Executive Summary. Dlaczego warto zainwestować w rynek gier komputerowych? Zespół Produkty Very Nice Studio S.A. Prestiżowi partnerzy

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Executive Summary. Dlaczego warto zainwestować w rynek gier komputerowych? Zespół Produkty Very Nice Studio S.A. Prestiżowi partnerzy"

Transkrypt

1 Prezentacja Spółki

2 Executive Summary Dlaczego warto zainwestować w rynek gier komputerowych? olbrzymi, stale rosnący rynek globalny (szacowany na ponad 74 miliardy $ w r. 2011) 145 milionów graczy w samych Stanach Zjednoczonych (około 30% rynku) niewielkie koszty produkcji gier w Polsce w stosunku do możliwości ich sprzedaży poprzez globalną sieć dystrybucji cyfrowej oferta premium - bonus za wczesne wejście, Very Nice Studio S.A. prowadzi przygotowania do debiutu na NewConnect w III kwartale 2012 r. Zespół Produkty Very Nice Studio S.A. Zaawansowany stan aktualnej produkcji - pierwsze premiery już w Q1/2012 Własne tytuły z zachowaniem pełnych IP (Intellectual Properties) Zdywersyfikowana oferta produkowana cross-platformowo (PC, Mac, iphone/ipad/android) - mniejsze koszty, mniejsze ryzyko 10 lat doświadczeń w branży gier kompletna, kompetentna grupa specjalistów dystrybucja oparta na globalnych sieciach dystrybucji cyfrowej (Appstore, Android Market, portale casualowe) innowacyjny projekt UNSCENE - zagospodarowanie znalezionej niszy rynkowej szacowanej na 2,5 miliona graczy, sprzedaż gier w 6 wersjach językowych z tej serii do 2016 roku. narzędzia i technologia do produkcji gier na PC, Mac, iphone/ipad, Android zespół zrealizował w swojej historii ponad 50 tytułów dla innych podmiotów Prestiżowi partnerzy Breakthru Films - zdobywca Oskara, producent "Latającej Maszyny" Trefl S.A. - jeden z największych producentów puzzli i gier planszowych na świecie

3 Rynek globalny...4 Atuty...20 Projekty w trakcie realizacji...26 New Connect...32 Informacje o Spółce...34

4 Rynek globalny Obecna sytuacja to nowe rozdanie w przemyśle gier wideo od lat najdynamiczniej rozwijającej się i profitowej gałęzi show biznesu. Olaf Szewczyk, Przekrój, 7 listopada 2011

5 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. Wartość globalnego ekosystemu gier w roku 2011 oszacowana została na ponad 74 miliardy dolarów. Do roku 2015 wzrośnie ona według szacunków do 112 miliardów USD. Źródło: Od 2008 roku globalne przychody ze sprzedaży gier komputerowych przewyższają łączne przychody ze sklepowej sprzedaży filmów na płytach DVD Źródło: raport GfK International z 2008 r. Już w 2008 roku gry komputerowe odpowiadały za 53% wydatków w ramach szacowanego na 61 mld USD segmentu domowej rozrywki Źródło: raport GfK International z 2008 r.

6 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. USA stanowią około 30% globalnego rynku gier komputerowych Realny średnioroczny wzrost rynku gier wideo w USA w latach wyniósł 10,6%, przy średniej 1,4% dla całej gospodarki USA Źródło: raport Video Games in the 21st Century Entertainment Software Association W 72 % amerykańskich gospodarstw domowych gra się w gry komputerowe. Źródło: Źródło:

7 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. Preferencje graczy (Stany Zjednoczone) rosnący udział segmentu gier małych i średnich 50% grających korzysta z przynajmniej czterech platform Źródło:

8 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. Wydatki na gry (Stany Zjednoczone) Wyraźny spadek wydatków na gry konsolowe w stosunku do segmentu gier małych i średnich Źródło:

