W menu programu znajdziemy narzędzia podzielone według branż: architektura, model strukturalny, wentylacja (HVAC) i elektryczność.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "W menu programu znajdziemy narzędzia podzielone według branż: architektura, model strukturalny, wentylacja (HVAC) i elektryczność."

Transkrypt

1 Bentley AECOsim Building Designer projektowanie 4D Firma Bentley to jeden z największych światowych producentów oprogramowania mający w swojej ofercie kilkaset aplikacji dla prawie każdego obszaru projektowania CAD. Bentley jest znany przede wszystkim jako dostawca narzędzi do tworzenia, modelowania i zarzadzania dużymi projektami, w tym również dla branży architektonicznej i konstrukcyjnej. Aplikacje Bentley od dawna obsługują technologię BIM. Jednocześnie Bentley wdraża technologię 4D (model przestrzenny plus zarządzanie czasem projektu) oraz technologię ISM zintegrowanego modelu strukturalnego obsługującego różne, czasem konkurencyjne aplikacje do projektowania (między innymi Revit, Tekla, STAAD). Efektem prac nad wyżej wymienionymi technologiami jest AECOsim Building Designer doskonała platforma dla architektów i konstruktorów. Czym jest AECOsim Building Designer? AECOsim dedykowany jest do interdyscyplinarnego modelowania, analizy i symulacji budynków. AECOsim nie jest pojedynczą aplikacją, lecz zbiorem narzędzi do architektów, inżynierów, konstruktorów i zarządcy budynku (nazwa programu pochodzi od pierwszych liter słów: Architecture, Engineering, Construction, Operations). W skład programu wchodzą dobrze znane aplikacje Bentley na przykład architekci znajdą tutaj znany i popularny program Bentley Architecture. Cały program działa w oparciu o najnowszą wersję Microstation, a cena programu jest dużo niższa niż gdybyśmy próbowali kupować aplikacje osobno. Każdy model trójwymiarowy jest określany mianem modelu 3D, natomiast model AECOsim możemy określić mianem modelu 4D, gdyż możemy w nim zapisać informację o czasie wykonania poszczególnych elementów projektu. Dzięki temu łatwo tworzyć harmonogramy wykonawcze, które potem można wykorzystać choćby w programie MS Project. Wizualizacja tych procesów pozwala przeglądać poszczególne fazy projektu, wyszukiwać miejsca potencjalnych kolizji i optymalizować użycie sprzętu budowlanego (np. dźwigów). Menu AECOsim W menu programu znajdziemy narzędzia podzielone według branż: architektura, model strukturalny, wentylacja (HVAC) i elektryczność. Ponadto narzędzia do wymiany danych, generowania dokumentacji i renderingu. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik otrzymuje pakiet narzędzi z którego może korzystać adekwatnie do bieżących potrzeb architekt nie jest już skazany na bierne oglądanie elementów wstawionych do modelu przez innych użytkowników projektu, lecz może samodzielnie dokonać modyfikacji, na przykład w instalacji wentylacyjnej budynku. A konstruktor może zmodyfikować i dostosować do siebie ścianę konstrukcyjną i architektoniczną. Oczywiście każdy z uczestników procesu projektowego jest informowany o dokonywanych w modelu zmianach. Kompletny model budynku (na górze). Z modelu architektonicznego możemy wyodrębnić część konstrukcyjną która zostanie przesłana do programu obliczeniowego (poniżej).

