CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI. NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI. NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania"

Transkrypt

1 CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI NOWA SIENNA Unikatowa realizacja biznesowo-mieszkaniowa w sercu Poznania

2 O INWESTYCJI UNIKATOWA REALIZACJA BIZNESOWO-MIESZKANIOWA W SERCU POZNANIA W sercu Poznania, w pełnej uroku dzielnicy Chwaliszewo, powstaje niezwykła inwestycja Nowa Sienna. Jest ona prestiżowym, wyjątkowym zespołem budynków biurowo-mieszkaniowych o jednym z najwyższych standardów wykończenia, mającym spełniać oczekiwania klientów o szczególnych wymaganiach. Nowa Sienna to nowoczesny kompleks w ramach jednego kwartału o zabudowie zwartej z wewnętrznym dziedzińcem i infrastrukturą towarzyszącą. Pierwszy etap inwestycji, oddany do użytkowania w 2010 roku, obecnie znajduje swoją kontynuację w dalszej części projektu, z terminem realizacji na koniec marca 2013 roku. Obiekt powstały w ramach pierwszego etapu otrzymał w 2009 roku, decyzją jury konkursu ogólnopolskiego magazynu Villa. Apartamenty i Mieszkania, tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce. Został on przyznany za prestiżową lokalizację, wysoki standard wykończenia części wspólnych i funkcjonalny układ mieszkań. Druga część projektu swoją specyfikacją materiałową i jakością zastosowanych rozwiązań użytkowych będzie stanowić kontynuację ukończonego wcześniej budynku. Już dziś, zrealizowana w roku 2010 pierwsza część inwestycji należy do rodziny wysoce cenionych na poznańskim rynku nieruchomości obiektów wzniesionych w ostatnim czasie. Do tej rodziny należeć będzie w perspektywie zabudowa całego kwartału. Nowa Sienna to wyjątkowe miejsce, gdzie w jednej przestrzeni, tworząc unikatową wartość, spotykają się trzy elementy: CENTRUM, CISZA, CUDNE WIDOKI.

3

4

5 IDEA 3C CENTRUM Budynki Nowej Siennej, umiejscowione w samym sercu Chwaliszewa, historycznej dzielnicy Poznania, otwierają pierzeję ulicy Tylne Chwaliszewo od strony rzeki Warty i zakończenia ulicy Czartoria, kształtując tym samym wschodnią panoramę starej części miasta. Nowa Sienna jest doskonale wyeksponowana i w sposób rozpoznawalny wpisuje się w architektoniczną siatkę stolicy Wielkopolski. Dzieli ją tylko 5 minut piechotą od Rynku Starego Miasta, tyleż samo od Katedry i zabytkowych zabudowań na Ostrowie Tumskim, a od Warty i terenów rekreacyjnych ciągnących się wzdłuż jej koryta zaledwie jedna minuta. Dodatkowym atutem kompleksu jest rozlokowanie w bliskim sąsiedztwie kluczowych instytucji publicznych, m.in. Sądu Rejonowego i Okręgowego oraz Urzędu Miasta Poznania, jak również budynków biurowych i komercyjnych. Inwestycja oddalona jest o około 2 minuty drogi samochodem od ronda Śródka i skrzyżowania Garbar z ulicą Estkowskiego. Mieszkańców Nowej Siennej zachwyci również fakt, że Chwaliszewo to jedna z najmodniejszych dziś części Poznania. Powstaje tutaj wiele inicjatyw kulturalnych i artystycznych, prowadzona jest rewitalizacja dzielnicy. Chwaliszewo doczekało się również obszernego opracowania w formie albumu.

6 IDEA 3C CISZA Bardzo rzadko zdarza się, żeby mieszkańcy śródmieścia mogli całkowicie odgrodzić się od hałasu wielkomiejskiego życia. Jednak w przypadku Nowej Siennej jest to w pełni możliwe! Dzieje się tak dzięki idealnej lokalizacji poważnemu atrybutowi, na którym można budować przewagę konkurencyjną. Nowa Sienna jest położona co prawda w ścisłym centrum Poznania, przy najważniejszych liniach komunikacyjnych, ale znajduje się niejako na uboczu schowana przed wielkomiejskim ruchem, w bezpiecznej odległości od ruchliwych i hałaśliwych tras, za to urokliwie otwarta na zielone tereny wokół Warty. Nadto, planowana w przyszłości dalsza zabudowa nieruchomości sąsiednich, położonych przy ulicy Chwaliszewo, dodatkowo wykształci naturalną otulinę kompleksu od strony północnej. Nie bez znaczenia dla jakości życia mieszkańców Nowej Siennej jest również zastosowanie technologii budynkowych i materiałów wykończeniowych o najwyższych parametrach, które gwarantują m.in. znakomite wyciszenie wnętrza oraz podwyższoną izolację termiczną.

