Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach im. prof. Czesława Majorka

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach im. prof. Czesława Majorka"

Transkrypt

1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach im. prof. Czesława Majorka Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach mieści się w zabytkowym pałacu w centrum miasta. Od 1999 r. jest samodzielnym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych, którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Patronem naszej szkoły jest profesor Akademii Pedagogicznej w Krakowie prof. Czesław Majorek. W bogatej ofercie edukacyjnej każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie. Młodzież w szkole dziennej zdobywa wykształcenie w liceum, technikum i zasadniczej szkole zawodowej. W naszej szkole kształcimy również w studium policealnym. w zawodzie technik informatyk, technik rachunkowości oraz cieszący się dużą popularnością technik farmaceutyczny. SUKCESY

2 PIERWSZA POMOC 1 miejsce w XIX finale Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK W auli budynku Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach odbył się XIX finał Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK. Drużyna ZSP w Ryglicach w składzie: Magda Kos, Edyta Paszkowska i Agnieszka Zgłobiś zajęła 1 miejsce. Indywidualnie Magda Kos 3 miejsce. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy o zdrowiu i Polskim Czerwonym Krzyżu wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych miasta i powiatu tarnowskiego oraz zwrócenie uwagi na m.in. sprawność fizyczną, dbanie o zdrowie oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Organizatorami są Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla powiatu grodzkiego, Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla powiatu ziemskiego oraz Zespół Szkół Technicznych.

3 Młodzież ZSP w Ryglicach na 1 miejscu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. SKŁAD: Edyta Paszkowska Magdalena Kos Paulina Chorąży Anna Stańczyk Mateusz Kamionka Kamil Krzywoń INFORMATYKA Uczniowie naszej szkoły osiągają sukcesy w olimpiadach i konkursach w różnych dziedzinach wiedzy. Największym sukcesem naszych uczniów było I miejsce w Polsce w konkursie informatycznym T.I.K T.A.K. Warto nadmienić też, iż uczniowie klasy informatycznej osiągnęli inne sukcesy w swojej branży:

4 - udział IV O Ogólnopolskim Konkursie Informatyczny PING- kwalifikacja do półfinału - II i III miejsce w Oławskich Dniach Informatyki - Internetowa Gra Giełdowa VCR 2 miejsce w V turze gry. - finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea na Vistula University awans do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Drużyna Naszych informatyków z klasy IV Technik informatyk w składzie: Michał Krzyżak, Ireneusz Krzywoń, Damian Król w okręgu woj. Małopolskie + woj. śląskie (część południowa) przebrnęła trudne eliminacje i awansowała do Półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Net Masters Cup.

5 Net Masters Cup to największy w Polsce i jeden z większych w Europie konkurs wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz nauczycieli informatyki. W eliminacjach uczestniczyło 2536 drużyn, czyli niemal 10 tys. uczestników. - Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna TIK TAK 100 najlepszych graczy przeszło do etapu II a wśród nich 24 uczniów z Ryglic!!!. Technikum w Ryglicach zajęło 4 miejsce w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Wicemistrzowie Polski w Informatyce!

6 Uczniowie IV klasy technikum z ZSP w Ryglicach w finale Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego IV Oławskie Dni Informatyki zajęli: 2 MIEJSCE - MAREK MIROSŁAWSKI 3 MIEJSCE - PIOTR GOLEC Startowało 30 najlepszych młodych informatyków z całej Polski wyłonionych drogą eliminacji w kolejnych etapach. Skład naszej reprezentacji: Mateusz Rdzak, Damian Król, Piotr Golec, Marek Mirosławski. Konkurs był skierowany do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalych. Była w nim sprawdzana wiedza dotycząca: programowania, bazy danych, technologii mobilnych, technologii informacyjno-komunikacyjnej, sprzętu i oprogramowania komputerowego, multimediów oraz szeroko pojęta wiedza związana z informatyką.