2 Korzystając z wbudowanych narzędzi możemy uzyskać wysokiej jakości rendering w oparciu o znaną technologię Luxology, wbudowaną w Microstation. Doskonałej jakości zdjęcia bądź filmy są tworzone bezpośrednio w programie bez konieczności eksportowania modelu do innych aplikacji. Użytkownik tworząc rendering może skorzystać z jednej z zaimplementowanych technologii: ray tracing, particle tracing, radiosity. W zakresie tworzenia dokumentacji projektowej Bentley również oferuje nowoczesne narzędzia. Generujemy dokumentację automatycznie czyli tworząc rzuty, widoki i przekroje które są wstawiane na arkusze dokumentacji 2D. Po wprowadzeniu zmian do modelu wszystkie elementy dokumentacji są automatycznie aktualizowane. Użytkownik decyduje o wszystkich aspektach generowanej dokumentacji: rodzajach linii, wypełnień, kreskowaniu czy też dołączanych symbolach i opisach. Bentley jako jedyny oferuje technologię hypermodelu, czyli kombinacji widoku bądź przekroju 3D na który jest nakładany stosowny rysunek dokumentacji projektowej. Dzięki temu jednocześnie pracujemy z modelem trójwymiarowym i skojarzoną z nim dokumentacją 2D. Gotowy model bądź dokumentację możemy zapisać bądź wyeksportować w wielu różnych formatach (o czym mowa w dalszej części artykułu). Należy jednak zwrócić uwagę na zapis w formacie DWG. Wiele aplikacji oferuje zapis w formacie DWG. Jednak nie jest to oryginalny format DWG, który jest własnością Autodesk. Jedyną aplikacją która zapisuje w formacie DWG jest Microstation będące podstawą AECOsim. Możliwość takiego zapisu wynika z umowy jaką zawarły Autodesk i Bentley udostępniając sobie nawzajem formaty zapisu - odpowiednio DWG Autodesku i DGN Bentley. Dlatego też użytkownik pracujący z AECOsim nie musi się obawiać że model dla użytkownika AutoCAD-a będzie zawierał błędy ponieważ zapis odbywa się z wykorzystaniem dokładnie tej samej technologii co w produktach Autodesk! AECOsim jest używany do obsługi największych i najbardziej prestiżowych budowli na całym świecie.

3 AECOsim narzędzia dla architekta Użytkownik dysponuje wszystkimi narzędziami z aplikacji Bentley Architecture (dawniej Bentley TriForma). Architecture to jeden z najbardziej znanych na świecie programów architektonicznych. Oferuje kompleksowe modelowanie dowolnej wielkości obiektów. Tworzony model jest w pełni parametryczny i może być sterowany za pomocą wymiarów. Wraz z programem użytkownik ma do dyspozycji rozbudowana bazę typowych elementów architektonicznych, takich jak drzwi czy okna. Elementy te można dowolnie modyfikować bądź tworzyć własne. Podczas modelowania możemy pracować w trybie 2D bądź 3D korzystając z wcześniej zdefiniowanych rzutów, widoków bądź poziomów. Program posiada liczne udogodnienia dla architektów, między innymi: - automatyczne generowanie powierzchni i opisów pomieszczeń - narzędzia do tworzenia koncepcji wstępnych - zbiór narzędzi do automatycznego generowania schodów, poręczy, sufitów - narzędzia do wymuszania przestrzegania norm narodowych i standardów projektowych - asocjatywna praca na modelu 3D i dokumentacji wykonawczej - automatyczna resymbolizacja obiektów 3D na czytelniejsze obiekty 2D - tworzenie rozbudowanych zestawień elementów, zestawień opisów pomieszczeń, kosztorysów - harmonogramy budowy które mogą być odtwarzane w takich aplikacjach jak Bentley Navigator, MS Project, Primavera P3 - zapis konstrukcji do formatu PDF 3D, gbxml, Google Earth, DWG, STEP, IGES, i wielu, wielu innych Hypermodel dokumentacja 2D bezpośrednio na modelu 3D Jednoczesna praca z hypermodelem i tradycyjnym modelem 3D Teraz czas na kolejny krok, czyli kompletny model budynku poddamy analizie energetycznej. AECOsim Energy Simulator Moduł ten pozwala dokonać symulacji i analizy energetycznej budynku wraz ze znajdującymi się w nim systemami mechanicznymi, oraz dokonywać oceny wpływu budynku na środowisko. Do analizy wykorzystywany jest znana i uznawana za standard technologia EnergyPlus. Dzięki pełnej integracji tego modułu z narzędziami do modelowania systemów wentylacji można błyskawicznie analizować wpływ zmian poczynionych w modelu na sprawność energetyczną projektowanego budynku. Energy Simulator potrafi również analizować modele wytworzone w innych programach: Revit, Archicad, AutoCAD. Bądź dokonywać importu w formacie IFC bądź gbxml. Symulacja energetyczna budynku moduł odpowiedzialny za analizę wczytuje model AECOsim bez potrzeby dodatkowych konwersji.