7 CUDNE WIDOKI Nie tylko bezpośrednie otoczenie Nowej Siennej stanowi wyjątkowy walor lokalizacji. Mieszkańcy budynku i pracownicy firm mających tutaj swoje siedziby będą mogli cieszyć się niepowtarzalną panoramą Starego Miasta, wspaniałym widokiem na przyrodę, a nawet skorzystać z bezpośredniego dostępu do rzeki i terenów zielonych Starego Koryta. Wyjątkową wartość Nowej Siennej stanowi roztaczająca się z przeszkleń kompleksu spektakularna panorama na Wartę i jej tereny zalewowe, wyspę Ostrów Tumski wraz z Katedrą, zabudowania Starej Gazowni i most św. Rocha. Do lokali znajdujących się na parterze Budynku A przynależą zielone tarasy od strony rzeki. Wyższe kondygnacje posiadają bezpieczną, czytelną oś widokową bezpośrednio na Katedrę, bez zagrożenia przesłonięcia z uwagi na brak warunków technicznych do posadowienia jakiejkolwiek budowli kubaturowej od strony wschodniej. Natomiast dodatkowym atutem Budynku B będzie optymalne położenie względem stron świata (południe i zachód), przestronne lobby wejściowe, zachowany widok na Wartę (3 lokale), pełny widok na tereny zielone Starego Koryta, zabudowania Starej Gazowni i dachy Starego Rynku (10 lokali).

8 HISTORYCZNA LOKALIZACJA Nowa Sienna położona jest na Chwaliszewie jednej z najstarszych dzielnic Poznania. Osada Chwaliszewo powstała na początku XV wieku. Miasteczko było własnością kapituły katedralnej, a jego nazwa miała według podań przypominać nazwisko kanonika Chwaliszewskiego. W 1444 roku, niemal w przeddzień bitwy pod Warną, przedstawiciele osady oraz kapituły poznańskiej otrzymali od króla Władysława III przywilej lokacyjny oparty na prawie magdeburskim. Przez wieki Chwaliszewo było osobnym miastem dysponującym własnym samorządem, ratuszem, dwoma kościołami, szpitalem i szubienicą, co świadczyło o jego sile i znaczeniu. Dopiero w 1800 roku decyzją władz pruskich zostało włączone w granice miasta Poznania. Intensywny rozwój Chwaliszewa przypadł na koniec XIX i początek XX wieku. W tym okresie powstały wspaniałe wielkomiejskie kamienice, które do 1945 roku nadawały całej dzielnicy osobliwy charakter, przykuwając wzrok bogactwem sztukaterii oraz form architektonicznych, jak również będąc domem dla ponad 7 tys. mieszkańców. Niestety w wyniku walk ulicznych podczas wyzwalania Poznania ciasno zabudowana poznańska Wenecja została zniszczona w 90 procentach. Na Siennej ocalał fragment jednego budynku, a po zabudowaniach ulicy Bednarskiej, Owocowej i Nadbrzeżnej nie pozostał żaden ślad. Morze ruin prawie doszczętnie zniszczonego Chwaliszewa, udokumentowane na fotografiach, zapiera dech w piersiach. Ogromne zmiany na Chwaliszewie zaszły również w latach 60. XX wieku. Wtedy to zmieniono bieg Warty oddalając ją od Starego Rynku, by zapobiec ciągłemu podmywaniu i zalewaniu kamienic. Rzekę poprowadzono pomiędzy Chwaliszewem a Ostrowem Tumskim, rozdzielając te dwie dzielnice, a jednocześnie łącząc Chwaliszewo ze Starym Miastem. Ulica Sienna wiodła niegdyś od Tylnego Chwaliszewa do zbiegu Bednarskiej z Czartoryją. Oficjalnie zyskała charakter ulicy w roku 1870, otrzymując nazwę w niemieckim brzmieniu Flurstrasse. Nazwa Sienna powróciła wraz z odzyskaniem niepodległości w 1919 roku. Dzisiaj Chwaliszewo staje się miejscem coraz częściej odwiedzanym i odzyskuje swój dawny blask, również dzięki działaniom rewitalizacyjnym prowadzonym przez Urząd Miasta Poznania i lokalne stowarzyszenia.