7 GASTRONOMIA Sukcesem naszych uczennic Barbary Stańczyk i Jadwigi Janiga zakończył się dziś 8 Konkurs Wiedzy i Umiejętności Gastronomicznych, którego hasłem przewodnim była Polska gościnność na weselnym stole. Stół dla nowożeńców. Celem konkursu było podniesienie poziomu kształcenia zawodowego uczniów, promowanie Certyfikowanych Produktów Tradycyjnych i Regionalnych, znajomość Korzyści wynikające z certyfikacji produktów tradycyjnych i regionalnych, kultywowanie tradycji potraw regionalnych z Małopolski, rozbudzanie pomysłowości doboru produktów, potraw oraz dekoracji stołów, sprawdzenie swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych przed egzaminem, integracja międzyszkolna, wymiana doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności pracy w zespołach. Uczennice zmagały się z testem a następnie przygotowywały i prezentowały stół zgodnie z tematyką konkursu. Rywalizacja była duża, ale udało nam się stanąć na podium. Młodzież angażuje się również w: - Międzypowiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej, - Olimpiadę Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, - Konkurs Poetycki W świecie poetów i poezji, - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Pangen, - Ogólnopolski Konkurs Geograficzny - Ogólnopolską Olimpiade Przedsiębiorczości

8 - Konkurs Wiedzy o Gospodarce - Ogólnopolski Konkurs Błogosławiona Karolino świeć nam przekładem - Zawody sportowe Są to konkursy z różnych dziedzin nauki od konkursów informatycznych, gastronomicznych po religijne czy też sportowe. Daje to młodzieży możliwość rozwoju własnych zainteresowań, które bardzo często zostają zauważane przez pedagogów i są promowane w środowisku klasowym oraz szkolnym. Przyczynia się to również do kształtowania w przyszłości ścieżki zawodowej uczniów. Dla klasy informatycznej konkursy przedmiotowe stały się wyznacznikiem kontynuacji nauki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uczniowie klasy liceum wybierając przedmioty rozszerzone na maturze z historii, wos czy też biologii kontynuują naukę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, z którym od lat współpracuje nasza szkoła. Dużym sukcesem dydaktycznym jest to, iż wśród młodzieży naszej szkoły są stypendyści Prezesa Rady Ministrów, Powiatu Tarnowskiego oraz Fundacji Biskupa Jerzego Ablewicza. OFERTA NAUCZANIA Gimnazjaliści w naszej ofercie edukacyjnej na rok szkolny 2015/2016 mogą wybrać następujące kierunki kształcenia: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 3-LETNI CYKL KSZTAŁCENIA RATOWNICTWO-MEDYCZNE Propozycja dla osób sprawnych fizycznie, odpornych na stres. Oferta skierowana do uczniów, którzy w przyszłości planują kontynuować naukę na kierunkach: medycznych (medycyna, fizjoterapia, ratownictwo), sportowych (wychowanie fizyczne, turystyka). Przedmioty dodatkowe: klasa I - pierwsza pomoc klasa II - ratownictwo medyczne Dodatkowe dla uczniów tej klasy przewidziano bezpłatną naukę pływania. Absolwenci sa ukierunkowani do kontynuowania nauki z zakresu ratownictwa medycznego na poziomie licencjackim lub wyższym oraz posiadają umiejętność udzielania pierwszej pomocy. HUMANISTYCZNE Realizacja programu ułatwi przyszłym absolwentom liceum naukę na studiach o kierunkach: psychologia, socjologia, administracja, stosunki międzynarodowe, historia, filologia polska, filologia angielska Dodatkowo w toku nauki przewidziane są warsztaty pisania felietonu, reportażu, eseju, zajęcia ze stylu i kultury języka, lekcje retoryki i erystyki. Ukończenie tej klasy pozwoli przygotować się do matury z języka obcego i polskiego na poziomie rozszerzonym.

