Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ FZ+ 60 FZ+ 60.1

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ+ 80.1 FZ+ 60 FZ+ 60.1"

Transkrypt

1 Ładowacz czołowy ROBUST FZ ROBUST FZ 80.1 FZ 60 FZ 60.1 ROBUST FZ FZ+ 60 FZ+ 60.1

2 W przyszłości ładowacze czołowe będą mierzone inną miarą. Nowe ładowacze STOLL ROBUST FZ od 60 do 80.1 dla ciągników o najwyższej klasie mocy łączą wszystkie cechy takie, jak siła - stabilność - wydajność i nowoczesny wygląd z innowacyjną koncepcją ładowacza. Funkcjonalność i inteligentne rozwiązania techniczne wyróżniają ten niezwykły ładowacz, a dzięki wysokiej wydajności i komfortowej obsłudze mają Państwo wiele przyjemności w codziennej pracy.

3 Konstruktorom STOLL ponownie udało się w jednym nowoczesnym ładowaczu połączyć sprawdzoną technikę z nowymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo szybko docenią Państwo zalety mechanicznego prowadzenia równoległego z kinematyką Z, funkcją nabierania oraz szybkiego opróżniania przy pracy swoim ciągnikiem. STOLL zasłużył na najwyższą notę za rozmieszczenie przewodów. Każdy centymetr tego ładowacza promieniuje zaufaniem. Wejdźcie Państwo na ciągnik i cieszcie się swoim nowym ładowaczem ROBUST FZ.

4 KINEMATYKA "Z" Inteligentne rozwiązanie techniczne dla lepszej widoczności Kinematyka "Z" dla nowych ładowaczy STOLL ROBUST FZ. Litera Z oznacza kinematykę "Z". Kinematyka "Z" Jest to innowacja, jakiej oczekiwali Państwo od nowych ładowaczy STOLL. Mechanicznie równolegle prowadzony ładowacz z kinematyką "Z" istniał już wcześniej, ale pozycja drążków sterujących przy dźwigarach wahacza jest genialnie kreatywnym rozwiązaniem dającym nieznany dotychczas komfort pola widzenia przy pracach z ładowaczem, a także samej konstrukcji ładowacza. Koncepcja taka zawiera więcej możliwości, jakie dotychczas można było realizować tylko przy hydraulicznym równoległym prowadzeniu ładowacza. Dzięki specjalnej konstrukcji - bez górnych drążków sterujących - uzyskuje się pełny widok na ładowany materiał i na drogę z przodu przed ładowaczem oraz z jego boku, co umożliwia bezpieczny i szybki załadunek. Kinematyka "Z" punktuje także wydajnością siły udźwigu. Osiągane wartości od razu dają się zauważyć. Będą Państwo z całą pewnością zachwyceni potężną mocą tego ładowacza. Dobra widoczność dla kierującego ciągnikiem

