PIERWSZA POMOC w Twojej Firmie

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "PIERWSZA POMOC w Twojej Firmie"

Transkrypt

1 PLACÓWKA KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO PIERWSZA POMOC w Twojej Firmie Szanowni Państwo, Chcielibyśmy zadbać, aby personel zatrudniony w Państwa zakładzie pracy był dobrze przygotowany do udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Potrafimy sprawić aby ochrona życia i zdrowia była zawsze na najwyższym poziomie i w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa. W związku z tym proponujemy: Szkolenia kilkugodzinne, skompensowane i bardzo skuteczne formy nauczania pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane w ramach szkolenia podstawowego lub okresowego pracowników; Kursy ratownicze forma edukacyjna przeznaczona specjalnie dla osób wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy w zakładzie pracy, w profesjonalnym systemie ratowniczym FACC lub EFR z kompetencjami potwierdzonymi międzynarodowymi certyfikatami; System powtarzalnych szkoleń przypominających Kilkugodzinne szkolenia realizowane cyklicznie dla przeszkolonego wcześniej personelu w celu podtrzymania nawyków ratowniczych i zaktualizowania wiedzy oraz umiejętności w zakresie ratowania życia. Dlaczego właśnie my? Nauczyliśmy kilka tysięcy osób jak działać w sytuacji zagrożenia życia. Nasze szkolenia potwierdzone są 100 % zadowoleniem naszych partnerów, udokumentowane otrzymanymi REFERENCJAMI. Zapewniamy profesjonalne kursy zawsze według najnowszych wytycznych ERC, kompetentny i profesjonalnie przygotowany personel, elastyczny program szkolenia - dużo ćwiczeń praktycznych na fantomach i miłą atmosferę zajęć. Zespół Instytutu PAAB

2 Program kursu Pierwsza pomoc w miejscu pracy First Aid at Work RKO osoby dorosłej, używanie AED oraz dodatkowa pomoc. Poniższe zagadnienia realizowane są w formie wykładu oraz zajęć praktycznych. Podczas kursu uczestnicy obowiązkowo realizują praktyczne wykonanie resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) w pełnym algorytmie. Kurs zakończony egzaminem umiejętności praktycznych. Czas: 8 godzin lekcyjnych 8 x 45 (teoria około 30% praktyka około 70%) kurs realizowany w ciągu 1 dnia, 360 minut (około 6 godzin zegarowych) Metoda: teoretyczno-praktyczna Zagadnienia szkoleniowe: zagrożenia w miejscu pracy i podstawy BHP (zagadnienie zwracające uwagę na możliwe zagrożenia występujące zakładzie pracy np.: urazy kręgosłupa, poparzenia, złamania, krwotoki, itp. w odniesieniu do udzielania pierwszej pomocy) Przepisy polskiego prawa odnośnie udzielania pierwszej pomocy oraz Prawo Dobrego Samarytanina łańcuch przeżycia system In Case of Emergency (I.C.E) używanie automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AED używanie barier ochronnych sprawdzenie bezpieczeństwa i podejście do poszkodowanego sprawdzenie przytomności poszkodowanego wezwanie pomocy udrożnienie dróg oddechowych sprawdzenie oddechu poszkodowanego wezwanie profesjonalnych służb medycznych postępowanie z nieprzytomnym i nieoddychającym poszkodowanym RKO osoby dorosłej. postępowanie z nieprzytomnym i oddychającym poszkodowanym

3 przełożenie poszkodowanego na plecy zadławienie częściowe i całkowite opatrywanie krwotoku tętniczego i żylnego (opatrunek uciskowy) usztywnianie kończyny górnej i dolnej opatrywanie zranień obsługa apteczki pierwszej pomocy postępowanie w stanach nagłych (zawał serca, omdlenie, udar, drgawki, wstrząs, oparzenia i inne.) Ważne: Ostateczna wersja programu kursów jest zawsze uzgadniana przed przyjęciem zamówienia. Każdy z programów jest indywidualnie dopasowany do Państwa potrzeb uwzględniając zagrożenia oraz specyfikę zakładu pracy. Realizowane jest używanie Automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED).