9 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. Czas poświęcony na granie dziennie (Stany Zjednoczone) Wyraźna przewaga gier typu Casual Źródło:

10 Gry komputerowe to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź branży rozrywkowej na świecie. Krajami, w których sprzedaż gier cechują najwyższe obroty są obok Stanów Zjednoczonych również Japonia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Korea Południowa, Brazylia, Włochy, Hiszpania, Rosja, Meksyk Źródło:

11 Platformy mobilne - iphone, IPad, Android 55 % wszystkich graczy w USA używa do grania swoich telefonów komórkowych lub innych urządzeń przenośnych (Źródło: Rynek gier przeznaczonych na smartfony / tablety z systemami ios i Android jest na etapie potężnego wzrostu. Jego udział w rynku gier mobilnych w Stanach Zjednoczonych w roku 2009 wynosił 19%, w %, a w % (szacunki). Wzrost ten odbywa się kosztem dwóch wcześniej podstawowych platform mobilnych: Nintendo DS oraz PlayStation Portable. Źródło: Flurry Analytics, The NPD Group Za:

12 Platformy mobilne - iphone, IPad, Android Liczba telefonów i tabletów obsługiwanych przez IOS przekracza 250 milionów sztuk, a urządzeń z Androidem 200 milionów sztuk. Źródło: Przychody generowane przez App Store w roku 2010 wyniosły około 1,8 miliarda USD, w 2011 około 2,9 miliarda USD (szacunek, wzrost o 63,4 %). Źródło:

13 Platformy mobilne - iphone, IPad, Android Liczba aplikacji na Android Market jest większa niż na AppStore i rośnie bardziej dynamicznie Codziennie na świecie aktywowanych jest 700 tysięcy urządzeń z systemem operacyjnym Android Źródło: https://twitter.com/#!/arubin/ status/ Źródło:

14 Platformy mobilne - iphone, IPad, Android Pomimo mniejszej liczby aplikacji na platformy Apple wciąż ściągana jest nieco większa liczba aplikacji niż na Androida Zgodnie z przewidywaniami na podstawie dynamiki wzrostu w ciągu kilku miesięcy i na tym polu Android powinien wyprzedzić produkty Apple Źródło:

15 Platformy mobilne - USA W okresie od stycznia do października 2011 roku w Stanach Zjednoczonych smartfony z Androidem stanowiły 53%, a produkty Apple 29% ogółu sprzedanych urządzeń. Źródło: The NPD Group, Consumer Tracking Service, Mobile Phone Track Za:

16 Platformy mobilne - świat W trzecim kwartale 2011 roku na świecie produkty z Androidem stanowiły 52,5%, a produkty Apple 15% ogółu sprzedanych urządzeń na świecie. Rok wcześniej Android miał tylko 25,3 % rynku, wzrost który odnotował odbył się kosztem wszystkich pozostałych znaczących na rynku platform (przede wszystkim Symbiana i RIM, w niewielkim stopniu również ios). Źródło:

17 Platformy mobilne - iphone, IPad, Android W sumie przychody generowane przez 4 główne sklepy z aplikacjami na urządzenia mobilne (należące do firm Apple, Google, RIM, Nokia) wyniosły w 2010 roku 2,1 mld USD, w 2011 roku szacowane są na 3,8 mld USD (wzrost o 77,7 %), a dalsze prognozy przewidują kolejne lata dwucyfrowych wzrostów (2012 5,6 mld USD, ,9 mld USD, ,3 mld USD), napędzanych przez szybko rosnącą sprzedaż smartfonów. Źródło: IHS Screen Digest Research Za:

18 Zalety dystrybucji cyfrowej całkowicie eliminuje marże wydawców wersji pudełkowych, dystrybutorów wprowadzających produkt do sieci handlowej, a także detalicznych sprzedawców, co z kolei pozwala na zwiększenie marży producenta gier. nie ma wymogu utrzymywania zapasów, brak też jednostkowych kosztów wytworzenia produktu, dzięki czemu po osiągnięciu progu zwrotu nakładów każdy kolejny sprzedany egzemplarz stanowi czysty dochód Spółki. produkty dystrybuowane są przez wyspecjalizowane platformy / portale, które wprawdzie pobierają znaczący procent od sprzedaży (30-60%) ale zapewniają natychmiastowy dostęp do milionów klientów i są w stanie zapewnić odpowiednią ekspozycję produktu Dystrybucja przez Internet odpowiadała za 46% wartości światowej sprzedaży gier w 2009 roku. Od tamtego czasu dynamicznie się rozwijała, na przykład największy na świecie dystrybutor gier PC przez Internet: portal Steam ogłosił, że w roku 2011 zwiększył sprzedaż o ponad 100 procent już po raz siódmy. Źródło: - Newzoo Games Market Report, maj

19 Przewaga konkurencyjności polskiego producenta gier Rynek gier komputerowych jest rynkiem globalnym. Źródło przewagi konkurencyjnej polskiego producenta nad producentami amerykańskimi i zachodnioeuropejskimi to: znacząco niższy koszt pracy programistów i grafików; zachowanie bardzo wysokiego poziomu usług; Porównywalny dostęp do globalnych instrumentów sprzedaży (AppStore, Android Market, portale gier casual typu Big Fish Games) "Nie trzeba wielomilionowych inwestycji, sztabów ludzi, wymuszonych cyrografów z wydawcami, by odnieść światowy sukces i zbić fortunę jako twórca przebojowych gier. Polacy już to wiedzą i skutecznie eksplorują nowe e-ldorado" Olaf Szewczyk, Przekrój, 7 listopada 2011

20 Atuty Patrząc na zmiany na światowym rynku i możliwość samodzielnego wydania swojej gry na Steamie czy AppStorze bez specjalnych komplikacji w korzystnym modelu biznesowym, naprawdę nie było lepszego momentu, aby tworzyć gry. Polacy do dzieła!!!" Marcin Iwiński, współzałożyciel / Członek Zarządu CD Projekt RED S.A. wywiad na gadzinowski.pl z 24 listopada 2011

21 Historia zespołu Very Nice Studio W latach założyciele Very Nice Studio S.A. pracowali w gdańskiej firmie Aidem Media tworząc lub współtworząc ponad 40 gier edukacyjnych na PC CD spopularyzowanych także na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej Producentem i właścicielem wszelkich praw do przedstawionych produktów jest firma Aidem Media

22 Historia zespołu Very Nice Studio W roku 2008 powstaje Very Nice Studio spółka cywilna Brosz, Hrynkiewicz, Jaskot, Lula. Ważniejsze projekty: Seria gier edukacyjnych na PC CD pt. Klik dla Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych Właścicielem wszelkich praw do serii gier Klik są Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne scenariusz i projekty graficzne do gry Reksio I Miasto Sekretów wydanej później jako City of Secrets. Gra oceniana bardzo wysoko przez graczy (4,5/5), setki recenzji w itunes i ściągnięć z App Store'a Producentem i właścicielem wszelkich praw do gier Reksio i Miasto Sekretów oraz City of Secrets jest firma Aidem Media "City of Secrets is one of the few games worth its cost on the App Store. I would compare it on the level of a Pixar film, in the sense that it is friendly to kids, but it still has some inside jokes that would cause an adult to laugh. High praise for a game on ios, but it is that good. I can easily recommend this game for those interested in adventure games and those who have never touched one before." Źródło:

23 Very Nice Studio S.A. W roku 2011 rozpoczyna działalność Very Nice Studio S.A., będąca faktyczną kontynuacją Very Nice Studio s.c. firma dąży do pozycji kojarzonego z innowacyjnymi tytułami trendsettera na rynku gier, który wyszukuje nisze i niekonwencjonalne rozwiązania z wykorzystaniem różnych technologii stanowiska i licencje Unity 3D Pro, umożliwiające tworzenie aplikacji na platformy: Windows, Macintosh, iphone, ipod, ipad, Android, Sony PS3, Nintendo Wii, Xbox 360, przeglądarki www samowystarczalny zespół programistów, scenarzystów, grafików, dźwiękowców i animatorów wejście na New Connect w celu pozyskania środków niezbędnych to tworzenia własnych produktów o globalnym zasięgu spółka jest start-up'em jedynie formalnie, w praktyce kontynuuje działalność istniejącej wcześniej spółki cywilnej, której przekształcenie okazało się nieopłacalne.

