Dzielimy się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji.

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "Dzielimy się wiedzą. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji."

Transkrypt

1 Najlepsze strony

2 Dzielimy się wiedzą

3 Dzielimy się wiedzą Firma Ernst & Young obecna jest na polskim rynku już od ponad dwudziestu lat. W tym czasie wielokrotnie dostosowywaliśmy naszą ofertę do potrzeb i wymagań działających w Polsce firm i organizacji oraz razem z nimi rośliśmy. Wysiłki na rzecz zdobycia, a następnie obrony pozycji rynkowego lidera, towarzyszący im wymóg zachowania najwyższej jakości usług, są stale doceniane przez naszych klientów. Swoim zaufaniem obdarzyły nas największe i najbardziej wartościowe firmy operujące w naszym kraju i młode, innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, wśród nich również prężne spółki giełdowe. Gorąco liczymy, że nasze usługi audytowe, doradztwo biznesowe, podatkowe i transakcyjne, a także oferowane przez nas usługi prawne, szkolenia i realizowane programy wciąż będą istotnym wsparciem zarówno dla operujących w Polsce przedsiębiorstw, jak i dla tendencji wzrostowych polskiej gospodarki. Aby przyczyniać się do pozytywnych zmian w Polsce opracowaliśmy programy Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Od dekady wyróżniamy przedsiębiorców, realizując polską edycję prestiżowego i znanego na całym świecie konkursu Ernst & Young Przedsiębiorca Roku. innym priorytetowym dla nas obszarem jest współpraca z sektorem publicznym. Celem realizowanego przez nas programu Sprawne Państwo jest poprawa jakości funkcjonowania instytucji publicznych. Nasze liczne raporty i opracowania przyczyniają się do pozytywnych zmian w sektorze prywatnym i publicznym. Zapraszam do zapoznania się z Ernst & Young, naszymi ludźmi i projektami. Nasza wiedza jest do Państwa dyspozycji. Duleep Aluwihare Partner Zarządzający Ernst & Young

4

5 Ernst & Young

6 Ernst & Young na świecie: Doradca największych audytor 25% przedsiębiorstw z listy Forbes Global 2000 Ponad 700 biur w 140 krajach Ponad 150 tysięcy specjalistów Na świecie Wiemy, z czego składa się sukces Każdego dnia specjaliści Ernst & Young stawiają czoła najbardziej złożonym problemom świata biznesu. Nasze zadanie jest niezależne od projektu, z którym mamy do czynienia: dostarczać innowacyjne i przede wszystkim praktyczne rozwiązania, aby jak najskuteczniej pomóc klientowi w osiągnięciu celu, który sobie wyznacza. Nasze przywiązanie do jakości świadczonych usług cenią menedżerowie w każdym zakątku świata. Ernst & Young jest jedną z największych światowych firm audytorskich. Jesteśmy również światowym liderem w zakresie doradztwa podatkowego. Pracujemy z najlepszymi, dlatego że zatrudniamy najlepszych. Każdego roku Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach pracodawców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy wiele z siebie dać, aby pozyskać ludzi dysponujących wiedzą, doświadczeniem i inteligencją.

7 Warszawa Katowice Kraków Ernst & Young w Polsce: 6 biur Warszawa, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław Ponad 1600 specjalistów Największa firma doradcza w Polsce w rankingu audytorów Rzeczpospolitej i Gazety Giełdy Parkiet Zdobywca pierwszego miejsca w rankingu Universum Student Survey na Najlepszego pracodawcę w 2012 roku W Polsce Rozwijamy się razem z Polską Prężnie działamy w Polsce od początku transformacji ustrojowej, ale nasze polskie korzenie sięgają lat Wówczas brytyjska poprzedniczka Ernst & Young, firma Whinney & Co, prowadziła usługi doradcze w Warszawie. Jako Ernst & Young działamy od 1989 roku, a po połączeniu z zespołem Arthur Andersen staliśmy się największą firmą doradczą w kraju. Zatrudniamy ponad 1600 doradców w 6 biurach. Działamy zgodnie z filozofią Ernst & Young Quality In Everything We Do, która bezpośrednio przekłada się na efekty naszej pracy. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w XI edycji prestiżowego Rankingu Audytorów dziennika Rzeczpospolita, zostaliśmy uznani za Najskuteczniejszą Firmę Doradztwa Podatkowego w VI edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej oraz za Idealnego Pracodawcę w kategoriach Biznes i Prawo w rankingu międzynarodowej organizacji Universum.

8

9 Nasze usługi

10 Audyt Czy wiesz, że: Zajęliśmy pierwsze miejsce w XI edycji Rankingu Audytorów dziennika Rzeczpospolita. W rankingu wzięto pod uwagę m.in. takie kryteria, jak liczba badanych podmiotów, średnia wartość aktywów i przychodów przypadających na badaną firmę oraz liczba zatrudnionych audytorów. Zdajemy sobie sprawę z tego jak zaawansowanymi systemami informatycznymi posługują się dziś organizacje. Dlatego w badaniu sprawozdań finansowych klientów zespoły audytorów są wspierane przez specjalistów ds. IT i nowoczesnych technologii. Odpowiadając na potrzeby klientów, wydzieliliśmy w dziale audytu specjalny zespół doradztwa w zakresie rachunkowości, zajmujący się wskazywaniem wpływu znaczących transakcji na sprawozdania finansowe firm.

