Dzielimy się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dzielimy się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji."

Transkrypt

1 Najlepsze strony

2 Dzielimy się wiedzą

3 Dzielimy się wiedzą Firma Ernst & Young obecna jest na polskim rynku już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie wielokrotnie dostosowywaliśmy naszą ofertę do potrzeb i wymagań działających w Polsce firm i organizacji oraz razem z nimi rośliśmy. Wysiłki na rzecz zdobycia, a następnie obrony pozycji rynkowego lidera, towarzyszący im wymóg zachowania najwyższej jakości usług, są stale doceniane przez naszych klientów. Swoim zaufaniem obdarzyły nas największe i najbardziej wartościowe firmy operujące w naszym kraju i młode, innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, wśród nich również prężne spółki giełdowe. Gorąco liczymy, że nasze usługi audytowe, doradztwo biznesowe, podatkowe i transakcyjne, a także oferowane przez nas usługi prawne, szkolenia i realizowane programy wciąż będą istotnym wsparciem zarówno dla operujących w Polsce przedsiębiorstw, jak i dla tendencji wzrostowych polskiej gospodarki. Aby przyczyniać się do pozytywnych zmian w Polsce opracowaliśmy programy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Od dekady wyróżniamy przedsiębiorców, realizując polską edycję prestiżowego i znanego na całym świecie konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku. innym priorytetowym dla nas obszarem jest współpraca z sektorem publicznym. Celem realizowanego przez nas programu Sprawne Państwo jest poprawa jakości funkcjonowania instytucji publicznych. Nasze liczne raporty i opracowania przyczyniają się do pozytywnych zmian w sektorze prywatnym i publicznym. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji. Duleep Aluwihare Partner Zarządzający Ernst & Young

4

5 Ernst & Young

6 Ernst & Young na świecie: Doradca największych audytor 25% przedsiębiorstw z listy Forbes Global 2000 Ponad 700 biur w 140 krajach Ponad 150 tysięcy specjalistów Na świecie Wiemy, z czego składa się sukces Każdego dnia specjaliści Ernst & Young stawiają czoła najbardziej złożonym problemom świata biznesu. Nasze zadanie jest niezależne od projektu, z którym mamy do czynienia: dostarczać innowacyjne i przede wszystkim praktyczne rozwiązania, aby jak najskuteczniej pomóc klientowi w osiągnięciu celu, który sobie wyznacza. Nasze przywiązanie do jakości świadczonych usług cenią menedżerowie w każdym zakątku świata. Ernst & Young jest jedną z największych światowych firm audytorskich. Jesteśmy również światowym liderem w zakresie doradztwa podatkowego. Pracujemy z najlepszymi, dlatego że zatrudniamy najlepszych. Każdego roku Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach pracodawców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy wiele z siebie dać, aby pozyskać ludzi dysponujących wiedzą, doświadczeniem i inteligencją.

7 Warszawa Katowice Kraków Ernst & Young w Polsce: 6 biur Warszawa, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław Ponad 1600 specjalistów Największa firma doradcza w Polsce w rankingu audytorów Rzeczpospolitej i Gazety Giełdy Parkiet Zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Universum Student Survey na Najlepszego pracodawcę w 2012 roku W Polsce Rozwijamy się razem z Polską Prężnie działamy w Polsce od początku transformacji ustrojowej, ale nasze polskie korzenie sięgają lat Wówczas brytyjska poprzedniczka Ernst & Young, firma Whinney & Co, prowadziła usługi doradcze w Warszawie. Jako Ernst & Young działamy od 1989 roku, a po połączeniu z zespołem Arthur Andersen staliśmy się największą firmą doradczą w kraju. Zatrudniamy ponad 1600 doradców w 6 biurach. Działamy zgodnie z filozofią Ernst & Young Quality In Everything We Do, która bezpośrednio przekłada się na efekty naszej pracy. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w XI edycji prestiżowego Rankingu Audytorów dziennika Rzeczpospolita, zostaliśmy uznani za Najskuteczniejszą Firmę Doradztwa Podatkowego w VI edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej oraz za Idealnego Pracodawcę w kategoriach Biznes i Prawo w rankingu międzynarodowej organizacji Universum.

8

9 Nasze usługi

10 Audyt Czy wiesz, że: Zajęliśmy pierwsze miejsce w XI edycji Rankingu Audytorów dziennika Rzeczpospolita. W rankingu wzięto pod uwagę m.in. takie kryteria, jak liczba badanych podmiotów, średnia wartość aktywów i przychodów przypadających na badaną firmę oraz liczba zatrudnionych audytorów. Zdajemy sobie sprawę z tego jak zaawansowanymi systemami informatycznymi posługują się dziś organizacje. Dlatego w badaniu sprawozdań finansowych klientów zespoły audytorów są wspierane przez specjalistów ds. IT i nowoczesnych technologii. Odpowiadając na potrzeby klientów, wydzieliliśmy w dziale audytu specjalny zespół doradztwa w zakresie rachunkowości, zajmujący się wskazywaniem wpływu znaczących transakcji na sprawozdania finansowe firm.

11 Poznamy Cię bliżej Potwierdzenie rzetelności i prawidłowości sprawozdań finansowych firmy to tylko jeden z odcinków drogi, którą przebywamy z naszymi klientami. Naszym ostatecznym celem jest zawsze przedstawienie rekomendacji, które pomogą firmom wygrywać w ich biznesie. Dla nas bowiem audyt to coś więcej niż rachunkowość i sprawozdawczość. Nasze przywiązanie do jakości sprawiło, że na nowo zdefiniowaliśmy kluczowe wyzwania stojące przed audytorami. W trakcie badania koncentrujemy się na procesach zachodzących w firmie i ciągłym pogłębianiu wiedzy o kliencie. Przygotowanie dokumentów formalnych dotyczących badania Ocena badania i współpracy Zdarza się, że efektem przejścia z klientem przez wszystkie etapy badania jest wykrycie niezgodności wskazujących na nadużycia w organizacji. Jesteśmy przygotowani również na taką ewentualność. W dziale audytu mamy bowiem największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół zajmujący się przeciwdziałaniem nadużyciom gospodarczym i korupcji w organizacjach. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie skuteczniej badać sprawozdania finansowe. Możemy eliminować ewentualne wady systemu, zamiast jedynie korygować zapisy księgowe. Podejście to Ernst & Young stosuje we wszystkich biurach na całym świecie. Mimo że jesteśmy zewnętrznym doradcą, przy każdym badaniu staramy się postawić w roli klienta i patrzeć na problem z różnych perspektyw. Stosujemy jedną metodologię prowadzenia badania, dostosowując ją do specyfiki działalności każdego klienta. Naszą markę w dziedzinie audytu budowaliśmy przez ostatnie 20 lat, doradzając firmom działającym w praktycznie każdej branży w Polsce. Nasi eksperci nie tylko doradzają, lecz także edukują rynek, w szczególności w zakresie wdrażania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Jesteśmy dumni z czołowej pozycji na rynku zaufania, jak przyjęło się nazywać rynek audytu i doradztwa. Od potrzeb do doradztwa 6 etapów skutecznego audytu: Dokładne poznanie potrzeb klienta Zrozumienie branży i ocena ryzyk działania Analiza procesów zachodzących w organizacji i sprawności kontroli wewnętrznej Przygotowanie planu audytu i przeprowadzenie testów Skontaktuj się z nami: Neil Hughes Tel

12 Doradztwo Biznesowe Czy wiesz, że: Mamy jeden z największych i najszybciej rozwijających się zespołów doradztwa biznesowego w Polsce. Cieszymy się zaufaniem największych polskich i zagranicznych firm głównie z branży energetycznej, paliwowej, finansowej i telekomunikacyjnej. Prowadzimy program z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na rzecz poprawy legislacji i działania naszego państwa. Program Sprawne Państwo pozwala nam brać czynny udział w debacie publicznej na temat kondycji instytucji publicznych w Polsce.

