Wstępniak języka obcego dla prawie-początkujących maturzystów po latach?

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Wstępniak języka obcego dla prawie-początkujących maturzystów po latach?"

Transkrypt

1 Wstępniak języka obcego dla prawie-początkujących maturzystów po latach? Każdy kto skończył szkołę dawno temu, może do 2016 roku podejść do matury na starych i łatwiejszych zasadach. Zdążą nawet osoby znające język obcy w stopniu podstawowym. Zanim przejdziemy dalej, odpowiedz sobie na 4 krótkie pytania: 1. Czy ukończyłeś szkołę kilka, kilkanaście albo kilkadziesiąt lat temu? 2. Czy chcesz zdać maturę po latach? 3. Czy uczyłeś się kiedyś języka angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego lub innego? 4. Czy wydaje Ci się, że nic nie pamiętasz z tego przedmiotu? Jeśli tak, czytaj dalej. Wyobraź sobie, że naukę języka obcego zaczynasz równolegle z językiem polskim i matematyką, bo przygotowujesz się do matury. Jest wrzesień. Matura w maju. Jest ciężko? Tak. Nawet jeżeli podejmiesz to wyzwanie, to w krótkim czasie może się okazać, że jesteś zmęczony. Masz za dużo do nadrobienia z języka obcego, więc szybko się zniechęcasz. Odkładasz znów maturę z myślą, że może kiedyś jak będziesz miał więcej czasu

2 do niej wrócisz, może za rok? A czas ucieka. Czas, w którym możesz zbliżać się do celu mniejszymi krokami. Jak pokonam to ograniczenie? Wystarczy zacząć naukę tylko pół roku wcześniej, by spokojnie i bez frustracji opanować podstawy języka obcego. To pozwoli pogodzić naukę z pracą i obowiązkami domowymi, a w rezultacie utrzymać harmonię w swoim życiu i wzbogacić je o satysfakcję płynącą z rozwoju osobistego. W zaledwie pół roku opanuję podstawy języka? Tak, ponieważ: wielu naszych absolwentów już tego dokonało, więc jest to możliwe uczysz się tylko najpotrzebniejszych słów, tych najczęściej używanych w danym języku, a jednocześnie ważnych na maturze uczysz się we właściwy dla siebie sposób i systematycznie. Pokazujemy Ci różne sposoby na zapamiętanie np. słówek. Wybierasz te sposoby, które na Ciebie najlepiej działają.

3 wspieramy Twoją naukę codziennie angażując Cię do piętnastominutowej aktywności. Zaledwie 15 minut dziennie wystarczy, by zrobić wielki krok. Nie tylko do matury, również do lepszej znajomości języka. A ta umiejętność bardzo przydaje się w życiu. A co dalej? Po pół roku potrafisz już się porozumiewać z użyciem podstawowych słów. To pozwoli Ci dobrze poczuć się na kursie przygotowującym do egzaminu maturalnego. Mając podstawy, budujesz modele i schematy wypowiedzi ustnych i pisemnych do zaliczenia poszczególnych zadań maturalnych. Pod kierunkiem doświadczonego lektora wypracowujesz je w niespełna rok szkolny, bo od września do kwietnia. W maju 2016 zdajesz z dobrym wynikiem maturę z języka, nawet jeśli dziś go nie znasz. Zatem ile potrwa cały program językowy dla początkujących? Cały program językowy trwa 14 miesięcy. Z nauczycielem spotykasz się raz, a potem dwa razy w tygodniu na wideokonferencji. Angażujące Cię, ciekawe zadania i ćwiczenia dostępne są na platformie e-learningowej przez 24 h. Wykonujesz je we własnym rytmie.

