prezentacja miesięcznika nie tylko dla grzecznych dzieci wydawnictwa PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "prezentacja miesięcznika nie tylko dla grzecznych dzieci wydawnictwa PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ"

Transkrypt

1 prezentacja miesięcznika nie tylko dla grzecznych dzieci wydawnictwa PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ

2 Twoje Media Sp. z o.o. jest już od kilku lat czołowym, na polskim rynku prasowym, wydawcą pism z dołączonymi nośnikami dźwięku i obrazu. Co miesiąc docieramy przez nasze periodyki do ponad najmłodszych odbiorców. Posiadamy prawa do wizerunku najpopularniejszych bajkowych bohaterów. Dodatkowo dysponujemy szeroką ofertą pozycji filmowych.

3 rys historyczny Miesięcznik dla dzieci Ciuchcia istnieje na polskim rynku prasowym od 1992 roku jako konsekwencja ogromnej popularności, emitowanego do 2000 roku w TVP 1, programu telewizyjnego o tym samym tytule. Do 2001 roku wydawcą miesięcznika była Telewizyjna Agencja Gospodarcza Telewizji Polskiej S.A. Od kwietnia 2001 rolę wydawcy przejęła spółka Twoje Media. Ciuchcia jest jednym z pierwszych tytułów prasowych w naszym kraju kierowanym do dzieci w wieku 5-9 lat, w związku z czym jest doskonale znana zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Swą popularność zawdzięcza nie tylko doskonałemu programowi telewizyjnemu, długiej obecności na rynku czy profesjonalnemu przygotowaniu. Trzon stanowią nader wyraziści i charakterystyczni bohaterowie: Kulfon i Monika.

4 Monika to rezolutna młoda panna, żaba rzecz jasna, która dzięki swej wrodzonej roztropności przeprowadza swego przyjaciela Kulfona przez świat pełen zagadek i ciekawostek. Jej moralizatorski charakter doskonale licuje z wrodzoną, dziewczęcą próżnością. Kulfon i Monika uzupełniające się przeciwieństwa Kulfon już samo imię dużo mówi o jednym z bardziej charakterystycznych, wręcz charakternych idoli dziecięcych. Najczystsza antyteza cnót Moniki. Zadziorny i niepokorny, czasami wręcz niegrzeczny, daje doskonały przykład dzieciom, jak nie należy postępować. Bez względu na swoje słabości- rozbrajająco szczery i zabawny. Nie da się nie lubić.

5 to najstarszy w naszym kraju miesięcznik kierowany to to pierwsze w Polsce pismo dla dzieci z dołą łączonym cyfrowym nośnikiem nikiem obrazu, łącz czące ce w sobie dwa rodzaje mediów to precyzyjne dotarcie do dzieci, które mają dostęp to to do komputera lub odtwarzaczy DVD to niekonwencjonalne - multimedialne dotarcie to do dzieci w wieku 5-9 lat, doskonale znany od lat nie tylko dzieciom, ale i ich opiekunom do czytelników w oraz ich opiekunów (pomagających przebrnąć przez pismo młodszymm odszym) to kilkukrotny kontakt czytelników w i ich opiekunów z pismem w ciągu miesiąca oraz jeszcze częstsze obcowanie z zawartości cią płyty to pismo pozbawione przemocy, barwne, edukacyjne, nowoczesne i uczące ce dziecko poprzez zabawę, zapewniające rodzicowi komfort właściwego w kształtowania towania jego pociechy i pretekst do przebywania z nim podczas czytania.

6 pismo nie tylko dla grzecznych dzieci Nasz miesięcznik powstał wiele lat temu dla dzieci i z myślą o nich, o ich rozwoju, edukacji i kształtowaniu postaw. Celem nadrzędnym stawianym przed redakcją jest edukacja najmłodszych poprzez doskonałą zabawę. Ciuchcia sprzed 2 lat próbowała realizować ten postulat poprzez wyszukaną wręcz artystyczną formę, lecz rynek i zmieniające się gusta najmłodszego pokolenia zmusiły nas do zmiany wizerunku pisma, na bardziej nowoczesny i nieco bardziej komercyjny. Przez 2 lata szukaliśmy odpowiedniej formy graficznej, by zadowolić maksymalnie szeroką rzeszę czytelników, wciąż realizując priorytetowe założenia merytoryczne. Efektem tej dogłębnej analizy jest najnowsze wcielenie Ciuchci efektownego, multimedialnego magazynu edukacyjnego dla pokolenia dzieci, które najchętniej komunikuje się obrazami.

