Scenariusz zajęd dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej klasa III. (działania na cały dzieo)

Scenariusz nr 2. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Wracamy do szkoły

Przebieg zajęć. Drogowskazy -wskazówki i uwagi o realizacji

Scenariusz zajęć przeprowadzonych w klasie III edukacja wczesnoszkolna (polonistyczna)

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Gry i zabawy na śniegu. Scenariusz nr 4

Scenariusz zajęć nr 6

Scenariusz nr 13 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

SCENARIUSZ LEKCJI. Wioletta Możdżan- Kasprzycka Data Grudzień 2017

KONSPEKT ZAJĘĆ PROWADZONYCH METODĄ OŚRODKÓW PRACY

Scenariusz zajęć. Metody: pogadanka, burza mózgów, kalambury, praca z mapą, działanie praktyczne.

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: W świecie muzyki. Scenariusz nr 4

Scenariusz zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie I przeprowadzonych przez Alicję Staszewską Rudnicką

Klasa III, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny O czym zawsze warto pamiętać? Temat: To nie moja wina!

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam - idę w świat

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę działam-idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Z WYKORZYSTANIEM TIK W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA TABLICA

Scenariusz zajęć nr 3

Autor scenariusza: Olga Lech. Blok tematyczny: Wędrówki po świecie. Scenariusz nr 3

pt. Przedszkolak bezpieczny w podróży z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Kożuchowie Sprawozdanie z realizacji projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Scenariusz zajęć zintegrowanych dla klasy II z wykorzystaniem metod aktywizujących

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę - działam - idę w świat

Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka. Blok tematyczny: Moja ojczyzna Polska. Scenariusz nr 3

Scenariusz zajęć nr 8

HOSPITACJA DIAGNOZUJĄCA. TEMAT: Pisanie opowiadania na temat Podróżować, ale jak?, utrwalenie wiadomości o środkach transportu.

DODATKOWE ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO WYRÓWNAWCZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GRUPA II (KLASY VIII) SCENARIUSZ ZAJĘĆ

Transkrypt:

Zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej- edukacja polonistyczna klasa IIIA. Zajęcia przeprowadzone przez Alicję Zawadzką Temat: Zwiedzamy podczas wakacji Polskę rozmowa z uczniami na temat wakacyjnych planów, podróży i wędrówek. Tworzenie listy wakacyjnych rad. Odgrywanie scenek dramowych przedstawiających udzielanie rad przestrzegających przed niewłaściwym zachowaniem. Przypomnienie zasad powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia. Cele: - Uwrażliwienie dzieci na zachowanie bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku - Doskonalenie umiejętności wypowiadania się w formie pełnych zdań - Rozwijanie umiejętności przewidywania własnych czynów - Kształcenie umiejętności układania wakacyjnych rad zapewniających atrakcyjny wypoczynek - Utrwalenie znajomości numerów alarmowych - Kształcenie umiejętności wykonywania prostych obliczeń zegarowych - Utrwalenie zasad zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach - Ukazanie zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem - Zachęcanie do aktywnego wypoczynku w czasie wakacji - Rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności Metody: Aktywizujące praca z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

Programowe praca z tekstem, materiałem ikonograficznym Podające krótka rozmowa pouczająca, miniopowiadanie Praktyczna projekt Problemowo-ćwiczeniowa karty pracy Formy pracy: Praca jednolita i zbiorowa indywidualna i zbiorowa Środki dydaktyczne: program na tablice interaktywną, ilustracje przedstawiające miejsca letniego wypoczynku, karty pracy, ilustracje z numerami telefonów alarmowych, rozsypanka zdaniowa, PRZEBIEG ZAJĘĆ: 1. Powitanie dzieci 2. Wprowadzenie do tematu zajęć. Odczytywanie godzin, uporządkowanie ich od najwcześniejszej do najpóźniejszej i odczytanie hasła. Uporządkuj w tabeli podane godziny od najwcześniejszej do najpóźniejszej. Każdej godzinie jest przyporządkowana odpowiednia sylaba. Dopisz ją do tabeli i odczytaj hasło. 15.50 na 10.55 dzie 0.30 wkrót 21.00 ka 19.05 wa 2.05 ce 22.30 cje 3.40 wy 12.45 my 5.50 je godzina sylaba

