Część zadań będzie już zrobiona, np. część programów zainstalowana, ale proszę przeczytać instrukcje i ew. np. zainstalować w domu.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Część zadań będzie już zrobiona, np. część programów zainstalowana, ale proszę przeczytać instrukcje i ew. np. zainstalować w domu."

Transkrypt

1 Część zadań będzie już zrobiona, np. część programów zainstalowana, ale proszę przeczytać instrukcje i ew. np. zainstalować w domu.

2 Najpierw zainstalujemy program do symulowania napędu CD/DVD, żeby móc zamontować obraz płyty instalacyjnej, z której będziemy instalować systemy Windows i Lunux na wirtualnym komputerze. Proszę zerknąć, bo może być zainstalowany program DaemonTools. Jeśli nie, to proszę zainstalować jeden z poniższych programów. Należy ściągnąć, rozpakować i zainstalować. Może być potrzebny restart systemu. Można też zainstalować jeden z nich po to, żeby sobie wypróbować. DaemonTools Plik DTLite zip. MagicDisk Plik setup_magicdisc.zip. Virtual CloneDrive Plik SetupVirtualCloneDrive5470.zip.

3 Proszę zainstalować VMware. Wcześniej można sprawdzić, czy nie jest już zainstalowany. Użyjemy go do stworzenia maszyny wirtualnej, na której zainstalujemy Windows. Instalacja nie powinna sprawiać problemów.

4 Tworzenie nowej maszyny wirtualnej. Z poniższymi ustawieniami powinno być bez specjalnych problemów. Create a New Virtual Machine Wybieramy system i wersję system proszę wybrać Windows 8 (nie ma na liście Windows 10), powinno działać.

5 Decydujemy o umiejscowieniu dysku najlepiej stworzyć katalog na partycji, na której jest miejsce. Ustalamy wielkość dysku I kończymy tworzenie.

6 Teraz zainstalujemy Windows 10 na wirtualnej maszynie. To jest wersja Technical Preview, czyli nie finalna, więc jest dobrym przykładem systemu instalowanego testowo, którego nie warto instalować jako normalny system, bo może być niestabilny. Ściągnięty obraz zamontujmy w programie do montowania (jeden z programów wcześniej zainstalowanych, tj. DaemonTools, MagicDisk lub Virtual CloneDrive). Obraz Windows 10, to plik WindowsTechnicalPreview-x86-EN-US.iso. W zależności od programu montować obraz można np. klikając prawym klawiszem na obrazie i mount, zamontuj obraz lub podobnie. Można też kliknąć prawym na jednym z napędów CD/DVD i poszukać podobnej opcji. Jeśli nie ma takiej opcji, to w koło zegara powinna być ikona jednego z tych programów również tutaj można poszukać jednego z wymienionych poleceń. Coś w tym stylu: Potem pokazujemy ściągnięty obraz Windowsa i powinna nam się pojawić płyta w napędzie.

7 Startujemy maszynę wirtualną i instalujemy Windows 10. Akceptujemy licencję.

8 Wybieramy typ instalacji: Custom Wybieramy dysk (to ten dysk, który utworzyliśmy w wirtualnej maszynie proszę zwrócić uwagę, że ma taki sam rozmiar).

9 Idzie instalacja (u mnie trwała może parę minut, na sali może być nieco dłużej). Wybieramy typ ustawień. Ja użyłem ustawień ekspresowych.

10 Stety lub niestety chyba trzeba założyć konto w Microsofcie (chociaż może się da bez konta nie sprawdzałem :) Czyli Create a new account. Jeśli ktoś juz ma konto, to można użyć swojego. Po zajęciach możecie Państwo usunąć maszynę wirtualną i nie będzie ryzyka, że ktoś coś zrobi na Waszym koncie. Poza tym warto założyć konto, chociażby żeby korzystać ze SkyDrive. Podczas zakładania konta będzie konieczne podanie alternatywnego adresu , działającego, ponieważ będzie trzeba potwierdzić kod przesłany na wspomniany . Oczywiście proszę zapamiętać dane do stworzonego konta, bo będą potrzebne do zalogowania się do Windowsa. Tak informacyjnie hasło będziemy musieli podać zgodne z zasadami bodajże co najmniej 8 znaków, w tym konieczna mała i duża litera, cyfra i znak specjalny. Proszę po prostu przejść proces instalacji. W razie problemów, proszę pytać. Jeśli będzie potrzebny numer seryjny, to proszę użyć: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR (oficjalny ze strony Microsoft do tej, próbnej wersji Windows).

