Po prostu bardziej produktywne. Jak roboty optymalizują obrabiarki.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Po prostu bardziej produktywne. Jak roboty optymalizują obrabiarki."

Transkrypt

1 Po prostu bardziej produktywne. Jak roboty optymalizują obrabiarki.

2 Zintegrowana automatyzacja obrabiarek 100% wykorzystania potencjału obrabiarki: roboty KUKA maksymalizują produktywność. W jaki sposób pracując z obrabiarkami mogą Państwo oferować ekstremalnie krótkie terminy dostaw? A przy tym produkować rentownie i wydajnie nawet bardzo złożone konstrukcyjnie elementy? Źródło: Hermle AG KUKA zna rozwiązanie: dzięki zrobotyzowanej automatyzacji, która w znacznym stopniu zwiększa produktywnosć Państwa obrabiarek. Dotrzymują Państwo zawsze kroku rosnącym wymaganiom jakościowym stawianym obrabianym przedmiotom. Mogą Państwo również wykonywać dodatkowe prace, takie jak montaż. A przy tym pozostają Państwo elastyczni w odniesieniu do coraz częściej wprowadzanych zmian technicznych. Wzrost produktywności skutecznie przeciwdziała stałemu spadkowi cen przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości. Roboty KUKA umożliwiają utrzymanie wysokiej precyzji i pozwalają Państwu na dotrzymanie nawet najbardziej napiętych terminów.

3 Dzięki automatyzacji KUKA zwiększają Państwo swój wskaźnik rentowności. produkują szybciej i wydajniej redukują ilość produktów wybrakowanych oraz czas produkcji zapewniają lepsze wykorzystanie Państwa obrabiarki zapewniają dostępność na poziomie 99,995 % Zyskują Państwo zupełnie nową jakość. produkują z większą precyzją, od pojedynczych sztuk do produkcji masowej potrafią bez trudu sprostać rosnącym wymaganiom jakościowym radzą sobie zarówno z drobnymi częściami jak i kompleksową obróbką integrują dodatkowe czynności do procesów produkcji Utrzymują Państwo wysoką wydajność, również w szybko zmieniających się okolicznościach. realizują wszystkie ważne funkcje obrabiarek przy użyciu robotów KUKA mogą szybko i elastycznie dostosować roboty KUKA do zmieniających się zadań mogą znacznie szybciej zaopatrywać klientów dzięki skróconemu czasowi realizacji dostawy Zyskują Państwo cenną przewagę konkurencyjną. zyskują nowe możliwości w ostrej walce cenowej produkują rentownie niewielkie partie, nawet pojedyncze sztuki przekonują klientów wynikami produkcji na najwyższym poziomie

4 Zrobotyzowana automatyzacja 17% krótsze czasy obróbki: dzięki robotom KUKA zyskują Państwo cenny czas. 17 % krótsze czasy obróbki. Tam, gdzie nie liczy się dokładność obrabiarki, takie czynności jak wiercenie, szczotkowanie czy okrawanie wykonywane są przez robota. Redukuje on w ten sposób czas pracy wrzeciona na jedną obrabianą część. W produkcji własnej KUKA prowadzi to do obniżenia czasu obróbki jednej części z 48 do 40 min. Odpowiada to wzrostowi wydajności maszyny o 20 %. Przy intensywnej obróbce skrawaniem robot może wykonywać skrawanie zgrubne, a maszyna ograniczy się tylko do obróbki wykańczającej.

5 1 zmiana 2 zmiana dodatkowa zmiana Roboty KUKA: non stop do Państwa dyspozycji. Kiedy chodzi o produktywność, liczy się każda sekunda. Z robotami KUKA w pełni wykorzystają Państwo potencjał swoich obrabiarek przez 24 godziny na dobę. W produkcji własnej KUKA jeden robot wydłuża czas bezobsługowej pracy centrum obróbkowego z 16 do 24 godzin dziennie. Oznacza to wzrost produktywności o całe 50 %. 50% wyższa produktywność dzięki pracy całodobowej.

