CASE STUDY WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DZIĘKI KOMPLEKSOWEMU WDROŻENIU ROZWIĄZAŃ HUAWEI ENTERPRISE W ZGN PRAGA POŁUDNIE

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "CASE STUDY WYJĄTKOWA WYDAJNOŚĆ I EFEKTYWNOŚĆ SYSTEMU INFORMATYCZNEGO DZIĘKI KOMPLEKSOWEMU WDROŻENIU ROZWIĄZAŃ HUAWEI ENTERPRISE W ZGN PRAGA POŁUDNIE"

Transkrypt

1 W SKRÓCIE Branża Administracja Miejsce wdrożenia Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe Wyzwanie biznesowe Stworzenie kompleksowej zwirtualizowanej infrastruktury serwerowosieciowej Zastosowane rozwiązanie Kompletna infrastruktura z platformą wirtualizacyjną FusionSphare, macierzą dyskową Huawei S2600T, przełącznikami brzegowymi Huawei S5700 LI, przełącznikami Huawei S5700 EI, serwerem rackowym RH2288 v2 i systemem podtrzymującym zasilanie Huawei UPS2000-G Efekty i korzyści Wysoka wydajność i redundancja pamięci masowej Ułatwione zarządzanie kompletnym rozwiązaniem od jednego producenta Ochrona danych i szybki do nich dostęp Szybkie i skuteczne odtwarzanie systemu w razie awarii Wdrażając w ZGN Praga Południe kompletną, zwirtualizowaną infrastrukturę serwerowo-sieciową, zbudowano wydajne i stabilne środowisko IT o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Zapewnia ono bezproblemową obsługę informatyczną instytucji i pozwala na łatwą rozbudowę, gdy potrzeby będą rosły. PGN Praga Południe zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami, których właścicielem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Pod zarządem ZGN jest ok lokali znajdujących się w granicach dzielnicy, zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych, a instytucja zatrudnia blisko 200 pracowników, rozmieszczonych w dwóch budynkach centrali i czterech budynkach administracji, rozrzuconych na terenie Pragi Południe. Sprawne funkcjonowanie instytucji, takiej jak ZGN, musi opierać się na wydajnym, efektywnym i elastycznym systemie informatycznym. Załatwianie wszelkich spraw dotyczących lokali i najemców wymaga w ZGN systemów klasy CRM i ERP. Informatyka wspomaga przebieg zawierania umowy, obsługę czynszową i księgową, ewentualną windykację itp. Zakład wykorzystuje też elektroniczny obieg dokumentów zintegrowany z rozwiązaniem rozpoznawania tekstu (OCR). Ma również wdrożoną telefonię IP, o której bezawaryjne działanie musi dbać także dział informatyczny. Dodatkowo kilka lat temu stworzono portal internetowy ZGN, który służy do szybkiej komunikacji z najemcami lokali, oferując m.in. możliwości sprawdzenia stanu konta oraz rozliczeń, pobrania elektronicznej faktury itp. Użytkowników portalu stale przybywa. Pracownicy ZGN natomiast mają do dyspozycji portal wewnętrzny (intranet). Aktywnie korzystają oni z wszystkich dostępnych systemów, generując duży ruch w sieci.

