"Urodziny Kubusia Puchatka" - impreza świetlicowa
|
|
- Bogna Karpińska
- 7 lat temu
- Przeglądów:
Transkrypt
1 Literka.pl "Urodziny Kubusia Puchatka" - impreza świetlicowa Data dodania: :15:50 Autor: Ewa Szykuła Scenariusz imprezy świetlicowej z okazji urodzin Kubusia Puchatka. Cele ogólne: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poznanie bohaterów książki Kubuś Puchatek«, poznanie mruczanki Co nieco, co nieco», znaczenie przyjaźni i koleżeństwa, umiejętność współpracy w grupie. Cele szczegółowe: Uczeń: umie rozwiązać krzyżówkę i zagadkę, pisze poprawnie imiona bohaterów książki, poprawnie formułuje odpowiedź na pytanie, potrafi wykonać laurkę, dostrzega znaczenie przyjaźni. Metody pracy: praktyczna, oglądowa, słowna, zabawa. Formy pracy: indywidualna,
2 zbiorowa, grupowa. Środki dydaktyczne: Zagadki, informacja o autorze, krzyżówki, zestaw pytań, wierszyk Co nieco, co nieco«, miód, ilustracje bohaterów, cytaty wypowiedzi bohaterów, materiały papiernicze. Przebieg zajęć: 1. Powitanie dzieci. 2. Zabawa integracyjna: Bardzo lubię czytać książki, ponieważ. Dzieci siedzą w kręgu na dywanie i odpowiadają na pytania. 3. Rozwiązanie zagadki o misiach: Przez całą zimę słodko sobie śpi, wiecie dlaczego? Bo miód mu się śni. Przez całą zimę mocno śpi, my go nie budzimy, bo się go boimy». 4. Podanie dzieciom tematu zajęć. 5. Krótka informacja o autorze książki Kubuś Puchatek«: Alan Aleksander Milne (czyt. Myln), to pisarz angielski. Światową sławę przyniosły mu książki Kubuś Puchatek» i Chatka Puchatka«, pisane pod wpływem obserwacji zabaw własnego syna, dla swojego syna Krzysia. Książka Kubuś Puchatek» napisana została w 1926 roku. (załącznik nr 1) Policzcie, jeśli umiecie, ile lat ma dzisiaj Kubuś Puchatek? 6. Podział dzieci na grupy i przygotowanie grup do rozwiązywania krzyżówek. 7. Rozwiązywanie krzyżówek i odczytanie hasła: URODZINY. (załącznik nr 2) 8. Quiz: Czy znam bohaterów książki i ich przygody?«poszczególne osoby z każdej grupy odpowiadają na wylosowane pytania. (załącznik nr 3) 9. Zabawa integracyjna: Przyjaciele Kubusia». 10. Głośne czytanie tekstu mruczanki Co nieco, co nieco«. Swobodne wypowiedzi dzieci na jej temat. (załącznik nr 4) 11. Konkurs na najszybsze wylizanie małego co nieco». 12. Dobieranie wypowiedzi do ilustracji bohatera.
3 Praca w grupach: z otrzymanych wypowiedzi wybrać pasujące do ilustracji. Odczytanie wykonanego zadania. (załącznik nr 5 i 6) 13. Wykonanie laurki dla Kubusia, wpisanie rymowanki i odpowiedzi na pytanie, przyozdobienie laurki np. różami i fiołkami. Rymowanka: Róże są czerwone, Fiołki są niebieskie, Miód jest słodki, A ty jaki jesteś?«(odpowiedź np.: Jesteś kochany») 14. Zakończenie: degustacja urodzinowego«ciasta. ZAŁĄCZNIK 1 Twórcą Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisał on książką dla swojego synka Krzysia, który urodził się w 1920 r. Mama Krzysia podarowała swemu synowi na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu w Londynie. Od tego właśnie momentu swój początek bierze historia Kubusia Puchatka. Pan Milne nie od razu dostrzegł potencjał literacki, tkwiący w pluszowej zabawce, ale Krzyś natychmiast pokochał Misia. Przypatrując się zabawie swojego synka i jego fascynacji misiem, ojciec wpadł na pomysł napisania książki dla Krzysia książki, która stała się szybko nieśmiertelnym klasykiem literatury dziecięcej. 14 października 1926 r. wydany został w Londynie Kubuś Puchatek, a potem Chatka Puchatka. W tym dniu obchodzone są urodziny Kubusia Puchatka. Większość postaci występujących w Kubusiu Puchatku» miało swoje pierwowzory w maskotkach Krzysia Kłapouchy był prezentem gwiazdkowym, gdy Krzyś miał rok, Prosiaczek - podarunkiem od sąsiadki, Kangurzyca i Maleństwo pojawiły się, gdy Krzyś miał 5 lat, Tygrys jeszcze później. Krzyś nigdy nie miał Królika ani Sowy, ich postacie pochodzą od zwierząt zamieszkujących okolice farmy Cotchford, która należała do państwa Milne. Co się stało z prawdziwymi zabawkami Krzysia? W dziale książek dla dzieci w nowojorskiej bibliotece publicznej stoją na półkach zniszczone zabawki Krzysia, te same,
4 które były natchnieniem i wzorem ilustratora książki, Ernesta Sheparda. ZAŁĄCZNIK 2 1. Imię Puchatka. 1. Przyjaciel Kubusia Puchatka, który lubił brykać. 2. Mieszkał w samym środku wielkiego buka. 3. Przysmak Puchatka. 2. Zorganizował przyjęcie dla Kubusia Puchatka. 1. Lubi marchewkę. 2. Mama Maleństwa. 3. Prezent dla Kłapouchego od Puchatka. ZAŁĄCZNIK 3 1. Dlaczego Kubusia nazwano Puchatkiem? 2. Dlaczego Kubuś nie chciał wyjść z nory królika? 3. Jaki plan ratowania Kubusia z utknięcia w norze wymyślił Krzyś? 4. Do czego Królik wykorzystał uwięzionego w norze Puchatka? 5. Do kogo poszedł Prosiaczek z prośbą o odnalezienie ogona Kłapouchego? 6. Jakie umiejętności miała sowa? 7. Gdzie odnaleziono ogon Kłapouchego? 8. W jaki sposób Kubuś i Puchatek chcieli złapać słonia? 9. Jaka przynęta do słonia miała być schowana w Strasznie głębokim dole? 1O. Kogo Kubuś wraz z Prosiaczkiem chciał złapać do Strasznie Głębokiego Dołu? 11. Jak był podpisany Kubusia garnek z miodem? 12. Kto zjadł miód, który był schowany w Strasznie Głębokim Dole jako przynęta dla słonia? 13. Co stało się z prezentem, który Kubuś niósł na urodziny Kłapouchego?
