INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZENIA GS 911 I OPROGRAMOWANIA. Od czego zacząć, skąd pobrać oprogramowanie i jak je zainstalować.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZENIA GS 911 I OPROGRAMOWANIA. Od czego zacząć, skąd pobrać oprogramowanie i jak je zainstalować."

Transkrypt

1 INSTRUKCJA OBSŁUGI URZĄDZENIA GS 911 I OPROGRAMOWANIA 1. Informacje podstawowe 1.1. Pobieranie oprogramowania 1.2. Instalowanie oprogramowania 1.3. Podłączenie GS 911 do motocykla BMW 2. Aplikacja GS Wygląd aplikacji 2.2. Zakładka Setup 2.3. Zakładka About 2.4. Używanie GS Aktualizacje 3. Pomoc i wsparcie 3.1. Gdzie szukać pomocy 1. Informacje podstawowe Od czego zacząć, skąd pobrać oprogramowanie i jak je zainstalować Pobieranie oprogramowania Oprogramowanie GS-911 może zostać pobrane ze strony lub Urządzenia GS-911 nie należy podłączać do komputera przed zainstalowaniem oprogramowania GS-911 Downloader (plik znajduje się na dołączonej płycie CD)!! 1. Nie podłączaj urządzenia GS 911 do komputera przed instalacją oprogramowania. 2. Pobierz program GS-911 Downloader z zakładki Pobierz. Uruchom program. Po zainstalowaniu sterownika program poprosi o podłączenie urządzenia GS 911 do komputera. Następnie połączy się z serwerem i sprawdzi, jakie wersje oprogramowania są dostępne. Zostanie uruchomione okno przeglądarki ze szczegółowymi informacjami o podpiętym urządzeniu GS 911 i listą programów do pobrania. 3. Jeżeli GS-911 nie został jeszcze zarejestrowany, to przed wskazaniem dostępnego oprogramowania zostanie uruchomione okno ze stroną do logowania.

2 Na urządzeniu GS-911 znajduje się naklejka z numerem seryjnym (zakreślony na żółto na poniższym rysunku, rozpoczyna się go liter GS i zawiera 8 cyfr) i tak zwaną checksum (na rysunku zakreślona na czerwono). W ten sposób zakupione urządzenie zostanie zarejestrowane i przypisane do użytkownika. 4. Z listy programów wymienionych w oknie przeglądarki można wybrać i zainstalować dowolną wersję programu. 5. Po uruchomieniu programu z menu Tools należy wybrać [Setup]. Aby sprawdzić urządzenie GS 911 trzeba kliknąć [Test interface]. Zostaną pobrane informacje o wersji firmware u, numerze seryjnym, napięciu akumulatora motocykla itd. Jeśli występują problemy to pojawi się komunikat o nich. 6. Oprogramowanie GS 911 w wersji mobilnej pobierane jest także poprzez GS 911 Downloadera. Aplikacje Java, WM oraz Android mogą być instalowane na wiele sposobów w komórce. W razie wątpliwości najlepiej zajrzeć do instrukcji telefonu lub poszukać informacji na Internecie.

3 7. Na płycie CD znajduje się także GS-011 Verifier, który sprawdzi kompatybilność urządzenia z telefonem komórkowym. 8. Pod adresem (strona produktu znajduje się polska instrukcja obsługi. Został ona także zapisana na płycie CD dołączonej do urządzenia. 9. Więcej informacji znajduje się w zakładce Pomoc oraz Informacje Techniczne. Instrukcja obsługi skupiła się na opisaniu działania oprogramowania i urządzenia pod Windowsem PC (Windows XP oraz Vista). Informacje o pozostałym oprogramowaniu (Windows Mobile, Java itd.) znajdują się na stronach internetowych oraz Instalowanie oprogramowania W rozdziale tym znajdują się informacje o instalacji oprogramowania GS 911pod Windows XP SP2 i Vista oraz sterowników USB. Oprogramowanie należy zainstalować PRZED podłączeniem urządzenia GS 911 do komputera!! Oprogramowanie samo dobierze odpowiedni sterownik i zainstaluje go. Nie należy instalować sterownika sugerowanego przez system Windows. Instalacja pod Windows: 1. Nie należy podłączać urządzenia GS 911 do komputera przed zainstalowaniem oprogramowania GS-911. Jeśli GS 911 zostanie podpięty za wcześnie to system operacyjny automatycznie zainstaluje sterownik USB. Będzie to niewłaściwy sterownik. 2. Pobierz Downloadera GS 911. Program ten działa tylko na komputerze pod Windowsami XP, Vista, 7 i 8. Downloader służy do pobierania pozostałych wersji oprogramowania (np.: wersja mobilna) i przesyłania ich na inne urządzenia. 3. Należy uruchomić aplikację Downloader. Aplikacja poprosi o podpięcie urządzenia GS- 911 do komputera po zainstalowaniu odpowiedniego sterownika. Następnie zostanie uruchomione okno przeglądarki z listą plików do pobrania. 4. Jeżeli urządzenie jest nowe i nie było jeszcze rejestrowane, przed wyświetleniem plików do pobrania wyskoczy okienko z prośbą o rejestrację.

4 5. Po zakończeniu instalacji (pobraniu odpowiedniego pliku) należy wykonać test narzędzia GS-911 w zakładce Tools -> Setup -> [Test interface] 6. GS 911 jest gotowy do użycia. Windows Mobile 5&6 SmartPhone (brak ekranu dotykowego) Uruchomienie połączenia Bluetooth na urządzeniu z Windows Mobile 5 i 6 SmartPhone Menu Start -> Ustawienia-> Połączenia -> Bluetooth Parowanie: należy upewnić się, że GS 911 jest zasilane albo do komputera (kabel USB) albo do motocykla. Na urządzeniu musi świecić się zielona dioda W oknie Urządzenia Powiązane: -> Dodaj nowe urządzenie -> wybierz urządzenie GS-911 -> wybierz [Dodaj] -> wprowadź PIN 0000 (cztery zera) -> wybierz [Dalej] Na ekranie powinna pojawić się informacja o udanym połączeniu urządzeń. Przypisz nazwę krótką (zaleca się pozostawienie nazwy domyślnej) -> wybierz [Dalej] -> upewnij się, że uaktywniona jest usługa portu szeregowego ->wybierz [Zakończ] Konfiguracja portu COM dla Bluetooth a: W menu urządzenia powiązane : Wybierz [Menu] -> Wejdź w opcje portów COM-> wybierz [Menu] -> wybierz Nowy port wychodzący -> [Dalej] -> Wybierz pot COM i zapisz go -> [Zakończ] Uwaga: jeśli na liście nie zostanie wyświetlony ustawiony wcześniej port COM, należy wybrać inny i upewnić się, że Bluetooth jest włączony (ikonka Bluetooth a powinna być widoczna w górnej Części ekranu wyświetlacza )

5 Instalacja oprogramowania GS-911 na Windows Mobile: Można to zrobić na dwa sposoby 1) pobierając plik.cab na komputer i instalując go na telefonie przy użyciu Active Sync lub Centrum Urządzeń Mobilnych Windows (Vista) lub 2) wpisując w wyszukiwarce internetowej telefonu adres: 911/software/GS-911WM5-PPC CAB Instalacja powinna zakończyć się komunikatem: "GS-911WM5.CAB was successfully installed on your device" (GS 911WM5.CAB został zainstalowany) Aby sprawdzić połączenie Bluetooth: Należy uruchomić aplikację GS 911i zaakceptować umowę licencyjną (License Agreement) Na ekranie głównym wybierz [Menu] -> Setup -> Wybierz wcześniej ustawiony port COM -> [Zastosuj] Operacja ta powinna wyświetlić informacje o urządzeniu GS 911 wersję, numer seryjny, stan K-line itp. Windows Mobile 5&6 Pocket PC (ekran dotykowy) Uruchomienie połączenia Bluetooth na urządzeniu z Windows Mobile 5: Menu Start -> Ustawienia-> Połączenia -> Bluetooth Aby ustanowić połączenie Bluetooth z GS 911: - należy upewnić się, że GS 911 jest zasilane albo do komputera (kabel USB) albo do motocykla. Na urządzeniu musi świecić się zielona dioda. -> Zakładka Urządzenia -> Nowe połączenie -> wybierz urządzenie GS-911 -> [Dalej] -> wprowadź kod 0000 (cztery zera) -> [Dalej] -> upewnij się, że uaktywniona jest usługa portu szeregowego -> [Zakończ]

6 Aby skonfigurować port COM dla Bluetootha: -> Porty COM -> Nowy port wychodzący -> wybierz urządzenie GS-911 -> [Dalej] -> Wybierz pot COM i zapisz go -> [Zakończ] Aby zainstalować oprogramowanie GS na Windows Mobile: Można to zrobić na dwa sposoby 3) pobierając plik.cab na komputer i instalując go na telefonie przy użyciu Active Sync lub Centrum Urządzeń Mobilnych Windows (Vista) lub 4) wpisując w wyszukiwarce internetowej telefonu adres: 911/software/GS-911WM5-PPC CAB Instalacja powinna zakończyć się komunikatem: "GS-911WM5.CAB was successfully installed on your device" (GS 911WM5.CAB został zainstalowany) Aby sprawdzić połączenie Bluetooth: Należy uruchomić aplikację GS 911i zaakceptować umowę licencyjną (License Agreement) Na ekranie głównym wybierz [Menu] -> Setup -> Wybierz wcześniej ustawiony port COM -> [Zastosuj i sprawdź] Operacja ta powinna wyświetlić informacje o urządzeniu GS 911 wersję, numer seryjny, stan K-line itp. BlackBerry Pobieranie oprogramowania: Aplikacja GS-911Downloader wskaże stronę internetową z odpowiednimi plikami do pobrania. Program dla BlackBerry można zainstalować na trzy sposoby: 1. Można pobrać program bezpośrednio ze strony klikając prawym klawiszem myszy na pliku i wybierając Zapisz jako. Następnie, przy użyciu oprogramowania BlackBerry, należy