2 Huawei okazał się dostawcą, który był w stanie dostarczyć wszystko - od przełączników LAN i SAN, przez serwery i macierz dyskową, po zasilanie awaryjne i szafy rackowe. Wraz z kompletną infrastrukturą otrzymaliśmy też platformę do jej zwirtualizowania Potrzebowaliśmy infrastruktury o bardzo dużej przepustowości. W trakcie wyboru rozwiązania, okazało się, że w swojej klasie cenowej urządzenia Huawei potrafią obsłużyć największy ruch sieciowy i mogą obsłużyć najwięcej sesji JAROSŁAW ADAMSKI p.o. kierownika zespołu informatyki w ZGN NIEZAWODNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ I ROZBUDOWA By wszystko działało bezproblemowo potrzebna jest wydajna i efektywna infrastruktura, a ta posiadana przez ZGN osiągnęła już kres swoich możliwości. Pojawiały się problemy wydajnościowe oraz kłopoty z funkcjonowaniem i zarządzaniem przestarzałymi, pochodzącymi od różnych dostawców rozwiązaniami. Aby zapewnić sprawną obsługę i dalsze rozwijanie systemu informatycznego oraz efektywne zarządzanie rozproszoną strukturą instytucji zdecydowano się na wymianę całej infrastruktury informatycznej. W wyniku przetargu wybrano kompletne rozwiązanie pochodzące od jednego dostawcy. Firma Huawei dostarczyła przełączniki Ethernet, zarówno szkieletowe jak i dostępowe, serwery rackowe, macierz dyskową i przełączniki SAN, a także system podtrzymania zasilania oraz szafę rackową. Dostawca zapewnił także firmową platformę wirtualizacyjną. Obecnie wszystko przetwarzane jest w jednym miejscu - serwerownia znajduje się jednym z dwóch budynków centrali. Pozostałe budynki ZGN są połączone światłowodem. W centrali znajdują się dwa przełączniki szkieletowe (10 GbE), działające w trybie pełnej redundancji, do których dwoma drogami połączone są przełączniki dostępowe (1 GbE z PoE), znajdujące się w centrali i oddziałach. Daje to doskonałą ochronę przed awarią ewentualny brak dostępu do jednego z przełączników szkieletowych, bądź któregoś ze zdalnych połączeń, nie powoduje przestojów w pracy ZGN. Na bezproblemowe działanie sieci wpływ ma też wyjątkowo duża przepustowość przełączników szkieletowych. Przed wdrożeniem przez ZGN nowej infrastruktury w warstwie sieciowej działały urządzenia różnych producentów, więc zarządzanie nimi było bardzo problematyczne. Wymieniając infrastrukturę sieciową na pochodzącą od jednego dostawcy dział informatyczny ZGN zyskał łatwość i natychmiastową skuteczność zarządzania. Co więcej, uproszczone zarządzanie dotyczy także zakupionych serwerów i macierzy dyskowej, bo dzięki dołączonemu oprogramowaniu esight można mieć kontrolę nad całym sprzętem Huawei, i to zarówno fizycznym, jak i wirtualnym.

3 Zwirtualizowanie infrastruktury przy użyciu FusionSphere pozwala na tworzenie kopii bezpieczeństwa całych maszyn wirtualnych. W razie jakichkolwiek problemów można odtworzyć i uruchomić szybko całe środowisko. Cały proces może trwać zaledwie klika godzin. JAROSŁAW ADAMSKI p.o. kierownika zespołu informatyki w ZGN BEZPIECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚCI DZIĘKI WIRTUALIZACJI Wcześniej ZGN korzystał z wirtualizacji w ograniczonym zakresie, wykorzystując VMware do tworzenia środowiska testowego. Wdrożenie nowej infrastruktury Huawei wraz z platformą wirtualizacyjną Huawei FusionSphere (w najwyższej wersji Platinum) pozwoliło na zwirtualizowanie całego środowiska produkcyjnego i osiągnięcie wszystkich korzyści, jakie daje wirtualizacja uproszczenie i optymalizacja infrastruktury IT, większe bezpieczeństwo danych, oszczędność energii elektrycznej związanej z zasilaniem i chłodzeniem, mniejsza przestrzeń zajmowana w serwerowni itp. W rezultacie zamieniono 15 starych fizycznych serwerów na 3 nowe, konsolidując dotychczasowe obciążenia i dokładając nowe. FusionSphere umożliwił bezproblemowe przeniesienie wcześniej wykorzystywanych fizycznych, ale także wirtualnych maszyn na platformę Huawei. Co ważne, narządzie do zarządzania FusionManager pozwala zarządzać także wirtualnymi maszynami tworzonymi na innych platformach wirtualizacyjnych. Trzy nowe serwery są połączone w klaster. W przypadku awarii któregoś z serwerów, wszystkie działające wcześniej na nim wirtualne maszyny są uruchamiane na dwóch pozostałych serwerach, co zapobiega przerwom w pracy. Rozwiązanie, dzięki dużemu zapasowi zasobów daje możliwość elastycznego i szybkiego dodawanie nowych wirtualnych serwerów i aplikacji, bez obaw o dostępność fizycznych maszyn.

