E-Biznes KEMP LLP PT-GRUNDTVIG-GMP

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "E-Biznes KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP"

Transkrypt

1

2 Ogólny cel modułu: E-Biznes wprowadzenie i zalety dla, których warto z niego korzystać

3 Cele modułu: Wprowadzenie do koncepcji e-biznesu Zapoznanie się z różnymi typami biznesu Za poznanie się z różnymi modelami w e-biznesie Rozpoznawanie i rozumienie niektórych zalet e-biznesu, cech korzystnych dla klientów indywidualnych i firm. Zapoznanie się z zagadnieniem bezpieczeństwa w e- handlu. Zdobycie umiejętności robienia zakupów poprzez sklepy internetowe oraz aukcje internetowe.

4 Spis treści Lekcja 1 Czym jest e-biznes? Lekcja 2 e-biznes i e-handel typy i modele Lekcja 3 Po co kupować przez internet? Lekcja 4 Zabezpieczenia zalecane do stosowania przy zakupach internetowych Lekcja 5 sklepy internetowe i aukcje internetowe Zadania: 1) Kup książkę ze strony Amazon.com 2) Kup materiały do nauki w sklepie Apple 3) Kup bilet lotniczy w Ryanair 4)Kup wideoprojektor na Ebay-u Przykładowy scenariusz: 1) Kup kamerę cyfrową w Pixmania 2) Zaplanuj i wykup sobie wakacje korzystając ze stron Ryanair i BOOKING.COM

5 Synteza treści lekcji LEKCJA 1: Czym jest e-biznes? E-biznes to koncepcja wkraczająca w nasze życie, z której istnienia zdajemy sobie sprawę ale nie do końca wiemy czym ona jest. Mamy problem z rozróżnieniem e-biznesu od podobnych koncepcji takich jak: e-handel, rynek internetowy itd. Termin ten został wprowadzony w 1997 roku przez IBM podczas kampanii reklamowej technologii informacyjnych i stron WWW

6 LEKCJA 1: Czym jest e-biznes? Na stronie internetowej IBM możemy znaleźć słownik, w którym znajduje się następująca definicja e-biznesu: E biznes to (a) transakcja biznesowa poprzez medium elektroniczne takie jak internet lub (b) dowolna organizacja (np. komercyjna, przemysłowa, charytatywna, edukacyjna lub rządowa), która wykonuje transakcje biznesowe poprzez medium elektroniczne takie jak internet. E-biznes łączy ze sobą zasoby tradycyjnych systemów informacyjnych z bogactwem mediów elektronicznych takich jak internet. (włączając system informacyjny www, intranety, ekstarnety); łączy podstawowe systemy biznesowe bezpośrednio z odbiorcami biznesowymi klientami, pracownikami, dostawcami. Kluczem do stworzenia e-bznesu jest zbudowanie strony internetowej przeznaczonej do wykonywania na niej transakcji internetowych, gdzie wszystkie podstawowe procesy biznesowe (szczególnie te, które wymagają szybkiego przepływu informacji) będą dostępne online w celu udoskonalenia serwisu, zmniejszenia kosztów, usprawnienia sprzedaży produktów.

7 LEKCJA 1: Czym jest e-biznes? Inna pożyteczna definicja, krótsza od definicji IBMA została stworzona przez Luís a Borges Gouveia a (2006) : Biznes elektroniczny (e-biznes) Rozwój i koordynacja fundamentalnych procesów biznesowych poprzez korzystanie z technologii informacyjnych, komunikacyjnych i cyfrowych. Większość z nas uważa, że biznes elektroniczny oznacza sprzedawanie i kupowanie przez internet, jednak nazwa biznes elektroniczny oznacza znacznie więcej. Biznes elektroniczny obejmuje e-handel oraz procesy gospodarcze restrukturyzując i maksymalizując podatek oferowany klientowi/użytkownikowi przez organizację. Promowanie produktów lub usług przez przedsiębiorstwa to nie e- biznes tylko e-handel. Przedsiębiorstwa wkraczają w e-biznes gdy zmieniają swoją działalność tak by spełniała ona wymagania e- handlu.

8 LEKCJA 2: e-biznes i e-handel typy i modele Zarówno biznes elektroniczny jak i handel elektroniczny można podzielić na różne typy biznesowe w zależności od klienta, do którego są skierowane. Oto niektóre przykłady tych typów: Business-to-employee (B2E) Przykładem może być e-learning, gdzie pracownicy mogą przechodzić szkolenia z udziałem mediów elektronicznych. Consumer-to-consumer (C2C) Wszelkiego rodzaju handel elektroniczny między użytkownikami indywidualnymi. Np. aukcje internetowe, ogłoszenia sprzedaży. Government-to-citizen (G2C) Przykładem może być płacenie podatków lub składek emerytalnych poprzez wypełnianie formularzy elektronicznych. Inne typy to: Business-to-business (B2B) Business-to-consumer (B2C) Business-to-government (B2G)

9 LEKCJA 2: e-biznes i e-handel typy i modele E-biznes wprowadził nowe rodzaje modeli biznesowych oraz zmodyfikował modele tradycyjne. Michael Rappa (2008) wyznaczył 9 podstawowych kategorii modeli biznesowych wykorzystywanych w e-biznesie: (z powodu braku odpowiedników pozostańmy przy oryginalnym nazewnictwie) Brokerage model polega na pośrednictwie w transakcjach kupna i sprzedaży papierów wartościowych (np. akcji czy obligacji) dla klienta, makler wykonuje swoją pracę w zamian za wynagrodzenie ustalane w procentach od wartości transakcji (prowizja), Np.PayPal (http://www.paypal.com) Advertising promocja konkretnej marki, produktu lub usługi na stronach internetowych np.google (http://www.google.com). Gdy szukasz czegoś w inetrnecie pojawiają się linki sponsorowane związane z tematem twoich poszukiwań. Infomediary sprzedawanie informacji (istotna informacja w dzisiejszych czasach jest bardzo cenna) kupcom i/lub sprzedawcom, np. firmy, które przechowują informacje na temat użytkowników internetowych korzystających z usług pay to surf lub paid-to-click i sprzedają te cenne infomacje.

