Dzieci listy piszą... listy dzieci do nauczycieli

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dzieci listy piszą... listy dzieci do nauczycieli"

Transkrypt

1 Dzieci listy piszą... listy dzieci do nauczycieli

2 I miejsce Fabian Hetner I d, wych. Danuta Kaźmierczak W Podstawówce nr 8 jest klasa 408, a w tej sali to się wie nasza wychowawczyni I d. Nasza pani jest wspaniała stos pomysłów zawsze ma, Danusia ma na imię i jest panią na 102! Włos kręcony, miłe słowa, to zalety pani mojej. Gdy kłopoty z nami ma zawsze radę sobie da. Dobrze nas uczy, fajnie śpiewamy, z każdym trudnym zadaniem radę sobie damy. Czyta nam książki, ciekawie opowiada, gdy jest karnawał tańczy z wszystkimi, bo tak wypada. Nawet, kiedy deszczyk i śnieżek pada lub słonko świeci, zawsze pędzi do szkoły uczyć swoje dzieci. Czerwiec rok szkolny zakończy i się pożegnamy, ale w czasie wakacji o pani pamiętamy. Wysyłamy kartki te zrobione i te kupione, by wiedziała, że tęsknimy do niej. Wrzesień znów połączy panią i dzieciaki. Myślę, że już będziemy poważni uczniowie, a nie rozrabiaki. Choć ten wierszyk z pomocą mamusi napisałem, lecz rysunek sam wykonałem.

3 II miejsce Dominik Piechurowicz III d, wych. Kazimiera Lubieniecka Dla Kochanej wychowawczyni Pani Kazimiery Lubienieckiej Jak dziękować mam dziś Pani za te trzy lata oddania. Co dzień miła, uśmiechnięta, do pomocy zawsze chętna. Często Pani nas pytała, ale zawsze pomagała. Zawsze chciała wszystko wiedzieć, co nas martwi, co raduje. No i właśnie za to wszystko, Ja Dominik dziś dziękuję. Za wycieczki do schroniska, Biskupina i tu z bliska. Opiekuńcza Pani była i radością Mnie tuliła. Żeby atmosfera fajna była, klasę piękną nam zrobiła. To od Pani chęć do wiedzy mocno mi się udzieliła. I stwierdziłem, że nauka jest naprawdę bardzo miła. Jak odwdzięczyć się za wszystko, co Pani dla mnie zrobiła. Chcę dziś bardzo podziękować mocno Panią ucałować.

4 Joanna Jańczyk II b, wych. Barbara Stempkowska Moja najlepsza nauczycielka Pani Basia już od rana wita dzieci zabiegana. Prędko, prędko do nas woła. To nie park! To jest szkoła. Lekcje z Panią fajna sprawa. Nawet czasem jest zabawa. Testy, dyktanda i kartkówki łatwo wchodzą nam do główki. Kto lekcje z Panią Basią ma, ten do następnej klasy na pewno zda. ******* Weronika Romańska I b, wych. Alicja Szymańska Pani Alicja to super pani. NASZA PANI Raz nas skarci, drugim razem pochwali. Kiedy coś dobrego w szkole się dzieje, w panią Alicję wstępują nowe nadzieje. Nasza pani to skarbnica wiedzy, nasza oaza spokoju, cierpliwości i życzliwości. Kiedy jest dzień pani, z bukietem kwiatów zmierzamy, aby pani Ali złożyć ukłony.

5 III miejsce - Julia Urbańska III d, wych. Kazimiera Lubieniecka Wiersz o Pani Po przedszkolu przyszła pora, by do szkoły maszerować. Wtedy to nas przywitała gwarem swoim szkoła cała. A w niej pani Lubieniecka miło się uśmiecha do każdego dziecka. Uczyła nas pisać, czytać i rachować teraz czas Jej podziękować. Była z nami przez 3-lata, czas się rozstać koniec świata!