7 przenieść plik do telefonu. Ze względu na to, że Oprgramowanie BlackBerry przestało wspierać plik.jad, pozostają i tak dwie poniższe opcje, aby zainstalować program GS Można wysłać link pocztą i odebrać wiadomość w telefonie. Po odczytaniu wiadomości trzeba kliknąć w zawarty w niej link, pobrać oprogramowani i zainstalować je bezpośrednio na BalckBerry. 3. Można przesłać link do strony z programme do pobrania SMS-em lub em do telefonu. Kliknięcie pobierz zachowa plik w telefonie. Link do strony jest ważny przez dwie godziny. Po tym czasie trzeba powtórzyć proces pobierania pliku przy użyciu aplikacji GS- 911Downloader. Konfigurowanie urządzenia: Po poprawnym zainstalowaniu oprogramowania należy: 1. Włączyć Bluetooth a. 2. W Opcje/ Bluetooth wybrać Dodaj urządzenie. 3. Połączyć telefon z GS 911 (urządzenie musi być połączone z komputerem albo z motocyklem). Jeśli podany kod PIN zostanie odrzucony, spróbuj wpisać Uruchomić aplikację GS-911 w telefonie. 5. Z menu wybrać Setup. 6. Wybrać Search for devices" (wyszukaj urządzenia). 7. Z listy wykrytych urządzeń należy wybrać GS911-xxxx. 8. W menu kliknąć "Select device" (wybierz urządzenie). 9. Następnie wybrać "Test device" (testuj połączenie), aby sprawdzić czy połączenie działa poprawnie. Java (Nokia, Motorola etc) Aplikację GS911 Mobile trzeba skonfigurować przed użyciem. Trzeba także zestawić połączenie Bluetooth pomiędzy telefonem a narzędziem GS 911. Numer PIN do nawiązania połączenia to 0000.

8 Sposób konfiguracji aplikacji na urządzeniu mobilnym oraz parowanie połączeń Bluetooth przedstawiono na przykładzie telefonu Nokia E70. Mogą wystąpić drobne różnice w wyglądzie menu i umiejscowieniu poszczególnych funkcji w różnych modelach telefonów. 1. Po uruchomieniu aplikacji GS911Mobile na ekranie pojawi się monit o akceptację umowy licencyjnej. Jest to jednorazowa operacja. 2. Po zaakceptowaniu warunków umowy użytkownik zostanie przeniesiony na ekran główny. Tu można wybrać serię i model motocykla oraz kontroler. Można tu także zmienić ustawienia aplikacji. 3. Po kliknięciu Opcje na głównym ekranie rozwinie się lista poleceń. Należy wybrać Setup. 4. W menu Setup (ustawienia) można skonfigurować urządzenie oraz przeprowadzić test GS 911.

9 5. Urządzenie GS 911 musi być zasilane albo z komputera poprzez kabel USB albo bezpośrednio z motocykla. Zielona dioda będzie świeciła na urządzeniu. Na ekranie w menu setup należy wybrać Szukaj urządzeń (serach for devices). 6. W wynikach wyszukiwania powinno być widoczne urządzenie GS 911. Po wybraniu GS- 911 z listy dostęnych urządzeń zostaniemy poproszeni o podanie kodu, czyli Na ekranie pojawi się nazwa urządzenia GS 911. Aby mieć pewność, że jest ono poprawnie połączone wykonamy test. 8. W zakładce Opcje należy wybrać test. Zostanie zainicjowane połączenie.

10 9. Telefon poprosi o potwierdzenie nawiązania połączenia poprzez Bluetooth. 10. Urządzenie GS-911 zostało zaakceptowane, przetestowane i zweryfikowane. Można spokojnie używać aplikacji moblinej dla urządzenia GS 911. Trzeba pamiętać o: wyłączone. Odpaleniu motocykla Bieg musi być w pozycji Neutral Przycisk Kill w opzycji RUN Alarm i immobilizermusza być 11. Na ekranie powinien wyświetlać się status urządzenia zweryfikowano (device verified) oraz informacje o wersji oprogramowania GS 911.

11 1.3. Podłączenie GS 911 do motocykla BMW Urządzenie GS-911 jest gotowe do używania po zainstalowaniu oprogramowania na komputerze. Żeby podłączyć urządzenie do motocykla należy: 1. Upewnić się, że obręcz złączki jest przekręcona do końca w lewą stronę. Silnik musi być wyłączony! Dobrze też wyjąć kabel USB z urządzenia. 2. Urządzenie powinno być tak ułożone, aby czerwona kreska na złączce znajdowała się u dołu. Jeśli tak jest to można włożyć GS-911 do gniazda. 3. Należy przekręcić obręcz złączki do końca w prawo, aby zablokować urządzenie. 4. Można podłączyć kabel USB, jeśli używane jest urządzenie z interfejsem USB.

12 2. Aplikacja GS-911 W tym rozdziale zostało omówione działanie oprogramowania GS Wygląd aplikacji GS-911 Opisano tu ogólny wygląd okienek programu GS-911 Pasek menu - Menu bar: Pasek menu składa się z zakładek: File (Główne), Tools (Narzędzia), Help (Pomoc). W każdej zakładce dostępne są opcje: o o File (Główne) Exit (Wyjście) zamyka aplikację Tools (Narzędzia) Setup (Ustawienia): choose connection type wybierz rodzaj połączenia, unit selection (Celsius/Fahrenheit and km/miles) wybór systemu miar (stopnie Celcjusza/ Fahrenheita i km/ mile), Test sprawdzenie i pobranie informacji o urządzeniu GS o Check for Updates (Wyszukaj aktualizacji): jeśli computer jest podłączony do internetu, to zostaną wyświetlone informacje o dotępnych do pobrania nowych wersjach oprogramowania

13 o EULA o Help (Pomoc) View License (Licencja): wyświetla umowę licencyjną End User License Agreement Online help (pomoc on-line): w przeglądarce otwiera strony producenta z instrukcją obsługi (konieczny dostęp do Internetu) o About (O urządzeniu): tu zawarte są informacje o wersji urządzenia GS 911, numerze seryjnym, wersji firmware u. Znajdują się tu także informacje o sprzedawcy, lista zapisanych numerów VIN (tylko w wersji Hobbystycznej (Enthusiast). Pasek nawigacji navigation bar: Wskazuje on ścieżkę aktualnie otwartej opcji. Na obrazku widać, że użytkownik znajduje się aktualnie w zakładce Special Functions (Funkcje specjalne): Okno nawigacji navigation pane: Z poziomu okna nawigacji obsługuje się aplikację GS 911. Pasek stanu - status bar: Na pasku stanu widać, czy aplikacja działa, czy występują jakieś błędy itd. Pasek postępu i wskaźnik połączenia - the progress bar and communication indicator Pasek postępu wskazuje, czy dany proces jest w trakcie wykonywania. Jeśli urządzenie GS 911 komunikuje się z komputerem ikonka znajdująca się obok paska stanu będzie zmieniała kolor z czerwonego na zielony.

14 Linki do informacji na stronie producenta - Quick links to information on the website Linki te przekierowują do strony producenta (wersja angielska) z często zadawanymi pytaniami (FAQ) i instrukcji użytkownika (User Manuals and How-To ). Numer wersji i link do strony głównej producenta - Version and link to Website Tuż po uruchomieniu aplikacji otrzymasz infomracje o numerze wersji używanego oprogramowania Zakładka Setup (Ustawienia) Zakładka Setup znajduje się w zakładce Tools (Narzędzia) na pasku Menu (Menu bar). Okno z ustawieniami zostanie automatycznie wyświetlone po każdorazowej instalacji oprogramowania, także po zainstalowaniu aktualizacji. Z tego poziomu można przetestować połączenie z urządzeniem GS 911 oraz skonfigurować jednostki miary. W oknie zakładki Setup (ustawienia) można przeprowadzić cztery rodzaje operacji: Wybrać rodzaj połączenia z komputerem - Select connection method: Domyślnie ustawione jest USB. Zaleca się, aby nie zmieniać tego ustawienia. Port COM może być wybrany jako rodzja połączenia wp r wypadku konfigurowania wirtualnego portu COM do połączeń poprzez Bluetooth. Pomimo, że jest taka możliwość to oficjalnie nie jest ten wariant połączenia wspierany przez producenta. Sterowniki Bluetooth owe bardzo często pełne są wad i ze względu na to, że jest ich bardzo dużo HexCode nie zajmuje się ich obsługą.

