klasa I moduł 09: WINTER

Podobne dokumenty
klasa I moduł 12: WINTER FUN

klasa I moduł 04: FRUIT

klasa II moduł 25: SHOPS AND SHOPPING

klasa II moduł 09: SPORTS

Scenariusz lekcji języka angielskiego w szkole podstawowej

klasa I moduł 21: JOBS

klasa III moduł 08: MY DUTIES

klasa I moduł 11: WEEK

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

klasa I moduł 29: I KNOW

klasa I moduł 26: EUROPE

klasa II moduł 28: TOWNS AND CITIES

klasa I moduł 16: TIME

klasa I moduł 15: CALENDAR

klasa I moduł 02: AUTUMN

klasa III moduł 22: MODERN TECHNOLOGIES

klasa III moduł 28: SINK OR FLOAT

klasa I moduł 23: VEGETABLES

klasa III moduł 23: WEATHER AROUND THE WORLD

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

klasa III moduł 29: COMMUNITY WORKERS

Macmillan Polska 2012 PHOTOCOPIABLE

klasa III moduł 27: MEANS OF TRANSPORT

klasa II moduł 15: FABRICS

klasa II moduł 01: HOLIDAY MEMORIES

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

Grudzień: Tydzień I. uczestniczyło w dwiczeniach i zabawach: orientacyjno-porządkowych, bieżnych, z elementem czworakowania

klasa II moduł 17: I CAN PLAY

klasa II moduł 07: HALLOWEEN

klasa I moduł 18: DINOSAURS

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ PROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

SCENARIUSZ ROJEKTU REALIZOWANEGO W RAMACH KOMPETENCJI KK2 NA OKRES WRZESIEŃ STYCZEŃ 2011

Temat: Sporty zimowe

klasa III moduł 19: ORCHESTRA

klasa II moduł 08: CLOTHES

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ZINTEGROWANYCH

klasa I moduł 27: PICNIC

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO DYDAKTYCZNE

KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLASA V

klasa III moduł 18: MY GRANDPARENTS

Klasa I Część wspólna Klasa II Kształtowane dyspozycja Temat tygodniowy Temat dnia Kolorowe ozdoby choinkowe. Historia choinki.

Temat dnia. Integralny ośrodek tematyczny: NIEDŁUGO BOŻE NARODZENIE. MIKOŁAJU, CZEKAMY! Cele ogólne:

Scenariusz nr 51 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Skarby naszego kraju Temat: Bogactwa naturalne pokłady węgla

klasa III moduł 16: CARNIVAL

Temat: Klasowa wigilia

WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DO KLASY 1 SZKOŁY PODSTAWOWEJ PODRĘCZNIK New English Adventure 1

Projekt INTELIGENCJE WIELORAKIE W PROCESIE NAUCZANIA/UCZENIA SIĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO DZIECI 5-8 LAT

KRYTERIA OCENIANIA. Poziom A1 wg CEF (ESOKJ) Aleksandra Sobala

32. ZBIERAMY DANE W NASZEJ KLASIE I SZKOLE CZYLI O TYM, JAK SIĘ TWORZY WYKRESY SŁUPKOWE

klasa III moduł 03: MAPS AND PLANS

Temat: Świat dzikich zwierząt. Utrwalenie nazw zwierząt. Wprowadzenie słownictwa dotyczącego zwyczajów zwierząt

Klasa I, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Chronimy Ziemię. Temat: Święto Ziemi

Temat: Dbam zimą o zdrowie

Scenariusz lekcji: My toys wprowadzenie nazw zabawek. Liczebniki 1 10

klasa II moduł 24: BEES AND HONEY

KONSPEKT. Data: r. Grupa wiekowa: 4-5 latki Temat: Komu potrzebne jest Boże Narodzenie? - zabawy dydaktyczne

Temat tygodnia Rodzaj aktywności dziecka Przewidywane efekty edukacyjne

Wykorzystanie programu Paint na lekcjach matematyki w nauczaniu zintegrowanym

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Język angielski klasa druga Wymagania na poszczególne oceny

DZIECI 3-LETNIE I 4-LETNIE MIKOŁAJKI (6 GRUDNIA) MIKOŁAJU, CZEKAMY!

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

Kryteria oceniania - język angielski. I etap edukacyjny klasa II. Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa. w Minkowicach Oławskich

Scenariusz zajęć nr 3

Grupa Pszczółki r. Temat: Mikołajkowe Tradycje

Posłuchaj i wskaż odpowiednie obrazki.

PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I JĘZYKA MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ DLA KLAS PIERWSZEGO ETAPU EDUKACYJNEGO I-III

Temat: The weather. Przebieg zajęć 1.Przywitanie z uczniami: T: Hello, children. Ss: Hello, teacher.