6 Patrycja Popławska III d, wych. Kazimiera Lubieniecka Najlepszy wychowawca Moja Pani jest wspaniała, najwspanialsza z wszystkich Pań, uśmiechnięta jest codziennie, na WF-ie w piłkę gra, najmądrzejsza z całej szkoły, o przyrodzie wszystko wie, śpiewa, liczy, mnoży, dzieli i o świecie dużo wie. Świetna z niej jest polonistka, geometrii uczy też, umie uspokoić klasę i pocieszyć, gdy ktoś płacze. Do konkursów nas zachęca, my sukcesy osiągamy, Panią dumą rozpieramy. Zawsze z nami się przywita, kulturalna bardzo jest, dla nas wszystkich w całej klasie, wielkim wzorem jest. Troskliwości jej nie braknie, gdy ktoś upadł, złamał kość, to już jak rakieta leci i pomocną daje dłoń. Bardzo nam pomaga w lekcjach, wszystko wytłumaczy nam i wycieczki nam załatwia, a to robi mało Pań. Godzinami można pisać O najlepszej z wszystkich Pań Wychowawcy klasy III d Pani Kazi Lubienieckiej

7 Anna Dębska II b, wych. Barbara Stempkowska Pani Ewa zabiegana, Wita dzieci już od rana, Pani Ewa Na kłopoty i zmartwienie Zawsze znajdzie pocieszenie. Zna piosenek wiele i uczy ich nie tylko w kościele. O, już przyszła do II b i z nami modli się. Za wszystko jej dziękujemy i modlitwę obiecujemy.

8 Kamil Bandurowski I c, wych. Małgorzata Maciejewska Moja pani nauczycielka nigdy podczas lekcji nie stęka... Dla nie praca z dziećmi to żadna męka! Moja pani nauczycielka Chętnie nam pomaga, czasami nawet śmieszne dowcipy poopowiada... Pani Małgosia jest zawsze uśmiechnięta, o swoich uczniach nieustannie pamięta! Wstawia nam dużo piątek, a gdyby mogła, nie zabrakłoby nawet dziesiątek! Bardzo lubię moja panią. Ona jest naszą drugą mamą! Lubię z panią spędzać czas, mam nadzieję, że Ona także lubi nas! Pilny uczeń

9 Wyróżnienia: Magdalena Bilan II b, wych. Barbara Stempkowska Wiersz o pani Basi Pani Basia zabiegana, wesoła, radosna, wita dzieci już od rana. Nasza Pani jest wspaniała, dobra, cierpliwa, niczym nasza Mama. I tylko ta Pani czyni cuda, na lekcjach nigdy nie grozi nam nuda. Umie sobie radzić z nami, nawet, gdy jesteśmy roztrzepani. Nasza Pani jest wspaniała, fajna po prostu idealna.

10 Martyna Bocheńska I d, wych. Danuta Kaźmierczak Moja pani Pani opowiada różne ciekawe rzeczy, temu, że wiele nas uczy nikt nie zaprzeczy. Lubię ją, chociaż czasem na nas krzyczy, lecz matematyki i polskiego zawsze nas nauczy. Dzięki naszej Pani uczniowie są mądrzy, bo Pani nam w głowach ciągle dziurę drąży, bo chce nas nauczyć czytać, pisać i liczyć, a na gimnastyce prawidłowo ćwiczyć. Nosi torby pełne zeszytów i ćwiczeń, ciągle sprawdza, ocenia, dokonuje obliczeń. Innej Pani nie chcę, niech każdy to wie, bo najlepsza pani pracuje w I d. Uczennica z I d. Klaudia Bogucka I b, wych. Alicja Szymańska Nasza Pani jest kochana, miła i radosna. Dobra tak jak mama jak kolega jest życzliwa. I jak sędzia sprawiedliwa. Kiedy damy jej w kości, to się na nas złości. Co dzień rano pięknie Pani Ali się kłaniamy i do zabawy w naukę zapraszamy.

11 Paweł Łosowski I b, wych. Alicja Szymańska Na głowie burzę włosów ma i cięgle na jej twarzy uśmiech trwa. Zdrowa żywność to dla niej ważna rzecz, a czipsom i koli mówi precz. Na lekcjach dumnie kredę trzyma i nasze krzyki nawet wytrzyma. Taka jest ta nasza Pani, a my uczniowie to jej fani. Grzegorz Marciniszyn II b, wych. Barbara Stempkowska Pani Ewa Katechetka Pani Ewa już od rana chce zachęcić do śpiewania. Pani Ewa już od rana prosi dzieci do pytania. Wszyscy ładnie się modlimy i laurki Jej robimy. Pani Ewa jest wesoła lubimy z Nią chodzić do kościoła.

