TWORZENIE SKUTECZNEJ OFERTY HANDLOWEJ WYSYŁANEJ DROGĄ MAILOWĄ DZIAŁ GRAFICZNY.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "TWORZENIE SKUTECZNEJ OFERTY HANDLOWEJ WYSYŁANEJ DROGĄ MAILOWĄ DZIAŁ GRAFICZNY. www.dzialgraficzny.pl kontakt@działgraficzny."

Transkrypt

1

2 TWORZENIE SKUTECZNEJ OFERTY HANDLOWEJ WYSYŁANEJ DROGĄ MAILOWĄ DZIAŁ GRAFICZNY

3

4 wstęp Pierwszą rzeczą jaką ma się na myśli w odniesieniu do marketingu mailowego (tzw. marketing) jest SPAM. SPAM - jest to pojęcie pochodzące z informatyki, a oznacza ono niechciane i często bezwartościowe teksty, artykuły, wiadomości, które pojawiają się w poczcie elektronicznej ( ). Główną cechą spamu jest to, iż jest on rozsyłany do dużej ilości przypadkowych odbiorców. Nie liczy się treść, a jedynie to, aby jak najwięcej spamu rozesłać. Twórca spamu otrzymuje pewne korzyści za rozsyłanie go do odbiorców. Natomiast odbiorcy są zwykle przypadkowi i nie wyrażają chęci otrzymywania tego typu informacji, gdyż z reguły jest ona dla nich bezużyteczna. Źródło: cotojest.info Wytłuszczone zostały słowa, które odróżniają marketingowców od spamerów. To właśnie osoby zawodowo zajmujące się tworzeniem kampanii e-marketingowych stworzyły definicję słowa SPAM. Dla przeciętnego użytkownika jest to każda niechciana wiadomość. Z kolei dla marketingowca jest to rzecz psująca rynek, czarny PR ; czyli rzeczy najgorsze przez pryzmat których postrzegane jest całe środowisko osób uczciwie pracujących i przynoszących zyski dla swoich klientów. Na marketing mailowy lub telefoniczny należy patrzyć w inny sposób, Wyobraź sobie teraz sytuację, w której dzwoni telefon od przyjaciółki, która mieszka blisko Biedronki. W kilku zdaniach mówi: Marcin, dzisiaj jest promocja na wieszaki na drzwi Mimo że nie zamawiano takiej informacji, dostaliśmy ją w dobrej wierze. Osoba która dzwoniła mogła usłyszeć, że nie mamy w domu szafy. Czy taką wiadomość nazwiesz czymś złym, nieprzydatnym i się zdenerwujesz? A może spojrzysz na drzwi i zobaczysz na nich wiszący płaszcz który leży teraz na kanapie i się niszczy? W księgarniach, firmach szkoleniowych, internecie znajdziesz bardzo wiele pozycji typu Wielka księga promocji, 995zł, Badanie rynku. Jak poznać swojego klienta i skłonić go do ujawnienia swoich potrzeb? 299zł. Każda taka książka (specjalistyczne pozycje angielskie potrafią kosztować więcej niż 120 funtów) czy szkolenie chcą zrobić z Ciebie marketingowca w kilka godzin. Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że marketingowcem nie może być każdy. Jest to zawód jak każdy inny, wymagający lat nauki, jeszcze więcej lat praktyki i predyspozycji. Spójrz na to w ten sposób Wielka encyklopedia matematyki 995zł myślisz że po kupieniu i przeczytaniu zrozumiesz wszystkie te aspekty? Pozostawiam odpowiedź Tobie samemu.

5 czym się różni SPAM od informacji handlowej 1 Wróć teraz na chwilę do definicji co to jest SPAM. Postaram się wyjaśnić dokładnie jakie są różnice między niechcianą pocztą, a ofertą handlową wysyłaną w dobrej wierze. WIADOMOŚĆ NIECHCIANA Wiadomość musi być zamówiona jeżeli mówimy o osobie prywatnej. Na adresy osób fizycznych najpierw trzeba wysłać informację, czy chcą uzyskać ofertę handlową. Warunek prosty do spełnienia. Poniżej znajduje się przykładowa prośba, którą należy wysłać aby uzyskać zgodę na wysyłkę konkretnej już oferty. Szanowny Panie Marcinie, Pana strona www może zapewnić firmie wzrost klientów dzięki obecności na pierwszej stronie wyników w Google. Jest to możliwe dzięki pozycjonowaniu stron internetowych - najskuteczniejszej reklamie w Internecie. Oferujemy pozycjonowanie, na które stać każdegi i które jest bardzo efektywne. Posiadamy wyjątkowo konkurencyjne ceny. Klient płaci tylko za efekty, które rozumiemy jako pozycję strony firmowej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Aby otrzymać ofertę wystarczy napisać w zwrotnej odpowiedzi: TAK, imię i nazwisko, strona www oraz telefon kontaktowy. Skontaktujemy się z Panem, doradzimy i prześlemy bezpłatną, niezobowiązującą wycenę. Sprawdzimy, na jakiej pozycji jest Państwa strona i określimy w jakim czasie dzięki nam będzie mogła trafić na pierwszą stronę wyników wyszukiwania w Google. Równocześnie informuję, że Pana dane znajdujące się w bazie naszej firmy, pochodzą z publicznych źródeł informacji, jak np. książka telefoniczna, otwarte portale internetowe. Jeśli nie jesteście Państwo zainteresowani również prosimy o informacje. Niniejsze zapytanie nie jest informacją handlową a jedynie pytaniem o zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z art.10 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r. nr 144, poz z późn. zm.) Zgodnie z Ustawa z dnia 18 lipca 2002r.o świadczeniu usług droga elektroniczną (Dz. U. z 2002r. Nr.144,poz124 ustawy z dnia 18 lipca 2002r.)oraz dyrektywą UOKiK Dopuszczalne jest przesyłanie na adres pytania czy adresat zgadza się na otrzymanie drogą elektroniczną informacji handlowej

6 W żadnym akcie prawnym - czy to ustawie o ochronie danych osobowych, rozporządzeniach do ustawy, ani decyzjach GiODO nie ma wzoru zapytania. Dlatego też powyższa wiadomość bardzo konkretnie informuje już odbiorcę o ofercie firmy, jednocześnie zachowuje wszelkie wymagania prawne. Inaczej ma się kwestia wysyłania informacji handlowej od firm do firm. Na wysłanie takiej informacji nie trzeba już uzyskiwać nawet zgody. Po nowelizacji Ustawy Prawo telekomunikacyjne o możliwości przesyłania ofert handlowych na skrzynki mailowe potencjalnych klientów. Doprecyzowany został artykuł 10 tej ustawy : 1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy będącego osobą fizyczną za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. Jeśli firma zakłada pracownikom skrzynki pocztowe o imieniu i nazwisku pl) to takie konto pocztowe jest firmowym adresem pocztowym ponieważ należy do firmy, jest częścią firmy i jest w domenie firmowej. Odchodząc z pracy, pracownik nie zabiera konta pocztowego ze sobą ponieważ do niego nie należy lecz do firmy w której pracował. A więc wysyłanie korespondencji biznesowej na takie adresy należy rozumieć jak próbę nawiązania kontaktu handlowego z firmą a nie z Ziutkiem który jest tylko pracownikiem tej firmy. Reasumując wszystkie adresy bez względu co by nie miały w swojej nazwie jeśli są własnością firmy (w domenie firmy) to nie są prywatnymi adresami ponieważ należą do firmy. WIADOMOŚĆ BEZWARTOŚCIOWA Wiadomość bezwartościowa, to informacja, która nie zwiera w sobie nic, co zainteresują nią odbiorcę. SPAM to nie tylko oferty handlowe, ale rożnego rodzaju próby wyłudzenia pieniędzy, linki do stron po kliknięciu na które zyski czerpie jedynie spamer. W odniesieniu do oferty handlowej (zakładając, że właśnie takie wiadomości będą wysyłane) niechciana wiadomość to oferta gwoździ dla cukiernika. Oznacza to tylko tyle, że wiadomości muszą być odpowiednio dobrane do grupy odbiorców. Zwłaszcza tych, którzy otrzymają od firmy ofertę handlową której nie zamawiali. Targetowanie - celowanie w grupy odbiorców którzy będą potencjalnie zainteresowani przesłaną ofertą to klucz do udanej kampanii marketingowej. Musisz wiedzieć kto będzie zainteresowany Twoją ofertą. Ty znasz swój biznes najlepiej, więc pewnie wiesz to doskonale.

