niezbędnik przyszłego studenta

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "niezbędnik przyszłego studenta"

Transkrypt

1 niezbędnik przyszłego studenta

2

3 Czym jest CP? Collegium Polonicum w Słubicach (CP) jest wspólną placówką dydaktyczno-naukową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (UEV). Studiując na jednym ze wspólnych kierunków, masz możliwość uzyskania polskiego i niemieckiego dyplomu! W naszych murach uczą się studenci różnych narodowości, działają liczne organizacje studenckie oraz tętni bogate życie kulturalne. Collegium Polonicum ul. Kościuszki 1, Słubice Dołącz do grona naszych studentów!

4 Jakie kroki musisz podjąć, aby zostać studentem Collegium Polonicum w Słubicach? Pierwszym krokiem jest rejestracja w systemie rejestracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, za pośrednictwem którego będziesz mógł/-a zapisać się na studia w Collegium Polonicum. Wybierając kierunek studiów, na który się zdecydowałeś/-aś, zaznacz opcję z dopiskiem zajęcia w Słubicach. Link do systemu rejestracji UAM: Wszelkie niezbędne informacje oraz dokładny opis wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie w zakładce rekrutacja. Po prawidłowej rejestracji należy już tylko czekać na odpowiedź, czy zostałeś/-aś przyjęty/-a. Uwaga: jeśli chcesz studiować na Viadrinie, to musisz udokumentować znajomość j. niemieckiego. Informacje dotyczące rekrutacji na kierunki Uniwersytetu Europejskiego Viadrina znajdziesz pod adresem:

5 Jakie kierunki pierwszego stopnia oferuje Collegium Polonicum? Ochrona środowiska, Gospodarka przestrzenna, Politologia, Filologia, specjalność: filologia polska jako obca, Filologia, specjalność: filologia germańska (kierunek wspólny, dyplom UAM i UEV) oraz Prawo (studia jednolite magisterskie, kierunek wspólny, dyplom UAM i UEV)

6 Jakie kierunki drugiego stopnia oferuje Collegium Polonicum? Master of European Studies w j. niemieckim, kierunek Viadriny Ochrona Europejskich Dóbr Kultury w j. niemieckim, kierunek Viadriny Kulturoznawstwo, specjalność: komunikacja międzykulturowa w j. niemieckim i angielskim (kierunek wspólny, dyplom UAM i UEV) Zachęcamy Cię do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych wydziałów na: oraz

7 Jaki dyplom otrzymasz po ukończeniu Collegium Polonicum? Po ukończeniu studiów zostaniesz absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu lub w przypadku kierunków wspólnych zarówno absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jak i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. W wypadku kierunków Viadriny otrzymasz dyplom Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

8 Czy musisz zdawać egzamin wstępny? Odpowiedź brzmi NIE! Czy studia są płatne? Studia stacjonarne prowadzone przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu dla obywateli Unii Europejskiej oraz osób z Kartą Polaka są bezpłatne. Studiując na kierunku wspólnym jesteś jednocześnie studentem Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, co związane jest z opłatą semestralną w wysokości ok. 230 EUR (opłata ta zawiera już m.in. bilet na wszystkie środki komunikacji w Brandenburgii oraz w Berlinie).

9 Co wyróżnia Collegium Polonicum spośród innych placówek uniwersyteckich? Po pierwsze to, że jesteśmy uczelnią zlokalizowaną przy granicy polsko-niemieckiej, co daje Ci ogromne możliwości rozwoju, szczególnie pod kątem językowym! Po drugie, tylko u nas masz możliwość zdobycia dwóch dyplomów uznanych uczelni. Po trzecie, nasz nowoczesny budynek oraz jego wyposażenie pozwolą Ci zdobywać wiedzę w komfortowym i estetycznym otoczeniu. Po czwarte, mamy nowoczesną i doskonale wyposażoną bibliotekę, która jest integralną częścią placówki. Po piąte, posiadamy jedne z najnowocześniejszych domów studenckich w całej Polsce. Pokoje o wysokim standardzie, 1- lub 2-osobowe.