Calendario dell'avvento

Wymagania edukacyjne z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 1 w Piasecznie. Klasa I (wymagania edukacyjne - nowa podstawa programową)

Scenariusz zajęć języka angielskiego w klasie I Piosenka 1 What time is it?

Przedmiotowy system oceniania z języka angielskiego dla klas I - III SP nr 5. im. Marii Konopnickiej w Ełku zgodny z nową podstawą programową

Zamierzenia dydaktyczno wychowawcze na miesiąc grudzień.

Temat: Zabytki Warszawy

klasa II moduł 18: MY FAVOURITE DISH

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie 3-4 latków w dniu r. przez Joannę Słowińską

PLAN WYNIKOWY DO PODRĘCZNIKA

Klasa II, edukacja polonistyczna, krąg tematyczny Święta Bożego Narodzenia Temat: Klasowa wigilia SCENARIUSZ Z WYKORZYSTANIEM METODY PROJEKTU

Klasa I, edukacja przyrodnicza, krąg tematyczny W świecie książek. Temat: Książki przyrodnicze

Scenariusz nr 39 zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Metryczka zajęć edukacyjnych. Cele operacyjne. Środki dydaktyczne

Działania na ułamkach zwykłych powtórzenie wiadomości

WYMAGANIA EDUKACYJNE I KRYTERIA OCENIANIA NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE II

PLAN METODYCZNY LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV C

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę- działam- idę w świat

SCENARIUSZ ZAJĘĆ W KLASACH ŁĄCZONYCH I i II

Autor scenariusza: Marzena Klimaszewska. Blok tematyczny: JACY JESTEŚMY. Scenariusz nr 1

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

#UczymyDzieciProgramować #ZadanieWprogramie

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

Scenariusz nr 32 zajęć edukacji wczesnoszkolnej

Grupa Wróbelki r. Temat: Mikołajkowe Tradycje

Oddział Radocza nr 1 SP Radocza:

KATALOG ARTYKUŁY RELIGIJNE

Scenariusz zajęć do programu kształcenia Myślę -działam-idę w świat

1. W klasach 1-3 przyjmuje się następujące formy oceny bieżącej:

Wymagania na poszczególne oceny do podręcznika Steps Forward -klasa IV język angielski

Transkrypt:

Synergia początkowej nauki języka obcego z edukacją wczesnoszkolną i technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia projekty konkursowe. klasa I moduł 09: WINTER Spis treści klasa I moduł 09: WINTER... 1 Cele lekcji:... 3 Slajd 2... 3 SEGREGATOR 09 WINTER karta pracy 09/1... 4 Slajd 3... 5 SEGREGATOR 09 WINTER strona zafoliowana... 5 Slajd 4... 6 SEGREGATOR 09 WINTER karta pracy 09/2... 6

Slajd 5... 7 Slajd 6... 7 Slajd 7... 8 Praca plastyczna (slajd 8)... 9 2

Cele lekcji: zapoznanie dzieci z atrybutami świąt Bożego Narodzenia (edukacja społeczna), przeliczanie elementów zbioru, dodawanie i odejmowanie, klasyfikowanie elementów wg cech, tworzenie rytmów, sekwencjonowanie (edukacja matematyczna), wdrażanie do tworzenia i stosowania liczby mnogiej rzeczowników (edukacja językowa). Umiejętności TIK - kopiowanie elementów i przesuwanie ich na tablicy. Kluczowe słownictwo: present, Christmas tree, star, ornament, stocking, snowflake, snowball, sledge, ice-skates, train. Kluczowe zwroty: How many? More than Plural form, Sprawności językowe: słuchanie, mówienie, pisanie. Umiejętności: logiczne myślenie, liczenie, pisanie. PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Slajd 2 Nauczyciel pyta dzieci: Co widzą na zdjęciach, z jaką porą roku i z czym im się kojarzą te przedmioty? Jak w ich domu obchodzone są Święta Bożego Narodzenia? Kiedy jest ubierana choinka? Co zawieszają na czubku choinki? Kiedy otrzymują prezenty świąteczne? Czy wiedzą skąd pochodzi tradycja wieszania skarpet nad kominkiem? Według legendy, Św. Mikołaj podarował pierwszy prezent trzem biednym dziewczynkom - były to złote monety, które święty niepostrzeżenie włożył do ich wypranych pończoch powieszonych przy 3

kominku. Od tamtej pory dzieci wieszają specjalne skarpety na drobne upominki od Mikołaja. W kulturze zachodniej mówiono, że dziecko, które nie było grzeczne otrzyma do świątecznej skarpety kawałek węgla. Zwyczaj ten pochodził z Włoch. Nauczyciel mówi kolejno nazwy i wskazuje odpowiednie zdjęcie, prosi uczniów o powtórzenie oraz wykonanie gestów (ćwiczenie wykonywane na stojąco): a Christmas tree - rysują w powietrzu kształt choinki ice- skates udawanie jazdy na łyżwach a star- zamykanie i otwieranie dłoni- miganie gwiazdy a present- otwieranie prezentu i udanie zaskoczenia sledge- odegranie scenki zjazdy z górki stocking- zawieszanie skarpety snowflake- zdmuchanie wyciętego z papieru płatka śniegu snowball- lepienie śnieżki i rzucanie. SEGREGATOR 09 WINTER karta pracy 09/1 Dzieci wycinają angielskie słowa i naklejają w odpowiednich miejscach. 4