11 Po wszystkim powinniśmy mieć działający system na maszynie wirtualnej. Możemy na nim instalować programy proszę np. ściągnąć i zainstalować Firefox lub coś innego. To fajny sposób na wypróbowanie systemu operacyjnego, zainstalowanie jakiś programów, które chcemy sprawdzić lub użyć jednorazowo, a które mogłyby nam namieszać w komputerze.

12 VirtualBox Proszę sprawdzić, czy jest zainstalowany program VirtualBox. Użyjemy go do tworzenia maszyny wirtualnej z Linuksem (proszę zwrócić uwagę, że najpierw jest instrukcja dot. Windowsa, a kilka stron dalej - Linuksa. Jeśli nie ma, to proszę zainstalować VirtualBox (plik VirtualBox Win.zip ), czyli program do wirtualizacji. Instalacja powinna być bezproblemowa. W razie czego, proszę pytać. Uruchamiamy program VirtualBox. W menu start będzie on w katalogu Oracle VM VirtualBox. Na początku program będzie po angielsku. Wyłączamy go. Żeby zmienić język na polski, należy przekopiować plik VirtualBox_pl.qm do kalogu ProgramFiles\Oracle\VirtualBox\nls.

13 Instrukcja do tworzenia maszyny wirtualnej z Windows 10. Jeśli ktoś będzie chciał, to może spróbować w domu. Na zajęciach w VirtualBox zrobimy maszynę z Linuksem, zaś z Windowsem w VMware. Teraz stworzymy nową maszynę wirtualną, żeby móc na niej zainstalować Windows 10. W VirtualBox klikamy przycisk Nowy. W oknie tworzenia nowej maszyny wybieramy poniższe ustawienia (nazwa może być dowolna). W następnym kroku wybieramy wielkość pamięci operacyjnej powinno być powyżej 2GB (2048 MB).

14 W kolejnym kroku tylko potwierdzamy (to jest zgoda na utworzenie wirtualnego dysku, wielkość podamy w jednym z kolejnych kroków). W kolejnym kroku tylko potwierdzamy typ liku VDI. Teraz ważne jest wybranie Fixed size, czyli stałej wielkości tego dysku, bo inaczej Windows 10 nie będzie chciał się nam zainstalować.

15 Teraz wybierzemy miejsce, w którym będzie zapisany ten plik, który będzie symulował wirtualny dysk. Proszę sprawdzić, czy na dysku C: jest wolne miejsce, jeśli nie ma go za dużo (np. powyżej 100GB) to proszę wybrać lokalizację na drugiej partycji D: Mamy naszą maszynę wirtualną. Proszę jeszcze zerknąć do Ustawień jest tam sporo opcji dodatkowych (jednak na razie nie będziemy ich ruszać).

16 Teraz zainstalujemy Windows 10 na wirtualnej maszynie. To jest wersja Technical Preview, czyli nie finalna, więc jest dobrym przykładem systemu instalowanego testowo, którego nie warto instalować jako normalny system, bo może być niestabilny. Ściągnięty obraz zamontujmy w programie do montowania (jeden z programów wcześniej zainstalowanych, tj. DaemonTools, MagicDisk lub Virtual CloneDrive). Obraz Windows 10, to plik WindowsTechnicalPreview-x86-EN-US.iso. W zależności od programu montować obraz można np. klikając prawym klawiszem na obrazie i mount, zamontuj obraz lub podobnie. Można też kliknąć prawym na jednym z napędów CD/DVD i poszukać podobnej opcji. Jeśli nie ma takiej opcji, to w koło zegara powinna być ikona jednego z tych programów również tutaj można poszukać jednego z wymienionych poleceń. Coś w tym stylu: Potem pokazujemy ściągnięty obraz Windowsa i powinna nam się pojawić płyta w napędzie. Następnie uruchamiamy naszą wirtualną maszynę przycisk Uruchom.

17 Pojawi się pytanie o napęd, z jakiego maszyna ma korzystać. Klikamy Uruchom. Może pojawić się komunikat o możliwości wystąpienia błędów, ale proszę po prostu potwierdzić OK.

18 Możemy instalować Windows. Akceptujemy licencję.

19 Wybieramy typ instalacji: Custom Wybieramy dysk (to ten dysk, który utworzyliśmy w wirtualnej maszynie proszę zwrócić uwagę, że ma taki sam rozmiar).

20 Idzie instalacja (u mnie trwała może parę minut, na sali może być nieco dłużej). Wybieramy typ ustawień. Ja użyłem ustawień ekspresowych.

