MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI"

Transkrypt

1 MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI Przewodnictwo misji: Minister Przemysłu i Handlu Pani Valgerdur Sverrisdottir

2

3 Islandia to mały kraj nordycki i jak to ma miejsce w przypadku mniejszych Państw w ogóle wymiana handlowa z innymi krajami ma ogromne znaczenie dla sprawnego wzrostu gospodarczego. Globalizacja jest również bardzo ważna z uwagi na utrzymywanie różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami. Islandia w dużym stopniu jest zależna od handlu zagranicznego. Eksport towarów i usług stanowi około 40% jej PNB, a ponad 70% towarów trafia na rynki UE. Tym samym pełny udział Islandii we Wspólnym Rynku Europejskim dzięki traktatowi o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) jest niezwykle istotny. Dlatego też należy podkreślić, że kontakty gospodarcze pomiędzy Islandią a Polską rządzą się dokładnie takimi samymi zasadami jak transakcje pomiędzy państwami członkowskimi. Ponieważ gospodarka Islandii jest otwarta i stosunkowo mała, globalizacja mogła mieć większy i bardziej pozytywny wpływ niż w przypadku większych państw. To z kolei doprowadziło do szerokiej ekspansji islandzkich inwestycji w innych krajach. Powszechne jest zjawisko, że dobrze prosperujące firmy islandzkie szukają możliwości rozszerzenia swej działalności za granicą. Doświadczenie pokazało, że islandzkie inwestycje przyniosły nową wiedzę i nowoczesne technologie na grunt tych państw, w których zainwestowano, w zamian uzyskując dostęp do nowych, obiecujących rynków. Niedawne rozszerzenie Unii Europejskiej, z Polską na czele, jak i jej dalszy rozwój będą miały bezpośredni wpływ na Islandię poprzez funkcjonowanie Wspólnego Rynku. Środowisko islandzkich przedsiębiorców jest tego jak najbardziej świadome, co potwierdza ilość uczestników tej misji handlowej, w której bierze udział 15 firm i ponad 20 reprezentantów. Przybywamy do Warszawy w pełni przekonani, że nasze kraje mogą wiele zyskać z jeszcze lepszej wymiany handlowej i bliższych kontaktów gospodarczych. Znaczenie wszelkich działań, zmierzających do ułatwienia harmonijnej współpracy gospodarczej, politycznej i kulturalnej jest więc nie do przecenienia. Valgerður Sverrisdóttir Minister Przemysłu i Handlu Rząd Islandii

4 Reynir Gretarsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Creditinfo Group Ltd Reynir Gretarsson Dyrektor Generalny (Chief Executive Officer) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Creditinfo Group ltd. (CIG) Brautarholt 10-14, 105 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: Strona internetowa:

5 Creditinfo Group Profil Firmy Firma zajmuje się usługami powiązanymi z danymi finansowymi, zarządzaniem kredytami i informacjami z tym związanymi, zarówno w odniesieniu do osób indywidualnych i firm. Oferuje także związane z tymi zagadnieniami rozwiązania informatyczne jak i usługi doradcze. Działalność to w dużej mierze: biura kredytowe, negatywne i pozytywne informacje o osobach indywidualnych i firmach, informacje kredytowe o lokalnych i zagranicznych firmach i osobach prywatnych, monitorowanie mediów, usługi marketingowe, usługi weryfikacji danych, organizowanie seminarium i edukacja w zakresie zarządzania kredytami. Firma jest też autorem wyspecjalizowanych programów komputerowych do obsługi informacji kredytowych, zarządzania kredytem, rejestracji długów, monitorowania mediów i innych związanych z taką działalnością usług. Oprogramowanie firmy CIG uważane jest za bezkonkurencyjne. Produkty/Usługi Rozmaite usługi związane z informacjami, takie jak: - Raporty z informacjami gospodarczymi - Bazy danych dłużników - Sprawozdania finansowe Narzędzia do zarządzania ryzykiem: - Modele scoringowe - Systemy przepływu prac (workflow) dla kredytodawców Systemy dla biur kredytowych i pakiety oprogramowania Usługi doradcze Zarządzanie kredytami CIG posiada oddziały w 24 krajach w Europie, na Środkowym Wschodzie i Azji Centalnej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Chcemy poznać rynek i sprawdzić czy istnieje tam zapotrzebowanie na nasze usługi, jak również czy nasze usługi mogą zaoferować więcej niż lokalnie operujące firmy. Szukamy również okazji inwestycyjnych i potencjalnych partnerów otwartych na utworzenie joint-venture. Planujemy otwarcie naszego biura w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

6 Arngrimur Vidar Asgeirsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa FA-Travel Arngrimur Vidar Asgeirsson Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: FA-Travel Kaupvangur 6, 700 Egilstadir, Iceland Profil Firmy FA-Travel to agencja turystyczna we wschodniej Islandii umożliwiająca turystom aktywny wypoczynek i kontakt z islandzką przyrodą. FA-Travel posiada 6-letnie doświadczenie, firma została założona w 1999r. a w ostatnich latach rozbudowuje szeroką gamę nowych produktów i usług ponad swą standardową ofertę wycieczek dookoła Islandii. Firma znajduje się w Egilsstadir we wschodniej części Islandii i jest własnością lokalnych ekspertów z branży turystycznej, którzy firmą zarządzają. Lokalizacja ta jest strategiczna, gdyż Egilssstadir to centrum turystyczne i biznesowe wschodniej Islandii posiadające drugie co do wielkości lotnisko międzynarodowe w Islandii po lotnisku Keflavik. Stwarza to możliwości bezpośrednich połączeń samolotowych z Europą i otwiera nowe wrota do poznania islandzkiej przyrody. Co więcej, prom Norræna kursuje cotygodniowo przez cały rok do Seyðisfjörður we wschodniej Islandii.