10 LEKCJA 2: e-biznes i e-handel typy i modele Merchant - to najpopularniejszy model e-biznesu. Sprzedawcy i detaliści produktów i usług, którzy oferują je w internecie np. Sklep Apple itunes Music (http://www.apple.com/itunes/whatson) oferujący utwory lub całe albumy muzyczne. Na itunes można kupić podkasty, o których mowa w Module 3. Manufacter (Direct) model zbliżony do powyższego ale charakteryzuje się brakiem kanału dystrybucji ponieważ producenci w celu sprzedaży produktów kontaktują się bezpośrednio z klientami np.dell Computer (http://www.dell.com) Affiliate wymiana korzyści między stronami internetowymi, gdzie jedna strona internetowa wynagradza inne za każdego klienta odwiedzającego tą stronę dzięki nim. Jest to sytuacja, w której wszystkie strony wygrywają ponieważ jeżeli model affiliate nie generuje zysków, kupiec nie ponosi kosztów. np.amazon.com (http://www.amazon.com)

11 LEKCJA 2: e-biznes i e-handel typy i modele Community to rozwijający się model strony internetowej polegający na lojalności użytkowników, gdzie dochód może pochodzić dodatkowej sprzedaży produktów, reklamy, np. hi5 (http://hi5.com) Subscription pobieranie okresowych opłat od abonentów za dostęp do informacji (text, pliki audio i video), produktów czy usług, np. Netflix (http:// Innym przykładem odnoszącym się do modułu 3 jest strona Kelbytraining.com gdzie można zapisać się na szkolenie online. Utility model inny od poprzedniego ponieważ na stronie tej płacisz za to z czego korzystasz (opłata za czas korzystania lub za ilość kliknięć ilość otwartych stron), np. Slashdot (http://slashdot.org)

12 LEKCJA 2: e-biznes i e-handel typy i modele Modele te mogą być ze sobą łączone i stosowane w różny sposób. Niektóre firmy adaptują tylko jeden modle e-biznesu, inne łączą niektóre z modeli np. Amazon.com. Obrazek 1 strona Amazon Obrazek 2 link produktu Amazon znajdujący się na stronie internetowej

13 LEKCJA 3: Po co kupować przez internet? E-biznes nabiera na znaczeniu z powodu korzyści jakie czerpią dzięki niemu klienci i przedsiębiorstwa. Podsumowując, niektóre korzyści e-biznesu jakie czerpią użytkownicy/klienci oraz przedsiębiorstwa, które mogą lepiej sprostać wymaganiom swoich klientów to: Internet nigdy nie jest zamknięty Każdy może wejść do internetu kiedy chce i kupować produkty lub korzystać z usług o każdej porze dnia. Niższe ceny- Internet jest globalnym rynkiem, na którym firmy muszą konkurować między sobą, nie ponoszą też niektórych kosztów (pracownicy, magazyn, wynajem lokalu, ). Niekończący się wybór produktów- Internet jest rynkiem globalnym, więc możesz kupić dowolny produkt, nawet jeżeli jest on dostępny tylko na drugim krańcu świata. Anonimowość- Dla wielu użytkowników/klientów ogromną zaletą zakupów przez internet jest uniknięcie bycia zanudzanym przez sprzedawców kolejnymi ofertami sprzedaży różnych produktów. Custom buy Niektóre sklepy przygotowują specjalne oferty dla stałych klientów

14 LEKCJA 3: Po co kupować przez internet? Z drugiej strony, korzyści dla przedsiębiorstw to: Nowe źródło dochodu Firmy wykorzystując niektóre z wcześniej wymienionych modeli zyskują nowe źródło dochodu, zyskują możliwość dotarcia do wielu nowych potencjalnych klientów oraz wychodzą naprzeciw potrzebom aktualnych klientów. Redukcja kosztów Firmy redukują koszty produkcji/usług pozbywając się pośredników (bezpośrednią sprzedażą unikają marży), redukując wydatki administracyjne i inne koszty. Z drugiej strony przedsiębiorstwa muszą kupować materiały i korzystać z różnych usług, do których dostęp mają też przez internet po najniższych cenach, tym samym redukując koszty własnej produkcji lub usług. Udoskonalenie procesów wewnętrznych Jak wspomniano na lekcji 1 przedsiębiorstwa muszą przemyśleć jak dostosować swoją działalność do filozofii e-biznesu przez optymalizację procesów biznesowych.

15 LEKCJA 4: Zabezpieczenia zalecane przy dokonywaniu zakupów internetowych. W dzisiejszych czasach zabezpieczenia to bardzo istotny temat. Korzystając z różnych form e-biznesu w domu należy pamiętać o problemie bezpieczeństwa. Istnieją dwa rodzaje zabezpieczeń, o których trzeba pamiętać w e- biznesie. Ogólne zabezpieczenie komputera: Zainstaluj program antywirusowy :AVG (http://free.avg.com) to przykład darmowego programu antywirusowego. Zainstaluj firewalla. ZoneAlarm (http://www.zonealarm.com) to przykład darmowego firewalla. Pamiętaj o uaktualnianiu oprogramowania zabezpieczającego. Najlepszy przykład to aktualizacje Windows. Miej pewność co do bezpieczeństwa linków do stron, na które masz zamiar wejść. Nigdy nie otwieraj maili jeżeli nie jesteś pewny kto jest nadawcą i co zawiera wiadomość. Korzystaj z zabezpieczającego kodu dostępu.

16 LEKCJA 4: Zabezpieczenia zalecane przy dokonywaniu zakupów internetowych. Nigdy nie wysyłaj informacji poufnych ani danych osobowych mailem lub innym kanałem w sieci dopóki nie jesteś pewny, że znajdujesz się w bezpiecznym środowisku. URL strony musi zaczynać się od https://, dalej powinna być nazwa strony. Strona powinna być oznaczona żółtą kłódką na pasku twojej przeglądarki (obrazek poniżej). Obrazek 3 - Żółta kłódka pojawiająca się w przeglądarce

17 LEKCJA 4: Zabezpieczenia zalecane przy dokonywaniu zakupów internetowych. Zabezpieczenia w e-handlu: Charakterystyka produktów/usług i porównanie cen- Kupowanie przez internet to nie zawsze najlepszy interes. Powinieneś pamiętać, że podana cena nie zawsze jest ceną końcową (czasami trzeba dodać cenę transportu, koszty wymiany waluty, podatek, cło). wiedza na temat dostawcy- bardzo ważne jest by posiadać jakieś informacje na temat dostawcy (mieć inny rodzaj kontaktu niż przez internet, nazwę firmy, adres siedziby, numer podatnika) Należy zapoznać się z ogólnymi zasadami kupowania na danej stronie internetowej. Ochrona swoich danych osobowych Należy uważnie wybierać metodę płatności Zazwyczaj, za zakupy online można zapłacić przy pomocy przelewu bankowego lub karty kredytowej. Niektóre strony internetowe dają możliwość płacenia przy pomocy PayPal czy ATM. Paypal to system pośredniczący, który zabezpiecza informacje na temat twojej sytuacji finansowej przed sprzedawcą, co sprawia, że PayPal jest bardzo bezpieczną metodą płatności online.