4 Kompletny kurs ratowniczy FACC Z doświadczenia wiemy, że w każdym zakładzie pracy bez względu na profil prowadzonej działalności, dochodzi do wypadku z udziałem ludzi. Często nawet w pozornie bezpiecznych miejscach, za jakie uznaje się biura, w skutek stresu, utajnionych przez pracownika chorób lub innych okoliczności, może dojść do zdarzenia, w którym będzie potrzebna natychmiastowa pomoc. Przy zatrzymaniu akcji serca czynności ratownicze takie jak resuscytacja krążeniowooddechowa (RKO) muszą zostać podjęte NATYCHMIAST, gdyż nieodwracalne zmiany w mózgu następują już w ciągu 3-4 minut. Czy jesteście pewni, że w tym czasie przyjedzie do Was wykwalifikowana pomoc medyczna? To prawie niemożliwe! Do przyjazdu pogotowia ratunkowego mija zwykle minut lub więcej NIE MOŻEMY TYLE CZEKAĆ! Czy w Waszych miejscach pracy są osoby, które umieją odpowiednio zareagować? Podjąć właściwe działania? Czy jest ich wystarczająco dużo? Czy są dobrze wyszkoleni? Mając świadomość konieczności spełnienia wymogów ustawowych oraz zabezpieczenia własnego otoczenia proponujemy wyszkolenie odpowiedniej ilości ratowników osób odpowiedzialnych za udzielanie pierwszej pomocy z wytypowanej kadry podległego Państwu zakładu pracy, aby każdy czuł się w nim bezpiecznie. Z szerokiej gamy kursów jakie prowadzimy, wybraliśmy: FIRST AID RESPONDER PRIMARY CARE AND SECONDARY CARE WITH AED INFANT / CHILD / ADULT Kompletny kurs czynności ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia i dodatkowej pomocy niemowlętom, dzieciom i dorosłym z użyciem AED oraz dodatkowa pomoc jest to kompletny kurs ratowników pierwszego kontaktu i trwa 16 godzin!

5 Pakiet dla uczestników PAKIET PODSTAWOWY w cenie kursu materiały dydaktyczne dla uczestników kursu (algorytmy postępowania); zaświadczenie ukończenia kursu wystawione przez Placówkę Kształcenia Ustawicznego PAAB na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej; certyfikat Instytutu PAAB w języku polskim i angielskim; indywidualne karty I.C.E systemu w nagłym wypadku; mini instrukcja pierwszej pomocy. PAKIET ROZSZERZONY zawiera pakiet podstawowy + zestaw barier Zestaw barier ochronnych w formie breloku (maseczka do resuscytacji, rękawiczki lateksowe, gazy nasączone alkoholem); Cena zestawu ustalana jest indywidualnie w zależności od ilości uczestników.

6 CENNIK kursów Nazwa kurs Czas trwania Ceny brutto BASIC FIRST AID AT WORK Kurs - podstawowa pierwsza pomoc w miejscu pracy BASIC FIRST AID AT WORK Kurs - podstawowa pierwsza pomoc w miejscu pracy FIRST AID AT WORK Kurs - podstawowa pierwsza pomoc w miejscu pracy FIRST AID RESPONDER PRIMARY CARE AND SECONDARY CARE WITH AED INFANT / CHILD / ADULT Kompletny kurs czynności ratowniczych w sytuacjach zagrożenia życia i dodatkowej pomocy niemowlętom, dzieciom i dorosłym z użyciem AED KURS SZKOLENIE PRZYPOMINAJĄCE (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) Po pierwszym roku kursu. SZKOLENIA ODNAWIAJĄCE Po 3 latach nowym zaświadczeniem 3 godziny 70 zł/os. 5 godzin 80 zł/os. 8 godzin 100 zł/os. 16 godzin 550 zł/os. 4 godziny 8 godzin 8 godzin 50 zł/os. 100 zł/os. 80 zł/os. KURSY ODNAWIAJĄCE Po 2 latach z certyfikacją FACC *godzina lekcyjna 45, ceny brutto. 8 godzin 250 zł/os. UWAGA! PRZY ZORGANIZOWANYCH GRUPACH ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CEN! Podane ceny dotyczą szkolenia dla grupy 8 osobowej. Dla grup mniejszych cena może być wyższa! Najmniejsza grupa szkoleniowa liczy 4 osoby. Przy wyborze opcji z pakietem dla szkolonych, cena szkolenia ustalana jest indywidualnie. Koszty dojazdu ustalane są indywidualnie od miejsca organizacji kursu.