6 Łatwe w użyciu 0% potrzeby adaptacji: Pracownicy i maszyny rozumieją roboty KUKA natychmiast. mxautomation Interpreter RC Oprogramowanie KR Mechatronic IEC PLC KRC FB-Lib Obsługa wymaga zaledwie podstawowej wiedzy z dziedziny robotyki: dzięki KUKA.PLC mxa. Źródło: Siemens Komfortowy, uniwersalny interfejs sprawia, że roboty KUKA są niezwykle proste w obsłudze. KUKA.PLC mxa we współpracy z pakietem oprogramowania Sinumerik Run MyRobot firmy Siemens umożliwia wizualizację, obsługę i zaprogramowanie/ ustawienie funkcji robota KUKA w połączeniu z obrabiarką przy użyciu tego samego systemu, do którego użytkownicy obrabiarek są przyzwyczajeni. A wszystko za pomocą panela obrabiarki.

7 Zredukowane do niezbędnego minimum: aby zapewnić produktywność bez nakładów na szkolenia. Przy użyciu pakietów technologicznych, takich jak Zenon HMI na ekranie dotykowym panelu KUKA smartpad można tworzyć proste interfejsy do obsługi lub programowania, proponujące tylko te funkcje, których użytkownicy potrzebują w swojej codziennej pracy. Bez konieczności szukania i bez kosztownych szkoleń. Gotowe do użytku od zaraz : dobrze znany interfejs do szybkiego programowania. Roboty KUKA przejmują czynności obrabiarek i dzięki interfejsowi KUKA.CNC moga być programowane przy użyciu komend G-code lub DIN Użytkownicy rozumieją je od razu, mogą tworzyć programy używając łańcucha procesu CAD/CAM i po wcześniejszej symulacji pracować na robocie bez potrzeby tłumaczenia na język robota. Zawarte w pakiecie korekta zasięgu narzędzia, siostrzane narzędzia oraz wiele innych znanych funkcji CNC.

8 Większa produktywność roboty KUKA w praktyce robot skrawanie załadunek i wyładunek zmiana narzędzia układ sterowania oprogramowanie sortowanie czyszczenie No 0897 znakowanie Użyj kodu QR i zobacz roboty KUKA w ruchu: Roboty KUKA: multitalenty w świecie obrabiarek. W każdym kroku cyklu produkcyjnego tkwi potencjał produktywności i rentowności. Dzięki robotom KUKA mogą go Państwo wykorzystać. Gdyż umożliwiają one automatyzację wielu procesów na przykład znakowanie obrabianych przedmiotów, ich pomiar oraz kontrolę jakości w maszynie podczas obróbki. Jeszcze większą produktywność mogą Państwo uzyskać poprzez sprzężenie różnych maszyn za pomocą robotów. W ten sposób wykorzystają Państwo w pełni swoje moce produkcyjne. Swoboda ruchu: Również ciasne miejsca w maszynie oraz wąskie drzwi nie stanowią problemu dla smukłych ramion robotów KUKA QUANTEC. Zmiana narzędzia: W rozległych magazynach narzędziowych roboty wspomagają podawanie narzędzi np. w tzw. "arenie narzędziowej" partnera systemowego KUKA firmy Demmeler. Nawet przy 400 używanych narzędziach nie stanowi to żadnych ograniczeń dla Państwa produktywności. Źródło: Dreher Źródło: DMG Źródło: Dreher Oszczędność miejsca: W pełni zintegrowane roboty, jak np. w zautomatyzowanej celi firmy Dreher AG, umożliwiają automatyzację nawet na małej przestrzeni. Wyjątkowo dynamiczny KUKA KR AGILUS potrzebuje zaledwie 0,5 m². Mierzenie: Zintegrowane stacje pomiarowe zautomatyzowanej celi dostarczają na bieżąco informacji o jakości obróbki.

