Technologie internetowe i sieci komputerowe Specjalizacja

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Technologie internetowe i sieci komputerowe Specjalizacja"

Transkrypt

1 Technologie internetowe i sieci komputerowe Specjalizacja Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych Katowice

2 Technologie internetowe i sieci komputerowe 2 Dlaczego warto studiować na specjalizacji "Technologie internetowe i sieci komputerowe" w Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach 1. Program specjalizacji powstał w oparciu o doświadczenia administratorów sieci z wieloletnim stażem praktycznym. Wychodzi więc na przeciw wymaganiom rynku pracy. Sprawdź sam szczegółowy program specjalizacji zawarty na końcu tego dokumentu i porównaj go z wymaganiami ofert pracy (umieszczanymi na największych portalach z ofertami pracy). 2. Aby jeszcze lepiej przygotować studentów do wymogów rynku pracy, nasza specjalizacja ukierunkowana została na przygotowanie studentów do uzyskania certyfikatów potwierdzających znajomość technologii największych firm informatycznych: Cisco (Akademia CISCO: CC A), Microsoft (IT Academy: MCP, MCSA, MCSE, MCTS, MCITP), oraz systemu Linux. Certyfikaty takie podnoszą kwalifikacje zawodowe i ułatwiają znalezienie (dobrze płatnej) pracy w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie!!! Najlepiej ukazują to przykładowe oferty pracy, które można znaleźć poniżej:

3 Technologie internetowe i sieci komputerowe 3

4 Technologie internetowe i sieci komputerowe 4 3. Bardzo atrakcyjną ofertę stanowi ponadto prowadzona w ramach przedmiotów specjalizacji "Technologie internetowe i sieci komputerowe", czterosemestralna Akademia CISCO. Po ukończeniu każdego przedmiotu (semestru Akademii CISCO), student otrzymuje od firmy CISCO certyfikat poświadczający ukończenie danego modułu kursu. 4. Dodatkowo studenci kończąc (zaliczając) przedmioty związane z technologiami firmy Microsoft, otrzymują dyplomy ukończenia autoryzowanych kursów Microsoft.

5 Technologie internetowe i sieci komputerowe 5 5. Na Naszej specjalizacji kładziemy nacisk na realizację ciekawych i praktycznych prac dyplomowych, które mogą być wizytówką studenta podczas poszukiwania przez niego pracy. Przykładowe tematy zrealizowanych prac inżynierskich przez aszych studentów: 1. Zarządzanie ruchem IP w systemach GNU/Linux oraz Cisco IOS 2. Projekt radiowego punktu dostępowego pod systemem LINUX 3. Projekt bezpiecznego i funkcjonalnego serwera poczty dla przedsiębiorstwa w oparciu o oprogramowanie Open Source 4. Realizacja usług katalogowych dla sieci heterogenicznych 5. Realizacja systemu archiwizacji i ochrony danych w sieci lokalnej 6. Metody i narzędzia odtwarzania systemów operacyjnych w sieci lokalnej 7. Wykorzystanie usług klastrujących do zapewnienia wysokiego poziomu dostępności aplikacji i danych 8. Realizacja redundantnego łącza do sieci Internet z wykorzystaniem dynamicznych protokołów routingu 9. Metody i środki audytu aktywnych urządzeń sieciowych 10. Rozwiązanie udostępniania systemu operacyjnego dla cienkiego klienta 11. Projekt sieci VPN dla rozbudowanego przedsiębiorstwa 12. Realizacja systemu bezpiecznego dostępu dla gości do sieci lokalnej przedsiębiorstwa Wybierając więc tę specjalizację: nauczysz się budować, projektować i administrować sieciami komputerowymi (technologiami sieci LAN, WAN i WLAN) nauczysz się administrować sieciowymi systemami operacyjnymi (tj. rodziną systemów Microsoft Windows, oraz systemem Linux) nauczysz się administrować routerami sprzętowymi (Cisco) oraz programowymi (GNU/Linux) nauczysz się zabezpieczać sieć komputerową A po ukończeniu tej specjalizacji możesz znaleźć pracę jako: administrator sieci i systemów operacyjnych projektant sieci główny informatyk specjalista ds. zabezpieczeń sieciowych kierownik ds. informatyki