7 System Kształcenia Proponuję również zapoznać się z SYSTEMEM KSZTAŁCENIA Instytutu PAAB, który zapewni Państwu ciągłość i bieżącą aktualizację szkoleń pracowniczych z pierwszej pomocy w Państwa zakładzie pracy, zarówno w kwestii formalnej jak i merytorycznej. Druga pozytywna strona SYSTEMU KSZTAŁCENIA, to nabywanie przez szkolonych nawyków w podejmowaniu akcji ratunkowej i prawidłowej reakcji w czasie wypadku, co sprawi, że środowisko pracy w Państwa zakładzie stanie się bezpieczniejsze.

8 Zaopatrzymy Cię w artykuły Komplet instrukcji i oznaczeń pierwszej pomocy przedmedycznej dla zakładów pracy Defibrylatory kliniczne i treningowe Pełen asortyment apteczek pierwszej pomocy i wkładów do apteczek Sprzęt szkoleniowy (fantomy, defibrylatory itp. renomowanej firmy LAERDAL). Poznaj szczegóły napisz do nas

9 PAAB - ogólne informacje Wielkopolski Instytut Kształcenia Przedmedycznego PAAB, na podstawie art. 82 ust. 1, 3-5, w związku z art. 5c pkt. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (tekst jedn. Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz z późn. zm.), został wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych przez Starostę Powiatu Poznańskiego, pod numerem WE /2010. Zgodnie z powyższym zapisem Placówka rozpoczęła swoją działalność r. Wielkopolski Instytut Kształcenia Przedmedycznego PAAB, na podstawie art. 20 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 Nr 69. poz. 415 z późn. zm.), został wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, pod numerem 2.30/00082/2010. Wielkopolski Instytut Kształcenia Przedmedycznego PAAB, na mocy uprawnień trenerskich i instruktorskich kadry dydaktycznej upoważniony jest do prowadzenia międzynarodowych kursów i szkoleń zarówno ratowniczych jak i instruktorskich w systemie First Aid Certification Centre z siedzibą w Londynie, UK oraz Emergency First Response z siedzibą w Bristolu, UK. Wielkopolski Instytut Kształcenia Przedmedycznego PAAB, na podstawie umów współpracy z Instytutem Doskonalenia Nauczycieli upoważniony jest do organizowania i prowadzenia szkoleń dla nauczycieli nadających państwowe uprawnienia do nauczania pierwszej pomocy w szkołach i placówkach oświatowych, zgodnie z Ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 2006 r. oraz aktami wykonawczymi. Organizator kursów i szkoleń WIELKOPOLSKI INSTYTUT KSZTAŁCENIA PRZEDMEDYCZNEGO Placówka Kształcenia Ustawicznego ul. Szmaragdowa 8, Swarzędz Biuro czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach telefon:

CZYCIELA PIERWSZEJ POMOCY FACC

CZYCIELA PIERWSZEJ POMOCY FACC INFORMATOR SZKOLENIA KWALIFIKACYJNEGO DLA NAUCZYCIELI UPRAWNIAJĄCEGO DO NAUCZANIA PIERWSZEJ POMOCY W SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH WRAZ Z KWALIFIKACJAMI MIĘDZYNARODOWYMI NAUCZYCIELA PIERWSZEJ POMOCY

