Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność."

Transkrypt

1 O F i r m i e Firma F.B.I. TASBUD łączy w sobie tradycję i nowoczesność. F.B.I. TASBUD została założona w 1985 roku. Od samego początku charakteryzowała się prężnym działaniem i indywidualnym podejściem do Klienta. Dodatkowo zmiany gospodarcze wolny rynek, konkurencja i rosnące wymagania Klientów umocniły naszą firmę i zmotywowały do prężnego rozwoju. Ponad 25 letnie doświadczenie, nowoczesna organizacja pracy, gwarancja solidności i terminowości oraz wysoka jakość świadczonych usług to atuty, które pozwalają nam w pełni zadowolić nawet najbardziej wymagającego Inwestora. Nasza oferta to kompleksowa obsługa Klientów od profesjonalnego doradztwa technicznego, poprzez tworzenie projektu inwestycji do realizacji robót, jako Generalny Wykonawca. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, zaplecze techniczne i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, co umożliwiło nam zrealizowanie inwestycji budowlanych: mieszkaniowych, użyteczności publicznej, przemysłowych, jak również obiektów rządowych i wojskowych o ograniczonym dostępie. Poprzez wysoką jakość świadczonych usług, terminowość i szybkość realizowanych zleceń zdobyliśmy duże zaufanie, jako Generalny Wykonawca. Przez wszystkie lata naszej działalności zdążyliśmy wypracować sobie bardzo dobrą opinię u Inwestorów, co możemy potwierdzić licznymi referencjami. Firma odnotowuje ciągły rozwój i dąży do uzyskania jeszcze wyższej jakości wykonywanych robót oraz spełnienia nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań Inwestorów.

2 Oferta firmy F.B.I. TASBUD obejmuje projektowanie i wykonawstwo w branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej. Firma zarejestrowana jest w Urzędzie Dozoru Technicznego, co uprawnia nas do wykonywania specjalistycznych instalacji i urządzeń ciśnieniowych. Ponadto posiadamy uprawnienia w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi, takimi jak: azbest, rtęć, ropa naftowa oraz wieloma innymi substancjami szkodliwymi, co umożliwia nam prowadzenie prac specjalistycznych z zachowaniem szczególnych procedur. Wysokie kwalifikacje naszej kadry oraz stosowanie najlepszych materiałów umacniają nasz wizerunek, dlatego też zachęcamy Państwa do korzystania z usług F.B.I. TASBUD. N a s z a K a d r a Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i wyselekcjonowanych pracowników, których doświadczenie zawodowe zapewnia najwyższą jakość wykonywanych robót w całym zakresie działalności F.B.I. TASBUD. W firmie pracuje elitarny personel, ponadto cała załoga na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, poprzez specjalistyczne kursy i szkolenia, co sprawia, że wykonujemy roboty z zastosowaniem najnowszych technologii i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokładność, solidność, zaangażowanie, czystość, wysoka kultura osobista, samodzielność, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego problemu to cechy, które charakteryzują cały zespół pracowników F.B.I. TASBUD. Nasza kadra techniczna, zarazem projektowa jak i kierownicza, posiada uprawnienia w pełnym zakresie bez ograniczeń we wszystkich branżach. Pracownicy fizyczni posiadają wymagane uprawnienia i kwalifikacje do wykonywania wszelkich robót budowlanych.

3 Z a p l e c z e T e c h n i c z n e Dysponujemy nowoczesną flotą transportową i profesjonalnym sprzętem technicznym, co umożliwia nam realizację pełnego zakresu robót w ramach zawieranych umów. Jako Generalny Wykonawca podejmujemy się wykonawstwa robót specjalistycznych, trudnych i nietypowych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych jedynie ich realizacja może zająć nieco więcej czasu. Jesteśmy gotowi do profesjonalnego, solidnego i szybkiego zrealizowania Państwa zamówienia z gwarancją najwyższej jakości. Aby potwierdzić kompetencje oraz profesjonalizm naszej firmy i utwierdzić Państwa zaufanie informujemy, iż jesteśmy w trakcie zdobywania międzynarodowych certyfikatów jakości ISO, stanowiących współczesną formę gwarancji solidności firmy. Gwarantujemy terminową realizację i wysoką jakość robót i usług oraz konkurencyjne ceny. We wszystkich branżach oferujemy nowoczesne rozwiązania i zastosowanie najnowszych technologii. Stosowane materiały posiadają wymagane opinie techniczne, atesty, certyfikaty dopuszczające do stosowania na rynku. M i s j a F i r m y Naszą MISJĄ jest dostarczanie i utrwalanie najlepszej jakości, jako głównego atrybutu F.B.I. TASBUD w wykonywanych usługach.