15 Jednakże samo połączenie urządzenia GS 911 z komputerem poprzez port wirtualny jest proste. Jednostki miary - measurements Tu określa się, czy temperatura ma być wyświetlana w stopniach Celsjusza czy Fahrenheita i czy odległości mają być mierzone w kilometrach czy milach. Poziom logów/ Logi - Log level Ta opcja wykorzystywana jest jedynie na wewnętrzne potrzeby HexCode. Zaleca się pozostawienie ustawień domyślnych w pozycji Trace. Przycisk Wykonaj test urządzenia - [Test interface] button Opcja ta wywołuje połączenie między komputerem a urządzeniem GS 911. Należy określić sposób połączenia. Jeśli połączenie zostanie nawiązane poprawnie, to otrzymamy okno z informacjami o urządzenie: Opis okna GS911 Intercae Information: Wersja - Version Wersja zainstalowanego oprogramowania (firmware)

16 Stan K-Line - K-Line status: W czasie testu sprawdzane jest dodatnie i ujemne napięcie (uziemienie) na akumulatorze. Zwarcie na którymkolwiek biegunie wpłynie negatywnie na komunikację pomiędzy kontrolkami silnika a urządzeniem GS 911. W przypadku, gdy obydwie linie będą zwarte zostanie to rozpoznane. Dzięki temu dowiemy się co jest przyczyną usterki przewodów. Zwarcie należy usunąć przed połączeniem urządzenia GS 911 do którejkolwiek kontrolki. Numer seryjny - Serial No.: To numer seryjny nadawany każdemu urządzeniu GS 911indywidualnie. Interfejs Bluetooth - Bluetooth support: Urządzenia GS-911 występują w dwóch wersjach tylko z portem USB oraz z portem USB i dodatkowo z interfejsem Bluetooth. Jeżeli podłączone urządzenie wyposażone jest w obydwa złącza to przy opcji Bluetooth support będzie napisane Yes (tak). Data licencji - License Date(mm/yy): Jest to data wystawienia licencji przez producenta. Nie ma ona związku z jednorocznym okresem aktualizacji urządzenia. Data utworzenia - Build date: Data, kiedy został opracowany aktualny firmware. Stan akumulatora - Battery Voltage: Jeden z pinów w porcie, do którego wpinane jest GS 911 informuje o napięciu w akumulatorze motocykla. Dzięki temu wiemy, czy GS 911 jest poprawnie podpięty do motocykla i jaki jest stan akumulatora. Większość kontrolek nie będzie przesyłało informacji do narzędzia diagnostycznego jeżeli akumulator będzie miał niskie napięcie.

17 2.3. Zakładka O - About Zakładka O (About) znajduje się w zakładce Help (Pomoc) na pasku menu (Menu bar). Jeżeli urządzenie GS 911 nie zostało podpięte do komputera na ekranie zostanie wyświetlone okno z informacjami o wersji oprogramowania GS 911 oraz kontaktem do sprzedawcy. Okno będzie wyglądało mniej więcej tak: Znacznie więcej informacji jest wyświetlanych po podłączeniu urządzenia do komputera. Po podpięciu GS 911 do komputera należy kliknąć przycisk [Interface information] (informacje o urządzeniu). Na ekranie pojawi się jedno z dwóch okien, w zależności czy posiadamy wersję Hobbystyczną (Enthusiast) czy wersję Professional (Profesjonalną).

18 Okno z informacjami o urządzeniu GS 911 w wersji Profesjonalnej:

19 Okno z informacjami o urządzeniu GS 911 w wersji Hobbystycznej: Obydwa ekrany zawierają informacje o: Wersji oprogramowania GS 911: w tym przypadku jest to Informacje o urządzeniu GS 911: numer seryjny (np.: GS E), czy obsługuje Bluetooth, wersja firmware u Dane kontaktowe do sprzedawcy. W oknie wersji Hobbystycznej dodatkowo znajdują się takie informacje jak: Przycisk [Upgrade to Professional version] upgrade do wersji Profesjonalnej: dzięki tej opcji w dowolnym momencie można dokonać upgrade z wersji Hobbystycznej do

20 Profesjonalnej. Kilknięcie na przycisk przekieruje nas na stronę płatności on-line. Należy podążać za wskazówkami na ekranie, aby sfinslizować zakup upgrade u. Lista numerów VIN - The VIN list : lista numerów VIN, które zostały przypisane do urządzenia. Widać dzięki temu ile pozostało jeszcze wolnych numerów do zapamietania. Lista numerów VIN wyświetlana jest tylko w wersji Hobbystycznej, bo tylko ona posiada to ograniczenie. Limit numerów VIN do 10 obowiązuje tylko w zakresie funkcji serwisowych. Urządzenie GS 911 nie ma ograniczenia w zakresie funkcji awaryjnych obejmujących czytanie informacji z ECU, odczytywanie i kasowanie kodów błędów z wszystkich obsługiwanych modułów sterujących oraz odczyty wartości wszystkich modułów sterowania silnika w czasie rzeczywistym Używanie GS-911 Rozdział ten omawia podstawowe funkcje oprogramowania GS 911. Wybór serii i modelu Po wybraniu z listy wyświetlonej na ekranie głównym odpowiedniej serii motocyklu rozwinie się lista z modelami, które dana seria obejmuje. Jako przykład wybrano serię F. Ekran z listą modeli motocykli będzie wyglądał tak:

21 Na potrzeby niniejszej instrukcji wybrano model F800GS. Należy pamiętać, że zakres funkcji zależy od modelu oraz typów kontrolek silnika (ECU). I tak na przykład F650GS/ Dakar będzie miał inne wartości w czasie rzeczywistym niż F800GS. Również zakres funkcjonalności Service & Maintenance (serwis i utrzymanie) będzie różny dla każdego z tych modeli. Po wybraniu modelu F800GS wyświetlona zostanie lista dostępnych kontrolek silnika (ECU) [Select a controller]. Dla innego modelu może zostać wyświetlona osobna lista o innym zakresie funkcjonalności!!

22 Funkcje specjalne - Special functions W panelu nawigacyjnym z listą sterowników (pod [Select a controller]) znajduje się opcja funkcje specjalne [Special funkctions]. Obejmuje ona glównie fukcje serwisowe [Service&Maintenace], które nie są obsługiwane przez jedną kontrolkę silnika. Umieszczona tam także te funkcje, do których uzytkownik chciałby mieć łatwy dostęp (bez konieczności przeglądania wszytkich kontrolek sterownika). Zakładka z funkcjami specjalnymi jest powiązana z typem motocykla, jego serią i modelem oraz serią i rodzajem ECU. Lista niektórych dostępnych funkjcji specjlanych: Przypomnienia serwisowe - Service reminder umożliwoa ustawienie aktualnej daty, daty kolejnego przeglądu oraz ilości kilometrów przy której należy wykonać następny przegląd;

23 Sprawdzenie zaworów - Distance to valve check dla wszystkich modeli serii K i F z CAN-bus funkcja ta nie jest już używana. BMW zrezygnowało z niej i zawory są sprawdzane w czasie obowiązkowych wizyt serwisowych Sprawdzenie zużycia hamulców - Brake wear check tylko w modelu K1200GT. SPrawdzany jest i ponownie ustawiany wskaźnik zużycia tarczy hamulcowej Przypomnienia serwisowe - Service reminders Przypomnienie serwisowe zostanie automatycznie usunięte (po uruchomieniu zapłonu???), gdy nowowprowadzony dystans do przejechania do kolejnego przeglądu [distance to next service] przekracza o więcej niż 1000km aktualny odczyt licznika, a data następnej wizyty serwisowej [data of the next service] przekracza miesiąc.

24 Jak widać na powyższym obrazku, funkcjonalność serwisowa z przypomnieniem serwisowym składa się z trzech opcji: Aktualna data - Motorcycle date : aby przypisać datę przeglądu do przypomnienia serwisowego, trzeba wprowadzić poprawną aktualną datę. Domślna data w urządzeniu GS 911 jest ustawiana zgodnie ze wskazaniem komputera. Bardzo ważne jest, aby ustawienia daty i czasu w komputerze były właściwe! Ustawienie bieżącej daty jest bardzo ważne dla prawidłowego działania funkcji przypomnień serwisowych. Zostaniemy poinformowani przez aplikację GS 911, gdy data bieżąca ustawiona w funkjci serwisowej będzie różna od daty wskazywanje przez computer (czerwona ikonka); Data następnej wizyty serwisowej - Next service due date wskazanie daty przypomnienia serwisowego, która została wcześniej ustawiona. Obok znajduje się okienko do wprowadzenia nowej daty. Domyślnie data ta ustawiana jest na rok do przodu od daty bieżącej. Można jednak wpisać dowolną przyszłą datę (odleglejszą niż miesiąc od daty bieżącej); Ilość kilometrów, przy której należy zrobić przegląd - Next service due at odometer wskazany jest tu bieżący odczyt licznika oraz ilość kilometrów zapisana w pamięci motocykla po przejechaniu której nalezy wykonać przegląd. Obok znajduje się pole, w którym można wpisać ilość kilometów przy której trzeba udać się na Serwis. Domyślna ilość kilometrów do przejechania ustawiona jest na 10000km. Można jednak ręcznie wprowadzić wartość kilometrów w polu [Set next service due at odom eter]. Ilość podanych kilometrów musi być większa od bieżącego stanu licznika. Dystans może być podany zarówno w w milach jak i kilometrach, w zależności od wybranych ustawień w zakładce Setup (Tools -> Setup). Główna funkcjonalność (narzędzie alarmowe) Większość kontrolek obsługuje takie funkcje jak: czytanie informacji z ECU odczytywanie i kasowanie kodów błędów odczyty wartości w czasie rzeczywistym funkcje serwisowe (Service & Maintenance) Wyżej wymienione funkcjonlaności są wyświetlone jako funkcje główne, czasem nazywane są funkcjami alarmowymi. Niezależnie od posiadanej wersji oprogramowania,gs 911 (Hobbystyczna czy Profesjonlaną) funkcje alarmowe mogą być wykonywane na nieograniczonej ilości motocykli. Tylko i wyłącznie funkcje serwisowe (Service &

