Instrukcja dla nauczyciela

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "www.myenglishlab.pl Instrukcja dla nauczyciela"

Transkrypt

1 Instrukcja dla nauczyciela Podczas logowania należy wpisać nazwę użytkownika oraz hasło ustalone przy rejestracji. Jeśli konto nie zostało jeszcze zarejestrowane (nie utworzono nazwy użytkownika oraz hasła), należy kliknąć odnośnik Zarejestruj się. Przeglądarki zalecane przy używaniu MyEnglishLab to Mozilla Firefox, Internet Explorer 8 oraz Google Chrome. Aby MyEnglishLab działał poprawnie należy także zainstalować Adobe Flash.

2 Rejestracja nowego konta polega na podaniu danych osobowych, adresu oraz utworzeniu hasła. Po dokonaniu rejestracji konieczne jest zalogowanie się na skrzynkę i dokonanie aktywacji utworzonego konta poprzez kliknięcie na link przesłany w u.

3 Logując się po raz pierwszy, należy uzupełnić dodatkowe dane osobowe.

4 Ikonka Dziennik ocen umożliwia dostęp do informacji o postępach uczniów. W prawym górnym rogu ekranu znajdziemy informacje dotyczące konta nauczyciela oraz odnośniki do funkcji administracyjnych. Uwaga: Początkowo nauczyciel ma dostęp do konta demonstracyjnego, na którym może przetestować MyEnglishLab zarówno z perspektywy nauczyciela jak i ucznia. W wersji demonstracyjnej aktywne są wybrane rozdziały kursów: New Matura Success Pre- Intermediate, Upbeat 2 oraz Testy maturalne. Z tego miejsca uzyskamy dostęp do poszczególnych poziomów zeszytów ćwiczeń online (np. Upbeat 2). W u potwierdzającym rejestrację konta znajdziemy także login i hasło dla konta demo ucznia.

5 Aby aktywować dostęp do pełnej wersji MyEnglishLab, należy kliknąć Wpisz kod nauczycielski i podążać za instrukcjami. Uwaga: Aby uzyskać nauczycielski kod dostępu GRATIS, należy skontaktować się z Reprezentantem Pearson:

6 W polu Kod należy wpisać kod otrzymany od Reprezentanta Pearson. Od momentu przyznania pełnego dostępu nauczycielowi, konto demo ucznia przestaje być aktywne. Nauczyciel uzyskuje dostęp do pełnych wersji wszystkich kursów w MyEnglishLab.

7 Po pierwszym zalogowaniu do pełnej wersji MyEnglishLab, system zaprasza do kreatora kursów, dzięki któremu będzie można rozpocząć pracę z MyEnglishLab z uczniami. Aby wrócić do kreatora kursów w późniejszym czasie wystarczy przejść do Ustawień.

8 Praca z kreatorem rozpoczyna się od utworzenia grup, które będą korzystać z MyEnglishLab. Wystarczy podać nazwy grup, rok szkolny oraz tytuł i poziom podręcznika, a następnie wpisać szacowaną liczbę uczniów w danej grupie. Nie trzeba wpisywać ich imion i nazwisk. Uczniowie zrobią to sami podczas rejestracji.

9 Po utworzeniu grupy, system wygeneruje kod PIN, dzięki któremu uczniowie będą mogli zapisać się do właściwej grupy. Dodatkowym zabezpieczeniem jest hasło dostępu (jedno hasło dla wszystkich grup), które nauczyciel ustala sam. Istnieje możliwość wydrukowania kodu PIN i hasła dostępu w celu przekazania ich uczniom. Dane te będą potrzebne uczniom przy rejestracji w systemie.

10 Ostatnim krokiem kreatora jest wyświetlenie wszystkich danych wprowadzonych w poprzednich krokach w celu ich potwierdzenia. Aby zakończyć pracę z kreatorem i potwierdzić stworzenie grup, należy kliknąć na przycisk Zatwierdź.

11 Po przekazaniu uczniom kodu PIN i hasła dla ich grupy, muszą oni przejść trzy proste kroki, aby rozpocząć pracę z MyEnglishLab. 1. Rejestracja: uczeń musi zarejestrować się na stronie W formularzu rejestracji, w polu Typ użytkownika powinien wybrać Uczeń, uzupełnić pozostałe dane oraz zakończyć proces rejestracji klikając na link przesłany em. 2. Zapisanie się do grupy: po pierwszym zalogowaniu, uczeń powinien dołączyć do grupy wpisując PIN oraz hasło, które otrzymał od nauczyciela. 3. Aktywacja dostępu do zeszytu ćwiczeń: uczeń klika na widoczną na stronie głównej ikonę Dodaj zeszyt ćwiczeń i wpisuje kod znajdujący się pod naklejką lub zdrapką w zakupionym przez niego podręczniku.