18 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Lekcja ta ma bardzo praktyczny cel, pokazać jak radzić sobie z rożnymi typami e-biznesu: sklepami internetowymi i aukcjami internetowymi. Największą różnicą między tymi dwoma typami e-biznesu jest cena, w sklepach internetowych wiesz dokładnie ile kosztuje produkt, który chcesz zakupić, na aukcji internetowej musisz licytować upragniony produkt i kupisz go tylko jeżeli zaproponujesz największą kwotę. Pomimo że internetowe aukcje oferują kuszący, szeroki wachlarz produktów po niskich cenach, przysługuje ci mniej uprawnień niż w sklepach internetowych, ponieważ niektóre transakcje prowadzone są przez osoby prywatne.

19 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Zadanie 1 Jednym z lepiej znanych sklepów internetowych jest Amazon.com, który ma wiele stron internetowych zaczynając od strony która jest najbardziej znana i ma w ofercie najwięcej produktów. Natomiast Europejczykom lepiej jest kupować na stronach (strona angielska), (strona niemiecka), (strona francuska), ponieważ unikają oni tym samym kosztów cła i wymiany waluty. Wyobraź więc sobie, że szukasz książki na temat e-biznesu (na wypadek gdybyś po tym kursie chciał pogłębić swoją wiedzę), zrób to na jednej z europejskich stron np.

20 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Zadanie 2 Sklep Apple (http://store.apple.com) jest kolejnym przykładem sklepu internetowego. W sklepie tym możesz kupić sprzęt, oprogramowanie i akcesoria firmy Apple. W sklepie tym możesz kupić najpopularniejsze produkty Apple takie jak komputer Macintosh, ipod i iphone. Jednak celem tego zadania jest kupienie materiałów do nauki materiałów o których wspominaliśmy już w module 3 (np. podkasty). Wyobraź więc sobie, że chcesz nauczyć się gry na gitarze (nigdy nie wiadomo czy nie zostaniesz kolejnym Erickiem Captonem ). Poszukaj więc materiałów do nauki, jedną z opcji jest sklep Apple (mógłbyś poszukać również na stronie Amazon, o której wspominaliśmy wcześniej).

21 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Zadanie 3 Kolejnym przykładem sklepu internetowego jest Ryanair. Ryanair to jedna z europejskich tanich linii lotniczych, oferująca najniższe ceny w Europie. Wyobraźmy sobie, że szukasz lotu do Porto gdzie masz zamiar uczęszczać na jakiś kurs.

22 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Zadanie 4 Po doświadczeniu zdobytym w sklepach internetowych nadszedł czas na eksperymenty z aukcjami internetowymi. W ramach eksperymentu musisz wejść na stronę Ebay okrzykniętą największym światowym rynkiem internetowym. Ebay posiada wiele stron internetowych, zaczynając od najbardziej popularnej i posiadającej w ofercie najwięcej produktów Jednak Europejczykom zaleca się korzystanie ze stron (strona angielska), (strona hiszpańska), (strona polska), (strona holenderska), (strona włoska), (strona irlandzka), (strona niemiecka), (strona francuska), (strona belgijska), (strona austriacka) ponieważ w ten sposób unikają kosztów takich jak cło czy kosztów. Jednak na niektórych stronach możemy uniknąć płacenia podatku. sessions. So, the best place to start searching for it is Ebay.

23 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Przykładowy scenariusz 1 Postaraj się znaleźć kamerę cyfrową, która ci się spodoba i spróbuj ją kupić (możesz ją faktycznie kupić lub po prostu wykonaj wszystkie procedury do momentu gdy zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych). Stroną na której możesz kupić sprzęt foto, audio, video to np. Pixmania.com.

24 LEKCJA 5: sklepy internetowe i aukcje internetowe Przykładowy scenariusz 2 Another example that is getting a lot of adherence from people to adhere to e-business is the situation of planning and buying a holiday at internet. So you are goanna try to find a flight to a desired destination and book a hotel for your stay (as similar to Scenario 1 you can buy if you want or only you can do all the process until it asks you to enter your personal data). You already know a website where you can buy an airplane flight (Ryanair) and for booking an hotel you can use BOOKING.COM.

25 KEMP webadress SPI Portugalia Edifício Les Palaces Rua Júlio Dinis, no. 242, Porto, PORTUGAL Tel: Fax: ENTER - Austria TEMPO - Czechy Elisabethstrasse, 3 Nad Porubkou, Graz, AUSTRIA Ostrava Svinov CZECH REPUBLIC Tel: Fax: Tel: Fax: ReFIT - Niemcy Ernst-Haeckel-Platz, 5/ Jena GERMANY Tel: +49 / Fax: +49 / IFI Hiszpania C/ Alcalá Nº 21, 3º Dcha Madrid, SPAIN Tel: Fax: Tk Formazione Włochy Viale Gramsci, Firenze, ITALY Tel: Fax: AHE Polska Ul. Rewolucji 1905 r Łódź, POLAND Tel: Fax:

Bankowości elektronicznej KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

Bankowości elektronicznej KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Bankowości elektronicznej Cele modułu Zdobycie podstawowej wiedzy na temat bankowości elektronicznej Zdobycie podstawowych informacji na temat pochodzenia bankowości elektronicznej. Zapoznanie się z rożnymi

Bardziej szczegółowo

e-learningu KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

e-learningu KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Cele modułu Zdobycie wiedzy ogólnej na temat e-learningu i b- Learningu Uczestnicy kursu zapoznają się z podstawami nauczania ICT. Wprowadzenie na temat możliwości jakie niesie za sobą e- Learning i b-learning

Bardziej szczegółowo

e-administracji KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP

e-administracji KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP Cele Modułu Zapoznanie się z pojęciem e-administracji Zdobycie podstawowych informacji na temat e-administracji. Co to jest, do czego służy, na jakich zasadach działa. Zapoznanie się z zaletami e-administracji

Bardziej szczegółowo

Comarch ERP e-sklep. Skuteczna sprzedaż w Internecie

Comarch ERP e-sklep. Skuteczna sprzedaż w Internecie Comarch ERP e-sklep Skuteczna sprzedaż w Internecie www.icomarch24.pl www.comarch.pl Zarabiaj wraz z rynkiem e-commerce Handel elektroniczny jest prężnie rozwijającym się kanałem sprzedaży i dystrybucji,

Bardziej szczegółowo

KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP. Moduł 1. Orientacja zawodowa

KEMP 134681-LLP-1-2007-1-PT-GRUNDTVIG-GMP. Moduł 1. Orientacja zawodowa Moduł 1 Orientacja zawodowa Cele modułu Zrozumieć tło oraz cele Projektu KEMP otrzymać podstawowe informacje na temat istoty Projektu Keep Employment by Developing e-skills (Utrzymaj Zatrudnienie Doskonaląc

Bardziej szczegółowo

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych. Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych Szansa dla małych i średnich firm na konkurowanie z największymi Podstawowe informacje na temat pozycjonowania Według badań Search Engine Watch 81% internautów