9 Źródło: Hermle AG Obróbka z 6 stron: Na tej maszynie DMG z dwoma mocowaniami przedmioty obrabiane są z sześciu stron jednocześnie. Robot wykonuje załadunek i rozładunek obrabianych przedmiotów i umieszcza je w optymalnej pozycji do obróbki. Załadunek i rozładunek: Z robotem KUKA QUANTEC umieszczonym bezpośrednio nad maszyną automatyzacja nie wymaga w zasadzie dodatkowego miejsca. Zapewnia to swobodny dostęp do maszyny ze wszystkich stron, tak jak to jest widoczne na zdjęciu maszyny Okuma. Przenoszenie palet: Nawet najmniejsze partie aż po pojedyncze sztuki mogą mieć zautomatyzowaną produkcję przy użyciu robotów, dzięki zastosowaniu palet oraz systemu mocowania w punkcie zerowym, jak np. ta cela Hermle, przeznaczona do części ważących nawet do kg. Źródło: DMG

10 5 rodzin Portfolio produktów KUKA dla przemysłu obrabiarkowego robotów KUKA. I wszystko, co czyni Państwa obrabiarki bardziej wydajne. Seria KR AGILUS Seria kompaktowych robotów, które przy najwyższej prędkości osiągają jedyne w swoim rodzaju wyniki, dostępne są także w wersji wodoszczelnej. KR 16-2 Dzięki regularnym konturom i smukłej sylwetce oszczędza cenne miejsce i potrafi dotrzeć do każdego punktu, nawet w ciasnych pomieszczeniach. Seria KR FORTEC Osiąga udźwigi do 600 kg i dokładność ±0,08 mm. W ten sposób możliwe jest precyzyjne manipulowanie nawet ciężkimi częściami. + Inteligentne wyposażenie Układ sterowania robotem KR C4 i KR C4 compact Obydwie konstrukcje wpisują się perfekcyjnie w istniejące otoczenie maszyny. Otwarta architektura praktycznie nie ogranicza integracji technicznej. Panel obsługi KUKA: KUKA smartpad Umożliwia prostą i intuicyjną obsługę kompletnych urządzeń poprzez panel dotykowy ze zmieniającymi się w zależności od kontekstu oknami.

11 Firma KUKA oferuje w jednym miejscu wszystko, co czyni obrabiarki produktywniejsze. Wszystkie komponenty perfekcyjnie ze sobą harmonizują, co sprawia, że przestawienie na automatyzacje staje się jeszcze bardziej komfortowe. Roboty KUKA wspierają Państwa przy obróbce przedmiotów, załadunku i rozładunku, procesach kontrolnych, przy podnoszeniu dużych obciążeń lub przekraczaniu ekstremalnych granic zasięgu. Połączenie robota z układem sterowania i pakietami funkcyjnymi i technologicznymi odbywa się według Państwa indywidualnych wymagań przy minimalizacji kosztów inwestycyjnych. Seria KR QUANTEC Ta seria przekonuje maksymalną dynamiką i ekstremalną sztywnością i wynikami przy jednoczesnej niewielkiej masie własnej i smukłej sylwetce. Seria KR QUANTEC K Roboty konsolowe KUKA zostały zaprojektowane z myślą o wyjątkowo dużym zasięgu w dół. Umożliwiają optymalny dostęp do przestrzeni roboczej z góry. Pakiety funkcyjne i technologiczne KUKA Umożliwiają robotom przejęcie istotnych w Państwa branży funkcji w ramach rozwiązań automatyki. Więcej miejsca na Państwa sukces: wirtualna bezpieczna przestrzeń Roboty KUKA monitorują przestrzeń roboczą poprzez oprogramowanie. W ten sposób mogą pracować nawet w ciasnych pomieszczeniach pod szynami suwnicy lub obniżonymi sufitami. Ośrodki szkoleniowe KUKA na całym świecie Ośrodek szkoleniowy KUKA College przekaże Państwu praktyczną wiedzę fachową z pierwszej ręki na temat obsługi robota.

12 BF0004/PL/3/0114 weiskind.com KUKA Twój silny partner. Jakość made in Germany. Kreatywność i w najwyższym stopniu zorientowanie na klienta: na tej podstawie Kuka od dziesiątek lat rozwija wybitne technologie, które w Twoim zakładzie doprowadzą do zdecydowanej optymalizacji procesów. Byliśmy prekursorami robotyki, a dzisiaj jesteśmy liczącym się w świecie twórcą innowacyjnych rozwiązań. Naszą pasją jest upraszczanie nawet kompleksowych zadań w dziedzinie automatyki z wykorzystaniem postępowych rozwiązań. Cokolwiek chcesz zrobić i bez względu na rodzaj zadania do wykonania: z firmą KUKA możesz zrealizować niemalże wszystko. I to w każdej branży, dzięki ścisłej kooperacji z naszymi doświadczonymi partnerami systemowymi. Zrobimy wszystko, aby urzeczywistnić Twoje pomysły. Wykorzystaj naszą przewagę dla swojego sukcesu. Centrum obróbkowe Burkhardt + Weber, zautomatyzowane przy zastosowaniu KR 500 w produkcji własnej KUKA. KUKA Roboter CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce ul. Porcelanowa 10, Katowice, Polska, tel.: , Dane dotyczące właściwości i zastosowania produktów nie stanowią zapewnienia właściwości, lecz spełniają jedynie funkcje informacyjne. Dla zakresu realizowanej przez nas dostawy miarodajny jest każdorazowo przedmiot umowy. Dane techniczne i rysunki są niezobowiązujące w odniesieniu do dostawy. Zastrzega się możliwość wprowadzenia zmian.

Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń

Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń Roboty KUKA do bardzo dużych obciążeń KUKA TWÓJ SILNY PA R T NER. Niemiecka solidność, kreatywność i dostosowanie do potrzeb klienta: w oparciu o te zasady, firma KUKA od wielu dekad tworzy doskonałe technologie,

Bardziej szczegółowo

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska

ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI. stworzona przez FANUC Polska ŻÓŁTA FABRYKA PRZYSZŁOŚCI stworzona przez FANUC Polska w celu wspierania konkurencyjności firm produkcyjnych Wrocław, 11 12 września 2014 roboinnowacje DLA KONKURENCYJNOŚCI FIRM PRODUKCYJNYCH Polski oddział

Bardziej szczegółowo

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna

Przegląd maszyn: Program produkcji. Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Przegląd maszyn: Program produkcji Obrabiarki / Elektronarzędzia Technika laserowa / Elektronika Technika medyczna Wszystko, czego Państwo potrzebują. Spis treści TruLaser: Ekonomiczne cięcie grubych i

Bardziej szczegółowo

efektywne rozwiązania CAM

efektywne rozwiązania CAM hypermill efektywne rozwiązania CAM Optymalizacja procesów, bezpieczne inwestycje, sukces w produkcji EVATRONIX SA, polski przedstawiciel firmy OPEN MIND Technologies AG, oferuje Państwu oprogramowanie

Bardziej szczegółowo

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2

Solutions Material Handling. Przestrzeń i czas 2 Solutions Material Handling Przestrzeń i czas 2 Już dziś poznaj nowoczesne, dynamiczne systemy magazynowe przyszłości: rozwiązania Kardex Remstar do optymalizacji procesów intralogistycznych. Systemy Kardex

Bardziej szczegółowo

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011!

MX-X Nowa odsłona. Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk. Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL. RX 50 produktem roku 2011! Biuletyn informacyjny 2/2012 Uroczyste otwarcie Oddziału Gdańsk Pomarańczowa rewolucja E-samochody pod okiem STILL RX 50 produktem roku 2011! MX-X Nowa odsłona OD REDAKCJI 3 SPIS TREŚCI biuletyn informacyjny

Bardziej szczegółowo

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu

SITRAIN Szkolenia dla przemysłu SITRAIN Szkolenia dla przemysłu Wiedza kluczem do sukcesu Katalog szkoleń Oferta szkoleń 2014/15 www.siemens.pl/sitrain Centra szkoleniowe Łódź Warszawa Katowice Bielsko-Biała Warszawa Łódź Katowice Bielsko-Biała

Bardziej szczegółowo

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości

Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Nowości 2014 Augmented Reality zapraszamy do świata rozszerzonej rzeczywistości Czy chcesz dowiedzieć się, jak ważka BionicOpter wygląda od środka? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości!

Bardziej szczegółowo

Tuning dla Twojej produkcji

Tuning dla Twojej produkcji Tuning dla Twojej produkcji MES stanowisko dyspozytorskie BDE MDE Większa przejrzystość Wzrost produktywności Lepsza jakość produktów Skrócenie czasów przestoju Optymalny stopień wykorzystania Poprawa

Bardziej szczegółowo

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X

FORUM NARZĘDZIOWE ISSN 1509-426X FORUM ARZĘDZIOWE ISS 1509-426X KWARTALIK IFORMACYJO-TECHICZY UMER 02 (43) 2010 Zamówione materiały F UMER 02 (43) 2010 dostarczamy w 24 godziny! OBERO Robert Dyrda ul. Cicha 15; 88-100 Inowrocław tel.