5 14. Co Kubuś podarował Kłapouchemu zamiast miodu? 15. Jaki prezent dla Kłapouchego miał Prosiaczek i co się stało z tym upominkiem? 16. Co mieszkańcy lasu zamierzali zrobić z Kangurzycą? 17. W jaki sposób Kangurzycą miała być wypędzona z lasu? 18. Kto zamiast Maleństwa wskoczył do torby Kangurzycy? 19. W jaki sposób Kangurzycą spłatała figla Prosiaczkowi? 20. Dokąd wybrał się na wyprawę Krzyś ze swoimi przyjaciółmi? 21. Czym okazał się Biegun Północny? 22. Gdzie topiło się Maleństwo? 23. W jaki sposób Prosiaczek wezwał pomoc podczas powodzi? 24. Do kogo dopłynęła butelka z wołaniem o pomoc? 25. Jak nazywał się zrobiony z parasola statek, na którym Krzyś z Prosiaczkiem popłynęli do Kubusia? 26. Na czyją część Krzyś urządził przyjęcie? 27. Jaka zawsze była pierwsza myśl Kubusia po przebudzeniu się? ZAŁĄCZNIK 4 Co nieco, co nieco Co nieco, co nieco Łakomą jest rzeczą Łakomą, wspaniałą Choć zawsze za małą. Co nieco, co nieco Bo w brzuszku mam przeciąg Gdy w brzuszku są kpiny To w głowie trociny
6 ZAŁĄCZNIK 5 Dlaczego? Na co i po co? O tyle, o ile (Kłapouchy) To po prostu niebywałe, Pełen garnek miodu miałem, A na garnku tak jak drut Napisane było MJUT. (Kubuś Puchatek) Najlepiej będzie tak. Porwiemy Maleństwo i ukryjemy je. (Królik) Jak to miło Chmurką być, Niebem płynąć jak po wodzie. Mała Chmurka na dzień dobry Taką piosenkę śpiewa co dzień. (Kubuś Puchatek) W najgorszym razie, jeśli nie będziemy cię mogli wyciągnąć, Kubusiu, to wepchniemy cię z powrotem. (Krzyś) Dlaczego miałbym być smutny? Dziś są moje urodziny. Najszczęśliwszy dzień w roku. (Kłapouchy) Czy myślisz, że to jest jeszcze jedna łasica? (Prosiaczek) Ja będę kopał dół, a ty pójdziesz po miód. (Prosiaczek) Z PĄWIĄSZĄWANIEM URORURODZIURODZIN (Sowa) Opracowały: Ewa Szykuła i Irena Jamroż Literka.pl Literka.pl
Kubuś Puchatek i przyjaciele - scenariusz konkursu bibliotecznego dla klasy II
Kubuś Puchatek i przyjaciele - scenariusz konkursu bibliotecznego dla klasy II REGULAMIN : 1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas drugich szkoły podstawowej. 2.Uczestnik powinien wykazać się znajomością
Bardziej szczegółowoKonkurs adresowany jest dla uczniów klasy drugiej, którzy na zajciach w szkole omawiaj lektur A. A. Milne Kubu Puchatek.
"! Cele konkursu wykorzystanie tekstu literackiego do nauki i zabawy, propagowanie utworów klasyków literatury dziecicej, zachcanie dzieci do aktywnoci, integrowanie zespołów klasowych. Konkurs adresowany
Bardziej szczegółowoEkonomiczny Uniwersytet Dziecięcy
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy PR firmy dr Anna Adamus-Matuszyńska Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 18 kwietnia 2011 r. Co takiego zrobił Kubuś Puchatek, że jest tak znany, popularny i lubiany?
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ KONKURSU CZYTELNICZEGO Bohaterowie Kubusia Puchatka dla kl. IV-VI
SCENARIUSZ KONKURSU CZYTELNICZEGO Bohaterowie Kubusia Puchatka dla kl. IV-VI PROWADZĄCY: Katarzyna Otorowska CELE: Rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim.