13 Specjaliści od rozwiązywania problemów Zadanie zespołu doradztwa biznesowego jest niezwykle proste: rozwiązywać problemy klientów. Współpracujemy z polskimi firmami, międzynarodowymi korporacjami i instytucjami publicznymi. Doradzamy, jak usprawnić działalność według najlepszych, światowych wzorców, dostosować się do wymogów prawnych i w efekcie poprawiać sytuację ekonomiczną. Rozwijamy również współpracę z sektorem publicznym, doradzając w sprawach infrastruktury, e-governmentu, opieki zdrowotnej i edukacji. To właśnie w Dziale Doradztwa Biznesowego zrodził się pomysł projektu Sprawne Państwo, którego celem jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz poprawy funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce. Oto niektóre z naszych kompetencji: Doradztwo operacyjne tworzenie i wdrażanie strategii działania, zwiększanie efektywności, procesy restrukturyzacyjne, pozyskiwanie funduszy na rozwój, doradztwo regulacyjne, doradztwo dotyczące usprawnień funkcji finansowej, analiza opłacalności i modelowanie przedsięwzięć inwestycyjnych Lean Manufacturing wdrażanie procesów eliminujących nieefektywne wykorzystanie zarówno środków, z których wytwarzane są produkty, jak i czasu spędzanego przez pracowników na wykonywaniu swoich zadań Doradztwo informatyczne zarządzanie efektywnością IT organizacji, zwiększanie bezpieczeństwa informacji, usprawnianie procesów biznesowych, zarządzanie architekturą korporacyjną Ryzyko gospodarcze zarządzanie ryzykami gospodarczymi i procesami operacyjnymi, kontrola wewnętrznych procedur zarządzania ryzykiem Ryzyko finansowe zarządzanie ryzykiem finansowym, rynkowym, kredytowym, operacyjnym, inżynierią finansową i opodatkowaniem instrumentów finansowych Skontaktuj się z nami: Piotr Piela Tel

14 Doradztwo Podatkowe Czy wiesz, że: W VI edycji prestiżowego Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej firma Ernst & Young została uznana za Najskuteczniejszą Firmę Doradztwa Podatkowego. Mamy najbardziej utytułowany zespół specjalistów ds. podatków w Polsce aż sześciu Partnerów Działu Podatkowego Ernst & Young zostało wyróżnionych w rankingu nagrodami indywidualnymi. Prowadzimy TAXweb, czyli Webski blog o podatkach. Za jego pośrednictwem dajemy czytelnikom szybki dostęp do najistotniejszych informacji z zakresu prawa podatkowego. Czytaj na

15 Najlepsi w odejmowaniu Wierzymy, że odpowiedzialne zarządzanie zobowiązaniami podatkowymi przyczynia się do pozytywnych zmian w organizacji. Chcemy, aby nasi klienci odnosili korzyści z wdrażania przemyślanych strategii podatkowych. Każda zaoszczędzona w ten sposób złotówka może być zainwestowana w dalszy rozwój biznesu. Zespół doradztwa podatkowego składa się z doświadczonych specjalistów, z których ponad 80 to licencjonowani doradcy podatkowi wyspecjalizowani w odejmowaniu czyli minimalizowaniu obciążeń firm z tytułu danin publicznych. Wiedza naszych doradców w każdej chwili może być wsparta doświadczeniem 25 tys. specjalistów ds. podatków pracujących w Ernst & Young w 140 krajach. Mamy również jeden z najskuteczniejszych w Polsce zespołów Doradztwa w Zakresie Ulg i Dotacji Inwestycyjnych. Pozyskał on dla swoich klientów ponad 800 mln zł dotacji z funduszy strukturalnych UE i innych programów wsparcia. Łącznie projekty wspierane przez ten zespół zaowocowały inwestycjami na poziomie około 10 mld zł i przyczyniły się do utworzenia około 28 tys. miejsc pracy. Nasi klienci to głównie największe polskie firmy i międzynarodowe korporacje. Razem z nimi podejmujemy się każdego wyzwania. Najważniejsze usługi Działu Doradztwa Podatkowego to: Tworzenie kompleksowych strategii podatkowych Doradztwo PIT, CIT, VAT Zarządzanie podatkowymi aspektami transakcji sprzedaży, fuzji, przejęć i restrukturyzacji spółek Budowanie strategii związanych z programami emerytalnymi i motywacyjnymi dla pracowników Doradztwo w zakresie cła i akcyzy Rozwiązywanie problemów z zakresu cen transferowych i podatków międzynarodowych Zarządzanie ryzykiem podatkowym, reprezentowanie klientów w trakcie kontroli, postępowań podatkowych oraz postępowań przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym Skontaktuj się z nami: Jacek Kędzior Tel

16 Doradztwo Transakcyjne Czy wiesz, że: Zespół Doradztwa Transakcyjnego bierze udział w kluczowych projektach infrastrukturalnych na terenie całego kraju. Doradzamy między innymi przy budowie dróg, infrastruktury kolejowej, lotnisk i infrastruktury wodnej.

17 Pokazujemy pełny obraz Świadome i przemyślane decyzje o zakupie lub sprzedaży aktywów i sposobie finansowania inwestycji mogą być czynnikiem decydującym o wygranej w biznesie. Zadaniem specjalistów z zespołu doradztwa transakcyjnego jest pokazanie klientowi pełnego obrazu sytuacji, zanim podejmie on decyzje, które mogą zmienić oblicze jego firmy na wiele lat. Zaufali nam zagraniczni i polscy inwestorzy branżowi oraz osoby zarządzające największymi na polskim rynku funduszami typu private equity. Naszą specjalnością są badania due diligence przeprowadzane zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej. Doświadczenie naszych specjalistów wyniesione z udanej, wieloletniej współpracy z klientami z różnych branż pozwala nam za każdym razem dokonać szczegółowej analizy firm, które mają się stać przedmiotem transakcji. Potrafimy dostrzec szanse i zagrożenia, które wiążą się z transakcją dla strony kupującej i sprzedającej. Dla naszych klientów przygotowujemy niezależne wyceny wartości, analizy wpływu transakcji na poszczególne obszary biznesu i analizy rentowności projektów inwestycyjnych. Rola doradców Ernst & Young nie kończy się jednak wraz z udanym przeprowadzeniem transakcji. Wspieramy naszych klientów również w procesach restrukturyzacji i reorganizacji przedsiębiorstw są to nieodłączne procesy związane z fuzjami i przejęciami. Usługi doradztwa transakcyjnego to między innymi: Doradztwo finansowe Wsparcie transakcyjne Wyceny i modelowanie biznesowe Fuzje i przejęcia Restrukturyzacje Pozyskanie finansowania Real estate Jesteśmy dumni z tego, że pomogliśmy klientom pozyskać setki miliardów złotych i mogliśmy się przyczynić do pozytywnych zmian w dziesiątkach polskich i zagranicznych firm. Od lat wspieramy również rozwój sektora infrastruktury w Polsce, w tym współpracując z sektorem publicznym, między innymi przy realizacji projektów z obszaru partnerstwa publiczno-prywatnego. Skontaktuj się z nami: Brendan O Mahony Tel brendan.o

18 Ernst & Young Law Czy wiesz, że: Oferujemy wsparcie prawne dla niemal wszystkich projektów realizowanych przez doradców podatkowych, biznesowych i transakcyjnych Ernst & Young. Współpracujemy z dziesiątkami kancelarii prawnych na świecie. W ramach Ernst & Young mamy 19 kancelarii prawnych w samej Europie. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się kancelarii w Polsce. Usługi

19 Prosta droga przez gąszcz przepisów Odnalezienie właściwego rozwiązania w gąszczu przepisów z różnych dziedzin prawa w dzisiejszych czasach przeregulowania rzeczywistości biznesowej jest wyzwaniem dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą. Dlatego do usług z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego dodaliśmy pomoc prawną. Kancelaria Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy łączy wieloletnie doświadczenie radców prawnych i adwokatów ze standardami świadczenia usług obowiązującymi w grupie Ernst & Young i znajomością biznesowych zasad działania naszych klientów. Jesteśmy dumni z osiągnięć w zakresie prowadzenia sporów sądowych. Nasi prawnicy doradzają w zakresie polubownego rozwiązywania sporów. Posiadają również doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed sądami arbitrażowymi, sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym. Nasze doświadczenie obejmuje także prowadzenie spraw przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym oraz sądami międzynarodowymi. Specjalizujemy się m.in. w zakresie: Prawa spółek / prawa umów handlowych Fuzji i przejęć / restrukturyzacji Prawa pracy Ochrony konkurencji i konsumentów oraz pomocy publicznej Odpowiedzialności indywidualnej członków zarządu / pracowników, w tym cywilnej, karnej i karnoskarbowej Prawa własności intelektualnej W naszej pracy kierujemy się także specjalizacją branżową. Świadczymy usługi dla klientów z takich sektorów jak: energetyczny, paliwowy, farmaceutyczny, transportowy, infrastrukturalny, budowlany czy finansowy. Skontaktuj się z nami: Agnieszka Tałasiewicz Tel

20

21 Outsourcing księgowy i szkolenia

22 Usługi księgowe i administracja płacowa Zdalna księgowość 24/7 Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferujemy naszym klientom usługi z zakresu outsourcingu księgowego, outsourcingu płacowo-kadrowego, a nawet możliwość okresowego wynajęcia profesjonalnego zespołu, który będzie realizował zadania księgowe i płacowo-kadrowe oraz szkolił personel klienta. Nasze rozwiązanie internetowa aplikacja Accounting Online zapewnia klientom dostęp do danych finansowych poprzez bezpośrednie łącze internetowe 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki Accounting Online klient może uczestniczyć w procesie wprowadzania danych do ksiąg rachunkowych, powierzając Ernst & Young merytoryczny nadzór nad tym procesem. Zespół zajmujący się outsourcingiem usług księgowych oraz płacowo-kadrowych liczy blisko 100 specjalistów w 4 biurach na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami: Marcin Jurczak Tel