9

10

11 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA MIESZKANIOWA Budynek B, stanowiący drugi etap całej inwestycji, będzie dopełnieniem istniejącego już budynku mieszkalnego (Budynku A), który w 2009 roku otrzymał nagrodę ogólnopolskiego magazynu Villa. Apartamenty i Mieszkania dla najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce. Termin realizacji Budynku B przewidywany jest na koniec marca 2013 roku. Cechą definiującą charakter zamierzenia budowlanego jest przemyślana koncepcja architektoniczna oraz wysoka dbałość o estetyczne doznania użytkowników. Projekt biurowca i części mieszkaniowej został stworzony przez architektów i projektantów wnętrz z pracowni Studio Lisiak, którzy postawili przede wszystkim na ponadczasowość i oryginalność, nie zapominając jednak o istotnych szczegółach wykończenia oraz jakości wykorzystywanych rozwiązań i materiałów. Rozmiary budynków oraz charakter fasady nawiązują do architektury przedwojennej pierzei, a szlachetne materiały wykończeniowe cegła klinkierowa ręcznie formowana, blacha tytanowo-cynkowa, kamień naturalny (okładzina granitowa) i drewno egzotyczne mają zapewnić ekspozycję najwyższego standardu. Bryła oraz elewacje wschodnia i północna były w tym zakresie konsultowane z Miejskim Konserwatorem Zabytków w Poznaniu, który obejmuje ochroną obszar Chwaliszewa, dzięki czemu budynki są wyrazem konserwatywnego podejścia do planowania obiektów w historycznych centrach miast. Dla części mieszkalnej drugiego etapu Nowej Siennej obowiązywać będzie ta sama filozofia, która pozwoliła z sukcesem zakończyć wcześniejszy fragment inwestycji. Ma ona odbicie w ciągu spójnych wytycznych, zapewniając najlepszą jakość wykonania i użytych materiałów, a także szereg udogodnień budynkowych. Bezpośredni dostęp do Budynku B, jak również podział samego budynku, zaprojektowano w taki sposób, aby poszczególne funkcje zostały od siebie oddzielone i nie stanowiły wzajemnej konkurencji na etapie użytkowania lokali. Zgodnie z tym założeniem charakter wewnętrznego dziedzińca pozostanie prywatny.

12 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA MIESZKANIOWA MIESZKANIE I 75,27 m 2 Numer budynku: B2 Piętro: 3 Ilość pokoi: 2P + AK Hol 8,55 Pokój dzienny + aneks kuchenny 45,61 Sypialnia 15,58 Łazienka 5,53 Powierzchnia mieszkania 75,27 MIESZKANIE I 47,62 m 2 Numer budynku: B2 Piętro: 3 Ilość pokoi: 2P + AK Hol 4,48 Pokój dzienny + aneks kuchenny 27,20 Sypialnia 11,47 Łazienka 4,47 Powierzchnia mieszkania 47,62

13 MIESZKANIE I 99,63 m 2 Numer budynku: B2 Piętro: 3 Ilość pokoi: 3P + AK Hol 10,98 Łazienka 7,13 Sypialnia 1 17,72 Sypialnia 2 13,25 Pokój dzienny + aneks kuchenny 48,00 WC 2,55 Powierzchnia mieszkania 99,63

14 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA MIESZKANIOWA PARTER I POW. USŁUGOWA Numer budynku: 2.1A Powierzchnia usługowa: 200,37 m 2 Powierzchnia usługowa w Budynku B, obsługiwana bezpośrednio z zewnątrz, od strony drogi publicznej, może być podzielona na trzy odrębne (autonomiczne) moduły. Dzięki temu klient otrzymuje elastyczne możliwości zakupu i aranżacji lokalu (zakup całości powierzchni lub poszczególnych modułów). Powierzchnie modułów: 1) 50,01 m² 2) 51,38 m² 3) 98,98 m² Wysokość pomieszczeń: 311 cm

15 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA BIUROWA Budynek B w części komercyjnej zaprojektowano zgodnie ze standardem biurowym klasy B+ (wg klasyfikacji obiektów CH Beck ). Rzut piętra typowego o powierzchni około 600 m² (z możliwością podziału na cztery odrębne moduły), konstrukcja żelbetowa płytowo-słupowa oraz przesunięte na jedną ze ścian dwa trzony windowo-komunikacyjne ułatwią dowolną aranżację wnętrz. Komunikację wewnętrzną dla lokali o funkcji biurowej zapewnią dwie klatki schodowe z dźwigami osobowymi. Przystanki tychże dźwigów zlokalizowane zostaną również w hali garażowej, jednak dla potrzeb ewakuacji zaprojektowano dwa autonomiczne biegi schodowe prowadzące na dziedziniec. Parter Budynku B, zarówno w części biurowej, jak i usługowej, będzie obsługiwany bezpośrednio z zewnątrz, od strony ulicy Tylne Chwaliszewo, a także od strony drogi wybudowanej w ramach inwestycji przedwojennej ulicy Bednarskiej.