HASŁO :... 3. Rozmowa z uczniami na temat różnych form spędzania letniego wypoczynku na podstawie własnych doświadczeń i ilustracji. Nauczyciel pyta: - Co to są wakacje? - Gdzie można wypoczywać latem? - Jak można spędzać wakacje? / można budować zamki z piasku, można się opalać,pływać, uprawiać piesze wędrówki, uprawiać sporty letnie/ Ilustracje przedstawiają wypoczynek nad morzem, w górach, nad jeziorami i pod namiotem. 4. Prezentacja multimedialna- wybieramy miejsca wypoczynku 5.Rozmowa na temat wakacyjnych planów uczniów. - Gdzie wy spędzicie lub chcielibyście spędzić tegoroczne wakacje? - Kto z was wyjedzie w czasie wakacji i gdzie? 6. Niebezpieczeństwa związane z pobytem w różnych miejscach w czasie wakacji. - Jakie są konsekwencje niewłaściwego zachowania w czasie wakacyjnych zabaw? - Co należy zrobić, gdy jesteśmy świadkami wypadku? Przypomnienie zasad powiadamiania odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia oraz znajomości numerów alarmowych: Pod jakie numery telefonów należy dzwonić, aby wezwać pomoc? Ilustracje przedstawiają płonący dom, rannego chłopca i złodzieja wyrywającego torebkę. Pod każdym obrazkiem jest miejsce na wpisanie odpowiedniego numeru telefonu. - Pod jaki numer alarmowy można jeszcze zadzwonić aby wezwać pomoc? Zapisz ten numer. Układanie z rozsypanki zdaniowej zasad powiadamiania

odpowiednich służb o zagrożeniu. Ułóż zdania w odpowiedniej kolejności i odczytaj rozmowę. Treść zdań: - Jesteśmy w parku przy ulicy Tulipanowej, w pobliżu fontanny. - Dzień dobry, nazywam się Zosia Krajewska. Moja koleżanka przewróciła się podczas jazdy na rowerze. Bardzo boli ja noga i nie może wstać. Przyjeżdżajcie szybko. - Pogotowie ratunkowe, słucham. - Gdzie jesteście? - Przyjąłem zgłoszenie. Zaraz wysyłam karetkę. 6. Prezentacja scenek przygotowanych przez grupy wg instrukcji: Grupa I Jesteś świadkiem wypadku drogowego. Wzywasz pomoc. Rozmawiając ze służbami ratunkowymi podajesz niezbędne informacje, udzielasz jasnych odpowiedzi. Grupa II Jesteś z rodzicami na basenie. Zauważyłeś, ze osoba będąca w wodzie wzywa pomocy. Co robisz? Grupa III Kolega namawia was, abyście kapali się w miejscu niestrzeżonym. Co robicie? Grupa IV. Siedzisz na plaży, budujesz zamek z piasku. Widzisz małe dziecko, które samo kieruje się do wody. Co robisz? 7. Tworzenie listy wakacyjnych rad.

Uczniowie w grupach na paskach papieru zapisują rady na bezpieczne spędzenie wakacji. Potem na arkuszu papieru przyklejają zapisane przez siebie rady tworząc Wakacyjny kodeks 8. Podsumowanie zajęć - O czym mówiliśmy na dzisiejszych zajęciach? - O czy należy pamiętać podczas wakacji? - Jakie znacie numery alarmowe? - Bezpieczne wakacje rundka kończąca zdanie i zajęcia. Uczniowie kończą zdanie wypowiedziane przez nauczyciela: Żeby bezpiecznie spędzić wakacje, będę pamiętać o tym,... 9. Ocena zajęć przez uczniów.