25 Maintenance) są ograniczone w obsłudze d o10 motocykli dla wersji Hobbystycznej. Limitu tego nie ma w przypadku wersji Profesjonalnej. Omówienie funcjonlaności głównej na przykładzie modelu F800GS: Read ECU info - Czytanie informacji z ECU - pokazuje informacje o numerach podzespołów, numer wersji itd. Poniżej zrzut ekranu z danymi z ECU o kontrolce silnika w motocyklu F800GS: Odczytywanie kodów błędów - Read Fault codes informacje o kodach błędów (DTC's - Diagnostic Trouble Codes) i wyświetla ich numery wraz z opisem tekstowym. Poniżej zrzut ekranu listy z kodami błędów i opisami z motocykla F800GS:

26 Kasowanie kodów błędów - Clear Fault codes funkcja ta służy do kasowania kodów błędów. Kody błędów są ponownie sczytywane po poprawnym wykonaniu polecenia czyszczenia kodów. Pokazywane są wtedy te kody błędów, które nie zostały skasowane. Jeśli na ekranie widać numery kodów to oznacza to, że jednostka sterująca wykryła nienaprawiony błąd. Nie mógł on być zatem skanowany. Niektóre błędy muszą być naprawione zanim informacje o ich wystąpieniu zostaną usunięte. Wartości w czasie rzeczywistym - Real-time values - jest to opcja, która pokazuje dane na żywo. To, czy dla danej jednostki sterującej dane te będą widoczne zależy od rodzaju kontrolera oraz modelu i serii motocykla. Poniżej zrzutka ekranu z odczytami w czasie rzeczywistym z danymi z ECU motocykla F800GS:

27

28 Na ekranie wyświetlone są informacje o Input signals" sygnały wyjściowe, "Output signals" sygnały wejściowe, "Digital outputs" cyfrowe wyjścia i "Switch positions" pozycja włącznika. W górnej części ekranu z wartościami w czasie rzeczywistym znajdują się dwa przyciski. Jeden, który generuje pliki.csv z wszystkimi danymi odczytanymi w czasie rzeczywistym (plik jest rozdzielony średnikiem). Można dzięki temu przeglądać i edytować wyeksportowane dane. Drugi przycisk to Plot O2", który wykonuje graficzne odwzorowanie napięcia sondy Lambda w czasie rzeczywistym. Jest to doskonały sposób na rozbudowanie funkcji sondy Lambda. Należy pamiętać, że dokonywanie zmian na sondzie Lambda jest możliwe tylko, gdy temperatura silnika osiągnęła temperaturę około 80 Celsjusza. Dokonywanie odczytów z sondy Lambda przy niższej temperaturze silnika nie ma sensu. W momencie nagrzewania się silnika otrzymamy błędne dane. Jednakże można w tej fazie obserwować zachowanie się sondy i samemu przekonać się dlaczego odczyty nie będą przydatne od interpretacji. Uzyskamy wykres z odczytów kontrolki sondy Lambda, który obejmuje zakresy pomiędzy liniami odniesienia zaznaczonymi na zielono. Zazwyczaj sonda osiąga zakresy poniżej 200mV oraz większymi niż 650mV do 700mV. Standardowy wykres będzie wyglądał tak:

29 Kilka informacji, o których należy pamiętać generując wykres pracy sondy Lambda: im większa wartość, tym bogatsza mieszanka i oczywiście im niższa wartość, tym gorsza mieszanka; linia prosta świadczy o wadliwej pracy sondy Lambda; skoki od około 200 mv do 650/700 mv świadczą o poprawnej pracy układu Silnik typu boxer z CAN bus w motocyklu R1200 czujniki sondy lambda ma umiejscowione w przedniej rurze wylotowej/ wydechowej każdego cylindra. Można dzięki temu badać działanie każdego z cylindrów z osobna. Dlatego też grafy napięcia czujnika sondy Lambda (O2) dla cylindra 1 i cylindra 2 prezentowane są na jednym wykresie. Ten sposób pozwala na wykrycie względnych odchyleń. Widać to na obrazku poniżej:

30 Funkcje serwisowe - Service & Maintenance Wraz z pojawieniem się wersji oprogramowania 904 została dodana funkcjonalność serwisowa (Service & maintenance). Funkcjonlaność ta jest nadal rozbudowywana. Oprócz funkcji specjalnych opisanych we wcześniejszym podrozdziale funkcjonlaność serwisowa obejmuje: Kalibrację biegu jałowego - Idle Actuator Calibration dla wszystkich modeli R1200 z CAN bus. Obydwa siłowniki ustawiane są w pozycję zerową. Funkcja ta jest niezbędna do wyregulowania biegu jałowego w konkretny modelu R1200; Pełna funkcjonalność serwisowa dla ABS N - Full Service functionality for ABS- N opracowane z myślą o jednocylindrowych F650 i C1. Funkcja ta obejmuje odpowietrzanie przednich i tylnych hamulców. Z czasem opjawi się też obsługa ABS-u. Wersja Profesjonalna (Professional) W roku 2009 dodano funkcjonlaność serwisową (Service & Maintenance). Wraz z tym urządzenia zostały podzielone na dwie wersje Hobbystyczną (Enthusiast) i Profesjonalną (Professional). Porównanie wersji Hobbystycznej (Enthusiast) i Profesjonalnej (Professional): W funkcjonalności serwisowej (Service Functionality) w wersji Enthusiast wprowadzono ograniczenie co do ilości obsługiwanych motocykli. GS 911 Enthusiast w tym zakresie może obsłużyć maksymalnie 10 numerów VIN. Nie wpływa to na obsługę opcji Awarie (Emergency functionality), czyli odczyty informacji ECU, czytanie i czyszczenie kodów błędów oraz wartości w czasie rzeczywistym). Zakres tej funkcjonalności nie został ograniczony i nadal działa dla dowolnej ilości numerów VIN. Różnica pomiędzy wersją Enthusiast a Professional występuje tylko na poziomie oprogramowania dla komputerów, gdyż tylko z tym oprogramowaniem urządzenie GS 911 obsługuje informacje serwisowe (Service Functionality). Dla urządzeń mobilnych GS 911 pozostaje narzędziem diagnostyczny służącym do odczytów informacji ECU, czytania i czyszczenia kodów błędów oraz wartości w czasie rzeczywistym.

31 Przejście z wersji Hobbystycznej (Enthusiast) na Profesjonalną (Professional) upgrade: Wersja Profesjonalna została opracowana z myślą o zakładach serwisowych, natomiast wersja Hobby o zwykłych użytkownikach, którzy chcą obsługiwać więcej motocykli niż jeden przy założeniu, że nie przekroczą 10 maszyn. Z wersji Hobbystycznej (Enthusiast) można w każdym momencie przejść na wersję Profesjonalną (Professional). Wystarczy, po uruchomieniu na komputerze oprogramowania GS 911 w wersji 904 lub nowszej, kliknąć przycisk [Upgrade to Professional version] w okienku About. Urządzenie GS-911 musi być podpięte do komputera a komputer musi mieć dostęp do Internetu.

32 Upgrade krok po kroku: 1. Upewnij się, że masz zainstalowaną wersję 904 lub nowszą oprogramowania GS Kliknij Help a następnie About w programie GS 911. Na ekranie pojawi się okienko z przyciskiem[upgrade to Professional version]. Kliknij go. 3. W oknie przeglądarki zostanie uruchomiona strona płatności on-line. 4. Po zakończeniu procedury płatności, program poprosi o ponowne kliknięcie przycisku [Upgrade to Professional version]. W ten sposób informacje o zmianie wersji zostaną zaktualizowane. Koszt upgrad u to 220USD.

33 2.5. Aktualizacje Rozdział ten opisuje funkcję sprawdzająca aktualizacje dla oprogramowania [Check for update] oraz wpisy na forum i ogłoszenia (tylko w wersji angielska). Aktualizowanie oprogramowania GS-911 Aby urządzenie GS 911 działało jak najlepiej należy dbać o aktualizowanie oprogramowania. Aktulane wersje opgrogeamowania są dostępne na stronie Można także sprawdzić dostępne aktualizacje z poziomu aplikacji GS 911. Aktualizacje są sprawdzane tylko, gdy komputer ma łączność z Internetem. W oknie programu pojawi się okienko z informacją o dostępności nowej wersji, jej numerem oraz pytaniem czy użytkownik chce dokonać aktualizacji. Wraz z pojawieniem się nowej funkcjonlaności pojawiają się aktualizacje firmware u GS 911. Aktualizacje wykonywane są automatycznie po kliknięciu [Test inrerface] wykonaj test urządzenia w oknie Setup. Najpierw jednka należy pobrac aktualne oprgramowanie na komputer.