7 najnowsza, bombowo-kolorowa CIUCHCIA Do tworzenia Ciuchci zaprosiliśmy grono sprawdzonych i uznanych fachowców oraz wizjonerów i znawców najnowszych, panujących w branży trendów. Już od ponad dwóch lat Ciuchcia to barwna, zdecydowanie komiksowa, nieco literacka książeczka do zabawy i nauki z dołączoną płytą VCD/DVD i CD-R.

8 nowi bohaterowie, Kulfon i Monika przedstawiają

9 multimedialny charakter pisma Począwszy od numeru 1/2003 do każdego numeru Ciuchci dodajemy specjalnie przygotowane dla naszego magazynu płyty DVD lub VCD z filmami animowanymi, dzięki czemu wzrasta nie tylko atrakcyjność wydawnictwa, zwłaszcza przy cenie 6,90 zł (najniższa na rynku), ale nade wszystko siła przekazu reklamowego, który otrzymuje niebagatelne wsparcie w formie reklamy telewizyjnej. Co kilka miesięcy dodatkowo do szt. Ciuchci dołączamy CD-ROM z programem edukacyjnym dla dzieci. Obecnie proponujemy dotarcie do konsumentów przez reklamę tv przed filmem na płycie, wspartą dodatkowo lub wręcz skorelowaną zadaniowo z aktywną reklamą stanowiącą część zabawy, na stronach Ciuchci.

10 Ciuchcia wspiera programy charytatywne Wydawnictwo Twoje Media Sp. z o.o. od początku swego funkcjonowania wspierało charytatywne programy pomocy dzieciom. Jesteśmy darczyńcą i partnerem akcji Podaruj dzieciom słońce Fundacji Polsat. Obecnie aktywnie przyczyniamy się do akcji ratowania życia i zdrowia dzieci, bowiem Ciuchcia przekazuje część dochodu ze sprzedaży na rzecz Fundacji Dzieciom, na program Zdążyć z pomocą realizowany pod patronatem Profesora Zbigniewa Religi.

11 nakład i dystrybucja Począwszy od radykalnej zmiany formuły Ciuchci na multimedialną, a co za tym idzie kosztów produkcji i podniesieniu ceny z 4,90 zł na 6,90 zł, nakład ustalony został na poziomie szt. Priorytetem stawianym Ciuchci było uzyskanie poziomu zwrotów nieprzekraczającego 25%, co stało się możliwe dzięki realizowaniu wnikliwej polityki nadziałów. Założenie takie było konieczne ze względu na wysoki koszt produkcji, zwłaszcza płyty i stosunkowo niską marżę. Dystrybucja magazynu realizowana jest przez wszystkie sieci kolportażu prasy na terenie całego kraju, z największym naciskiem na średnie i duże ośrodki miejskie szt. Ciuchci dystrybuowanych jest wśród stałych prenumeratorów. Od przyszłego roku pismo będzie sprzedawane również przez Pocztę Polską. Nie sprzedane miesięczniki co kwartał dołączane są jako próbka do losowo wybranych egzemplarzy Czarodziejskich Opowieści, a płyty sprzedawane w klasycznej sieci dystrybucji nośników cyfrowych.

12 segment celowy Główny target miesięcznika stanowią dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Jest to stosunkowo duża rozbieżność wiekowa, lecz z badań wynika, że dzieciom młodszym Ciuchcia jest czytana, natomiast dzieci starsze same obcują z magazynem. Dodatkowo segment poszerzył się o dzieci w wieku 3-5 lat. Powodem są dołączane filmy animowane, które ze względu na bardzo atrakcyjne ceny są kupowane przez rodziców. Multimedialny charakter pisma dosyć precyzyjnie identyfikuje grupę odbiorców, którzy bez wątpienia są posiadaczami odtwarzaczy DVD lub komputerów z czytnikami VCD. Dodatkową informacją płynącą z tej tezy jest prawdopodobieństwo nieco wyższego od przeciętnej stanu dochodów kupujących czyli opiekunów.