9 POLICYJNE Oferta skierowana do uczniów, którzy w przyszłości planują kontynuować naukę na kierunkach: prawniczych prawo karne lub administracyjne, bezpieczeństwo wewnętrzne Przedmioty dodatkowe: klasa I - historia i organizacja policji, podstawy samoobrony klasa II - prawo karne, prawo wykroczeń i prawo ruchu drogowego klasa III - zasady posługiwania bronią, zadania i współpraca międzynarodowa Dodatkowo zaplanowano wyjazdy do jednostek i komend policji, zajęcia na strzelnicy sportowej, ćwiczenia terenowe. Uzupełnieniem kształcenia w klasie policyjnej są organizowane obozy szkoleniowe. Zajęcia z przedmiotów policyjnych prowadzone są przez specjalistów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Absolwent może podjąć pracę w policji, wojsku, agencjach detektywistycznych lub agencjach ochrony osób i mienia. TECHNIKUM 4 LETNI CYKL KSZTAŁCENIA TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH ZAWÓD ZAPEWNIAJĄCY PRACĘ W cyklu kształcenia uczeń uzyskuje dwie kwalifikacje: Sporządzanie potraw i napojów Organizacja żywienia i usług gastronomicznych Absolwent przygotowany jest do: wykonywania zadań zawodowych związanych z prowadzeniem własnej działalności gastronomicznej, organizowania i nadzorowania procesów pracy i produkcji w działalności związanej z żywieniem, podjęcia dalszego kształcenia na wyższej uczelni Zajęcia praktyczne realizowane są w szkolnej pracowni a praktyka zawodowa w renomowanych restauracjach. Dla uczniów tego technikum proponowane są bezpłatne kursy branżowe TECHNIK INFORMATYK ZAWÓD Z PRZYSZŁOŚCIĄ W cyklu kształcenia uczeń uzyskuje trzy kwalifikacje: Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami Absolwent przygotowany jest do:

10 instalowania i konfigurowania urządzeń sieciowych oraz sieciowych systemów operacyjnych administrowania aplikacjami i witrynami internetowymi oraz projektowania i tworzenia bazy danych Zajęcia praktyczne realizowane są w czterech nowoczesnych pracowniach komputerowych, w tym w pracowni Apple Macintosh. TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY NOWOŚĆ- KIERUNEK Z PRZYSZŁOŚCIĄ Zawód łączący wiedzę ekonomiczną, organizacyjną, psychologiczną oraz plastyczną Ucząc się w tym technikum uzyskujesz dwie kwalifikacje: Sprzedaż produktów i usług reklamowych Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej Absolwent przygotowany jest do: organizowania i prowadzenia sprzedaży produktów i usług reklamowych, przygotowania i przeprowadzania kampanii reklamowych, projektowania oraz wykonywania środków reklamowych Absolwent może kontynuować naukę na studiach wyższych graficznych oraz produkcyjnych. Proponowana dodatkowa współpraca z lokalną telewizją, prasą oraz agencjami reklamowymi. KELNER to jeden z najstarszych zawodów świata. Współcześnie jego rozwój wiąże się z falą otwieranych lokali gastronomicznych o wyższym standardzie i powszechną potrzebę zaspokajania swoich podstawowych potrzeb. Jest to osoba, która ogólnie rzecz ujmując dba o gości w punktach gastronomicznych, szczególnie restauracjach dbających o dobrą jakość serwisu. Kelner kompleksowo zajmuje się konsumentami od momentu przywitania ich w drzwiach lokalu, poprzez wskazanie stolika, aż po podanie karty menu, doradzenie potraw i ich podanie. Obecnie osoba pełniąca funkcje kelnera nie tylko zajmuje się podawaniem właściwego zamówienia, ale jest również doskonałym doradcą i dba o należytą atmosferę podczas pobytu w restauracji. Dziś to od niego w dużej mierze zależy czy goście zdecydują się na ponowną wizytę w lokalu czy wybiorą inne miejsce. Zawodu tego możesz się nauczyć w 4 letnim technikum. Składają się na niego dwie kwalifikacje: T.9. Wykonywanie usług kelnerskich T.10. Organizacja usług gastronomicznych Miejscem pracy dla kelnerów są wszelkiego rodzaju instytucje, związane z gastronomią, hotele, restauracje, kawiarnie, puby lub dyskoteki. Kelnerzy mogą także pracować dla firm cateringowych. Bardzo przydatną umiejętnością, obecnie coraz częściej wręcz niezbędną w tej pracy, jest znajomość języków obcych. Bardzo przydatną umiejętnością, obecnie coraz częściej wręcz niezbędną w tej pracy, jest znajomość języków obcych. Proponowane przedmioty na poziomie rozszerzonym to: biologia, język angielski, Języków obcych uczniowie uczą się podzieleni na grupy międzyoddziałowe w zależności od zaawansowania, również w grupach prowadzona jest informatyka i wychowanie fizyczne.

