JAKOŚĆ MA W FIRMIE STOLL DŁUGĄ TRA

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "JAKOŚĆ MA W FIRMIE STOLL DŁUGĄ TRA"

Transkrypt

1

2 2 JAKOŚĆ MA W FIRMIE STOLL DŁUGĄ TRA Już od ponad 130 lat maszyny STOLL ułatwiają rolnikom ich codzienną pracę STOLL produkuje już od ponad 130 lat wysokowartościowe maszyny rolnicze. Założone w Luckenwalde koło Berlina przedsiębiorstwo przenosi się w 1906 roku do Torgau koło Lipska (Leipzig). Jego siedziba jest tam do 1946 roku STOLL zaczyna działalność po zawirowaniach wojennych w nowym miejscu - w Lengede, rozwijając i produkując wyorywacze buraków. Te kombajny STOLL dominują na polach buraczanych w Niemczech przez kilkadziesiąt lat STOLL jako pierwszy producent ładowaczy czołowych rozwija i buduje najazdowy ładowacz czołowy. Dzięki temu ładowacz czołowy może zostać oddzielony od ciągnika bez wielkiego wysiłku i nakładu w przeciągu dwóch minut Budowa i konstrukcja ładowaczy czołowych zostaje w dalszym ciągu genialna uproszczona na przykładzie serii ładowaczy czołowych FZ/FS: drążki sterujące i przewody hydrauliczne zostają ułożone w wahaczu i nie ma to wpływu na stabilność. W firmie STOLL w Lengede (w Dolnej Saksonii) zatrudnionych jest ponad 320 pracowników i produkuje się tu rocznie około ładowaczy czołowych dla wszystkich traktorów znajdujących zbyt na rynku. Zaopatrzenie w części zamienne dla ponad przedstawicieli handlowych na całym świecie następuje także z Lengede. STOLL jest dzisiaj jednym z największych producentów ładowaczy czołowych w Europie i dostarcza je do wielu krajów na całym świecie.

3 3 DYCJĘ Paleta produktów STOLL zostaje rozszerzona o ładowacze czołowe. Ta linia produkcyjna od samego początku odnosi wielkie sukcesy STOLL dostarcza ładowacze czołowe na miarę dla wszystkich powszechnie stosowanych traktorów i oferuje szeroką paletę dołączanych narzędzi roboczych. DZISIAJ STOLL jest jednym z największych producentów ładowaczy czołowych w Europie i produkuje ich około rocznie. Aktualna paleta produktów obejmuje trzy serie (typoszeregi), pasujące do wszystkich wielkości, marek i typów ciągników, oraz szeroki wybór wysokowartościowych narzędzi roboczych.

4 4 SOLIDNIE I INNOWACYJNIE. Ładowacze czołowe STOLL są jak najlepiej przygotowane do ciężkiej, codziennej pracy. Przykładam wielką wagę do wysokiej jakości, dlatego zdecydowałem się właśnie na ładowacz czołowy STOLL. Montaż na moim traktorze nie stanowił żadnego problemu, gdyż STOLL oferuje mocowania i części montażowe jak na miarę. Ponadto jest on łatwy i komfortowy w obsłudze. I dzięki zamontowaniu ładowacza czołowego STOLL wzrosła też wartość mojego traktora.

5 5 Konstruktorom STOLL ponownie udało się w innowacyjnym, mocnym i wydajnym ładowaczu czołowym połączyć sprawdzoną technikę z całkowicie nowymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo szybko przy codziennej pracy docenią Państwo zalety mechanicznego prowadzenia równoległego z kinematyką Z, funkcji dodatkowego nagarniania oraz szybkiego opróżniania. Do tego dochodzi doskonała widoczność dzięki ułożonym w ramieniu ładowacza drążkom sterującym i spłaszczonej rurze poprzecznej. Ulokowane wewnątrz przewody hydrauliczne dbają o niezakłóconą optykę. Każdy centymetr tego ładowacza jest przemyślany i wprost promieniuje najwyższą jakością. Wejdźcie Państwo na ciągnik i cieszcie się swoim nowym ładowaczem FZ / FS. Nowe ładowacze czołowe STOLL FZ dla ciągników o mocy od 70 do 300 KM łączą wszystkie cechy takie jak siła, stabilność, wydajność ładowania i nowoczesny wygląd z innowacyjną koncepcją ładowacza. Funkcjonalność i inteligentne rozwiązania techniczne wyróżniają ten niezwykły ładowacz czołowy, a dzięki wysokiej wydajności i komfortowej obsłudze przekonają się Państwo o tym w codziennej pracy. Szerokie, tulejowe łożyskowanie wszystkich ruchomych części dla najtrudniejszych wymagań. Łatwo dostępne od zewnątrz punkty smarowania ułatwiają konserwację. Dobra widoczność dzięki ułożonym pod ramieniem ładowacza przewodom hydraulicznym. Dźwigary wahacza są ze stali drobnoziarnistej o dużej wytrzymałości. Oszczędza to nie tylko ciężar (masę), ale także zapewnia lepszą widoczność. Kinematyka Z dla doskonałej widoczności dla kierowcy ciągnika. Spłaszczona, owalna i leżąca daleko z przodu rura poprzeczna zapewnia znakomitą widoczność. Wsporniki zabezpieczające są indywidualnie ustawialne. Obsługa ich jest beznarzędziowa i w złożonym stanie przylegają one ciasno do dźwigara wahacza. Dźwignia zmiany kierunku z kutej stali - dla jeszcze większej stabilności. Ryglowanie narzędzi odbywa się automatycznie i na życzenie nawet elektro-hydraulicznie.

6 6 WIELE ZALEŻY OD WŁAŚCIWEJ KINEMAT Kinematyka Z jest wiodącą i dominującą kinematyką nowych ładowaczy FZ firmy STOLL. Pola widoczności kierowcy nie ogranicza żaden przeszkadzający drążek sterujący i żadne przewody hydrauliczne. Jest to innowacja, jakiej zapewne oczekiwali Państwo od nowych ładowaczy STOLL. Mechanicznie równolegle prowadzone ładowacze również z kinematyką Z istniały już wcześniej. STOLL jednak jako pierwszy producent zrealizował umiejscowienie drążka sterującego wewnątrz dźwigara wahacza. To genialne rozwiązanie poprawia nie tylko pole widzenia przy pracach z ładowaczem, ale także w pewnym stopniu upraszcza konstrukcję ładowacza czołowego. Koncepcja ta oferuje możliwości, które dotychczas można było realizować tylko przy hydraulicznym równoległym prowadzeniu ładowacza. Dzięki specjalnej konstrukcji bez położonych na górze drążków sterujących uzyskuje się dobry i pełny widok na materiał ładunkowy i na drogę z przodu przed ładowaczem oraz z jego boku, co umożliwia bezpieczny i szybki załadunek. Kinematyka Z punktuje także wydajnością siły udźwigu. Osiągane wartości od razu dają się zauważyć. Będą Państwo z całą pewnością zachwyceni potężną mocą tego ładowacza. Doskonała wydajność i zdolność przeładunkowa poprzez optymalne dopasowanie do traktora Sposób budowy kinematyki Z z leżącym wewnątrz dźwigara drążkiem sterującym wywiera korzystny wpływ na idealne wypozycjonowanie ładowacza czołowego w stosunku do traktora. Brak drążka sterującego u góry umożliwia ulokowanie ładowacza czołowego tuż obok kabiny, a więc bliżej centralnego punktu ciężkości traktora. Mimo tej bliskości szyba przednia daje się w większości przypadków otworzyć, a obciążenie osi przedniej zostaje zredukowane. Ciągnik jest więc mniej przeciążony i eksploatowany, a za to wzrasta jego wysoka trwałość i długa żywotność. STOLL ma największe doświadczenie ze stalą drobnoziarnistą odnośnie ładowaczy czołowych Wszystkie ładowacze czołowe z serii FZ wykonane są ze stali drobnoziarnistej najwyższej klasy jakości. Ma to swoje uzasadnienie: Stal

7 7 YKI. Dźwigar ładowacza czołowego zostaje wygięty z jednego kawałka blachy. W pustej przestrzeni znajduje się drążek sterujący, a pod spodem przewody hydrauliczne. Drążek sterujący i wszystkie przewody hydrauliczne są zintegrowane w dźwigarze wahacza. Dzięki mocnej kinematyce Z gwarantowane są wysokie siły udźwigu i zrywania. drobnoziarnista daje wahaczowi ładowacza nadzwyczajną stabilność i wytrzymałość, jakiej można oczekiwać od ładowacza tej jakości. Sposób budowy przeplatających się wzajemnie ramion ładowacza gwarantuje najwyższą stabilność, zwłaszcza że obszar ten dodatkowo wzmacnia na nakładce mocny element w kształcie kołnierza. Przekrój poprzeczny dźwigarów został także powiększony. W środku ładowacza szerokość wynosi 116 mm, w porównaniu do 80 mm w ładowaczach serii ROBUST F. Dzięki specjalnie dopasowanym mocowaniom (częściom montażowym), ładowacz czołowy jest tak umiejscowiony, że oś przednia nie zostaje niepotrzebnie obciążona dodatkowym ciężarem. Szyba przednia w wielu przypadkach daje się jednak mimo to otworzyć. U - nowy rodzaj profilu ramienia z przekładką pomiędzy nim Blacha dźwigara zostaje wygięta z jednego kawałka i ustabilizowana poprzeczną blachą przesuniętą do wewnątrz. W pustej przestrzeni ulokowany jest leżący wewnątrz drążek sterujący w dolnej, otwartej części znajdują się, optycznie ukryte, przewody hydrauliczne.