7 NIE LICZY SIĘ TREŚĆ Częstym błędem kampanii ingowych jest ignorowanie znaczenia tekstu w przekazie. Wiele dużych firm, które na zlecenie wysyłają oferty handlowe na swoje skrzynki (np. wp.pl, onet.pl, gazeta.pl) wstawia tekst w formie grafiki. Ignorują oni fakt, że w skrzynkach odbiorczych obrazki są najczęściej dostępne dopiero po kliknięciu przycisku Pobieraj obrazki i mało kto to robi, gdy już zdecyduje się na otwarcie wiadomości to orientuje się, że stracił nią zainteresowanie. Dlatego też odbiorcę należy zainteresować mailem od razu - tematem, pierwszym zdanie, pierwszym słowem. Jak pisać skuteczny mailing będzie opisane niżej. WYSŁAĆ JAK NAJWIĘCEJ WIADOMOŚCI Każdy słyszał powiedzenie nie liczy się ilość, tylko jakość! sprawdza się ono wszędzie, a zwłaszcza w marketingu. Lepiej wysłać odpowiednio stargetowaną wiadomość do stu odbiorców, niż do zupełnie przypadkowych. Skuteczność kampanii mierzy się dwoma współczynnikami Open Rate liczba otwartych maili CTR liczba kliknięć w linki zamieszczone w mailu (np. gdy chcesz przedstawić szczegóły oferty na stronie www. Wypisani użytkownicy liczba osób które wypisują się z listy mailingowej po otrzymaniu konkretnej informacji. Samemu można więc już dojść do wniosku, że marketing to nie spamowanie. Marketingowiec musi posiadać pewne predyspozycje, postrzegać świat we wszystkich barwach, a nie jedynie w odcieniach szarości. Jest to osoba o rozległej wiedzy technicznej, prawnej, psychologicznej, interpersonalnej i twórczej. Musi sprzedać produkt i zarobić pieniądze. Ten krótki poradnik nie zrobi z Ciebie marketingowca, ale pozwoli Ci zapoznać się z jego pracą, ilością czynników które trzeba brać pod uwagę wysyłając zwykłą ofertę handlową. Co najważniejsze jednak - uchroni Cię przed najczęściej popełnianymi błędami, jakie osoby bez doświadczenia nagminnie popełniają. Cena potrafi być bardzo wysoka - od utraty potencjalnych klientów, przez negatywną opinię w środowiska do zablokowania strony lub adresu mailowego przez administratora lub google.

8 sztuka przygotowania dobrego mailingu 2 Jak napisać wiadomość mailową która zostanie otwarta, przeczytana i wzbudzi zainteresowanie? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, bowiem wszystko zależy od samego produktu lub usługi. Dobra rzecz zawsze sprzeda się sama, innym trzeba lekko pomóc. Poniżej przedstawię Ci wszystkie elementy na które musisz zwrócić uwagę tworzą kampanię mailową. Wszystkie porady i opisywane elementy są ważne, ponieważ przedstawiam Ci tylko konkrety. Ten e-book nie jest rozlazłym, fabularyzowanym, kilkuset stronnicowym tomiszczem. NADAWCA WIADOMOŚCI Przygotowania do stworzenia skutecznej kampanii marketingowej rozpoczynają się już od planowania z jakiego adresu dotrze do Twoich klientów wiadomość. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i masz wydać pieniądze skuszony ofertą handlową zapewne będziesz mieć opory od zrobienia tego gdy zobaczysz że mail nadawcy to Pod takim adresem nie musi się kryć żadna oszukańcza Pani Krysia (wszystkie Panie Krysie bardzo przepraszam za użycie akurat ich imienia ;)). Osoba taka mogła tego adresu używać jeszcze przed założeniem firmy i zwyczajnie nie miała ochoty go zmieniać. Co jednak gdyby adres Pani Krysi wyglądał tak Od razu budzi on większe zaufanie, uwiarygadnia ofertę, sprawia, że odbiorca widzi że ofertę wysyła osoba która dba o dobry wizerunek swojej firmy i się ceni. A każdy przecież jest tyle wart na ile sam się realnie wycenia. Na szczęście żyjemy w czasach gdzie można połączyć ogień z wodą. Tak więc Pani Krysia nie będzie musiała rezygnować ze swojego starego adresu i będzie mogła dalej sprawdzać skrzynkę na wp na którą będą już trafiały także adresy z

9 TEMAT WIADOMOŚCI Zdajesz sobie zapewne sprawę, jak ważnym elementem wiadomości jest jej temat. Jest to druga, zaraz po nadawcy informacja na którą zwraca się uwagę. Masz tylko kilka krótkich słów na stworzenie dobrego tematu dla wiadomości. Temat wiadomości musi być krótki i rzeczowy. Powinien on zachęcać do otwarcia wiadomości i zapoznania się z jej treścią. Używanie języka potocznego, niezrozumiałego spowoduje że wiadomości nikt nie otworzy. MOCNE SŁOWA Jak wzbudzić zainteresowanie tematem? Musisz używać mocnych słów czyli wyrazów, które przyciągają uwagę. Masz kiepską stronę, nie chcesz zdobyć więcej klientów? Temat zbudowany z mocnych słów często może lekko odbiegać od wewnętrznej zawartości listy. Jednak jego zadaniem jest otwarcie maila, a nie szczegółowe informowanie. częstotliwość otrzymywania wiadomości od nadawcy nadawca charakter wiadomości największą klikalnością cieszyły się wiadomości które były nadawane przez znajome osoby i dotyczyły rzeczy które realnie interesowały odbiorców. na końcu skali były nieaktualne biuletyny oferty z nierealnymi lub zbyt dobrymi na prawdziwe zniżkami TRZY SŁOWA KTÓRYCH UNIKAJ W TEMACIE WIADOMOŚCI 1. darmowe 2. obniżka 3. przypomnienie Użycie tych słów zniechęca do dalszego czytania wiadomości. Odbiorca automatycznie klasyfikuje maila o takim tytule jako SPAM. Programy pocztowe również korzystają z analizy słów które zawarte są w temacie. Na 100% dostarczony na skrzynkę gmail zostanie uznany jako SPAM gdy w temacie pojawi się słowo darmowy. PERSONALIZACJA Tworzenie stron internetowych dla firm Dwa tematy odnoszą się do jednej oferty, ale samodzielnie już oceń w który instynktownie klikniesz, gdy dostaniesz taką wiadomość na skrzynkę. W badaniach prowadzonych przez agencje marketingowe badano współczynnik otwarć wiadomości mailowych. Wahał się on od nieprawdopodobnego wręcz poziomu 93% do 0,5% otwartych wiadomości (źródło MailChimp). Co na to wpływało? Najlepsze efekty jak już pisałem dają wiadomości osobiste. Nie możemy znać osób z bazy mailowej, ale można mieć na tyle dużo danych jak imię, nazwisko, nazwa firmy, miasto; że można stworzyć namiastkę wrażenia skąd ta osoba mnie zna??? Zabieg ten nazywa się personalizacją wiadomości i można go uzyskać na wiele sposób. O sposobach personalizacji wiadomości przeczytasz w dalszej części e-booka.

10 CYKLICZNE BIULETYNY INFORMACYJNE Zebranie odpowiedniej listy mailingowej to dopiero połowa sukcesu. Zapewne nie robisz tego, żeby wysłać jedną wiadomość, ale chcesz to robić cyklicznie informując tym samym o nowościach jakie oferuje Twoja firma. Jak uczy praktyka powtarzające się czynności doprowadzają do rutyny i zniechęcenia. Dlatego też biuletyny na początku są bardzo chętnie otwierane, ale z czasem zainteresowanie spada. Aby uniknąć tego negatywnego zjawiska za każdym razem wpisuj inny temat wiadomości informuj odbiorcę co znajduje się w mailu Jeżeli biuletyn będzie wzbudzał zainteresowanie te dwie proste zasady pozwolą na ograniczenie spadku zainteresowania nimi. DŁUGOŚĆ TEMATU Idealna długość tematu na którą czytelnik zwraca uwagę to 50 znaków. Nie musisz jednak tego dokładnie wyliczać. Wystarczy że orientacyjnie zmieścisz się w tym przedziale. Zwróć uwagę, że że tytuły wiadomości wyświetlane na telefonach komórkowych są jeszcze krótsze. Po pierwszych 20 znakach pojawiają się trzy kropki i temat jest ucinany. Ponieważ właściciele firm często są w ruchu szybkie spojrzenie na temat wiadomości w telefonie jest często ostatecznym testem decydującym o jej późniejszym otwarciu. Za chwilę dowiesz się, że temat wiadomości, to nie jedyna rzecz jaką czytelnik widzi jeszcze przed otwarciem maila. TEMATY W WIADOMOŚCIACH INFORMUJĄCYCH O PROMOCJACH Tego typu maile mają znacznie mniejszy współczynnik otwarć. Jeżeli jednak przedsiębiorca prowadzi sklep internetowy ciężko jest informować klienta o innych rzeczach jak nowy towar i promocje. Dlatego też staraj się unikać WIELKICH LITER, wykrzykników!!!, nadmiernej interpunkcji ;,. potocznego języka <lol>. Używaj pytań w temacie Jest coraz chłodniej? Promocja na czapki SYMBOLE SPECJALNE W TEMACIE WIADOMOŚCI Wiadomość z ofertą handlową musi się odróżniać na tle innych podobnych wiadomości. Klient który dostaje wiele listów na swoją skrzynkę jest już wzrokowcem. Instynktownie zaznacza maile które go nie interesują nie czytając nawet do końca tematu. Adresata można jednak zaciekawić niecodziennym symbolem w temacie. Znaki których na co dzień się nie używa bo nie ma ich na klawiaturze komputera. Niemniej nie oznacza to, że nie ma ich w ogóle.