4 C e l e F i r m y Nadrzędnym CELEM działalności F.B.I. TASBUD jako Generalnego Wykonawcy jest spełnianie wszystkich oczekiwań Klientów oraz zastosowanie optymalnych technologii w zakresie wykonywanych przez nas usług zgodnie z naszym mottem: Bazując na doświadczeniu budujemy stabilną przyszłość. D a n e K o n t a k t o w e F.B.I. TASBUD ul. Balaton Warszawa tel.: tel./fax.:

5 I n w e s t y c j e o s t a t n i o z r e a l i z o w a n e o r a z w t r a k c i e r e a l i z a c j i Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych 9-cio piętrowego i 4-ro piętrowego z dwupoziomowym garażem podziemnym i usługami w parterze RÓŻOPOL-BRÓDNO w Warszawie, róg ul. Kondratowicza i Rembielińskiej W samym sercu dzielnicy Targówek, przy zbiegu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej wybudowaliśmy Inwestycję mieszkaniową składającą się z budynków: 9-cio piętrowego i 4-ro piętrowego, zawierających łącznie 122 lokale mieszkalne, z dwupoziomowym garażem podziemnym na 142 miejsca postojowe i dziewięcioma lokalami usługowymi w parterze. Inwestycja nosi nazwę po historycznej wsi Różopol, która niegdyś zajmował ten obszar, a po I Wojnie Światowej została włączona w granice Warszawy. Wielkość mieszkań wynosi od 29 m² do 98 m². Do mieszkań na parterze przypisane są ogródki. Dach 4-ro kondygnacyjnego budynku wypełniony jest zielenią, tworząc tzw. zielony dach dostępny dla wszystkich mieszkańców kompleksu. Obiekt wyróżnia się nowoczesną architekturą, której jednym z elementów jest szklana elewacja, funkcjonalny układ mieszkań, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wysoki standard wykończenia.

6 Budowa wielofunkcyjnego Centrum dla osób z chorobą Alzheimera wraz z modernizacją Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie W zacisznym miejscu Warszawy, przy ulicy Nowoursynowskiej 216 zakończyliśmy budowę flagowej inwestycji jednego z najnowocześniejszych w Europie ośrodków opiekuńczych dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera oraz innymi chorobami otępiennymi. Centrum dla osób z chorobą Alzheimera składa się z nowo wybudowanych obiektów oraz zmodernizowanego, przebudowanego Domu Pomocy Społecznej, które mieszczą zespół mieszkalny dla chorych wraz z ogrodami oraz część administracyjno-terapeutyczną i część mieszkalną dla rodzin osób chorych, gdzie znajdą oni fachowe wsparcie. Obiekt posiada łącznie 4 439,05 m² powierzchni, gdzie opiekę znajdzie ponad 120 pensjonariuszy.

7 Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki SPZOZ w Warszawie, ul. Cegłowska 80 W 2011 i 2012 roku poprzez wykonanie kompleksowej przebudowy Szpitala Bielańskiego F.B.I. TASBUD wspierała realizację misji placówki, jaką jest udzielanie świadczeń zdrowotnych na możliwie najwyższym poziomie jakości w zakresie dostępnych środków finansowych, zgodnie z zasadami sztuki medycznej, doświadczeniem personelu, najlepszymi tradycjami, osiągnięciami naukowymi oraz nowymi technologiami medycznymi, w przyjaznych i bezpiecznych warunkach pobytu oraz pracy. W zakres robót wchodziła m.in.: rozbudowa i modernizacja pawilonu H, poradni K oraz kompleksowy remont Centralnego Bloku Operacyjnego, przebudowa pomieszczeń administracyjno-biurowych w czynnym obiekcie, polegające na wykonaniu robót budowlanych: konstrukcyjnych i wykończeniowych, sanitarnych, wod.-kan., c.o., wentylacji i klimatyzacji, gazu, gazów medycznych, ppoż., robót elektrycznych, teletechnicznych, instalacji przeciwpożarowej oraz szeregu robót towarzyszących.

8 Pawilon handlowo-usługowy w Warszawie, ul. Krasnobrodzka 11 W samym centrum Bródna, przy pętli autobusowej, wykonana została przebudowa i rozbudowa istniejącego, podpiwniczonego, trzykondygnacyjnego budynku: pawilonu handlowo-usługowobiurowego, obejmująca roboty konstrukcyjne w tym wyminę wszystkich ścian zewnętrznych, wymianę dachu, wymianę ślusarki oraz stolarki, wymianę wszystkich instalacji sanitarnych i elektrycznych, roboty wykończeniowe oraz dostosowanie do użytku pawilonu i wyeliminowanie zagrożenia dla użytkowników w postaci usunięcia elementów azbestowych budynku (nasza firma jako jedna z nielicznych w Polsce posiada uprawnienia do zabezpieczania i używania wyrobów zawierających substancje niebezpieczne, w tym azbest oraz ich bezpiecznego użytkowania). Roboty związane z azbestem wymagały niezwykłej precyzji, aby nie zagrażały zdrowiu mieszkańców okolicznych budynków. Przebudowany pawilon charakteryzuje się zrównoważoną, charakterystyczną formą bryły z użyciem współczesnych materiałów zarówno konstrukcyjnych, instalacyjnych oraz wykończeniowych. Przyjazna dostępność powierzchni usługowych i handlowych uzyskana została poprzez wygodną i czytelną komunikację oraz łatwość dojścia z ciągów pieszych, natomiast atrakcyjna przestrzeń wewnętrzna obiektu otrzymana została poprzez specjalne ukształtowanie komunikacji wewnętrznej. Charakterystyczna architektura stanowi równocześnie walor zapraszający klienta jak i rozpoznawalny znak przestrzenny.