8 8 CZEGO NIE WIDAĆ, TO NIE PRZESZKADZA. Niewidocznie ułożone przewody hydrauliczne jednak dostępne w każdej chwili. Różnicę zauważa się od razu: nie ma żadnych przeszkadzających przewodów, a wewnętrzna strona dźwigarów jest gładka. W pewnym stopniu oszczędzam wzrok i mogę się w pełni skoncentrować na pracy załadunkowej. Szczególnie przydatne w praktyce jest to, że przewody oraz połączenia śrubowe w razie ewentualnej konieczności serwisowej są w każdej chwili szybko dostępne i osiągalne to naprawdę wspaniałe rozwiązanie. Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych Ciągnikowe maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od wahaczy ładowacza staje się wręcz krytyczny. Także w tym wypadku STOLL oferuje szczególne rozwiązanie tego problemu. Genialnie proste, logiczne i ze wszelkich miar praktyczne okazało się ułożenie metalowych przewodów w bezpiecznym obszarze pod wahaczem ładowacza. STOLL uzyskał właśnie za to rozwiązanie duży plus, gdyż wszystkie przewody, a w szczególności ich połączenia śrubowe i zamocowania są mimo to osiągalne w każdej chwili, szybko i niewielkim wysiłkiem. Każdy rolnik i praktyk w technice rolnictwa zna wszak problematykę wycieków oleju, które to wycieki pojawiają się czasem także w starannie wykonanych złączach hydraulicznych. Wielki plus za przyjazny serwis Zdejmowana blacha osłony chroni przewody przed uszkodzeniami i jest przydatna także optycznie. Do ściągnięcia blachy maskującej potrzeba tylko kilka manewrów i już wszystkie przewody hydrauliczne są wtedy dobrze dostępne. Gładkie strony wewnętrzne Firmie STOLL udało się najlepsze z możliwych ulokowanie przewodów hydraulicznych poniżej dźwigarów wahacza. Strony wewnętrzne dźwigarów są gładkie, żaden materiał załadunkowy nie może się tam zaplątać. Bezpiecznie ułożonym przewodom hydraulicznym nie grozi tu uszkodzenie ani oderwanie. Możliwość parkowania STOLL pomyślał dosłownie o wszystkim jeśli odstawią Państwo swój ładowacz, mogą Państwo wtedy bezpiecznie włożyć węże hydrauliczne, Hydro-Fix i wtyczkę elektryczną do przewidzianego dla tego zamocowania (uchwytu). Seria FZ oferuje Państwu sprytne rozwiązania dla każdego detalu.

9 9 Przewody hydrauliczne ładowacza FZ są porządnie i schludnie ułożone pod ramieniem ładowacza. To jest naprawdę wielki plus, że są one w każdej chwili szybko dostępne w razie ewentualnych wycieków. Mocna rura poprzeczna, owalnego kształtu i leżąca daleko z przodu, nie ogranicza widoczności kierowcy. Blacha osłony znajdująca się na spodzie dźwigarów wahacza może zostać szybko zdjęta w przypadku kontroli i konserwacji.

10 10 DLA KAŻDEGO ŁOŻYSKA ODPOWIEDNIA Ładowacze czołowe STOLL stawiają na jakość w każdym detalu. Mam profesjonalny ciągnik i mój ładowacz STOLL to oczywiście także profesjonalny ładowacz czołowy. Po latach ciężkiej i intensywnej pracy nic w nim nie stuka, ani nie chybocze. To właśnie nazywa się jakość.

11 11 TULEJKA. Wszystkie punkty smarowania są łatwo dostępne z zewnątrz. Wytrzymałe i solidnie wykonane tuleje łożyskowe z tworzywa warstwowego. Każdy punkt łożyskowania jest pojedynczo smarowany. Zanim zdecydują się Państwo na ładowacz czołowy, należy zawsze spojrzeć krytycznym okiem na punkty łożyskowania. Właśnie one stanowią różnicę pomiędzy ładowaczami traktowanymi jako hobby a profesjonalnymi. W ładowaczach FZ firmy STOLL nawet łożyskowaniu zostaje zwrócona należyta uwaga. Średnice sworzni w ładowaczach FZ wynoszą w zależności od wielkości ładowacza mm w punkcie obrotu wahacza nawet niezrównane mm. Ekstremalnie obciążane punkty łożysk są często wykonywane przez wielu producentów tylko z użytkowanej grubości blachy, ze względu na koszty i pewne oszczędności. STOLL stawia wyższe wymagania odnośnie trwałości łożysk. Przy wszystkich ładowaczach FZ wszelkie punkty łożyskowania są dlatego wzmacniane obustronnie i każdorazowo wspawanymi tulejami łożyskowymi 22 mm kolejny dowód wysokich standardów jakościowych stosowanych przy ładowaczach czołowych STOLL. Wszystkie tuleje łożyskowe bez wyjątku składają się ze sprawdzonych tulei DX z tworzywa warstwowego. Dzięki tym wysokowartościowym rozwiązaniom technicznym profitują Państwo poprzez wysoką trwałość i długą żywotność ładowacza także przy jego wieloletniej ciężkiej pracy.

12 12 KTO TO WYNALAZŁ? Oryginalny system dołączania i system najazdowy firmy STOLL przekonuje już od ponad 25 lat. Gdy mamy tylko jeden traktor do wszystkich prac, nie trzeba zawsze ciągać ze sobą ładowacza czołowego. System najazdowy jest praktyczny i przede wszystkim szybki. Osobiście potrzebuję na dołączenie niewiele więcej niż jedną minutę. Już 15 lat temu miałem ładowacz STOLL z tym systemem najazdowym. Przekonał on mnie o tym, że ładowacz również po takim długim czasie, nadal mocno siedzi, dzięki przestawianym klinowym złączu napinającym.

13 13 Szybkie dołączanie i odłączanie ładowacza czołowego zawsze było mocną stroną firmy STOLL. Już w wersji standardowej następuje hydrauliczne połączenie ciągnika i ładowacza przez cztery płaskie szybkozłącza wtykowe. Barwne oznakowanie poszczególnych przyłączy wyklucza pomyłki. Ułożenie ich jedno za drugim w szeregu poprawia widoczność naprzód. Jedna wtyczka wszystkie połączenia Większy komfort oferuje złącze hydrauliczne HYDRO-FIX. Jednym ruchem ręki można aktywować albo rozdzielić połączenie równocześnie czterech przyłączy. HYDRO-FIX dostępny jest także do szybkiego dołączania narzędzi roboczych do trzeciego, względnie czwartego obwodu sterowania. W ten sposób redukuje się czas przygotowania do pracy i przestojów. Przy doczepianiu i odczepianiu nie ma znaczących wycieków, zatem HY- DRO-FIX jest również przyjazny dla środowiska. Gdy następuje częsta zmiana przyłączanych narzędzi, to podwójne przyłącze HYDRO-FIX dla narzędzi roboczych oszczędza czas i podwyższa komfort obsługi. Mocowanie ładowacza Tysiąckrotnie sprawdzony niezawodny system najazdowy STOLL został przejęty również dla serii FZ/FS. Mocowanie ładowacza jest kompatybilne także ze starszymi rocznikami z przyłączami hakowymi. Wsporniki zabezpieczające Nowe ładowacze czołowe FZ oferują wszystko, co sprawia, że ładowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Ładowacz stoi bezpiecznie na silnych i pewnych wspornikach zabezpieczających. Funkcja zaryglowania i odryglowania jest teraz bardziej inteligentnie rozwiązana i uskuteczniona w obsłudze bez nakładu siły. Rozłożone podczas użytkowania wsporniki, zasłaniają ulokowane w wahaczu przewody hydrauliczne. Wskaźnik do ustawienia narzędzi Wszystko, co ułatwia i polepsza ładowanie, zostało wprowadzone w czyn w nowych ładowaczach FZ. Również wskaźnik do ustawiania narzędzi został kompletnie przerobiony. Jest on teraz jeszcze łatwiejszy do regulacji i lepszy do zauważenia. Wystarczy po prostu wjechać i jednym ruchem ręki bezpiecznie zaryglować ładowacz czołowy. Przewody hydrauliczne zostają podłączone z Hydro-fix jednym ruchem ręki. Stabilna, kuta matrycowo kość mocowania systemu ładowacza najazdowego STOLL. Stabilnie i bez zużycia. Ładowacz jest szybko dołączony i zaryglowany. Trwa to tylko niewiele więcej niż minutę i traktor staje się rolniczą maszyną ładunkową.

14 14 KOMFORTOWA JAZDA ALEŻ OCZYWIŚC Comfort-Drive firmy STOLL eliminuje uciążliwe drgania i ruchy kiwania. Dzięki Comfort-Drive, nawet na złych odcinkach drogi, jedzie się traktorem z zamontowanym ładowaczem czołowym również tak samo spokojnie i komfortowo, jak i bez niego. Nie nadwyręża to moich pleców i chroni także przednią oś mojego ciągnika.