Bardziej szczegółowoKubuś Puchatek miś o małym rozumku
Literka.pl Kubuś Puchatek miś o małym rozumku Data dodania: 2012-05-07 13:45:18 Autor: Ewa Bińkowska 06.03.2012r. o godz. 930 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas drugich
Bardziej szczegółowoUratowanie Prosiaczka
Streszczenie W czasie tego długotrwałego deszczu Krzyś siedział w domu i rozmyślał o różnych rzeczach. Każdego dnia rano wychodził z parasolem i wtykał patyczek w miejsce, do którego dochodziła woda. Któregoś
Bardziej szczegółowoPytania do Turnieju klas 2018
Pytania do Turnieju klas 2018 nr pytanie odpowiedź 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Jak się nazywa i czyją siostrą jest autorka, najbardziej znanego i jak dotąd zdecydowanie najlepszego polskiego tłumaczenia książek
Bardziej szczegółowoI. Czynności organizacyjne.
KONSPEKT ZAJĘĆ OPRACOWANIE: mgr Szymon Konkol Klasa:. Data:.. Temat zajęć: Jacy jesteśmy, typy temperamentu Przedmiot: godzina wychowawcza Cele edukacyjne: zapoznanie z pojęciem typów temperamentu, umiejętność
Bardziej szczegółowor. Nr 17. Wydanie specjalne z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
30. 10. 2016 r. Nr 17. Wydanie specjalne z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Już od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Bardziej szczegółowoC 3.4. O kim KubuÊ Puchatek najbardziej lubi słuchaç historyjek? Dla kogo, zdaniem Kubusia Puchatka, pszczoły robià miód?
C 3.4 Zindywidualizowana praca z całà klasà Klasy II III O kim KubuÊ Puchatek najbardziej lubi słuchaç historyjek? Dla kogo, zdaniem Kubusia Puchatka, pszczoły robià miód? Kto w Stumilowym Lesie ma mały
Bardziej szczegółowoMiś w zabawie i piosence (wybór)
Miś w zabawie i piosence (wybór) Bawię się z piosenką [Dokument dźwiękowy]. Dwa malutkie misie Miś z laleczką Mała żabka i duży miś CD 1360 Bawimy się w balet [Dokument dźwiękowy] : w domu i w przedszkolu
Bardziej szczegółowoPrzyjaciele ze Stumilowego Lasu
Przyjaciele ze Stumilowego Lasu Bogumiła Tarkowska nauczyciel kształcenia zintegrowanego w szkole podstawowej w Nadarzynie Cele Uczeń: potrafi zgodnie bawić się i pracować rozumie pojęcia: przyjaźń, życzliwość,
Bardziej szczegółowoScenariusz opracowały: Elżbieta Kozak i Sabina Wojtal TEMAT ZAJĘĆ: JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z CZYTANIA KSIĄŻEK? UMIEMY KORZYSTAĆ Z ENCYKLOPEDII.
Scenariusz opracowały: Elżbieta Kozak i Sabina Wojtal TEMAT ZAJĘĆ: JAKIE SĄ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z CZYTANIA KSIĄŻEK? UMIEMY KORZYSTAĆ Z ENCYKLOPEDII. CELE OGÓLNE: - budzenie zainteresowań czytelniczych uczniów;
Bardziej szczegółowoZadania dla ciekawych. Rebusy Quizy Krzyżówki Zadania matematyczne Kolorowanki
Zadania dla ciekawych. Rebusy Quizy Krzyżówki Zadania matematyczne Kolorowanki Rozwiąż rebusy........ .. Pokoloruj obrazek Quizy. 1. 1 metr to... 1 10 cm 100 cm 1000 cm 2. Temperaturę mierzy się w...
Bardziej szczegółowo7. K O T E K 8. M U R A R Z 9. W A G O N 10. F I G I E L E K 11. S A M O S I A
Scenariusz zajęć bibliotecznych dla klas I- III Temat zajęcia: Zabawy inspirowane wierszami Tuwima Cel ogólny: propagowanie twórczości Juliana Tuwima Cele operacyjne: zna wiersze J. Tuwima, znajdzie, odczyta
Bardziej szczegółowomgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką.
mgr Małgorzata Czornik Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach Ośrodek tematyczny: W świecie książek. Temat dnia: Spotkanie z książką. Zapis w dzienniku lekcyjnym: Swobodne wypowiedzi uczniów na temat Książka
Bardziej szczegółowoPROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL PLUSZOWY MIŚ" REALIZOWANY OD 22 DO 25.11.201OR.
