mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania"

Transkrypt

1 mcourser platforma edukacyjna z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi przygotowanymi przez Wydawnictwo Klett oraz zasobami tworzonymi przy pomocy narzędzia minstructor, dostępna z każdego komputera PC, tabletu lub smartfonu. mcourser ułatwia wspólną pracę nauczyciela i ucznia wzbogacając proces edukacyjny. minstructor Łatwe w obsłudze i darmowe narzędzie do tworzenia interaktywnych zasobów edukacyjnych gotowych do bezpośredniego wykorzystania w serwisie mcourser jako zadania domowe, sprawdziany lub treści na tablice interaktywne. mlibro Zestaw darmowych aplikacji do zainstalowania na komputerze, tablecie i smartfonie umożliwiających ściągnięcie i pełne wykorzystanie Twoich zasobów z portalu mcourser w trybie offline oraz synchronizację online wszystkich zgromadzonych tam wyników.

2 WRZESIEŃ W kolejnych miesiącach dowiesz się: Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Zobacz jak pracować z mcourser.pl. Jak założyć konto na mcourser.pl? Jak uzyskać dostęp do multimedialnych zasobów edukacyjnych na mcourser.pl? Jak możesz rozpocząć pracę z Twoimi uczniami? Jak stworzyć klasę na mcourser.pl? Jak przesłać zadanie uczniom na mcourser.pl? Jak sprawdzić wyniki zadania na mcourser.pl? Jak zaangażować całą klasę, czyli praca w trybie głosowania. Praca z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi bez dostępu do Internetu instalacja aplikacji mlibro. Praca z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi bez dostępu do Internetu praca w aplikacji mlibro. Jak samemu tworzyć multimedialne zasoby edukacyjne z minstructor.pl? Jak wykorzystać multimedialne zasoby edukacyjne z minstructor.pl na mcourser.pl?

3 PAŹDZIERNIK Jak założyć konto na mcourser.pl? Odwiedź stronę Kliknij przycisk na stronie głównej mcourser.pl. Wypełnij formularz rejestracyjny. Zwróć uwagę, aby wybrać typ użytkownika [Nauczyciel]. Kliknij przycisk [Zarejestruj się]. Na adres podany w formularzu zostanie wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Kliknij link w treści wiadomości , aby potwierdzić założenie konta i zakończyć rejestrację. Na stronie potwierdzającej pomyślną rejestrację Twojego konta, kliknij przycisk i wprowadź nazwę użytkownika i hasło podane w formularzu rejestracyjnym.

4 LISTOPAD Jak uzyskać dostęp do multimedialnych zasobów edukacyjnych na mcourser.pl? Zaloguj się na swoje konto na Po zalogowaniu znajdziesz się na stronie Kliknij przycisk. Wprowadź kod aktywacyjny do multimedialnych zasobów edukacyjnych, który otrzymałeś w mstarter Multimedialny Zestaw Nauczyciela. Kliknij na przycisk zasobów edukacyjnych., aby uzyskać dostęp do multimedialnych 6 Zwróć uwagę, że niektóre zasoby nie wymagają podania kodu i możesz z nich korzystać nieodpłatnie.

5 GRUDZIEŃ Jak możesz rozpocząć pracę z Twoimi uczniami? Poproś uczniów o założenie własnych kont na mcourser.pl, w dokładnie taki sam sposób jak Ty to zrobiłeś (rewers, wrzesień). Zwróć uwagę, aby uczniowie podczas rejestracji wybrali typ użytkownika. Podaj uczniom Twoją nazwę użytkownika dla portalu mcourser.pl. Poproś, aby uczniowie na stronie mcourser.pl na pasku menu głównego kliknęli [Społeczność] i następnie na zakładkę [Zaproszenia]. Aby uczeń mógł wysłać do Ciebie zaproszenie, powinien podać Twoją nazwę użytkownika. Na Twoim koncie na mcourser.pl po wybraniu zaakceptować zaproszenia od uczniów., możesz Również Ty możesz wysłać zaproszenie do swoich uczniów, korzystając z ich nazw użytkowników na mcourser.pl.

