Profesjonalny Contact Center dla Twojego Urzędu. Bez inwestycji.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Profesjonalny Contact Center dla Twojego Urzędu. Bez inwestycji."

Transkrypt

1 Krzysztof Niewidziajło, dyrektor sprzedaży CLUDO ul. Polna 46/14, Warszawa t f m

2 Co to jest CLUDO? CLUDO to profesjonalny system Contact Center stworzony na bazie dojrzałego oprogramowania OneContact oraz OneWorkforce (WFM) portugalskiej firmy Collab. OneContact jest używany przez takie firmy jak Vodafone, ING czy TATA Communications. CLUDO jest systemem hostowanym, dzięki temu uruchomienie Contact Center nie wymaga inwestycji w drogi sprzęt i licencje. System CLUDO jest w 100% ulokowany w Polsce i zintegrowany z lokalną infrastrukturą telekomunikacyjną. CLUDO jest wielokanałowe, obsługuje połączenia telefoniczne (inbound i outbound) oraz , sms, fax, czat i video. CLUDO jest modularne i pozwala na uruchomienie takich kanałów kontaktu jakich oczekują Petenci.

3 Dlaczego CLUDO? Bezpieczne. Redundantny i rozproszony geograficznie system, monitorowany w trybie 24/7/365. SLA na poziomie 99,9%. Podłączenie MPLS. Procedury disaster recovery. Skalowalne. Od kilku do kilkuset stanowisk. Od prostej infolinii do wielokanałowego contact center. Zdalne wsparcie. To co potrzebujesz, kiedy potrzebujesz. Oszczędne. Bez inwestycji, bez amortyzacji sprzętu, bez przymusowych upgrades, bez prądożernych serwerów, niższe koszty administracji IT, tańsze SLA, tańsze wsparcie. Konkurencyjne koszty połączeń. Szybkie. Bazowe wdrożenie w 14 dni. Gotowe rozwiązania integrujące się z twoimi aplikacjami biznesowymi. Samodzielne uruchamianie dodatkowych stanowisk i niektórych funkcjonalności.

4 Wybrane funkcjonalności Obsługa kampanii manualnej preview i power. Listy Do not call w czasie rzeczywistym. Import i zarządzanie kontaktami kampanii. System wykrywający pocztę głosową, faxy i modemy. System raportujący sygnalizację operatora. Automatyczne przekładanie kontaktu. Zawansowany tryb predictive dostosowujący się do pory dnia, parametrów bazy kontaktów, parametrów kampanii. Integracja z bazą lub aplikacją biznesową klienta poprzez web serwisy,.net lub gotowe API do Salesforce i Siebel i innych CRM. Zaawansowany skrypter rozmów. Outbound IVR Inteligentny router ACD obsługujący wszystkie kanały kontaktu: telefon, , fax, sms, czat i video. Dowolnie rozbudowany IVR tworzony w środowisku graficznym Microsoft Visio. Skrypty i elastyczne strategie routingu różnych kanałów kontaktu. Overflow. Integracja z bazą lub aplikacją biznesową klienta poprzez web serwisy,.net, wywołanie URL lub gotowe API do Salesforce i Siebel i innych CRM. Definiowanie poziomów dostępu. Zarządzanie agentami, serwisami (kolejkami). Definiowanie parametrów: skile, wrapup, SLA Raportowanie w czasie rzeczywistym i historyczne. Tworzenie nowych raportów w środowisku Microsoft Reporting Services. Tworzenie Wallboardów. Tworzenie oraz nadzór nad kampaniami. Nagrywanie i archiwizacja rozmów. Nagrywanie ekranów. Podsłuch, podpowiedź, połączenie trójstronne. Mobilna aplikacja Supervisora Zawansowany moduł Work Force Management. Realizacja połączeń na numery stacjonarne i komórkowe. Numeracja geograficzna w 14 strefach numeracyjnych. Łącza MPLS i Metro Ethernet bezpiecznie łączące lokalizację klienta z platformą CLUDO. Numeracja Specjalna: 0800,0801 Przenoszenie numeracji klienta.