16 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA BIUROWA Systemy wentylacji, klimatyzacji, a także odpowiednie instalacje elektryczne i teletechniczne stworzą wygodne środowiska pracy dla najemców nawet przy większym zagęszczeniu osób w lokalach biurowych. W tym zakresie zastosowano rozwiązania rozprowadzenia instalacji w suficie podwieszanym lub ścianach. Urządzenia wentylacji i klimatyzacji zostaną zamontowane w przestrzeni nadsufitowej, nawiewy zostaną umieszczone w płaszczyźnie sufitu podwieszanego lub ścianach. Zastosowano również system schładzania typu VRV (trzecia generacja najnowsza), połączony z systemem ogrzewania. Przewidziany poziom wymiany powietrza będzie wynosił 50m³/h/osobę. Opomiarowanie będzie dokonywane indywidualnie dla każdego klienta zgodnie z faktycznym zużyciem energii, dzięki niezależnym licznikom zużycia czynnika chłodzącego i ciepła technologicznego. Najważniejszą i najbardziej widoczną częścią Budynku B pozostanie fasada, tworząca przenikającą się, ceglano- -blaszaną (tytan-cynk) powierzchnię, zapewniającą równocześnie stałą izolację termiczną oraz wyciszenie wnętrza, uzyskane dzięki najlepszym parametrom stolarki okiennej (drewnianej).

17

18 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA BIUROWA PARTER I 1 BIURO Numer budynku: 2A Powierzchnia biurowa: 449,81 m 2 PARTER I 4 BIURA Numer budynku: 2.2A Powierzchnie biurowe: PB1 134,61 m 2 PB2 84,55 m 2 PB3 104,84 m 2 PB4 123,45 m 2

19 PIĘTRO 1, 2 I 1 BIURO Numer budynku: 3A Powierzchnia biurowa: 572,44 m 2 PIĘTRO 1, 2 I 4 BIURA Numer budynku: 3.2A Powierzchnie biurowe: PB1 177,72 m 2 PB2 109,88 m 2 PB3 121,34 m 2 PB4 118,96 m 2

20 NOWA SIENNA ETAP II INWESTYCJA BIUROWA 3 PIĘTRO + PODDASZE I 1 BIURO Numer budynku: 6A Powierzchnia biurowa: 577,79 m 2 3 PIĘTRO + PODDASZE I 2 BIURA Numer budynku: 6.1A Powierzchnie biurowe: PB1 287,34 m 2 PB2 287,75 m 2

21 ANTRESOLA I 1 BIURO Numer budynku: 7A Powierzchnia biurowa: 417,99 m 2 ANTRESOLA I 2 BIURA Numer budynku: 7.1A Powierzchnie biurowe: PB1 267,30 m 2 PB2 147,96 m 2

22 NOWA SIENNA ETAP II DANE TECHNICZNE Powierzchnia biurowa do wynajęcia parter: 450 m² typowe piętro: 592 m² ostatnie piętro: 615 m² m² pow. antresol Minimalna powierzchnia: 85 m² Łączna powierzchnia najmu: m² m² pow. antresol Udogodnienia Powierzchnia usługowa do sprzedaży parter: 200 m² Wysokość wnętrz do sufitu wykończonego: 311 cm Minimalna powierzchnia: 50 m² Jeden moduł stały: 99 m² Powierzchnia mieszkalna do sprzedaży typowe piętro (1-3): po 3 lokale na kondygnacji (75 m² + 48 m² m²) ostatnie piętro (4): 1 lokal (190 m² m² pow. antresoli + 58 m² pow. loggi) Minimalna powierzchnia: 48 m² Łączna powierzchnia mieszkalna: 10 lokali (859 m² m² pow. antresoli m² pow. loggi) klimatyzacja i wentylacja 3 windy szybkobieżne podwieszane sufity wysokość wnętrz do sufitu podwieszanego (biura: od 303 do 595 cm) wysokość wnętrz do sufitu wykończonego (mieszkania: od 264 do 550 cm) ochrona 24 h/dobę centrala monitoringu z systemem telewizji przemysłowej recepcja elektroniczny system kontroli dostępu czujniki dymu/ciepła SSWiN, Internet, system chłodzenia/grzania (wymiana powietrza 50 m³/h/osobę) dla środowiska pracy przyjęto zagęszczenie powierzchni 6,5 m²/osobę drewniane okna otwierane typu porte-fenêtre parking podziemny (53 miejsca) i naziemny (8 miejsc)