7 FA-Travel FA-travel zapewnia również transport firmom działającym we wschodniej Islandii oraz dla innych biur turystycznych w Islandii i za granicą. Takie usługi dostarcza np. firmie Bechtel International, która zatrudnia wielu pracowników z południowej Polski przy robotach budowlanych we wschodniej Islandii. Produkty/Usługi FA-Travel umożliwia klientom bezpośrednie zetknięcie z islandzką przyrodą oraz wyjątkowe doświadczenie kultury, historii, lokalnych społeczności i miejsc poprzez kontakt z mieszkańcami oraz bogatą wiedzę o regionie. FA-Travel organizuje regularne grupy turystyczne a specjalne wycieczki na zamówienie, tj. jedno- lub wielodniowe wyprawy po Islandii zarówno dla osób indywidualnych jak i grup. Eksport do Polski: Turyści islandzcy zwiedzający Europę Wschodnią. Import z Polski: Polscy turyści i osoby chcące pracować we wschodniej Islandii. Inna współpraca: a) Współpraca przy przelotach między wschodnią Islandią i Polska. Loty czarterowe i sprzedaż biletów LOT-u, WizzAir i innych linii latających do Kopenhagi lub innych miast mających połączenia z Islandią. b) Współpraca z europejskimi organizacjami zajmującymi się turystyką kulturoznawczą. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca FA-Travel poszukuje partnerów wśród aktywnych polskich agencji turystycznych z solidną znajomością polskiego rynku turystycznego poważnie zainteresowanych Islandią i turystyką przyrodniczą.

8 Sveinn Arnason Vilhjalmur Thorkelsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Grafan ehf Sveinn Arnason Dyrektor (Manager) Vilhjalmur Thorkelsson Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Grafan ehf Eirhofdi 17, 110 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: Strona internetowa:

9 Grafan Profil Firmy Grafan ehf jest firmą zajmującą się działalnością kontraktową założoną ponad 30 lat temu w Rejkjawiku. Zajmujemy się głównie układaniem instalacji rur w miastach, miasteczkach i na obszarach wiejskich. Od 1980 nasza firma specjalizuje się w układaniu podziemnych kabli, np. telefonicznych i światłowodowych, jak również kabli wysokiego i niskiego napięcia, rur do zimnej wody oraz izolowanych rur do gorącej wody. Naszą działalność prowadzimy głównie w miejscach rzadziej zaludnionych. W Islandii większość tego typu projektów pochodzi od rządu i sektora publicznego. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Okazja do spotkania z osobami prowadzącymi podobną działalność. Współpraca z polskimi firmami. Porozumienia joint venture. Bezpośredni kontakt z firmami w Polsce, które mają zapotrzebowanie na nasz typ usług. Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za przetargi i/lub negocjacje z branżowymi wykonawcami kontraktowymi.

10 Thorbjorn Tjorvi Stefansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Husanes Iceland Thorbjorn Tjorvi Stefansson Prezes wykonawczy (Executive Chairman) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Husanes ehf Adres firmy: Hafnargata 20, Reykjanesbaer Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy:

11 Husanes Profil Firmy: Firma Husanes powstała w 1979 jako kontraktor budowlany i od tego czasu zajmowała się budowaniem komercyjnych, oficjalnych i innych specjalnych budynków. W przeciągu ostatnich 4 lat, działalność skupiała się głównie wokół budownictwa mieszkalnego. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pragniemy nawiązać współpracę z producentami i dystrybutorami rozmaitych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Główny punkt zainteresowania: Materiały podłogowe, (parkiet laminowany, parkiet, albo panele) Wystrój wnętrz, szafki kuchenne (drzwi, szafki, porcelana łazienkowa) Pokrycia dachowe Balustrady i poręcze (wyroby żelazne) Materiały hydrauliczne Okna

12 Bent S. Einarsson Thor Gislason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Iceland Drilling Bent S. Einarsson Prezes Zarządu (Managing Director) Thor Gislason Dyrektor (Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Iceland Drilling Skipholt 50d, 105 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: / Strona internetowa:

13 Iceland Drilling Profil Firmy Iceland Drilling jest wiodącą firmą z branży geodezyjnej zajmującą się geotermicznym wiertnictwem w wysokich temperaturach. Firma ma również wieloletnie doświadczenie w wiertnictwie niskotemperaturowym. Iceland Drilling dysponuje flotą wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu precyzja, tempo oraz bezpieczeństwo pracy są zawsze na najwyższym poziomie. Firma działa na rynku międzynarodowym z historią wykonanych 921 geotermicznych otworów wiertniczych. Firma wykonuje badania złóż naturalnych i bierze udział w wydobyciu, przetwarzaniu i rozdzielaniu energii geotermalnej. Doradztwo, projektowanie oraz całościowe wykonywanie projektów stanowią coraz większą część wszystkich wykonywanych projektów. Produkty/Usługi Odwierty geotermiczne, doradztwo w zakresie odwiertów geotermalnych, odwierty wodne, odwierty badawcze, odbudowa, zawory, sprzęt wiertniczy.