11 Poznamy Cię bliżej Potwierdzenie rzetelności i prawidłowości sprawozdań finansowych firmy to tylko jeden z odcinków drogi, którą przebywamy z naszymi klientami. Naszym ostatecznym celem jest zawsze przedstawienie rekomendacji, które pomogą firmom wygrywać w ich biznesie. Dla nas bowiem audyt to coś więcej niż rachunkowość i sprawozdawczość. Nasze przywiązanie do jakości sprawiło, że na nowo zdefiniowaliśmy kluczowe wyzwania stojące przed audytorami. W trakcie badania koncentrujemy się na procesach zachodzących w firmie i ciągłym pogłębianiu wiedzy o kliencie. Przygotowanie dokumentów formalnych dotyczących badania Ocena badania i współpracy Zdarza się, że efektem przejścia z klientem przez wszystkie etapy badania jest wykrycie niezgodności wskazujących na nadużycia w organizacji. Jesteśmy przygotowani również na taką ewentualność. W dziale audytu mamy bowiem największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół zajmujący się przeciwdziałaniem nadużyciom gospodarczym i korupcji w organizacjach. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie skuteczniej badać sprawozdania finansowe. Możemy eliminować ewentualne wady systemu, zamiast jedynie korygować zapisy księgowe. Podejście to Ernst & Young stosuje we wszystkich biurach na całym świecie. Mimo że jesteśmy zewnętrznym doradcą, przy każdym badaniu staramy się postawić w roli klienta i patrzeć na problem z różnych perspektyw. Stosujemy jedną metodologię prowadzenia badania, dostosowując ją do specyfiki działalności każdego klienta. Naszą markę w dziedzinie audytu budowaliśmy przez ostatnie 20 lat, doradzając firmom działającym w praktycznie każdej branży w Polsce. Nasi eksperci nie tylko doradzają, lecz także edukują rynek, w szczególności w zakresie wdrażania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej. Jesteśmy dumni z czołowej pozycji na rynku zaufania, jak przyjęło się nazywać rynek audytu i doradztwa. Od potrzeb do doradztwa 6 etapów skutecznego audytu: Dokładne poznanie potrzeb klienta Zrozumienie branży i ocena ryzyk działania Analiza procesów zachodzących w organizacji i sprawności kontroli wewnętrznej Przygotowanie planu audytu i przeprowadzenie testów Skontaktuj się z nami: Neil Hughes Tel

12 Doradztwo Biznesowe Czy wiesz, że: Mamy jeden z największych i najszybciej rozwijających się zespołów doradztwa biznesowego w Polsce. Cieszymy się zaufaniem największych polskich i zagranicznych firm głównie z branży energetycznej, paliwowej, finansowej i telekomunikacyjnej. Prowadzimy program z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na rzecz poprawy legislacji i działania naszego państwa. Program Sprawne Państwo pozwala nam brać czynny udział w debacie publicznej na temat kondycji instytucji publicznych w Polsce.

13 Specjaliści od rozwiązywania problemów Zadanie zespołu doradztwa biznesowego jest niezwykle proste: rozwiązywać problemy klientów. Współpracujemy z polskimi firmami, międzynarodowymi korporacjami i instytucjami publicznymi. Doradzamy, jak usprawnić działalność według najlepszych, światowych wzorców, dostosować się do wymogów prawnych i w efekcie poprawiać sytuację ekonomiczną. Rozwijamy również współpracę z sektorem publicznym, doradzając w sprawach infrastruktury, e-governmentu, opieki zdrowotnej i edukacji. To właśnie w Dziale Doradztwa Biznesowego zrodził się pomysł projektu Sprawne Państwo, którego celem jest inicjowanie i wspieranie działań na rzecz poprawy funkcjonowania instytucji publicznych w Polsce. Oto niektóre z naszych kompetencji: Doradztwo operacyjne tworzenie i wdrażanie strategii działania, zwiększanie efektywności, procesy restrukturyzacyjne, pozyskiwanie funduszy na rozwój, doradztwo regulacyjne, doradztwo dotyczące usprawnień funkcji finansowej, analiza opłacalności i modelowanie przedsięwzięć inwestycyjnych Lean Manufacturing wdrażanie procesów eliminujących nieefektywne wykorzystanie zarówno środków, z których wytwarzane są produkty, jak i czasu spędzanego przez pracowników na wykonywaniu swoich zadań Doradztwo informatyczne zarządzanie efektywnością IT organizacji, zwiększanie bezpieczeństwa informacji, usprawnianie procesów biznesowych, zarządzanie architekturą korporacyjną Ryzyko gospodarcze zarządzanie ryzykami gospodarczymi i procesami operacyjnymi, kontrola wewnętrznych procedur zarządzania ryzykiem Ryzyko finansowe zarządzanie ryzykiem finansowym, rynkowym, kredytowym, operacyjnym, inżynierią finansową i opodatkowaniem instrumentów finansowych Skontaktuj się z nami: Piotr Piela Tel

14 Doradztwo Podatkowe Czy wiesz, że: W VI edycji prestiżowego Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej firma Ernst & Young została uznana za Najskuteczniejszą Firmę Doradztwa Podatkowego. Mamy najbardziej utytułowany zespół specjalistów ds. podatków w Polsce aż sześciu Partnerów Działu Podatkowego Ernst & Young zostało wyróżnionych w rankingu nagrodami indywidualnymi. Prowadzimy TAXweb, czyli Webski blog o podatkach. Za jego pośrednictwem dajemy czytelnikom szybki dostęp do najistotniejszych informacji z zakresu prawa podatkowego. Czytaj na