24 Very Nice Studio S.A. - Prognozy Porównanie przychodów i kosztów Very Nice Studio s.c. z prognozowanymi przychodami i kosztami Very Nice Studio S.A.

25 Strategia rozwoju Very Nice Studio S.A. opiera swą strategię rozwoju o trzy główne filary: Produkcja własnych tytułów z zachowaniem pełnych IP (Intellectual Properties) i ich dystrybucja poprzez utarte kanały cyfrowe. Gry produkowane cross platformowo (wydawane na kilka różnych platform równolegle); kierowane do szerokiego spektrum graczy; o zasięgu globalnym. Projekt UNSCENE pakiet innowacyjnych produktów, którego składowymi są nowatorskie gry i serwis internetowy (częściowo o charakterze społecznościowym). UNSCENE celuje w globalną niszę nie dostrzeżoną jeszcze przez innych producentów gier i niesie ze sobą potencjał zdobycia przez Very Nice Studio S.A. pozycji światowego lidera w dziedzinie, której dotyczy projekt. Prestiżowe produkcje tworzone we współpracy z innymi podmiotami. Obecnie nad wspólnymi projektami pracujemy z Trefl S.A. (producent i wydawca puzzli i gier planszowych) i BreakThru Films (producent filmów, zdobywca Oscara za krótkometrażowy film animowany Piotruś i Wilk ).

26 Projekty w trakcie realizacji (...)cyfrowa dystrybucja daje bezpośrednio dostęp twórców do graczy bez pośrednika czyli wydawcy. Standardowy model branżowy przy cyfrowej dystrybucji czy to AppStore Macowy czy Steam oferuje podział przychodu 70/30 (70 dla twórcy, a 30 dla platformy) to naprawdę super warunki. Marcin Iwiński, współzałożyciel / Członek Zarządu CD Projekt RED S.A. wywiad na z 24 listopada 2011

27 Between Light and Dark seria gier przygodowo-logicznych ze szczegółową, realistyczną grafiką i wciągającą fabułą gry z segmentu casual, co gwarantuje dotarcie do szerokiej rzeszy odbiorców przygotowywana równocześnie na wiele platform: PC, Mac, IPad, Android przeznaczona na rynki anglojęzyczne, dystrybuowana we współpracy z Big Fish Games premiera pierwszej części Q grywalne demo deweloperskie gotowe w Q innowacyjne pomysły wpisane w klasyczne ramy gatunku HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure)

28 Projekt UNSCENE pakiet innowacyjnych produktów (gry i portal) o zasięgu globalnym skierowany do niezagospodarowanej grupy docelowej niezagospodarowana nisza rynkowa o wielkości szacunkowej 2,5 mln użytkowników brak realnej konkurencji na rynku planowana sprzedaż sztuk do 2016 r. zaawansowane prace prototypowe mocny, pozytywny impakt PR planowane uruchomienie produktu przełom 2012/ 2013

29 Seria aplikacji na platformy mobilne dla Breakthru Films*/Tapisodes *producenta filmów animowanych ( Latająca Maszyna ), zdobywcy Oscara za film Piotruś i Wilk edukacyjne, bogato animowane aplikacje do nauki języka angielskiego na platformy mobilne: Animal Alphabet, Mix'n'Match, Grumpy Farm - premiera na AppStore Q1/Q produkt prestiżowy dla Very Nice Studio S.A. skojarzenie naszego logo z rozpoznawalną na całym świecie marką w dziedzinie animacji