11 Jeżeli używasz systemu Windows otwórz start i zacznij wpisywać słowa tablica znaków odpowiednia aplikacja sama wyświetli się w menu start. Możesz zniej wybrać teraz dowolny znak, który przykuje wzrok adresata wiadomości. Jak każdy wodotrysk posługiwanie się symbolami w temacie niesie ze sobą zagrożenia. Pierwszym z nich jest przesada z ilością i formą symboli. Łatwo sprawić, że temat wiadomości zamiast być przyciągający stanie się wręcz odpychający. Inną kwestią jest dobranie odpowiedniej grupy docelowej, dla której takich symboli można używać. Przy mailingach skierowanych do branży kierowniczej, menedżerskiej nie warto korzystać z takich ozdobników. Używanie symboli tematach wiadomości jest ciągle pewnego typu nowością. Należy się jednak spodziewać, że w pewnym momencie osiągnięty zostanie przesyt i znaczki w temacie wiadomości będą jednoznacznie kojarzone ze spamem. PIERWSZE ZDANIE W WIADOMOŚCI W ramach ćwiczenia otwórz teraz swoją skrzynkę pocztową. Jeżeli dysponujesz możliwością podejrzenia jej za pomocą programu pocztowego, przeglądarki internetowej i telefonu komórkowego - jeszcze lepiej. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to temat. Ale zaraz za nim znajduje się pierwsze zdanie wiadomości mailowej. Właśnie ten fragment ma kluczowe znaczenie czy adresat kliknie na wiadomość i przeczyta jej dalszą część. Pierwsza linijka maila powinna być zatem przedłużeniem tematu i tworzyć spójny przekaz. Co jednak zrobić w sytuacji gdy wiadomość rozpoczyna się danymi firmy? Najprościej przed samym szablonem napisać odpowiednie pierwsze zdanie, nadać mu kolor tła i gotowe.

12 TREŚĆ WIADOMOŚCI Wiadomości mailowe można podzielić na dwie kategorie B2B (business-to-business) czyli firma-do-firmy B2C (business-to-consumer) czyli firma-do-klienta indywidualnego Różnice w przygotowaniu treści dla dwóch grup są znaczne. Dla mailingów kierowanych dla firm liczy się głównie konkretny przekaz jasny układ CZAS JAKI POŚWIĘCĄ NA CZYTANIE Wiadomość musi być krótka, rzeczowa, treściwa i przedstawiać natychmiast korzyści jakie osiągnie firma po zakupie tej oferty. Nie mają tutaj przełożenia zasady pisania ofert handlowych, które potrafią rozciągać się na kilka stron. To jak zareklamujesz / poinformujesz o swoim produkcie zależy już od Ciebie. Jeżeli boisz się utracić klientów przez źle napisany mailing - poszukaj osób które zajmują się tym zawodowo. Taka osoba to copywriter - zna się na doborze mocnych słów, nienagannie zna język polski, potrafi napisać chwytliwy tekst. Najlepszym sposobem na pisanie mailingów jest poznanie swoich subskrybentów. Na podstawie parametrów CTR, otwarć maili i liczby wypisanych osób można prowadzić przez pewien czas własne statystyki. Gdy uznasz, że jeden dobór treści powoduje lepsze efekty - trzymaj się go. KILKA WSKAZÓWEK NA START Poprawność wiadomości Wiadomość musi być poprawna językowo i graficznie. Staraj się patrzeć bardzo krytycznie na każdy mailing, Nie ma nic gorszego niż wysłanie wiadomości z literówką lub błędem ortograficznym. Segmentowanie odbiorców Dziel odbiorców na grupy docelowe. Jeżeli prowadzę firmę wielobranżową - worzę strony internetowe, zapewniam usługi graficzne, marketingowe itd. to dzielę swoich klientów na grupy zgodnie z zakresem usług jaki dla nich prowadzę. Dla osoby dla której przygotowałem wizytówkę nie wyślę oferty związanej z pozycjonowaniem strony w google; ponieważ ta osoba nie ma strony www. Skutkiem tak niefortunnego odbioru będzie wypisanie się adresata mailingu z mojej bazy danych. W przyszłości nie zaproponuje mu już atrakcyjnego cenowo projektu ulotki.

13 Segmentowanie odbiorców w sklepie internetowym jest znacznie łatwiejsze. Zbierając dane zamówień posiadasz bardzo różnorodne dane. Płeć, miasto, data urodzenia, towary które zostały zakupione, datę ostatniego logowania się na stronie. Jak je wykorzystać? Wysyłając informacje o rabatach na zakup określonej marki, którą klient wybrał przy ostatnim zamówieniu. Można wysyłać też informacje, że produkty danego producenta pojawiły się w sklepie. Zbliżają się urodziny klienta? Wyślij mu kod rabatowy z tej okazji Klient dawno nie logował się na swoim koncie w sklepie? Poproś go o ponowne odwiedziny. Zaskocz swojego czytelnika Musisz odróżniać się od konkurencji. Prowadzisz sklep? Dopisz się do list wysyłkowych konkurencji i zobacz jak wyglądają ich maile. Dopisz się do list wysyłkowych najlepszych sklepów (nie tylko polskich) i kopiuj ich rozwiązania. Możesz rozpocząć pisanie maila od krótkiej historii w której postawi się adresat. Jest to działanie ryzykowne w świetle tego co napisano wyżej - dlatego staraj się je stosować jedynie do subskrybentów których znasz i wiesz że współczynnik wypisów jest bardzo niski po takich zabiegach. Nie bądź anonimowy Poinformuj czytelnika kim jesteś. Podaj swoje dane kontaktowe. Dla bezpieczeństwa jednak niech kończą one wiadomość. Jeżeli czytanie maila rozpoczyna się od NIPu firmy - może to lekko zniechęcić. Pozwól czytelnikowi odejść Do każdej wiadomości powinien być link który usuwa z bazy danych adres takiej osoby. Jeżeli nie korzystasz z systemu do wysyłki mailingu - napisz jasno jeżeli nie chcą Państwo otrzymywać od nas wiadomości, prosimy o odesłanie pustego maila. Uszanuj to, usuń maila i zapomnij o tej osobie. Wysyłanie ponownych wiadomości na skrzynkę takiej osoby rozzłości ją na 120% i w najgorszym razie zadzwoni do Twojego szefa lub postraszy UOKiKiem. Treść maila musi być krótka Używaj krótkich bloków tekstowych. Maksymalnie do 200 słów. Mail musi być jedynie skrótem pełnej informacji, którą odbiorca przeczyta po kliknięciu w link. Treść musi być odpowiednia Zasada 3x3 - trzy kolory czcionki, 3 rozmiary czcionki, 3 style czcionki. Zasada 3x3 sprawdza się wszędzie - w aranżacji wnętrz, wywieraniu pierwszego wrażenia, a także w marketingu. Zbyt duża różnorodność może przytłoczyć i zdezorientować adresata. Pozwól czytelnikowi wczuć się w sytuację Witaj Tomku! Używaj personalizacji wiadomości mailowych. Gdy odbiorca widzi, że w treści wiadomości pojawia się jego imię nabiera zupełnie innego podejścia do takiej oferty. Personalizacja wymaga jednak posiadania bazy danych z informacjami o imieniu i nazwisku. Wstawienie takich pól do korespondencji seryjnej również wymaga odpowiedniego oprogramowania wysyłkowego. Unikaj, unikaj, unikaj! Istnieje 200 słów które sprawiaja, że wiadomość jest oznaczona jako SPAM. Nie oznacza to, że nie można ich używać. Ich obecność w treści wiadomości musi być jednak maksymalnie zminimalizowana.

