BUUM projekt realizowany w partnerstwie z AZE design i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

Wielkość: px
Rozpocząć pokaz od strony:

Download "BUUM projekt realizowany w partnerstwie z AZE design i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki"

Transkrypt

1 BUUM projekt realizowany w partnerstwie z AZE design i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki Projekt realizowany w ramach Akademii Orange projektu Fundacji Orange Organizatorzy: Partnerzy:

2 PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA PROJEKTU Projekt zakłada przełożenie dawnych gier i zabaw podwórkowych na współczesne media. W pierwszym etapie uczestnicy warsztatów przeprowadzą wywiady z seniorami, pytając o dawne podwórkowe gry i zabawy, które finalnie opracujemy w formie nowych gier podwórkowych, wykorzystujących technologię, współczesne media (telefony komórkowe, czujniki ruchu, system Arduino). W drugim etapie przeprowadzimy serię warsztatów podwórkowych w dwóch województwach (na Mazowszu i Podlasiu). Na warsztatach używać będziemy różnych rozwiązań, w tym również łatwych do samodzielnego powtórzenia. Stworzymy scenariusze zabaw możliwych do przeprowadzenia w każdej części Polski. Scenariusze umieścimy w Internecie. Ostatnim etapem będzie stworzenie platformy internetowej, oddzielnego, trwałego produktu, która będzie przełożeniem dawnych gier i zabaw na internetowe gry. Platforma efekt pracy uznanych grafików, będzie alternatywą dla sztampowych, tandetnych plastycznie gier dostępnych obecnie w sieci.

3 PRZEBIEG PROJEKTU ❶ Uczestnicy wezmą udział w warsztatach z wideofilmowania, podczas których nauczymy się zasad rejestracji audio, video. Będziemy również rozmawiać o tym jak zadawać pytania podczas wywiadów, na co zwracać uwagę i czego unikać. WARSZTAT 1,5 GODZINNY. PROPONOWANE TERMINY (JEDEN DO WYBORU): 14, 17, 24 LUTY MIEJSCE: MAZOWIECKIE CENTRUM KULTURY I SZTUKI (PRZY METRO RATUSZ) ❷ Spotkanie z respondentami. Jedna 5-osobowa grupa reporterska spotyka się z seniorem (słuchacz Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku). To uczestnicy wraz z respondentem wybieraj miejsce spotkania (może to być Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, pobliska kawiarnia, mieszkanie prywatne respondenta). CZAS: MARZEC (KAŻDA GRUPA INDYWIDUALNIE WYBIERA DZIEŃ SPOTKANIA). MIEJSCE - USTALONE WRAZ Z RESPONDENTEM (SENIOREM). REKRUTACJA RESPONDENTÓW (SENIORÓW STOI PO STRONIE STOWARZYSZENIA) W MIĘDZYCZASIE (MARZEC, KWIECIEŃ) STOWARZYSZENIE PRZYGOTOWUJE, PRACUJE NAD: stroną internetową projektu (portal gier on-line) przełożeniem dawnych gier i zabaw na współczesne media MAJ - WARSZTATY W PODWÓRKACH, W PLENERZE, W MIEŚCIE ❸ Zabawy podwórkowe będą polegały na powtórzeniu gier ale z pomocą nowych technologii (systemy Arduino, sensory analizujące ruch itp.). MIEJSCE: DO USTALENIA PRZEZ UCZESTNIKÓW - ICH PODWÓRKA, ULICE, ALBO NIEZNANE FRAGMENTY MIASTA, CZAS: MAJ