15 15 IE! zasobnik ciśnieniowy tłokowy stoi na ograniczniku ruchu gaz olej zasobnik ciśnieniowy tłokowy do tłumienia drgań wahacza COMFORT-DRIVE wewnątrz rury poprzecznej olej gaz zasobnik ciśnieniowy tłokowy stoi na ograniczniku ruchu czwarty obwód sterowania elektro-hydrauliczne ryglowanie narzędzi centralny blok hydrauliczny blok rozszerzony mechaniczny lub elektro-hydrauliczny zawór odcinający dla Comfort-Drive trzeci obwód sterowania funkcje Plus w pakiecie: dodatkowe nagarnianie szybkie opróżnianie Wiele zależy od hydrauliki W nowych ładowaczach czołowych FZ prawie wszystko zostało na nowo ukształtowane, albo w różnych detalach ulepszone. Dotyczy to oczywiście także centralnej hydrauliki ładowacza czołowego. Rezultat jest przekonywujący Centralny blok hydrauliczny razem z blokiem rozszerzonym został ściśle ulokowany za rurą poprzeczną. Nie utrudnia on bowiem tutaj widoczności na narzędzie robocze i ładunek. Cała hydraulika jest chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami stabilnym przykryciem. Działający dwukierunkowo zawór ograniczający ciśnienie (DBV), który reaguje przy ciśnieniu 210 bar, zabezpiecza siłowniki narzędzia przed przeciążeniem przy ciężkich pracach ładunkowych. Nie ma drgania ani kiwania Dzięki systemowi tłumienia drgań Comfort-Drive (na życzenie jest on dołączany elektrycznie), uciążliwe kiwanie się traktora podczas jazdy transportowej z zamontowanym ładowaczem czołowym zostało niemal całkowicie wyeliminowane. Ładowacz czołowy jest amortyzowany poprzez niemal niezniszczalny zasobnik ciśnieniowy tłokowy, który wbudowany jest w rurę poprzeczną. STOLL porzuca więc niniejszym system z pęcherzem azotu, ponieważ jest on podatny na uszkodzenia przy obciążeniach szczytowych. Dzięki dużej objętości i niskim ciśnieniu sprężonym, system Comfort-Drive tłumi drgania także nawet przy mniejszych ciężarach. Poza tym zasobnik ciśnieniowy tłokowy można później doładować, we właściwym punkcie specjalistycznym, dodatkowo również do większych ciśnień. Trzeci obwód sterowania, do dołączania hydraulicznie uruchamianych narzędzi roboczych, jest już przygotowany do doposażenia w centralnym bloku hydraulicznym.

16 16 MIEĆ WIĘCEJ W SZUFLI. Funkcje Plus ładowacza czołowego FZ: żadnych wysypanych strat, dodatkowe nagarnianie, szybkie opróżnianie, podnoszenie i równoczesne wysypywanie. Funkcja Return-to-level ustawia szuflę przez naciśnięcie przycisku równo na poziomie ziemi.

17 17 24 stopnie dodatkowego nagarniania tego nie oferuje żaden inny mechaniczny ładowacz równoległy Wadą wszystkich ładowaczy z mechanicznym prowadzeniem równoległym było dotąd to, iż przy pracach załadunkowych szuflą nie mogło być wyłączone prowadzenie równoległe. Dochodziło przez to nieuchronnie do wysypanych strat, a szufla była często niewystarczająco napełniona. Wprowadzenie nowych ładowaczy czołowych FZ zmieniło całą sytuację dzięki ich innowacyjnej technice. Szufla ma kąt nasypu 45 (stopni) w pobliżu ziemi. Wyjątkowy przy ładowaczu STOLL jest pozostający w siłowniku narzędzia posuw (suw resztkowy) 63 mm, który można wykorzystać przy unoszeniu ładowacza w celu dodatkowego nagarniania. Szufla może, mniej więcej na pierwszym metrze, przechylać się o dalsze 24 (stopnie) - tak, że uzyskuje się do 69 (stopni) przechyłu (kąta nasypu). Dzięki temu materiał załadunkowy jest nabierany przy unoszeniu szufli. Pozytywnym efektem jest eliminacja strat nabierania i zawsze całkowite napełnienie szufli, dające wysoką wydajność pracy. Bardzo szybko zauważą Państwo te zalety w praktyce i nie będą chcieli się bez nich obejść. Przy ładowaczach 60 i 80 PLUS mogą Państwo funkcję tę szybko i wygodnie uaktywnić, poprzez naciśnięcie przycisku na dźwigni obsługowej. Szybkie opróżnianie narzędzi roboczych Wersja PLUS oferuje ponadto funkcję szybkiego opróżniania szufli z ładunkiem, wykorzystując siłę ciężkości. Możliwa jest również funkcja kombi, łącząca unoszenie z równoczesnym opróżnianiem szufli. Nowa funkcja Return-to-level Poprzez naciśnięcie przycisku, szufla po wysypaniu i podczas opuszczania, ustawia się automatycznie równo na poziomie ziemi. Ułatwia to kierowcy wielogodzinne prace ładunkowe. Tak wygląda to w praktyce: dzięki funkcji dodatkowego nagarniania, pełna szufla pozostaje pełną także przy unoszeniu. Rezultat: żadnych wysypanych strat, wysoka wydajność i zdolność przeładunkowa. Ponadto funkcja Plus oferuje szybkie opróżnianie. 63 mm posuwu dodatkowego nagarniania podczas unoszenia cm Ten system jest tak prosty, a jednocześnie genialny. Po podniesieniu szufli ładunkowej, może ona przechylić się jeszcze o 24 (stopnie), podczas dalszego unoszenia się ładowacza. W ten sposób ładunek pozostaje w szufli i nie wysypuje się. Poprzez naciśnięcie przycisku ponownie równo na poziomie ziemi: nowa funkcja Return-to-level.

18 18 WIELE NARZĘDZI ROBOCZYCH SZYBKO Obfity asortyment znormalizowanych dołączanych narzędzi roboczych i ram szybkiej wymiany. Wymiana narzędzi poniżej 30 sekund. Rama szybkiej wymiany Euro Rama szybkiej wymiany jest sprawdzoną konstrukcją STOLL i tworzy stabilne oraz bezpieczne przyłącze wahacza i narzędzia. Automatyczne ryglowanie przyczepia narzędzie samoczynnie przy mocowaniu (zakładaniu). Jednym ruchem ręki zostają zwolnione obydwa sworznie ryglujące, aby móc odstawić narzędzie. Do dyspozycji jest ponadto ryglowanie z elektro-hydraulicznym komfortem obsługi, które zaoszczędzi Państwu wysiadania. Rama szybkiej wymiany narzędzi jest kompatybilna według ISO/FDIS ze wszystkimi narzędziami roboczymi EURO z wałem 40 mm i bolcami 20 mm. Obsługa ramy szybkiej wymiany jest bezpieczna i prosta od zewnątrz nie ma potrzeby żadnego zginania się i wchodzenia pod wahacz.

19 19 WYMIENIONYCH. Euro Obsługa odryglowania dołączonych narzędzi roboczych odbywa się bezpiecznie z boku. Euro + Alö Euro - Fr Wystarczy po prostu podjechać z ramą szybkiej wymiany do narzędzia roboczego Euro + SMS Różne ramy szybkiej wymiany (SWR). a ryglowanie nastąpi automatycznie podczas uchylenia narzędzia roboczego. Także dla hydraulicznie uruchamianych narzędzi roboczych dostępny jest Hydro- Fix na ramie szybkiej wymiany. Hydrauliczne ryglowanie narzędzi Hydro-Lock jest dostępne na życzenie.

20 20 OBSŁUGA NA ŻYCZENIE. STOLL ma pasującą dźwignię obsługową dla każdego ciągnika i dla wszystkich życzeń odnośnie obsługi. Ergonomiczna dźwignia obsługowa przy sterowaniu jedną dźwignią z cięgnami Bowdena jest zamontowana korzystnie do uchwycenia dla kierowcy w kabinie ciągnika. Trac Control Joystick do obsługi ładowacza czołowego z właściwym dla ciągnika proporcjonalnym sterowaniem jedną dźwignią. Wbudowanie następuje na miejscach przewidzianych na to przez producenta ciągnika. Z joystickiem Pro Control uruchamianie funkcji ładowacza następuje wyłącznie elektrycznie i dlatego jest szczególnie łatwe w obsłudze i komfortowe.

21 21 ŁADOWACZ STOLL PASUJE DO KAŻDEGO CIĄGNIKA. W sumie ponad 450 indywidualnych rozwiązań montażowych zostało zrealizowanych przez konstruktorów STOLL. Zawsze indywidualnie do typu ciągnika: mocowanie (część montażowa) z podparciem osi tylnej. Dla wszystkich ciągników z ramą jednosłupową: mocowanie bez podparcia osi tylnej. Inżynierowie z firmy STOLL konstruują każdą część montażową odpowiednio dopasowaną do każdego powszechnie stosowanego typu ciągnika. Indywidualność ta gwarantuje bezpieczny i perfekcyjnie dopasowany montaż ładowaczy czołowych STOLL do każdego traktora. Wahacze dostarczane są w dwóch szerokościach dla wąskich i szerokich masek silnika. To jest w firmie STOLL rzecz oczywista: wolny dostęp do filtra powietrza. Codzienne punkty konserwacyjne traktora są zawsze łatwo dostępne również przy zamontowanym ładowaczu czołowym.

