Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web"

Transkrypt

1

2 Spis Treści: Wstęp Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web

3 1. Wstęp Witaj w podręczniku instalacji i pracy w trybie Live systemu Luwe OS Web. Podręcznik ten opiera się o Luwe OS Web 0.7 Stable. Pozostałe podręczniki znajdziesz na stronie: Kilka słów o systemie: Luwe OS Web to system operacyjny, a właściwie dystrybucja systemu Linux z LXDE. System jest darmowy i zawsze taki pozostanie. Luwe OS Web jest oficjalną odmianą Luwe OS, jego głównymi odbiorcami są posiadacze netbooków. Ten dokument jest udostępniany na licencji GNU General Public License. 2. Przygotowanie do instalacji lub trybu Live 1. Pobieranie Obraz płyty możesz pobrać oficjalnej strony projektu Luwe OS: (zakładka Pobierz Luwe OS Web po lewej stronie). Jeśli zamierzasz zainstalować system to wybierz obraz standard, jeśli chcesz testować system bez jego instalacji wybierz obraz Live. Jeśli nie wiesz jaką wersje pobrać wybierz 32 bitową, wybór ten jest zwykle dobry. Wyjątkiem są komputery mające poniżej 3 lat, tu zwykle trafniejszym wyborem jest 64 bitowa wersja. W chwili pisania tego dokumentu dostępny był tylko obraz Standard w wersji 32 bitowej. 2. Nagrywanie, instalacja z płyty (zalecane) Jeśli zamierzasz instalować system z płyty to nagraj obraz ISO na dysk, wybierając nagraj obraz na dysk lub podobne, Burn ISO jeśli używasz programu z angielskim interfejsem wszystko zależy za pomocą jakiego programu nagrywasz. 3. Instalacja za pomocą pendrive (niezalecana dla początkujących) twórcy Luwe OS odradzają taki sposób instalacji ze względu na większy stopień trudności i wynikające czasem problemy (nie na wszystkich komputerach jest możliwy taki sposób instalacji), czasem jednak jest to jedyny sposób instalacji (brak napędu w komputerze, co jest powszechne w netbookach). Jeśli zamierzasz użyć pendrive lub karty pamięci to sporzystaj z unetbootin. Jeśli korzystasz z systemu windows to skorzystaj z poradnika: jeśli jesteś użytkownikiem Linux to: Jeśli zamierzasz instalować później system Windows, to nie instaluj teraz Luwe OS zainstaluj najpierw system Windows, a następnie powróć do instalacji Luwe OS. Instalując system Windows wyznacz 2 partycje 1 na której zainstalujesz Windows, a 2 którą sformatujesz i przeznaczysz dla Luwe OS. Upewnij się że na dysku nie znajdują się żadne ważne dane, gdyż podczas instalacji systemu możesz je utracić, najlepiej zrób kopie danych na inny dysk np. przenośny Jeśli na dysku znajdują się ważne dane, a nie masz ich gdzie skopiować, przenieś je najlepiej na jedną partycję (najlepiej systemową) i zapamiętaj jej rozmiar, aby podczas instalacji wiedzieć która to jest i nie formatować jej.

4 Jeśli nie masz jak skopiować danych na jedną partycję skopiuj je na kilka pamiętając ich rozmiar. Pamiętaj o pozostawieniu jednej partycji do sformatowania. Pamiętaj o tym aby miała odpowiedni rozmiar zalecane co najmniej 5 GB. 4. Uruchamianie Jeśli zamierzasz instalować (lub skorzystać z trybu Live) z płyty CD ustaw w biosie bootowanie z płyty CD, jeśli z karty pamięci, pendrive to ustaw to medium jako źródło bootowania (czasem ta operacja nie jest wymagana gdyż jest standardowo wykonana). Następnie włóż płytę, pendrive lub kartę pamięci, system powinien wystartować, wyświetli się (w przypadku obrazu Standard): (obecnie tylko taki obraz jest dostępny) Jeśli chcesz zainstalować system, możesz pominąć następny etap. 3. Testowanie systemu bez instalacji (Live) Tryb Live jest niedostępny w Luwe OS Web 0.7 Stable, w chwili pisania tego dokumentu.