4 PRZYKADY ZE ŚWIATA :) I NIE TYLKO ZASTOSOWANIA TAKICH WSPÓŁCZESNYCH MEDIÓW

5 CELE I REZULTATY CELE: ❶ ❷ ❸ ❹ Zebranie informacji o dawnych grach i zabawach podwórkowych. Spotkanie młodych uczestników warsztatów z seniorami. Opracowanie nowych gier i zabaw podwórkowych z użyciem nowych mediów. Stworzenie platformy internetowej z grami opracowanymi w atrakcyjnej formie graficznej. METODY DO OSIĄGNIĘCIA CELÓW: ❶ ❷ ❸ ❹ ❺ Wywiady młodzieży z seniorami przeprowadzane przy użyciu kamer i rejestratorów dźwięku. Seria warsztatów podwórkowych z wykorzystaniem nowych mediów: rejestratorów ruchu, telefonów komórkowych, systemów Arduino. Scenariusze na nowo opracowanych gier i zabaw podwórkowych zamieszczone w Internecie. Atrakcyjnie plastycznie gry on line w formie strony internetowej (trwały produkt, który zostanie na stałe po warsztatach). Partnerstwa z podmiotami działającymi na Mazowszu oraz Podlasiu. REZULTATY: ❶ ❷ ❸ ❹ ❺ ❻ ❼ ❽ ❾ Opiszemy tradycyjne gry podwórkowe, przekażemy wiedzę na ich temat w formie filmów wideo (wywiady z respondentami) oraz strony internetowej projektu (zakładka tradycyjne gry i zabawy ). Powstaną nowe, uwspółcześnione wersje starych gier i zabaw podwórkowych, które niekiedy wykraczać będą poza współczesną interpretację 1:1 tradycyjnych gier podwórkowych. Tradycyjne gry będą inspiracją, nowe gry i zabawy mniej lub bardziej swobodną interpretacją. Powstanie strona internetowa z grami on line, w formie atrakcyjnych plastycznie gier internetowych. Stronę będziemy utrzymywać na własny koszt (hosting, opłacanie domeny) przez minimum 5 lat po zakończeniu projektu. Powstaną scenariusze gier podwórkowych, udostępniane przez Internet. Przeprowadzimy 20 warsztatów w dwóch regionach Polski. Zorganizujemy spotkania młodzieży z seniorami, które zaowocują serią wywiadów. Uczestnicy warsztatów zdobędą praktyczną wiedzę z zasad filmowania i rejestrowania dźwięku. Wzmocnione zostaną więzi uczestników warsztatów z podwórkiem, z najbliższym otoczeniem. Wzmocnione zostaną więzi grupowe.

6 PROMOCJA PROJEKTU: 1 PROMOCJA INTERNETOWA: Strona internetowa projektu. 2 Newsletter nowoczesny graficznie do naszej bazy odbiorców, w tym do ponad 600 dziennikarzy / przynajmniej 4 newslettery wysłane podczas trwania projektu Promocja na fejsbuku zamieszczanie filmów z działań, tworzenie galerii, wpisów i wydarzeń na fejsbuku, średnio jeden wpis dziennie. Informacje prasowe zamieszczone przez internetowych patronatów medialnych. promocja scenariuszy przez portale edukacyjne (zamieszczanie banerów oraz wpisów) Platforma Kultury, edunews.pl, GAGA. Zamieszczenie filmów (wywiadów oraz dokumentacji) na naszych kanałach na Vimeo oraz YouTube. PROMOCJA POZAINTERNETOWA: Plakaty informujące o warsztatach, oraz później o możliwości pobrania scenariuszy gier ze strony (8 plakatów podczas trwania projektu). Wejścia do studia radiowego Radio dla Ciebie. podsumowanie projektu w formie otwartej prezentacji w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.