13 struktura czytelnictwa Wśród naszych czytelników przeważają dziewczynki (58%) od 6 do 8 lat Z jednym numerem pisma ma kontakt 1,6 czytelnika Aż 71% czytelników stanowią dzieci mieszkające w średnich i dużych miastach

14 sprzedaż multimedialnej Ciuchci sprzedaż w tys % z % z % ze % z maj 2002 KARTY KOLEKCJONERSKIE POKEMON maj 2003 VCD CASPER maj 2004 VCD REKSIO maj 2005 VCD Tarzan, Wyspa skarbów, CD-R Guliwer, VHS Sąsiedzi poziom sprzedaży na przestrzeni 3 lat dla miesięcznych nakładów i w odniesieniu do dołączonego gadżetu

15 sposób na najtańszą kampanię telewizyjną Reklama w Ciuchci daje niepowtarzalną możliwość dotarcia do odbiorców poprzez telewizję, czyli najskuteczniejsze i najbardziej sugestywne medium docierające do dzieci. Umożliwia dokładne zaprezentowanie produktu w sposób, który oferuje jedynie telewizja. Ze względu na niską cenę nie ma szczególnych ograniczeń czasowych w prezentacji produktu. Minimalna ilość kontaktów w pierwszym miesiącu dotarcia to 3. W kolejnych miesiącach liczba się zwiększa, a reklama jest oglądana jeszcze przez długi czas. Bardzo często reklama jest oglądana przez więcej niż jedno dziecko. Ilość kontaktów jest łatwa do obiektywnej weryfikacji, nie ma potrzeby opierania się na badaniach telemetrycznych. Tylko Ciuchcia proponuje wsparcie reklamy w piśmie przez interaktywną reklamę telewizyjną, będącą formą poznawczej zabawy i umożliwiającą dokładne poznanie produktu oraz utrwalanie znajomość marki. Konkursy w ramach reklam pozwalają na budowę baz klientów i realizację badań.

16 bombowo-kolorowa kampania Od początku istnienia Ciuchcia otrzymywała intensywne, różnorodne wsparcie ze strony swojego właściciela i naszego licencjodawcy TVP S.A. W tym roku (podobnie jak w poprzednim) planowane są 2 intensywne kampanie telewizyjne w stacjach MINI MINI oraz JETIX PLAY, jak również w miesięcznikach dla dzieci i rodziców. Ciuchcia, w ramach wspólnych porozumień ze swoimi stałymi sponsorami, organizuje różnorodne, atrakcyjne akcje promocyjne, zapewniające niekonwencjonalne dotarcie do klientów.

17 reklama w Ciuchci Reklamy na stronach specjalnych I okładka zł + VAT II i III okładka zł + VAT IV okładka zł + VAT I rozkładówka (II okładka + 3 strona) zł + VAT rozkładówka zł + VAT Reklamy na stronach redakcyjnych cała strona zł + VAT 1/2 strony zł + VAT Reklamy specjalne logo na okładce i tamponie płyty zł + VAT logo w górnym module zł + VAT Sampling i inserting koszt medialny zł + VAT koszt techniczny 0.11 zł/egz. Reklama telewizyjna spot 60 sekund przed filmem zł + VAT baner sponsorski przed filmem zł + VAT prezentacja multimedialna zł + VAT W TRAKCIE WSPÓLNEJ PODRÓŻY ZAWSZE ROZMAWIAMY O WYGODNYCH MIEJSCACH I RABATACH NA BILETY DLA NASZYCH PASAŻERÓW Twoje Media Sp. z o.o., ul. Saska 9a, Warszawa, Artur Niewiada, tel

18 Nowy rozkład jazdy obowiązuje od stycznia 2006 dłuższy skład nakład naszego miesięcznika zwiększony został do szt. odnowiony tabor nowa jakość rysunków, doskonałe komiksy, opowiadania, gry, edukacja przez zabawę, nowi, barwni bohaterowie więcej pasażerów średnie zwroty miesięcznika nie przekraczają 25% kino dla podróżnych do każdego numeru dołączana jest płyta VCD, która daje możliwość zamieszczenia reklamy TV, zwiększającej siłę przekazu reklam prasowych możliwość podłączenia laptopa do części nakładu dołączana jest obok VCD z bajką, płyta CD-R (do wyboru) z grą edukacyjną dla dzieci połączenia EURO CITY nowe działy pozwalające poznać wszystkie kraje Unii Europejskiej, obyczaje, kulturę, a w przyszłości także języki

prezentacja dwumiesięcznika dla dzieci PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ

prezentacja dwumiesięcznika dla dzieci PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ prezentacja dwumiesięcznika dla dzieci PRZEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ Wydawnictwo Twoje Media Sp. z o.o. jest już od kilku lat czołowym, na polskim rynku prasowym, wydawcą pism z dołączonymi nośnikami dźwięku