5 Kinematyka "Z" otwarta szyba - lepszy środek ciężkości - odciążona oś przednia Doskonała wydajność poprzez ścisłą kombinację traktora i ładowacza Sposób budowy kinematyki "Z" z leżącym w dźwigarze drążkiem sterującym wywiera korzystny wpływ na idealne wypozycjonowanie ładowacza w stosunku do traktora - w szczególności odnośnie spełnienia wymagań co do otwierającej się szyby przedniej. Drążek sterujący, który w tym przypadku nie leży u góry, umożliwia ulokowanie ładowacza tuż obok kabiny - a więc w centralnym punkcie ciężkości traktora. Mimo tej bliskości szyba przednia daje się w większości przypadków otworzyć, a obciążenie osi przedniej się redukuje. Państwa traktor będzie mógł się Państwu odwdzięczyć poprzez niskie zużycie, wysoką trwałość i długi "żywot". Ładowacz czołowy ze stali drobnoziarnistej STOLL ma największe doświadczenie ze stalą drobnoziarnistą dla ładowaczy Wszystkie ładowacze czołowe z generacji ROBUST są wykonane ze stali drobnoziarnistej najwyższej klasy jakości. Ma to swoje uzasadnienie: Stal drobnoziarnista daje wahaczowi ładowacza nadzwyczajną stabilność i wytrzymałość, jakiej można oczekiwać od ładowacza tej jakości. STOLL pozostaje też dlatego przy stali drobnoziarnistej do produkcji ladowaczy z serii ROBUST FZ. To jest ładowacz, na którym mogą Państwo zawsze polegać. Sposób budowy nasuwających się na siebie wzajemnie ramion ładowacza gwarantuje najwyższą stabilność, zwłaszcza że obszar ten dodatkowo umacnia umieszczony na zakładce element w kształcie kołnierza. Przekrój poprzeczny dźwigara został także powiększony. W środku ładowacza szerokość wynosi 116 mm wobec 80 mm w ładowaczach serii ROBUST F. Możecie Państwo w 100% polegać na tym ładowaczu. najwyższa stabilność - od eksperta ładowaczy U - nowy rodzaj profilu ramienia z przekładką pomiędzy nim Blacha dźwigara zostaje wygięta z jednego kawałka i ustabilizowana blachą leżącą pomiędzy nią i przesuniętą do wewnątrz. W próżni ulokowany jest leżący wewnątrz drążek sterujący - w dolnej, otwartej części leżą optycznie ukryte przewody hydrauliczne. Mocowanie ładowacza Tysiąckrotnie sprawdzony niezawodny system najazdowy STOLL został przejęty również dla serii ROBUST FZ. Ilustracja pokazuje wzmocnioną wersję dla ładowacza pomiędzy 150 a 300 KM. Mocowanie ładowacza jest kompatybilne także ze starszymi "rocznikami" z przyłączami hakowymi (ROBUST 71).

6 Tuleje łożyskujące Ładowacz czołowy - w pełni tulejowany - podnosi jak nasmarowany Szerokie tuleje łożyskujące DX-tuleje łączące z tworzywa Smarowanie z zewnątrz Duża średnica sworzni Zanim zdecydują się Państwo na ładowacz, prosimy o krytyczny rzut oka na punkty łożyskowania. Tu stwierdzą Państwo bowiem wielkie różnice. Przy ładowaczach STOLL ROBUST FZ są Państwo w każdej sytuacji po bezpiecznej stronie. Ekstremalnie obciążane punkty łożysk, często z oszczędności wykonane tylko z użytkowanej grubości blachy, nie mogą sprostać wysokim wymaganiom firmy STOLL. Przy ładowaczach FZ- 60/60.1 i 80.1 wszystkie punkty łożyskowania są dlatego zawsze wzmacniane obustronnie i każdorazowo wspawanymi tulejami łożyskującymi 22 mm - dalszy dowód wysokich standardów jakościowych stosowanych przy ładowaczach czołowych STOLL. Wyjątek stanowią jedynie obciążane w niewielkim stopniu łożyska dźwigni sterujących. Wszystkie łożyska bez wyjątku, pracują w sprawdzonych tulejach łączących DX. Dzięki tym wysokowartościowym rozwiązaniom technicznym profitują Państwo poprzez wysoką trwałość i długi "żywot" ładowacza - także przy jego wieloletniej ciężkiej pracy. Można wygodnie nasmarować Serwis ładowacza czołowego także jest bardzo łatwy. Z tulejami łożyskującymi DX we wszystkich punktach obrotu, okresy między smarowaniami są długie, a wszystkie położone na zewnątrz smarownice są bardzo wygodnie dostępne.

