MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI"

Transkrypt

1 MISJA HANDLOWA ISLANDII DO POLSKI Przewodnictwo misji: Minister Przemysłu i Handlu Pani Valgerdur Sverrisdottir

2

3 Islandia to mały kraj nordycki i jak to ma miejsce w przypadku mniejszych Państw w ogóle wymiana handlowa z innymi krajami ma ogromne znaczenie dla sprawnego wzrostu gospodarczego. Globalizacja jest również bardzo ważna z uwagi na utrzymywanie różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia pomiędzy narodami. Islandia w dużym stopniu jest zależna od handlu zagranicznego. Eksport towarów i usług stanowi około 40% jej PNB, a ponad 70% towarów trafia na rynki UE. Tym samym pełny udział Islandii we Wspólnym Rynku Europejskim dzięki traktatowi o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EEA) jest niezwykle istotny. Dlatego też należy podkreślić, że kontakty gospodarcze pomiędzy Islandią a Polską rządzą się dokładnie takimi samymi zasadami jak transakcje pomiędzy państwami członkowskimi. Ponieważ gospodarka Islandii jest otwarta i stosunkowo mała, globalizacja mogła mieć większy i bardziej pozytywny wpływ niż w przypadku większych państw. To z kolei doprowadziło do szerokiej ekspansji islandzkich inwestycji w innych krajach. Powszechne jest zjawisko, że dobrze prosperujące firmy islandzkie szukają możliwości rozszerzenia swej działalności za granicą. Doświadczenie pokazało, że islandzkie inwestycje przyniosły nową wiedzę i nowoczesne technologie na grunt tych państw, w których zainwestowano, w zamian uzyskując dostęp do nowych, obiecujących rynków. Niedawne rozszerzenie Unii Europejskiej, z Polską na czele, jak i jej dalszy rozwój będą miały bezpośredni wpływ na Islandię poprzez funkcjonowanie Wspólnego Rynku. Środowisko islandzkich przedsiębiorców jest tego jak najbardziej świadome, co potwierdza ilość uczestników tej misji handlowej, w której bierze udział 15 firm i ponad 20 reprezentantów. Przybywamy do Warszawy w pełni przekonani, że nasze kraje mogą wiele zyskać z jeszcze lepszej wymiany handlowej i bliższych kontaktów gospodarczych. Znaczenie wszelkich działań, zmierzających do ułatwienia harmonijnej współpracy gospodarczej, politycznej i kulturalnej jest więc nie do przecenienia. Valgerður Sverrisdóttir Minister Przemysłu i Handlu Rząd Islandii

4 Reynir Gretarsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Creditinfo Group Ltd Reynir Gretarsson Dyrektor Generalny (Chief Executive Officer) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Creditinfo Group ltd. (CIG) Brautarholt 10-14, 105 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: Strona internetowa:

5 Creditinfo Group Profil Firmy Firma zajmuje się usługami powiązanymi z danymi finansowymi, zarządzaniem kredytami i informacjami z tym związanymi, zarówno w odniesieniu do osób indywidualnych i firm. Oferuje także związane z tymi zagadnieniami rozwiązania informatyczne jak i usługi doradcze. Działalność to w dużej mierze: biura kredytowe, negatywne i pozytywne informacje o osobach indywidualnych i firmach, informacje kredytowe o lokalnych i zagranicznych firmach i osobach prywatnych, monitorowanie mediów, usługi marketingowe, usługi weryfikacji danych, organizowanie seminarium i edukacja w zakresie zarządzania kredytami. Firma jest też autorem wyspecjalizowanych programów komputerowych do obsługi informacji kredytowych, zarządzania kredytem, rejestracji długów, monitorowania mediów i innych związanych z taką działalnością usług. Oprogramowanie firmy CIG uważane jest za bezkonkurencyjne. Produkty/Usługi Rozmaite usługi związane z informacjami, takie jak: - Raporty z informacjami gospodarczymi - Bazy danych dłużników - Sprawozdania finansowe Narzędzia do zarządzania ryzykiem: - Modele scoringowe - Systemy przepływu prac (workflow) dla kredytodawców Systemy dla biur kredytowych i pakiety oprogramowania Usługi doradcze Zarządzanie kredytami CIG posiada oddziały w 24 krajach w Europie, na Środkowym Wschodzie i Azji Centalnej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Chcemy poznać rynek i sprawdzić czy istnieje tam zapotrzebowanie na nasze usługi, jak również czy nasze usługi mogą zaoferować więcej niż lokalnie operujące firmy. Szukamy również okazji inwestycyjnych i potencjalnych partnerów otwartych na utworzenie joint-venture. Planujemy otwarcie naszego biura w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

6 Arngrimur Vidar Asgeirsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa FA-Travel Arngrimur Vidar Asgeirsson Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: FA-Travel Kaupvangur 6, 700 Egilstadir, Iceland Profil Firmy FA-Travel to agencja turystyczna we wschodniej Islandii umożliwiająca turystom aktywny wypoczynek i kontakt z islandzką przyrodą. FA-Travel posiada 6-letnie doświadczenie, firma została założona w 1999r. a w ostatnich latach rozbudowuje szeroką gamę nowych produktów i usług ponad swą standardową ofertę wycieczek dookoła Islandii. Firma znajduje się w Egilsstadir we wschodniej części Islandii i jest własnością lokalnych ekspertów z branży turystycznej, którzy firmą zarządzają. Lokalizacja ta jest strategiczna, gdyż Egilssstadir to centrum turystyczne i biznesowe wschodniej Islandii posiadające drugie co do wielkości lotnisko międzynarodowe w Islandii po lotnisku Keflavik. Stwarza to możliwości bezpośrednich połączeń samolotowych z Europą i otwiera nowe wrota do poznania islandzkiej przyrody. Co więcej, prom Norræna kursuje cotygodniowo przez cały rok do Seyðisfjörður we wschodniej Islandii.

7 FA-Travel FA-travel zapewnia również transport firmom działającym we wschodniej Islandii oraz dla innych biur turystycznych w Islandii i za granicą. Takie usługi dostarcza np. firmie Bechtel International, która zatrudnia wielu pracowników z południowej Polski przy robotach budowlanych we wschodniej Islandii. Produkty/Usługi FA-Travel umożliwia klientom bezpośrednie zetknięcie z islandzką przyrodą oraz wyjątkowe doświadczenie kultury, historii, lokalnych społeczności i miejsc poprzez kontakt z mieszkańcami oraz bogatą wiedzę o regionie. FA-Travel organizuje regularne grupy turystyczne a specjalne wycieczki na zamówienie, tj. jedno- lub wielodniowe wyprawy po Islandii zarówno dla osób indywidualnych jak i grup. Eksport do Polski: Turyści islandzcy zwiedzający Europę Wschodnią. Import z Polski: Polscy turyści i osoby chcące pracować we wschodniej Islandii. Inna współpraca: a) Współpraca przy przelotach między wschodnią Islandią i Polska. Loty czarterowe i sprzedaż biletów LOT-u, WizzAir i innych linii latających do Kopenhagi lub innych miast mających połączenia z Islandią. b) Współpraca z europejskimi organizacjami zajmującymi się turystyką kulturoznawczą. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca FA-Travel poszukuje partnerów wśród aktywnych polskich agencji turystycznych z solidną znajomością polskiego rynku turystycznego poważnie zainteresowanych Islandią i turystyką przyrodniczą.

8 Sveinn Arnason Vilhjalmur Thorkelsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Grafan ehf Sveinn Arnason Dyrektor (Manager) Vilhjalmur Thorkelsson Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Grafan ehf Eirhofdi 17, 110 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: Strona internetowa:

9 Grafan Profil Firmy Grafan ehf jest firmą zajmującą się działalnością kontraktową założoną ponad 30 lat temu w Rejkjawiku. Zajmujemy się głównie układaniem instalacji rur w miastach, miasteczkach i na obszarach wiejskich. Od 1980 nasza firma specjalizuje się w układaniu podziemnych kabli, np. telefonicznych i światłowodowych, jak również kabli wysokiego i niskiego napięcia, rur do zimnej wody oraz izolowanych rur do gorącej wody. Naszą działalność prowadzimy głównie w miejscach rzadziej zaludnionych. W Islandii większość tego typu projektów pochodzi od rządu i sektora publicznego. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Okazja do spotkania z osobami prowadzącymi podobną działalność. Współpraca z polskimi firmami. Porozumienia joint venture. Bezpośredni kontakt z firmami w Polsce, które mają zapotrzebowanie na nasz typ usług. Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za przetargi i/lub negocjacje z branżowymi wykonawcami kontraktowymi.