22 22 DANE TECHNICZNE. DANE TECHNICZNE FS / FZ ProfiLine Wielkość Typ FS FZ FS FZ FS FZ FS FZ FS FZ FZ FZ FZ Pasujące do traktorów z mocą silnika kw / KM kw KM Moc pompy l / min Czas udźwigu, z dołu do góry sek. 4,4 4,8 5,9 4,9 5,7 5,5 6,2 7 Czas nasypu, narzędzie robocze sek. 0,5 0,6 0,6 1,3 0,8 1,3 0,7 1,1 0,7 1,2 1,3 1,3 1,4 Czas wysypu, narzędzie robocze sek. 1,6 1,7 2,2 2,2 2,6 2,2 2,5 1,9 2,5 2,1 2,1 2,1 2,3 Szybkie opróżnianie sek. 0,8-0,8-0,8-0,8-0, Ciężar, wahacz bez narzędzia roboczego kg Tabela wyposażenia FZ / FS ProfiLine Ładowacz FZ Ładowacz FZ funkcja Plus Ładowacz FZ automatyka poziomu Ładowacz FS Wyposażenie seryjne Wahacz ładowacza czołowego ze stali drobnoziarnistej Kinematyka Z, leżący wewnątrz drążek sterujący Ukryte rurki hydrauliczne z dostępnością serwisową Działające dwukierunkowo siłowniki hydrauliczne Siłowniki narzędzia, współbieżność Wskaźnik DX - tuleje łożyskowe dla wszystkich punktów obrotowych ładowacza Automatyczne mechaniczne ryglowanie narzędzi Wyposażenie na życzenie Elektro-hydrauliczne ryglowanie narzędzi Trzeci i czwarty hydrauliczny obwód sterowania Ładowacz czołowy FZ Trzeci i czwarty hydrauliczny obwód sterowania Sterowanie jedną dźwignią, cięgno Bowdena Proporcjonalne elektr. sterowanie jedną dźwignią ECO-Pro sterowanie proporcjonalne COMFORT-DRIVE (także włączany elektrycznie) Funkcja dodatkowego nagarniania włączana elektrycznie Szybkie opróżnianie narzędzi roboczych Równocześne podnoszenie wahacza i opróżnianie narzędzia Zawór szybkiego ruchu Return-to-level (automatyka poziomu) Ładowacz czołowy FS Ilustracje i dane liczbowe przybliżone i niezobowiązujące. Zastrzegamy zmiany konstrukcyjne i specyfikacyjne.

23 23 MASY I SIŁY. FS / FZ ProfiLine Wielkość Typ FS FZ FS FZ FS FZ FS FZ FS FZ FZ FZ FZ Siła udźwigu w punkcie obrotu na dole u góry Q1 Q2 dan Udźwig użyteczny w punkcie ciężkości szufli 300 mm na dole u góry N1 N2 dan dan Udźwig użyteczny, widły do palet 900 mm z przodu na dole u góry M1 M2 dan dan Siła zrywania 900 mm przed punktem obrotu narzędzia Maksymalna wysokość unoszenia w punkcie obrotu R dan H mm Wysokość przeładunkowa (H-210) L mm Wysokość wysypu A mm Rozpiętość wysypu W mm Głębokość kopania S mm Punkt obrotu wahacza B mm Kąt nasypu na dole X stopni przy dodatkowym nagar-nianiu X1 stopni Kąt wysypu na dole V oben Z Proszę zwrócić uwagę także na nasz szeroki zestaw narzędzi roboczych.

24 Wilhelm Stoll Maschinenfabrik GmbH Bahnhofstr Lengede telefon: +49 (0) / 20-0 faks: +49 (0) / internet: Przedstawiciel handlowy: P 1514-PL Printed in Germany Imprimé en Allemagne STLL Wszelkie zmiany zastrzeżone. Zdjęcia dodatkowego wyposażenia.

INNOWACYJNE ŁADOWACZE CZOŁOWE D L

INNOWACYJNE ŁADOWACZE CZOŁOWE D L FZ / FS PROFILINE. 2 INNOWACYJNE ŁADOWACZE CZOŁOWE D L Profesjonalne ładowacze czołowe STOLL ułatwiają profesjonalistom ciężką, codzienną pracę. Przykładam wielką wagę do wysokiej jakości, dlatego zdecydowałem

Bardziej szczegółowo

Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ+ 80.1 FZ+ 60 FZ+ 60.1

Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ+ 80.1 FZ+ 60 FZ+ 60.1 Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ+ 80.1 FZ+ 60 FZ+ 60.1 W przyszłości ładowacze czołowe będą mierzone inną miarą. Nowe ładowacze STOLL ROBUST FZ od 60 do 80.1 dla ciągników

Bardziej szczegółowo

Podnośniki. Maksymalny wgląd DO ObSZaru ZaŁaDunKOWeGO. Kompaktowa, stabilna konstrukcja MIMO lekkiej budowy

Podnośniki. Maksymalny wgląd DO ObSZaru ZaŁaDunKOWeGO. Kompaktowa, stabilna konstrukcja MIMO lekkiej budowy Podnośniki OPaTenTOWane hydrauliczne urządzenie zamykające widły Maksymalny wgląd DO ObSZaru ZaŁaDunKOWeGO Kompaktowa, stabilna konstrukcja MIMO lekkiej budowy Długa żywotność DZIĘKI ZaSTOSOWanIu WYSOKIeJ

Bardziej szczegółowo

Instrukcja montażu A874 PL Stoll I-No: 3484800 C Stan: 09.04.09

Instrukcja montażu A874 PL Stoll I-No: 3484800 C Stan: 09.04.09 Zespół sterowania jedną dźwignią Instrukcja montażu A874 PL Stoll I-No: 3484800 C Stan: 09.04.09 Montaż Dźwignia obsługowa: Dźwignię obsługową należy zamontować w kabinie ciągnika w miejscu wygodnym dla

Bardziej szczegółowo

Systemy czołowe do traktorów marki John Deere i oprzyrządowanie

Systemy czołowe do traktorów marki John Deere i oprzyrządowanie Systemy czołowe do traktorów marki i oprzyrządowanie Systemy czołowe firmy Degenhart do traktorów marki : Estetyczna integracja podnośnika czołowego w traktorze Spawana budowa ramowa Konstrukcja dostosowana

Bardziej szczegółowo

HAKOWCE PALIFT T18 - T30

HAKOWCE PALIFT T18 - T30 HAKOWCE PALIFT T18 - T30 PRAWDZIWI SIŁACZE NIEZAWODNI, EKONOMICZNI I UNIWERSALNI PALIFT - UTALENTOWANY MISTRZ ŁADOWNOŚCI Hakowce z serii PALIFT TELESCOPIC z optymalną proporcją masy własnej do mocy załadunkowej

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS

NOWOŚĆ. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE STIHL RE 88, RE 98, RE 109, RE 119, RE 129 PLUS 0461 655 5123. M15. K4.S0914. F&W. Wydrukowano w Niemczech ANDREAS STIHL AG & Co. KG 2014. Ekologiczny papier bielony bez użycia chloru. Wybór: Szeroki. Ciśnienie: Wysokie. Wynik: Doskonały. MYJKI WYSOKOCIŚNIENIOWE

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn rolniczych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn rolniczych Program produktów MANN-FILTER do maszyn rolniczych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry kabinowe Systemy odpowietrzania skrzyni korbowej

Bardziej szczegółowo

Zdjęcia i dane zabudowy firmy SKIBICKI:

Zdjęcia i dane zabudowy firmy SKIBICKI: OFERTA Samochód ciężarowy do przewozu kontenerów- hakowiec: 2 szt. MB 1218 produkcja - 2006 rok napęd 4x2 124 i 174 tyś. km manualna skrzynia biegów zawieszenie przód resor, tył poduszka pow. blokada mostu,

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych

Zielono-żółta siła. Filtry do maszyn budowlanych Zielono-żółta siła Filtry do maszyn budowlanych Gwarantowana jakość oryginalnego wyposażenia. Program produktów MANN-FILTER do maszyn budowlanych: Filtry powietrza Filtry oleju Filtry wstępne paliwa Filtry

Bardziej szczegółowo

Wycieraczki. Doskonałość w każdym calu

Wycieraczki. Doskonałość w każdym calu Doskonałość w każdym calu Przegląd Naturalnie pierwszy wybór Wycieraczki DENSO, charakteryzujące się unikatowym projektem, wykonane z materiałów doskonałej jakości zgodnie z najbardziej wymagającymi normami

Bardziej szczegółowo

MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC. Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych.

MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC. Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych. MŁOTY HYDRAULICZNE SERII EC Wytrzymałe i niezawodne do codziennych prac wyburzeniowych. Potrzebujesz niezawodnego młota hydraulicznego do koparki? Prezentujemy młoty hydrauliczne serii EC Nasze nowe młoty

Bardziej szczegółowo

Titan UW. Wydajność i tempo w nowym wymiarze

Titan UW. Wydajność i tempo w nowym wymiarze Titan UW Wydajność i tempo w nowym wymiarze MICHAEL HORSCH: W odróżnieniu do sytuacji jeszcze z przed dziesięciu lat Titan 34 UW nie jest już importowany z USA. Od paru lat produkujemy go w naszej firmie.

Bardziej szczegółowo

MX KONTYNUUJE WZNAWIANIE GAMY ŁADOWACZY COMPACT PRZEZNACZONEJ DO PRAC NA TERENACH ZIELONYCH

MX KONTYNUUJE WZNAWIANIE GAMY ŁADOWACZY COMPACT PRZEZNACZONEJ DO PRAC NA TERENACH ZIELONYCH MX KONTYNUUJE WZNAWIANIE GAMY ŁADOWACZY COMPACT PRZEZNACZONEJ DO PRAC NA TERENACH ZIELONYCH Zapoczątkowane w 2010 i 2012 roku pojawieniem się mikro-ładowaczy C1 i C2, wznowienie gamy COMPACT zostaje teraz

Bardziej szczegółowo

CLAAS. Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy

CLAAS. Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy CLAAS Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy Doskonała technika do pracy w polu najwyższa jakość najnowocześniejsza technika kompaktowa budowa światowa renoma Koncepcja - SAUTER Konstrukcja, produkcja,

Bardziej szczegółowo

drobnoziarnista stal wąski słupek świetna widoczność

drobnoziarnista stal wąski słupek świetna widoczność To idzie w górę! Będziecie chcieli go mieć nowy ładowacz STOLL ROBUST F Jesteście dumnymi właścicielami ciągnika. Wyszukaliście go starannie, krytycznie rozważając wszystkie za i przeciw - i dopiero wtedy

Bardziej szczegółowo

Z fotelem dla operatora KM 130/300 R D

Z fotelem dla operatora KM 130/300 R D Z fotelem dla operatora KM 130/300 R D Wytrzymała zamiatarka przemysłowa o masywnej konstrukcji, która skutecznie zbiera różne rodzaje brudu od drobnego pyłu po gruby gruz. Wyposażona w mocny silnik Diesla

Bardziej szczegółowo

ECO - Zawór proporcjonalny

ECO - Zawór proporcjonalny ECO - Zawór proporcjonalny Instrukcja montażu (z instrukcją obsługi) + A1872 PL12RE01.PDF Stoll I-No: 3446880 f stan na: 06.06.2012 Instrukcja montażu zaworu proporcjonalnego ECO Zanim rozpoczniecie Państwo

Bardziej szczegółowo

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom.

