Frogster Interactive Pictures AG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Frogster Interactive Pictures AG"

Transkrypt

1 Portfolio GIER Frogster

2 Frogster Frogster Interactive Pictures AG Frogster Interactive Pictures AG z siedzibą w Berlinie to notowana na giełdzie spółka, której działalność od wczesnych etapów skupiona jest na dynamicznie rozwijającym się sektorze rynku Massively Multiplayer Online Games (MMOG). Firma licencjonuje, promuje i obsługuje swoje wirtualne światy dla milionów graczy w Europie, Ameryce Północnej oraz Oceanii. I N T E R A C T I V E P I C T U R E S O N L I N E G A M I N G A M E R I C A P A C I F I C Grupa Frogster W Europie działalność operacyjną grupy Frogster dodatkowo wspiera spółka zależna Frogster Online Gaming. Frogster America i Frogster Pacific rozwijają i obsługują rynki gier online w Ameryce Północnej i Oceanii. W swoich biurach w Berlinie i San Francisco grupa Frogster zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników na stanowiskach związanych z licencjonowaniem, IT, projektowaniem stron internetowych, tworzeniem oprogramowania, zarządzaniem produktami, marketingiem, PR, zarządzaniem społecznością, pomocą techniczną, sprzedażą, hostingiem, rozliczeniami a także finansami i zarządzaniem. W roku 2008 Frogster został nagrodzony w konkursie Ort im Land der Ideen, pod patronatem prezydenta Niemiec. W roku 2010 większościowy udział w Frogster Interactive Pictures AG przejęła spółka Gameforge AG. Pod względem liczby graczy, liczby zatrudnionych pracowników i wysokości obrotów, Gameforge i Frogster tworzą wspólnie największe przedsiębiorstwo w branży gier online w Europie. Portfolio Już ponad 6 milionów użytkowników gra w czołowe tytuły firmy Frogster, takie jak Runes of Magic, Mythos i Bounty Bay Online. Obecnie spółka przygotowuje trzy kolejne ambitne gry MMO TERA, Eligium i RaiderZ, których premiery przewidziane są na rok Frogster planuje ponadto wejście na rynek gier przeglądarkowych, z tytułami Throne of Fire i Bounty Bay Live.

3

4 TERA jest wciągającą i pełną akcji grą MMORPG, osadzoną w zapierającym dech w piersiach świecie fantasy. Oferuje dynamiczną rozgrywkę, dając graczom całkowitą kontrolę nad swoją postacią. Konieczne jest aktywne celowanie, unikanie i blokowanie ataków wroga, aby być skutecznym na polu bitwy. Wybierz jedną spośród siedmiu ras i ośmiu klas postaci, i zajmij swoje miejsce w szeregach Valkyon Federation. Walcząc w nowopowstałym sojuszu, będziesz musiał współpracować, aby wykorzystać ostatnią szansę na pokój, w obliczu niepokonanego dotąd przeciwnika. Epickie bitwy na zawsze zmienią Twoje spojrzenie na gry MMO. TERA zabierze Cię w podróż po najbardziej żywym i fantastycznym świecie, jaki kiedykolwiek widziałeś w grze komputerowej: ponad wzniosłymi szczytami, przez toksyczne bagna pełne potworów, pozornie niekończące się równiny oraz podziemia, wprost do serca zła, zagrażającego temu światu. To jest TERA. To jest świat, który musisz ocalić! Decyzja należy do Ciebie Niezależnie od tego czy najlepiej czujesz się będąc w samym środku starcia, skupiając na sobie uwagę przeciwnika, czy raczej trzymając się z tyłu, ze stoickim spokojem wspomagając swoich sojuszników w TERA znajdziesz klasę dla siebie. Archer pozostaje nieuchwytny, poza zasięgiem nieprzyjaciela, zatrzymując fale wrogów gradem śmiercionośnych strzał. Wojownicy, jak Lancer, Warrior, Berserker czy Slayer dysponują ogromną siłą pozwalającą im radzić sobie z tłumami przeciwników zaskakująco szybko, podczas gdy pozostający poza główną bitwą Sorcerer, Mystic i Priest są ich nieodzownym wsparciem. Sorcerer zadaje obrażenia za pomocą potężnych czarów, natomiast Mystic i Priest potrafią uleczyć rannych towarzyszy. Zmień historię swojej postaci wybierając jedną z siedmiu ras (Amani, Baraka, Castanic, Elin, Human, High Elf, Popori) i sposób w jaki grasz, decydując się na najbardziej pasującą do Ciebie klasę.