9 Dom Dziecka nr 2 w Warszawie, ul. Jaktorowska 6 Budynek Domu Dziecka nr 2 im. dr Janusza Korczaka w Warszawie został pobudowany w 1912 roku. Oficjalne otwarcie Domu Sierot nastąpiło w 1913 roku i do czas II Wojny Światowej pełnił on swoją funkcję. W 1940 roku Dom Sierot został przeniesiony do Getta, a budynek aż do 1957 roku zajmowały różne instytucje państwowe. W 2010 roku, niespełna 100 lat od pobudowania obiektu, firma F.B.I. TASBUD rozpoczęła jego kompleksową modernizację, obejmującą zarówno część zewnętrzną jak i wewnętrzną. Rozebrane zostało poddasze budynku, wykonaliśmy nowe pokrycie dachowe, zabytkową elewację budynku wraz z jego ociepleniem, wewnątrz budynku wykonaliśmy szereg precyzyjnych robót konstrukcyjnych polegających na wymianie stropów oraz innych elementów konstrukcyjnych, wymieniliśmy posadzki, wykonaliśmy szereg robót sanitarnych związanych z wymianą instalacji wody ziemnej, ciepłej, instalacji centralnego ogrzewania i kanalizacji, instalacji gazowej, instalacji c.t., zmodernizowaliśmy sanitariaty wraz z montażem ceramiki sanitarnej i wyposażenia dodatkowego, wykonaliśmy: instalację wentylacji w budynku, modernizację węzła ciepłowniczego, modernizację instalacji elektrycznej, wymianę stolarki drzwiowej oraz kompleksowy remont i modernizację kuchni łącznie z montażem specjalistycznego wyposażenia oraz separatorów.

10 Nadbudowa poddasza użytkowego w celu uzyskania lokali mieszkalnych w budynku przy ul. Białobrzeskiej 62/64 w Warszawie W zaciszu dzielnicy Ochota zrealizowaliśmy budowę polegającą na nadbudowie budynku, podlegającego ochronie konserwatorskiej, o dwie kondygnacje poddasza pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w celu uzyskania dodatkowych lokali mieszkalnych. Ponadto w zakres Inwestycji wchodziło wykonanie szachtu windowego wraz z zamontowaniem windy. Inwestycja była specyficzna i nietuzinkowa, ponieważ wszelkie roboty wykonane zostały przy czynnym obiekcie, co wymaga dodatkowego zabezpieczenia oraz niezwykłej precyzji prowadzonych robót.

11 Wykonanie termomodernizacji wraz z wymianą stolarki pawilonów IIB, IIC, III, IVA, IVB, IVC SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym realizowane w ramach zadania pod nazwą Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gmin Związku Gmin Regionu Płockiego oraz zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym SZPZOZ im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym położony jest w rejonie Puszczy Kampinoskiej. Placówka powstała w 1967 roku, a na jej terenie przeprowadziliśmy rewitalizację sześciu pawilonów. Do 1967 roku obiekt pełnił funkcję sanatorium dla kobiet chorych na gruźlicę, które zostało przeniesione do Otwocka, a w jego miejsce powstał szpital dziecięcy. W zakres robót wykonanych przez F.B.I. TASBUD wchodziły m.in.: roboty konstrukcyjne: wymiana oraz naprawa balkonów, zabezpieczenie fundamentów, wymiana stolarki oraz ocieplenie budynków wraz z wykonaniem nowej ozdobnej elewacji.

12 Klinika BUDZIK na terenie Instytutu POMNIK CENTRUM ZDROWIA DZIECKA w Warszawie, ul. Dzieci Polskich 20 F.B.I. TASBUD współpracując od lat z fundacją Ewy Błaszczyk AKOGO ma swój znaczny udział w budowie Kliniki BUDZIK, zrealizowanej na terenie INSTYTUTU POMNIK ZDROWIA DZIECKA w Warszawie, gdzie znajdą opiekę dzieci w śpiączce spowodowanej ciężkim niedotlenieniem mózgu. Klinika zajmuje powierzchnię m² i znajdzie się w niej 15 pokoi przystosowanych do pełnej hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci. BUDZIK połączony jest łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w Centrum Zdrowia Dziecka. Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny Kliniki BUDZIK będzie obejmował: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie jak również program psychologicznego wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci w śpiączce, dotkniętych długotrwałym stresem i wypaleniem.