15 Najlepsi w odejmowaniu Wierzymy, że odpowiedzialne zarządzanie zobowiązaniami podatkowymi przyczynia się do pozytywnych zmian w organizacji. Chcemy, aby nasi klienci odnosili korzyści z wdrażania przemyślanych strategii podatkowych. Każda zaoszczędzona w ten sposób złotówka może być zainwestowana w dalszy rozwój biznesu. Zespół doradztwa podatkowego składa się z doświadczonych specjalistów, z których ponad 80 to licencjonowani doradcy podatkowi wyspecjalizowani w odejmowaniu czyli minimalizowaniu obciążeń firm z tytułu danin publicznych. Wiedza naszych doradców w każdej chwili może być wsparta doświadczeniem 25 tys. specjalistów ds. podatków pracujących w Ernst & Young w 140 krajach. Mamy również jeden z najskuteczniejszych w Polsce zespołów Doradztwa w Zakresie Ulg i Dotacji Inwestycyjnych. Pozyskał on dla swoich klientów ponad 800 mln zł dotacji z funduszy strukturalnych UE i innych programów wsparcia. Łącznie projekty wspierane przez ten zespół zaowocowały inwestycjami na poziomie około 10 mld zł i przyczyniły się do utworzenia około 28 tys. miejsc pracy. Nasi klienci to głównie największe polskie firmy i międzynarodowe korporacje. Razem z nimi podejmujemy się każdego wyzwania. Najważniejsze usługi Działu Doradztwa Podatkowego to: Tworzenie kompleksowych strategii podatkowych Doradztwo PIT, CIT, VAT Zarządzanie podatkowymi aspektami transakcji sprzedaży, fuzji, przejęć i restrukturyzacji spółek Budowanie strategii związanych z programami emerytalnymi i motywacyjnymi dla pracowników Doradztwo w zakresie cła i akcyzy Rozwiązywanie problemów z zakresu cen transferowych i podatków międzynarodowych Zarządzanie ryzykiem podatkowym, reprezentowanie klientów w trakcie kontroli, postępowań podatkowych oraz postępowań przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi i Naczelnym Sądem Administracyjnym Skontaktuj się z nami: Jacek Kędzior Tel

16 Doradztwo Transakcyjne Czy wiesz, że: Zespół Doradztwa Transakcyjnego bierze udział w kluczowych projektach infrastrukturalnych na terenie całego kraju. Doradzamy między innymi przy budowie dróg, infrastruktury kolejowej, lotnisk i infrastruktury wodnej.

17 Pokazujemy pełny obraz Świadome i przemyślane decyzje o zakupie lub sprzedaży aktywów i sposobie finansowania inwestycji mogą być czynnikiem decydującym o wygranej w biznesie. Zadaniem specjalistów z zespołu doradztwa transakcyjnego jest pokazanie klientowi pełnego obrazu sytuacji, zanim podejmie on decyzje, które mogą zmienić oblicze jego firmy na wiele lat. Zaufali nam zagraniczni i polscy inwestorzy branżowi oraz osoby zarządzające największymi na polskim rynku funduszami typu private equity. Naszą specjalnością są badania due diligence przeprowadzane zarówno dla strony sprzedającej, jak i kupującej. Doświadczenie naszych specjalistów wyniesione z udanej, wieloletniej współpracy z klientami z różnych branż pozwala nam za każdym razem dokonać szczegółowej analizy firm, które mają się stać przedmiotem transakcji. Potrafimy dostrzec szanse i zagrożenia, które wiążą się z transakcją dla strony kupującej i sprzedającej. Dla naszych klientów przygotowujemy niezależne wyceny wartości, analizy wpływu transakcji na poszczególne obszary biznesu i analizy rentowności projektów inwestycyjnych. Rola doradców Ernst & Young nie kończy się jednak wraz z udanym przeprowadzeniem transakcji. Wspieramy naszych klientów również w procesach restrukturyzacji i reorganizacji przedsiębiorstw są to nieodłączne procesy związane z fuzjami i przejęciami. Usługi doradztwa transakcyjnego to między innymi: Doradztwo finansowe Wsparcie transakcyjne Wyceny i modelowanie biznesowe Fuzje i przejęcia Restrukturyzacje Pozyskanie finansowania Real estate Jesteśmy dumni z tego, że pomogliśmy klientom pozyskać setki miliardów złotych i mogliśmy się przyczynić do pozytywnych zmian w dziesiątkach polskich i zagranicznych firm. Od lat wspieramy również rozwój sektora infrastruktury w Polsce, w tym współpracując z sektorem publicznym, między innymi przy realizacji projektów z obszaru partnerstwa publiczno-prywatnego. Skontaktuj się z nami: Brendan O Mahony Tel brendan.o

18 Ernst & Young Law Czy wiesz, że: Oferujemy wsparcie prawne dla niemal wszystkich projektów realizowanych przez doradców podatkowych, biznesowych i transakcyjnych Ernst & Young. Współpracujemy z dziesiątkami kancelarii prawnych na świecie. W ramach Ernst & Young mamy 19 kancelarii prawnych w samej Europie. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się kancelarii w Polsce. Usługi