6 STYCZEŃ Jak stworzyć własne klasy na mcourser.pl? Na mcourser.pl na pasku menu głównego kliknij, wybierz zakładkę [Moje klasy], a następnie kliknij przycisk. Nadaj nazwę swojej klasie i kliknij przycisk. Odszukaj na liście [Moje klasy] nowo utworzoną klasę i w kolumnie [Czynności], kliknij przycisk. Z listy uczniów wybierz tych, których chcesz dodać do nowo utworzonej klasy. Przyjmując zaproszenia od uczniów (zobacz rewers, grudzień), możesz ich od razu przypisać do utworzonej przez Ciebie klasy.

7 LUTY Jak przesłać uczniom zadanie na mcourser.pl? Na mcourser.pl na pasku menu głównego kliknij na [Moje Zasoby], wybierz swój multimedialny kurs, a następnie wskaż zadanie, które chcesz przesłać uczniom. Z rozwijanego menu na przycisku, kliknij na opcję. Na stronie [Utwórz zadanie] określ liczbę zadań, które chcesz przesłać uczniom (np. pojedyncze zadanie lub całą lekcję). Wybierz klasę bądź ucznia, któremu chcesz przypisać zadanie. Określ termin wykonania zadania. Przed wysłaniem zadania, możesz również dopisać do niego dowolny komentarz. Zadanie zostanie zlecone uczniowi, po kliknięciu przycisku. Listę wszystkich zleconych swoim uczniom zadań znajdziesz na stronie [Zadania].

8 MARZEC Jak sprawdzić wyniki zadania na mcourser.pl? Na mcourser.pl na pasku menu głównego kliknij i odszukaj na liście zadanie, dla którego chcesz sprawdzić wyniki Twoich uczniów. W kolumnie [Czynności] kliknij przycisk, aby przejść do strony z wynikami danego ucznia (zadanie indywidualne) lub całej klasy (zadanie klasowe). W przypadku zadania grupowego kliknij przycisk uczniu, aby zobaczyć jego indywidualne wyniki. przy wybranym Na stronie z wynikami danego ucznia możesz je obejrzeć, skomentować oraz ocenić. Każde wykonane przez ucznia zadanie możesz oznaczyć jako zakończone, zarchiwizować je lub poprosić o jego uzupełnienie.

9 KWIECIEŃ Jak zaangażować całą klasę, czyli praca w trybie głosowania. Poproś swoich uczniów, aby przy pomocy komputerów, tabletów lub telefonów zalogowali się na swoje konta na mcourser.pl i przeszli na stronę [Głosowanie] z głównego paska menu. Na Twoim koncie na mcourser.pl przejdź do strony, wybierz kurs i zadanie, które chcesz użyć w głosowaniu. Z rozwijanego menu na przycisku zadaniu, wskaż opcję [Utwórz ankietę]. przy wybranym przez Ciebie Po przejściu na stronę [Głosowanie], wybierz zakładkę [Ankiety] i odszukaj wybrane wcześniej zadanie. Z rozwijanego menu na przycisku [Czynności], wybierz opcję [Rozpocznij Sesję]. Wybierz klasę lub ucznia, który ma wziąć udział w głosowaniu i kliknij przycisk [Rozpocznij Sesję]. 6 Podczas sesji głosowania możesz wysyłać uczniom pytania i sprawdzać na bieżąco ich odpowiedzi.

10 MAJ Praca z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi bez dostępu do Internetu instalacja aplikacji mlibro. Zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą pracować z zasobami mcourser.pl bez dostępu do Internetu. Aby pobrać multimedialne zasoby edukacyjne na swoje urządzenie (komputer, tablet, telefon), należy ze strony głównej mcourser.pl pobrać aplikację mlibro. Podczas instalacji aplikacji mlibro, wybierz [język] i zaakceptuj warunki instalacji. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, wybierz z listy [serwery mlibro] portal mcourser.pl, z którym będzie synchronizowała się Twoja aplikacja mlibro. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji mlibro na swoim urządzeniu (komputer, tablet, telefon), zaloguj się do niej używając swojej nazwy użytkownika oraz hasła z mcourser.pl.