30 Gry i aplikacje na platformy mobilne (ios / Android) gry z gatunków: puzzle, arcade, word puzzle różne modele biznesowe dystrybucji: paid, freemium, in-app purchase technologia pozwalająca produkować tytuł jednocześnie na obie platformy silnik pozwalający na równoległe tworzenie kilku gier skierowanych do różnych grup odbiorców pierwsza premiera Q2/2012

31 Word Hex - wciągająca gra z gatunku "word puzzle" przeznaczona na smartony (ios, Android) W pełni działajaca wersja testowa gry maj 2012 Wersja międzynarodowa (angielska) w trybie freemium z możliwością płatnej aktualizacji do wersji PRO. Niezależne, płatne wersje językowe gry (hiszpańska, niemiecka, francuska, japońska, włoska, rosyjska, polska) - lato 2012 Wewnętrzna waluta, in-all purchase Szybka i tania możliwość tworzenia kolejnych wersji narodowych, dla rzadziej używanych języków Planowana premiera na AppStore: , na Google Play: Planowane rozbudowanie gry o integrację z portalem facebook Gra promowana serią krótkich filmów animowanych

32 "Koala Mądrala" seria edukacyjnych gier planszowych dla TREFL S.A. 16 gier wprowadzanych na polski rynek Q4/ Q2/2012 kontynuacja owocnej współpracy z renomowanym wydawcą gier planszowych i puzzli kontrakt tantiemowy z zachowaniem IP europejska premiera serii odbyła się na 61 Targach Gier i Zabawek w Norymberdze (luty 2012) 5 gier z serii Koala Mądrala... oraz Matematyczne Safari i Angielski od kuchni zostały wyróżnione w tegorocznej, dziesiątej edycji Konkursu Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka

33 New Connect

34 W związku z planami rozwoju i zintensyfikowania prac nad realizowanymi projektami, Very Nice Studio S.A. prowadzi przygotowania do debiutu na NewConnect w III kwartale 2012 r. W ramach oferty prywatnej, która zostanie przeprowadzona w czerwcu 2012 r., spółka zamierza pozyskać ok. 600 tys. zł.

35 Informacje o Spółce

36 Podstawowe informacje Very Nice Studio Spółka Akcyjna siedziba: ul. Wrocławska Gdynia KRS: NIP: REGON:

37 Struktura Very Nice Studio S.A. Zarząd Spółki: Prezes Zarządu... Krzysztof Hrynkiewicz Wiceprezes Zarządu... Bartłomiej Brosz Wiceprezes Zarządu... Rafał Krotowski-Cacha Członek Zarządu... Przemysław Jaskot Członek Zarządu... Jarosław Lula Kontrolę nad Spółką sprawuje Rada Nadzorcza, składająca się aktualnie z pięciu osób, powoływanych i odwoływanych przez Zgromadzenie. Wspólna kadencja Rady Nadzorczej trwa 5 lat. Very Nice Studio S.A. zatrudnia obecnie 6 osób na umowę o pracę: 2 scenarzystów, 2 grafików i 2 programistów. Spółka stale współpracuje ze sprawdzonymi przy wcześniejszych produkcjach i doświadczonymi podmiotami zewnętrznymi: grafikami, animatorami, aktorami, tłumaczami, testerami, kompozytorami, inżynierami dźwięku.