11 TECHNIK EKONOMISTA to zawód wszechstronny i bardzo popularny na rynku pracy. Stwarza on duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi utworzenie i prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach w różnych jednostkach organizacyjnych. Ekonomiści są osobami cenionymi na rynku pracy, ponieważ posiadają umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów występujących we współczesnych przedsiębiorstwach. Kandydat do zawodu technika ekonomisty powinien interesować się ekonomią w szerokim tego słowa znaczeniu i ekonomiką oraz przedmiotami ścisłymi. Program nauczania obejmuje dużą ilość godzin pracy na kształcenie zawodowe teoretyczne jak i praktyczne przy komputerze i dotyczy zagadnień związanych zarówno z przedsiębiorcą, analizą ekonomiczną jak i prowadzeniem własnego biura rachunkowego czy prowadzenia kadr i płac, projektowaniem baz danych i wykorzystaniem różnych programów finansowo-księgowych do prowadzenia działalności przedsiębiorstwa. W trakcie nauczania uczniowie mają możliwość zdobycia dwóch kwalifikacji A.35 Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji pod koniec drugiej klasy oraz kwalifikacji A.36. Prowadzenie rachunkowości pod koniec pierwszego semestru klasy czwartej. Podział zawodów na kwalifikacje czyni system kształcenia elastycznym, umożliwiającym uczącemu się uzupełnianie kwalifikacji stosownie do potrzeb rynku pracy, własnych potrzeb i ambicji. Wspólne kwalifikacje dla zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości dają możliwość szybkiego przekwalifikowania. Absolwent technikum w zawodzie technik ekonomista po potwierdzeniu dodatkowo kwalifikacji A.65.Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych uzyska zawód technika rachunkowości. Proponowane przedmioty na poziomie rozszerzonym to: biologia, język angielski, Języków obcych uczniowie uczą się podzieleni na grupy międzyoddziałowe w zależności od zaawansowania, również w grupach prowadzona jest informatyka i wychowanie fizyczne. ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA- 3-LETNI CYKL KSZTAŁCENIA WIELOZAWODOWA Kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, blacharz samochodowy, stolarz, ślusarz, rolnik oraz inny wybrany przez ucznia zawód. MONTER IZOLACJI PRZEMYSŁOWYCH - ZAWÓD GWARANTUJĄCY PRACĘ W POLSCE I ZA GRANICĄ Zajęcia praktyczne w zawodzie monter izolacji przemysłowych odbywają się na terenie Zakładów Azotowych w Tarnowie. Absolwenci klasy w zawodzie monter izolacji przemysłowych - po ukończeniu szkoły otrzymują pracę w firmie, w ramach której mogą korzystać z wyjazdów na kontrakty zagraniczne. Uczniowie klasy w zawodzie monter izolacji przemysłowych pobierają naukę będąc jednocześnie pracownikami młodocianymi. Oznacza to, że w poczet lat pracy naliczanych do przyszłej emerytury będzie uwzględniony okres nauki w szkole, a za wykonywaną pracę otrzymają miesięczną pensję. Praktyczną naukę zawodu uczniowie mogą odbywać w wybranych przez siebie firmach, spośród bogatej listy firm i instytucji współpracujących z naszą szkołą Uczeń zajęcia