10 Gdzie oprócz naszej strony internetowej możesz szukać pomocy? Do Twojej dyspozycji jest Sekretariat Spraw Studenckich. Informacje o dniach i godzinach przyjęć znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce Studia, odnośnik Sekretariat Spraw Studenckich. Tel

11 Gdzie możesz skorzystać z potrzebnych Ci materiałów i książek? Oczywiście w naszej bibliotece! Księgozbiór tematycznie związany jest z kierunkami studiów prowadzonych w Collegium Polonicum oraz Uniwersytecie Europejskim Viadrina.

12 Czy CP posiada domy studenckie? Na naszym campusie znajduje się 5 domów studenckich oraz takie obiekty jak poczta, fryzjer, sklep z artykułami papierniczymi, siłownia, boisko do gry w tenisa ziemnego, siatkówkę i koszykówkę. Prawo do zamieszkania w domach studenckich (DS) mają studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz partnerskiego Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nasze DS są jednymi z najlepszych w Polsce i każdy ma zapewnione w nich miejsce! Wszelkie informacje dotyczące akademików znajdziesz na stronie: Możesz również dzwonić pod numer: lub , fax:

13 Gdzie możesz rozwijać swoje pasje i zainteresowania? Stoją dla Ciebie otworem: Koła Naukowe działające przy kierunkach studiów, Rada Samorządu Studentów Collegium Polonicum, Rada Mieszkańców Osiedla Studenckiego, ELSA Słubice (niezależna międzynarodowa organizacja studentów prawa), Studencka Poradnia Prawa, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Chór Akademicki, Duszpasterstwo Akademickie, Ambasador Collegium Polonicum, czyli program mający na celu budowę pozytywnego wizerunku CP przez naszych studentów na targach edukacyjnych oraz wśród uczniów szkół średnich, członkostwo w jednej z ponad 30 organizacji studenckich i stowarzyszeń Uniwersytetu Europejskiego Viadrina.

14 Czy podejmując studia w CP masz możliwość ubiegania się o stypendium? Oczywiście, że tak! Collegium Polonicum daje możliwość ubiegania się o różne stypendia, dzięki którym łatwiej będzie studiować: stypendia socjalne (przyznawane w przypadku osiągania niskich dochodów w rodzinie), stypendia socjalne dla osób niepełnosprawnych, stypendia rektora dla najlepszych studentów, jednorazowe zapomogi. Wnioski o przyznanie któregokolwiek ze stypendiów należy składać w Sekretariacie Spraw Studenckich Collegium Polonicum. Formularze wniosków oraz druki załączników (zaświadczeń) można otrzymać w Sekretariacie Spraw Studenckich lub pobrać w formie elektronicznej ze strony internetowej:

15 Czy jako student masz możliwość wzięcia kredytu? Tak! Studenci, którzy rozpoczęli studia przed ukończeniem 25 roku życia mogą ubiegać się o kredyt studencki! Ogólne informacje o kredytach możesz uzyskać na uczelni, a w wybranym banku otrzymać szczegółowe informacje i wniosek o kredyt.

16 Co możesz robić w czasie wolnym? Choć oba miasta dzieli nie tylko rzeka, lecz również języki, Słubice i Frankfurt nad Odrą są jednym organizmem. Stwarza to niepowtarzalną szansę obcowania z różnymi kulturami oraz życiem codziennym dwóch państw. Zarówno Słubice jak i Frankfurt nad Odrą nieustannie się rozwijają, przez co dają możliwość, by pozostać tutaj na dłużej i rozpocząć swoją karierę zawodową. Po zajęciach na uczelni, w klubach studenckich i lokalach możesz spędzić przyjemnie czas i choć na chwilę oderwać się od studenckiej codzienności.