6 Technologie internetowe i sieci komputerowe 6 Jeżeli jeszcze się nie przekonałeś do tej specjalizacji (tegoż zawodu), przeczytaj: Gazeta.Praca.PL: "(...)Bardzo interesującym zawodem jest dziś administrator sieci komputerowych, który jest ciągle poszukiwanym specjalistą ze względu na spore wymogi i niedobór kadry w tym zakresie (administratorzy powinni posiadać teoretyczną i praktyczną wiedzę o lokalnych sieciach oraz o Internecie, praktyczną umiejętność administrowania systemami oraz sieciami opartymi o Windows, sieciami TCP/IP, Linux, znajomość zagadnień sieci rozległych opartych na routerach Cisco). (...) Dobry programista, zwłaszcza w Warszawie i w dużej firmie, może zarobić nawet ok tys. zł. Stosunkowo najlepiej w branży IT (poza menedżerami) zarabiają administratorzy sieciowi. Administrator sieci w dużym banku inwestycyjnym może zarobić około 5 tys. zł miesięcznie, a w firmach teleinformatycznych więcej - około 10 tys. zł. W większych firmach dostaje oprócz tego sporo bonusów, jak telefon komórkowy, laptop czy samochód." "Wybierając zawód kierujemy się najczęściej własnymi zainteresowaniami lub opiniami rodziców czy znajomych. Jednak zmiany zachodzące na rynku pracy oraz trendy nim rządzące, narzucają w dużym stopniu jego wybór. Z prognoz jednoznacznie wynika, że powodu do obaw nie mają Administratorzy Sieci Komputerowych, ponieważ zawód ten zaliczony został do zawodów przyszłości (...)." Administrator sieci. Jest to jeden z zawodów z obszaru IT (informatyka i telekomunikacja), wymieniany jako "zawód przyszłości".(...) (...) Zarobki w tym zawodzie wahają się w dość szerokim przedziale. Na początek administrator sieci nie powinien zarabiać mniej niż 1378 złotych netto... Górna granica pensji, jaką może otrzymywać administrator sieci praktycznie nie istnieje..." "Tuż przed naszym wstąpieniem do Unii Europejskiej Specjaliści Rządowego Centrum Studiów Strategicznych wyodrębnili kilka obszarów gospodarki, w których dynamika rozwoju i zmian będzie największa.(...) (...) Rozwój Internetu wiąże się z zapotrzebowaniem na specjalistów tworzących sieci komputerowe. Coraz więcej przedsiębiorstw chce mieć własne systemy szybkiej wymiany informacji, by usprawnić swe działanie. (...)"

7 Technologie internetowe i sieci komputerowe 7 Sprawdź zarobki jakie osiągają Administratorzy Sieci na Rynku pracy (zgodnie ze witryną: AGRODZE IA.html)

8 Technologie internetowe i sieci komputerowe 8 Szczegółowy program specjalizacji

9 Technologie internetowe i sieci komputerowe 9 Sieciowe Systemy Operacyjne Semestr 5 Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy związanej z dostępnymi usługami sieciowymi w systemie GNU/Linux oraz nabycie umiejętności ich konfigurowania, jak również przekazanie wiedzy związanej z realizacją wirtualizacji serwerów w oparciu o narzędzia Xen i HyperV. Udostępnianie zasobów sieciowych w systemie Linux (Samba, NFS). Instalacja i konfiguracja kontrolera domeny dla sieci MS Windows (Samba). Instalacja i konfiguracja serwera DNS w systemie Linux (Bind). Instalacja i konfiguracja serwera DHCP w systemie Linux. Instalacja i konfiguracja serwera WWW w systemie Linux (Apache). Instalacja i konfiguracja serwera FTP w systemie Linux (ProFTPd). Instalacja i konfiguracja serwera Proxy WWW (Squid), ograniczanie dostępu do zasobów WWW w sieci Internet. Tworzenie skryptów w powłoce shell (skrypty Bash). Wirtualizacja serwerów w systemach GNU/Linux (Xen) oraz Windows Server (HyperV)