14 Thorbjorn Tjorvi Stefansson Iceland Seafood International Ltd Osoba kontaktowa Marcin Mak Konsultant ds. Sprzedaży (Sales Consultant) Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Iceland Seafood International Ltd Adres firmy: Fornubudir 5, 220 Hafnarfjordur, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Strona internetowa:

15 Iceland Seafood Profil firmy Iceland Seafood International Ltd. jest jednym z wiodących islandzkich eksporterów ryb i owoców morza. Misją firmy, której korzenie sięgają początków XX w., jest utrzymanie pozycji lidera w sprzedaży i dystrybucji wysokiej jakości produktów pochodzenia morskiego przy wsparciu doświadczonych pracowników, z wykorzystaniem rozległej sieci sprzedaży i bardzo dobrych relacji z klientami na rynkach światowych. W ramach swojego systemu sprzedaży, który charakteryzuje wysoka efektywność, Iceland Seafood kładzie największy nacisk na jakość, szybkość i rzetelność. Roczny obrót Grupy (włączając oddziały) to około 300 milionów EUR, przy sprzedaży ok. 150 tysięcy ton surowca rocznie. Iceland Seafood zatrudnia około 250 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Hafnarfjordur, Islandia, natomiast oddziały w Wlk. Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji; przy czym produkty firmy docierają na rynki Unii Eurpejskiej, USA, Europy Wschodniej, Ameryki Południowej jak również Azji. Produkty: Iceland Seafood posiada w swojej ofercie świeże, mrożone oraz solone ryby i owoce morza, takie jak m.in.: śledź, czarniak, srebrzyk, gromadnik, karmazyn, błękitek, halibut, łupacz, dorsz, mintaj, łosoś, morszczuk, krewetki zimno i ciepłowodne oraz wiele innych gatunków. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

16 Frank Hartung Dominika Józwiak Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Icelandair Frank Hartung Dyrektor Sprzedaży (Sales Manager) na Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Europę Środkową Dominika Józwiak Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu Dane kontaktowe Nazwa firmy: Icelandair Adres firmy: Plac Trzech Krzyży Warszawa Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

17 Icelandair. Profil Firmy Icelandair, narodowe linie lotnicze Islandii, dysponują flotą 20 samolotów. Oferujemy loty rejsowe między Islandią i Europą Środkową, Skandynawią i Wielką Brytanią, jak również pomiędzy Islandią i USA. Poprzez porozumienia o współpracy z różnymi europejskimi liniami lotniczymi możemy zapewnić połączenia między większością europejskich miast i Islandią. Dzięki tej ofercie regularnych całorocznych lotów z praktycznie każdego punktu w Europie i dodatkowych lotów sezonowych w lecie, Icelandair odgrywa kluczową rolę w obsłudze ruchu biznesowego i turystycznego Islandii. Produkty/Usługi Linie lotnicze Icelandair należą do tzw. FL Group (Flugleidir), stowarzyszenia firm oferujących całą gamę usług turystycznych w Islandii, takich jak bilety lotnicze, hotele, planowanie podróży, wycieczki jednodniowe, wypożyczenie samochodu oraz czarter i leasing samolotów. Zaprezentowanie zakresu usług FL Group na rynku podróży wypoczynkowych i biznesowych (loty rejsowe, planowanie podróży, hotel, wypożyczenie samochodu, itd.) Pomoc w kultywowaniu kontaktów biznesowych pomiędzy Polską i Islandią przez promocję regularnych, solidnych i efektywnych usług lotniczych łączących te kraje.

18 Fridrik Steinn Kristjansson Thorsten Jaursch Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Invent Farma Fridrik Steinn Kristjansson Przewodniczący Zarządu (Chairman) Thorsten Jaursch Dyrektor Globalnych Operacji Handlowych Laboratorios Lesvi S.L /Inke S.A. (subsidiary of Invent Farma) Adres firmy: Avda. Barcelona, Sant Joan Despí (Barcelona), Spain Strona internetowa: Numer telefonu: Numer faksu: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Invent Farma ehf Askalind 8, 201 Kopavogur, Iceland

19 Invent Farma Profil Firmy Invent Farma (wraz z Laboratorios Lesvi i INKE w Hiszpanii) jest pionowo zintegrowaną grupą firm dostarczających klientom substancji aktywnych (API) i specjalnych składników farmaceutycznych najwyższej jakości. Zakres działalności: Zapewnić produkty o wysokiej wartości dodanej, które spełniają wymogi jakości naszych klientów i wspomagają ich wizerunek oraz pozycję na rynku. Koncentrujemy się na: Rozwoju i produkcji substancji aktywnych w procesie alternatywnej syntezy. Rozwoju, produkcji i rejestracji nowych specjalistycznych produktów farmaceutycznych. Komercjalizacji produktów poprzez współpracę z partnerami.

