Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7"

Transkrypt

1 Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7 Dotyczy urządzeń: Rejestratory: i7-x76xx i7-n95xx i7-n06xx i7-x07xx i7-x08xx i7-x09xx i7-d72xx i7-d72fxx Kamery: i7-cx3xx i7-cxx4xx i7-c213xx Uwaga! Wparcie dla DDNS wymaga zastosowania odpowiedniej wersji firmware w urządzeniu. Występują dwa serwery DDNS. Instrukcja opisuje rejestrację i konfigurację konta dla serwera Jeżeli urządzenie IP ma domyślnie zapisany inny adres serwera, należy go zmienić na powyższy.

2 Wykorzystanie dedykowanego serwera DDNS. Serwer DDNS dynamicznego DNS jest niezbędny przy połączeniach zdalnych do urządzeń na łączach o zmiennym, publicznym adresie IP (Neostrada, Dialnet, Netia itp.). Większość ruterów ma wbudowaną funkcjonalność do ogólnie dostępnych serwisów DDNS (np. DynDNS, No-IP itp.) jednakże wykorzystywanie w/w serwisów wymaga wniesienia opłaty lub ponoszenie niedogodności dla kont nieodpłatnych (skomplikowana rejestracja, ograniczona liczna hostów dla konta itp). Dedykowany serwer dla urządzeń Internec, serii i7, konfiguracja. Etapy konfiguracji: 1. konfiguracja konta na serwerze DDNS oraz dodanie urządzenia 2. ustawienia parametrów połączenia sieciowego w urządzeniu (rejestrator, kamera IP) 3. ustawienia rutera dostępowego 4. sprawdzenie poprawności konfiguracji 5. połączenie do urządzenia zdalnego z komputera przez przeglądarkę oraz program i7-vms 6. połączenie do urządzenia zdalnego przez urządzenie mobilne Konfiguracja na przykładzie rejestratora i7-n0608vh Przy założeniu parametrów sieci: IP rejestratora: Port rejestratora HTTP: domyślny 80 zmieniony na 8002(można zmieniać, zalecana zmiana gdyż często jest wykorzystywany przez ruter i są problemy z przekierowaniem) Port dla klienta sieciowego PC I7-VMS / mobilnego i7-mvs :8000 (można zmieniać), my pozostawiliśmy bez zmian. Port RTSP wideo: 554 (można zmienić, zalecana zmiana, gdyż port 554 jest często blokowany przez transmisję w sieciach komórkowych) zmieniony na 8554 Uwagi: - rejestratory x76xx, N95xx, D72xx nie wykorzystują portu RTSP, - kamery IP mogą wykorzystywać dodatkowo port 8200.

3 1. konfiguracja konta na serwerze DDNS oraz dodanie urządzenia Proszę wejść na stronę i utworzyć konto, opcją 'register new user'. Proszę wypełnić tabelkę. Nazwę oraz hasło należy zapamiętać. Na jednym koncie w przyszłości będzie można podłączyć wiele urządzeń.

4 Po zarejestrowaniu konta należy się zalogować. W zakładce 'Device Management ', poprzez 'Add' można dodać urządzenie, które będzie obsługiwane przez serwer DDNS. Do uzupełnienia są 3 pola: Device Name: dowolna nazwa, nie może zaczynać się od cyfr, dozwolone tylko małe litery, bez polskich znaków. Device serial: nr seryjny urządzenia można skopiować z zakładki 'parametry urządzenia' w programie i7-vms Http Port: nr portu http ustawiony w konfiguracji urządzenia, w przykładzie 8002 Uwaga: jeżeli port będzie wcześniej przekierowany to nie musimy wpisywać portu, sam powinien

5 automatycznie wykryć jaki to port. To może posłużyć jako test poprawnie przekierowanego portu. Po przejściu dla zakładki 'Device Status', pojawi się urządzenie z informacją, że urządzenie jest ' offline ' UWAGA: Jeżeli przy dodawaniu urządzenia pojawi się poniższy komunikat, należy wykonać najpierw kolejne kroki, a następnie wrócić do dodania urządzenia na serwerze.