Bardziej szczegółowo

WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE. Dariusz GADECKI

WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE. Dariusz GADECKI WYŻSZA SZKOŁA EKOLOGII I ZARZĄDZANIA W WARSZAWIE PRACA DYPLOMOWA WYŻSZE STUDIA ZAWODOWE - INŻYNIERSKIE Dariusz GADECKI DZIAŁALNOŚĆ PROMOCYJNA NA RYNKU USŁUG INTERNETOWYCH NA PRZYKŁADZIE IDM WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA

Bardziej szczegółowo

Spis treści Plan promocji Marki "Łódzkie Energetyczne"

Spis treści Plan promocji Marki Łódzkie Energetyczne Spis treści Plan promocji Marki "Łódzkie Energetyczne" Autorzy: Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia Pod redakcją: Dr Ewy Kochańskiej Łódź 2015 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego

Bardziej szczegółowo

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE

Raport. Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Raport Wpływ internetu na gospodarkę w POLSCE Przedmowa Internet. To słowo zadomowiło się w języku na dobre. Sieć stała się częścią naszego życia, naszej codzienności. Coraz częściej jako użytkownicy

Bardziej szczegółowo

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska

do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska do sukcesu www.brief.pl INTERNET&MOBILE2003 raport strategiczny IAB Polska AUTORZY RAPORTU IAB Polska: Olgierd Cygan Prezes Zarządu

Bardziej szczegółowo

Reklama prasowa rodzaje i podrodzaje. Sposoby promocji prasy

Reklama prasowa rodzaje i podrodzaje. Sposoby promocji prasy 54 Folia Litteraria Polonica 14 Joanna Mikosz Reklama prasowa rodzaje i podrodzaje. Sposoby promocji prasy Prasa to najstarsze obok plakatu medium reklamowe. To z jednej strony dzieło dojrzałej sztuki

Bardziej szczegółowo

Katalog usług promocyjnych dla miast

Katalog usług promocyjnych dla miast REKLAMA Media INTERNET eventy strategia Katalog usług promocyjnych dla miast outdoor i regionów 2011/2012 public relations KATALOG.indd 1 11-11-16 13:20 Czy wiesz jak wyglądać będzie gmina, miasto, region,

Bardziej szczegółowo

raport media online Sponsor Partnerzy

raport media online Sponsor Partnerzy raport media online Sponsor Partnerzy wrzesień 2010 1 spis treści 3 Najmłodsze medium połyka konkurencję Internet na rynku mediów rozpycha się łokciami. Coraz częściej wskazywany jest jako podstawowe źródło

Bardziej szczegółowo

reklamy online w Polsce

reklamy online w Polsce Raport Perspektywy rozwojowe reklamy online w Polsce Partner strategiczny Przedmowa Często słyszy się, że rynek online jest jak perpetuum mobile. Sporo w tym prawdy przedstawiciele branży zgodni są, że

Bardziej szczegółowo

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 1 Spis treści Wprowadzenie... 3 I. Charakterystyka projektu... 4 1. Główne założenia... 6 2. Analiza trendów w obszarze rozwoju technologii... 7 3. Analiza szans i zagrożeń... 7 4. Cele...10 Cel strategiczny...10

Bardziej szczegółowo

Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication

Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication Wprowadzenie 1 2 Wprowadzenie Tytuł kwartalnika w języku angielskim: Media Culture Social Communication Rada Naukowa Zbigniew Anculewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), Irena B. Czajkowska (Uniwersytet

Bardziej szczegółowo

Lech Formus WSTĘP Pobrano ze strony: http://autorzy.info/ Priorytetem i misją każdej placówki świadczącej usługi edukacyjne, niezależnie od tego czy

Lech Formus WSTĘP Pobrano ze strony: http://autorzy.info/ Priorytetem i misją każdej placówki świadczącej usługi edukacyjne, niezależnie od tego czy Lech Formus WSTĘP Pobrano ze strony: http://autorzy.info/ Priorytetem i misją każdej placówki świadczącej usługi edukacyjne, niezależnie od tego czy jest ona publiczna czy prywatna, powinna być najwyższa

Bardziej szczegółowo

Pilota owy. Operatorzy. Id¹. start eclicto, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s.21-32. obni aj¹ mar e, s.5. dobre czasy, s.