12 Tutaj znajduje się lista ostatnio zadanych zadań otwartych oraz ewaluacyjnych. Uwaga: po aktywacji, uczeń ma od razu dostęp do większości zadań z przypisanego zeszytu ćwiczeń. Nauczyciel nie musi wysyłać ich uczniom po każdej lekcji, wystarczy, że podczas zajęć powie im jaką pracę domową mają wykonać. Później będzie mógł sprawdzić ich wyniki w dzienniku. Uczeń nie widzi zadań otwartych oraz zadań ewaluacyjnych, aż do momentu, gdy nauczyciel mu je przypisze.

13 Nauczyciel korzystający z pełnej wersji MyEnglishLab ma dostęp do pełnych wersji wszystkich kursów w MyEnglishLab z poziomu strony głównej. W prawym górnym rogu ekranu znajdziemy ikonę pomocy. Po jej kliknięciu pojawią się najważniejsze informacje dotyczące podstrony, na jakiej w danym momencie się znajdujemy. Również nauczyciel widzi wysłane zadania otwarte oraz ewaluacyjne. Może sprawdzić ich status, przejść do nadesłanych przez uczniów odpowiedzi oraz może zmienić ostateczny termin nadsyłania prac lub całkowicie anulować zadanie.

14 Po wybraniu interesującego nas poziomu zeszytu ćwiczeń (np. Upbeat 1) można przeglądać znajdujące się w nim zadania.

15 Po wybraniu odpowiedniej sekcji przechodzimy do ekranu wyboru konkretnego ćwiczenia. Wystarczy kliknąć na obszar ćwiczenia, aby je uruchomić.

16 Po wybraniu konkretnego ćwiczenia następuje przeniesienie do ekranu podglądu. W trybie podglądu (tylko w wersji nauczyciela) wszystkie odpowiedzi są wyświetlone.

17 Szczególnym typem ćwiczeń są zadania ewaluacyjne (umieszczone w dolnej części ekranu wyboru rozdziałów w każdym zeszycie ćwiczeń). Uczeń uzyska dostęp do poszczególnych testów dopiero po przypisaniu ich przez nauczyciela (uczeń rozwiązuje zadanie tylko raz, po jego wykonaniu może jedynie sprawdzić ilość uzyskanych punktów, ale nie wyświetli ponownie treści zadania). Najlepiej przypisać zadania ewaluacyjne grupie w dniu, w którym zajęcia angielskiego odbywają się w pracowni komputerowej. Wtedy jest to prawdziwy test pisany pod nadzorem nauczyciela, a sprawdzony natychmiastowo przez system.

18 Podobnym typem zadań są zadania otwarte (dostępne w wybranych rozdziałach zeszytów ćwiczeń). Również w tym przypadku to nauczyciel musi przypisać zadanie uczniom i wyznaczyć termin realizacji. Uwaga: zadania otwarte nie są automatycznie sprawdzane przez system, to nauczyciel ocenia prace ucznia indywidualnie.

19 Przed rozpoczęciem pracy z uczniami warto dopasować progi procentowe, według których system ocenia wykonane przez ucznia ćwiczenia, do wymogów wewnątrzszkolnego systemu oceniania. W celu wprowadzenia zmian, należy kliknąć na ikonę Ustawienia, następnie Zarządzaj swoimi grupami i uczniami, wybrać interesującą nas grupę i, po naciśnięciu ikony Zmień progi ocenowe, wpisać odpowiednie wartości.

20 Po przejściu do Dziennika ocen ze strony głównej mamy możliwość obserwowania postępów uczniów. Możemy wybrać grupę lub uczniów, których wyniki chcielibyśmy przejrzeć. W Dzienniku ocen wyświetlane są uśrednione wyniki uczniów w danej grupie uzyskane za poszczególne jednostki materiału. Aby zobaczyć raport postępów indywidualnego ucznia należy kliknąć na jego nazwisko. W przypadku zadań ewaluacyjnych możemy wygenerować raport błędów popełnionych przez wybranego ucznia lub całą grupę w danym teście.

21 Po kliknięciu na ocenę za konkretne ćwiczenie wykonane przez danego ucznia, możemy zobaczyć szczegółowy raport pokazujący jego odpowiedzi wraz z wynikami ewaluacji, którą system przeprowadził automatycznie.