23

24

25 NOWA SIENNA ETAP I INWESTYCJA MIESZKANIOWA W Budynku A znajdują się gotowe do odbioru lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od 60 do 130 m², przy czym nie bez znaczenia pozostaje również funkcjonalnie połączona z lokalami powierzchnia dodatkowa, miejscami zwiększająca dostępny metraż o kolejne kilkadziesiąt metrów. Największe lokale, których atrakcyjność podkreślają wydzielone z ich górnej części obszerne antresole, znajdują się na ostatniej kondygnacji, gdzie miejscami wysokość pomieszczeń wynosi 6,4 metra. Do lokali znajdujących się na parterze Budynku A przynależą zielone tarasy (ogródki) od strony Warty. Lokale (a w zasadzie ich przestrzeń publiczna dzienna) są zorientowane w większości na wschód. Nadto zostały one zaprojektowane na całej szerokości Budynku A (tzw. przestrzał ) z wystrefowaną częścią nocną od strony dziedzińca. Komunikację wewnętrzną zapewniają cztery klatki schodowe z dźwigami osobowymi, a wejście z jednej klatki obsługuje tylko dwa lub trzy lokale na kondygnacji, co powinno zapewnić mieszkańcom maksymalne poczucie prywatności. W budynku znajduje się garaż podziemny z 54 miejscami parkingowymi. To właśnie ten budynek otrzymał w 2009 roku tytuł najbardziej luksusowej inwestycji w Wielkopolsce, decyzją jury konkursu ogólnopolskiego magazynu Villa. Apartamenty i Mieszkania. Szczegółowe i wyczerpujące informacje dotyczące wykończenia i wyposażenia budynku oraz lokali, jak również rozwiązań w zakresie udogodnień, dostępne są dla Państwa na stronie internetowej lub w drodze bezpośredniego kontaktu z osobą upoważnioną.

26 NOWA SIENNA ETAP I INWESTYCJA MIESZKANIOWA MIESZKANIE I 84,57 m 2 Numer budynku: A Piętro: 1 Ilość pokoi: 4P + K Hol 11,52 Pokój dzienny 19,78 Kuchnia 12,49 Sypialnia 1 10,89 Sypialnia 2 6,63 Sypialnia 3 13,60 Łazienka 5,45 WC 2,61 Pomieszczenie gospodarcze 1,60 Powierzchnia mieszkania 84,57 Loggia 3,99 MIESZKANIE I 114,54 m 2 Numer budynku: A Piętro: 3 Ilość pokoi: 3P + K Hol 6,30 Korytarz 13,15 Pokój dzienny 35,11 Kuchnia 14,46 Sypialnia 1 14,70 Sypialnia 2 15,82 Łazienka 1 3,79 Łazienka 2 8,32 Pomieszczenie gospodarcze 2,89 Powierzchnia mieszkania 114,54 Loggia 9,43

27 MIESZKANIE I 101,68 m 2 MIESZKANIE I 68,86 m 2 Numer budynku: A Piętro: 4 (poddasze) Ilość pokoi: 3P + AK + Antresola Hol 15,68 Pokój dzienny + aneks kuchenny 60,27 Sypialnia 1 11,07 Sypialnia 2 9,53 Łazienka 5,13 Powierzchnia mieszkania 101,68 Antresola 62,05 Numer budynku: A Piętro: 1 Ilość pokoi: 3P + K Hol 7,91 Pokój dzienny 20,00 Sypialnia 1 12,19 Sypialnia 2 13,88 Kuchnia 7,35 Łazienka 5,64 WC 1,89 Powierzchnia mieszkania 68,86 Loggia 3,37 ANTRESOLA I 62,05 m 2

28 NOWA SIENNA ETAP I INWESTYCJA MIESZKANIOWA

29

30

31 INWESTOR Nowa Sienna Sp. z o.o. ul. Ks. J. Popiełuszki 2, Konin tel. +48 (63) , fax +48 (63) BIURO SPRZEDAŻY I OBSŁUGI PROJEKTU Nowa Sienna Sp. z o.o. ul. Grunwaldzka 38A/6u, Poznań tel. +48 (61) , fax +48 (61) gsm (1) , gsm (2) ADRES INWESTYCJI ul. Tylne Chwaliszewo Poznań Zdjęcia ze stron: 3, 8, 9, 23 i 29 pochodzą ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej UAM w Poznaniu.