6 2. Ustawienia parametrów połączenia sieciowego w urządzeniu, na przykładzie i7-vms zakładka 'Zarządzanie Urządzeniem' 'Zdalna konfiguracja' (po wybraniu urządzenia z listy), w opcjach 'Sieć' należy ustawić odpowiednio: adres IP urządzenia (w przykładzie ), maskę, bramkę (zwykle adres rutera w sieci lokalnej, tu w przykładzie ) oraz porty 8000 (domyślny), 8554 zmieniony (domyślny jest 554), 8002 tu w przykładzie zmieniony (domyślny 80). Uwaga: jeżeli rejestrator jest podłączany do istniejącej sieci, parametry takie jak zakres adresów w sieci, maska, bramka, adres DNS należy sprawdzić na ruterze.

7 W ustawieniach zaawansowanych sieci należy jeszcze padać adres DNS (często to adres rutera w sieci lokalnej, tu w przykładzie lub publiczny adres DNS np ): W ustawieniach zaawansowanych sieci trzeba aktywować obsługę serwera DDNS. Dla dedykowanego serwera IP są dostępne 2 ustawienia: 'Serwer IP' i 'HiDDNS'. Urządzenia i7 mogą obsługiwać oba protokoły lub tylko jeden z nich. Rejestratory: dla wyboru 'Serwer IP', a w polu 'Adres serwera' wpisać Powyższe ustawienia należy zapisać do rejestratora. Dla kamer IP należy zastosować drugi, poniżej przedstawiony, sposób aktywacji DDNS.

8 Kamery IP, rejestratory: Proszę z wybrać typ protokołu 'HiDDNS', w polu 'Adres serwera' wpisujemy a pole 'Nazwa domeny urządzenia' musi zawierać utworzony wcześniej alias. Powyższe ustawienia należy zapisać do urządzenia.

9 3. Ustawienia rutera dostępowego. Konfiguracja w zależności od modelu rutera wygląda inaczej. Po zalogowaniu się do rutera w sieci lokalnej należy szukać opcji DMZ, virtual sever, port forwarding, serwery wirtualne, przekierowanie portów itp. Opcja DMZ jest najprostsza w konfiguracji, gdyż jedynym parametrem jaki się zwykle podaje to adres urządzenia w sieci lokalnej, które ma być dostępne z sieci zewnętrznej (Internetu). Przykładowy wpis dla DMZ

10 Alternatywnie do DMZ można skonfigurować opcje typu virtual sever, port forwarding, serwery wirtualne, przekierowanie portów itp. Wymagają one bardziej złożonej konfiguracji, w której zwykle się wpisuje szereg parametrów dla dostępu do urządzenia IP z zewnętrznej sieci tzn. adres IP urządzenia w sieci lokalnej, porty (porty, zakres portów), protokół i inne. Zaletą stosowania tej opcji względem DMZ, jest możliwość udostępnienia wielu urządzeń z jednej sieci. Oto przykładowe wpisy, zaznaczone na niebiesko dla omawianego przypadku:

11 4. Sprawdzenie poprawności konfiguracji Po zalogowaniu na stronę w zakładce 'Device Status' jeżeli pojawi się aktywny link do urządzenia oznacza to że konfiguracja jest przeprowadzona poprawnie. Jeżeli link się nie pojawi, proszę odświeżyć stronę. Jeżeli nadal nie działa proszę po kolei powtórzyć kroki konfiguracji, po każdym kroku odświeżać stronę i sprawdzać.