5 4. Instalacja Luwe OS Web Jeśli nie przeczytałeś rozdziału: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live to wróć do niego zawarte są w nim informację bez których nie będziesz mógł przejść do tego etapu. * etap pierwszy rozpoczęcie instalacji Wybierz Zainstaluj Luwe OS, aby przejść do instalacji systemu. Następnie pojawi się okno ładowania systemu: lub

6 Gdy system się załaduje wyświetli się okno:

7 wybierz język Polski i kliknij Dalej, możesz też przeczytać informację o wydaniu klikając na link: informację o wydaniu. * etap drugi Przygotowanie do instalacji: W tym etapie wyświetli się:

8 możesz zaznaczyć Pobieranie aktualizacji podczas instalacji, co znacznie wydłuży proces instalacji lub Instalacja oprogramowania osób trzecich standardowo w Luwe OS jest zainstalowane to oprogramowanie zaznaczenie tej opcji spowoduje aktualizację tegoż oprogramowania, również zaznaczenie tej opcji wydłuży instalację systemu. Kiedy zdecydujesz się na zaznaczenie którejś z opcji lub też niezaznaczania żadnej z nich kliknij Dalej. * etap trzeci przydzielanie miejsca na dysku W tym etapie wyświetlone zostanie:

9 Liczba opcji do wyboru jest różna w zależności o tego czy na twoim komputerze zainstalowany jest już jakiś system operacyjny, więc nie przejmuj się jeśli masz ich mniej. Postaram się tu je w skrócie przedstawić: Instalacja Luwe OS obok ta opcja spowoduję instalację Luwe OS, obok jakiegoś systemu, wszystkie pliki danego systemu zostaną zachowane, podczas uruchamiania komputera będzie wyświetlał się ekran umożliwiający wybór systemu. Zaktualizuj do wersji OS ta opcja jest wyświetlana jeśli na twoim komputerze zainstalowane jest Ubuntu, wybranie jej spowoduję usunięcie Ubuntu i zastąpienie go Luwe OS, dokumenty i obrazy przechowywane w katalogu domowym zostaną zachowane Usuń i zainstaluj ponownie ta opcja również wyświetlana jest gdy masz zainstalowane Ubuntu spowoduję usuniecie wszystkich plików Ubuntu, stracisz też pliki znajdujące się w katalogu domowym. W miejsce Ubuntu zostanie zainstalowane Luwe OS. Zamień na Luwe OS ta opcja pojawi się jeśli masz zainstalowany system Windows, spowoduję usunięcie go i zainstalowanie w jego miejsce Luwe OS Usuń wszystko i zainstaluj od nowa ta opcja spowoduję usunięcie wszystkich systemów operacyjnych jakie masz zainstalowane na komputerze, utracisz wszystkie dane zgromadzone na dysku Czyszczenie dysku oraz instalacja Luwe ta opcja wyświetlona zostanie jeśli na dysku twardym nie ma żadnego systemu operacyjnego, jeśli na dysku masz jakieś pliki to je utracisz.

10 Inne rozwiązanie umożliwia ręczny podział partycji, nie zalecane dla początkujących. Inne rozwiązanie jest najlepszym sposobem jeśli na dysku masz wiele systemów i danych i nie masz wykonanej ich kopii. Jeśli wybrałeś opcję inną niż Inne rozwiązanie to pomiń następny etap: * etap czwarty ręczne partycjonowanie ekran twojego komputera powinien być podobny do tego na obrazku: * Jeśli na dysku nie masz zainstalowanego żadnego systemu operacyjnego i nie masz na dysku żadnych danych to utwórz nową tablicę partycji wybierając Nowa tablica partycji pojawi się ostrzeżenie że jeśli na dysku masz jakieś dane to je utracisz wybierz dalej. Następnie kliknij na dostępna przestrzeń następnie na dodaj. Wyświetli się okno dodawania nowej partycji podobne do tego:

11 W rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od pojemności twojego dysku (zalecane jest co najmniej 5 GB): 8000 (dysk 10 GB), (dysk 20 GB), (dysk większy niż 20 GB) i wybierz w punkt montowania znak / i naciśnij ok. Następnie utwórz drugą partycje: w rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od potrzeb, wielkości pamięci RAM i dysku, zalecane co najmniej 1000, w Użyj jako: wybierz przestrzeń wymiany, następnie utwórz trzecią partycję: niezmianiając nic w rozmiar partycji i w punkt montowania wybierz: /home (tu będą przechowywane twoje prywatne pliki) i kliknij OK. Następnie kliknij Zainstaluj teraz. * Jeśli na dysku masz system Windows i na wielu partycjach masz dane to usuń partycje na których nie masz ważnych danych (zaznaczając je i klikając usuń ), pozostawiając te gdzie zainstalowany jest system Windows i dane (poznasz po rozmiarze partycji) i utwórz nową partycję (klikając na dostępna przestrzeń i dodaj ) (wyświetli się ekran podobny do tego niżej):

12 w rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od miejsca jakie możesz przeznaczyć dla Luwe OS (zalecane jest co najmniej 5000, jest całkowicie wystarczające) i wybierz w punkt montowania znak / i naciśnij ok. Następnie utwórz drugą partycje: w rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od potrzeb, wielkości pamięci RAM i dysku, zalecane co najmniej 1000, w Użyj jako: wybierz: przestrzeń wymiany. Jeśli chcesz, używać jednej wspólnej partycji dla obu systemów (Luwe OS i Windows) to utwórz trzecią partycję nie zmieniając nic w: Rozmiar nowej partycji i wybierz w: Użyj jako: system plików FAT32, w: Punkt montowania wybierz: /windows i kliknij OK. Następnie kliknij Zainstaluj teraz.

13 * Jeśli na dysku masz system Windows i tylko na jego partycji masz dane to usuń pozostałe partycje (zaznaczając je i klikając usuń ), pozostawiając tą gdzie zainstalowany jest system Windows (poznasz po rozmiarze partycji) i utwórz nową partycję (klikając na dostępna przestrzeń i dodaj ) (wyświetli się ekran podobny do tego niżej): w rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od pojemności twojego dysku (zalecane jest co najmniej 5000, jest całkowicie wystarczające) i wybierz w punkt montowania znak / i naciśnij ok. Następnie utwórz drugą partycje: w rozmiar nowej partycji wpisz w zależności od potrzeb, wielkości pamięci RAM i dysku, zalecane co najmniej 1000, w Użyj jako: wybierz: przestrzeń wymiany. Jeśli chcesz, używać jednej wspólnej partycji dla obu systemów (Luwe OS i Windows) to utwórz trzecią partycję nie zmieniając nic w: Rozmiar nowej partycji i wybierz w: Użyj jako: system plików FAT32, w: Punkt montowania wybierz: /windows i kliknij OK. Następnie kliknij Zainstaluj teraz. * etap piąty Położenie użytkownika W tym etapie wyświetli się ekran podobny do tego:

14 Jeśli przedstawione dane są poprawne kliknij Dalej * etap szósty układ klawiatury W tym etapie wyświetli się ekran podobny do tego:

15 Wybierz swój układ klawiatury i kliknij Dalej, (jeśli kliknąłeś Dalej to przejdź do następnego etapu) jeśli nie wiesz który najbardziej przypomina twoją klawiaturę w oknie nad przyciskiem Wykrywanie układu klawiatury możesz wpisywać znaki i sprawdzać czy zgadzają się z tymi wpisanymi w oknie. Możesz też skorzystać z opcji Wykrywanie układu klawiatury, wybierając tę opcję twój ekran powinien być podobny do tego poniżej:

16 możesz wprowadzać dowolny znak w ramce, następnie zostanie zadane Ci kilka pytań czy podane znaki znajdują się na twojej klawiaturze i na tej podstawie zostanie dokonany wybór klawiatury. * etap siódmy Tożsamość użytkownika W tym etapie wyświetli się ekran podobny do tego:

17 W tym etapie musisz podać kilka danych (nie muszą być prawdziwe), w miejscach Imie i nazwisko użytkownika możesz podać dowolne dwa wyrazy, w Nazwa dla tego komputera zostanie automatycznie zaproponowana na podstawie podanych wyżej danych, nie musisz jej zmieniać. W kolejnym oknie jesteś proszony o podanie nazwy użytkownika, może to być dowolny wyraz, wprowadzanym często wyrazem jest imię użytkownika lub jego pseudonim. W dwóch następnych oknach proszony jesteś o podanie hasła (takiego samego w obu oknach), najlepsze hasło to takie które nie są wyrazami i nie tworzą żadnego logicznego ciągu, jednocześnie zawierają duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne, pamiętaj aby zapamiętać hasło i nawę użytkownika, gdyż będzie ono później potrzebne. W następnym kroku masz do wyboru: Automatyczne logowanie, zaznaczenie tej opcji spowoduje że podczas uruchamiania komputera nie będziesz pytany o nazwę użytkownika i hasło, będziesz automatycznie logowany do tego konta. Odznaczenie Wymagane hasło do zalogowania spowoduje że podczas uruchamiania komputera będziesz pytany o hasło. Ostatnia możliwość Zaszyfrowanie katalogu domowego spowoduje że inni użytkownicy nie będą mieli dostępu do plików zgromadzonych w katalogu domowym (odpowiednik Moich dokumentów w Windows). Jeśli wpiszesz już wszystkie dane i zaznaczysz wybranie przez siebie opcje kliknij Dalej, jeśli nie możesz przejść dalej to znaczy że któraś z podanych przez Ciebie danych nie może zostać przyjęta, popraw ją i kliknij Dalej. * etap ósmy Instalacja właściwa W tym etapie wyświetli się ekran podobny do tego:

18 Czekaj aż system się zainstaluje. * etap dziewiąty kończenie instalacji W tym etapie wyświetli się ekran podobny do tego:

19 Wyjmij płytę z napędu (jeśli instalujesz z płyty, jeśli z karty pamięci lub pendrive to odłącz to medium) i naciśnij: Uruchom ponownie teraz. Komputer zostanie uruchomiony i uruchomi się Luwe OS Web.

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika Wersja polska: www.sirtom.pl 2013 Spis treści Witamy w programie Activity Monitor... 3 Szybki start... 4 Dodatkowe uwagi odnośnie instalacji:...

Bardziej szczegółowo

Fedora 13. For guidelines on the permitted uses of the Fedora trademarks, refer to https:// fedoraproject.org/wiki/legal:trademark_guidelines.

Fedora 13. For guidelines on the permitted uses of the Fedora trademarks, refer to https:// fedoraproject.org/wiki/legal:trademark_guidelines. Fedora 13 Krótki podręcznik instalacji Pobieranie i instalowanie Fedory 13 na większości komputerów stacjonarnych i laptopów Red Hat Engineering Content Services Fedora Documentation Project Redakcja:

Bardziej szczegółowo

Partition Manager 12 Home

Partition Manager 12 Home Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Partition Manager 12 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja administratora

Program Płatnik A1 10.01.001. Dokumentacja administratora Program Płatnik A1 10.01.001 Dokumentacja administratora Tytuł dokumentu: Program Płatnik Dokumentacja administratora Wersja: 5.0 Data wydania: 2015-02-06 Dotyczy aplikacji: Płatnik A1 10.01.001 Spis treści

Bardziej szczegółowo

PodrÊcznik U ytkownika

PodrÊcznik U ytkownika Wies³aw M. Tr mpczy¼ski PodrÊcznik U ytkownika 2009 W.T. 1 Spis treści Projekt EOS założenia ogólne...3 Bardzo ogólnie...3 Bardziej szczegółowo...3 Zalety i Wady...4 Dodatkowe informacje...4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

2005 porad dla peceta

2005 porad dla peceta 2005 porad dla peceta Spis porad PC FORMAT 1 2005 porad dla peceta Windows XP Service Pack 2 1. Blokowanie wyskakujących okienek Po zainstalowaniu dodatku SP2 w programie Internet Explorer zostanie włączona

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube

Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube Podręcznik użytkownika i administratora systemu ITCube 1 Spis treści 1. Wstęp... 4 2. Instalacja systemu (administrator)... 7 3. Pierwsze uruchomienie (administrator)...10 3.1. Połączenie z innego komputera...12

Bardziej szczegółowo

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional

Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Str. 1 Ćwiczenie 1 Wstęp, instalacja i konfiguracja Windows 2000 Professional Cel ćwiczenia: Zapoznanie się z planowaniem instalacji, instalacją i podstawową konfiguracją systemu Windows 2000 Professional

Bardziej szczegółowo

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc.

Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Copyright Acronis, Inc., 2000 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis i Acronis Secure Zone są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Acronis, Inc. Acronis Compute with Confidence, Acronis Startup Recovery

Bardziej szczegółowo

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@

Instrukcja administratora Systemu SJO BeSTi@ System powstał w ramach projektu Transition Facility 2006/018-180.01.04 System zarządzania budżetami jednostek samorządu terytorialnego sprawozdawczość jednostek organizacyjnych Strona 2 z SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2 PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PROGRAMU MINI MONITORING wersja 2.2.0.2 Spis treści: O PROGRAMIE...2 INSTALACJA...2 PIERWSZE URUCHOMIENIE PROGRAMU...6 USTAWIANIE OPCJI PROGRAMU...6 Zakładka USTAWIENIA PROGRAMU...6

Bardziej szczegółowo

Joomla! 1.5 Instrukcja Instalacji

Joomla! 1.5 Instrukcja Instalacji Joomla! 1.5 Instrukcja Instalacji Autor: Andy Wallace Tłumaczenie: Tomasz Dobrzyński Joomla! User Documentation Team Wersja 0.5 30 Październik 2007 Podziękowania i Licencja Podziękowania Chciałbym złożyć

Bardziej szczegółowo

Backup & Recovery 11 Home

Backup & Recovery 11 Home Paragon-Software Poland Sp. z o.o. ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Backup & Recovery 11 Home Podręcznik

Bardziej szczegółowo

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8

ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 ESET NOD32 ANTIVIRUS 8 Podręcznik użytkownika (dotyczy programu w wersji 8.0 lub nowszej) Microsoft Windows 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP / Home Server 2003 / Home Server 2011 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą

Bardziej szczegółowo

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Spis treści Podziękowania...9 O autorach... 11 Wstęp... 13 Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Rozdział 1. O systemie Damn Small Linux... 21 Miara sukcesu Damn Small Linux... 22 Co Damn

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika

Podręcznik użytkownika Podręcznik użytkownika Copyright 2009 BitDefender BitDefender Total Security 2010 Podręcznik użytkownika Data wydania 2009.08.27 Copyright 2009 BitDefender Uwagi Prawne Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna

Bardziej szczegółowo

Acronis Disk Director 11 Home. Update 2. Podręcznik użytkownika

Acronis Disk Director 11 Home. Update 2. Podręcznik użytkownika Acronis Disk Director 11 Home Update 2 Podręcznik użytkownika Copyright Acronis, Inc., 2000-2011. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acronis, Acronis Compute with Confidence, Acronis Recovery Manager, Acronis

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1

Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 Podręcznik Użytkownika aplikacji iplus manager 2.1 iplus wita w świecie mobilnego internetu! iplus to najlepszy mobilny dostęp do internetu z dowolnego miejsca. Łącz się z siecią zawsze, kiedy potrzebujesz

Bardziej szczegółowo

Virtualization Manager 12 Professional

Virtualization Manager 12 Professional PARAGON Software GmbH ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Virtualization Manager 12 Professional Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1

Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Materiały do ćwiczeń z technologii informacyjnej dla kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne str. 1 Drodzy Studenci! W niniejszej publikacji zaprezentowany jest materiał do ćwiczeń z technologii informacyjnej

Bardziej szczegółowo

Prawa autorskie. Informacje o znakach towarowych

Prawa autorskie. Informacje o znakach towarowych Prawa autorskie Oprogramowanie opisane w niniejszym dokumencie jest dostarczane w ramach umowy licencyjnej. Oprogramowanie to może być użytkowane lub kopiowane wyłącznie zgodnie z postanowieniami tej umowy.