PROJEKT EDUKACYJNY MÓJ PRZYJACIEL PLUSZOWY MIŚ" REALIZOWANY OD 22 DO 25.11.201OR. Oprać. Marta Piszczek SCENARIUSZ W DNIACH OD 22-25.1 1.2010 OBCHODÓW ŚWIĘTA PLUSZOWEGO MISIA Co roku w listopadzie przypada
Bardziej szczegółowoTREŚCI DO WYBORU W OBRĘBIE TEMATU
TREŚCI DO WYBORU W OBRĘBIE TEMATU Powitanie zabawa integracyjna Witaj Misiu Witaj Misiu, witaj Misiu Jak się masz? Jak się masz? Wszyscy Cię witamy, wszyscy Cię kochamy Bądź wśród nas, bądź wśród nas.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 5
Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska Blok tematyczny: Jesienne słoty Scenariusz zajęć nr 5 I. Tytuł scenariusza: Mieszkańcy Stumilowego Lasu II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne III. Edukacje (3
Bardziej szczegółowoScenariusz czytelniczej imprezy z okazji Urodzin Kubusia Puchatka
Realizowanie zasady bawiąc uczyć. Formy pracy: Metody pracy: indywidualna zespołowa grupowa Pomoce dydaktyczne: Cele ogólne : Cele operacyjne: Scenariusz czytelniczej imprezy z okazji Urodzin Kubusia Puchatka
Bardziej szczegółowoLokomotywa 2. Czytam i piszę. Część 1
Lokomotywa 2. Czytam i piszę. Część 1 Książki dawniej i dziś Bogacenie słownic twa Dawniej książki pisano ręcznie. Nie zawsze wyglądały tak jak te, które znamy. Początkowo miały postać zwoju, czyli długiej
Bardziej szczegółowo" To jestem ja" " Moja grupa" Moja droga do przedszkola " Idzie jesień przez las, park"
Opracowała: Katarzyna Kaczmarczyk GRUPA VIII PUCHATKI WRZESIEŃ www.geocaching.com Zadania realizowane w miesiącu wrześniu Tematy kompleksowe: " To jestem ja" " Moja grupa" Moja droga do przedszkola " Idzie
Bardziej szczegółowoPodróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku. ' :, , : , '.: I, _,. . ~, oo. ~ I r;.0 .. ~ - 1) ł : 't
Podróż na tysiąc mil zaczyna się od pierwszego kroku... ~ - 1),, '.:, : I, _,.. ~, oo ~ I r;.0 ' :,...,- o I ', ł : 't 1 W połowie schodów To ani na górze, Lecz nie w dole jeszcze. Nie w pokoju dziecinnym,
Bardziej szczegółowoURODZINY KUBUSIA PUCHATKA
URODZINY KUBUSIA PUCHATKA Scenariusz przedstawienia dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej Autorka scenariusza : mgr Dorota Kraszewska Przedstawienie pt. Urodziny Kubusia Puchatka przeznaczone jest
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć świetlicowych
Autor: Dubelewska Sylwia ZSP Marzęcino Temat: Moja babcia, mój dziadek. Scenariusz zajęć świetlicowych Grupa wiekowa: uczniowie klasy I sz.p. Czas zajęć ok. 90 min lub 60 min. (bez pkt. 6 i 7). I. Cele
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 1
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Woda-niezwykła ciecz Scenariusz zajęć nr 1 Temat: Przygody obłoczka. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Cele podstawy programowej:
Bardziej szczegółowoPsychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl I. Jak pies z kotem
Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej Cykl I. Jak pies z kotem Psychoedukacja dla uczniów klas III szkoły podstawowej to projekt realizowany przez pracowników Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH
SCENARIUSZ ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH Temat: Dzień Babci i Dziadka. Termin realizacji: 22.01.2013 r. Czas trwania zajęć: 60 minut Cele ogólne: - umacniać więzi rodzinne między babcią, dziadkiem a wnukami; - rozwijać
Bardziej szczegółowoTemat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników"
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Dzień aktywności: Kultura bezpieczeństwa Ośrodek tematyczny: Spotkanie ze szkołą Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" Cele ogólne: wdrażanie do swobodnego poruszania
Bardziej szczegółowoScenariusz sytuacji edukacyjnej z zakresu edukacji przyrodniczej
Scenariusz sytuacji edukacyjnej z zakresu edukacji przyrodniczej Opracowała: Beata Cejmańska Data zajęcia : 28.02. 2013r. Grupa wiekowa: 5-6 latki Temat zajęcia: Jeszcze kilka słów o wilkach Cele ogólne:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU WIEM CO TO ZDROWIE dla 5 i 6 latków Temat kompleksowy: Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki. Prowadząca: Barbara
SCENARIUSZ KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU WIEM CO TO ZDROWIE dla 5 i 6 latków Temat kompleksowy: Co o zdrowiu wiedzą przedszkolaki. Prowadząca: Barbara Matkowska Miejsce: Biblioteka Publiczna w Jaśle Cele główne:
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH w II kl. przeprowadzonych dnia 14.12.2004 r. PROWADZĄCY: HALINA TOMKIEWICZ CZAS ZAJĘĆ: 90 minut BLOK TEMATYCZNY: W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU TEMAT DNIA: Poznajemy zwyczaje świąteczne
Bardziej szczegółowoMały artysta zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży m.in. rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie
Na wakacjach jest wesoło zajęcia dla dzieci i młodzieży m.in. łamigłówki, zagadki, rebusy, krzyżówki Mały artysta zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży m.in. rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie
Bardziej szczegółowoW ROKU SZKOLONYM 2016/17 NASZ OŚRODEK ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA REALIZOWANEGO PRZEZ MINISTERSTWO KULTURY I
W ROKU SZKOLONYM 2016/17 NASZ OŚRODEK ZAKWALIFIKOWAŁ SIĘ DO NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA REALIZOWANEGO PRZEZ MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO I MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ.
Bardziej szczegółowoFerie w bibliotece 115 pomysłów na zimową nudę
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wolsztyn im. Stanisława Platera oddział dla dzieci Ferie w bibliotece 115 pomysłów na zimową nudę 03.02.2014r. (poniedziałek) godz.11.00 Patrzę, podziwiam, poznaję brzydkie
Bardziej szczegółowoScenariusz uroczystości Dzień Pluszowego Misia
Scenariusz uroczystości Dzień Pluszowego Misia Prowadzące: Weronika Dwojakowska, Agnieszka Stelmaszyk. Uczestnicy: grupy przedszkolne, klasy I-III szkoły podstawowej. Czas trwania: 2 godziny lekcyjne.