12 5.Połączenie do urządzenia zdalnego, Dla pewności należy testować na innym łączu internetowym niż urządzenie. Uwaga: W obecnej chwili dostepne są dwie wersje oprogramowania klienckiego: i7-vms 1.02 oraz druga i7-vms 1.03 bądź nowsza. Proszę sprawdzić wersje programu a następnie postępować wg instrukcji. Aby sprawdzić wersje i7-vms, uruchamiamy program i klikamy na górnym pasku w Pomoc a następnie O programie. Wyświetli nam się okno z informacją jaką wersje mamy oprogramowania klienckiego. Instrukcja dla I7-VMS 1.02 Z poziomu i7-vms, należy dodać urządzenie według poniższej tabeli: Nazwa: dowolna Adres DNS: (jest to adres serwera DDNS) Typ protokołu: EasyDDNS (niezależnie od tego jak było konfigurowane urządzenie!) Port: 8000(port domyślny urządzenia IP 8000) ID urządzenia: alias utworzony na stronie w przykładzie mamy test0608 Nazwa, hasło: parametry logowania do urządzenia, domyślnie: admin, Poprawne dodanie urządzenia będzie sygnalizowane przez program wczytaniem numeru seryjnego urządzenia zdalnego na liście dodanych urządzeń.

13 Instrukcja dla I7-VMS 1.03 bądź nowsza Z poziomu i7-vms, należy dodać urządzenie według poniższej tabeli: Nazwa: dowolna Adres DNS: (jest to adres serwera DDNS) Typ protokołu: HiDDNS (niezależnie od tego jak było konfigurowane urządzenie!) ID urządzenia: alias utworzony na stronie w przykładzie mamy test0608 Nazwa, hasło: parametry logowania do urządzenia, domyślnie: admin, Poprawne dodanie urządzenia będzie sygnalizowane przez program wczytaniem numeru seryjnego urządzenia zdalnego na liście dodanych urządzeń.

14 6.Zdalny dostęp przez przeglądarke Internet Explorer Dostęp do urządzenia z poziomu przeglądarki dla danego przykładu: Wpisanie ciągu http w pasku adresu przeglądarki otwiera stronę logowania do urządzenia przez przeglądarkę. Należy pamiętać, że część urządzeń i7- (np. N76xx, N95xx, D72xx są obsługiwane jedynie z przeglądarki IE) Uwaga: Jeżeli nie wyświetla się poprawnie strona lub została zablokowana należy dodać stronę do stron zaufanych. W tym celu klikamy w przeglądarce w Narzędzia następnie Opcje Internetowe. Kolejnie klikamy na kartę Zabezpieczenia i zaznaczamy zieloną ikonkę Zaufane Witryny. Poniżej klikamy na Witryny i w nowo otwartym oknie w wpisujemy adres strony i klikamy dodaj. Po dodaniu adres strony powinien widnieć w oknie tak jak na zdjęciu.

15 7. Połączenie do urządzenia zdalnego przez urządzenie mobilne. Wymagany i7-mvs w wersji 3.00.xx Po uruchomieniu programu w górnym prawym rogu klikamy na ikonkę trzy poziome kreski i wybieramy trzecią niebieską ikonkę przedstawiającą rejestrator. Następnie wybieramy w prawym górnym ikonkę + W oknie dodawania urządzeń należy wybrać 'tryb rejestracji' HiDDNS i uzupełnić pola w następujący sposób: Alias: wpisujemy tutaj własną nazwę Adres: wpisujemy tutaj adres DDNS'A czyli Domena: tutaj wpisujemy to samo co w na stronie www Device name. Nazwa, hasło - parametry logowania do urządzenia, domyślnie: admin, Ilość kanałów: nie wpisujemy, po zalogowaniu do urządzenia sam wprowadzi liczbę kamer Dla przykładowego rejestratora: Alias DDNS Nasz rejestrator Tryb rejestracji Adres Nazwa HiDDNS lub admin Hasło Ilość kanałów Nie wpisujemy Poprawna konfiguracja pozwala na zdalny dostęp do urządzenia. Aby zobaczyć wideo klikamy na ikonkę w lewym górnym rogu trzy poziome kreski i wybieramy pierwszą ikonkę.. Następnie wybieramy ikonkę kamery w prawym górnym rogu i wybieramy które kamery chcemy zobaczyć a następnie klikamy na Rozpoczęcie podglądu

Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7

Instrukcja konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7 konfiguracji usługi DDNS na dedykowanym serwerze dla urządzeń Internec serii i7 Dotyczy urządzeń: Rejestratory: i7-x76xx i7-n95xx i7-n07xx i7-x08xx i7-x09xx i7-d72xx Kamery: i7-cx3xx (firmware v4, PL)

Bardziej szczegółowo

Instrukcja korzystania z systemu IPbaza. oraz konfiguracji urządzeń

Instrukcja korzystania z systemu IPbaza. oraz konfiguracji urządzeń Instrukcja korzystania z systemu IPbaza oraz konfiguracji urządzeń -1- Spis treści 1 Wstęp...3 2 Aktywacja usługi udostępniania portów u dostawcy...3 3 Rejestracja nowego konta i logowanie...4 4 Dodawanie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe.

Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe. Instrukcja konfiguracji rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe. Instrukcja dotyczy rejestratorów z serii BCS LE LN LB GBE HBE. Ten dokument zawiera

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja pracy rejestratora w sieci

Konfiguracja pracy rejestratora w sieci 1 of 25 2013-02-12 09:32 Konfiguracja pracy rejestratora w sieci Konfiguracji przeznaczona dla rejestratorów serii BCS do pracy w sieci LAN oraz podglądu zdalnego przez łącze internetowe: Konfiguracja

Bardziej szczegółowo

Konfiguracja rejestratora cyfrowego DVR do połączenia sieciowego przez Internet z użyciem łącza typu Neostrada.

Konfiguracja rejestratora cyfrowego DVR do połączenia sieciowego przez Internet z użyciem łącza typu Neostrada. Konfiguracja rejestratora cyfrowego DVR do połączenia sieciowego przez Internet z użyciem łącza typu Neostrada. (aktualizacja: 12-03-2013) Zdecydowana większość współczesnych rejestratorów cyfrowych do

Bardziej szczegółowo

Kamera IP Modem. Router. Rys. 1 Schemat sieci LAN z dostępem do Internetu.

Kamera IP Modem. Router. Rys. 1 Schemat sieci LAN z dostępem do Internetu. Udostępnianie kamer IP w Internecie Przed przystąpieniem do konfiguracji kamery IP należy zapoznać się ze specyfiką działania sieci TCP/IP, a w szczególności sieci lokalnych (LAN) w standardzie Ethernet.

Bardziej szczegółowo

Asmax AR-901/1004-G-E-I

Asmax AR-901/1004-G-E-I Asmax AR-901/1004-G-E-I Przekierowanie portów, dostęp zdalny, serwery umieszczone za NAT, DMZ, VoIP Nowości, dane techniczne http://www.asmax.pl Sterowniki, firmware ftp://ftp.asmax.pl/pub/sterowniki Instrukcje,

Bardziej szczegółowo

KAMERA SIECIOWA. Instrukcja konfiguracji sieci

KAMERA SIECIOWA. Instrukcja konfiguracji sieci KAMERA SIECIOWA Instrukcja konfiguracji sieci SPIS TREŚCI SPRAWDZANIE KONFIGURACJI SIECIOWEJ 3 KONFIGURACJA SIECIOWA 11 11 EKRAN KONFIGURACJI 38 38 3 Wybór typu sieci Konfigurowanie sieci za pomocą komputera

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji rejestratorów BCS. do pracy w sieci oraz programu PSS v.4.05

Instrukcja konfiguracji rejestratorów BCS. do pracy w sieci oraz programu PSS v.4.05 Instrukcja konfiguracji rejestratorów BCS do pracy w sieci oraz programu PSS v.4.05 1. Konfiguracja sieci W celu podglądania obrazu z kamer na komputerach zarówno w sieci lokalnej jak i przez internet

Bardziej szczegółowo

Instrukcja konfiguracji sieciowych rejestratorów marki EVOS. (wersja z dn. 20.08.2014r)

Instrukcja konfiguracji sieciowych rejestratorów marki EVOS. (wersja z dn. 20.08.2014r) Instrukcja konfiguracji sieciowych rejestratorów marki EVOS (wersja z dn. 20.08.2014r) 1 1. Do przełącznika (switch-a) należy podłączyć: Wszystkie kamery IP EVOS Można podłączyć wszystkie kamery IP jednocześnie