38 Dane teleadresowe Very Nice Studio i PKF Consult: Very Nice Studio S.A. siedziba: ul. Wrocławska 63, , Gdynia; Osoby do kontaktu: Wiceprezes Zarządu Rafał Krotowski-Cacha Tel.: Autoryzowany Doradca NewConnect PKF Consult Sp. z o.o. ul. Elblaska 15/17, Warszawa Tel. (+48 22) , Osoby do kontaktu: Mariusz Frątczak Anna Mikitiuk Tel.: (22)

TOP PICK NewConnect. Warszawa marzec 2013. 1 S t ro na

TOP PICK NewConnect. Warszawa marzec 2013. 1 S t ro na TOP PICK NewConnect Warszawa marzec 2013 1 S t ro na SPIS TREŚCI Spis treści... 2 Podsumowanie portfela Top Pick New Connect... 3 Narastająca stopa zwrotu Portfela Top Pick NewConnect...4 11 Bit Studios

Bardziej szczegółowo

W drodze na NewConnect

W drodze na NewConnect S.A. W drodze na NewConnect Memorandum Informacyjne Maj 2012 Spis treści 1. Opis spółki O Webventure S.A. Główne obszary działalności Webventure S.A. Podstawowe Dane Informacje o udziałowcach Historia

Bardziej szczegółowo

I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2012 i do dnia publikacji sprawozdania

I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2012 i do dnia publikacji sprawozdania 1 Informacje ogólne I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2012 i do dnia publikacji sprawozdania 1. W dniu 17 kwietnia 2012 roku światową premierę miała gra Wiedźmin

Bardziej szczegółowo

PROJEKT INTERMEDIALNY

PROJEKT INTERMEDIALNY PROJEKT INTERMEDIALNY WARSZAWA, DNIA 24 MAJA 2011 ROKU PROJEKT INTERMEDIALNY PLAYMAKERS Projekt intermedialny PLAYMAKERS www.playmakers.tv to przedsięwzięcie mające na celu: stworzenie telewizyjnej platformy

Bardziej szczegółowo

K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA w 2012 r.

K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA w 2012 r. K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI EMITENTA w 2012 r. sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej K2 Internet w roku 2014. Spis treści

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej K2 Internet w roku 2014. Spis treści Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej K2 Internet w roku 2014 Spis treści List Prezesa Zarządu K2 Internet S.A. do Akcjonariuszy, Klientów i Pracowników... 3 Kim jesteśmy... 5 Historia

Bardziej szczegółowo

Otoczenie rynkowe Grupy K2... 13 Podsumowanie 2014 roku... 15 Agencja K2... 16 Good... 18 Fabrity... 19 Oktawave... 21 K2 Media i K2 Search...

Otoczenie rynkowe Grupy K2... 13 Podsumowanie 2014 roku... 15 Agencja K2... 16 Good... 18 Fabrity... 19 Oktawave... 21 K2 Media i K2 Search... Sprawozdanie Zarządu z działalności Emitenta w roku 2014 Spis treści List Prezesa Zarządu K2 Internet S.A. do Akcjonariuszy, Klientów i Pracowników... 3 Kim jesteśmy... 5 Historia Grupy K2...7 Skrócona

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ ZA ROK 2011 I. KLUCZOWE CZYNNIKI MAJĄCE WPŁYW NA WYNIKI GRUPY I ISTOTNE ZDARZENIA ROKU 2011 DO DNIA PUBLIKACJI SPRAWOZDANIA 1. W dniu 17 maja 2011

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 roku (wszystkie kwoty podane są w tys.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 roku (wszystkie kwoty podane są w tys. 1 Informacje ogólne I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia pierwszego półrocza 2013 do dnia publikacji sprawozdania 1. 11 stycznia 2013 roku zadebiutował pierwszy materiał

Bardziej szczegółowo

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie. Analiza branży gier. w Polsce i w Berlinie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie. Analiza branży gier. w Polsce i w Berlinie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie Analiza branży gier w Polsce i w Berlinie Berlin, styczeń 2014 1 Wydawca wersji polskiej: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Bardziej szczegółowo

Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY

Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY Sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii A i B oraz praw do akcji serii B (PDA serii B) do obrotu na rynku NewConnect prowadzonym jako alternatywny

Bardziej szczegółowo

Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY

Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY Vivid Games Spółka Akcyjna DOKUMENT INFORMACYJNY Sporządzony na potrzeby wprowadzenia akcji serii A i B oraz praw do akcji serii B (PDA serii B) do obrotu na rynku NewConnect prowadzonym jako alternatywny

Bardziej szczegółowo

Oświadczenie Zarządu City Interactive S.A.