10 Thorbjorn Tjorvi Stefansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Husanes Iceland Thorbjorn Tjorvi Stefansson Prezes wykonawczy (Executive Chairman) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Husanes ehf Adres firmy: Hafnargata 20, Reykjanesbaer Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy:

11 Husanes Profil Firmy: Firma Husanes powstała w 1979 jako kontraktor budowlany i od tego czasu zajmowała się budowaniem komercyjnych, oficjalnych i innych specjalnych budynków. W przeciągu ostatnich 4 lat, działalność skupiała się głównie wokół budownictwa mieszkalnego. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pragniemy nawiązać współpracę z producentami i dystrybutorami rozmaitych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Główny punkt zainteresowania: Materiały podłogowe, (parkiet laminowany, parkiet, albo panele) Wystrój wnętrz, szafki kuchenne (drzwi, szafki, porcelana łazienkowa) Pokrycia dachowe Balustrady i poręcze (wyroby żelazne) Materiały hydrauliczne Okna

12 Bent S. Einarsson Thor Gislason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Iceland Drilling Bent S. Einarsson Prezes Zarządu (Managing Director) Thor Gislason Dyrektor (Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Iceland Drilling Skipholt 50d, 105 Reykjavik, Iceland Numer komórkowy: / Strona internetowa:

13 Iceland Drilling Profil Firmy Iceland Drilling jest wiodącą firmą z branży geodezyjnej zajmującą się geotermicznym wiertnictwem w wysokich temperaturach. Firma ma również wieloletnie doświadczenie w wiertnictwie niskotemperaturowym. Iceland Drilling dysponuje flotą wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu precyzja, tempo oraz bezpieczeństwo pracy są zawsze na najwyższym poziomie. Firma działa na rynku międzynarodowym z historią wykonanych 921 geotermicznych otworów wiertniczych. Firma wykonuje badania złóż naturalnych i bierze udział w wydobyciu, przetwarzaniu i rozdzielaniu energii geotermalnej. Doradztwo, projektowanie oraz całościowe wykonywanie projektów stanowią coraz większą część wszystkich wykonywanych projektów. Produkty/Usługi Odwierty geotermiczne, doradztwo w zakresie odwiertów geotermalnych, odwierty wodne, odwierty badawcze, odbudowa, zawory, sprzęt wiertniczy.

14 Thorbjorn Tjorvi Stefansson Iceland Seafood International Ltd Osoba kontaktowa Marcin Mak Konsultant ds. Sprzedaży (Sales Consultant) Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Iceland Seafood International Ltd Adres firmy: Fornubudir 5, 220 Hafnarfjordur, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Strona internetowa:

15 Iceland Seafood Profil firmy Iceland Seafood International Ltd. jest jednym z wiodących islandzkich eksporterów ryb i owoców morza. Misją firmy, której korzenie sięgają początków XX w., jest utrzymanie pozycji lidera w sprzedaży i dystrybucji wysokiej jakości produktów pochodzenia morskiego przy wsparciu doświadczonych pracowników, z wykorzystaniem rozległej sieci sprzedaży i bardzo dobrych relacji z klientami na rynkach światowych. W ramach swojego systemu sprzedaży, który charakteryzuje wysoka efektywność, Iceland Seafood kładzie największy nacisk na jakość, szybkość i rzetelność. Roczny obrót Grupy (włączając oddziały) to około 300 milionów EUR, przy sprzedaży ok. 150 tysięcy ton surowca rocznie. Iceland Seafood zatrudnia około 250 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Hafnarfjordur, Islandia, natomiast oddziały w Wlk. Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji; przy czym produkty firmy docierają na rynki Unii Eurpejskiej, USA, Europy Wschodniej, Ameryki Południowej jak również Azji. Produkty: Iceland Seafood posiada w swojej ofercie świeże, mrożone oraz solone ryby i owoce morza, takie jak m.in.: śledź, czarniak, srebrzyk, gromadnik, karmazyn, błękitek, halibut, łupacz, dorsz, mintaj, łosoś, morszczuk, krewetki zimno i ciepłowodne oraz wiele innych gatunków. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

16 Frank Hartung Dominika Józwiak Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Icelandair Frank Hartung Dyrektor Sprzedaży (Sales Manager) na Niemcy, Austrię, Szwajcarię i Europę Środkową Dominika Józwiak Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu Dane kontaktowe Nazwa firmy: Icelandair Adres firmy: Plac Trzech Krzyży Warszawa Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

17 Icelandair. Profil Firmy Icelandair, narodowe linie lotnicze Islandii, dysponują flotą 20 samolotów. Oferujemy loty rejsowe między Islandią i Europą Środkową, Skandynawią i Wielką Brytanią, jak również pomiędzy Islandią i USA. Poprzez porozumienia o współpracy z różnymi europejskimi liniami lotniczymi możemy zapewnić połączenia między większością europejskich miast i Islandią. Dzięki tej ofercie regularnych całorocznych lotów z praktycznie każdego punktu w Europie i dodatkowych lotów sezonowych w lecie, Icelandair odgrywa kluczową rolę w obsłudze ruchu biznesowego i turystycznego Islandii. Produkty/Usługi Linie lotnicze Icelandair należą do tzw. FL Group (Flugleidir), stowarzyszenia firm oferujących całą gamę usług turystycznych w Islandii, takich jak bilety lotnicze, hotele, planowanie podróży, wycieczki jednodniowe, wypożyczenie samochodu oraz czarter i leasing samolotów. Zaprezentowanie zakresu usług FL Group na rynku podróży wypoczynkowych i biznesowych (loty rejsowe, planowanie podróży, hotel, wypożyczenie samochodu, itd.) Pomoc w kultywowaniu kontaktów biznesowych pomiędzy Polską i Islandią przez promocję regularnych, solidnych i efektywnych usług lotniczych łączących te kraje.

18 Fridrik Steinn Kristjansson Thorsten Jaursch Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Invent Farma Fridrik Steinn Kristjansson Przewodniczący Zarządu (Chairman) Thorsten Jaursch Dyrektor Globalnych Operacji Handlowych Laboratorios Lesvi S.L /Inke S.A. (subsidiary of Invent Farma) Adres firmy: Avda. Barcelona, Sant Joan Despí (Barcelona), Spain Strona internetowa: Numer telefonu: Numer faksu: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Invent Farma ehf Askalind 8, 201 Kopavogur, Iceland

19 Invent Farma Profil Firmy Invent Farma (wraz z Laboratorios Lesvi i INKE w Hiszpanii) jest pionowo zintegrowaną grupą firm dostarczających klientom substancji aktywnych (API) i specjalnych składników farmaceutycznych najwyższej jakości. Zakres działalności: Zapewnić produkty o wysokiej wartości dodanej, które spełniają wymogi jakości naszych klientów i wspomagają ich wizerunek oraz pozycję na rynku. Koncentrujemy się na: Rozwoju i produkcji substancji aktywnych w procesie alternatywnej syntezy. Rozwoju, produkcji i rejestracji nowych specjalistycznych produktów farmaceutycznych. Komercjalizacji produktów poprzez współpracę z partnerami.