5 Fakty i mity - ogólne Q: Czym jest contact center w chmurze? czym jest: contact center oznacza obsługę przynajmniej dwóch kanałów kontaktu (np. telefon + ). Bez lokalnych serwerów, bez kosztów inwestycyjnych, z miesięcznymi kosztami abonamentowymi a czym nie jest: o nie jest to contact center outsourcingowe, dostarczamy system a nie ludzi pracujących na systemie o nie jest to z definicji rozproszone contact center (home working). Może być ale nie musi. zdefiniowanie usługi w chmurze jest trudne o czym świadczy ciągle rosnąca liczba nazw i akronimów: private cloud, virtual private cloud, public cloud, hybrid cloud, dedicated cloud, SaaS, CaaS, IaaS. Nawet przy tych wszystkich rozróżnieniach ciężko jest dokładnie opisać daną usługę. Więc lepiej jest zdefiniować system w chmurze poprzez zdrowo rozsądkowe oczekiwania decydenta biznesowego: o kluczowe elementy infrastruktury i oprogramowania wyniesione i zarządzane przez dostawcę usługi. o odciążenie lub nawet pominięcie wewnętrznego IT w uruchomieniu i utrzymaniu usługi. o relatywnie niskie koszty wejścia i wyjścia czyli niskie ryzyko wybrania złego rozwiązania. o klarowna polityka cenowa oparta o zakres funkcjonalności i mierzalny parametr (np. liczbę użytkowników) o możliwość elastycznego dostosowania tych parametrów by koszty podążały za potrzebami biznesowymi.

6 Fakty i mity - koszty Contact Center w chmurze Q: Czy contact center w chmurze jest tańszy od systemu Onsite? Część analityków twierdzi, że porównywanie kosztów chmury i onsite jest metodologicznym błędem. Każdy ma prawo spróbować takiego porównania, jednak ważne jest, by próbując sprowadzić jabłka i pomarańcze do wspólnego mianownika kosztowego: o upewnić się, że porównujesz podobnej klasy systemy contact center. o zdefiniować okres w którym chcesz dokonać porównania. Rynek i potrzeby szybko się zmieniają więc 3-4 lata można przyjąć za maksymalny okres. o skalkulować TCO obu systemów dla wybranego okresu. Dla chmury jest to proste, dla wersji onsite o wiele trudniejsze. Pamiętaj o wszystkich aspektach: koszt pieniądza w czasie, zapewnienie infrastruktury, deprecjację sprzętu, prąd, wewnętrzny koszt IT obsługi systemu, SLA przymusowe upgrady - kalkulacja TCO dla systemu ONSITE jest skomplikowana! Generalna zasada jest taka iż: o im mniejsze contact center tym wersja chmurowa będzie bardziej atrakcyjna cenowo. o im bardziej zmienne wymagania i niepewne potrzeby, tym wybór contact center w chmurze jest bezpieczniejszy.

7 Fakty i mity - funkcjonalność i integracja Q: Czy wybierając contact center w chmurze/hostowane traci się funkcjonalność oferowaną przez systemy onsite? nie ma żadnego technicznego powodu dla którego system w chmurze ma mieć mniejszą funkcjonalność niż system onsite. Przykładem jest platforma Cludo, zbudowana na bazie profesjonalnego oprogramowania contact center. jednak z biznesowych powodów obecnie w Polsce inne wiodące rozwiązania nie są dostępne lub w łatwy i przewidywalny sposób nie będą dostępne w modelu hostowanym z ulokowaną w całości infrastrukturą w Polsce. większość innych systemów call center dostępnych aktualnie w chmurze w Polsce jest uboga funkcjonalnie i nie jest porównywalna do systemów dostępnych ONSITE Q: Czy wybierając Contact Center w chmurze możemy założyć integrację wewnętrznych systemów transakcyjnych z systemem contact center. nie ma technicznych powodów dla których system contact center w chmurze ma być trudniejszy w integracji niż system ONSITE.

8 Fakty i mity - bezpieczeństwo Q: Czy wybór systemu hostowanego jest bezpieczny? Bezpieczeństwo ma wiele aspektów: o ciągłość działania systemu o bezpieczeństwo wyboru właściwego rozwiązania o bezpieczeństwo danych osobowych Ciągłość działania systemu: pytanie: czy częściej pada wewnętrzny serwer czy usługa chmurowa (google, poczta.onet etc )? dostawca usługi chmurowej traktuje dostępność systemu jako priorytet biznesowy, inwestuje w redundancje (licencje HA, geograficzne rozproszenie serwerów) w zakresie dostępnym tylko dla bardzo dużych firm korzystających z systemu onsite. Beneficjentami tych inwestycji są wszyscy klienci dostawcy. Bezpieczeństwo wyboru właściwego rozwiązania: ryzyko zakupu złego systemu onsite jest bardzo duże. W szczególności w pierwszym procesie przetargowym. Często post factum żyje się z systemem, który nie spełnia oczekiwań gdyż pieniądze na zakup zostały wydane. Z uwagi na niskie koszty wejścia i wyjścia z systemu hostowanego to ryzyko jest mniejsze i w konsekwencji system hostowany jest zdecydowanie bezpieczniejszy. Bezpieczeństwo danych osobowych: o po pierwsze system contact center nie jest systemem CRM i przy odpowiedniej integracji może nie posiadać danych definiowanych jako dane osobowe. o po drugie tak jak w przypadku ciągłości działania usługi dostawcy czynią znaczące inwestycje by zapobiec możliwości wypłynięcia danych osobowych. Poziom zabezpieczeń jest często nieosiągalny dla klientów w ich własnych systemach wewnętrznych.