5 System walki oparty na akcji Pewna ręka i znajomość dostępnego arsenału to podstawa, bo walka w TERA wymaga refleksu i obeznania na polu bitwy. Odsuń się od przeciwnika, aby złapać oddech, wyleczyć się i zaplanować kolejny ruch, po czym rusz do ataku wykorzystując szereg zabójczych umiejętności. Wyprowadzając serie celnych ataków, otrzymasz możliwość połączenia kilku umiejętności w śmiercionośne kombinacje ciosów, dzięki czemu walka w TERA będzie naprawdę wciągająca i efektowna. Polityka Odniesienie sukcesu na polu bitwy jest nieodłączną częścią TERA, ale dominacja na scenie politycznej może się okazać równie użyteczna! Gracze w TERA mają możliwość kandydowania w wyborach dzięki przełomowemu systemowi politycznemu - wybierając prowincję lub kontynent, każdy może ubiegać się o stanowisko zarządcy prowincji, Vanarcha lub zarządcy całego kontynentu - Exarcha. Niesie to ze sobą oczywiście rozliczne korzyści jak prestiż, chwałę oraz władzę. Zasiadając na tronie, zarządcy będą mogli obniżać i podwyższać podatki, przyłączać do prowincji nowe tereny, oraz przestawiać BNów wedle uznania. Oprócz tego uzyskają również dostęp do specjalnego ekwipunku i wierzchowców wyróżniających ich w tłumie. Wszystko to można osiągnąć zarówno przy pomocy politycznych zagrywek, jak i walcząc na specjalnych polach bitew i tylko od gracza zależy, którą drogę obierze. Charakterystyka Do wyboru 7 ras i 8 klas postaci Olbrzymi świat gry Wspaniała grafika dzięki silnikowi Unreal 3 System walki oparty na akcji Przełomowy system polityczny WWP: Wybitnie Wielkie Potwory Ekscytujące walki PvP na polach bitwy Informacje o grze Informacje o grze: Fantasy MMORPG Producent: Bluehole Studio Data premiery: Początek 2012 Języki: DE, EN, FR USK/PEGI: W trakcie testów Oficjalna strona:

6 Po wyniszczającej, wieloletniej, wojnie z armią okrutnych demonów, Ludziom pozostała jedynie ucieczka za morze. Ci, którym udało się przeżyć walki i trudy podróży, osiedlili się na nowym kontynencie. Nie byli tam jednak sami. Szybko nawiązali kontakt ze światłymi Elfami, tajemniczymi Silvan oraz odważnymi Pandami. Nadszedł beztroski czas zgody i pokoju. Nie na długo jednak, gdyż potężna armia demonów po raz kolejny zebrała swoje siły i natarła na kolejny kontynent. W czasach zagrożenia, zjednoczone rasy stanęły do walki. Ich nadzieja spoczywa na wybrańcu, który ma poprowadzić sojusz czterech ras do zwycięstwa nad armią demonów i ocalić świat przed chaosem zniszczenia. Fantasy MMORPG ELIGIUM Wybraniec odznacza się wyjątkową głębią pełnego możliwości świata. Zanurzeni w klimatycznej fabule gracze, mogą przedzierać się przez rzędy zróżnicowanych zadań. Za urozmaicenia odpowiadają między innymi wymagające walki z bossami, instancje grupowe, wierzchowce i chowańce, gildie, system PvP z rankingami oraz złożony system ulepszania przedmiotów. Łatwo się nauczyć, ciężko opanować Przy wyborze postaci, Wybrańcowi przysługują cztery zróżnicowane rasy, które są już powiązane z odpowiednimi klasami. Gracz może przemierzać świat jako Ludzki Wojownik lub Mag, Elfi Łowca, Druid Silvan lub Panda Obrońca. Wypełniając misje, postać zdobywa przeróżne umiejętności, które nie są rozwijane przez inwestowanie w nie punktów, ale w trakcie ich używania. Dzięki temu każdy może opracować własny styl gry. Przykładowo, ludzki wojownik może stać się skuteczny w agresywnej walce wręcz lub opanować do perfekcji obronę i styl defensywny. Druid może stać się artystą transformacji lub zyskać zaufanie pomocnych stworzeń. Opanowane umiejętności mogą być przyporządkowane do odpowiednich klawiszy na klawiaturze, a dzięki krótkim czasom odnowy, zapewniają szybką i wymagająca walkę z potworami i innymi graczami.