13 Przebudowa i rozbudowa kompleksu budynków Agencji Rezerw Materiałowych w Konstancinie Jeziornie w tym wyburzenie istniejącego obiektu oraz wybudowanie na to miejsce nowoczesnego podpiwniczonego budynku o przeznaczeniu biurowo-konferencyjnym oraz adaptacja pomieszczeń na archiwum zakładowe w budynku dydaktycznym Działu Obsługi Szkoleniowo-Konferencyjnej Na terenie Konstancina-Jeziorny przeprowadziliśmy przebudowę oraz rozbudowę kompleksu budynków Agencji Rezerw Materiałowych w tym wyburzyliśmy istniejący obiekt, a na jego miejscu wybudowaliśmy nowoczesny budynek wraz z kondygnacją podziemną o przeznaczeniu biurowokonferencyjnym oraz zaadaptowaliśmy pomieszczenia na archiwum zakładowe w budynku dydaktycznym Działu Obsługi Szkoleniowo-Konferencyjnej. W przedmiotowym budynku znajdują się pokoje gościnne wraz z zapleczem technicznym. Poszczególne skrzydła budynku mają od jednej do trzech kondygnacji, natomiast zakres przebudowy obejmował strefę wejściową budynku powiększenie holu głównego w poziomie parteru oraz połączenie poprzez tę strefę starej części budynku z nowym obiektem. Nowo wybudowany budynek składa się z części biurowo-konferencyjnej urzędu wraz z zapleczem gastronomicznym i technicznym. Wybudowany budynek jest obiektem o podwyższonym standardzie posiadającym kondygnację podziemną o nowoczesnym wyglądzie, spełniający wszystkie standardy konferencyjne wymagane w obecnych czasach.

14 Kompleks budynków mieszkalnych wielorodzinnych z częścią biurową, usługami w parterze i garażami podziemnymi wraz z infrastrukturą techniczną u zbiegu ulic Sowińskiego i Piłsudskiego w Legionowie W samym centrum miasta Legionowo, przy skrzyżowaniu ulic Sowińskiego i Piłsudskiego, wybudowaliśmy II etap inwestycji prowadzonej przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko Własnościową w Legionowie, na który składają się dwa pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne z garażami podziemnymi, połączone narożnym eliptycznym budynkiem biurowym z usługami w parterze. Całkowita powierzchnia użytkowa przekracza m², na co składa się 58 lokali mieszkalnych, 63 miejsca postojowe i niemal 2 000,00 m² przeznaczonych na lokale usługowe i biurowe. Nowoczesna bryła budynku biurowego jest bardzo efektownym elementem w samym centrum prężenie rozwijającego się miasta Legionowo. Na parterze znajduje hol wejściowy z szatnią. Dostęp na poszczególne kondygnacje zapewnia klatka schodowa i windy. Nowo wybudowana inwestycja bardzo ładnie współgra z okolicznym Ratuszem i Placem poprzez efektowne zastosowanie wysokojakościowych materiałów i rozwiązań architektonicznych (elewacja ceramiczna i szkło, aluminium).

15 Budowa budynku wielorodzinnego mieszkalnego z garażem podziemnym noszącego nazwę Willa RADOMIŁA przy ul. Klonowica w Radomiu Willa RADOMIŁA to czteropiętrowy budynek z windą oraz garażem podziemnym, w którym znajduje się 35 luksusowych lokali mieszkalnych. Nowoczesny i dynamiczny wygląd budynku o wysokim standardzie i korzystnej cenie jest przykładem rozwoju architektonicznego miasta, gdzie nadal w znacznej większości przeważają stare nieremontowane kamienice lub wielkopłytowe bloki. Bogata oferta mieszkaniowa inwestycji Willi RADOMIŁA dostosowana jest do wymagań i potrzeb każdej osoby pragnącej mieszkać w miłej i zadbanej okolicy. W budynku znajdują się mieszkania o metrażu od 23 m² do 64 m² oraz lokale usługowe w parterze.

16 Budowa Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie Zespół Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie kształci uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Jest to jedyna taka placówka w obrębie tej części Mazowsza. F.B.I. TASBUD rozbudowała poprzednią placówkę, żeby mogło w niej znaleźć swoje miejsce jeszcze więcej podopiecznych o różnym stopniu upośledzenia. Nowe obiekty to nie tylko nowy budynek szkoły z nowoczesnymi salami dydaktycznymi, ale również dwukondygnacyjny łącznik łączący nowy budynek szkoły ze starszą częścią, która uległa przebudowaniu oraz specjalistyczna nowo wybudowana hala sportowa, umożliwiająca prawidłowy rozwój fizyczny uczniów. Zewnętrzna część obiektu została wyposażona w nowe boisko sportowe, specjalistyczną bieżnię oraz plac zabaw dla najmłodszych dzieci. W obrębie tej części Mazowsza jest to aktualnie największa Inwestycja kubaturowa.

17 Dom Kultury KADR w Warszawie, ul. Rzymowskiego 32 Dla m.st. Warszawy Dzielnicy Mokotów F.B.I. TASBUD buduje Dom Kultury KADR, który jest największą oraz najciekawszą flagową Inwestycją w tej części Warszawy. Będzie to jeden z najnowocześniejszych inteligentnych obiektów kulturalnych w Warszawie, gdzie aktywnie spędzą czas zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe oraz seniorzy. Na powierzchni m² znajdą się m.in.: sala widowiskowa mogąca pełnić funkcję kina, pracownia plastyczna, muzyczna, sala do integracyjnych spotkań z osobami starszymi, sale do ćwiczeń ruchowych i kawiarnia, a także garaż podziemny na 50 stanowisk. Budynek poprzez swoją formę zachęcać będzie do aktywnego, twórczego spędzania wolnego czasu, oferując bogaty program różnorakich zajęć ruchowych, tanecznych, teatralnych, manualnych, jak również wystaw artystycznych i wernisaży. Ważnym aspektem jest integracja z niepełnosprawnymi, dlatego cały budynek zostanie przystosowany do korzystania z niego przez osoby niepełnosprawne. Budynek będzie charakterystycznym znakiem przestrzennym, poprzez swój niecodzienny kształt oraz interaktywną, ruchomą elewację.