Bardziej szczegółowoUlubione zabawki. "Pluszowy miś" Ola Szulejko. "Mój misiaczek" Karolina Parzybut. "Mój misiaczek" Karolina Parzybut
Ulubione zabawki "Pluszowy miś" Ola Szulejko Miś, miś, piękny miś, z którym każdy śpi dziś. Już zgadliście? Bo ja tak! To wasz wspaniały pluszak. Wasza mama i wasz tata, też z nim kiedyś spali. A wiecie,
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II. Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele:
Scenariusz zajęć z edukacji polonistycznej dla kl. II Temat: Wkrótce wakacje. Czy bezpiecznie spędzamy czas nad wodą? Cele: - wyrabianie poczucia bezpieczeństwa oraz odpowiednich zachowań nad wodą; - wdrażanie
Bardziej szczegółowoZnane i lubiane książki Astrid Lindgren konkurs dla uczniów klas III-IV w sto dziesiątą rocznicę urodzin
... (nazwisko i imię)... (szkoła i klasa)... (adres domowy) (telefon rodzica) Znane i lubiane książki Astrid Lindgren konkurs dla uczniów klas III-IV w sto dziesiątą rocznicę urodzin I. Rozwiąż test dotyczący
Bardziej szczegółowoPlan imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach w czasie trwania ferii zimowych Akcja Zima 2011
Plan imprez organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach w czasie trwania ferii zimowych Akcja Zima 2011 Wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach w okresie ferii zimowych
Bardziej szczegółowoTemat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH. Ośrodek tematyczny. Metody nauczania
MODUŁ II SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH Ośrodek tematyczny Spotkanie ze szkołą : Dzień aktywnoś ci: Kultura bezpieczeństwa Temat dnia: Poznajemy szkołę i jej pracowników" Cele ogólne: wdrażanie do swobodnego
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Magdalena Kubacka Klasa II Edukacja: polonistyczna, matematyczna, plastyczna, Cel/cele zajęć: - kształtowanie umiejętności orientowania
Bardziej szczegółowoGazetka Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima w Warszawie nr 1 październik 2010
Gazetka Szkoły Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima w Warszawie nr 1 październik 2010 Witamy!!! Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Po wielu trudach udało się! Nasza gazetka ujrzała światło dzienne.
Bardziej szczegółowoMoja ulubiona książka
Ta książka jest moją ulubioną, ponieważ jest o tym serial Lego Nexo Knight. Ja lubię ten serial więc się zaciekawiłem też tą książką. Jest o chłopcu który się nazywał Bosman. Był sierotą i szef sierocińca
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ DLA NAUCZYCIELI WPROWADZENIE DO CYKLU ZAJĘĆ DLA DZIECI 6-9 LAT
SCENARIUSZ DLA NAUCZYCIELI WPROWADZENIE DO CYKLU ZAJĘĆ DLA DZIECI 6-9 LAT TEMAT NR 1: MALI POSZUKIWACZE TALENTÓW POZNAJEMY ŚWIAT TALENTUSIA Cel ogólny: Rozwijanie ciekawości otaczającego świata oraz umiejętności
Bardziej szczegółowoPLAN PRACY ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017 KLASY IV-VI
PLAN PRACY ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2016/2017 KLASY IV-VI MIESIĄC TEMAT TYGODNIA CELE I ZADANIA WRZESIEŃ 1. Organizacja pracy świetlicy. Integracja grup. 2. Bezpieczna droga do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie
Bardziej szczegółowoKWARTALNIK ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW: C.D. LISTY ZWYCIĘZCÓW ROK 2009, NR 2. 01.04.2009. Ważne tematy: KWIECIEŃ 2009
ROK 2009, NR 2. KWARTALNIK 01.04.2009 Fi rma T RANSL AT OR Ważne tematy: Rozstrzygnięcia konkursów Scenariusz zajęć dla nauczycieli j. angielskiego Pomoce do nauki j. niemieckiego ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSÓW:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęd w Ośrodku opracowany przez nauczyciela mianowanego
Scenariusz zajęd w Ośrodku opracowany przez nauczyciela mianowanego Barbarę Młynarczyk Grupa wychowanków: chłopięca-mieszana, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Wiek uczestników:
Bardziej szczegółowoPromujemy życzliwość i kulturę osobistą Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Promujemy życzliwość i kulturę osobistą Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień,,JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ, TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ. Cele szkolnej kampanii: Cyceron (106-43 p.n.e.)
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 8
Autor scenariusza: Małgorzata Marzycka Blok tematyczny: Świat wokół nas Scenariusz zajęć nr 8 Temat dnia: Zabawy matematyką. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Czynności przed lekcyjne: przygotowanie
Bardziej szczegółowoScenariusz. Data: Czas: Uczestnicy spotkania: klasa Liczba uczestników: Miejsce: Osoba prowadząca zajęcia:
Scenariusz Data: Czas: Uczestnicy spotkania: klasa Liczba uczestników: Miejsce: Osoba prowadząca zajęcia: Temat: Integracja grupy III organizacja pracy w grupie Cele ogólne: - ułatwienie wychowankom wzajemnego
Bardziej szczegółowoKlasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki Rymowanki.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Z rodzina i przyjaciółmi. Dobry opiekun i kolega tygodniowy Temat dnia Bawimy się słowami- rymowanki
Bardziej szczegółowoTemat lekcji: W kąciku zabawek.