20 Einar Bollason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Ishestar ehf Einar Bollason Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Ishestar.is Sorlaskeid 26, 221 Hafnarfjordur, Iceland

21 Ishestar Profil Firmy Jesteśmy licencjonowanym operatorem turystycznym specjalizującym się w: 1) Wypoczynku konnym 2) Aktywnej turystyce 3) Wycieczkach hotelowoautokarowych 4) Obsłudze konferencji oraz incentive travel. Podróżowanie przez Islandię w siodle to niezwykłe doświadczenie dla każdego, kto kocha wyzwalającą siłę jazdy konnej. Íshestar, wiodący islandzki specjalista w tej dziedzinie, oferuje szeroki wachlarz wycieczek konnych i wakacji w Krainie Ognia i Lodu. Organizujemy wyprawy od 1-godzinnych po 16-dniowe, dostosowane do wszelkich poziomów sprawności jeździeckiej. Koń islandzki, sprowadzony w IX wieku przez Nordyckich osadników, jest jedną z najczystszych ras na świecie i odgrywa kluczową rolę w kulturze i historii kraju. Ten Wiking o pewnym kroku i łagodnej naturze zapewnia fantastycznie komfortowe i przyjemne przejażdżki dzięki 5 sposobom chodu: stęp, kłus, galop, tolt (specjalność koni islandzkich, stęp-bieg) i cwał. Podczas wszystkich naszych wycieczek nie tylko mogą Państwo odkryć piękno tej rzadkiej godnej podziwu rasy, lecz także doświadczyć najlepszych atutów Islandii. Jednego dnia mogą Państwo galopować poprzez soczyście zielone doliny przechodzące w plaże o nieskazitelnie białych piaskach, a następnego będziecie kąpać się w turkusowych basenach geotermicznych Błękitnej Laguny. Będzie też okazja zobaczyć niektóre z najbardziej spektakularnych cudów natury Islandii, m.in. sławny w całym świecie Gejzer i piękny wodospad Gullfoss. Produkty/Usługi Inna współpraca: Opis powyżej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Poszukujemy agencji i operatorów turystycznych zainteresowanych promocją i sprzedażą naszych usług w Polsce.

22 Teitur Gustafsson Brynjar Brjansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa ISTAK Ltd Teitur Gustafsson Dyrektor ds. Zakupów (Purchasing Manager) Brynjar Brjansson Główny Technik (Chief Engineer) Dane kontaktowe Nazwa firmy: ISTAK Ltd Adres firmy: Engjateigur 7, 105 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Strona internetowa:

23 Istak Profil Firmy ISTAK Ltd. jest firmą budowlaną założoną w 1970r. Firma zajmuje się wieloma rodzajami projektów konstrukcyjnych, dotyczących m.in. portów, elektrowni wodnych, dróg, lotnisk i fabryk. ISTAK buduje również dla instytucji publicznych, samorządowych, przedsiębiorstw i osób indywidualnych. W okresie firma uzyskała roczne dochody rzędu mln EURO. ISTAK wykonuje projekty różnej wielkości. Firma działa przeważnie jako wykonawca, który negocjuje i odpowiada za ukończenie projektu, ale też zatrudnia podwykonawców i dostawców w celu wykonania określonych zadań zgodnie z indywidualnymi uzgodnieniami. Produkty/Usługi Import z Polski: Materiały budowlane, elementy stalowe, okładziny ścienne Inna współpraca: Pozyskanie siły roboczej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca ISTAK chce nawiązać kontakty z producentami materiałów budowlanych i firmami, które mogłyby dostarczyć wyszkolonych pracowników: stolarzy, spawaczy, operatorów maszyn, pracowników budowlanych.

24 Baldvin Valtysson Ari Skulason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Landsbanki (Narodowy Bank Islandii) Baldvin Valtysson Bankowość korporacyjna (Senior Manager) Ari Skulason Bankowość korporacyjna (Senior Manager) Numer telefonu: Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Landsbanki Adres firmy: Hafnarstraeti 5, 155 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Pozostałe informacje Rok założenia: 1885 (działa od 1886) Zatrudnienie: 1370 osób Obroty w 2004 (USD): 549 milionów USD (net operating revenue) Udział w eksporcie (%): 16-20%