18 Budowa budynku wielorodzinnego mieszkalnego z garażem podziemnym pod nazwą KAMIENICA POD PIĄTKAMI przy ul. Krochmalnej 55 w Warszawie Na granicy dwóch najstarszych Dzielnic m.st. Warszawy, a zarazem najbardziej rozwijających się obecnie pod względem architektonicznym oraz przestrzennym Śródmieścia i Woli, budujemy nowy, pięcio i sześciokondygnacyjny ekskluzywny apartamentowiec, który jest usytuowany pomiędzy dwoma istniejącymi już budynkami osiedla Żelazna. Wcześniej znajdowała się tu stara kamienica, która ze względu na stan grożący zawaleniem, została wyburzona. Na jej miejscu stawiamy nowoczesny, zróżnicowany poziomowo budynek mieszkalny o wysokim standardzie, który zawiera przestronne apartamenty, miejsca postojowe zlokalizowane w garażu podziemnym wraz z ciekawym zagospodarowaniem terenu.

19 Rozbudowa, modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie W powstałym w 1915 roku szpitalu, który z biegiem lat przeistoczył się z małej jednostki leczniczej w Specjalistyczny Szpital Wojewódzki, F.B.I. TASBUD, uczestnicząc w realizacji zadania pn. Rozwój Systemu Ratownictwa Medycznego, dobudowuje Szpitalny Oddział Ratunkowy, modernizuje obecny Oddział wraz z doposażeniem istniejącej już części i wyposażeniem nowej w specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący życie. Nowy Oddział będzie podzielony na takie sektory jak: rejestracja i przyjęcia pacjentów, segregacja medyczna, sala resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji, konsultacyjna oraz zaplecze administracyjnogospodarcze. Aby umożliwić pacjentom kontynuowanie leczenia i nieograniczony dostęp do opieki medycznej F.B.I. TASBUD prowadzi wszelkie roboty w czynnym obiekcie, starając się jednocześnie nie zakłócać spokoju pacjentów.

20 Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Piasecznie W ścisłym centrum Piaseczna F.B.I. TASBUD rozpoczyna właśnie budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z garażem podziemnym oraz towarzyszącą rozbudowaną infrastrukturą. Na czterech kondygnacjach znajdą się przestronne apartamenty wraz z tarasami i loggiami. Teren posesji położony w drugiej linii zabudowy gwarantuje ciszę oraz komfort korzystania z tarasów przynależnych do mieszkań oraz stanowi zaciszne miejsce sprzyjające wypoczynkowi. Na ogrodzonym terenie powstanie również plac zabaw zapewniający dzieciom rozwój fizyczny, a liczne zakątki zieleni umilą mieszkańcom każdą chwilę.

21 Gruntowna przebudowa oraz dobudowa kondygnacji zarazem nadziemnych jak i podziemnych budynku przy ul. Lubelskiej 23 na terenie Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Od lipca 2012 roku przywracamy dawną świetność zabytkowej kamienicy przy ul. Lubelskiej 23 w Dzielnicy Praga-Południe. Pochodzący z 1908 roku budynek jest całkowicie zniszczony, a jego konstrukcja grozi zawaleniem. Naszym zadaniem jest budowa nowej konstrukcji budynku, jego przebudowa oraz dobudowa kondygnacji zarazem nadziemnych jak i podziemnych oraz wymiana instalacji sanitarnych, elektrycznych, wodnych, centralnego ogrzewania oraz wykonania węzła i przyłącza sieci cieplnej, szereg robót budowlano-wykończeniowych oraz wykonanie docieplenia budynku wraz z nową elewacją i wymianę poszycia dachowego. Dodatkowo w budynku zaprojektowano windę, w związku z czym zmieni się dotychczasowy rozkład pomieszczeń budynku. Oddanie kamienicy do użytku planowane jest na początek 2014 roku. Celem naszych robót jest uzyskanie dawnego prestiżu kamienicy, nadając jej nowoczesne rozwiązania architektoniczne i ekskluzywny wygląd w tej części Warszawy.

22 Budowa ekskluzywnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego apartamentowego z garażem podziemnym przy ul. Dynasy 18 w Warszawie W samym sercu Śródmieścia, w okolicy Krakowskiego Przedmieścia, w przepięknej zabudowie z okresu dwudziestolecia międzywojennego, budujemy ekskluzywny wielokondygnacyjny budynek, który składać się będzie z przestronnych apartamentów oraz zautomatyzowanego garażu podziemnego. Historia terenu pod nową inwestycją sięga XVIII wieku i wiąże się ściśle z księciem Karlem Ottonem von Nassau-Siegenem, znanym jako książę Denassów, od którego wzięła się nazwa tej części Śródmieścia, zniszczonej znacznie w czasie II Wojny Światowej. Po dawnych Dynasach została jedynie ul. Dynasy, gdzie aktualnie budujemy pierwszy od przeszło 70 lat budynek, który będzie odzwierciedleniem nowoczesnego stylu z zachowaniem elementów z minionej epoki, dzięki czemu idealnie wkomponuje się w otaczający teren oraz zabudowę. Apartamentowiec powstaje na skarpie, przez co między przeciwległymi ścianami będzie około siedmiu metrów różnicy, co wymaga zastosowania specjalistycznych technologii inżynieryjnych. Budynek wyposażony będzie w dwie windy osobową i samochodową a elewacja zostanie wykonana z wysokojakościowego szlachetnego kamienia i wykończona szklanymi płytami odbijającymi okoliczną zieleń, co spowoduje nadanie dawnego wizerunku tego pięknego miejsca.