9 Fakty i mity usługi hostowane contact center a sektor publiczny Q: Co może zyskać sektor publiczny zwracając się w stronę rozwiązań contact center w chmurze? obecny proces przetargowy na systemy onsite często skutkuje: o w coraz bardziej dynamicznie zmieniającym się środowisku oczekiwań i wymagań petentów, długi proces definiowania potrzeb, wyboru dostawcy i późniejszego kilkumiesięcznego wdrożenia skutkuje tym, iż w momencie uruchomienia CC, wdrożony system często już nie pasuje do aktualnych potrzeb/oczekiwań petentów. o realizacją dużych projektów z pominięciem małych (tendencja do zakupu drogich systemów mających sens przy dużej skali) contact center w chmurze może zapewnić: o kluczową w dzisiejszej rzeczywistości szybkich zmian możliwość eksperymentowania bez ryzyka dużych wydatków i rozwijania udanych projektów usprawniania, optymalizacji procesów obsługi petentów o możliwość realizacji małych, średnich i dużych projektów np. na poziomie struktur samorządu lokalnego.

10 Krzysztof Niewidziajło, dyrektor sprzedaży CLUDO ul. Polna 46/14, Warszawa t f m

COMPUTERWORLDGUiDE. Office 365 w Sygnity

COMPUTERWORLDGUiDE. Office 365 w Sygnity COMPUTERWORLDGUiDE Office 365 w Sygnity wypróbuj bezpłatnie Office 365 w Sygnity Computerworld Guide Office 365 w Sygnity Sygnity uczyniła duży krok naprzód w rozwoju organizacji, rewolucjonizując sposób

Bardziej szczegółowo

NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem

NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem NIXXIS, Twój partner w efektywnym budowaniu relacji z klientem Nixxis oferuje szeroki zakres usług, które pomogą osiągnąć Twoje cele biznesowe w najbardziej efektywny sposób. Nasze wypróbowane metody wdrażania

Bardziej szczegółowo

zaprasza do zapoznania się z krótkim opisem usługi Microsoft Office 365 Microsoft Office 365 Page 1

zaprasza do zapoznania się z krótkim opisem usługi Microsoft Office 365 Microsoft Office 365 Page 1 zaprasza do zapoznania się z krótkim opisem usługi Microsoft Office 365 W przypadku pytań, prosimy o kontakt: 22/838-19-08, 838-88-78, cts@cts.com.pl Microsoft Office 365 Page 1 Wprowadzenie Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

Focus Contact Center

Focus Contact Center Focus Contact Center Agenda 01 O nas... 02 System Focus Contact Center... 03 Cechy systemu... 04 Warianty rozwiązań... 4.1 Obsługa klienta Focus Contact Center... 4.2 Sprzedaż Focus Contact Center... 4.3

Bardziej szczegółowo

PORTFOLIO PRODUKTÓW INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) O NAS IT NETWORKS DATA CENTER INTEGRATION & OUTSOURCING KLIENCI I PARTNERZY

PORTFOLIO PRODUKTÓW INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) O NAS IT NETWORKS DATA CENTER INTEGRATION & OUTSOURCING KLIENCI I PARTNERZY PORTFOLIO PRODUKTÓW O NAS INFORMATION AND COMMUNICATIONS TECHNOLOGY (ICT) DATA CENTER O NAS SPIS TREŚCI 1 2 3 DATA CENTER O NAS DATA CENTER 4 5 6 O NAS 1 O NAS DATA CENTER Grupa Kapitałowa Comarch na

Bardziej szczegółowo

Biznes w chmurze ELŻBIETA ZDROJEWSKA

Biznes w chmurze ELŻBIETA ZDROJEWSKA Biznes w chmurze Aktualnie niemal każda fi rma ma wielkie ilości danych gromadzonych i przetwarzanych w systemach IT. Każdego dnia powstają eksabajty danych, których większość jest przetwarzana przez różne