COMPACT MSL seria 2,2-15 kw. Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT MSL seria 2,2-15 kw Proste i kompletne rozwiązanie odpowiadające podstawowym wymogom. COMPACT Seria MSL Sprężarki MSL, w sposób idealny łączą w sobie prostotę budowy oraz przystępność cenową sprężarek

Bardziej szczegółowo

ECO - Zawór proporcjonalny

ECO - Zawór proporcjonalny ECO - Zawór proporcjonalny Instrukcja montażu (z instrukcją obsługi) + A1872 PL11RE01.PDF Stoll I-No: 3446880 e stan na: 04.08.2011 Instrukcja montażu zaworu proporcjonalnego ECO Zanim rozpoczniecie Państwo

Bardziej szczegółowo

HAUTAU ATRIUM HKS 200. przesuwanie.... i nic już nie zakłóci przytulnego komfortu mieszkania!

HAUTAU ATRIUM HKS 200. przesuwanie.... i nic już nie zakłóci przytulnego komfortu mieszkania! i HAUTAU ATRIUM HKS 200 przesuwanie... i nic już nie zakłóci przytulnego komfortu mieszkania! Pomieszczenia dobrze naświetlone to jest HAUTAU ATRIUM HKS 200. Duże, na wysokość pomieszczenia elementy poruszają

Bardziej szczegółowo

FE EcoLine. Instrukcja obsługi Ładowacz czołowy. Niebezpieczeń stwo Przed użyciem ładowacza czołowego proszę przeczytać całą instrukcję obsługi.

FE EcoLine. Instrukcja obsługi Ładowacz czołowy. Niebezpieczeń stwo Przed użyciem ładowacza czołowego proszę przeczytać całą instrukcję obsługi. Instrukcja obsługi Ładowacz czołowy FE EcoLine Przed użyciem ładowacza czołowego proszę przeczytać całą instrukcję obsługi. 3 51 56 70 P 1520 PL Spis treści - oryginalna instrukcja obsługi - 1 Wprowadzenie...

Bardziej szczegółowo

JOHN DEERE. Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy

JOHN DEERE. Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy Podnośnik czołowy Czołowy wał odbioru mocy Doskonała technika do pracy w polu najwyższa jakość najnowocześniejsza technika kompaktowa budowa światowa renoma Koncepcja - SAUTER Konstrukcja, produkcja, dystrybucja

Bardziej szczegółowo

By wznieść się ponad przeciętność

By wznieść się ponad przeciętność By wznieść się ponad przeciętność Podnośniki do każdego warsztatu Każdy warsztat samochodowy dysponuje wyposażeniem specjalnym, które zawsze musi być w doskonałym stanie. Zaliczają się do niego żurawie

Bardziej szczegółowo

Bliższe informacje: www.kemper-stadtlohn.de

Bliższe informacje: www.kemper-stadtlohn.de Seria 400 02 Bliższe informacje: www.kemper-stadtlohn.de 03 Know-how i doświadczenie są podstawą dla innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości. Od ponad 100 lat zajmujemy się rozwojem, produkcją i dystrybucją

Bardziej szczegółowo

Uponor Uni Pipe PLUS TECHNOLOGIA BEZSZWOWA

Uponor Uni Pipe PLUS TECHNOLOGIA BEZSZWOWA Uponor Uni Pipe PLUS TECHNOLOGIA BEZSZWOWA Uponor Uni Pipe PLUS pierwsza taka technologia Firma Uponor opracowała rewolucyjną rurę produkowaną w technologii SACP (rura z bezszwową wartwą aluminiową): Uni

Bardziej szczegółowo

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska

Seria Jubileuszowa. Rozwiązania informatyczne. Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości. oszczędność energii. ochrona środowiska Sprężarki śrubowe Airpol PRM z przetwornicą częstotliwości Seria Jubileuszowa Każda sprężarka śrubowa z przetwornicą częstotliwości posiada regulację obrotów w zakresie od 50 do 100%. Jeżeli zużycie powietrza

Bardziej szczegółowo

KOSIARKI NOŻOWE APPLE - APPLE

KOSIARKI NOŻOWE APPLE - APPLE Kosiarki dla profesjonalistów KOSIARKI NOŻOWE APPLE - APPLE c s APPLE v a r i o - SAR X 26-90 KM 1 Odkryj zalety maszyn INNOWACJA > 70 lat doświadczenia; od 30 lat wiodący producent kosiarkorozdrabniaczy

Bardziej szczegółowo

Pozioma below. Multifunkcjonalny. Pozioma belownica kanałowa. Recykling-Technika. Podajniki. Multifunkcjonalny system rozbudowy

Pozioma below. Multifunkcjonalny. Pozioma belownica kanałowa. Recykling-Technika. Podajniki. Multifunkcjonalny system rozbudowy Integracja systemowa lub pojedyńcze posadowienie Multifunkcjonalny Zagęszczanie dużych objętości Podajniki agęszczanie dużych objętości Recykling-Technika Pozioma belownica kanałowa Integracja systemowa

Bardziej szczegółowo

DRABINY, RUSZTOWANIA I PODESTY BEZPIECZNE

DRABINY, RUSZTOWANIA I PODESTY BEZPIECZNE DRABINY, RUSZTOWANIA I PODESTY BEZPIECZNE D.L. 81 D.L. 81 BEZPIECZNA PLATFORMA PLS PLS to bezpieczna platforma teleskopowa o regulowanej wysokości, zabezpieczająca pracownika w trakcie pracy z każdej strony.

Bardziej szczegółowo

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

TruBend Seria 7000: Najszybsze. gięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna TruBend Seria 7000: Najszybsze gięcie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Perfekcyjna współpraca maszyny i człowieka. Większa szybkość dzięki mniejszej wadze.

Bardziej szczegółowo

Urządzenie do perforacji PM5 Kompletne rozwiązania perforowania folii z tworzyw sztucznych

Urządzenie do perforacji PM5 Kompletne rozwiązania perforowania folii z tworzyw sztucznych Urządzenie do perforacji PM5 Kompletne rozwiązania perforowania folii z tworzyw sztucznych Możliwość zintegrowania z każdym procesem produkcyjnym. PM5 jest rozwiązaniem wprowadzonym przez firmę AFS do

Bardziej szczegółowo

Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem

Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem Maksymalna wysokość podnoszenia: 17,56 m Maksymalny zasięg: 14,26 m Silnik: JCB ECOMAX 93 KW - 126 KM Przekładnia hydrostatyczna ze sterowaniem elektronicznym Automatyczne poziomowanie RTH5.18 OPIS MASZYNY

Bardziej szczegółowo

NOWOŚĆ NOVACAT S12. Kombinacja kosząca 97+018.09.1013. Wszystkie informacje online

NOWOŚĆ NOVACAT S12. Kombinacja kosząca 97+018.09.1013. Wszystkie informacje online NOWOŚĆ NOVACAT S12 Kombinacja kosząca 97+018.09.1013 Wszystkie informacje online 25 % większa wydajność 25 % mniejsze zużycie paliwa Mimo olbrzymiej szerokości roboczej 11,20m kombinacja koszącą S12 może

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów

Zielono-żółci górą. Filtry do kompresorów Zielono-żółci górą Filtry do kompresorów Jeżeli chodzi o serwis, lepiej nie ryzykować: program filtrów do wszystkich kompresorów Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Przy każdym serwisie: najlepsza

Bardziej szczegółowo

TruShear: Skuteczne cięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

TruShear: Skuteczne cięcie. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna TruShear: Skuteczne cięcie Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Rozwiązania na miarę Spis treści Rozwiązania na miarę 2 Technika cięcia, która przekonuje 3 Nożyce

Bardziej szczegółowo

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym

AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym AutoSAT - system gęstego składowania palet z satelitą półautomatycznym Gęste składowanie i automatyczny transport palet System AutoSAT to doskonałe rozwiązanie do gęstego składowania dużej ilości palet

Bardziej szczegółowo

Mobile Air System - dwa w jednym!

Mobile Air System - dwa w jednym! Mobile Air System - dwa w jednym! Kompletne centrum sprężonego powietrza Sprężarka mobilna Nowatorskie urządzenie Mobile Air System : kompletne centrum sprężonego powietrza z mobilną sprężarką. Pierwsza

Bardziej szczegółowo

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.

Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren. Silnik. Przekładnia. Koncepcja sterowania. Ecotronik od Steyr. IDEALNE ZESTRoJENIE SILNIKA, PRZEKŁADNI I OBSŁUGI. www.steyr-traktoren.com Wydajność, na której możesz polegać: ECOtronik 02 WSTĘP Silnik.