34 Czy użytkownik otrzymuje powiadomienia o aktualizacjach? Tak. Informacje o publikacji nowych wersji pojawiają się na forum GS 911 oraz w zakładce Aktualności na Forum dyskusyjne jest dostępne w usłudze Google (wersja angielska). Forum dyskusyjne GS GS-911 Discussion Forum dostęp do bieżących informacji i dyskusji na temat diagnostyki motocykli BMW oraz urządzenia GS 911 Aktualności - GS-911-announce : informacje tylko o nowych wersjach programu oraz zmianach w zakresie działania urządzenia. Na stronie można zasubskrybować newsletter lub kanał RSS. Osoby zapisane na forum GS 911 nie muszą subskrybować dodatkowo aktualności, gdyż informacje pojawiają się i tu i tu. Wystarczy wybrać jedną z opcji w zależności od upodobań.

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi programu DS150E. Dangerfield March. 2009V3.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi programu DS150E 1 SPIS TREŚCI Główne elementy... 3 Instrukcje instalacji.... 5 Konfiguracja Bluetooth.26 Program diagnostyczny...39 Zapis do ECU (OBD)...85 Skanowanie..88 Historia...93

Bardziej szczegółowo

OPTIMA PC v2.2.1. Program konfiguracyjny dla cyfrowych paneli domofonowy serii OPTIMA 255 2011 ELFON. Instrukcja obsługi. Rev 1

OPTIMA PC v2.2.1. Program konfiguracyjny dla cyfrowych paneli domofonowy serii OPTIMA 255 2011 ELFON. Instrukcja obsługi. Rev 1 OPTIMA PC v2.2.1 Program konfiguracyjny dla cyfrowych paneli domofonowy serii OPTIMA 255 Instrukcja obsługi Rev 1 2011 ELFON Wprowadzenie OPTIMA PC jest programem, który w wygodny sposób umożliwia konfigurację

Bardziej szczegółowo

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika

DWM-157. Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika DWM-157 Modem USB HSPA+ Podręcznik użytkownika Spis treści Podstawowe funkcje modemu D-Link DWM-157... 3 Połączenie z Internetem... 7 Wiadomości SMS... 7 Kontakty..... 9 Krótkie Kody (USSD)... 10 Opcje...

Bardziej szczegółowo

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n

NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n NWD-210N Bezprzewodowy adapter USB 802.11n Skrócona instrukcja obsługi Wersja 1.00 11/2007 Edycja 1 Copyright 2006. Wszelkie prawa zastrzeżone. Przegląd NWD210N to adapter sieciowy USB do komputerów osobistych.

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Moduł kliencki Kodak Asset Management Software Stan i ustawienia zasobów... 1 Menu Stan zasobów... 2 Menu Ustawienia zasobów... 3 Obsługa alertów... 7 Komunikaty zarządzania zasobami...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS

Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7. Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS Instrukcja obsługi urządzenia DS150E z systemem operacyjnym Windows 7 Dangerfield luty 2010 V1.0 Delphi PSS 1 SPIS TREŚCI Główne elementy....3 Instrukcje instalacji.......5 Instalacja adaptera Bluetooth.....17

Bardziej szczegółowo

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji

Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Norton 360 TM Instrukcja instalacji, aktywacji i dezinstalacji aplikacji Spis treści: 1. Pobranie aplikacji... 2 2. Proces automatycznej instalacji i aktywacji... 5 3. Instalacja z użyciem kodu PIN...

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja

Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja Instalacja oprogramowania ESI 20 2.0 oraz konfiguracja modułu KTS AA/DGP-ASA1-Wö 06/2012 Robert Bosch GmbH 2012. All rights reserved, also regarding any disposal, exploitation, reproduction, editing, Instalacja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie)

Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie) Instrukcja instalacji i obsługi modemu ED77 pod systemem operacyjnym Windows 98 SE (wydanie drugie) UWAGA Podstawowym wymaganiem dla uruchomienia modemu ED77 jest komputer klasy PC z portem USB 1.1 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie

Motorola Phone Tools. Krótkie wprowadzenie Motorola Phone Tools Krótkie wprowadzenie Spis treści Minimalne wymagania... 2 Przed instalacją Motorola Phone Tools... 3 Instalowanie Motorola Phone Tools... 4 Instalacja i konfiguracja urządzenia przenośnego...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12

Instrukcja instalacji systemu. CardioScan 10, 11 i 12 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10, 11 i 12 w wersji 76a/77a (pliki pobrane ze strony: http://www.oxford.com.pl/pobieranie/) Grudzień 2014 Strona 2 Instrukcja instalacji systemu CardioScan 10,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18

Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX. Interfejs. (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 Instrukcja podłączenia i konfiguracji BLUETOOTH NX Interfejs (instrukcja dostępna także na www.ac.com.pl) ver. 1.2 2014-12-18 SPIS TREŚCI 1. Dane techniczne... 3 2. Przeznaczenie... 3 3. Zasada działania...

Bardziej szczegółowo

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja

Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja SZARP http://www.szarp.org Synchronizator plików (SSC) - dokumentacja Wersja pliku: $Id: ssc.sgml 4420 2007-09-18 11:19:02Z schylek$ > 1. Witamy w programie SSC Synchronizator plików (SZARP Sync Client,

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku

Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku Instrukcja instalacji nośników USB w systemie internetowym Alior Banku Nośnik USB służy do przechowywania klucza elektronicznego, używanego do logowania i autoryzacji transakcji. Opcja dostępna jest wyłącznie

Bardziej szczegółowo

Site Installer v2.4.xx

Site Installer v2.4.xx Instrukcja programowania Site Installer v2.4.xx Strona 1 z 12 IP v1.00 Spis Treści 1. INSTALACJA... 3 1.1 Usunięcie poprzedniej wersji programu... 3 1.2 Instalowanie oprogramowania... 3 2. UŻYTKOWANIE

Bardziej szczegółowo

INTERFEJS SUBARU USB INSTRUKCJA OBSŁUGI strona 1/14

INTERFEJS SUBARU USB INSTRUKCJA OBSŁUGI  strona 1/14 INTERFEJS SUBARU USB INSTRUKCJA OBSŁUGI www.viaken.pl strona 1/14 1. BEZPIECZEŃSTWO PRACY Przed pierwszym uruchomieniem urządzenia należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. Urządzenie przeznaczone

Bardziej szczegółowo

Instalacja NotifySync

Instalacja NotifySync Instalacja NotifySync WPROWADZENIE OD DYSTRYBUTORA SUN CAPITAL: Opis instalacji oraz konfiguracji rozwiązania NotifySync zawarty jest w bardzo przystępnym przewodniku dostępnym na: http://help.notify.net/techdocs/device/notifysync/installregguide/nethelp/default.htm?t

Bardziej szczegółowo

Opcje Fiery1.3 pomoc (serwer)

Opcje Fiery1.3 pomoc (serwer) 2015 Electronics For Imaging. Informacje zawarte w niniejszej publikacji podlegają postanowieniom opisanym w dokumencie Uwagi prawne dotyczącym tego produktu. 28 stycznia 2015 Spis treści 3 Spis treści...5

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA PROGRAMU DO REJESTRATORÓW SERII RTS-05 ORAZ RTC-06. wyposażonych w komunikację. Bluetooth lub USB PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE

INSTRUKCJA PROGRAMU DO REJESTRATORÓW SERII RTS-05 ORAZ RTC-06. wyposażonych w komunikację. Bluetooth lub USB PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE Program RTC_RTS dostarczany jest na płycie CD do rejestratorów wyposażonych w w systemy transmisji danych do komputera PC metodą bezprzewodową Bluetooth lub przewodową

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi Connection Manager

Instrukcja obsługi Connection Manager Instrukcja obsługi Connection Manager Wydanie 1.0 2 Spis treści Informacje na temat aplikacji Menedżer połączeń 3 Pierwsze kroki 3 Otwieranie aplikacji Menedżer połączeń 3 Wyświetlanie statusu bieżącego

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie Capture Pro

Oprogramowanie Capture Pro Oprogramowanie Capture Pro Wprowadzenie A-61640_pl Wprowadzenie do programów Kodak Capture Pro i Capture Pro Limited Edition Instalowanie oprogramowania: Kodak Capture Pro i Network Edition... 1 Instalowanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu STATISTICA

Instrukcja instalacji programu STATISTICA Instrukcja instalacji programu STATISTICA UWAGA: Program STATISTICA wymaga zarejestrowania licencji, które należy przeprowadzić on-line. Dlatego też przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji BMW INPA do interfejsu BMW USB VIAKEN

Instrukcja instalacji BMW INPA do interfejsu BMW USB VIAKEN Instrukcja instalacji BMW INPA do interfejsu BMW USB VIAKEN 1.Zmienna środowiskowa Instalacje rozpoczynamy od zmiany ścieżki we właściwościach mój komputer w zakładce zaawansowane, zmienne środowiskowe

Bardziej szczegółowo

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4.

Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Dokumentacja dla Scandroid. Minimalna wspierana wersja systemu Android to 2.3.3 zalecana 4.0. Ta dokumentacja została wykonana na telefonie HUAWEI ASCEND P7 z Android 4. Scandroid to aplikacja przeznaczona

Bardziej szczegółowo

1. Opis. 2. Wymagania sprzętowe:

1. Opis. 2. Wymagania sprzętowe: 1. Opis Aplikacja ARSOFT-WZ2 umożliwia konfigurację, wizualizację i rejestrację danych pomiarowych urządzeń produkcji APAR wyposażonych w interfejs komunikacyjny RS232/485 oraz protokół MODBUS-RTU. Aktualny

Bardziej szczegółowo

BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI.

BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI. Interfejs BLUETOOTH INSTRUKCJA PODŁĄCZENIA I KONFIGURACJI. Producent: AC Spółka Akcyjna. 15 182 Białystok, ul. 27 Lipca 64 tel. +48 85 7438117, fax +48 85 653 8649 www.ac.com.pl, e mail: autogaz@ac.com.pl

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA CZYTNIKA KART PROCESOROWYCH SYGNET 5v1 IU.01.04.SY5

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA CZYTNIKA KART PROCESOROWYCH SYGNET 5v1 IU.01.04.SY5 INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA CZYTNIKA KART PROCESOROWYCH SYGNET 5v1 Spis treści: 1. Wymagania systemowe...2 2. Parametry techniczne...2 3. Zestaw...2 4. Instalacja oprogramowania...3 4.1. Instalacja w systemie

Bardziej szczegółowo

Instalacja oprogramowania ESI[tronic] oraz konfiguracja Diagnozy Sterowników

Instalacja oprogramowania ESI[tronic] oraz konfiguracja Diagnozy Sterowników Instalacja oprogramowania ESI[tronic] oraz konfiguracja Diagnozy Sterowników 1 Instalacja oprogramowania ESI [ tronic ] Do pierwszej instalacji oprogramowania wymagane są: płyty bazowe DVD 1 i/lub DVD

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie

Spis treści. Opis urządzenia. Pierwsze użycie Spis treści Opis urządzenia... 1 Pierwsze użycie... 1 Podstawowa obsługa urządzenia... 2 Opis diod LED... 2 Przygotowania do odczytu danych z urządzenia... 2 Proces instalacji... 3 Zmiana domyślnego sterownika

Bardziej szczegółowo

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI

STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI STATISTICA 8 WERSJA JEDNOSTANOWISKOWA INSTRUKCJA INSTALACJI Uwagi: 1. Użytkownicy korzystający z systemów operacyjnych Windows 2000, XP lub Vista na swoich komputerach muszą zalogować się z uprawnieniami

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers WPROWADZENIE DO Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers Spis treści 1. Wprowadzenie...1 2. Wymagania...1 3. Instalowanie Sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers...2 3.1 Przed instalacją...2

Bardziej szczegółowo

UNIFON podręcznik użytkownika

UNIFON podręcznik użytkownika UNIFON podręcznik użytkownika Spis treści: Instrukcja obsługi programu Unifon...2 Instalacja aplikacji Unifon...3 Korzystanie z aplikacji Unifon...6 Test zakończony sukcesem...9 Test zakończony niepowodzeniem...14

Bardziej szczegółowo

Euroscan instrukcja obsługi

Euroscan instrukcja obsługi Euroscan instrukcja obsługi 1 EUROSCAN System EUROSCAN polega na możliwości odczytu informacji z układów głównych samochodu.. System ten używa się dla nawiązania połączenia pomiędzy komputerem samochodowym

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie diagnostyczne Delphi

Oprogramowanie diagnostyczne Delphi 1 Oprogramowanie diagnostyczne Delphi Licencja CAR MAX Licencja TRUCK Licencja CAR MAX, Licencja TRUCK 3 Gratulujemy zakupu oprogramowania testera diagnostycznego Delphi. Wysokiej jakości tester diagnostyczny

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Symbian

Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Symbian Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Symbian (wersja dla telefonów bez ekranu dotykowego) Niniejsza instrukcja została przygotowana na

Bardziej szczegółowo

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku

Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Aktualizacja do systemu Windows 8.1 przewodnik krok po kroku Windows 8.1 instalacja i aktualizacja Zaktualizuj BIOS, aplikacje, sterowniki i uruchom usługę Windows Update Wybierz typ instalacji Zainstaluj

Bardziej szczegółowo

WWW.ICOMFORT.PL e-mail: biuro@icomfort.pl tel.061 622 75 50 fax. 061 622 76 50

WWW.ICOMFORT.PL e-mail: biuro@icomfort.pl tel.061 622 75 50 fax. 061 622 76 50 I. WIADOMOŚCI WSTĘPNE... 2 1. Podłączenie czytnika ekey module FS IN... 2 2. Podłączenie czytników i elektrozamka... 2 3. Jak poprawnie korzystać z czytnika... 3 4. Jak nie korzystać z czytnika... 3 II.

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager

Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Korzystanie z aplikacji P-touch Transfer Manager Wersja 0 POL Wprowadzenie Ważna uwaga Treść niniejszego dokumentu i dane techniczne produktu mogą ulegać zmianom bez powiadomienia. Firma Brother zastrzega

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A.

Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Banku BPH S.A. Instrukcja instalacji oraz obsługi czytników i kart procesorowych dla Klientów SBI Sez@m Banku BPH S.A. Warszawa 2006 Pakiet instalacyjny 1. Elementy niezbędne do obsługi kluczy zapisanych na kartach procesorowych

Bardziej szczegółowo

1. Aplikacja LOGO! App do LOGO! 8 i LOGO! 7

1. Aplikacja LOGO! App do LOGO! 8 i LOGO! 7 1. Aplikacja do LOGO! 8 i LOGO! 7 1.1. Przegląd funkcji Darmowa aplikacja umożliwia podgląd wartości parametrów procesowych modułu podstawowego LOGO! 8 i LOGO! 7 za pomocą smartfona lub tabletu przez sieć

Bardziej szczegółowo

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików

Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie. Prezentacja. Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików Synchronizacja i współdzielenie plików w Internecie Prezentacja Instrukcja obsługi aplikacji WEB Manager plików 1 Cel instrukcji 1. Zapoznajesz się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej File Nebula

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Roger Mobile Key

Aplikacja Roger Mobile Key Roger Access Control System Aplikacja Roger Mobile Key Wersja oprogramowania : 1.0.14.xx Wersja dokumentu: Rev. B Spis treści Spis treści... 2 1. Wstęp... 3 1.1 Przeznaczenie i główne cechy aplikacji...

Bardziej szczegółowo

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0

EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 2 POLSKI EW1051 Czytnik kart inteligentnych ID USB 2.0 Spis treści 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania... 2 2.0 Instalacja

Bardziej szczegółowo

Rozwiązywanie problemów z łącznością Bluetooth dotyczących klocka EV3

Rozwiązywanie problemów z łącznością Bluetooth dotyczących klocka EV3 Rozwiązywanie problemów z łącznością Bluetooth dotyczących klocka EV3 Uwagi ogólne Gdy chcesz używać połączenia typu Bluetooth z oprogramowaniem LEGO MINDSTORMS EV3 Home Edition, upewnij się, że w klocku

Bardziej szczegółowo

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl

Instrukcja odnawiania certyfikatów. przez stronę elektronicznypodpis.pl Instrukcja odnawiania certyfikatów przez stronę elektronicznypodpis.pl Lipiec, 2015 Spis treści 1. WPROWADZENIE... 3 2. WYPEŁNIENIE FORMULARZA WWW... 4 3. ODNAWIANIE CERTYFIKATU KWALIFIKOWANEGO... 7 3.1

Bardziej szczegółowo

New Features in Allplan 2016-0. Allplan 2016. Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0

New Features in Allplan 2016-0. Allplan 2016. Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0 New Features in Allplan 2016-0 i Allplan 2016 Nowy system licencjonowania w Allplan 2016-0 ii Allplan 2016 Spis treści Nowy system licencji... 1 Aktywacja licencji w trybie online... 2 Zwrot licencji w

Bardziej szczegółowo

Aplikacja Fidbox. wersja 3.1. dla systemów ios i Android. Wymagania dla systemu Android: Bluetooth 4 i system Android w wersji 4.