11 CZERWIEC Praca z multimedialnymi zasobami edukacyjnymi bez dostępu do Internetu praca w aplikacji mlibro. Uruchom wcześniej pobraną aplikację mlibro i zaloguj się do niej używając swojej nazwy użytkownika oraz hasła z mcourser.pl. Twoje urządzenie musi być w tym czasie podłączone do Internetu Po zalogowaniu się, mlibro pokaże listę Twoich multimedialnych kursów. Z listy wybierz te kursy, z którymi chcesz pracować bez podłączenia do Internetu. Odszukaj kurs lub zadanie, które chcesz pobrać i kliknij przycisk [Zainstaluj lekcję].. Aby pracować z pobranym materiałem, kliknij przycisk w mlibro. Twoje urządzenie NIE musi być w tym czasie podłączone do Internetu. Wyniki pracy zostaną przesłane do mcourser.pl, gdy Twoje urządzenie uzyska ponownie połączenie z Internetem.

12 LIPIEC Jak tworzyć własne multimedialne zasoby edukacyjne z minstructor.pl? Odwiedź stronę Kliknij przycisk rejestracyjny. na stronie głównej i wypełnij formularz Po potwierdzeniu rejestracji konta i zalogowaniu się, przejdziesz do strony [Moje Zasoby]. Kliknij przycisk, aby zacząć tworzenie Twojego multimedialnego zasobu edukacyjnego. Kolejno nadaj nazwę tworzonemu zasobowi, wybierz szablon oraz stronę startową. Następnie kliknij przycisk aby, uruchomić edytor multimedialnych zasobów. 6 Edytor zasobów edukacyjnych pozwala Ci na modyfikację jego treści, dodawanie nowych stron i funkcjonalności. 6 Po zakończonej edycji, kliknij przycisk oraz przycisk. Twoje pierwsze multimedialne zasoby edukacyjne są gotowe do użycia.

13 SIERPIEŃ Jak wykorzystać własne multimedialne zasoby edukacyjne z minstructor.pl na mcourser.pl? Zaloguj się na swoje konto na Wybierz z menu głównego i kliknij zakładkę [minstructor]. Kliknij przycisk [Zaloguj się do serwisu minstructor], a następnie podaj swój login i hasło do minstructor.pl. Zaznacz opcję [Authorize Access] i kliknij przycisk [Wyślij]. Od tej pory wszystkie Twoje zasoby, również te, które stworzysz w przyszłości w minstructor.pl zostaną automatycznie połączone i wyświetlone w zakładce [minstructor] na Twoim koncie mcourser.pl. Wszystkie multimedialne zasoby edukacyjne stworzone w mistructor.pl mogą zostać użyte do stworzenia zadania lub głosowania. W tym celu, wybierz zakładkę [minstructor], a następnie przy stworzonym przez Ciebie zasobie z rozwijanego menu na przycisku, wybierz odpowiednio opcję [Przypisz] lub [Utwórz ankietę].

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów

Dokumentacja Użytkownika i Administratora. aplikacji. Biblioteka zasobów Dokumentacja Użytkownika i Administratora aplikacji Biblioteka zasobów aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 57 Spis Treści Wstęp... 6 Minimalne wymagania techniczne...

Bardziej szczegółowo

Przewodnik dla ucznia

Przewodnik dla ucznia Przewodnik dla ucznia Jak założyć konto i pracować z Oxford English Online? Z przewodniekiem dla ucznia to proste! Strona logowania Aby rozpocząć korzystanie z OEO załóż swoje konto. W tym celu należy

Bardziej szczegółowo

REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS

REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS REDIVE PRZEWODNIK PO PLATFORMIE LMS PROJ. Nº 528362-LLP-1-2012-1-PT-ERASMUS-ECUE Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie

Bardziej szczegółowo

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła

Dokumentacja Administratora portalu. aplikacji. Wirtualna szkoła Dokumentacja Administratora portalu aplikacji Wirtualna szkoła aktualna na dzień 20.12.2012 Wykonawca: Young Digital Planet SA 2012 Strona 2 z 15 Spis Treści Wirtualna szkoła SYSTEM ZARZĄDZANIA NAUCZANIEM...