Bardziej szczegółowo

Ekspansja zagraniczna e-usług Olsztyn, 08 listopada 2012. Radosław Mazur

Ekspansja zagraniczna e-usług Olsztyn, 08 listopada 2012. Radosław Mazur 2012 Własny e-biznes - od pomysłu przez rozwój na rynku lokalnym po plany ekspansji zagranicznej - na przykładzie startupów e-biznesowych AIP w Olsztynie Radosław Mazur Ekspansja zagraniczna e-usług Olsztyn,

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, marzec 2011 r. Dane rejestrowe spółki Power Price S.A. ul. Rosy Bailly 36 01-494 Warszawa tel./fax (22) 25 01 700 www.powerprice.pl e-mail: biuro@powerprice.pl

Bardziej szczegółowo

GOSPODARKA ELEKTRONICZNA I AUTOMATYCZNA IDENTYFIKACJA Handel elektroniczny

GOSPODARKA ELEKTRONICZNA I AUTOMATYCZNA IDENTYFIKACJA Handel elektroniczny 1 GOSPODARKA ELEKTRONICZNA I AUTOMATYCZNA IDENTYFIKACJA Handel elektroniczny PRZEBIEG SZKOLENIA 2 wprowadzenie i podstawowe definicje, sektory i relacje e-biznesu, klasyfikacja modeli e-biznesu, e-handel

Bardziej szczegółowo

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów?

Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Serwis, proszę! - Czy europejskie sklepy internetowe spełniają oczekiwania swoich klientów? Jak wiadomo, udane zakupy często zależą od dobrego doradztwa. Tak uważają nie tylko klienci w centrach handlowych,

Bardziej szczegółowo

Biznes elektroniczny - co to takiego?

Biznes elektroniczny - co to takiego? Andrzej Kurek Biznes elektroniczny - co to takiego? Handel elektroniczny zazwyczaj jest dzielony na trzy podstawowe sektory : Sektor I - business-to-business (firma-firma) - twierdzi się ogólnie, Ŝe jest

Bardziej szczegółowo

Modele biznesu w Internecie

Modele biznesu w Internecie Tworzenie wartości w biznesie internetowym: informacje/zawartość (content) ruch w sieci (traffic) produkty i usługi Charakterystyka dziedziny (problemy) Brak powszechnie akceptowanego standardu klasyfikacji

Bardziej szczegółowo

Trendy w e-biznesie. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz

Trendy w e-biznesie. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz Trendy w e-biznesie Anna Sołtysik-Piorunkiewicz Agenda Wprowadzenie koncepcja systemu e-biznesu Obszary i modele systemów e- biznesu Korzyści wynikające z przekształcenia przedsiębiorstw w e- biznes Koncepcja

Bardziej szczegółowo

Liczy się tu i teraz!

Liczy się tu i teraz! Liczy się tu i teraz! 1. Musimy kupować, ale nie musimy sprzedawać. 2. Wszyscy chcemy żyć lepiej tzn. mieć więcej wolnego czasu i więcej pieniędzy. 3. Co powoduje, że nasz pomysł jest lepszy niż? a) brak

Bardziej szczegółowo

E-handel i E-sklep. Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy.

E-handel i E-sklep. Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy. E-handel i E-sklep Jak wdroŝyć i wykorzystać w swoim Ŝyciu i pracy. Piotr Krośniak Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju UNDP Piotr.krosniak@undp.org Plan warsztatu Handel elektroniczny co to jest,

Bardziej szczegółowo

Rozmowa ze sklepem przez telefon

Rozmowa ze sklepem przez telefon Rozmowa ze sklepem przez telefon - Proszę Pana, chciałam Panu zaproponować opłacalny interes. - Tak, słucham, o co chodzi? - Dzwonię w imieniu portalu internetowego AmigoBONUS. Pan ma sklep, prawda? Chciałam

Bardziej szczegółowo

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia

VENUS-BEAUTY.pl. Instrukcja obsługi procesu zamówienia VENUS-BEAUTY.pl Instrukcja obsługi procesu zamówienia 1 Wymagania techniczne Komputer podłączony do sieci internetowej (ze stałym łączem internetowym) System Windows z zainstalowanym oprogramowaniem antywirusowym

Bardziej szczegółowo

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa Piotr Zygmuntowicz 23.04.2010 nr albumu 74686 SUM INF GE Bankowość internetowa Organizacja usług komercyjnych w Internecie - Laboratorium 1. Definicja i początki bankowości internetowej Bankowość internetowa

Bardziej szczegółowo

Akademia Młodego Ekonomisty

Akademia Młodego Ekonomisty Trendy w e-biznesie dr Marcin Szplit Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach 21 listopada 2012 r. E-biznes: biznes elektroniczny definiowany jako rodzaj działalności opierającej się na rozwiązaniach

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje o systemie PayPal

Podstawowe informacje o systemie PayPal Płać wygodnie i bezpiecznie Podstawowe informacje o systemie PayPal www.paypal.pl 0 800 675 030 (połączenie bezpłatne) PayPal korzyści dla Sprzedających Sprzedawcy mają wiele powodów, by akceptować płatności

Bardziej szczegółowo

Internet w biznesie czy biznes w Internecie? O miejscu Internetu w dzisiejszej firmie

Internet w biznesie czy biznes w Internecie? O miejscu Internetu w dzisiejszej firmie Internet w biznesie czy biznes w Internecie? O miejscu Internetu w dzisiejszej firmie Dr Piotr Drygas MiMomento.pl Internet w biznesie czy biznes w Internecie? Czyli o miejscu Internetu w dzisiejszej firmie.

Bardziej szczegółowo

Podstawowe informacje o systemie PayPal dla klientów firmy ecard

Podstawowe informacje o systemie PayPal dla klientów firmy ecard Wygoda. Szybkość. Bezpieczeństwo. Podstawowe informacje o systemie PayPal dla klientów firmy ecard www.paypal.pl 0 800 675 030 (połączenie bezpłatne) PayPal - solidny partner w płatnościach internetowych

Bardziej szczegółowo

Bezpieczeństwo usług oraz informacje o certyfikatach

Bezpieczeństwo usług oraz informacje o certyfikatach Bezpieczeństwo usług oraz informacje o certyfikatach Klienci banku powinni stosować się do poniższych zaleceń: nie przechowywać danych dotyczących swojego konta w jawnej postaci w miejscu, z którego mogą

Bardziej szczegółowo

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik Niniejszy plik PDF jest skróconym przewodnikiem po książce Reklama w Internecie praktyczny poradnik autorstwa Artura Kosińskiego. Z pełną wersją książki możesz zapoznać się na tej stronie: http://reklamawinternecie.org/poradnik

Bardziej szczegółowo

Usprawnienie modelu biznesowego przy wykorzystaniu ICT

Usprawnienie modelu biznesowego przy wykorzystaniu ICT 2012 Usprawnienie modelu biznesowego przy wykorzystaniu ICT Krzysztof Tomkiewicz Analiza projektu B2B Kielce, 18 października 2012 AGENDA Nowe modele biznesowe Analiza łańcucha wartości Kapitał informacyjny

Bardziej szczegółowo

Płatności CashBill dla BestSeller

Płatności CashBill dla BestSeller Przewodnik 1.0.0 Płatności CashBill dla BestSeller Instrukcja instalacji modułu płatności CashBill w systemie BestSeller CashBill Spółka Akcyjna ul. Rejtana 20, 41-300 Dąbrowa Górnicza Tel.: +48 032 764-18-42

Bardziej szczegółowo

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz

Ogólna informacja. O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Ogólna informacja O firmie e-direct sp. z o.o. Marcin Marchewicz Spis treści O nas... 3 Historia firmy... 3 e-direct... 4 Struktura firmy... 4 Nasza oferta... 5 Strategia... 5 Promocja... 5 Kreacja...