14 Unikaj tych słów darmowy odwiedź stronę www okazja 50% zniżki kliknij tutaj zadzwoń teraz subskrybuj promocja obniżka zaoszczędź do zwycięzca nagrody informacja o ważna informacja dotycząca gwarantowana gwarancja specjalna promocja świetna oferta kompletna nowość pewnego razu zamów teraz Nie są to wszystkie wyrazy z indeksu słów zakazanych, ale możesz już się domyśleć w jakim kierunku podąża algorytm klasyfikujący maile jako wiadomości - śmieci. Może się wydawać, że tekst skopiowany z Worda do edytora HTML jest poprawny. Ale to ABSOLUTNA NIEPRAWDA. Kod takiego formatowania jest niezgodny ze standardami i zawiera masę błędów. Zawsze gdy przygotowujesz treść wiadomości w Wordzie kopiuj ją za pomocą opcji Wklej jako zwykły tekst, lub wcześniej skopiuj zawartość do notatnika, a z notatnika dopiero do edytora HTML. Nie kopiuj z Worda Używaj nagłówków Różnicowanie wielkości i sytlu tekstu jest bardzo przydatne dla odbiorcy. Wie gdzie jest treść oferty, gdzie są warunki, gdzie instrukcje itp. OBRAZKI I LINKI W WIADOMOŚCIACH Należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednią konstrukcję odnośników. Dlaczego? W przypadku obrazków ma to ogromne znaczenie gdy klient poczty nie wyświetla domyślnie grafik. Wtedy odpowiedni parametr pozwala na wstawienie w miejscu pustego pola tekstu, który informuje co się tam znajduje. W przypadku linków jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ od poprawnej ich konstrukcji zależy, czy program pocztowy uzna daną wiadomość za SPAM. HTML <a title= tytuł odnośnika alt= etykieto linku href= >

15 HTML <img title= tytuł obrazki alt= tekst alternatywny który wyświetla się gdy obrazek nie jest wyświetlany src= Element TITLE jest wykorzystywany do wstawiania tekstu pomocniczego. Dzięki niemu możemy wyświetlać odpowiednie dymki, które pojawią się po najechaniu na wskazany fragment strony kursorem. W przypadku odnośników możemy umieścić tekst pomocny w opisie zawartości strony, do której prowadzi dany link. alt - służy do wstawiania opisu alternatywnego w obrazkach wstawianych na stronę. Powyższy kod spowoduje, wstawienie na stronie obrazka, z adresu podanego w atrybucie SRC, oraz przypisanie mu opisu alternatywnego zawartego w atrybucie ALT. Dlaczego warto stosować ten atrybut? Jest on wymaganym przez specyfikacje XHTML, obowiązkowym elementem znacznika IMG Opis alternatywny jest wyświetlany w przypadku, gdy obrazek nie może zostać wczytany. Dzięki temu, można korzystać z graficznej nawigacji, nawet gdy obrazek nie został załadowany. Tekst alternatywny jest czytany przez specjalne programy dla osób z problemami wzroku, jako normalny tekst na stronie. Dlatego tak, ważne jest odpowiednie formułowanie zawartości atrybutu ALT. Wyszukiwarki i ich roboty nie analizują obrazów pod względem ich zawartości, dlatego posługują się opisami zawartymi w tym atrybucie. FORMATOWANIE HTML WIADOMOŚCI Czym różni się wiadomość formatowana za pomocą kodu HTML a taką która jest pisana zwykłym tekstem? To tak, jakbym dostarczył Ci tego e-booka napisanego w notatniku. Co prawda Word nie korzysta z formatowania HTML, ale wszystkie parametry wyglądu tekstu - nagłówków, kolumn, obrazków, strony tytułowej - można dzięki niemu zdefiniować. Do dzisiaj nie wszystkie programy pocztowe umożliwiają formatowanie wiadomości w formacie HTML. Inne pozwalają na to w ograniczonym stopniu. Jeżeli już dany edytor na to pozwala - to w pełnym zakresie (mimo że może oferować tylko kilka podstawowych opcji formatowania tekstu). Jeżeli nie znasz języka HTML możesz użyć edytorów wizualnych np. ze strony Bardziej zaawansowane edytory pozwalają budować tabele, używać kaskadowych arkuszy stylów (xhtml). Jeżeli znasz język xhtml możesz samodzielnie przygotować wiadomość w notatniku, lub bardziej zaawansowanym edytorze. Następnie wyświetlić ją w przeglądarce internetowej, zaznaczyć i wklei do okna wprowadzania treści wiadomości w aplikacji pocztowej. Kodu nie widać, a pełne formatowanie zostanie zachowane. Tworzenie wiadomości HTML to jednak dopiero początek drogi do stworzenia atrakcyjnego i PO- PRAWNEGO mailingu. Algorytmy sprawdzające czy dana wiadomość nie jest spamem uwzględniają wiele parametrów.

16 nie ukrywaj żadnego tekstu warunek taki sam jak w przypadku stron www. Ukrywanie tekstu (np. nadawanie mu koloru tła) zostanie odebrane jako podejrzana praktyka i wiadomość zostanie uznana za SPAM używaj poprawnego kodu HTML znajomość standardów jest tutaj niezbędna. Lepiej wysłać wiadomość w formacie tekstowym, niż wysłać ją niepoprawnie napisaną. staraj się stosować standardowy kod o ile przeglądarki wyświetlają kod w miarę jednolicie, to programy pocztowe radzą sobie z tym już bardzo różnie. Wiadomość poprawnie wyświetlana w przeglądarce, może wyglądać koszmarnie w programie The Bat! A nigdy nie wiadomo z jakiego klienta pocztowego korzysta adresat. nie przesadzaj z rozmiarem obrazków użyj niesformatowanej (jako zwykły tekst) wersji maila - wystarczy że stawisz tekst typu wiadomość nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj ją na stronie www (link) testowanie skuteczności mailingu 3 Podejmując określone działania oczekuje się konkretnych rezultatów. marketing jest formą docierania do klientów, która generuje koszty. Należy więc widzieć, czy zyski które wynikają z tego działa są współmierne. PARAMETRY W tekście często przewijały się określenia CTR, współczynnik otwarć, liczba wypisanych subskrybentów. Są to podtawowe parametry które można łatwo zmieżyć. CTR CLICK THROUGH RATE Wysyłając wiadomość zawierającą linki chcemy wiedzieć czy odbiorcy w nie klikali. Po co? Żeby zapoznać się ze szczegółami oferty ozywiście. Jak to analizować Najprostszym sposobem jest powiązanie strony do której prowadzą odnośniki z kontem Google Analytics. W raportach statystyk wyświetlane są źródła odwiedzin. ILOŚĆ OTWARTYCH MAILI Współczynnik trudniejszy do określenia bez wykorzystywania oprogramowania wysyłkowego. Można jednak znowu zastosować statystyki Google. Do każdej wiadomości mailingowej dodaj obrazek 1px x 1px. Gdy wiadomość jest otwierana obrazek jest wyświetlany, a statystyki to zliczają.

17 Problemem tej metody jest fakt, że większość klientów pocztowych nie wyświetla domyślnie obrazków. Jak odczytywać wyniki dla tego współczynnika? 0-10% - słabe dobranie odbiorców 10-20% - średnia skuteczność mailingu w Polsce 20-30% - bardzo dobre dobranie grupy odbiorców, jest czego zazdrościć 40% i więcej - nieprawdopodobnie dobry wynik *rzadko osiągany ;)) LICZBA WYPISANYCH SUBSKRYBENTÓW I znowu nie obejdzie się bez oprogramowania wysyłkowego. Jeżeli z żadnego nie korzystasz daj możliwość wypisania się z listy mailingowej przez odpowiedź ze słowem nie lub wypisz. Średnio na kampanię do 2500 subskrybentów są 3-5 wypisów. CZY WIADOMOŚĆ DOSZŁA? To pytanie zadaje sobie każdy marketingowiec. Można jednak to sprawdzić, oto kilka sposobów. ZAŁÓŻ MAILE KONTROLNE Musisz na bieżąco śledzić czy mailingi które wysyłasz nie trafiają do folderu SPAM. W tym celu załóż kilka konto testowych na popularnych serwisach pocztowych wp.pl gmail.com o2.pl gazeta.pl onet.pl Wysyłaj na nie kampanie testowe. Jeżeli trafią one do spamu oznacza to, że treść maila jest skonstruowana niepoprawnie, lub adres z którego wysyłana jest wiadomość została oznaczona przez dany serwis jako SPAM. W takim przypadku nie możesz zrobić nic więcej jak tylko zmienić adres z którego wysyłasz oferty.

18 ANALIZUJ Wykorzystaj parametry opisane wcześniej w praktyce. Zestawiaj je ze sobą i sprawdzaj jakie zmiany w treści i szablonie sprawiają, że cyfry się zmieniają. AUTOMATYCZNE TESTOWANIE DOSTARCZALNOŚCI Skorzystaj z narzędzia https://www.senderscore.org/ po rejestracji możliwe jest podejrzenie, czy nasze maile trafiają do spamu, oraz co sądzą o nas filtry antyspamowe. TESTY SPAMOWE Jeżeli posiadasz własny serwer, możesz na nim uruchomić oprogramowanie SpamAssassin Dzięki jego funkcjonalności wiadomość mailowa zostanie poddana serii testów na filtry antyspamowe w wielu usługach pocztowych. Wynikiem analizy będzie raport mówiący co w treści i wyglądzie wiadomości należy poprawić, aby ilość punktów spamowych naliczona dla mailingu się zmniejszyła. Oprogramowanie to jest częścią wszystkich serwisów za pomocą których można wysyłać mailingi. TESTOWANIE ZA POMOCĄ APLIKACJI MARKETINGOWYCH W internecie jest wiele firm, które oferują wysyłkę mailingu. Oprócz tej podstawowej funkcjonalności możliwe jest dzięki nim przeanalizowanie wyników każdej kampanii. Parametry jakie uzyskuje się po takiej analizie są bardziej dokładne, zebrane w jednym miejscu i pozwalaja w jasny i czytelny sposób śledzić nastroje odbiorców i na nie reagować.