Autor: Magdalena Kubacka Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, techniczna Cel/cele zajęć: - doskonalenie umiejętności swobodnego wypowiadania się na dany temat, zadawania pytań i formułowania
Bardziej szczegółowoKlasa II, edukacja społeczna, krąg tematyczny Wakacje tuż, tuż... Temat: Przyjaciele za Stumilowego Lasu
1 Ad@ i J@ś na matematycznej wyspie, PAKIET 156, SCENARIUSZE LEKCJI, nazwa zasobu: nauczyciel_2_156, do zastosowania z: uczeń_2_156 (materiały dla ucznia). Klasa II, edukacja społeczna, krąg tematyczny
Bardziej szczegółowoMetody pracy: czynna, słowna, oglądowa, działań praktycznych. Formy pracy: indywidualna jednolita, grupowa.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ 10 Temat: Wszechwiedzący jak Tygrys. Cele ogólne: sprawdzenie wiedzy z zakresu znajomości ruchu drogowego, utrwalenie wiedzy dotyczącej bezpiecznych zachowań, doskonalenie prawidłowych
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ
mgr Alina Gadomska Nauczyciel nauczania zintegrowanego Szkoły Podstawowej Nr 4 w Działdowie SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY I Z WYKORZYSTANIEM METODY AKTYWIZUJĄCEJ Blok tematyczny: Witaj wiosno!
Bardziej szczegółowoNajciekawsze gry i zabawy podczas przerw w szkole - opis zapomnianych gier
Najciekawsze gry i zabawy podczas przerw w szkole - opis zapomnianych gier Kamil Łoś kl. VI c W STATKI Gra się w 2 zawodników, każdy dostaje po 2 kartki. Na każdej rysuje się siatkę 10 10 (A-J; 1-10).
Bardziej szczegółowoW księgarni i bibliotece edukacja wczesnoszkolna klasa I
Literka.pl W księgarni i bibliotece edukacja wczesnoszkolna klasa I Data dodania: 2012-05-15 20:18:44 Autor: Olga Bojarska Scenariusz zajęć z edukacji wczesnoszkolnej w klasie I TEMAT OŚRODKA Książka uczy
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć Temat: Zwierzęta przygotowują się do zimy.
Scenariusz zajęć Temat: Zwierzęta przygotowują się do zimy. Cele operacyjne: Uczeń: wymienia sposoby przygotowywania się zwierząt do zimy, wymienia sposoby pomagania zwierzętom w zimie, rozpoznaje odgłosy
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat Karnawałowy zawrót głowy. Moja rodzina. tygodniowy Temat dnia Wkrótce święto babci i dziadka. Moi
Bardziej szczegółowoCopyright SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015 Copyright for the illustrations by SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015
Grażyna Nowak Copyright SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015 Copyright for the illustrations by SBM Sp. z o.o., Warszawa 2015 Tekst: Grażyna Nowak Ilustracje, skład, okładka i przygotowanie do druku: Wojciech
Bardziej szczegółowoAutor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Historia książki. Scenariusz nr 6
Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska Blok tematyczny: Historia książki Scenariusz nr 6 I. Tytuł scenariusza: Książka to nasz wierny przyjaciel. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje
Bardziej szczegółowo#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie
#ZadanieWie Temat : W marcu jak w garncu Wiek: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna Autor: Anna Świć Czas trwania: 0-0 min (uzależniony od wieku, możliwości rozwojowych grupy oraz jej liczebności)
Bardziej szczegółowoPisemko Szkoły Podstawowej w Węgorzynie Nr 2/2015/2016 Listopad 2015
Pisemko Szkoły Podstawowej w Węgorzynie Nr 2/2015/2016 Listopad 2015 W naszej szkole trwa kampania Bezpieczna +. W ramach akcji, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich kolegów! Podsumowanie projektu zamieścimy
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. -nazywa członków rodziny używając pojęć: mama, tata, babcia, dziadek, ciocia, wujek, brat, rodzeństwo, wnuczek, itp.
Scenariusz zajęć klasa II wrzesień - blok 4 dzień 4- Strona1 Klasa 2 listopad blok 1 dzień 1 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: Mój dom. Temat dnia: Moje obowiązki w rodzinie. Cele zajęć: Uczeń: -nazywa
Bardziej szczegółowoBUDOWA ZDANIA POJEDYNCZEGO
BUDOWA ZDANIA POJEDYNCZEGO polski.gim26.gda.pl 1 1. Zdanie jest to wypowiedzenie zawierające przynajmniej jedno orzeczenie. np. Ania rozmawia przez telefon. Pada deszcz. polski.gim26.gda.pl 2 2. RÓWNOWAŻNIK
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 4
Autor scenariusza: Barbara Lentowczyk Blok tematyczny: Wędrówki z biegiem Wisły Scenariusz zajęć nr 4 Temat dnia: Jesteśmy na lotnisku Edukacje: polonistyczna, matematyczna, społeczna, I. Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. Klasa- Ic integracyjna
Scenariusz zajęć Marzena Kulig, Monika Szewczyk nauczycielki Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie Klasa- Ic integracyjna Temat bloku: Polska naszą Ojczyzną. Temat dnia: Symbole narodowe. Temat edukacji
Bardziej szczegółowoOPOWIADANIA I PIOSENKI KUBUSIA PUCHATKA INTRO
OPOWIADANIA I PIOSENKI KUBUSIA PUCHATKA INTRO O, cześć, jestem Kubuś Puchatek. Ogromnie się cieszę, Ŝe Cię widzę! Właśnie śpiewałem sobie kilka piosenek z myślą o naszych przyjaciołach. Pomyślimy o nich
Bardziej szczegółowoOto oryginalne opowiadanie ćwiczymy umiejętność redagowania opowiadania twórczego z użyciem dialogu
Oto oryginalne opowiadanie ćwiczymy umiejętność redagowania opowiadania twórczego z użyciem dialogu 1. Cele lekcji a) Wiadomości Uczeń: zna zasady tworzenia dialogu i zapisywania go w tekście, zna reguły
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY II
SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH DLA KLASY II EDUKACJA EUROPEJSKA Temat dnia: 15 PAŃSTW JEDNA FLAGA Poznajemy państwa wchodzące w skład UE oraz jej symbole (flaga i hymn). Pisownia nazw państw wielką literą.
