Internetowy Test Skłonności Zawodowych moduł Doradca pomoc techniczna (w.3, )

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Internetowy Test Skłonności Zawodowych moduł Doradca pomoc techniczna (w.3, 14 05 2014)"

Transkrypt

1 Internetowy Test Skłonności Zawodowych moduł Doradca pomoc techniczna (w.3, ) Uwaga: naciśnięcie Ctrl + rozdział pozwala na przejście do danego rozdziału Instrukcji. Zawartość Internetowy Test Skłonności Zawodowych moduł Doradca pomoc techniczna (w.3, )... 1 I. Wizja systemu... 3 II. Moduły systemu Pedagog dla Szkół Doradca Zawodu... 3 III. Adres... 3 IV. Doradca w systemie DoradcaZawodu.pl Opłaty licencyjne Wpis Doradcy do systemu Szkolenie Techniczne... 5 V. Pierwsze użycie Systemu przez Doradcę Twoja poczta Pierwsze logowanie Twoje dane... 7 VI. Przygotowanie do użycia (przed pierwszym klientem) Logowanie Wpis użytkownika Pulpit Doradcy Zakładka Badani Określenie sposobu badania klienta VII. Badanie klienta przez doradcę Kroki procedury testowej Wywiad... 12

2 16. Instrukcja przed badaniem Achtnicha Przebieg badania: wybór obrazków Przebieg badania: podział na grupy Przebieg badania: nazywanie grup Przebieg badania: określanie kolejności grup (sortowanie) VIII. Udostępnienie wyników Wyniki klucz ilościowy Udostępnienie wyników opinia IX. Badanie wykonane przez Internet Samodzielne wykonanie badania przez klienta Wykonanie badania przez klienta S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

3 I. Wizja systemu Internetowy Test Skłonności Zawodowych jest narzędziem, które służy społeczności doradców zawodowych, którzy wcielają w życie ideał kariery zawodowej rozumianej jako rozwój przez całe życie. Charakter zawodowy rozumiany jest jako kapitał kariery. Mówimy o rozwoju, który jest ukierunkowany na nabycie kompetencji zawodowych. Test skłonności zawodowych pozwala na głęboki wgląd w potencjał zawodowy. Jest niezastąpioną pomocą w nabyciu samowiedzy przez osoby młode (uczące się), jak i w jej pogłębieniu przez tych, którzy już funkcjonują na rynku pracy. Doradcy zawodowi uzyskują łatwy dostęp do precyzyjnego narzędzia będącego wsparciem nie tylko pracy indywidualnej z uczniem, ale także będącego często fundamentem planowania pracy dydaktycznej i wychowawczej przez pracowników i dyrekcję szkoły. Systematyczny rozwój testu dzięki szerokiemu zastosowaniu w szkołach, uczelniach oraz instytucjach rynku pracy, umożliwia coraz dokładniejsze przyporządkowanie kluczy zawodowych do poszczególnych profesji, a co za tym idzie: do trafnej porady zawodowej. Stosowanie testu sprzyja programowi wspierania talentów uczniów realizowanemu w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. II. Moduły systemu System Doradca zawodu posiada dwa moduły: moduł dla Pedagogów szkolnych oraz moduł dla Doradców zawodowych. Moduł Pedagog dla Szkół nie wymaga żadnego przeszkolenia w metodzie. Moduł Doradca Zawodowy jest udostępniany dla osób, które przeszły szkolenie z metody Achtnicha i uzyskały certyfikat Pedagog dla Szkół Przeznaczenie modułu: jak najszersze promowanie wizji doradztwa zawodowego i charakteru rozumianego jako kapitał kariery. Uczniowie są logowani na badania przez Pedagogów szkolnych. Wystarczy znać ich adres mailowy. Po badaniu uczniowie otrzymują na swoje konto bezpłatną Informację Zawodową. Osoby zainteresowane pogłębieniem mogą zakupić odpłatną Ekspertyzę Zawodową przygotowaną przez Eksperta. 2. Doradca Zawodu Moduł Doradca Zawodu (www.doradcazawodu.pl) udostępniany jest doradcom, którzy przeszli szkolenie w metodzie Achtnicha i otrzymali tytuł Specjalisty metody Achtnicha. III. Adres System umożliwiający diagnozę skłonności zawodowych jest dostępny pod adresem internetowym kapitalkariery.pl/ 1 Certyfikaty uzyskuje się na szkoleniach po złożeniu pracy zaliczeniowej, lub w czasie szkolenia certyfikującego, na którym następuje wdrożenie do używania programu Skłonności Zawodowe. 3 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