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych.

Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Tworzenie kampanii mailowych. Główną funkcjonalnością wielokrotnego autorespondera Pername Mail Marketer jest możliwość prowadzenia kampanii mailowych. Mówiąc prościej jest to masowe wysyłanie wiadomości

Bardziej szczegółowo

Kampania E-MAIL. Wybrane funkcjonalności: Definiowanie danych nadawcy. Personalizacja. Szablony. Profesjonalne kreacje graficzne

Kampania E-MAIL. Wybrane funkcjonalności: Definiowanie danych nadawcy. Personalizacja. Szablony. Profesjonalne kreacje graficzne -1- Kampania E-MAIL REDLINK to przyjazny i intuicyjny system, stworzony dla tych, którzy pragną zrealizować wysyłkę wiadomości E-MAIL do licznej grupy odbiorców i cieszyć się jej efektami. Nasz system

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie bazą danych

Zarządzanie bazą danych -1- Kampania SMS Kampanie SMS to bardzo efektywne narzędzie marketingu bezpośredniego. Łączy w sobie prostotę i zwięzłość przekazu wraz z niemal stu procentową pewnością odebrania i przeczytania wiadomości

Bardziej szczegółowo

Budowanie listy Odbiorców

Budowanie listy Odbiorców Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Budowanie listy

Bardziej szczegółowo

Kampania FAX. Wybrane funkcjonalności: Definiowanie nagłówka. Personalizacja. Formaty PDF, Office i graficzne. Zapowiedź. Indywidualny numer telefonu

Kampania FAX. Wybrane funkcjonalności: Definiowanie nagłówka. Personalizacja. Formaty PDF, Office i graficzne. Zapowiedź. Indywidualny numer telefonu -1- Kampania FAX Kampanie FAX to efektywne i tanie narzędzie, nadal popularne i często wykorzystywane w komunikacji biznesowej. Bez względu na to, czy jest to oferta handlowa, formularz, zaproszenie czy

Bardziej szczegółowo

Pierwsze kroki w GetResponse

Pierwsze kroki w GetResponse Pierwsze kroki w GetResponse W tym przewodniku dowiesz się jak Budować listę odbiorców, tworzyć wiadomości, które robią wrażenie oraz śledzić statystyki wysyłek. Pierwsze kroki w GetResponse Spis treści.

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców

Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców Przewodnik... Budowanie listy Odbiorców W tym przewodniku dowiesz się jak Skutecznie budować listę Odbiorców, korzystając z narzędzi dostępnych w Twoim koncie oraz zarządzać ustawieniami subskrypcji. Każda

Bardziej szczegółowo

POCZTA ELEKTRONICZNA. Patrycjusz Różański

POCZTA ELEKTRONICZNA. Patrycjusz Różański POCZTA ELEKTRONICZNA Patrycjusz Różański Definicja Poczta elektroniczna (ang. electronic mail, e-mail, czyt. imejl ) służy do przesyłania informacji (listów, zdjęć, prezentacji) w postaci elektronicznej

Bardziej szczegółowo

#1 Wartościowa treść. #2 Słowa kluczowe. #3 Adresy URL

#1 Wartościowa treść. #2 Słowa kluczowe. #3 Adresy URL #1 Wartościowa treść Treść artykułu powinna być unikatowa (algorytm wyszukiwarki nisko ocenia skopiowaną zawartość, a na strony zawierające powtórzoną treść może zostać nałożony filtr, co skutkuje spadkiem

Bardziej szczegółowo

Tworzenie wiadomości Newsletter

Tworzenie wiadomości Newsletter Tworzenie wiadomości Newsletter W tym przewodniku dowiesz się jak Tworzyć atrakcyjne wiadomości Newlsetter, wybierać grupy docelowe do wysyłki oraz publikować wiadomości na profilach w portalach społecznościowych.

Bardziej szczegółowo

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda

e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda e-wsparcie Barbara Muszko Aktualizacja Twojej witryny internetowej tak prosta, jak obsługa Worda Logowanie do panelu administracyjnego Aby móc zarządzać stroną, należy zalogować się do panelu administracyjnego.

Bardziej szczegółowo

Formatowanie tekstu przy uz yciu stylo w

Formatowanie tekstu przy uz yciu stylo w Formatowanie tekstu przy uz yciu stylo w Czy stosowanie wciąż tego samego formatowania albo zmienianie koloru, rozmiaru lub rodzaju czcionki w celu wyróżnienia tekstu należy do często wykonywanych czynności?

Bardziej szczegółowo

Prezentacja systemów raportowania. oraz badania skuteczności przeprowadzonych kampanii

Prezentacja systemów raportowania. oraz badania skuteczności przeprowadzonych kampanii Prezentacja systemów raportowania oraz badania skuteczności przeprowadzonych kampanii Nasze systemy pozwalają precyzyjnie mierzyć skuteczność kampanii przy pomocy generowanych raportów. Raport przedstawia

Bardziej szczegółowo

Skuteczny mailing marketingowy

Skuteczny mailing marketingowy Skuteczny mailing marketingowy Czym jest Newsletter? To forma elektronicznego biuletynu za pośrednictwem którego nasi Klienci otrzymują informacje od naszego Salonu. Inaczej mówiąc jest to usługa, polegająca

Bardziej szczegółowo

Instrukcja Kreatora Ogłoszeń

Instrukcja Kreatora Ogłoszeń Instrukcja Kreatora Ogłoszeń Ins/01/ko/2011 biznes-informator24.pl Drogi użytkowniku! Dziękujemy za wybranie serwisu biznesinformator24.pl Postaramy się w kilku krokach wyjaśnić jak dodać atrakcyjne ogłoszenie

Bardziej szczegółowo

Jak posługiwać się edytorem treści

Jak posługiwać się edytorem treści Jak posługiwać się edytorem treści Edytor CKE jest bardzo prostym narzędziem pomagającym osobom niezaznajomionym z językiem HTML w tworzeniu interaktywnych treści stron internetowych. Razem z praktyka

Bardziej szczegółowo

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik

DHL EXPRESS. 1 DHL IntraShip Przewodnik DHL EXPRESS 1 DHL IntraShip Przewodnik LOGOWANIE Użyj swojej nazwy użytkownika i hasła, aby zalogować się do DHL IntraShip na stronie https://www.intrashipeu.dhl.com (lub skorzystaj z lokalnego adresu

Bardziej szczegółowo

e-mail Technologia Informacyjna Lekcja 5

e-mail Technologia Informacyjna Lekcja 5 e-mail Technologia Informacyjna Lekcja 5 List elektroniczny (e-mail) E-mail to informacja tekstowa przeznaczona dla konkretnego odbiorcy i wysłana z wykorzystaniem technologii komunikacyjnej. Do listu

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2015

Oferta reklamowa 2015 Oferta reklamowa 2015 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

Dlaczego warto wybrać Sparkmailing? SPARK MEDIA Advertising & New Media info@sparkmedia.pl tel. 81 440 22 02 fax 81 440 25 02

Dlaczego warto wybrać Sparkmailing? SPARK MEDIA Advertising & New Media info@sparkmedia.pl tel. 81 440 22 02 fax 81 440 25 02 Sparkmailing Dlaczego warto wybrać Sparkmailing? Intuicyjna obsługa Przyjazny użytkownikowi interfejs pozwala w szybki sposób przejść do najważniejszych modułów aplikacji. Tworzenie mailingów krok po kroku

Bardziej szczegółowo

Kosmicznie skuteczny. e-mail i sms marketing

Kosmicznie skuteczny. e-mail i sms marketing Kosmicznie skuteczny e-mail i sms marketing e-mail marketing Jedną z najskuteczniejszych metod zwiększenia sprzedaży w Twoim sklepie internetowym jest e-mail marketing. Warto korzystać z tego kanału marketingowego.