12 praktyczne odbywa na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego ZAJĘCIA PRAKTYCZNE SĄ WYNAGRADZANE FINANSOWO!!! Ponadto placówka umożliwia uczniom rozwijanie indywidualnych zainteresowań poprzez udział w różnorodnych zajęciach dodatkowych w ramach kół zainteresowań oraz z projektów z Funduszy Europejskich. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole już czwarty rok trwa realizacja systemowego projektu Modernizacja Szkolnictwa Zawodowego w Małopolsce,który przewidziany jest na lata Jest to projekt adresowany do uczniów wszystkich typów szkół o charakterze zawodowym, czyli Technikum i ZSZ. Założenia projektu to wzrost wyników egzaminów maturalnych oraz zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych w celu podniesienia swojego statusu na Rynku pracy po ukończeniu szkoły. W ciągu tego semestru uczniowie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych wyrównawczych i rozwijających z przedmiotów ogólnokształcących kształtujących kompetencje kluczowe. Ponadto przeprowadzone zostały kursy branżowe, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: kurs SOHO, PHP i MYSQL, administratora sieci, projektowania stron internetowych, obsługi kasy fiskalnej, kelnerski, kurs Photoshop, obsługi koparko ładowarki, prawo jazdy kategorii C, operatora wózków widłowych, spawania metodą MAG. Jak podkreśla Dyrektor szkoły mgr inz. Janusz Szczęch Udział w projektach jest dla uczniów wielką szansą. Zasoby finansowe rodzin nie pozwoliłyby uczniom na zdobycie tylu dodatkowych umiejętności co jak mamy nadzieję w przyszłości ułatwi im start na Rynku pracy i w dorosłe życie. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Ubiegamy się o certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo. Na terenie szkoły zostały przeprowadzone badania ankietowe wśród młodzieży, nauczycieli oraz rodziców diagnozujące zagrożenia występujące w najbliższym otoczeniu. Uzyskane wyniki zostaną poddane analizie. Certyfikat zostaje przyznawany przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji i ma charakter honorowy. Posiadacz takiego certyfikatu jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo osób i mienia w swoim obiekcie, a także najbliższym otoczeniu, poprawy stanu bezpieczeństwa oraz podnoszeniu poczucia bezpieczeństwa. Działania te są koordynowane przez wychowawcę klasy policyjnej naszego liceum. Prowadzone we współpracy z Panem Policjantem uczącym w naszej szkole Duży wkład w realizację tego działania ma również młodzież uczęszczająca do liceum o profilu policyjnym. Kolejnym projektem jest przygotowanie edukacyjne młodzieży do działań obywatelskich Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej Uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych biorą udział w zajęciach przygotowujących ich do bycia liderem aktywności obywatelskiej, którzy w nieodległej przyszłości rozpoczną samodzielne życie zawodowe i społeczne. Podsumowaniem projektu będzie debata, która odbędzie się w kwietniu. Oprócz opiekunów, koordynatora i uczestników projektu na spotkanie zostaną zaproszeni lokalni przedstawiciele życia publicznego. PERSPEKTYWY ROZWOJU W naszej placówce na bieżąco wzmacniane są relacje z pracodawcami, pozyskujemy nowych sponsorów oraz nawiązujemy współpracę w organizowaniu zagranicznych praktyk zawodowych, stażów i wizyt zawodoznawczych. Jesteśmy elastyczni w otwieraniu nowych kierunków kształcenia zgodnie z potrzebami rynku. Tworzymy pozytywny wizerunek szkoły w środowisku, stawiamy na współpracę z gimnazjami ościennymi co z roku na rok przynosi nam coraz to większe efekty. Realizujemy program dla szkół Ponadgimnazjalnych, ale mamy odmienne podejście do ucznia niż szkoły w dużych miastach. U nas mniejsza liczba klas, łatwiejszy dostęp do nauczycieli powodują,