Pilota owy. Operatorzy. Id¹. start eclicto, s.4. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s.21-32. obni aj¹ mar e, s.5. dobre czasy, s. Nr 10/2009 (151) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Pilota owy start eclicto, s.4 Operatorzy obni aj¹ mar e, s.5 Id¹ dobre czasy, s.16-17 Wyrwij - Zachowaj! Kolporter

Bardziej szczegółowo

w rozwój Liczby mówią same za siebie www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy Przyciągnąć tłumy Zainwestuj w promocję

w rozwój Liczby mówią same za siebie www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy Przyciągnąć tłumy Zainwestuj w promocję www.rpo.podkarpackie.pl Inwestujemy w rozwój Biuletyn informacyjny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 Nr 2(14)/2013 egzemplarz bezpłatny ISSN 2081-3643 Liczby

Bardziej szczegółowo

... Platforma Mediowa Point Group S.A. prowadzi działalność operacyjną w obszarze informacji

... Platforma Mediowa Point Group S.A. prowadzi działalność operacyjną w obszarze informacji PLATFORMA MEDIOWA POINT GROUP SPÓŁKA AKCYJNA Media tradycyjne, media elektroniczne, marketing i reklama Wydawca Machina, Film Właściciel Ozon Właściciel TV Machina Platforma Mediowa Point Group S.A. powstała

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNY PLAN PROMOCJI

SKUTECZNY PLAN PROMOCJI SKUTECZNY PLAN PROMOCJI SPIS TREŚCI 1. Promocja jako składowa marketingu... 3 2. Definicje promocji i jej znaczenie... 3 3. Formy promocji... 4 3.1 REKLAMA... 4 3.2 AKWIZYCJA, SPRZEDAŻ OSOBISTA... 7 3.3

Bardziej szczegółowo

Poradnik mobile Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska.

Poradnik mobile Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska. Poradnik mobile Fot. Corbis/FotoChannels Poradnik jest pracą zbiorową członków grupy roboczej Mobile IAB Polska. Zespół redakcyjny: Agnieszka Ferenc, Natalia Malec, Anna Wątła. IAB Polska Poradnik mobile

Bardziej szczegółowo

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU

dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU dla biznesu DODATEK SPECJALNY MAGAZYNU spis treści FACEBOOK DLA BIZNESU 4 6 Mobile first, mobile best Dlaczego Mark Zuckerberg wyprasza ze swojego pokoju zespoły projektowe? Jaki cel przyświeca Facebookowi

Bardziej szczegółowo

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI

POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI POLITECHNIKA BIAŁOSTOCKA INSTYTUT ZARZĄDZANIA I MARKETINGU KATEDRA INFORMATYKI I LOGISTYKI Arkadiusz Gawryluk Nr albumu 34072 REKLAMA INTERNETOWA Praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. zw. dr

Bardziej szczegółowo

Rozwój. Ciężkie czasy. Przede wszystkim. w czasach kryzysu, s. 4-7. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s. 21-32. dla prasy, s.

Rozwój. Ciężkie czasy. Przede wszystkim. w czasach kryzysu, s. 4-7. Wyrwij - Zachowaj! Kolporter Service proponuje s. 21-32. dla prasy, s. Nr 3/2009 (145) Kolporter Lider Polskiego Biznesu BEZPŁATNE PISMO FIRM GRUPY KOLPORTER Rozwój w czasach kryzysu, s. 4-7 Ciężkie czasy dla prasy, s. 8-9 Przede wszystkim zaufanie, s. 16-17 Wyrwij - Zachowaj!