25 Landsbanki Profil Firmy Landsbanki to wiodąca instytucja finansowa Islandii z aktywami w wysokości 17 miliardów dolarów. Bank jest drugim największym bankiem Islandii, biorąc pod uwagę wartość aktywów i pierwszym, jeśli chodzi o ilość depozytów i kredytów krajowych (odpowiednio 31% i 33% całego rynku). Landsbanki kładzie nacisk na sektor przetwórstwa owoców morza i posiada ponad 40% udział w tym rynku. Landsbanki podjął już niezbędne kroki, aby polepszyć swoją międzynarodową działalność. Posiada bank Heritable Bank Ltd. w Londynie i przejął prywatną jednostkę bankową w Luksemburgu (Landsbanki Luxembourg S.A.). W marcu 2005, Landsbanki nabył Londyńskie biuro maklerskie Teather and Greenwood, natomiast w połowie września 2005 doszła do skutku fuzja z Islandzką firmą inwestycyjną Burdarás (41% jej udziałów przeszło w ręce Landsbanki). 5 września 2005 Landsbanki rozpoczął przejęcie Kepler Securities, paneuropejskiego instytucjonalnego domu maklerskiego, które to jednak działanie musi jeszcze zostać oficjalnie zatwierdzone przez organy regulacyjne i planowo dokona się końcem października. Produkty/Usługi Landsbanki posiada 46 oddziałów w całej Islandii i szeroko zakrojoną sieć międzynarodowych banków partnerskich. W związku z szerokim wachlarzem usług i produktów finansowych, Bank uznawany jest za główne źródło ogólnych i specjalnych usług związanych z finansami dla osób indywidualnych, firm i instytucji. Landsbanki jest też poważnym graczem na rynku Islandzkim, jeśli chodzi o fundusze akcyjne oraz fundusze dłużnych papierów wartościowych. Bank stworzył też alianse strategiczne na polu ubezpieczeń i finansowania rynku nieruchomości. Aby pokazać zaangażowanie w branżę owoców morza, Landsbanki zatrudnił specjalistów tej branży, którzy zasilili zarówno wydział finansów korporacyjnych jak i bankowości korporacyjnej. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Landsbanki skupia się obecnie na ulepszeniu swoich międzynarodowej działalności, głównie, jeśli chodzi o finanse korporacyjne. Głównym celem podróży do Polski będzie poprawienie swojej wiedzy i rozeznania w tej dziedzinie na Polskim rynku. Jednym z naszych głównych celów bedzie też nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi klientami branży owoców morza i innych powiązanych branż. Bank szuka też kontaktów z sektorem finansowym.

26 Sigurdur Ivarsson Ingi Gudjonsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Litis ehf Sigurdur Ivarsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Ingi Gudjonsson Prezes Lyfja (CEO) Przewodniczący Zarządu Litis (Chairman) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Litis ehf Baejarlind 2, IS-201 Kopavogur, Iceland

27 Litis Profil Firmy Litis jest firmą inwestycyjną ukierunkowaną głównie na detaliczne rynki farmaceutyczne Europy Środkowej i Wschodniej. Litis prowadzi już Framę jedną z największych sieci aptek na Litwie, i przygotowuje się do wejścia na inne rynki w tym roku. Największym udziałowcem Litis ehf jest Lyfja hf, wiodąca sieć aptek w Islandii. Produkty/Usługi Inna współpraca: Litis posiada duże doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu i prowadzeniu sieci aptek w dynamicznym środowisku biznesowym. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Litis poszukuje partnerów do prowadzenia farmaceutycznych przedsiębiorstw detalicznych i/lub hurtowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Litis jest w stanie zaoferować wiedzę, doświadczenie i wsparcie finansowe dla potencjalnych partnerów.

28 Fridrik Gudmundsson Rafal Bernatowski Nazwa Firmy: Marel Osoba kontaktowa Fridrik Gudmundsson Dyrektor ds. rozwoju (Business Development Manager) Numer komórkowy: Rafal Bernatowski Dyrektor sprzedaży na Polskę (Sales Manager Poland) Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Marel hf. Austurhraun 9, 210 Gardabaer, Iceland

29 Marel Profil Firmy Wizją firmy Marel jest zostanie międzynarodowym liderem rozwoju i marketingu nowoczesnego wyposażenia do przetwórstwa żywności, aby umożliwić wzrost produktywności klientom firmy. Marel jest jednym z wiodących, światowych producentów nowoczesnej aparatury i maszyn do przetwórstwa produktów dla przemysłu spożywczego. W 2004 Grupa Marel posiadała 15 własnych oddziałów w Australii, Europie, Rosji i Północnej Ameryce, podczas gdy jej siatka dystrybutorów i agentów pokrywała aż 30 krajów na całym świecie. Marel posiada w swojej ofercie jednostki ważące, oprogramowanie, wyposażenie do monitorowania i inteligentnego porcjowania oraz moduły sortownicze, a także całe zintegrowane systemy odpowiednie dla każdego większego sektora branży spożywczej. Dobra jakość i niezawodność są najważniejsze w działalności firmy Marel. W 1997 otrzymaliśmy certyfikat jakości ISO 9001, na rozwój produktów, sprzedaż, produkcję i usługi posprzedażowe. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pragniemy lepiej zrozumieć rynek i jego otoczenie oraz nawiązać nowe kontakty.