7 ZESPÓŁ REALIZUJĄCY PROJEKT: Edyta Ołdak absolwentka ASP w Warszawie (Wydział Malarstwa), założycielka Stowarzyszenia Z Siedzibą w Warszawie i jego Prezeska. Przybliża miasto poprzez realizowane z mieszkańcami projekty, tropi oddolne, partyzanckie ingerencje w tkankę miejską. Miłośniczka tymczasowej architektury i tymczasowości jako takiej. Pomysłodawczyni i koordynatorka kilkunastu projektów edukacyjnych, m.in.: Wielka Architektura i kolory niewidzenia, Muzeum Dźwięku czyli orkiestra Niewidzialnych Instrumentów, Mursk / Ładne w kolorze, STOP!Brzeska 9, Maszyna do..., Olęderskie tradycje a współczesne organizowanie przestrzeni. Autorka artykułów do publikacji, wydawanych przez Narodowe Centrum Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie, Polski Instytut Sztuki Filmowej czy Państwowe Muzeum Etnograficzne. Współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Warsztatem Kultury, Państwowym Muzeum Etnograficznym, Fundacją im. Roberta Schumanna, Narodowym Instytutem Audiowizualnym w zakresie projektów edukacyjnych w tym projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowych technologii. Konsultantka w projektach z zakresu edukacji włączającej, czyli przeznaczonej również dla odbiorców dysfunkcyjnych. Stypendystka Ministra Kultury w roku Paweł Heppner specjalista ds. współczesnych mediów, stypendysta Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autor zdjęć i muzyki na polu niezależnego kina, webdeveloper projektant portali internetowych, autor kursów i szkoleń. Poszukuje rozwiązań przetwarzających różne źródła sygnału na uniwersalny kod, pozwalający dowolnie manipulować obrazem, dźwiękiem i tekstem. Posiada bogate doświadczenie w przesyłaniu obrazu wideo na żywo, m. in. projekty dla Centrum Nauki Kopernik. Opracował technologię i zrealizował projekt instrumentyludowe.pl od rejestracji bazy dźwiękowej instrumentów, aż po opracowanie aplikacji internetowych i rozwiązań pozwalających komponować utwory muzyczne, poprzez przetwarzanie informacji zbieranych przez sensory czułe na ruch. Artur Puszkarewicz i Ania KotowiczPuszkarewicz duet projektowy AZE design zostało założone w 2006 roku w małej wsi przy granicy z Białorusią. Studio prezentuje szerokie spektrum działań projektowych od projektowania, rozwoju i wdrażania produktów przemysłowych po współpracę z lokalnym potencjałem rzemieślniczym przy tworzeniu obiektów wykonywanych unikatowymi technikami. Tworzy grafikę użytkową, scenografię oraz architekturę. Projektanci studia niejednokrotnie angażują się we współpracę z instytucjami kultury prowadząc zajęcia z młodzieżą, inspi-

8 rując i skłaniając do krytycznego spojrzenia na rzeczywistoś ć. Część projektów wdrażają pod własną marką handlową, która działa w sektorze designu zaangażowanego społecznie, współpracując z osobami wykluczonymi i długotrwale bezrobotnymi. Swoją drogę projektową określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje oraz zwykłe życie. W ciągu ostatnich lat prace studia prezentowane były na wielu polskich i zagranicznych wystawach, m.in. w Berlinie, Brukseli, Hongkong u, Londynie, Łodzi, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Sztokholmie, Tokio, TelAwiwie, Warszawie oraz Wiedniu. Długa lista publikacji prasowych zawiera m.in. takie tytuły zagraniczne jak Blueprint, Domus, Wallpaper, Interni, La Republicca, New York Times, Financial Times czy Newsweek, a niektóre z produktów znajdują się w zbiorach muzealnych w Polsce oraz Niemczech. Karol Kołbyk czynny pedagog ulicy streetworker, koordynator placówki wsparcia dziennego, trener, andragog pedagog dorosłych, doktorant na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował jako manager w Raiffeisen Bank Polska S.A., współpracuje z organizacjami pozarządowymi i samorządami lokalnymi w kwestii profilaktyki społecznej. Założyciel Pracowni Edukacji, która szkoli w zakresie streetworkingu.

Organizator: Współorganizator: Partner:

Organizator: Współorganizator: Partner: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kolberg 04 - Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Organizator: Współorganizator: Partner: UWOLNIĆ PROJEKT

Bardziej szczegółowo

SEMINARIUM. Antoni Bartosz. Janusz Byszewski BIOGRAMY

SEMINARIUM. Antoni Bartosz. Janusz Byszewski BIOGRAMY BIOGRAMY SEMINARIUM Antoni Bartosz Mediewista, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Paris IV na Sorbonie, literaturoznawca, tłumacz. 1989-2003 pracownik naukowy UJ. 1999-2001 koordynator programów

Bardziej szczegółowo

Laureaci V edycji Akademii Orange

Laureaci V edycji Akademii Orange l.p. Nazwa organizacji wnioskującej Laureaci V edycji Akademii Orange Tytuł projektu Nazwa organizacji Skrócony opis projektu kwota województwo partnerskiej wsparcia 1 Bajka - Fundacja na Bajkowe słuchowisko