20 Einar Bollason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Ishestar ehf Einar Bollason Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Ishestar.is Sorlaskeid 26, 221 Hafnarfjordur, Iceland

21 Ishestar Profil Firmy Jesteśmy licencjonowanym operatorem turystycznym specjalizującym się w: 1) Wypoczynku konnym 2) Aktywnej turystyce 3) Wycieczkach hotelowoautokarowych 4) Obsłudze konferencji oraz incentive travel. Podróżowanie przez Islandię w siodle to niezwykłe doświadczenie dla każdego, kto kocha wyzwalającą siłę jazdy konnej. Íshestar, wiodący islandzki specjalista w tej dziedzinie, oferuje szeroki wachlarz wycieczek konnych i wakacji w Krainie Ognia i Lodu. Organizujemy wyprawy od 1-godzinnych po 16-dniowe, dostosowane do wszelkich poziomów sprawności jeździeckiej. Koń islandzki, sprowadzony w IX wieku przez Nordyckich osadników, jest jedną z najczystszych ras na świecie i odgrywa kluczową rolę w kulturze i historii kraju. Ten Wiking o pewnym kroku i łagodnej naturze zapewnia fantastycznie komfortowe i przyjemne przejażdżki dzięki 5 sposobom chodu: stęp, kłus, galop, tolt (specjalność koni islandzkich, stęp-bieg) i cwał. Podczas wszystkich naszych wycieczek nie tylko mogą Państwo odkryć piękno tej rzadkiej godnej podziwu rasy, lecz także doświadczyć najlepszych atutów Islandii. Jednego dnia mogą Państwo galopować poprzez soczyście zielone doliny przechodzące w plaże o nieskazitelnie białych piaskach, a następnego będziecie kąpać się w turkusowych basenach geotermicznych Błękitnej Laguny. Będzie też okazja zobaczyć niektóre z najbardziej spektakularnych cudów natury Islandii, m.in. sławny w całym świecie Gejzer i piękny wodospad Gullfoss. Produkty/Usługi Inna współpraca: Opis powyżej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Poszukujemy agencji i operatorów turystycznych zainteresowanych promocją i sprzedażą naszych usług w Polsce.

22 Teitur Gustafsson Brynjar Brjansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa ISTAK Ltd Teitur Gustafsson Dyrektor ds. Zakupów (Purchasing Manager) Brynjar Brjansson Główny Technik (Chief Engineer) Dane kontaktowe Nazwa firmy: ISTAK Ltd Adres firmy: Engjateigur 7, 105 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Strona internetowa:

23 Istak Profil Firmy ISTAK Ltd. jest firmą budowlaną założoną w 1970r. Firma zajmuje się wieloma rodzajami projektów konstrukcyjnych, dotyczących m.in. portów, elektrowni wodnych, dróg, lotnisk i fabryk. ISTAK buduje również dla instytucji publicznych, samorządowych, przedsiębiorstw i osób indywidualnych. W okresie firma uzyskała roczne dochody rzędu mln EURO. ISTAK wykonuje projekty różnej wielkości. Firma działa przeważnie jako wykonawca, który negocjuje i odpowiada za ukończenie projektu, ale też zatrudnia podwykonawców i dostawców w celu wykonania określonych zadań zgodnie z indywidualnymi uzgodnieniami. Produkty/Usługi Import z Polski: Materiały budowlane, elementy stalowe, okładziny ścienne Inna współpraca: Pozyskanie siły roboczej Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca ISTAK chce nawiązać kontakty z producentami materiałów budowlanych i firmami, które mogłyby dostarczyć wyszkolonych pracowników: stolarzy, spawaczy, operatorów maszyn, pracowników budowlanych.

24 Baldvin Valtysson Ari Skulason Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Landsbanki (Narodowy Bank Islandii) Baldvin Valtysson Bankowość korporacyjna (Senior Manager) Ari Skulason Bankowość korporacyjna (Senior Manager) Numer telefonu: Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Landsbanki Adres firmy: Hafnarstraeti 5, 155 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Pozostałe informacje Rok założenia: 1885 (działa od 1886) Zatrudnienie: 1370 osób Obroty w 2004 (USD): 549 milionów USD (net operating revenue) Udział w eksporcie (%): 16-20%

25 Landsbanki Profil Firmy Landsbanki to wiodąca instytucja finansowa Islandii z aktywami w wysokości 17 miliardów dolarów. Bank jest drugim największym bankiem Islandii, biorąc pod uwagę wartość aktywów i pierwszym, jeśli chodzi o ilość depozytów i kredytów krajowych (odpowiednio 31% i 33% całego rynku). Landsbanki kładzie nacisk na sektor przetwórstwa owoców morza i posiada ponad 40% udział w tym rynku. Landsbanki podjął już niezbędne kroki, aby polepszyć swoją międzynarodową działalność. Posiada bank Heritable Bank Ltd. w Londynie i przejął prywatną jednostkę bankową w Luksemburgu (Landsbanki Luxembourg S.A.). W marcu 2005, Landsbanki nabył Londyńskie biuro maklerskie Teather and Greenwood, natomiast w połowie września 2005 doszła do skutku fuzja z Islandzką firmą inwestycyjną Burdarás (41% jej udziałów przeszło w ręce Landsbanki). 5 września 2005 Landsbanki rozpoczął przejęcie Kepler Securities, paneuropejskiego instytucjonalnego domu maklerskiego, które to jednak działanie musi jeszcze zostać oficjalnie zatwierdzone przez organy regulacyjne i planowo dokona się końcem października. Produkty/Usługi Landsbanki posiada 46 oddziałów w całej Islandii i szeroko zakrojoną sieć międzynarodowych banków partnerskich. W związku z szerokim wachlarzem usług i produktów finansowych, Bank uznawany jest za główne źródło ogólnych i specjalnych usług związanych z finansami dla osób indywidualnych, firm i instytucji. Landsbanki jest też poważnym graczem na rynku Islandzkim, jeśli chodzi o fundusze akcyjne oraz fundusze dłużnych papierów wartościowych. Bank stworzył też alianse strategiczne na polu ubezpieczeń i finansowania rynku nieruchomości. Aby pokazać zaangażowanie w branżę owoców morza, Landsbanki zatrudnił specjalistów tej branży, którzy zasilili zarówno wydział finansów korporacyjnych jak i bankowości korporacyjnej. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Landsbanki skupia się obecnie na ulepszeniu swoich międzynarodowej działalności, głównie, jeśli chodzi o finanse korporacyjne. Głównym celem podróży do Polski będzie poprawienie swojej wiedzy i rozeznania w tej dziedzinie na Polskim rynku. Jednym z naszych głównych celów bedzie też nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi klientami branży owoców morza i innych powiązanych branż. Bank szuka też kontaktów z sektorem finansowym.

26 Sigurdur Ivarsson Ingi Gudjonsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Litis ehf Sigurdur Ivarsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Ingi Gudjonsson Prezes Lyfja (CEO) Przewodniczący Zarządu Litis (Chairman) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Litis ehf Baejarlind 2, IS-201 Kopavogur, Iceland

27 Litis Profil Firmy Litis jest firmą inwestycyjną ukierunkowaną głównie na detaliczne rynki farmaceutyczne Europy Środkowej i Wschodniej. Litis prowadzi już Framę jedną z największych sieci aptek na Litwie, i przygotowuje się do wejścia na inne rynki w tym roku. Największym udziałowcem Litis ehf jest Lyfja hf, wiodąca sieć aptek w Islandii. Produkty/Usługi Inna współpraca: Litis posiada duże doświadczenie w tworzeniu, rozwijaniu i prowadzeniu sieci aptek w dynamicznym środowisku biznesowym. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Litis poszukuje partnerów do prowadzenia farmaceutycznych przedsiębiorstw detalicznych i/lub hurtowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Litis jest w stanie zaoferować wiedzę, doświadczenie i wsparcie finansowe dla potencjalnych partnerów.

28 Fridrik Gudmundsson Rafal Bernatowski Nazwa Firmy: Marel Osoba kontaktowa Fridrik Gudmundsson Dyrektor ds. rozwoju (Business Development Manager) Numer komórkowy: Rafal Bernatowski Dyrektor sprzedaży na Polskę (Sales Manager Poland) Numer komórkowy: Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Marel hf. Austurhraun 9, 210 Gardabaer, Iceland

29 Marel Profil Firmy Wizją firmy Marel jest zostanie międzynarodowym liderem rozwoju i marketingu nowoczesnego wyposażenia do przetwórstwa żywności, aby umożliwić wzrost produktywności klientom firmy. Marel jest jednym z wiodących, światowych producentów nowoczesnej aparatury i maszyn do przetwórstwa produktów dla przemysłu spożywczego. W 2004 Grupa Marel posiadała 15 własnych oddziałów w Australii, Europie, Rosji i Północnej Ameryce, podczas gdy jej siatka dystrybutorów i agentów pokrywała aż 30 krajów na całym świecie. Marel posiada w swojej ofercie jednostki ważące, oprogramowanie, wyposażenie do monitorowania i inteligentnego porcjowania oraz moduły sortownicze, a także całe zintegrowane systemy odpowiednie dla każdego większego sektora branży spożywczej. Dobra jakość i niezawodność są najważniejsze w działalności firmy Marel. W 1997 otrzymaliśmy certyfikat jakości ISO 9001, na rozwój produktów, sprzedaż, produkcję i usługi posprzedażowe. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pragniemy lepiej zrozumieć rynek i jego otoczenie oraz nawiązać nowe kontakty.