7 Będzie jeszcze lepiej Umiejętności to nie wszystko! Również właściwości oraz specjalne działanie broni i pancerzy mogą być indywidualnie dopasowane. Bogaty system ulepszeń oferuje różne runy i kamienie szlachetne oraz miejsca na nie. Posiadają one określone atrybuty, zależne od zdobytych punktów doświadczenia. Działa to na podobnej zasadzie jak w przypadku umiejętności i częstotliwości ich używania. Należy być uważnym, gdyż przedmioty psują się w wyniku eksploatacji, mogą nawet ulec całkowitemu zniszczeniu. Da się temu zapobiec przez rozważne użytkowanie i łączenie ich z innymi przedmiotami. Krok przed wrogiem W rozległym i zróżnicowanym świecie ELIGIUM wierzchowce zapewniają ulgę zmęczonym podróżnikom. Są one jednak czymś więcej, niż tylko środkiem transportu. Wierni towarzysze zapewniają graczom wzmocnienia i aktywnie wspomagają ich w walce. Jakość pomocy zależna jest od tego, jak dużo czasu właściciel poświęca na opiekę nad swoim towarzyszem. Od małego można dbać o nie, dostarczając im odpowiednią żywność i rzucając zaklęcia, aż dorosną. Obok wierzchowców gracze mają do dyspozycji chowańce, które również posiadają użyteczne funkcje. W odpowiednim zestawieniu, bohater ze swoim wierzchowcem i chowańcem, stanowi niepokonane trio. Charakterystyka 5 grywalnych kombinacji rasa/klasa Bogate możliwości specjalizacji, dzięki systemom umiejętności i ulepszania przedmiotów Wymagające instancje i lochy Aspekty gildiowe i PvP, frakcje, wojny gildii, domy, systemy rankingowe i wiele więcej Użyteczne wierzchowce i chowańce Informacje o grze Informacje o grze: Fantasy MMORPG Producent: Shanda Games Ltd. Data premiery: Pierwszy kwartał 2012 Języki: DE, EN, FR, PL USK/PEGI: W trakcie testów Oficjalna strona:

8 Ze swoim zróżnicowaniem i szerokim wyborem funkcji, Runes of Magic na nowo wyznacza standardy darmowych gier MMORPG. Wielokrotnie nagradzany tytuł, zachwyca historią fantastycznego świata Taborei, opowiedzianą w ponad 4000 misjach. Regularne aktualizacje gwarantują ciągły rozwój, dodając zarówno elementy dla pojedynczych poszukiwaczy przygód jak i całych drużyn. Oprócz ciekawych potyczek PvP (wojny gildii, areny i pola bitwy), gracze mają do dyspozycji ponad 30 instancji, lochów, niezliczoną ilość bossów, elitarnych potworów i rajdy, przeznaczone dla 36 graczy. Od 16 czerwca 2011, wraz z Chapterem IV Lands of Despair Runes of Magic wzbogaciło się o trzecie rozszerzenie. Tajemniczy władca demonów Sismond rzucił straszliwą klątwę na krainę, zamieniając całe wioski i miasta w stada bezmyślnych zombie. Los tego świata spoczywa w rękach graczy! Muszą pokonać armie Sismonda i przywrócić pokój. Po raz pierwszy, dzięki systemowi wieloklasowemu, gracze mogą wybrać trzecią klasę dla swojej postaci. Kolejne rozszerzenie Runes of Magic zapewnia wiele nowych opcji, a to wszystko jak dawniej, bez żadnych opłat miesięcznych. Charakterystyka System wieloklasowy 2 rasy i 8 klas 31 zróżnicowanych stref Ponad 4000 misji Liczne zwierzątka i wierzchowce 36 wymagających instancji Międzyserwerowe pola bitwy 18 potyczek publicznych Informacje o grze Gatunek: Producent: Daty wydania: Języki: USK/PEGI: Oficjalna strona: Fantasy MMORPG Runewaker Entertainment Ltd Chapter I Rise of the Demon Lord Chapter II The Elven Prophecy Chapter III The Elder Kingdoms Chapter IV Lands of Despair DE, PL, EN, FR, ES, NL Od 12 lat / 12+