Bardziej szczegółowo

ABC poczty elektronicznej

ABC poczty elektronicznej ABC poczty elektronicznej Spotkanie Agenda spotkania: o sobie jak zmienić hasło i nasze dane w poczcie elektronicznej wysyłamy pierwszą wiadomość elektroniczną odbieramy pierwszą wiadomość elektroniczną

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO

INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO INSTRUKCJA zakładania konta w Społecznoś ci CEO KROK 1 W celu uzupełnienia formularza rejestracyjnego należy zarejestrować/zalogować się w Społeczności CEO https://spolecznosc.ceo.org.pl. Społeczność CEO

Bardziej szczegółowo

ABC poczty elektronicznej

ABC poczty elektronicznej ABC poczty elektronicznej Spotkanie Agenda spotkania: o sobie czym jest poczta elektroniczna zakładamy własną skrzynkę pocztową Pamiętaj, jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj od razu. Czym jest poczta elektroniczna

Bardziej szczegółowo

Formularze w programie Word

Formularze w programie Word Formularze w programie Word Formularz to dokument o określonej strukturze, zawierający puste pola do wypełnienia, czyli pola formularza, w których wprowadza się informacje. Uzyskane informacje można następnie

Bardziej szczegółowo

Agencja Interaktywna

Agencja Interaktywna Agencja Interaktywna System do skutecznego e-mail marketingu Agencja Interaktywna Fabryka Pikseli 1 System mailingowy 1. Opis systemu. System został stworzony z myślą o podmiotach zamierzających prowadzić

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Tworzenie Landing Page

Przewodnik... Tworzenie Landing Page Przewodnik... Tworzenie Landing Page Spis treści Kreator strony landing page Stwórz stronę Zarządzaj stronami 2 Kreator strony landing page Kreator pozwala stworzyć własną stronę internetową z unikalnym

Bardziej szczegółowo

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców

Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców Przewodnik... Segmentacja listy Odbiorców W tym dokumencie dowiesz się jak Wyszukiwać Odbiorców, korzystać z niemal nieorganicznych możliwości zaawansowanej segmentacji oraz segmentów, aby zwiększyć efektywność

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 Nr 1 w Polsce Biuranet.pl jest największym portalem o tematyce nieruchomości komercyjnych w Polsce. Działąjący już od 2006, systematycznie rozwijany, od lat pomaga w wynajęciu wolnej

Bardziej szczegółowo

1. 2. Dobór formy do treści dokumentu w edytorze tekstu MS Word

1. 2. Dobór formy do treści dokumentu w edytorze tekstu MS Word 1. 2. Dobór formy do treści dokumentu w edytorze tekstu MS Word a. 1. Cele lekcji i. a) Wiadomości 1. Uczeń potrafi wyjaśnić pojęcia: nagłówek, stopka, przypis. 2. Uczeń potrafi wymienić dwie zasadnicze

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP

Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP Instrukcja aktywacji tokena w usłudze BPTP Użytkownicy usługi BPTP, którzy otrzymali przesyłki pocztowe zawierające token USB wraz z listem informującym o potrzebie aktywacji urządzenia powinni wykonać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl

Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Instrukcja obsługi systemu zarządzania treścią dwajeden.pl Tworzenie i edycja danych na stronie www 1. Rozpoczęcie pracy. Logowanie się do systemu zarządzania treścią dwajeden.pl ropocząć należy od podania

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2012

Oferta reklamowa 2012 Oferta reklamowa 2012 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

Oferta reklamowa 2013

Oferta reklamowa 2013 Oferta reklamowa 2013 To jedna z najlepszych stron internetowych o tematyce Franczyzy w sieci. Portalfranczyza.pl jest portalem internetowym przedstawiającym system franczyzy w Polsce. Działąjący już od

Bardziej szczegółowo

STRONA WWW KARTA PROJEKTU

STRONA WWW KARTA PROJEKTU STRONA WWW KARTA PROJEKTU Aby poznać Twoją wizję przygotowaliśmy kwestionariusz pozwalający zebrać w jednym miejscu podstawowe informacje na temat projektu. Odpowiedz zwięźle na poniższe pytania pomijając

Bardziej szczegółowo

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU

REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU ZUS PRZEZ INTERNET KROK PO KROKU REJESTRACJA, LOGOWANIE I USTAWIENIA PROFILU REJESTRACJA I LOGOWANIE DLA ŚWIADCZENIOBIORCÓW DLA UBEZPIECZONYCH DLA PŁATNIKÓW SKŁADEK REJESTRACJA Rejestracja na Platformie

Bardziej szczegółowo

Jak zainstalować szablon allegro?

Jak zainstalować szablon allegro? Jak zainstalować szablon allegro? W mailu z zakupionym szablonem otrzymali państwo plik zip z numerem szablonu w nazwie. Należy najpierw go rozpakować. W paczce znajduję się pliki: 1. index[nrszablonu].txt

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą programu NVU

edycja szablonu za pomocą programu NVU edycja szablonu za pomocą programu NVU 2 Edycja szablonu za pomocą dodatkowego oprogramowania daje nam znacznie więcej możliwości. Zarówno posiada wiele dodatkowych opcji formatowania tekstu jak również

Bardziej szczegółowo

Zakładanie konta e-mail

Zakładanie konta e-mail Zakładanie konta e-mail Jeśli chcesz posiadać własne konto e-mail i mieć możliwość wysyłania i odbierania poczty powinieneś skorzystać z oferty firmy świadczącej takie usługi 1. W celu założenia konta

Bardziej szczegółowo

Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl

Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl Chcę być dobrze widoczny na Biuranet.pl Baner 468x60 : Wyświetlany na stronie głównej i podstronach. Baner 468x60 450 zł /msc (lub 90 zł /CPM*) Baner wyświetla się w konkretnym rejonie poszukiwań (np.

Bardziej szczegółowo

Krok 1. Krok 2. Krok 3

Krok 1. Krok 2. Krok 3 Krok 1 W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisujemy adres www.google.com i zatwierdzamy naciskając Enter. Powinniśmy zostać przeniesieni na stronę internetową przeglądarki internetowej Google (obrazek

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Obsługa e-marketingowa Salonu z Aplikacją Gabi.NET.pl. Natalia Waldowska, Gabi.NET w sieci

Obsługa e-marketingowa Salonu z Aplikacją Gabi.NET.pl. Natalia Waldowska, Gabi.NET w sieci Obsługa e-marketingowa Salonu z Aplikacją Gabi.NET.pl Natalia Waldowska, Gabi.NET w sieci Internet- platforma komunikacji między Salonem, a Klientem Gwałtowny rozwój nowych technologii sprawił, że pojawiły

Bardziej szczegółowo

Jestem modna! A mój blog?

Jestem modna! A mój blog? Jestem modna! A mój blog? Kim jestem? CEO IN Progress Agencja Interaktywna co-founder & project coordinator #e-biznes festiwal Co robię? analizuję wymyślam projektuję programuję wdrażam Fashion w Internecie

Bardziej szczegółowo

Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność

Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność Kup książkę Poleć książkę Oceń książkę Księgarnia internetowa Lubię to!» Nasza społeczność SPIS TREŚCI Drodzy Uczniowie!........................................... 5 Rozdział 1. Bezpieczne posługiwanie

Bardziej szczegółowo

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran

1. Uruchom stronię poczta.foof.pl (pisane bez www). Powinien wyświetlić się następujący ekran Proces rejestracji jest dokładnie opisany na stronie konkursu. Skoro jednak masz problemy upewnij się, że prawidłowo wykonujesz następujące czynności. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz miał problemy napisz

Bardziej szczegółowo

Nazwa firmy lub projektu: 1. Grafika

Nazwa firmy lub projektu: 1. Grafika Nazwa firmy lub projektu: Ogólne informacje o firmie i branży: Prosimy w kilku słowach opisać Państwa firmę, rodzaj produktów lub usług, elementy charakterystyczne dla Państwa branży, jej specyfikę, opis

Bardziej szczegółowo

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko

OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU. KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko OFERTA PERFORMANCE MARKETINGU KERRIS performance - Efektywność ponad wszystko O nas 2 1 2 Efektywność ponad W skrócie: wszystko Nie uznajemy kompromisów i nie zadowalamy się średnimi wynikami. Naszym celem

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Rejestracja/logowanie. Zmiana numeru konta klienta. Tworzenie nowej przesyłki. Zamawianie kuriera

Spis treści. Rejestracja/logowanie. Zmiana numeru konta klienta. Tworzenie nowej przesyłki. Zamawianie kuriera DHL24 - instrukcja Spis treści Wprowadzenie Rejestracja/logowanie Zmiana numeru konta klienta Zamówienie kuriera Tworzenie nowej przesyłki Zamawianie kuriera Wyliczenie ceny Wyliczanie ceny podczas zamawiania

Bardziej szczegółowo

Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń

Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń Spis treści: 1. 2. 3. 4. Zakładanie konta na portalu OX.PL Uruchamianie linku aktywacyjnego Co zrobić w przypadku kiedy link nie dotarł na skrzynkę mailową Dodawanie ogłoszeń 1. Zakładanie konta na portalu

Bardziej szczegółowo

Lekcja 8, 9 i 10. Konspekt lekcji Poczta elektroniczna. Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna

Lekcja 8, 9 i 10. Konspekt lekcji Poczta elektroniczna. Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna Lekcja 8, 9 i 10 Materiał z podręcznika: Rozdział 5. Poczta elektroniczna Konspekt lekcji Poczta elektroniczna Temat: Poczta elektroniczna Czas: 3x45 minut Uczeń powinien znać pojęcia: Uczeń powinien posiadać

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ ZIMBRA WEBMAIL

SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ ZIMBRA WEBMAIL AKADEMIA MORSKA W SZCZECINIE ul. W ały Chrobrego 1-2 70-500 Szczecin telefon (+48 91) 480 93 3 6 fax (+48 91) 480 95 75 www.am.szczecin.pl e-mail:uci@am.szczecin.pl SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI POCZTY ELEKTRONICZNEJ

Bardziej szczegółowo

E-mail marketing jako skuteczne narzędzie promocji

E-mail marketing jako skuteczne narzędzie promocji E-mail marketing jako skuteczne narzędzie promocji Łódź, 22 marca 2012 Filip Kłodawski filip.klodawski@freshmail.pl Założenie: e-mail marketing = permission marketing 2 Najważniejsze wyzwanie 3 Przebić

Bardziej szczegółowo

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego

Ty i Google. Niezbędnik dla początkującego Ty i Google Niezbędnik dla początkującego Podstawowe usługi... Jedno konto, wszystkie usługi Jeśli założysz konto w serwisie google masz wtedy dostęp do wszystkich jego funkcji, również tych zaawansowanych.