Bardziej szczegółowo

Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego

Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego Spis treści 1 Dostęp do konsoli zarządzania... 4 2 Strona główna... 6 2.1. Przegląd urządzenia... 6 2.1.1. Przeglądanie i podłączenie do nadającej

Bardziej szczegółowo

Aby poprawnie wyświetlić i zarządzać jednoczesnym podglądem na przykład 64 kamer minimalna

Aby poprawnie wyświetlić i zarządzać jednoczesnym podglądem na przykład 64 kamer minimalna Nie demontuj, nie naprawiaj ani nie wymieniaj żadnych elementów rejestratora na własną rękę. Środowisko pracy rejestratora Rejestrator powinien być umieszczony tylko w suchym otoczeniu o temperaturze pomiędzy

Bardziej szczegółowo

Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra

Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra Dodawanie nowego abonenta VOIP na serwerze Platan Libra Wstęp: Celem ćwiczenia jest ustawienie nowego abonenta VOIP w centrali Platan Libra, oraz konfiguracja programu do połączeń VOIP na komputerze i

Bardziej szczegółowo

Szybki start NVR i7-nxxxvh i i7-hxxxvh

Szybki start NVR i7-nxxxvh i i7-hxxxvh Rejestratory sieciowe NVR i7-n0504vh, i7-n0508vh i7-n15104vh, i7-n15108vh i7-n26104vh, i7-n26208vh, i7-n26216vh, i7-n26232vh i7-n0604vh, i7-n0608vh, i7-n0616vh i7-n0708vh, i7-n0716vh i7-n07716vh, i7-n07732vh

Bardziej szczegółowo

Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego

Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego Netia Spot instrukcja obsługi panelu konfiguracyjnego Spis treści 1. Dostęp do konsoli zarządzania... 6 2. Strona główna panelu konfiguracyjnego... 8 2.1 Przegląd urządzenia... 8 2.1.1. Podłączenie do

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika

Instrukcja użytkownika Model: FI8918/FI8918W Bezprzewodowa/przewodowa kamera IP OBSŁUGUJE TRYB NOCNY, ZDALNĄ ZMIANĘ POŁOŻENIA ORAZ TRANSMISJĘ DŹWIĘKU W OBU KIERUNKACH Instrukcja użytkownika Kolor czarny Kolor biały Spis treści

Bardziej szczegółowo

RS 485 (D+ D-) / RS 485 (T+ T-)

RS 485 (D+ D-) / RS 485 (T+ T-) 1 Ogólne informacje Dziękujemy za zakup urządzenia. Kamera sieciowa IP stanowi zintegrowany produkt cyfrowego nadzoru, który łączy w sobie cechy tradycyjnej kamery analogowej oraz wideoserwera sieciowego.

Bardziej szczegółowo

KAMERA SIECIOWA. Instrukcja konfiguracji sieci

KAMERA SIECIOWA. Instrukcja konfiguracji sieci KAMERA SIECIOWA Instrukcja konfiguracji sieci SPIS TREŚCI SPRAWDZANIE KONFIGURACJI SIECIOWEJ 3 KONFIGURACJA SIECIOWA 11 11 EKRAN KONFIGURACJI 37 37 3 Wybór typu sieci Konfigurowanie sieci za pomocą komputera

Bardziej szczegółowo

LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps. Do tego portu nie jest podłączone urządzenie

LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps. Do tego portu nie jest podłączone urządzenie LW055 Sweex Wireless Broadband Router 54 Mbps Przód urządzenia Status Wył. Znaczenie Do tego portu nie jest podłączone urządzenie LAN1x t/m 4x Wł. Komputer lub inne urządzenie sieciowe jest podłączone

Bardziej szczegółowo

Rejestratory cyfrowe Udostępnianie w Internecie Poradnik

Rejestratory cyfrowe Udostępnianie w Internecie Poradnik 1. Wstęp Rejestratory cyfrowe Udostępnianie w Internecie Poradnik Przed przystąpieniem do konfiguracji rejestratora i urządzeń sieciowych (routera) należy zapoznać się wnikliwie z ich instrukcjami obsługi,

Bardziej szczegółowo

Vantage CNM Scentralizowany System Zarządzania

Vantage CNM Scentralizowany System Zarządzania Vantage CNM Scentralizowany System Zarządzania Skrócona instrukcja obsługi Version 1.00 Edition 1 11/2006 Copyright 2006. All rights reserved. Informacje ogólne Vantage CNM to obsługiwane przez przeglądarkę

Bardziej szczegółowo

Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć.

Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć. Rejestratory Trend szybka konfiguracja do obsługi przez sieć. Rejestratory TREND serii 250 zarządzane mogą być nie tylko lokalnie, ale także zdalnie, przez sieć Internet. Aby połączenie działało prawidłowo

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu monitoringu przemysłowego. SelCamNet. Moduł: Panel

Instrukcja programu monitoringu przemysłowego. SelCamNet. Moduł: Panel Instrukcja programu monitoringu przemysłowego SelCamNet Moduł: Panel Układ okien 1. Pole wyboru systemu (komputera) z zainstalowanymi oknami kamer. Panel zarządza kamerami nie tylko na lokalnym komputerze,

Bardziej szczegółowo

Rozdział 1. Wstęp. Co zawiera niniejsza instrukcja?

Rozdział 1. Wstęp. Co zawiera niniejsza instrukcja? Rozdział 1. Wstęp Dziękujemy za wybranie routera szeropasmowego TOKbox firmy Linksys z dwoma portami telefonicznymi. Umożliwia on posiadanym komputerom współdzielenie zarówno łącza do internetu o dużej

Bardziej szczegółowo

Ruter szerokopasmowy D-Link DI-604

Ruter szerokopasmowy D-Link DI-604 Ruter szerokopasmowy D-Link DI-604 Podręcznik użytkownika Wersja 141105 1 Spis treści Spis treści... 2 Zawartość opakowania:... 3 Wymagania systemowe:... 3 Wprowadzenie... 4 Funkcje i korzyści... 4 Wprowadzenie

Bardziej szczegółowo

W następnym oknie rezygnujemy z instalacji automatycznej i wybieramy opcję instalacji z określonej lokalizacji:

W następnym oknie rezygnujemy z instalacji automatycznej i wybieramy opcję instalacji z określonej lokalizacji: elmeg T.444 instalacja centralki i podstawowa konfiguracja funkcji sieciowych oraz VoIP T.444 jest wysoko zintegrowaną, nowoczesną centralką abonencką pracującą na styku telekomunikacji i świata IP. Potrafi

Bardziej szczegółowo

Kamery IP Zxtech INSTRUKCJA OBSŁUGI MZX GLOBAL

Kamery IP Zxtech INSTRUKCJA OBSŁUGI MZX GLOBAL 2015 Kamery IP Zxtech INSTRUKCJA OBSŁUGI MZX GLOBAL Spis Treści 1. Uruchamianie podglądu kamery w Przeglądarce Internet Explorer... 3 a. Połączenie sieciowe... 3 b. Znalezienie danych sieciowych za pomocą

Bardziej szczegółowo

Ruter szerokopasmowy D-Link Express Ethernetwork DI-604 Podręcznik użytkownika

Ruter szerokopasmowy D-Link Express Ethernetwork DI-604 Podręcznik użytkownika Ruter szerokopasmowy D-Link Express Ethernetwork DI-604 Podręcznik użytkownika Wersja 070902 Spis treści Zawartość opakowania... 3 Wprowadzenie... 4 Korzystanie z kreatora konfiguracji... 9 Korzystanie

Bardziej szczegółowo

ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203. INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows

ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203. INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows ZEWNĘTRZNA KAMERA IP WIFI model: AK203 INSTRUKCJA OBSŁUGI dla Windows Wstęp Kamera AK203 została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w gospodarstwach domowych oraz w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Bardziej szczegółowo

1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3. 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI...

1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3. 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI... SPIS TREŚCI 1. INFORMACJE NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA I OBSŁUGI...3 2. KRÓTKO O netclone+...4 3. ELEMENTY ZESTAWU...6 4. SKRÓCONA INSTRUKCJA INSTALACJI...7 5. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT FUNKCJONOWANIA

Bardziej szczegółowo