Bardziej szczegółowo

OFERTA SZKOLEŃ PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW

OFERTA SZKOLEŃ PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW OFERTA SZKOLEŃ PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA SZKOLENIA DLA PRACOWNIKÓW 71-335 Szczecin Al. Wojska Polskiego 164 Szanowni Państwo, Sekretariat: tel. 91 421 15 35 fax. 91 422 54 73 e-mail: sekretariat@irr.szczecin.pl

Bardziej szczegółowo

PIERWSZA POMOC Z ELEMENTAMI PIELĘGNIARSTWA

PIERWSZA POMOC Z ELEMENTAMI PIELĘGNIARSTWA Projekt OPERACJA SUKCES unikatowy model kształcenia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odpowiedzią na potrzeby gospodarki opartej na wiedzy współfinansowany ze środków Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Zasady nauczania resuscytacji 9

Zasady nauczania resuscytacji 9 Zasady nauczania resuscytacji Jasmeet Soar a,*, Koenraad G. Monsieurs b, John H.W. Ballance c, Alessandro Barelli d, Dominique Biarent e, Robert Greif f, Anthony J. Handley g, Andrew S. Lockey h, Sam Richmond

Bardziej szczegółowo

Program kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Program kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej KOMENDA GŁÓWNA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ BIURO SZKOLENIA Program kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej Warszawa, 2010 r. Warszawa, dnia kwietnia 2010

Bardziej szczegółowo

Konferencja Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce - wsparcie kształcenia podyplomowego", dla pielęgniarek/pielęgniarzy

Konferencja Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce - wsparcie kształcenia podyplomowego, dla pielęgniarek/pielęgniarzy Konferencja Profesjonalne pielęgniarstwo systemu ratownictwa medycznego w Polsce - wsparcie kształcenia podyplomowego", dla pielęgniarek/pielęgniarzy Warszawa 29.01.2010 r. prof. Andrzej Basiński Kierownik

Bardziej szczegółowo

BIULETYN INFORMACYJNY

BIULETYN INFORMACYJNY BIULETYN INFORMACYJNY ISSN 1234-0049 Biuletyn informacyjny wydawany przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie W Wigilijną noc, gdy śniegu napada moc niech Mikołaj Święty przyniesie prezenty,

Bardziej szczegółowo

OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY OCENA JAKOŚCI SZKOLEŃ W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY Centralny Instytut Ochro ony Pracy Państwowy Instytut Badawczy maj 2014 r. 1 WYBRANE PROBLEMY RYNKU SZKOLEŃ W OBSZARZE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NA USŁUGI W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NA USŁUGI W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO NA USŁUGI W TRYBIE PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO NA ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ, WARSZTATÓW I KURSÓW

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIE RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH DLA POTRZEB KONFLIKTÓW ZBROJNYCH.

SZKOLENIE RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH DLA POTRZEB KONFLIKTÓW ZBROJNYCH. KRAKOWSKA AKADEMIA im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego Wydział Zdrowia i Nauk Medycznych Kierunek: Ratownictwo Medyczne Tomasz Zakrzewski SZKOLENIE RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH DLA POTRZEB KONFLIKTÓW ZBROJNYCH.

Bardziej szczegółowo

Wstęp. QES Consulting posiada w swojej ofercie następujące szkolenia:

Wstęp. QES Consulting posiada w swojej ofercie następujące szkolenia: Wstęp Kim jesteśmy? Przede wszystkim Najlepszymi trenerami audytorami praktykami! Z pasją i zaangażowaniem potrafimy nauczyć i pomóc wdrażać kulturę bezpieczeństwa.wyróżniamy się umiejętnością wbudowania

Bardziej szczegółowo

ratownictwa medycznego. Kompetencje i zadania polegające na zarządzaniu i koordynacji systemem na obszarze województwa oraz sprawowaniu nadzoru nad

ratownictwa medycznego. Kompetencje i zadania polegające na zarządzaniu i koordynacji systemem na obszarze województwa oraz sprawowaniu nadzoru nad Uzasadnienie Przesłaniem do opracowania projektu nowej ustawy o ratownictwie medycznym jest potrzeba usprawnienia funkcjonowania systemu ratownictwa medycznego w kraju, ocena realizacji Programu Zintegrowane