23 Rozbudowa Szkoły Podstawowej na terenie Gminy Raszyn w miejscowości Sękocin Na terenie Gminy Raszyn w miejscowości Sękocin prowadzimy roboty polegające na rozbudowaniu obecnej Szkoły Podstawowej. Zakres robót obejmuje dobudowanie nowej, wielokondygnacyjnej części od strony wschodniej starego budynku. Na parterze nowego budynku znajdować się będą takie pomieszczenia jak: hol z klatką schodową i windą, szatnie, sanitariaty, sklepik, świetlica, jadalnia wraz z w pełni wyposażonym zapleczem gastronomicznym. Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą: sale dydaktyczne, sale multimedialne, pomieszczenia gospodarcze oraz sanitariaty. Po zrealizowaniu dobudowy nowego budynku zostanie gruntownie przebudowany obecny budynek, który zmieni całkowicie swoje przeznaczenie. W środkowej części budynku zostanie dobudowana jedna kondygnacja, gdzie znajdować się będą szatnie z natryskami dla potrzeb boiska i korytarz z platformą schodową a pierwsze piętro zostanie zaadaptowane na potrzeby sal dydaktycznych. Część wschodnia i północna kompleksu zostanie gruntownie zmodernizowana, począwszy od wymiany istniejących instalacji oraz stolarki okiennej i drzwiowej poprzez wzmocnienie i zmodyfikowanie konstrukcji po wymianę poszycia dachowego i dostosowanie tej części na potrzeby sal komputerowych wraz z serwerownią, sali gimnastycznej wraz z zapleczem, kotłowni. Zagospodarowana zostanie również przestrzeń wokół Szkoły. Znajdą się tam nowoczesne place zabaw dla dzieci, poliuretanowe podłoża, budynek gospodarczy, chodniki, parking oraz trybuny i boisko.

Obiekty biurowe i konferencyjne

Obiekty biurowe i konferencyjne Obiekty biurowe i konferencyjne Malta House, Poznań Skanska w Polsce Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską. W Polsce jest liderem branży budowlanej. Realizuje

Bardziej szczegółowo

Janusza Piechocińskiego

Janusza Piechocińskiego EDYCJA 2013 Drodzy Laureaci, Serdecznie gratuluję zdobycia prestiżowej statuetki IKTORII Znaku Jakości Przedsiębiorców. O wyjątkowości tej nagrody świadczy fakt, iż jest ona symbolem jakości i rzetelności

Bardziej szczegółowo

Kody i nazwy zamówienia wg CPV (Wspólny Słownik Zamówień ) - c.d. str.2 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Kody i nazwy zamówienia wg CPV (Wspólny Słownik Zamówień ) - c.d. str.2 71000000-8 Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne PROGRAM FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY (opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020 PR.061.1.2014 A.S. SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU POWIATU TORUŃSKIEGO NA LATA 2012-2020 Niniejsze opracowanie zawiera sprawozdanie z realizacji celów strategicznych wynikających ze Strategii

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014

Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014 Sprawozdanie Zarządu z działalności DEKPOL S.A. za rok 2014 Pinczyn, dnia 29 kwietnia 2015 roku Spis treści: 1. WYBRANE DANE FINANSOWE... 4 2. ORGANIZACJA DEKPOL SA... 6 2.1. Podstawowe informacje o Spółce...

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment

Biuranet.pl CBRE. Jones Lang LaSalle. e-magazyn. Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie. Nr 3. Echo Investment Biuranet.pl e-magazyn 07/2013 - Nr 3 Q22 nowy projekt biurowy Echo Investment w Warszawie Echo Investment e-magazyn biuranet.pl Nr 3 07/2013 CBRE Raport - TRÓJMIASTO PRZEWODNIK DLA INWESTORÓW Jones Lang

Bardziej szczegółowo

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52

... 3... 4 ... 18 ... 26... 29 ... 47... 49 ... 52 Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Frombork na lata 2007-2015 Frombork, listopad 2007r. Spis treści WSTĘP... 3 CHARAKTERYSTYKA OBECNEJ SYTUACJI W MIEŚCIE... 4 POŁOŻENIE... 4 ZASOBY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO

Bardziej szczegółowo

Zakres rzeczowy zadań inwestycyjnych wieloletnich (projekty UE) Okres realizacji. Łączne nakłady finansowe

Zakres rzeczowy zadań inwestycyjnych wieloletnich (projekty UE) Okres realizacji. Łączne nakłady finansowe RAZEM: 475 828 186 w tym: środki UE 364 289 272 dotacja z MFEOG 5 878 558 środki własne 105 660 356 placówek w Rzeszowie 6 896 996 w tym: środki UE 2 876 924 Społecznej przy ul. Powst. Styczniowych placówek