Bardziej szczegółowo

BAZA DANYCH Wersja 16

BAZA DANYCH Wersja 16 BAZA DANYCH Wersja 16 1/04-2014 Kopiowanie tego podręcznika bez zgody firmy PC SCHEMATIC jest zabronione. Baza danych 16 Strona 1 Wstęp WSTĘP PC SCHEMATIC Baza danych jest programem obsługi baz danych,

Bardziej szczegółowo

GRAITEC, Bievres. Wszystkie prawa zastrzeżone. Windows oraz logo Windows są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft.

GRAITEC, Bievres. Wszystkie prawa zastrzeżone. Windows oraz logo Windows są zastrzeżonymi znakami towarowymi Microsoft. W przypadku rozbieżności pomiędzy informacjami zawartymi w niniejszym przewodniku a tymi przedstawionymi w programie, informacje pochodzące z programu należy traktować jako priorytetowe. Zawartość niniejszego

Bardziej szczegółowo

ESET ENDPOINT SECURITY

ESET ENDPOINT SECURITY ESET ENDPOINT SECURITY Podręcznik użytkownika Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / Home Server / 2003 / 2008 Kliknij tutaj, aby pobrać najnowszą wersję tego dokumentu ESET ENDPOINT SECURITY Copyright

Bardziej szczegółowo

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika

NAS Hard Drive. Podręcznik użytkownika NAS Hard Drive Podręcznik użytkownika Wersja Polska Spis treści WPROWADZENIE 3 ELEMENTY STERUJĄCE, ZŁĄCZA I WSKAŹNIKI 3 Panel przedni 3 Panel tylny 4 INFORMACJE O DYSKU TWARDYM 5 USTAWIENIE NAPĘDU NAS

Bardziej szczegółowo

AR-NB2 AR-NB2 N MODUŁ ROZSZERZENIA SIECIOWEGO. PODRĘCZNIK OBSŁUGI (skaner sieciowy)

AR-NB2 AR-NB2 N MODUŁ ROZSZERZENIA SIECIOWEGO. PODRĘCZNIK OBSŁUGI (skaner sieciowy) MODEL AR-NB AR-NB N MODUŁ ROZSZERZENIA SIECIOWEGO PODRĘCZNIK OBSŁUGI (skaner sieciowy) Strona WPROWADZENIE... KORZYSTANIE Z FUNKCJI SKANERA SIECIOWEGO - INFORMACJE PODSTAWOWE... KORZYSTANIE Z FUNKCJI SKANERA

Bardziej szczegółowo

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty.

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty. Uwagi ogólne System pocztowy NetMail wspiera protokoły pocztowe IMAP oraz SMTP (protokół POP3 został wyłączony). Umożliwia to współpracę z programami pocztowymi takimi jak Outlook Express, Mozilla Thunderbird

Bardziej szczegółowo

ESET REMOTE ADMINISTRATOR6

ESET REMOTE ADMINISTRATOR6 ESET REMOTE ADMINISTRATOR6 Instrukcj a instalacj i i podręcznik użytkownika Kliknij tutaj, aby przejść do najnowszej wersji tego dokumentu ESET REMOTE ADMINISTRATOR 6 Copyright 2015 by ESET, spol. s r.o.

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager

INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager INSTRUKCJA OBSŁUGI PROGRAMU BECKER Content Manager Instrukcja zawiera informacje o sposobie przeglądania, kupowania, pobierania i instalowania aktualizacji oraz dodatkowych zawartości w urządzeniu nawigacyjnym

Bardziej szczegółowo

ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA. Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003. Wersja dokumentu 1.0. Autor. Revision dokumentu

ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA. Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003. Wersja dokumentu 1.0. Autor. Revision dokumentu ECOD CONNECTOR 2 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA COMARCH SA Identyfikator Dokumentu ECOD_WWW/DB/04/2003 Wersja dokumentu 1.0 Autor Revision dokumentu Dystrybucja COMARCH S.A. SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 1 PODSTAWOWE

Bardziej szczegółowo