Bardziej szczegółowo

Program produkcyjny. krappweis - Fotolia.com

Program produkcyjny. krappweis - Fotolia.com Program produkcyjny krappweis - Fotolia.com WEBER MT JEST SPECJALISTĄ W DZIEDZINIE RĘCZNIE KIEROWANYCH MASZYN ZAGĘSZCZAJĄCYCH I KONCENTRUJE SIĘ NA SWOICH MOCNYCH STRONACH. Opracowujemy, produkujemy i dostarczamy

Bardziej szczegółowo

OFERTA NA UŻYWANY SAMOCHÓD Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI TYP B 55 NA Mercedes Benz Sprinter 412 D

OFERTA NA UŻYWANY SAMOCHÓD Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI TYP B 55 NA Mercedes Benz Sprinter 412 D OFERTA NA UŻYWANY SAMOCHÓD Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI TYP B 55 NA Mercedes Benz Sprinter 412 D UNIMARK Sp. z o.o. Wadowice 03.2012 DANE TECHNICZNE Samochód Używany Mercedes Benz

Bardziej szczegółowo

EMC: sposób na najwyższą precyzję dozowania

EMC: sposób na najwyższą precyzję dozowania Szerokość robocza od 18 do 50 m EMC: sposób na najwyższą precyzję dozowania EMC: innowacyjna technika wysiewu nawozu Maksymalna precyzja dozowania z systemem EMC stopień otwarcia zasuw jest indywidualnie

Bardziej szczegółowo

Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI I ODSYSANIA NIECZYSTOŚCI Typ Schäfer NA MERCEDESIE Sprinterze 412 D

Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI I ODSYSANIA NIECZYSTOŚCI Typ Schäfer NA MERCEDESIE Sprinterze 412 D OFERTA NA UŻYWANY KOMBINOWANY SAMOCHÓD Z CIŚNIENIOWĄ ZABUDOWĄ DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI I ODSYSANIA NIECZYSTOŚCI Typ Schäfer NA MERCEDESIE Sprinterze 412 D OFERTA nr 066/11 Samochód Używany Mercedes Benz

Bardziej szczegółowo

Chwytaki i wycinaki. www.mchale.net. Profesjonalny wybór

Chwytaki i wycinaki. www.mchale.net. Profesjonalny wybór Chwytaki i wycinaki www.mchale.net Profesjonalny wybór 691Chwytak do bel okrągłych Prostota, uniwersalność oraz siła są głównymi cechami chwytaka do bel McHale 691. W chwytaku tym dwa ruchome szpikulce

Bardziej szczegółowo

Brony talerzowe zawieszane i ciągane. Optymalne pocięcie i wymieszanie resztek pożniwnych z ziemią

Brony talerzowe zawieszane i ciągane. Optymalne pocięcie i wymieszanie resztek pożniwnych z ziemią Brony talerzowe zawieszane i ciągane Optymalne pocięcie i wymieszanie resztek pożniwnych z ziemią 1 Kverneland Qualidisc Kompaktowa brona talerzowa zawieszana charakteryzująca się wysoką jakością wykonania.

Bardziej szczegółowo

4080LPT Ładowarki kołowe teleskopowe

4080LPT Ładowarki kołowe teleskopowe 4080LPT Ładowarki kołowe teleskopowe Parametry techniczne Dane silnika Producent Deutz Typ silnika TCD 2,9 L4 Liczba cylindrów 4 Moc (maks.) 55,4 (75*) kw (KM) przy (maks.) 2,3 obr./min. Pojemność skokowa

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO

BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO BEZPIECZNE MOCOWANIE: NAWET W PRZYPADKU LAMINOWANEGO SZKŁA HARTOWANEGO HSW EASY Safe. Bezpieczny ze szkłem hartowanym i laminowanym dzięki sprawdzonej technologii Clamp & Glue. ŚCIANA PRZESUWNA ŚCIANA

Bardziej szczegółowo

Nowoczesna pielęgnacja trawnika

Nowoczesna pielęgnacja trawnika Robolinho 3000 Nowoczesna pielęgnacja trawnika wysoce skuteczna pomoc w ogrodzie, zadbany i wypielęgnowany trawnik. Robolinho 3000 łączy w sobie niezależność, wygodę, przyjemną i cichą pracę. Funkcjonalne

Bardziej szczegółowo

Zippie RS OPATENTOWANA TECHNOLOGIA ROTACYJNEGO PRZECHYŁU

Zippie RS OPATENTOWANA TECHNOLOGIA ROTACYJNEGO PRZECHYŁU DANE TECHNICZNE Maksymalna waga użytkownika: Szerokość siedziska: Głębokość siedziska: Wysokość siedziska 125 kg 30 40 cm 37,5 45 cm 43 52 cm Kąt oparcia: 0 do +30 lub -5 do +25 Przechylenie: -5 do +40

Bardziej szczegółowo

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych

Zielono-żółte bezpieczeństwo. Filtry do pomp próżniowych Zielono-żółte bezpieczeństwo Filtry do pomp próżniowych Serwis to kwestia zaufania! Program filtrów do wszystkich pomp próżniowych Separatory oleju Filtry powietrza Filtry oleju Dobry serwis gwarantuje

Bardziej szczegółowo

DANE TECHNICZNE. Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej

DANE TECHNICZNE. Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej DANE TECHNICZNE Argon 2 // Wózek inwalidzki na ramie sztywnej Maks. waga użytkownika: 125 kg // 140 kg Nachylenie oparcia: -31 do + 15 ê Koła Proton lub adapter osi roweru z napędem ręcznym: 100 kg Środek

Bardziej szczegółowo

Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200.

Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200. Nowy w rodzinie. ATOS 300 / 200. Spis treści Nowy ATOS 3 Silnik i przekładnia 4 Wyposażenie przodu 6 Wyposażenie tyłu 8 Kabina 10 Obsługa 12 Dane techniczne 14 Nowy ATOS Tak wszechstronne, jak Ty. Ciągniki

Bardziej szczegółowo

UKŁADY HYDRAULIKI WYSOKIEGO CIŚNIENIA

UKŁADY HYDRAULIKI WYSOKIEGO CIŚNIENIA UWAGA! NALEŻY ZAWSZE UŻYWAĆ SIŁOWNIKA O SILE I SKOKU, MIN. 25% WIĘKSZYCH NIŻ RZECZYWISTE WARTOŚCI WYNIKAJĄCE Z WYKONANYCH OBLICZEŃ, DOTYCZĄCYCH REALIZACJI DANEJ OPERACJI UNOSZENIA LUB OPUSZCZANIA. Siłownik

Bardziej szczegółowo

Adept Machines. PRO SERIE ŻURAWIE I. Żurawie i przyczepy leśne PRZYCZEPY LEŚNE MV 1230 MV 1230HD MV 1330 MV 1330HD MV 1530 MV 1530HD

Adept Machines. PRO SERIE ŻURAWIE I. Żurawie i przyczepy leśne PRZYCZEPY LEŚNE MV 1230 MV 1230HD MV 1330 MV 1330HD MV 1530 MV 1530HD FOREST LINE Żurawie i przyczepy leśne HK 5070 HK 5076 HK 5469 HK 5482 MV 1230 MV 1230HD MV 1330 MV 1330HD MV 1530 MV 1530HD ŻURAWIE I PRZYCZEPY LEŚNE Adept Machines. 1 Adept Machines. Machines I MV 1530

Bardziej szczegółowo

NAPINACZE HYDRAULICZNE

NAPINACZE HYDRAULICZNE NAPINACZE HYDRAULICZNE NAPINACZE HYDRAULICZNE Napinacze uniwersalne dla różnych standardów połączeń śrubowych Specjalnie zaprojektowane uszczelki wydłużają żywotność napinaczy. Standardowo przy ch i wężach

Bardziej szczegółowo

Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw

Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw Hoval Cosmo Ekonomiczny kocioł grzewczy o mocach 100 do 1450 kw Czujesz się dobrze, gdy zimową mroźną porą wchodzisz do ciepłych, dobrze nagrzanych pomieszczeń: hal, basenów, szpitali, biur czy centrów

Bardziej szczegółowo

Minikoparka hydrauliczna 302.4D

Minikoparka hydrauliczna 302.4D Minikoparka hydrauliczna 302.4D Silnik Moc maksymalna (ISO 14396) 17,9 kw 24,3 KM Masy Masa eksploatacyjna z kabiną Masa eksploatacyjna z zadaszeniem 2320 kg 2210 kg Elastyczność i wydajność, dzięki którym

Bardziej szczegółowo

Program narzędzi roboczych do ładowaczy. z nowym programem szufli ROBUST

Program narzędzi roboczych do ładowaczy. z nowym programem szufli ROBUST Program narzędzi roboczych do ładowaczy z nowym programem szufli ROBUST Ciągnik, ładowacz czołowy i narzędzia muszą tworzyć perfekcyjnie dostosowaną do siebie jednostkę, jeśli ma być wykonana profesjonalna

Bardziej szczegółowo

Połączenie wydajności oraz wszechstronności Zehnder Stana i Zehnder Stana Neo. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze

Połączenie wydajności oraz wszechstronności Zehnder Stana i Zehnder Stana Neo. Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Połączenie wydajności oraz wszechstronności Zehnder Stana i Zehnder Stana Neo Ogrzewanie Chłodzenie Świeże powietrze Czyste powietrze Kiedy szuka się rozwiązań wszechstronnych. Każdy projekt architektoniczny

Bardziej szczegółowo

Centrum obróbcze MAKA PE 80

Centrum obróbcze MAKA PE 80 Centrum obróbcze MAKA PE 80 625 381 Centrum obróbcze sterowane CNC MAKA PE80 Maszyna o podwójnej konstrukcji portalnej budowa maszyny zaprojektowana przez inżynierów do obróbki drewna w grubych profilach.