Bardziej szczegółowo

NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA

NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA NR 58/2014 kwartalnik egzemplarz bezpłatny ISSN 1509-8109 PISMO BURMISTRZA, RADY MIASTA I MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA ne raficz nt onfro kie K ńcuc otog acje F IV Ła wa, zjerst cji y r f z Poka u i styliza jaż

Bardziej szczegółowo

KONKURS BUDOWA ROKU PODKARPACIA OBIEKTY MIESZKANIOWE OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ OBIEKTY ZMODERNIZOWANE OBIEKTY ZABYTKOWE

KONKURS BUDOWA ROKU PODKARPACIA OBIEKTY MIESZKANIOWE OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ OBIEKTY ZMODERNIZOWANE OBIEKTY ZABYTKOWE KONKURS BUDOWA ROKU PODKARPACIA 009 OBIEKTY MIESZKANIOWE OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ OBIEKTY ZMODERNIZOWANE OBIEKTY ZABYTKOWE OBIEKTY INFRASTRUKTURY PARKOWO-DROGOWEJ KONKURS ZORGANIZOWAŁ POLSKI ZWIĄZEK

Bardziej szczegółowo

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r.

DODATEK INFORMACYJNO-PROMOCYJNY NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Forum Biznesu Wydawca: Media Press ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice NR 1 (81) 28 stycznia 2010 r. Redaguje zespół Obejmujemy patronatem interesujące wydarzenia biznesowe redakcja@forumbiznesu.pl tel.

Bardziej szczegółowo

Przebudowa budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Żeromskiego we Włocławku na Zakład Opieki Pielęgnacyjnej.

Przebudowa budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Żeromskiego we Włocławku na Zakład Opieki Pielęgnacyjnej. PLANY ROZWOJOWE GMINY MIASTO WŁOCŁAWEK I. Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 Działanie 3.2. Rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej Aplikacja

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 2020

RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 2020 RAPORT Z REALIZACJI STRATEGII ROZWOJU GMINY I MIASTA CZERWIONKA LESZCZYNY NA LATA 2007 Marzec 2009 20 2 0 Szanowni Państwo! Strategia Rozwoju Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny na lata 2007 została przyjęta

Bardziej szczegółowo

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 zmienia Mazowsze

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2007-2013 zmienia Mazowsze F1 Regionalny Program Operacyjny 2007-2013 zmienia Mazowsze Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 F2 Mazowsze przyspiesza podsumowanie 2009 roku Regionalny Program Operacyjny to ok. 7,5 mld zł unijnego

Bardziej szczegółowo

Strategia Rozwoju Społeczno Gospodarczego Gminy Międzyrzecz na lata 2011-2020

Strategia Rozwoju Społeczno Gospodarczego Gminy Międzyrzecz na lata 2011-2020 Załącznik do Uchwały Nr XVIII/129/12 Rady Miejskiej w Międzyrzeczu z dnia 27.03.2012r. Strategia Rozwoju Społeczno Gospodarczego Gminy Międzyrzecz na lata 2011-2020 Szczecin, październik 2011r. dokument

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ

RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ RAPORT Z REALIZACJI KIERUNKÓW POLITYKI OŚWIATOWEJ MIASTA W LATACH 2006-2010. WNIOSKI I ZAMIERZENIA NA PRZYSZŁOŚĆ Opole, lipiec 2010 r. Spis treści I. Wstęp 3 II. Informacja o realizacji zadań 3 1. Sieć

Bardziej szczegółowo

PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO PODKARPACKIE BIURO PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO 35-064 RZESZÓW, ul. Targowa 1, tel./fax (0-17) 852-86-51, e-mail: sekretariat@pbpp.pl ODDZIAŁY ZAMIEJSCOWE: 38-400 KROSNO, ul. Lewakowskiego 7, tel./fax (0-13)

Bardziej szczegółowo

Załącznik do uchwały Nr XXII/239/09 Rady Gminy w Lubaszu z dnia 16 września 2009 r.

Załącznik do uchwały Nr XXII/239/09 Rady Gminy w Lubaszu z dnia 16 września 2009 r. PLAN ODNOWY MIEJSCOWOŚCI LUBASZ NA LATA 2008-2015 Załącznik do uchwały Nr XXII/239/09 Rady Gminy w Lubaszu z dnia 16 września 2009 r. Styczeń, 2008 SPIS TREŚCI: Wstęp...3 1. Charakterystyka miejscowości...4

Bardziej szczegółowo

ZNAJDŹ PROJEKT DLA SIEBIE

ZNAJDŹ PROJEKT DLA SIEBIE nr 2 2013 REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO 2007-2013 WYWIAD Z HANNĄ GRONKIEWICZ-WALTZ, PREZYDENT M. ST. WARSZAWY ZNAJDŹ PROJEKT DLA SIEBIE ELEKTRYZUJĄCY TEMAT OZE Szanowni Państwo,

Bardziej szczegółowo

Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim

Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim Kultura i edukacja w ramach Inicjatywy JESSICA w Województwie Śląskim 1. Pasaż Kulturalny "ANDROMEDA" w Tychach projekt zakończony. W wyniku realizacji przedmiotowego projektu został zaadaptowany niezagospodarowany