9 WKRÓTCE

10 Bounty Bay Online przenosi graczy w realia historycznych odkryć geograficznych, mających miejsce na przestrzeni XV i XVI wieku. W pełnej urozmaiceń, morskiej scenerii, gracze mogą wcielić się w rolę korsarza, handlarza, rybaka, odkrywcy lub przedstawiciela jednego z wielu innych zawodów. Przemierzając siedem mórz, różne kontynenty i kultury, odkrywają oni nowe miejsca i osobliwości świata. Gracze mogą walczyć w lądowych potyczkach lub epickich starciach na pełnym morzu oraz wypełniać przeróżne misje. Po czterech latach, Bounty Bay Online jako jedno z pierwszych zlokalizowanych europejskich MMO, wciąż płynie naprzód, na pełnych żaglach, przez morze gier sieciowych a na pokładzie ponad zarejestrowanych podróżników. Od premiery w 2007 roku ukazały się łącznie cztery dodatki do tego darmowego MMO, wzbogacające jego zawartość. Niedawno, 3 sierpnia, ukazała się najnowsza aktualizacja - Raging Seas, rozszerzająca ostatni dodatek Atlantis o cały ładunek nowych możliwości. Wśród nich: ciekawa morska instancja oraz nowe statki i rodzaje amunicji. Dodatkowo wprowadzono system, dzięki któremu statki mogą być ulepszone i zmodyfikowane według osobistych preferencji. Charakterystyka Setki realnych modeli statków Morskie i lądowe starcia na otwartych terenach oraz w instancjach Ponad 60 historycznych miast i portów Do wyboru serwery darmowe lub płatne w abonamencie System handlu, gildii i kolonii Szeroki wachlarz klas i zawodów, rozwinięty system umiejętności i rozwój własnego statku Informacje o grze Gatunek: Producent: Daty wydania: Języki: USK/PEGI: Oficjalna strona: MMORPG Snail Game Premiera wersji niemieckiej Premiera wersji angielskiej Premiera dodatku Storm Island Premiera wersji francuskiej Premiera dodatku Colony Premiera dodatku Beyond the Horizon Premiera dodatku Atlantis Aktualizacja Raging Seas DE, EN, FR Od 12 lat / 12+

11 MYTHOS przenosi sprawdzoną formułę gier Hack`n`Slash na grunt sieciowych gier RPG, zachowując najważniejsze cechy obu gatunków. Tytuł oferuje graczom wirtualny świat fantasy, osadzony w komiksowej stylistyce, w którym czeka wiele ciekawych instancji i niezliczona liczba rozmaitych potworów. MYTHOS oferuje porywające pojedynki PvP na arenie oraz walkę ramię w ramię z przyjaciółmi przeciw hordom potworów. Do dyspozycji graczy oddano cztery rasy i trzy klasy. Podczas gry istnieje możliwość tworzenia wyjątkowych kombinacji umiejętności, ulepszania i wytwarzania własnych przedmiotów. Premiera MYTHOS miała miejsce 28 kwietnia w językach: niemieckim, angielskim, polskim, francuskim oraz tureckim. To bezpłatne MMO jest ciągle wzbogacane o nową zawartość. Wraz z ostatnią aktualizacją, poziom maksymalny postaci został podniesiony z 50 do 51. Wprowadzono także system PvP Lamento oraz system rankingowy Mistrza Lochów. W emocjonujących pojedynkach na arenie, fani Hack`n`Slash mogą skrzyżować topory i rąbać innych do woli. Najlepszym przyznawane są nagrody w postaci potężnych broni, zbroi i wyjątkowych towarzyszy. System Mistrza Lochów to coś dla pojedynczych graczy, mierzy on czas w jakim pokonane zostały potwory w lochu. Tutaj też czekają nagrody w postaci użytecznych pakietów przedmiotów. W przyszłości planowe są kolejne rozszerzenia i aktualizacje. Charakterystyka Połączenie Hack`n`Slash z MMO Niezliczone, generowane losowo instancje i przedmioty Rozbudowany system rzemiosła i przedmiotów Wyjątkowy system osiągnięć W pełni modyfikowalne cztery rasy i trzy klasy postaci Pojedynki i bitwy w trybie PvP, samemu lub z przyjaciółmi Systematyczne i darmowe aktualizacje nowych elementów gry Informacje o grze Gatunek: Producent: Daty wydania: Języki: USK/PEGI: Oficjalna strona: Hack`n`Slash MMO HanbitSoft, Inc DE, EN, FR, PL, TR Od 12 lat / PEGI: 12