21 Stety lub niestety chyba trzeba założyć konto w Microsofcie (chociaż może się da bez konta nie sprawdzałem :) Czyli Create a new account. Jeśli ktoś juz ma konto, to można użyć swojego. Po zajęciach możecie Państwo usunąć maszynę wirtualną i nie będzie ryzyka, że ktoś coś zrobi na Waszym koncie. Poza tym warto założyć konto, chociażby żeby korzystać ze SkyDrive. Podczas zakładania konta będzie konieczne podanie alternatywnego adresu , działającego, ponieważ będzie trzeba potwierdzić kod przesłany na wspomniany . Oczywiście proszę zapamiętać dane do stworzonego konta, bo będą potrzebne do zalogowania się do Windowsa. Tak informacyjnie hasło będziemy musieli podać zgodne z zasadami bodajże co najmniej 8 znaków, w tym konieczna mała i duża litera, cyfra i znak specjalny. Proszę po prostu przejść proces instalacji. W razie problemów, proszę pytać. Jeśli będzie potrzebny numer seryjny, to proszę użyć: NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR (oficjalny ze strony Microsoft do tej, próbnej wersji Windows).

22 Po wszystkim powinniśmy mieć działający system na maszynie wirtualnej. Możemy na nim instalować programy proszę np. ściągnąć i zainstalować Firefox lub coś innego. To fajny sposób na wypróbowanie systemu operacyjnego, zainstalowanie jakiś programów, które chcemy sprawdzić lub użyć jednorazowo, a które mogłyby nam namieszać w komputerze. Jeśli wyłączymy maszynę wirtualną, to będziemy mieli możliwość zapisani jej stanu, wtedy kolejne włączenie będzie dokładnie w miejscu, gdzie skończyliśmy. Jeśli Wyślemy sygnał wyłączenia, to Windows (ten zainstalowany na wirtualnej maszynie) nam się wyłączy a przy ponownym włączeniu będzie tak, jakbyśmy włączyli komputer z zainstalowanym Windowsem.

23 Proszę zainstalować Linux Mint w podobny sposób, jak Windows 10. Ustawienia: Na początku uruchomi nam się wersja Live Lunux Mint. Na pulpicie będzie ikona Install Linux Mint, którą uruchomimy.

24 Jedyną trudną ingerencją w instalację będzie konieczność edycji partycji, proszę to zrobić według poniższych ustawień. Po skończonej instalacji musimy zrestartować Linuksa. Proszę pamiętać o wyjęciu płyty, czyli odmontowaniu obrazu płyty instalacyjnej. I mamy zainstalowanego na maszynie wirtualnej Linuksa.

25 Powinien działać sprawniej niż ten z płyty, chociaż należy pamiętać, że część rzeczy jest nieskonfigurowana lub skonfigurowana nieoptymalnie. Proszę zainstalować jakieś programy (drugi przycisk od góry). Menadżera pakietów używa się dość intuicyjnie. Zainstalowane pakiety trafiają do swojej kategorii w Menu start Proszę się nie przejmować ewentualnym komunikatem, że coś się nie zainstalowało. Proszę sprawdzić w Gry, Grafika, Biuro, czy też w innej kategorii, w której Państwo instalowaliście.

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych)

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych) Oprogramowanie firmy Sygnity System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) oraz Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych) Instalacja na serwerze Linux Fedora 16 w architekturze 64 bitowej

Bardziej szczegółowo

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych FB-2.5.1 + java-jdk-7u15) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych FB-2.5.

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych FB-2.5.1 + java-jdk-7u15) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych FB-2.5. Oprogramowanie firmy Sygnity System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych FB-2.5.1 + java-jdk-7u15) oraz Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych FB-2.5.1) Instalacja na dystrybucji Linux

Bardziej szczegółowo

Pendrive jako dyskietka startowa

Pendrive jako dyskietka startowa Pendrive jako dyskietka startowa Jak wszyscy dokładnie wiemy, nowe komputery, zarówno laptopy jak i PC-ty, nie posiadają zamontowanej stacji dyskietek 3,5. Taki jest po prostu trend na rynku, a wszelkie

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr Zespół Ubuntu.pl Przewodnik po Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wersja 1.0 16 maja 2014 Spis treści Spis treści Spis treści 1 Wstęp.................... 2 1.1 O Ubuntu................ 2 1.2 Dlaczego warto zmienić

Bardziej szczegółowo

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej

Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej Instalacja programu Fakt w wersji wielostanowiskowej (wersja 2012.06) Fakt Dystrybucja Sp. z o. o. 81-552 Gdynia, ul. Wielkopolska 21/2 www.fakt.com.pl serwis@fakt.com.pl Spis treści Wstęp... 3 1.Czynności