Bardziej szczegółowo

WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI

WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI WORDPRESS INSTRUKCJA OBSŁUGI Zapraszamy do zapoznania się z Instrukcją obsługi panelu CMS Wordpress, która w krótkim czasie i bez większego kłopotu pozwoli na edycję treści i zawartości strony, w tym:

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Spis treści. I. Wprowadzenie... 2. II. Tworzenie nowej karty pracy... 3. a. Obiekty... 4. b. Nauka pisania...

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Spis treści. I. Wprowadzenie... 2. II. Tworzenie nowej karty pracy... 3. a. Obiekty... 4. b. Nauka pisania... INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Spis treści I. Wprowadzenie... 2 II. Tworzenie nowej karty pracy... 3 a. Obiekty... 4 b. Nauka pisania... 5 c. Piktogramy komunikacyjne... 5 d. Warstwy... 5 e. Zapis... 6 III. Galeria...

Bardziej szczegółowo

Poradnik dla początkujących

Poradnik dla początkujących Poradnik dla początkujących Witaj w Programie Partnerskim CashInPills! Z myślą o Twoim sukcesie zadbaliśmy o to, aby zapewnić Ci wszystkie narzędzia niezbędne do zarabiania pieniędzy. Dzięki nim z łatwością

Bardziej szczegółowo

1. Aby na stronie ZS umieścić artykuł np. news, wymagania edukacyjne, konspekt trzeba założyć sobie konto, w tym celu naciskamy

1. Aby na stronie ZS umieścić artykuł np. news, wymagania edukacyjne, konspekt trzeba założyć sobie konto, w tym celu naciskamy 1. Aby na stronie ZS umieścić artykuł np. news, wymagania edukacyjne, konspekt trzeba założyć sobie konto, w tym celu naciskamy Następnie wypełniamy pola oznaczone * (hasło musi mieć co najmniej 6 znaków

Bardziej szczegółowo

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl?

Co zrobić aby dołączyć do Programu Partnerskiego Ceneo.pl? OFERTA Spis treści: 1) Jak zacząć? - str.2 2) Dostępne kreacje - str.4 3) Dodawanie kreacji - str.6 4) Kampanie dedykowane - str.16 5) System poleceń - str.17 str. 1 Co zrobić aby dołączyć do Programu

Bardziej szczegółowo

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej

autor poradnika - KS Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej Jak zamieszczać i edytować artykuły na szkolnej stronie internetowej adres naszej strony: www.zs3.wroc.pl logo liceum 1. Aby dodać artykuł należy się zalogować: System pokaże nazwę zalogowanego użytkownika

Bardziej szczegółowo

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Tworzenie strony internetowej krok po kroku Tworzenie strony internetowej krok po kroku 1. Wejdź na stronę www.urowizyta.pl/rejestracja i wypełnij formularz rejestracji. W polu Kod aktywacyjny wpisz kod, który znajduje się na końcu ulotki wręczonej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Przypominacz 1.6

Instrukcja do programu Przypominacz 1.6 Instrukcja do programu Przypominacz 1.6 Program Przypominacz 1.6 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do prowadzenia tzw. miękkiej windykacji poprzez wysyłanie kontrahentom

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL

INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL INSTRUKCJA EDYCJI PROFILU OSOBOWEGO W SERWISIE WWW.UMCS.PL Lublin, 16 stycznia 2014 r. 1. Logowanie do systemu Aby rozpocząć edycję profilu osobowego wejdź na stronę główną www.umcs.pl w zakładkę Jednostki

Bardziej szczegółowo

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl

edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl edycja szablonu za pomocą serwisu allegro.pl 2 Do obsługi Twojego szablonu nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie - jedyne czego potrzebujesz to aktywne konto w serwisie allegro.pl. Dokładne

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5

Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Instrukcja do programu Przypominacz 1.5 Program Przypominacz 1.5 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do prowadzenia tzw. miękkiej windykacji poprzez wysyłanie kontrahentom

Bardziej szczegółowo

Stawiamy pierwsze kroki

Stawiamy pierwsze kroki Stawiamy pierwsze kroki 3.1. Stawiamy pierwsze kroki Edytory tekstu to najbardziej popularna odmiana programów służących do wprowadzania i zmieniania (czyli edytowania) tekstów. Zalicza się je do programów

Bardziej szczegółowo

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie

Spis treści. O autorce. O recenzentach. Wprowadzenie Spis treści O autorce O recenzentach Wprowadzenie Rozdział 1. Badanie rynku i konkurencji oraz ustalanie celów Koncentracja na trafności Identyfikowanie konkurentów przy użyciu wyników wyszukiwania w Google

Bardziej szczegółowo

Edycja strony: W edycję danej strony wchodzimy poprzez naciśnięcie opcji

Edycja strony: W edycję danej strony wchodzimy poprzez naciśnięcie opcji Edycja strony: W edycję danej strony wchodzimy poprzez naciśnięcie opcji uzyskujemy widok: a. Wstawianie tekstów Tekst możemy wpisywać bezpośrednio w panelu lub wklejać do edytora. Jeśli wklejamy tekst

Bardziej szczegółowo

Sklepy Internetowe oferta

Sklepy Internetowe oferta Sklepy Internetowe oferta Kilka słów o nas Agencja Interaktywna CleverAgency powstała jako odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. W obecnych czasach obecność firmy w Internecie jest obowiązkowa,

Bardziej szczegółowo

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron.

KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. KSS Patron Zawody Instrukcja instalacji i obsługi programu do rejestracji na zawodach sportowych stowarzyszenia KSS Patron. 1. Wprowadzenie Program KSS Patron Zawody został stworzony celem ułatwienia rejestracji

Bardziej szczegółowo

Poznaj osiem kroków naszej współpracy:

Poznaj osiem kroków naszej współpracy: Oferta Poznaj osiem kroków naszej współpracy: 1 2 3 4 5 6 7 8 Spotykamy się z Tobą lub kontaktujemy telefonicznie/mailowo w celu zapoznania się z Twoimi potrzebami i przedstawienia Ci oferty. W zależności

Bardziej szczegółowo

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni!

Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! www.stronaw3dni.pl Nowa strona internetowa Twojej Firmy w 3 dni! W pakiecie: + indywidualny projekt + wersja mobilna + domena i hosting na rok gratis! od 1299 zł 989 zł netto ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Bardziej szczegółowo

Przedmiotowy system oceniania z informatyki

Przedmiotowy system oceniania z informatyki Przedmiotowy system oceniania z informatyki Przedmiotowy system oceniania został skonstruowany w oparciu o następujące dokumenty: Rozporządzenie MEN z dnia 7 września 2004 roku w sprawie zasad oceniania,

Bardziej szczegółowo

Polityka antyspamowa platformy mailingowej Mail3

Polityka antyspamowa platformy mailingowej Mail3 Polityka antyspamowa platformy mailingowej Mail3 1 Szanując prawo Subskrybentów do nieotrzymywania niezamawianych wiadomości handlowych, operator platformy mailingowej Mail3, firma K2 Search sp. z o.o.,

Bardziej szczegółowo

Jak radzić sobie ze spamem

Jak radzić sobie ze spamem str. 1 W tym dokumencie znajdziesz: Jak działa system antyspamowy HostedExchange.pl... 1 Konfiguracja w panelu zarządzania... 3 Ustawianie poziomu agresywności filtrów wbudowanych w Outlooka... 5 Włączanie

Bardziej szczegółowo

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można

Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można Wyszukiwarki stosują różne metody oceny stron i algorytmy oceniające za indeksowane strony różnią się w poszczególnych wyszukiwarkach, ale można jednak wyróżnić 3 główne elementy, które brane są pod uwagę:

Bardziej szczegółowo

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze?