4 IV. Doradca w systemie DoradcaZawodu.pl Aby używać systemu trzeba być zalogowanym przez Administratora systemu. Praca w systemie jest odpłatna, zatem wiąże się to z dokonaniem zakupu licencji. 3. Opłaty licencyjne Jednorazowy koszt użycia programu internetowego wynosi: Badanie Achtnicha -od 30 zł netto (za 10 badań) -22 zł/badanie ponad 90 badań Badanie Bergera Badanie A+B - od 20 zł netto (za 10 badań) -10 zł/badanie ponad 90 badań -od 40 zł netto (za 10 badań) - 30 zł/badanie ponad 90 badań Szczegółowe ceny: tabela BADANIE ACHTNICHA liczba badań cena za 1 badanie Kwota do do do do ponad BADANIE ACHTNICHA I BERGERA (A+B) do do do do ponad Użytkownikom indywidualnym oferujemy korzystne zniżki (ok % ceny wyjściowej). 4 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

5 4. Wpis Doradcy do systemu Administrator wpisuje Doradcę podając jego adres internetowy oraz login. Konieczne jest wpisanie nazwy placówki oraz typu szkoły, kraju, województwa i miejscowości. Doradca, który zostaje zalogowany do systemu otrzymuje status: Starter darmowy przydział badań po ukończeniu kursu lub zajęć z psychologii w czasie studiów. Licencjonowany odpłatne używanie systemu przez doradców, którzy ukończyli Szkolenie Podstawowe. Doradcy licencjonowani mogą zgłosić się na Szkolenie Techniczne. Ekspert - odpłatne używanie systemu przez doradców, którzy ukończyli Szkolenie Eksperckie. 5. Szkolenie Techniczne Osoby, które ukończyły kursy z metody Achtnicha jakiś czas temu i chcą sobie odświerzyć wiadomości, a także osoby, które chcą zostać przeszkolone z używania testów Internetowych, mogą zapisać się na 6 godzinne Szkolenie Techniczne. Celem tego przeszkolenia jest zapoznanie się z użyciem Testu Achtnicha przez Internet oraz analizy przypadków. Informacje na stronie: V. Pierwsze użycie Systemu przez Doradcę 6. Twoja poczta Na podany adres pocztowy Doradca otrzyma informacje pt. system-test : Instrukcja aktywacji konta Instrukcja aktywacji wygląda następująco: 5 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

6 Należy nacisnąć Potwierdź konto. Dobrze jest wydrukować sobie tą stronę i zapisać sobie na niej ustalone przez siebie hasło dostępu: patrz Pierwsze logowanie dalej. 7. Pierwsze logowanie Zostaniesz przeniesiony do systemu i poproszony o ustawienie sobie hasła, przez które będziesz się logował do systemu: W miejscu kropek należy wpisać swoje hasło; min. 8 znaków, jedna duża litera i jedna cyfra. No i oczywiście WARTO to zapamiętać! Uzyskasz informację, że zostałeś zalogowany. Stałeś się Użytkownikiem systemu DoradcaZawodu.pl. Gratulujemy! 6 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

7 Jeszcze kilka minut, abyś mógł przystąpić do pracy. Chodzi o wpisanie Twoich danych. 8. Twoje dane Zasadą jest, że dane konieczne oznaczone są kolorem czerwonym. Ale prosimy o wpisanie wszystkich danych. Zwłaszcza, na samym dole, Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po wszelkich uzupełniasz konieczne jest użycie przycisku Zapisz. Jest on zwykle zielonego koloru. I to na tyle. VI. Przygotowanie do użycia (przed pierwszym klientem) 9. Logowanie Po wejściu na stronę doradcazawodu.pl możesz się zalogować. Kliknij na Zaloguj zielone pole, aby się zalogować. Po zalogowaniu się możesz dodawać badanych. 7 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