12 KONTAKT NEWSROOM Dodatkowe informacje prasowe oraz materiały graficzne i wideo dostępne są w naszym Newsroomie (Serwerze Prasowym): Frogster Interactive Pictures AG / Frogster Online Gaming GmbH Hardenbergstraße 9A Berlin Tel: +49 (0) Fax: +49 (0) Mail: www: I N T E R A C T I V E P I C T U R E S 2011 HanbitSoft Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Mythos wydany przez Frogster Online Gaming GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone. RaiderZ, wszystkie prawa zastrzeżone przez MAIET entertainment Inc., licencja Frogster Online Gaming GmbH. RaiderZ jest chronionym znakiem handlowym. Wszystkie prawa zastrzeżone. Bounty Bay Online, produkt wydany przez Frogster Online Gaming GmbH oraz Frogster Interactive Pictures AG. Wszystkie prawa zastrzeżone Suzhou Snail Electronic Co., Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone. Bounty Bay Online jest własnością i zastrzeżonym znakiem handlowym Suzhou Snail Electronic Co., Ltd. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie i znak handlowy Radiant Arcana należą do Runewaker Entertainment Corp. Wszystkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie i zarejestrowany znak handlowy Runes of Magic należą do Frogster Online Gaming GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone. TERA i TERA : The Exiled Realm of Arborea są zastrzeżonymi znakami handlowymi Bluehole Studio Inc Bluehole Studio Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone. Produkt wydany przez Frogster Online Gaming GmbH oraz Frogster Interactive Pictures AG. Wszystkie prawa zastrzeżone. Magic World Online 2 Shanda Games Limited, licencja Frogster Online Gaming GmbH. Magic World Online 2 i Eligium są zastrzeżonymi znakami handlowymi. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Gry MMORPG cechy, możliwości, zagrożenia

Gry MMORPG cechy, możliwości, zagrożenia Agnieszka E. Taper Mazowieckie Centrum Profilaktyki Uzależnień, Warszawa Gry MMORPG cechy, możliwości, zagrożenia. MEDIA I SPOŁECZEŃSTWO.. MEDIOZNAWSTWO KOMUNIKOLOGIA SEMIOLOGIA SOCJOLOGIA MEDIÓW nr 1/2011

Bardziej szczegółowo

PREFERENCJE GATUNKÓW GIER KOMPUTEROWYCH A OSOBOWOŚĆ I AGRESYWNOŚĆ U MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ

PREFERENCJE GATUNKÓW GIER KOMPUTEROWYCH A OSOBOWOŚĆ I AGRESYWNOŚĆ U MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ Uniwersytet Łódzki Wydział Nauk o Wychowaniu Instytut Psychologii Krzysztof Litwinowicz 104310/p PREFERENCJE GATUNKÓW GIER KOMPUTEROWYCH A OSOBOWOŚĆ I AGRESYWNOŚĆ U MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ praca magisterska

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Podręcznik gracza. Część I Świat Aury... 2. Część II Przebieg gry... 30. Rozdział 1 Historia świata...2. Rozdział 2 Czarni alchemicy...