4 Huawei Tecal RH2288 V2 Huawei S2600T ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA HUAWEI TECAL RH2288 V2 (X 3) Nowej generacji serwery rackowe o wysokości 2U, przeznaczone do obsługi krytycznych aplikacji i cloud computingu. Wyposażone w dwa 8-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5-2650, oferują do 768 GB pamięci podręcznej i pojemną wewnętrzną pamięć masową. Można w nich zamontować od 8 do 26 dysków (HDD lub SSD), wymienialnych bez przerywania pracy serwera. Obsługiwane poziomy RAID: 0, 1, 10, 5, 50, 6 i 60. HUAWEI S2600T (X 1) Wyposażona w dwa kontrolery macierz dyskowa z rodziny OceanStor jest w stanie pomieścić aż 276 dysków SAS, NL- SAS oraz SSD, umożliwiając inteligentny podział pamięci na warstwy (tiering). Może obsługiwać zarówno dane blokowe (SAN), jak i plikowe (NAS), oferując porty FC 8 Gb/s, 1 GbE oraz 10 GbE. Wydajna konfiguracja sprzętowa, w pełni nadmiarowa architektura i zaawansowana funkcjonalność gwarantują obsługę i ochronę danych na wielu poziomach. Wdrożona w ZGN macierz ma 13 dysków SAS 600 GB, obr./min. oraz 8 dysków NL-SAS 4 TB, 7200 obr./min. HUAWEI FUSIONSPHERE PLATINUM (FUSIONCOMPUTE + FUSIONMANAGER + HYPERDP) Platforma wirtualizacyjna FusionCompute umożliwia wirtualizację, zautomatyzowane wdrażanie i bezproblemową obsługę zasobów serwerowych, pamięciowych i sieciowych, także tych niepochodzących od Huawei. Narzędzie FusionManager umożliwia kompleksowe zarządzanie całym wirtualnym środowiskiem, dając pełen wgląd i kontrolę nad wykorzystywanymi zasobami oraz dostęp do wielu usług i narzędzi. Oprogramowanie do backupu HyperDP umożliwia kopiowanie całych maszyn wirtualnych w celu np. szybkiego ich odzyskiwania w razie awarii. HUAWEI OCEANSTOR SNS2124 (X2) Inteligentne przełączniki Fibre Channel (FC) są przeznaczone do niewielkich, niezależnych instalacji SAN albo - jako urządzenia brzegowe - do dużych wdrożeń sieci pamięci masowej.

5 Huawei OceanStor SNS2124 Huawei S5700 EI Huawei UPS2000-G ZASTOSOWANE ROZWIĄZANIA Oparte na szóstej generacji technologii FC, przełączniki Huawei oferują autowykrywanie szybkości łącza 1, 2, 4 i 8 Gb/s i łączną przepustowość do 192 Gb/s. Umożliwiają agregowanie wielu fizycznych łączy w jedno logiczne, o szybkości do 64 Gb/s. HUAWEI S5700 (S57 EI) (X 2) Wydajne przełączniki szkieletowe obsługują komunikację z serwerownią (serwery, macierz) oraz umieszczonymi we wszystkich placówkach ZGN przełącznikami brzegowymi. We wdrożeniu zastosowano przełączniki 28-portowe, w tym 12 portów SFP oraz 12 portów Ethernet (miedź) 1Gb/s. Spięte ze sobą łączami 10 Gb/s przełączniki zapewniają pełną redundancję sieci. HUAWEI S5700 (S57 LI) (x 6) Wydajne przełączniki brzegowe odpowiadają za dostęp do urządzeń końcowych. W projekcie zastosowano przełączniki z 48 portami Ethernet (miedź) i SFP (światłowód) 1Gb/s. W przełącznikach zastosowano standard PoE ułatwiający dołączanie telefonów VoIP i bezprzewodowych punktów dostępowych (AP). HUAWEI UPS2000-G System podtrzymujący zasilanie o mocy od 1 do 20 kva zapewnia wysoki poziom niezawodności online (do 95% dla 15/20 kva, 94,5% dla 10 kva i 94% dla 6 kva), a dzięki niewielkim rozmiarom - do 30% mniejsze wykorzystanie przestrzeni w porównaniu z produktami innych dostawców. We wdrożeniu w ZGN zastosowano UPS o mocy 6 kva z zewnętrzną szafą z bateriami (battery pack). HUAWEI DATA CENTER HIGH DENSITY CABINET (X 1) Zgodne z branżowymi standardami szafy rackowe zapewniają łatwy montaż sprzętu, oferując przy tym wiele udoskonaleń dotyczących chłodzenia, zarządzania okablowaniem, bezpieczeństwa i niezawodności instalacji. Mogą być wykorzystywane w wielu różnych scenariuszach wdrożeń.