22 Żeby sprawdzić zadanie otwarte należy przejść do Raportu zadania z poziomu strony głównej. Następnie należy kliknąć Sprawdź przy zadaniu odpowiedniego ucznia. W zadaniach tego typu, zaznaczamy w nadesłanym tekście błąd, wybieramy kategorię błędu i w okienku obok wpisujemy komentarz. W kolejnym kroku samodzielnie wystawiamy ocenę końcową, która zostanie zapisana w dzienniku.

23 MyEnglishLab umożliwia przesyłanie wiadomości zarówno do całej grupy, jak i do indywidualnych uczniów. Uczniowie nie mają możliwości przesyłania wiadomości pomiędzy sobą.

24 Pomoc Jeżeli potrzebujesz informacji: jak uzyskad nauczycielski kod dostępu do MyEnglishLab, gdzie zakupid książki z uczniowskim kodem dostępu do wybranego zeszytu dwiczeo w wersji online, skontaktuj się z konsultantem Pearson w Twoim regionie: Jeżeli masz pytania techniczne, skontaktuj się z MyEnglishLab Support Centre: Telefon: Jeżeli chcesz zgłosid problem kliknij tutaj.

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli

Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli Ćwiczenia w Online Workbook odpowiadają tym w drukowanej wersji zeszytu ćwiczeń, ale pozwalają uczniom otrzymać natychmiastową informację zwrotną oraz zapisać

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów Dokumentacja Użytkownika i Administratora aplikacji Biblioteka zasobów aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 57 Spis Treści Wstęp... 6 Minimalne wymagania techniczne...

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA DLA PACJENTA

INSTRUKCJA DLA PACJENTA INSTRUKCJA DLA PACJENTA Jak założyć konto?... 3 Jak się zalogować?... 5 Jak wyszukać specjalistę?... 6 Przypadek 1: Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta na psycheon.pl... 6 Przypadek 2: Jeżeli posiadasz

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Administratora Szkoły

Podręcznik Administratora Szkoły Projekt systemowy 'Fascynujący Świat Nauki i Technologii' nr POKL.09.01.02-16-001/13 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt systemowy Fascynujący

Bardziej szczegółowo

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel Wersja: 4_23/07/2012 1 Spis treści 1. Logowanie do platformy... 3 2. Struktura narzędzi platformy... 3 3. Ogólne zasady działania

Bardziej szczegółowo

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH

SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH SKRÓCONY PORADNIK OBSŁUGI PLATFORMY KOMUNIKACYJNEJ GRUP ENERGETYCZNYCH Wersja nr 1 Koszalin 2010-2011 Opis systemu Platformy Komunikacyjnej Grup Energetycznych Platforma Komunikacyjna Grup Energetycznych

Bardziej szczegółowo

REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS

REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS PROJ. Nº 528362-LLP-1-2012-1-PT-ERASMUS-ECUE Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie

Bardziej szczegółowo

Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl

Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega sobie prawo do ciągłego ulepszania programu i wprowadzania

Bardziej szczegółowo

Nabór Szkoły podstawowe. Przewodnik dla opiekunów

Nabór Szkoły podstawowe. Przewodnik dla opiekunów Nabór Szkoły podstawowe Przewodnik dla opiekunów Wrocław 2015 Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

Korzystanie z platformy Moodle

Korzystanie z platformy Moodle Korzystanie z platformy Moodle Rafał Michałowski Platforma oparta jest o system Moodle 2.2.x i znajduje się pod adresem: www.kno-koweziu.pl/moodle Platforma umożliwia tworzenie kursów e-learningowych oraz

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA DLA DYREKTORA SZKOŁY JAK KORZYSTAĆ Z MODUŁU DYREKTORA SZKOŁY narzędzia informatycznego opracowanego w ramach projektu Czas zawodowców wielkopolskie kształcenie zawodowe Wielkopolski

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

CitiDirect Online Banking

CitiDirect Online Banking CitiDirect Online Banking Administrowanie systemem CitiDirect - przez portal CitiDirect EB CitiService Pomoc Techniczna CitiDirect Tel. 0 801-343-978, +48 (22) 690-15-21 Poniedziałek Piątek 8:00 17:00

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE Spis treści * 1. Tworzenie kursu... 2 2. Logowanie do systemu... 3 3. Wchodzimy do kursu... 4 4. Widok strony z kursem zmiany w ustawieniach kursu... 5 5. Zmiana profilu...

Bardziej szczegółowo

Jeśli otworzysz zatwierdzony uprzednio formularz musisz zatwierdzić go ponownie.