10 Technologie internetowe i sieci komputerowe 10 Routing w sieciach TCP/IP Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy związanej z realizacją routingu w sieciach TCP/IP w oparciu o urządzenia sprzętowe firmy CISCO. Wstęp do routingu i przekierowania pakietów. Trasy statyczne. Wstęp do dynamicznego routingu. Protokół routingu oparte na wektorze odległości. RIPv1. Bezklasowe protokoły routingu, VLSM, CIDR. RIPv2. Tablica routingu - szczegółowe omówienie. EIGRP. Protokół routingu oparte na stanie łącza. OSPF. W ramach powyższego przedmiotu realizowany jest drugi semestr Akademii CISCO Analiza i projektowanie sieci komputerowych Celem przedmiotu jest nabycie przez studenta umiejętności praktycznej realizacji projektów informatycznych związanych z zagadnieniami administracji sieciami komputerowymi, i rozwiązywania różnego rodzaju problemów występujących w rzeczywistych sieciach komputerowych. W ramach tego przedmiotu realizowane są projekty przykładowych zastosowań zdobytej wiedzy w oparciu o problemy występujące realnie w sieciach komputerowych organizacji. Projekty te mają stać się przyczynkiem do realizacji pracy inżynierskiej.

11 Technologie internetowe i sieci komputerowe 11 Routing w sieciach TCP/IP Semestr 6 Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy związanej z realizacją przełączania w sieci Ethernet w oparciu o urządzenia sprzętowe firmy CISCO. Ethernet - przegląd. Koncepcje przełączania - Oprogramowanie Cisco. IOS, Protokół Cisco Discovery. Przełącznik. Projekt sieci kampusowej. Podstawowa konfiguracja przełącznika. VLAN i telefonia IP. Szybki protokół drzewa opinającego (RSTP). Trunking i protokół trunkingowy dla VLAN. Routing pomiędzy sieciami VLAN. Sieci bezprzewodowe i mobilność. Sieć kampusowa. W ramach powyższego przedmiotu realizowany jest trzeci semestr Akademii CISCO Bezpieczeństwo lokalnych sieci komputerowych Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy związanej z instalacją i zarządzaniem routerem programowym w systemie GNU/Linux, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów zapewnienia bezpieczeństwa dla komputerów znajdujących się wewnątrz sieci lokalnej, oraz zabezpieczeniem sieci lokalnej za pomocą narzędzia MS ISA Server. Realizacja udostępniania sieci Internet przez system GNU/Linux dla komputerów sieci lokalnej (instalacja i konfiguracja routera programowego). Filtrowanie ruchu w systemach Linux (iptables) Typy ataków sieciowych i metody obrony Systemy wykrywania ataków IDS (Snort). Zabezpieczanie sieci za pomocą MS ISA Server.

12 Technologie internetowe i sieci komputerowe 12 Analiza i projektowanie sieci komputerowych Przedmiot ten jest kontynuacją analogicznego przedmiotu w semestrze 6. Technologie sieci rozległych Semestr 7 Celem przedmiotu jest przekazanie studentom podstawowych informacji teoretycznych i umiejętności praktycznych z zakresu administrowania sieciami rozległymi (WAN) w oparciu o urządzenia sprzętowe firmy CISCO. Zarządzanie ruchem - Listy kontroli dostępu (ACL). Adresowanie, NAT, DHCP, podstawy IPv6. Bezpieczeństwo. Wstęp do technologii sieci WAN. Urządzenia i połączenia sieci WAN - CSU, modemy. kablowe, modemy DSL. Połączenie z siecią WAN - Linie dzierżawione, kablowe, DSL. Protokół PPP oraz PPPoE. Frame Relay. Rozważania na temat jakości usług - QoS. Tunelowanie i podstawy wirtualnych sieci prywatnych (VPN). Sieci konwergentne. W ramach powyższego przedmiotu realizowany jest czwarty semestr Akademii CISCO Systemy wymiany informacji Celem przedmiotu jest przekazanie studentom wiedzy dotyczącej instalacji i konfiguracji serwerów poczty elektronicznej opartych na aplikacji Postfix oraz MS Exchange, oraz zarządzania środowiskiem MS Sharepoint. Instalacja i konfigurowanie serwera poczty elektronicznej w systemie GNU/Linux: o Serwer SMTP (POSTFIX)