30 Kristjan Audunsson Nazwa firmy: Osoba kontaktowa: Imię i Nazwisko: OpenHand GmbH Kristjan Audunsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Dane kontaktowe: Nazwa firmy: OpenHand GmbH Adres firmy: Forthausstrasse 1, Villingen-Schwenningen, Niemcy Numer telefonu: Numer faxu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

31 OpenHand Profil: Firma OpenHand jest dostawcą usług zapewniających bezpieczny dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie działa za pośrednictwem dowolnej bezprzewodowej sieci IP pozwalając użytkownikom na pełny dostęp do informacji. Standardowa wersja OpenHand działa z systemami MS Exchange i Lotus Notes Domino zapewniając zdalny dostęp do poczty elektronicznej, kalendarza, listy zadań, folderów sieciowych i obsługi plików. OpenHand nie jest tylko kolejnym produktem służącym do synchronizacji, ale mobilnym urządzeniem opartym na dostępie do serwera dostarczającym użytkownikowi w terenie taką samą możliwość dostępu do zasobów firmy jak osobom znajdującym się w biurze w tym samym czasie (łącznie z danymi znajdującymi się na serwerze). Oprogramowanie OpenHand obsługuje wszystkie popularne platformy PDA/smartphone będąc rozwiązaniem efektywnym kosztowo, wysoce bezpiecznym i zaaprobowanym przez wiele wymagających najwyższych standardów organizacji rządowych w krajach, gdzie jest używane. Oprócz tych organizacji użytkownikami są również firmy z sektora usług finansowych, ubezpieczeń, usług prawnych, firmy telekomunikacyjne i wysokich technologii. Produkty i usługi OpenHand hf. (Islandia) tworzy i dystrybuuje oprogramowanie do urządzeń mobilnych takich jak smart phones, PDA, klientów Windows oraz telefonów opartych na PalmOS. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pozyskanie partnerów handlowych mogących również zapewnić obsługę dla naszych rozwiązań w Polsce.

32 Omar Kristjansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Ramis Ltd Omar Kristjansson Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Ramis Ltd Grensasvegur 22, 108 Reykjavik, Iceland

33 Ramis Profil firmy: RAMIS Ltd został założony w roku 2000 przez Grupę NORVIK jako importer, hurtownik i agent handlowy dla firm należących do Grupy Norvik. Przedsiębiorstwo to jest przedstawicielem na rynku islandzkim wielu wiodących europejskich producentów takich jak, między innymi, Bosch, Grohe, Villeroy&Boch, Sadolin, Sekonda, Rotary, Leifheit, Overtop, Fischerwerke, Geberit/Mapress oraz Gustavsberg. Produkty/Usługi RAMIS Ltd jest firmą należącą do Grupy Norvik. naszą podstawową działalnością jest import. Import z Polski: Dobra konsumpcyjne, materiały budowlane, produkty żywnościowe, meble oraz artykuły sportowe. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca RAMIS Ltd poszukuje godnych zaufania producentów wszelkiego rodzaju tradycyjnych dóbr konsumpcyjnych, które mogłyby być eksportowane do Islandii. Interesują nas dobrej jakości przystępne cenowo produkt, które mogłyby zostać przedstawione konsumentom na rynku islandzkim, a także możliwości inwestowania w Polskie przedsiębiorstwa wytwórcze z istniejącą bazą eksportową lub o silnej pozycji rynkowej w Polsce.

34 Sigurdur Petursson Jakob Sigurdsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa SIF Group Ltd Sigurdur Petursson Dyrektor ds. Rozwoju (Manager of Business Development) Jakob Sigurdsson Prezes Dyrektor Naczelny (President - CEO) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: SIF Fornubudir 5, 220 Hafnarfjordur, Iceland

35 SIF Group Profil Firmy SIF jest wiodącym Europejskim producentem przetworzonej żywności z wyższej półki. Produkty firmy SIF sprzedawane są pod markami własnymi, takimi jak: Labeyrie, Blini, Skandia, Farne, Delpierre oraz Lyons Seafoods, jednak firma SIF w niektórych krajach obecna jest także na rynku produktów private label. Firma SIF posiada 11 oddziałów produkcyjnych we Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Produkty/Usługi Główne produkty firmy SIF to łosoś wędzony, foie gras oraz przetworzone owoce morza, oraz przekąski. Więcej informacji znajduje się na stronie Grupy SIF a także na stronach jej filii: Labeyrie, Lyons Seafoods, SIF France, Blini, Vensy, Farne. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Firma zainteresowana jest zbadaniem możliwości związanych z rozpoczęciem produkcji produktów spożywczych w Polsce, która trafiałaby na główne rynki SIF. Interesuje ją też szanse na silnym i rozwijającym się rynku żywności świątecznej (festive food).