Bardziej szczegółowo

MUSISZ BIZNES ABC. Wszystko co. Fakty i mity. Zarządzanie. Cloud computing. benchmark magazyn #2 / 9 / 2013

MUSISZ BIZNES ABC. Wszystko co. Fakty i mity. Zarządzanie. Cloud computing. benchmark magazyn #2 / 9 / 2013 BIZNES benchmark magazyn #2 / 9 / 2013 ABC ekonomiki chmury obliczeniowej s. 6 Fakty i mity na temat Cloud computingu s.17 Zarządzanie cyklem życia produktu w chmurze s. 36 Cloud computing rozmowa z Jerzym

Bardziej szczegółowo

Zbuduj sobie call center

Zbuduj sobie call center W nowoczesnym systemie call center praktycznie wszystkie operacje są dokonywane za pomocą graficznego, przyjaznego dla uŝytkownika interfejsu Zbuduj sobie call center Proste systemy call center czy nawet

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości?

Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości? Webinarium Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości? Prelegenci: Krzysztof Radziwon, Partner w Departamencie Risk Consulting, KPMG w Polsce Przemysław Szuder,

Bardziej szczegółowo

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ

PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ PODRĘCZNIK ZASTOSOWANIA CHMURY OBLICZENIOWEJ W ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ SPIS TREŚCI Wstęp... 3 1. Chmura Obliczeniowa przegląd... 5 Definicja Chmury Obliczeniowej i Przetwarzania w Chmurze... 5 2 Wdrożeniowe

Bardziej szczegółowo

NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 17 WRZESIEŃ 2009 COMMUNICATION NOWA ERA KOMUNIKACJI W BIZNESIE

NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 17 WRZESIEŃ 2009 COMMUNICATION NOWA ERA KOMUNIKACJI W BIZNESIE NIEZALEŻNY DODATEK TEMATYCZNY DYSTRYBUOWANY WRAZ Z RZECZPOSPOLITĄ 17 WRZESIEŃ 2009 Partnerzy publikacji: FUTURE COMMUNICATION NOWA ERA KOMUNIKACJI W BIZNESIE Wywiad z prezesem Dotpay p. andrzejem Ponińskim

Bardziej szczegółowo

WSZYSTKO O rozwiązaniach IP Office

WSZYSTKO O rozwiązaniach IP Office WSZYSTKO O rozwiązaniach IP Office v9 Westcon Convergence jest dostawcą rozwiązań komunikacji zintegrowanej innym niż wszyscy. Dzięki współpracy z najlepszymi kontrahentami sprawnie reagujemy na potrzeby

Bardziej szczegółowo

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010

Wyzwania firm. biznes w chmurach. listopad 2010 aktualne trendy Praktyczne narzędzia studia przypadków Wyzwania firm WWW.wyzwaniafirm.pl listopad 2010 nowe spojrzenie na it Nowe wyzwania biznesowe wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych

Bardziej szczegółowo

Slican Komunikator CTI

Slican Komunikator CTI Unified Communication Slican Komunikator CTI Slican Komunikator CTI ma na celu integrację komunikacji głosowej z coraz częściej stosowaną w kontaktach biznesowych komunikacją online poprzez czat, sms i

Bardziej szczegółowo

Unified Communications

Unified Communications Unified Communications 1 Spis treści Komunikaty zintegrowane Robert Jesionek Polski rynek otwarty na rozwiązania zunifikowanej komunikacji Barbara Mejssner Na czym polega koncepcja Unified Communications?

Bardziej szczegółowo

infrastructure Skup się na biznesie i oszczędzaj Outsourcing Infrastruktury IT

infrastructure Skup się na biznesie i oszczędzaj Outsourcing Infrastruktury IT infrastructure Skup się na biznesie i oszczędzaj Outsourcing Infrastruktury IT Infrastructure 2 Wprowadzenie Głównym zadaniem przedsiębiorstw jest zwiększanie konkurencyjności własnych produktów i usług,

Bardziej szczegółowo

Inwestycje, które dają oszczędności

Inwestycje, które dają oszczędności Jak zaoszczędzić dzięki strategicznym inwestycjom w rozwiązania komunikacyjne Inwestycje, które dają oszczędności Wielu menedżerów IT musi dziś sprostać trudnemu zadaniu, jakim jest zarządzanie wydatkami

Bardziej szczegółowo

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009

Whitepaper. Nowa generacja rozwiązań ERP. Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć. nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper Nowa generacja rozwiązań ERP Jak nowe technologie pomagają redukować koszty i tworzyć nowe możliwości dla firmy PAC 2009 Whitepaper nowa generacja rozwiązań ERP Styczeń 2010 Wstęp Rozwój rozwiązań