4 AECOsim to tylko początek AECOsim pozwala w pełni zamodelować budynek zgodnie z wymogami BIM. Dla niektórych użytkowników takie rozwiązanie jest wystarczające. Lecz Bentley oferuje dużo więcej zarówno współpracę z wieloma innymi własnymi aplikacjami, jak i wymianę danych z programami innych producentów. AECOsim jest przede wszystkim w pełni zintegrowany z ProjectWise aplikacją do zespołowej pracy i zarządzania dużymi projektami. Bentley konsekwentnie wdraża od kilku lat technologię ISM (Integrated Structural Modelling). Technologia ta umożliwia wymianę danych pomiędzy różnymi aplikacjami zarówno tymi należącymi do Bentley jak i rozwiązaniami konkurencji. Przykładowo, model strukturalny stworzony w Autodesk Revit Structure może być wczytany do AECOsim, uaktualniony i przekazany do aplikacji obliczeniowej, takiej jak STAAD. Po dokonaniu stosownych obliczeń analitycznych, poprawiony model poprzez ISM jest wczytywany do ProStructure - aplikacji umożliwiającej detalowanie konstrukcji stalowych i żelbetowych. Technologia ISM bazuje na stworzeniu centralnego repozytorium z którego korzystają wszyscy użytkownicy procesu projektowego. Każda modyfikacja jest zapisywana w repozytorium wraz z dokładną informacją kto jakie poczynił zmiany. ISM wspiera również inne formaty wymiany danych, w tym oczywiście IFC. ISM to nie kolejny wewnątrz-firmowy, zamknięty dla innych format. Bentley jako jeden z największych światowych producentów oprogramowania wdraża uniwersalny format wymiany danych strukturalnych, który współpracuje z istniejącymi najważniejszymi formatami wymiany danych, nie próbując ich zastępować. Doskonałym przykładem wymiany danych poprzez ISM są dwie aplikacje które doskonale uzupełniają proces projektowy zapoczątkowany w AECOsim: STAAD oraz ProStructure. STAAD To jeden z najlepszych programów do przeprowadzania analiz inżynierskich w zakresie konstrukcji stalowych, żelbetowych oraz drewnianych, z możliwością prowadzenia obliczeń z użyciem jednej z ponad 70 norm obliczeniowych ( w tym Eurokody z polskim aneksem). O jakości programu świadczy miedzy innymi fakt że jest on certyfikowany w zakresie obliczeń nuklearnych (ASME NQA , ), jest wiodącym światowym narzędziem do obliczeń konstrukcji morskich (offshore) takich jak platformy wiertnicze, a 47 z 50 największych światowych firm inżynieryjnych korzysta ze STAAD. Aplikacja ma budowę modułową, więc do bazowego modułu obliczeniowego użytkownik dokupuje wyłącznie wybrane narzędzia projektowe zgodnie ze specyfiką prowadzonej działalności, na przykład do optymalizacji konstrukcji stalowych. Tak więc konstrukcja budynku wykonana w AECOsim jest wczytywana do repozytorium ISM skąd jest pobierana do STAAD i przekształcana w model analityczny, który po wykonaniu niezbędnych obliczeń jest optymalizowany i modyfikowany, a następnie powraca do architekta poprzez ISM. Co ważne wczytując model z repozytorium architekt może wybrać które modyfikacje akceptuje i odrzucić te na które się nie zgadza.

5 ProStructure Ostatnim etapem dla konstrukcji zaprojektowanej przez architekta i zweryfikowanej przez konstruktorów jest jej uszczegółowienie w zakresie stali i żelbetu, tak aby można było wygenerować szczegółową dokumentację warsztatową. Do tego służy aplikacja ProStructure, składająca się z modułu dla konstrukcji stalowych (ProSteel) i żelbetowych (ProConcrete). Dla przykładu: schematyczny i uproszczony model stalowy, wystarczający na etapie modelowania architektonicznego zostanie wzbogacony o niezbędne szczegóły konstrukcyjne, takie jak na przykład połączenia. Uruchamiamy generator połączeń, wskazujemy elementy stalowe które mają być połączone i wybieramy odpowiedni rodzaj połączenia. Użytkownik decyduje o wszystkich parametrach połączenia, może też wybrać predefiniowane połączenia utworzone w oparciu o Eurokody bądź DIN. Oprócz bazy połączeń korzystamy z wielu innych udogodnień, takich jak automatyczny generator schodów, kratownic, drabin, podestów, W tym samym modelu tworzymy pręty i siatki zbrojeniowe konstrukcji żelbetowej. Ponieważ w dalszym ciągu pracujemy na tym samym modelu który został zapoczątkowany w AECOsim, więc już na etapie projektowania możemy stwierdzić czy pojedynczy pręt zbrojeniowy nie będzie stanowił nieoczekiwanej przeszkody podczas realizacji projektu! Podsumowanie AECOsim to kompleksowe narzędzie dla wszystkich uczestników procesu projektowego, dzięki któremu architekt, konstruktor i właściciel budynku pracują na jednym spójnym modelu, a dzięki wsparciu technologii ISM możliwa jest współpraca z wieloma różnymi, często konkurencyjnymi aplikacjami. Więcej informacji: Bentley Systems sp z o.o. ul. Nowogrodzka Warszawa tel