32 CENTRUM CISZA CUDNE WIDOKI

NOWA SIENNA, INWESTYCJA B POZNAŃ, TYLNE CHWALISZEWO 25

NOWA SIENNA, INWESTYCJA B POZNAŃ, TYLNE CHWALISZEWO 25 NOWA SIENNA, INWESTYCJA B POZNAŃ, TYLNE CHWALISZEWO 25 Opis Projektu (NOWA SIENNA SP. Z O.O.) Poznań, dnia 31 maja 2011 roku 1. Opis projektu 1.1 Lokalizacja i charakterystyka nieruchomości. http://www.nowasienna.pl/1_projekt/1-1_inwestycja/1-1-1_lokalizacja

Bardziej szczegółowo

DEWELOPER ROKU ROKU. deweloper roku 2014

DEWELOPER ROKU ROKU. deweloper roku 2014 DEWELOPER deweloper roku 2014 ROKU ROKU Jakub Rusak Mamy zaszczyt złożyć na Państwa ręce kolejną edycję raportu Deweloper Roku, tworzonego przez tygodnik Gazeta Finansowa i miesięczniki Gentleman i Home&Market.

Bardziej szczegółowo

N 2012. Gazeta Finansowa R S : H M, G, G F

N 2012. Gazeta Finansowa R S : H M, G, G F N 2012 R S : H M, G, G F Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik Gazeta Finansowa i miesięczniki Home&Market oraz Gentleman. Tym razem oddajemy

Bardziej szczegółowo

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl

Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl KPMG W POLSCE Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce kpmg.pl 2 Section or Brochure name Spis treści 1 Wstęp 3 2 Najważniejsze wnioski 5 3 Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce 9 3.1 Funkcja luksusowych

Bardziej szczegółowo

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322

Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. 555 tys. Wykończone, w pełni umeblowane. o dobrym standardzie, zlokalizowane. kontakt 510 085 322 sprzedaż i wynajem nieruchomości wykończenia wnętrz setki ofert nieruchomości Mokotów 1 ul. Obrzeżna 8 947 PLN/mkw. 1 57,0 mkw. Mokotów 1 ul. Rajska 9 982 PLN/mkw. 1 55,6 mkw. Wola 1 ul. Górczewska 6 900

Bardziej szczegółowo

SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66

SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66 SOPOT, UL. KOŚCIUSZKI 66 MIASTO KULTURY Miejsce artystycznej awangardy, dobrej zabawy i odpoczynku. To miasto unikatowe w Polsce i rozpoznawalne na całym świecie. Sopot jest najciekawszym miastem polskiego

Bardziej szczegółowo

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Gazeta Finansowa NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik

Bardziej szczegółowo

LISTA REFERENCJI 2011

LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 LISTA REFERENCJI 2011 www.klima-therm.pl 4 LISTA REFERENCJI 2011 wstęp LISTA REFERENCJI 2011 Firma KLIMA THERM jest obecna na polskim rynku od 1996 roku. Naszym celem, jako Generalnego

Bardziej szczegółowo

Teatr. Rafał Otłog. mgr inż. arch. Grzegorz Stiasny. dyplomant. promotor

Teatr. Rafał Otłog. mgr inż. arch. Grzegorz Stiasny. dyplomant. promotor AR WSKIEJ Teatr dyplomant Rafał Otłog promotor mgr inż. arch. Grzegorz Stiasny Warszawa 2014 Spis treści 1. WSTĘP... 3 1.1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA...3 1.2. UZASADNIENIE WYBORU TEMATU...3 1.3. UZASADNIENIE

Bardziej szczegółowo

NOWE APARTAMENTY MIESZKANIA DOMY. analizy raporty opinie. rynek nieruchomości dzisiaj i jutro. w co zainwestować pół miliona złotych

NOWE APARTAMENTY MIESZKANIA DOMY. analizy raporty opinie. rynek nieruchomości dzisiaj i jutro. w co zainwestować pół miliona złotych NOWE 4/13 (186) NOWE numer 4/13, (186) grudzień 13 APARTAMENTY INDEX 297860, ISSN 2300-5629 cena: 3,80 zł w tym 23% VAT MIESZKANIA DOMY analizy raporty opinie w co inwestować pół miliona złotych rynek