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI COMARCH S.A. W 2012 ROKU KRAKÓW, 30 KWIETNIA 2013 ROKU SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE O FIRMIE... 3 2. PODSTAWOWE WIELKOŚCI EKONOMICZNO-FINANSOWE... 5 3. PRODUKTY I USŁUGI OFEROWANE

Bardziej szczegółowo

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti

Asseco Business Solutions SA. Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions SA Pion Biznesowy Incenti Asseco Business Solutions S.A. (Asseco BS) dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw. Kompleksowa oferta firmy obejmuje gotowe

Bardziej szczegółowo

Pion Infrastruktury. Szanowni Państwo, Solutions for Demanding Business

Pion Infrastruktury. Szanowni Państwo, Solutions for Demanding Business Szanowni Państwo, od ponad dekady jesteśmy świadkami przeobrażania informatyki w dobro powszechnie dostępne. Jeśli przyjmiemy, że pojęcie to oznacza towar, który może być dostarczony w dowolne miejsce

Bardziej szczegółowo

Co to jest chmura (Cloud Computing)?

Co to jest chmura (Cloud Computing)? Co to jest chmura (Cloud Computing)? Według jednej z teorii chmura to przeniesienie pewnych zasobów (serwerów, danych, aplikacji) z naszej firmy/serwerowni w inne miejsce. I to bez względu na to czy to

Bardziej szczegółowo

Platforma Contact Center zintegrowana ze środowiskiem Microsoft

Platforma Contact Center zintegrowana ze środowiskiem Microsoft Platforma Contact Center zintegrowana ze środowiskiem Microsoft Contact Center nowej generacji stworzone dla Microsoft Lync Dzięki globalnej współpracy z firmą Microsoft, platforma Contact Center dostarczana

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne cięcie kosztów

Elektroniczne cięcie kosztów Mimo braków finansowych, przewoźnicy coraz chętniej informatyzują swoje firmy Elektroniczne cięcie kosztów W krajach Beneluksu ponad 90 proc. firm transportowych z flotą powyżej 100 pojazdów jest wyposażonych

Bardziej szczegółowo

SYSTEM ERP W MODELU SAAS W DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW

SYSTEM ERP W MODELU SAAS W DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW SYSTEM ERP W MODELU SAAS W DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW Damian DZIEMBEK Streszczenie: Obecnie jednym ze szczególnie interesujących sposobów nabycia i użytkowania systemów informatycznych klasy ERP jest

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Cloud 2013 weryfikacja. Chmura po latach. Integracja w chmurach wg Gartnera

Spis treści. Cloud 2013 weryfikacja. Chmura po latach. Integracja w chmurach wg Gartnera Cloud 2013 1 Spis treści Cloud 2013 weryfikacja Robert Jesionek Chmura po latach Ewa Zborowska, IDC Poland Integracja w chmurach wg Gartnera Barbara Mejssner, it-manager.pl Przejrzysta wspo łpraca i bezpieczne

Bardziej szczegółowo

1. MECHANIZMY MIĘDZYPROCESOWE APLIKACJI DZIAŁAJĄCYCH CLOUD I LOKALNIE. Cloud computing. Rys. 1. Praca w chmurze i poza chmurą

1. MECHANIZMY MIĘDZYPROCESOWE APLIKACJI DZIAŁAJĄCYCH CLOUD I LOKALNIE. Cloud computing. Rys. 1. Praca w chmurze i poza chmurą Cloud computing Czym jest praca w chmurze? Praca w chmurze obliczeniowej oznacza pracę z aplikacjami lub usługami, udostępnianymi przez internet, w odróżnieniu od tradycyjnych aplikacji instalowanych lokalnie

Bardziej szczegółowo

Raport Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich. w sektorze finansowym

Raport Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich. w sektorze finansowym Raport Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich CLOUD COMPUTING w sektorze finansowym Autorzy Ewa Dybka Dariusz Falkowski Robert Gajda Maciej Gawroński Martyna Kubiak Wojciech Małek Przemysław

Bardziej szczegółowo

Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów. Windows Azure. Daniel Biesiada Piotr Cichocki. Artur Żarski Michał Żyliński

Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów. Windows Azure. Daniel Biesiada Piotr Cichocki. Artur Żarski Michał Żyliński Daniel Biesiada Piotr Cichocki Windows Azure Platforma Cloud Computing dla programistów Autorzy książki są pracownikami firmy Microsoft sp. z o.o. w dziale Developer & Platform Group (DPG). Grupa DPG w

Bardziej szczegółowo