Bardziej szczegółowo

local Hydraulika Bosch Rexroth w budownictwie wodnym Firma Bosch Rexroth nieustannie pracuje nad tym, aby sprostać standardom przemysłowym.

local Hydraulika Bosch Rexroth w budownictwie wodnym Firma Bosch Rexroth nieustannie pracuje nad tym, aby sprostać standardom przemysłowym. 04 2012 local Polska Jaz Kozielno, w którym firma Bosch Rexroth zaprojektowała i wykonała układy hydrauliki dla napędu zasuwy kanału dolotowego turbiny wodnej oraz dla napędu trzech klap jazu Hydraulika

Bardziej szczegółowo

journal Innowacje inwestycja w przyszłość 4 światowe premiery w 1. półroczu 2015 roku nº 1 2015 Magazyn dmg mori dla klientów i zainteresowanych

journal Innowacje inwestycja w przyszłość 4 światowe premiery w 1. półroczu 2015 roku nº 1 2015 Magazyn dmg mori dla klientów i zainteresowanych 4 światowe premiery w 1. półroczu 2015 roku opis nowości zawarty jest w Journalu. CELOS marki DMG MORI 4 nowe aplikacje CELOS i wersja na PC. ECOLINE Najwyższa funkcjonalność, najlepsze ceny! Kompletna

Bardziej szczegółowo

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8

Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 PRZEWODNIK INWESTORA MES 2 Spis treści Wstęp... 3 O Przewodniku Inwestora... 5 Przedsiębiorstwa produkcyjne, czyli o jakich problemach mowa? 8 System MES, czyli o czym w ogóle mówimy?... 11 MES vs. ERP,

Bardziej szczegółowo

76 (2/2013) ISSN 1507-3890

76 (2/2013) ISSN 1507-3890 76 (2/2013) ISSN 1507-3890 abis ARA CARBOAUTOMATYKA Control ProcesS it ControLtec El pak ENCO ENergotest J.T.C. MErcomp pia-zap softechnik Szczegóły na stronie 10 X X Technologiczny ASTOR Tour 2013 zakończony.

Bardziej szczegółowo

ISSN 1509-426X OBERON

ISSN 1509-426X OBERON ISSN 1509-426X OBERON KWARTALNIK INFORMACYJNO-TECHNICZNY NUMER 02 (31) 2007 OBRABIARKI F R E Z A R K I T O K A R K I C E N T R A O B R Ó B C Z E EC-400 Poziome centrum obróbcze z systemem 2 palet (400

Bardziej szczegółowo

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych

Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych Injection Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych wrzesień 2013 Inject the future: ENGEL na targach K 2013 Nowe aplikacje, rekordy wydajności, światowe premiery Strona 8 W pełni elektryczna, wysoce

Bardziej szczegółowo

10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology

10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology 10 powodów, dla których warto wybrad Solid Edge with Synchronous Technology Oprogramowanie Solid Edge zapewnia największą funkcjonalnośd i najniższy koszt utrzymania na rynku systemów CAD. Ten dokument

Bardziej szczegółowo

Zrobotyzowany system doju

Zrobotyzowany system doju Lely Astronaut Zrobotyzowany system doju www.lely.com innovators in agriculture Zaplanuj przyszłość dla swojego gospodarstwa Co mówią użytkownicy naszych produktów z całego świata Pani Guibert (Francja):

Bardziej szczegółowo

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska

Process Automation System. Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Process Automation System Wydajna produkcja bezpieczna dla ludzi i przyjazna dla środowiska Wyzwania l Ograniczenie kosztów projektowania, eksploatacji i konserwacji l Maksymalizacja wydajności zakładu

Bardziej szczegółowo

Pro C901/C901S Graphic Arts Edition. Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego

Pro C901/C901S Graphic Arts Edition. Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego Pro C901/C901S Graphic Arts Edition Nowa definicja produkcyjnego druk cyfrowego Innowacyjność mamy we krwi. Urządzenia produkcyjne Ricoh powstają w oparciu o bogate dziedzictwo ciągłych badań i rozwoju.