Bardziej szczegółowo

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół

Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Materiały szkoleniowe System doskonalenia nauczycieli oparty na ogólnodostępnym kompleksowym wspomaganiu szkół Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu

Bardziej szczegółowo

Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli

Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli Online Workbook Przewodnik dla nauczycieli Ćwiczenia w Online Workbook odpowiadają tym w drukowanej wersji zeszytu ćwiczeń, ale pozwalają uczniom otrzymać natychmiastową informację zwrotną oraz zapisać

Bardziej szczegółowo

PUBLIKOWANIE STRONY WWW

PUBLIKOWANIE STRONY WWW PUBLIKOWANIE STRONY WWW Aby opublikować swoją stronę, nie musisz mieć w domu dostępu do internetu. Wszystkie operacje możesz wykonać na przykład w szkole. Twój komputer nie musi być ciągle włączony, ponieważ

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Administratora Szkoły

Podręcznik Administratora Szkoły Projekt systemowy 'Fascynujący Świat Nauki i Technologii' nr POKL.09.01.02-16-001/13 jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt systemowy Fascynujący

Bardziej szczegółowo

7 sekretów Windows 7

7 sekretów Windows 7 Menedżer poświadczeń Identyfikator Windows Live Live Mesh SkyDrive SkyDrive w Windows 7 Tryb pełnoekranowy Menu kontekstowe 12 7 sekretów Windows 7 W tym rozdziale znajdziesz informacje o przydatnych,

Bardziej szczegółowo

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Opracował: Paweł Strzyżewski, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o., luty 2013 Spis treści Wiadomości wstępne...1 Krótkie omówienie

Bardziej szczegółowo

mysurveylab.com profesjonalne ankiety online Podręcznik użytkownika 2010 7Points Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

mysurveylab.com profesjonalne ankiety online Podręcznik użytkownika 2010 7Points Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. Podręcznik użytkownika 2010 7Points Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone. INDEX Wprowadzenie... 3 Logowanie... 3 Rejestracja... 4 Przypomnienie hasła... 5 Abonament i dostępne pakiety... 6 Nowa Ankieta

Bardziej szczegółowo

asc EduPage / SPE - Pomoc online asc EduPage / SPE - Pomoc online

asc EduPage / SPE - Pomoc online asc EduPage / SPE - Pomoc online Table of Contents EduPage... 1 1 1 1 Podstawowe pytania... 1 1.1 Witamy!... 1 1.2 Dlaczego EduPage?... 1 1.3 Czy EduPage jest darmowe?... 1 2 2 2 Pierwsze kroki... 1 2.1 Stwórz swoją stronę EduPage...

Bardziej szczegółowo

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA Spis treści 1. Wstęp...2 2. Rejestracja i wybór planu taryfowego...3 3. Pierwsze logowanie i konfiguracja...4 3.1 Przewoźnicy...5 3.2 Szablony

Bardziej szczegółowo

Podręcznik Klienta Indywidualnego

Podręcznik Klienta Indywidualnego Podręcznik Klienta Indywidualnego SGB-Bank S.A i Zrzeszone Banki Spółdzielcze SPIS TREŚCI WSTĘP... 3 KONFIGURACJA PRZEGLĄDARKI INTERNETOWEJ... 4 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PRZY KORZYSTANIU Z SGB ONLINE... 4

Bardziej szczegółowo

Bank Millennium. Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika

Bank Millennium. Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika Bank Millennium Millenet dla Przedsiębiorstw Przewodnik użytkownika Spis treści Millenet tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu...3 Co należy zrobić, aby otworzyć Millenet dla Przedsiębiorstw?...4

Bardziej szczegółowo

Instrukcja rejestracji Netia Fon

Instrukcja rejestracji Netia Fon Instrukcja rejestracji Netia Fon 1. Rejestracja usługi Fon W celu rejestracji Netia Fona należy zalogować się do Netia Spota. Wpisz w pasku przeglądarki internetowej adres netiaspot.home lub 192.168.1.254.

Bardziej szczegółowo

ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6

ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6 ZAWARTOŚĆ 1 IBARD24 BACKUP ONLINE... 2 1.1 Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 4 2 WYMAGANIA SYSTEMOWE... 5 3 INSTALACJA... 6 3.1 Jak pobrać oprogramowanie... 6 3.2 Rejestracja nowego konta... 9 4

Bardziej szczegółowo

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE

KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PB ONLINE Sp. z o.o. KRÓTKI PRZEWODNIK Z ZAKRESU OBSŁUGI APLIKACJI PB ONLINE PRZEWODNIK 1 Zawartość TWORZENIE KONTA UŻYTKOWNIKA... 3 OPERACJE NA ANKIECIE... 6 TWORZENIE LINKÓW DO ANKIETY... 8 WYSYŁANIE