30 Kristjan Audunsson Nazwa firmy: Osoba kontaktowa: Imię i Nazwisko: OpenHand GmbH Kristjan Audunsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Dane kontaktowe: Nazwa firmy: OpenHand GmbH Adres firmy: Forthausstrasse 1, Villingen-Schwenningen, Niemcy Numer telefonu: Numer faxu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

31 OpenHand Profil: Firma OpenHand jest dostawcą usług zapewniających bezpieczny dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie działa za pośrednictwem dowolnej bezprzewodowej sieci IP pozwalając użytkownikom na pełny dostęp do informacji. Standardowa wersja OpenHand działa z systemami MS Exchange i Lotus Notes Domino zapewniając zdalny dostęp do poczty elektronicznej, kalendarza, listy zadań, folderów sieciowych i obsługi plików. OpenHand nie jest tylko kolejnym produktem służącym do synchronizacji, ale mobilnym urządzeniem opartym na dostępie do serwera dostarczającym użytkownikowi w terenie taką samą możliwość dostępu do zasobów firmy jak osobom znajdującym się w biurze w tym samym czasie (łącznie z danymi znajdującymi się na serwerze). Oprogramowanie OpenHand obsługuje wszystkie popularne platformy PDA/smartphone będąc rozwiązaniem efektywnym kosztowo, wysoce bezpiecznym i zaaprobowanym przez wiele wymagających najwyższych standardów organizacji rządowych w krajach, gdzie jest używane. Oprócz tych organizacji użytkownikami są również firmy z sektora usług finansowych, ubezpieczeń, usług prawnych, firmy telekomunikacyjne i wysokich technologii. Produkty i usługi OpenHand hf. (Islandia) tworzy i dystrybuuje oprogramowanie do urządzeń mobilnych takich jak smart phones, PDA, klientów Windows oraz telefonów opartych na PalmOS. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Pozyskanie partnerów handlowych mogących również zapewnić obsługę dla naszych rozwiązań w Polsce.

32 Omar Kristjansson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Ramis Ltd Omar Kristjansson Dyrektor Generalny (General Manager) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: Ramis Ltd Grensasvegur 22, 108 Reykjavik, Iceland

33 Ramis Profil firmy: RAMIS Ltd został założony w roku 2000 przez Grupę NORVIK jako importer, hurtownik i agent handlowy dla firm należących do Grupy Norvik. Przedsiębiorstwo to jest przedstawicielem na rynku islandzkim wielu wiodących europejskich producentów takich jak, między innymi, Bosch, Grohe, Villeroy&Boch, Sadolin, Sekonda, Rotary, Leifheit, Overtop, Fischerwerke, Geberit/Mapress oraz Gustavsberg. Produkty/Usługi RAMIS Ltd jest firmą należącą do Grupy Norvik. naszą podstawową działalnością jest import. Import z Polski: Dobra konsumpcyjne, materiały budowlane, produkty żywnościowe, meble oraz artykuły sportowe. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca RAMIS Ltd poszukuje godnych zaufania producentów wszelkiego rodzaju tradycyjnych dóbr konsumpcyjnych, które mogłyby być eksportowane do Islandii. Interesują nas dobrej jakości przystępne cenowo produkt, które mogłyby zostać przedstawione konsumentom na rynku islandzkim, a także możliwości inwestowania w Polskie przedsiębiorstwa wytwórcze z istniejącą bazą eksportową lub o silnej pozycji rynkowej w Polsce.

34 Sigurdur Petursson Jakob Sigurdsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa SIF Group Ltd Sigurdur Petursson Dyrektor ds. Rozwoju (Manager of Business Development) Jakob Sigurdsson Prezes Dyrektor Naczelny (President - CEO) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Adres firmy: Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa: SIF Fornubudir 5, 220 Hafnarfjordur, Iceland

35 SIF Group Profil Firmy SIF jest wiodącym Europejskim producentem przetworzonej żywności z wyższej półki. Produkty firmy SIF sprzedawane są pod markami własnymi, takimi jak: Labeyrie, Blini, Skandia, Farne, Delpierre oraz Lyons Seafoods, jednak firma SIF w niektórych krajach obecna jest także na rynku produktów private label. Firma SIF posiada 11 oddziałów produkcyjnych we Francji, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Produkty/Usługi Główne produkty firmy SIF to łosoś wędzony, foie gras oraz przetworzone owoce morza, oraz przekąski. Więcej informacji znajduje się na stronie Grupy SIF a także na stronach jej filii: Labeyrie, Lyons Seafoods, SIF France, Blini, Vensy, Farne. Nasze cele podróży do Polski/Pożądana współpraca Firma zainteresowana jest zbadaniem możliwości związanych z rozpoczęciem produkcji produktów spożywczych w Polsce, która trafiałaby na główne rynki SIF. Interesuje ją też szanse na silnym i rozwijającym się rynku żywności świątecznej (festive food).

36 Jon Asbergsson Vilhjalmur Gudmundsson Nazwa Firmy: Osoba kontaktowa Osoba kontaktowa Trade Council of Iceland Jon Asbergsson Dyrektor Generalny (Managing Director) Vilhjalmur Gudmundsson Dyrektor ds. Rozwoju rynku (Director, Market Development) Dane kontaktowe Nazwa firmy: Trade Council of Iceland Adres firmy: Borgartun 35, IS-105 Reykjavik, Iceland Numer telefonu: Numer faksu: Numer komórkowy: Strona internetowa:

Prostota w finansowaniu. Leasing środków transportu Leasing maszyn i urządzeo. Michał Lubaszewski Manager Sprzedaży. 601 079 303 mlf@mlf.waw.

Prostota w finansowaniu. Leasing środków transportu Leasing maszyn i urządzeo. Michał Lubaszewski Manager Sprzedaży. 601 079 303 mlf@mlf.waw. Prostota w finansowaniu Leasing środków transportu Leasing maszyn i urządzeo Michał Lubaszewski Manager Sprzedaży Witamy w DnB NORD Leasing Podnoszenie konkurencyjności i rozwój biznesu wymagają inwestycji

Bardziej szczegółowo

Europejski Bank Inwestycyjny w skrócie

Europejski Bank Inwestycyjny w skrócie Europejski Bank Inwestycyjny w skrócie EBI, jako bank UE, oferuje finansowanie i służy fachową wiedzą na rzecz solidnych i trwałych projektów inwestycyjnych w Europie i poza jej granicami. Bank jest własnością

Bardziej szczegółowo

Comarch: Profil firmy 2008

Comarch: Profil firmy 2008 I www.comarch.com Krakowska Konferencja Giełdowa Comarch: Profil firmy 2008 Konrad Tarański Dyrektor Finansowy Comarch październik 2008, Kraków Comarch: Historia Misja Sfera działań Rozwój W ujęciu globalnym

Bardziej szczegółowo

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013. Prognozy rozwoju na lata 2013-2015

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013. Prognozy rozwoju na lata 2013-2015 Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q2 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które prywatne firmy medyczne planują największą ekspansję? Jakie

Bardziej szczegółowo

Rynek diagnostyki laboratoryjnej/in vitro w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Rynek diagnostyki laboratoryjnej/in vitro w Polsce Prognozy rozwoju na lata Rynek diagnostyki laboratoryjnej/in vitro w Polsce 2014 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Jakie są największe czynniki rozwoju i wyzwania dla rynku

Bardziej szczegółowo

Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1600 Sprawdź w raporcie Jak duży jest rynek wyposażenia wnętrz w Polsce? Jakie trendy mają wpływ na ten rynek? Kim są liderzy na tym

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce Prognozy rozwoju na lata Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce 2014 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Jakie są największe hurtownie na rynku szpitalnym w Polsce?