Bardziej szczegółowo

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kulturalni-e! Cykl warsztatów dla kadry kultury Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Akredytacja: 150.00 od osoby, Ilość uczestników: 15 osób, Zapewniamy: obiad,

Bardziej szczegółowo

Akademia Cyfrowych Kompetencji

Akademia Cyfrowych Kompetencji 1 Oddajemy w Państwa ręce publikację będącą efektem 9-miesięcznej pracy przy realizacji II edycji projektu. Projekt ten ma na celu podniesienie umiejętności posługiwania się tzw. nowymi mediami w różnych

Bardziej szczegółowo

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. www.lekcjekulturywizualnej.pl. info@lekcjekulturywizualnej.pl. w radach i komitetach utworzonych przez władze publiczne

OPIS DOBREJ PRAKTYKI. www.lekcjekulturywizualnej.pl. info@lekcjekulturywizualnej.pl. w radach i komitetach utworzonych przez władze publiczne OPIS DOBREJ PRAKTYKI 1. Dane dotyczące podmiotu ubiegającego się o wpis nazwa inicjatywy nazwa podmiotu dokładny adres gmina powiat województwo Lekcje Kultury Wizualnej Grupa nieformalna Wizualne Miasto

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej Warszawa, 27.06.2013 r. Sprawozdanie z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (organizacja pożytku publicznego) za okres 1 stycznia 31 grudnia 2012 r. Spis treści 1. Dane organizacji... 4

Bardziej szczegółowo

napisano podczas booksprintu PODZIEL SIĘ SPADKIEM nowe technologie a sektor gl a m

napisano podczas booksprintu PODZIEL SIĘ SPADKIEM nowe technologie a sektor gl a m napisano podczas booksprintu PODZIEL SIĘ SPADKIEM nowe technologie a sektor gl a m napisano podczas booksprintu PODZIEL SIĘ SPADKIEM nowe technologie a sektor glam SPIS RZECZY Prowadzenie i redakcja: Aleksandra

Bardziej szczegółowo

Program Safer Internet w Polsce

Program Safer Internet w Polsce European Commission Information Society and Media Program Safer Internet w Polsce Raport roczny z realizacji projektów Awareness, Helpline i Hotline 1 stycznia - 31 grudnia 2007 www.saferinternet.pl Szanowni

Bardziej szczegółowo

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.

S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12. Warszawa, dnia 31.03.2007 S p r a w o z d a n i e z działalności Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej (Organizacja Pożytku Publicznego) za okres 1.01. 31.12.2006 1. Nazwa: Fundacja Centrum Edukacji

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr letni)............................... 5 Oferta szkoleń na

Bardziej szczegółowo

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski

KIERUNEK KULTURA. uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski uwaga na podmioty! KIERUNEK KULTURA uwaga na podmioty! red. Wojciech Kłosowski Mazowieckie Centrum kultury i Sztuki Warszawa 2012 Niniejsza książka ukazuje się w ramach projektu Kierunek Kultura 2012

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp.................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2011/2012 (semestr letni)............................... 4 Platforma obsługi

Bardziej szczegółowo

Klubu Europejskiego. Przewodnik Szkolnego

Klubu Europejskiego. Przewodnik Szkolnego Przewodnik Szkolnego Klubu Europejskiego PUBLIKACJA WSPÓŁFINANSOWANA PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ PUBLICATION SUPPORTED

Bardziej szczegółowo

Spis treści. społecznośc. Klara Siele. Michał r

Spis treści. społecznośc. Klara Siele. Michał r Ka Spis treści jak uczyć się i naucz Paulina Haratyk, Centrum Klara Siele społecznośc Michał r 6 8 18 ać w otwarty sposób? Cyfrowe Projekt: Polska 28 36 48 62 76 84 86 92 98 108 114 120 126 128 130 132

Bardziej szczegółowo

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

EKSPERTYZA. dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego EKSPERTYZA dotycząca zastosowania e-learningu w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Przygotowana

Bardziej szczegółowo

KONSEPKT WARSZTATÓW W MARÓZIE autorstwa Hanny Nowak Radziejowskiej

KONSEPKT WARSZTATÓW W MARÓZIE autorstwa Hanny Nowak Radziejowskiej KONSEPKT WARSZTATÓW W MARÓZIE autorstwa Hanny Nowak Radziejowskiej Programy edukacji kulturalnej w instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych. Definicja programowa edukacji kulturalnej. - edukacja

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013

Sprawozdanie merytoryczne. z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 Sprawozdanie merytoryczne z działalności Fundacji Inna Przestrzeń w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 1 Spis treści 1. Dane Fundacji 2. Cele, zasady, formy i zakres działalności statutowej 2.1.