7 Przewody hydrauliczne Niewidocznie ułożone - jednak dostępne w każdej chwili Ukryte ułożenie przewodów hydraulicznych Maski silników są coraz szersze i przez to niewielki odstęp od wahaczy ładowacza staje się wręcz krytyczny. Także w tym wypadku STOLL oferuje szczególne rozwiązanie problemu. Genialnie proste, logiczne i ze wszelkich miar praktyczne okazało się ułożenie metalowych przewodów w chronionej strefie pod wahaczem ładowacza. Zdejmowana blacha osłony chroni przewody przed uszkodzeniami. STOLL uzyskał za to rozwiązanie wielki plus, gdyż wszystkie przewody a w szczególności ich połączenia śrubowe i zamocowania osiągalne są w każdej chwili, szybko i niewielkim wysiłkiem. Każdy technik rolnik i praktyk w technice rolnictwa zna problematykę wycieków oleju, która czasem pojawia się także w starannie wykonanych złączach hydraulicznych. Wielki plus za serwis uprzejmości Niewiele manewrów potrzeba do ściągnięcia blachy maskującej i wszystkie przewody hydrauliczne są wtedy dobrze dostępne. Możliwości parkowania STOLL pomyślał o wszystkim - jeśli odstawią Państwo swój ładowacz, mogą Pańtwo wtedy bezpiecznie schować węże hydrauliczne, Hydro-Fix i wtyczkę elektryczną do przewidzianego do tego zamocowania. ROBUST FZ - sprytne rozwiązania aż po detale. Gładkie strony wewnętrzne Firmie STOLL udało się najlepsze z możliwych ulokowanie przewodów hydraulicznych poniżej dźwigarów wahacza. Strony wewnętrzne są gładkie, żaden materiał załadunkowy nie może się zaplątać. Nie ma niebezpieczeństwa, że przewody hydrauliczne mogą zostać uszkodzone albo nawet oderwane.

8 Hydraulika i obsługa Centralny blok hydrauliczny - ścisła i zwarta jednostka Hydraulika porusza ładowacz W nowych ładowaczach ROBUST prawie wszystko zostało na nowo ukształtowane albo w różnych detalach polepszone. Dotyczy to oczywiście także hydrauliki. Rezultat jest przekonywujący. Centralny blok hydrauliczny razem z blokiem rozszerzonym został ściśle ulokowany na możliwie najlepszym miejscu za rurą poprzeczną. Tutaj nie utrudnia on bowiem widocznosci na narzędzie i ładunek. Cała hydraulika jest chroniona przed zabrudzeniami i uszkodzeniami stabilnym przykryciem. Podwójnie działający zawór ograniczający ciśnienie DBV, który zadziała przy ciśnieniu 210 bar, zabezpiecza siłownik narzędzia przed przeładowaniem przy ciężkich pracach ładunkowych. Olej Gaz STOLL służy nowym rozwiązaniem przy systemie tłumienia COMFORTDRIVE. Wrażliwe na nadmiar ciśnienia zasobniki membranowe zostały zastąpione niemal niezniszczalnym zasobnikiem ciśnieniowym tłokowym. Jest on wbudowany w większą rozmiarowo rurę poprzeczną. Zasobnik ciśnieniowy tłokowy przesuwa się przy największym obciążeniu do ogranicznika ruchu i staje się przez to niewrażliwy na zniszczenie. Dzięki dużej objętości wynoszącej 1 l i niskim ciśnieniu sprężonym system tłumi także przy mniejszych ciężarach. Zasobnik ciśnieniowy tłokowy można poza tym we właściwym punkcie specjalistycznym doładować dodatkowo także do większych ciśnień. Trzeci obwód sterowania jest przygotowany w centralnym bloku hydraulicznym. Mechaniczy lub elektrohydrauliczny zawór odcinający dla Comfort-Drive Elektro-hydrauliczne ryglowanie narzędzi Czwarty obwód sterowania Centralny blok hydrauliczny Blok rozszerzony Trzeci obwód sterowania + funkcje PLUS w pakiecie nagarnianie szybkie opróżnianie Hydro-Fix do narzędzi przy ramie szybkiej wymiany Obsługiwanie maszyny zostało polepszone dzięki łatwiejszej dostępności, kierunkowi obsługi ze zmniejszonym nakładem sił i optymalnemu doprowadzeniu węży.