17 Oba miasta są również bardzo aktywne kulturalnie. W ramach festiwali takich jak TransVocale, Dni Muzyki nad Odrą czy Musica Autumna, odbywających się po obu stronach Odry, będziesz mógł/-ła posłuchać wyśmienitej muzyki, a swoje pasje artystyczne rozwijać śpiewając w chórze, biorąc udział w warsztatach bądź w corocznych studenckich Spotkaniach Teatralnych UNITHEA. Niezbędne dla każdego studenta doświadczenie zawodowe możesz zdobyć podczas praktyk studenckich czy wypróbować swoich sił w jednej z kilkunastu organizacji pozarządowych. Niewątpliwym atutem jest bliskość Berlina, gdzie na pewno znajdziesz atrakcyjną ofertę kulturalną. Do zobaczenia w Collegium Polonicum w Słubicach!

18 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium Polonicum w Słubicach ul. T. Kościuszki 1, Słubice, tel.: , fax: Europa-Universität Viadrina Frankfurt (Oder) Collegium Polonicum Słubice Große Scharrnstraße 59, Frankfurt (Oder) Tel.: , Fax: foto: A. Czerneńko, Maciej Męczyński (str. 7)

19

20 /

Collegium Polonicum Collegium Polonicum

Collegium Polonicum Collegium Polonicum 1 Informator akademicki 2 Spis treści Przedmowa... 3 Memoriał... 5 Uniwersytety partnerskie... 6 Z historii... 8 Budynki... 9 Źródła finansowania przedsięwzięcia... 10 Studia w... 10 Bachelor and Master

Bardziej szczegółowo

Collegium Polonicum Collegium Polonicum

Collegium Polonicum Collegium Polonicum 1 informator akademicki 2 Spis treści Przedmowa...3 Memoriał...5 Uniwersytety partnerskie...6 Z historii...8 Budynki...9 Źródła finansowania przedsięwzięcia...10 Studia w...10 Bachelor and Master of German

Bardziej szczegółowo

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE Dla kogo? Interesują Cię kwestie związane z bezpieczeństwem? Marzy Ci się praca w służbach specjalnych, inspekcjach czy strażach? Chciałbyś poszerzyć wiedzę z zakresu militarnych

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Przewodnik dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Przewodnik dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, SCR Radiosupeł 1 Witamy serdecznie! Jeśli właśnie czytasz ten przewodnik, zapewne zostałeś, bądź jesteś

Bardziej szczegółowo

Informator Państwowej Wyższej. Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza. w Jarosławiu

Informator Państwowej Wyższej. Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza. w Jarosławiu Informator Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu ul. Czarnieckiego

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK po stypendiach, konkursach i programach dla studentów

PRZEWODNIK po stypendiach, konkursach i programach dla studentów PRZEWODNIK po stypendiach, konkursach i programach dla studentów Studia to ważny etap życia. To czas zdobywania wiedzy, umiejętności i kompetencji, potrzebnych w budowaniu kariery zawodowej. To także

Bardziej szczegółowo

WYBIERZ SWÓJ KLUCZ DO SUKCESU

WYBIERZ SWÓJ KLUCZ DO SUKCESU WYBIERZ SWÓJ KLUCZ DO SUKCESU Broszura informacyjna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dla kandydatów na studia 2015/2016 SPIS TREŚCI Słowo od Rektora Dlaczego warto studiować w UMCS? UMCS

Bardziej szczegółowo

Studia. Wyższa Szkoła Biznesu. www.wsb.edu.pl/cieszyn. Studiuj w Cieszynie! za darmo. Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

Studia. Wyższa Szkoła Biznesu. www.wsb.edu.pl/cieszyn. Studiuj w Cieszynie! za darmo. Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Wydział Zamiejscowy w Cieszynie studia inżynierskie oraz licencjackie: Logistyka i transport Inżynier jakości Zarządzanie BHP Grafika komputerowa Sieci komputerowe

Bardziej szczegółowo

O Uczelni U NAS LICZĄ SIĘ FAKTY. WSH zapewnia wyjątkowo przyjazną atmosferę akademicką! FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT

O Uczelni U NAS LICZĄ SIĘ FAKTY. WSH zapewnia wyjątkowo przyjazną atmosferę akademicką! FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT FAKT O Uczelni U NAS LICZĄ SIĘ FAKTY Inauguracja roku akademickiego 2013/2014 FAKT WSH jest jedyną uczelnią mającą swoją siedzibę w Piotrkowie Trybunalskim. Oznacza to, że absolwent otrzymuje dyplom sygnowany