19 Prosta droga przez gąszcz przepisów Odnalezienie właściwego rozwiązania w gąszczu przepisów z różnych dziedzin prawa w dzisiejszych czasach przeregulowania rzeczywistości biznesowej jest wyzwaniem dla każdego kto prowadzi działalność gospodarczą. Dlatego do usług z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, biznesowego i transakcyjnego dodaliśmy pomoc prawną. Kancelaria Ernst & Young Law Tałasiewicz i Wspólnicy łączy wieloletnie doświadczenie radców prawnych i adwokatów ze standardami świadczenia usług obowiązującymi w grupie Ernst & Young i znajomością biznesowych zasad działania naszych klientów. Jesteśmy dumni z osiągnięć w zakresie prowadzenia sporów sądowych. Nasi prawnicy doradzają w zakresie polubownego rozwiązywania sporów. Posiadają również doświadczenie w reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed sądami arbitrażowymi, sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym. Nasze doświadczenie obejmuje także prowadzenie spraw przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym oraz sądami międzynarodowymi. Specjalizujemy się m.in. w zakresie: Prawa spółek / prawa umów handlowych Fuzji i przejęć / restrukturyzacji Prawa pracy Ochrony konkurencji i konsumentów oraz pomocy publicznej Odpowiedzialności indywidualnej członków zarządu / pracowników, w tym cywilnej, karnej i karnoskarbowej Prawa własności intelektualnej W naszej pracy kierujemy się także specjalizacją branżową. Świadczymy usługi dla klientów z takich sektorów jak: energetyczny, paliwowy, farmaceutyczny, transportowy, infrastrukturalny, budowlany czy finansowy. Skontaktuj się z nami: Agnieszka Tałasiewicz Tel

20

21 Outsourcing księgowy i szkolenia

22 Usługi księgowe i administracja płacowa Zdalna księgowość 24/7 Wykorzystując nowoczesne rozwiązania technologiczne, oferujemy naszym klientom usługi z zakresu outsourcingu księgowego, outsourcingu płacowo-kadrowego, a nawet możliwość okresowego wynajęcia profesjonalnego zespołu, który będzie realizował zadania księgowe i płacowo-kadrowe oraz szkolił personel klienta. Nasze rozwiązanie internetowa aplikacja Accounting Online zapewnia klientom dostęp do danych finansowych poprzez bezpośrednie łącze internetowe 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki Accounting Online klient może uczestniczyć w procesie wprowadzania danych do ksiąg rachunkowych, powierzając Ernst & Young merytoryczny nadzór nad tym procesem. Zespół zajmujący się outsourcingiem usług księgowych oraz płacowo-kadrowych liczy blisko 100 specjalistów w 4 biurach na terenie całego kraju. Skontaktuj się z nami: Marcin Jurczak Tel

23 Academy of Business Poprowadzimy Cię poziom wyżej Oferujemy pełny zakres specjalistycznych szkoleń. Przygotowujemy i realizujemy szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, zarządzania strategicznego, sprawozdawczości finansowej aż po zarządzanie projektowe. Przygotowujemy kandydatów do egzaminów międzynarodowych organizacji zawodowych: ACCA, CFA Institute, IIA, PMI. W ofercie mamy również wieloetapowe, autorskie programy szkoleniowe oraz krótkie i praktyczne szkolenia uzupełniające wiedzę z konkretnej dziedziny. Dla dużych spółek giełdowych prowadzimy studia podyplomowe we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Na naszych klientów czeka luksusowe centrum szkoleniowe mieszczące jednocześnie nawet do 400 osób. Krok po kroku pomagamy zdobywać profesjonalną wiedzę i kwalifikacje uznawane na całym świecie. Skontaktuj się z nami: Urszula Gąsior Tel

24

25 Specjalizacje branżowe

26 Rynki finansowe Jacek Hryniuk Zastępca Partnera Zarządzającego Ze względu na kluczową rolę, którą sektor finansowy odgrywa w każdej gospodarce, stworzyliśmy globalną strukturę Ernst & Young Financial Services. Jest to zespół liczący ponad 35 tys. specjalistów, mający za zadanie obsługę banków, firm ubezpieczeniowych i innych instytucji finansowych. Częścią tego międzynarodowego zespołu jest polska Grupa Rynków Finansowych, której klientami są największe banki, firmy ubezpieczeniowe i inne podmioty sektora finansowego w naszym kraju. Energetyka i paliwa Nasi konsultanci doradzali przy kluczowych wydarzeniach, które miały miejsce w sektorach energetycznym i paliwowym Łączymy znajomość trendów biznesowych ze specyfiką poszczególnych obszarów działalności instytucji finansowych. Zakres naszych usług obejmuje audyt i doradztwo w obszarze rachunkowości, zagadnienia podatkowe, doradztwo transakcyjne, regulacyjne, zarządzania ryzykiem, aktuarialne oraz usługi doradztwa biznesowego. w ostatnich latach. Stworzyliśmy multidyscyplinarny zespół cieszący się zaufaniem największych graczy na rynku. Grupa Energetyczna Ernst & Young to eksperci branżowi mający wszechstronną wiedzę oraz duże doświadczenie zawodowe, wynikające z polskich i międzynarodowych projektów zakończonych sukcesami. Dzięki ich kompetencjom stworzyliśmy unikalną na naszym rynku ofertę dla firm sektorów paliwowego i energetycznego. Skontaktuj się z nami: Iwona Kozera Tel Skontaktuj się z nami: Piotr Piela Tel