Bardziej szczegółowo

Enterprise Venture Fund I

Enterprise Venture Fund I Enterprise Venture Fund I Warszawa, 26 kwietnia 2010 Kim jesteśmy Enterprise Venture Fund I Jesteśmy pierwszym funduszem typu venture capital w grupie Enterprise Investors, która zarządza funduszami w

Bardziej szczegółowo

Rynek suplementów diety w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2018

Rynek suplementów diety w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2018 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q1 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Jak będzie rozwijał się rynek suplementów diety w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat? Które kategorie produktów

Bardziej szczegółowo

WIODĄCY PARTNER W BIZNESIE

WIODĄCY PARTNER W BIZNESIE WIODĄCY PARTNER W BIZNESIE BANK ZACHODNI WBK I GRUPA SANTANDER Aktualna struktura korporacyjna Grupa Santander Największa grupa finansowa w strefie euro i jedna z największych na świecie Międzynarodowy

Bardziej szczegółowo

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH Wspieranie polskiego eksportu na przykładzie programu Go Africa Bartłomiej Lewandowski Koordynator Go Africa Department Promocji Gospodarczej Kraków,

Bardziej szczegółowo

Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii na linii Polska Chiny

Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii na linii Polska Chiny Zdobądź partnerów dla swojego biznesu technologicznego w Chinach - najbardziej dynamicznym rynku świata! seminarium oraz misja gospodarcza do chin Partnerstwo w przemyśle i sektorze wysokich technologii

Bardziej szczegółowo

Handel z Polską 2015-06-15 17:00:08

Handel z Polską 2015-06-15 17:00:08 Handel z Polską 2015-06-15 17:00:08 2 Szwajcaria zajmuje 23. miejsce jako partner handlowy Polski. W handlu między Polską a Szwajcarią utrzymuje się trend zmniejszania różnicy wartości między eksportem

Bardziej szczegółowo

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej.

Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej. Eksperci w wyposażeniu przestrzeni handlowej www.caps-group.com 2 CO ROBIMY? Grupa CAPS oferuje innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych, edukacyjnych, biurowych,

Bardziej szczegółowo

Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce Prognozy rozwoju na lata Dystrybucja na rynku farmaceutycznym w Polsce 2016 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Styczeń 2016 Format: pdf Cena od: 2000 Sprawdź w raporcie Które hurtownie dominują na rynku szpitalnym w Polsce?

Bardziej szczegółowo

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Źródła informacji Inne możliwości biznesowe Oferta PSLO

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH. Źródła informacji Inne możliwości biznesowe Oferta PSLO POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH Źródła informacji Inne możliwości biznesowe Oferta PSLO Michał Gorzelak Oficer Łącznikowy Sektora Prywatnego dla Grupy Banku Światowego Warszawa, 8

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019

Handel internetowy w Polsce 2014. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2014-2019 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaka będzie wartość sprzedaży internetowej w Polsce w 2019 roku? Jakie marki uruchomiły lub planują uruchomić

Bardziej szczegółowo

Przemyślany pomysł na inwestycje i rozwój Dobre wykorzystanie możliwości finansowania we współpracy z właściwym partnerem Bogata oferta

Przemyślany pomysł na inwestycje i rozwój Dobre wykorzystanie możliwości finansowania we współpracy z właściwym partnerem Bogata oferta Grupa BRE Banku Recepta na kryzys Przemyślany pomysł na inwestycje i rozwój Dobre wykorzystanie możliwości finansowania we współpracy z właściwym partnerem Bogata oferta nowoczesna, zaawansowana technologicznie

Bardziej szczegółowo

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020

Handel internetowy w Polsce 2015 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2015-2020 2 Język: polski, angielski Data publikacji: wrzesień 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jakie zmiany czekają rynek e-commerce w Polsce w 2020 roku? Jakie decyzje zakupowe podejmują Polacy?

Bardziej szczegółowo

Kto i gdzie inwestuje 2015-07-20 14:39:55

Kto i gdzie inwestuje 2015-07-20 14:39:55 Kto i gdzie inwestuje 2015-07-20 14:39:55 2 Polska dla Portugalii jest największym rynkiem inwestycyjnym w Europie Środkowej i Wschodniej. Natomiast wartość polskich inwestycji w Portugalii jest stosunkowo

Bardziej szczegółowo

Rynek produktów OTC w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Rynek produktów OTC w Polsce Prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q3 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Jakie są największe i najbardziej aktywne firmy na rynku? Co biorą pod uwagę konsumenci podczas zakupu i stosowania

Bardziej szczegółowo

Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34

Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34 Profile głównych duńskich firm branży spożwczej i żywności pakowanej - TULIP 2012-11-20 14:34:34 2 Tulip Food Co jest relatywnie silną i niezależną filią duńskiego koncernu Korona (Danish Crown Group).

Bardziej szczegółowo

Połącz swój biznes ze światem. Międzynarodowe miejsce spotkań dla. Światowe forum oferujące. Jedno forum, wiele możliwości

Połącz swój biznes ze światem. Międzynarodowe miejsce spotkań dla. Światowe forum oferujące. Jedno forum, wiele możliwości Połącz swój biznes ze światem INDIALLIA 2012 otwiera drzwi do międzynarodowej współpracy biznesowej. Międzynarodowe forum spotkań B2B INDIALLIA to okazja do nawet 12 spersonalizowanych spotkań firm uczestniczących

Bardziej szczegółowo

Hurtowy rynek spożywczy i kosmetyczny w Polsce 2014. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2016

Hurtowy rynek spożywczy i kosmetyczny w Polsce 2014. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2016 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1700 Sprawdź w raporcie Jak będzie się rozwijał ten rynek w najbliższych latach? Jak rozwijają się poszczególne segmenty tego rynku?

Bardziej szczegółowo

WSPARCIE FINANSOWE DLA EKSPORTERÓW POLSKICH DO WIELKIEJ BRYTANII

WSPARCIE FINANSOWE DLA EKSPORTERÓW POLSKICH DO WIELKIEJ BRYTANII WSPARCIE FINANSOWE DLA EKSPORTERÓW POLSKICH DO WIELKIEJ BRYTANII KLUCZOWE PROBLEMY W EKSPANSJI MIĘDZYNARODOWEJ PODNOSZONE PRZEZ PRZESIĘBIORCÓW 2 FIRMY OCZEKUJĄ SZEROKIEGO ZAKRESU WSPARCIA W PROWADZENIU

Bardziej szczegółowo

informacje o firmie Knight Frank Polska

informacje o firmie Knight Frank Polska informacje o firmie Knight Frank Polska Informacje o firmie 1. Knight Frank na świecie Knight Frank Sp. z o.o. jest częścią Grupy Knight Frank, wiodącej międzynarodowej grupy doradców w dziedzinie nieruchomości.

Bardziej szczegółowo

Rynek usług leczenia niepłodności w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2015

Rynek usług leczenia niepłodności w Polsce 2014. Prognozy rozwoju na lata 2014-2015 Rynek usług leczenia niepłodności w Polsce 2014 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q4 Format: pdf Cena od: 1300 Sprawdź w raporcie Którzy dostawcy usług leczenia niepłodności znajdują się w czołówce

Bardziej szczegółowo

Wsparcie dla przedsiębiorców

Wsparcie dla przedsiębiorców Title of the presentation Date # Wsparcie dla przedsiębiorców Enterprise Europe Network w Polsce XV Forum Edukacyjne dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw Enterprise Europe Network w na świecie i w Polsce

Bardziej szczegółowo

Rynek IT. w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. Data publikacji: II kwartał 2012. Język: polski, angielski

Rynek IT. w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. Data publikacji: II kwartał 2012. Język: polski, angielski Rynek IT w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2016 Data publikacji: II kwartał 2012 Język: polski, angielski Opis raportu W publikacji została zaprezentowana wyczerpująca analiza trzech głównych

Bardziej szczegółowo

Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce Polityka refundacyjna i prognozy rozwoju na lata

Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce Polityka refundacyjna i prognozy rozwoju na lata Rynek leków generycznych i innowacyjnych w Polsce 2014 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q2 Format: pdf Cena od: 950 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecnie wartość i potencjał rynku leków generycznych

Bardziej szczegółowo

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021

Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021 Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego i operatorskiego w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: styczeń 2016 Format: pdf Cena od: 2200 Sprawdź w raporcie Ile wart jest biznesowy

Bardziej szczegółowo

zacząć współpracę. Jeżeli szukacie odpowiedzi na te pytania, to znaczy, że powinniśmy Jak wybrać rynki eksportowe? Jak rozwijać sprzedaż eksportową?

zacząć współpracę. Jeżeli szukacie odpowiedzi na te pytania, to znaczy, że powinniśmy Jak wybrać rynki eksportowe? Jak rozwijać sprzedaż eksportową? activate your trade Jak wybrać rynki eksportowe? Jak rozwijać sprzedaż eksportową? Jak pozyskiwać zagranicznych kontrahentów? Jak zabezpieczyć transakcje eksportowe? Jak finansować rozwój eksportu? Jeżeli

Bardziej szczegółowo

Ekspansja Zagraniczna Polskich Przedsiębiorstw. Warszawa, 11 października 2016 r.