Jeśli otworzysz zatwierdzony uprzednio formularz musisz zatwierdzić go ponownie. Portal Sprawozdawczy Krótki przewodnik Wymagania techniczne......2 - co powinienem mieć zainstalowane? Logowanie do Portalu......3 - gdzie znaleźć adres Portalu Sprawozdawczego, jak uzyskać dane uwierzytelniające?

Bardziej szczegółowo

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji

Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Xopero Backup i synchronizacja w jednej aplikacji Centralne Zarządzanie Data aktualizacji: 02.12.2014r. Spis treści Centralne Zarządzanie... 1 Instalacja aplikacji... 2 Pierwsze logowanie... 5 Zarządzanie

Bardziej szczegółowo

Adres strony Aby zalogować się do Portalu Sprawozdawczego należy w przeglądarce internetowej wpisać adres: https://raport.stat.gov.

Adres strony Aby zalogować się do Portalu Sprawozdawczego należy w przeglądarce internetowej wpisać adres: https://raport.stat.gov. Portal Sprawozdawczy Krótki przewodnik v. 1 3 1 2 Spis treści 1. Wymagania techniczne... 2 2. Logowanie do Portalu... 2 3. Formularz elektroniczny... 2 3.1. Uruchomienie formularza elektronicznego... 2

Bardziej szczegółowo

(instrukcja użytkownika) Wersja 01

(instrukcja użytkownika) Wersja 01 BANK SPÓŁDZIELCZY w Nałęczowie Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) Wersja 01 http://www.bsnaleczow.pl SPIS TREŚCI Wprowadzenie... 3 Bezpieczeństwo... 3 Konfiguracja... 4 Logowanie do

Bardziej szczegółowo

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC,

Bardziej szczegółowo

to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wymagają od banku umożliwia bowiem kontrolowanie swoich rachunków oraz

to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wymagają od banku umożliwia bowiem kontrolowanie swoich rachunków oraz bankowość internetowa Poradnik Użytkownika Bankowość Internetowa bezpieczeństwa i wygody. to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wymagają od banku Bankowość Internetowa wykonywanie różnych operacji bankowych

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO

INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO INSTRUKCJA OBSŁUGI PANELU ADMINISTRACYJNEGO Spis treści znajduje się na końcu niniejszej instrukcji. Instrukcja ta stanowi załącznik do przekazanego Państwu, razem z adresem www sklepu internetowego, adresu

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM Załącznik nr 1 do Regulaminu usług SBE w Banku Spółdzielczym w Bielsku Podlaskim. INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA USŁUGI INTERNET BANKING W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W BIELSKU PODLASKIM https://konto.bsbielsk.pl SPIS

Bardziej szczegółowo

Internetowa Obsługa Rachunku

Internetowa Obsługa Rachunku BANK SPÓŁDZIELCZY w SKOCZOWIE Internetowa Obsługa Rachunku (instrukcja użytkownika) http://www.bs.skoczow.pl https://online.bs.skoczow.pl Bank Spółdzielczy w Skoczowie Internetowa Obsługa Rachunku SPIS

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Użytkownika Systemu

Dokumentacja Użytkownika Systemu Dokumentacja Użytkownika Systemu Comarch ERP e-pracownik Wersja 2015.1.1 Comarch ERP e-pracownik 1 Wersja 2015.1.1 UWAGA Prawa wynikające z Warunków Gwarancji Użytkownik nabywa po rejestracji programu

Bardziej szczegółowo

Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata

Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Nabór Przedszkola Przeglądanie oferty i rejestracja kandydata Informacje ogólne Do korzystania ze strony elektronicznej rekrutacji zalecamy następujące wersje przeglądarek internetowych: Internet Explorer

Bardziej szczegółowo

Nabór Gimnazja. Przewodnik dla opiekunów

Nabór Gimnazja. Przewodnik dla opiekunów Nabór Gimnazja Przewodnik dla opiekunów Wrocław 2013 Producent: VULCAN sp. z o. o. ul. Wołowska 6 51-116 Wrocław tel. 71 375 15 00 e-mail: vulcan@vulcan.edu.pl www.vulcan.edu.pl VULCAN zastrzega sobie

Bardziej szczegółowo

komunikator książka adresowa

komunikator książka adresowa komunikator książka adresowa spis treści instrukcja użytkowania panelu hostingowego informacje ogólne / 4 poczta e-mail / 6 książka adresowa / 25 kalendarz / 36 zadania / 47 dysk / 55 ustawienia / 62 konfiguracja

Bardziej szczegółowo