Sukces tkwi w szczegółach. AutoCAD. Structural Detailing

Sukces tkwi w szczegółach. AutoCAD. Structural Detailing Sukces tkwi w szczegółach AutoCAD Structural Detailing Od projektu po fabrykację Oprogramowanie AutoCAD Structural Detaling usprawnia współpracę inżynierów, kreślarzy i specjalistów w zakresie detalowania

Bardziej szczegółowo

Allplan Inżynieria. Przegląd możliwości programu. Efektywność Pracy. Oszczędność Czasu Projektowania

Allplan Inżynieria. Przegląd możliwości programu. Efektywność Pracy. Oszczędność Czasu Projektowania Przegląd możliwości programu Allplan Inżynieria Allplan Inżynieria to oprogramowanie dla każdego inżyniera, który chce zminimalizować czas potrzebny do stworzenia dokumentacji projektowej. Automatyczne

Bardziej szczegółowo

KATALOG PRODUKTÓW IT

KATALOG PRODUKTÓW IT 2008 KATALOG PRODUKTÓW IT DLA BUDOWNICTWA I NIERUCHOMOŚCI Wydawca: Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o. ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań, Polska tel. 061 869 20 00, fax 061 869 29 99 info@mtp.pl,

Bardziej szczegółowo

2 l KATALOG OPROGRAMOWANIA

2 l KATALOG OPROGRAMOWANIA 2013 2 l KATALOG OPROGRAMOWANIA INTERsoft PARTNER 3 Rodzina programów ArCADia System ArCADia 4 ArCADia-START 5 ArCADia-ARCHITEKTURA 7 ArCADia-SŁUP 9 ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE 10 ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE

Bardziej szczegółowo

System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS

System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS Funkcjonalność i scenariusze zastosowań BOC Wien Bäckerstr. 5/3 A - 1010 Wien Tel.: +43-1-5132736-0 Fax: +43-1-5132736-5 http://www.boc-eu.com Email: boc@boc-eu.com

Bardziej szczegółowo

10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology

10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology 10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology Oprogramowanie Solid Edge zapewnia największą funkcjonalnośd i najniższy koszt utrzymania na rynku systemów CAD. Ten dokument

Bardziej szczegółowo

Zdarza mi się myśleć czasem, iż pojęcie PLM (Product. Raport. Systemy PDM/PLM...

Zdarza mi się myśleć czasem, iż pojęcie PLM (Product. Raport. Systemy PDM/PLM... W poszukiwaniu pudełka z napisem PLM Przystępując do pisania tego artykułu mam świadomość, iż narażam się na zarzut opisywania rzeczy znanych i oczywistych, występując zarazem przeciw zasadzie głoszącej,

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ I OKOŁOPROJEKTOWĄ

ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ I OKOŁOPROJEKTOWĄ Szybkobieżne Pojazdy Gąsienicowe (29) nr 1, 2012 Tomasz JĘCZAREK ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ I OKOŁOPROJEKTOWĄ Streszczenie: W artykule opisano skuteczną komunikację jako warunek przygotowania

Bardziej szczegółowo

Centrala Oddział Rzeszów www.mat.net.pl

Centrala Oddział Rzeszów www.mat.net.pl TEGOROCZNY CADMAT Sesja Ogólna Godz. Program sala 8:30-9:30 Rejestracja uczestników z niespodzianką 9:30-10:30 Sesja główna 1 10:30-11:00 Przerwa kawowa I. ARCHITEKTURA, KONSTRUKCJE, INSTALACJE PoniŜsze

Bardziej szczegółowo

10 ważnych. Autodesk Inventor 11. Lipiec 2007. Nowości w Autodesk Inventor Professional 2008. W środku...