4 Pełny kurs maturalny od podstaw dzieli się na 3 moduły: Moduł podstawowy - od marca 2015 do czerwca 2015 Bierzesz udział w zajęciach Internetowej Szkoły Maturzysty po latach. Poznajesz podstawy najbliższego Ci języka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 60 minut. Moduł powtórzeniowy - od lipca 2015 do sierpnia 2015 Masz dostęp do materiałów i nagrań lekcji. Powtarzasz i utrwalasz wtedy, kiedy masz czas. Moduł maturalny - od września 2015 do kwietnia 2015 Przechodzisz na poziom kursu maturalnego. Przygotowujesz się tylko i wyłącznie z zakresu egzaminu maturalnego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 minut. Egzamin - maj 2016 Zdajesz bez problemu maturę pisemną i ustną z języka obcego. A gdzie odbywają się zajęcia? Na ekranie Twojego komputera, przez wideokonferencje. Klasa tradycyjna została zastąpiona wirtualną. Logujesz się do niej o wyznaczonej godzinie. Jest nauczyciel, są uczniowie. Są rozmowy, prezentacje, czat. Po zakończonej lekcji będziesz od razu w domu, bo przecież na to spotkanie nie musiałeś jechać przez pół miasta.

5 Jest jeszcze platforma e-lerningowa dostępna 24 h. Tu wystarczy bywać zaledwie 15 minut dziennie by robić widoczne postępy. Platforma jest miejscem spotkań naukowych i towarzyskich. Tu znajdujesz różnego rodzaju ćwiczenia, stąd pobierasz materiały, tu zostawiasz swoje prace, tu nauczyciel daje Ci indywidualne wskazówki do dalszego rozwoju. Tu nawiązujesz relacje z pozostałymi uczestnikami grupy; poprzez zamknięte fora i czat. Czy muszę instalować jakiś specjalny program komputerowy? Nie. Otrzymujesz linka i jednym kliknięciem wchodzisz na wideokonferencję. Dostajesz również stały login i hasło do platformy on-line. Ograniczeniem jest tylko brak dostępu do Internetu. Jaki sprzęt jest potrzebny? Komputer, mikrofon i słuchawki. Miło nam będzie Cię też czasem zobaczyć, więc przyda się kamera, ale nie jest ona niezbędna. Zawsze przed rozpoczęciem kursu odbywa się lekcja organizacyjna połączona z próbą techniczną. W razie problemów kontaktujemy się z

6 Tobą i pomagamy usunąć techniczne bariery. Zaś nad sprawnym przebiegiem nauki na platformie czuwa nasz administrator. A co z materiałami? Potrzebne pomoce naukowe i zadania znajdują się na platformie e-learningowej, do której masz dostęp 24 h. Ale ja nie mam czasu Dostęp do materiałów i zadań na platformie jest swobodny, więc możesz tak zorganizować naukę, by nie kolidowała z innymi obowiązkami. Lekcje są nagrywane, masz do nich dostęp, więc zawsze możesz je odtworzyć. Spotkania z nauczycielem odbywają się w wirtualnej klasie, zatem nie tracisz czasu na dojazdy. Jeśli znajdziesz godzinę w tygodniu na spotkanie z lektorem i kilka chwil na małą, codzienną porcję ćwiczeń na platformie, to wystarczy. Jeśli na naukę poświęcisz 15 minut dziennie - zrobisz postępy, które Cię miło zaskoczą. Jaki jest program nauczania Internetowej Szkoły Maturzysty po latach? To nie jest program nauczania, to jest program działania. Być może ktoś dyktował Ci słówka do zeszytu? My nie chcemy, bo to nie działa. Na nasz program składa się seria codziennych, krótkich aktywności, do których będziemy Cię inspirować.

7 A ile tego będzie? W sumie 80 lekcji sześćdziesięciominutowych z nauczycielem na żywo: Moduł podstawowy 20 lekcji z nauczycielem na żywo, (realizujesz od marca do czerwca) Moduł powtórzeniowy 20 nagrań lekcji, (realizujesz w lipcu i sierpniu) Moduł maturalny 60 lekcji z nauczycielem na żywo (realizujesz od września do kwietnia) Dostęp do platformy e-learningowej 24 godziny na dobę przez 14 miesięcy, a tam: Angażujące ćwiczenia do codziennej krótkiej aktywności językowej Nagrania lekcji do powtórek Jak szybko i skutecznie uczyć się języków praktyczne rozwiązania i porady Asysta nauczyciela odpowiedź na Twoje pytania do 24 godzin. A kiedy spotykamy się z nauczycielem? Język angielski Wtorek w godzinach od do (zaczynamy 3 marca) Język rosyjski Wtorek w godzinach od do (zaczynamy 3 marca)