9 Nowa ergonomiczna dźwignia obsługowa przy sterowaniu jedną dźwignią z cięgnami Bowdena. Joystick z trzema przyciskami do obsługi proporcjonalnego sterowania jedną dźwignią ECO-Pro. Joysticki z trzema przyciskami do obsługi proporcjonalnego układu sterowania ciągnika. + (Plus) - funkcje ładowacza FZ Nagarnianie - szybkie opróżnianie - podnoszenie i wysyp 24 stopnie dodatkowego nagarniania - tego nie potrafi żaden inny mechaniczny ładowacz równoległy Wadą wszystkich ładowaczy z mechanicznym prowadzeniem równoległym było dotąd to, iż przy pracach załadunkowych szuflą nie mogło być wyłączone prowadzenie równoległe. Dochodziło przez to nieuchronnie do wysypanych strat, a szufla była często niewystarczająco napełniona. Wprowadzenie nowych ładowaczy ROBUST FZ zmieniło całą sytuację dzięki ich innowacyjnej technice. Szufla ma kąt nasypu 45 w pobliżu ziemi. Wyjątkowy w ładowaczach STOLL jest pozostający w siłowniku narzędzia suw resztkowy 63 mm, który można wykorzystać przy unoszeniu ładowacza w celu "nagarniania". Szufla może mniej więcej na pierwszym metrze przechylać się o dalsze 24 - tak, że uzyskuje się do 69 przechyłu. Dzięki temu materiał jest nabierany przy unoszeniu szufli. Pozytywnym efektem jest eliminacja strat nabierania i zawsze całkowite napełnienie szufli dające wysoką wydajność pracy. Bardzo szybko rozpoznają Państwo tę zaletę i na pewno nie będą potem mogli się Państwo obejść bez tej praktycznej funkcji. Przy ładowaczach 60 i 80 + Plus mogą Państwo tę funkcję szybko i wygodnie uaktywnić poprzez naciśnięcie guzika na dźwigni obsługowej stopnie dodatkowego nagarniania Szybkie opróżnianie narzędzi Wersja + oferuje ponadto funkcję szybkiego opróżniania szufli z ładunkiem wykorzystując siłę ciążenia. Możliwa jest również funkcja łącząca unoszenie z równoczesnym opróżnianiem szufli.

10 Rama szybkiej wymiany Sprawdzona i pewna obsługa od zewnątrz EURO - rama szybkiej wymiany Rama szybkiej wymiany jest sprawdzoną konstrukcją STOLL i tworzy stabilne oraz bezpieczne przyłącze od wahacza do narzędzia. Automatyczne ryglowanie zamyka narzędzie samoczynnie przy zakładaniu na ramę szybkiej wymiany. Jednym ruchem ręki zostają zwolnione obydwa sworznie ryglujące, aby móc odstawić narzędzie. Do dyspozycji jest ponadto ryglowanie z elektrohydraulicznym komfortem obsługi, które zaoszczędzi Państwu wysiadania. Rama szybkiej wymiany narzędzi jest kompatybilna według ISO/FDIS ze wszystkimi narzędziami EURO z wałem 40 mm i bolcami 20 mm. Bezpieczna i prosta jest obsługa ramy szybkiej wymiany od zewnątrz - nie ma żadnego zginania się i wchodzenia pod wahacz. Wskaźnik do ustawienia narzędzi Wszystko, co ułatwia i polepsza ładowanie, zostało wprowadzone w czyn w nowych ładowaczach serii ROBUST FZ. Również wskaźnik do ustawienia narzędzi został kompletnie przerobiony - łatwiejszy do nastawienia - lepszy do zauważenia. Wsporniki zabezpieczające Te nowe ładowacze oferują wszystko, co sprawia, że ładowanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Ładowacz stoi bezpiecznie na silnych i pewnych wspornikach zabezpieczających. Zaryglowanie i odryglowanie jest teraz rozwiązane bardziej inteligentnie i uskutecznione w zastosowaniu bez nakładu siły. Rozłożone podczas użytkowania wsporniki zabezpieczające zasłaniają ulokowane w ramieniu ładowacza przewody hydrauliczne.