Slajd 3 Dzieci mają za zadanie dokonać klasyfikacji przedmiotów na pojedyncze- 1 i większe od 1 (more than 1). Zakreślają obrazki pętlą i rysują strzałki w kierunku odpowiednich zbiorów. SEGREGATOR 09 WINTER strona zafoliowana Dzieci analizują kolorową folię. Nauczyciel wypowiada słowo w liczbie pojedynczej, a zadaniem dzieci jest objęcie pętlą właściwego obrazka. Następnie prosi uczniów, by porównały podpisy pod obrazkami tych samych przedmiotów w liczbie pojedynczej, np. present i liczbie mnogiej 2 presents, i podkreśliły tą literę pod dwoma przedmiotami, która jest na końcu wyrazu. Wnioski: Jaka litera jest dodana na końcu wyrazu, gdy mówimy o więcej niż jednej rzeczy? - s 5

Slajd 4 Dzieci przeliczają obrazki a następnie, nauczyciel prosi uczniów o podpisanie obrazków, np. jedna choinka, trzy skarpety itd.. SEGREGATOR 09 WINTER karta pracy 09/2 Dzieci mają za zadanie zliczyć poszczególne zabawki, a następnie zaznaczyć odpowiednią liczbę na wykresie słupkowym. Nauczyciel zadaje pytania: Ile jest.? Których zabawek jest najwięcej? Których zabawek jest najmniej? 6

Slajd 5 Listening Rysowanie na slajdzie. Nauczyciel mówi dzieciom jakie elementy mają dorysować na slajdzie, np. 3 stockings, 2 ornaments, a train, itd. Slajd 6 Dzieci mają za zadanie połączyć pojedyncze łyżwy w pary. Join ice-skates into pairs. How many pairs do you see? Do slajdu nauczyciel może ułożyć zadanie z treścią. Np. W klasie jest 7 dziewczynek. Sprawdź czy każda dziewczynka będzie miała swoją parę łyżew., albo: Elfy pakują świąteczne prezenty dla dziewczynek, które poprosiły Mikołaja o łyżwy. Sprawdź ile prezentów będą mogły spakować elfy. 7

Slajd 7 Dzieci wykonują działania. Zadanie z podwyższonym stopniem trudności. Nauczyciel pyta dzieci, jakie mamy dane? Jakie elementy można podpisać cyfrą. Co należy zrobić,by obliczyć brakującą liczbę elementów. Odp. Należy od sumy od odjąć już podaną liczbę np. skarpet i wtedy otrzymamy brakujący wynik. We have to have four socks, but now we have got only two socks. How many socks we have to add to get four? Następnie powtarza całą formułę matematyczną: Four socks minus two socks equals two. Two socks plus two socks equals four socks. 8

Praca plastyczna (slajd 8) Ramka na zdjęcia- Renifer Materiały: 4 szpatułki drewniane dł. ok.18 cm four wooden popsticks 1 drucik kreatywny lub wyciorek- 1 pipecleaner brokat- glitter klej magiczny- magic clue marker - marker oczka ruchome- wiggle eyes pompon lub czerwony guziczek- pompon or a red button folia piankowa- foam Nauczyciel po polsku lub po angielsku pokazuje i nazywa materiały plastyczne potrzebne do wykonania ramki. Nauczyciel prezentuje dzieciom gotową ramkę oraz przedstawia instrukcję jej wykonania. Nauczyciel anglojęzyczny używa prostych zwrotów: stick, cut out, decorate, itp..: 1. Jeśli dzieci mają dostępne szpatułki w naturalnym kolorze drewna, można je najpierw pomalować mazakami lub farbami plakatowymi, a następnie poczekać aż wyschną. 2. Gotowe do użycia szpatułki dzieci mogą udekorować wg uznania np. brokatem. 3. Szpatułki należy skleić klejem magicznym lub dwustronną taśmą w taki sposób, by pozostało w środku miejsce na podklejenie fotografii o wym. 9x13 4. Nauczyciel przygotowuje szablon głowy renifera, uszu oraz ogona, które są odrysowane na folii piankowej, następnie rozdaje dzieciom po komplecie, by sobie je wycięły i przykleiły do szkieletu. 9