8 W razie, gdybyś nie mógł być, nagranie lekcji jest dostępne już następnego dnia. Ale lepiej, żebyś aktywnie brał udział w zajęciach, bo chodzi tu przecież o jak najszybsze mówienie w języku, którego się uczysz. Ile kosztuje udział w kursie językowym dla maturzysty po latach? Cały pakiet kosztuje 2697 zł, ale przy zakupie do 2 marca zł Można płacić w 7 ratach po 242 zł miesięcznie (I rata przy zapisie, II 31.03, III IV 31.05, V 30.06, VI 31.07, VII 31.08) lub jednorazowo 1397 zł (z dodatkową zniżką 100 zł) Można wykupić tylko moduł podstawowy? Moduł podstawowy kosztuje 697 zł, ale przy zakupie do 2 marca 597 zł Do modułu podstawowego dostajesz bonus na wakacje w postaci modułu powtórzeniowego. Można płacić w 3 ratach po 199 zł miesięcznie (I rata przy zapisie, II 31.03, III IV 31.05) lub jednorazowo 547 zł (z dodatkową zniżką 50 zł) Można potem dokupić ciąg dalszy kursu czyli moduł maturalny?

9 Moduł maturalny kosztuje 2022 zł, ale przy zakupie do 30 czerwca 1194 zł Można płacić w 7 ratach po 170 zł miesięcznie (I rata przy zapisie, II 31.07, III 31.08, IV 30.09, V 31.10, VI , VII 31.12) lub jednorazowo 1094 zł (z dodatkową zniżką 100 zł) Jak się zapisać na kurs? Wystarczy przejść do formularza rezerwacji Po przesłaniu zamówienia otrzymasz szczegółowe dane dotyczące płatności. Zapis do szkoły jest równoznaczny z akceptacją regulaminu kursów. A co jeśli dalej nie potrafię się zdecydować? Niczego nie ryzykujesz. Zależy mi na Twoim sukcesie. Abyś pozbył się wszelkich wątpliwości - przygotowałam specjalne warunki gwarancji.

10 Jeśli kupisz kurs, potem zaczniesz na niego uczęszczać i w ciągu maksymalnie 14 dni od daty pierwszych zajęć uznasz, że nie spełnia on Twoich oczekiwań, to zwrócę Ci wszystkie pieniądze. Jak widzisz, biorę na siebie całe ryzyko i jeszcze więcej! Joanna Olesińska-Prus Założycielka Edu & You Masz dodatkowe pytania? Napisz do mnie: lub jeśli wolisz zadzwoń: Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, dotyczące kursu i tego co wiąże się z maturą po latach. Nie czekaj na trudniejszą maturę Zarezerwuj teraz swoje miejsce na kursie i skorzystaj z rabatu 1200 zł! Przejdź do formularza rezerwacji

Czy znasz 21 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego lub niemieckiego w szkole Bell?

Czy znasz 21 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego lub niemieckiego w szkole Bell? Czy znasz 21 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego lub niemieckiego w szkole Bell? W szkołach Bell znalazłam wszystko, na czym tak bardzo mi zależało: wysoki poziom nauczania, kompetencję,

Bardziej szczegółowo

RAPORT SPECIALNY. Jak minimalnym wysiłkiem opanować podstawy języka angielskiego i rozumieć go w co najmniej 80 procentach?

RAPORT SPECIALNY. Jak minimalnym wysiłkiem opanować podstawy języka angielskiego i rozumieć go w co najmniej 80 procentach? RAPORT SPECIALNY Jak minimalnym wysiłkiem opanować podstawy języka angielskiego i rozumieć go w co najmniej 80 procentach? Przed Tobą specjalny raport, dzięki któremu odkryjesz jeden mały sekret, który

Bardziej szczegółowo

MATURA 2015 i co dalej

MATURA 2015 i co dalej MATURA 2015 i co dalej Niezbędnik dla rodziców Katowice, 2014 r. SPIS TREŚCI Matura 2015. Przygotujmy się na zmiany... 3 Język polski to porządek myślenia. Matura okiem polonisty...4 Matematyka. Wyjście

Bardziej szczegółowo

Języki obce. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 19 styczeń 2014. Człowiek najlepsza inwestycja

Języki obce. dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego. Numer 19 styczeń 2014. Człowiek najlepsza inwestycja dla przedsiębiorstw i ich pracowników z województwa zachodniopomorskiego Numer 19 styczeń 2014 Języki obce Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Czy opłaca się inwestować w szkolenia językowe pracowników?