8 10. Wpis użytkownika Możesz od razu wpisać pierwszego użytkownika, lub zrobić to po wylogowaniu z systemu i powtórnym zalogowaniu. Zielony plus to wpis nowego badanego, zaś naciśnięcie Badani pozwoli Ci zobaczyć, kto już został zalogowany do badania. 11. Pulpit Doradcy Po zalogowaniu się jako Doradca zobaczysz Pulpit Doradcy. W górnym wierszy widzimy: Badani Badania Pomoc Kontakt Ustawienia. Zacznijmy od opcji Badani. Widzimy Listę badań i Dane osób badanych. na razie jest ona pusta. Aby dopisać Badanego trzeba kliknąc na niebieski trójkącik z lewej strony, który znajduje się na niebieskim pasku z lewej strony: Mamy tutaj zakładki: Badani, Badania, Pomoc, Kontakt i Ustawienia. Omówimy je dalej kolejno. Wówczas mamy dostępny przycisk: Dodaj Badanego 12. Zakładka Badani Ustawienie na klawiszu Badani pozwala na dodawanie nowych badanych. Jest to możliwe po naciśnieciu małego NIEBIESKIEGO trójkąta po lewej stronie. (Natomiast zielony przycisk Nowe badanie+ pozwala na wykonanie nowego badnia dla osoby już wpisanej do bazy.) 8 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

9 Po naciśnięciu zielonego klawisza Dodaj badanego + pojawi się możliwość wpisu Podstawowe dane nowego badanego: 9 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

10 Po naciśnięciu zielonego klawisza Zapisz badany został dodany do listy. Ale nie ma jeszcze przeprowadzonych żadnych badań: Badany nie miał jeszcze robionych testów. 13. Określenie sposobu badania klienta Dopiero naciśniecie klawisza Nowe badanie + spowoduje, że możliwe będzie przystąpienie do badania: 10 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

11 Jak widać, jeśli pracujemy Testem Achtnicha, mamy dalej trzy możliwości: 1/ Rozpocząć badanie na miejscu ; 2/ Wpisać wynik badania, które zrobiliśmy wcześniej, na stole ; 3/ Wysłać do klienta - przez Internet - zaproszenie do zrobienia badania w domu. Pamiętaj, że klient otrzyma dwa maile: pierwszy, aby ustalić sobie hasło dostępu do doradcyzawodu.pl. Mając swoje konto, będzie mógł przeglądać swoje badania. Badania można powtarzać (po jakimś czasie). Drugi mail to już zaproszenie do konkretnego badania, pierwszego lub kolejnego, np. do badania Achtnicha (Test A), lub do badania Achtnicha i Bergera (Test AB). 11 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

12 Zacznijmy od badania na miejscu VII. Badanie klienta przez doradcę 14. Kroki procedury testowej Jak widać, wykonanie testu wymaga czterech kroków: Pierwszy krok to Start. Jest to powitanie i rozpoczęcie testu. W trakcie testu nastąpi: (2) krótki Wywiad, (3) samo Badanie i (4) udostępnienie Opinii 15. Wywiad Klient poproszony jest o krótki wywiad. Celem tego wywiadu jest wstępna orientacja, czy osoba badana jest zadowolona z aktualnej ścieżki szkonej/zawodowej oraz jakie ma oczekiwania wobec badania. 12 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

13 16. Instrukcja przed badaniem Achtnicha 17. Przebieg badania: wybór obrazków Wybór obrazków testowych przebiega na ciemnym tle: 13 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

14 18. Przebieg badania: podział na grupy Po wyborze obrazków klient proszony jest o podział obrazków na grupy: Podana jest szczegółowa instrukcja, jak to zrobić. 14 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

15 19. Przebieg badania: nazywanie grup Po naciśnięciu klawisza Dalej 15 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