Bardziej szczegółowo

Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web

Spis Treści: Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web Spis Treści: 1. 2. 3. 4. Wstęp Przygotowanie do instalacji lub trybu Live Testowanie systemu bez instalacji (Live) Instalacja Luwe OS Web 1. Wstęp Witaj w podręczniku instalacji i pracy w trybie Live systemu

Bardziej szczegółowo

Zamiast wstępu, czyli nowy system, wiele możliwości

Zamiast wstępu, czyli nowy system, wiele możliwości Instalacja systemu operacyjnego GNU/Linux Wojciech Penar 17 marca 2012 Zamiast wstępu, czyli nowy system, wiele możliwości Poniższa instrukcja powstała z potrzeby chwili jak przedstawić komuś, kto Linuksa

Bardziej szczegółowo

PodrÊcznik U ytkownika

PodrÊcznik U ytkownika Wies³aw M. Tr mpczy¼ski PodrÊcznik U ytkownika 2009 W.T. 1 Spis treści Projekt EOS założenia ogólne...3 Bardzo ogólnie...3 Bardziej szczegółowo...3 Zalety i Wady...4 Dodatkowe informacje...4 Instalacja

Bardziej szczegółowo

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych)

System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych) Oprogramowanie firmy Sygnity System POMOST Std (jboss + serwer bazy danych) oraz Oprogramowanie Świadczenia SR, FA, DM (serwer bazy danych) Instalacja na serwerze Linux Slackware 13.x w architekturze 64

Bardziej szczegółowo

Przewodnik użytkownika

Przewodnik użytkownika Przewodnik użytkownika Linux Mint MATE Edition Page 1 of 46 Spis treści WPROWADZENIE DO LINUX MINT... 4 HISTORIA...4 CEL...4 NUMERY WERSJI I NAZWY KODOWE...5 EDYCJE...6 GDZIE ZNALEŹĆ POMOC...6 INSTALACJA

Bardziej szczegółowo

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Internet Security 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Internet Security 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie avast! Internet Security 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej przyspieszają

Bardziej szczegółowo

Wprowadzenie do laboratorium komputerowego część 2. Małgorzata Kołaczkowska

Wprowadzenie do laboratorium komputerowego część 2. Małgorzata Kołaczkowska Wprowadzenie do laboratorium komputerowego część 2 Małgorzata Kołaczkowska . Spis treści 1 Sieć komputerowa Instytutu Matematycznego 5 1.1 Topologia sieci........................... 5 1.2 Adresy sieciowe..........................

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji programu SYSTEmSM

Instrukcja instalacji programu SYSTEmSM Instrukcja instalacji programu SYSTEmSM SYSTEmEG Sp. z o.o. Siedziba: ul. Wojrow icka 10a/14 PL 54-434 Wrocław + 48 (71) 354 47 76 Biuro: ul. Chociebuska 11 PL 54-433 Wrocław fax. + 48 (71) 358 04 99 Bank:

Bardziej szczegółowo

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie

avast! Free antivirus 7.0 - Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie avast! Free antivirus 7.0 Szybkie wprowadzenie 1 Witamy w programie antywirusowym avast! Free Antivirus 7.0 Nowa wersja avast! Antivirus 7.0 oferuje szereg nowych funkcji i ulepszeń, które jeszcze bardziej

Bardziej szczegółowo

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19

Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Spis treści Podziękowania...9 O autorach... 11 Wstęp... 13 Część I Korzystanie z systemu Damn Small Linux... 19 Rozdział 1. O systemie Damn Small Linux... 21 Miara sukcesu Damn Small Linux... 22 Co Damn

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować i przygotować szkolną pracownię internetową zgodnie z wytycznymi MENiS w oparciu o serwer SBS 2003

Jak zainstalować i przygotować szkolną pracownię internetową zgodnie z wytycznymi MENiS w oparciu o serwer SBS 2003 Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów W Warszawie http://www.oeiizk.waw.pl http://sbs.oeiizk.waw.pl INSTALACJA PRACOWNI - SERWER SBS 2003 (MENIS WIOSNA 2004) Materiały do warsztatów dla

Bardziej szczegółowo

Bardzo szczegółowy przewodnik po aktualizacji i kompilacji jadra w Debianie

Bardzo szczegółowy przewodnik po aktualizacji i kompilacji jadra w Debianie Bardzo szczegółowy przewodnik po aktualizacji i kompilacji jadra w Debianie Clinton de Young polskie tłumaczenie Polish Debian Documentation Project (PDDP) v0.11..::.. 17 maj 2003 Prawa autorskie Copyright