Bardziej szczegółowo

Moc i szybkość. do usług! Jedna gama produktów do pracy na mokro i na sucho, o średnicach od 25 do 350 mm.

Moc i szybkość. do usług! Jedna gama produktów do pracy na mokro i na sucho, o średnicach od 25 do 350 mm. WIERCENIE Moc i szybkość do usług! Jedna gama produktów do pracy na mokro i na sucho, o średnicach od 25 do 350 mm. Virax wiercenie: na mokro i na sucho! > Koronki Virax Jedna gama do wszystkich materiałów

Bardziej szczegółowo

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw

Sprężarki olejowe. VB5-37 kw Sprężarki olejowe V5-37 kw Zróżnicowane rozwiązania. trakcyjne cenowo opcje. Zamknięte sprężarki śrubowe firmy erius TM z serii V5-37 kw to wydajność w konkurencyjnej cenie. Od samodzielnych sprężarek

Bardziej szczegółowo

Hydrauliczne dźwigniki podłogowe dla samochodów osobowych i dostawczych o udźwigu do 5 ton. Wyprodukowano zgodnie z DIN EN ISO 9001

Hydrauliczne dźwigniki podłogowe dla samochodów osobowych i dostawczych o udźwigu do 5 ton. Wyprodukowano zgodnie z DIN EN ISO 9001 Hydrauliczne dźwigniki podłogowe dla samochodów osobowych i dostawczych o udźwigu do 5 ton Wyprodukowano zgodnie z DIN EN ISO 9001 Układy hydrauliczne ZS Square 3.5 Zalety techniczne: niklowane stemple

Bardziej szczegółowo

RAV PODNOŚNIKI NOŻYCOWE DO POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

RAV PODNOŚNIKI NOŻYCOWE DO POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH od 1958 roku (0) 32-352-40-33, fax (0) 32-254-86-63 (0) 501-567-447, (0) 509-815-919 biuro@autotechnika.net www.autotechnika.net ul. 1-go Maja 79 41-706 Ruda Śląska PODNOŚNIKI NOŻYCOWE DO POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

Bardziej szczegółowo

VIKING Seria 4. Kosiarki spalinowe z podwójnym uchwytem. Ergonomiczny, miękki uchwyt. Obustronne, stabilne elementy obsługi

VIKING Seria 4. Kosiarki spalinowe z podwójnym uchwytem. Ergonomiczny, miękki uchwyt. Obustronne, stabilne elementy obsługi NOWOŚCI 2013 VIKING Seria 4 VIKING Seria 4 Kosiarki spalinowe z podwójnym uchwytem Obustronne, stabilne elementy obsługi Ergonomiczny, miękki uchwyt Uchwyt linki rozrusznika dla ergonomicznego startu Zatrzask

Bardziej szczegółowo

PARAMETRY ROBOCZE WYROBÓW

PARAMETRY ROBOCZE WYROBÓW PARAMETRY ROBOCZE WYROBÓW ŁADOWACZE CZOŁOWE L.p Wyszczególnienie Jednostka MT-0MINI MT-0 MT-02 MT-03 Typ maszyny - zawieszana zawieszana zawieszana zawieszana 2 Sposób agregowania z konstrukcja konstrukcja

Bardziej szczegółowo

Sano TMR Profi Kompakt Nowa generacja

Sano TMR Profi Kompakt Nowa generacja Nowość Sano TMR Profi Kompakt Nowa generacja jest doskonałą ofertą dla hodowców stawiających na nowoczesność i różnorodność rozwiązań wyposażenia dodatkowego. Wóz o średniej wielkości z wszystkimi zaletami

Bardziej szczegółowo

991B. www.mchale.net. Profesjonalny wybór. Seria owijarek do bel okrągłych

991B. www.mchale.net. Profesjonalny wybór. Seria owijarek do bel okrągłych 991B Seria owijarek do bel okrągłych www.mchale.net Profesjonalny wybór WYZNACZANIE TRENDÓW Seria owijarek 991 firmy McHale wyznacza nowe trendy efektywnego i wydajnego owijania bel cylindrycznych. Praktyczna

Bardziej szczegółowo

EKONOMICZNY I WYDAJNY. PONSSE BEAver

EKONOMICZNY I WYDAJNY. PONSSE BEAver EKONOMICZNY I WYDAJNY PONSSE BEAver PRAWDZIWE ŹRÓDŁO MOCY W KLASIE MAŁYCH HARWESTERÓW PONSSE Beaver to wszechstronna maszyna, która idealnie sprawdza się zarówno w trzebieżach wczesnych jak i na zrębach

Bardziej szczegółowo

Systemair: Technologia EC

Systemair: Technologia EC Systemair: Technologia EC Kwestia ochrony środowiska naturalnego to dziedzina wymagająca zdecydowanych i szybkich działań. Dotyczy to zwłaszcza sektora przemysłowego współodpowiedzialnego, wraz z konsumentami

Bardziej szczegółowo

PEŁNE WYPOSAŻENIE WULKANIZACJI

PEŁNE WYPOSAŻENIE WULKANIZACJI ELKUR SP J A.Kuryło i K.Kuryło, ul.3-go Maja 98B, 37-500 Jarosław, nr tel 16 621 68 82 wew. 21 lub 26 www.elkur.pl, sklep@elkur.pl, 883 324 856, biuro@elkur.pl przedstawiciele handlowi: Arkadiusz Tomaszewski

Bardziej szczegółowo

Wózki z podnoszoną platformą. TFE-111156, nośność 300 kg TFE-111158, nośność 500 kg TFE-111159, nośność 1000 kg TFE- 111157, nośność 350 kg

Wózki z podnoszoną platformą. TFE-111156, nośność 300 kg TFE-111158, nośność 500 kg TFE-111159, nośność 1000 kg TFE- 111157, nośność 350 kg Wózki z podnoszoną platformą TFE-111156, nośność 300 kg TFE-111158, nośność 500 kg TFE-111159, nośność 1000 kg TFE- 111157, nośność 350 kg Instrukcja obsługi i konserwacji TFE-111156/300 TFE-111158/500

Bardziej szczegółowo

Zamiatarka bezpyłowa z operatorem siedzącym Hako-Jonas 980

Zamiatarka bezpyłowa z operatorem siedzącym Hako-Jonas 980 Pierwszorzędna technologia do czyszczenia przemysłowego Zamiatarka bezpyłowa z operatorem siedzącym Hako-Jonas 980 Wyjątkowo ekonomiczne zamiatanie bezpyłowe. Wybór wysokiego zrzutu śmieci. Do 7200 m2

Bardziej szczegółowo

Nowoczesne bagażniki dachowe do każdego zadania.

Nowoczesne bagażniki dachowe do każdego zadania. Nowoczesne bagażniki dachowe do każdego zadania. Anodowane wykończenie jest odporne na korozję i sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Aerodynamiczna konstrukcja zmniejsza zużycie paliwa oraz zmniejsza

Bardziej szczegółowo

Life T i Life RT PASUJE DO AKTYWNEGO ŻYCIA NASTOLATKÓW

Life T i Life RT PASUJE DO AKTYWNEGO ŻYCIA NASTOLATKÓW DANE TECHNICZNE LIFE T LIFE RT Max. waga użytkownika: 100 kg 100 kg Szerokość siedziska: 28 50 cm 28 48 cm Głębokość siedziska: 32 46 cm 32 46 cm Wysokość przednia siedziska: 40 53 cm 36 50 cm Wysokość

Bardziej szczegółowo

Made for the future: ArciTech. Informacje podstawowe

Made for the future: ArciTech. Informacje podstawowe Made for the future: ArciTech Informacje podstawowe Made for the future: ArciTech 2 Niewiarygodnie szeroki program produktów na bazie jednej platformy: Nieskończona różnorodność Maksymalna elastyczność

Bardziej szczegółowo

LIDER W TECHNOLOGJI I ROZWOJU

LIDER W TECHNOLOGJI I ROZWOJU Doświadczenie w budowie pojazdów od ponad 75 lat! LIDER W TECHNOLOGJI I ROZWOJU PONAD 75 LAT JAKOSC MADE IN GERMANY Dziękujemy za Państwa zainteresowanie produktami firmy GERGEN Kipper- und Fahrzeugbau

Bardziej szczegółowo

301.7D. Minikoparka hydrauliczna. Silnik Moc maksymalna (ISO 14396) 17,9 kw 24,3 hp

301.7D. Minikoparka hydrauliczna. Silnik Moc maksymalna (ISO 14396) 17,9 kw 24,3 hp Minikoparka hydrauliczna 301.7D Silnik Moc maksymalna (ISO 14396) 17,9 kw 24,3 hp Masy Masa transportowa z zadaszeniem Masa transportowa z kabiną Masa transportowa z zadaszeniem i podwoziem wysuwanym Masa

Bardziej szczegółowo

991B. Seria owijarek do bel okrągłych. Profesjonalny wybór

991B. Seria owijarek do bel okrągłych. Profesjonalny wybór 991B Seria owijarek do bel okrągłych Profesjonalny wybór Wyznaczanie trendów Seria owijarek 991 firmy McHale wyznacza nowe trendy efektywnego i wydajnego owijania bel cylindrycznych. Praktyczna konstrukcja,