10 ważnych. Autodesk Inventor 11. Lipiec 2007. Nowości w Autodesk Inventor Professional 2008. W środku... Lipiec 2007 Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku... Nowości w Autodesk Inventor Professional 2008 10 ważnych powodów do przejścia z AutoCAD do Autodesk Inventor Trójwymiarowe projektowanie

Bardziej szczegółowo

10 ważnych. silniki. Autodesk. Inventor 11. Autodesk. Inventor Professional 11 = lepszy projekt. Styczeń 2007

10 ważnych. silniki. Autodesk. Inventor 11. Autodesk. Inventor Professional 11 = lepszy projekt. Styczeń 2007 Styczeń 2007 Bądź liderem w projektowaniu mechanicznym W środku... Praktyczne podejście do zarządzania danymi 10 ważnych powodów do przejścia z AutoCAD do AutoCAD Mechanical NOWA KSIĄŻKA o Autodesk Inventor

Bardziej szczegółowo

Allplan BIM. Podręcznik

Allplan BIM. Podręcznik Allplan BIM Podręcznik Microsoft, Windows, Windows NT, Windows 2000 i Windows XP są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi Microsoft Corporation. BAMTEC jest zastrzeżonym znakiem handlowym

Bardziej szczegółowo

Allplan Precast. Podręcznik

Allplan Precast. Podręcznik Allplan Precast Podręcznik Microsoft, Windows, Windows NT, Windows 2000 i Windows XP są znakami handlowymi lub zastrzeżonymi znakami handlowymi Microsoft Corporation. BAMTEC jest zastrzeżonym znakiem handlowym

Bardziej szczegółowo

PROCES MONTAŻU WSPOMAGANY KOMPUTEROWO W SYSTEMIE AUTODESK INVENTOR

PROCES MONTAŻU WSPOMAGANY KOMPUTEROWO W SYSTEMIE AUTODESK INVENTOR PROCES MONTAŻU WSPOMAGANY KOMPUTEROWO W SYSTEMIE AUTODESK INVENTOR Witold PAWŁOWSKI, Daniel MOSION Współczesne systemy komputerowego wspomagania projektowania (CAD) są wyposażone w moduły programowe służące

Bardziej szczegółowo

PLATFORMA systemowa MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION

PLATFORMA systemowa MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION MICROSOFT BUSINESS SOLUTIONS NAVISION PLATFORMA systemowa PLATFORMA SYSTEMOWA Platforma systemu Microsoft Business Solutions Navision bazuje na sprawnym współdziałaniu wielu technologii informatycznych.

Bardziej szczegółowo

SŁAWOMIR WIAK (redakcja)

SŁAWOMIR WIAK (redakcja) SŁAWOMIR WIAK (redakcja) Akademicka Oficyna Wydawnicza EXIT Recenzenci: Prof. Janusz Turowski Politechnika Łódzka Prof. Ewa Napieralska Juszczak University Lille Nord de France, LSEE, UA, Francja Autorzy

Bardziej szczegółowo

System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS

System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS System zarządzania procesami biznesowymi ADONIS Funkcjonalnośd i scenariusze zastosowao BOC Wien Bäckerstr. 5/3 A - 1010 Wien Tel.: +43-1-5132736-0 Fax: +43-1-5132736-5 http://www.boc-eu.com Email: boc@boc-eu.com

Bardziej szczegółowo

Platforma COMOS. Ogólnoświatowa wymiana danych, w celu zapewnienia efektywnego zarządzania zakładem przemysłowym. www.siemens.

Platforma COMOS. Ogólnoświatowa wymiana danych, w celu zapewnienia efektywnego zarządzania zakładem przemysłowym. www.siemens. Platforma COMOS Ogólnoświatowa wymiana danych, w celu zapewnienia efektywnego zarządzania zakładem przemysłowym www.siemens.com/comos COMOS Platforma COMOS podstawa efektywnego zarządzania zakładami przemysłowymi.