27 Naszą siłą jest umiejętność tworzenia zespołów dedykowanych poszczególnym sektorom gospodarki. Branżowi eksperci Ernst & Young to najczęściej ludzie, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe, pracując z liderami branży, w której się specjalizują. Ze względu na szczególne znaczenie niektórych sektorów dla gospodarki nasze zespoły tematyczne zostały stworzone w taki sposób, aby połączyć kompetencje doradcze z wiedzą branżową i w efekcie dostarczać usługi najwyższej jakości. Sektor publiczny i ochrona zdrowia Ernst & Young działa na rzecz poprawy jakości polskich instytucji publicznych. Naszymi klientami są organy Zespół Strategii Ekonomicznej W silnie zglobalizowanej, coraz szybciej zmieniającej się gospodarce zdolność analizowania skutków zmian zachodzących na poziomie makroekonomicznym ma coraz większe znaczenie. Wymaga to połączenia umiejętności analitycznych z kompetencjami w zakresie stosowania narzędzi ekonometrycznych i matematycznych. Właśnie dlatego w naszej firmie funkcjonuje Zespół Strategii Ekonomicznej. administracji rządowej, samorządy, spółki państwowe, szpitale oraz inne placówki opieki zdrowotnej w Polsce i firmy prywatne współpracujące z sektorem publicznym. Do projektów realizowanych dla sektora publicznego angażujemy naszych specjalistów branżowych oraz globalne zasoby wiedzy Ernst & Young. Inicjujemy publiczną debatę nad jakością sektora publicznego, realizując program Sprawne Państwo rekomendujący instytucjom państwa nowoczesne rozwiązania ekonomiczne. Przygotowywanie analiz ekonomicznych i regulacyjnych, badanie trendów na rynkach, ukazywanie makroekonomicznego tła tego, co się dzieje i może się dziać w skali mikro oto główne zadania tego zespołu. Realizuje on projekty dla klientów naszej firmy, współpracując z nimi bezpośrednio lub pośrednio wspierając swoją ekspertyzą działy biznesowe Ernst & Young. Skontaktuj się z nami: Łukasz Zalicki Tel Skontaktuj się z nami: Marek Rozkrut Tel

28

29 Nasza filozofia

30 Czy wiesz, że Według badania międzynarodowej organizacji Universum przeprowadzonego wśród 18 tys. studentów na 58 uczelniach, firma Ernst & Young zajęła w 2012 roku pierwsze miejsce w rankingu Idealnego Pracodawcy, w kategoriach: Biznes i Prawo. Wyniki badania udowodniły, że firma Ernst & Young spełnia oczekiwania studentów - zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej, jak i kultury organizacyjnej. Doceniono w nas stabilność zatrudnienia, przejrzystą ścieżkę kariery, dobrą reputację i rozpoznawalność firmy oraz możliwość zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Zwycięstwo w rankingu Universum Student Survey jest kolejną nagrodą przyznaną firmie Ernst & Young jako pracodawcy. Skąd się bierze jakość we wszystkim, co robimy? W każdej organizacji istnieje system wartości, nawet jeśli nie jest on formalnie spisany. Wartości to wzorce i zachowania, które cechują członków określonej społeczności. Stanowią swoiste DNA firmy. Dla nas wartości to coś więcej niż słowa zapisane na stronie internetowej czy w tej broszurze. To być albo nie być Ernst & Young i warunek konieczny realizacji obietnicy naszej marki Quality In Everything We Do. Uczciwość to podstawa funkcjonowania w naszym, ale i każdym innym biznesie. Unikamy sytuacji, które budzą nasze podejrzenia. Odrzucamy nieetyczne i nielegalne praktyki. Klientom zawsze mówimy prawdę nawet jeśli jest niewygodna. Szacunek dla innych często pracujemy w wielokulturowych zespołach, mając naprzeciw siebie wielokulturowe zespoły naszych klientów. Nie musimy znać wszystkich zwyczajów każdej kultury świata. Jednak przyjazność, punktualność, respektowanie pracy innych, a także umiejętność przeproszenia czy przyznania się do pomyłki to zachowania szanowane w każdym zakątku globu. Praca zespołowa współpracujemy ze sobą niezależnie od roli w organizacji, stanowiska czy lokalizacji. W naszej firmie obowiązuje zasada otwartych drzwi, która oznacza, że każdy pracownik powinien jako priorytet traktować rozmowę z innymi. Energia i entuzjazm w pracy dla największych organizacji na świecie i przy dostarczaniu im najwyższej jakości usług konieczne jest zaangażowanie. Nasi klienci są wymagający i zawsze mają prawo oczekiwać tego, co najlepsze. Dlatego też jednymi z kluczowych cech, których szukamy w potencjalnych pracownikach, są energia i wewnętrzna motywacja.

31 Doradzamy najlepiej: postaw na jakość Odwaga wskazywania innym właściwej drogi istotą naszej pracy jest rozwiązywanie problemów naszych klientów. Często oznacza to wprowadzanie istotnych i trudnych zmian w organizacjach. Dostarczając najwyższej jakości usługi, nasi doradcy muszą mieć odwagę powiedzieć klientowi, co robi dobrze, a co należy poprawić. Postępowanie we właściwy sposób nie dopuszczamy do sytuacji, w których usprawiedliwiamy złamanie lub nagięcie zasad, przepisów prawnych lub naszych wartości. Budowanie relacji w biznesie jest jak w sporcie drużynowym: zespoły, które są zgrane, wewnętrznie spójne, mają jeden cel i do niego dążą, odnoszą sukcesy. Te, które są skłócone, choćby miały w swoich składach największe gwiazdy, będą przegrywać. Dlatego budowanie relacji opartych na szacunku i zrozumieniu pozwala nam realizować cele zarówno naszych klientów, jak i Ernst & Young. Kiedy opracowywaliśmy deklarację wyznawanych przez nas wartości, zwróciliśmy się do setek pracowników Ernst & Young, klientów i współpracowników na całym świecie z pytaniami kim jesteśmy? i co sobą reprezentujemy? my jako firma i poszczególni ludzie. Obraz, który wyłonił się z nadesłanych odpowiedzi, był nad wyraz spójny. Deklarację naszych wartości opracowaliśmy właśnie w oparciu o te odpowiedzi.