23 Academy of Business Poprowadzimy Cię poziom wyżej Oferujemy pełny zakres specjalistycznych szkoleń. Przygotowujemy i realizujemy szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, zarządzania strategicznego, sprawozdawczości finansowej aż po zarządzanie projektowe. Przygotowujemy kandydatów do egzaminów międzynarodowych organizacji zawodowych: ACCA, CFA Institute, IIA, PMI. W ofercie mamy również wieloetapowe, autorskie programy szkoleniowe oraz krótkie i praktyczne szkolenia uzupełniające wiedzę z konkretnej dziedziny. Dla dużych spółek giełdowych prowadzimy studia podyplomowe we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Na naszych klientów czeka luksusowe centrum szkoleniowe mieszczące jednocześnie nawet do 400 osób. Krok po kroku pomagamy zdobywać profesjonalną wiedzę i kwalifikacje uznawane na całym świecie. Skontaktuj się z nami: Urszula Gąsior Tel

24

25 Specjalizacje branżowe

26 Rynki finansowe Jacek Hryniuk Zastępca Partnera Zarządzającego Ze względu na kluczową rolę, którą sektor finansowy odgrywa w każdej gospodarce, stworzyliśmy globalną strukturę Ernst & Young Financial Services. Jest to zespół liczący ponad 35 tys. specjalistów, mający za zadanie obsługę banków, firm ubezpieczeniowych i innych instytucji finansowych. Częścią tego międzynarodowego zespołu jest polska Grupa Rynków Finansowych, której klientami są największe banki, firmy ubezpieczeniowe i inne podmioty sektora finansowego w naszym kraju. Energetyka i paliwa Nasi konsultanci doradzali przy kluczowych wydarzeniach, które miały miejsce w sektorach energetycznym i paliwowym Łączymy znajomość trendów biznesowych ze specyfiką poszczególnych obszarów działalności instytucji finansowych. Zakres naszych usług obejmuje audyt i doradztwo w obszarze rachunkowości, zagadnienia podatkowe, doradztwo transakcyjne, regulacyjne, zarządzania ryzykiem, aktuarialne oraz usługi doradztwa biznesowego. w ostatnich latach. Stworzyliśmy multidyscyplinarny zespół cieszący się zaufaniem największych graczy na rynku. Grupa Energetyczna Ernst & Young to eksperci branżowi mający wszechstronną wiedzę oraz duże doświadczenie zawodowe, wynikające z polskich i międzynarodowych projektów zakończonych sukcesami. Dzięki ich kompetencjom stworzyliśmy unikalną na naszym rynku ofertę dla firm sektorów paliwowego i energetycznego. Skontaktuj się z nami: Iwona Kozera Tel Skontaktuj się z nami: Piotr Piela Tel

27 Naszą siłą jest umiejętność tworzenia zespołów dedykowanych poszczególnym sektorom gospodarki. Branżowi eksperci Ernst & Young to najczęściej ludzie, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe, pracując z liderami branży, w której się specjalizują. Ze względu na szczególne znaczenie niektórych sektorów dla gospodarki nasze zespoły tematyczne zostały stworzone w taki sposób, aby połączyć kompetencje doradcze z wiedzą branżową i w efekcie dostarczać usługi najwyższej jakości. Sektor publiczny i ochrona zdrowia Ernst & Young działa na rzecz poprawy jakości polskich instytucji publicznych. Naszymi klientami są organy Zespół Strategii Ekonomicznej W silnie zglobalizowanej, coraz szybciej zmieniającej się gospodarce zdolność analizowania skutków zmian zachodzących na poziomie makroekonomicznym ma coraz większe znaczenie. Wymaga to połączenia umiejętności analitycznych z kompetencjami w zakresie stosowania narzędzi ekonometrycznych i matematycznych. Właśnie dlatego w naszej firmie funkcjonuje Zespół Strategii Ekonomicznej. administracji rządowej, samorządy, spółki państwowe, szpitale oraz inne placówki opieki zdrowotnej w Polsce i firmy prywatne współpracujące z sektorem publicznym. Do projektów realizowanych dla sektora publicznego angażujemy naszych specjalistów branżowych oraz globalne zasoby wiedzy Ernst & Young. Inicjujemy publiczną debatę nad jakością sektora publicznego, realizując program Sprawne Państwo rekomendujący instytucjom państwa nowoczesne rozwiązania ekonomiczne. Przygotowywanie analiz ekonomicznych i regulacyjnych, badanie trendów na rynkach, ukazywanie makroekonomicznego tła tego, co się dzieje i może się dziać w skali mikro oto główne zadania tego zespołu. Realizuje on projekty dla klientów naszej firmy, współpracując z nimi bezpośrednio lub pośrednio wspierając swoją ekspertyzą działy biznesowe Ernst & Young. Skontaktuj się z nami: Łukasz Zalicki Tel Skontaktuj się z nami: Marek Rozkrut Tel

28

29 Nasza filozofia

30 Czy wiesz, że Według badania międzynarodowej organizacji Universum przeprowadzonego wśród 18 tys. studentów na 58 uczelniach, firma Ernst & Young zajęła w 2012 roku pierwsze miejsce w rankingu Idealnego Pracodawcy, w kategoriach: Biznes i Prawo. Wyniki badania udowodniły, że firma Ernst & Young spełnia oczekiwania studentów - zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej, jak i kultury organizacyjnej. Doceniono w nas stabilność zatrudnienia, przejrzystą ścieżkę kariery, dobrą reputację i rozpoznawalność firmy oraz możliwość zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Zwycięstwo w rankingu Universum Student Survey jest kolejną nagrodą przyznaną firmie Ernst & Young jako pracodawcy. Skąd się bierze jakość we wszystkim, co robimy? W każdej organizacji istnieje system wartości, nawet jeśli nie jest on formalnie spisany. Wartości to wzorce i zachowania, które cechują członków określonej społeczności. Stanowią swoiste DNA firmy. Dla nas wartości to coś więcej niż słowa zapisane na stronie internetowej czy w tej broszurze. To być albo nie być Ernst & Young i warunek konieczny realizacji obietnicy naszej marki Quality In Everything We Do. Uczciwość to podstawa funkcjonowania w naszym, ale i każdym innym biznesie. Unikamy sytuacji, które budzą nasze podejrzenia. Odrzucamy nieetyczne i nielegalne praktyki. Klientom zawsze mówimy prawdę nawet jeśli jest niewygodna. Szacunek dla innych często pracujemy w wielokulturowych zespołach, mając naprzeciw siebie wielokulturowe zespoły naszych klientów. Nie musimy znać wszystkich zwyczajów każdej kultury świata. Jednak przyjazność, punktualność, respektowanie pracy innych, a także umiejętność przeproszenia czy przyznania się do pomyłki to zachowania szanowane w każdym zakątku globu. Praca zespołowa współpracujemy ze sobą niezależnie od roli w organizacji, stanowiska czy lokalizacji. W naszej firmie obowiązuje zasada otwartych drzwi, która oznacza, że każdy pracownik powinien jako priorytet traktować rozmowę z innymi. Energia i entuzjazm w pracy dla największych organizacji na świecie i przy dostarczaniu im najwyższej jakości usług konieczne jest zaangażowanie. Nasi klienci są wymagający i zawsze mają prawo oczekiwać tego, co najlepsze. Dlatego też jednymi z kluczowych cech, których szukamy w potencjalnych pracownikach, są energia i wewnętrzna motywacja.

31 Doradzamy najlepiej: postaw na jakość Odwaga wskazywania innym właściwej drogi istotą naszej pracy jest rozwiązywanie problemów naszych klientów. Często oznacza to wprowadzanie istotnych i trudnych zmian w organizacjach. Dostarczając najwyższej jakości usługi, nasi doradcy muszą mieć odwagę powiedzieć klientowi, co robi dobrze, a co należy poprawić. Postępowanie we właściwy sposób nie dopuszczamy do sytuacji, w których usprawiedliwiamy złamanie lub nagięcie zasad, przepisów prawnych lub naszych wartości. Budowanie relacji w biznesie jest jak w sporcie drużynowym: zespoły, które są zgrane, wewnętrznie spójne, mają jeden cel i do niego dążą, odnoszą sukcesy. Te, które są skłócone, choćby miały w swoich składach największe gwiazdy, będą przegrywać. Dlatego budowanie relacji opartych na szacunku i zrozumieniu pozwala nam realizować cele zarówno naszych klientów, jak i Ernst & Young. Kiedy opracowywaliśmy deklarację wyznawanych przez nas wartości, zwróciliśmy się do setek pracowników Ernst & Young, klientów i współpracowników na całym świecie z pytaniami kim jesteśmy? i co sobą reprezentujemy? my jako firma i poszczególni ludzie. Obraz, który wyłonił się z nadesłanych odpowiedzi, był nad wyraz spójny. Deklarację naszych wartości opracowaliśmy właśnie w oparciu o te odpowiedzi.