Bardziej szczegółowo

W numerze: WYDARZENIA 5 NOWOŚ CI PRODUKTOWE 8 PROJEKT Z OKŁ ADKI REALIZACJE W POLSCE PODRÓŻ E ARCHITEKTONICZNE SPECJALIZACJE

W numerze: WYDARZENIA 5 NOWOŚ CI PRODUKTOWE 8 PROJEKT Z OKŁ ADKI REALIZACJE W POLSCE PODRÓŻ E ARCHITEKTONICZNE SPECJALIZACJE 09/2014 W Y D A R Z E N I A W numerze: WYDARZENIA 5 NOWOŚ CI PRODUKTOWE 8 PROJEKT Z OKŁ ADKI KOMFORTOWY, EKONOMICZNY, STYLOWY 10 Hotel PURO w Poznaniu REALIZACJE W POLSCE NIE MONUMENT 20 Best Western Plus

Bardziej szczegółowo

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH

ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH ANALIZA RYNKU BIUROWEGO W KATOWICACH Krzysztof Rożko Michał Moos Rok 2010 Katowice, styczeń 2011 Katowice - opis ogólny Katowice to miasto położone w południowej Polsce, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu

Bardziej szczegółowo

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA

NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA NAJCIEKAWSZE INWESTYCJE 2013 RAPORT SPECJALNY: HOME&MARKET, GENTLEMAN, GAZETA FINANSOWA Grażyna Stefańska Przed Państwem kolejna odsłona wspólnego projektu realizowanego przez tygodnik Gazeta Finansowa"

Bardziej szczegółowo

Obiekty biurowe i konferencyjne

Obiekty biurowe i konferencyjne Obiekty biurowe i konferencyjne Malta House, Poznań Skanska w Polsce Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. W Polsce jest liderem branży budowlanej. Realizuje

Bardziej szczegółowo

10 lat gwarancji. Działki NAJWIĘKSZA OFERTA MIESZKAŃ I DOMÓW. Metraż. Cena już od 50 zł/m 2. Ostatnie wolne domy i mieszkania blisko Poznania

10 lat gwarancji. Działki NAJWIĘKSZA OFERTA MIESZKAŃ I DOMÓW. Metraż. Cena już od 50 zł/m 2. Ostatnie wolne domy i mieszkania blisko Poznania Cena już od 50 zł/m 2 Metraż 900-1700 m 2 ANNOWO CZERWONAK MIĘKOWO Działki na sprzedaż w malowniczej okolicy Puszczy Zielonka Tel. 501 363 533 (właściciel) 11 kwietnia 2013 numer 15/13 (438) Artykuł tematyczny:

Bardziej szczegółowo

Przyjazny Deweloper 2013. Gazeta Finansowa. Projektem tym pragniemy docenić i pokazać. Prawdziwy przyjaciel powinien być

Przyjazny Deweloper 2013. Gazeta Finansowa. Projektem tym pragniemy docenić i pokazać. Prawdziwy przyjaciel powinien być Gazeta Finansowa 0 Raport Specjalny: Gazeta Finansowa, Home&Market, Gentelman 2013 Przyjazny Deweloper 2013 Grażyna Stefańska Prawdziwy przyjaciel powinien być uczciwy, życzliwy, a także godny zaufania

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan Biuranet.pl e-magazyn 05/2013 - Nr 2 Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park Europlan e-magazyn biuranet.pl Nr 2 05/2013 Jones Lang LaSalle Jones Lang LaSalle podsumowuje sytuację na polskim rynky

Bardziej szczegółowo

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego

Wspólna przestrzeń wspólne dobro. Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Wspólna przestrzeń wspólne dobro Dobre praktyki w kształtowaniu ładu przestrzennego Warszawa, 2014 r. Wydawca: Ministerstwo

Bardziej szczegółowo

Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013

Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013 Gmina Miasto Świdnica Lokalny Program Rewitalizacji Zdegradowanych Obszarów Miejskich Świdnicy na lata 2006-2013 (Podprogram 1A) CZĘŚĆ II - PROJEKTOWA Listopad 2007 Strona: 2 Lokalny Program Rewitalizacji

Bardziej szczegółowo

G D Y N I A, P O M O R S K A 8

G D Y N I A, P O M O R S K A 8 GDYNIA, POMORSKA 8 The sea is only the embodiment of a supernatural and wonderful existence. It is nothing but love and emotion Juliusz Verne, 20 000 mil podmorskiej żeglugi miasto morza i marzeń Gdynia