16 20. Przebieg badania: określanie kolejności grup (sortowanie) VIII. Udostępnienie wyników Po przeprowadzeniu badania klienta mamy dostęp do jego wyników. Możemy otworzyć następujące zakładki: Wywiad, Grupy, Klucz ilościowy oraz Opinia Widizmy zakładkę Wywiad. 16 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

17 21. Wyniki klucz ilościowy Mamy tutaj trzy czynne zakładki: Przebieg, Wykres oraz Pobierz pdf z wynikami W zakładce Przebieg możemy przejrzeć uzyskane wyniki. Możemy przeanalizować wykresy. 17 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

18 Możemy też wyeksportować wyniki do pliku.pdf i wydrukować je, lub zapisać sobie plik z zebranymi wynikami. 22. Udostępnienie wyników opinia Opinia składa się z następujących rozdziałów: Wstęp Co to jest charakter zawodowy Składowe charakteru Wykres wyników Twój charakter zawodowy Klimat Twojego zawodu Cechy charakteru Czynności zawodowe Cele czyli wytwory Materiały Narzędzia Miejsce pracy Proponowane zawody Jak widać poniżej: można ją pobrać w pliku.pdf i wydrukować. Jest to zupełnie sporo wiadomości! 18 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

19 IX. Badanie wykonane przez Internet 23. Samodzielne wykonanie badania przez klienta Klient może być zaproszony do wykonania badania samodzielnie, w domu. Zobacz: Określenie sposobu badania klienta (str. 10). Pamiętaj, że klient otrzyma dwa maile: pierwszy, aby ustalić sobie hasło dostępu do doradcyzawodu.pl. Mając swoje konto, będzie mógł przeglądać swoje badania. Badania można powtarzać (po jakimś czasie). Drugi mail to już zaproszenie do konkretnego badania, pierwszego lub kolejnego, np. do badania Achtnicha, lub do badania Bergera. Po zalogowaniu się do systemu klient musi uzupełnić swoje dane. Dane obowiązkowe są oznaczone na czerwono. Zostanie też poproszony o wyrażenie Zgody na badanie. W zakładce Moje dane klient może zmienić swoje hasło dostępu do strony. W zakładce Moja opinia zawodowa klient będzie miał dostęp do wyników swojego badania. 24. Wykonanie badania przez klienta Wykonanie badania przez klienta przebiega analogicznie, jak badanie wykonane razem z Doradcą. Zobacz Kroki procedury testowej (str. 12). 19 S t r o n a K a p i t a ł K a r i e r y s p. z o. o.

Zakupy bez wychodzenia z domu

Zakupy bez wychodzenia z domu Zakupy bez wychodzenia z domu USŁUGI INTERNETOWE SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl

BHP Pomocnik. Instrukcja obsługi 0.85. KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl BHP Pomocnik Instrukcja obsługi 0.85 KSW Sp. z o.o. http://ksw.opole.pl biuro@ksw.opole.pl Instrukcja obsługi BHP Pomocnik 2/64 SPIS TREŚCI 1. Wstęp... 3 1.1 Specyfikacja Techniczna Oferowanego Oprogramowania

Bardziej szczegółowo

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora

INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0. Część II - Podręcznik administratora INSTRUKCJA OBSŁUGI DO LocumNet Desktop 5.0 Część II - Podręcznik administratora Część II - Podręcznik administratora... 1 Wstęp... 4 Wymagania systemowe... 5 Quick start co należy zrobić aby szybko zacząć

Bardziej szczegółowo

asc EduPage / SPE - Pomoc online asc EduPage / SPE - Pomoc online

asc EduPage / SPE - Pomoc online asc EduPage / SPE - Pomoc online Table of Contents EduPage... 1 1 1 1 Podstawowe pytania... 1 1.1 Witamy!... 1 1.2 Dlaczego EduPage?... 1 1.3 Czy EduPage jest darmowe?... 1 2 2 2 Pierwsze kroki... 1 2.1 Stwórz swoją stronę EduPage...