32

33 Inicjatywy Ernst & Young

34 Przedsiębiorca Roku Promujemy polską przedsiębiorczość Od 2003 roku realizujemy polską edycję prestiżowego konkursu Ernst & Young Entrepreneur Of The Year. Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą promującą ducha przedsiębiorczości i wspierającą rozwój najwartościowszych prywatnych firm. Niezależne od Ernst & Young jury konkursu wyróżnia najlepszych twórców firm, biorąc pod uwagę ich skuteczność, wyniki finansowe, innowacyjność, strategię, działalność międzynarodową, a także relacje z otoczeniem, w którym działają. Zwycięzca polskiej edycji konkursu bierze udział w międzynarodowym finale, organizowanym co roku przez Ernst & Young w Monte Carlo. Poddając się ocenie międzynarodowego grona arbitrów, konkuruje zarazem z najlepszymi twórcami biznesów z 50 krajów świata. Dzięki konkursowi mamy przyjemność i zaszczyt nie tylko w kraju, lecz także za granicą prezentować i promować sukcesy najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Niektórzy z nich są w gronie jury, którego pracą kieruje Jan Krzysztof Bielecki. Konkurs cieszy się od lat wsparciem silnych partnerów medialnych i z ich wydatną pomocą przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku polskiej przedsiębiorczości. W 2012 roku polska edycja Przedsiębiorcy Roku obchodziła swoje dziesięciolecie.

35 Publikacja raportów Organizacja debat i seminariów Współpraca z renomowanymi uczelniami i ośrodkami badawczo-analitycznymi Sprawne Państwo koncentruje się na funkcjonowaniu instytucji publicznych w pięciu kluczowych obszarach: Sprawne Państwo Dobre zarządzanie (Good Governance) usprawnienie usług dostarczanych obywatelom, wpływ otoczenia UE na polskie instytucje publiczne oraz efektywność władz centralnych i lokalnych Finanse publiczne poszukiwanie optymalnej polityki fiskalnej tworzącej podstawy do długookresowego, stabilnego wzrostu gospodarczego Polska może działać sprawniej Program Ernst & Young Sprawne Państwo to nasze zobowiązanie wobec sektora publicznego i w efekcie wszystkich Polaków. Inicjując program, włączyliśmy się do debaty nad reformą państwa. Wskazujemy obszary administracji publicznej wymagające podniesienia efektywności i polepszenia skuteczności działania. Znajdujemy luki w systemie, które należy uzupełnić, aby podnieść komfort życia Polaków. Wychodzimy z założenia, że nie ma instytucji publicznej, która nie mogłaby działać lepiej. W ten sposób pokazujemy nasze przywiązanie do jakości, które wyraża hasło Quality In Everything We Do, leżące u podstaw wszystkich działań Ernst & Young. Najważniejsze działania w ramach programu Sprawne Państwo: Coroczny konkurs na granty badawcze, w którym biorą udział przedstawiciele środowiska akademickiego. Autorzy raportów wskazują, w jaki sposób poprawić efektywność i skuteczność instytucji publicznych w Polsce Ochrona zdrowia szeroka debata społeczna nad modelem, zarządzaniem i funkcjonowaniem służby zdrowia, a także wyborem najskuteczniejszych rozwiązań dla tego sektora Infrastruktura i zasoby poszukiwanie i wskazywanie metod podniesienia jakości infrastruktury transportowej, gospodarka wodna i odpadowa, efektywność energetyczna oraz prawa do emisji CO 2 Edukacja podnoszenie jakości szkolnictwa wyższego oraz wpływ środowisk akademickich na innowacyjność gospodarki Wierzymy, że program Sprawne Państwo pomoże osobom podejmującym ważne decyzje w naszym kraju przy tworzeniu rozwiązań poprawiających jakość życia Polaków.

36 Skontaktuj się z nami Centrala Warszawa Rondo ONZ Warszawa tel fax Łódź Marcin Jurczak Al. Śmigłego Rydza Łódź tel fax Katowice Leszek Lerch ul. Chorzowska Katowice tel fax Poznań Andrzej Kowal Pl. Andersa Poznań tel fax Kraków Artur Żwak ul. Podgórska Kraków tel fax Wrocław Krzysztof Sachs ul. Świdnicka 18/ Wrocław tel fax

37

38 Ernst & Young Assurance Tax Transactions Advisory Uwaga: Niniejsza publikacja została sporządzona z należytą starannością, jednak z konieczności pewne informacje zostały podane w skróconej formie. W związku z tym publikacja ma charakter wyłącznie orientacyjny, a zawarte w niej dane nie powinny zastąpić szczegółowej analizy problemu lub profesjonalnego osądu. Ernst & Young nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Zalecamy, by wszelkie przedmiotowe kwestie były konsultowane z właściwym doradcą. Firma Ernst & Young jest globalnym liderem w zakresie usług audytorskich, podatkowych, transakcyjnych i doradczych. Na całym świecie naszych pracowników jednoczą wspólne wartości i świadczenie wysokiej jakości usług. Zmieniamy rzeczywistość, pomagając naszym pracownikom, naszym klientom oraz otaczającej nas społeczności w wykorzystaniu ich potencjału. Nazwa Ernst & Young dotyczy firm członkowskich EY Global Limited ( EYG ), z których każda stanowi osobny podmiot prawny. EYG, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee), nie świadczy usług na rzecz klientów. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Ernst & Young Wszelkie prawa zastrzeżone. SCORE:

Przyszłość to technologia

Przyszłość to technologia Przyszłość to technologia - twórz ją z nami Innowacyjne projekty dla prestiżowych klientów Wdrażamy jedne z największych w kraju projekty z dziedziny informatyki i nowoczesnych technologii. Realizujemy

Bardziej szczegółowo

budujemy zaufanie w audycie

budujemy zaufanie w audycie budujemy zaufanie w audycie Misją 4AUDYT jest dostarczanie klientom najlepszych, zindywidualizowanych i kompleksowych rozwiązań biznesowych w zakresie finansów i rachunkowości, z uwzględnieniem ich skutków

Bardziej szczegółowo

PROFESJONALIZM BUDUJE ZAUFANIE

PROFESJONALIZM BUDUJE ZAUFANIE PROFESJONALIZM BUDUJE ZAUFANIE AUDYT Dzięki realizowanym przez nas usługom audytu, otrzymacie Państwo, wydaną zgodnie z obowiązującymi przepisami ocenę wiarygodności informacji finansowych wyrażoną w formie

Bardziej szczegółowo

Gminy mogą zaoszczędzić miliony złotych po wyroku dot. VAT. 29 września 2015 Dorota Pokrop, Agnieszka Tałasiewicz

Gminy mogą zaoszczędzić miliony złotych po wyroku dot. VAT. 29 września 2015 Dorota Pokrop, Agnieszka Tałasiewicz Gminy mogą zaoszczędzić miliony złotych po wyroku dot. VAT 29 września 2015 Dorota Pokrop, Agnieszka Tałasiewicz Przełomowy wyrok 29 września 2015 r. został ogłoszony wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii

Bardziej szczegółowo

Rola i zadania Komitetu Audytu. Warszawa, 11.03.2013

Rola i zadania Komitetu Audytu. Warszawa, 11.03.2013 Rola i zadania Komitetu Audytu Warszawa, 11.03.2013 Informacje o Grupie MDDP Kim jesteśmy Jedna z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi doradcze 6 wyspecjalizowanych linii biznesowych

Bardziej szczegółowo

Helping to Make a Difference

Helping to Make a Difference Russell Bedford www.russellbedford.pl Helping to Make a Difference Prawo Podatki Audyt Księgowość Doradztwo Gospodarcze Szkolenia i konferencje Russell Bedford Poland Szanowni Państwo, Z poważaniem, Zapraszamy

Bardziej szczegółowo

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing

ZARZĄDZANIE MARKĄ. Doradztwo i outsourcing ZARZĄDZANIE MARKĄ Doradztwo i outsourcing Pomagamy zwiększać wartość marek i maksymalizować zysk. Prowadzimy projekty w zakresie szeroko rozumianego doskonalenia organizacji i wzmacniania wartości marki:

Bardziej szczegółowo

Wartość audytu wewnętrznego dla organizacji. Warszawa, 11.03.2013

Wartość audytu wewnętrznego dla organizacji. Warszawa, 11.03.2013 Wartość audytu wewnętrznego dla organizacji Warszawa, 11.03.2013 Informacje o Grupie MDDP Kim jesteśmy Jedna z największych polskich firm świadczących kompleksowe usługi doradcze 6 wyspecjalizowanych linii

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo, z poważaniem, natalia Rojek-Godzic Prezes zarządu

Szanowni Państwo, z poważaniem, natalia Rojek-Godzic Prezes zarządu zobacz... Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością chciałabym zaprosić Państwa do zapoznania się z ofertą usług kancelarii Porad Finansowo-księgowych dr Piotr Rojek Sp. z o.o. niniejszy folder przedstawi

Bardziej szczegółowo

MDDP Podstawowe informacje o firmie

MDDP Podstawowe informacje o firmie MDDP Podstawowe informacje o firmie MDDP informacje ogólne Kim jesteśmy Jedna z największych polskich firm świadcząca kompleksowe usługi. 6 wyspecjalizowanych linii biznesowych oferujących wysokiej jakości

Bardziej szczegółowo

USŁUGI CORPORATE FINANCE I DORADZTWA GOSPODARCZEGO

USŁUGI CORPORATE FINANCE I DORADZTWA GOSPODARCZEGO s USŁUGI CORPORATE FINANCE I DORADZTWA GOSPODARCZEGO Moore Stephens Central Audit Moore Stephens Central Audit Firma Moore Stephens Central Audit została założona przez menedżerów z wieloletnim doświadczeniem