Bardziej szczegółowo

Raport z realizacji. LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015. w 2012 roku. Raport z realizxacji

Raport z realizacji. LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015. w 2012 roku. Raport z realizxacji Raport z realizxacji Raport z realizacji LOKALNEGO PROGRAMU REWITALIZACJI MIASTA OPOLA na lata 2007-2015 w 2012 roku Wydział ds. Europejskich i Planowania Rozwoju Opole, luty 2009 r. Raport z realizacji

Bardziej szczegółowo

Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność. O F i r m i e Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność. F.B.I. TASBUD została założona w 1985 roku. Od samego początku charakteryzowała się prężnym działaniem i indywidualnym podejściem

Bardziej szczegółowo

OKNA DRZWI ZACISZNE OSIEDLE W SIEKIERKACH WIELKICH. 4 maja 2012, numer 18/12 (389)

OKNA DRZWI ZACISZNE OSIEDLE W SIEKIERKACH WIELKICH. 4 maja 2012, numer 18/12 (389) 4 maja 2012, numer 18/12 (389) Tematy tygodnia: Starając się o kredyt hipoteczny, musisz o tym pamiętać! - str. 4 Ile wynoszą dodatkowe koszty zakupu mieszkania? - str. 4 NAJWIĘKSZA OFERTA MIESZKAŃ I DOMÓW

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE O AUTORACH

SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE O AUTORACH 3 SPIS TREŚCI SŁOWO WSTĘPNE O AUTORACH A 1 STANDARDY BIUROWE 2 Streszczenie 3 Standardy Biurowe klasyfikacja 4 Klasa obiektu Tabela klasyfikacji B I KRYTERIA KRYTERIUM JAKOŚCI PRZESTRZENI BIUROWEJ 1 Wizerunek

Bardziej szczegółowo

Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy ISSN 1643-7861 Od kilkunastu lat, każdej wiosny na wystawie Plany na przyszłość możemy zobaczyć, jak będzie się zmieniać Warszawa. Obserwujemy nowe propozycje architektów i inwestorów. Część, już zrealizowanych,

Bardziej szczegółowo

SPROSTOWANIE POWIERZCHNIA BIUROWA ROKU 2014. 10 16 października 2014 r.

SPROSTOWANIE POWIERZCHNIA BIUROWA ROKU 2014. 10 16 października 2014 r. 33 Zestawienie najlepszych powierzchni biurowych 2014 roku to kolejna wspólna inicjatywa miesięcznika Home&Market i tygodnika Gazeta Finansowa. To bez wątpienia istotny z punktu widzenia rynku sektora,

Bardziej szczegółowo

2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413. NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu. CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU

2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413. NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu. CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU 2 (9) / 2011 ISSN: 2081-6413 NIECODZIENNE ZESTAWIENIA Hala sportowa we Wrocławiu CENTRUM NAUKI KOPERNIK Kultura i nauka BETON W PROJEKTOWANIU SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA KSZTAŁTUJĄCE PRESTIŻOWĄ PRZESTRZEŃ Beton

Bardziej szczegółowo

Myśląc o Wrocławiu należy pamiętać o dużych możliwościach inwestycyjnych. To miasto wyjątkowe, żywe, stwarzające szanse na rozwój.

Myśląc o Wrocławiu należy pamiętać o dużych możliwościach inwestycyjnych. To miasto wyjątkowe, żywe, stwarzające szanse na rozwój. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast w Polsce. To wyjątkowe miasto. Każdego dnia bogata historia przeplata się z nowoczesnością oraz tętniącym życiem gospodarczym.

Bardziej szczegółowo

Kryształ Wilanowa, Warszawa

Kryształ Wilanowa, Warszawa Prospekt inwestycyjny, Warszawa Maj 2009 CEE Property Group Sp. z o.o. Al. Niepodległości 69 02-626 Warszawa Dorota Tobiasz Tel.: +48 22 322 75 45 tel. kom. +48 660 445 691 e-mail: dorota.tobiasz@ceeproperty.pl

Bardziej szczegółowo

Ikony architektury mieszkaniowej w Polsce na początku XXI wieku charakterystyka miejskiego środowiska mieszkaniowego

Ikony architektury mieszkaniowej w Polsce na początku XXI wieku charakterystyka miejskiego środowiska mieszkaniowego Ikony architektury mieszkaniowej w Polsce na początku XXI wieku charakterystyka miejskiego środowiska mieszkaniowego Andrzej Tokajuk Wydział Architektury, Politechnika Białostocka, ul. Grunwaldzka 11/15,

Bardziej szczegółowo