13 Technologie internetowe i sieci komputerowe 13 o Serwer POP3 (COURIER-POP3) o Serwer IMAP (COURIER-IMAP) o Zabezpieczenia przed Open-Relay : Pop-Before-SMTP, Autoryzacja SMTP o Zabezpieczenia antywirusowe i antyspamowe serwera pocztowego (CLAMAV, AMAVISD-NEW, SPAMASSASSIN) Instalacja i konfigurowanie serwera poczty elektronicznej MS Exchange Instalacja i konfigurowanie usługi MS Sharepoint Monitorowanie i zarządzanie jakością usług w sieciach komputerowych Celem przedmiotu jest zapoznanie studentów z technikami monitorowania sieci komputerowych oraz realizacji podziału przepustowości łącza internetowego. Algorytmy wykorzystywane w realizacji podziału łącza internetowego (QoS) Realizacja kolejkowania ruchu w systemach Linux (HTB, WRR, SFQ, kolejkowanie ruchu P2P za pomocą Layer7Filtering, oraz IPP2P) Analiza ruchu w sieci (Iptraf, Tcpdump, itp.). Simple Network Management Protocol i inne protokoły używane do monitoringu sieci i urządzeń sieciowych Narzędzia i oprogramowanie specjalizowane do monitoringu sieci (np. MRTG, NAGIOS, itp.) Semestr 6 i 7 Seminarium dyplomowe W ramach tego przedmiotu Student realizuje i pisze pracę inżynierską.

Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA

Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej PROIDEA Oferta szkoleń dofinansowanych z UE O Fundacji Kontakt Biuro e-mail: biuro@proidea.org.pl ul. Konarskiego 44 lok. 6 30-046 Kraków tel/fax. +48 12 617

Bardziej szczegółowo

W WIT można studiować w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W WIT można studiować w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym). Jesteśmy już 15 lat na rynku edukacyjnym Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT powstała w 1996 roku z inicjatywy Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Uczelnia jest członkiem KRASP (Konferencji

Bardziej szczegółowo

Projekt: MS i CISCO dla Śląska

Projekt: MS i CISCO dla Śląska Projekt: MS i CISCO dla Śląska Ścieżki szkoleniowe planowane do realizacji w projekcie Administracja i planowanie systemów Katowice, październik 2012 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

Bardziej szczegółowo

Katalog usług wdrożeniowych VEGANET. Oferta handlowa

Katalog usług wdrożeniowych VEGANET. Oferta handlowa Katalog usług wdrożeniowych VEGANET Oferta handlowa - 1 - Historia Wersji Data Wersja Autor Opis 13.12.2012 0.6 Tomasz Baczyński Korekta całości dokumentu. Zmiana formy na opis dla klientów. 29.05.2012

Bardziej szczegółowo

POLITECHNIKA ŚLĄSKA WYDZIAŁ INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII. Kierunek: Makrokierunek Informatyka Przesyłowa. Praca dyplomowa magisterska

POLITECHNIKA ŚLĄSKA WYDZIAŁ INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII. Kierunek: Makrokierunek Informatyka Przesyłowa. Praca dyplomowa magisterska POLITECHNIKA ŚLĄSKA WYDZIAŁ INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I METALURGII Kierunek: Makrokierunek Informatyka Przesyłowa Specjalność: Inteligentne systemy przemysłowe Rodzaj studiów: Stacjonarne magisterskie Praca

Bardziej szczegółowo

Tematy prac dyplomowych w semestrze letnim 2014/2015 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych

Tematy prac dyplomowych w semestrze letnim 2014/2015 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych Tematy prac dyplomowych w semestrze letnim 2014/2015 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych Lp. Opiekun pracy Temat cel i zakres pracy 1. 2. 3. 4. 5. 6. dr inż. Paweł Dymora 7. dr inż. Paweł Dymora

Bardziej szczegółowo

Co oferujemy Analiza systemów informatycznych integracja. Audyt oprogramowania Sieci komputerowe LAN System Telefonii IP

Co oferujemy Analiza systemów informatycznych integracja. Audyt oprogramowania Sieci komputerowe LAN System Telefonii IP Szanowni Państwo Centrum Usług Informatycznych działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie pragnie zaprezentowad kompleksową ofertę w zakresie szeroko pojętej informatyzacji.

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP

BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP BIULETYN INFORMACYJNY Rozwiązanie MSSP 1. Znaczenie skrótów MSS i MSSP Na początku należy dokładnie zdefiniować znaczenie skrótów MSS i MSSP. W niniejszym dokumencie MSS oznacza Managed Security Service

Bardziej szczegółowo

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions SA Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions S.A. (Asseco BS) dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Kompleksowa oferta firmy obejmuje gotowe

Bardziej szczegółowo

Cisco Systems Poland. Sieci Bezprzewodowe. W Jednostkach Samorządu Terytorialnego