Aplikacja Fidbox. wersja 3.1. dla systemów ios i Android. Wymagania dla systemu Android: Bluetooth 4 i system Android w wersji 4. Aplikacja Fidbox wersja 3.1 dla systemów ios i Android Wymagania dla systemu Android: Bluetooth 4 i system Android w wersji 4.1 lub nowszej Wymagania dla systemu Apple ios: Bluetooth 4 i system ios w wersji

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2

Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Podręcznik instalacji Command WorkStation 5.6 z aplikacjami Fiery Extended Applications 4.2 Pakiet Fiery Extended Applications Package (FEA) w wersji 4.2 zawiera aplikacje Fiery służące do wykonywania

Bardziej szczegółowo

DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja

DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja DHL CAS ORACLE Wymagania oraz instalacja Opis: Niniejszy dokument opisuje wymagania niezbędne do instalacji bazy danych DHL CAS ORACLE. Przedstawia również sam proces instalacji. Przeznaczony jest dla

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L

SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI MODEMU I KONFIGURACJA POŁĄCZENIA Z INTERNETEM NA WINDOWS 8 DLA AnyDATA ADU-520L Przed rozpoczęciem instalacji przygotuj wszystkie niezbędne elementy wymagane do poprawnej

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika dla komputera Macintosh

Podręcznik użytkownika dla komputera Macintosh Podręcznik użytkownika dla komputera Macintosh Spis treści Wstęp... 1 Korzystanie z narzędzia do ponownego formatowania dla komputera Macintosh... 1 Instalowanie oprogramowania FreeAgent... 4 Bezpieczne

Bardziej szczegółowo

Produkcja by CTI. Proces instalacji, ważne informacje oraz konfiguracja

Produkcja by CTI. Proces instalacji, ważne informacje oraz konfiguracja Produkcja by CTI Proces instalacji, ważne informacje oraz konfiguracja Spis treści 1. Ważne informacje przed instalacją...3 2. Instalacja programu...4 3. Nawiązanie połączenia z serwerem SQL oraz z programem

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD

Instrukcja użytkownika. Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Wersja 2.0 Warszawa, Wrzesień 2015 Strona 2 z 9 Instrukcja użytkownika Aplikacja Smart Paczka DPD Spis

Bardziej szczegółowo

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS

PROBLEMY TECHNICZNE. Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS PROBLEMY TECHNICZNE Co zrobić, gdy natrafię na problemy związane z użytkowaniem programu DYSONANS Jeżeli stwierdziłeś występowanie błędów lub problemów podczas pracy z programem DYSONANS możesz skorzystać

Bardziej szczegółowo

Przewodnik Google Cloud Print

Przewodnik Google Cloud Print Przewodnik Google Cloud Print Wersja A POL Definicje oznaczeń W tym podręczniku użytkownika zastosowano następujący styl uwag: Uwagi informują o tym, jak należy reagować w danej sytuacji, lub zawierają

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji

Instrukcja instalacji knfbreader Mobile kreader Mobile Instrukcja instalacji Copyright 2009 knfbreading Technology, Inc. www.knfbreader.eu Wszelkie prawa zastrzeżone. Nazwy innych firm i produktów są znakami towarowymi lub

Bardziej szczegółowo

Niniejsza instrukcja opisuje kolejne czynności jakie należy wykonać w celu dokonania aktualizacji oprogramowania sprzętowego radioodtwarzacza z

Niniejsza instrukcja opisuje kolejne czynności jakie należy wykonać w celu dokonania aktualizacji oprogramowania sprzętowego radioodtwarzacza z Niniejsza instrukcja opisuje kolejne czynności jakie należy wykonać w celu dokonania aktualizacji oprogramowania sprzętowego radioodtwarzacza z Bluetooth. Przed przystąpieniem do aktualizacji należy uważnie

Bardziej szczegółowo

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi

PC0060. ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji. Instrukcja obsługi PC0060 ADAPTER Kabel Easy Copy PC-Link USB 2.0 Proste kopiowanie, bez instalacji Instrukcja obsługi Rozdział 1 Produkt 1.1 Instrukcja Produkt PC0060 to najlepsze rozwiązanie w zakresie przesyłania danych.

Bardziej szczegółowo

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers

WPROWADZENIE DO. Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers WPROWADZENIE DO Instalowania sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers Spis treści 1. Wprowadzenie...1 2. Wymagania...1 3. Instalowanie Sterowników Nokia Connectivity Cable Drivers...1 3.1 Przed instalacją...2

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania

Instrukcja użytkowania ASPEL S.A. PL 32-080 Zabierzów, os. H. Sienkiewicza 33 tel. +48 12 285 22 22, fax +48 12 285 30 30 www.aspel.com.pl Instrukcja użytkowania Konfiguracja bezprzewodowej komunikacji rejestratora AsPEKT 703

Bardziej szczegółowo

INSTALACJA DOSTĘPU DO INTERNETU

INSTALACJA DOSTĘPU DO INTERNETU INSTALACJA DOSTĘPU DO INTERNETU Za pomocą protokołu PPPoE UWAGA: Niniejsza instrukcja dotyczy tylko przypadków połączeń kablowych oraz radiowych BEZ użycia routera domowego. W przypadku posiadania routera

Bardziej szczegółowo

SystimPlus. Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v1.14.05.12

SystimPlus. Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v1.14.05.12 SystimPlus Dokumentacja (FAQ) dla wersji: v1.14.05.12 Spis treści 1.Co to jest SystimPlus?... 1 2.Instalacja i wymagania... 1 3.Jakie drukarki fiskalne obsługuje SystimPlus?... 3 4.Jak połączyć się z drukarką

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE

Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE Instrukcja użytkowania oprogramowania SZOB LITE wersja 2.0/15 Spis treści: 1. Instalacja oprogramowania... 3 2. Podłączenie licznika do komputera lub sieci... 3 3. Uruchomienie oprogramowania... 3 4. Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile

Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile Instrukcja konfigurowania sieci WiFi w Akademii Leona Koźmińskiego dla telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile Niniejsza instrukcja została przygotowana na telefonie z systemem operacyjnym Windows

Bardziej szczegółowo

Krok 3 Pobranie certyfikatu kwalifikowanego

Krok 3 Pobranie certyfikatu kwalifikowanego Krok 3 Pobranie certyfikatu kwalifikowanego wersja 1.5 Spis treści KROK 3 - POBRANIE CERTYFIKATU KWALIFIKOWANEGO... 3 INFORMACJE OGÓLNE... 3 AUTOMATYCZNA INSTALACJA CERTYFIKATU KWALIFIKOWANEGO... 7 ZAAWANSOWANA

Bardziej szczegółowo

Strona 1 z 10. 1. Przedni panel. LED Opis funkcji ADSL

Strona 1 z 10. 1. Przedni panel. LED Opis funkcji ADSL Strona 1 z 10 Wskaźniki i złącza urządzenia Zawartość opakowania Podłączenie urządzenia Instalacja oprogramowania Konfiguracja połączenia sieciowego Konfiguracja urządzenia Rejestracja usługi Neostrada

Bardziej szczegółowo

Zgrywus dla Windows v 1.12

Zgrywus dla Windows v 1.12 Zgrywus dla Windows v 1.12 Spis treści. 1. Instalacja programu. 2 2. Pierwsze uruchomienie programu.. 3 2.1. Opcje programu 5 2.2. Historia zdarzeń 7 2.3. Opisy nadajników. 8 2.4. Ustawienia zaawansowane...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Użytkownika MaxiEcu 2.0

Instrukcja Użytkownika MaxiEcu 2.0 Instrukcja Użytkownika MaxiEcu 2.0 Wersja instrukcji 1.8 SPIS TREŚCI 1. Instalacja... 3 1.1 Sprawdzenie wersji systemu Windows... 3 1.2 Instalacja programu... 7 1.2.1 Windows XP... 7 1.2.2 Windows 7...

Bardziej szczegółowo

Kontrola topto. 1. Informacje ogólne. 2. Wymagania sprzętowe i programowe aplikacji. 3. Przykładowa instalacja topto. 4. Komunikacja.

Kontrola topto. 1. Informacje ogólne. 2. Wymagania sprzętowe i programowe aplikacji. 3. Przykładowa instalacja topto. 4. Komunikacja. Kontrola topto Obsługa aplikacji Kontrola topto 1. Informacje ogólne. 2. Wymagania sprzętowe i programowe aplikacji. 3. Przykładowa instalacja topto. 4. Komunikacja. 5. Dodawanie, edycja i usuwanie przejść.

Bardziej szczegółowo

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes

Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Jak się zalogować do Pocztowy24 Biznes Wejdź na stronę Banku Pocztowego www.pocztowy.pl. W prawym górnym rogu, na czerwonej belce znajdziesz przycisk Zaloguj się, wybierz go, a następnie wybierz przycisk

Bardziej szczegółowo

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS

Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Przewodnik instalacji i rejestracji ASN RadioOS Niniejszy dokument przeprowadzi krok po kroku użytkowników oprogramowania RadioOS przez proces instalacji i rejestracji systemu. Kolejne kroki do wykonania

Bardziej szczegółowo

Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100. Instrukcja obsługi

Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100. Instrukcja obsługi Rejestrator temperatury i wilgotności AX-DT100 Instrukcja obsługi Wstęp Rejestrator temperatury i wilgotności wyposażony jest w bardzo dokładny czujnik temperatury i wilgotności. Głównymi zaletami rejestratora

Bardziej szczegółowo

LeftHand Sp. z o. o.

LeftHand Sp. z o. o. LeftHand Sp. z o. o. Producent oprogramowania finansowo-księgowe, handlowego i magazynowego na Windows i Linux Instrukcja rejestracji wersji testowej programu LeftHand Ten dokument ma na celu przeprowadzić

Bardziej szczegółowo

Przygotowanie do konfiguracji parametrów sterownika GSM-44

Przygotowanie do konfiguracji parametrów sterownika GSM-44 Przygotowanie do konfiguracji parametrów sterownika GSM-44 Działanie sterownika GSM-44 zależy od konfiguracji. 1. Kartę SIM należy aktywować w telefonie komórkowym. Należy ustawić załączanie (logowanie)

Bardziej szczegółowo

EW1085R3. MICRO Adapter Bluetooth USB

EW1085R3. MICRO Adapter Bluetooth USB EW1085R3 MICRO Adapter Bluetooth USB MICRO Adapter Bluetooth USB EW1085 Spis treści EW1085R3... 1 MICRO Adapter Bluetooth USB... 1 1.0 Wprowadzenie... 2 1.1 Funkcje i właściwości... 2 1.2 Zawartość opakowania...