13 że jest lepsza współpraca pedagoga z uczniem, a brak anonimowości motywuje do nauki. Jak mówi Dyrektor szkoły mgr inż. Janusz Szczęch tylko wzajemna współpraca nauczycieli z uczniami pozwala uwolnić drzemiący w uczniu potencjał. Wybór naszej szkoły to kierunek w przyszłość - dodaje. Postawcie na najlepszych! Zapraszamy do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach! Załączniki szkola_cwiczen.jpg Data: :16:17 Rozmiar: k Liczba odwiedzin: 953 Podmiot udostępniający informację: Osoba wprowadzająca informację: Osoba odpowiedzialna za informację: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach im. prof. Czesława Majorka Administrator Podmiotu Krzysztof Płaczek Czas wytworzenia: :03:01 Czas publikacji: :15:49 Data przeniesienia do archiwum: Brak

KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2015/2016

KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2015/2016 KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2015/2016 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE 1 / 15 LO klasa policyjna Uczniowie realizują podstawę programową dla liceum ogólnokształcącego, ale dodatkowo realizują tez przedmioty

Bardziej szczegółowo

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY!

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO. Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POWIATU SUSKIEGO Informator zawiera odpowiedź DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ NASZE SZKOŁY! 2014/2015 1 Drodzy Gimnazjaliści! Oddajemy w Wasze ręce informator o szkołach

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW

INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW INFORMATOR DLA GIMNAZJALISTÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016 Powiatowy informator - Co dalej gimnazjalisto? Wzorem lat ubiegłych dla wszystkich gimnazjalistów z terenu powiatu żagańskiego został przygotowany

Bardziej szczegółowo

Starostwo Powiatowe w Puławach Al. Królewska 19 24-100 Puławy tel. +48 81 886 11 00 fax +48 81 886 11 79 www.pulawy.powiat.pl

Starostwo Powiatowe w Puławach Al. Królewska 19 24-100 Puławy tel. +48 81 886 11 00 fax +48 81 886 11 79 www.pulawy.powiat.pl Starostwo Powiatowe w Puławach Al. Królewska 19 24-100 Puławy tel. +48 81 886 11 00 fax +48 81 886 11 79 www.pulawy.powiat.pl Wydawca: Powiat Puławski Tekst: szkoły i placówki z terenu Powiatu Puławskiego

Bardziej szczegółowo

GAZETA POWIATU RYPIŃSKIEGO

GAZETA POWIATU RYPIŃSKIEGO Drodzy Gimnazjaliści! Przed Wami trudny moment wyboru ponadgimnazjalnej szkoły. Bardzo nam zależy, abyście podjęli te decyzje z rozwagą i odpowiedzialnością. W tym celu przygotowaliśmy informator o szkołach

Bardziej szczegółowo

OFERTA SZKÓŁ I PLACÓWEK POWIATU BIŁGORAJSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2015/2016 OŚWIATOWY INFORMATOR

OFERTA SZKÓŁ I PLACÓWEK POWIATU BIŁGORAJSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2015/2016 OŚWIATOWY INFORMATOR OFERTA SZKÓŁ I PLACÓWEK POWIATU BIŁGORAJSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2015/2016 OŚWIATOWY INFORMATOR WYDAWCA: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ul. Kościuszki 94, 23-400 Biłgoraj tel. 084 688 20 00, fax. 084 688

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2014/2015

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2014/2015 Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2014/2015 Spis treści: 1. Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty...6 2. Informacje dla absolwenta szkoły

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR. Wszyscy uczniowie szkół prowadzonych przez powiat rypiński korzystają z basenu w ramach lekcji wychowania fizycznego

INFORMATOR. Wszyscy uczniowie szkół prowadzonych przez powiat rypiński korzystają z basenu w ramach lekcji wychowania fizycznego INFORMATOR o ś w i a t o w y P O W I AT U R Y P I Ń S K I E G O 2 0 1 4 / 2 0 1 5 Wszyscy uczniowie szkół prowadzonych przez powiat rypiński korzystają z basenu w ramach lekcji wychowania fizycznego Starostwo