6 Uzyskane korzyści: Znaczne zwiększenie wydajności i efektywności infrastruktury serwerowosieciowej Optymalizacja i mniejsza złożoność firmowego systemu informatycznego Osiągnięcie wysokiego poziomu dostępności Łatwiejsze zarządzanie kompletnym rozwiązaniem od jednego producenta Szybkie i skuteczne odtwarzanie systemu w razie awarii lub katastrofy Ochrona inwestycji w krótszej i dłuższej perspektywie czasowej dzięki dużemu zapasowi wydajności i pojemności systemu oraz możliwości jego łatwej rozbudowy Oszczędność energii elektrycznej Za wdrożenie rozwiązań IT w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Południe jest odpowiedzialna firma TCIIT. KORZYŚCI Z WDROŻENIA W przypadku wdrożenia w ZGN stworzono infrastrukturę informatyczna o niespotykanej homogeniczności, bowiem dostawca sprzętu jest także dostawcą platformy wirtualizacyjnej. Pół roku doświadczeń działu informatycznego pokazuje, że wybór dostawcy, który zapewnił kompletną, zwirtualizowaną infrastrukturę informatyczną był właściwy. Przełożyło się to na niższe koszty zarówno inwestycyjne (związane z zakupem od jednego producenta), jak i operacyjne (zarządzanie i pełna zgodność w ramach całej dostarczonej infrastruktury). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY Jesteśmy dystrybutorem rozwiązań IT z wartością dodaną. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży produktów i kompletnych rozwiązań Huawei. Nasze Centrum Szkoleń jest autoryzowanym centrum szkoleniowym Huawei w Polsce. Współpracujemy z najlepszymi integratorami oferując rozwiązania pozwalające sprostać wymaganiom najbardziej skomplikowanych środowisk IT. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI Product Manager HUAWEI ENTERPRISE BUSINESS GROUP 2014 HUAWEI POLSKA ul. Domaniewska Warszawa Poland

CASE STUDY NOWE MOŻLIWOŚCI ROZWOJU SZPITALA W MIĘDZYRZECZU DZIĘKI ROZWIĄZANIOM HUAWEI ENTERPRISE BRANŻA MEDYCZNA

CASE STUDY NOWE MOŻLIWOŚCI ROZWOJU SZPITALA W MIĘDZYRZECZU DZIĘKI ROZWIĄZANIOM HUAWEI ENTERPRISE BRANŻA MEDYCZNA CASE STUDY NOWE MOŻLIWOŚCI ROZWOJU SZPITALA W MIĘDZYRZECZU DZIĘKI ROZWIĄZANIOM HUAWEI ENTERPRISE BRANŻA MEDYCZNA W ciągu pół roku firmy Huawei i Qosnet zintegrowały 22 z 30 budynków Szpitala wdrażając

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania.

Rozwiązania. dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał IBM 2013. Rozwiązania. IBM 2013 Rozwiązania Usługi Sprzęt i Oprogramowanie Rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw Ułatwiamy średniemu biznesowi wykorzystać swój potencjał Spis treści Analiza biznesu... 4 Bezpieczeństwo

Bardziej szczegółowo

Wirtualizacja serwerów klasy x86 Optymalna infrastruktura IT

Wirtualizacja serwerów klasy x86 Optymalna infrastruktura IT Wirtualizacja serwerów klasy x86 Optymalna infrastruktura IT CUSTOM PUBLISHING Advertising Supplement WIRTUALIZACJA Computerworld Custom Publishing Konsolidacja serwerów i ciągłość biznesowa Wirtualizacja

Bardziej szczegółowo

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw

Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Wybrane systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Alstor od ponad 26 lat działa na polskim jako rynku jako dystrybutor IT, oferując klientom nie tylko produkty

Bardziej szczegółowo

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Specyfikacja techniczna rozbudowy infrastruktury IT oraz wdrożenia systemu Backupu. W ramach prowadzonego postępowania przetargowego Zamawiający zamierza wdrożyć profesjonalny

Bardziej szczegółowo

Systemy dla przedsiębiorstw

Systemy dla przedsiębiorstw Systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Zaufanie Partnerów Alstor działa na polskim rynku od ponad 26 lat. Swoje wieloletnie sukcesy na rynku teleinformatycznym