SPIS TREŚCI. Podręcznik gracza. Część I Świat Aury... 2. Część II Przebieg gry... 30. Rozdział 1 Historia świata...2. Rozdział 2 Czarni alchemicy... Podręcznik gracza 1 SPIS TREŚCI Część I Świat Aury... 2 Rozdział 1 Historia świata...2 Rozdział 2 Czarni alchemicy...4 Nieoczekiwani sojusznicy...4 Bezcenny zasób...6 Czarne proroctwo...7 Wojna z homunkulami...8

Bardziej szczegółowo

Architektura, projekt i realizacja sieciowej gry akcji czasu rzeczywistego

Architektura, projekt i realizacja sieciowej gry akcji czasu rzeczywistego Uniwersytet Warszawski Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Michał Słapa Nr albumu: 201095 Architektura, projekt i realizacja sieciowej gry akcji czasu rzeczywistego Praca magisterska na kierunku

Bardziej szczegółowo

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe

Rozkręcimy. ekspert. Twój biznes w Internecie. Profesjonalne pozycjonowanie. Nowoczesny panel klienta. Statystyki internetowe magazyn firmy nr 1[2]_2010 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Rozkręcimy Twój biznes w Internecie Doradca numeru: w numerze również Profesjonalne pozycjonowanie Nowoczesny panel

Bardziej szczegółowo

Kreatywna Gospodarka i Przemysły Kultury (Creative and Cultural Economy) Część 1 KREATYWNA GOSPODARKA: PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Kreatywna Gospodarka i Przemysły Kultury (Creative and Cultural Economy) Część 1 KREATYWNA GOSPODARKA: PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH Kreatywna Gospodarka i Przemysły Kultury (Creative and Cultural Economy) Część 1 KREATYWNA GOSPODARKA: PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH Kreatywna Gospodarka i Przemysły Kultury (Creative and Cultural

Bardziej szczegółowo

SPIS TREŚCI. Gry karciane. Wywiad. Artykuł. Gry mało znane. Na Osi. Gry dla dzieci. Gry impezowe. Gry imprezowe. Gry dla dzieci.

SPIS TREŚCI. Gry karciane. Wywiad. Artykuł. Gry mało znane. Na Osi. Gry dla dzieci. Gry impezowe. Gry imprezowe. Gry dla dzieci. R E K L A M A SPIS TREŚCI Zapowiedzi / Nowości 4 To już 10. numer naszego biuletynu! Gry karciane Rekiny biznesu 6 W jubileuszowym wydaniu polecamy między innymi opis gry Rekiny biznesu i wywiad z jej

Bardziej szczegółowo

CITY INTERACTIVE S.A. Sprawozdanie z działalności Spółki za 2008 r.

CITY INTERACTIVE S.A. Sprawozdanie z działalności Spółki za 2008 r. Sprawozdanie z działalności Spółki w roku 2008 marzec 2009 r. 2 Drodzy Akcjonariusze! Spółka City Interactive S.A. zakończyła 2008 rok wzrostem przychodów, który trwa nie przerwanie od 7 lat. Wpływy netto

Bardziej szczegółowo

CRM. temat numeru. rozwiązania i wdrożenia nbportal.pl Systemy erp edukacja w sieci trendy i strategie Bank przyjazny cenowo

CRM. temat numeru. rozwiązania i wdrożenia nbportal.pl Systemy erp edukacja w sieci trendy i strategie Bank przyjazny cenowo www.comarch.pl MAGAZYN COMARCH nr 1/2008 (11) ISSN 1734-4212 temat numeru CRM > CrM: pracownik wartością kluczową > Marketing a centralne zarządzanie > Co wiemy o naszych klientach > Call Center, Contact

Bardziej szczegółowo

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie. Analiza branży gier. w Polsce i w Berlinie

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie. Analiza branży gier. w Polsce i w Berlinie Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Berlinie Analiza branży gier w Polsce i w Berlinie Berlin, styczeń 2014 1 Wydawca wersji polskiej: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html