Bardziej szczegółowo

Starosta Kościerski Alicja Żurawska

Starosta Kościerski Alicja Żurawska Gimnazjalisto, przed Tobą bardzo ważny moment, kiedy w porozumieniu z Rodzicami będziesz musiał zdecydować o dalszych losach swojej ścieżki edukacyjnej. Nauka ponadgimnazjalnej może potrwać trzy lub cztery

Bardziej szczegółowo

URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH. Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu

URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH. Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu URZĄD MIEJSKI W SUWAŁKACH Wydział Oświaty, Wychowania i Sportu I N F O R M A T O R dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i policealnych w Suwałkach oraz na kwalifikacyjne kursy zawodowe na rok szkolny

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR o szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych Powiatu Żnińskiego na rok szkolny 2015/2016

INFORMATOR o szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych Powiatu Żnińskiego na rok szkolny 2015/2016 INFORMATOR o szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach oświatowych Powiatu Żnińskiego na rok szkolny 2015/2016 2 3 NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy Powiat Żniński

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Absolwenci Gimnazjów Przed Wami i Waszymi dziećmi ważny okres podejmowania kluczowych, życiowych decyzji związanych z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Dzisiaj podjęte

Bardziej szczegółowo

Zespół Szk ół Techniczn yc h w W odzisławiu Śl... 24. Zespół Szk ół Ekonom iczn y c h im. Osk ara La nge go w W odzisławiu Śl...

Zespół Szk ół Techniczn yc h w W odzisławiu Śl... 24. Zespół Szk ół Ekonom iczn y c h im. Osk ara La nge go w W odzisławiu Śl... SPIS TREŚCI: STRONA W stęp... 3 Decyzja Śląskiego Kurat or a Oś wiat y... 4 OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ PONADGI MNAZJALNYCH... 12 Zespół Szk ół im. 14 Pułku Pows tańców Ś l. w W odzisławiu Śl..... 12 Zespół

Bardziej szczegółowo

Terminy i sposób rekrutacji

Terminy i sposób rekrutacji 2 3 Terminy i sposób rekrutacji Drogi Gimnazjalisto! Z myślą o Tobie Starostwo Powiatowe w Wyszkowie po raz dziewiąty organizuje przedsięwzięcie, które w założeniu ma Ci pomóc w wyborze Twojej dalszej

Bardziej szczegółowo

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu ul. Pomorska 7 68-100 Żagań; Tel. 068 4787680 www.zstil.zagan.pl

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu ul. Pomorska 7 68-100 Żagań; Tel. 068 4787680 www.zstil.zagan.pl Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu ul. Pomorska 7 68-100 Żagań; Tel. 068 4787680 www.zstil.zagan.pl Szkoła pozytywnego wyboru! Rys historyczny: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych jest

Bardziej szczegółowo

POWIATOWY INFORMATOR EDUKACYJNY

POWIATOWY INFORMATOR EDUKACYJNY SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ: - w sekretariatach szkół, - podczas Dni Otwartych Szkół, - w folderach przygotowanych przez szkoły i placówki, - na stronie: www.powiat.szczecinek.pl - na stronach

Bardziej szczegółowo

Fot. Michał Zawadzak 1

Fot. Michał Zawadzak 1 1 Fot. Michał Zawadzak ZESPÓŁ SZKÓŁ ROLNICZO-TECHNICZNYCH w Zwoleniu Jeśli kończysz właśnie gimnazjum i zastanawiasz się nad wyborem szkoły średniej mamy coś dla Ciebie. Nasza szkoła oferuje szeroki wachlarz

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY

STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY STAROSTWO POWIATOWE WYDZIAŁ EDUKACJI I KULTURY 2013/2014 2013 "Informator" w formie elektronicznej dostępny jest na stronie adres: www.pow.dzierzoniow.pl e-mail: oswiata@pow.dzierzoniow.pl oraz do wglądu