Bardziej szczegółowo

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA

TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Przemysław Mielcarski: Tanie zakupy na całym świecie 2 Przemysław Mielcarski TANIE ZAKUPY NA CAŁYM ŚWIECIE. PORADNIK SUPERKUPCA Copyright by Przemysław Mielcarski & e-bookowo 2009 Grafika i projekt okładki:

Bardziej szczegółowo

kompleksowa prezentacja oferty

kompleksowa prezentacja oferty kompleksowa prezentacja oferty Wydawcy gwarantujemy dostęp do wydawców pracujących w wielu modelach biznesowych wyszukiwarki i porównywarki produktów serwisy społecznościowe i zakupowe fora i blogi tematyczne

Bardziej szczegółowo

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym

Rysunek 3.13 Zakup płyty Audio CD w sklepie internetowym 64 Zakupy w sieci Trochę inaczej wygląda zakup towarów lub usług. Masz np. zamiar kupić książkę lub płytę CD z muzyką ulubionego zespołu. Wymienione produkty należą do często kupowanych przez Internet,

Bardziej szczegółowo

Międzynarodowe doładowanie telefonów komórkowych dla konsumentów i handlowców

Międzynarodowe doładowanie telefonów komórkowych dla konsumentów i handlowców Międzynarodowe doładowanie telefonów komórkowych dla konsumentów i handlowców Marzec 2014 Co to jest CY.SEND? CY.SEND - Szwajcarski dostawca usług doładowania międzynarodowego telefonów komórkowych typu

Bardziej szczegółowo

Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym

Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym Sklepy internetowe Działający siedem dni w tygodniu, przez 24h na dobę sklep internetowy stanie się skutecznym sposobem sprzedaży Twoich produktów - według badań GUS około 33% internautów korzysta z Internetu

Bardziej szczegółowo

GSMONLINE.PL. Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24. Przez

GSMONLINE.PL. Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24. Przez GSMONLINE.PL Test usługi MyBox w T-Mobile 2013-11-24 Przez ostatnie parę dni testowaliśmy usługę MyBox dostępną dla klientów sieci T-Mobile. MyBox to sklep z aplikacjami dla osób, które mają smartfon z

Bardziej szczegółowo

Udziałowcy wpływający na poziom cen:

Udziałowcy wpływający na poziom cen: Analiza procesu wytwórczego Udziałowcy wpływający na poziom cen: - dostawcy podzespołów - kooperanci - dystrybutorzy - sprzedawcy detaliczni tworzą nowy model działania: Zarządzanie łańcuchem dostaw SCM

Bardziej szczegółowo

Dołącz do Logismarket!

Dołącz do Logismarket! Dołącz do Logismarket! Korzyści dla firmy 1 2 3 4 5 6 Szersza promocja produktów i usług firmy Rozszerzenie zasięgu działań handlowych bez ograniczeń geograficznych ani czasowych Promocja strony internetowej

Bardziej szczegółowo

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie

Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop więcej niż zwykłe zakupy w internecie Pilz E-Shop W sferze Business-to-Business dzisiejsze sklepy internetowe muszą oferować dużo więcej niż tylko dostępny przez całą dobę portal zakupowy ich

Bardziej szczegółowo

Internauci w cyberprzestrzeni

Internauci w cyberprzestrzeni Internauci w cyberprzestrzeni Informacja o Badaniu Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Grupy Europ Assistance przez firmę Lexis Research Próba Badanie zostało przeprowadzone w marcu 2017 r. w 6

Bardziej szczegółowo

Copyright by Wydawnictwo EPROFESS

Copyright by Wydawnictwo EPROFESS Copyright by Wydawnictwo EPROFESS Wydanie I, 2012 ISBN: 978-83-62435-30-2 Projekt okładki: Jacek Piekarczyk Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda reprodukcja lub adaptacja całości bądź części niniejszej publikacji,

Bardziej szczegółowo

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r.

Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE. dr Michał Kucia. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Akademia Młodego Ekonomisty TRENDY W E-BIZNESIE dr Michał Kucia Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach 15 listopada 2010 r. Pojęcia E-biznes Internet Model biznesowy Model reklamowy Link płatny (boksy reklamowe)

Bardziej szczegółowo

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin

Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Materiały informacyjne o aplikacjach mobilnych Getin Banku na stronę: www.getinbank.pl/igetin Demonstracja wideo: http://www.youtube.com/watch?v=33p76qozb6e Opis aplikacji igetin igetin to najlepszy sposób

Bardziej szczegółowo

Czyli o tym, jak wygląda sprzedaż materiałów budowlanych w Internecie

Czyli o tym, jak wygląda sprzedaż materiałów budowlanych w Internecie Czyli o tym, jak wygląda sprzedaż materiałów budowlanych w Internecie Zastanawiałeś się,, czy Twoje produkty mają szansę sprzedać się w Internecie? My to wiemy! Data ukazania się raportu marzec 2011 Czym

Bardziej szczegółowo

Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl

Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl Biznes zaczyna się od domeny Michał Pleban, AfterMarket.pl Plan prezentacji Co to są domeny internetowe? Ile warte są domeny? Jak inwestować w domeny? Jak zarabiać na domenach? Jak podnieść wartość domeny?

Bardziej szczegółowo

E - c o m m e r c e T r a c k. Październik 2014

E - c o m m e r c e T r a c k. Październik 2014 W y n i k i t r a k c i n g u E - c o m m e r c e T r a c k Październik 2014 E - c o m m e r c e Najważniejsze zmiany w październiku 2014 względem poprzedniego miesiąca Wzrósł odsetek osób szukających

Bardziej szczegółowo

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01

RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010. ul. Wołoska 7, budynek Mars, klatka D, II piętro 02-675 Warszawa, tel. (0 22) 874 41 00, fax (0 22) 874 41 01 1 1 RAPORT POLSKI INTERNET 2009/2010 2 2 O raporcie Raport prezentuje kondycję rynku internetowego w Polsce w minionym roku 2009. Wzbogacony o dodatkowe analizy i komentarze, łączy rezultaty i jest wyborem

Bardziej szczegółowo

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads!

Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! allegro ads.manual wstęp co to jest? Sprzedawaj jeszcze więcej dzięki usłudze Ads! Zaprezentuj pierwszy swoją Ofertę klientom dokładnie w momencie, w którym szukają jej w Allegro. Zapłacisz tylko wtedy,

Bardziej szczegółowo

UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA

UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA UMOŻLIWIAMY WYMIANĘ PONAD 120 WALUT Z CAŁEGO ŚWIATA Transakcje Spot (Transkacje natychmiastowe) Transakcje terminowe (FX Forward) Zlecenia rynkowe (Market Orders) Nasza firma Powstaliśmy w jednym, jasno

Bardziej szczegółowo

Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces?

Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces? Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony, że są niewielkie szanse na sukces? Czy firma w internecie to nadal żyła złota czy też rynek jest już na tyle przesycony,

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie

Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Handel internetowy w Polsce w dużym skrócie Celem stworzenia dokumentu było, przedstawienie danych o rynku internetowym w Polsce firmom branży odzieżowej. Zagadnienia: Rynek internetowy w Polsce Co robimy,

Bardziej szczegółowo

Mazowiecki Elektroniczny Wniosek Aplikacyjny

Mazowiecki Elektroniczny Wniosek Aplikacyjny Mazowiecki Elektroniczny Wniosek Aplikacyjny Generator Offline Instrukcja użytkownika Problemy z aplikacją można zgłaszad pod adresem: zgloszenie@mazowia.eu SPIS TREŚCI Zawartość 1 Instalacja Generatora

Bardziej szczegółowo

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes

Jaki sposób płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego? biznes biznes www.pigulkiwiedzy.tv 9. Przelew bankowy Zalety: 3. 4. Wpłaty przekazywane są bezpośrednio na rachunek bankowy sklepu. Za przyjmowanie wpłat nie są pobierane opłaty od właściciela sklepu. Wpłata

Bardziej szczegółowo

Logistyka sklepu internetowego - idea a rzeczywistość

Logistyka sklepu internetowego - idea a rzeczywistość Logistyka sklepu internetowego - idea a rzeczywistość ść : Szał Internetu Przyszłość Internetu a zwłaszcza ebiznesu Cechy i rzeczywistość sklepu internetowego Logistyka: teoria a praktyka w wirtualnym

Bardziej szczegółowo

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie

POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie POWER PRICE S.A. Moc ukryta w cenie Warszawa, styczeń 2011 r. Profil działalności Power Price Podstawowym przedmiotem działalności spółki Power Price S.A. jest obsługa platformy e-commerce przeznaczonej

Bardziej szczegółowo

Essential Rewards / Program dostaw cyklicznych - Ulotka informacyjna

Essential Rewards / Program dostaw cyklicznych - Ulotka informacyjna Essential Rewards / Program dostaw cyklicznych - Ulotka informacyjna Czym jest program Essential Rewards? Essential Rewards to program regularnych zamówień przeznaczony dla niezależnych dystrybutorów Young

Bardziej szczegółowo

KEVIN SAM W BANKU SGB ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ

KEVIN SAM W BANKU SGB ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ KEVIN SAM W BANKU SGB ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z BANKOWOŚCIĄ INTERNETOWĄ PROJEKT DOTYCZĄCY PODNIESIENIA POZIOMU BEZPIECZEŃSTWA PRZY KORZYSTANIU Z NOWOCZESNYCH USŁUG BANKOWYCH INFORMACJE O SAMYM PROJEKCIE KEVIN

Bardziej szczegółowo

Płatności CashBill dla Presta Shop

Płatności CashBill dla Presta Shop Przewodnik 1.1.1 Płatności CashBill dla Presta Shop Instrukcja instalacji modułu płatności CashBill w systemie Presta Shop CashBill Spółka Akcyjna ul. Rejtana 20, 41-300 Dąbrowa Górnicza Tel.: +48 032

Bardziej szczegółowo

Od A do Z. Od strategii do wdrożenia. Od kliknięcia do sprzedaży. Infinity Group. Ready to deliver. E-commerce Workshop.

Od A do Z. Od strategii do wdrożenia. Od kliknięcia do sprzedaży. Infinity Group. Ready to deliver. E-commerce Workshop. Od A do Z. Od strategii do wdrożenia. Od kliknięcia do sprzedaży. Infinity Group. Ready to deliver. E-commerce Workshop Czerwiec 2014 Czy wersja mobilna e-sklepu to dziś konieczność? Agata Kozanecka ecommerce

Bardziej szczegółowo

1. Jak otrzymam zwrot pieniędzy przy zakupach online z Lyoness?

1. Jak otrzymam zwrot pieniędzy przy zakupach online z Lyoness? 1 FAQs 1. Jak otrzymam zwrot pieniędzy przy zakupach online z Lyoness? Zalogujcie się na stronie www.lyoness.pl i poprzez opcję Szukaj handlowców wyszukajcie odpowiedni sklep online. Gdy znajdziecie odpowiadający

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

Norton Mobile Security Instrukcja instalacji

Norton Mobile Security Instrukcja instalacji Norton Mobile Security Instrukcja instalacji Spis treści Zakup... 3 Pobranie aplikacji... 3 Instalacja aplikacji... 3 Aktywacja... 7 Alternatywny scenariusz instalacji... 7 Zakup W celu zakupu aplikacji

Bardziej szczegółowo

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 420 firm

Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach w Polsce 2015. Na podstawie badania 420 firm Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: maj 2015 Format: pdf Cena od: 3000 Sprawdź w raporcie Jakie są najpopularniejsze modele

Bardziej szczegółowo

OFERTA WSPÓŁPRACY SPRZEDAŻ HURTOWA DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYH SKLEP INTERNETOWY

OFERTA WSPÓŁPRACY SPRZEDAŻ HURTOWA DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYH SKLEP INTERNETOWY OFERTA WSPÓŁPRACY SPRZEDAŻ HURTOWA DLA KLIENTÓW POSIADAJĄCYH SKLEP INTERNETOWY O NAS Nasza firma istnieje na rynku od ponad 15 lat (od 5 jesteśmy również w internecie). Od początku działalności zajmujemy

Bardziej szczegółowo

E-commerce w exporcie

E-commerce w exporcie E-commerce w exporcie Radosław BARTOCHOWSKI International Trade Technologies Sp. z o.o. Jasionka 954, 36-002 Jasionka Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny www.itt-poland.com 1. Możliwości automatyzacji

Bardziej szczegółowo

Polski rynek e-commerce 25.04.2010

Polski rynek e-commerce 25.04.2010 Polski rynek e-commerce 25.04.2010 1. Rynek handlu elektronicznego W 2009 roku na zakupy internetowe Polacy wydali 13,43 miliarda złotych. Oznacza to wzrost o 22% w stosunku do roku poprzedniego (w 2008

Bardziej szczegółowo

Norton 360 Najczęściej zadawane pytania

Norton 360 Najczęściej zadawane pytania Norton 360 Najczęściej zadawane pytania 1. Czym jest Norton 360? Norton 360 to oprogramowanie przygotowane przez firmę Symantec specjalnie dla klientów T-Mobile. Główne cechy oprogramowania : jest to kompletny

Bardziej szczegółowo

2012 Polish Business Directory

2012 Polish Business Directory 2012 Polish Business Directory Przewodnik po Polskim biznesie Umieść dane Twojej firmy i poszerz soją bazę kontaktów Reklamuj się i zaprezentuj swoje produkty oraz usługi szerokiemu gronu odbiorców Skorzystaj

Bardziej szczegółowo

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać?