32

33 Inicjatywy Ernst & Young

34 Przedsiębiorca Roku Promujemy polską przedsiębiorczość Od 2003 roku realizujemy polską edycję prestiżowego konkursu Ernst & Young Entrepreneur Of The Year. Przedsiębiorca Roku jest inicjatywą promującą ducha przedsiębiorczości i wspierającą rozwój najwartościowszych prywatnych firm. Niezależne od Ernst & Young jury konkursu wyróżnia najlepszych twórców firm, biorąc pod uwagę ich skuteczność, wyniki finansowe, innowacyjność, strategię, działalność międzynarodową, a także relacje z otoczeniem, w którym działają. Zwycięzca polskiej edycji konkursu bierze udział w międzynarodowym finale, organizowanym co roku przez Ernst & Young w Monte Carlo. Poddając się ocenie międzynarodowego grona arbitrów, konkuruje zarazem z najlepszymi twórcami biznesów z 50 krajów świata. Dzięki konkursowi mamy przyjemność i zaszczyt nie tylko w kraju, lecz także za granicą prezentować i promować sukcesy najwybitniejszych polskich przedsiębiorców. Niektórzy z nich są w gronie jury, którego pracą kieruje Jan Krzysztof Bielecki. Konkurs cieszy się od lat wsparciem silnych partnerów medialnych i z ich wydatną pomocą przyczynia się do kreowania pozytywnego wizerunku polskiej przedsiębiorczości. W 2012 roku polska edycja Przedsiębiorcy Roku obchodziła swoje dziesięciolecie.

35 Publikacja raportów Organizacja debat i seminariów Współpraca z renomowanymi uczelniami i ośrodkami badawczo-analitycznymi Sprawne Państwo koncentruje się na funkcjonowaniu instytucji publicznych w pięciu kluczowych obszarach: Sprawne Państwo Dobre zarządzanie (Good Governance) usprawnienie usług dostarczanych obywatelom, wpływ otoczenia UE na polskie instytucje publiczne oraz efektywność władz centralnych i lokalnych Finanse publiczne poszukiwanie optymalnej polityki fiskalnej tworzącej podstawy do długookresowego, stabilnego wzrostu gospodarczego Polska może działać sprawniej Program Ernst & Young Sprawne Państwo to nasze zobowiązanie wobec sektora publicznego i w efekcie wszystkich Polaków. Inicjując program, włączyliśmy się do debaty nad reformą państwa. Wskazujemy obszary administracji publicznej wymagające podniesienia efektywności i polepszenia skuteczności działania. Znajdujemy luki w systemie, które należy uzupełnić, aby podnieść komfort życia Polaków. Wychodzimy z założenia, że nie ma instytucji publicznej, która nie mogłaby działać lepiej. W ten sposób pokazujemy nasze przywiązanie do jakości, które wyraża hasło Quality In Everything We Do, leżące u podstaw wszystkich działań Ernst & Young. Najważniejsze działania w ramach programu Sprawne Państwo: Coroczny konkurs na granty badawcze, w którym biorą udział przedstawiciele środowiska akademickiego. Autorzy raportów wskazują, w jaki sposób poprawić efektywność i skuteczność instytucji publicznych w Polsce Ochrona zdrowia szeroka debata społeczna nad modelem, zarządzaniem i funkcjonowaniem służby zdrowia, a także wyborem najskuteczniejszych rozwiązań dla tego sektora Infrastruktura i zasoby poszukiwanie i wskazywanie metod podniesienia jakości infrastruktury transportowej, gospodarka wodna i odpadowa, efektywność energetyczna oraz prawa do emisji CO 2 Edukacja podnoszenie jakości szkolnictwa wyższego oraz wpływ środowisk akademickich na innowacyjność gospodarki Wierzymy, że program Sprawne Państwo pomoże osobom podejmującym ważne decyzje w naszym kraju przy tworzeniu rozwiązań poprawiających jakość życia Polaków.

36 Skontaktuj się z nami Centrala Warszawa Rondo ONZ Warszawa tel fax Łódź Marcin Jurczak Al. Śmigłego Rydza Łódź tel fax Katowice Leszek Lerch ul. Chorzowska Katowice tel fax Poznań Andrzej Kowal Pl. Andersa Poznań tel fax Kraków Artur Żwak ul. Podgórska Kraków tel fax Wrocław Krzysztof Sachs ul. Świdnicka 18/ Wrocław tel fax

37

38 Ernst & Young Assurance Tax Transactions Advisory Uwaga: Niniejsza publikacja została sporządzona z należytą starannością, jednak z konieczności pewne informacje zostały podane w skróconej formie. W związku z tym publikacja ma charakter wyłącznie orientacyjny, a zawarte w niej dane nie powinny zastąpić szczegółowej analizy problemu lub profesjonalnego osądu. Ernst & Young nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty powstałe w wyniku czynności podjętych lub zaniechanych na podstawie niniejszej publikacji. Zalecamy, by wszelkie przedmiotowe kwestie były konsultowane z właściwym doradcą. Firma Ernst & Young jest globalnym liderem w zakresie usług audytorskich, podatkowych, transakcyjnych i doradczych. Na całym świecie naszych pracowników jednoczą wspólne wartości i świadczenie wysokiej jakości usług. Zmieniamy rzeczywistość, pomagając naszym pracownikom, naszym klientom oraz otaczającej nas społeczności w wykorzystaniu ich potencjału. Nazwa Ernst & Young dotyczy firm członkowskich EY Global Limited ( EYG ), z których każda stanowi osobny podmiot prawny. EYG, brytyjska spółka z odpowiedzialnością ograniczoną do wysokości gwarancji (company limited by guarantee), nie świadczy usług na rzecz klientów. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Ernst & Young Wszelkie prawa zastrzeżone. SCORE:

BCC2014 Edycja 12. Firmy doradcze i kancelarie prawnicze

BCC2014 Edycja 12. Firmy doradcze i kancelarie prawnicze BCC2014 Edycja 12 Firmy doradcze i kancelarie prawnicze BCC Firmy doradcze i kancelarie prawnicze Wydawnictwa Business Centre Club: GAZETA BCC Klubowy miesięcznik BCC o sprawach najważniejszych dla polskich