Bardziej szczegółowo

Na naszej stronie www.oddk.pl

Na naszej stronie www.oddk.pl Więcej produktów na stronie: Na naszej stronie ponad 2000 poradników, komentarzy, dokumentacji, instruktaży Codziennie inna książka 50% taniej ZAPOWIEDZI NOWOŚCI PROMOCJE ZAMÓWIENIA PRZYJMUJEMY: telefonicznie/faksem:

Bardziej szczegółowo

Projekt okładki: Małgorzata Maciejewska. Recenzent: Jolanta Kosakowska

Projekt okładki: Małgorzata Maciejewska. Recenzent: Jolanta Kosakowska Autorzy: Zespół Wydziału Oświaty Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu Iwona Derda, Hanna Ratajczak, Magdalena Najdzion, Małgorzata Maciejewska Projekt okładki: Małgorzata Maciejewska Recenzent:

Bardziej szczegółowo

Dziennik Ustaw. Warszawa, dnia 19 kwietnia 2013 r. Poz. 757 U S T A W A. z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Dziennik Ustaw. Warszawa, dnia 19 kwietnia 2013 r. Poz. 757 U S T A W A. z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Dziennik Ustaw Warszawa, dnia 19 kwietnia 2013 r. Poz. 757 U S T A W A z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym Rozdział 1 Przepisy ogólne Art. 1. W celu realizacji zadań państwa polegających

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach. Zdaniem uznanych specjalistów

SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach. Zdaniem uznanych specjalistów SZKOLENIA BHP w pytaniach i odpowiedziach Zdaniem uznanych specjalistów ORGANIZACJA SZKOLEŃ Z ZAKRESU BHP. Jak analizować potrzeby szkoleniowe w firmie? Razem z Wami, specjalistami z zakresu bhp, opracowaniem

Bardziej szczegółowo

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ MODULOWY PROGRAM NAUCZANIA RATOWNIK MEDYCZNY 3221061. Warszawa 2009

MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ MODULOWY PROGRAM NAUCZANIA RATOWNIK MEDYCZNY 3221061. Warszawa 2009 . ir + MINISTERSTWO EDUKACJI, NARODOWEJ MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ MODULOWY PROGRAM NAUCZANIA RATOWNIK MEDYCZNY 3221061 Zatwierdzam Warszawa 2009 "Projekt wsp64ilnansowany re Srodk6w Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec 2012 r.

Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec 2012 r. EDUKACJA I SZKOLENIA W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY Informacja przygotowana na posiedzenie Rady Ochrony Pracy przez Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy Warszawa, marzec

Bardziej szczegółowo

Program nauczania. Autor: Mieczysław Borowiecki

Program nauczania. Autor: Mieczysław Borowiecki Program nauczania Autor: Mieczysław Borowiecki Wstęp Program nauczania przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa opracowano na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku

Bardziej szczegółowo

POWIATOWY URZĄD PRACY W RZESZOWIE 35-242 Rzeszów ul. Partyzantów 1 a

POWIATOWY URZĄD PRACY W RZESZOWIE 35-242 Rzeszów ul. Partyzantów 1 a POWIATOWY URZĄD PRACY W RZESZOWIE 35-242 Rzeszów ul. Partyzantów 1 a Znak sprawy PA.3402.7.2015.JD Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na usługi szkoleniowe w zakresie: Excel rozszerzony od podstaw

Bardziej szczegółowo

KATALOG SZKOLEŃ i KURSÓW. Na lata 2012-2013

KATALOG SZKOLEŃ i KURSÓW. Na lata 2012-2013 KATALOG SZKOLEŃ i KURSÓW Na lata 2012-2013 Kursy i szkolenia BHP i Ppoż. SZKOLENIE OKRESOWE BHP - dla osób kierujących pracownikami, - dla pracowników inżynieryjno-technicznych, - dla pracowników administracyjno-biurowych,

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. na wykonanie usługi szkoleniowej pn.