Bardziej szczegółowo

ZAMKNIĘCIE ROKU WPŁYW ZMIAN REGULACYJNYCH NA RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ

ZAMKNIĘCIE ROKU WPŁYW ZMIAN REGULACYJNYCH NA RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ ZAMKNIĘCIE ROKU WPŁYW ZMIAN REGULACYJNYCH NA RACHUNKOWOŚĆ I SPRAWOZDAWCZOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ WARSZAWA, 24 LISTOPADA 2015 kpmg.pl T: +48 22 528 10 88 K: +48 508 018 331 E: mdymek@kpmg.pl Marcin Dymek

Bardziej szczegółowo

Moore Stephens Central Audit

Moore Stephens Central Audit Nieruchomości Moore Stephens Central Audit [ Najwyższa jakośd usług ] Moore Stephens International Moore Stephens International należy do największych międzynarodowych stowarzyszeń skupiających firmy zajmujące

Bardziej szczegółowo

Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne

Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne Spółki Celowe i Partnerstwo Publiczno-Prywatne Zespół Prawa Samorządowego Zapewniamy pomoc prawną przy realizacji każdego przedsięwzięcia należącego do zadań samorządu terytorialnego oraz doradzamy przy

Bardziej szczegółowo

Wszystkie chwyty dozwolone? Czyli o tym, dlaczego etyka biznesu jest niezbędnym warunkiem rozwoju

Wszystkie chwyty dozwolone? Czyli o tym, dlaczego etyka biznesu jest niezbędnym warunkiem rozwoju Wszystkie chwyty dozwolone? Czyli o tym, dlaczego etyka biznesu jest niezbędnym warunkiem rozwoju Wiemy jak mówić o etyce językiem biznesu Tworząc silną kulturę organizacyjną nie możemy zapominać o etyce.

Bardziej szczegółowo

PREZENTACJA usług doradztwa podatkowego

PREZENTACJA usług doradztwa podatkowego PREZENTACJA usług doradztwa podatkowego O Firmie Spółka INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w zakresie świadczenia usług doradztwa podatkowego w lutym 2004 roku.

Bardziej szczegółowo

Wsparcie i Doradztwo Prawno-Podatkowe Zawsze jesteśmy krok do przodu.

Wsparcie i Doradztwo Prawno-Podatkowe Zawsze jesteśmy krok do przodu. Wsparcie i Doradztwo Prawno-Podatkowe Zawsze jesteśmy krok do przodu. Mariański Group Zachód Doradztwo Prawno-Podatkowe Sp.K. Jesteśmy grupą nowoczesnych kancelarii prawnych stworzoną przez Prof. dr hab.

Bardziej szczegółowo

Polska. Podatki Prawo Audyt

Polska. Podatki Prawo Audyt Polska Podatki Prawo Audyt ETL 40 lat doświadczenia Ponad 800 kancelariach w Niemczech i Europie Ponad 120 000 Klientów zyskuje dzięki współpracy z interdyscyplinarną siecią kancelarii ETL Polska Podatki

Bardziej szczegółowo

High School Business Challenge

High School Business Challenge High School Business Challenge ORGANIZATOR Studenckie Koło Naukowe Biznesu Szkoła Główna Handlowa w Warszawie SKN Biznesu jest jedną z najmłodszych, ale i najszybciej rozwijających się organizacji studenckich

Bardziej szczegółowo

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku

jesteśmy GroupEuroService Sp. z o. o. 2005 roku Kim jesteśmy? GroupEuroService Sp. z o. o. powstała w 2005 roku jako firma świadcząca usługi księgowe oraz usługi kadrowo-płacowe. Z biegiem czasu, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, rozszerzyliśmy

Bardziej szczegółowo

Konferencja portalu TaxFin.pl. Fuzje i przejęcia. 26 kwietnia 2012 r. Hotel Marriott, Warszawa. Partnerzy: www.taxfin.pl

Konferencja portalu TaxFin.pl. Fuzje i przejęcia. 26 kwietnia 2012 r. Hotel Marriott, Warszawa. Partnerzy: www.taxfin.pl Konferencja portalu TaxFin.pl Fuzje i przejęcia 26 kwietnia 2012 r. Hotel Marriott, Warszawa Partnerzy: Prowadzący: Joanna Wierzejska, doradca podatkowy, partner kancelarii Domański Zakrzewski Palinka

Bardziej szczegółowo

ODPOWIEDZIĄ NA TO WYZWANIE SĄ PROGRAMY ROZWOJOWE BPP PROFESSIONAL EDUCATION.

ODPOWIEDZIĄ NA TO WYZWANIE SĄ PROGRAMY ROZWOJOWE BPP PROFESSIONAL EDUCATION. W DZISIEJSZYCH REALIACH RYNKOWYCH POJEDYNCZE SZKOLENIE TO ZA MAŁO, ABY FIRMA DZIĘKI NIEMU OSIĄGNĘŁA POŻĄDANY EFEKT. ODPOWIEDZIĄ NA TO WYZWANIE SĄ PROGRAMY ROZWOJOWE BPP PROFESSIONAL EDUCATION. Prospekt

Bardziej szczegółowo

KANCELARIA PRAWNA ARKANA

KANCELARIA PRAWNA ARKANA KANCELARIA PRAWNA ARKANA KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA PRAWNE DLA BIZNESU ARKANA TO PROFESJONALNE USŁUGI PRAWNE DLA FIRM ARKANA oznacza tajniki kunsztu mistrzów danej dziedziny wiedzy. Stąd nazwa naszej Kancelarii.

Bardziej szczegółowo

Dołącz do Najlepszych

Dołącz do Najlepszych Dołącz do Najlepszych Kancelaria Weil istnieje od 1931 roku i jest jedną z najbardziej znanych międzynarodowych firm prawniczych, zapewniając kompleksową obsługę prawną klientów instytucjonalnych oraz

Bardziej szczegółowo

Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata. UHY SAVJETOVANJE d.o.o.

Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata. UHY SAVJETOVANJE d.o.o. Krešimir Budiša, mag. oec., mag. for. Direktor Voditelj pripreme i provedbe EU projekata UHY SAVJETOVANJE d.o.o. We will either find a way or make one! UHY HB EKONOM Sp. z. o.o. i UHY Savjetovanje Sp.

Bardziej szczegółowo

Co n a s w y r ó ż n i a

Co n a s w y r ó ż n i a Kim jesteśmy Centrum Prawa Żywnościowego to profesjonalny ośrodek doradczo- -badawczy specjalizujący się w dziedzinie prawa żywnościowego. Stanowi ono fachowe zaplecze eksperckie dla wszystkich podmiotów

Bardziej szczegółowo

informacje o firmie Knight Frank Polska

informacje o firmie Knight Frank Polska informacje o firmie Knight Frank Polska Informacje o firmie 1. Knight Frank na świecie Knight Frank Sp. z o.o. jest częścią Grupy Knight Frank, wiodącej międzynarodowej grupy doradców w dziedzinie nieruchomości.

Bardziej szczegółowo

serdecznie zapraszają na Śniadanie Biznesowe: Nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych- wyzwania dla wykonawców oraz zamawiających.

serdecznie zapraszają na Śniadanie Biznesowe: Nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych- wyzwania dla wykonawców oraz zamawiających. POLSKA IZBA FIRM SZKOLENIOWYCH oraz KANCELARIA SADKOWSKI I WSPÓLNICY w ramach AKADEMII PRAWA PIFS serdecznie zapraszają na Śniadanie Biznesowe: Nowelizacja Prawa Zamówień Publicznych- wyzwania dla wykonawców

Bardziej szczegółowo

www.dmstax.com Spółka Doradztwa Podatkowego DORADZTWO PODATKOWE CENY TRANSFEROWE USŁUGI FINANSOWE DORADZTWO TRANSAKCYJNE

www.dmstax.com Spółka Doradztwa Podatkowego DORADZTWO PODATKOWE CENY TRANSFEROWE USŁUGI FINANSOWE DORADZTWO TRANSAKCYJNE www.dmstax.com DORADZTWO PODATKOWE CENY TRANSFEROWE USŁUGI FINANSOWE DORADZTWO TRANSAKCYJNE Słowo wstępne Szanowni Państwo Mamy zaszczyt przedstawić Państwu firmę DMS TAX, firmę której misją jest dostarczanie

Bardziej szczegółowo

Rozwiązania prawne dla biura projektowego

Rozwiązania prawne dla biura projektowego Rozwiązania prawne dla biura projektowego Biura projektowe napotykają na liczne problemy prawne, związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, zatrudnianiem pracowników, zawieraniem i realizacją umów, podatkami,

Bardziej szczegółowo

Wydział Nauk Ekonomicznych Studia stacjonarne II stopnia, rok akademicki 2012/2013. Wybór specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość

Wydział Nauk Ekonomicznych Studia stacjonarne II stopnia, rok akademicki 2012/2013. Wybór specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość Wydział Nauk Ekonomicznych Studia stacjonarne II stopnia, rok akademicki 2012/2013 Wybór specjalności na kierunku Finanse i rachunkowość KIERUNEK: Finanse i rachunkowość SPECJALNOŚCI: Finanse, podatki