Bardziej szczegółowo

Virtualization Manager 12 Professional

Virtualization Manager 12 Professional PARAGON Software GmbH ul. Śląska 22/21 42-217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon-software.pl Email: kontakt@paragon-software.pl Virtualization Manager 12 Professional Podręcznik

Bardziej szczegółowo

Pokażemy, jak zrzucić zbędne kilobajty. Odchudzanie Linuksa SUSE bez tłuszczu

Pokażemy, jak zrzucić zbędne kilobajty. Odchudzanie Linuksa SUSE bez tłuszczu Odchudzanie Linuksa SUSE bez tłuszczu Im więcej zainstalowanych programów, tym więcej możliwości, ale też w rezultacie więcej zajętego miejsca na dysku. Pomimo zapewnień, że Linux działa prawidłowo nawet

Bardziej szczegółowo

FAQ. Grudzień 2013. Wersja 1.36

FAQ. Grudzień 2013. Wersja 1.36 dla projektu rozbudowy i utrzymania Generatora Wniosków Aplikacyjnych (GWA), Generatora Wniosków Aplikacyjnych Edytor (GWA-E), Generatora Wniosków Płatniczych (GWP). Wersja 1.36 Spis treści: [GWA] Jakie

Bardziej szczegółowo

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika

www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika www.softactivity.com Activity Monitor Podręcznik użytkownika Wersja polska: www.sirtom.pl 2013 Spis treści Witamy w programie Activity Monitor... 3 Szybki start... 4 Dodatkowe uwagi odnośnie instalacji:...

Bardziej szczegółowo

Instalator systemu mmedica

Instalator systemu mmedica Instalator systemu mmedica Dokumentacja użytkownika wersja 3.1.1.0 data 2012-01-11 Spis treści 1. Przygotowanie do instalacji... 3 1.1. Wymagania instalatora... 3 1.2. Wymagane elementy i możliwości instalacji...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7

Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 PC Factory S.A. Instrukcja aktualizacji systemów Windows XP i Windows Vista do Windows 7 Krok po kroku Spis treści 1. Uaktualnianie systemu Windows Vista do systemu Windows 7... 3 Wprowadzenie... 3 Sprawdzenie,

Bardziej szczegółowo

Instalacja i konfiguracja programu

Instalacja i konfiguracja programu Instalacja i konfiguracja programu Wymagania techniczne systemu W systemach Windows rozsądne minimum to procesor Pentium 200MHz i 128MB pamięci RAM. W systemach Linux wymagania zależne są od instalowanej

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA 1 2 1.Wstęp...4 2.Instalacja...5 2.1 Instalacja z CD (wersja płatna)...5 2.1 Instalacja z pliku pobranego z internetu...5 2.3 Instalacja wersji jednostanowiskowej...5 2.4 Uaktualnienie...5

Bardziej szczegółowo

Laboratorium 4. VMware ESXi, vcenter, vsphere

Laboratorium 4. VMware ESXi, vcenter, vsphere Laboratorium 4 Na laboratorium nr 4 będziemy poznawali zaawansowane narzędzia firmy VMware przeznaczone do wirtualizacji. Pierwszym z nich będzie system ESXi, który jest hypervisorem typu 1. Ten typ hypervisorów

Bardziej szczegółowo

Instalacja Kubuntu 13.10 Saucy Salamander

Instalacja Kubuntu 13.10 Saucy Salamander Instalacja Kubuntu 13.10 Saucy Salamander autor: Mariusz Barnaś Od czego zacząć? Start Witamy Przygotowanie do zainstalowania Kubuntu Rodzaj instalacji Lokalizacja użytkownika Układ klawiatury Tożsamość

Bardziej szczegółowo

PUBLIKOWANIE STRONY WWW

PUBLIKOWANIE STRONY WWW PUBLIKOWANIE STRONY WWW Aby opublikować swoją stronę, nie musisz mieć w domu dostępu do internetu. Wszystkie operacje możesz wykonać na przykład w szkole. Twój komputer nie musi być ciągle włączony, ponieważ

Bardziej szczegółowo

Hard Disk Manager 12 Professional

Hard Disk Manager 12 Professional Paragon Software Poland Sp. z o.o ul. Śląska 22/21 42 217 Częstochowa, Polska Tel. +48 (34) 343 81 81 Internet: www.paragon software.pl Email: kontakt@paragon software.pl Hard Disk Manager 12 Professional

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi. (Wydanie polskie)

Instrukcja obsługi. (Wydanie polskie) Instrukcja obsługi Korzystanie z oprogramowania do druku etykiet BarTender, narzędzia integracji programu Commander i sterowników drukarek Seagull (Wydanie polskie) Instrukcja obsługi Korzystanie z oprogramowania

Bardziej szczegółowo