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska

Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska Sprawozdanie merytoryczne Fundacji Projekt: Polska Warszawa, 27 czerwca 2014 WSTĘP Na działalność Fundacji Projekt: Polska składa się aktywność rozgrywająca się na trzech polach: działalność skupiona wokół

Bardziej szczegółowo

X FORUM MŁODYCH BIBLIOTEKARZY

X FORUM MŁODYCH BIBLIOTEKARZY X FORUM MŁODYCH BIBLIOTEKARZY REFERATY / STOLIKI EKSPERCKIE / WARSZTATY ABSTRAKTY AUTORZY REFERATY / Dzień 1 Marzena Błach Udział w programie Erasmus+ formą doskonalenia zawodowego bibliotekarzy akademickich.

Bardziej szczegółowo

Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom z działalności w roku 2010.

Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom z działalności w roku 2010. SRAWOZDANIE MERYTORYCZNE Stowarzyszenia Obywatele Obywatelom z działalności w roku 2010. WSTĘP A/ OPIS STOWARZYSZENIA 1. Nazwa, adres, misja i historia powstania, cele statutowe organizacji, dane dotyczące

Bardziej szczegółowo

Raport z konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020

Raport z konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 Raport z konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategii Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020 Toruń, październik 2012 1 Opracowanie raportu na zlecenie Urzędu Miasta Torunia przez Fundację

Bardziej szczegółowo

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE ZA ROK 2013

SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE ZA ROK 2013 SPRAWOZDANIE MERYTORYCZNE ZA ROK 2013 Warszawa, czerwiec 2014 SPIS TREŚCI Wstęp... 4 1 Podstawowe Informacje o Fundacji... 6 2 Struktura dokumentu... 8 3 Działania merytoryczne zrealizowane w 2013 r....

Bardziej szczegółowo

Sprawozdanie Zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych z działalności w 2012 roku

Sprawozdanie Zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych z działalności w 2012 roku 1 Sprawozdanie Zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych z działalności w 2012 roku Dane organizacji Nazwa: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych Siedziba: 00-031 Warszawa, ul. Szpitalna

Bardziej szczegółowo

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie Wstęp................................................................................. 3 Harmonogram szkoleń na rok szkolny 2013/2014 (semestr zimowy)............................ 5 Platforma obsługi szkoleń................................................................

Bardziej szczegółowo

Nowe technologie w bibliotece

Nowe technologie w bibliotece Nowe technologie w bibliotece nowe technologie w bibliotece dodatek do Poradnika Bibliotekarza 1 nowe technologie w bibliotece poradnik bibliotekarza Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa

Bardziej szczegółowo

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, internetu i szkoleń. Program

Bardziej szczegółowo

Załącznik 6 Propozycje z zakresu działań edukacyjnych w Gminie Miasto Nowy Targ

Załącznik 6 Propozycje z zakresu działań edukacyjnych w Gminie Miasto Nowy Targ Załącznik 6 Propozycje z zakresu działań edukacyjnych w Gminie Miasto Nowy Targ Aby założenia Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasto Nowy Targ zostały zrealizowane, konieczna jest edukacja instytucji

Bardziej szczegółowo

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury

Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury animacj istorie animacj istorie Fot. Tomasz Tołłoczko na zlecenie Narodowego Centrum Kultury 1 Od redakcji i słowo wstępne str. 6 2 Historia, pamięć, animacja dorota sieroń-galusek str. 10 3 Ocalić od

Bardziej szczegółowo

Polski Związku Głuchych, Oddział Łódzki ICT

Polski Związku Głuchych, Oddział Łódzki ICT Projekty dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zrealizowane do grudnia 2013 r. w ramach zadania Upowszechnianie korzystania z Internetu i rozwój kompetencji cyfrowych Oferent i tytuł zadania Polski

Bardziej szczegółowo