Poradnik SEO. Ilu z nich szuka Twojego produktu? Jak skutecznie to wykorzystać? Poradnik SEO Poradnik SEO Internet to najszybciej rozwijające się medium. W Polsce jest już 15 mln użytkowników, ponad 90% z nich używa wyszukiwarki Google. Dziennie użytkownicy zadają ponad 130 milionów

Bardziej szczegółowo

1. Przepisy ogólne" 2. Rejestracja w Serwisie"

1. Przepisy ogólne 2. Rejestracja w Serwisie Regulamin! Regulamin sprzedaży sklepu internetowego Sweet and Wild M.Rataja 112, 61-695 Poznań NIP 7822201567 REGON 301462851 Telefon: 692 211 490, e-mail: contact@sweetandwildclothing.com 1. Przepisy

Bardziej szczegółowo

NOWY NOWA MOC NOWEJ PLATFORMY POZNAJ NOWY I ROZWIŃ SWOJĄ FIRMĘ. bizneslink.pl

NOWY NOWA MOC NOWEJ PLATFORMY POZNAJ NOWY I ROZWIŃ SWOJĄ FIRMĘ. bizneslink.pl NOWA MOC NOWEJ PLATFORMY POZNAJ I ROZWIŃ SWOJĄ FIRMĘ bizneslink.pl ZWIĘKSZ OBROTY z nowoczesną platformą do zarządzania sprzedażą B2B Nowe funkcjonalności BiznesLink to nowoczesna platforma do zarządzania

Bardziej szczegółowo

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych

Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy. ABC linków sponsorowanych Skuteczne kampanie reklamowe w linkach sponsorowanych dla Twojej firmy ABC linków sponsorowanych Czym są linki sponsorowane? Teksty reklam Dowolne teksty reklam oraz dowolna ilość tekstów do każdej kampanii

Bardziej szczegółowo

Te i wiele innych cech sprawia, że program mimo swej prostoty jest bardzo funkcjonalny i spełnia oczekiwania większości klientów.

Te i wiele innych cech sprawia, że program mimo swej prostoty jest bardzo funkcjonalny i spełnia oczekiwania większości klientów. Instrukcja użytkownika OFERTOWANIE 3.0 Program OFERTOWANIE 3.0 to intuicyjne i łatwe w użyciu narzędzie do szybkiego przygotowania i wydrukowania profesjonalnie wyglądającej oferty dla klienta, Program

Bardziej szczegółowo

Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych.

Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych. E-commerce w Polsce Niniejszy materiał stanowi fragment raportu i został udostępniony wybranej grupie odbiorców wyłącznie w celach demonstracyjnych. Zabrania się publikacji i dalszego udostępniania jakiejkolwiek

Bardziej szczegółowo

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego nr ROYGARD/POIG/02/2015 z dnia 09.03.2015 r. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STWORZENIE I OBSŁUGA KAMPANII INTERNETOWEJ DLA PLATFORMY HANDLOWEJ CABAS.pl w

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Marketing internetowy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Marketing internetowy Dr Leszek Gracz Uniwersytet Szczeciński 25 marca 2015 r. EKONOMICZNY UNIWERSYTET DZIECIĘCY WWW.UNIWERSYTET-DZIECIECY.PL O czym dzisiaj będziemy mówić

Bardziej szczegółowo

Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT.

Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT. 2012 Analiza procesów wewnętrznych i ich optymalizacja przez ICT. Sebastian Śnieciński Qubsoft - software media house Analiza biznesowa integracji B2B Bydgoszcz, 26 września 2012 Potrzebuję system B2B,

Bardziej szczegółowo

Udostępnianie online 3.1. Wydanie 1

Udostępnianie online 3.1. Wydanie 1 Udostępnianie online 3.1 Wydanie 1 2008 Nokia. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nokia, Nokia Connecting People i Nseries są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Nokia Corporation.

Bardziej szczegółowo

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy Na czym polega marketing w internecie? dr Marcin Szplit Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa w Kielcach 24 paździenika 2012 r. Marketing: proces wymiany dóbr i wartości w celu

Bardziej szczegółowo

INNOWACJE NA CELOWNIKU

INNOWACJE NA CELOWNIKU INNOWACJE NA CELOWNIKU 1 Kim jesteśmy? - Istniejemy na rynku od 2005 roku - Pracujemy w gronie 15 specjalistów wysokiej klasy - w 2009 pomyślnie przeszliśmy audyt technologiczny, otrzymując opinię firma

Bardziej szczegółowo

Płatności CashBill dla QuickCart

Płatności CashBill dla QuickCart Przewodnik 1.0.0 Płatności CashBill dla QuickCart Instrukcja instalacji modułu płatności CashBill w systemie QuickCart CashBill Spółka Akcyjna ul. Rejtana 20, 41-300 Dąbrowa Górnicza Tel.: +48 032 764-18-42

Bardziej szczegółowo

Kluczem jest telefon

Kluczem jest telefon Kluczem jest telefon AirKey System zamknięć do elastycznych zastosowań Tak dynamiczny, jak potrzeby klientów AirKey to innowacja EVVA. Adresowany głównie do firm mających wiele lokalizacji. Zaprojektowany

Bardziej szczegółowo

WIELKOPOLSKI KONKURS Statystyka mnie dotyka Wykorzystanie technologii informacyjno telekomunikacyjnych

WIELKOPOLSKI KONKURS Statystyka mnie dotyka Wykorzystanie technologii informacyjno telekomunikacyjnych WIELKOPOLSKI KONKURS Statystyka mnie dotyka Wykorzystanie technologii informacyjno telekomunikacyjnych Dział A. Korzystanie z komputera A1 A2 Jak często przeciętnie korzystałeś(łaś) z komputera w ciągu