Bardziej szczegółowo

OFERTA USŁUG PRAWNICZYCH

OFERTA USŁUG PRAWNICZYCH WHERE LAW MEETS BUSINESS Ł. Kulicki, N. Młynarczyk Spółka Cywilna ul. Bracka 11/13 lok. 93, 00-501 Warszawa NIP: 7010403565, REGON: 146969096 www.km-legal.com.pl KONTAKT: biuro@km-legal.com.pl OFERTA USŁUG

Bardziej szczegółowo

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE

WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE WPROWADZANIE INWESTORÓW POLSKICH NA RYNKI OBCE SEKRETEM BIZNESU JEST WIEDZIEĆ TO, CZEGO NIE WIEDZĄ INNI Arystoteles Onassis SZANOWNI PAŃSTWO, Lubelskie Centrum Consultingu sp. z o. o. powstało w 2009 roku

Bardziej szczegółowo

Wszystkie drogi prowadzą do Rosji

Wszystkie drogi prowadzą do Rosji Wszystkie drogi prowadzą do Rosji Doświadczenia ze współpracy z inwestorem na rynku rosyjskim (case study) Marcin Dudarski Attorney-at-Law, Managing Partner Warszawa, 26.11.2009 Wspieranie osób podejmujących

Bardziej szczegółowo

Dołącz do Najlepszych

Dołącz do Najlepszych Dołącz do Najlepszych Kancelaria Weil istnieje od 1931 roku i jest jedną z najbardziej znanych międzynarodowych firm prawniczych na rynku, która zapewnia kompleksową obsługę prawną klientom instytucjonalnym

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA FMCG

Russell Bedford Oferta usług BranżA FMCG Russell Oferta usług BranżA FMCG Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm

Bardziej szczegółowo

OFERTA ŚWIADCZENIA USŁUG PRAWNYCH

OFERTA ŚWIADCZENIA USŁUG PRAWNYCH OFERTA ŚWIADCZENIA USŁUG PRAWNYCH Prowadzenie działalności gospodarczej jest wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy. Wiąże się ono z koniecznością podejmowania szeregu decyzji oraz ryzyk, które mogą przełożyć

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA KolejowA

Russell Bedford Oferta usług BranżA KolejowA Russell Oferta usług BranżA KolejowA Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych

Bardziej szczegółowo

Rynek farb dekoracyjnych w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2021

Rynek farb dekoracyjnych w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2021 2 Język: polski, angielski Data publikacji: grudzień 2015 Format: pdf Cena od: 1700 Możesz mieć wpływ na zawartość tego produktu. Podziel się opinią! Sprawdź w raporcie Jak często polscy konsumenci zmieniają

Bardziej szczegółowo

Rynek HVAC w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Rynek HVAC w Polsce Prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: grudzień 2015 Format: pdf Cena od: 1700 Możesz mieć wpływ na zawartość tego produktu. Podziel się opinią! Sprawdź w raporcie Jakie rozwiązania HVAC cieszą się

Bardziej szczegółowo

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze

2016 CONSULTING DLA MŚP. Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 2016 CONSULTING DLA MŚP Badanie zapotrzebowania na usługi doradcze 1 O raporcie Wraz ze wzrostem świadomości polskich przedsiębiorców rośnie zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi doradcze. Jednakże

Bardziej szczegółowo

Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania

Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania Twój czas Twój Kapitał Gdańsk, 15 czerwca 2011 r. Rynek NewConnect Skuteczne źródło finansowania Maciej Richter Partner Zarządzający Grant Thornton Frąckowiak 2011 Grant Thornton Frąckowiak. Wszelkie prawa

Bardziej szczegółowo

BOŚ Eko Profit S.A. nowa oferta dla inwestorów realizujących projekty energetyki odnawialnej

BOŚ Eko Profit S.A. nowa oferta dla inwestorów realizujących projekty energetyki odnawialnej UNIA EUROPEJSKA FUNDUSZ SPÓJNOŚCI EUROPEJSKI FUNDUSZ ROZWOJU REGIONALNEGO BOŚ Eko Profit S.A. nowa oferta dla inwestorów realizujących projekty energetyki odnawialnej Poznań, 24.11.2010 r. Rynek Zielonych

Bardziej szczegółowo

Focused on your needs

Focused on your needs Focused on your needs FORDATA to pionier na polskim rynku kapitałowym, który w oparciu o autorskie systemy informatyczne, bazujące na technologii Virtual Data Room, wspiera największe transakcje M&A,

Bardziej szczegółowo

Wspieramy Wielkich Jutra GRUPA KAPITAŁOWA DGA. Prezentacja

Wspieramy Wielkich Jutra GRUPA KAPITAŁOWA DGA. Prezentacja Wspieramy Wielkich Jutra GRUPA KAPITAŁOWA DGA Prezentacja DGA S.A. w kilku słowach DGA jest pierwszą w Polsce grupą konsultingową, która łączy działalność związaną z doradztwem biznesowym, zarządczym,

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA energetycznej

Russell Bedford Oferta usług BranżA energetycznej Russell Oferta usług BranżA energetycznej Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych

Bardziej szczegółowo

ZMIANA ZASAD OPODATKOWANIA ZAGRANICZNYCH SPÓŁEK KONTROLOWANYCH

ZMIANA ZASAD OPODATKOWANIA ZAGRANICZNYCH SPÓŁEK KONTROLOWANYCH ZMIANA ZASAD OPODATKOWANIA ZAGRANICZNYCH SPÓŁEK KONTROLOWANYCH Już 1 stycznia 2015 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące opodatkowania dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC controlled foreign

Bardziej szczegółowo

Czynniki sukcesu przy transakcjach fuzji i przejęć. Rynki Kapitałowe

Czynniki sukcesu przy transakcjach fuzji i przejęć. Rynki Kapitałowe Czynniki sukcesu przy transakcjach fuzji i przejęć Rynki Kapitałowe Warszawa, 24 września 2008 1 A. Bankowość Inwestycyjna BZWBK Obszar Rynków Kapitałowych B. Wybrane aspekty badania C. Wnioski i rekomendacje

Bardziej szczegółowo

Skuteczność => Efekty => Sukces

Skuteczność => Efekty => Sukces O HBC Współczesne otoczenie biznesowe jest wyjątkowo nieprzewidywalne. Stała w nim jest tylko nieustająca zmiana. Ciągłe doskonalenie się poprzez reorganizację procesów to podstawy współczesnego zarządzania.

Bardziej szczegółowo

PODATKOWO-PRAWNE ASPEKTY PROCESU INWESTYCYJNEGO. Warszawa, 7 czerwca 2016 r.

PODATKOWO-PRAWNE ASPEKTY PROCESU INWESTYCYJNEGO. Warszawa, 7 czerwca 2016 r. PODATKOWO-PRAWNE ASPEKTY PROCESU INWESTYCYJNEGO Warszawa, 7 czerwca 2016 r. MDDP linie biznesowe Eksperci łączą międzynarodowe doświadczenie i najwyższe standardy z praktyczną wiedzą w zakresie polskich

Bardziej szczegółowo

Zarządzanie pozycją podatkową firmy - tarcza podatkowa. Ceny transferowe kluczowe zmiany i narzędzia ograniczania ryzyka

Zarządzanie pozycją podatkową firmy - tarcza podatkowa. Ceny transferowe kluczowe zmiany i narzędzia ograniczania ryzyka SEMINARIUM PAKIETOWE pod tytułem: Zarządzanie pozycją podatkową firmy - tarcza podatkowa oraz Ceny transferowe kluczowe zmiany i narzędzia ograniczania ryzyka 28 stycznia 2016 r. w godz. 10.00 13.00 (siedziba

Bardziej szczegółowo

BranżA medyczna i farmaceutyczna. Oferta usług. Russell Bedford

BranżA medyczna i farmaceutyczna. Oferta usług.  Russell Bedford Oferta usług BranżA medyczna i farmaceutyczna Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych

Bardziej szczegółowo

Szanowni Państwo. Z poważaniem, Partnerzy Zarządzający Audit & Business Consulting Group

Szanowni Państwo. Z poważaniem, Partnerzy Zarządzający Audit & Business Consulting Group Szanowni Państwo W imieniu spółek wchodzących w skład Audit & Business Consulting Group mamy przyjemność przestawić Państwu ofertę naszych usług i zaprosić do współpracy. Audit & Business Consulting Group

Bardziej szczegółowo

Oferta dla przesiębiorców

Oferta dla przesiębiorców Oferta dla przesiębiorców Kancelaria Prawna Tomasz Święch e-mail: biuro@swiech-legal.pl NIP: 784-237-73-35 ul. Żurawia 6/12 00-503 Warszawa tel.: +48 790 888 153 ul. Bolesława Chrobrego 32 62-200 Gniezno

Bardziej szczegółowo

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013. Prognozy rozwoju na lata 2013-2015

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013. Prognozy rozwoju na lata 2013-2015 Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2013 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q2 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Które prywatne firmy medyczne planują największą ekspansję? Jakie

Bardziej szczegółowo

Program ten przewiduje dopasowanie kluczowych elementów biznesu do zaistniałej sytuacji.