36 Jon Asbergsson Vilhjalmur Gudmundsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Trade Council of Iceland Jon Asbergsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Vilhjalmur Gudmundsson Dyrektor ds. Rozwoju rynku (Director, Market Development) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Trade Council of Iceland Adres firmy: Borgartun 35, IS-105 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

Członkowie federacji. Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu PROFIL OPIS

Członkowie federacji. Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu PROFIL OPIS Tekst wprowadzający Bank Millennium Spółka Akcyjna Departament Faktoringu i Finansowania Handlu Kwota obrotów faktoringowych za 2010 rok w mln zł 4.381 Liczba pracowników 52 Rok powstania firmy 2004 (od

Bardziej szczegółowo

Razem jesteśmy silniejsi

Razem jesteśmy silniejsi Razem jesteśmy silniejsi PRzejRzystOŚĆ I WYKORzystanie MOŻLIWOŚCI Clarity and Opportunity Kluczowym elementem w komunikacji AIG jest dokładne określenie akceptowanego poziomu ryzyka. W tej broszurze wskazujemy

Bardziej szczegółowo

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością

Analiza dotycząca Eksportu usług oraz produktów ICT. Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością Analiza dotycząca eksportu usług oraz produktów ICT raport Informatyka polską specjalnością 1 Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwo Gospodarki Publikacja została przygotowana przez Zespół

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015

Spis treści. Wprowadzenie. Rok 2014 w PSZK. Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 RAPORT 2014 Raport 2014 Spis treści Wprowadzenie Rok 2014 w PSZK Kalendarz wydarzeń PSZK 2015 ` Projekty realizowane przez firmy wyróżnione certyfikatem HR Najwyższej Jakości CSR Allianz Centrum Rozwoju

Bardziej szczegółowo

W drodze na międzynarodowy rynek high-tech

W drodze na międzynarodowy rynek high-tech Magazyn dystrybuowany jest bezpłatnie nr 1/2013 ISSN 1897-1539 W drodze na międzynarodowy rynek high-tech Wywiad z Markiem Borzestowskim, partnerem w Giza Polish Ventures Projekt Łowcy Biznesu zakończony

Bardziej szczegółowo

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA

2 RAPORT ROCZNY 2010 COMARCH SA 2 3 raport roczny 2010 4 spis treści 5 List Prezesa Zarządu Comarch SA do Akcjonariuszy... 6 Organy spółki... 8 Zarząd... 8 Rada Nadzorcza... 8 Akcjonariat stan na dzień 31 grudnia 2010... 18 Kurs giełdowy

Bardziej szczegółowo

Raport Roczny 2007. Raport Roczny 2007

Raport Roczny 2007. Raport Roczny 2007 Raport Roczny 2007 Raport Roczny 2007 1 Prostota jest szczytem wyrafinowania. Leonardo da Vinci Przestrzeń, postęp, rozwój. Z jednej strony swoboda - a z drugiej precyzja. Wizja i odpowiedzialność. Prostota

Bardziej szczegółowo

Jubileusz na Ukrainie / 3

Jubileusz na Ukrainie / 3 www.raben-group.com www.freshlogistics.com.pl www.raben-sea-air.com Czasopismo dla Klientów Raben Group Maj 2013 Nasz rozwój w Europie Zachodniej Jubileusz na Ukrainie / 3 edytorial Być gotowym na zmiany

Bardziej szczegółowo

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY

RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY RAPORT EGZEMPLARZ BEZPŁATNY NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce NAJLEPSZE PRAKTYKI w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla innowacyjnych

Bardziej szczegółowo

RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006

RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006 RAPORT O SPOŁECZNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI BRE BANKU ZA ROK 2006 Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa w związku z opublikowaniem po raz pierwszy Raportu o Społecznej Odpowiedzialności BRE Banku. Ogłaszane

Bardziej szczegółowo

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych 28-29 maja 2012 roku Hotel OSSA, Ossa CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Szanowni Państwo, Pragnę Państwa serdecznie

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce

Nowe horyzonty. Rynek transportu i logistyki w Polsce Nowe horyzonty Rynek transportu i logistyki w Polsce Maj 2007 Autor Stanisław Ślubowski Departament Marketingu Korporacyjnego Zespół ds. Analiz Gospodarczych ING Bank e-mail: stanislaw.slubowski@ingbank.pl

Bardziej szczegółowo

RAPORT FRANCUSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ W POLSCE I KPMG W POLSCE. 20 lat inwestycji francuskich w Polsce

RAPORT FRANCUSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ W POLSCE I KPMG W POLSCE. 20 lat inwestycji francuskich w Polsce RAPORT FRANCUSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ W POLSCE I KPMG W POLSCE 20 lat inwestycji francuskich w Polsce RAPORT FRANCUSKIEJ IZBY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWEJ W POLSCE I KPMG W POLSCE 20 lat inwestycji francuskich

Bardziej szczegółowo

Plan Rozwoju Eksportu

Plan Rozwoju Eksportu Poznań 2013 Inwestujemy w waszą przyszłość dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Plan Rozwoju Eksportu dla firmy Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki Dokument został opracowany przez

Bardziej szczegółowo

Skandynawskie inwestycje w Polsce

Skandynawskie inwestycje w Polsce Spis treści Wstęp... 1 Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza... 2 Profil firm członkowskich... 4... 8 I. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce... 8 1. Polska pozycja rankingowa... 8 2. Napływ BIZ