Bardziej szczegółowo

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy

Bądź sprytny, bądź szczęśliwy 20 HARTING s Technology Newsletter Bądź sprytny, bądź szczęśliwy Wydajne sieci Gościnny wkład prof. dr inż. Armina Schnettlera Infrastruktury energetyczne przyszłości jutrzejsze sieci będą inteligentne

Bardziej szczegółowo

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7

SIMATIC PCS 7. System sterowania procesami. www.siemens.pl/pcs7 SIMATIC PCS 7 System sterowania procesami www.siemens.pl/pcs7 Całkowicie zintegrowana automatyka SIMATIC PCS 7, jako jeden z czołowych w świecie systemów sterowania procesami, w aktualnej wersji 8.0 cechujący

Bardziej szczegółowo

Kardex Remstar Shuttle XP Pionowy system windowy Zagęszczone składowanie na małej powierzchni.

Kardex Remstar Shuttle XP Pionowy system windowy Zagęszczone składowanie na małej powierzchni. Material Handling Solutions Kardex Remstar Shuttle XP Pionowy system windowy Zagęszczone składowanie na małej powierzchni. Kardex Remstar Shuttle XP Kardex Remstar Shuttle XP: niemal nieograniczone możliwości

Bardziej szczegółowo

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc.

CENTRA TOKARSKIE CNC. Haas Automation Inc. T CENTRA TOKARSKIE CNC Haas Automation Inc. PL C iągłe doskonalenie to filozofia firmy Haas Automation. Nieustannie szukamy sposobów na ulepszanie naszych produktów CNC, aby oferować naszym klientom najwyższą

Bardziej szczegółowo

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego

Element pusty z wkładem w ramach jednego etapu technologicznego Magazyn ENGEL dla przemysłu tworzyw sztucznych. wrzesień 2014 Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Szanghaju ENGEL udostępnia podwójny system kształcenia zawodowego w Chinach Strona 7 Witamy na targach

Bardziej szczegółowo

Aktualności. Biuletyn Automatyki 65 (3/2010)

Aktualności. Biuletyn Automatyki 65 (3/2010) Nowa wersja Proficy Process Systems strona 12 InTouch jest LEAN potęga w prostocie strona 22 Robot Kawasaki w interaktywnej grze ASTOR Connect strona 24 Aktualności Szanowni Państwo, mimo, że za oknem

Bardziej szczegółowo

LELY VECTOR Automatyczny system żywienia

LELY VECTOR Automatyczny system żywienia LELY VECTOR Automatyczny system żywienia www.lely.com innovators in agriculture Zaplanuj przyszłość dla swojego gospodarstwa Co na świecie mówią użytkownicy o naszych produktach Frank Murphy (Irlandia)

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania.

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania. IBM 2013 Rozwiązania Usługi Sprzęt i Oprogramowanie Rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał Spis treści Analiza biznesu... 4 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

NARZĘDZIA. Planowanie i harmonogramowanie produkcji w zmiennych czasach kryzysu. Szczupły plan. Fotolia

NARZĘDZIA. Planowanie i harmonogramowanie produkcji w zmiennych czasach kryzysu. Szczupły plan. Fotolia NARZĘDZIA Planowanie i harmonogramowanie produkcji w zmiennych czasach kryzysu Szczupły plan Fotolia 44 KAIZEN nr 4 / listopad 2013 Tekst: Michał Klecha Muda nadprodukcji, zapasów, braków, zbędnego ruchu,

Bardziej szczegółowo

Robotyka ABB, Michał Ochmański, 16.11.2011 KONFERENCJA TRANSFER WIEDZY W BRANŻY MOTORYZACJI Efektywne rozwiązania robotyki ABB dla przemysłu

Robotyka ABB, Michał Ochmański, 16.11.2011 KONFERENCJA TRANSFER WIEDZY W BRANŻY MOTORYZACJI Efektywne rozwiązania robotyki ABB dla przemysłu Robotyka ABB, Michał Ochmański, 16.11.2011 KONFERENCJA TRANSFER WIEDZY W BRANŻY MOTORYZACJI Efektywne rozwiązania robotyki ABB dla przemysłu Agenda ABB robotyka w Polsce - sylwetka Efektywne rozwiązania

Bardziej szczegółowo