Bardziej szczegółowo

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu XI EDYCJA

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu XI EDYCJA Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu powstał przy współpracy z portalem Kurier365.pl Partner dodatku Społeczna Odpowiedzialność Biznesu XI EDYCJA W XI edycji Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Bardziej szczegółowo

importerzy & producenci

importerzy & producenci importerzy & producenci Pan Gadżet rusza do boju 2010 rok upłynie pod znakiem niewielkich wzrostów na rynku reklamy. Internet jest niekwestionowanym liderem dynamiki wzrostu wydatków reklamowych ponad

Bardziej szczegółowo

I. TEORETYCZNE PROBLEMY MARKETINGU PRASOWEGO. 1. Specyfika marketingu prasowego i rynek mediów

I. TEORETYCZNE PROBLEMY MARKETINGU PRASOWEGO. 1. Specyfika marketingu prasowego i rynek mediów 9 I. TEORETYCZNE PROBLEMY MARKETINGU PRASOWEGO 1. Specyfika marketingu prasowego i rynek mediów Z punktu widzenia marketingu na rynku prasy dogodnym jest jego ujmowanie jako procesu działań, którym można

Bardziej szczegółowo

Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku)

Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku) T. XI (2008) Z. 1-2(21-22) ISSN 1509-1074 ROCZNIK HISTORII PRASY POLSKIEJ Distribution of Media Dystrybucja produktów Products and Services i usług medialnych (after 1989) (po 1989 roku) Wyższa Szkoła

Bardziej szczegółowo

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni.

CSR klasycznie i na poważnie. Duża, oszczędna rodzina EDYCJA XXII. 29 sierpnia 4 września 2014 r. Partnerzy merytoryczni. 29 sierpnia 4 września 2014 r. 25 Partnerzy merytoryczni Partner raportu EDYCJA XXII fot: fotolia Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie (SKOK Wołomin) wyróżniona w XXII edycji Raportu

Bardziej szczegółowo

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy

TOMASZ MARSZAŁŁ OPAKOWANIA PROMOCJA. druk niskonakładowy W GRONIE TOP 50 MARKETINGOWCÓW EUROPY. szklane MARKETING eventowy i targowy wszystko o skutecznej reklamie www.oohmagazine.pl kwiecień - czerwiec 2014 cena: 15 PLN OPAKOWANIA szklane MARKETING eventowy i targowy PROMOCJA tekstylia reklamowe kalendarze POS innowacje i wyspy druk

Bardziej szczegółowo

IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI

IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI www.eurostudent.pl marzec / kwiecień 2015 RAPORT IT W FINANSACH I BANKOWOŚCI KARIERA ZAPLANUJ KARIEROWE WAKACJE RAPORT SPECJALNY BRANŻA IT CZEKA NA CIEBIE! PARTNER STRATEGICZNY MAMY SERCE DO IT KOMPETENCJE

Bardziej szczegółowo

Internet 2006 Grudzień 2006

Internet 2006 Grudzień 2006 Internet 2006 Grudzień 2006 Drogi Internauto, z przyjemnością oddajemy w Twoje ręce raport prezentujący wybrane wyniki badań zrealizowanych przez firmę Gemius SA w minionym 2006 roku. Celem opracowania

Bardziej szczegółowo

W POLSCE DYSTRYBUCJA. Łukasz Gołębiewski Paweł Waszczyk RYNEK KSIĄŻKI W POLSCE 2013. Patronat medialny

W POLSCE DYSTRYBUCJA. Łukasz Gołębiewski Paweł Waszczyk RYNEK KSIĄŻKI W POLSCE 2013. Patronat medialny DYSTRYBUCJA D Y S T R Y B U C J A RYNEK KSIĄŻKI W POLSCE 2013 W POLSCE 2013 Łukasz Gołębiewski Paweł Waszczyk Patronat medialny ISBN 978-83-63879-19-8 9 788363 879198 Platon Sp. z o.o. ul. Sławęcińska

Bardziej szczegółowo

Bezpieczniki Taurona dla dzieci. Jesienna oferta. Dr Friedbert Pflüger o emisji CO 2. Tauron w kamerach National Geographic.

Bezpieczniki Taurona dla dzieci. Jesienna oferta. Dr Friedbert Pflüger o emisji CO 2. Tauron w kamerach National Geographic. Nr 10 (60) październik 2013 magazyn grupy tauron ISSN 1689-5304 biznes Jesienna oferta Taurona wywiad Dr Friedbert Pflüger o emisji CO 2 wydarzenia Tauron w kamerach National Geographic wydarzenia Bezpieczniki

Bardziej szczegółowo