Oświadczenie Zarządu City Interactive S.A. Warszawa, 30 sierpnia 2012 Oświadczenie Zarządu City Interactive S.A. Na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. (Dz. U. Nr 33 poz.259 z późn.zm.) w sprawie informacji bieżących

Bardziej szczegółowo

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE

RAPORT. Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE RAPORT Perspektywy rozwojowe MOBILE ONLINE W POLSCE Przedmowa Rewolucja. W tym jednym słowie zawarte jest wszystko to, czego jesteśmy świadkami w obszarze internetu. To przede wszystkim zasługa wszechobecnego

Bardziej szczegółowo

Cyfrowa rewolucja 2014

Cyfrowa rewolucja 2014 www.pwc.pl Cyfrowa rewolucja 204 Wpływ globalnych megatrendów na publikację i odbiór treści internetowych PwC 2 2 stycznia 205 roku w trakcie Forum Ekonomicznego w Davos PwC zaprezentowało 8 edycję globalnego

Bardziej szczegółowo

CITY INTERACTIVE S.A. Sprawozdanie z działalności Spółki za 2008 r.

CITY INTERACTIVE S.A. Sprawozdanie z działalności Spółki za 2008 r. Sprawozdanie z działalności Spółki w roku 2008 marzec 2009 r. 2 Drodzy Akcjonariusze! Spółka City Interactive S.A. zakończyła 2008 rok wzrostem przychodów, który trwa nie przerwanie od 7 lat. Wpływy netto

Bardziej szczegółowo

Wpływ mobilnej technologii informacyjnej na działalność marketingową przedsiębiorstw

Wpływ mobilnej technologii informacyjnej na działalność marketingową przedsiębiorstw GOSPODARKA NARODOWA 7-8 (263-264) Rok LXXXIII/XXIV lipiec-sierpień 2013 s. 37-61 Andrzej SZNAJDER * Wpływ mobilnej technologii informacyjnej na działalność marketingową przedsiębiorstw Streszczenie: Celem

Bardziej szczegółowo

K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ w 2013 r.

K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ w 2013 r. K2 INTERNET S.A. SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAŁALNOŚCI GRUPY KAPITAŁOWEJ w 2013 r. sporządzone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych

Bardziej szczegółowo

1. Rosnące znaczenie Polski w globalnej branży IT/ICT. 2. Wzrost znaczenia branży IT/ICT w polskiej gospodarce

1. Rosnące znaczenie Polski w globalnej branży IT/ICT. 2. Wzrost znaczenia branży IT/ICT w polskiej gospodarce 1. Rosnące znaczenie Polski w globalnej branży IT/ICT strona 5 2. Wzrost znaczenia branży IT/ICT w polskiej gospodarce strona 6 3. Charakterystyka polskiego sektora IT/ICT strona 8 4. Firmy polskiego sektora

Bardziej szczegółowo

CYFROWY POLSAT S.A. Raport roczny za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku

CYFROWY POLSAT S.A. Raport roczny za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku CYFROWY POLSAT S.A. Raport roczny za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2014 roku Miejsce i data publikacji: Warszawa, 4 marca 2015 roku Raport roczny Spółki Cyfrowy Polsat S.A. za rok obrotowy zakończony

Bardziej szczegółowo

Informacja prasowa. tel. 22 746 4582, 519 50 4587, roksana.gowin@pl.pwc.com

Informacja prasowa. tel. 22 746 4582, 519 50 4587, roksana.gowin@pl.pwc.com Informacja prasowa Data: 4 czerwca 2014 r. Kontakt: PR: Roksana Gowin tel. 22 746 4582, 519 50 4587, roksana.gowin@pl.pwc.com Rynek treści wideo: Łukasz Nowicki tel. 22 746 47 19, 502 18 4719, lukasz.nowicki@pl.pwc.com