Bardziej szczegółowo

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Informator dla kandydatów na studia 2012/2013 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej Szanowni Państwo, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej to największa Uczelnia publiczna we wschodniej Polsce, zlokalizowana

Bardziej szczegółowo

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR

KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR KUJAWSKO-POMORSKA SZKOŁA WYŻSZA W BYDGOSZCZY INFORMATOR 2015/2016 Spis treści Informacje o Uczelni Słowo od Rektora...4 Władze Uczelni...5 Nasi wykładowcy...6 Dlaczego warto studiować w KPSW?...8 Dołącz

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, Z życzeniami udanych Targów i trafnych wyborów, Alicja Syguła Mateusz Matysiewicz Biuro Organizacyjne Targów

Szanowni Państwo, Z życzeniami udanych Targów i trafnych wyborów, Alicja Syguła Mateusz Matysiewicz Biuro Organizacyjne Targów Szanowni Państwo, Mamy ogromną przyjemność powitać wszystkich Wystawców oraz Gości na XVII Ogólnopolskich Targach Edukacja w Katowicach. Cieszymy się, iż w tym roku Targi zostały ponownie objęte honorowym

Bardziej szczegółowo

Informator. dla studentów. zagranicznych. www.uek.krakow.pl

Informator. dla studentów. zagranicznych. www.uek.krakow.pl Informator dla studentów zagranicznych Spis treści Kilka słów o Uniwersytecie Władze i struktura Uniwersytetu Słowo klucz: Dziekanat Inne ważne jednostki Kalendarium studenta Sprawy, które musisz załatwić

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń

INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH. Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Studencka kieszeń Studencka kieszeń INFORMATOR O STYPENDIACH I FINANSACH Wstęp 3 Życie przewrócone do góry nogami, czyli pierwszy rok na studiach 4 I. Stypendia krajowe

Bardziej szczegółowo

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie. Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie REKRUTACJA 2013/2014 Studiuj blisko, solidnie, bezpłatnie www.pwsz.konin.edu.pl www.facebook.com/pwszkonin 2 3 Spis treści Słowo Rektora 5 Bezpieczeństwo wewnętrzne

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia 2013/2014

studia I stopnia 2013/2014 studia I stopnia 2013/2014 www.wsb.pl 5 KIERUNKÓW 2 NOWOŚCI: FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ PEDAGOGIKA GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO PRZEZ CAŁY OKRES NAUKI A jak wybrać studia? Dlaczego warto wybrać WSB?... 1 Strategia

Bardziej szczegółowo

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014

Informator. Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim 2013/2014 Akademia Morska w Gdyni Informator Dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w roku akademickim

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia 2013/2014

studia II stopnia 2013/2014 studia II stopnia 2013/2014 www.wsb.pl UCZELNIA BIZNESU SUM tradycyjny 22 specjalności na 3 kierunkach SUM PLUS studia magisterskie wraz ze studiami podyplomowymi SUM on-line studia z wykorzystaniem najnowszych

Bardziej szczegółowo

Wyjątkowi Językowi. Podaj dalej! Informator 2011/2012

Wyjątkowi Językowi. Podaj dalej! Informator 2011/2012 Informator 2011/2012 Studia licencjackie Studia magisterskie Amerykanistyka Hispanistyka Italianistyka Język+Język Wyjątkowi Językowi Podaj dalej! Spis treści List od Rektora Studia licencjackie Program

Bardziej szczegółowo

Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA

Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA Nasza pasja - Twój sukces! FIZJOTERAPIA / INŻYNIERIA DENTYSTYCZNA / KOSMETOLOGIA / PEDAGOGIKA / TURYSTYKA I REKREACJA SPIS TREŚCI O uczelni 2 Wydział Studiów Edukacyjnych w Poznaniu 10 Fizjoterapia 13

Bardziej szczegółowo

studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI

studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI studia I stopnia www.wsb.pl 15-LETNIE DOŚWIADCZENIE W KSZTAŁCENIU DLA BIZNESU GWARANCJA STAŁEGO CZESNEGO 6 KIERUNKÓW I 30 SPECJALNOŚCI DYPLOM LICENCJATA LUB INŻYNIERA Informator 2013/2014 A jak wybrać