12 Daria Popławska I b, wych. Alicja Szymańska Szkolna mama Moja Pani Ala rude włosy ma, nosi okulary, żeby wiedzieć nas. Dobra jest i miła, dla nas czasu dużo ma. Kiedy ktoś coś zrobi źle, Pani szybko nam pomaga. Chociaż często nie słuchamy, zawsze się uśmiecha. Dla mej klasy jest kochana, bo to nasza szkolna mama. ******* Mateusz Skalski I c, wych. Małgorzata Maciejewska Nasza pani ukochana uśmiechnięta jest od rana. Ona zawsze nam pomaga, chociaż od nas też wymaga. A gdy się na nas zdenerwuje w dzienniku wpisuje dwóje. Ale my ją bardzo lubimy i do szkoły chętnie chodzimy.

13 Ewa Stryjewska III b, wych. Ewa Rogowska Wszyscy dobrze pamiętamy pierwszy dzień w tej szkole, gdy spojrzeliśmy na panią z wielkim niepokojem. Lecz obawy jak powstały szybko się rozwiały. Wszyscy bardzo ja lubimy i na jej lekcje chętnie przychodzimy. Pilnie jej słuchamy i wtedy cenną wiedzę zdobywamy. I tak przebiegają u nas lekcje z naszą panią tu w Ósemce.

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na

Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na Nasze liceum skończyłam trzy lata temu. Swój czas tam spędzony wspominam bardzo ciepło z uśmiechem, bo przecież dzięki tej szkole dostałam się na wymarzone studia, na których dobrze sobie radzę. Chodziłam

Bardziej szczegółowo

Trójka. Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ja za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek. A.

Trójka. Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ja za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek. A. gazetka-gim.3@wp.pl [cena: 2,50] październik Gimnazjum nr 3 im. C.K. Norwida w Myszkowie Trójka Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ja za cenny dar, a nie za ciężki

Bardziej szczegółowo

Jolanta Lipszyc. Szkoła która ma istnieć sto lat powinna mieć sztandar. Jeden ze sponsorów ofiarował mnóstwo pieniędzy. Na sztandar wystarczy.

Jolanta Lipszyc. Szkoła która ma istnieć sto lat powinna mieć sztandar. Jeden ze sponsorów ofiarował mnóstwo pieniędzy. Na sztandar wystarczy. Jolanta Lipszyc Szkoła która ma istnieć sto lat powinna mieć sztandar. Jeden ze sponsorów ofiarował mnóstwo pieniędzy. Na sztandar wystarczy. Ustaliliśmy dni obchodów dziesięciolecia LXIV Liceum Ogólnokształcącego

Bardziej szczegółowo

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna

Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Ocenianie kształtujące: Dzielmy się tym, co wiemy! Zeszyt trzeci: Informacja zwrotna Autorzy: Agnieszka Arkusińska Ewa Borgosz Aleksandra Cupok Bernadetta Czerkawska Krystyna Dudak Justyna Franczak Joanna

Bardziej szczegółowo

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki.

Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Aby rozpocząć lekturę, kliknij na taki przycisk, który da ci pełny dostęp do spisu treści książki. Jeśli chcesz połączyć się z Portem Wydawniczym LITERATURA.NET.PL kliknij na logo poniżej. Anita Janowska...mój

Bardziej szczegółowo

INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych

INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych Urszula Kamińska Miejska Biblioteka Publiczna w Środzie Wlkp. kurs biblioterapii III/2008 I. Cele ogólne programu INNY A JEDNAK TAKI SAM Program zajęć biblioterapeutycznych ZałoŜeniem tego programu jest

Bardziej szczegółowo

TWOJE PRAWA. Dominik odpowiada na listy. (według Konwencji o Prawach Dziecka) Książka powstała dzięki współpracy z

TWOJE PRAWA. Dominik odpowiada na listy. (według Konwencji o Prawach Dziecka) Książka powstała dzięki współpracy z TWOJE PRAWA (według Konwencji o Prawach Dziecka) odpowiada na listy Książka powstała dzięki współpracy z Cześć! To ja,, zwyczajny chłopak. Zjawiłem się, bo wiem, że chcecie mieć prawdziwego przyjaciela.