Ekspansja Zagraniczna Polskich Przedsiębiorstw. Warszawa, 11 października 2016 r. Ekspansja Zagraniczna Polskich Przedsiębiorstw Warszawa, 11 października 2016 r. 5 filarów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Całkowicie nowy, kompleksowy system wspierania eksportu i inwestycji zagranicznych,

Bardziej szczegółowo

POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU

POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU POSTAW SWOJĄ FIRMĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU DOŁĄCZ DO PROGRAMU PARTNERSKIEGO PARTNERSFIRST FIRMY ZEBRA WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ ZEBRA DLACZEGO ZEBRA? Oferujemy najszerszy wybór innowacyjnych rozwiązań do druku i

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services

Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services Łatwiejszy leasing w Siemens Rozwiązania finansowe, na których można polegać Financial Services s 6% Struktura portfela środków trwałych sfinansowanych przez Siemens Finance Sp. z o.o. w roku 21 (w procentach)

Bardziej szczegółowo

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy.

Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Media-Tech Polska to producent szerokiej gamy akcesoriów komputerowych, dostarczający funkcjonalnych rozwiązań na rynek międzynarodowy. Produkty Media-Tech są obecne w krajach Europy, Azji i w Ameryce

Bardziej szczegółowo

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016

Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA Berlin 3 4 5 LUTY 2016 Oferta organizacji wyjazdowej misji gospodarczej na targi FRUIT LOGISTICA NIP: 946 25 74 510 Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o.o. powstało w 2009 roku w Lublinie aby wspierać przedsiębiorczość i pokazywać

Bardziej szczegółowo

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH S.A.

POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH S.A. POLSKA AGENCJA INFORMACJI I INWESTYCJI ZAGRANICZNYCH S.A. Współpraca Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z samorządami gminnymi i specjalnymi strefami ekonomicznymi w kontekście pozyskiwania

Bardziej szczegółowo

Trudne czasy dla polskiego budownictwa

Trudne czasy dla polskiego budownictwa Warszawa, 21 maja 2013 r. Informacja prasowa Trudne czasy dla polskiego budownictwa Budownictwo w Polsce. Edycja 2013 - raport firmy doradczej KPMG, CEEC Research i Norstat Polska. W 2013 roku zarządzający

Bardziej szczegółowo

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Cel główny: Rozwój polskiej gospodarki w oparciu o innowacyjne przedsiębiorstwa Cele szczegółowe: zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, wzrost konkurencyjności

Bardziej szczegółowo

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego

Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Narzędzia PMR do analizy sektora transportu drogowego Wspomaganie zarządzania relacjami z dostawcami w branży transportowej Analizy bieżącej i przyszłej sytuacji w branży transportu drogowego, rzetelne

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża Handel Produkty i usługi Obrót owocami i warzywami Strona WWW www.nowalijka.pl

Bardziej szczegółowo

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro

Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Kwiecień 2013 Katarzyna Bednarz Potencjał inwestycyjny w polskim sektorze budownictwa energetycznego sięga 30 mld euro Jedną z najważniejszych cech polskiego sektora energetycznego jest struktura produkcji

Bardziej szczegółowo

Narzędzie Wspierania Firm Technologicznych w Międzynarodowej Komercjalizacji. accelerapp. www.accelerapp.com

Narzędzie Wspierania Firm Technologicznych w Międzynarodowej Komercjalizacji. accelerapp. www.accelerapp.com Narzędzie Wspierania Firm Technologicznych w Międzynarodowej Komercjalizacji accelerapp O accelerapp www.accelerapp.com accelerapp to narzędzie wspierania międzynarodowej komercjalizacji i międzynarodowego

Bardziej szczegółowo

INFORMATOR. Tematyka targów obejmuje

INFORMATOR. Tematyka targów obejmuje I. GŁÓWNE ZAŁOŻENIE I CELE INFORMATOR XVIII MIĘDZYNARODOWE TARGI-BIZNES-ŻYWNOŚĆ-MEDYCYNA-AUTO FLOTA RZESZÓW 2015 to największa na Podkarpaciu impreza wystawienniczo-handlowa. Organizowana od kilku lat,

Bardziej szczegółowo

Berliner Volksbank eg. Idealny Partner w Berlinie dla firm na rynkach zagranicznych

Berliner Volksbank eg. Idealny Partner w Berlinie dla firm na rynkach zagranicznych Berliner Volksbank eg Idealny Partner w Berlinie dla firm na rynkach zagranicznych Treść O nas Nasi klienci Nasza oferta Nasi partnerzy Dane kontaktowe 2 O nas Jeden z największych banków spółdzielczych

Bardziej szczegółowo

edycja! Sektor budowlany w Polsce, I połowa 2012 Prognozy rozwoju na lata Język: polski, angielski

edycja! Sektor budowlany w Polsce, I połowa 2012 Prognozy rozwoju na lata Język: polski, angielski 23 edycja! Sektor budowlany w Polsce, I połowa 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2014 Data publikacji: II kwartał 2012 Język: polski, angielski Opis raportu Raport przedstawia obecne i oczekiwane w przyszłości

Bardziej szczegółowo

LATIS LOGISTICS - WITAMY!

LATIS LOGISTICS - WITAMY! LATIS LOGISTICS - WITAMY! Jesteśmy firmą oferującą kompleksowe rozwiązania logistyczne w transporcie ładunków. Realizujemy przewóz towarów od drzwi do drzwi w oparciu o transport morski, lotniczy, drogowy

Bardziej szczegółowo

Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020 Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: wrzesień 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecna i przyszła wartość rynku przetwarzania

Bardziej szczegółowo

w Polsce 2011 Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach Na podstawie badania 420 dużych firm Data publikacji: czerwiec 2011

w Polsce 2011 Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach Na podstawie badania 420 dużych firm Data publikacji: czerwiec 2011 Oprogramowanie, usługi i infrastruktura ICT w dużych firmach w Polsce 2011 Na podstawie badania 420 dużych firm Data publikacji: czerwiec 2011 Język: polski, angielski Słowo od autora Pomimo sukcesywnego

Bardziej szczegółowo

Rynek produktów dla dzieci w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

Rynek produktów dla dzieci w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q3 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaką wartość będzie miał rynek produktów dla dzieci w 2019 roku? Jakie są prognozy rozwoju dla każdego z segmentów

Bardziej szczegółowo

Jak zdobywać rynki zagraniczne

Jak zdobywać rynki zagraniczne Jak zdobywać rynki zagraniczne Nagroda Emerging Market Champions 2014 *Cytowanie bez ograniczeń za podaniem źródła: Jak zdobywać rynki zagraniczne. Badanie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy zrealizowane

Bardziej szczegółowo

Rynek farb dekoracyjnych w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2021

Rynek farb dekoracyjnych w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2021 2 Język: polski, angielski Data publikacji: grudzień 2015 Format: pdf Cena od: 1700 Możesz mieć wpływ na zawartość tego produktu. Podziel się opinią! Sprawdź w raporcie Jak często polscy konsumenci zmieniają

Bardziej szczegółowo

Rynek. w Polsce dermokosmetyków. Prognozy rozwoju na lata Data publikacji: IV kwartał Język: polski, angielski

Rynek. w Polsce dermokosmetyków. Prognozy rozwoju na lata Data publikacji: IV kwartał Język: polski, angielski Rynek dermokosmetyków w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2014 Data publikacji: IV kwartał 2012 Język: polski, angielski Opis raportu Raport stanowi kompleksową ocenę polskiego rynku dermokosmetyków

Bardziej szczegółowo

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie Instytucje otoczenia biznesu w subregionie krakowskim L.p. Instytucja Adres www Rodzaje oferowany usług 1. Agencja Rozwoju Miasta S.A. www.arm.krakow.pl ul. Floriańska 31 31-019 Kraków 12/ 429-25-13 12/

Bardziej szczegółowo

Rynek szpitali niepublicznych w Polsce 2015. Analiza porównawcza województw i perspektywy rozwoju