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA. na wykonanie usługi szkoleniowej pn. ZAMAWIAJĄCY: POWIATOWY URZĄD PRACY W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ul. Kanałowa 3 83-200 Starogard Gdański Tel. (58) 56-221-46, 56-223-51, 56-235-39 Fax. (58) 56-258-70 NIP 592-16-12-120 REGON 191950489 SPECYFIKACJA

Bardziej szczegółowo

Informacja o zamiarze zorganizowania szkolenia PRACOWNIK BIUROWY Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA

Informacja o zamiarze zorganizowania szkolenia PRACOWNIK BIUROWY Z OBSŁUGĄ KOMPUTERA Świebodzin, dnia 21.08.2014r. Informacja o zamiarze zorganizowania szkolenia Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świebodzinie działając w imieniu Starosty Świebodzińskiego informuje, iż zamierza udzielić

Bardziej szczegółowo

Doświadczenia w nauczaniu pierwszej pomocy w Zespole Medycznych Szkół Policealnych na kierunku Ratownik Medyczny w Siedlcach

Doświadczenia w nauczaniu pierwszej pomocy w Zespole Medycznych Szkół Policealnych na kierunku Ratownik Medyczny w Siedlcach Beata Łaziuk Doświadczenia w nauczaniu pierwszej pomocy w Zespole Medycznych Szkół Policealnych na kierunku Ratownik Medyczny w Siedlcach Wprowadzenie Początki szkoły sięgają roku 1970, kiedy to Kurator

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ZAPYTANIE OFERTOWE nr 4/IV/ZNL dot. zorganizowania i realizacji szkolenia zawodowego pt. Komputerowa obsługa magazynu w ramach projektu pt. Zmiana na lepsze nr POKL.08.01.02-30-101/12 Poznań, 25 lutego

Bardziej szczegółowo

OCENA POZIOMU WIEDZY NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W ZACHODNIOPOMORSKIEM NA TEMAT PIERWSZEJ POMOCY MEDYCZNEJ

OCENA POZIOMU WIEDZY NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W ZACHODNIOPOMORSKIEM NA TEMAT PIERWSZEJ POMOCY MEDYCZNEJ A N N A L E S A C A D E M I A E M E D I C A E S T E T I N E N S I S R O C Z N I K I P O M O R S K I E J A K A D E M I I M E D Y C Z N E J W S Z C Z E C I N I E 2007, 53, 2, 114 123 JAKUB WIŚNIEWSKI, WŁODZIMIERZ

Bardziej szczegółowo

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Projekt wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dot.: Program Operacyjny Kapitał Ludzki Działanie/Poddziałanie: Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji

Bardziej szczegółowo

POKL.08.01.02-30-101/12

POKL.08.01.02-30-101/12 Poznań, 11 maja 2015 r. ZAPYTANIE OFERTOWE nr 13/VI/ZNL/2015 dot. zorganizowania i realizacji szkolenia zawodowego pt. Księgowość + kadry i płace wraz z komputerową obsługą programów: Optima, Symfonia

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wstęp dr Barbara Kot-Doniec Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgrniarek

Spis treści. Wstęp dr Barbara Kot-Doniec Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgrniarek Spis treści Wstęp dr Barbara Kot-Doniec Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgrniarek i Położnych Projekt Systemowy Profesjonalne pielęgniarstwo sys temu ratownictwa medycznego w Polsce wsparcie

Bardziej szczegółowo

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy, ul. Sienkiewicza 9, 65-443 Zielona Góra, woj. lubuskie, tel. 68

I. 1) NAZWA I ADRES: Powiatowy Urząd Pracy, ul. Sienkiewicza 9, 65-443 Zielona Góra, woj. lubuskie, tel. 68 1 z 8 2014-04-30 14:18 Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia: www.pup.zgora.pl oraz pup.zielona.gora.sisco.info Zielona Góra: Przeprowadzenie

Bardziej szczegółowo