Bardziej szczegółowo

Przyjaciele Twojego dziecka. Jak pomóc w nawi¹zywaniu nowych znajomoœci

Przyjaciele Twojego dziecka. Jak pomóc w nawi¹zywaniu nowych znajomoœci Idź do Przykładowy rozdział Spis treœci Katalog ksiazek Nowoœci Przyjaciele Twojego dziecka. Jak pomóc w nawi¹zywaniu nowych znajomoœci Autor: Hilary Pereira T³umaczenie: Ma³gorzata Warmiñska-Biszczad

Bardziej szczegółowo

Rodziną Zastępczą jesteśmy z przypadku

Rodziną Zastępczą jesteśmy z przypadku Rodziną Zastępczą jesteśmy z przypadku (III Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Rodzina Zastępcza Roku ) PRZYPADEK 1. Osiem lat temu usłyszałam przypadkowo w tramwaju, że dzieci z rodziny, którą znałam od

Bardziej szczegółowo

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej

Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej Drodzy Czytelnicy, Niniejsza broszura powstała dla wszystkich miłośników edukacji żywieniowej dzieci. Wolontariuszki w ramach projektu Jeść Lepiej Żyć Lepiej w uzgodnieniu z nauczycielami opracowały i

Bardziej szczegółowo

POMOC OFIERZE PRZEMOCY I AGRESJI SZKOLNEJ

POMOC OFIERZE PRZEMOCY I AGRESJI SZKOLNEJ Ewa Czemierowska-Koruba Hubert Czemierowski POMOC OFIERZE PRZEMOCY I AGRESJI SZKOLNEJ PROGRAM SPOŁECZNY SZKOŁA BEZ PRZEMOCY V EDYCJA WARSZTATY MAKROREGIONALNE AGRESJA I PRZEMOC Agresję definiuje się najczęściej

Bardziej szczegółowo

Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ

Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ Oliwia Włoch TYLKO JEDEN RAZ OSOBY: - główna bohaterka, siedemnastoletnia uczennica liceum ogólnokształcącego. Pochodzi z tak zwanego dobrego domu. Jej rodzice rozwodzą się. Nie potrafi odnaleźć się w

Bardziej szczegółowo

Przemówienie dyrektora Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie Wlkp., pani Ewy Józefowicz podczas jubileuszu obchodów 20-lecia powstania szkoły.

Przemówienie dyrektora Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie Wlkp., pani Ewy Józefowicz podczas jubileuszu obchodów 20-lecia powstania szkoły. Przemówienie dyrektora Zespołu Szkół nr 21 w Gorzowie Wlkp., pani Ewy Józefowicz podczas jubileuszu obchodów 20-lecia powstania szkoły. Wszystko ma swój czas, i każde dzieło ma swój czas pod niebem: jest

Bardziej szczegółowo

Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3

Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3 Można żyć w brzydkiej przestrzeni i być szczęśliwym - rozmowa z Filipem Springerem - s. 3 Cały ten Maks, czyli rzecz o nadludziach, burdelach i gotowaniu kiełbasy - s. 5 5 pytań do Marty Kępy - s. 9 Stylu

Bardziej szczegółowo

Nasze dzieci, nasza odpowiedzialność, nasz czas

Nasze dzieci, nasza odpowiedzialność, nasz czas Seminarium rodzicielskie Nasze dzieci, nasza odpowiedzialność, nasz czas 66 Nasze dzieci, nasza odpowiedzialność, nasz czas Być rodzicem chrześcijaninem w dzisiejszych czasach autor Carina Lillbäck-Larsson

Bardziej szczegółowo

Z PRAC URZĘDU NO I PO WYBORACH...