Program ten przewiduje dopasowanie kluczowych elementów biznesu do zaistniałej sytuacji. PROGRAMY 1. Program GROWTH- Stabilny i bezpieczny rozwój W wielu przypadkach zbyt dynamiczny wzrost firm jest dla nich dużym zagrożeniem. W kontekście małych i średnich firm, których obroty osiągają znaczne

Bardziej szczegółowo

Dołącz do Najlepszych

Dołącz do Najlepszych Dołącz do Najlepszych Kancelaria Weil istnieje od 1931 roku i jest jedną z najbardziej znanych międzynarodowych firm prawniczych świadczących kompleksową obsługę prawną klientów instytucjonalnych i firm

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA transportowej i logistycznej

Russell Bedford Oferta usług BranżA transportowej i logistycznej Russell Oferta usług BranżA transportowej i logistycznej Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej

Bardziej szczegółowo

Kancelaria Radców Prawnych JGA Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz Spółka partnerska 40-062 Katowice, ul. Kilińskiego 34 tel.

Kancelaria Radców Prawnych JGA Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz Spółka partnerska 40-062 Katowice, ul. Kilińskiego 34 tel. KANCELARIA to spółka prawnicza, która powstała w roku 2000. Kancelaria JGA to przede wszystkim partner w biznesie - od początku swej działalności kancelaria współpracuje stale z licznymi podmiotami prowadzącymi

Bardziej szczegółowo

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju

CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju CSR drogą do zrównoważonego rozwoju Jesteśmy jedną z dziesięciu największych agencji pracy i doradztwa personalnego w Polsce. Na rynku działamy od 2006 r. Kapitał firmy

Bardziej szczegółowo

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej Prof. zw. dr hab. inż. Jan Koch Wrocław, 14 grudnia 2011 r. Akt powołania i statut WCTT Centrum powołano 23 marca 1995 r. WCTT jest pierwszym

Bardziej szczegółowo

Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski

Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski Współpraca pracowników naukowych z parkami technologicznymi na przykładzie Finlandii - propozycja implementacji rozwiązań dla Polski Dr inż. MBA Janusz Marszalec Centrum Edisona, Warszawa 8 kwietnia 2014

Bardziej szczegółowo

Russell Bedford Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training

Russell Bedford Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Oferta usług BranżA lotnicza Legal Tax Audit Accounting Corporate Finance Business Consulting Training Russell w liczbach Grupa doradcza Russell jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII PROGRAM SZKOLENIOWO-WARSZTATOWY GRUPY INVESTIN Termin: 21 października 4 listopada 2015 Miejsce: Łódź Wojewódzkie Centrum Przedsiębiorczości, ul. Prezydenta Gabriela

Bardziej szczegółowo

ASPEKTY PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ W SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ ORAZ POMOCY PUBLICZNEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NA LATA 2014-2020.

ASPEKTY PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ W SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ ORAZ POMOCY PUBLICZNEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NA LATA 2014-2020. POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA SP. Z O.O. ORAZ FIRMA DORADCZA KPMG MAJĄ PRZYJEMNOŚĆ ZAPROSIĆ NA SEMINARIUM PRAWNO-PODATKOWE NA TEMAT: ASPEKTY PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ W SPECJALNEJ STREFIE

Bardziej szczegółowo

KARTA MODUŁU DLA KIERUNKU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE STUDIA TRZYSEMESTRALNE

KARTA MODUŁU DLA KIERUNKU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE STUDIA TRZYSEMESTRALNE KARTA MODUŁU DLA KIERUNKU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE STUDIA TRZYSEMESTRALNE I. Informacje podstawowe Nazwa modułu Język wykładowy RACHUNKOWOŚĆ polski Wymiar godzin 164 Liczba punktów

Bardziej szczegółowo

NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL

NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL NOWE STUDIA PODYPLOMOWE REALIZOWANE WSPÓLNIE PRZEZ WARSZAWSKĄ SZKOŁĘ ZARZĄDZANIA SZKOŁĘ WYŻSZĄ WSPOŁNIE Z FIRMĄ GOWORK.PL Podyplomowe Studia ZARZĄDZANIE SYSTEMAMI BAZ DANYCH Celem studiów jest przekazanie

Bardziej szczegółowo

Indywidualne podejście

Indywidualne podejście Indywidualne podejście Rozpoczynając współpracę z nowym Klientem zaczynamy od przeglądu wszystkich spraw i oceny jego sytuacji, aby już od początku zastosować najodpowiedniejsze dla jego biznesu metody

Bardziej szczegółowo

Strategia CSR. Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Sierpień 2015 r.

Strategia CSR. Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Sierpień 2015 r. Strategia CSR Grupy Kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Sierpień 2015 r. Misja i wartości Grupy Kapitałowej GPW Misja Grupy Kapitałowej GPW Naszą misją jest rozwijanie efektywnych mechanizmów

Bardziej szczegółowo

Krajowy System Usług. oferta perspektywy rozwoju współpraca z regionami. Agata Wieruszewska 14 czerwiec 2011

Krajowy System Usług. oferta perspektywy rozwoju współpraca z regionami. Agata Wieruszewska 14 czerwiec 2011 2011 Krajowy System Usług oferta perspektywy rozwoju współpraca z regionami Agata Wieruszewska 14 czerwiec 2011 Krajowy System Usług (KSU) to oferta usług dla osób przedsiębiorczych w kraju - firm z sektora

Bardziej szczegółowo

DR GRAŻYNA KUŚ. specjalność: Gospodarowanie zasobami ludzkimi

DR GRAŻYNA KUŚ. specjalność: Gospodarowanie zasobami ludzkimi DR GRAŻYNA KUŚ specjalność: Gospodarowanie zasobami ludzkimi 1. Motywacja pracowników jako element zarządzania przedsiębiorstwem 2. Pozapłacowe formy motywowania pracowników na przykładzie wybranej organizacji

Bardziej szczegółowo

18 marca 2016 C e n t r u m K o n f e r e n c y j n e G o l d e n F l o o r, W a r s z a w a

18 marca 2016 C e n t r u m K o n f e r e n c y j n e G o l d e n F l o o r, W a r s z a w a ZAGADNIENIA GŁÓWNE PROWADZĄCY Odpowiedzialność i sposoby postępowania w przypadku kontroli Analiza porównawcza cen transferowych Nowe wymogi i zmiany ws. sporządzania dokumentacji cen transferowych 2016/2017

Bardziej szczegółowo

Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect. Warszawa, 6 maja 2015

Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect. Warszawa, 6 maja 2015 Debiut Summa Linguae S.A. na rynku New Connect Warszawa, 6 maja 2015 Agenda Historia działalności Przedmiot działalności oferta Wybrane projekty i najważniejsze osiągnięcia Wybrani Klienci Spółki Silne

Bardziej szczegółowo

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII

AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII AKADEMIA KOMERCJALIZACJI TECHNOLOGII PROGRAM SZKOLENIOWO-WARSZTATOWY GRUPY INVESTIN Termin: 24 listopada 11 grudnia 2015 Miejsce: Warszawa Centrum Przedsiębiorczości Smolna, ul. Smolna 4 Akademia Komercjalizacji

Bardziej szczegółowo

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia

spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia spis streści prezentacja firmy atuty zakres naszych usług 3 4 5 oferta szkolenia agencja pracy tymczasowej serwis ochrona outsourcing nasze osiągniecia z kim współpracujemy kontakt 6 8 9 10 11 12 13 15

Bardziej szczegółowo

Jako Współpracownicy jesteśmy odpowiedzialni za siebie i firmę. Jako firma jesteśmy odpowiedzialni za naszych Klientów.

Jako Współpracownicy jesteśmy odpowiedzialni za siebie i firmę. Jako firma jesteśmy odpowiedzialni za naszych Klientów. Jesteśmy butikiem inwestycyjnym oraz niezależną polską firmą doradztwa finansowego dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Naszym celem jest wspieranie Klientów w podejmowaniu kluczowych decyzji,

Bardziej szczegółowo

CHARTERED CERTIFIED ACCOUNTANTS

CHARTERED CERTIFIED ACCOUNTANTS CHARTERED CERTIFIED ACCOUNTANTS Capital Business Links Certyfikowana przez ACCA firma finansowo-księgowa z główną siedzibą w Londynie, która świadczy kompleksowe usługi księgowe i biznesowe. Naszym klientom

Bardziej szczegółowo

Budownictwo kolejowe w Polsce Prognozy rozwoju na lata

Budownictwo kolejowe w Polsce Prognozy rozwoju na lata 2 Język: polski, angielski Data publikacji: Q1 Format: pdf Cena od: 1700 Sprawdź w raporcie Jaka część funduszy unijnych na lata 2014-2020 jest do dyspozycji PKP PLK? Ile wyniesie wartość sektora kolejowego

Bardziej szczegółowo

Sukces to dopiero początek. Prezentacja firmy PROFES

Sukces to dopiero początek. Prezentacja firmy PROFES Sukces to dopiero początek Prezentacja firmy PROFES Misja i wartości Misja Doskonalić biznes, otoczenie i siebie Fascynuje nas uwalnianie potencjału tkwiącego w ludziach i w organizacjach. Pomagamy ustanawiać

Bardziej szczegółowo

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl

Twój partner. w gastronomii! www.mmgastro.pl Twój partner w gastronomii! www.mmgastro.pl FIRMA M&M Gastro to lider sprzedaży profesjonalnego sprzętu dla gastronomii, firma gwarantująca każdemu klientowi profesjonalną i kompleksową obsługę od projektu

Bardziej szczegółowo

Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska.

Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska. Żabia Wola, 19 maja 2016 r. Beata Ostrowska Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw została powołana przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w 1992 roku. MISJA FUNDACJI MSP: Propagowanie

Bardziej szczegółowo

jesteśmy dumni z tego, co robimy. tę dumę czerpiemy ze współpracy z państwem. Tadeusz Komosa, wspólnik zarządzający

jesteśmy dumni z tego, co robimy. tę dumę czerpiemy ze współpracy z państwem. Tadeusz Komosa, wspólnik zarządzający knowledge. spis treści: knowledge. involvement. results. 5 co nas wyróżnia? 7 w jakich sprawach pomagamy? 8 prawo korporacyjne 9 prawo pracy 10 postępowania sądowe, arbitraż i mediacja 11 prawo podatkowe

Bardziej szczegółowo

PRAKTYKI LETNIE DLA STUDENTÓW

PRAKTYKI LETNIE DLA STUDENTÓW Emmerson Realty S.A. to jedna z największych i najbardziej znanych polskich firm działających na rynku nieruchomości. Podstawowe segmenty działalności grupy kapitałowej to: nieruchomości mieszkaniowe i

Bardziej szczegółowo

Wybór specjalności na kierunku ekonomia

Wybór specjalności na kierunku ekonomia Studia II stopnia Rok akademicki 2016/2017 Wybór specjalności na kierunku ekonomia Katedry organizujące dydaktykę na kierunku ekonomia (Wydział NE) Katedra Mikroekonomii i Ekonomii Instytucjonalnej Katedra

Bardziej szczegółowo

Obsługa prawna sektora IT

Obsługa prawna sektora IT Obsługa prawna sektora IT KANCELARIA GESSEL Kancelaria GESSEL oferuje wyspecjalizowaną pomoc prawną dla spółek z branży IT. Oferujemy usługi doradztwa prawnego wszelkiego rodzaju podmiotom branży IT, w

Bardziej szczegółowo

WARSZAWA 2012 Kancelaria Prawna Tomasz Święch

WARSZAWA 2012 Kancelaria Prawna Tomasz Święch WARSZAWA 2012 1. O nas Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się Kancelarią zajmującą się świadczeniem kompleksowych usług prawnych dla klientów biznesowych. Profesjonalizm świadczonych przez nas usług został

Bardziej szczegółowo

SKUTECZNIE. INNOWACYJNIE. Z WIĘKSZYM ZYSKIEM.

SKUTECZNIE. INNOWACYJNIE. Z WIĘKSZYM ZYSKIEM. SKUTECZNIE. INNOWACYJNIE. Z WIĘKSZYM ZYSKIEM. + Kim jesteśmy? + Czym się zajmujemy? + Nasza oferta + Doświadczenie Cel: prezentacja możliwości współpracy FORMEDIS 2/9 KIM JESTEŚMY? + jesteśmy zespołem

Bardziej szczegółowo

COPERNICUS ŁAMIEMY SCHEMATY USŁUG FINANSOWYCH

COPERNICUS ŁAMIEMY SCHEMATY USŁUG FINANSOWYCH Warszawa, Lipiec 2010 COPERNICUS ŁAMIEMY SCHEMATY USŁUG FINANSOWYCH PODSUMOWANIE O NAS Działamy na rynku kapitałowym od 1996 roku, a od grudnia 2005 jako akcjonariusze oraz Zarząd domu maklerskiego Suprema

Bardziej szczegółowo

horyzonty formuła in-company 20 lat Akademia Zarządzania Strategicznego dla TOP MANAGEMENTU program dostosowany do specyfiki branżowej klienta

horyzonty formuła in-company 20 lat Akademia Zarządzania Strategicznego dla TOP MANAGEMENTU program dostosowany do specyfiki branżowej klienta 20 lat doświadczeń D O R A D Z T W O S T R A T E G I C Z N E I S E M I N A R I A Inwestycja w Zespół zwiększa szanse na sukces NO1 Nowe WŚRÓD PROGRAMÓW ZARZĄDZANIA STRATEGICZNEGO ORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ

Bardziej szczegółowo

Kodeks Wartości Grupy Kapitałowej ENEA

Kodeks Wartości Grupy Kapitałowej ENEA Kodeks Wartości Grupy Kapitałowej ENEA 1 Cel Kodeksu Wartości GK ENEA 2 2 Kodeks Wartości wraz z Misją i Wizją stanowi fundament dla zasad działania Grupy Kapitałowej ENEA. Zamierzeniem Kodeksu jest szczegółowy

Bardziej szczegółowo

Fuzje i przejęcia. jako forma rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawa, 21 stycznia 2010r. Sheraton Hotel Warsaw

Fuzje i przejęcia. jako forma rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej. Warszawa, 21 stycznia 2010r. Sheraton Hotel Warsaw Fuzje i przejęcia jako forma rozwoju biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej Warszawa, 21 stycznia 2010r. Sheraton Hotel Warsaw Program konferencji AGENDA Fuzje i przejęcia jako forma rozwoju biznesu w Europie

Bardziej szczegółowo

Audyt doradztwo podatki księgowość

Audyt doradztwo podatki księgowość Audyt doradztwo podatki księgowość Nasze usługi Audyt Doradztwo podatkowe Księgowość i płace Corporate finance Doradztwo gospodarcze Szkolenia Moore Stephens International Moore Stephens na świecie Moore

Bardziej szczegółowo

www.mgpremium.pl www.dotacje-unijne.org MG Premium Kancelaria Doradztwa Gospodarczego Działalność MG Premium jako kancelarii doradztwa gospodarczego skupia się na dwóch obszarach: DORADZTWO PRZY POZYSKIWANIU

Bardziej szczegółowo

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015. Prognozy rozwoju na lata 2015-2020 Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce 2015 2 Język: polski, angielski Data publikacji: czerwiec 2015 Format: pdf Cena od: 1900 Sprawdź w raporcie Którzy dostawcy prywatnych ubezpieczeń i usług zdrowotnych

Bardziej szczegółowo

Zamknięcie roku wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń. Warszawa, 22 listopada 2016 r.

Zamknięcie roku wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń. Warszawa, 22 listopada 2016 r. Seminarium PIU i KPMG: Zamknięcie roku wpływ zmian regulacyjnych na rachunkowość i sprawozdawczość zakładów ubezpieczeń Warszawa, 22 listopada 2016 r. Marcin Dymek Partner Biegły Rewident, Członek ACCA,

Bardziej szczegółowo

Czy warto dziś oszczędzać na podatkach?

Czy warto dziś oszczędzać na podatkach? SEMINARIUM PAKIETOWE pod tytułem: Czy warto dziś oszczędzać na podatkach? 17 listopada 2016 r. (czwartek) w godz. 10.00 13.00 (siedziba BCC w Warszawie; Plac Żelaznej Bramy 10, I piętro, Sala Klubowa)

Bardziej szczegółowo

Mamy zaszczyt zaprosić na Śniadanie Biznesowe: Nowe prawo zamówień publicznych w praktyce. Ochrona danych osobowych w praktyce firm szkoleniowych

Mamy zaszczyt zaprosić na Śniadanie Biznesowe: Nowe prawo zamówień publicznych w praktyce. Ochrona danych osobowych w praktyce firm szkoleniowych W imieniu KANCELARII SADKOWSKI I WSPÓLNICY Mamy zaszczyt zaprosić na Śniadanie Biznesowe: Nowe prawo zamówień publicznych w praktyce Ochrona danych osobowych w praktyce firm szkoleniowych Data spotkania:

Bardziej szczegółowo

Identyfikacja potencjalnych barier w realizacji transakcji na etapie analizy Due Diligence case

Identyfikacja potencjalnych barier w realizacji transakcji na etapie analizy Due Diligence case Identyfikacja potencjalnych barier w realizacji transakcji na etapie analizy Due Diligence case Rafał Błędowski, Partner Holon Consultants 28 marca 2012 Warszawa Holon Consultants kim jesteśmy? Holon Consultants

Bardziej szczegółowo

D ZIAŁ DORADZTWA P ODATKOWEGO. Zespó³ Cen Transferowych

D ZIAŁ DORADZTWA P ODATKOWEGO. Zespó³ Cen Transferowych D ZIAŁ DORADZTWA P ODATKOWEGO Zespó³ Cen Transferowych Ernst &Young to globalny lider us³ug audytowo doradczych. 107 000 osób w ponad 140 krajach przestrzega zasad uczciwości i profesjonalizmu w pracy

Bardziej szczegółowo

OFERTA WSPÓŁPRACY. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego. w ramach

OFERTA WSPÓŁPRACY. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego. w ramach Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu pod patronatem Wrocławskiego Parku Przemysłowego OFERTA WSPÓŁPRACY w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI 2007-2013 PRIORYTET II Rozwój zasobów ludzkich i potencjału

Bardziej szczegółowo