INFORMACJE O MOŻLIWOŚCIACH REDYSTRYBUCJI TEGO OPRACOWANIA ZNAJDZIESZ NA www.receptanasukces.pl/a/book-reseller.html NOTA PRAWNA UWAGA! ZARÓWNO AUTOR NINIEJSZEJ PUBLIKACJI, ANI OSOBA DYSTRYBUUJĄCA NINIEJSZY PODRĘCZNIK (W SPOSÓB BEZPOŚREDNI, LUB POŚREDNI) NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA REZULTATY WYKORZYSTANIA

Bardziej szczegółowo

najlepsze kampanie marketingu cyfrowego

najlepsze kampanie marketingu cyfrowego najlepsze kampanie marketingu cyfrowego damian ryan calvin jones przełożyła monika raulinajtys Warszawa 2011 Spis treści Podziękowania...7 Wprowadzenie...9 Szybki rozwój marketingu (cyfrowego)...19 Studium

Bardziej szczegółowo

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning

studia językowe wyjątkowi - językowi licencjackie magisterskie anglistyka germanistyka hispanistyka e-learning wyróżnij się! wyjątkowi - językowi informator 2013/2014 studia językowe Także od podstaw! licencjackie anglistyka amerykanistyka germanistyka hispanistyka italianistyka język+język e-learning magisterskie

Bardziej szczegółowo

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu

Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Office System 2007 korzyści dla biznesu Microsoft Corporation Wrzesień 2006 Informacja zawarta w tym dokumencie reprezentuje obecny pogląd Microsoft Corporation na sprawy poddane dyskusji od

Bardziej szczegółowo

BARTŁOMIEJ KLUSKA DAWNO TEMU W GRACH CZAS PIONIERÓW SZKICE Z HISTORII GIER KOMPUTEROWYCH ORKA

BARTŁOMIEJ KLUSKA DAWNO TEMU W GRACH CZAS PIONIERÓW SZKICE Z HISTORII GIER KOMPUTEROWYCH ORKA DAWNO TEMU W GRACH BARTŁOMIEJ KLUSKA DAWNO TEMU W GRACH CZAS PIONIERÓW SZKICE Z HISTORII GIER KOMPUTEROWYCH ORKA Copyright 2008 by Bartłomiej Kluska Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt z autorem: www.kluska.net

Bardziej szczegółowo

Redakcja Milan Popović INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE V

Redakcja Milan Popović INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE V Redakcja Milan Popović INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA BIZNESOWE V Łódź 2012 Recenzent: dr Jarosław Zając Redakcja: mgr Milan Popović Publikacja dofinansowana przez Dziekana Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego

Bardziej szczegółowo

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników

Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników marzec (50) 2014 ISSN 2083-5302 W numerze Oko na Białystok Komunikacja w Kompanii Piwowarskiej Rynek w branży IT należy do pracowników A w nim: Zarządzanie zasobami ludzkimi w otoczeniu międzynarodowym

Bardziej szczegółowo

ODSTRESUJ SIĘ 7 sposobów na Święty spokój REFERENCJE. GRY F2P na urządzenia. IQ Partners. Jak go użyć? RoboCAMP

ODSTRESUJ SIĘ 7 sposobów na Święty spokój REFERENCJE. GRY F2P na urządzenia. IQ Partners. Jak go użyć? RoboCAMP WSZYSTKO O e-biznesie e-profit LUTY 2013 65 SPółEK IQ Partners GRY F2P na urządzenia mobilne RoboCAMP JAK poprzez zabawę dzieciaki poznają robotykę Foto: Piotr Zgodziński MAREK WYLON NETWORKING Jak działa?

Bardziej szczegółowo

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo

Wirtualni fani - realny zysk

Wirtualni fani - realny zysk magazyn firmy nr 2[3]_2010 Poradnik o usługach internetowych dla przedsiębiorców ekspert Wirtualni fani - realny zysk Doradca numeru: w numerze również Bezpieczne logowanie Oszczędności w Internecie Serwery

Bardziej szczegółowo

PORÓWNANIE PRZEGLĄDAREK INTERNETOWYCH

PORÓWNANIE PRZEGLĄDAREK INTERNETOWYCH Kwartalnik Nr 3 Czerwiec-sierpień/2009 r. EDUKACJA I ROZWÓJ Gry lato 2009 Nauka z komputerem: Historia Świat blogów Aukcje internetowe Gotowanie w Internecie PORÓWNANIE PRZEGLĄDAREK INTERNETOWYCH w numerze