Bardziej szczegółowo

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2. Instrukcja dla Interesanta Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta wersja 2.2 Instrukcja dla Interesanta Poznań 2011 1 Spis treści 1.Dostęp do EBOI... str.3 1.1.Zakładanie konta EBOI 1.2.Logowanie do systemu EBOI 1.3. Logowanie

Bardziej szczegółowo

1. Podstawowe wiadomości... 9

1. Podstawowe wiadomości... 9 CRM v. 4.2.8 2 CRM - SPIS TREŚCI: 1. Podstawowe wiadomości... 9 1.1. Ekran... 9 1.1.1. Wygląd i elementy typowego formularza... 9 1.1.2. Pasek narzędziowy... 10 1.2. Podstawowe działania... 11 1.2.1. Klawisze

Bardziej szczegółowo

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone

BizDesk. Dokumentacja Oprogramowania BizDesk w wersji 2.5. Copyright 2006 TRASKO NETWORK Wszelkie Prawa Zastrzeżone Dokumentacja Oprogramowania w wersji 2.5 SPIS TREŚCI 1. 2. Pierwsze kroki z systemem 4 1.1. Wstęp 4 1.2. Opcja darmowa 4 1.3. Opcja płatna 4 1.4. Instalacja systemu 4 Moduły systemu 6 2.1. Licencje 7 2.2.

Bardziej szczegółowo

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji

Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Możliwości techniczne platformy e-learningowej Centrum Edukacji Opracował: Paweł Strzyżewski, Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o., luty 2013 Spis treści Wiadomości wstępne...1 Krótkie omówienie

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Faktura Small Business

Instrukcja programu Faktura Small Business Instrukcja programu Faktura Small Business 1 / 35 Table of contents Wstęp... 4 O programie... 5 Możliwości programu... 5 Przydatne funkcje programu... 5 Instalacja programu... 7 Instalacja standardowa...

Bardziej szczegółowo

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe

Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe Porozmawiajmy Internet oraz komunikatory internetowe SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW Niniejsze opracowanie powstało w ramach projektu innowacyjnego Fifty-Fifty model sieci franczyzy społecznej metodą przeciwdziałania

Bardziej szczegółowo

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH

PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH PRZEWODNIK PO SERWISACH INTERNETOWYCH SPIS TREŚCI WITAMY W NOWEJ WITRYNIE VULCAN 3 Kilka słów o budowie witryny 5 Jedno logowanie dostęp do wielu witryn 6 PIERWSZE KROKI 7 Pierwsze logowanie do portalu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Baza Danych 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8

Bardziej szczegółowo

Własna strona WWW w oparciu o CMS

Własna strona WWW w oparciu o CMS Własna strona WWW w oparciu o CMS 1. Uruchomienie własnej strony WWW w oparciu o CMS Do uruchomienia własnej strony WWW, służy Aplikacja do zarządzania kontem w Uczelnianej Sieci Komputerowej ZUT, dostępna

Bardziej szczegółowo

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika Zamawiający: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa http://www.mpips.gov.pl Wykonawca: Sygnity S.A. al. Jerozolimskie 180 02-486 Warszawa Tel. (22) 571 10 00; Fax:

Bardziej szczegółowo

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego)

Logowanie. 2. Wpisać swój login i hasło w odpowiednie pola formularza (login i hasło zostało wysłane w email-u z danymi do konta dostępowego) Spis treści Logowanie... 4 Ustawienia konta...5 Użytkownicy... 7 *Kredyty ( Dodatkowe funkcjonalności - SaldeoSMART)...8 Menu Główne... 8 Dodanie nowego konta dla Firmy - Klienta Biura...10 Wybór formatu

Bardziej szczegółowo

INTERNET BANKING przewodnik dla klienta

INTERNET BANKING przewodnik dla klienta INTERNET BANKING przewodnik dla klienta www.bssierakow.pl Instrukcja obsługi Internet Banking 1. Informacje ogólne Internet Banking jest jednym ze sposobów obsługi rachunku bankowego. Dzięki niej klient

Bardziej szczegółowo

Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku. przewodnik

Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku. przewodnik Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku przewodnik Program etwinning rejestracja i narzędzia krok po kroku Redakcja merytoryczna Monika Regulska Korekta Weronika Walasek, Agnieszka Pawłowiec