Bardziej szczegółowo

Informator. na I rok studiów. dla kandydatów. jeden Uniwersytet. wiele możliwości

Informator. na I rok studiów. dla kandydatów. jeden Uniwersytet. wiele możliwości Informator dla kandydatów na I rok studiów 2012/2013 wiele możliwości jeden Uniwersytet INFORMACJE OGÓLNE 1 2INFORMACJE OGLÓNE Masz pytania? Biuro ds. Rekrutacji e-mail: rekrutacja@univ.szczecin.pl tel.

Bardziej szczegółowo

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning wyróżnij się! wyjątkowi - językowi informator 2013/2014 studia językowe Także od podstaw! licencjackie anglistyka amerykanistyka germanistyka hispanistyka italianistyka język+język e-learning magisterskie

Bardziej szczegółowo

Zasady rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne I stopnia. Oferta edukacyjna TA KADRA GWARANTUJE SUKCES!

Zasady rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne I stopnia. Oferta edukacyjna TA KADRA GWARANTUJE SUKCES! Zasady rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne I stopnia Przyjęcie na studia bez egzaminów wstępnych Elektroniczna rejestracja kandydatów Wniesienie opłaty rekrutacyjnej Złożenie kompletu

Bardziej szczegółowo

Informator studencki 2014/2015

Informator studencki 2014/2015 Informator studencki 2014/2015 Witamy w Collegium Civitas! Oddajemy w Twoje ręce Informator studencki Collegium Civitas, zawierający podstawowe informacje o uczelni oraz wskazówki, gdzie szukać więcej

Bardziej szczegółowo

K A T A L O G E C T S

K A T A L O G E C T S K A T A L O G E C T S Część III Ogólne informacje dla studentów 1 III. 1. Koszty utrzymania Koszt zakwaterowania i posiłków: zakwaterowanie w akademiku - 210/miesiąc kwatera prywatna - 200-350 zł/miesiąc

Bardziej szczegółowo

Informator 2015/2016. Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu. rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz

Informator 2015/2016. Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu. rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz Informator 2015/2016 Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa w Walczu rektorat@pwsz.eu www.pwsz.eu facebook.com/pwszwalcz strona 2 Dlaczego warto studiowac w Walczu.............. 3 SLowo Rektora..................................

Bardziej szczegółowo

Projekt makiety i skład Piotr Kaczmarek / piotrkaczmarek.net. Korekta Maciej Łodyga

Projekt makiety i skład Piotr Kaczmarek / piotrkaczmarek.net. Korekta Maciej Łodyga Informator Pierwszoroczniaka 2013/2014 Redakcja Olga Andrejczuk Piotr Bogdanowicz Łukasz Foretek Michał Gajda Natalia Greniewska Anna Herda Hubert Horynek Martyna Jańczyk Anna Jodko Magdalena Kochanowska

Bardziej szczegółowo

studia II stopnia www.wsb.pl Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia na dowolnej uczelni

studia II stopnia www.wsb.pl Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia na dowolnej uczelni studia II stopnia www.wsb.pl Studia magisterskie dla absolwentów wszystkich kierunków studiów I stopnia na dowolnej uczelni UCZELNIA BIZNESU Praktyczne studia dla pracujących Gwarancja stałego czesnego

Bardziej szczegółowo

Badanie zostało zrealizowane w miesiącach grudzień 2008 r. i styczeń 2009 r. i obejmowało:

Badanie zostało zrealizowane w miesiącach grudzień 2008 r. i styczeń 2009 r. i obejmowało: BADANIE EWALUACYJNE EX-ANTE W ZAKRESIE OCENY MOŻLIWOŚCI DOBORU OPTYMALNYCH NARZĘDZI MOTYWUJĄCYCH KANDYDATÓW NA STUDIA DO WYBORU KSZTAŁCENIA NA KIERUNKACH TECHNICZNYCH, MATEMATYCZNYCH I PRZYRODNICZYCH (ZE

Bardziej szczegółowo