11 ROBUST FZ 60/+ Ciągnik KM / kw ROBUST FZ 60.1/+ Ciągnik KM / kw szeroki wahacz ROBUST FZ 80.1/+ Ciągnik KM / kw szeroki wahacz Dane techniczne FZ 60 / 60.1 FZ 60+ / FZ FZ 80.1 FZ Q1 dan Udźwig przy ciśn.18,5 MPa (185 bar) w dolnym punkcie obr. wahacza* Q2 dan Udźwig przy ciśn.18,5 MPa (185 bar) w górnym punkcie obr. wahacza* R dan Max. siła zrywania krawędzi szufli H mm Max. wys. unosz. punktu obrotu wahacza L mm Wys. przeład. równol. do krawędzi szufli S mm Głębokość kopania V Kąt wysypu, przy wahaczu na wysokości ziemi Z Kąt wysypu, przy maksymalnej wysokości unoszenia X Kąt nasypu, przy opuszczonym wahaczu X1 Kąt nasypu, przy nagarnianiu szuflą (ok. 1 m od ziemi) A mm Wys. przeład. z opuszcz. krawędzią szufli W mm Wysunięcie, narzędzie opuszczone B mm Punkt obrotu wahacza przy kolumnie mocowania s Czas podnoszenia z dołu do góry (70 l/min) s Wysyp szufli, u góry (70 l/min) s Nabieranie szufli, na dole (70 l/min) kg Ciężar ROBUST FZ 60 / 60.1 ROBUST FZ 80.1 Udźwig / dan Punkt obrotu narzędzia Siła zrywania krawędzi szufli Udźwig / dan Punkt obrotu narzędzia Siła zrywania krawędzi szufli

12 Tabela wyposażenia ROBUST FZ Wyposażenie seryjne Wahacz ładowacza czołowego ze stali drobnoziarnistej Kinematyka "Z", leżący wewnątrz drążek sterujący Ukryte rurki hydrauliczne z dostępnością serwisową Działające dwukierunkowo cylindry hydrauliczne Siłowniki narzędzia, współbieżność Wskaźnik DX - tuleje łożyskowe dla wszystkich punktów obr. ładowacza Automatyczne mechaniczne ryglowanie narzędzi Wyposażenie na życzenie Elektro.-hydrauliczne ryglowanie narzędzi Hydro-Fix - szybkie połączenie hydrauliczne Trzeci i czwarty obwód sterowania Sterowanie jedną dźwignią, cięgno Bowdena Proporcjonalne elektr. sterowanie jedną dźwignią ECO-Pro sterowanie proporcjonalne Comfort-Drive (także włączany elektr.) Funkcja nagarniania włączana elektr. Szybkie opróżnianie narzędzi Równocześne podnoszenie wahacza - opróżnianie narzędzi 60.1 i 80.1 szeroki wahacz FZ 60 / 60.1 FZ seria Program szufli funkcjonalne - stabilne - odporne na zużycie Ciągnik, ładowacz czołowy i narzędzia muszą tworzyć perfekcyjnie dostosowaną do siebie jednostkę, jeśli ma być wykonana profesjonalna praca ładunkowa! Nowy program szufli STOLL spełnia wszystkie wymagania z praktyki odnośnie funkcjonalności, stabilności i odporności na zużycie. Kształt stożkowy - szufle otwierają się do przodu - łatwy wyładunek Stal drobnoziarnista -Blacha na spodzie, boczne i tylne ściany ze stali drobnoziarnistej HARDOX-krawędź tnąca - wysokoodporna na zużycie, twarda i stabilna Mocowanie EURO - pasujące do wszystkich ładowaczy z wałem 40 i wtyczką 20 mm Szczegółowe informacje w specjalnym prospekcie z programem szufli P 1498 ROBUST S - seria ciężka ROBUST T - seria ciężka z zębami zrywającymi ROBUST U - szufla uniwersalna ROBUST M - duża pojemnościowo szufla Maxi do materiałów sypkich Ilustracje i dane liczbowe przybliżone i niezobowiązujące. Zmiany konstrukcyjne zastrzeżone. Przedstawiciel handlowy maszyn rolniczych Wilhelm Stoll Maschinenfabrik GmbH Bahnhofstr. 21 D Lengede Postfach 3 D Lengede Tel.: 05344/20-0 Fax 05344/ /

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON

85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 5600 85-130 KMMF MASSEY FERGUSON 02 www.masseyferguson.com Spis treści Strona 04 Skonstruowane przez nas, stworzone dla Was Strona 06 Duża moc i niezawodność od firmy Massey Ferguson Strona 10 Moc nowej

Bardziej szczegółowo

Lely splendimo Kosiarki dyskowe

Lely splendimo Kosiarki dyskowe Lely splendimo Kosiarki dyskowe www.lely.com innovators in agriculture Wykorzystaj optymalnie krótki czas Zminimalizowane zanieczyszczenie Inteligentnie zaprojektowane kosiarki zapewniają doskonałe kopiowanie

Bardziej szczegółowo

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność.