Poradnik zetula.pl. Jak założyć konto na zetula.pl. i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? Poradnik zetula.pl Jak założyć konto na zetula.pl i zabezpieczyć dane na swoim komputerze? 1.Wejdź na stronę www.zetula.pl 2.Kliknij na odnośniku Utwórz nowe konto 3.Wypełnij formularz rejestracyjny. Pola

Bardziej szczegółowo

1. Zakładanie konta, logowanie

1. Zakładanie konta, logowanie Instrukcja obsługi korzystania z platformy informacyjnej na rzecz LPPS współfinansowanego z EFS w ramach projektu Model współpracy międzysektorowej Lubelskiego Porozumienia Publiczno Społecznego. Platforma

Bardziej szczegółowo

12. Banner 125 x125 w serwisie www.jakosc.biz 1 dzień 14,43 zł PROMOCJA. 13. Banner 125 x125 w serwisie www.nietylkoiso.pl 1 dzień 4 zł PROMOCJA

12. Banner 125 x125 w serwisie www.jakosc.biz 1 dzień 14,43 zł PROMOCJA. 13. Banner 125 x125 w serwisie www.nietylkoiso.pl 1 dzień 4 zł PROMOCJA I. Ceny usług reklamowych w serwisach należących do Etena.pl Obowiązuje od dnia 07 grudnia 2009 L.p. FORMA REKLAMY 1. Dodanie szkolenia do bazy szkoleń serwisu 2. Dodanie wizytówki do katalogu firm serwisu

Bardziej szczegółowo

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google

Formularze Google. 1. Dostęp do dysku Google Formularze Google Formularz Google może być dobrym, darmowym narzędziem do zbierania informacji o kandydatach w wyborach. Są oczywiście inne, bardziej zaawansowane narzędzia, które możecie wykorzystać,

Bardziej szczegółowo

Wymagania na poszczególne oceny w klasach 3 gimnazjum

Wymagania na poszczególne oceny w klasach 3 gimnazjum Wymagania na poszczególne oceny w klasach 3 gimnazjum Znaczenie komputera we współczesnym świecie Przypomnienie wiadomości na temat języka HTML Wstawianie tabeli na stronę WWW Wstawianie listy punktowanej

Bardziej szczegółowo

Instrukcja do programu Do7ki 1.0

Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Instrukcja do programu Do7ki 1.0 Program Do7ki 1.0 pozwala w prosty sposób wykorzystać dane z systemu sprzedaży Subiekt GT do generowania listów przewozowych dla firmy kurierskiej SIÓDEMKA w połączeniu

Bardziej szczegółowo

Dobra pozycja w Google? Dlaczego warto nam zaufać?

Dobra pozycja w Google? Dlaczego warto nam zaufać? Pozycja w Google to główny czynnik wpływający na popularność Twojej strony internetowej WWW. Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarkach strona zyskuje coraz więcej unikalnych odwiedzin, a co za tym idzie,

Bardziej szczegółowo

Baza wiedzy instrukcja

Baza wiedzy instrukcja Strona 1 z 12 Baza wiedzy instrukcja 1 Korzystanie z publikacji... 2 1.1 Interaktywny spis treści... 2 1.2 Przeglądanie publikacji... 3 1.3 Przejście do wybranej strony... 3 1.4 Przeglądanie stron za pomocą

Bardziej szczegółowo

1. MOZILLA THUNDERBIRD (31.3.0) 2 2. WINDOWS LIVE MAIL 2011 13 3. THE BAT HOME EDITION (6.7.7.0 32 BIT) 30

1. MOZILLA THUNDERBIRD (31.3.0) 2 2. WINDOWS LIVE MAIL 2011 13 3. THE BAT HOME EDITION (6.7.7.0 32 BIT) 30 Zakładamy, że użytkownik posiada paczkę pfx z certyfikatem I kluczem prywatnym. Poniższe informacje dotyczą wyłącznie instalacji certyfikatu własnego (z pliku pfx) oraz osoby trzeciej. 1. MOZILLA THUNDERBIRD

Bardziej szczegółowo

Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak

Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak Jak stworzyć skuteczną kampanię Adwords? Wojciech Kyciak Plan wykładu Plan wykładu 1. Zalety Adwords 2. BudŜet i koszty. 3. Zanim zaczniesz. 4. Budowa konta. 5. Poprawna struktura kampanii. 6. Dobieranie

Bardziej szczegółowo

UPS CampusShip Podręczny przewodnik Lipiec 2010 r.

UPS CampusShip Podręczny przewodnik Lipiec 2010 r. 2010 United Parcel Service of America, Inc. UPS, znak marki UPS i brązowy kolor są znakami handlowymi United Parcel Service of America, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. UPS CampusShip Podręczny przewodnik

Bardziej szczegółowo

8. Komunikacja. Gabi.NET Sp. z o.o. www.gabi.net.pl. ul. Dąbrowskiego 247/249, 93-231 Łódź, tel. kontaktowy: (22) 826-82-53, e-mail: dok@gabi.net.

8. Komunikacja. Gabi.NET Sp. z o.o. www.gabi.net.pl. ul. Dąbrowskiego 247/249, 93-231 Łódź, tel. kontaktowy: (22) 826-82-53, e-mail: dok@gabi.net. 8. Komunikacja Moduł KOMUNIKACJA służy nawiązaniu i utrzymaniu sprawnej komunikacji z klientami Twojego salonu. Z tego poziomu możesz skorzystać z funkcji przypomnień (SMS i/lub e-mail) oraz wysyłki Newsletterów

Bardziej szczegółowo

POLITYKA ANTYSPAMOWA

POLITYKA ANTYSPAMOWA POLITYKA ANTYSPAMOWA 1. Zapisy dotyczące spamu w regulaminie TELENEXT 1. Definicje 21. Spam - przesyłana za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówiona informacja handlowa w rozumieniu art.

Bardziej szczegółowo

Duszpasterstwo Akademickie Petra. Podręcznik administratora newslettera html

Duszpasterstwo Akademickie Petra. Podręcznik administratora newslettera html Duszpasterstwo Akademickie Petra Podręcznik administratora newslettera html 1 Jak zacząć? Wejdź na www.mailchimp.com Załóż nowe konto. Kliknij SIGN UP Podaj email, wybierz nazwę użytkownika (np. Petra-mojemiasto)

Bardziej szczegółowo

ZASADY KORZYSTANIA Z PLIKÓW COOKIES ORAZ POLITYKA PRYWATNOŚCI W SERWISIE INTERNETOWYM PawłowskiSPORT.pl

ZASADY KORZYSTANIA Z PLIKÓW COOKIES ORAZ POLITYKA PRYWATNOŚCI W SERWISIE INTERNETOWYM PawłowskiSPORT.pl ZASADY KORZYSTANIA Z PLIKÓW COOKIES ORAZ POLITYKA PRYWATNOŚCI W SERWISIE INTERNETOWYM PawłowskiSPORT.pl Niniejsze zasady dotyczą wszystkich Użytkowników strony internetowej funkcjonującej w domenie http://www.pawlowskisport.pl,

Bardziej szczegółowo

Samouczek do korzystania z dokumentów Google

Samouczek do korzystania z dokumentów Google Samouczek do korzystania z dokumentów Google dr Paweł Cieśla dr Małgorzata Nodzyńska Uniwersytet Pedagogiczny, im. Komisji Edukacji Narodowej, Kraków1 Samouczek do korzystania z dokumentów Google: Dokumenty

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla nauczyciela

Przewodnik dla nauczyciela Przewodnik dla nauczyciela Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodnikiem dla nauczyciela to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu

Bardziej szczegółowo

Zaplanuj wzorową kampanię. Direct Mail. Instrukcja krok po kroku. Zaplanuj kampanię Direct Mail: Instrukcja krok po kroku

Zaplanuj wzorową kampanię. Direct Mail. Instrukcja krok po kroku. Zaplanuj kampanię Direct Mail: Instrukcja krok po kroku Zaplanuj wzorową kampanię Direct Mail Instrukcja krok po kroku 1 Przesyłki Direct Mail to skuteczne i precyzyjne narzędzie marketingowe, które pomoże Tobie z sukcesem rozwijać Twój biznes. Aby jednak zacząć,

Bardziej szczegółowo

Pokaz slajdów na stronie internetowej

Pokaz slajdów na stronie internetowej Pokaz slajdów na stronie internetowej... 1 Podpisy pod zdjęciami... 3 Publikacja pokazu slajdów w Internecie... 4 Generator strony Uczelni... 4 Funkcje dla zaawansowanych użytkowników... 5 Zmiana kolorów

Bardziej szczegółowo

darmowe zdjęcia - allegro.pl

darmowe zdjęcia - allegro.pl darmowe zdjęcia - allegro.pl 1 Darmowe zdjęcia w Twoich aukcjach allegro? Tak to możliwe. Wielu sprzedających robi to od dawna i wbrew pozorom jest to bardzo proste. Serwis allegro oczywiście umożliwia

Bardziej szczegółowo

Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika.

Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika. Instrukcja dodawania obiektów do strony Ekonomika. Klikasz na zaloguj, aby przejść do strony logowania Podajesz login i hasło na WWW i klikasz Zaloguj W dodatkowym menu wybierasz Dodaj artykuł W edytorze

Bardziej szczegółowo