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Cała prawda o nauce języka angielskiego" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote

Bardziej szczegółowo

e-learning nowa jakość kształcenia Konferencja 21 października 2010 r.

e-learning nowa jakość kształcenia Konferencja 21 października 2010 r. Konferencja e-learning nowa jakość kształcenia 21 października 2010 r. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Chodzi o to, aby każdy człowiek

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej?

Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej? Jak skutecznie prowadzić zajęcia na platformie edukacyjnej? Poradnik Agnieszka Wedeł-Domaradzka Anita Raczyńska Krajowy Ośrodek Wpierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Warszawa 2013 Szanowni Państwo,

Bardziej szczegółowo

Postawy, motywacje, oczekiwania i bariery związane z kształceniem kompetencji matematycznej, informatycznej i przedsiębiorczości

Postawy, motywacje, oczekiwania i bariery związane z kształceniem kompetencji matematycznej, informatycznej i przedsiębiorczości Postawy, motywacje, oczekiwania i bariery związane z kształceniem kompetencji matematycznej, informatycznej i przedsiębiorczości Raport z badania jakościowego FGI uczniów Agnieszka Otręba-Szklarczyk Wyższa

Bardziej szczegółowo

Video conference use for adult learning

Video conference use for adult learning Publikacja powstała w wyniku projektu zrealizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko autora. Komisja

Bardziej szczegółowo

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Autorzy: Agnieszka Arkusińska Ewa Borgosz Aleksandra Cupok Bernadetta Czerkawska Krystyna Dudak Justyna Franczak Joanna

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie i organizacja czasu pracy

Zarządzanie i organizacja czasu pracy MATERIAŁY SZKOLENIOWE Zarządzanie i organizacja czasu pracy UCZESTNICY SZKOLENIA: Członkowie korpusu służby cywilnej ORGANIZACJA SZKOLENIA: Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach szkoleń centralnych

Bardziej szczegółowo

Jak skutecznie swoim czasem

Jak skutecznie swoim czasem Biuletyn maturalny Witold Kołodziejczyk Jak skutecznie zarządzać swoim czasem Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor broszury: Witold Kołodziejczyk

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR www.helendoron.pl

INFORMATOR www.helendoron.pl INFORMATOR SPIS TREŚCI 1. LEKCJA POKAZOWA I CO DALEJ?... 3 2. METODA NATURALNA - HDEE NA ŚWIECIE... 4 3. HDEE W POLSCE... 6 4. 10 KURSÓW HDEE W PIGUŁCE... 8 5. KURS JĘZYKOWY CZY ZAJĘCIA Z KOREPETYTOREM?...

Bardziej szczegółowo

Szkoły językowe Bell Kursy językowe Egzaminy

Szkoły językowe Bell Kursy językowe Egzaminy Szkoły językowe Bell Kursy językowe Egzaminy 2012 dzieci młodzież dorośli Szukasz dobrej szkoły językowej dla siebie lub swojego dziecka, której możesz całkowicie zaufać? I chcesz, by było to miłe i przyjemne

Bardziej szczegółowo

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia

Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Ten darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: Mistrzologia Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione

Bardziej szczegółowo

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać.

Lepszy Networker. że nie możesz nic w niej zmieniać. Lepszy Networker czyli 5 niezbędnych kroków, dzięki którym zrozumiesz jak rozwijać swój biznes MLM w nowoczesny sposób i skończyć z ograniczeniami tej branży raz na zawsze Copyright by Michał Kidziński,

Bardziej szczegółowo

w poradnictwie zawodowym

w poradnictwie zawodowym Metody, techniki i narzędzia diagnostyczne w poradnictwie zawodowym Od marzeń do kariery i wymarzonej przyszłości. Materiały Metody, poseminaryjne techniki i narzędzia szkół diagnostyczne ponadgimnazjalnych

