Założenia projektu: Wdrożenie i utrzymanie płatnego, automatycznego newslettera

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Założenia projektu: Wdrożenie i utrzymanie płatnego, automatycznego newslettera"

Transkrypt

1

2 Tło współpracy W 2005 roku Businessweek wstrzymał europejskie i azjatyckie edycje magazynu. Wydawnictwo McGraw- Hill postanowiło, że od tego momentu istniało będzie tylko jedno globalne wydanie zamiast wielu regionalnych. Nie mniej jednak po sześciu latach przerwy w 2011 roku wznowiono polskie wydanie pod tytułem Bloomberg Businessweek Polska. (Źródło: Wikipedia)

3 Założenia projektu: Wdrożenie i utrzymanie płatnego, automatycznego newslettera Wykonanie stron bbwp.pl i businesstoday.pl oraz wdrożenie mechanizmów umożliwiających sprzedaż płatnego newslelera z informacjami z Bloomberg Businessweek Polska. Firmy Ideacto oraz Dot360 odpowiedzialne były za przygotowanie stron internetowych projektu wraz z systemem CMS pozwalającym na wprowadzanie treści serwisu oraz zarządzanie płatnościami. Sendingo było odpowiedzialne za przygotowanie szablonów newslelera, oraz mechanizmów automatyzacji generowania treści newslelera z poziomu CMS. Wysyłka newslelera realizowana jest za pomocą systemu Sendingo. Sendingo jest także odpowiedzialne za długoterminowe utrzymanie funkcjonowania automatycznego newslelera.

4 Cel projektu Najważniejszym celem jest dostarczenie wartościowych treści finansowo- politycznych niedostępnych u innych wydawców. NewsleLer dostarczany codziennie w godzinach porannych przygotowuje subskrybenta na nadchodzące wydarzenia, dzięki czemu może on podejmować trafniejsze decyzje finansowo- inwestycyjne. Największym atutem newslelera jest jego aktualność w porównaniu z innymi wydawnictwami papierowymi oraz wydawcami w ogóle.

5 Automatyzacja szablonu Ciekawe zagadnienie projektu stanowi automatyczne generowanie newslelera z treści wprowadzanej do systemu CMS. Aby umożliwić działanie takiego automatu, szablon newslelera musiał zostać specjalnie przygotowany, ze względu na bardzo dynamiczną treść i mnogość konfiguracji szablonu. Jednakże dzięki tym zabiegom, newsleler może być wysłany praktycznie od razu po wprowadzeniu treści do CMSa, za pomocą jednego kliknięcie w przycisk Wyślij z Sendingo. Wystarczy ustawić godzinę wysyłki i gotowe.

6 Proces powstawania automatycznego szablonu Etap VI Testy automatyki Etap V Automatyzacja Etap IV Testowanie Etap III Kodowanie Etap II Projekt graficzny Etap I Makiety BusinessToday CMS

7 Proces powstawania automatycznego szablonu Szczególnie interesujące wydają się dwa ostanie etapy prac. W tym momencie do szablonu w miejsce treści zostały wstawione instrukcje w języku Liquidingo, służącego w systemie Sendingo do personalizacji i generowania newslelerów. Takie podejście ma wiele zalet: 1. Redaktor po umieszczeniu treści w systemie CMS nie musi wykonywać ponownie tej samej pracy, żeby wkleić treści do newslelera. 2. Odpada żmudna edycja kodu HTML przez redaktora, która może spowodować naruszenie prawidłowej struktury kodu a tym samym zniszczenie szablonu. 3. Osoba wprowadzająca treści do systemu CMS nie musi posiadać żadnej wiedzy na temat HTML i formatowania newslelerów, aby przygotować prawidłowy newsleler.

8 koncepcja, projektowanie serwisu Schemat współpracy serwis internetowy graficzne ujęcie newslelera integracja i automatyzacja newsleler wdrożenie

9 Agencja marketingowa Kreatywna agencja, w której realizowane są kampanie i szablony owe zgodne z najlepszymi praktykami branżowymi i oczekiwaniami sprzedażowymi. Narzędzie do prowadzenia zaawansowanych kampanii Jesteśmy producentem plaaormy e- mail markebngowej, która zyskała uznanie za intuicyjny interfejs i profesjonalną obsługę.

10 Inwestor strategiczny Od 2011 roku wchodzimy w skład grupy Divante, która od lat wspiera firmy w tworzeniu, rozwoju i optymalizacji nowych kanałów sprzedaży.

11 Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

12 Kontakt Mateusz Tokarski Wiceprezes Zarządu / Dyrektor Kreatywny Jakub Korczyński Prezes Zarządu / Dyrektor Technologii