Ładowarka kołowa. Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Ładowarka kołowa Kompaktowy fenomen pośród ładowarek kołowych. Genialna wielkość genialna wydajność. Zaprojektowane z potrzeby. Stworzone do działania. Manila, Philippinen Kompaktowe ładowarki kołowe marki

Bardziej szczegółowo

Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania. Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność

Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania. Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność Zrównoważona logistyka z inteligentnymi systemami dokowania Technika przeładunku Kompleksowe rozwiązania gwarantujące efektywność 2 Jakość marki Hörmann 4 Ekoprodukcja 6 Projektowanie zgodnie z zasadą

Bardziej szczegółowo

Świat potrzebuje coraz więcej żywności

Świat potrzebuje coraz więcej żywności 2 Spis treści Dlaczego Agrifac? Świat potrzebuje coraz więcej żywności 3 Opryskiwacze firmy Agrifac w czołówce przez dziesiątki lat 4 Brilliant Simple zgodnie z koncepcją 4E for growers 6 Podstawa StabiloPlus

Bardziej szczegółowo

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828

Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 Fendt 800 Vario 819 822 824 826 828 800 Nowe ciągniki Fendt 800 Vario Kiedy pasja tworzy innowację Wraz z nowymi ciągnikami Fendt serii 800 Vario, Fendt wprowadza nową generację ciągników kompaktowych

Bardziej szczegółowo

33,5 39,0 t 426 476 KM. Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E

33,5 39,0 t 426 476 KM. Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E 33,5 39,0 t 426 476 KM Wozidła przegubowe Volvo A35E, A40E ZAPRACOWALIŚMY NA TWOJE ZAUFANIE Czy wiesz, że co drugie wozidło przegubowe produkowane obecnie na świecie to Volvo? Koncepcję wozideł jako pierwsi

Bardziej szczegółowo

97+003.09.0812. MAGAZYN 2013 Program maszyn zielonkowych i uprawowych

97+003.09.0812. MAGAZYN 2013 Program maszyn zielonkowych i uprawowych 97+003.09.0812 MAGAZYN 2013 Program maszyn zielonkowych i uprawowych HISTORIA FIRMY Przedsiębiorstwo o długiej tradycji i nowoczesnym spojrzeniu 1871 Wyprodukowanie pierwszej sieczkarni 1909 Produkcja

Bardziej szczegółowo

Koparko-ładowarka 432F

Koparko-ładowarka 432F Koparko-ładowarka 432F Silnik wysokoprężny Cat 3054C DIT* Znamionowa moc maksymalna (wg normy ISO 14395) przy 2200 obr./min 74,5 kw (101 KM) Znamionowa moc użyteczna (wg normy ISO 9249) przy 2200 obr./min

Bardziej szczegółowo

TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI Furgony.

TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI Furgony. TRANSPORT PRZYSZŁOŚCI Furgony. Twój doradca KRONE POZKRONE Spółka Akcyjna sp.k. ul. Poznańska 37, 62-080 Tarnowo Podgórne tel. +48 61 814 72 11, fax +48 61 814 72 30 biuro@pozkrone.pl, www.pozkrone.pl

Bardziej szczegółowo

Prasa kostkująca 870 990 1270 1290 12130

Prasa kostkująca 870 990 1270 1290 12130 Prasa kostkująca 870 990 1270 1290 12130 Prasa kostkująca Fendt Wysoka wydajność i absolutna niezawodność Przed prawie 30 laty fabrykę w Hesston, w USA, opuściła pierwsza prasa kostkująca. W ten sposób

Bardziej szczegółowo

Przemysłowe bramy segmentowe

Przemysłowe bramy segmentowe // DURATEC - przeszklenie z tworzywa sztucznego wyjątkowo odporne na zarysowania. Przemysłowe bramy segmentowe Pewne bezpieczeństwo z innowacyjnymi drzwiami przejściowymi bez wystającego progu 2 Know how