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Danuta Szymczak Klasa I Edukacja: polonistyczna, matematyczna, przyrodnicza,plastyczna Temat zajęć: Idzie rak nieborak. Cel/cele
Bardziej szczegółowoSławne Misie Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Został on ustanowiony w 2002 roku w setną rocznice powstania w Stanach Zjednoczo
Sławne Misie W języku angielskim pluszowy miś to Teddy Bear. Nazwa wzięła się od prezydenta Stanów Zjednoczonych Theodore'a Roosevelta, który w listopadzie 1902 został bohaterem komiksu w gazecie "Evening
Bardziej szczegółowoHARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VII w roku szkolnym
HARMONOGRAM WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI I ŚRODOWISKIEM W GRUPIE VII w roku szkolnym 2018-2019 Zadanie -cel TEMATYKA TERMIN REALIZACJI 1. Zebranie organizacyjne ZEBRANIA Z RODZICAMI, PEDAGOGIZACJA Podpisywanie
Bardziej szczegółowoUwaga! Imię i nazwisko ucznia, klasa
Uwaga! Jeżeli lubisz czytać książki i chcesz się wykazać znajomością lektur, weź udział w konkursie czytelniczym Parada postaci literackich. Konkurs będzie trwał od 30-31 października 2017 r. Mogą w nim
Bardziej szczegółowoPAŹDZIERNIK U ŻABEK. Na początku października kontynuowaliśmy tematykę związaną z. jesienią rozmawialiśmy o owocach, kompotach, przetworach.
PAŹDZIERNIK U ŻABEK Na początku października kontynuowaliśmy tematykę związaną z jesienią rozmawialiśmy o owocach, kompotach, przetworach. Prowadziliśmy wiele pogadanek na tematy związane z przygotowaniem
Bardziej szczegółowoKlasa 2 maj blok 4 dzień 5. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: A ja wolę moją mamę. Temat dnia: Klasowy Dzień Matki. Cele zajęć: Uczeń:
Scenariusz zajęć klasa II - marzec blok 4 dzień 5 Strona1 Klasa 2 maj blok 4 dzień 5 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: A ja wolę moją mamę. Temat dnia: Klasowy Dzień Matki. Cele zajęć: Uczeń: -poznają
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 22 Temat: Podróż po Polsce poznajemy różne krajobrazy
Scenariusz zajęć nr 22 Temat: Podróż po Polsce poznajemy różne krajobrazy Cele operacyjne: Uczeń: wyszukuje w tekście potrzebne informacje, rozróżnia na ilustracji krajobraz nadmorski, nizinny i górski,
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 5. I. Tytuł scenariusza: Moja domowa biblioteka. Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska. Blok tematyczny: Historia książki
Autor scenariusza: Krystyna Jakubowska Blok tematyczny: Historia książki Scenariusz nr 5 I. Tytuł scenariusza: Moja domowa biblioteka. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące):
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera
Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie trzeciej z wykorzystaniem komputera Krąg tematyczny: W kraju Anaruka. Temat dnia: Z wyprawą na Grenlandię. Cele ogólne: poznanie cech charakterystycznych krajobrazu
Bardziej szczegółowoLaureat: Nagrody Nobla 80 Nagrody NIKE 98
Laureat: Nagrody Nobla 80 Nagrody NIKE 98 Nadchodzi dla Miłosza czas przełomowy zmierzenie się ze sławą i popularnością. Milczenie krytyki polskiej na temat Miłosza ; nieśmiałe upominanie się o jego miejsce.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ WARSZTATÓW DO KSIĄŻKI ZOFII STANECKIEJ BASIA I WOLNOŚĆ
SCENARIUSZ WARSZTATÓW DO KSIĄŻKI ZOFII STANECKIEJ BASIA I WOLNOŚĆ Do czego są nam potrzebne zasady i wolność? CZAS TRWANIA: 45 minut CELE: Po zajęciach dziecko: potrafi wyjaśnić znaczenie słów: zasada
Bardziej szczegółowoZAMIERZEENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE GR. VI PUCHATKI STYCZEŃ 2019 R.
ZAMIERZEENIA WYCHOWAWCZO- DYDAKTYCZNE GR. VI PUCHATKI STYCZEŃ 2019 R. http://www.puzzleonline.eu/puzzleonlinebajki.php?id=2525&menu=1 TEMATY KOMPLEKSOWE 07.01.-11.01.2019R.- MIJAJĄ DNI, MIESIĄCE, LATA
Bardziej szczegółowoPLAN PRACY DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI 4 - LETNICH NA MIESIĄC MAJ
PLAN PRACY DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZEJ DLA DZIECI 4 - LETNICH NA MIESIĄC MAJ Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne: Motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy przedszkolnej. Wdrażanie do samodzielności
Bardziej szczegółowoZałącznik nr 1. Rozwiąż krzyżówkę
Załącznik nr 1 Rozwiąż krzyżówkę 1. Zawsze powinniśmy mówić tylko.... 2. Na zgodę podajemy komuś.... 3. Bohater bajki Mickiewicza pt. Przyjaciele. 4. Przychodzi nam do głowy. 5. Poznajemy ich w biedzie.