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2012 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika

praca.gov.pl Podręcznik użytkownika Zamawiający: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa http://www.mpips.gov.pl Wykonawca: Sygnity S.A. al. Jerozolimskie 180 02-486 Warszawa Tel. (22) 571 10 00; Fax:

Bardziej szczegółowo

REGULAMIN STREFY KIBICA

REGULAMIN STREFY KIBICA REGULAMIN STREFY KIBICA 1. Strefa Kibica umożliwia przeglądanie i aktualizację swoich danych, kontakt z Klubem poprzez wysłanie formularza, udostępnienie karnetu innej osobie, zakup biletu lub karnetu

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2013. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent Baza Danych 2013 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent Baza Danych 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8

Bardziej szczegółowo

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk

Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014. Autorzy: Tomasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Instrukcja użytkownika programu Asystent CRM 2014 Autorzy: omasz Fok Karol Wierzchołowski Dominik Samojluk Spis treści 1 WSĘP 3 2 Asystent CRM 5 3 Instalacja 6 4 Pierwsze uruchomienie 8 4.1 Kreator pierwszego

Bardziej szczegółowo

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE

KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE KROK PO KROKU jak zacząć z MOODLE Spis treści * 1. Tworzenie kursu... 2 2. Logowanie do systemu... 3 3. Wchodzimy do kursu... 4 4. Widok strony z kursem zmiany w ustawieniach kursu... 5 5. Zmiana profilu...

Bardziej szczegółowo

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl

Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl Nowy Przewodnik po Panelu Klienta AZ.pl 1 SPIS TREŚCI SPIS TREŚCI... 2 WPROWADZENIE... 4 KORZYSTANIE Z PRZEWODNIKA PO PANELU KLIENTA... 6 LOGOWANIE... 7 BUDOWA PANELU KLIENTA... 9 MOJE DOMENY... 13 ZMIANA

Bardziej szczegółowo

Weronika Ewertowska. Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela

Weronika Ewertowska. Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela Informatyka i technologia informacyjna Podyplomowe studia kwalifikacyjne Weronika Ewertowska Platforma Moodle w szkole przewodnik nauczyciela PRACA DYPLOMOWA PROMOTOR mgr Tomasz Piłka POZNAŃ 2010/2011

Bardziej szczegółowo

Podręcznik użytkownika wersja 1.01

Podręcznik użytkownika wersja 1.01 earchiwista Podręcznik użytkownika wersja 1.01 Metryka Projekt Wykonawca Produkt Opis Autorzy earchiwista SKG S.A. Podręcznik użytkownika Dokument zawiera instrukcję użytkowania programu earchiwista, służącego

Bardziej szczegółowo

System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45.

System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45. System Numerowania Recept Lekarskich Moduł Operatora Lekarza 2010.08.1.45. Katowice, wrzesień 2011 Strona 1 z 30 SPIS TREŚCI 1. WSTĘP... 3 2. PODSTAWOWE ZASADY PRACY Z SYSTEMEM... 4 2.1. Opcje wspólne...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Rachunek Small Business

Instrukcja programu Rachunek Small Business Instrukcja programu Rachunek Small Business 1 / 25 Table of contents Wstęp... 3 O programie... 4 Możliwości programu... 4 Przydatne funkcje programu... 4 Instalacja programu... 5 Licencja i aktywacja programu...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja programu Faktura Small Business HANDEL

Instrukcja programu Faktura Small Business HANDEL Instrukcja programu Faktura Small Business HANDEL 1 / 40 Table of contents Wstęp... 4 O programie... 5 Możliwości programu... 5 Przydatne funkcje programu... 5 Instalacja programu... 7 Instalacja standardowa...

Bardziej szczegółowo

Instrukcja obsługi plusbank24

Instrukcja obsługi plusbank24 Instrukcja obsługi plusbank24 Systemu Bankowości Elektronicznej Aplikacja Klienta - Kanał Internet Część 1 z 2 Spis treści Spis treści... 2 Przedmowa... 5 Informacje o podręczniku... 6 1. Bezpieczeństwo...

Bardziej szczegółowo