Bardziej szczegółowo

Z pewnością indywidualne. Bramy segmentowe górne Euro i Aluframe. Wzór technologii i wzornictwa. www.normstahl.pl INBRAAK- DOOR

Z pewnością indywidualne. Bramy segmentowe górne Euro i Aluframe. Wzór technologii i wzornictwa. www.normstahl.pl INBRAAK- DOOR INBRAAK- ZABEZPIECZENIE antywłamaniowe VEILIGHEID INBEGREPEN w komplecie Dzięki DOOR Z pewnością indywidualne. Bramy segmentowe górne Euro i Aluframe Wzór technologii i wzornictwa. www.normstahl.pl Więcej

Bardziej szczegółowo

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS.

Najlepszy pakiet mocy 6130 CVT 6145 CVT 6160 CVT 6170 CVT 6185 CVT 6205 CVT 6215 CVT 6230 CVT. www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Najlepszy pakiet mocy 630 CVT 645 CVT 660 CVT 670 CVT 685 CVT 605 CVT 65 CVT 630 CVT www.steyr-traktoren.com BETTER TRACTORS. Nasze plony. Nasza przyszłość. NAsz steyr. 03 WproWaDzeNIe 04 05 TeCHNoloGIa

Bardziej szczegółowo

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton.

Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. Atego. Antos. Transport dystrybucyjny. 6,5 26 ton. RoadStars: Dołącz do nas to się opłaca. RoadStars. RoadStars to nowa interaktywna platforma komunikacyjna marki Mercedes-Benz dla kierowców, przedsiębiorców

Bardziej szczegółowo

Amerykańskie. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351.

Amerykańskie. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6. www.transportpolski.pl MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO ISSN 1642-7351. Unimog historia IToY Arocs MAN Euro 6 www.transportpolski.pl ISSN 1642-7351 indeks 36939x Rok XIV NR 1/2 2013 cena 6,50 zł (w tym VAT 8%) MAGAZYN TRANSPORTU DROGOWEGO Amerykańskie Pick-upy prostsza niż

Bardziej szczegółowo

// Nowe sterowania i uszczelnienia bram. Technika przeładunku Systemy logistyczne z jednej ręki

// Nowe sterowania i uszczelnienia bram. Technika przeładunku Systemy logistyczne z jednej ręki // Nowe sterowania i uszczelnienia bram Technika przeładunku Systemy logistyczne z jednej ręki 2 Spis treści Systemy logistyczne z jednej ręki 4-5 Rampy przeładunkowe ze składaną lub wysuwaną klapą 6-7

Bardziej szczegółowo

Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5

Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5 Koparki gąsienicowe DX420/490/530LC-5 STAGE IV COMPLIANT TIER 4 FINAL Moc maksymalna: 345/380/380 KM Ciężar roboczy: 42,6/49,5/52,1 t Maks. pojemność łyżki: 2,31/3,60/3,60 m³ Grupa Doosan buduj przyszłość

Bardziej szczegółowo

BiG X 700 / 850 / 1100 Sieczkarnia polowa z regulowaną długością sieczki

BiG X 700 / 850 / 1100 Sieczkarnia polowa z regulowaną długością sieczki BiG X 700 / 850 / 1100 Sieczkarnia polowa z regulowaną długością sieczki www.krone.de BiG X 1100 Sieczkarnia o największej mocy na świecie Nowa, komfortowa, duża kabina Nowy joystick o najwyższym komforcie

Bardziej szczegółowo

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.

D 51EX/PX. Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22. MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13. D 51EX/PX Spycharka gąsienicowa D51EX/PX-22 MOC SILNIKA 99,0 kw / 133 KM @ 2.200 obr/min MASA EKSPLOATACYJNA D51EX-22: 12.710 kg D51PX-22: 13.100 kg Prezentacja Spycharki Komatsu D51EX/PX-22 są niezawodne,

Bardziej szczegółowo

Nowe kombajny John Deere serii W

Nowe kombajny John Deere serii W Nowe kombajny John Deere serii W Nowe kombajny serii W Zasiałeś. Nawoziłeś. Chroniłeś przed chwastami, chorobami i insektami. Teraz, gdy nadszedł czas żniw, zbierz tak dużo, jak to tylko możliwe oraz z