Bardziej szczegółowo

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II

ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II Przemysław Lech ZINTEGROWANE SYSTEMY ZARZĄDZANIA ERP/ERP II charakterystyka wykorzystanie w biznesie wdrażanie 1 Copyright by Przemysław Lech Wszelkie prawa zastrzeżone Niniejsza publikacja jest elektroniczną

Bardziej szczegółowo

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu

Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autodesk Vault 2012 Zdobądź przewagę nad konkurencją dzięki zarządzaniu danymi produktu Autorzy: Jamie Eckmier i Dave Sukowatey, Autodesk Po blisko trzydziestu latach obecności oprogramowania projektowego

Bardziej szczegółowo

Modu 9: Szybkie Prototypowanie

Modu 9: Szybkie Prototypowanie Mechatronika Modu 9: Szybkie Prototypowanie podr czniki, wiczenia i rozwi zania (pomys ) prof. dr hab. in. Edward Chlebus dr in. Bogdan Dyba a, dr in. Tomasz Boraty ski dr in. Jacek Czajka dr in. Tomasz

Bardziej szczegółowo

STATISTICA W MARKETINGU

STATISTICA W MARKETINGU STATISTICA W MARKETINGU Piotr Wójtowicz, StatSoft Polska Sp. z o.o. Wszystkie firmy i instytucje gromadzą coraz większe ilości danych. Nowoczesne kanały komunikacji marketingowej pozwalają nie tylko na

Bardziej szczegółowo

Współczesne narzędzia inżynierskie zwiększające wydajność procesu produkcyjnego

Współczesne narzędzia inżynierskie zwiększające wydajność procesu produkcyjnego Grupa doradcza ARC Współczesne narzędzia inżynierskie zwiększające wydajność procesu produkcyjnego Streszczenie. 2 Opinie ekspertów.... 3 Ewolucja i przyszłość narzędzi inżynierskich 5 Wymagania wobec

Bardziej szczegółowo

Femap Online Trial Pobierz bezpłatną, 45-dniową wersję próbną szczegóły na stronie 3.

Femap Online Trial Pobierz bezpłatną, 45-dniową wersję próbną szczegóły na stronie 3. Płyta DVD dołączona do numeru. Płyta DVD wewnątrz numeru. Płyta DVD wewnątrz numeru.!reklama Femap Online Trial Pobierz bezpłatną, 45-dniową wersję próbną szczegóły na stronie 3. Solid Edge ST4 bezpłatna

Bardziej szczegółowo

ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA?

ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA? ANALIZA DANYCH NIE TYLKO DLA SPECJALISTÓW CO OFERUJE STATSOFT POLSKA? Piotr Ocalewicz, StatSoft Polska Sp. z o.o. Wstęp StatSoft Polska jest polskim biurem StatSoft Inc. - jednego z największych na świecie

Bardziej szczegółowo

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA

Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA ASSECO BUSINESS SOLUTIONS SA Asseco WAPRO OPROGRAMOWANIE DLA FIRM PODRĘCZNIK UŻYTKOWNIKA WF-Mag dla Windows WF-FaKir dla Windows WF-KaPeR dla Windows WF-GANG dla Windows WF-bEST dla Windows WF-Analizy

Bardziej szczegółowo

O CAD, CAM, CAE. dla inżynierów projektantów branży mechanicznej. Raport. Oprogramowanie CAD, CAM, CAE...

O CAD, CAM, CAE. dla inżynierów projektantów branży mechanicznej. Raport. Oprogramowanie CAD, CAM, CAE... O CAD, CAM, CAE dla inżynierów projektantów branży mechanicznej AUTOR: Maciej Stanisławski Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, iż komputerowe wspomaganie projektowania (CAD), wytwarzania (CAM), analiz

Bardziej szczegółowo

ISOF. CRM - możliwości

ISOF. CRM - możliwości ISOF kwiecień 2009 Copyright 2006 by HEUTHES. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All rights reserved. Przedsiębiorstwo HEUTHES dokłada wszelkich starań aby informacje zawarte w tej instrukcji były aktualne i

Bardziej szczegółowo

OPROGRAMOWANIE A NOWOCZESNE PROJEKTOWANIE

OPROGRAMOWANIE A NOWOCZESNE PROJEKTOWANIE Szybkobieżne Pojazdy Gąsienicowe (16) nr 2, 2002 Alicja ZIELIŃSKA Stanisław TOMASZEWSKI OPROGRAMOWANIE A NOWOCZESNE PROJEKTOWANIE Streszczenie: W artykule przedstawiono najistotniejsze cechy oprogramowania

Bardziej szczegółowo

Infor Dynamic Enterprise Performance d/epm

Infor Dynamic Enterprise Performance d/epm Infor Dynamic Enterprise Performance d/epm Infor Dynamic Enterprise Performance d/epm Ogólny opis systemu 1. Ogólny opis systemu Infor d/epm jest kompleksowym systemem informatycznym klasy Performance

Bardziej szczegółowo