Bardziej szczegółowo

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców

Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2. Instrukcja dla Wnioskodawców Internetowy System Składania Wniosków PISF wersja 2.2 Instrukcja dla Wnioskodawców Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do ISSW... str.3 1.1.Zakładanie konta ISSW 1.2.Logowanie do systemu ISSW 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web

Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web Internetowy serwis Era mail Aplikacja sieci Web (www.login.eramail.pl) INSTRUKCJA OBSŁUGI Spis treści Internetowy serwis Era mail dostępny przez komputer z podłączeniem do Internetu (aplikacja sieci Web)

Bardziej szczegółowo

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA

v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA v. 2015 INSTRUKCJA KONFIGURACJI I OBSŁUGI PLATFORMY SHEEPLA Spis treści 1. Wstęp...3 2. Rejestracja i wybór planu taryfowego...4 3. Pierwsze logowanie i konfiguracja...5 3.1 Przewoźnicy...6 3.2 Szablony

Bardziej szczegółowo

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel

www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel www.kwp.edu.pl Instrukcja obsługi platformy Krok w Przedsiębiorczość Nauczyciel Wersja: 4_23/07/2012 1 Spis treści 1. Logowanie do platformy... 3 2. Struktura narzędzi platformy... 3 3. Ogólne zasady działania

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Internet Service. Wersja: 4.5.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Internet Service Wersja: 4.5.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2014-01-09 SWD-20140109135251664 Spis treści 1 Rozpoczęcie pracy...7 Informacje o planach taryfowych BlackBerry Internet Service...7

Bardziej szczegółowo

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych

Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Office 365 - Przewodnik Użytkownika Usługa Office 365 dla instytucji edukacyjnych Wersja 1.0 Data publikacji: Listopad 2014 Najnowsze informacje są dostępne pod adresem http://office.microsoft.com/pl-pl/academic/

Bardziej szczegółowo

Samouczek. Użytkownik firmowy

Samouczek. Użytkownik firmowy Samouczek Spis treści 2 1. Rejestracja 3. 2. Logowanie 6. 3. Panel firmowy - Testy 7. 4. Panel firmowy Pracownicy 9. 5. Panel firmowy Stanowiska 10. 6. Panel firmowy Dane firmy 11. 7. Zmiana panelu 12.

Bardziej szczegółowo

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik

BlackBerry Desktop Software. Wersja: 7.1. użytkownika. Podręcznik BlackBerry Desktop Software Wersja: 7.1 Podręcznik użytkownika Opublikowano: 2012-06-05 SWD-20120605131050757 Spis treści Podstawy... 7 Informacje BlackBerry Desktop Software... 7 Konfigurowanie smartfonu

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po aplikacji mobilnej IKO

Przewodnik po aplikacji mobilnej IKO Przewodnik po aplikacji mobilnej IKO SPIS TREŚCI O APLIKACJI MOBILNEJ IKO 3 KTO MOŻE KORZYSTAĆ Z APLIKACJI IKO? 4 JAKIE TELEFONY OBSŁUGUJĄ APLIKACJĘ IKO? 4 INSTALACJA I AKTYWACJA APLIKACJI IKO 5 Pobieranie

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0

INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA. Wersja 2.9.0 INSTRUKCJA UŻYTKOWNIKA Wersja 2.9.0 ZAWARTOŚĆ 1. ibard24 backup online... 5 2. Rozpoczęcie przygody to takie proste!... 6 2.1. Rejestracja nowego konta... 6 2.1. Instalacja programu... 8 2.1.1. Jak pobrać

Bardziej szczegółowo

Instrukcja instalacji i korzystania z systemu

Instrukcja instalacji i korzystania z systemu Instrukcja instalacji i korzystania z systemu Spis treści 1. Rejestracja w systemie oraz konfiguracja konta... str 3 2. Pobieranie i korzystanie z aplikacji na tablecie... str 19 3. Funkcje dodatkowe.

Bardziej szczegółowo

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty.

Poniżej znajduje się instrukcja konfiguracji najpopularniejszych programów do obsługi poczty. Uwagi ogólne System pocztowy NetMail wspiera protokoły pocztowe IMAP oraz SMTP (protokół POP3 został wyłączony). Umożliwia to współpracę z programami pocztowymi takimi jak Outlook Express, Mozilla Thunderbird

Bardziej szczegółowo