Bardziej szczegółowo

Wysokowydajna pompa do wody pitnej. Calio-Therm S. Zeszyt typoszeregu

Wysokowydajna pompa do wody pitnej. Calio-Therm S. Zeszyt typoszeregu Wysokowydajna pompa do wody pitnej Calio-Therm S Zeszyt typoszeregu Nota wydawnicza Zeszyt typoszeregu Calio-Therm S Wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody producenta zawartość nie może być rozpowszechniana,

Bardziej szczegółowo

ST 4175-ST 4250 4-kolumnowe podnośniki samochodowe do pojazdów użytkowych Udźwig 17 500 25 000 kg

ST 4175-ST 4250 4-kolumnowe podnośniki samochodowe do pojazdów użytkowych Udźwig 17 500 25 000 kg ST 4175-ST 4250 4-kolumnowe podnośniki samochodowe do pojazdów użytkowych Udźwig 17 500 25 000 kg Stertil-Koni ST 4175 - ST 4250: Nazwa Stertil-Koni jest synonimem nowoczesności, bezpieczeństwa, trwałości,

Bardziej szczegółowo

PRASY POTWIERDZONA JAKOŚĆ

PRASY POTWIERDZONA JAKOŚĆ PRASY Oddział Pras i Maszyn Wykrawających w Galbiati Group specjalizuje się w projektowaniu i konstruowaniu szybkobieżnych pras oraz maszyn wykrawających. Są one przeznaczone do wykrawania i wycinania

Bardziej szczegółowo

Wózek wysokiego unoszenia z obrotnicą do beczek DS 500/1490 E111 162 nośność 500 kg, wysokość unoszenia 1490 mm

Wózek wysokiego unoszenia z obrotnicą do beczek DS 500/1490 E111 162 nośność 500 kg, wysokość unoszenia 1490 mm Wózek wysokiego unoszenia z obrotnicą do beczek DS 500/1490 E111 162 nośność 500 kg, wysokość unoszenia 1490 mm 1. Zastosowanie Ręczny wózek wysokiego unoszenia do beczek przeznaczony jest do łatwego podnoszenia

Bardziej szczegółowo

Brony wirnikowe nieskładane

Brony wirnikowe nieskładane Brony wirnikowe nieskładane Brony wirnikowe Corvus PKE 011 Duże łożyska wałków noży umieszczone są w podstawie obudowy i w jej pokrywie. Duży odstęp łożysk gwarantuje wysoką stabilność zespołu. Corvus

Bardziej szczegółowo

MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO

MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO MAGAZYNOWANIE TWORZYWA SZTUCZNEGO Systemy magazynowania tworzywa 02 Dane techniczne oraz więcej informacji na www.dopak.pl SYSTEMY MAGAZYNOWANIA TWORZYWA MAGAZYNOWANIE TWORZYWA Szeroka gama profesjonalnych

Bardziej szczegółowo

Schodołaz dla profesjonalistów. Rozwiąż mądrze swoje problemy transportowe. www.aat-online.de

Schodołaz dla profesjonalistów. Rozwiąż mądrze swoje problemy transportowe. www.aat-online.de Schodołaz dla profesjonalistów A Rozwiąż mądrze swoje problemy transportowe www.aat-online.de Dźwiganie ciężkich ładunków w górę i w dół schodów jest jednym z największych wyzwań transportowych. W większości

Bardziej szczegółowo

Brykieciarki VOTECS. Redukcja objętości odpadów. Produkcja brykietu opałowego. typu AP

Brykieciarki VOTECS. Redukcja objętości odpadów. Produkcja brykietu opałowego. typu AP Brykieciarki VOTECS typu Redukcja objętości odpadów Warsztaty i fabryki zajmujące się obróbką drewna codziennie wytwarzają znaczne ilości wiórów i trocin. Odpady te zajmują dużą przestrzeń, zarówno podczas

Bardziej szczegółowo

PRAWDZIWA BESTIA WŚRÓD HARWESTERÓW PONSSE SCORPION

PRAWDZIWA BESTIA WŚRÓD HARWESTERÓW PONSSE SCORPION PRAWDZIWA BESTIA WŚRÓD HARWESTERÓW PONSSE SCORPION HARWESTER PONSSE SCORPION DOSKONAŁA MOC I ERGONOMIA Niewiarygodna widoczność i obsługa, niezrównana stabilność, moc i wydajność a także niewielki nacisk

Bardziej szczegółowo

Ręczny wózek paletowy AM 22

Ręczny wózek paletowy AM 22 Ręczny wózek paletowy AM 22 1 Podstawowe parametry 2 udźwig - 2200 kg zewnętrzny rozstaw wideł - 520 mm wysokość unoszenia - 122 mm maksymalna wysokość wideł - 205 mm wysokość opuszczonych wideł -83 mm

Bardziej szczegółowo

Elektryczny wózek widłowy 1.5-2.0 ton

Elektryczny wózek widłowy 1.5-2.0 ton Elektryczny wózek widłowy 1.5-2.0 ton trójkołowy www.toyota-forklifts.pl Elektryczny wózek widłowy 1.5-1.6 t Specyfikacja wózka 8FBE15T 8FBEK16T 8FBE16T 1.1 Producent TOYOTA TOYOTA TOYOTA 1.2 Model 8FBE15T

Bardziej szczegółowo

Detektor Laserowy Dla Maszyn Budowlanych BME200 Zestaw Na Ciężki Sprzęt Budowlany

Detektor Laserowy Dla Maszyn Budowlanych BME200 Zestaw Na Ciężki Sprzęt Budowlany 1 V.I.P WOJCIECHOWICZ - Detektor Laserowy Dla Maszyn Budowlanych BME200 Detektor Laserowy Dla Maszyn Budowlanych BME200 Zestaw Na Ciężki Sprzęt Budowlany Instrukcja Obsługi 2 V.I.P WOJCIECHOWICZ - Detektor

Bardziej szczegółowo

Zdecydowanie inny System pierścieni zacinających VOSSRingM

Zdecydowanie inny System pierścieni zacinających VOSSRingM Zdecydowanie inny System pierścieni zacinających VOSSRingM www.voss-fluid.net VOSS_RingBR_RZ_PL.indd 1 23.03.15 10:16 Nasz cel; Dobre uczynić jeszcze lepszym Systemy pierścieni zacinających VOSS niezawodny

Bardziej szczegółowo

www.toyota-forklifts.eu Spalinowy wózek widłowy 1.5-3.5 ton

www.toyota-forklifts.eu Spalinowy wózek widłowy 1.5-3.5 ton www.toyota-forklifts.eu Spalinowy wózek widłowy 1.5-3.5 ton Spalinowy wózek widłowy 1.5-1.75 ton Specyfikacja wózka 02-8FGF15 02-8FDF15 02-8FGF18 02-8FDF18 1.1 Producent TOYOTA TOYOTA TOYOTA TOYOTA 1.2

Bardziej szczegółowo

Przedsiębiorstwo TMD Akcesoria do baterii trakcyjnych 2010/2011 1

Przedsiębiorstwo TMD Akcesoria do baterii trakcyjnych 2010/2011 1 Przedsiębiorstwo TMD Akcesoria do baterii trakcyjnych 2010/2011 1 Spis treści Wymiana baterii trakcyjnych str. 3 6 Przechowywanie baterii trakcyjnych str. 7 8 Montaż prostowników str. 9 Obsługa baterii

Bardziej szczegółowo

Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu)

Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu) AKCESORIA MEBLOWE AKCESORIA MEBLOWE Zawiasy Soft Close (ze spowalniaczem) systemu Clip-on (szybkiego montażu) Do frontów meblowych z płyt wiórowych, MDF, o szerokim profilu aluminiowym zawiasy ze standardowym

Bardziej szczegółowo

Okna wysokoosiowe 735 H/K Unikalne rozwiązania funkcjonalne WDF 735 H/K. Zasada Roto: Więcej swobody. Więcej komfortu.

Okna wysokoosiowe 735 H/K Unikalne rozwiązania funkcjonalne WDF 735 H/K. Zasada Roto: Więcej swobody. Więcej komfortu. Okna wysokoosiowe 735 H/K Unikalne rozwiązania funkcjonalne WDF 735 H/K Zasada Roto: Więcej swobody. Więcej komfortu. Więcej światła i wyjątkowa atmosfera w pomieszczeniu. Okna dachowe nadają wyjątkowy

Bardziej szczegółowo

GMINA SULMIERZYCE. Modyfikacja treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia II

GMINA SULMIERZYCE. Modyfikacja treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia II Sulmierzyce dnia 12 lutego 2014r. Zamawiający GMINA SULMIERZYCE Regon 590648184 Wszyscy nabywcy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia ZP.271.1.3.2014.AS Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia

Bardziej szczegółowo

Specyfikacja techniczna: Średnica felgi 12 30 Max. szerokość felgi 13

Specyfikacja techniczna: Średnica felgi 12 30 Max. szerokość felgi 13 MONTY 8600 Monty 8600 to wysokiej jakości montażownica do kół samochodów osobowych i dostawczych. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak automatyczne narzędzie montażowe, dwa dyski odbijające do odparzania

Bardziej szczegółowo

WYPOSAŻENIE SERYJNE TAKEUCHI TW9 DANE TECHNICZNE TW9

WYPOSAŻENIE SERYJNE TAKEUCHI TW9 DANE TECHNICZNE TW9 WYPOSAŻENIE SERYJNE TAKEUCHI TW9 Opony Dunlop 365/70R18 SPT 9 Szybkozłącze hydrauliczne Oś tylnia amortyzowana wahadłowo Elektryczna pompa do tankowania DANE TECHNICZNE TW9 Fotel amortyzowany powietrzem

Bardziej szczegółowo