Bardziej szczegółowo

Jak zaoszczędzić płacąc za granicą czyli kilka słów o kantorach online

Jak zaoszczędzić płacąc za granicą czyli kilka słów o kantorach online Jak zaoszczędzić płacąc za granicą czyli kilka słów o kantorach online Jak dobrze wiecie kantor kojarzy się nam z małym pomieszczeniem z pancerną szybą, a jeszcze wcześniej w latach PRL z szemranym gościem

Bardziej szczegółowo

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe? Co to jest pozycjonowanie stron internetowych? Pozycjonowanie to wszelkie działania mające na celu podniesienie pozycji strony internetowej, na określone słowa kluczowe, w wyszukiwarce Google. Dlaczego

Bardziej szczegółowo

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber

Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Zarabiaj szybciej niż inni z #gofiber Spis treści Co to jest Światłowód? str 3 Jak wybrać najlepszą ofertę? str 4 Przewodnik po aplikacji #gofiber str 7 Co to jest #gofiber? str 8 Jak to działa? str 9

Bardziej szczegółowo

mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego

mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego mnożą korzyści! Propozycja współpracy sprzedaży ratalnej dla Twojego sklepu internetowego Siła Santander Consumer Banku lider w sprzedaży ratalnej współpracujący z 17 000 punktów sprzedaży, w tym ze sklepami

Bardziej szczegółowo

Sieć reklamowa Google

Sieć reklamowa Google Sieć owa Google. Reklama display - bannerowa. www.marketing-it.pl Program. Dlaczego warto ować się online? jest sieć owa Goggle? Proces kupowania Jakie są zalety sieci owej Google? Wybieranie odpowiednich

Bardziej szczegółowo

Regulamin. I. Definicje. II. Postanowienia ogólne

Regulamin. I. Definicje. II. Postanowienia ogólne Regulamin I. Definicje 1 W niniejszym regulaminie zwanym dalej Regulaminem, pod poniższymi pojęciami należy rozumieć: 1) Portale - strona główna www.rodziceprzyszlosci.pl oraz jej podstrony, www.vademecumrodzica.pl

Bardziej szczegółowo

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu

Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto. Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu Bankowość Mobilna i Internetowa Szybko i prosto Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu BANKOWOŚĆ INTERNETOWA WPROWADZENIE Millenet to system bankowości internetowej Banku Millennium, który oferuje

Bardziej szczegółowo

Przewodnik po Sklepie Windows Phone

Przewodnik po Sklepie Windows Phone Przewodnik po Sklepie Windows Phone Wzbogać swój telefon o aplikacje i gry ze Sklepu Windows Phone. Aplikacje i gry możesz kupować w dwóch dogodnych miejscach: W telefonie (na ekranie startowym naciśnij

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

Szczegółowe informacje o usługach maklerskich. Corporate actions

Szczegółowe informacje o usługach maklerskich. Corporate actions Szczegółowe informacje o usługach maklerskich Corporate actions Wprowadzenie Szczegółowe informacje o usługach maklerskich DEGIRO stanowią uzupełnienie do postanowień umownych wynikających z treści Umowy

Bardziej szczegółowo

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl

Opis systemu lojalnościowego e-lar bank. www.e-lar.pl Opis systemu lojalnościowego e-lar bank www.e-lar.pl 1 Spis treści 1. strona startowa 2. założenie konta - rejestracja 3. logowanie 4. panel menu: 1. jak to działa 2. nagrody 3. sklepy 4. kontakt 5. menu

Bardziej szczegółowo

Zwolnienie z VAT dla tzw. kosztów wspólnych Wartość dodana śniadania z VAT

Zwolnienie z VAT dla tzw. kosztów wspólnych Wartość dodana śniadania z VAT Zwolnienie z VAT dla tzw. kosztów wspólnych Wartość dodana śniadania z VAT Barbara Bona Warszawa, 15 kwietnia 2011 r. Stan prawny Od 1 stycznia 2011 r. zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o VAT zwalnia

Bardziej szczegółowo

Badania idealo: Metody płatności oferowane przez europejskie sklepy internetowe

Badania idealo: Metody płatności oferowane przez europejskie sklepy internetowe Badania idealo: Metody płatności oferowane przez europejskie sklepy internetowe Najczęściej oferowaną metodą płatności w europejskich sklepach internetowych jest karta kredytowa. W Polsce, za zakupy internetowe

Bardziej szczegółowo

Wirtualne Targi Budowlane BUDMAT 3D Oferta dla Wystawców

Wirtualne Targi Budowlane BUDMAT 3D Oferta dla Wystawców Wirtualne Targi Budowlane BUDMAT 3D Oferta dla Wystawców Liderzy branż - dołącz do czołówki branży budowlanej: Wirtualne Targi Budowlane BUDMAT 3D- miejsce liderów! Co to są Wirtualne Targi BUDMAT 3D?

Bardziej szczegółowo

USB firmware changing guide. Zmiana oprogramowania za przy użyciu połączenia USB. Changelog / Lista Zmian

USB firmware changing guide. Zmiana oprogramowania za przy użyciu połączenia USB. Changelog / Lista Zmian 1 / 12 Content list / Spis Treści 1. Hardware and software requirements, preparing device to upgrade Wymagania sprzętowe i programowe, przygotowanie urządzenia do aktualizacji 2. Installing drivers needed

Bardziej szczegółowo

ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW

ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW ROZWIJANIE SWOICH POMYSŁÓW Jeżeli decydujemy się na założenie nowego biznesu, powinniśmy poświęcić trochę czasu na rozwinięcie naszych pomysłów z tym związanych. Jedną z największych zalet bycia przedsiębiorcą

Bardziej szczegółowo

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu!

NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA. na codziennych zakupach w oparciu o familo.com. Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! NOWATORSKI PROJEKT OSZCZĘDZANIA I ZARABIANIA na codziennych zakupach w oparciu o familo.com Skorzystaj z wyjątkowego źródła dochodu! Karty rabatowo - lojalnościowe Zakupy w Internecie TRENDY XXI WIEKU

Bardziej szczegółowo

ZA6284. Flash Eurobarometer 413 (Companies Engaged in Online Activities) Country Questionnaire Poland

ZA6284. Flash Eurobarometer 413 (Companies Engaged in Online Activities) Country Questionnaire Poland ZA8 Flash Eurobarometer (Companies Engaged in Online Activities) Country Questionnaire Poland FL - Companies engaged in online activities PL A Czy Pana/i przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż internetową

Bardziej szczegółowo

paysafecard: bezpieczne płatności online

paysafecard: bezpieczne płatności online paysafecard: bezpieczne płatności online Bezpieczeństwo w Internecie jest ważnym tematem zarówno dla użytkowników, jak i dla paysafecard. Doniesienia prasowe o oszustwach niepokoją wielu klientów. Niniejsza

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaka będzie wartość sprzedaży internetowej w Polsce w 2019 roku? Jakie marki uruchomiły lub planują uruchomić

Bardziej szczegółowo