Bardziej szczegółowo

Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci?

Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci? Jak przesłać mapę do urządzenia lub na kartę pamięci? Poniższe instrukcje opisują procedury dla programu MapSource w wersji 6.14.1. Jeśli posiadasz starszą wersję możesz dokonać aktualizacji programu pobierając

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

Czytnik kart SIM instrukcja obsługi

Czytnik kart SIM instrukcja obsługi Czytnik kart SIM instrukcja obsługi Spis treści I. Zawartość opakowania II. III. IV. Wymagania sprzętowe Instalacja Funkcje V. Podstawy VI. VII. VIII. IX. X. Języki XI. Edycja Książki Adresowej Edycja

Bardziej szczegółowo

SWP System Wizualizacji i Pozycjonowania Dla systemu android. Instalacja. UWAGA: Wymagana jest co najmniej wersja 2.

SWP System Wizualizacji i Pozycjonowania Dla systemu android. Instalacja. UWAGA: Wymagana jest co najmniej wersja 2. SWP System Wizualizacji i Pozycjonowania Dla systemu android Instalacja UWAGA: Wymagana jest co najmniej wersja 2.3 systemu android Przykładowa instalacja na telefonie Samsung Galaxy S II Podłącz telefon

Bardziej szczegółowo

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O.

Instrukcja. Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl DOTACJE NA INNOWACJE; SOFTWARE OPERATIONS SP. Z O. O. Instrukcja Rejestracji i aktywacji konta w systemie so-open.pl 1Strona 1 z 12 Spis treści Wstęp... 3 Rejestracja... 3 Aktywacja konta... 5 Rozpoczęcie pracy z systemem... 7 Pierwsze logowanie do systemu...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MPCC

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA MPCC V1.0.0 (10.14.2015) 1 (7) INSTALACJA UWAGA: Produkt działa jako urządzenie nadrzędne Modbus. Dlatego w przypadku podłączania narzędzia do istniejącej sieci Modbus konieczne może okazać się odłączenie innego

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU INSTAR 1.0 ver. 30.01.2014 Spis treści I. Wstęp... 2 II. Transmisja danych... 3 III. Aktualizacja oprogramowania... 4 IV. Ustawienia parametrów... 4 V. Konfiguracja modemu radiowego....

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA INSTALACJA MODEMU HUAWEI E220 DLA SYSTEMU WINDOWS

INSTRUKCJA INSTALACJA MODEMU HUAWEI E220 DLA SYSTEMU WINDOWS INSTRUKCJA INSTALACJA MODEMU HUAWEI E220 DLA SYSTEMU WINDOWS Instrukcja instalacji modemu HUAWEI E220 na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Spis treści: 1. Instalacja oprogramowania do modemu

Bardziej szczegółowo

Inwentarz Optivum. Jak wykorzystać kolektor danych do wypełniania arkuszy spisowych?

Inwentarz Optivum. Jak wykorzystać kolektor danych do wypełniania arkuszy spisowych? Inwentarz Optivum Jak wykorzystać kolektor danych do wypełniania arkuszy spisowych? Kolektor danych jest to urządzenie, które umożliwia automatyczną identyfikację kodów kreskowych. Program Inwentarz Optivum

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika ARsoft-CFG WZ1 4.0

Instrukcja użytkownika ARsoft-CFG WZ1 4.0 05-090 Raszyn, ul Gałczyńskiego 6 tel. (+48) 22 101-27-31, 22 853-48-56 automatyka@apar.pl www.apar.pl Instrukcja użytkownika ARsoft-CFG WZ1 4.0 wersja 4.0 www.apar.pl 1 1. Opis Aplikacja ARsoft-CFG umożliwia

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager CDMA iplus CDMA wita w świecie internetu! iplus CDMA to nowy wymiar internetu w Plusie. Połączenie zalet internetu mobilnego i stacjonarnego. Łącz się z siecią

Bardziej szczegółowo

Podręcznik instalacji

Podręcznik instalacji Oprogramowanie Fiery Command WorkStation 5.8 z pakietem Fiery Extended Applications 4.4 Pakiet Fiery Extended Applications (FEA) wersja 4.4 obejmuje oprogramowanie Fiery do wykonywania zadań za pomocą

Bardziej szczegółowo

AKTUALIZACJA AUTOMATYCZNA: TRYB ONLINE (Przykład: WINDOWS 7-32 bits):

AKTUALIZACJA AUTOMATYCZNA: TRYB ONLINE (Przykład: WINDOWS 7-32 bits): AKTUALIZACJA AUTOMATYCZNA: TRYB ONLINE (Przykład: WINDOWS 7-32 bits): Po zainstalowaniu oprogramowania PC urządzenia TRS5000 włączamy program automatycznie z instalatora (launch TRS5000) lub przez ikonę

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja oprogramowania w systemach MS Windows dla kont z ograniczonymi uprawnieniami

Konfiguracja oprogramowania w systemach MS Windows dla kont z ograniczonymi uprawnieniami Konfiguracja oprogramowania w systemach MS Windows dla kont z ograniczonymi uprawnieniami Dotyczy programów opartych na bazie Firebird: System Obsługi Zleceń PL+ Grafik Urlopowy PL+ Zarządzanie Szkoleniami

Bardziej szczegółowo

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS

Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS Instrukcja logowania do systemu e-bank EBS 1. Instalacja programu JAVA Przed pierwszą rejestracją do systemu e-bank EBS na komputerze należy zainstalować program JAVA w wersji 6u7 lub nowszej. Można go

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki IPOX v 1.1, 07-09-2015 1 Spis treści 1. Pierwsze uruchomienie...3 2. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 3. Ustawienia nagrywania...6 4. Odtwarzanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja podstawowego uruchomienia sterownika PLC LSIS serii XGB XBC-DR20SU

Instrukcja podstawowego uruchomienia sterownika PLC LSIS serii XGB XBC-DR20SU Instrukcja podstawowego uruchomienia sterownika PLC LSIS serii XGB XBC-DR20SU Spis treści: 1. Instalacja oprogramowania XG5000 3 2. Tworzenie nowego projektu i ustawienia sterownika 7 3. Podłączenie sterownika

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji oprogramowania Bluetooth Z wykorzystaniem urządzenia z systemem Android IVE-W530BT

Instrukcja aktualizacji oprogramowania Bluetooth Z wykorzystaniem urządzenia z systemem Android IVE-W530BT Instrukcja aktualizacji oprogramowania Bluetooth Z wykorzystaniem urządzenia z systemem Android IVE-W530BT 1 Wprowadzenie Niniejsza instrukcja opisuje kolejne czynności jakie należy wykonać w celu dokonania

Bardziej szczegółowo

Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10

Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10 Jak uaktualnić komputer firmy TOSHIBA z systemem Windows do systemu Windows 10 Drogi Kliencie! Niniejszy dokument zawiera informacje o tym, jak uaktualnić niektóre komputery lub tablety TOSHIBA z preinstalowanym

Bardziej szczegółowo

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki

Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki Skrócona instrukcja obsługi rejestratorów marki v 1.0, 22-05-2014 1 Spis treści 1. Wprowadzenie do technologii HD-CVI...3 2. Pierwsze uruchomienie...3 3. Logowanie i przegląd menu rejestratora...4 4. Ustawienia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635

Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat. Tablet. Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635 Instrukcja instalowania aplikacji TNS mobistat Tablet Help Desk helpdesk@mobistat.pl +48 504 129 635 Po otrzymaniu maila od panelu TNS Polska kliknij w zawarty w wiadomości link Zostaniesz przekierowany

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista.

Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Instrukcja instalacji Zespołu Diagnostycznego Delphi w systemie Vista. Przed przejściem do dalszej części niniejszej instrukcji upewnij się, czy modułbluetooth, który jest zamontowany w Twoim urządzeniu

Bardziej szczegółowo

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu

Memeo Instant Backup Podręcznik Szybkiego Startu Wprowadzenie Memeo Instant Backup pozwala w łatwy sposób chronić dane przed zagrożeniami cyfrowego świata. Aplikacja regularnie i automatycznie tworzy kopie zapasowe ważnych plików znajdujących się na

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4

INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4 INSTRUKCJA UZUPEŁNIAJĄCA DO CENTRAL DUPLEX ZE STEROWANIEM RD4 Quatrovent Morska 242 Gdynia Tel. +48 58 3505995, fax +48 58 6613553 1 Spis treści I. Ustawienie orientacji wentylatorów...3 A. Za pomocą regulatora

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk

Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat. Smartfon Android. Help Desk Instrukcja instalacji aplikacji TNS mobistat Smartfon Android Help Desk badanie@mobistat.pl +48 504 129 635 Kilka uwag ogólnych Gdy mamy wątpliwości, czy któryś z elementów ścieżki badania działa poprawnie,

Bardziej szczegółowo