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016

INFORMATOR NABOROWY. Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016 Oferta edukacyjna szkół i placówek oświatowych podległych Powiatowi Raciborskiemu na rok szkolny 2015/2016 Spis treści: 1. Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty...6 2. Informacje dla absolwenta szkoły

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi. Teraźniejszość i przyszłość Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi Teraźniejszość

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR OŚWIATOWY

INFORMATOR OŚWIATOWY Powiat Biłgorajski INFORMATOR OŚWIATOWY OFERTA PUBLICZNYCH SZKÓŁ i PLACÓWEK OŚWIATOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT BIŁGORAJSKI na rok szkolny 2013/2014 Biłgoraj 2013 Powiat Biłgorajski to region ludzi

Bardziej szczegółowo

o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy w roku szkolnym 2013/2014

o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy w roku szkolnym 2013/2014 Egzemplarz bezpłatny o ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy w roku szkolnym 2013/2014 Jeżeli masz problem z wyborem szkoły, przyjdź do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej SUKCES SZKOŁA

Bardziej szczegółowo

edukacja kluczem do sukcesu wykaz placówek oświatowych powiatu kościerskiego egzemplarz bezpłatny

edukacja kluczem do sukcesu wykaz placówek oświatowych powiatu kościerskiego egzemplarz bezpłatny K u r i e r E d u k a c y j n y P o w i a t u K o ś c i e r s k i e g o wydanie specjalne marzec 2008 r. edukacja kluczem do sukcesu wykaz placówek oświatowych powiatu kościerskiego egzemplarz bezpłatny

Bardziej szczegółowo

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA

STAROSTWO POWIATOWE OŚWIATA POWIATOWA STAROSTWO POWIATOWE ul. Górna 13, 05-400 Otwock tel. 22 778 13 00 promocja@powiat-otwocki.pl www.powiat-otwocki.pl OŚWIATA POWIATOWA ul. Poniatowskiego 10, 05-400 Otwock tel.227792952 Wydawca: Starostwo

Bardziej szczegółowo

Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego

Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Referat Rozwoju Wydział Rozwoju i Promocji Miasta Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Sprawozdanie z realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Miasta Gorzowa Wlkp. na lata 2010 2020 za rok 2010 Marzec

Bardziej szczegółowo

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU. Informator. dla kandydatów na I rok studiów. rok akademicki 2015/2016

PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU. Informator. dla kandydatów na I rok studiów. rok akademicki 2015/2016 PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W NOWYM SĄCZU Informator dla kandydatów na I rok studiów rok akademicki 2015/2016 NOWY SĄCZ 2015 Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym

Bardziej szczegółowo

Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014 2020

Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014 2020 Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014 2020 Zarząd Województwa Śląskiego Katowice 2015 Program Rozwoju Szkolnictwa Zawodowego Województwa Śląskiego na lata 2014 2020

Bardziej szczegółowo

MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY

MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY MYSŁOWICE DOBRZE BRZMIĄCE INFORMATOR DLA KANDYDATÓW DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK SZKOLNY 2015/2016 SPIS TREŚCI 1. 2. 3. 4. Wstęp Informacje o rodzajach szkół Pracownia Doradztwa Zawodowego Postanowienie

Bardziej szczegółowo

Dla Ciebie Gimnazjalisto. Oferta szkół ponadgimnazjalnych w powiecie radomskim

Dla Ciebie Gimnazjalisto. Oferta szkół ponadgimnazjalnych w powiecie radomskim Dla Ciebie Gimnazjalisto Oferta szkół ponadgimnazjalnych w powiecie radomskim 2011/2012 Gimnazjalisto! Wybierz jedną ze szkół w powiecie radomskim 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Ziemi

Bardziej szczegółowo

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ

RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Nadzór pedagogiczny System Ewaluacji Oświaty RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ Technikum nr 2 Siedlce Kuratorium Oświaty w Warszawie Wstęp Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej

Bardziej szczegółowo