Bardziej szczegółowo

Systemy dla przedsiębiorstw

Systemy dla przedsiębiorstw Systemy dla przedsiębiorstw Oferta Alstor 2014 konsultacje sprzedaż wdrożenia serwis Zaufanie Partnerów Alstor działa na polskim rynku od ponad 26 lat. Swoje wieloletnie sukcesy na rynku teleinformatycznym

Bardziej szczegółowo

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej

Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej Załącznik nr 9 do Opisu Przedmiotu Zamówienia Infrastruktura informatyczna Wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej 1. Wstęp 1.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa serwerów i urządzeń do masowego

Bardziej szczegółowo

SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ

SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ SYSTEMY STORAGE DLA BIZNESU WYDAJNOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ I SKALOWALNOŚĆ Producent zaawansowanych sieciowych systemów pamięci masowych o wysokiej wydajności i niezawodności. Jest pierwszym dostawcą, który zaoferował

Bardziej szczegółowo

IBM Storwize V7000 Unified Disk System

IBM Storwize V7000 Unified Disk System IBM Storwize V7000 Unified Disk System Nowa era rozwoju systemów dyskowych klasy średniej. Najważniejsze informacje Zaawansowana pamięć masowa o funkcjach klasy enterprise charakteryzująca się łatwością

Bardziej szczegółowo

IBM System Storage DS4800

IBM System Storage DS4800 Skalowalna, szybka pamięć masowa dla środowisk obliczeniowych pracujących na żądanie IBM System Storage DS4800 Najważniejsze właściwości Interfejsy Fibre Channel W zestawie oprogramowanie o przepustowości

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie pamięcią masową bez wysiłku

Zarządzanie pamięcią masową bez wysiłku Informacja o produkcie Zarządzanie pamięcią masową bez wysiłku StoreServ 7000 Niezawodna pamięć masowa klasy wyższej w bezkonkurencyjnej cenie Ograniczenia budżetowe zmuszają czasem do wyboru pamięci masowych

Bardziej szczegółowo

HP StoreVirtual 4000 rozwiązanie elastyczne, proste i ekonomiczne

HP StoreVirtual 4000 rozwiązanie elastyczne, proste i ekonomiczne HP StoreVirtual 4000 rozwiązanie elastyczne, proste i ekonomiczne Wirtualizacja serwerów odgrywa obecnie niezwykle istotną rolę. Pomaga organizacjom zwiększać dostępność aplikacji i poprawia zdolność biznesu

Bardziej szczegółowo

Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003

Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 Touch the Future Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 jak migrować szybko i bezpiecznie? Nieunikniony koniec wsparcia dla Windows Server 2003 jak migrować szybko i bezpiecznie? Firma HP

Bardziej szczegółowo

1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ

1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ 1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ Nazwa producenta:... Typ produktu, model: Lp. Komponent Wymagania funkcjonalno-techniczne (minimalne) Parametry

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA

SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA DOSTAWA SPRZĘTU,OPROGRAMOWANIA ORAZ LICENCJI W RAMACH ROZBUDOWY WARSTWY SPRZĘTOWEJ SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH W MIEJSKIM ZARZĄDZIE DRÓG W BIELSKU-BIAŁEJ SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA Przedmiot zamówienia

Bardziej szczegółowo

COMPUTERWORLDGUiDE. Elastyczne Centrum Danych. chmuraprywatna.microsoft.pl

COMPUTERWORLDGUiDE. Elastyczne Centrum Danych. chmuraprywatna.microsoft.pl COMPUTERWORLDGUiDE Elastyczne Centrum Danych Chmura prywatna Computerworld Guide Wiosenne porządki: odzyskaj kontrolę nad serwerownią Wywiad z Tomaszem Klimiukiem, Private Cloud Business Development Managerem,

Bardziej szczegółowo

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1

Infrastruktura. Wymagania ogólne. Obudowa serwerów kasetowych. Załącznik nr 7. Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Załącznik nr 7 Opis przedmiotu zamówienia Pakiet nr 1 Infrastruktura Wymaganie Globalne Normy Oznakowanie Wymagania ogólne Parametry minimalne Urządzenia muszą być fabrycznie nowe. Muszą być wyprodukowane

Bardziej szczegółowo

Backup i storage. Szybkie odzyskiwanie danych historycznych opis rozwiązania str. 4. Jak stworzyć solidny system ochrony informacji? wdrożenie str.