Rynek szpitali niepublicznych w Polsce 2015. Analiza porównawcza województw i perspektywy rozwoju 2 Język: polski, angielski Data publikacji: listopad 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które szpitale niepubliczne w Polsce są największe pod względem liczby łóżek? Które szpitale niepubliczne

Bardziej szczegółowo

PRZYKŁADOWE STRONY. Sektor. budowlany. w Polsce 2016 Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

PRZYKŁADOWE STRONY. Sektor. budowlany. w Polsce 2016 Analiza regionalna. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata PRZYKŁADOWE STRONY Sektor budowlany w Polsce 2016 Analiza regionalna Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2016-2021 RYNEK BUDOWLANY OGÓŁEM Produkcja budowlano-montażowa Największy udział w produkcji

Bardziej szczegółowo

PMR. Stabilizacja koniunktury w branży budowlanej FREE ARTICLE. www.rynekbudowlany.com

PMR. Stabilizacja koniunktury w branży budowlanej FREE ARTICLE. www.rynekbudowlany.com FREE ARTICLE Stabilizacja koniunktury w branży budowlanej Źródło: Raport Sektor budowlany w Polsce I połowa 2010 Prognozy na lata 2010-2012 Bartłomiej Sosna Kwiecień 2010 PMR P U B L I C A T I O N S Bartłomiej

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Press Pack 2

Spis treści. Press Pack 2 Press Pack Spis treści CEO Jobhouse... 3 O nas... 4 Dlaczego my... 5 Gdzie działamy... 8 Obsługiwane branże... 9 Rekomendacje... 10 Jobhouse w liczbach... 11 Kluczowi klienci... 12 Kontakt... 13 Press

Bardziej szczegółowo

Do 2013 roku wartość polskiego rynku usług turystycznych sprzedawanych online sięgnie 1,7 mld USD

Do 2013 roku wartość polskiego rynku usług turystycznych sprzedawanych online sięgnie 1,7 mld USD Press release Do 2013 roku wartość polskiego rynku usług turystycznych sprzedawanych online sięgnie 1,7 mld USD Warszawa, Polska, 23 października 2012 r.: W 2011 roku 29 proc. usług turystycznych zostało

Bardziej szczegółowo

Rynek produktów dla dzieci w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek produktów dla dzieci w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020 2 Język: polski, angielski Data publikacji: wrzesień 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaką wartość będzie miał rynek produktów dla dzieci w 2020 roku? Jakie są prognozy rozwoju dla każdego

Bardziej szczegółowo

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość ZAPYTANIE OFERTOWE

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w Waszą przyszłość ZAPYTANIE OFERTOWE GlobProc Sp. z o. o. ul. Św. Ducha 20/6 87-100 Toruń Toruń, 7.01.2014 ZAPYTANIE OFERTOWE Zwracamy się z prośbą o przedstawienie oferty handlowej na planowany zakup kompleksowej usługi realizacji zadań

Bardziej szczegółowo

Rynek szpitali publicznych w Polsce Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw

Rynek szpitali publicznych w Polsce Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q2 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które podmioty uruchomią w ciągu najbliższych kilku lat szpitale

Bardziej szczegółowo

Inwestycje. Baza inwestycji budowlanych w Polsce. Planowane i realizowane projekty budowlane Inwestorzy projektanci wykonawcy

Inwestycje. Baza inwestycji budowlanych w Polsce. Planowane i realizowane projekty budowlane Inwestorzy projektanci wykonawcy 1 Inwestycje Baza inwestycji budowlanych w Polsce Planowane i realizowane projekty budowlane Inwestorzy projektanci wykonawcy etapy inwestycji. przetargi. kontrakty. bazy firm. dane analityczne 2 Podejmuj

Bardziej szczegółowo

CoopEst. Włodzimierz Grudziński

CoopEst. Włodzimierz Grudziński CoopEst Włodzimierz Grudziński CoopEst jest funduszem kapitałowym z siedzibą w Brukseli, którego celem jest wspieranie rozwoju ekonomii społecznej w nowych i przyszłych krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Bardziej szczegółowo

Instrumenty wspierania eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego

Instrumenty wspierania eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego Instrumenty wspierania eksportu w Banku Gospodarstwa Krajowego Paweł Rogosz, Dyrektor Departament Wspierania Handlu Zagranicznego Bank Gospodarstwa Krajowego Warszawa, 9 czerwca 2011 r. BGK podstawowe

Bardziej szczegółowo

STRATEGIA ROZWOJU GDAŃSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

STRATEGIA ROZWOJU GDAŃSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ STRATEGIA ROZWOJU GDAŃSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ na lata 2009-2016 1 WIZJA GDAŃSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ... 2 2 MISJA GDAŃSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ... 2 3 CELE STRATEGICZNE... 2 4 CELE OPERACYJNE...

Bardziej szczegółowo

Rynek szpitali publicznych w Polsce 2015. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw

Rynek szpitali publicznych w Polsce 2015. Plany inwestycyjne i analiza porównawcza województw 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Grudzień 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które podmioty uruchomią szpitale publiczne w Polsce? Jakie są przewidywania odnośnie kolejnych przekształceń

Bardziej szczegółowo

Wszystkie drogi prowadzą do Rosji

Wszystkie drogi prowadzą do Rosji Wszystkie drogi prowadzą do Rosji Doświadczenia ze współpracy z inwestorem na rynku rosyjskim (case study) Marcin Dudarski Attorney-at-Law, Managing Partner Warszawa, 26.11.2009 Wspieranie osób podejmujących

Bardziej szczegółowo

Co kupić, a co sprzedać :58:22

Co kupić, a co sprzedać :58:22 Co kupić, a co sprzedać 2015-06-11 13:58:22 2 Głównym partnerem handlowym Hiszpanii jest strefa euro. Hiszpania przede wszystkim eksportuje żywność i samochody, importuje zaś surowce energetyczne i chemię.

Bardziej szczegółowo

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa

Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego. Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Organizatorzy spotkania informacyjnego dla przedsiębiorców z woj. opolskiego Środki na rozwój eksportu dla Twojego przedsiębiorstwa Fundacja została założona w 2010r. we Wrocławiu w celu: promocji przedsiębiorczości

Bardziej szczegółowo

Usługi. biznesowego. dla segmentu. w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. 2edycja! telekomunikacyjne. Data publikacji: IV kwartał 2012

Usługi. biznesowego. dla segmentu. w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2016. 2edycja! telekomunikacyjne. Data publikacji: IV kwartał 2012 2edycja! Usługi telekomunikacyjne dla segmentu biznesowego w Polsce 2012 Prognozy rozwoju na lata 2012-2016 Data publikacji: IV kwartał 2012 Język: polski, angielski Słowo od autora Usługi telekomunikacyjne

Bardziej szczegółowo

Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jaka jest wartość detalicznego rynku odzieży i obuwia w Polsce? Które kanały dystrybucji dominują

Bardziej szczegółowo

Oferta handlowa Outsourcing usług

Oferta handlowa Outsourcing usług Oferta handlowa Outsourcing usług Informacja o firmie Towarzystwo Zarządzające SKOK oferuje nowoczesne produkty i usługi przede wszystkim Kasom Stefczyka oraz podmiotom systemu SKOK w Polsce. Specjalizujemy

Bardziej szczegółowo

informacje o firmie Knight Frank Sp. z o.o.

informacje o firmie Knight Frank Sp. z o.o. informacje o firmie Knight Frank Sp. z o.o. Knight Frank na świecie Knight Frank Sp. z o.o. jest częścią Grupy Knight Frank, wiodącej międzynarodowej grupy doradców w dziedzinie nieruchomości. Knight Frank

Bardziej szczegółowo

KUKE S.A. Instytucja Skarbu Państwa do zabezpieczania transakcji w kraju i zagranicą. Henryk Czubek, Dyrektor Biura Terenowego w Krakowie

KUKE S.A. Instytucja Skarbu Państwa do zabezpieczania transakcji w kraju i zagranicą. Henryk Czubek, Dyrektor Biura Terenowego w Krakowie KUKE S.A. Instytucja Skarbu Państwa do zabezpieczania transakcji w kraju i zagranicą Henryk Czubek, Dyrektor Biura Terenowego w Krakowie Kim jesteśmy? KUKE jest spółką akcyjną z przeważającym udziałem

Bardziej szczegółowo

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej!

Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Twój CRM! Zdobywaj, zarządzaj, zarabiaj! Zdobywaj nowych Klientów! Zarządzaj relacjami z Klientem! Zarabiaj więcej! Sage ACT! Sprawdzone przez miliony Użytkowników i skuteczne rozwiązanie z rodziny

Bardziej szczegółowo

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020 Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Którzy dostawcy prywatnych ubezpieczeń i usług zdrowotnych

Bardziej szczegółowo

Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020 Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Styczeń 2016 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Z jaką dynamiką będzie się rozwijał rynek artykułów

Bardziej szczegółowo

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012

Handel. internetowy. w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014. Data wydania: III kwartał 2012 Handel internetowy w Polsce 2012 Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce 2012-2014 Data wydania: III kwartał 2012 Języki raportu: polski, angielski Słowo od autora Handel internetowy w Polsce ma coraz

Bardziej szczegółowo

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One

F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Please replace with customer picture F.H. Nowalijka: efektywna integracja różnych źródeł informacji z SAP Business One Partner wdrożeniowy customer logo partner logo 2 Nazwa firmy F.H. Nowalijka Branża

Bardziej szczegółowo

Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce. Założenia i efekty

Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce. Założenia i efekty Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej w Polsce Założenia i efekty 1. Czym jest PolSEFF? PolSEFF (Polish Sustainable Energy Financing Facility) jest programem finansowania inwestycji w małych

Bardziej szczegółowo

Banki Spółdzielcze naturalnym partnerem do współpracy z samorządami lokalnymi

Banki Spółdzielcze naturalnym partnerem do współpracy z samorządami lokalnymi Banki Spółdzielcze naturalnym partnerem do współpracy z samorządami lokalnymi Potencjał bankowości spółdzielczej w Polsce 562 Banki Spółdzielcze tj. 89% wszystkich banków w Polsce ponad 4,4 tys. placówek

Bardziej szczegółowo

INFORMACJE OGÓLNE KIEDY? KIEDY? GDZIE? GOŚĆ SPECJALNY:

INFORMACJE OGÓLNE KIEDY? KIEDY? GDZIE? GOŚĆ SPECJALNY: INFORMACJE OGÓLNE Główny celem konferencji jest prezentacja możliwości eksportowych dla polskich producentów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz zapoznanie się z możliwościami uczestnictwa i rozwoju

Bardziej szczegółowo

Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013-2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q3 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jak wygląda konkurencja na tym rynku? Jakie trendy mają wpływ

Bardziej szczegółowo

Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP

Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP Raport na temat działalności Raport na temat działalności eksportowej europejskich przedsiębiorstw z sektora MSP Kierunki eksportu i importu oraz zachowania MSP w Europie Lipiec 2015 European SME Export

Bardziej szczegółowo

Baltic hub - przepis na platformę współpracy. Zdzisław Sobierajski

Baltic hub - przepis na platformę współpracy. Zdzisław Sobierajski Baltic hub - przepis na platformę współpracy Zdzisław Sobierajski Human Factor - projektowanie zawsze powinno być skierowane na korzyści dla użytkownika. foto: Przemek Szuba Gdy dobrze zrozumiem to dobrze

Bardziej szczegółowo

Budynki biurowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny

Budynki biurowe w Polsce 2015-2020. Inwestycje - Firmy - Statystyki - Prognozy - Ceny 2 Język: polski, angielski Data publikacji: kwiecień 2015 Format: pdf Cena od: 1000 Sprawdź w raporcie Jaka jest obecna wartość rynku budownictwa biurowego? Jakie są perspektywy rozwoju rynku na najbliższe

Bardziej szczegółowo

Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Prezentacja Honorowego Gospodarza. 8 października 2013

Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego. Prezentacja Honorowego Gospodarza. 8 października 2013 Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego Prezentacja Honorowego Gospodarza 8 października 2013 Kluczowe fakty 1 - Jedna z 25 największych firm generycznych na świecie Pozycja rynkowa - Ponad 1 mld $ obrotu

Bardziej szczegółowo

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW

INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW INTERIZON DOBRE PRAKTYKI ROZWOJU KLASTRÓW Marita Koszarek BSR Expertise, Politechnika Gdańska INTERIZON NAJWAŻNIEJSZE FAKTY Branża ICT: informatyka, elektronika, telekomunikacja Interizon dawniej Pomorski

Bardziej szczegółowo

Finansowe Wspieranie Eksportu

Finansowe Wspieranie Eksportu Finansowe Wspieranie Eksportu Karol Rozenberg Departament Finansowania Handlu Zagranicznego GO IRAN Warszawa 2015 1 1. Bank Gospodarstwa Krajowego Informacje ogólne Utworzony w 1924 r. 100% własność państwa

Bardziej szczegółowo

Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020. Warszawa, 14 października 2014 r.

Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020. Warszawa, 14 października 2014 r. Nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020 Warszawa, 14 października 2014 r. 1 Cele tematyczne 2 Programy operacyjne na poziomie krajowym i regionalnym 3 Programy ramowe Unii Europejskiej Wsparcie

Bardziej szczegółowo

Irlandzki eksport towarów spożywczych w 2014 r. osiągnął 10,5 mld EUR 2015-01-19 13:21:19

Irlandzki eksport towarów spożywczych w 2014 r. osiągnął 10,5 mld EUR 2015-01-19 13:21:19 Irlandzki eksport towarów spożywczych w 2014 r. osiągnął 10,5 mld EUR 2015-01-19 13:21:19 2 Według wstępnych danych agencji Bord Bia irlandzki eksport żywności i napojów w 2014 r. osiągnął wartość 10,5

Bardziej szczegółowo

Marki własne detalistów w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata

Marki własne detalistów w Polsce Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2013-2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q3 Format: pdf Cena od: 1800 Sprawdź w raporcie Jak jest wartość sprzedaży marek własnych detalistów spożywczych

Bardziej szczegółowo

HANT Rozwiązania informatyczne dla firm handlowych i usługowych. HANT

HANT Rozwiązania informatyczne dla firm handlowych i usługowych. HANT 1 HANT Rozwiązania informatyczne dla firm handlowych i usługowych. HANT 2 Historia 1994 Założenie firmy HANT w Murowanej Goślinie 1996 Biuro handlowe w Poznaniu 1997-99 HANT-najlepszy dystrybutor kas APOLLO

Bardziej szczegółowo

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw

Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET. KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Wspieranie innowacji w Sieci KIGNET w ramach projektu KIGNET Innowacje izbowy system wsparcia innowacyjności przedsiębiorstw Warszawa, 21 czerwca 2012 r. Sieć KIGNET Sieć współpracy, którą tworzą izby

Bardziej szczegółowo

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014

Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. Działdowo, 27-28 listopada 2014 Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur Działdowo, 27-28 listopada 2014 Współpraca z przedsiębiorcami i z instytucjami otoczenia biznesu w zakresie promocji gospodarczej gmin z województwa warmińsko-mazurskiego

Bardziej szczegółowo

Jak wprowadzić produkty spożywcze na rynek w Chinach poprzez Szanghaj Xijiao International?

Jak wprowadzić produkty spożywcze na rynek w Chinach poprzez Szanghaj Xijiao International? Jak wprowadzić produkty spożywcze na rynek w Chinach poprzez Szanghaj Xijiao International? dr Jerzy Rzymanek, Klaster Eksport Promocja Azja, Robayu Corp. Sp. z o.o. Shanghai XiJiao International Agricultural

Bardziej szczegółowo

3! edycja Budownictwo energetyczne w Polsce 2012 Prognozy rozwoju i planowane inwestycje III kwartał 2012 polski, angielski

3! edycja Budownictwo energetyczne w Polsce 2012 Prognozy rozwoju i planowane inwestycje III kwartał 2012 polski, angielski 3edycja! Budownictwo energetyczne w Polsce 2012 Prognozy rozwoju i planowane inwestycje Data publikacji: III kwartał 2012 Język: polski, angielski Opis raportu Raport ten, stworzony z myślą o specjalistach

Bardziej szczegółowo

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie

ERGOLOGIS Sp. z o.o. O firmie www.ergologis.pl O firmie ERGOLOGIS Sp. z o.o. Jesteśmy grupą specjalistów w logistyce i doradztwie biznesowym. Stawiamy na ergonomię, wykonujemy zadania trudne i pomagamy w sytuacjach beznadziejnych.

Bardziej szczegółowo