Z PRAC URZĘDU NO I PO WYBORACH... Wydanie świąteczne Nr 11 / grudzień 2014 r. Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich Dzień, który

Bardziej szczegółowo

Popękane lustra Widzenia punkt inny

Popękane lustra Widzenia punkt inny Popękane lustra Widzenia punkt inny Kolegium Redakcyjne: Anna M., Christina, K., Kasia Kaśka Katarzyna, Kicia351, Lilianna M., Luna, meg, Michael oraz Agnieszka Czechowska i Magdalena Orczykowska Oprawa

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY

PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY PRZYKŁADOWY TEST Z JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO POZIOM PODSTAWOWY B1 Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego Państwowa Komisja Poświadczania Znajomości Języka Polskiego

Bardziej szczegółowo

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie.

ABC pewności siebie. 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez. www.pewnoscsiebie. ABC pewności siebie 2010 Jakub Drzewiecki Wszystkie prawa zastrzeżone. Ebook udostępniony dla Ciebie przez www.pewnoscsiebie.info Zachęcam do rozpowszechniania tego ebooka na Twojej stronie lub wysyłania

Bardziej szczegółowo

Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc

Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Marcin Braun, Maria Mach Zdolne dziecko. Pierwsza pomoc Dość powszechne jest przekonanie, że zdolne dziecko to skarb i sama radość. Jeśli ktoś tej opinii nie podziela,

Bardziej szczegółowo

Ewa Nowak TO NIE TEN PRZYPADEK

Ewa Nowak TO NIE TEN PRZYPADEK Ewa Nowak TO NIE TEN PRZYPADEK Magdę znam od no właśnie, od kiedy? Od dziewięciu lat! Matko, to już tak długo! Poznałyśmy się w wieku dziesięciu lat. Obie byłyśmy nowe w klasie. Wszyscy się znali. Usiadłyśmy

Bardziej szczegółowo

JAK POMÓC DZIECKU W NAUCE CZYTANIA I PISANIA kurs dla rodziców uczniów klas I III

JAK POMÓC DZIECKU W NAUCE CZYTANIA I PISANIA kurs dla rodziców uczniów klas I III KURSY INTERNETOWE Z OPERONEM JAK POMÓC DZIECKU W NAUCE CZYTANIA I PISANIA kurs dla rodziców uczniów klas I III MODUŁ 3. Co robić, żeby dziecko polubiło czytanie AUTORKA: MAŁGORZATA ROŻYŃSKA 1 Po realizacji

Bardziej szczegółowo

Mieć i być. Jak odnieść prawdziwy sukces w branży MLM?

Mieć i być. Jak odnieść prawdziwy sukces w branży MLM? Mieć i być Jak odnieść prawdziwy sukces w branży MLM? Wszystkie prawa zastrzeżone - Maciej Wieczorek 2013 Podziękowania... 2 Startujemy... 3 "Nie można mieć kasy i być szczęśliwym jednocześnie!"... 6 Czy

Bardziej szczegółowo

Święta już tuż, tuż i każdy z nas będzie mógł zdecydować jak wykorzystać te wolne chwile.

Święta już tuż, tuż i każdy z nas będzie mógł zdecydować jak wykorzystać te wolne chwile. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze. Święta już tuż,

Bardziej szczegółowo

Czas na przerwę I WWW.JUNIORMEDIA.PL UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W ZESPOLE SZKÓŁ W ZAGÓRZYCY DRODZY UCZNIOWIE.

Czas na przerwę I WWW.JUNIORMEDIA.PL UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W ZESPOLE SZKÓŁ W ZAGÓRZYCY DRODZY UCZNIOWIE. Zespół Szkół w Zagórzycy Zagórzyca 20 76-231, Damnica ORGANIZATOR PROJEKTU Numer 3 09/14 PARTNER UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W ZESPOLE SZKÓŁ W ZAGÓRZYCY Dnia 01.09.2014 r. w sali gimnastycznej

Bardziej szczegółowo

Scenariusz zakończenia gimnazjum

Scenariusz zakończenia gimnazjum Joanna Wieczorek Scenariusz zakończenia gimnazjum Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed

Bardziej szczegółowo

Czy trudno zostać myśliwym?

Czy trudno zostać myśliwym? PANORAMA ŻÓŁKIEWSKA Z ŻYCIA GMINY (luty) Nr 1(10)/2012 3 Czy trudno zostać myśliwym? Rozmowa z panem Ryszardem Borowcem, myśliwym Koła Łowieckiego Nr 17 Jeleń Żółkiewka. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej

Bardziej szczegółowo