Backup i storage. Szybkie odzyskiwanie danych historycznych opis rozwiązania str. 4. Jak stworzyć solidny system ochrony informacji? wdrożenie str. Szybkie odzyskiwanie danych historycznych opis rozwiązania str. 4 Jak stworzyć solidny system ochrony informacji? wdrożenie str. 8 Na bezpieczeństwie oszczędzaj z głową wdrożenie str. 19 Efektywne metody

Bardziej szczegółowo

Microsoft Public Cloud

Microsoft Public Cloud 1. Prelegenci Dominik Wojciechowski, eopen; Adrian Przygoda, eopen. Waldemar Skrzypiec, w firmie Microsoft jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne. Dominik Wojciechowski oraz Adrian Przygoda z firmy

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft

Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Zarządzanie ciągłością biznesową w rozwiązaniach firmy Microsoft Rok 2014. okazał się być przełomowym na rynku rozwiązań sieci bezprzewodowych.

Bardziej szczegółowo

Business Intelligence Rozwiązania Business Intelligence oraz najnowsze technologie oparte o procesory Intel Xeon

Business Intelligence Rozwiązania Business Intelligence oraz najnowsze technologie oparte o procesory Intel Xeon Business ligence Rozwiązania Business ligence oraz najnowsze technologie oparte o procesory Xeon CUSTOM PUBLISHING Advertising Supplement IBM business intelligence Narzędzia pomocne w planowaniu i budżetowaniu

Bardziej szczegółowo

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory

KATALOG BIZNESOWY. Produkty 2014/2015. Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory KATALOG BIZNESOWY Produkty 2014/2015 Bezpieczeństwo Przełączniki NASy WiFi Rejestratory Przełączniki, sieci bezprzewodowe oraz rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo stworzone przez NETGEAR są podstawą

Bardziej szczegółowo

Porównanie konkurencyjnych rozwiązań przetwarzania w chmurze firm Microsoft i VMware. Wirtualizacja

Porównanie konkurencyjnych rozwiązań przetwarzania w chmurze firm Microsoft i VMware. Wirtualizacja Porównanie konkurencyjnych rozwiązań przetwarzania w chmurze firm Microsoft i VMware Wirtualizacja Wprowadzenie Organizacje rozważające korzystanie z przetwarzania w chmurze w celu usprawnienia działania

Bardziej szczegółowo

1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ

1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ 1. Specyfikacja techniczna serwerów dla systemu wirtualizacji - 3 szt. Załącznik nr 2 do SIWZ Nazwa producenta:... Typ produktu, model: Lp. Komponent Wymagania funkcjonalno-techniczne (minimalne) Parametry

Bardziej szczegółowo

Środowisko sprzętowo - programowe do wirtualizacji

Środowisko sprzętowo - programowe do wirtualizacji Lp. 1. 1.1 AE/ZP-27-16/14 Wymagane parametry przedmiotu zamówienia Środowisko sprzętowo - programowe do wirtualizacji Wszystkie wymienione niżej elementy / pozycje systemu muszą być dostarczone, zamontowane,

Bardziej szczegółowo

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych

Wymagane funkcjonalności środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych Załącznik nr 9 Dostawa i wdrożenie środowiska świadczenia usług chmury obliczeniowej i ochrony danych w ramach Projektu pn. Małopolski Park Technologii Informacyjnych Ośrodek Innowacyjności Krakowskiego

Bardziej szczegółowo

HP StoreOnce Backup. Wysokie standardy ochrony danych. Informacje o produkcie

HP StoreOnce Backup. Wysokie standardy ochrony danych. Informacje o produkcie Informacje o produkcie HP StoreOnce Backup Wysokie standardy ochrony danych Kiedy biznes się rozwija, rośnie ilość danych. Ich dynamiczny wzrost, napędzający zakup nowych urządzeń i powodujący większą

Bardziej szczegółowo

Załącznik nr 4 do SIWZ

Załącznik nr 4 do SIWZ Spis treści 1. Serwer blade...3 1.1. Obudowa blade...3 1.2. Moduł serwerowy...5 1.3. Szafa rack...6 1.4. System wirtualizacji...7 2. Macierz dyskowa podstawowa w PCPD...11 3. Macierz dyskowa zapasowa w

Bardziej szczegółowo