Bardziej szczegółowo

Rebel Times. Nazwa gry Wykonanie: 9/10 Miodność: 8/10 Cena: 10/10 (169.95 zł) Witajcie ponownie! ajfel Grafika, skład: zrecenzował: ajfel

Rebel Times. Nazwa gry Wykonanie: 9/10 Miodność: 8/10 Cena: 10/10 (169.95 zł) Witajcie ponownie! ajfel Grafika, skład: zrecenzował: ajfel Rebel Times Witajcie ponownie! Serdeczne dzięki za pobranie kolejnego numeru Rebel Timesa. Jak zwykle mamy nadzieję, że dzisiejsza porcja recenzji będzie dla Was miłą lekturą. Na początku numeru proponujemy

Bardziej szczegółowo

Jarosław Zieliński. Globalizacja wobec demokracji

Jarosław Zieliński. Globalizacja wobec demokracji Jarosław Zieliński Globalizacja wobec demokracji Warszawa 2001 Wprowadzenie Będzie to świat globalny w pozytywnym znaczeniu tego słowa, jako suma wkładów wielu narodów, ras i kultur 1 Co naprawdę znaczy

Bardziej szczegółowo

André Gerstner Groclin Group Razem możemy więcej. mbank Fakty i mity: emisja obligacji nie taka straszna

André Gerstner Groclin Group Razem możemy więcej. mbank Fakty i mity: emisja obligacji nie taka straszna magazyn mbanku dla ludzi przedsiębiorczych Nr 14 / wiosna 2014 mbank Fakty i mity: emisja obligacji nie taka straszna André Gerstner Groclin Group Razem możemy więcej od początku 4 podsumowanie kwartału

Bardziej szczegółowo

Edukacyjna gra fabularna o ekologicznej przedsiębiorczości w realiach pełnej wyzwań bliskiej przyszłości...

Edukacyjna gra fabularna o ekologicznej przedsiębiorczości w realiach pełnej wyzwań bliskiej przyszłości... Edukacyjna gra fabularna o ekologicznej przedsiębiorczości w realiach pełnej wyzwań bliskiej przyszłości... Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. - Glenn Doman PODRĘCZNIK

Bardziej szczegółowo

Rozdział 3. Wybór technologii i platformy

Rozdział 3. Wybór technologii i platformy Rozdział 3. Wybór technologii i platformy Dedykowana platforma, oprogramowanie pudełkowe czy Open Source? Michał Handl Na rynku dostępnych jest obecnie całe spektrum platform do sprzedaży Internetowej.

Bardziej szczegółowo

Prognozy dla świata mediów tradycyjnych i cyfrowych na rok 2015

Prognozy dla świata mediów tradycyjnych i cyfrowych na rok 2015 Prognozy dla świata mediów tradycyjnych i cyfrowych na rok 2015 Od roku 2009 eksperci firmy Millward Brown z całego świata formułują doroczne prognozy na nadchodzący rok, przewidując najbardziej aktualne

Bardziej szczegółowo

Telepraca odpowiedź na wyzwania związane z rozproszonym biznesem XXI wieku

Telepraca odpowiedź na wyzwania związane z rozproszonym biznesem XXI wieku Telepraca odpowiedź na wyzwania związane z rozproszonym biznesem XXI wieku Praktyczne metody transformacji struktury organizacji poprzez nowe sposoby pracy Alan Greenberg & Andy Nilssen Wainhouse Research

Bardziej szczegółowo

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075

EkSoc - UŁ. www.skninwestor.com. nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 EkSoc - UŁ www.skninwestor.com Deal nr 2 (10) listopad 2010 SKN Inwestor Uniwersytet Łódzki ISSN: 1897-1075 1 0 WYCENA ŻYCIA strona 22 ANDRZEJ KLESYK GRACZ ROKU 2010 strona 6 RESPECT INDEX strona 14 JUBILEUSZ

Bardziej szczegółowo