Bardziej szczegółowo

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków

Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Powered by TCPDF (www.tcpdf.org) Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji "Mistrzologia" Darmowa publikacja dostarczona przez PatBank.pl - bank banków Copyright by Złote Myśli & Arkadiusz Podlaski,

Bardziej szczegółowo

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną

Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód i szkołę ponadgimnazjalną Broszura dla rodziców Pomagam mojemu dziecku wybrać zawód

Bardziej szczegółowo

Metody, techniki i narzędzia diagnostyczne. w poradnictwie zawodowym

Metody, techniki i narzędzia diagnostyczne. w poradnictwie zawodowym Metody, techniki i narzędzia diagnostyczne w poradnictwie zawodowym Od marzeń do kariery Materiały poseminaryjnei wymarzonej przyszłości. Metody, techniki i narzędzia szkół diagnostyczne ponadgimnazjalnych

Bardziej szczegółowo

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk

Autor: Marcin Polak. Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka. Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Autor: Marcin Polak Redakcja i korekta: Urszula Małek, Daria Dziewięcka Koordynator projektu: Iga Kazimierczyk Opracowanie graficzne i skład: Anna Fijałkowska-Oleksiak Ilustracje: Anna Fijałkowska-Oleksiak

Bardziej szczegółowo

Szkoły językowe ELS-Bell

Szkoły językowe ELS-Bell BYDGOSZCZ GDAŃSK GDYNIA SOPOT SZCZECIN WARSZAWA Uczymy od 1989 roku Prowadzimy kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania i dla wszystkich grup wiekowych. Szkoły językowe ELS-Bell Kursy językowe

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przygotowana

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia 2014/2015

studia II stopnia 2014/2015 studia II stopnia 2014/2015 www.wsb.pl STUDIA MAGISTERSKIE W FORMULE OPEN dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia SZEROKA OFERTA 16 specjalności na 3 kierunkach OSZCZĘDNOŚĆ CZASU studia

Bardziej szczegółowo

Jak pracować metodą projektów w szkole? Poradnik dla uczestników Projektu

Jak pracować metodą projektów w szkole? Poradnik dla uczestników Projektu Jak pracować metodą projektów w szkole? Poradnik dla uczestników Projektu 1 Opracowanie Anna Klimowicz Materiały dystrybuowane bezpłatnie 2 Wprowadzenie Metoda projektu jest najbardziej interaktywną metodą

Bardziej szczegółowo

Biuletyn maturalny. Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak. Centralna Komisja Egzaminacyjna

Biuletyn maturalny. Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak. Centralna Komisja Egzaminacyjna Biuletyn maturalny Aleksandra Bartmańska Dorota Obidniak Centralna Komisja Egzaminacyjna publikacja współfinansowana przez Europejski Fundusz Społeczny Autor biuletynu: Aleksandra Bartmańska, Dorota Obidniak

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI

studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI studia I stopnia www.wsb.pl GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PROGRAM VERY IMPORTANT STUDENT studiuj za darmo 9 KIERUNKÓW I 37 SPECJALNOŚCI DYPLOM LICENCJATA LUB INŻYNIERA STUDIA W JĘZYKU ANGIELSKIM DODATKOWE

Bardziej szczegółowo

Copyright by Złote Myśli & Ireneusz Tomczyk, rok 2007. Autor: Ireneusz Tomczyk Tytuł: Tylko Ty Decydujesz

Copyright by Złote Myśli & Ireneusz Tomczyk, rok 2007. Autor: Ireneusz Tomczyk Tytuł: Tylko Ty Decydujesz Copyright by Złote Myśli & Ireneusz Tomczyk, rok 2007 Autor: Ireneusz Tomczyk Tytuł: Tylko Ty Decydujesz Nr zamówienia: 996620-20110608 Nr Klienta: 1213056 Data realizacji: 08.06.2011 Zapłacono: 0,00 zł

Bardziej szczegółowo

Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym

Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym Kurs Jak projektować i prowadzić kursy online w kształceniu zawodowym Wersja tekstowa kursu online Wersja online dostępna: http://evet2edu.eu/moodle/course/view.php?id=23 Autorzy: evet2edu Projekt: Wspieranie

Bardziej szczegółowo