Bardziej szczegółowo

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

31 marca 2015. Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa 31 marca 2015 Sprawozdanie z przejrzystości działania Deloitte Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa Spis treści List Prezesa Zarządu spółki Deloitte Polska Sp. z o.o. będącej

Bardziej szczegółowo

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak

polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak 15 polskich przykładów społecznej odpowiedzialności biznesu Iwona Kuraszko Szymon Augustyniak Spis treści 1

Bardziej szczegółowo

OUTSOURCING 2012-2013

OUTSOURCING 2012-2013 18 Klucz do efektywnego outsourcingu IT Outsourcing często jest odrzucany z powodu bądź to obaw o koszty, bądź przekonania, jakoby zewnętrzny wykonawca nie miał takiej wiedzy na temat danego klienta, jaką

Bardziej szczegółowo

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu

III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Ogólnopolskie Badanie Rynku 2013 Outsourcingu III edycja poznaj wnioski i opinie specjalistów z sektora outsourcingu Payroll consulting Administracja wynagrodzeniami Zarzàdzanie dokumentacjà personalnà

Bardziej szczegółowo

Najbliższe miesiące będą stabilne

Najbliższe miesiące będą stabilne 30 NAJLEPSZY PRACODAWCA 2015 Najbliższe miesiące będą stabilne dla pracowników Rok 2015 rozpoczął się w atmosferze bardzo dynamicznego tempa zmian na rynku pracy oraz wzrostem publikowanych ofert zatrudnienia.

Bardziej szczegółowo

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych

CFO I KONGRES2012. 28-29 maja 2012 roku. Hotel OSSA, Ossa SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG. Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Zarządzanie Ryzykiem rola CFO spółek giełdowych 28-29 maja 2012 roku Hotel OSSA, Ossa CFO I KONGRES2012 SPÓŁEK GIEŁDOWYCH SEG Szanowni Państwo, Pragnę Państwa serdecznie

Bardziej szczegółowo

@EOY_Poland / www.przedsiebiorcaroku.pl / 1

@EOY_Poland / www.przedsiebiorcaroku.pl / 1 @EOY_Poland / www.przedsiebiorcaroku.pl / 1 2014 Adam Krzanowski Grupa Nowy Styl Marcin Beme Audioteka Tomasz Kułakowski CodiLime Bogdan Panhirsz Polskie Składy Budowlane Michał Kornacki Internet Media

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 22 KIERUNKI I AŻ 14 NOWOŚCI GRY BIZNESOWE, CASE STUDIES, WARSZTATY DOBRA ORGANIZACJA PROCESU KSZTAŁCENIA A o uczelni Kształcimy kadrę dla regionu...1 W biznesie

Bardziej szczegółowo

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

SZKOLENIA. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Wspieramy przedsiębiorczość, innowacje i rozwój... bo liczą się pomysły. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. SZKOLENIA GÓRNOŚLĄSKA AGENCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ROZWOJU SP. Z O.O.

Bardziej szczegółowo

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI

PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI PRZEGLĄD WYNAGRODZEŃ 2014 / 2015 FINANSE, KSIĘGOWOŚĆ, CENTRA USŁUG WSPÓLNYCH, AUDYT, PRAWO, ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI Specialists in finance & accounting recruitment www.michaelpage.pl 2 3 SPIS TREŚCI

Bardziej szczegółowo

Prezentacja oferty - KDA Kancelaria Doradców i Audytorów

Prezentacja oferty - KDA Kancelaria Doradców i Audytorów Prezentacja oferty - KDA Kancelaria Doradców i Audytorów KDA Kancelaria Doradców i Audytorów Spółka Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o. ul. Głogowska 100/6; 60-263 Poznań kancelaria@kdadp.pl; www.kdadp.pl,

Bardziej szczegółowo

2009-2011. Raport społecznej odpowiedzialności biznesu

2009-2011. Raport społecznej odpowiedzialności biznesu 2009-2011 Raport społecznej odpowiedzialności biznesu Kredyt Banku Spis treści 2 Społecznie odpowiedzialni najlepsze praktyki Nasz BANK Etyczny i bezpieczny 5 7 9 14 17 Etyczny i bezpieczny O raportowaniu

Bardziej szczegółowo

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY

RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY RAPORT INTELIGENTNA FIRMA 2011 dodatek promocyjny DO NOT COPY SEKTOR DORADCZY w poszukiwaniu nowej oferty wartości W ciągu ostatnich trzydziestu lat byliśmy świadkami dynamicznej ekspansji największych

Bardziej szczegółowo

Integralny element długookresowej strategii

Integralny element długookresowej strategii 22 Integralny element długookresowej strategii Rok 2014 był bardzo dobry dla przedsiębiorstw działających w branży outsourcingu. Wyraźnie wzrosło zarówno zainteresowanie usługami, jak i zaufanie do firm,

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2013/2014

studia podyplomowe 2013/2014 studia podyplomowe 2013/2014 www.wsb.pl 51 ATRAKCYJNYCH KIERUNKÓW STUDIÓW Z DZIEDZIN TAKICH JAK: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI PEDAGOGIKA

Bardziej szczegółowo

PO PROSTU FAIR. Raport Społecznej Odpowiedzialności 2012

PO PROSTU FAIR. Raport Społecznej Odpowiedzialności 2012 PO PROSTU FAIR Raport Społecznej Odpowiedzialności 2012 1. PO PROSTU FAIR WOBEC KLIENTÓW / STR. 15 2. PO PROSTU FAIR WOBEC PARTNERÓW / STR. 31 1.1 1.2 JASNE ZASADY PRZEJRZYSTE PRODUKTY I PROCESY, ŁATWY