Cisco Systems Poland. Sieci Bezprzewodowe. W Jednostkach Samorządu Terytorialnego Cisco Systems Poland Sieci Bezprzewodowe W Jednostkach Samorządu Terytorialnego Cisco Systems Poland Al. Jerozolimskie 146C Warszawa, 02-305 Polska http://www.cisco.pl Spis treści 1. Wstęp...3 2. Szkic

Bardziej szczegółowo

SILESIANET - BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA

SILESIANET - BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA KONCEPCJA I ZAŁOŻENIA TECHNICZNO-EKONOMICZNE DLA PROJEKTU PN.: SILESIANET - BUDOWA SPOŁECZEŃSTWA INFORMACYJNEGO W SUBREGIONIE CENTRALNYM WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO: POWIAT MIKOŁOWSKI ORAZ GMINY POWIATU MIKOŁOWSKIEGO

Bardziej szczegółowo

SUSE Linux Enterprise Server 10

SUSE Linux Enterprise Server 10 Analiza produktu www.novell.pl SUSE Linux Enterprise Server 10 SUSE LINUX ENTERPRISE 10... 3 SUSE LINUX ENTERPRISE SERVER 10... 3 KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA... 4 WŁAŚCIWOŚCI I KORZYŚCI... 5 ZMIANY W SYSTEMIE

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt.

Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt. Załącznik nr 3 do OPZ opis sprzętu i Infrastruktury sieci VPN zabezpieczającej połączenia sieciowe pomiędzy Parterami projektu oraz sprzęt. Wykonawca dostarczy urządzenia umożliwiające zestawienie połączeń

Bardziej szczegółowo

Śledzenie zagrożeń w sieci Uaktywnienie subdomen

Śledzenie zagrożeń w sieci Uaktywnienie subdomen ISSN 1509-3603 NR1/2010 Śledzenie zagrożeń w sieci Uaktywnienie subdomen Ethernetowa rewolucja Streaming wideo w Polska.pl 3 WYDARZENIA MICHAŁ CHRZANOWSKI DYREKTOR NASK 3 Polski rejestr przoduje 4 NASK

Bardziej szczegółowo

Opracowanie: Analiza stanu obecnego i perspektywy rozwoju rynku IT. na zlecenie

Opracowanie: Analiza stanu obecnego i perspektywy rozwoju rynku IT. na zlecenie opracowanie Analiza stanu obecnego i perspektywy rozwoju rynku IT na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Al. Jerozolimskie 125/127 02-017 Warszawa Opracowanie: Konsultacja merytoryczna:

Bardziej szczegółowo

KOMPETENCJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

KOMPETENCJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ KOMPETENCJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WIEDZA OD EKSPERTÓW DLA EKSPERTÓW SZEROKA OFERTA SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH UNIKATOWE PROGRAMY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA ICT www.akademia.nask.pl Nasze Szkolenia Spis treści

Bardziej szczegółowo

Novell SUSE LINUX Enterprise Server 9

Novell SUSE LINUX Enterprise Server 9 Novell SUSE LINUX Enterprise Server 9 www.novell.pl CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA Bezpieczny i niezawodny, wydajny i skalowalny Linux dla biznesu Za systemem SUSE LINUX Enterprise Server 9 stoi rozbudowana

Bardziej szczegółowo

Zapytanie Ofertowe usługa organizacji specjalistycznych szkoleń informatycznych

Zapytanie Ofertowe usługa organizacji specjalistycznych szkoleń informatycznych Zapytanie Ofertowe usługa organizacji specjalistycznych szkoleń informatycznych Wrocław, 26.04.2012r. 1. Dane Zamawiającego 2. Zamawiający Grupa Ergo Sp. z o.o. Ul. Św. Mikołaja 56/57 3. Grupa Ergo zaprasza

Bardziej szczegółowo

POD PATRONATEM UCZELNI WARSZAWSKIEJ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WARSZAWIE

POD PATRONATEM UCZELNI WARSZAWSKIEJ IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WARSZAWIE Warszawa, 13 lipca 2009 r. Szanowni Państwo, W imieniu Euro Info Group Sp. z o.o., serdecznie zapraszam na roczny kurs, skierowany do osób, które chcą poznać praktyczne aspekty administrowania systemem

Bardziej szczegółowo

Tematy prac dyplomowych w semestrze zimowym 2013/2014 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych

Tematy prac dyplomowych w semestrze zimowym 2013/2014 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych Tematy prac dyplomowych w semestrze zimowym 2013/2014 zgłoszone w Zakładzie Systemów Rozproszonych L.p. Opiekun pracy Temat cel i zakres pracy Symbol kierunku i specjalności dr hab. inż. Franciszek Grabowski

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie usługami informatycznymi oraz infrastrukturą informatyczną

Zarządzanie usługami informatycznymi oraz infrastrukturą informatyczną Zakład Zaawansowanych Technik Informacyjnych Z-6 Zarządzanie usługami informatycznymi oraz infrastrukturą informatyczną (Z6)06.30.002.6 (OI)07.30.002.6 (Z2)02.30.007.6 Warszawa 2006 2 3 Zarządzanie usługami

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. (Program funkcjonalno uŝytkowy)

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. (Program funkcjonalno uŝytkowy) Załącznik nr 1 do SIWZ Znak: OA.3431-8/09. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (Program funkcjonalno uŝytkowy) Budowa sieci bezprzewodowej, usługa dostępu do Internetu, dostawa sprzętu komputerowego,

Bardziej szczegółowo

Projekt: MICROSOFT i CISCO dla Zachodniopomorskich MŚP Opis autoryzowanych szkoleń Microsoft planowanych do realizacji w ramach projektu

Projekt: MICROSOFT i CISCO dla Zachodniopomorskich MŚP Opis autoryzowanych szkoleń Microsoft planowanych do realizacji w ramach projektu Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt: MICROSOFT i CISCO dla Zachodniopomorskich MŚP Opis autoryzowanych szkoleń Microsoft planowanych

Bardziej szczegółowo

Katalog szkoleń Katalog szkoleń

Katalog szkoleń Katalog szkoleń Katalog szkoleń Katalog szkoleń Najwyższej jakości szkolenia i usługi z zakresu technik sterowania oraz przemysłowych standardów komunikacyjnych. www.intex.com.pl Centrum Szkoleniowe Systemów Automatyki

Bardziej szczegółowo

Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta

Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta ISSN 1427 2628 URZĄD MIEJSKI WROCŁAWIA BIURO ROZWOJU WROCŁAWIA Wrocław 2000 Plus Studia nad strategią miasta Zeszyt 4 (55) 2004 Wrocław 2004 Wydano na zlecenie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ

Bardziej szczegółowo

PROJEKT WZROST POTENCJAŁU ROZWOJOWEGO KARKONOSKIEJ PAŃSTWOWEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JELENIEJ GÓRZE PROGRAM

PROJEKT WZROST POTENCJAŁU ROZWOJOWEGO KARKONOSKIEJ PAŃSTWOWEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JELENIEJ GÓRZE PROGRAM PROJEKT WZROST POTENCJAŁU ROZWOJOWEGO KARKONOSKIEJ PAŃSTWOWEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JELENIEJ GÓRZE PROGRAM do zabezpieczenia realizacji przedsięwzięć projektu "Automatyczne przetwarzanie informacji multimedialnej

Bardziej szczegółowo

IAB Interner Advisory Board zarządza polityką wobec Internetu i czuwa nad rozwojem

IAB Interner Advisory Board zarządza polityką wobec Internetu i czuwa nad rozwojem 42 model DoD rodzina protokołów TCP/IP główne cechy rodziny protokołów TCP/IP, w tym: metody rutingu, metody adresowania, konwencje nazewnicze, sposoby pracy i wzajemne powiązania funkcjonalne Standardy

Bardziej szczegółowo

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia 1. Część 1 CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48620000-0 - Systemy operacyjne 48214000-1 - Pakiety oprogramowania do sieciowego systemu operacyjnego 48710000-8 - Pakiety oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Praktyki i staże w IT

Praktyki i staże w IT LUTY 2013 RAPORT MAGAZYNU MENEDŻERÓW I INFORMATYKÓW COMPUTERWORLD.PL/PRACA Praktyki i staże w IT Jak staż pomoże Ci w karierze Ile można zarobić na stażu Jak znaleźć pierwszą pracę w IT Kogo szukają pracodawcy

Bardziej szczegółowo

Technologie sieciowe i użytkowanie sieci

Technologie sieciowe i użytkowanie sieci Technologie sieciowe i użytkowanie sieci Kod przedmiotu: TSA Rodzaj przedmiotu: kierunkowy ; obowiązkowy Wydział: Informatyki Kierunek: Informatyka Specjalność (specjalizacja): - Poziom studiów: pierwszego

Bardziej szczegółowo