Bardziej szczegółowoGRUPA XI MISIE STYCZEŃ. - termin realizacji: r r. BAŁWAN - wiersz Autor: Z. Wroński
GRUPA XI MISIE STYCZEŃ Temat kompleksowy: Zabawy zimowe - termin realizacji: 31.12.2018r.- 11.01.2019r. będziemy ćwiczyli spostrzegawczość wzrokową poprzez układanie obrazków z części; będziemy kształtowali
Bardziej szczegółowoScenariusz nr 6 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne
Scenariusz nr 6 zajęć edukacji wczesnoszkolnej Metryczka zajęć edukacyjnych Miejsce realizacji zajęć: sala szkolna Temat zajęć: Jesienne warzywa. Grupa dydaktyczna: uczniowie klasy II SP Czas przewidziany
Bardziej szczegółowoKlasa 2 wrzesień - blok 4 dzień 4. Scenariusz zajęć. Blok tygodniowy: Jesień w sadzie i ogrodzie.
Scenariusz zajęć klasa II wrzesień - blok 4 dzień 4- Strona1 Klasa 2 wrzesień - blok 4 dzień 4 Scenariusz zajęć Blok tygodniowy: Jesień w sadzie i ogrodzie. Temat dnia: Zatrzymujemy jesień przetwory z
Bardziej szczegółowoSzkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - III
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu PRZEDMIOTOWE OCENIANIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I - III I. CELE OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO: poinformowanie ucznia o osiągnięciach
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 3
Autor scenariusza: Krystyna Staszak Blok tematyczny: CZAS, ZEGAR, KALENDARZ Scenariusz zajęć nr 3 Temat dnia: Jak zatrzymać czas? Edukacje: polonistyczna, matematyczna, społeczna, muzyczna, I. Czas realizacji:
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat
Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat Autor: Małgorzata Urbańska Klasa II Edukacja: polonistyczna, przyrodnicza, techniczna, plastyczna, muzyczna Cel/cele zajęć: - rozwijanie
Bardziej szczegółowoJoanna Charms. Domek Niespodzianka
Joanna Charms Domek Niespodzianka Pomysł na lato Była sobie panna Lilianna. Tak, w każdym razie, zwracała się do niej ciotka Małgorzata. - Dzień dobry, Panno Lilianno. Czy ma Panna ochotę na rogalika z
Bardziej szczegółowoPoznajemy różne formy rzeczownika odmieniamy rzeczownik przez przypadki
Poznajemy różne formy rzeczownika odmieniamy rzeczownik przez przypadki 1. Cele lekcji a) Wiadomości Uczeń: podaje definicję rzeczownika, zna pojęcie deklinacji, wymienia wszystkie przypadki rzeczownika,
Bardziej szczegółowoPROGRAM PÓŁKOLONII LETNIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 18 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
PROGRAM PÓŁKOLONII LETNIEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 18 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ Wakacje w mieście - wesoło, aktywnie i bezpiecznie Termin realizacji: I turnus 27. 06. 08. 07. 2016 r. II turnus 11. 07. 22. 07.
Bardziej szczegółowoSCENARIUSZ ZAJĘCIA PRZEBIEG ZAJĘĆ:
SCENARIUSZ ZAJĘCIA 1. Temat zajęcia: Statki kosmiczne. 2. Data zajęcia: 11.03.2013r. 3. Grupa : IV (5,6 latki) 4. Cele ogólne: - doskonalenie umiejętności planowania i organizowania działań przez dobór
Bardziej szczegółowoPOZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O DZIEŃ I
POZNAŃ - MOJE MIASTO CYKL ZAJĘĆ POŚWIĘCONYCH EDUKACJI REGIONALNEJ KLASA O Cele główne: poszerzenie wiedzy o swojej miejscowości, kształtowanie postawy szacunku i dbałości o skarby kultury, kształtowanie
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć nr 6
Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska Blok tematyczny: Woda-niezwykła ciecz Scenariusz zajęć nr 6 Temat: Deszczowa pogoda. I. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. II. Cele podstawy programowej: Edukacja
Bardziej szczegółowoKARTY ĆWICZEŃ DO KONCERTU EDUKACYJNEGO GÓRALSKIE ŚWIĘTOWANIE GDZIE TRADYCJA NAS ZACHWYCA? zad.1. Pomóż Mikołajowi dostarczyć prezent.
zad.1 Pomóż Mikołajowi dostarczyć prezent. 1 zad.2 Rodzicu, to zabawa również dla Ciebie! Rozwiąż krzyżówkę wspólnie z dzieckiem. zad.3 Rodzicu, przeczytaj swojemu dziecku poniższe zdania i poproś, aby
Bardziej szczegółowoHERBATKA U KUBUSIA PUCHATKA
...... imię i nazwisko szkoła KONKURS CZYTELNICZY HERBATKA U KUBUSIA PUCHATKA I. Odpowiedz na pytania (maksymalnie 31 pkt) : 1. Kto jest autorem przygód o Kubusiu Puchatku i z jakiego kraju pochodzi?...alan
Bardziej szczegółowoScenariusz zajęć. Metody: burza mózgów, rozmowa, patyczki, technika świateł drogowych, informacja błyskawiczna.
Scenariusz zajęć klasa III kwiecień- blok 2 dzień 1 - Strona1 Klasa 3 kwiecień blok 1 dzień 1 Blok tygodniowy: Możliwości naszego organizmu. Temat dnia: Lubimy łamigłówki. Cele zajęć: Uczeń: - podaje pomysły
Bardziej szczegółowo