Bardziej szczegółowo

C o m p a n y p r o f i l e 2 0 0 7 / 2 0 0 8

C o m p a n y p r o f i l e 2 0 0 7 / 2 0 0 8 C o m p a n y p r o f i l e 2 0 0 7 / 2 0 0 8 Instytut Rachunkowości i Podatków Sp. z o.o. ul. Szpitalna 1, 00-020 Warszawa tel. 022 464 97 05, 022 464 97 17, faks 022 537 01 90 NIP: 525-22-54-518 Kim

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2012/2013

studia podyplomowe 2012/2013 studia podyplomowe 2012/2013 www.wsb.pl NOWA LOKALIZACJA, SZERSZA OFERTA STUDIA PODYPLOMOWE TERAZ TAKŻE W ŁODZI! INTERAKTYWNA FORMA ZAJĘĆ Gry biznesowe, case studies, warsztaty PROGRAM FIRMA Kompleksowa

Bardziej szczegółowo

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie

Spis treści. Kalendarium 2012. List Przewodniczącego Rady Nadzorczej. List Prezesa Zarządu. Rozdział 1 Profil firmy. Rozdział 2 Nasze otoczenie Spis treści Wykaz skrótów BEMIP BNetzA CEE EBI EBOiR EEPR ENTSOG ERGEG GC GIPL GIE GRI GRIP IRiESP LNG NC CAM OSD OSM OSP OTC PCI POIG POIiŚ SGT SWI TEN-E TGE TPA UE URE Baltic Energy Market Interconnection

Bardziej szczegółowo

Etyka w firmie czego obawiają się menedżerowie. ETYCZNY BIZNES skuteczne praktyki HR

Etyka w firmie czego obawiają się menedżerowie. ETYCZNY BIZNES skuteczne praktyki HR ETYCZNY BIZNES skuteczne praktyki HR Etyka w firmie czego obawiają się menedżerowie Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Etyka w firmie czego

Bardziej szczegółowo

studia podyplomowe 2015/2016

studia podyplomowe 2015/2016 studia podyplomowe 2015/2016 www.wsb.pl KIERUNKI STUDIÓW Z OBSZARÓW: ADMINISTRACJA I BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGIA I ENERGIA FINANSE HR IT JĘZYKI OBCE KOMPETENCJE MENEDŻERSKIE LOGISTYKA MARKETING I SPRZEDAŻ

Bardziej szczegółowo

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM

SZUKAJ PRACY BRANŻE Z EUROSTUDENTEM WYDANIE TARGOWE. Rozwiń się z Nami! ZRÓB KARIERĘ INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ W KORPORACJI Z POTENCJAŁEM Dynamiczny rozwój w Infosys BPO Poland www.eurostudent.pl październik 2014 Rozwiń się z Nami! KONKURS PZU: INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ WYGRAJ 5.000 ZŁ! WYDANIE TARGOWE SZUKAJ PRACY RAPORT SPECJALNY ZRÓB KARIERĘ

Bardziej szczegółowo

PZU SA PZU SA. al. Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa. www.pzu.pl. Osoba kontaktowa:

PZU SA PZU SA. al. Jana Pawła II 24 00-133 Warszawa. www.pzu.pl. Osoba kontaktowa: PZU SA al. Jana Pawła II 24 00133 Warszawa www.pzu.pl Osoba kontaktowa: Przemysław Kulik Biuro Marketingu Zespół Sponsoringu, Prewencji i CSR tel. (22) 582 31 37 faks (22) 582 23 40 email: prkulik@pzu.pl

Bardziej szczegółowo

Business Process Outsourcing

Business Process Outsourcing Analiza Sektorowa Aglomeracji Wrocławskiej Business Process Outsourcing BPO City of Perspectives BPO City of Perspectives SPIS TREŚCI 01 02 03 04 05 06 07 Sektor BPO w Polsce Dolny Śląsk i aglomeracja

Bardziej szczegółowo

Najlepsze praktyki. w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw innowacyjnych w Polsce

Najlepsze praktyki. w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw innowacyjnych w Polsce R A P O R T Najlepsze praktyki w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw innowacyjnych w Polsce 1 Spis treści Najlepsze praktyki w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania dla przedsiębiorstw

Bardziej szczegółowo

PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW

PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW MINISTERSTWO GOSPODARKI Departament Innowacji i Przemysłu PROGRAM ROZWOJU PRZEDSIĘBIORSTW do 2020 r. projekt Program wykonawczy do Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki ŚWIAT SIĘ ZMIENIA Warszawa,

Bardziej szczegółowo

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce

Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Wejście smoka Przypadki chińskich inwestycji w Polsce Od Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej W ostatnich latach polsko-chińskie stosunki polityczno-gospodarcze przechodzą ogromne zmiany. Wizyta Prezydenta

Bardziej szczegółowo

Aktualne trendy na rynku pracy

Aktualne trendy na rynku pracy 26 Dyrektor finansowy Roku Aktualne trendy na rynku pracy Analizując obszar rynku pracy w sektorze finansowym w Polsce, należy podkreślić, że od dłuższego już czasu większość instytucji finansowych realizuje

Bardziej szczegółowo

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska

Najlepsi Pracodawcy. Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe. Dodatek Harvard Business Review Polska Najlepsi Pracodawcy 2013 Jak budować angażujące miejsca pracy i trwałe wyniki biznesowe Dodatek Harvard Business Review Polska Szanowni Państwo, Z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce podsumowanie wyników

Bardziej szczegółowo