Bardziej szczegółowo

I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2013 i do dnia publikacji sprawozdania

I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2013 i do dnia publikacji sprawozdania 1 Informacje ogólne I. Kluczowe czynniki mające wpływ na wyniki Grupy i istotne zdarzenia w roku 2013 i do dnia publikacji sprawozdania 1. 11 stycznia 2013 roku zadebiutował pierwszy materiał promujący

Bardziej szczegółowo

RAPORT ROCZNY jednostkowy ZA 2014 ROK

RAPORT ROCZNY jednostkowy ZA 2014 ROK RAPORT ROCZNY jednostkowy ZA 2014 ROK 11 bit studios S.A. ul. Modlińska 6 02-216 Warszawa phone +48 22 2502010 Fax +48 22 2502931 www.11bitstudios.pl 12 czerwca 2015 roku Spis treści: I. PISMO ZARZĄDU...

Bardziej szczegółowo

Polscy producenci gier

Polscy producenci gier Polscy producenci gier Segment producentów gier notowanych w Polsce liczy kilka spółek. Wybraliśmy dwie, które naszym zdaniem wyróżniają się przede wszystkim jakością wydawanych gier CD Projekt oraz 11

Bardziej szczegółowo

I N F O R M A C J A 2013

I N F O R M A C J A 2013 INFORM A C J A 2013 Informacja o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2013 roku 4 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji UCHWAŁA NR 132/2014 Z DNIA 18 MARCA 2014 ROKU Na podstawie art. 9 ust.

Bardziej szczegółowo

Podążając Za Wartością

Podążając Za Wartością Połączony Świat Podążając Za Wartością europejscy konsumenci migrują do mediów internetowych The Boston Consulting Group (BCG) jest globalną firmą doradczą oraz światowym liderem w dziedzinie strategii

Bardziej szczegółowo

Recepta na globalny sukces wywiad z Markiem Iwanowskim

Recepta na globalny sukces wywiad z Markiem Iwanowskim Magazyn dystrybuowany jest bezpłatnie nr 3/2012 issn 1897-1539 Recepta na globalny sukces wywiad z Markiem Iwanowskim 7 opinii inwestorów o inwestycjach w start-upy Własność intelektualna istotne aktywa

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu z działalności Langloo.com S.A. za okres od 01.01.2014 r. do 31.12.2014 r.

Sprawozdanie Zarządu z działalności Langloo.com S.A. za okres od 01.01.2014 r. do 31.12.2014 r. Sprawozdanie Zarządu z działalności Langloo.com S.A. za okres od 01.01.2014 r. do 31.12.2014 r. Warszawa, dn. 16 czerwca 2015 r. Spis treści Spis treści...2 1. Informacje ogólne...3 1.1. Dane Spółki...

Bardziej szczegółowo

Wrocław, 30.04.2015. Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul.

Wrocław, 30.04.2015. Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul. Wrocław, 30.04.2015 Sprawozdanie z działalności za rok 2014 Spółki INDATA Software SA z siedzibą we Wrocławiu, ul. Strzegomska 138 Spis treści LIST PREZESA ZARZĄDU... 3 OŚWIADCZENIE ZARZĄDU W SPRAWIE RZETELNOŚCI

Bardziej szczegółowo

... Platforma Mediowa Point Group S.A. prowadzi działalność operacyjną w obszarze informacji

... Platforma Mediowa Point Group S.A. prowadzi działalność operacyjną w obszarze informacji PLATFORMA MEDIOWA POINT GROUP SPÓŁKA AKCYJNA Media tradycyjne, media elektroniczne, marketing i reklama Wydawca Machina, Film Właściciel Ozon Właściciel TV Machina Platforma Mediowa Point Group S.A. powstała

Bardziej szczegółowo