Bardziej szczegółowo

Załącznik do uchwały nr XXXIX/271/09 Rady Miejskiej Bielawy z dnia 25 marca 2009 roku. Strategia Rozwoju Oświaty w Gminie Bielawa na lata 2009-2015

Załącznik do uchwały nr XXXIX/271/09 Rady Miejskiej Bielawy z dnia 25 marca 2009 roku. Strategia Rozwoju Oświaty w Gminie Bielawa na lata 2009-2015 Załącznik do uchwały nr XXXIX/271/09 Rady Miejskiej Bielawy z dnia 25 marca 2009 roku Strategia Rozwoju Oświaty w Gminie Bielawa na lata 2009-2015 SPIS TREŚCI Rozdział I Wstęp str 3 11Charakterystyka miasta

Bardziej szczegółowo

Wzwiązku ze zmianami Prawa

Wzwiązku ze zmianami Prawa ROK ZA. 1989 Nr 31 (rok IX), listopad 2005 ISSN 1506-1426 To już tradycja wszystkie podsumowania roku bilansowego w SBM DEMBUD zawierają opinię zewnętrznych kontrolerów: sytuacja finansowa Spółdzielni

Bardziej szczegółowo

HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? Nasze inwestycje. Akcjonariat. Plany rozwoju. Emisja akcji w 2014 roku

HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? Nasze inwestycje. Akcjonariat. Plany rozwoju. Emisja akcji w 2014 roku Wrzesień 2014 1 HM Inwest S.A. kim jesteśmy i co robimy? 2 Nasze inwestycje 3 Proces i technologia wykonania modelowej inwestycji 4 Akcjonariat 5 Plany rozwoju 6 Emisja akcji w 2014 roku 2 Ogólnopolska

Bardziej szczegółowo

Rozpoznawanie obiektów budowlanych 311[04].O1.03

Rozpoznawanie obiektów budowlanych 311[04].O1.03 [ MINISTERSTWO EDUKACJI i NAUKI Alicja Kulczycka Rozpoznawanie obiektów budowlanych 311[04].O1.03 Poradnik dla ucznia Wydawca Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy Radom 2005 Recenzenci:

Bardziej szczegółowo

STRONA 61 STRONA 72 STRONA 65. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis

STRONA 61 STRONA 72 STRONA 65. REDAKCJA redaktor naczelny - Piotr Ruszewski, sekretarz redakcji - Waldemar Gabis EXPRESS BIZNESU 1 2 EXPRESS BIZNESU Po wakacyjnych urlopach wracamy do pracy uśmiechnięci i wypoczęci, by ze zdwojoną siłą podbijać świat. Zanim jednak ruszycie Państwo na ten podbój, zapraszam do poczytania

Bardziej szczegółowo

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan

Biuranet.pl. Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park. Jones Lang LaSalle GTC. e-magazyn. Nr 2. Europlan Biuranet.pl e-magazyn 05/2013 - Nr 2 Rusza budowa kompleksu Sobieski Business Park Europlan e-magazyn biuranet.pl Nr 2 05/2013 Jones Lang LaSalle Jones Lang LaSalle podsumowuje sytuację na polskim rynky

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU GMINY JAROCIN NA LATA 2011-2025

STRATEGIA ROZWOJU GMINY JAROCIN NA LATA 2011-2025 Załącznik do Uchwały Nr LXV/614/2010 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 29 września 2010 roku STRATEGIA ROZWOJU GMINY JAROCIN NA LATA 2011-2025 JAROCIN 2010 Projekt Strategia Rozwoju Gminy Jarocin na lata

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa

SPIS TREŚCI. Przedmowa. Lokalizacja. O Stowarzyszeniu. Park Technologiczny Interior. Uniwersytet Zielonogórski. Lubuska Izba Budownictwa SPIS TREŚCI str. 3 str. 4 str. 5 Przedmowa Lokalizacja O Stowarzyszeniu str. 6 str. 7 str. 8 str. 9 str. 10 str. 10 str. 11 str. 12 str. 13 str. 14 str. 15 str. 16 str. 17 str. 18 str. 19 str. 20 str.

Bardziej szczegółowo

biuletyn NR 13 (207) ROK XVII styczeń - grudzień 2009 ISSN 1732-6567 R T APOR APOR

biuletyn NR 13 (207) ROK XVII styczeń - grudzień 2009 ISSN 1732-6567 R T APOR APOR NR 13 (207) ROK XVII styczeń - grudzień 2009 ISSN 1732-6567 biuletyn informacyjny miasta Jarosławia R T R T APOR APOR 2009 2009 Spis treści 03. Jarosławy 2009 05. Raport 06. Inwestycje 11. Obwodnica -

Bardziej szczegółowo

5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413. PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA

5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413. PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie. MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA 5 (35) / 2013 ISSN: 2081-6413 PŁYWAJĄCY OBIEKT Filharmonia Kaszubska w Wejherowie MIĘDZY STARYM A NOWYM Le Palais w Warszawie PIĄTA ELEWACJA SPRAWDZONA JAKOŚĆ Płyty gipsowo-włóknowe FERMACELL Idealne rozwiązanie

Bardziej szczegółowo