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie relacjami z klientami

Zarządzanie relacjami z klientami www.comarch.pl Nr 1/2006 (05) MAGAZYN COMARCH ISSN 1734-4212 Zarządzanie relacjami z klientami :: CRM w bankowości korporacyjnej :: Wartościowe relacje z klientami :: Call Center R OZ W IĄ Z AN IA I WDROŻ

Bardziej szczegółowo

XV FORUM EDUKACYJNE MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW 15 LAT INNOWACJI W BIZNESIE

XV FORUM EDUKACYJNE MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW 15 LAT INNOWACJI W BIZNESIE INFORMACJA PRASOWA 8.06.2015 XV FORUM EDUKACYJNE MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW 15 LAT INNOWACJI W BIZNESIE Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83 00-834 Warszawa Miłosz Marczuk

Bardziej szczegółowo

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Ogólnopolskie Badanie Rynku 2013 Outsourcingu III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Payroll consulting Administracja wynagrodzeniami Zarzàdzanie dokumentacjà personalnà

Bardziej szczegółowo

NR 2 (148) M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J

NR 2 (148) M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J NR 2 (148) M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J W R O C Ł A W, L U T Y 2 0 0 5 I S S N 1 4 2 7 0 6 3 3 s t r. 8-9 PIOTR PRZYGOŃSKI PREZES

Bardziej szczegółowo

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE

Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE Strategia rozwoju Gdańskiego Parku Naukowo Technologicznego w ramach projektu DISKE BDKM Grupa Doradcza Warszawa, czerwiec 2011 Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Współpracy Transgranicznej

Bardziej szczegółowo

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej

Mikro otoczenie firmy obejmuje jej najbliższe branżowe i regionalne środowisko, w tym lokalnych dostawców, odbiorców, dystrybutorów firmy a także jej WPŁYW SYSTEMÓW E-BIZNESU NA ORGANIZACJĘ W ASPEKCIE MIKRO I MAKROEKONOMICZNYM W POLSCE I NA ŚWIECIE Tomasz PIESIUR, Marcin SŁABOŃ, Artur STRZELECKI Streszczenie: W artykule podjęto próbę scharakteryzowania

Bardziej szczegółowo

Analiza trendów rozwojowych w zakresie technologii i nowych myśli technicznych w Polsce, Europie i świecie dla branży informatycznej

Analiza trendów rozwojowych w zakresie technologii i nowych myśli technicznych w Polsce, Europie i świecie dla branży informatycznej Analiza trendów rozwojowych w zakresie technologii i nowych myśli technicznych w Polsce, Europie i świecie dla branży informatycznej Projekt Transfer wiedzy w regionie poprzez rozwój sieci współpracy,

Bardziej szczegółowo

NASZE FIRMY CZŁONKOWSKIE

NASZE FIRMY CZŁONKOWSKIE ACC1Ó Agència de suport a l Empresa Catalana Przedstawicielstwo w Polsce Branża: Consulting ACC1Ó, Agencia de Suport a l Empresa Catalana, utworzona w maju 2010 r. przez Parlament Katalonii w wyniku fuzji

Bardziej szczegółowo

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA

WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA WYCENA WARTOŚCI RYNKOWEJ COLUMBUS CAPITAL SPÓŁKA AKCYJNA A K T U A L I Z A C J A Z A Ł O Ż E Ń C OLUMBUS C AP ITAL S. A. 4 0-0 0 5 K A T O W I C E U L. M O N I U S Z K I 7 Autor Opracowania: Robert Jaruga

Bardziej szczegółowo

ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH

ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH ANALIZA AKTYWNOŚCI DOLNOŚLĄSKICH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH Wyznaczenie głównych trendów, impulsy patentowe Studia przypadków Zespół w składzie: Andrzej Kaleta Marek Domagała Letycja Sołoducho Grzegorz Jan

Bardziej szczegółowo

M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J NR 2 (171) WROCŁ AW, LUT Y 2007. str.

M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J NR 2 (171) WROCŁ AW, LUT Y 2007. str. NR 2 (171) WROCŁ AW, LUT Y 2007 I S S N 1 4 2 7 0 6 3 3 M I E S I Ę C Z N I K I N F O R M A C Y J N Y D O L N O Ś L Ą S K I E J I Z B Y G O S P O D A R C Z E J str. 8-9 GRZEGORZ PĘDRAS PREZES SECUS ASSET

Bardziej szczegółowo

OUTSOURCING 2012-2013

OUTSOURCING 2012-2013 18 Klucz do efektywnego outsourcingu IT Outsourcing często jest odrzucany z powodu bądź to obaw o koszty, bądź przekonania, jakoby zewnętrzny wykonawca nie miał takiej wiedzy na temat danego klienta, jaką

Bardziej szczegółowo

nastudia.ath.bielsko.pl

nastudia.ath.bielsko.pl STUDIA PODYPLOMOWE WYDZIAŁ BUDOWY MASZYN I INFORMATYKI WYDZIAŁ NAUK O MATERIAŁACH I ŚRODOWISKU Doradca zawodowy Edukacja dla bezpieczeństwa Informatyka i technologie informacyjne Szkoła systemów informatycznych,

Bardziej szczegółowo