Bardziej szczegółowo

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy

Nowa seria A. ciągnik jeszcze bardziej komfortowy Nowa seria A ciągnik jeszcze bardziej komfortowy 2 Spis treści 3. Valtra Dokładnie dla Was 4. Nowe, praktyczne zalety 6. Modele HiTech nowej serii A 8. Funkcjonalny komfort Valtra A HiTech 10. Valtra seria

Bardziej szczegółowo

WIELKA MOC Z NARWI. Pronar stawia na ludzi str. 80. Inwazja mocy str. 10 Pronar największym krajowym producentem str. 14

WIELKA MOC Z NARWI. Pronar stawia na ludzi str. 80. Inwazja mocy str. 10 Pronar największym krajowym producentem str. 14 AKTUALNOŚCI KWARTALNIK NR 2/2007 WIELKA MOC Z NARWI Inwazja mocy str. 10 Pronar największym krajowym producentem str. 14 Pronar stawia na ludzi str. 80 Mieszkania, dobre pensje, możliwość rozwoju zawodowego

Bardziej szczegółowo

Maszyny do kazdej pracy

Maszyny do kazdej pracy Maszyny do kazdej pracy NADSZEDŁ CZAS NOWEJ GENERACJI FASTRAC NOWEJ GENERACJI - JESZCZE LEPSZE OSIĄGI I WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ, KTÓRE ZAPEWNIAJĄ PŁYNNE STEROWANIE, WYSOKĄ PRĘDKOŚĆ DZIAŁANIA, LICZNE MOŻLIWOŚCI

Bardziej szczegółowo

Terra Dos T3 Maksymalna wydajność bez kompromisów.

Terra Dos T3 Maksymalna wydajność bez kompromisów. 11/2013 Terra Dos T3 Maksymalna wydajność bez kompromisów. Bezpiecznie, sprawnie i bez strat zebrać tegoroczny plon. W realizacji tego założenia pomoże Państwu Wasz wieloletni Partner w agrobiznesie firma

Bardziej szczegółowo

Vito. Furgon i Mixto.

Vito. Furgon i Mixto. Vito. Furgon i Mixto. Vito. Po prostu doskonały. Jeśli są Państwo zawsze gotowi do działania, konsekwentnie wykonują swą pracę, chętnie podejmują nowe wyzwania, to zasłużyli Państwo na zoptymalizowany

Bardziej szczegółowo

Maszyny CAT dla rolnictwa

Maszyny CAT dla rolnictwa EGZEMPLARZ BEZPŁATNY Rynek ciągników i przyczep rolniczych Polagra-Premiery 2014 Finansowanie maszyn rolniczych Opony rolnicze Stale specjalne do zastosowań rolniczych Maszyny CAT dla rolnictwa Zasław

Bardziej szczegółowo

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com.

Pakowanie, transport, składowanie. Systemy z aluminium. Jakość potwierdzona certyfikatem. z normą DIN EN ISO 9001 : 2000. www.zarges.com. Jakość potwierdzona certyfikatem zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 : 2000 w www.zarges.com.pl Pakowanie, transport, składowanie NOWOŚĆ! ZARGES Case Center Szereg nowości Systemy z aluminium Spis treści Rozwiązania

Bardziej szczegółowo

NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE

NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE RÓWNIARKI SERII C 836C I 836C AWD I 856C I 856C AWD TIER 4 FINAL EU STAGE IV NOWY GRACZ W NASZEJ DRUŻYNIE www.casece.com EXPERTS FOR THE REAL WORLD SINCE 1842 1 DZIEDZICTWO PIERWSZA, ZGODNIE Z TRADYCJĄ

Bardziej szczegółowo

Płukanie i czyszczenie rur

Płukanie i czyszczenie rur 206 Płukanie Sprężarka płucząca 208 Środki chemiczne do czyszczenia 209 Odkamienianie Pompy do odkamieniania 210 Środki chemiczne do odkamieniania 211 Ręczne czyszczenie rur Ręczne maszyny do czyszczenia

Bardziej szczegółowo